Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
Rose68
Buna dimineata!
Am fost plecati in weekend la tara in judetul Vrancea..........am pe acolo niste rude ratacite............si in apropierea lor si niste colegi de facultate care sau retras in acea zona.
Pentru Andreea a fost super , toata lumea a alintat-o si s-a jucat cu ea........iar toti trei ne-am ales cu putin aer curat.
Tot drumul de intoarcere (cam 120km) Andreea a dormit dusa.........
Ieri ne-am refacut dar v-am citit.......
Ne pare rau cand auzim de bebei bolnaviori......Andreuta e binisor...........duminica dimineata incepuse sa tuseasca putin dar i-am dat STODAL si vad ca ia trecut. (dar din nefericire dupa STODAL a vomat in jeturi, desi papase de vreo ora juma)
Ieri am stat numai in casa caci aici e un ger cumplit...........sa vedem astazi..........daca vom putea iesi
Pupam mamici si bebici si sa auzim de bebeii sanatosi.........
anku





am avut asa emotii...
11 luni....
iti dai seama???
va poopam si ne bucuram ca v-ati simtzit bine... tzuc.gif
Rose68
QUOTE(anku @ Nov 3 2009, 02:32 PM) *



am avut asa emotii...
11 luni....
iti dai seama???
va poopam si ne bucuram ca v-ati simtzit bine... tzuc.gif


Multumim de urari si ne pare rau ca ai scos poza aia mare a lui Darius.....imi placea asa de mult!
sinzigm
Buna fetelor!In primul rand vrem sa felicitam si noi pe sarbatorita zilei:LA MULTE LUNITE ANDREUTA! occasion.gif occasion.gif
SA CRESTI MARE SI SANATOASA,CA FRUMOASA FOC ESTI,DAR CRED CA TU STII DEJA ASTQA DUPA CATE NE-AM DAT SEAMA DIN POZICA!!!DOAR ESTI MADARITA LUI MAMI SI TATI!

iar pentru mami de Andreuta

Matei a papat mai bine aseara si se pare ca si astazi dimineata,dar ca si cum nu ar fi fost de ajuns ca nu era el bine,m-a apucat si pe mine azinoapte o durere de spate de am crezut ca mor...m-a durut mai tare in partea stang,deci cred ca e rinichiul,ca oricum ma ustura si cand mergeam la toaleta la treaba mica.Si colac peste pupaza am vazut ca si antibioticul pe care l-am cumparat de la farmacie din Romania in iulie a expirat in 04.2009.Va dati seama ca eu nu am mai verificat atunci data expiratiei,ca am luat multe medicamente,sa avem aici,dar nu mi-a venit sa cred cand am vazut dimineata ca erau expirate.M-am uitat pentru ca mi s-a facut foarte rau la cateva ore dupa ce am luat antibioticul.

Geo:pupam si pe Lucas si speram ca nu o sa o mai tina pe mami lui Treaza toata noaptea.

va sarut fetelor si va doresc o zi linistita si usoara langa bebici
anku
QUOTE(sinzigm @ Nov 3 2009, 12:27 PM) *
Buna fetelor!In primul rand vrem sa felicitam si noi pe sarbatorita zilei:LA MULTE LUNITE ANDREUTA! occasion.gif occasion.gif
SA CRESTI MARE SI SANATOASA,CA FRUMOASA FOC ESTI,DAR CRED CA TU STII DEJA ASTQA DUPA CATE NE-AM DAT SEAMA DIN POZICA!!!DOAR ESTI MADARITA LUI MAMI SI TATI!

iar pentru mami de Andreuta

Matei a papat mai bine aseara si se pare ca si astazi dimineata,dar ca si cum nu ar fi fost de ajuns ca nu era el bine,m-a apucat si pe mine azinoapte o durere de spate de am crezut ca mor...m-a durut mai tare in partea stang,deci cred ca e rinichiul,ca oricum ma ustura si cand mergeam la toaleta la treaba mica.Si colac peste pupaza am vazut ca si antibioticul pe care l-am cumparat de la farmacie din Romania in iulie a expirat in 04.2009.Va dati seama ca eu nu am mai verificat atunci data expiratiei,ca am luat multe medicamente,sa avem aici,dar nu mi-a venit sa cred cand am vazut dimineata ca erau expirate.M-am uitat pentru ca mi s-a facut foarte rau la cateva ore dupa ce am luat antibioticul.

va sarut fetelor si va doresc o zi linistita si usoara langa bebici

grav...pfffff... tzuc.gif
Rose68
gata, Sanzi va pun pozici
proaspete calde, facute acum 10 minute
asta e jucaria ei preferata




mami, vii cu supa? caci pap ce apuc..........


vreti poza, stati asa
sinzigm
Deci(desi nu se incepe niciodata o propozitie cu deci)vreau sa spun ca ultima poza e MORTALA!!!Mi-a facut ziua mai placuta poza asta!Imi vine sa o pap toata,cum sta ea acolo in pat ca o adevarata vedeta,zici ca e pregatita pentru un set de poze ca la carte,cum numai fotomodelele fac.E o dulceata ce mai!!!Si ma gandesc si la mamaita ei,cred ca o rasfata de numa,ca tocmai am vb cu mama la telefon si mereu plange dupa Matei.Spune ca ii e dor de el si nu mai poate pana in decembrie,asa ca ma gandesc la mamaita lui Andreuta care poate profita ca e langa pitica.cred ca o papa din cap pana-n picioare.ANREUTA,MATEI ITI TRIMITE UN PUPIC tzuc.gif
danieelaa
LA MULTE LUNITZE ANDREEA

mami mai aveti un pic si faceti un anisor trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
sinzigm
Mai fetelor,lui Matei ii miros foarte urat scaunele.Parca e un miros acid.Nu sunt apoase,sunt pastoase,destul de deschise la culoare si in numar de 4,5 pe zi.Eu zic ca totul a inceput decand am trecut de la Nan 2 ha pe Nan 3.Petronici parca tu ziceai ca ai avut problema asta cand i-ai schimbat lapticul lui Adelin.Ce ai facut?Eu i-am luat o alta formula de aici.Am sunat la clinica unde il cantaresc si acolo e ca un fel de asistent si a zis ca nu trebuia sa-i schimb Nan 2,dar ea nu intelegea ca acest lapte nu continea toate cele necesare de la 10 luni ci doar pana la varsta de 10 luni.M-a sfatuit sa incerc cu o alta formula,dar sincer nu mai stiu ce sa ma fac.Am luat dupa cum spusesem o alta formula,cica e cel mai bun aici,se numeste SMA,dar acum sa vad cum o sa fie treaba,oricum formula asta e de la 6 la 12 luni.

v-am pupat ca ma duc sa-i dau papica lui Matei
simina_ana


LA MULTE LUNITE, ANDREEA!!!

