Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
geocoto
Votat Adriana .
Buna mamici, acum am intrat eu in febra pregatirilor dinainte de plecare.Sa vedem cum va fi si la noi.Eu am stabilit niste trasee de acasa dar sper sa ma tin de ele ca tot nu am timp sa vad pe toata lumea..Poate ii mai cumulez sa iasa mai usor.
M-a luat si o masea iar dentista este in vacanta.Parca nu am curaj sa ma duc in tara la dentist ca am avut ceva experiente pe acolo...
Cat despre copro Adriana ii poti da ceva care sa-l ajute "sa faca la timp".Stiu ca noua ne zisese un prof la facultate, dar stii tu fiecare cu ideile lui.Pe Lucas l-am pus sa faca pipilic la olita din picioare si pe partea cealalta a iesit surpriza doh.gif de 2 ori.Prima data a fost tare si s-a auzit pe parchet a doua oara s-a prilins pe piciorul meu pe pijama.
Aveti idee daca exista lapte gata preparat la Nutricia?Se numeste Bambix, Lapte de crestere, 1+.Parca nu as vrea sa ma car cu el de aici.
Rose am si eu emotii cu canii pentru ca nu i-au iesit si va fi vai si amar de fundul meu daca il apuca vreo criza prin tara.

Vremea este schimbatoare aici, ba caaaald ba frig, bate vantul, ploua cu grindina.Ce-o mai insemna si asta...

Ma duc sa pap si eu ceva pana se intoarce piticania de la plimbare cu bunicii. oFloare1.gif
simina_ana
QUOTE(geocoto @ Jul 13 2010, 04:23 PM) *
Votat Adriana .
Buna mamici, acum am intrat eu in febra pregatirilor dinainte de plecare.Sa vedem cum va fi si la noi.Eu am stabilit niste trasee de acasa dar sper sa ma tin de ele ca tot nu am timp sa vad pe toata lumea..Poate ii mai cumulez sa iasa mai usor.
M-a luat si o masea iar dentista este in vacanta.Parca nu am curaj sa ma duc in tara la dentist ca am avut ceva experiente pe acolo...
Cat despre copro Adriana ii poti da ceva care sa-l ajute "sa faca la timp".Stiu ca noua ne zisese un prof la facultate, dar stii tu fiecare cu ideile lui.Pe Lucas l-am pus sa faca pipilic la olita din picioare si pe partea cealalta a iesit surpriza doh.gif de 2 ori.Prima data a fost tare si s-a auzit pe parchet a doua oara s-a prilins pe piciorul meu pe pijama.
Aveti idee daca exista lapte gata preparat la Nutricia?Se numeste Bambix, Lapte de crestere, 1+.Parca nu as vrea sa ma car cu el de aici.
Rose am si eu emotii cu canii pentru ca nu i-au iesit si va fi vai si amar de fundul meu daca il apuca vreo criza prin tara.

Vremea este schimbatoare aici, ba caaaald ba frig, bate vantul, ploua cu grindina.Ce-o mai insemna si asta...

Ma duc sa pap si eu ceva pana se intoarce piticania de la plimbare cu bunicii. oFloare1.gif



Multumim frumos de votic notworthy.giftzuc.gif tzuc.gif

In RO Nutricia are Bebelacul daca ma mai tine pe mine memoria.....O sa ma uit in Carrefour/ Real zilele astea cand ajung, ma uit pe cutie si iti spun....
Si la noi e vremea aiurea.....de dimineata mureai de cald....au fost si 29 de grade si acum tuna si fulgera de rupe.....cred ca avem vreo luna de cand iesim mai mult dimineata .....ca dupa amiaza nu mai apucam din cauza ploilor....
Cred ca abia astepti sa ajungi pe-acasa.....si noi mai avem cateva zile si plecam....
Pupi lui Lucas.....merita din plini daca stie sa faca pipilic din picioare la olita....Am zis ca la Botosani o sa incep si eu intens cu Olita cu Iancu....Ca pana acum am esuat....sta cateva zile....si apoi gata vreo 2 saptamani.....Sper ca schimband locul si olita ( am de gand sa-i iau alta)....sa reusim...daca nu....cred ca o sa-l las in fundul gol in casa ca sa realizeze ce face....Mai ales ca el nu suporat sa fie murdar....poate asa il conving ....

Fug si eu ca am meci de fotbal cu fiu-miu...daca tot ploua si nu putem iesi afara

Rose68
QUOTE(geocoto @ Jul 13 2010, 04:23 PM) *
Votat Adriana .
Buna mamici, acum am intrat eu in febra pregatirilor dinainte de plecare.Sa vedem cum va fi si la noi.Eu am stabilit niste trasee de acasa dar sper sa ma tin de ele ca tot nu am timp sa vad pe toata lumea..Poate ii mai cumulez sa iasa mai usor.
M-a luat si o masea iar dentista este in vacanta.Parca nu am curaj sa ma duc in tara la dentist ca am avut ceva experiente pe acolo...
Cat despre copro Adriana ii poti da ceva care sa-l ajute "sa faca la timp".Stiu ca noua ne zisese un prof la facultate, dar stii tu fiecare cu ideile lui.Pe Lucas l-am pus sa faca pipilic la olita din picioare si pe partea cealalta a iesit surpriza doh.gif de 2 ori.Prima data a fost tare si s-a auzit pe parchet a doua oara s-a prilins pe piciorul meu pe pijama.
Aveti idee daca exista lapte gata preparat la Nutricia?Se numeste Bambix, Lapte de crestere, 1+.Parca nu as vrea sa ma car cu el de aici.
Rose am si eu emotii cu canii pentru ca nu i-au iesit si va fi vai si amar de fundul meu daca il apuca vreo criza prin tara.

Vremea este schimbatoare aici, ba caaaald ba frig, bate vantul, ploua cu grindina.Ce-o mai insemna si asta...

Ma duc sa pap si eu ceva pana se intoarce piticania de la plimbare cu bunicii. oFloare1.gif



Mami GEO nu cred ca exista asemenea lapte in tara. EU una am tot studiat piata de lapte pe unde am fost. Poate sa ai ceva noroc in Bucuresti desi nu prea cred. Atunci cand cu povestea cu Nutramigen imi spusese farmacistele din Bucuresti ca acum 5-6 ani ser aducea dar datorita pretului ridicat stateau cu el. (Cel de care spui pare din aceeasi gama). Lapte gata preparat la noi exista de la Parmalat pentru copii intre 1-3 ani la 500 ml. Eu mai iau cand plecam din localitate. Tot asa e posibil in Bucuresti sa mai existe cate ceva dar nu te lasa bazata. SAu pune pe cineva sa se uite pana veniti voi.


