Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
Rose68
La multi ani, ANKU!

Te pupam cu drag si iti uram o viata frumoasa si linistita si Dari sa te "ubeaca" mult de tot.

Iar prajiturelele alea ultimile deja m-au facut sa imi ploua in gura desi aseara am papat tort buuuun.

A fost seara mai incarcata cu copii care fugeau prin casa si eu printre ei sa aduc una.....alta.....seara de vineri a fost cu parintii frumoasa si linistita.....

Oricum acum Andreea cere mereu sa faca puf.............sa stinga lumanarica.....

Incep sa imi fac sperante ca la gradi va papa.....aseara am facut pentru cei mici si frigarui cu carne de pui si legume. Au papat toti copii tare bine. Nici nu ma asteptam....bine sa stiu....


uite mandra dupa ce obosise.....pacat ca nu am prins-o cand musca caci era de coma....rar am vazut la ea sa pape ceva cu asa pofta....scuzati tinuta.....dupa atata alergat am lasat-o mai lejera



iar tort?

Rose68
Mami ANKU, te roaga mami Geocoto sa ii explici si ei cum e cu logarea directa prin Internet Explorer
simina_ana
Buna dimineata .....
Sa aveti o duminica placuta....noi papam acum si plecam acum la cumparaturi. Ramo, o sa ma uit si dupa jucarii pentru 12+ si iti spun ce-am vazut
Pupici! Revin!
sinzigm
Buna dimineata fetelor!La noi s-a mai incalzit vremea si s-a topit si zapada,dar suntem tintuiti in casa din cauza gripei lui tati,eu am sa ies mai tarziu putin in oras sa vb cu MOS NICOLAIE,sa vedem ce ii va pune in cizmulita lui Matei.

ANKU DRAGA ITI SPUNEM SI NOI LA MULTI ANI!!!SA NE TRAIESTI SI SA FII SANATOASA SA POTI ALERGA DUPA ZBURDALNICUL TAU!sA AI PARTE NUMAI DE LUCRURI FRUMOASE SI MULTA DRAGOSTE DE LA BAIETII TAI.Florile sunt de la Matei.Te sarutam

petronici
offf,asa nervi imi face calc asta,se blocheaza mereu,asta e a 4 oara de cand va scriu si sper sa reusesc sa si termin daca ma lasa bineinteles.....
incep cu urarile cele mai sincere de multa sanatate si fericire alaturi de cei dragi pt Anku,si bineinteles o imbratisare si multi pupicei si de la noi hug.gif tzuc.gif
Rose,multumim ca ne-ai incantat privirile cu familia voastra minunata,tortul arata minunat,tu l-ai facut?
Adriana,se pare ca pana la ziua lui Iancu o sa fie totul in ordine in casa,asa cum planuiai....
Sanzi,deci va pregatiti de plecare....cat stati de data asta? cred ca abia astepti sa ajungi la mama ta acasa....vad ca se tine gripa scai de voi,abia scapa unul de ea si se prinde de altul....
Adelin al meu e racit cobza,ii curge nasul de ieri incontinuu,deja sa inrosit tot in jurul narilor....plange mereu din orice si nu-i poti intra in voie cu absolut nimic....se pare ca i-a spart si lui in sfarsit gingiia la ultimi premolari,il tot dau cu gel dar sta numai cu manutele in gura si zice ca-l doare....trebuie sa am o rabdare de fier zilele ce vor urma,la cat de marait este....
va imbratisez cu drag si multi pupicei fara raceala de la noi
simina_ana
QUOTE(petronici @ Dec 5 2010, 06:17 PM) *
offf,asa nervi imi face calc asta,se blocheaza mereu,asta e a 4 oara de cand va scriu si sper sa reusesc sa si termin daca ma lasa bineinteles.....
incep cu urarile cele mai sincere de multa sanatate si fericire alaturi de cei dragi pt Anku,si bineinteles o imbratisare si multi pupicei si de la noi hug.gif tzuc.gif
Rose,multumim ca ne-ai incantat privirile cu familia voastra minunata,tortul arata minunat,tu l-ai facut?
Adriana,se pare ca pana la ziua lui Iancu o sa fie totul in ordine in casa,asa cum planuiai....
Sanzi,deci va pregatiti de plecare....cat stati de data asta? cred ca abia astepti sa ajungi la mama ta acasa....vad ca se tine gripa scai de voi,abia scapa unul de ea si se prinde de altul....
Adelin al meu e racit cobza,ii curge nasul de ieri incontinuu,deja sa inrosit tot in jurul narilor....plange mereu din orice si nu-i poti intra in voie cu absolut nimic....se pare ca i-a spart si lui in sfarsit gingiia la ultimi premolari,il tot dau cu gel dar sta numai cu manutele in gura si zice ca-l doare....trebuie sa am o rabdare de fier zilele ce vor urma,la cat de marait este....
va imbratisez cu drag si multi pupicei fara raceala de la noi


Bine ar fi sa ai gura aurita...dar nu cred...si sunt foarte nervoasa din cauza asta....pentru ca cel care mi-a facut mobila nu a venit, nici macar nu raspunde la telefon si stau cu lucrurile din doua sertare in pungi....Nici macar nu-mi mai fac sperante ca o sa imi pun in functiune masina de spalat vase anul asta, avand in vedere ca in 13 plecam.
Noi am venit de la cumparaturi incarcati mai ceva ca Mos Craciun. A trebuit sa luam cadou si pentru maine si pt ziua lui Iancu, plus cele necesare pentru ziua lui, pt ca tati va fi plecat pana miercuri. Acum despachetez, mai spal un vas, mai arunc un ochi pe-aici....astept sa se trezeasca Iancu si sa ne apucam de balcon.

Imi pare rau sa aud ca Adelin e racit....probabil i-a scazut imunitatea din cauza dintisorilor. Va dorim insanatosire grabnica...

Sanzi....spor la impachetat si la plimbarica acum....Cred ca abia astepti sa ajungi acasa....

Fug sa mai strang din jucarii...
anku
buna fetelor....
am fost si noi p afara...am inghetat beton....
asta mic nu intelege ca vine Nikolaus ...ci intelege ca vine Micky Mouse....sau soricelul Nuna... liwlol.gif
Simina...deci va pregatiti de party...
ufffff...nasol...anul trecut eram eu fara mobila in casa...stiu cum e la balamunc....
pai de ce nu mai rasp nici la tel???
ce om....
petronici...insanatosire grabnica lui Adelin....
si sa scapati cat mai ieftin cu dintisorii...
sanzi....bafta inca o data la impachetat
si sa-i treaca lui tati gripa fara sa luati si voi.... tzuc.gif
Rose
adorabila printsa cum sufla in lumanare... tzuc.gif
de maine la lucru??? tzuc.gif sad.gif


QUOTE(Rose68 @ Dec 5 2010, 07:29 AM) *
Mami ANKU, te roaga mami Geocoto sa ii explici si ei cum e cu logarea directa prin Internet Explorer

acum am intrebat.....
ma gandesc ac nu prin Google sau Firefox...
ci direct prin Explorer...
nu ma stiu dar asa am citit....
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...0&start=220
poate stii tu mai bine...
eu am intrebat ce tb sa caute exact acum....


inca odata

maine e ziua sotului....
Rose68
maine e ziua sotului tau? asa sunteti voi? toti trei lunateci?....doar ca Darius este Capricorn.............
anku


a venit Mosul niculaie???
la noi a venit Micky Mouse...asa zice el....acum il iubeste si mai mult p Micky.... liwlol.gif
la multi ani tuturor ce poarta acerst minunat nume...Niculaie,Nicoleta,Nicole....sau ce o mai fi.... occasion.gif
la noi sunt 1 grad...si ninge
din pacate in alte parti ploua...deci va dati seama ce ghetusuri...bietii oameni floare2.gif
am vazut ca prin V vor fi azi 6 grade....
atata ia placut masinuta primita ca ia dat sa manance si a pus-o si la culcare....
masina de facut baloane...e cam aiurea ...face baloane dar stropeste groaznic...deci o sa cautam sa o folosim mai mult afara...la vara....

