Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
anku
QUOTE(Rose68 @ Nov 6 2012, 04:17 PM) *
He, he hei mereu dau pe aici sa vad daca s-a mai scris. Insa sa stii ca forumul a fost blocat vreo saptamina parca....Noi inca suntem in curatenie caci vrioam initial sa schimbam parchetul si acum ne-am extins....am dat si tapetul lavabil joc(pus cind eram insarcinata) iar instalatia termica refacuta dintr-un calorifer mare am facut 2 mici plus tevi in pereti la 10 cm de sol....si uite asa....cred ca ne apuca ziua Andreei ...oricum o facem la un loc de joaca

daaaaaaaa...inca cateva zile si impliniti 4 anisori!!!
ati inceput cursurile de balet???
bine ac ati avut spor la tb si ca ati facut asa multe...lasa ac de Sarbatori sa vezi ce fain va fi...te scapi si de curatenai generala!!!
simina_ana
Ufff...rupta sunt....nu alta....am scos untul din mine azi la aerobic.....mai am putin si lesin de oboseala.....deja i-am dat directivele lui Bebe si eu ma pun la somn ca altfel mi se face rau....

A iesit buna....foarte buna...dar nu merita efortul....5 ore mi-a luat in total....pai nu mai fac alta veci....poate una pe an .....si e prea mult si asa.....dar de buna e foarte buna..... eating.gif

Pai ...acum 3 saptamani Serban a facut febra si apoi bueb...ne-au trecut si in 26 oct a inceput Iancu cu febra....saptamana trecuta mi-a stat acasa.....de duminica l-a luat iar pe Serban....si ui asa o tinem.....sunt satula???? nuuuuuuuuu sunt arhi saturata.....aparatul de arosoli a devenit obiect de decor in casa deja.....o sa le depasim noi cumva....

O sa-mi fac o poza si o sa o postez....mie imi place...si culoarea si tunsoarea....numai cu bretonul nu ma prea obisnuiesc biggrin.gif...nu mai merg la tipul ala, desi mi-a placut la el....dar el stia o tunsoare si atat....ii era frica sa incerce altceva....iar eu in timp m-am plictisit...acum merg pe Oituz la un salon....mi-e mai simplu acolo ca au de toate ....mani pedi, coafpr, masajul, aerobicul, cosmetica.....nu mai merg prin tot orasul....luni de ex mi-am pus masajul de la 6 la 7 si apoi de la 7 la 8 fac aerobic.....

Sa-mi dai reteta de supa...eu fac ciorbica dar nu crema....pentru maine am in plan o ciorbica olteneasca....iti lingi degetele nu alta....foarte buna si ai mei o mananca imediat.....

Legat de activitati...si mie imi place sa fac cu Iancu....dar nu pra are rabdare avand in vedere ca Serban vine si trage de el....dar si cand ne punem la lucru linistiti....o sa va arat in curand ce am mesterit noi de "Haolin"....ca de 2 saptamani il tot sarbatorim....liwlol.gif)))...am zis ca mai tin dovlecii pana duminca si luni cand e el la gradi ii arunc....nu de alta, dar se pleostesc si incep sa mucegaiasca....restul ce-am mesterit le tinem pt la anul...
Voi ce aveti in plan? Poate ne mai dati idei si noua.....

Fug in pat ca nu mai pot....efectiv imi cad ochii.....se vede ca am acumulat multa oboseala in ultima vreme....si maine vreau sa-l sarbatorim pe Serban....trebuie sa caut maine niste "rapidute" cum le spun eu....
NB...si ne auzim maine....
anku


o noua zi!!!
azi la 16 voi fi acasa pt ac la 17 se duc cu niste lanterne confectionate de ei,prin padure..la noi este o sarbatoare!!!mna...si canta prin padure,cu lumanarile aprinse in lamputele alea si sa ne ducem si noi!!!
mai am maine si apoi sunt libera...dupa 4 zile de lucru si 5 de scoala fara liber!!!
eu voiam sa ma duc la un loc de joaca cu el ,la cumparaturi ,la baie!!!
nu vine mama ta p al tine sa te ajute???
te cred...mie imi raceste f rar Darius ...dar si cand raceste ,ma simt de parca ar fi altceva!!!
f bine ...dc aerobicul te elibereaza si poti dormi asa bine...doamneeee!!!ca dc ma pun la 20 in pat ,pot fara probl sa dorm pana la 5.30 dim...inainte nu puteam !!!

pa ,
poate fac in seara asta niste pozici...
iti dau in seara asta reteta de supa de cartofi... floare2.gif
anku


la multi ani pt Mihaiaiti care isi serbeaza azzi ziua... occasion.gif
simina_ana
Chiar asa Anku....La multi ani pentru Mihaitza al Andreei si pentru Mihaita al Claudiei....
Totodata la multi anisori si lui Serbanel al meu....rachetica fara frica....Ca e Gabriel....

La multi anisori dragi pitici si multi pupici va transmitem...!!!
simina_ana
Oboseala mea exagerata de aseara si-a gasit de dimineata explicatia....sunt racita cobza....de fapt cred ca e gripa ca ma si dor toate pana in cel mai mic amanunt.....am inceput sa beau ceaiuri multe si sa bag oscillo ca sa nu ma puna la pat ....