Sa cresti mare si cuminte, sa ai parte de mult noroc in viata si sa-ti faci fericiti parintii in fiecare zi! Noi te iubim mult si te pupacim din cap pana-n picioruse....
Rose68
multumim de urari si va pupam pe toti si mamici si bebici!
Rose si Andreea
geocoto




Pupici dulci de la noi sa cresti mare si sanatoasa,
Geo si Lucas trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
oana petrina
LA MULTE LUNITE FRUMUSICO! occasion.gif TE PUPAM CU DRAG
noi am avut ieri o zi de cosmar. i-am luat vaccinul synflorix sa i-l facem si numa bine ca l-a apucat iar diareea si spre seara a vomat cu jeturi de am crezut ca mor. dupa ce a vomat a inceput a sa fie iar vioi .azi a fost super bine dar am zis sa-i facem vaccinul abea maine ca sa vedem cum se simte. sunt atat de obosita....si ma vrea doar pe mine. sta 2 min cu cineva si apoi se pune pe plans mamamamamamama. nu mai am timp nici sa ma duc la baie.of. dar cand il vad ca zambeste cudintisorii aia si zice mama ma topesc. merge tinut doar de o manuta si reuseste sa faca cativa pasi singurel. dar stau tot timpul gata sa-l prind. am inceput sa mai facem cate un pisulica la oala. kakauta nu prea o nimerim dar avem rabdare. sper ca o sa fie mai bine cand o sa meraga singurel ca sa nu-l mai car atata in brate ca ma rupe de spate.
aici e atat de frig..... dimineata erau -2 grade. am zis ca la nu mai fac un bebe...........nu cred .mai astept ca nu cred ca fac fata cu doi momentan smile.gif dar cine stie ce planuri are DD ptr mine laugh.gif
va pupam
simina_ana
Va salutam cu drag mamici si bebici.
Am citit din urma si am vazut poze frumoase cu Andreea si Mihai....Sunteti atat de frumosi dragilor....Iar azi fiind ziua Andreutzei, mi-am dat seama ca a inceput numaratoarea inversa pt bebeii nostri.....mai au putin si fac un anisor....Doamne ce repede a trecut timpul!!!....Chiar azi ma uitam peste poze si le-am luat din prima zi, pana azi...si atat de schimbat mi se pare Iancu...deja se vede ca isi pierde trasaturile de bebelus si incet incet se indreapta spre copilas...Toata ziua m-am uitat azi la poze....si am ras si am plans de fericire....si parca timpul e prea crud cu noi si trece prea repede....cel putin eu asa simt...

Noi suntem ok...Iancu creste pe zi ce trece....e tot mai nazdravan si mai smecher....se uita in ochii mei si rade si face prostioare. E la etapa cand isi testeaza limitele...si pe-ale mele bineinteles. Vrea sa vada pana unde poate merge si cat de tare m-as putea supara pe el...Dar face niste mutrite ca uit sa ma mai supar....Toata ziua sau dupa el si strang jucariile imprastiate prin toata casa....Deja m-am obisnuit sa ma impiedic de ratoi sau sa calc pe omida....sau cand mi-e lumea mai draga incepe sa cante melcul liwlol.gif ...cel mai fain e cand nu-mi gasesc telefoanele sau telecomanda sau suzetele lui ca le pune te miri pe unde....dar cand vad cata veselie emana ma pun in 4 labe si incep sa ma joc cu el si redevin si eu copil....In ultima saptamana l-am cam neglijat ca nu m-am simtit bine. Am facut o enterocolita, care m-a dat peste cap cu totul si mi-a starnit si gastrita. Am crezut ca trece de la sine, dar cand am vazut ca ma simt tot mai rau m-am dus la spital. Mi-am facut programare si la gineco pt joi, pt ca am crampe inclusiv la ovare si dureri de spate la la ciclu. Pe scurt sunt varza si nu am chef de nimic....Sunt la regim dar mi-e frica sa beausi apa ca imediat ma iau durerile...sa vedem daca isi face tratam efectul.... poate asa mai slabesc si eu....liwlol.gif Asa ca in ultima saptamana tot greul a cazut pe tati, in ceea ce priveste ingrijit bebe Iancu. Dar mama , tot mama e...asa ca sunt calarita la greu in fiecare zi....saracul nu e obisnuit cu mine sa stau toata ziua in pat si vine si plange sa-l iau langa mine.

Intre timp am inceput si noi sa mergem mai bine tinut de o manuta. Sta si cateva clipe singur fara sa se tina de ceva....mai ales cand are ceva in manute si uita ca nu se sprijina de nimic...liwlol.gif...mananca tot mai des singurel iar la sfarsitul mesei e plin de papa din cap pana in picioare de-mi vine sa-l bag cu totul in masina de spalat si.... a invatat sa arate un degetel cand il intreb cati ani are....

No....sper ca nu v-am plictisit....sper sa-mi revin cat mai repede si sa recuperez statul la povesti cu voi....
Va pupam dulce....
anku
QUOTE(simina_ana @ Nov 3 2009, 10:10 PM) *
Va salutam cu drag mamici si bebici.
Am citit din urma si am vazut poze frumoase cu Andreea si Mihai....Sunteti atat de frumosi dragilor....Iar azi fiind ziua Andreutzei, mi-am dat seama ca a inceput numaratoarea inversa pt bebeii nostri.....mai au putin si fac un anisor....Doamne ce repede a trecut timpul!!!....Chiar azi ma uitam peste poze si le-am luat din prima zi, pana azi...si atat de schimbat mi se pare Iancu...deja se vede ca isi pierde trasaturile de bebelus si incet incet se indreapta spre copilas...Toata ziua m-am uitat azi la poze....si am ras si am plans de fericire....si parca timpul e prea crud cu noi si trece prea repede....cel putin eu asa simt...

Noi suntem ok...Iancu creste pe zi ce trece....e tot mai nazdravan si mai smecher....se uita in ochii mei si rade si face prostioare. E la etapa cand isi testeaza limitele...si pe-ale mele bineinteles. Vrea sa vada pana unde poate merge si cat de tare m-as putea supara pe el...Dar face niste mutrite ca uit sa ma mai supar....Toata ziua sau dupa el si strang jucariile imprastiate prin toata casa....Deja m-am obisnuit sa ma impiedic de ratoi sau sa calc pe omida....sau cand mi-e lumea mai draga incepe sa cante melcul liwlol.gif ...cel mai fain e cand nu-mi gasesc telefoanele sau telecomanda sau suzetele lui ca le pune te miri pe unde....dar cand vad cata veselie emana ma pun in 4 labe si incep sa ma joc cu el si redevin si eu copil....In ultima saptamana l-am cam neglijat ca nu m-am simtit bine. Am facut o enterocolita, care m-a dat peste cap cu totul si mi-a starnit si gastrita. Am crezut ca trece de la sine, dar cand am vazut ca ma simt tot mai rau m-am dus la spital. Mi-am facut programare si la gineco pt joi, pt ca am crampe inclusiv la ovare si dureri de spate la la ciclu. Pe scurt sunt varza si nu am chef de nimic....Sunt la regim dar mi-e frica sa beausi apa ca imediat ma iau durerile...sa vedem daca isi face tratam efectul.... poate asa mai slabesc si eu....liwlol.gif Asa ca in ultima saptamana tot greul a cazut pe tati, in ceea ce priveste ingrijit bebe Iancu. Dar mama , tot mama e...asa ca sunt calarita la greu in fiecare zi....saracul nu e obisnuit cu mine sa stau toata ziua in pat si vine si plange sa-l iau langa mine.