Rose...te pregatesti de job???

da...eu sunt in 5 ,sotul in 6 iar Dari in 23....decembrie.... liwlol.gif


ma duc....ca intr-o jumate de ora tb sa fiu la lucru hug.gif
bine ca m-a lasat durerea de burta...
ieri am crezut ac mor de dureri.....
am mancat portocale multe.... biggrin.gif doh.gif
anku
Rose...ai vb cu Geo???
inca nu am primit raspuns.....
poopam printesa.... tzuc.gif
claudiaena
Buna fetele!
Bag seama ca de acum avem cam in fiecare zi un motiv sa bem, sa ne vesewlim, sa uram occasion.gif cuiva....

Deci occasion.gif Ankule, sa traiesti, sa fii fericita si iubita, sa ai un job care sa te multumeasca si sa iti iasa toate asa cum iti doresti.... Spunem si sotului tau la fel, si la amandoi sa va impacati bine, sa va iubiti, si sa il cresteti pe Darius la fel de frumos ca si pana acum.... tzuc.gif

Rose, frumoasa petrecere si, si mai frumoasa familie.... Oricum o zi cat mai buna astazi, si "sa iti intri in mana" cat mai repede.... tzuc.gif

Simina, la voi una calda, una rece... Las' ca poate o sa fie bine si lui nenea ala care nu raspunde la telefon, cred ca Mosul sigur i-a adus o nuia.... liwlol.gif

Sanzi, deci ai intrat in frenezia sarbatorilor.... Unii intorc casa cu fundul in sus(cum am eu de gand, dar sa vedem), altii impacheteaza si fac cumparaturi.... Sanatate sotului tau si sa ii spui, ca ii dorim ca in zilele astea sa fie cat mai egoist si zgarcit cu putinta, ca sa nu va dea si voua raceala....Pupici si de la noi.... tzuc.gif

Pupam si restul fetelor si puiutii lor(ca asa mi-a spus Mos Nicolae) si sa stiti ca m-am gandit la voi... Doamne fetelor, tare repede trece timpul, ca parca acum ne plangeam de canicula si acum deja ne gandim la mosi, la brazi si mese pline si saniuta si zapada..... tzuc.gif

Noi am fost la tara la mamaia, si, daca aici era frig, dar asa un pic de zapada, depusa mai mult pe masini, la soavcra mea, fetelor ziceai ca esti la Polul Nord....Asa ca va pun si cateva pozici, ca sa vedeti cum ne-am petrecut noi cateva ore, ca am plecat repede, ca iar s-a racit si ingheta zapada si apa de pe sosea, si ne-a fost teama....




la desene cu sora mea


pupici multi si numai bine....
anku
QUOTE(claudiaena @ Dec 6 2010, 11:36 AM) *
Buna fetele!
Bag seama ca de acum avem cam in fiecare zi un motiv sa bem, sa ne vesewlim, sa uram occasion.gif cuiva....

Deci occasion.gif Ankule, sa traiesti, sa fii fericita si iubita, sa ai un job care sa te multumeasca si sa iti iasa toate asa cum iti doresti.... Spunem si sotului tau la fel, si la amandoi sa va impacati bine, sa va iubiti, si sa il cresteti pe Darius la fel de frumos ca si pana acum.... tzuc.gif

Rose, frumoasa petrecere si, si mai frumoasa familie.... Oricum o zi cat mai buna astazi, si "sa iti intri in mana" cat mai repede.... tzuc.gif


Noi am fost la tara la mamaia, si, daca aici era frig, dar asa un pic de zapada, depusa mai mult pe masini, la soavcra mea, fetelor ziceai ca esti la Polul Nord....Asa ca va pun si cateva pozici, ca sa vedeti cum ne-am petrecut noi cateva ore, ca am plecat repede, ca iar s-a racit si ingheta zapada si apa de pe sosea, si ne-a fost teama....


pupici multi si numai bine....

multumesc tare mult ptr urare....

mai plimbaretilor...
ne bucurati in fiecare luni cu pozici de p unde ati colindat....
poopam noi p voi.... tzuc.gif
unde sta mamAia??? tzuc.gif
anku
noi maine avem controlul de 2 ani...
sunt curioasa....
sper sa nu mai faca tam -tam la masurat si cantarit....

a scris Lili ca 2800 useri nu se pot loga....si ca se lucreaza la probl asta
eu sper totusi ca Geo sa poata intra direct prin Internet Explorer....

inca ninge....
polei ..... oFloare1.gif
simina_ana
Salutare gagici....am venit si eu aici....
Azi mi-a confiscat tati "laptocul"...ca s-a stricat al lui si avea o gramada de treaba.....asa m-am ofticat....ca fara net sunt ca pestele pe uscat liwlol.gif
Sper ca a venit la voi Mosu cu de toate. Iancu a primit o gramada de dulciuri de pe la toti cunoscutii, si un set de politie cu 2 masini, elicopter si motocicleta...asa ca azi toata ziua ne-am jucat de-a noni noni....liwlol.gif SI nbineinteles ca a mancat la ciocolata pana a facut kaki in pampers cu miros de Kinder liwlol.gif....abia dupa somnul de pranz am reusit sa-l conving sa manance si mancare normala...
Fiind sarbatoare am lenevit si dupa multe luni am dormit cu el la pranz....3 ore...tare bine mi-a prins ca sunt prea obosita in ultima vreme. Dar va trebui sa recuperez cu treaba.
Ma pun sa caut niste torturi pe net...ca nu stiu ce sa-i fac la pitic si eu maine trebuie sa-i dau comanda

simina_ana
QUOTE(claudiaena @ Dec 6 2010, 02:36 PM) *
Buna fetele!
Bag seama ca de acum avem cam in fiecare zi un motiv sa bem, sa ne vesewlim, sa uram occasion.gif cuiva....

