Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
anku
Geo iubita...sunteti mai bine???poate sunteti acasa deja!!! unsure.gif
iti multumesc pt mail...si sper sa aud mai bine de la voi....
ma scuzi ca eu nu am sunat...dar degandit m-am gandit al voi!!!
Andymar
QUOTE(anku @ Mar 11 2012, 11:48 AM) *


si de la noi un buchetel virtual cu intarziere de 8 martie!!!
eu nu am simtit asa cum ar fi tb sa simt 8 martie....pt tampitii astia de aci nu reprezinta nimic!!!a doua zi vazusem mai multe buchete de flori intr-o galeata...eu in capul meu zic ca ui ma ca tot ne-o adus si noua flori...ca mna erau multe buchete!!!cand colo florile erau de pus p mese!!!hi hi...ca sa vezi cat de naiva pot fi!!! liwlol.gif
dar spre seara mi-a adus sotul florile care vi le trimiteam virtual si voua...pri mul an in care facae asa ceva...cred ca mai mult de gura mea !!!maca ma bucur ca a tinut minte ce-mi place si sa nu-mi aduca lalele si tradafirii aia cu 5 petale care se vand la noi in magazine!!!hi hi....Rose...asa trandafiri grasi cum a primit Andreiuta de la tati mai rar la noi!!!aia sunt superbi!!

si cam asa a fost 8 martie...as fi vrut sa papa carnita la grill...dar nu a avut sotul chef sa urcam pana al un restaurant grecesc!!!poate mergem azi...desi imi este f greu dc nu putem sta afara pt ca Darius se urca p mese!!!va dati sama...bietii oameni au muncit sa aranjeze masa cu deco si tot ce tb...si el!!!si sa nu vedeti fugi si urlete dc ma duc sa-l iau!!!si cel mai bine as sta afara la masa ca acolo sunt mese da nu aranjate!!!hi hi liwlol.gif rad eu rad...dar este de plans...si de rusinica ca nu-l mai pot potoli cateodata!!!


Va salutam Anku si ne pare rau ca nu ai petrecut un 8 Martie asa cum ti-ai dorit... e naspa ca nemtii nu-l sarbatoresc... Eu l-am rugat pe Marius sa nu-mi cumpere nimic ca si asa avem o perioada mai proasta pe plan financiar si el in fiecare an imi aducea un buchet de trandafiri albastri, nu ca ma omoram eu dupa ei dar lui ii placeau asa ca a devenit un obicei... Totusi nu s-a lasat si mi-a adus un trandafir mare alb, la fel cu cel din manuta Andreei. Trandafirii nu sunt chiar primii in preferintele mele, mie imi plac toate florile in general si ma bucura mai mult gestul decat "modelul" sau culoarea florii. Si m-a mai bucurat mult si faptul ca am resit sa ofer cate o floare fiecarei femei dragi din familia mea... vreo 11 la numar...
Si apoi m-a surprins faptul ca verisorul meu plecat in Spania de vreo 6 ani mi-a trimis bani sa le cumpar mamei si surorii lui cate un buchet maaare de flori, eu nu m-am zgarcit si le-am pus din toate cate existau in florarie... hi hi... ca sa fiu sigura ca le nimeresc!

Gata cu nostalgia pt azi... sunt rupta de oboseala ca am fost la piscina cu Selena si dupa vreo 3 ture de bazin si apoi sauna... imi pica ochii in gura...

Somn usor si vise placute va doresc!


PS: Multe multumiri pt florile virtuale!
simina_ana
eu tampesc...abia ce i-a mai scazut febra lui Iancu ca acum l-a apucat pe Serban. Are 39,2. I-am pus supoz cu paracetamol si astept peste 4 ore ii dau nurofen....
Oare cand se vor termina problemele astea?
Rose68

Adriana, iti dorim din tot sufletul sa fii iubita, sanatoasa, atit tu cat si toata familia ta!
Andymar
QUOTE(simina_ana @ Mar 12 2012, 02:06 AM) *
eu tampesc...abia ce i-a mai scazut febra lui Iancu ca acum l-a apucat pe Serban. Are 39,2. I-am pus supoz cu paracetamol si astept peste 4 ore ii dau nurofen....
Oare cand se vor termina problemele astea?


http://img10.glitterfy.com/graphics/100/ge...soon_flower.gif
Andymar
ups... nu mi-a iesit...


LA MULTI ANI mami Adriana!!! Sa fii mereu fericita alaturi de ingerasii tai, iubita si senina ca o zi de primavara!
Multi multi multi pupici!


oFloare1.gif occasion.gif floare2.gif
anku
La multi ani draga noastra...ramai sanatoasa.fericita alaturi de familia ta minunata.Iti urez sa ai parte de cea mai fericita zi de nastere! Fie ca dorintele tale sa se implineasca, nu doar in aceasta zi, ci intotdeauna! La Multi Ani!
anku
buna seara si de la noi ... 0
ce mai faceti??ce mai spuneti???
noi printre crize de plansete si nervi din partea lui Darius...aseara am uitat geamul deschis toata noaptea dar vad ac e totul ok cu sanatatea deocamdata...ador sa dorm cu geamul deschis!!!

azi au fost 15 grade...am iesit abia la 17 afara [abia la 16.30 am iesit de la lucru ca altfel ieseam si mai repede]da tot am mai prins o ora jumate frumos afara...si muuuuuulti copii afara!!!
usor usor vine primavara...

am vazut o gramada de Brandusele in parc...m-am gandeam la tine Geo!!!
Adriana cum va mai simtiti???
Andymar...ce mai faceti la gradi???
poopam 2 fete cucuiete!!!
anku