Iar cu kk-ciul am patit-o si noi. A zis fata kk, eu fuga sa aduc olica in sufragerie si cand sa o asez a cazut turtica pe covorul pufos. Siiiiiiiiiiic Sau duc kk la wc si pe ea o las fara pampers cateva clipe. Bineinteles sa face si pisilocul pe unde apuca............accidente de genul asta cred ca toate am patit
petronici
dar si mai frumos am patit-o eu astazi........degeaba ma chinuii eu sa-l invat sa faca la olita si la wc ca numai bine cand prinde si el ceva eu tre sa ma duc la servici si cumnatica nu se chinuie macar dimineata cand se trezeste sa-l puna pe olita sa faca kk,ea il tine toata ziulica cu pampers....in ultimele 4 zile nu prea m-am ocupat de el ca am lucrat,astazi dimineata cum sa trezit a si pus manuta la fundulket si a zis kk...imediat m-am ridicat din pat si l-am dus la baie ,a facut pipi pe wc....ma spalam pe dinti si il aud din nou,kk,l-am pus pe wc si a facut de data asta kk....l-am felicitat si l-am aplaudat,eram toata fericita ...bineinteles ca nu a durat mult,ca pana sa iesim a mai facut de 2 ori pipi prin casa ....ne-a dus afara si i-am dat numai pantalonasi scurti si tricou,ca am zis ca deja mi-a facut kk si nu mai face....ne-am dus in gradina sa culegem fasole verzi,a mai facut o data si acolo pipi...eu m-am pus la o masa afara sa le curat si el se juca linistit prin curte...la un moment dat il vad tot murdar pe pantalonasi la spate,dar nu va zic ca mai aveam prin curte cateva bucatele mai mici si tari,ala din pantaloni era moale....l-am chemat la mine si nu va zic in ce hal era....tot uns pe picioare,pe papuci,avea un mar in maini si tot il rontaia si ala era murdar ...am ras bine dupa care am chemat-o pe cumnatica sa-l tina sa nu se unga si pe fata si am pus apa calda intr-o baliuta si l-am bagat cu totul in ea....dupa ce l-am spalat bine si l-am schimbat l-am certat binisor ca tre sa-mi zic mereu cand face kk ca sa-l pun pe olita(olita am dus-o in curte,in caz ca face sa-l pun pe ea iar in casa il pun direct pe colacelul lui de la wc)....dupa episodul asta si certat se ducea acus acus si se punea singurel pe olita cu tot cu chilotel pe el dar nu facea nimic....cred ca v-am facut sa radeti bine cu intamplarea nostra....
Adriana,nu stiu de ce dar la mine nu merge deloc linkul...imi zice ca nu pot sa vad pagina...am sa icerc sa dau pe google cautare la dragalsa de la sofer de Romania sa vad ce reuses .....superbe pozele cu Iancu si ce frumos e la Almas la bunici,are de toate Iancu acolo si pisici jucausi si piscina sa se balaceasca....asteptam si restantele de poze cu Darius....cum a iesit exodatul?
Geo,deci pana la urma anul asta plecati si voi intr-o scurta vacanta in tara....sper sa reusesti sa vezi pe toata lumea si sa nu ai deloc probleme cu Lucas....
Rose,Andreuta e ceva mai bine acum???sa fi fost de la canini diareea si vomatul din ultimele zile??? noua in sfarsit se zaresc si coltisori de la cei de jos iar cei de sus au crescut la marimea dintilor....
Anku,bine a-ti revenit "acasa" si sunt bucuroasa ca nu a-ti avut deloc probleme pe drum cu Darius nici la intoarcere,ce sa mai e baiat super ascultator si cuminte....si felicitari pt fapta buna ce a-ti facut-o cu omul ala saracul....deacum te pregatesti sa incepi munca?sau mai ai de asteptat??
o sa fie si mai liniste pe aici saptamanile ce urmeaza,Adriana pleca la Botosani ,Geo in Romania ,Claudia vine de la bulgari dar tot nu sta pe acasa,se mai duc hai hui prin tara....Rose,Anku voi va mai duceti pe undeva??? eu ar trebui sa incep munca zi de zi,doar spre sfarsitul lui august ce o sa fiu libera....vedem noi cum ne mai auzim...
va imbratisez cu drag si va pupacesc copilasi minunati
simina_ana
QUOTE(petronici @ Jul 13 2010, 05:37 PM) *
dar si mai frumos am patit-o eu astazi........degeaba ma chinuii eu sa-l invat sa faca la olita si la wc ca numai bine cand prinde si el ceva eu tre sa ma duc la servici si cumnatica nu se chinuie macar dimineata cand se trezeste sa-l puna pe olita sa faca kk,ea il tine toata ziulica cu pampers....in ultimele 4 zile nu prea m-am ocupat de el ca am lucrat,astazi dimineata cum sa trezit a si pus manuta la fundulket si a zis kk...imediat m-am ridicat din pat si l-am dus la baie ,a facut pipi pe wc....ma spalam pe dinti si il aud din nou,kk,l-am pus pe wc si a facut de data asta kk....l-am felicitat si l-am aplaudat,eram toata fericita ...bineinteles ca nu a durat mult,ca pana sa iesim a mai facut de 2 ori pipi prin casa ....ne-a dus afara si i-am dat numai pantalonasi scurti si tricou,ca am zis ca deja mi-a facut kk si nu mai face....ne-am dus in gradina sa culegem fasole verzi,a mai facut o data si acolo pipi...eu m-am pus la o masa afara sa le curat si el se juca linistit prin curte...la un moment dat il vad tot murdar pe pantalonasi la spate,dar nu va zic ca mai aveam prin curte cateva bucatele mai mici si tari,ala din pantaloni era moale....l-am chemat la mine si nu va zic in ce hal era....tot uns pe picioare,pe papuci,avea un mar in maini si tot il rontaia si ala era murdar ...am ras bine dupa care am chemat-o pe cumnatica sa-l tina sa nu se unga si pe fata si am pus apa calda intr-o baliuta si l-am bagat cu totul in ea....dupa ce l-am spalat bine si l-am schimbat l-am certat binisor ca tre sa-mi zic mereu cand face kk ca sa-l pun pe olita(olita am dus-o in curte,in caz ca face sa-l pun pe ea iar in casa il pun direct pe colacelul lui de la wc)....dupa episodul asta si certat se ducea acus acus si se punea singurel pe olita cu tot cu chilotel pe el dar nu facea nimic....cred ca v-am facut sa radeti bine cu intamplarea nostra....
Adriana,nu stiu de ce dar la mine nu merge deloc linkul...imi zice ca nu pot sa vad pagina...am sa icerc sa dau pe google cautare la dragalsa de la sofer de Romania sa vad ce reuses .....superbe pozele cu Iancu si ce frumos e la Almas la bunici,are de toate Iancu acolo si pisici jucausi si piscina sa se balaceasca....asteptam si restantele de poze cu Darius....cum a iesit exodatul?
Geo,deci pana la urma anul asta plecati si voi intr-o scurta vacanta in tara....sper sa reusesti sa vezi pe toata lumea si sa nu ai deloc probleme cu Lucas....
Rose,Andreuta e ceva mai bine acum???sa fi fost de la canini diareea si vomatul din ultimele zile??? noua in sfarsit se zaresc si coltisori de la cei de jos iar cei de sus au crescut la marimea dintilor....
Anku,bine a-ti revenit "acasa" si sunt bucuroasa ca nu a-ti avut deloc probleme pe drum cu Darius nici la intoarcere,ce sa mai e baiat super ascultator si cuminte....si felicitari pt fapta buna ce a-ti facut-o cu omul ala saracul....deacum te pregatesti sa incepi munca?sau mai ai de asteptat??
o sa fie si mai liniste pe aici saptamanile ce urmeaza,Adriana pleca la Botosani ,Geo in Romania ,Claudia vine de la bulgari dar tot nu sta pe acasa,se mai duc hai hui prin tara....Rose,Anku voi va mai duceti pe undeva??? eu ar trebui sa incep munca zi de zi,doar spre sfarsitul lui august ce o sa fiu libera....vedem noi cum ne mai auzim...
va imbratisez cu drag si va pupacesc copilasi minunati