Mi-as dori eu Anku sa vina mama sa ma ajute, dar nici tata nu e pe roze, asa ca mai mare nevoie de de ea la Bt. Sa vedem poate socru-miu o sa redevina bunic cat e iarna si o sa dea si el mai des pe la nepoti, nu doar cand "arde"....dar acum e si el bolnav si nu-l aduc aici.....Asa ca ma descurc cum pot....

Faina sarbatoarea de care spui....stiu ca anul trecut au facut cei de la gradinita germana o chestie de genul in parcul Subarini...au aprins felinare si cantau...poate merg si in seara asta.....daca e totul ok si nu face Serban febra poate ii duc in seara asta in parc sa vedem si noi luminitele...


simina_ana
Neata......nimeni pe aici????

Noi am avut un weekend obositor. Piticii sunt bine dar acum suntemnoi raciti....Bebe are si ochiul drept rosu de tot.....l-am trimis la medic ....sa vad ce-i spune....
Iancu s-a cam marait dupa 2 saptamani de stat acasa, dar pana la urma l-am lasat ok la gradi si fericit ca si-a regasit colegii.....

Fugim si noi pe-afara acum....cred ca sunt ultimele zile de toamna calda...ca de joi cica vin ploile si frigul.....
O zi minunata va dorim!!!
anku
QUOTE(simina_ana @ Nov 12 2012, 10:16 AM) *
Neata......nimeni pe aici????

Noi am avut un weekend obositor. Piticii sunt bine dar acum suntemnoi raciti....Bebe are si ochiul drept rosu de tot.....l-am trimis la medic ....sa vad ce-i spune....
Iancu s-a cam marait dupa 2 saptamani de stat acasa, dar pana la urma l-am lasat ok la gradi si fericit ca si-a regasit colegii.....

Fugim si noi pe-afara acum....cred ca sunt ultimele zile de toamna calda...ca de joi cica vin ploile si frigul.....
O zi minunata va dorim!!!



ma bucur ca piticii sunt sanatosi
lasa ac voua va trece...sunteti mari!!hi hi...ohhhhhhhh...ami nasol e ochiul lui Bebe...oare o fi de la curent???
asa a avut sefa mea si mi-a zis ca e de la stress...mi-a tot explicat ea ce si cum dar nu pot traduce in ro!!!
ma bucur ca Iancu s-a intors innapoi al colegi...acum are activitate!!!
daaaaaaa???la noi nu au zis nimic...au zis ac sapt asat se mentine caldut...adica caldut inseamna la ei 8 grade!!ca pana acum de o luna am avut numai 4-5 grade...chiar si 2 grade!!!
Darius al meu e ok...eu ma gandeam sa-mi fac vaccinul ala antigripal dar m-am razgandit!!!
tati e nitel bolnavior si la noi!!!
mai vb rolleyes.gif
anku
ce fac fetele???
Rose68
etete...inca ne chiunuim sa terminam dormitorul....ieri am avut o zi urita....sotul meu a fost liber ...si am incercat sa mai facem din toate cele cite putin...la un moment dat taia nu stiu ce si s-a rupt o pinza din otel care a ricosat in ochi. Fuguta la urgenta.....darpe drum mi-am amintit ca am uitat pe aragaz niste spagete la fiert.....am cocorit iute din masina si l-am lasat sa se duca singur......acolo medicul era plecat...l-a vazut o asistenta i-a pus putina canamicina si un ocluzor si valea....peste noapte ochiul tot mai rosu....asa ca dimineata ne-am dus la un alt oftalmolog care i-a extras din ochi 2 aschii din metal...pe de alta parte cind m-am dus sa o iau pe Andreea de la gradi...surpriza avea temp 40....toata noaptea ne-am chinuit asa...Andreea cu temp , tata gemea prin somn de la durerile de ochi...acum sunt cheauna dar tot mi-am gasit putin timp sa va scriu

asta fac fetele cucuietele.....am dus-o totusi la gradi ( am anuntat asistenta) caci trebuia sa plec de urgenta in delegatie si nu puteam sa o iau cu temp cu mine....(bunicii sunt la statiune)
Pupicei
anku
QUOTE(Rose68 @ Nov 15 2012, 11:00 AM) *
etete...inca ne chiunuim sa terminam dormitorul....ieri am avut o zi urita....sotul meu a fost liber ...si am incercat sa mai facem din toate cele cite putin...la un moment dat taia nu stiu ce si s-a rupt o pinza din otel care a ricosat in ochi. Fuguta la urgenta.....darpe drum mi-am amintit ca am uitat pe aragaz niste spagete la fiert.....am cocorit iute din masina si l-am lasat sa se duca singur......acolo medicul era plecat...l-a vazut o asistenta i-a pus putina canamicina si un ocluzor si valea....peste noapte ochiul tot mai rosu....asa ca dimineata ne-am dus la un alt oftalmolog care i-a extras din ochi 2 aschii din metal...pe de alta parte cind m-am dus sa o iau pe Andreea de la gradi...surpriza avea temp 40....toata noaptea ne-am chinuit asa...Andreea cu temp , tata gemea prin somn de la durerile de ochi...acum sunt cheauna dar tot mi-am gasit putin timp sa va scriu

asta fac fetele cucuietele.....am dus-o totusi la gradi ( am anuntat asistenta) caci trebuia sa plec de urgenta in delegatie si nu puteam sa o iau cu temp cu mine....(bunicii sunt la statiune)
Pupicei

ohhhhhh mami prea mult dintr-o data...
acum e ochiul in ordine???Doamne fereste...
cat despre spaghete cred ca ti-a stat inima in loc...mi s-a intamplat si mie sas uit ulei p foc!!!sa nu vezi fum.... wacko.gif
ohhhh...scumpica are febra...v-am vazut in poze p Fb...superba micuta la balet!!! love1.gif
Rose68
nu avem voie inauntru:) am reusit sa fac 2 pozici cind mai ieseau din copii:)))