nimeni p aici??? rolleyes.gif
geocoto
Buna seara mamici in sfarsit si de la noi...
Cam stiti in principiu ce ni s a intamplat ca intr un fel sau altul am tinut legatura cat am fost in spital.Ne au dat drumul marti 13 dupa ce i am zis sotului ca asta este ziua noatsra norocoasa.
Ne am dus pe 20 luni, la Dr de familie si desi copilul avea febra ne a zis ca nu are nimic sad.gif , poate otita sau oreion dar la plamani e ok si sa l lasam sa i treaca de la sine..Totusi noi ne am dus si miercuri la pediatra sa vedem de ce face febra si il doare urechea atat de tare plus respiratia superficiala.Ne a linistit din nou ca nu are nimic la plamani si la ureche totusi poate fi un torticolis si o faringita din c.auza careia il mai doare in gat sad.gif .
Eu recunosc ff bine un torticolis dar m am gandit ca la el nu pot sa l simt bine ca este copil cine stie...totusi i am facut masaj contra torticolisului si i am mobilizat gatul poate doar doar se mai diminueaza durerea 68.gif .
Sambata desi nu avea febra ff mare il vedeam ca nu era in forma deloc.. am plecat la spital pt durerea de ureche care il chinuia deja de 10 zile .I am atras atentia Dr itei ca respira superficial si i a facut o radiografie si ne a zis ca are pneumonie si trebuie sa ne interneze crybaby.gif ohmy.gif .
A inceput tratamentul cu amoxicilina intravenos desi noi stiam ca nu este suficient nervi.gif .Luni am insistat la pediatru sa i schimbe tratamentul si l a trecut pe Augmentin dar doza mica nervi.gif .Din cauza acestui pediatru a facut copilul 3 abcese in lobul superior drept unde era infectia inainte sad.gif ohmy.gif .In prima saptamana a facut 3 radiografii si pt ca noi eram nemultumiti ca nu i scade febra si urechea il durea la fel de tare i au facut si un computer tomograf unde au vazut abcesele.Din momentul ala pediatrul si a cerut scuze si a preluat cazul o pneumoloaga si profesorul de pe sectia respectiva.I au marit doza de augmentin la doza de adult intravenos dar din pacate venele lui Lucas nu mai rezistau decat 2,3 zile si apoi trebuiau sa l intepe din nou sa i introduca cateterul in vena sa i poata da tratamentul.
In saptamana a 2a a mai facut o radiografie unde s a vazut o evolutie favorabila si abia se simtea si el mai bine si ziceau ca ne dau drumul acasa vineri pe 9, dar a mai luat un virus nervi.gif nervi.gif nervi.gif intra spitalicesc si a inceput din nou sa faca febra.I au mai facut un rand de analize de sange si pt siguranta ca pneumonia nu recidiveaza si un computer tomograf unde ne au asigurat ca este doar ceva viral si trebuie sa ramanem pana nu mai face febra.
Duminica noaptea la 3 dimineata cand au vrut sa i dea doza de antibiotic am vazut ca i a curs pe langa si oricat detestam sa le anunt pe asistente asa ceva m am dus cu el sa i puna cateter nou.L au chinuit o ora si l au intepat de 6 ori dar nu au reusit.A urlat bietul copil de au venit mamicile care ne cunosteau sa vada ce se intampla.. doh.gif Din momentul ala am vazut ca Lucas devenise traumatizat si nu mai suporta sa vada pe nimeni imbracat in alb pe langa el.Luni si a luat ultima doza de antibiotic oral si marti i am spus profesorului ca plecam acasa din cau za stresului pe care il simtea Lucas.
Mai are 2 zile de luat tamiflu si pe urma o luna sa evitam sa l ducem in locuri cu copii sau oameni bolnavi .
Nu a fost usor deloc si nu doresc nimanui sa treaca prin asa ceva sau orice alta boala pe care nu o poti trata doar cu Nurofen si ceai...
Promit sa mai intru dar piticul cere ff multa atentie desi a venit si mama sa ne ajute. oFloare1.gif
Andymar
QUOTE(geocoto @ Mar 16 2012, 09:00 PM) *
Buna seara mamici in sfarsit si de la noi...
Cam stiti in principiu ce ni s a intamplat ca intr un fel sau altul am tinut legatura cat am fost in spital.Ne au dat drumul marti 13 dupa ce i am zis sotului ca asta este ziua noatsra norocoasa.
Ne am dus pe 20 luni, la Dr de familie si desi copilul avea febra ne a zis ca nu are nimic sad.gif , poate otita sau oreion dar la plamani e ok si sa l lasam sa i treaca de la sine..Totusi noi ne am dus si miercuri la pediatra sa vedem de ce face febra si il doare urechea atat de tare plus respiratia superficiala.Ne a linistit din nou ca nu are nimic la plamani si la ureche totusi poate fi un torticolis si o faringita din c.auza careia il mai doare in gat sad.gif .
Eu recunosc ff bine un torticolis dar m am gandit ca la el nu pot sa l simt bine ca este copil cine stie...totusi i am facut masaj contra torticolisului si i am mobilizat gatul poate doar doar se mai diminueaza durerea 68.gif .
Sambata desi nu avea febra ff mare il vedeam ca nu era in forma deloc.. am plecat la spital pt durerea de ureche care il chinuia deja de 10 zile .I am atras atentia Dr itei ca respira superficial si i a facut o radiografie si ne a zis ca are pneumonie si trebuie sa ne interneze crybaby.gif ohmy.gif .
A inceput tratamentul cu amoxicilina intravenos desi noi stiam ca nu este suficient nervi.gif .Luni am insistat la pediatru sa i schimbe tratamentul si l a trecut pe Augmentin dar doza mica nervi.gif .Din cauza acestui pediatru a facut copilul 3 abcese in lobul superior drept unde era infectia inainte sad.gif ohmy.gif .In prima saptamana a facut 3 radiografii si pt ca noi eram nemultumiti ca nu i scade febra si urechea il durea la fel de tare i au facut si un computer tomograf unde au vazut abcesele.Din momentul ala pediatrul si a cerut scuze si a preluat cazul o pneumoloaga si profesorul de pe sectia respectiva.I au marit doza de augmentin la doza de adult intravenos dar din pacate venele lui Lucas nu mai rezistau decat 2,3 zile si apoi trebuiau sa l intepe din nou sa i introduca cateterul in vena sa i poata da tratamentul.
In saptamana a 2a a mai facut o radiografie unde s a vazut o evolutie favorabila si abia se simtea si el mai bine si ziceau ca ne dau drumul acasa vineri pe 9, dar a mai luat un virus nervi.gif nervi.gif nervi.gif intra spitalicesc si a inceput din nou sa faca febra.I au mai facut un rand de analize de sange si pt siguranta ca pneumonia nu recidiveaza si un computer tomograf unde ne au asigurat ca este doar ceva viral si trebuie sa ramanem pana nu mai face febra.
Duminica noaptea la 3 dimineata cand au vrut sa i dea doza de antibiotic am vazut ca i a curs pe langa si oricat detestam sa le anunt pe asistente asa ceva m am dus cu el sa i puna cateter nou.L au chinuit o ora si l au intepat de 6 ori dar nu au reusit.A urlat bietul copil de au venit mamicile care ne cunosteau sa vada ce se intampla.. doh.gif Din momentul ala am vazut ca Lucas devenise traumatizat si nu mai suporta sa vada pe nimeni imbracat in alb pe langa el.Luni si a luat ultima doza de antibiotic oral si marti i am spus profesorului ca plecam acasa din cau za stresului pe care il simtea Lucas.
Mai are 2 zile de luat tamiflu si pe urma o luna sa evitam sa l ducem in locuri cu copii sau oameni bolnavi .
Nu a fost usor deloc si nu doresc nimanui sa treaca prin asa ceva sau orice alta boala pe care nu o poti trata doar cu Nurofen si ceai...
Promit sa mai intru dar piticul cere ff multa atentie desi a venit si mama sa ne ajute. oFloare1.gif