Petro....maine luam rezultatul de la exudat.....sper sa fie ok....Intre timp ma chinui cu kaki.....sper sa reusesc maine...

Linkul ala nu merge mereu.....mai trebuie incercat....daca ai timp si chef....saru'mana.....
In orice caz fetele.....eu va multumesc pentru sprijin....dar si pana plec o sa pun linkul zilnic....asa ca poate nu aveti stres destul liwlol.gif

Am murit de ras cu Adelin.....cred ca te-ai distrat de minune.....dar uite asa invata.....

Pupici...ca fug....s-a oprit ploaia si plecaaaaaaaammmmmm si noi in pacr putin....

PS. incerc zilele astea sa mai pun poze.....dar m-am apucat si de curatenie, bagaje, calcat...etc sa las totul ok pt tati pt 3 saptamani......sper totusi sa reusesc sa fac si asta
anku
mai mai..ce de activitae

eu caut de 2 ore un cd ....ptr o carte de la biblioteca wacko.gif

geo..-nu stiu nici eu nu am vazut lapte gata preparat in SB
E nasol ca nu poti lua totul cu tine
de la anu va fi mai bine ...cresc si ei mari super.gif
geocoto
Mai Petronici dar ne-ai facut sa radem nu gluma. doh.gif liwlol.gif Eu cu atat mai mult ca ti-am zis eram atenta si bucuroasa ca face pipilicu din picioare si am simtit ceva caldut pe picior si moale.Acum ca ai zic m-am uitat si eu la Lucas in gurita si a dat si la el caninul de jos.Asa se explica kk moale, plans in somn, mancat haotic.Azi a papat 3 lingurite de pilaf, juma de banana, samburi de pepene (el scuipa pepenele si papa samburii doh.gif ).Sper intr-o saptamana sa iasa si ultimul.
Da va bate vantuletul pe aici..sper sa mai intru din tara.Totul depinde de cum se comporta Lucas oFloare1.gif
Sara1
QUOTE(simina_ana @ Jul 7 2010, 02:45 PM) *
Rose.....multumesc de aprecieri.....ma bucur ca iti place pozaru liwlol.gif ....adica moi.....imi dai impuls sa-mi iau si eu un aparat performant si sa ma apuc de hobby.....dar mai e cale lunga pana acolo.....
SI pentru ca am primit aprecieri asa frumoase....va mai "intoxicam" cu cateva pozici.....





Alpinistul nostru...














Si uitati cum l-am adus acum 2 zile Pe Iancu de afara dupa o harjoneala de cateva ore cu Darius liwlol.gif liwlol.gif


Revenim cu poze in zilele urmatoare.....
Pupici.....
iar asta....de DIVINA!!! love1.gif

Fetelor, da' frumosi copii mai aveti!!! Si pufosi, numai buni de pupacit!!! Si am vazut si o Anku draguta si ralaxata-e placut sa stai la taclale cu Simina, asa-i? Mai ramine sa ni se arate si Simina, ca sa avem tabloul complet! Va pup cu drag si pe mamici si pe pitici! tzuc.gif
simina_ana
QUOTE(Sara1 @ Jul 13 2010, 09:09 PM) *
Fetelor, da' frumosi copii mai aveti!!! Si pufosi, numai buni de pupacit!!! Si am vazut si o Anku draguta si ralaxata-e placut sa stai la taclale cu Simina, asa-i? Mai ramine sa ni se arate si Simina, ca sa avem tabloul complet! Va pup cu drag si pe mamici si pe pitici! tzuc.gif



Scumpa mea Sara.....promit....ca dupa ce revenim acasa de la bunici ( unde sper eu sa mai slabesc putin) o sa pun o poza si cu mine.....AM zis si o repet....nu sunt fotogenica....si de asta nu-mi place sa apar in poze....mai degraba sa le fac....
Dar cand ma voi simti eu bine, dupa ce ma duc si eu la mama acasa.....ma relaxez si mai uit de treburile cotidiene.....promit sa onorez cererea....
Ufff....am ramas asa de datoare cu multe....poze, filmuletze.....eu care sunt omul cuvantului.....dar am un pc care vad ca incepe sa-mi dea batai de cap....plus un mic "soricel" care fuge prin toata casa....Dar imi salvez eu intr-un fel onoarea liwlol.gif....pupacindu-va pe toti ...cu mare drag tzuc.gif
simina_ana
Fetele.....va pun linkul iar....chit ca e si la semnatura biggrin.gif

http://soferderomania.promotor.ro/dragalasa

M-au chelit "astia" de bani....vad ca si la joc totul e mai scump in Romania decat in strainatate liwlol.gif liwlol.gif La Viena mi=am spart parbrizul si am dat 850 de bani.....iar la noi 2900 aproape doh.gif ...
liwlol.gif liwlol.gif

Va pupic si va doresc o noapte linistita!!!
simina_ana
Neata fetele......
Va ofer o cafea.gif ...dar astept intai sa va treziti....