Andreea este foarte incintata, doamna profesor imi spune ca e foarte atenta, gratioasa si ascultatoare, promite, deja vrea sa o includa in coregrafia unui spectacol....dar mai vedem

anku
QUOTE(Rose68 @ Nov 16 2012, 07:36 AM) *
nu avem voie inauntru:) am reusit sa fac 2 pozici cind mai ieseau din copii:)))

Andreea este foarte incintata, doamna profesor imi spune ca e foarte atenta, gratioasa si ascultatoare, promite, deja vrea sa o includa in coregrafia unui spectacol....dar mai vedem


mai mai!!!deja faceti si progrese!!!bv!!! rolleyes.gif
anku
mai avem numai o luan si o saptamana pana la Craciun...asa am bucur!!!
si inca 3 luni pana vin si eu acasa... nanner.gif Doamne ce trece timpul!!!
fetelor ce whisky se bea in Ro,care este preferat???

noi suntem bine ,sanatosi...ieri am fost si la noi la baita...azi cred ca nu facem mai nimic ca de la 16 am eu party la lucru...cica petrecerea de Revelion ...toate bune si frumoase...numai ac eu maine tb sa lucru si noi abia p la 1 noaptea ne intoarcem(mergem al un alt hotel din lant la vreo 200 km)
Darius este inca sanatos...vreau sa-l conving p tati sa nu-l mai lase sa doarme de amiaza la gradi pt ac tot mai greu adoarme la 19 ...e si normal dc el 2 ore le doarme la gradi...si exact alea 2 ore sunt activitati p care el le pierde,de al 12.30-14.30!!a de la 15 cand se scoala el i scoate afara la joaca...deci el pt ac doarme de amiaza si ´pierde din activitati ...
aparatul meu de fotografiat am scoate din minti...asa poze tampite a inceput sa faca!!!cel putin dc e seara ...si sa zic sunt in biserica nu ami reuseste deoc sa faca poze!!!nu stiu de la ce o fi....cardul plin???uzura???

o duminica frumoasa va doresc.... hug.gif
simina_ana
Brrrrr....neata......ce frig e...acum am venit de la gradi si e urat rau afara.....ceata si destul de frigut......deprimant.....poate iese soarele mai spre pranz ca sa pot sa-l scot la o plimbarica pe Serban....

Suntem bine ....sau ma rog...acceptabil . Macar Iancu merge la gradi si Serban nu mai e atat de marait. Saptamana trecuta am fost la mall sa luam unc adou si ne-a tras curentul pe mine si Serban, asa ca miercuri m-a luat pe mine durerea de cap, ureche, toata partea dreapta ma sageta, initial ma zis ca e de la o masea....dar cand a inceput sa planga si Serban am realizat de la ce....El a facut otita....bine ca una usoara, dar tot cu tratament si cateva zile de maraiala....acum suntem ok....si sper sa ramanem asa....

Weekendula sta am fost ocupati rau....am primit vizite intr-una si parca am [prins viata....desi obositor 2 zile la rand....dar a fost ok....APoi aseara am stat si am facut lucru manual cu Iancu pt gradi. Am desenat, colrat si decupat legume si fructe pt gradi.....Eu la 3 m-am culcat asa ca sunt cam chiauna.....dar bag cafea biggrin.gif....

Caut acum idei ce sa fac de papa de post.....si apoi sa ma apuc de treaba....

O zi frumoasa va dorim!!!
simina_ana
QUOTE(Rose68 @ Nov 16 2012, 08:36 AM) *
nu avem voie inauntru:) am reusit sa fac 2 pozici cind mai ieseau din copii:)))

Andreea este foarte incintata, doamna profesor imi spune ca e foarte atenta, gratioasa si ascultatoare, promite, deja vrea sa o includa in coregrafia unui spectacol....dar mai vedem




E foarte faina Andreea. Si are o tinuta frumoasa......daca spui ca promite, poate chiar ar trebui sa o lasi sa faca in continuare.....mai ales daca face si cu placere balet.....

Sper ca v-ati revenit dupa episoadele urate de saptamana trecuta,si atat Andreea cat si sotul tau se simt mai bine....iar tu esti odihnita....spor la treaba cu amenajarea camerei....
simina_ana
QUOTE(anku @ Nov 18 2012, 10:45 AM) *
mai avem numai o luan si o saptamana pana la Craciun...asa am bucur!!!
si inca 3 luni pana vin si eu acasa... nanner.gif Doamne ce trece timpul!!!
fetelor ce whisky se bea in Ro,care este preferat???