Intre timp am inceput si noi sa mergem mai bine tinut de o manuta. Sta si cateva clipe singur fara sa se tina de ceva....mai ales cand are ceva in manute si uita ca nu se sprijina de nimic...liwlol.gif...mananca tot mai des singurel iar la sfarsitul mesei e plin de papa din cap pana in picioare de-mi vine sa-l bag cu totul in masina de spalat si.... a invatat sa arate un degetel cand il intreb cati ani are....

No....sper ca nu v-am plictisit....sper sa-mi revin cat mai repede si sa recuperez statul la povesti cu voi....
Va pupam dulce....

ce faci iubita..ai dat-o p ardeleneste??? liwlol.gif
exact asa face si Darius...in rest marait de imi vine sa-mi iau campii...cum zicea oana...de nimic nu mai ai timp...cand spal vase sta agatat in picioare de pantalonii mei.....pffffff
deci enterocolita...poate e de la apa...stiu ca in vara a fost in Cisanadie epidemie,carantina etc de enterocolita...fff putin bebeici au scpat sa nu faca...si eu am avut norocul sa o iau la Darius prin intermediul la soramea...enterocolita a avut si el...iti dai seama ???de la Cisanadie pana in Germania doh.gif
poopam un Iancu si p tine...
Oana...ce-o fi???
va dorim sa va faceti bine ca sa puteti face vaccinelul...e f bun Synflorixul in ciuda unor acuzatii cu faza cu Mexicul-s-au trezit si ei liwlol.gif
poop tzuc.gif
claudiaena
Spunem si noi cu intarziere LA MULTE LUNITE, ANDREUTZA! trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
Draga Rose, peste o luna, deja esti prima care treci la "La multi ani!!!!"
La mine este haos... Ma chinui sa fac bagajul, am liste, unele le-am impachetat altele asteapta... Sa vedeti ce ma asteapta duminica si luni, cand tre' sa le pun la loc nervi.gif ; si vremea asta, care, parca imi face in ciuda...
Noi, seara am avut iar musafiri, si l-am culcat pe Mihai mai tarziu, iar dimineata, in loc sa doarma pana mai tarziu, s-a sculat la 6.30. De fap, cred ca asa suntem de multe ori si noi, cu cat ne culcam mai tarziu, cu atat ne trezim devreme... Asa ca tre' sa-l duc la nani... somn.gif
Gata, fug la datorie.....Pupicei
Rose68
QUOTE(claudiaena @ Nov 4 2009, 11:25 AM) *
Spunem si noi cu intarziere LA MULTE LUNITE, ANDREUTZA! trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
Draga Rose, peste o luna, deja esti prima care treci la "La multi ani!!!!"
La mine este haos... Ma chinui sa fac bagajul, am liste, unele le-am impachetat altele asteapta... Sa vedeti ce ma asteapta duminica si luni, cand tre' sa le pun la loc nervi.gif ; si vremea asta, care, parca imi face in ciuda...
Noi, seara am avut iar musafiri, si l-am culcat pe Mihai mai tarziu, iar dimineata, in loc sa doarma pana mai tarziu, s-a sculat la 6.30. De fap, cred ca asa suntem de multe ori si noi, cu cat ne culcam mai tarziu, cu atat ne trezim devreme... Asa ca tre' sa-l duc la nani... somn.gif
Gata, fug la datorie.....Pupicei

niciodata nu e tarziu iubita.........va multumim
va pupam si va uram vacanta placuta. maine am auzit ca se fac iar 16 grade de aceea sper sa tina si vremea cu voi
petronici
spunem si noi cu intarziere lui Andreutza:LA MULTE LUNITE!!! occasion.gif occasion.gif occasion.gif ....
ce scumpete de fetita...vorba lui sanzi ultima poza e superba...
noi mergem din rau in mai rau...astazi e ultima zi de antibiotic pt adelin...si a inceput sa-i curga iar nasul...de data asta a luat de la mine...l-am tinut o saptamana cu aerosol si aproape ii trecuse,dar a racit tacsu si a luat si el...cu febra si tuse...l-am chemat pe dr si ne-a dat antibiotic...acum da sa-i treaca si sunt eu varza...ma doare capul,imi curge nasul,ochii,ma doare toata carnea de pe mine,ma doare gatul si mai si tusesc...sunt o leguma...de-abia ma tin pe picioare...febra mare nu prea am facut, un 37.5...cine stie poate am gripa AH1NI liwlol.gif liwlol.gif ...de duminica seara am inceput cu dureri musculare...pana astazi m-am bombardat cu medicamente cat mai tari pt raceala, si in loc sa-mi treaca eu ma simt tot mai rau...
maine trebuie sa ma duc la control cu adelin sa vedem cu tusea cum sta si ii zic dr si de mine, sa vad ce-mi zice, daca ar fi cazul sa ma duc la spital pt investigatii...
mai rau e ca sotul e la munca...si numai eu sunt de garda cu adelin, cel putin pana la ora 5...ma tot feresc sa-l iau in brate...dar el se plictiseste si ma tot cheama mamama...n-am cei face cand incepe a plange si nu-l mai linistete nimic,trebuie sa-l iau,dar stau cu el numai pe pat ,parca nu ma tin picioarele sa-l mai tin si pe el...

simina imi pare rau prin ce ai trecut si tu...ar trebui sa ne luam de mana liwlol.gif
sanzi mi-e mi-au schimbat laptele cand am fost cu el in tara pt ca avea diaree...imi daduse unul de la milupa special pt asa...stai linistita ca o sa-si revina asa a facut si adelin cand am trecut de la mellin(unul de aici) la aptamil...ii mirosea urat de tot kk ,dar in vreo saptamana sa obisnuit cu noul laptic ...
pupacim si felicitam pe iancu si matei pt progresele lor...am incercat si eu sa-l las numai cu o manuta dar nu mai vrea sa mearga,se opreste si se lasa in jos...nu il mai fortez,cand o fi el pregatit o sa mearga...si singurel in picioare cateodata sta cateva secunde...

am vorbit mai inainte cu sotul si mi-a zis sa ma duc la spital...dar nu ma simt in stare sa conduc pana acolo si cu copilul in masina...o sun pe o prietena de-a mea farmacista si o intreb un pic ce sa mai iau...ca nu mai potttt...
pupacim toti bebelusi tzuc.gif si o trandafir.gif la mamicute
sinzigm
Buna fetelor!Noi ne-am trezit de dimineata,ca am fost plecati la playgroup.O prietena de-a lui Matei a implinit 3 anisori si si-a tinut ziua acolo,asa ca la 8 am dat trezirea,imbracarea repejor si dusi am fost.