Pana se trezeste Iancu ma pun si eu sa mai calc din camasile lui tati si apoi sa mergem sa luam rezultatul la exudat.....si poate ducem si a doua parte a analizei liwlol.gif...

Pupici
O zi frumoasa sa aveti trandafir.gif
Sara1
QUOTE(simina_ana @ Jul 13 2010, 12:21 PM) *
Scumpa mea Sara.....promit....ca dupa ce revenim acasa de la bunici ( unde sper eu sa mai slabesc putin) o sa pun o poza si cu mine.....AM zis si o repet....nu sunt fotogenica....si de asta nu-mi place sa apar in poze....mai degraba sa le fac....
Dar cand ma voi simti eu bine, dupa ce ma duc si eu la mama acasa.....ma relaxez si mai uit de treburile cotidiene.....promit sa onorez cererea....
Ufff....am ramas asa de datoare cu multe....poze, filmuletze.....eu care sunt omul cuvantului.....dar am un pc care vad ca incepe sa-mi dea batai de cap....plus un mic "soricel" care fuge prin toata casa....Dar imi salvez eu intr-un fel onoarea liwlol.gif....pupacindu-va pe toti ...cu mare drag tzuc.gif

M-am bagat si eu la chestia cu soferita dragalasa-ti-am dat ceva, parca nu vot, ci altceva ce se da acolo!(poate tzuc.gif )?
De ce insist sa te vad, este pentru ca vazindu-l pe Iancu-si baietii seamana cu mama- si citindu-te pe tine, esti atit de dulce si buna incit numai astea, daca ti se revarsa pe fata, lasind la o parte tinerete si prospetime, sunt sigura ca trebuie sa fii cu mult lipici! Dar, sigur ca astept sa te relaxezi si sa te simti tu bine in pielea ta! Si eu sunt la fel, nu eram fotogenica nici la 20 de ani, dapai acum dupa 2 bebei, cu mult stress si mincat in loc de fumat! wacko.gif Si de aceea evit sa fiu subiectul in poze pe cit posibil! Va doresc o vacanta minunata la bunici, cu multa dragoste si sa va reincarcati bateriile! Pupici multi cu mult drag pentru cel mai scump baietel si mamica lui buna ca piinea calda! love1.gif
simina_ana
QUOTE(Sara1 @ Jul 14 2010, 07:05 AM) *
M-am bagat si eu la chestia cu soferita dragalasa-ti-am dat ceva, parca nu vot, ci altceva ce se da acolo!(poate tzuc.gif )?
De ce insist sa te vad, este pentru ca vazindu-l pe Iancu-si baietii seamana cu mama- si citindu-te pe tine, esti atit de dulce si buna incit numai astea, daca ti se revarsa pe fata, lasind la o parte tinerete si prospetime, sunt sigura ca trebuie sa fii cu lipici! Dar, sigur ca astept sa te relaxezi si sa te simti tu bine in pielea ta! Si eu sunt la fel, nu eram fotogenica nici la 20 de ani, dapai acum dupa 2 bebei, cu mult stress si mincat in loc de fumat! wacko.gif Si de aceea evit sa fiu subiectul in poze pe cit posibil! Va doresc o vacanta minunata la bunici, cu multa dragoste si sa va reincarcati bateriile! Pupici multi cu mult drag pentru cel mai scump baietel si mamica lui buna ca piinea calda! love1.gif



Eu sunt buna Sara??? Pai eu nu as fi putut sa scriu asa frumos despre tine floare2.gif ....niciodata nu am stiut....compunerile nu au fost o materie preferata, desi spre rusinea mea, mama e profa de romana.....Dar in schimb am imaginatie cat pentru 100 liwlol.gif ..dar nu reusesc sa transpun totul asa cum mi-as dori...
Incerc sa fiu o mama buna....dar nu mereu reusesc....ma mai enervez si eu!!! Dar sper din tot sufletul sa "fac om mare" din Iancu.....Uneori chiar mi-e ciuda ca nu pot sa stau cu el 100 % , ca trebuie sa spal ba un vas, ba sa calc, ba o curatenie, ba ceva de papa...etc.....dar si astea trebuie facute ca nu am nici o bagheta magica ascunsa prin buzunar liwlol.gif....Dar totusi incerc sa profit la maxim de fiecare clipa petrecuta impreuna. Acusica creste si nu o sa mai stea la pupici de la mami.....Mai fac si eu toate astea cand doarme el....si apoi ne jucam....dar ii las si libertatea de a descoperi lumea singur....
Lasa ca ma vazut pozele cu voi.....mie imi place foarte mult de tine....de voi.....Asa cum am mai spus sunteti un tot.....Baietii tai sunt dementiali.....Eu cand am vazut prima data poze cu voi am zis ca daca Iancu nu o sa mosteneasca de la noi parul cret o sa-l tund asa cum e tuns David...asa ca sa stii ca eu va admir de multa vreme biggrin.gif

Fug ca s-a trezit piticul....deja ne-am jucat putin.....dar sa0i dau papa....ca tot arata la borcanelul de iaurt liwlol.gif si striga papa