Deci occasion.gif Ankule, sa traiesti, sa fii fericita si iubita, sa ai un job care sa te multumeasca si sa iti iasa toate asa cum iti doresti.... Spunem si sotului tau la fel, si la amandoi sa va impacati bine, sa va iubiti, si sa il cresteti pe Darius la fel de frumos ca si pana acum.... tzuc.gif

Rose, frumoasa petrecere si, si mai frumoasa familie.... Oricum o zi cat mai buna astazi, si "sa iti intri in mana" cat mai repede.... tzuc.gif

Simina, la voi una calda, una rece... Las' ca poate o sa fie bine si lui nenea ala care nu raspunde la telefon, cred ca Mosul sigur i-a adus o nuia.... liwlol.gif

Sanzi, deci ai intrat in frenezia sarbatorilor.... Unii intorc casa cu fundul in sus(cum am eu de gand, dar sa vedem), altii impacheteaza si fac cumparaturi.... Sanatate sotului tau si sa ii spui, ca ii dorim ca in zilele astea sa fie cat mai egoist si zgarcit cu putinta, ca sa nu va dea si voua raceala....Pupici si de la noi.... tzuc.gif

Pupam si restul fetelor si puiutii lor(ca asa mi-a spus Mos Nicolae) si sa stiti ca m-am gandit la voi... Doamne fetelor, tare repede trece timpul, ca parca acum ne plangeam de canicula si acum deja ne gandim la mosi, la brazi si mese pline si saniuta si zapada..... tzuc.gif

Noi am fost la tara la mamaia, si, daca aici era frig, dar asa un pic de zapada, depusa mai mult pe masini, la soavcra mea, fetelor ziceai ca esti la Polul Nord....Asa ca va pun si cateva pozici, ca sa vedeti cum ne-am petrecut noi cateva ore, ca am plecat repede, ca iar s-a racit si ingheta zapada si apa de pe sosea, si ne-a fost teama....




la desene cu sora mea


pupici multi si numai bine....


Eu vin la tine si-i pap pe amandoi ca sunt tare dulci si frumosi....si cred ca si gustosi liwlol.gif
simina_ana
Anku....viata lunga sotului tau, sa fie sanatos , sa va iubeasca si sa aiba grija de voi ....LA MULTI ANI! occasion.gif
Bafta maine la control...cu ocazia asta mi-ai adus aminte ca trebuie sa sun si eu pediatrul pt a 2 a doza de vaccin....
claudiaena
QUOTE(anku @ Dec 6 2010, 09:53 PM) *
multumesc tare mult ptr urare....

mai plimbaretilor...
ne bucurati in fiecare luni cu pozici de p unde ati colindat....
poopam noi p voi.... tzuc.gif
unde sta mamAia??? tzuc.gif


Mamaia sta in nordul judetului Galati la circa 100 km de resedinta. Mai mereu acolo e mult mai frig si tati chiar isi amintea de iernile pline de zapada din copilaria lui.
Lui Mihai i-a placut nespus de mult in zapada si nu mai voia sa intre in casa la caldurica. Are manusi subtiri, care in scurt timp s-au udat si avea mainile bocna. Asa ca m-am pus pe cautat manusi de fas si ptr el, mai ales ca de joi vine iar iarna pe la noi, cica, de data asta cu multa zapada....
Gata, fug la treaba, ca dupa ziua de ieri, azi tre' sa fac musai pe sclava Isaura, ca, iar, parca, au trecut turcii.... Ce treaba meseriasa la voi, cu controlul asta la copii. La noi, sau cel putin la medicul meu de familie, e deja numai pe hartie. Cand i-am facut ultima doza de sinflorix, l=am intrebat asa intr-o doara de fontanela, si mi-a spus sa nu imi fac griji ca baiatul arata f bine, si asa intr-o doara l-a pipait in cap. Ca, daca nu il intrebam, nici nu se uita....Iar de masurat, nu mi l-a masurat niciodata, ci eu acasa faceam treaba asta....Bine ca nu am avut probleme.... Oricum numai bine si tie si Siminei...
Pupici la restul fetelor....
Rose68
In aceeasi zi cu Dari, a fost si Andreea la controlul de 2 ani. A masurat-o peste tot, inclusiv fontanela care cica e 47. Inaltimea 85 zice medicul dar eu am masurat-o saptamana trecuta si am gasit 83,5 iar la greutate iarasi jale mare: 10,99 imbracata partial....cam 10.600.
In ianuarie ne cheama iar sa ne faca niste analize de rutina: calcemie, sideremie, hemoleucograma. Iar ca medicatia sa ii dau vigantolette 1000 tablete, jumatate de tableta pe zi sau 1 tableta la 2 zile.
In functie de analize va vedea daca e nevoie de calciu sau fier supliment.
Cam atat.
Si cica trebuia sa fie mai vorbareata. Dr a intrebat-o cum o cheama si cati ani are...si ea nikkkkkkkkkkk. Desi daca o intreb eu arata 2 degete dar zice 3 iar la nume il zice pe cel de familie stalcit si iese Paicici.
simina_ana
QUOTE(Rose68 @ Dec 7 2010, 06:29 PM) *
In aceeasi zi cu Dari, a fost si Andreea la controlul de 2 ani. A masurat-o peste tot, inclusiv fontanela care cica e 47. Inaltimea 85 zice medicul dar eu am masurat-o saptamana trecuta si am gasit 83,5 iar la greutate iarasi jale mare: 10,99 imbracata partial....cam 10.600.
In ianuarie ne cheama iar sa ne faca niste analize de rutina: calcemie, sideremie, hemoleucograma. Iar ca medicatia sa ii dau vigantolette 1000 tablete, jumatate de tableta pe zi sau 1 tableta la 2 zile.
In functie de analize va vedea daca e nevoie de calciu sau fier supliment.
Cam atat.
Si cica trebuia sa fie mai vorbareata. Dr a intrebat-o cum o cheama si cati ani are...si ea nikkkkkkkkkkk. Desi daca o intreb eu arata 2 degete dar zice 3 iar la nume il zice pe cel de familie stalcit si iese Paicici.



Aceeasi problema cu vorbitul am avut-o si noi, cand am fost la homeopata. Mi-a zis ca ar fi trebuit sa vorbeasca mai multe. Asa ca ne-a dat Natrium Muriaticum....si nu va spun ca Iancu in fiecare zi aproape scoate un cuvant nou. Propozitii de 2 cuvinte face doar mama stai, tata taci, nu vreau , nu pot. Eu zic ca isi vor da drumul....trebuie doar sa avem rabdare,,,
Pupici don'soarei Paicici liwlol.gif
simina_ana
Incet , incet ca mustele la vanatoare picam...Intai Oana, apoi Geo....azi am avut si eu ceva probleme la logare doh.gif

Azi e ziua Oanei......LA MULTI ANI!!!! SI TOT CE ITI DORESTI!!!!

ANku de asemeni, Oana iti transmite salutari de bine, la multi ani si tot ce iti doresti!!!