oana:sper ca Matei e ok acum,si ca nici vaccinul asta nu o sa il dea prea tare peste cap.Ca Matei de obicei la vaccinuri facea rectii adverse tare nasoale.Cu cel de-al doilea bebe,ma tem ca ai dreptate,ca si eu ma gandeam intr-o zi ca Matei ma epuizeaza,daramite sa mai am unul mic pe cap.Dar intr-un fel nu e bine sa fie intre ei nici prea mare diferenta,ca apoi nu se mai inteleg pana ce cresc mari.Oricum ce o da DD,asta spun si eu mereu,numai sanatosi sa fim.Va pupam dulcic tzuc.gif

simi:imi pare tare rau pt tine,dar crede-ma te inteleg perfect,pt ca si eu trec aproximativ prin aceeasi situatie ca tine.Ma doare pe sub burta si spatele si am niste crampe cateodata,de-mi vine ma urc pe pereti.Eu cred ca am facut o infectie urinara,dar mai am eu ceva prin burta,asa ca de-abea astept sa ma duc acasa,sa vad ce e cu mine.Pana atunci iau antibiotic,ca ma si ustura la urinat,sper sa nu fie ceva foarte serios!

petronici:daca te dor toate osutele si carnea de pe tine,s-ar putea sa fie gripa,ca de-abicei aia se manifesta asa,dar nu cred sa fie AH1N1,ca ai fi facut febra mai mare.Oricum iti dorim insanatosire grabnica si speram ca lui Adelin nu i se intoarce raceala.Oricum ia coldrex max grip,ca e foarte bun,poate iti mai trece.Cu laptele...acum ii dau de ieri SMA,sa vad cum se comporta,sper ca o sa fie ok.Sincer nu vroiam sa las Nan-ul,dar daca facea asa,nu imi mai permiteam sa il las o luna sa se obisnuiasca cu el,ca si la 6 luni,ca atunci nu a pus mai nimic ingreutate si imi era mereu cu fundicu rosu ca focul.Om vedea ce a fi.

Si Matei face cate 5 pasi singurel,dar apoi isi aduce aminte ca daca merge in 4 labe ajunge mai repede la lucrul dorit.Oricum cred ca ii este si frica.Si de o manuta umblam de numa,numa,asa ca cred ca la el e vorba numai de curaj.Si cum am promis,va pun si cateva poze.

v-am pupat si pe mamici si pe bebici














ia sa-i dau eu lui tati un telefon


phiu!!!ce de copii astazi la playgroup


na si ce daca fac firimituri!!!


m-as duce sa ma joc si eu,dar pana nu-mi termin portia nu ma misc de pe scaun


tocmai acum ti-ai gasit mai mami sa mergem acasa,cand imi era lumea mai draga?


RESEMNAT...






Rose68
mai, mai , mai ce flacau mare ai!
il pupam pe obrajori.............
tare mai imi place cand atasati poze cu piticii
simina_ana
QUOTE(sinzigm @ Nov 4 2009, 05:34 PM) *
phiu!!!ce de copii astazi la playgroup




Deci....(fara deci tongue.gif) ...cu poza asta m-ai dat gata....de fapt fiu-tu m-a dat gata.....e mortal....
Acum zic si eu ca Oana....sa-l pastrezi pentru mine...in caz ca nu exista deja pretendente...ca la anu' am de gand sa fac o fetita....
Il pupam dulce pe falcutele alea bucalate.....
simina_ana
Deci (iar fara deci....dar nu ma pot abtine) eu chiar sunt defecta....nu pot manca nimic ca ma apuca crampele....
In seara asta am avut musafiri la masa.....si m-am ofticat la greu...faceam concurs cu fiu-miu care saliveaza mai tare....el din cauza dintilor....eu ca muream de pofta si nu puteam manca....dar am trisat putin si cand au iesit oamenii la o tigara am infulecat un snitel....si rau am facut...acum incerc sa o dreg cu o supa....ca mor de foame rau....dar vad ca nu prea ajuta....so....probabil inca o noapte zbuciumata....

anku
QUOTE(sinzigm @ Nov 4 2009, 02:34 PM) *
RESEMNAT...

superb mateiut...
mie poza asta imi place ff mult...asa fain sta partners.gif
i-ai pus ata rosie...
isi tine caciula in cap fara sa tb sa o legi???
eusa_clap.gif
eu am necaz mare ca in ciuda faptului ca are numai caciulite care se leaga efectiv le trage si le scoate de p cap...si dc nu reuseste se pune p urlete... wacko.gif
aceeasi problema si cu prelata de la carucior...trage si plange pana nu mai poate ca sa o dea jos...pffffff...imi face niste nervi dar groaznici... wacko.gif
anku
astazi este ziua Adinei Apostu...

ptr urari...
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...p;#entry1007706
Rose68
QUOTE(anku @ Nov 5 2009, 12:22 PM) *
superb mateiut...
mie poza asta imi place ff mult...asa fain sta partners.gif
i-ai pus ata rosie...
isi tine caciula in cap fara sa tb sa o legi???
eusa_clap.gif
eu am necaz mare ca in ciuda faptului ca are numai caciulite care se leaga efectiv le trage si le scoate de p cap...si dc nu reuseste se pune p urlete... wacko.gif
aceeasi problema si cu prelata de la carucior...trage si plange pana nu mai poate ca sa o dea jos...pffffff...imi face niste nervi dar groaznici... wacko.gif


nici Andreea nu suporta caciulita............acasa sta fara caci avem destul de cald dar cand plecam e circ......trage cateva minute de ea..........fes.................nici nu se pune problema, caci intr-o secunda e pe jos

la fel si cu incaltamintea..........freaca picioarele unul de altul pana le da jos.............asa ca in ultimul timp desi e frig mergem afara cu sosete foarte groase cu talpici............pentru ca sunt pana la genunchi si nu le poate scoate

este cea mai fericita cand e dezbracata...........respectiv cand e timpul de baie..............
simina_ana
Am "furat" asta de pe alt topic....ca sa radem putin si noi dupa nopti nedormite...

Scrisoarea unui fundamentalist islamic venit in misiune in Romania

Zalut cu rezbekt pe Jefu. Alah e mare,

Aderizat la Romania cu bomba ascuns la valiza. Tregut fara broblem control la aerobort. Pastrat dolar american blestemat bentru construit aigea bomba, dat jumadate la taxi, alta jumate furat tigan din buzunar.

Indalnit frate Ahmed, batron magazin, el ajudat la mine. Locuit apartament frate Ahmed, shi adus mult frumos aminde de tara mia: fara apa la robinet, geamuri sparte ca la Beirut, tigle kazut cap cind vind bateā

Discutat cu Ahmed la cafenea plan bomba, consumat egler broaspat, intoxicat cu zalmonel, noi ajuns la sbital. Doctor roman durut la cur, noi luat cur fok.

Jefu, nu putut facut la Romania bomba gu praf antrax. Cineva furat antrax. Ingercat plan bomba cu bum-bum...!

Urmarit PRO TV emiziune explozia camion azotat. Facut frica la mine. Astia romani are tupeu, nu gluma! Jefu, trebuie urgent recrutatzi luptatori pentru Alah de la Romania! Bomba cu azotat efect mare aveam...