noi suntem bine ,sanatosi...ieri am fost si la noi la baita...azi cred ca nu facem mai nimic ca de la 16 am eu party la lucru...cica petrecerea de Revelion ...toate bune si frumoase...numai ac eu maine tb sa lucru si noi abia p la 1 noaptea ne intoarcem(mergem al un alt hotel din lant la vreo 200 km)
Darius este inca sanatos...vreau sa-l conving p tati sa nu-l mai lase sa doarme de amiaza la gradi pt ac tot mai greu adoarme la 19 ...e si normal dc el 2 ore le doarme la gradi...si exact alea 2 ore sunt activitati p care el le pierde,de al 12.30-14.30!!a de la 15 cand se scoala el i scoate afara la joaca...deci el pt ac doarme de amiaza si ´pierde din activitati ...
aparatul meu de fotografiat am scoate din minti...asa poze tampite a inceput sa faca!!!cel putin dc e seara ...si sa zic sunt in biserica nu ami reuseste deoc sa faca poze!!!nu stiu de la ce o fi....cardul plin???uzura???

o duminica frumoasa va doresc.... hug.gif


Deci nu sunt singura cu mintea la Craciun deja.....biggrin.gif....abia astept sa va vad in martie....

Ma bucur sa aud ca sunteti bine. Oricum Darius cred ca e cel mai rezistent in fata bolii dintre toti bebeii de decembrie....Bravo lui si sa o tineti tot asa.....

Cum adica pierde din activitati? Au optiune ...ori dorm ori fac activitati? La noi dupa masa de pranz toti dorm si chiar daca sunt copilasi care nu dorm tot stau in patut imbracati in pijamele. Activitati de genul engleza, karate, dansuri le fac dimineata in general....apoi joaca dupa ce se trezesc si tot felul de preocupari....colorat, pictaat, cantat etc.....




Rose68
Adriana si la noi e la fel structura la gradi, dimineata optionale,apoi prinzul , somn cu totii sau stau in pijamale in patut si apoi fac diverse cu tema clara....toamna, ba fructe ba legume ba flori asa ca invata cintece cintece sau fac activitati practice cu aceasta tema.
Din nefericire, Andreea va sta acasa toata saptamina caci are peumonie. Momentan e pe antibiotic injectabil si nu va spun ce chin e sa mergem cu ea la spital caci nu am pe nimeni care sa ii faca injectia acasa. (cel putin dimineata e groaznic sa o trezesc , sa o imbrac....). Macar nu am mai vrut in spital
anku
QUOTE(simina_ana @ Nov 19 2012, 08:45 AM) *
Deci nu sunt singura cu mintea la Craciun deja.....biggrin.gif....abia astept sa va vad in martie....

Ma bucur sa aud ca sunteti bine. Oricum Darius cred ca e cel mai rezistent in fata bolii dintre toti bebeii de decembrie....Bravo lui si sa o tineti tot asa.....

Cum adica pierde din activitati? Au optiune ...ori dorm ori fac activitati? La noi dupa masa de pranz toti dorm si chiar daca sunt copilasi care nu dorm tot stau in patut imbracati in pijamele. Activitati de genul engleza, karate, dansuri le fac dimineata in general....apoi joaca dupa ce se trezesc si tot felul de preocupari....colorat, pictaat, cantat etc.....



QUOTE(Rose68 @ Nov 19 2012, 03:17 PM) *
Adriana si la noi e la fel structura la gradi, dimineata optionale,apoi prinzul , somn cu totii sau stau in pijamale in patut si apoi fac diverse cu tema clara....toamna, ba fructe ba legume ba flori asa ca invata cintece cintece sau fac activitati practice cu aceasta tema.
Din nefericire, Andreea va sta acasa toata saptamina caci are peumonie. Momentan e pe antibiotic injectabil si nu va spun ce chin e sa mergem cu ea la spital caci nu am pe nimeni care sa ii faca injectia acasa. (cel putin dimineata e groaznic sa o trezesc , sa o imbrac....). Macar nu am mai vrut in spital


da...si eu sunt cu mintea la Craciun...desi cateodata ma apuca cu scarba...pai era juamtea lui sept si unele magazine s-au apucat sa bage produse de Craciun in vitrine...aiurea!!!URASC asta!!
e normal sa fie diferit...sunt de la gradi la gradi in Ro diferente apoi peste tari...
aici tb sa doarma nuami cine vrea...adica din 60 copii dorm doar 2:O fetita si cu Darius!!!buba este ca in 2 minute adoarme ...deci adoarme imediat ceea ce acasa nu se intampla!!!si doarme 2 ore nemiscat de amiaza...pai voi stiti ca va povesteam ce probl am avut cu el de mic cu somnul de amiaza...mie nu mi-a dormit cand era mic mai mult de 22 minute la amiaza...acum de cand a crescut mai marisor vad ca doarme de amiaza!!!dc adoarme asa repede de amiaza la gradi inseamna ac are nevoie de somn...
acum am vb cu mischu sa incercam si fara somn de amiaza sa vedem cu se simte Darius...ca prea devreme nu se scoala...abia la 8 il scoala tacso!!
da..la noi continua activitatile cat se poate de normal...pana la 15 cand mai mananca odata...si apoi i scoate afara!!
ei au teme p sapt...de ex ia un basm ,il citeste,vb despre basm,pun intrebari,fac teatru de papusi p tema asta,decupeaza si deseneaza p tema asta,fac jocuri tot p aceeasi tema!!!
pana al 10 se joaca,apoi mananca...de al 10.30 la 11 sunt impartiti in grupulete si spala vasele (adica mai mult sterg dupa masina de spalat,supravegheati bineinteles)ceilalti pregatesc cercul de scaune sau stiu eu ce...apoi o ora citesc si bla bla...la 12.15 mananca iara cica mancare gatita!!!eiiii...de la 12.45 activitatile cu decupat si desenat continua la noi...sau invata poezi sau stiu eu ce fac...cu lucrul nici nu apuc sa ma duc des la gradi sa vad ce si cum!!!dar stiu ac e planul acolo atarnat!!mna...in fiecare sapt tb sa mearga undeva,fie in parc,padure,oras..chestii de astae,atunci nu poate dormi Darius...nici nu stiu cum de are si el cate ceav desenat,poate sunt si exceptii sau schimba programul din cand in cand...stiu ca joia si vinerae nu doarme de amiaza...joi pleaca la plimbare si vineri este zi scurta!!!
acum sa vedem cum se simte ,ca dc e prea obosit il mai lasam sa doarma,dea stazi i-am zis lui tacso sa zica educatoarei ca probam si fara somn de amiaza....culmea este ac acasa nu doarme de amiaza ,la gradi doarme desi e singurul din grupa lui...