Vai săracul Lucas prin ce a trecut! Și v-au pus să-i faceți atâtea radiografii?! Nu este periculos pt un copil așa mic? Îmi pare rău pt voi că a trebuit să îndurați atâtea și mai ales că s-a descoperit diagnosticul așa de târziu... Perfuzii.. eu numai când i-am luat sânge pt analize am crezut că mi se rupe inima cât a plâns, și chiar nu i-a fost frică deloc dar a durut-o destul de tare că ei nu pot suporta ca și noi... Bine că sunteți acasă și vă doresc să nu mai treceți niciodată prin așa ceva, nimic nu e mai rău pt o mamă decât să-și vadă copilul bolnav. Sănătate multă vă dorim, v-aș fi sunat și eu că am minute internaționale dar nu am nr....
Adriana voi cum sunteți?
Rose voi ce mai ziceți?
Anku ce frumos e la voi, să dormiți cu geamul deschis... ca în toiul verii. La noi azi a fost o zi minunată, am stat afară doar în bluză, în mașină muream de cald cu căldura oprită, suntem la țară și toată ziua ne-am plimbat. Mâine dacă e la fel o luăm de la capăt... Mamei i-au îmbobocit narcisele, încep să răsară lalelele iar ghioceii sunt deja înfloriți. O să fac mâine niște poze... Anku eu nu am adresa ta de mail, se poate...?
anku
QUOTE(geocoto @ Mar 16 2012, 08:00 PM) *
Buna seara mamici in sfarsit si de la noi...
Cam stiti in principiu ce ni s a intamplat ca intr un fel sau altul am tinut legatura cat am fost in spital.Ne au dat drumul marti 13 dupa ce i am zis sotului ca asta este ziua noatsra norocoasa.
Ne am dus pe 20 luni, la Dr de familie si desi copilul avea febra ne a zis ca nu are nimic sad.gif , poate otita sau oreion dar la plamani e ok si sa l lasam sa i treaca de la sine..Totusi noi ne am dus si miercuri la pediatra sa vedem de ce face febra si il doare urechea atat de tare plus respiratia superficiala.Ne a linistit din nou ca nu are nimic la plamani si la ureche totusi poate fi un torticolis si o faringita din c.auza careia il mai doare in gat sad.gif .
Eu recunosc ff bine un torticolis dar m am gandit ca la el nu pot sa l simt bine ca este copil cine stie...totusi i am facut masaj contra torticolisului si i am mobilizat gatul poate doar doar se mai diminueaza durerea 68.gif .
Sambata desi nu avea febra ff mare il vedeam ca nu era in forma deloc.. am plecat la spital pt durerea de ureche care il chinuia deja de 10 zile .I am atras atentia Dr itei ca respira superficial si i a facut o radiografie si ne a zis ca are pneumonie si trebuie sa ne interneze crybaby.gif ohmy.gif .
A inceput tratamentul cu amoxicilina intravenos desi noi stiam ca nu este suficient nervi.gif .Luni am insistat la pediatru sa i schimbe tratamentul si l a trecut pe Augmentin dar doza mica nervi.gif .Din cauza acestui pediatru a facut copilul 3 abcese in lobul superior drept unde era infectia inainte sad.gif ohmy.gif .In prima saptamana a facut 3 radiografii si pt ca noi eram nemultumiti ca nu i scade febra si urechea il durea la fel de tare i au facut si un computer tomograf unde au vazut abcesele.Din momentul ala pediatrul si a cerut scuze si a preluat cazul o pneumoloaga si profesorul de pe sectia respectiva.I au marit doza de augmentin la doza de adult intravenos dar din pacate venele lui Lucas nu mai rezistau decat 2,3 zile si apoi trebuiau sa l intepe din nou sa i introduca cateterul in vena sa i poata da tratamentul.
In saptamana a 2a a mai facut o radiografie unde s a vazut o evolutie favorabila si abia se simtea si el mai bine si ziceau ca ne dau drumul acasa vineri pe 9, dar a mai luat un virus nervi.gif nervi.gif nervi.gif intra spitalicesc si a inceput din nou sa faca febra.I au mai facut un rand de analize de sange si pt siguranta ca pneumonia nu recidiveaza si un computer tomograf unde ne au asigurat ca este doar ceva viral si trebuie sa ramanem pana nu mai face febra.
Duminica noaptea la 3 dimineata cand au vrut sa i dea doza de antibiotic am vazut ca i a curs pe langa si oricat detestam sa le anunt pe asistente asa ceva m am dus cu el sa i puna cateter nou.L au chinuit o ora si l au intepat de 6 ori dar nu au reusit.A urlat bietul copil de au venit mamicile care ne cunosteau sa vada ce se intampla.. doh.gif Din momentul ala am vazut ca Lucas devenise traumatizat si nu mai suporta sa vada pe nimeni imbracat in alb pe langa el.Luni si a luat ultima doza de antibiotic oral si marti i am spus profesorului ca plecam acasa din cau za stresului pe care il simtea Lucas.
Mai are 2 zile de luat tamiflu si pe urma o luna sa evitam sa l ducem in locuri cu copii sau oameni bolnavi .
Nu a fost usor deloc si nu doresc nimanui sa treaca prin asa ceva sau orice alta boala pe care nu o poti trata doar cu Nurofen si ceai...
Promit sa mai intru dar piticul cere ff multa atentie desi a venit si mama sa ne ajute. oFloare1.gif