Pupici
simina_ana
QUOTE(Sara1 @ Jul 14 2010, 07:05 AM) *
M-am bagat si eu la chestia cu soferita dragalasa-ti-am dat ceva, parca nu vot, ci altceva ce se da acolo!(poate tzuc.gif )?
De ce insist sa te vad, este pentru ca vazindu-l pe Iancu-si baietii seamana cu mama- si citindu-te pe tine, esti atit de dulce si buna incit numai astea, daca ti se revarsa pe fata, lasind la o parte tinerete si prospetime, sunt sigura ca trebuie sa fii cu mult lipici! Dar, sigur ca astept sa te relaxezi si sa te simti tu bine in pielea ta! Si eu sunt la fel, nu eram fotogenica nici la 20 de ani, dapai acum dupa 2 bebei, cu mult stress si mincat in loc de fumat! wacko.gif Si de aceea evit sa fiu subiectul in poze pe cit posibil! Va doresc o vacanta minunata la bunici, cu multa dragoste si sa va reincarcati bateriile! Pupici multi cu mult drag pentru cel mai scump baietel si mamica lui buna ca piinea calda! love1.gif



Aaaa....am uitat!!!
Multumesc de vot....adica de inscrisul codului si "dat bani".....e fain jocul eu ma distrez la greu liwlol.gif liwlol.gif
simina_ana
Nu-mi vine sa cred fetelor....sunt in stare de soc....A murit Madalina Manole....Azi era ziua ei....
Stau si caut pe net info si nu-mi vine sa cred ca s-a inatmplat asta...
AM crezut ca glumeste prietenul nostru cand venit la noi si ne-a spus....
Dumnezeu sa o odihneasca in pace!!! Doamne ce trista sunt.....in tineretile mele imi placea foarte mult de ea....
simina_ana
Fetele.....tot nu v-ati trezit?

Noi fugim la clinica....iaurtul si-a facut efectul biggrin.gif.....sper sa putem ridica si rezultatele la exudat....Apoi ne oprim in parc putin.....desi cred ca Iancu va fi destul de obosit ca s-a trezit la 7 azi....

Va pupam si va dam un trandafir.gif ca sa va inseninam ziua!!
anku
QUOTE(simina_ana @ Jul 14 2010, 07:34 AM) *
Nu-mi vine sa cred fetelor....sunt in stare de soc....A murit Madalina Manole....Azi era ziua ei....
Stau si caut pe net info si nu-mi vine sa cred ca s-a inatmplat asta...
AM crezut ca glumeste prietenul nostru cand venit la noi si ne-a spus....
Dumnezeu sa o odihneasca in pace!!! Doamne ce trista sunt.....in tineretile mele imi placea foarte mult de ea....

mi-a stat mancarea in gat si imi tremura furculita in mana crybaby.gif
eu nu stiu nimic....
simina_ana
QUOTE(anku @ Jul 14 2010, 09:18 PM) *
mi-a stat mancarea in gat si imi tremura furculita in mana crybaby.gif
eu nu stiu nimic....


Da Anku....din pacate a murit...ma doare sufletul .....imi placea tare mult de ea, dar decizia ei de a se sinucide mi-a dat asa o stare de regret si parca nu.....Ma tot gandesc la copilasul ei.....Eu inca refuz sa cred ca s-a sinucis.....ma tot uit pe net si nu-mi vine sa cred.....
Rose68
QUOTE(simina_ana @ Jul 14 2010, 10:13 PM) *
Da Anku....din pacate a murit...ma doare sufletul .....imi placea tare mult de ea, dar decizia ei de a se sinucide mi-a dat asa o stare de regret si parca nu.....Ma tot gandesc la copilasul ei.....Eu inca refuz sa cred ca s-a sinucis.....ma tot uit pe net si nu-mi vine sa cred.....



dragalaso ce cauti intre 2 stalpi?
simina_ana
QUOTE(Rose68 @ Jul 15 2010, 10:01 AM) *
dragalaso ce cauti intre 2 stalpi?




liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif ....ai vazut si tu ...am confundat masina cu bicicleta....liwlol.gif liwlol.gif De sta ma amuza jocul asta....Incerc sa termin si traseul asta azi....ca daca maine plec...nu mai are cine sa-l joace....ca tati a zis ca el nu se baga...Dar voi sa ma votati da?????In fiecare zi....Cand ma intorc o sa incep iar sa joc...poate mai fac un traseu 2....

Eu sunt pe ultiam suta de metri cu pregatirile de plecare...Mai am de calcat camasi de-ale lui tati si sa bag un aspirator si gata.....ca de 2 saptamani m-am apucat de curatenie generala si abia acum am terminat.....

Fug ca simt o adiere....dinspre pampersul lui Iancu liwlol.gif
anku
QUOTE(simina_ana @ Jul 15 2010, 09:37 AM) *
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif ....ai vazut si tu ...am confundat masina cu bicicleta....liwlol.gif liwlol.gif De sta ma amuza jocul asta....Incerc sa termin si traseul asta azi....ca daca maine plec...nu mai are cine sa-l joace....ca tati a zis ca el nu se baga...Dar voi sa ma votati da?????In fiecare zi....Cand ma intorc o sa incep iar sa joc...poate mai fac un traseu 2....

Eu sunt pe ultiam suta de metri cu pregatirile de plecare...Mai am de calcat camasi de-ale lui tati si sa bag un aspirator si gata.....ca de 2 saptamani m-am apucat de curatenie generala si abia acum am terminat.....

Fug ca simt o adiere....dinspre pampersul lui Iancu liwlol.gif

wowwwwwwwww super.gif
deci pana la urma plecati vinerea asta
pana cand stati???
poopici lui Iancu...
anku
fetelor???
are Darius niste bubite p fata...cam seamana a pojar....din poze..
desi are 2 doze de vaccin impotriva....
nu stiu ce sa zic....
nu i-am dat nimic care sa-i provoace alergie...si stiu ca nu are alergie la nimic....
febra a avut 39 azi noapte...ia scazut fara nimic...
am zis ca astept pana ala 39.5 si apoi abia pun un supozitor dar nu a mai fost nevoie...
in rest nimic....
ce sa fie???
aici este si super cald....aproape 36-37 grade
sa fie de aici???
ma duc oricum deseara la medic....
nu ar fi o probl ca ar avea...dar sa stiu ce sa fac.... smile.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Jul 15 2010, 11:59 AM) *
fetelor???
are Darius niste bubite p fata...cam seamana a pojar....din poze..
desi are 2 doze de vaccin impotriva....
nu stiu ce sa zic....
nu i-am dat nimic care sa-i provoace alergie...si stiu ca nu are alergie la nimic....
febra a avut 39 azi noapte...ia scazut fara nimic...
am zis ca astept pana ala 39.5 si apoi abia pun un supozitor dar nu a mai fost nevoie...
in rest nimic....
ce sa fie???
aici este si super cald....aproape 36-37 grade
sa fie de aici???
ma duc oricum deseara la medic....
nu ar fi o probl ca ar avea...dar sa stiu ce sa fac.... smile.gif



daca zici ca are vaccin facut nu cred ca e pojar, mai degraba cred ca sunt de la caldura.....dar foarte bine faci ca mergi la medic. Asteptam vesti....
Pupi
simina_ana
QUOTE(anku @ Jul 15 2010, 10:51 AM) *
wowwwwwwwww super.gif
deci pana la urma plecati vinerea asta
pana cand stati???
poopici lui Iancu...