Inderesat pilotat avion bentru lovit gladire la roman. Vazut delevizor, aparat zbor MIG brabusit singur in ogor la taran, plus taran roman stricat singur gladire, adormit beat, tigara abrinsa. Murit soacra shi facut bairam mare la ei...

Draga Jefu, gineva furat la mine gas pastrat bentru bus la bomba. Azeara , gand iesit cumbarat baclava, exblodat budelie la barter bloc. Aicia, la Romania, mult cretin! Zbierat, zguibat la sin, cacat be mine de frica!

Jefu, ma indorg acasa! Asta romani nu are nevoie de terorism, face singuri treaba!

Abdulah
sinzigm
Merci fetele pt ca mi-ati laudat fiul.E la fel de frumusel ca si toti ceilalti copilasi de altfel,pt ca tot ce e micut e frumusel si dulcic.

simi:cu cat mai multe pretendente,cu atat mai bine!!!

anku:sa stii ca si pe el il apuca cateodata crizele cand e vb de caciula,dar foarte rar.Si pana la urma chiar daca il apuca ii distrag atentia cu ceva si ma lasa sa i-o pun in cap,uitand de ea.Dar chiar e o caciulita din genul acela care nu se leaga ca nu are cu ce si nu am nici o treaba cu el,doar ca dupa ce mai vine vrigul,o sa-i cumpar dintre cele care se leaga cumva,pt ca la asta daca se intoarce intr-o parte sau alta,se ridica intr-o parte chestia care ii acopera urechiusa.

fetelor si bebicilor,va pupam pe toti si va dorim o dupa-amiaza frumoas

Sinziana si Matei XXX
anku
QUOTE(Rose68 @ Nov 5 2009, 10:13 AM) *
nici Andreea nu suporta caciulita............acasa sta fara caci avem destul de cald dar cand plecam e circ......trage cateva minute de ea..........fes.................nici nu se pune problema, caci intr-o secunda e pe jos

la fel si cu incaltamintea..........freaca picioarele unul de altul pana le da jos.............asa ca in ultimul timp desi e frig mergem afara cu sosete foarte groase cu talpici............pentru ca sunt pana la genunchi si nu le poate scoate

este cea mai fericita cand e dezbracata...........respectiv cand e timpul de baie..............

pffffff..
pai nici eu nu-i pun in casa...mai nou asa zice ca e bine...sa stea bebe fara caciula in casa...inca de cand era mic nu i-am pus caciula niciodata in casa nici cand era nou-nascut.....si in maternitate tot asa mi-l tinea fara caciula...poate exact de asta ca nu e invatat cu caciula face asa... doh.gif dar cu prelata ce are???
si papucasii i da jos???
al meu fuge cand vede papucii...
inseamna ca andreea si darius se pot lua de mana... liwlol.gif
tot asa si asta zburda cand este gol golut...de nu mai pot sa-l prind...ca sa-i pun un pampers tb sa vina tacso sa-l tina in brate dar tot da cu picioarele si atunci cu o mana tin eu piciorele si apoi incepe sucestze din bazin numai ca sa nu-i pui pampersul...cand am ispravit schimbatul se pune p urlete ca a pierdut.... sad.gif
orice i-as da nu-l intereseaza nimic...decat sa se scoale si sa plece...
ieri am fost la gimnastica,tremur toata ca nu am pic de vlaga in mine,nu am forta...nu pot ridica nimic...
din cauza la ce sau a cui?????pffff
papa acum???
cum mai este???
va poopam cu drag... tzuc.gif
anku
QUOTE(simina_ana @ Nov 5 2009, 10:22 AM) *
Am "furat" asta de pe alt topic....ca sa radem putin si noi dupa nopti nedormite...

Scrisoarea unui fundamentalist islamic venit in misiune in Romania

Zalut cu rezbekt pe Jefu. Alah e mare,

Aderizat la Romania cu bomba ascuns la valiza. Tregut fara broblem control la aerobort. Pastrat dolar american blestemat bentru construit aigea bomba, dat jumadate la taxi, alta jumate furat tigan din buzunar.

Indalnit frate Ahmed, batron magazin, el ajudat la mine. Locuit apartament frate Ahmed, shi adus mult frumos aminde de tara mia: fara apa la robinet, geamuri sparte ca la Beirut, tigle kazut cap cind vind bateā

Discutat cu Ahmed la cafenea plan bomba, consumat egler broaspat, intoxicat cu zalmonel, noi ajuns la sbital. Doctor roman durut la cur, noi luat cur fok.

Jefu, nu putut facut la Romania bomba gu praf antrax. Cineva furat antrax. Ingercat plan bomba cu bum-bum...!

Urmarit PRO TV emiziune explozia camion azotat. Facut frica la mine. Astia romani are tupeu, nu gluma! Jefu, trebuie urgent recrutatzi luptatori pentru Alah de la Romania! Bomba cu azotat efect mare aveam...

Inderesat pilotat avion bentru lovit gladire la roman. Vazut delevizor, aparat zbor MIG brabusit singur in ogor la taran, plus taran roman stricat singur gladire, adormit beat, tigara abrinsa. Murit soacra shi facut bairam mare la ei...

Draga Jefu, gineva furat la mine gas pastrat bentru bus la bomba. Azeara , gand iesit cumbarat baclava, exblodat budelie la barter bloc. Aicia, la Romania, mult cretin! Zbierat, zguibat la sin, cacat be mine de frica!

Jefu, ma indorg acasa! Asta romani nu are nevoie de terorism, face singuri treaba!

Abdulah


DECI BETON°!
Asta romani nu are nevoie de terorism, face singuri treaba!
anku
QUOTE(sinzigm @ Nov 5 2009, 10:46 AM) *
anku:sa stii ca si pe el il apuca cateodata crizele cand e vb de caciula,dar foarte rar.Si pana la urma chiar daca il apuca ii distrag atentia cu ceva si ma lasa sa i-o pun in cap,uitand de ea.Dar chiar e o caciulita din genul acela care nu se leaga ca nu are cu ce si nu am nici o treaba cu el,doar ca dupa ce mai vine vrigul,o sa-i cumpar dintre cele care se leaga cumva,pt ca la asta daca se intoarce intr-o parte sau alta,se ridica intr-o parte chestia care ii acopera urechiusa.

am uitat sa zic ac seamana leit cu tine...dar e bucatica rupta din tine nu asa... cool.gif


cu muuuuuuuuuuult soare....

va poopam cu drag tzuc.gif
petronici???claudia???
ce spuneti voi azi???
ce va fac puiutii???
simina_ana
Nici Iancu nu sufera caciulita....are o ciuda pe ea.....ca de altfel pe tot ce ii aterizeza pe cap....nici in gluma nici in serios nu vrea sa-si puna ceva pe cap....Si eu tot asa am zis ca poate e de la faptul ca nu i-am dat caciulita pana acum. A purtat doar in prima luna de viata dupa baita jumatate de ora, ca asa am citit...dupa ce a facut o luna nu i-am mai pus caciulita nici dupa baie.
Acum cand iesim din casa e circ mare.....ii pun caciula afara....numai asa accepta. ...da cu urechile de frig si poate de aia.....traiasca hanoracele cu gluga ( multumesc aluia care a inventat gluga notworthy.gif ) ca ele ma salveaza....