Rose imi pare rau ptr printsuca...ma bucur ca nu ati ales spitalul ...insanatosire grabnica va doresc!!!

va poop cu drag..ne auzim deseara...iara al lucru!!!
o zi faina!!! rolleyes.gif
anku

acum vreo luna...mandru foc de coroana si balon...

acum vreo 2 sapt...la gradi la party...

p unde sunteti dragelor???
anku
am incarcat p PFOTOBUCHET pozele astae si m-am trezit cu ele in Facebook...
e gata cu distractia...astia stiu tot!!!
simina_ana
bantui si eu pe la ora asta....nu am somn ca am atipit langa Serban si apoi m-am trezit si gata....

caut retete de post.....si mi s-a pus pata sa incerc ceva nou...inclusiv sa mananc sparanghel.....nici macar nu sunt sigura ca stiu cum arata....dar am zis sa incerc si altceva ca m-am saturat de retetele clasice....
Pana ma dumiresc ce si cum azi am fost harnica rau....am facut supa cu taitei si ciorba de legume, dovleac la cuptor ( acum 2 zile am facut prima dtaa si mi-a placut la nebunie asa ca azi mi-am mai luat) tocanita de ardei copti cu mamaliguta si salata de vinete, care a si disparut biggrin.gif
Am profiti azi de-am facut atatea ca am fost mai libera putin....si am avut chef....ca am zile cand ma tarai prin casa .... in acele momente nu-mi doresc decat sa dorm...dar nu am cum pana cand nu adoarme si Serban....uneori il pacalesc sa faca nani mai repede sau mai mult, dar uneori e jale biggrin.gif....
Azi am fost de-a luat cadourile pt Craciun.....pentru gradi....deja se golesc rafturile....ma bucur ca anul acesta au colaborat parintii mai bine ca anul trecut....

In rest ....cu ale noastre....Iancu e indragostit de Lego....face si desface intr-una.....si isi foloseste f bine imaginatia....as aca lucru hotarat ziua lui, Craciun , Mos Nicolae vor veni cu Lego biggrin.gif....sa vedem ce luam la maimu mic...
Are zile cand nu are chef de gradi si atunci incepe sa tuseasca si sa spun aca e bolnav si ca nu poate merge la gradi ca da boala.....liwlol.gif.....
Serban e tot mai independent si neastamparat.....ii fura jucariile lui Iancu si fuge si apoi le arunca pe jos si Iancu se suparat si striga la el....dar le trece repede....daca face ceva ce nu are voie ii zic ca face au si se ciupeste singur de manuta si psune au ...(asa ii faceam cand era cu mainile la priza)....daca il supara cineva vine si paraste.....chiar si jucariile liwlol.gif....si a icneput sa fie tot mai dragastos cu noi.....vine si se pune in brate la noi si se lipeste cu capusorul de noi....ioi...ma topesc toata....
De fiecare data cand ii dau o hainuta de la Iancu aproape ca imi vine s aplang....parca il vad pe iancu si nu-mi vine sa cred ce maricel e deja.....asa mi-as dori sa opresc timpul in loc......de aceea incerc sa stau cu ei cat mai mult....

Uf...m-au apucat nostalgiile....
fug la nani....NB
simina_ana
QUOTE(anku @ Nov 21 2012, 08:36 PM) *

acum vreo luna...mandru foc de coroana si balon...

acum vreo 2 sapt...la gradi la party...

p unde sunteti dragelor???



Dute ma.....esti rege!!!! liwlol.gif)...Mai frumosule....sa vezi ce-ti fac eu tie in martie cand vii la noi......pregateste falcutele liwlol.gif)))

Ce petrecere? Aia cu felinare???
simina_ana
De obicei cand Bebe are lucrari de noapte si pleaca de acasa , Iancu doarme cu mine.
Acu 2 zile eram in pat si ne pregateam de nani si povesteam de gradinita....
La un moment dat a venit vorba de fetite.....de faptul ca va iubi o fetita peste cativa ani si ca se va insura si va avea copilasi....

I: Mami eu vreau sa ma insor cu tine!
Eu am ramas blocata....

I: ...dar sa nu-i spui lui tati!!!

Eu: pai daca vrea si Serban sa se insoare cu mine? Ce ne facem?