Yap....maine plecam.... bouncy.gif
Stam 2 saptamani cel putin....cred ca undeva in 6, 8 august ne intoarcem....Si sper sa vina si mama cu noi o saptamana.....
Fug la facut de bagaje...
Ne auzim pe seara
anku
QUOTE(simina_ana @ Jul 15 2010, 11:22 AM) *
Yap....maine plecam.... bouncy.gif
Stam 2 saptamani cel putin....cred ca undeva in 6, 8 august ne intoarcem....Si sper sa vina si mama cu noi o saptamana.....
Fug la facut de bagaje...
Ne auzim pe seara

bafta la facut bagaje oFloare1.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Jul 15 2010, 12:25 PM) *
bafta la facut bagaje oFloare1.gif


Tocmai am aflat ca o sa plecam sambata si nu maine.....Imi convine ca nu-mi terminasem treburile si intrasem intr-o stare de agitatie .....Asa ca acum m-am linistit si-mi merge struna....
Iancu face nanica deja....eu ii termin in timpul asta de calcat toate hainutele....DUpe ce se trezeste ii dau papica si dupa 3 trebuie sa fiu la clinica sa iau rezultale....
Asa ca mai stau pe capul vostru o zi...biggrin.gif
simina_ana
Cred ca ies cu piticul afara....ca plang intr-una din cauza Madalinei Manole.....Numai pe Antena 3 am stat azi....si chiar imi pare rau de ea....de copilas.... crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif
geocoto
Buna fetelor,
am citit si eu de Madalina si m-am socat rau de tot.O cunosteam personal si... ohmy.gif nu am cuvinte.Eu nu ma uit la TV asa ca incerc sa nu mai ma gandesc.Nu stiu exact care ar fi fost motivul dar viata este mult prea scurta ca sa faci un asemenea gest.Din cate am mai citit(am mai auzit de un caz, gradinarul unui vecin) cei care iau antidepresive pot recurge la asemenea gesturi fara nici o explicatie logica.

Lucas este mucios dupa ce ieri dimineata a facut iar febra lui obisnuita.I-am dat cortizonul si i-a scazut dar azi a fost fff marait si mucios rau de tot.Are si al 4 lea canin care sta sa iasa si are o stare minunata.In seara asta ca sa adoarma l-am sedat bine: supozitor, gel de dinti si aerosoli juma de ora.

Eu tot intru sa citesc ce scrieti dar sunt atat de zombi ca nu prea reusesc sa si raspund.O iau si eu ca Adriana nici nu mai stiu daca are rost sa fac de mancare.
Fetelor eu nu vad nici un copilut de decembrie???
Poate imi scrieti si mie ce pampersi folositi, ce iaurturi, biscuiti.Lapte am sa iau praf si-l fac acolo.

Va las ca daca se trezeste piticu' raman nedusata. oFloare1.gif
geocoto
Adriana te-am ajutat cu 231 de bani, ajung sa veniti pana la Buc sa va vad si eu???? anima1.gif
simina_ana
QUOTE(geocoto @ Jul 15 2010, 11:17 PM) *
Adriana te-am ajutat cu 231 de bani, ajung sa veniti pana la Buc sa va vad si eu???? anima1.gif



As vrea eu.....dar uite ca m-am "pupat" cu un urs.....liwlol.gif
Tare mi-as dori sa te vad sa stii.....Sa stii ca ma gandesc cum sa facem....ma cam bate gandul sa fac intr-un fel sau altul sa ne vedem...Poate ne vedem la jumatatea drumului macar ....la Brasov.....
Uff...trebuie sa vb de asta neaparat... yes.gif

EU trebuia sa merg azi dupa rezultate, dar nu am mai ajuns....era prea cald ca sa ma incumet sa merg pe jos pana acolo.....nu-mi era de mine ci de Iancu.....asa ca am lasta pe maine dimi pe racoare....
Fug sa puns ie u capul in perna ca mor de somn....
Pupici
Rose68
QUOTE(geocoto @ Jul 15 2010, 11:14 PM) *
Buna fetelor,
am citit si eu de Madalina si m-am socat rau de tot.O cunosteam personal si... ohmy.gif nu am cuvinte.Eu nu ma uit la TV asa ca incerc sa nu mai ma gandesc.Nu stiu exact care ar fi fost motivul dar viata este mult prea scurta ca sa faci un asemenea gest.Din cate am mai citit(am mai auzit de un caz, gradinarul unui vecin) cei care iau antidepresive pot recurge la asemenea gesturi fara nici o explicatie logica.

Lucas este mucios dupa ce ieri dimineata a facut iar febra lui obisnuita.I-am dat cortizonul si i-a scazut dar azi a fost fff marait si mucios rau de tot.Are si al 4 lea canin care sta sa iasa si are o stare minunata.In seara asta ca sa adoarma l-am sedat bine: supozitor, gel de dinti si aerosoli juma de ora.

Eu tot intru sa citesc ce scrieti dar sunt atat de zombi ca nu prea reusesc sa si raspund.O iau si eu ca Adriana nici nu mai stiu daca are rost sa fac de mancare.
Fetelor eu nu vad nici un copilut de decembrie???
Poate imi scrieti si mie ce pampersi folositi, ce iaurturi, biscuiti.Lapte am sa iau praf si-l fac acolo.