Fug sa-mi pun praji la cuptor..sper sa-mi iasa....va pupic!
anku



oana la multi ani....!!! occasion.gif
imi pare asa de rau ca nu va puteti loga....ne este dor de voi....
cum va mai simtiti???
poopici multi tie si lui Geo si puiutilor....
toate gandurile bune ptr voi....
anku
QUOTE(Rose68 @ Dec 7 2010, 03:29 PM) *
In aceeasi zi cu Dari, a fost si Andreea la controlul de 2 ani. A masurat-o peste tot, inclusiv fontanela care cica e 47. Inaltimea 85 zice medicul dar eu am masurat-o saptamana trecuta si am gasit 83,5 iar la greutate iarasi jale mare: 10,99 imbracata partial....cam 10.600.
In ianuarie ne cheama iar sa ne faca niste analize de rutina: calcemie, sideremie, hemoleucograma. Iar ca medicatia sa ii dau vigantolette 1000 tablete, jumatate de tableta pe zi sau 1 tableta la 2 zile.
In functie de analize va vedea daca e nevoie de calciu sau fier supliment.
Cam atat.
Si cica trebuia sa fie mai vorbareata. Dr a intrebat-o cum o cheama si cati ani are...si ea nikkkkkkkkkkk. Desi daca o intreb eu arata 2 degete dar zice 3 iar la nume il zice pe cel de familie stalcit si iese Paicici.



QUOTE(simina_ana @ Dec 7 2010, 06:33 PM) *
Aceeasi problema cu vorbitul am avut-o si noi, cand am fost la homeopata. Mi-a zis ca ar fi trebuit sa vorbeasca mai multe. Asa ca ne-a dat Natrium Muriaticum....si nu va spun ca Iancu in fiecare zi aproape scoate un cuvant nou. Propozitii de 2 cuvinte face doar mama stai, tata taci, nu vreau , nu pot. Eu zic ca isi vor da drumul....trebuie doar sa avem rabdare,,,
Pupici don'soarei Paicici liwlol.gif

a facut scandal mare si la cantarit si la masurat...dar l-am pacalit cu o caramea....
si stiam ca uit ceva.....vit d.....acum ca ai scris tu Rose...mi-am adus aminte...
si cat m-am tinut sa-i zic ca nu mai am.... wacko.gif
cand l-a controlat...la plamani si la putuloca...4 oameni l-am tinut... wacko.gif asa scandal....
la cap ar avea 50
avem 92 cm si 15300 gr....
ne-a controlat si vederea...dar av dati seama ca nu te poti baza p controlul lor la ochi la varste asa fragede
in loc se uite in scanner se uita in monitoare....motiv ptr care la anu tb sa repeteam testul....
cred si eu ca se uita la monitoare ac si eu m-as fi uitat ...cu lumina stinsa 2 monitoare si tu sa te uiti in alta directie la un aparat care emite sunete si lumini rosii...
mna...oricum....putina incertitudine am....desi dr a zis ca el nu crede ac este ceva si ca un control la oftalmolog nu-si are rostul...
la rugamintea noastra a zis ca mai putem repeta odata cand e mai maricel ...2 ani juamte
cat despre vb...nu l-a intrebat nimic...dar mi-a dat mie 2 foi p care erau cuvinte si tb sa fac cruce la cuvintele p acre le spune...dar in germana....
cuvinte simple si p care le folosesti oricand...gen...masa,usa,lapte,ceai,pantaloni,suzeta...si multe altele...vreo 70
apoi era intrevbare dc vb in 2 cuvinte
de cine a fost completat
dc vb 2 lb...ca si sata are imp ff mare...
si dc are denumiri propii ptr lucruri...
am fost intrebati dc urca scarile singur,dc deseneaza,dc mananca cu lingurita ,dc foloseste canuta
de olita nu ne-a intrebat...de fapt ce sa ne mai intrebe ca doara ne-a vazut cu pampersul liwlol.gif
si l-a pus sa mearga sa vada cum calca...gol pusca liwlol.gif
in rest...nici o restrictie la mancare doar al carne de porc sa nu-i dau mult...
de lapte nu mi-a zis nimic....

mna...cam asa a fost la noi....


si al meu s-ar fi intimidat dc i intreba dr sau il punea sa-i zica ce stii ce...
inchipuiti-va ca numai cu urlaturi a fost...
eu zic sa nu va faceti griji...
cel putin p Iancu...eu l-am auzit vorbind...si dc nu este el vorbaret apoi nu stiu cine....
banuiesc ca si Andreeiuta este vorbareata...
poate doar se intimideaza....
bine ac suntem sanatosi cu totiii
va poopam...


Adelin....cum te simti????
tzuc.gif
am reusit sa iau suport debrad
mai am de luat globuri si ...bradul..... liwlol.gif


Claudia...mna i-auzi...ce fain la galati la voi....
ce stii ce influiente aveti p acolo...de la Moldavia Cu Marea Neagra....frumos....
va poopam inca odata.... tzuc.gif


ma duc sa pap...ca m-i foame
Rose68
QUOTE(claudiaena @ Dec 6 2010, 02:36 PM) *
Buna fetele!
Bag seama ca de acum avem cam in fiecare zi un motiv sa bem, sa ne vesewlim, sa uram occasion.gif cuiva....

Deci occasion.gif Ankule, sa traiesti, sa fii fericita si iubita, sa ai un job care sa te multumeasca si sa iti iasa toate asa cum iti doresti.... Spunem si sotului tau la fel, si la amandoi sa va impacati bine, sa va iubiti, si sa il cresteti pe Darius la fel de frumos ca si pana acum.... tzuc.gif

Rose, frumoasa petrecere si, si mai frumoasa familie.... Oricum o zi cat mai buna astazi, si "sa iti intri in mana" cat mai repede.... tzuc.gif

Simina, la voi una calda, una rece... Las' ca poate o sa fie bine si lui nenea ala care nu raspunde la telefon, cred ca Mosul sigur i-a adus o nuia.... liwlol.gif

Sanzi, deci ai intrat in frenezia sarbatorilor.... Unii intorc casa cu fundul in sus(cum am eu de gand, dar sa vedem), altii impacheteaza si fac cumparaturi.... Sanatate sotului tau si sa ii spui, ca ii dorim ca in zilele astea sa fie cat mai egoist si zgarcit cu putinta, ca sa nu va dea si voua raceala....Pupici si de la noi.... tzuc.gif

Pupam si restul fetelor si puiutii lor(ca asa mi-a spus Mos Nicolae) si sa stiti ca m-am gandit la voi... Doamne fetelor, tare repede trece timpul, ca parca acum ne plangeam de canicula si acum deja ne gandim la mosi, la brazi si mese pline si saniuta si zapada..... tzuc.gif

Noi am fost la tara la mamaia, si, daca aici era frig, dar asa un pic de zapada, depusa mai mult pe masini, la soavcra mea, fetelor ziceai ca esti la Polul Nord....Asa ca va pun si cateva pozici, ca sa vedeti cum ne-am petrecut noi cateva ore, ca am plecat repede, ca iar s-a racit si ingheta zapada si apa de pe sosea, si ne-a fost teama....




la desene cu sora mea


pupici multi si numai bine....