I: facem cu randul

liwlol.gif))


A inceput cu perlutzele si asa-mi place......ma uimeste ce poate sa-i treaca prin capusorul ala dragalas.....

Azi iar suntem singurei ca tati are treaba....am terminat curatenia si acum vreau sa facem ceva de papa ...ei ma ajuta pe aici....Sper diseara sa-i culc devreme si sa stau si eu la un film ceva ca mi-e dor de o asa situatie....

As fi vrut sa merg cu ei pe centru ..... au aprins luminitele de Craciun si se deschide Targul de Craciun....dar sunt terminata dupa ziua de azi, asa ca amanam pe maine cand speram sa mearga si Bebe cu noi.....

Fetele care tineti post , poate dati idei de ceva papica bun.....
anku
QUOTE(simina_ana @ Nov 24 2012, 04:18 PM) *
De obicei cand Bebe are lucrari de noapte si pleaca de acasa , Iancu doarme cu mine.
Acu 2 zile eram in pat si ne pregateam de nani si povesteam de gradinita....
La un moment dat a venit vorba de fetite.....de faptul ca va iubi o fetita peste cativa ani si ca se va insura si va avea copilasi....

I: Mami eu vreau sa ma insor cu tine!
Eu am ramas blocata....

I: ...dar sa nu-i spui lui tati!!!

Eu: pai daca vrea si Serban sa se insoare cu mine? Ce ne facem?

I: facem cu randul


liwlol.gif))
A inceput cu perlutzele si asa-mi place......ma uimeste ce poate sa-i treaca prin capusorul ala dragalas.....

Azi iar suntem singurei ca tati are treaba....am terminat curatenia si acum vreau sa facem ceva de papa ...ei ma ajuta pe aici....Sper diseara sa-i culc devreme si sa stau si eu la un film ceva ca mi-e dor de o asa situatie....

As fi vrut sa merg cu ei pe centru ..... au aprins luminitele de Craciun si se deschide Targul de Craciun....dar sunt terminata dupa ziua de azi, asa ca amanam pe maine cand speram sa mearga si Bebe cu noi.....

Fetele care tineti post , poate dati idei de ceva papica bun.....

deci e constient de anumite valori.... liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
si noi am vrut sa mergem azi in oras...dar m-am lasat pagubasa...am avut liber si nu am avut chef de nimic...am uitat ceva la lucru ieri si m-am simtit super mega demoralizata!!!
al meu Darius:
Darius:MAMA TU ESTI BATRANA???
Eu:NU ;EU NU SUNT BATRANA:::
Darius:ATUNCI NU VEI MURI...
simina_ana
QUOTE(anku @ Nov 24 2012, 05:51 PM) *
deci e constient de anumite valori.... liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
si noi am vrut sa mergem azi in oras...dar m-am lasat pagubasa...am avut liber si nu am avut chef de nimic...am uitat ceva la lucru ieri si m-am simtit super mega demoralizata!!!
al meu Darius:
Darius:MAMA TU ESTI BATRANA???
Eu:NU ;EU NU SUNT BATRANA:::
Darius:ATUNCI NU VEI MURI...



Deci si Darius ca Iancu.....liwlol.gif)

Eu ii mai zic lui Iancu ca sunt batrana si el repde ca nuuuu tu nu esti batrana....Dada e batrana...bubu e batran....toffy era batran liwlol.gif))

Pai ce-ai uitat de ai avut starea aia?

Eu acum verific daca am tot in casa sau trebuie sa mai iau ceva pt papica de maine....sigur fac peste dar nu ma pot hotara intre 3 retete.....am innebunit de-abinelea liwlol.gif

Unde esti tu Rose sa ne spui ce ai mai facut bun pt burtica?
anku
QUOTE(simina_ana @ Nov 24 2012, 08:38 PM) *
Deci si Darius ca Iancu.....liwlol.gif)

Eu ii mai zic lui Iancu ca sunt batrana si el repde ca nuuuu tu nu esti batrana....Dada e batrana...bubu e batran....toffy era batran liwlol.gif))

Pai ce-ai uitat de ai avut starea aia?

Eu acum verific daca am tot in casa sau trebuie sa mai iau ceva pt papica de maine....sigur fac peste dar nu ma pot hotara intre 3 retete.....am innebunit de-abinelea liwlol.gif

Unde esti tu Rose sa ne spui ce ai mai facut bun pt burtica?

Am facut un buffet pt 150 persoane...si a tb sa misc un cheffis(chestia aia de aluminiu care tine calda mancarea )de la dessert...l-am luat jos...dar cand sa-l pun mi-am amintit ca ar tb sa iau p cineva sa ma ajute pt ac nu ama voie sa ridic astfel de greutati .oricat de bine m-as simti dupa operatie,totusi au fost 5 gauri adanci ca sa poata intra la fiere!!!
eiiiiiii...se pare ac nimeni nu avea timp...un haos de nescris...intre timp sefa mea a zis ca tb sa mergem acasa...si acolo a ramas Cheffis...dupa o ora mi-am adus aminte ca a ramas cheffis jos..am dat tel la lucru iar..siiiiiiiiii...de cine dau????de directoare...si ui asa!!!
sper sa nu ma ia la intrebari maine...am intrebat ieri colegii dc sta scris ceva in cartea cu atentionari,dc a zis cineva ceva...si au zis ca ei cred ca nici nu a obs nimeni nimic...mna...reactia directoarei nu a fost asa rea...chiar s-a multumit...dar mna...nu sunt obisnuita sa fac astfel de greseli...cel putin nu la lucru unde totul tb sa fie perfect!!!