vai ce ne povestesti ....bietul Lucas...e normal sa fie traumatizat de cat l-or fi chinuit cu cateterele!!!te inteleg perfect...ca simteai ca ti se intoarce stomacul p dos cand vedeai ca urla copilul de durere iar saracele venute!!!!
am fost si noi 5 zile inm spital cand avea 2 luni si tot asa ia pus perfuzie pt ac nu mai papa...a doua zi mana sa nu exagerez dar nu cred ca era dubla ci tripla...bine ac a prins macar in mana ca altfel tb sa-i puna in cap ca la lati bebe...
si acum mai are dureri???
ce i-ai spus dr-ului???groaznic...era o pneumonie...si-ar fi putut da seama totusi!!!
ma bucur f mult ca ati revenit acasa... hug.gif
anku
QUOTE(Andymar @ Mar 17 2012, 07:49 PM) *
Vai săracul Lucas prin ce a trecut! Și v-au pus să-i faceți atâtea radiografii?! Nu este periculos pt un copil așa mic? Îmi pare rău pt voi că a trebuit să îndurați atâtea și mai ales că s-a descoperit diagnosticul așa de târziu... Perfuzii.. eu numai când i-am luat sânge pt analize am crezut că mi se rupe inima cât a plâns, și chiar nu i-a fost frică deloc dar a durut-o destul de tare că ei nu pot suporta ca și noi... Bine că sunteți acasă și vă doresc să nu mai treceți niciodată prin așa ceva, nimic nu e mai rău pt o mamă decât să-și vadă copilul bolnav. Sănătate multă vă dorim, v-aș fi sunat și eu că am minute internaționale dar nu am nr....
Adriana voi cum sunteți?
Rose voi ce mai ziceți?
Anku ce frumos e la voi, să dormiți cu geamul deschis... ca în toiul verii. La noi azi a fost o zi minunată, am stat afară doar în bluză, în mașină muream de cald cu căldura oprită, suntem la țară și toată ziua ne-am plimbat. Mâine dacă e la fel o luăm de la capăt... Mamei i-au îmbobocit narcisele, încep să răsară lalelele iar ghioceii sunt deja înfloriți. O să fac mâine niște poze... Anku eu nu am adresa ta de mail, se poate...?

adresa mea de mail este cc8im@yahoo.com
si la noi am tot vazut ca infloresc...azi dim cand am trecut prin parc catre servici,nu era nici un pom inflorit...cand am iesit de la lucru era unul inflorit!!! biggrin.gif
la noi este f cald in casa ...la -20 grade afara la noi inca raman 23-24 grade in casa fara incalzire...si cum trece afara de 5 grade deja noaptea devine f cald...si de aia las geamul deschis...plus ca dim asa frumos canta pasarile!!!am copaci inalti chiar langa balcon..si dim zici ca ai pasarile chiar langa tine...
anku


Cele mai calde ganduri si urari de sanatate, fericire, bucurii si impliniri. Sa fii iubita si fericita in fiecare moment al vietii tale. La Multi Ani draga noastra Rose
!



ozi minunata va doresc in mijlocul familii si petrecere frumosa!!!
poopam 2 fete cucuiete!!! tzuc.gif
anku


Brandusele pt voi si in special pt Geo!!! hug.gif
o primavara minuata va doresc tuturor!!!




azi am libeer...deja este soare afara...o sa mergem afara ...inca nu stiu incontro!!! yes.gif
ieri am primit un raspuns de la gradi unde tineam eu mortis sa mearga-....avem un loc din sept 2012!!!tb sa mergem in iunie la o seara informtiva sa ne spuna ce si cum si ce ne tb si cat costa exact!!!

Simina cum va mai merge???
Andymar la voi cum este acum???e mai bine decand merge Selena la gradi???

Oanaaaaaa....ce mai spuneti???
Lusha&Zbenguica
Ciao fetele, intru si eu o data pe an aici dar sa stiti ca va mai urmaresc din umbra
Geo multa multa sanatate va doresc si tie in special nervi puternici si rabdare de fier sa reusesti sa treci peste toate.
Doamne prin ce ati trecut!!! Bine ca acum sunteti acasa si sper sa revina totul la normal
Rose LA MULTI ANI FERICITI smile.gif
Anku ce frumos cred ca e la voi smile.gif Abia astept sa vina si aici caldura ...deja parca incepe sa fie mai bine
simina_ana
Salutare fetele.....

Cred ca deja v-ati obisnuit ca daca dispar din peisaj s-a intamplat ceva.....dar nu am trecut prin calvarul lui Lucas si al Georgianei...

Dupa ce Iancu mi-a facut 3 zile de febra 39,9 a venit randul lui Serban de duminica noapte sa faca si el febra la fel de mare....3 zile am stat cu el doar in brate, efectiv doar in brate ...si la baie eram cu el in brate...nu vroia decat la mine....am alergat la medic de cateva ori ca ma panicasem cand am vazut ca nu-i scadea febra....i-a facut injectii cu algocalmin sau fenobarbital ca sa-i scada....am fost pe punctul de a ne interna...dupa 3 zile a inceput sa se simta si el putin mai bine, dar m-a pocnit pe mine febra.....tot asa 39,7....frisoane si dureri de cap de nu-mi puteam tine ochii deschisi....
Nu stiu ce mama lui de virus a fost....monstru de virus ca acum 3 zile cand am vazut ca nu mai imi scade nici mie febra m-am gandit la ce-i mai rau.....2 zile am fost si eu tintuita la pat.....Serban plangea langa mine....si eu nu puteam sa-l ating nici macar cu un deget asa rau imi era....Bebe s-a crizat la maxim saptamana asta cand ne-a vazut cum cadem ca mustele unul dupa altul....suntem mai bine acum.....dar astia micii sunt pe antibiotic, iar eu ma lupt cum pot cu boala....swi a naibii nu vrea sa cedeze detot.....

Si sa nu uit....multumesc frumos pentru urarile de ziua mea.....sunteti foarte dragute si imi pare rau ca nu am putut sa va multumesc mai devreme. Dar am avut o zi crunta ...parca nici nu ar fi fost....dar am zis ca voi recupera la anul....

Acum incepem sa fim tot mai bine....si sper sa nu se mai prinda boala de noi....continuam cu tratamentul si poate peste 2 saptamani facem si noi vaccinul de 6 luni....