Va las ca daca se trezeste piticu' raman nedusata. oFloare1.gif



ti-am spus ca laptic gata preparat exista de la PARMALAT pentru copii cu varsta intre 1 si 3 ani ambalat la 500 de ml la cutie.
Iaurt noi cumparam la galetusa de 900 de gr ori MILLI iaurt extra ori mai este unul bun IAURT MONOR tot asa la galetusa de 1000gr dar se gaseste mai rar. La indrumarea medicului iaurt bun este cel de 3,5% grasime. Iar daca vrem sa ii dam lape pastreurizat sa ii dam cu 1,8% grasime. Noi papam tot lape praf inca.
Ca biscuiti ne-am obisnuit cu LEIBNITZ sau mai luam mai rar si COCONITOS de la ROSTAR.
De la Billa (Adriana ne-a invatat) exista sticksuri un sortiment fara sare.
Covrigi mai papam dar gasim la orice colt de strada. Sau covrigei tari dar crocanti de Buzau ambalati.
Mai se gasesc in supermarkete pateu si mozarela pentru copii vreo 2 sortimente, precum si cremwursti si branza topita tot pentru ei.....daca te intereseaza imi spui si maine dimineata poate imi aduc aminte si denumirile lor.
La 12.20 cat e acum sunt cam nauca.
Va pupam
anku
cica are Sommmer Grippe
adica gripa de vara care este un virus cu perioada de incubatie de 1 sapt
se caracterizeaza prin 3 zile de febra moderata...adica pana in 39...
nu se da antibiotic si se folosesc rar antitermice
iar apa la baie tb sa fie racorita...altfel apar si mai multe bubite
bubitele sunt un raspuns la aceasta gripa si dureaza in jur de o sapt
cand apar bubitele deja virusul este invins
nu sunt muci si tuse ci doar la debutul zilelor de febra apare stranutul...
am primit o crema racoritoare....
si sa nu mai punem deocamdata crema ptr soare si evitat soarele

a zis ca pana luni nu ar mai tb sa aiba nimic...
si ca febra a trecut...
simina_ana
QUOTE(anku @ Jul 16 2010, 11:44 AM) *
cica are Sommmer Grippe
adica gripa de vara care este un virus cu perioada de incubatie de 1 sapt
se caracterizeaza prin 3 zile de febra moderata...adica pana in 39...
nu se da antibiotic si se folosesc rar antitermice
iar apa la baie tb sa fie racorita...altfel apar si mai multe bubite
bubitele sunt un raspuns la aceasta gripa si dureaza in jur de o sapt
cand apar bubitele deja virusul este invins
nu sunt muci si tuse ci doar la debutul zilelor de febra apare stranutul...
am primit o crema racoritoare....
si sa nu mai punem deocamdata crema ptr soare si evitat soarele

a zis ca pana luni nu ar mai tb sa aiba nimic...
si ca febra a trecut...



ANku.....bubitele au fost si pe corp????, Ca poate si noi am avut asta....si eu dau vina pe crema de soare....Ca aceleasi simptome le-am avut si noi....Mai ales ca si rezultatele la exudat si coproparazitologic au iesit foarte buna....La noi bubite au fost doar pe trunchi...fata si spate....
anku
QUOTE(simina_ana @ Jul 16 2010, 12:24 PM) *
ANku.....bubitele au fost si pe corp????, Ca poate si noi am avut asta....si eu dau vina pe crema de soare....Ca aceleasi simptome le-am avut si noi....Mai ales ca si rezultatele la exudat si coproparazitologic au iesit foarte buna....La noi bubite au fost doar pe trunchi...fata si spate....

La noi p fata au aparut multe
apoi de ieri si p spate...dar nu asa multe....
nu cred ca este crema de soare ca si eu l-am dat de la tine cu crema si nu are nimic
ehhhhh...si dc a avut nu e bai...trece de la sine....de aia au iesit analizele bune...numai ca sunt 3 zile de febra moderata
si apoi bubitele
si te pui la gandit...
ce avea Iancu p burtica e nimic p langa ce are Dari p fata
zici ca e pojar curat...curat pojar doh.gif
dar a zis ca nu e nimic....si ca dispar de la sine...
asta o ia si oamenii mari ...nu numai copii
zice ca maram e semn bun ca apare bubitele astea...
mi-a zis sa-l feresc neaparat de soare....si pana are astea sa nu mai dau cu nici o crema
si numai ieri mi l-am majit k-lumea cu crema de soare...
iti dai seama ca directia nisip a luat-o liwlol.gif

si ...gata bagajele???
simina_ana
QUOTE(anku @ Jul 16 2010, 02:56 PM) *
La noi p fata au aparut multe
apoi de ieri si p spate...dar nu asa multe....
nu cred ca este crema de soare ca si eu l-am dat de la tine cu crema si nu are nimic
ehhhhh...si dc a avut nu e bai...trece de la sine....de aia au iesit analizele bune...numai ca sunt 3 zile de febra moderata
si apoi bubitele
si te pui la gandit...
ce avea Iancu p burtica e nimic p langa ce are Dari p fata
zici ca e pojar curat...curat pojar doh.gif
dar a zis ca nu e nimic....si ca dispar de la sine...
asta o ia si oamenii mari ...nu numai copii
zice ca maram e semn bun ca apare bubitele astea...
mi-a zis sa-l feresc neaparat de soare....si pana are astea sa nu mai dau cu nici o crema
si numai ieri mi l-am majit k-lumea cu crema de soare...
iti dai seama ca directia nisip a luat-o liwlol.gif

si ...gata bagajele???



Bube urate a avut Iancu la Paste ...cand inca nu stiu ce naiba a fosta ia....Avea bubita langa bubita...marunte si nisipoase...de ziceai ca l-a intepat cineva cu acul...Si a facut asta iar acum o luna cand tot asa febra, pana in 39 si 3 zile de m-am dus la medic si am luat antibiotic.....de asta zic...Mi-e ca am "pompat" degeaba antibiotic in copil inainte sa-i fac analizele.... doh.gif Am avut eu atunci un feeling si se pare ca mi se confirma....Off....