Mami Claudia spune-mi si mie la ce medic homeopat ai fost cu copii..........eu am fost in 2007 la Dr Nechita tot la voi in Galati. Nu m-as mai duce la ea, desi e foarte laudata.............Mie mi-a spus ca sunt intr-un mare dezechilibru si ca in veci nu voi purta vreo sarcina.............asa ca in ciuda laudelor as cam evita-o.
As vrea si eu un nume , o adresa ceva...........
anku

La multi Iancu!!! occasion.gif
Sa ai parte de tot ce este bun in viata
sa fii sanatos si norocos!!!
sa fii cuminte la mami si tati!!!
un buchetel de flori ptr mami
anku
QUOTE(Rose68 @ Dec 8 2010, 07:02 AM) *
Mami Claudia spune-mi si mie la ce medic homeopat ai fost cu copii..........eu am fost in 2007 la Dr Nechita tot la voi in Galati. Nu m-as mai duce la ea, desi e foarte laudata.............Mie mi-a spus ca sunt intr-un mare dezechilibru si ca in veci nu voi purta vreo sarcina.............asa ca in ciuda laudelor as cam evita-o.
As vrea si eu un nume , o adresa ceva...........

ce faci mami???
esti la lucru???
cum este???
sta Andreeiuta cu buni???
poopam 2 fete cucuiete.... tzuc.gif
anku
am ajuns acum la scoala
am luat bicicleta
si am reusit sa merg p polei.... bouncy.gif de fapt mai mult e topit...
cred ca am facut si pana din cauza unor piertricele imprastiate p drum....
asta este....
siiiiiiiiiiiiiiiii.....Adriana...cum sunt prajiturile????
ce faceti azi???
a venit tati???
ce face sarbatoritul nostru azi???

ahhhhh...deocamdata nu am probl la logare...
desi intru de p mai multe pc-uri....
2800 de useri mi se pare enorm....care nu se pot loga.....
oare cand se va solutiona???
trag cu ochii p acolo....de indat ce scrie ceva va spun...
cred ca Geo isi face deja bagajele .... bouncy.gif
simina_ana
Neata'
Iancu s-a trezit mirat ca eu ii cantam la multi ani....si tot repeta "nu vea"adica nu vreau. Ne-am iubit o gramada, am vorbit cu tati la telefon.....Apoi ne-am dus la el in camera si am desfacut cadourile. A primit un set de mecanic cu ciocan, surubelnita, patent , suruburi etc din plastic....are ce mesteri la ele ca i-am dat de lucru acum....o casuta plutitoare...pe care am uitat sa i-o dau de mos nicolae:)) .....si un set de carti pt gradinita scrie pe el...cu imagini ....

Stie ca e ziua lui si deja se alinta....se pisiceste si vine pe langa mine si se vaita daca se loveste putin Acum o sa pun sa papam, sa vedem cum e praji de aseara ca e la rece si inca nu i-am facut verificarea....apoi ma apuc de curatenie si de facut papa pt diseara....
Revin ca acum trage de mine....si azi o sa-i fac toate poftele...Poze fac diseara si le pun maine

anku
QUOTE(simina_ana @ Dec 8 2010, 09:56 AM) *
Neata'
Iancu s-a trezit mirat ca eu ii cantam la multi ani....si tot repeta "nu vea"adica nu vreau. Ne-am iubit o gramada, am vorbit cu tati la telefon.....Apoi ne-am dus la el in camera si am desfacut cadourile. A primit un set de mecanic cu ciocan, surubelnita, patent , suruburi etc din plastic....are ce mesteri la ele ca i-am dat de lucru acum....o casuta plutitoare...pe care am uitat sa i-o dau de mos nicolae:)) .....si un set de carti pt gradinita scrie pe el...cu imagini ....

Stie ca e ziua lui si deja se alinta....se pisiceste si vine pe langa mine si se vaita daca se loveste putin Acum o sa pun sa papam, sa vedem cum e praji de aseara ca e la rece si inca nu i-am facut verificarea....apoi ma apuc de curatenie si de facut papa pt diseara....
Revin ca acum trage de mine....si azi o sa-i fac toate poftele...Poze fac diseara si le pun maine

mna i-auzi...smecherul.... biggrin.gif
claudiaena
QUOTE(Rose68 @ Dec 8 2010, 10:02 AM) *
Mami Claudia spune-mi si mie la ce medic homeopat ai fost cu copii..........eu am fost in 2007 la Dr Nechita tot la voi in Galati. Nu m-as mai duce la ea, desi e foarte laudata.............Mie mi-a spus ca sunt intr-un mare dezechilibru si ca in veci nu voi purta vreo sarcina.............asa ca in ciuda laudelor as cam evita-o.
As vrea si eu un nume , o adresa ceva...........


Eu am mers la Dr Goarza. Nr de tel. este 0745616911. Cabinetul este undeva pe strada Oltului, daca stii, e aproximativ, strada pe care merg maxi-taxi spre piata rusilor....Oricum, suna si ea este si medic de familie si poate o gasesti si sambata. Consultatia este 50 lei(a fost cumnata mea chiar aseara)....Sanatate....
claudiaena
Intru si eu o fuga, ca azi sunt tare grabita. Am programare la gineco si fac si lectii cu Maria, si tre sa ma pregatesc....

occasion.gif Oana, tot ce iti doresti sa se implineasca, sa fii fericita si implinita si inainte de toate sanatoasa....

occasion.gif Iancule.... te pupa Maria si Mihai... Si iti doresc sa fii sanatos, sa cresti mare si frumos, sa-i fericesti pe mami si tati.... tzuc.gif

tzuc.gif si restul fetelor si "bebelusii" lor....
petronici

LA MULTI ANI,IANCU!!!!sa cresti mare si sa asculti de parinti,numai fericire si noroc toata viata,iar lui mami pt ca a facut asa o mandrete de baitel....
asteptam pozele si distractie placuta si astazi si sambata la pub tzuc.gif
sinzigm
Buna fetele!

In primul rand ii spunem si noi LA MULTI ANI LUI IANCU!!! occasion.gif occasion.gif occasion.gif
SA CRESTI MARE SI SANATOS,SA AI MEREU SUFLETUL PUR SI ZAMBETUL GINGAS CA SI ACUM SI MAI DORIM SA LE DEA DUMNEZEU MULTA SANATATE SI PARINTILOR TAI,PT CA ATAT CAT VOR FI EI,TU VEI AVEA O VIATA FARA GRIJI.TE SARUTAM SI ITI DORIM TOT BINELE DIN LUME!!!



Mami Adriana iarta-ne ca il felicitam cu intarziere pe puiutul tau,dar la noi se pare ca se repeta povestea.Va spusesem ca se racise sotul foarte tare,nu trece bine weekendul,ca bineinteles de luni incepe si Matei.A inceput cu febra foarte mare care nu scadea la paracetamol,la nurofen trecea pt 2 ore dupa 1 ora de la administrare,asa ca iar am tras trei zile,nopti nedormite,refuzat papica si din astea.Ieri i-am pus o jumatate de novocalmin si a inceput sa-si revina,azi nu mi-a mai facut febra,asa ca mergem spre bine.Doamne cate emotii am,ca sambata viitoare la 2 noaptea plecam spre casa si nici nu vreau sa ma gandesc cum o sa fie pe Germania si Austria,mai ales ca Mircea nu poate da drumul tare la caldura ca il ia somnul la volan.Macar sa nu fim raciti nici unul din noi.
Vroiam sa te intreb cum stati cu incercarile pt bebe 2?Abea astept si eu sa vad cum o sa-mi vina CM luna asta,ca e prima luna dupa trat cu anticonceptionale,si am vrea sa ne punem pe treaba.Doar ca m-am ingrasat dupa ele si am ajuns la 70 kg si imi vine sa ma apuc de cap intr-un fel ,ca ma gandesc ca daca as ramane gravi as ajunge la 90 si ceva de kg.