Serban a inceput sa faca tot felul de zgomote si mutrite.....e atat de haios ca-l pap tot si se amuza de nu mai poate....acum mai nou isi baga buza de jos sub cea de sus si scoate un zgomot ca pupicul....daca facem si noi dupa el se amuza si mai tare....si ne raspunde.....comunicam asa liwlol.gif....ce mai e distractie maxima....
Ieri am fost la zoo doar eu cu ei si ne-am pus la un moment dat pe o banca sa manance Iancu pop corn. Eram langa terasa. L-am luat si pe Serban din scoica ...sa vada si el lumea. Si a vazut-o ....ca striga dupa gagici pe-acolo.....liwlol.gif...ii place sa povesteasca....si daca il mai baga si lumea straina in seama e in al 9-lea cer liwlol.gif

Avand in vedere ca la mine s-a cam dus lapticul ( pentru ca Serban a refuzat sa mai suga) eu am inceput lupta cu kilogramele...m-am apucat de masaj...de saptamana care vine voi face 3 sedinte pe saptamana ....si respect regulile de alimentatie pe care mi le-a spus tipa de la masaj....si peste 1- 2l uni poate ma apuc si de tae bo ( sa vorbesc mai intai cu medicul daca am voie asa repede dupa 2 cezariene)...Sper sa vina si vremea buna de acum ca sa fac n fiecare zi miscare cu carutul biggrin.gif

Va pupam
Rose68
Va pupacesc pe toate!
Am primit si un mesaj surpriza de la o alta mamica de decembrie 2008!
A crescut mare si tare e cocheta:
DENISA MARIA
Rose68
La multi Ani, Geo! Iti dorim o viata lunga si frumoasa!
Muulti pupici de la 2 fete cucuiete

simina_ana
Geo......iti spun si aici LA MULTI, MULTI ANI FERICITI!!!!

occasion.gif occasion.gif oFloare1.gif


PS. ma pufneste rasul....bebeii nostri sunt in aceeasi luna nascuti.....si suntem si noi cateva mamici nascute in aceeasi luna liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
Andymar
QUOTE(simina_ana @ Mar 21 2012, 10:20 PM) *
Geo......iti spun si aici LA MULTI, MULTI ANI FERICITI!!!!

occasion.gif occasion.gif oFloare1.gif
PS. ma pufneste rasul....bebeii nostri sunt in aceeasi luna nascuti.....si suntem si noi cateva mamici nascute in aceeasi luna liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif


LA MULȚI ANI îți urăm și noi dragă Geo și să petreci de acum înainte cele mai frumoase zile din viața ta!

Cum zicea și Adriana, e interesant să fiți unele mamici născute în aceeași luna, ca și copiii voștri... Eu nu sunt din luna asta dar dacă tot a dat Geo startul la berbeci uite că sunt și eu o 'berbeacă'. Somnic pufos vă dorim!
Rose68
ce liniste e pe aici!.......sper sa fiti toti OK........o primavara frumoasa sa aveti!! la noi e cald si frumos de numai afara as sta


sa ne laudam si noi.....am trecut de primul concurs cam asa:
geocoto
Va multumesc frumos pentru urari. trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
Noi am fost intr o excursie la Londra asta in cazul in care nu ati putut da de noi.
Andreea iti trimit pe email nr meu de tel desi l am postat in primele pagini..si daca vrea vreun psiho sa ma sune...


Kensington Garden

Trafalgare Square

Covent Garden ...Lucas este in perioada piratilor dupa ce a vazut de 100 de ori Peter Pan

Big Ben ul unde Peter Pan se odihneste

Trafalgare Square


Promit sa scriu mai mult dar greu pana ma mobilizez..

Andymar
Mulțumesc Geo, sper că v-ați distrat bine acolo. Oare nu văd eu bine sau v-ați tuns amândoi? Știu că pe Lucas l-ai mai tuns dar sunt la țară unde nu am net și intru de pe mobil... și cum pozele sunt mai mici mi se pare că și părul tău e mai scurt ca înainte... Scuze dacă mă înșel...
Rose și noi vă dorim aceeași primăvară frumoasă și însorită, în seara asta am ajuns la țară cum venim noi tot weekend-ul. Sunt puțin tristă că bunicul meu, de fapt singurul meu bunic, este bolnav. De 15 ani este fără un rinichi, muncește într-una și are o gospodărie frumoasă dar niciodată nu s-a plâns de sănătate. Și de 2 zile e mai mult în pat, abia mai poate ieși să dea mâncare la animale. Sper să-i treacă că încă nu se știe ce are, el și casa cu grădina lui fac parte din toată copilăria mea și... iar încep cu din astea... ce să fac, așa mă atașez eu de locuri și oameni...
anku


in primul si in primul rand la multi ani Geo...imi scuzi intarzierea.. occasion.gif occasion.gif occasion.gif .macar p Fb am fost punctuala!!! liwlol.gif sanatate,fericire si implinire in toate privintele va doresc....
v-am vazut in poze...imi pare bine sa va vedem...3 frumosi...lui Lucas pare sa-i mearga bine....Lucas deci iubeste Peter Pan!!! smile.gif
anku


Buna seara dragi mamici si de la noi.,...iaca apuc si eu sa scriu...ce mai faceti??nu mai scrie nimeni p aici!!!
noi suntem bine,sanatosi multumim lui Dumnezeu...eu f obosita dar sa sper ca nu ataca santatea!!iaca vine imediat si Pastele!!!ce repede trece timpul...
mai fetelor...eu am cautat sa vad cand este pastele in 2013...si-mi zice ca amram ar fi in 5 mai al nostru..o fi bine???ca vrea sora-mea sa se marite si sa vedem cand...