Anku i-am dat ananas lui Iancu...i-a placut !!! Am curatat coaja aia f bine, ca sa nu ramana ace, si i-am dat ce era mai moale. Ca in mijloc e cam tare fructul, indiferent cat de bine copt este. SI e si mai atos mijlocul. Azi i-am pus o felie si in para si am dat prin blender. Nu am mai pus biscuite ca am vrut sa vad daca papa doar piureul...si a papat f bine....Diseara dupa ce ies de la medic mergem la cumparaturi si cred ca o sa-i iau si alte fructe exotice. Voi ce le-ati dat pana acum?

Geo, tu mi-ai spus ca i-ai combinat mango cu mar....Ati mai incecat si alte variante?

Mamici am o intrebare la voi....voi spalati pe dinti bebeii? Cum procedati? Pana acum i-am tot curatat dintisorii cu tifon imbibat in apa ( iarasi circ si aici ca vrea sa ma muste )dar ma bate gandul sa trec la periuta speciala pt ei si pasta de dinti....dar nu stiu daca nu e prea devreme...si cum trebuie procedat. O sa intreb medicul de familie cand mergem la vaccinul de 1 an, dar....pana atunci as vrea sa mai stiu si alte pareri.

Va pupam dulce si va dorim o zi placuta.....
simina_ana
Ankule, nici azi nu esti bine dupa gimnastica? Poate ai facut vreo intindere ceva.....
Mai bine stai linistita cateva zile...

Pupici la Darius ....si trandafir.gif pentru tine
hug.gif
petronici
noi acum am venit de la dr si ne-a zis sa-i mai dau si astazi antibioticul si sa continuam cu aerosol pana duminica...
eu, parca un pic mai bine ma simt...cel putin nu mai am durerea aia de cap ca ieri...
Sanzi tin si eu sa-ti felicit "ficioru" ...cat de scump e si frumusel...
si apropo de caciulita pana acum se pot lua de manute:andreutza,darius,iancu si adelin...cine se mai inscrie???
si sa stea dezbracati ,descaltati si sa fugi dupa ei sa-i poti schimba de pampers.....
daca am noroc si sunt reclame la tv cand ii achimb pampersul ,imi fac treaba linistita ..dar daca nu ii jale mare,nici nu mai stiu cu ce sa-l pacalesc sa stea locului...
simina nu stiu ce sa-ti zic cu privire la spalatul pe dinti...ar trebuie data viitoare cand ma duc la dr sa-l intreb...el mi-a dat niste picaturi cu fluor pentru prevenirea cariilor dentare...ii dau cate 4 pe zi ,o zi da si una nu...si astea le am de cand i-au iesit primi dintisori( in jur de a 6 luna)....
pupicei la toti bebeii...
Lusha&Zbenguica
BUNA DIMINEATA
REVIN CU VESTI PROASPETE


PESTE 8 ZILE ESTE ZIUA LUI ANDU

HAIDETI SA II FACEM VIATA MAI USOARA
HAIDETI SA MARIM LANTUL UMAN

AJUTORUL E IN MAINILE NOASTRE
SA NU RAMANEM INDIFERENTI


Rose68
QUOTE(simina_ana @ Nov 5 2009, 02:13 PM) *
Nici Iancu nu sufera caciulita....are o ciuda pe ea.....ca de altfel pe tot ce ii aterizeza pe cap....nici in gluma nici in serios nu vrea sa-si puna ceva pe cap....Si eu tot asa am zis ca poate e de la faptul ca nu i-am dat caciulita pana acum. A purtat doar in prima luna de viata dupa baita jumatate de ora, ca asa am citit...dupa ce a facut o luna nu i-am mai pus caciulita nici dupa baie.
Acum cand iesim din casa e circ mare.....ii pun caciula afara....numai asa accepta. ...da cu urechile de frig si poate de aia.....traiasca hanoracele cu gluga ( multumesc aluia care a inventat gluga notworthy.gif ) ca ele ma salveaza....

Anku i-am dat ananas lui Iancu...i-a placut !!! Am curatat coaja aia f bine, ca sa nu ramana ace, si i-am dat ce era mai moale. Ca in mijloc e cam tare fructul, indiferent cat de bine copt este. SI e si mai atos mijlocul. Azi i-am pus o felie si in para si am dat prin blender. Nu am mai pus biscuite ca am vrut sa vad daca papa doar piureul...si a papat f bine....Diseara dupa ce ies de la medic mergem la cumparaturi si cred ca o sa-i iau si alte fructe exotice. Voi ce le-ati dat pana acum?

Geo, tu mi-ai spus ca i-ai combinat mango cu mar....Ati mai incecat si alte variante?

Mamici am o intrebare la voi....voi spalati pe dinti bebeii? Cum procedati? Pana acum i-am tot curatat dintisorii cu tifon imbibat in apa ( iarasi circ si aici ca vrea sa ma muste )dar ma bate gandul sa trec la periuta speciala pt ei si pasta de dinti....dar nu stiu daca nu e prea devreme...si cum trebuie procedat. O sa intreb medicul de familie cand mergem la vaccinul de 1 an, dar....pana atunci as vrea sa mai stiu si alte pareri.

Va pupam dulce si va dorim o zi placuta.....



noi am incercat avocado dar in amestec cu alte fructe caci altfel e fada la gust
andreuta se spala singura pe dinti biggrin.gif


i-am cumparat un set special pentru bebeii format din 3 periute: prima din cauciuc pana la 1 an, a doua cu putin par pana la 1 an si 6 luni si a 3 cu mai mult par pana la 2 ani
uitati poze





simina_ana
QUOTE(Rose68 @ Nov 5 2009, 05:25 PM) *
noi am incercat avocado dar in amestec cu alte fructe caci altfel e fada la gust
andreuta se spala singura pe dinti biggrin.gif
i-am cumparat un set special pentru bebeii format din 3 periute: prima din cauciuc pana la 1 an, a doua cu putin par pana la 1 an si 6 luni si a 3 cu mai mult par pana la 2 ani
uitati poze








He he he ....draga de ea....o pupam dulce pe papusica !!!!!...cum manuieste ea periutza de dintzi....
......am vazut si eu periute de astea....cred ca o sa-i iau vineri cand mergem la cumparaturi din nou....