Claudia:se pare ca nu a fost sa fie...a luat si Matei raceala,macar bine ca m-a ocolit pe mine si am putut sa am grija de el asa cum trebuie,ca daca ma lua si pe mine cu dureri groaznice de cap si cu febra mare ca pe sotul meu,nu stiu cum rezistam sa stau noptile sa am grija de pui.
Vreau sa spun ca uneori te invidiez,pt ca se vede ca sunteti o familie fericita si bine inchegata.Sunteti toti foarte frumosi,iar pe tine te mai invidiez pt un lucru:arati extraordinar dupa 2 nasteri.Noua ne lipseste stabilitatea unui loc pe care sa-l numim casa noastra,pentru ca are un rol foarte important in familie,iti da o anume siguranta psihica,iar cu toate drumurile astea,cum nu suntem nici acolo,nici aici nu simt ca prindem si noi radacini.Abea astept sa se aseze lucrurile si in viata noastra odata.

Andreuta:pupam o fetita scumpita,tare ii plac lui Matei pozele cu tine,cand te vede imi spune:mami uite Andea!

Oana:tot cu intarziere te felicit pentru ziua ta:LA MULTI ANI SI SA AI PARTE DE TOT CE ITI DORESTI IN VIATA!TE SARUT SI TE IMBRATISEZ CU MULT DRAG

ANKU:Darius arata foarte bine si are niste ochi patrunzatori!!!Ti-am mai zis eu odata ca nu stiu cum ii vor face fata fetele.Dar vreau sa te intreb inca ceva:ce ii dai de mancare de are 15.600?Nu de alta dar si al meu papa bine si numa nu se pune pe el.Bine,adevarul e ca a fost bolnavior in toamna asta luna de luna,poate si asta e o cauza,ca de 4 luni stam la aceeasi greutate,s-a ingrasat numai 100 grame,are 12,550.

Geo,pe tine cum de nu te mai vad pe forum?Ati plecat cumva acasa?

va sarut pe toate si va doresc o zi placuta
simina_ana
AM venit si noi de pe coclauri liwlol.gif liwlol.gif
AM facut vaccinul...a plans Iancu putin , dar i/a trecut si mai repede...acum sa/l urmaresc sa vedem sa nu faca vreo reactie. Cand s-a uitat la el in gurita mi-a zis ca are niste afte ...de asta nu mananca el de 2 zile aproape nimic....azi imi si arata gurita ca-l doare....dar am zis ca-s maselutele ca eu nu vedeam aftele ca sunt cica in spate...In fine i-am luat si ce trebuie de la farmacie si asteptam sa-i treaca
Am vrut sa mergem pe centru, am fost de fapt, dar s/a pornit ploaia si un vant doh.gif asa ca am venit repede acasa....am dat drumul la caldurica si acum baietii se joaca cu masinutele....amandoi cu cate o telecomanda in mana si se distreaza la maxim....cel mai incantat e tati liwlol.gif liwlol.gif si Iancu tipa pe langa el de bucurie....

Multumesc fetelor din suflet pentru urari...i le-am transmis lui Iancu....si s-a bucurat tare....sambata punem pozici si de ieri si de la petrecere....ca duminica plecam la Dada
simina_ana
Sanzi....pentru bebe 2 am dat drumul deja la proiect....asteptam sa vedem acum...Deocamdata mi-am facut analizele de sange si urina, cele uzuale. Sunt ok cu exceptia glicemiei, putin cam mare, si o usoara anemie.
Dupa sarcina de cand mi-a venit CM l-am avut regulat, la 27-28 de zile. Luna asta trebuie sa-mi vina pe 13 daca e la 27 de zile sau in 14 , la 28 de zile. Test nu mai fac decat daca imi intarzie.
In cazul incare nu raman insarcina in 6 luni, vom merge la medic sa vedem ce se intampla.
Cam atat...deocamdata nu facem eforturi prea mari....doar ne "distram" liwlol.gif

Insanatosire grabnica la toti 3....ca sa puteti avea un drum placut totusi...ca sunt si atatia km.
Pup ca mergem la baita...
anku
buna fetelor ce faceti????

sanzi...asa e al meu...mic si indesat doh.gif ....cand era mic imi era frica ac va deveni obez....dar deocamdata totul sub control...deocamdata
mananca de toate ce-i place.....peste,branza,carne,ou,legume fierte si lapte
dimi papa cu tacso si o feliuta de gem sau miere de albine.....mierea am adus-o din Ro iar gemul l-am facut eu ...
eu din cate m-am uitat p grafice la voi este numai bine.....
nici prea mult nu e bine....eu aveam mereu frica sa nu fie obez....
si....cand plecati???
insanatosire grabnica puiului....

iaca ce am gasit...
De regula, greutatea la nastere a bebelusului:
» se dubleaza la 5 luni
» se tripleaza la 1 an
» se mareste de patru ori la 2 ani

sa nu ma certati dc nu este asa...
asa am gasit...si mi s-a parut interesantt....
la noi cam asa a fost....

rose...ce mai spui???
cum este Andreeiuta??? tzuc.gif

Claudia asteptam pozite de unde ati fost in WEEKEND! tzuc.gif

simina...gata cu pregatelile???
mergeti sa sarbatoriti..
am auzit ac a nins si p la Sb....
ce face Iancu???

petronici????inca la lucru??
cum se simte Adelin???

la noi...miscari multe....si ne siguranta....sora-mea a lucrat aici 3 luni...a vazut un salariu...
si de atunci nimic....ptr ac respectivul a dat faliment....
si ia bani de unde nu-s....ca nici banca nu-l mai crediteaza....
acum vrea sa plece acasa...si respectivul nu are bani sa-i plateasca....
si-a pierdut si anul scolar....
deci av dati seama ce bucurii.... sad.gif

in rest...noi suntem sanatosi.....bine.....

geo si Oana...multi poopici tzuc.gif
claudiaena
Buna fetele!

Intru si eu pe fuga.... Ankule, gata cu plimbareala ca uichendul asta, trupa mea e busita... Nu stiu cum, dar Mihai are febra, horcaie cand respira si de cateva ore a inceput si cu muci din aia transparenti, dar curge ca la robinet. Si Maria e, dar putin... Si tati, dar vad ca el, e asa un pic... Asa ca suntem in carantina....Am inceput la bebe, cu aerosoli, cu homeopate si cu antitermice, iar Mariei ii dau paracetamol si homeopate... Si ceai si zeama de compot cat incape....Macar bine cu eu nu am nik si asa ca fac pe asistenta medicala si azi si maine....