la noi e tare greu cu crizele...ingrozitor...ieri 2 ore de tavaleala,lovit cu picioarele...vine cu texte cum ca sa sting tv-ul,sa nu vb la TEL sa nu stau p calcultor...si dupa 9-10 ore de munca iti vine sa te iei de par cand auzi asa ceva!!aproape in fieacre zi mergem afara in parc dupa ce vin eu de la lucru de al 17 la 19-19.30,de multe ori nici nu ma schimb de hainele de luzcru sau sa apuc sa mananc ceva......si dupa aceea dc incerc sa ma asez si eu jos imi aud!!!un nerv continuu...din orice se supara...laptele tb sa stea numai intr-o anumita canuta si sa fie exact asa cald cum il vrea ca dc nu tb fie sa-l mai incalzesc fie sa-l racesc,p dinti tb sa se spele numai cu peria electrica si 3 min,apa tb sa bea musai de la baie,bluzita sa io dau numai incepand cu bratul stang,la papuci iara reguli...aaaaa...sa nu uitam de intreg ritualul de dinaintea somnului !!!deci niste lucruri dea stae de om fixist deja!!!astea cu lucrurile fixiste au inceput numai de cand nu sunt eu acasa...iar crizele de nervi in loc sa se potoleasac asa cum am sperat ...de fapt ce accentueaza...acum cand il vad ac nu maia jungem la nici un consesns,il trimit in dormitor..urmarea nu are rost sa o mai povestesc...
macar ma bucur ca am primit loc din sept 2012 la gradi...pt noi inca este bine si asa!!!
recxunosc ca sunt momente in parc cand este cel ami bun si ami prietenos copil iar eu nu mai pot pleca fara el nicaieri ca sunt dependenta de el...nu pot pleca fara el ca simt ac lipseste ceva din mine...orinude ma ducv in toimpul liber simt nevoia sa-l iau cu mine...in parc am liniste cam 60-70% cu el ,se joaca f frumos cu ceilalti copii este adev si eu imi mai pot invata ceva sau citi pur si simplu!!!nu mai loveste si intra f usor in contact cu copii...
in rest...avem 19 kg si cam 105-107 cm...si inca mai folsim noaptea pampersul...
iubeste cartile la nebunie...iar tati incearac sa-l invete alfabetul..i auzeam intr-o seara ca au facut progrese mari la numarat!!!hi hi....
din pacate cu lb romana nu sta tocmai p roze...intelege tot dar nu vb romaneste!

ce faceti de Pasti???aoleoooooo...stai ca sa nu uit ca mai intai vin Floriile....
o sear aplacuta va doresc inca...si ami scrieti cate ceva!!!sper ca sunteti sanatosi si voiosi cu totii biggrin.gif ...ahhhhh...la noi duminica a anuntat ninsoare duminica... unsure.gif
anku
QUOTE(Rose68 @ Mar 23 2012, 02:59 PM) *
ce liniste e pe aici!.......sper sa fiti toti OK........o primavara frumoasa sa aveti!! la noi e cald si frumos de numai afara as sta
sa ne laudam si noi.....am trecut de primul concurs cam asa:

felicitari dragi cucuiete si sa o tineti tot asa....super!!! hug.gif
anku
QUOTE(geocoto @ Mar 23 2012, 10:20 PM) *
Va multumesc frumos pentru urari. trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
Noi am fost intr o excursie la Londra asta in cazul in care nu ati putut da de noi.



Kensington Garden

Trafalgare Square


Promit sa scriu mai mult dar greu pana ma mobilizez..

preferatele mele... wub.gif
anku
QUOTE(Andymar @ Mar 23 2012, 11:34 PM) *
Mulțumesc Geo, sper că v-ați distrat bine acolo. Oare nu văd eu bine sau v-ați tuns amândoi? Știu că pe Lucas l-ai mai tuns dar sunt la țară unde nu am net și intru de pe mobil... și cum pozele sunt mai mici mi se pare că și părul tău e mai scurt ca înainte... Scuze dacă mă înșel...
Rose și noi vă dorim aceeași primăvară frumoasă și însorită, în seara asta am ajuns la țară cum venim noi tot weekend-ul. Sunt puțin tristă că bunicul meu, de fapt singurul meu bunic, este bolnav. De 15 ani este fără un rinichi, muncește într-una și are o gospodărie frumoasă dar niciodată nu s-a plâns de sănătate. Și de 2 zile e mai mult în pat, abia mai poate ieși să dea mâncare la animale. Sper să-i treacă că încă nu se știe ce are, el și casa cu grădina lui fac parte din toată copilăria mea și... iar încep cu din astea... ce să fac, așa mă atașez eu de locuri și oameni...

cum se simte bunicul tau???eu am o singura bunica si nu am o relatie f apüropiata cu ea...dar si p mine m-ar durae sa i se intample ceva...numai cand este bolnava am zile de ma gandesc unaintr-una la ea...
ce mai fac Selena si Mihaita??? hug.gif
anku
QUOTE(anku @ Mar 29 2012, 09:29 PM) *
cum se simte bunicul tau???eu am o singura bunica si nu am o relatie f apüropiata cu ea...dar si p mine m-ar durae sa i se intample ceva...numai cand este bolnava am zile de ma gandesc unaintr-una la ea...
ce mai fac Selena si Mihaita??? hug.gif

vorbeam de bunica mea...
ieri a murit.... sad.gif
anku


ce faceti???nu mai scrie nimeni nimic p aici....tot speram ca vom ajunge la pagina 1000...ufffffffff...nu vreau sa ne pierdem...in sept am face 4 ani de cand ne cunoastem..virtual!!! crybaby.gif

noi suntem bine,sanatosi...tb sa va pun cateva poze... floare2.gif

Rose68
Ieri am avut zi ecologica la gradi, plantat copacei si flori:


scuzati calitatea pozelor, dar le-am facut cu telefonul:




desenul facut cu aceasta ocazie

anku
QUOTE(Rose68 @ Apr 4 2012, 12:03 PM) *
Ieri am avut zi ecologica la gradi, plantat copacei si flori:


ff frumoase activitatile la gradi minune!!!iar Andreeiuta este incantatoare ac intodeauna cand zambeste asa frumos!!! rolleyes.gif
Andymar
Off Doamne... de nu mi se posteaza nici asta eu si moooor de ciuda!!!
Ma loghez, citesc tot si cand sa postez iar imi cere sa ma loghez... si ma loghez si cand sa-i dau ok la ce am scris iar imi cere.... uf!!!
Andymar
Yupiiiiiiiiiiii am reusit!
Deja ma gandeam sa fac o lista cu id-uri de mess ca nu mai pot vb cu voi aici... Sper sa mearga de acum.