V-am spus zilele trecute ca am dureri de ovare si de spate ca la ciclu. EI bine am fost azi la control si am o anexita...asa ca am primit tratament pentru 5 zile. Mi-am facut si un test Papanicolau si marti iau rezultatele....Mi-a spus ca pot sa ma apuc de al doilea bebe daca vreau...obligatoriu va fi cezariana avand in vedere ca prima sarcina a fost asa. Sansele ca sa nasc normal sunt mici.....doar daca vreau sa astept 5 ani intre sarcini....Si ca pot duce 3 sarcini cu cezariana...dupa... incep sa apara riscuri majore....so....sa vedem ce vom face....
Ma duc la nani acuma....ca deja nu mai pot....sunt atat de balonata de zici ca am inghitit un balon....nush ce naiba....dar se vede treaba ca am o perioada f proasta din punctul asta de vedere....
Noapte buna va doresc....si pupicei dulci la bebici!!!
simina_ana


Rose68
neatza!
petronici
neatza si de la noi!
rose ce dulce e andreea...si poti deja sa spui ca ai fetita mare...stie sa se spele singurica pe dintisori...
simina speram sa treaca cat mai repede perioada asta mai urata,si sa-ti iasa rezultate bune la test....
aici ploua si sper sa vina sotul acasa cat mai repede sa mergem la spital sa-mi fac analiza pt gripa de tip a....nu ma lasa febra,ieri si astazi am avut 38...imi plesneste capul de durere...si imi vine sa vomit....
adelin e un pic mai binisor,tuseste mai putin...
pupicei la bebelusi
anku


simina
f bine ca te-ai interesat de tot...
cezariana ???da...maxim ar fi 3...asa am citit si eu...dar te sfatuiesc sa nu faci 3 cezariane
mie mi-a zis ac maxim 2 cezariane dar deja urmatoarea sarcina va fi cu cantec vezi doamne...ma rog...oricum nu-mi mai tb bebe...dc va fi sa se intample ,il las ...dar altfel nu...
cat costa un test papanicolau?????...si eu vreau sa-l fac in 26 cand am control la ginecolog...
rose...curatica rau andreiuta ta...hi hi..ce fain...s-a inv cu ea...super...
poopam noi p ea de frumoasa... tzuc.gif
cu dintii stiu ca deja de la primul dinte tb curatat mai ales dupa ultima masa de lapte...noua asa ne-a zis la stomatolog...grija la flour,parerile sunt impartite e adev...prima data i dadeam si eu zimaflour dar cand am schimbat medicul pediatru nu mi-a mai dat zimaflour ci viganttoletten tablete...apoi am intrebat si la stomatolog si mi.-a zis ca el nu recomnada sub nici o forma flour la bebe ptr ca dintii cresc aiurea,pete albe p dinti,se vor strica mai repede tocmai din cauza flourului...
mai auzisem eu discutii si p forum vis-a vis de zimaflour deci flour si vit d...
si ca si stomatolog ca si copilul sa nu aiba frica este bine ca parintii sa ia copii cu ei de cate ori se duc la dentist si sa aiba acelasi dentist..si mi se pare super...e corecta ideea...doar in caz de extractie te trimite altundeva ptr ca stomatologii nu mai au voie sa faca extractii nici la adulti...
noua ne-a zis ca de la 2 ani sa mergem la control si incepand cu 3 ani ingrijirea dintilor dc e nevoie,adica detratare etc...
ma indoiesc eu ca un copil de 3 ani sta sa-i detrateze dintii...dar ma rog...incercam macar smile.gif poate au ei o tehnica... liwlol.gif
simina...eu am zis ca incerc sa spal primii dintisori cand vor aparea...dc pot...sau macar il invat...
deocamdata inca nu au aparut...se pare ca avea dreptate pediatru cand a zis ac p la 11 luni apare maxim 11 luni jumate...sunt inca curioasa liwlol.gif
cu ananasul...pffffff...eu o sa-i dau mai intai piuree cum ai facut tu...vezi ca is unii maram super dulci care poti folosi si miezul...mna...sa speram ca vrea...ca uneori nu vrea nici mar...

aseara s-a culcat domnia lui la 20.10 dar pana la 23 avea 5 treziri la activ...si f greu adoarme innapoi...apoi inca o trezire la 3 dimineta...ma usturau ochii de oboseala...nu mi-a facut niciodata atatea treziri...sa speram ca la noapte va fi mai bine...ai vostrii cum au dormit??

petroniciva dorim sa va insanatositi...cat mai repede si mai bine... tzuc.gif
poopam p Adelin...
claudia...cu a fost mini-concediu???te asteptam la o poveste...



noi ne ducem sa facem ceva de papa si apoi sa cautam mobila...
poop tzuc.gif
anku
QUOTE(petronici @ Nov 6 2009, 09:47 AM) *
neatza si de la noi!
rose ce dulce e andreea...si poti deja sa spui ca ai fetita mare...stie sa se spele singurica pe dintisori...
simina speram sa treaca cat mai repede perioada asta mai urata,si sa-ti iasa rezultate bune la test....
aici ploua si sper sa vina sotul acasa cat mai repede sa mergem la spital sa-mi fac analiza pt gripa de tip a....nu ma lasa febra,ieri si astazi am avut 38...imi plesneste capul de durere...si imi vine sa vomit....
adelin e un pic mai binisor,tuseste mai putin...
pupicei la bebelusi

vai...draga petronici...
ai grija de tine...dc este gripa porcina nu-ti fie teama ca nu e asa de grava...dar bine ca te duci...
asteptam vesti...ai grija...bine faci ca te duci...
va poopam cu drag...
anku
la multe lunite eduard...pui de geutzica...

ce faceti voi...nu ati mai intrat p aici...

Rose68
ce bine ar fi sa se spele pe dinti constient............dar ii place ca e de cauciuc si o rod gingiile.......nu o refuza niciodata


Simina daca vrei sa ii cumperi periute lui Iancu voinicu.......vezi ca pasta de dinti ai voie de la 2 anisori.......
anku
QUOTE(Rose68 @ Nov 6 2009, 10:13 AM) *
ce bine ar fi sa se spele pe dinti constient............dar ii place ca e de cauciuc si o rod gingiile.......nu o refuza niciodata
Simina daca vrei sa ii cumperi periute lui Iancu voinicu.......vezi ca pasta de dinti ai voie de la 2 anisori.......

daaaaaaa???
pai si numai asa cu apa...???sau??? unsure.gif
Rose68
QUOTE(anku @ Nov 6 2009, 01:15 PM) *
daaaaaaa???
pai si numai asa cu apa...???sau??? unsure.gif

asa zic majoritatea medicilor, altii insa zic sa folosim dar pasta de dinti speciala pentru bebei fara fluor............nici nu stiu daca la noi in comert exista...........

auzisem de una NENEDENT se numeste care nu dauneaza daca e inghitita si nici nu necesita clatire.....dar la noi in farmacii nu exista....................farmacistele se uita la mine ca la avioane........asta cica are in pachet si un fel de degetar care este de mare ajutor

daca stiti voi alta, spuneti-ne si noua


ANKU...DM-ul are oare? te intreb pentru ca e nemteasca
simina_ana
Eeeeeeeeeee.......dorm si eu cu Rontzi al meu si voi scrieti 2 pagini? .....Fara mine? liwlol.gif...o sa dorm mai mult atunci....liwlol.gif

O sa iau Rose, periute de alea...mi s-au parut ok si interesante....si asa ca Iancu daca prinde un pix...ii plce la nebunie sa stea cu el in guritza....asa ca o periutza cu plastic sigur o sa-l incante...abia astept....ca e cam chin si pt el si pentru mine sa-l spal cu tifon. M-am mai uitat o data la pozele cu Anreutza si gata ....sunt convinsa....O sa i le arat si lui Iancu....sa vada si el ce fetita cuminte ai....biggrin.gif....iar cat priveste pasta de dinti....mai astept putin...cred ca deocamdata e ok cu epriuta aia....ca ei nu papa chiara sa ca noi si sa le provoace carii....dar mai stii? Oricum o sa caut si eu si o sa ma interesez sa vad daca gasesc ceva.