Am vorbit cu Oana, si sunt bine, dar nu se mai poate loga....

fug la datorie ca am un pitic miorlait si mucos si alintat, tare de tot....pupici....
simina_ana
Eu sunt rupta in 14....asa ma simt....azi noapte nu am dormit deloc ca a trebuit sa coc pt azi....AM recuperat la pranz de la 2 la 6, dar degeaba....Mai am multe de facut si cred ca intru in depresie cu nebunia din casa....Ar trebui sa fac bradul in seara asta...dar cred ca o las balta si o sa-l fac in 30 decembrie liwlol.gif liwlol.gif Ca ar insemna iar o noapte de nesomn....si maine la drum....
In schimb cred ca am sa va dau o veste buna....inca nu sunt sigura dar se pare ca bebe 2 e pe drum. MI-am facut aseara si azi dimineata un test ( avand in vedere starile mele din ultima vreme: greata, balonare exesita, durerile de ovare si oboseala) si se vede a doua liniuta foarte, f slab spre invizibil liwlol.gif liwlol.gif...O sa mai repet testul luni sau marti cand ar trebui sa-mi vina CM si o sa va tin la curent...Nu voi avea net la Botosani....dar poate imi pun pe telefon, sau daca Rose nu se supara ii trimit ei mesaj.

Rose....abia azi am vazut apelul de la tine....banuiesc ca am ratat urarile pt Iancu....dar oricum stiu ca te-ai gandit la noi in 8. Dar stii ca eu nu mai folosesc nr de Vodaf....si nici macar nu stiu cand imi moare bateria....Dar azi l-am pus la incarcat si am at de apel....Sorry ca nu am putut vb....

AM facut azi ceva poze....dar nu au iesit f clare....o sa incerc sa pun in noaptea asta...

La bebeii care urmeaza sa faca 2 anisori....le transmit de pe acum La multi ani fericiti, alaturi de parintii lor, sanatate si noroc cu carul!!!.....ii pupic apasat de miliarde de ori si voi fi cu gandul alaturi de voi in acea zi mareata....

Va pupic dulce....ma pun la treaba....poate o sa reusec sa mai scriu cateva randuri maine dimi, inainte de a pleca....

Geo....astept vesti de la tine cand ajungi in tara....Sanzi....drum bun....
Va pupic inca o data si va rog pupaciti bebeii din partea mea si a lui Iancu....ne auzim in 28 cand ne intoarcem....
AAA....era sa uit....Va spun de pe acum si CRACIUN FERICIT!!!!plin cu de toate....!!!!

anku
drum-bun va dorim.... smile.gif
anku
v-a fost dor de noi???



nu vrea manusi nici sa-l tai...si am probat cu tot felul de manusi...si cu degete si fara si din fas si din material....si cu un deget.... mad.gif
cred ca nu suntem singurii....
noi inca nu am impodobit bradul...mai asteptam....
dar mi s-a parut de vis.... love1.gif


Claudia...insanatosire grabnica alor tai....
si ne pare rau ca in weekend-ul asta sunteti tintuiti acasa....
multi poopici de la noi.... tzuc.gif


Rose68
Buna dimineata!
e heheh...ati iesit la zapada? la noi a fost doar asa un strat subtirel de decor...in schimb e tare friiiiiig
Se pare ca lui Dari ii place la zapada....si aveti si saniuta....bravo voua sa stati pe afara....
saniuta e cam mare ...sa ti-o trimit si pe Andreea?....caci tare ii mai place afara.............
pupicei, ochisori frumosi
MIOSA
neata fetele,

ce faceti?
mi-a fost dor de voi
si ce poze frumoase am vazut, sa va traiasca copii tuturor si La Multiu Ani
hai ca toata luna asta o tinem cu La Multi Ani!
va pregatiti de Craciun si Revelion???
aveti copii mari si puteti pleca ......noi facem Craciunul la parinti si Revelionul acasa

parca vad ca dupa miezul noptii dupa artificii ma bag la culcare liwlol.gif
pai Ancuta mea la 7 dimineta este arc se trezeste fresch......asa ca trebuie sa bag si eu cateva ore de somn ca altfel a doau zi sunt leguma

rose cum este la munca?
cred ca tare greu ti-a fost in primele zile!
andreea s-a acomodat fara mami acasa?

claudiaena
Sunt zombie... Mihai are amigdalita pultacee si deja ne-a prescris antibiotic... Am avut si o noapte de cosmar si o zi la fel, cu febra care cedeaza f greu si muci multi, stranuta din 10 in 10 min si respira numai pe gura si are ochii injectati...Asa ca azi daca ma puteam imparti in doua, una care sa faca teme cu Maria, iar alta care sa stea cu puiutul in brate, ce bine era.... Pupici si numai bine....
sinzigm
Buna seara fetele!Se pare ca nu a fost nu stiu ce harmalaie pe-aici in weekend cum ma asteptam,dar nici nu ma mir la cati virusi circula prin aer.Daca Mateia inceput sa fie bine dupa ce s-a racit de la tati,acum am luat iar eu si el,de la o tipa care a venit in vizita la prietenii nostri.Suntem cam ragusiti si avem o tuse seaca,nu facem febra si nasul curge foarte putin,insa sunt foarte stresata si ingrijorata sa nu faca Matei laringita,mai ales la ce drum urmeaza sa ma inham!Il bolunzesc pe sot sa-mi ia bilet de avion si sa ma lase sa plec vineri ca mi-e atat de frica sa ma duc cu masina,ca-mi fac tot feluol de scenarii daca Matei nu e bine cu raguseala.
Anku:Matei decand a inceput cu a doua tura de maselute nu mai prea vrea sa pape,stau langa el cu farfuria in mana si ma rog sa mestece si sa nu mai tina in gurita.In rest papa si el cam tot din ce ai scris tu ca papa Darius.Asa mult imi plac salopeta de pe pustiu tau!De cand ii caut una la Matei si nu gasesc,nici macar panataloni matlasati...poate om avea noroc in Ro,ca probabil; aici nu sunt daca nu sunt obisnuiti cu zapezi.Am gasit costume de schi,dar doar de la 4 ani,ca-i luam unul de ala.

Adriana:jur ca ma gandeam ca daca intru poate vad vestea cea mare.Sper sa fie cu ochi,ca nu ne-ai mai anuntat nimic si sper sa ai o sarcina extrem de usoara si un pui mic scump si sanatos!Dar de data asta o printesa!!!Ca sa aiba grija Iancu de ea.Doamne ajuta sa nu treaca mult si sa va pot da si eu vestea cea mare.


VA SARUT SI VA DORESC O SEARA PLACUTA.
anku
buna fetelor.....
asa p fuga....
doamne Claudia ce a racit Mihaita...
pfffffff...ai inceput si scoala???vai de capul tau....
mami drag...dorim sa se faca mai bine Mihaita cat mai repede.....
insanatosire grabnica va dorim....si ....sa rezisti!!!
aoleooooooo...ce greu o fi cu 2 copii!!!dar si cand or fi mai maricei....ce bucurie si impacare sufleteasca wub.gif
sanzi....eu m-am uitat p grafic si voi sunteti numai bine...nici prea mult nu e bine
imp e sa fie sanatosi... hug.gif
cand plecati catre Ro???
Rose....multumim de complimente....
voi ce mai faceti???
ce ne mai spui mami drag???
am vazut ca ai pus pozite p blog wub.gif
o asteptam cu drag p Andreeiuta p saniuta la noi....
saniuta am gasit-o...si am zis o iau...ce tot atata???!!!de aia e asa mare...
numai bine incap si eu...
miosa...ne pare bine ca treci p la noi...
si noi acasa de sarbatori...nu de alta dar oricum nu-mi priewste cu copil mic...
nici in centru nu ma duc...ca mi-i frica ca se pune p fuga si-l pierd in multime... liwlol.gif
v-am zis eu cum se strecura in Real in SB si nimeni nu a zis nimic iar el tot inainte prin ploaie si printre taxiuri.... sad.gif
am vazut pozite cu voi din vacanta.... biggrin.gif
bv... tzuc.gif poopici multi de la noi..... wub.gif

ma duc...sa ma imbrac repede ac tb sa merg la lucru
nu stiu cum sa fac sa ma invart de o scutire p 3 zile ca vine sora-mea la mine....
si la banii ce-i iau n7u prea as vrea sa pierd momentele cu sora-mea....
ce sa-i zic la dr ca sa-mi dea si mie scutire????
e prima data cand iau sau vrea7 scutire...ca asta tare greu da scutire.... hi.gif
ca am alunecat???
ca mi rau de la tratament???
aveti idei???? biggrin.gif

claudiaena
Buna fetele!