Anku ce inalt e Darius, si sta bine si cu greutatea... adika e numai bine, nici gras nici slab. De Selena nu pot zice ca e slaba dar nici grasuta nu e... ultima data cand am cantarit-o avea 16 kg, cred ca e bine pt inaltimea ei de nici un metru, adica 98cm. Mi se pare ca de cand merge la gradinita a mai pus ceva pe ea, si la falcute...
Dar chiar a murit bunica ta?! Sigur nu e pacaleala? Mie nu-mi vine sa cred, chiar cand vb de ea... daca e adevarat atunci scuze si condoleantele mele...
Bunicul e bine acum, a avut o gripa ciudata... nu parea racit dar nu se putea tine pe picioare si avea niste oscilatii de tensiune... ba 200/90, ba 130/40. Sper sa nu se mai imbolnaveasca si sa traiasca multi ani de acum inainte. Noi ne vedem cu el tot weekend-ul ca ne aprovizioneaza cu lapte de la vacutele lui, cateodata si oua sau cate o gaina... are ditamai gospodaria pe care o tine singurel.

Rose ce zambareata s-a facut Andreea, o frumusete de domnisoara. Selena mi-a venit azi de la gradi cu ghiozdanelul plin, in fiecare zi a saptamanii viziteaza cate ceva si nu se intorc cu mana goala. Ieri au fost la o scoala de dans si mi-a aratat 2 pasi de balet, azi a primit de la scoala de arte un medalion din lut facut manual de copilasii de acolo. Mie mi-a adus un ghiveci cu grau inverzit si in mijloc era un ou pictat de manutele ei. Maine o sa mearga la teatru.
O sa fac maine niste poze sa ne mai vedeti si pe noi.

Va pupacim!!

PS: Rose imi poti trimite maine adresa ta pe mess?
simina_ana
Salutare mamici si bebici ....mai bine spus bebeloi biggrin.gif....ins farsit si noi pe-aici....Cam greu in ultima perioada ca m-a pocnit curatenia de Paste si numai asta fac toatza ziua cat satu in casa. Profit cat e Iancu la gradi , dar mai trebuie si mancare facuta, spalat, calcat...deja m-au invadat treburile si simt ca cedez....vreau un concediu.....dar abia ins eptembrie cred ca il vom face.....

In sfarsit am facut si noi azi vaccinul de 6 luni. Credeam ca nu mai vine ziua asta. A primit 3 intepaturi. La prima nu a plans deloc, la a doua putin...dar la al 3-lea vaccin ....a urlat 20 de minute.....l-a durut rau de tot desi l-a primit in funduletz ca sa nu-l doara sa rau.....ce mai am un sensibilos acasa....Sper sa nu faca reactii acum...

SI la Ianu la gradi a fost saptamana altfel.....Marti am fost la o unitate militara si l-a dus un elev de acolo in tanc si i-a arat interiorul....numai de-a tancul cu rachete se joaca de 3 zile biggrin.gif.....ieri au avut teatru. Ai trebuia la zoo dar cum a plouat au amanat, dar vor recupera dupa PAste....Si Iancu mi-a adus felicitare de Paste si un pahar cu grau pus la incoltit....in fiecare i il udam cu 2 picaturi de apa....nu mai mult, nu mai putin biggrin.gif
Pana luni sper sa-mi termin si eu curatenia si cum intra in vacanta sa facem ceva activitati de pAste.....niste oua , iepurasi pentru Dada...ca joi plecam la Bt....
simina_ana
QUOTE(Rose68 @ Apr 4 2012, 01:03 PM) *
Ieri am avut zi ecologica la gradi, plantat copacei si flori:
scuzati calitatea pozelor, dar le-am facut cu telefonul:




desenul facut cu aceasta ocazie



ce-mi place ca de mici incearca sa-i duca in directia asta....spre bine si dorinta de a face totul bine.....ii Ador in ipostaze de astea cand sunt atat de mici dar au un suflet atat de mare.....nu stiu cat inteleg ei din asta, dar vad ca le place sa se implice si se simt importanti .....si cred ca e important pt dezvoltarea lor ulterioara.....

Pfff....ce filozoafa fuse-i biggrin.gif liwlol.gif liwlol.gif
anku
eheeeeeeee...ce de activitate p aici....ma bucur!!!

Geo voi sunteti bine???
An dreea chiar ac a murit bunica mea...mda...vb de ea si ea a murit...!!!marti au inmormantat-o...eu nu am apucat sa ajung nici diun cauza legaturilor ca dc plecam de sambata sa zic era ok, dar asa duminica!!!???si nici pt ca sambata si duminica asta,fiind pastele catolicilor ,tb sa fiu musai la servici...

eu nu stiu care sa tin si ce sa fac....ma refer la Paste...dar m-am hotarat ca fac nitica pragateala pt fiecare Paste...asa ac am pregatit cate ceva si pt duminiac si lunea asta...adica ciorbita,salata gen de beauf adr cu ananas,gyros dc am musafiri si friptura dc oi mai avea chef sa fac cand m-oi intoarce de la lucru duminica ca sa fie proaspata...oua nu vopsesc...am cumparat oua speciale de Paste,nici mie nu-mi ieseau asa frumoase la cat de frumoase si perfecte sunt!!!
in rest curatenia am terminat-o ...oi mai face amanunte ca de ex jucarii...

azi e vinerae mare la catolici...

Simina...am bucur ca ati reusit sa faceti vaccinul!!!cand ne pui si nnoua cateva pozite ac ne este dor de flacaii tai!!!nu i-am ami vazut de mult!!!cum a fost nopatea???f faine activitati si la voi al gradi....
Andreea multumim pt complimente!!!Draius are perioade...cateodata creste dintr-odata si cateodata nu...ma uitam ieri la pantaloni...si stiu ac-i luasem in Ianuarie de la reduceri ,mai marisori...iar acum deja sunt fixi!!!oooooooo...deci Andreea si Andreae este f fortoasa....Mihaita ce face ac nu ai scris nimic!!!

poop
Andymar
QUOTE(anku @ Apr 6 2012, 09:32 AM) *
eheeeeeeee...ce de activitate p aici....ma bucur!!!

Geo voi sunteti bine???
An dreea chiar ac a murit bunica mea...mda...vb de ea si ea a murit...!!!marti au inmormantat-o...eu nu am apucat sa ajung nici diun cauza legaturilor ca dc plecam de sambata sa zic era ok, dar asa duminica!!!???si nici pt ca sambata si duminica asta,fiind pastele catolicilor ,tb sa fiu musai la servici...

eu nu stiu care sa tin si ce sa fac....ma refer la Paste...dar m-am hotarat ca fac nitica pragateala pt fiecare Paste...asa ac am pregatit cate ceva si pt duminiac si lunea asta...adica ciorbita,salata gen de beauf adr cu ananas,gyros dc am musafiri si friptura dc oi mai avea chef sa fac cand m-oi intoarce de la lucru duminica ca sa fie proaspata...oua nu vopsesc...am cumparat oua speciale de Paste,nici mie nu-mi ieseau asa frumoase la cat de frumoase si perfecte sunt!!!
in rest curatenia am terminat-o ...oi mai face amanunte ca de ex jucarii...

azi e vinerae mare la catolici...