ti-i postul integral???
eu am zis ca dc reusesc miercuzrea si vinerea tot e bine
il tin negru...dar apa tb sa beau!!!

bine ca ai chef draga sa gatesti...eu am avut 2 zile libere si nu am vrut sa gatesc nimic...ui asa!!!
am dormit mult!!!
mergeti zi in oras???si noi mergem azi in oras!!!
am vazut cateva pozite cu Sb-ul de Craciun
draga...am obs ca incepe sa devina problematic cu locurile de munca in Sb ...cel putin n perioada asta a anului...sora-mes i cumnatul cauta de lucru in fabrica si vad ca nu gasesc nicaieri...inainte gaseai p toate drumurile servici chiar dc era prost platit!!!cel putin asa era in Sb...ca in alte parti nu o fi fost...
anku
ce faceti draga???
nimeni p aici??

noi p acasa...acum plec sa-l dau in masinute si apoi mergem 2 ore al balaceala cu o colega de lucru...
a nins p al noi...dar nu s-a asezat serios...las ca e bine!!!
asteptam deja Craciunul...parca am intrat deja in atmosfera asta..
vineri are Darisu serbare de mos Niculae...se duce tati si nasii...din pacate eu nu voi putea ajunge!!
ce poze or afce ...nu stiu...ca barbate-meu a scapat aparatul de foto jos..si acum nu mai merge ...

Rose am vazut poze de la petrecerea Andreei...f fain a fost gatita Andreea!!!
sunt toti colegi de gradi??
bine ac n-ai avut atata de lucru...
de data aceasta ce tort ati facut ???
anku
Mai sunt 3 luni pana vin si eu acasa pt cateva zile!!! super.gif
Rose68
QUOTE(anku @ Dec 2 2012, 04:02 PM) *
ce faceti draga???
nimeni p aici??

noi p acasa...acum plec sa-l dau in masinute si apoi mergem 2 ore al balaceala cu o colega de lucru...
a nins p al noi...dar nu s-a asezat serios...las ca e bine!!!
asteptam deja Craciunul...parca am intrat deja in atmosfera asta..
vineri are Darisu serbare de mos Niculae...se duce tati si nasii...din pacate eu nu voi putea ajunge!!
ce poze or afce ...nu stiu...ca barbate-meu a scapat aparatul de foto jos..si acum nu mai merge ...

Rose am vazut poze de la petrecerea Andreei...f fain a fost gatita Andreea!!!
sunt toti colegi de gradi??
bine ac n-ai avut atata de lucru...
de data aceasta ce tort ati facut ???



pai dupa poftele Andreei....mai nou s-a indragostit de winnie the pooh...asa ca m-am conformat...i-am facut camera verde cu glob cu winnie....iar petrecerea cu aceeasi tema: pahare, servetele , tort....cu winnie....nu va povestesc cit am alergat dupa ele.... si da sunt toti colegi de gradi cu exceptia baiatului nasilor care e mai mic cu 3 luni...ar fi venit mai multi copii dar am uitat ca e 1 decembrie si multi au fost plecati la munte (de vreo 4 stiu eu)...vreo 2 bolnaviori vreo 5-6 care nu au venit la nici o petrecere

Iar petrecerea a trebuit sa o fac in avans deoarece saptamina viitoare e ziua altei fetite (pe 8) si pe si pe 10 al alteia....si ca sa evitam suprapunerea (ma gindeam pentru la anul sa combinam petrecerea cu alt copil.....


Iar rochita e de la Zara....catifea foarte faina rosu inchis cu bulinute albe

de sf Andrei

la petrecerea de 4 ani

anku


multa santate ,fericire si noroc in viata!!!
Rose68
La multi ani, mami Anku!!! Sa fii fericita si iubita iar norocul sa nu te ocoleasca niciodata. Te pupam!!!
anku
la multi ani Selena si Iancu...
sa cresteti mari,sanatosi,norocosi ,fericiti si sa fiti iubiti!!
!
anku
QUOTE(Rose68 @ Dec 6 2012, 06:11 AM) *
La multi ani, mami Anku!!! Sa fii fericita si iubita iar norocul sa nu te ocoleasca niciodata. Te pupam!!!

MULTUMESC IUBITA:::
chiar in 6 dec mi-a murit un unchi...sunt asa socata ca nu mai pot dormi de vreo 2 nopti!!!
imi pare asa de rau...
Rose68
hi.hi.hi....am dat noi startul dar iata ca astazi 2 copii implinesc 4 ani
La multi ani, Iancu!
La multi ani, Selena!
Frumuseilor, va doresc o viata lunga si frumoasa!
Va pupa cu mult drag, cele 2 cucuiete, Andreea si Rose!!!!
Rose68
La multi ani Matei! Frumusete mica, sa cresti mare, sa fii sanatos si norocos.
anku
La multi ani Duncan! La multi ani Adelin! la multi ani Matei!!Sa fiti fericiti, iubiti si sa aveti mult noroc in viata!
distractie faina...
tina71
QUOTE(anku @ Dec 20 2012, 11:17 PM) *
La multi ani Duncan! La multi ani Adelin! la multi ani Matei!!Sa fiti fericiti, iubiti si sa aveti mult noroc in viata!
distractie faina...