Noi suntem relativ bine, doar ca luam antibiotic, facem aerosoli, ne scoate mami mucii din 5 in 5 min, am nasul si pielea din jurul lui inflamata.... Dar mai bine...

Spunem drum bun Siminei si sSanzianei... Sa aveti sarbatori asa cum le visati si daca e cu ochi, Simina, sa dea DD sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos....Lasa-mi si mie nr tau de tel, poate ne auzim de sarbatori... Please....Pe ena_lica@yahoo.com

Ankule, habar n-am ce sfat sa iti dau... Poate iti vine vreo idee si poti sta la taclale cu sorat ta... Pupici....

Rose cum e la serviciu? Cum te impaci si cu serviciu si cu Andreea si cu treburile casnice? Da-ne de veste....

Petronici, banuiesc ca muncesti si iar muncesti.... Ce mai face Adelin?
Pupam si restul fetelor si ne auzim pe forum saptamana viitoare, ca maine avem serbare, poimaine ma duc o fuga la serviciu, sa vad ce mai este si sa discut detalii, iar sambata, alt botez, decio alta noapte pierduta, Iar Maria are handbal si sambata si duminica si tre' sa o ducem si s-o aducem si eu m-am apucat cu foc, dar fara prea m ult spor de smotru....Lasati-mi fetelor si mie nr de tel pe mess, sau macar adresa de mess....Pupici....
petronici
buna fetelor....
cam slabuta activitatea pe aici,se vede ca unele din noi au plecat ba in Romania ba pe la parinti....
Adriana,sa dea Domnul sa fie cu noroc si sa auzim ca vine o surioara sau un fratior lui Iancu peste 9 luni....sedere placuta la Botosani si sa ne reauzim cu veastea cea mare....
Sanzi,drum bun si voua si sarbatori fericite alaturi de cei dragi de acasa....
Anku,cred ca pana la urma ai rezolvat in vreun fel cu scuza si ai putut sta la povesti cu surioara....dr nostru ne da fara vreo scuza scutiri de la servici,si retete cu medicamente sa le trimitem bunicilor in tara,este f de treaba...
Rose,ce mai face Andreea,cum se impaca cu bunii?
Geo,si voi plecati cat de curand,drum bun si sa va simtiti minunat in tara impreuna cu familia si prietenii...
Claudia,insanatosire grabnica lui Mihai si tie forta pt smotru....(te-am adaugat pe mes,astept raspuns de la tine)
noi suntem bine,"sarbatorim" la greu....Adelin are 3 nasi si anul asta ii facem ziua cu fiecare in parte,nu sa putut gasi o zi in care sa ne reunim cu totii asa ca i-am chemat pe fiecare in parte.....astazi a venit in sfarsit iarna si pe aici,a nins si mai continua si la noapte,asa ca maine avem ce ne juca prin zapada....duminica vin niste rude si prieteni si iarasi ii facem ziua lui Adelin....la munca deacum pe saptamana viitoare sa vad cand m-or chema....
va imbratisez pe toate cu drag si multi pupicei copilasilor
geocoto
Buna mamici, am reusit si eu in sfarsit sa ma loghez de la calculatorul socrilor.
Am avut zborul de 5 ore in loc de 3 ca se pornise furtuna de ninsoare cand sa plecam si a intarziat ceva pana sa plecam apoi a facut o escala la Strasbourg sa luam parlamentarii romani cu staff-ul, avionul plin.
Acum Lucas se alinta pe la toata lumea si este o dulceata de copil, se imprieteneste ff repede cu persoane straine lui.Azi a vazut-o pe nasa plangand (nasul a murit pe 8 decembrie intr-un accident de masina cu echipa de filmare ) si l-a impresionat ff tare.A pupat-o , a imbratisat-o si a incercat pe cat posibil sa o faca sa rada..
In rest ce sa va spun Bucurestiul este impodobit ca intr-o poveste si cu zapada totul este ff frumos.Marti avem petrecere pt Lucas si Oana ii face maine.Incercam sa va punem poze.
Pupici si ma bucur ca mai pot scrie si eu ca parca aveam un handicap...
anku
buna fetelor....

cam slaba activitate p aici....
eu am mai intrat p aici zilele astea dar nu prea am avut timp sa scriu....
claudia cum mai este la voi???
sper ca mai bine.....
petronici si oana ...sa sarbatoriti frumos ptr ingerasi....
geo..ma bucur ca ne-ai dat de veste...ca te-ai putut loga...
ma bucur ca va simititi bine in Bucuresti.....
si sper ac veti avea o petrecere frumoasa....
minunat ca Lucas este asa de prietenos....si afectuos...totul s-a rezolvat de la sine....
asteptam pozici cu nerabdare....
simina cred ca aveti clipe frumoase petrecute in familie...ma gandeam la voi zilele astea....
si la tine...la ultima veste ce ne-ai dat-o...
sper din totul sufletul ca esti din nou insarcinata asa cum ti-ai dorit....
Rose...vi ce mai ziceti...ce mai ziceti???
bine totul???
poopam 2 fete cucuiete.... tzuc.gif

acum a plecat si sora-mea...
maine catre Romania...cam dificil drumul...ninge tare....

in rest...noi suntem bine.....
p luni tb sa cumpar brad....
si sa ma gandesc ce facem de ziua lui Dari...
nici macar nu am avut timp sa vb cu nasii....sa vad cand are liber si nasul....si dc poate sa vina in 23...
sau sa o lasam p alta data...
as vrea sa-l duc p el undeva...sa vedem dc am eu liber...intortocheata tb....
tb sa ma gandesc...sa pün ceva la cale.... liwlol.gif

ahhhhhhhhh...ma ajuta si p mine cineva cu niste colinde...???
ca nu stiu de unde sa downlodez fara sa ma prinda astia....
poate stiti voi mai bine,.... tzuc.gif
anku
geo....imi pare rau ptr nasul.... sad.gif
Dumnezeu sa-l odihneasca sad.gif
deci nasul lui Lucas??? sad.gif
anku
Adelin!!!!
la multi ani!!!
sa ai parte de tot ce este frumos in viata
sa fii sanatos si norocos....

Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.