Simina...am bucur ca ati reusit sa faceti vaccinul!!!cand ne pui si nnoua cateva pozite ac ne este dor de flacaii tai!!!nu i-am ami vazut de mult!!!cum a fost nopatea???f faine activitati si la voi al gradi....
Andreea multumim pt complimente!!!Draius are perioade...cateodata creste dintr-odata si cateodata nu...ma uitam ieri la pantaloni...si stiu ac-i luasem in Ianuarie de la reduceri ,mai marisori...iar acum deja sunt fixi!!!oooooooo...deci Andreea si Andreae este f fortoasa....Mihaita ce face ac nu ai scris nimic!!!

poop


Anku îmi pare rău pt bunica ta, chiar ziceai că e singura în viață... Încă o dată condoleanțe din partea mea... Despre Mihăiță ce să-ți spun, e un dulce ca toți copiii la vârsta lui. Pe scurt: are 2 dințișori, zice ma-ma-ma și ba-ba toată ziua, stă bine în funduleț și la băiță suntem tot o distracție. Nu e mofturos la mâncarica și papă tot așa de bine. O singură nemulțumire are, nu-i place să stea cu tati, normal că e obișnuit toată ziua cu mine cât e soțul la servici... îi place și să se joace cu Selena, îi e tare dragă și numai după ea se uită prin casă. Nici noi nu am făcut încă vaccinul de 6 luni, așteptăm să ne anunțe de la cabinet când putem merge. Cam atât despre noi... Mă pun la somn că mi-a fi destul pe azi. Pupici!
anku


stie cineva de Geo??
andymar...ma bucur ca papati bine!!!

eu azi ma apuc de gatit,nu amre scofala dar mna...deja am visat numai tampenii de la lucru...pt ca de maine ma duc la lucru...tb de azi dar am fost sunata ca sa nu am duc ,ieri!!!
la noi este asa innorat...ieri au fost abia 5 grade!!! unsure.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Apr 7 2012, 09:33 AM) *


stie cineva de Geo??
andymar...ma bucur ca papati bine!!!

eu azi ma apuc de gatit,nu amre scofala dar mna...deja am visat numai tampenii de la lucru...pt ca de maine ma duc la lucru...tb de azi dar am fost sunata ca sa nu am duc ,ieri!!!
la noi este asa innorat...ieri au fost abia 5 grade!!! unsure.gif



Neata...la noi bate vantul f tare ....as aca azi sarim peste iesitul afara....doar daca nu se intampla o minune sise opreste.....efectiv te ia pe sus.....suntem si sub cod galben de vant si ploi si lapovita doh.gif
Andymar
Și la noi a fost urât de dimineața, ploaie și frig. Acum însă a ieșit soarele și am deschis geamul larg, e destul de cald. De ar fi cald și de Paște... numai că la meteo au zis tocmai invers... Eu nu știu ce am, mi-au venit "neamurile" iar după 2 săpt și azi tare de tot, ședeam pe pat cu Mihăiță în brațe și când m-am ridicat era baltă sub mine la propriu. Am simțit eu ceva dar nu mă gândeam să fie așa rău. Așa că acuma sunt toate în mașina la spălat, noroc că întotdeauna pun deasupra lenjeriei o pilota subțire ca să nu murdărească Mihăiță că altfel era murată salteaua...
anku


la multi ani tuturor celor care poarta nume de floare ...in avans ..pt maine...maine nu voi putea ura!!!
anku
cateva pozici si de la noi....


heiiiii...am gasit prieteni....

un poopic ptr matusa....

am in tren si momente in care stau linistit...ca altfel iau toate culoarele la picior...si mama in urma mea!!!

ma bucur si eu de floricele.....
Rose68
QUOTE(anku @ Apr 7 2012, 07:04 PM) *
cateva pozici si de la noi....


heiiiii...am gasit prieteni....

un poopic ptr matusa....

am in tren si momente in care stau linistit...ca altfel iau toate culoarele la picior...si mama in urma mea!!!

ma bucur si eu de floricele.....

frumos creste flacaul tau!!! ce inaltime are? in poze parca are 5 ani!!!
Rose68
QUOTE(anku @ Apr 7 2012, 07:04 PM) *
cateva pozici si de la noi....


heiiiii...am gasit prieteni....

un poopic ptr matusa....

am in tren si momente in care stau linistit...ca altfel iau toate culoarele la picior...si mama in urma mea!!!

ma bucur si eu de floricele.....

frumos creste flacaul tau!!! ce inaltime are? in poze parca are 5 ani!!!
Andymar
La mulți ani pt floarea noastră, Rose! Și vă dorim un Paște fericit celor ce îl sărbătoresc azi!
geocoto
La Multi Ani draga noastra Rose sa ne traiesti cu numele sa fiti sanatosi si sa va bucurati de Andreuta .
Va pup oFloare1.gif oFloare1.gif
geocoto
QUOTE(anku @ Apr 7 2012, 05:04 PM) *
cateva pozici si de la noi....



un poopic ptr matusa....


ma bucur si eu de floricele.....


Darius arata foarte bine si chiar daca nu ati gasit loc la gradi mai devreme cred ca se va adapta ff repede.Mai greu pana se obisnuieste cu regulile de la gradi si cu educatoarele si pe urma va recupera in cateva saptamani.

Ce bine ca o ai pe sora ta cat de cat aproape si vad ca Darius se intelege bine cu ea. partners.gif
Va pupam oFloare1.gif
geocoto
QUOTE(Rose68 @ Apr 4 2012, 11:03 AM) *
Ieri am avut zi ecologica la gradi, plantat copacei si flori:
scuzati calitatea pozelor, dar le-am facut cu telefonul:


desenul facut cu aceasta ocazie


Ce bucurie de copil.Se vede pe fata ei emotia ca i au acordat incredere sa planteze floricele.
Foarte frumos a colorat eusa_clap.gif
Va pupam fetelor cucuiete hug.gif tzuc.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.