multumim de urare si La multi ani din partea noastra pentru toti " bebelusii" de Decembrie 2008
Rose68

prima scrisorica pentru Mos Craciun!!!!dar deja venisera cadourile:))))
anku
QUOTE(Rose68 @ Dec 26 2012, 03:38 PM) *

prima scrisorica pentru Mos Craciun!!!!dar deja venisera cadourile:))))

ooooooooooooooooo....felicitari !!!!
bv !!! floare2.gif
anku


tate cele bune pt 2013 de la noi...
Rose68
ca de obicei, sunteti absolut superbi. Frumosilor!!!
anku
nimeni p aici???
a inceput ieri in sf si la noi la gradi.miercuri serbam ziua de nastere la gradi...
in rest...f moale iarna asta...zilnic 4-5 grade fara zapada din pacaate!!
mai avem si noi 2 luni si in sf venim acasa ....
Rose68
wow ce pozica frumoasa!!!!



vrem si noi la gradi!!! mai avem vacanta si saptamina asta
anku
QUOTE(Rose68 @ Jan 8 2013, 02:42 PM) *
wow ce pozica frumoasa!!!!
vrem si noi la gradi!!! mai avem vacanta si saptamina asta

mna...de luni si voi la gradi....
acum l-am tuns p Darius f scurt...dar deja creste...ear prea lung parul!!!
voi ce mai faceti??ati terminat prin casa cu renovarile???
anku
al multi ani inca o data Sanzi!!! love1.gif
Rose68
Andreea si-a schimbat si ea frizura
inainte


dupa....la spate e foarte scurt...dar in fata nu deoarece la balet li se cere sa isi stringa parul la spectacole...nu e obligatoriu dar e agreat acest lucru
danieelaa
Buna mamici oFloare1.gif
In sfarsit azi dupa ani de zile am reusit sa intru pe forum,si m-am bucurat nespus de mult sa vad ca inca aveti un pic de activitate.Primesc multe mailuri de la utilecopii pe mail dar timpul nu mi-a permis sa intru pe forum. crybaby.gif Am vazut adevarate poze cu adevarati ingerasi,sa va traiasca si sa va bucurati de ei bananab.gif ....noi ne-am mutat la alba iulia de aproape 3 ani,viata ne-a adus aici si am ramas doar noi doua si cu buni,din cauza serviciului nu prea am timp liber asa cum as fi vrut,iar cand prind un pic de timp sunt tot cu Denisa.....sincer nu prea imi gasesc cuvintele la emotiile de bucurie pe care le am vazand ca inca sunteti active eusa_clap.gif .....mai mult vroiam sa va salut si sa va zic ca imi era dor de forum.
O sa va pun si eu poze cu Denisa dar cand reusesc pentru nu mai stiu cum se pun pozele crybaby.gif
anku
QUOTE(danieelaa @ Mar 24 2013, 10:31 AM) *
Buna mamici oFloare1.gif
In sfarsit azi dupa ani de zile am reusit sa intru pe forum,si m-am bucurat nespus de mult sa vad ca inca aveti un pic de activitate.Primesc multe mailuri de la utilecopii pe mail dar timpul nu mi-a permis sa intru pe forum. crybaby.gif Am vazut adevarate poze cu adevarati ingerasi,sa va traiasca si sa va bucurati de ei bananab.gif ....noi ne-am mutat la alba iulia de aproape 3 ani,viata ne-a adus aici si am ramas doar noi doua si cu buni,din cauza serviciului nu prea am timp liber asa cum as fi vrut,iar cand prind un pic de timp sunt tot cu Denisa.....sincer nu prea imi gasesc cuvintele la emotiile de bucurie pe care le am vazand ca inca sunteti active eusa_clap.gif .....mai mult vroiam sa va salut si sa va zic ca imi era dor de forum.
O sa va pun si eu poze cu Denisa dar cand reusesc pentru nu mai stiu cum se pun pozele crybaby.gif

draga mea ma bucur sa aud ceav de voi...o zi minunata!!!
ma-am mai gandit al voi...crezusem ca ne-ai uitat...
tocmai ce am trecut prin Alba de vreo 2 sapt...
de abia astept pozicile sa o vad p Denisa....
ai cont p Fb???
altfel sunteti santoase???
iubita imi inchpui ca nu poate fi deloc usor singura cu un copil...m-am gandits i eu de multe ori la posibilitatea asta dar inca nu am luat decizia!!!
va poop cu drag...si am increderea ca te mai vedem p aici!!!
anku
Buna dragi mamici!!!
p mine ma apuca nostalgia...mai citesc p aici...ptr mine incepe sa devina un jurnal viu!!!ma uit p zile si-mi aduc aminte exact ce a fost acum 5 ani,ce ganduri aveam eu...cum s-au schimbat toate!!1doamne multam ca in bine!!!
imi este dor de intimitatea noastra parca...eram acum p forum...ma uitam la poze cu bebicii nostrii si imni venea tot Like sa dau!!! doh.gif ne-a innebunit rau Fb!!!
noi ca si voi de altfel am crescut...suntem obraznici,nu ne place sa desenam,suntem foarte nerabdatori si inca mergem la gradi!!!
maine incepem un curs de schi...
peste 10 zile am eu un examen...examen final...iar am apuca frica!!!

m-as bucura sa scrie cineva p aici... wub.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.