Anku, nu am dat nici un leu pe testul Papanicolau. Am prins o promotie la clinica unde mi-am facut programare. Am facut consult gineco pe masa, echografie si test. In plus pentru ca nu am avut cu cine sa-l lasam pe Iancu, si l-am luat cu noi a primit si el un pachetel cu o babetica , o linguritza si un castronel. liwlol.gif iar eu si tati cate un pix...liwlol.gif AM platit 64 de RON.Din cate stiu insa, pretul unui test variaza intre 50 si 150 de RON , in functie de clinica unde il faci.
Pe la spitalele de stat am inteles ca ar fi gratuite chiar. Eu am fost la clinica asta, pt ca acolo lucreza unul din medicii cu care am nascut ( cel pe care il stie sotul bine). AM hotarat sa raman la el de azi inainte, pt ca pot vorbi orice cu el si nu mi-e jena sa pun tot felul de intrebari. Stii ca in sarcina am mers la Boncut, a fost ok din pct meu de vedere, dar cum am nascut cu Horatiu, am hotarat sa raman la el pt ca el stie despre ce este vorba. Asa ca si urmatorii bebei tot cu el o sa nasc. Apropos de cezariene, noi vrem 3 bebei....si am zis ca daca la a2-a sarcina ies gemeni ( si sanse sunt destul de mari) tot mai facem unul....Nu mi-e frica de operatie si nici de durere....doar sa nu apara complicatii in sarcina sau la nastere....dar asta vom vedea pe parcurs....si bineinteles voi tine cont si de parerea medicului....Dar mi-a spus ca 3 cezariene sunt ok....Oricum pana acolo ai e cale lunga.....mai intai vreau sa-mi faca nalize sa vad cum stau cu lipsa de vitamine....sa ma maipun si eu putin pe picioare.....

Petronici si eu sper sa-mi iasa ok rezultatele....ca de 2 saptamani de cand nu prea ma simt bine mi-au trecut tot felul de prostii prin cap....de asta cand mi-a spus ieri medicul daca nu vreau sa fac testul ( desi urma sa-i propun si eu) am crezut ca se vede ceva si de asta.....Bineinteles ca am intrebat si m-a linistit apoi ca e promotie si ca spune pricum la toata lumea....Asa m-am linistit....dar no...gandurile sumbre....
Ai grija si tu...iti tinem pumnii sa iasa si la tine testele bine....

Claudia, asteptam sa ne povestesti cum a fos tin mini vacanta si bineinteles sa ne pui poze.

Geo, ce faceti??? Ce face "mac-mac"-ul meu??? Pupici

Oana......te trag de urechi....pe unde umbli???? Ce face Matei?

Sanzi....hai la povesti si tu!!!

Geutzica... occasion.gif pentru micul Eduard....

Restul fetelor.....pe unde umblati?

Noi va pupacim.....si asa cum am spus si dimineata.....va dorim o zi cat mai placuta!!! Mergem si noi sa fcem ceva de papa si apoi sa iesim juma de ora in fata blocului.....Brrr....ma ia cu frig deja...
petronici
cum sotul nu a aparut inca,l-am sunat pe dr de familie si i-am explicat toate simptomele si de cand le am si mi-a zis sa stau linistita ca chiar de e gripa de tip a sau cealalta de stagiune cam tot aia eeee...si daca mai fac febra si astazi sau maine mi-a dat un antibiotic....mi-a mai zis ca pe aici circula amandoua si tratamentul e cam acelasi...asa ca continuam cu medicamente ca n-avem incotro...
sper sa-mi treca cat mai repede durerea asta de cap...ca o iau razna de tot...
anku ziceai ca nu e asa de bun sa-i dau picaturile de zimaflour...sincer eu nu am mai intrebat nici un dr ce parere are...dar ma mai interesez...am un prieten f bun stomatolog si il intreb si pe el ce parere are...
deci voi cum faceti??nu le mai dati la bebei aceste picaturi???
pupicei
simina_ana
QUOTE(petronici @ Nov 6 2009, 05:55 PM) *
cum sotul nu a aparut inca,l-am sunat pe dr de familie si i-am explicat toate simptomele si de cand le am si mi-a zis sa stau linistita ca chiar de e gripa de tip a sau cealalta de stagiune cam tot aia eeee...si daca mai fac febra si astazi sau maine mi-a dat un antibiotic....mi-a mai zis ca pe aici circula amandoua si tratamentul e cam acelasi...asa ca continuam cu medicamente ca n-avem incotro...
sper sa-mi treca cat mai repede durerea asta de cap...ca o iau razna de tot...
anku ziceai ca nu e asa de bun sa-i dau picaturile de zimaflour...sincer eu nu am mai intrebat nici un dr ce parere are...dar ma mai interesez...am un prieten f bun stomatolog si il intreb si pe el ce parere are...
deci voi cum faceti??nu le mai dati la bebei aceste picaturi???
pupicei



Eu ii dau doar Vigantol cate 4 picaturi pe zi si cate 7 zile pe luna Osteocare, o lingurita....
Picaturile astea de care spuneti voi sunt acelasi lucru cu Vigantolul sau....?????

Petronici iti dorim insanatosire grabnica....
Si trimitem multi pupici lui Adelin...
trandafir.gif
Rose68
nu stiu de ce nu e in farmacii caci netul e plin

petronici
QUOTE(simina_ana @ Nov 6 2009, 04:59 PM) *
Eu ii dau doar Vigantol cate 4 picaturi pe zi si cate 7 zile pe luna Osteocare, o lingurita....
Picaturile astea de care spuneti voi sunt acelasi lucru cu Vigantolul sau....?????

Petronici iti dorim insanatosire grabnica....
Si trimitem multi pupici lui Adelin...
trandafir.gif

multumim....si eu sper sa ma simt mai bine,ca nu mai pot....
nu stiu vigantolul ce are in compozitie dar putem afla...zimaflour are cam asa:1 ml de solutie contine:sodio fluoruro 2,52mg;acido benzoico;glicerolo;apa depurata...
poate si vigantolul are cam aceleasi componente ...si eu din asta tot 4 picaturi ii dau...o zi da si una nu...
acum inteleg ...este un topic deschis pe tema vigantolului....dar cum nu am stiut ce este nu am intrat niciodata sa vad despre ce se vorbeste....
pupicei la piticoti...
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.