Nu-i gata nimic....pt ca ieri mi-a fost rau si nu am mai reusit sa fac nimic....azi de dimi am fost la clinica dupa rezultate....sper acuma...ca la 5 vine socru-miu la noi sa-l ia pe pitic la plimbare si fiind libera sa termin repede..desi simt ca tremura carnea pe mine...Cred ca din cauza ca am umblat azi mult prin soare. A trebuit sa astept o ora ca nu erau gata analizele si m0a prins pranzul....noroc ca Iancu era protejat cu crema si parasolarul de la trici....Si chiar daca am mers pe la umbra.....era destul de cald.....Cica vine valul de caldura de la voi smile.gif
geocoto
Brrrr cand aud de bubite.Este bine de stiut sa nu ne panicam degeaba daca se intampla minunea.
Va dau si voua reteta de marinat puiul ca i-am promis Adrianei.
Marinarea puiului:
- coaja de la jumatate de lamaie
-2 lingurite de patrunjel
- 1 lingurita de cimbru
-jumatate lingurita sare
-un sfert lingurita piper
-2 graunti usturoi
-2 linguri zeama de lamaie
-un sfert ceasca ulei
Pentru Lucas il prepar ca si pentru noi adica il las la marinat pana la 24 de ore in frigider si il spal cand il pun in tava.Se poate face la gratar sau in cuptor.In cuptor il las 10 minute pe o parte apoi il intorc pe cealalta parte inca 10 minute si iar il intorc peste care mai adaug apa din cand in cand.Il las la cuptor electric cam 35 minute la 200 grade.
geocoto
Rose multumim de raspuns, am sa le scriu pe foaie pe toate.
Lucas a fost ff marait azi dar macar a papat cum trebuie.I-am facut pui la cuptor cu piureut de morcov, cartof si brocoli cu putin unt.
Nu stiu ce-l chinuie mai tare dintii sau mucisorii.A dormit la pranz dar dupa ce l-am chinuit sa-i scot muciuleii cu ser fiziologic.

Pup oFloare1.gif
claudiaena
Buna fetelor!
Ne-am intors mai devreme ca bineinteles ca am avut probleme.... Piticul a papat bine in I si a II-a zi, ca in rest a facut greva foamei, doar fructe(portocale in special) si lapte. Cand in penultima zi de stat acolo ma bucuram ca a papt f bine si ne-am hotarat sa mai stam o zi si am si achitat a venit surpriza neplacuta. Seara a refuzat papa si cand sa isi bea lapticul a inceput sa vomite si asa a tinut-o toata noaptea. Urmatoarea zi nu i-am dat decat lapte cu cereale si fructe si a parut sa fie vesel, pana seara cand febra(doar 39,5), asa ca repede sosete ude si antitermic si ma rugam sa nu mi-l vomite si a fost bine. Joi cand faceam bagajele sa venim in tara dimi i-am dat antitermic si apoi laptele si iar mi l-a dat afara... Asa ca fuga am luat micul dejun si am plecat la drum....Cum am intrat in tara a parut sa fie mai bine. Nu a mai vomat si nici febra.... A papt si o ciorbica acrita cu bors si i-a placut si gata parea ca am scapat. Bine si azi, numai ca a inceput sa faca moale si apoi diaree si deja are 7 scaune apoase. In seara asta miorlait si nu-i intra nimeni in voie ci vroia la mine in brate si mi s-a parut cam cald si iar febra....Colac peste pupaza, l-am calmat si i l-am dat lui tati si am plecat la farmacie ptr saruri de rehidratare, biotics si lapte fara lactoza si cand ajung acasa si Maria ca ii e greata si a urmat inevitabilul, adica a vomat.... Asa ca starea mea in momentul asta e nervi.gif ...
In Bulgaria a fost nemeipomenit.... Vremea a fost ok si chiar ne-am incarcat bateriile. Doar ca lui Mihai nu i-a placut mancarea si nici apa. Nu a vrut sa intre in apa decat in ultima zi cu chiu cu vai, intr-o barcuta gonflabila, in mare nici la 2 metri nu se apropia in primele zile. Cand l-am dus pe plaja in prima si a doua zi nu facea decat sa urle. Abia in adoua zi s-a mai luat cu un baietel si s-a jucat in nisip....
M-as mai duce dar sa fie Mihai mai mare....Lui i-au lipsit ciorbele, si asa ca a facut greva foamei. Oricum, nu cred sa fi avut mancarea ceva ca si noi am fi avut ceva. Dar la Maria suspectez o indigestie, dar vad maine....
O sa pun si poze cand am timp, deocamdata sunt cam obosita ca mi-am facut aprovizionarea si azi am desfacut bagaje si am spalat vreo 4 masini fde spalat si am un everest de rufe de calcat...va pup si o sa incerc sa recuperez din urma si mai intru.... oFloare1.gif scuzati incoerenta dar sunt asa fara chef si obosita....
anku
QUOTE(simina_ana @ Jul 16 2010, 03:39 PM) *
Bube urate a avut Iancu la Paste ...cand inca nu stiu ce naiba a fosta ia....Avea bubita langa bubita...marunte si nisipoase...de ziceai ca l-a intepat cineva cu acul...Si a facut asta iar acum o luna cand tot asa febra, pana in 39 si 3 zile de m-am dus la medic si am luat antibiotic.....de asta zic...Mi-e ca am "pompat" degeaba antibiotic in copil inainte sa-i fac analizele.... doh.gif Am avut eu atunci un feeling si se pare ca mi se confirma....Off....

Nu-i gata nimic....pt ca ieri mi-a fost rau si nu am mai reusit sa fac nimic....azi de dimi am fost la clinica dupa rezultate....sper acuma...ca la 5 vine socru-miu la noi sa-l ia pe pitic la plimbare si fiind libera sa termin repede..desi simt ca tremura carnea pe mine...Cred ca din cauza ca am umblat azi mult prin soare. A trebuit sa astept o ora ca nu erau gata analizele si m0a prins pranzul....noroc ca Iancu era protejat cu crema si parasolarul de la trici....Si chiar daca am mers pe la umbra.....era destul de cald.....Cica vine valul de caldura de la voi smile.gif

hmmmmm
si acum au trecut???
pare sa fie aceeasi tb...
dar a zis ca pana luni ar tb sa treaca
sincer deja am vazut ca parca asa...se duc!!!
mna bine ai descris....ca si cum ai intepa cu acul si muuuuuuuuuuulte si mici....

poate
e cals rau si aici....
si la 8 seara cand il duc in parca ca sa-l feresc de soare parca arde si mai si....

la anu in iulie vin............
ca sa am si eu nitica caldura....
ca m-a secat ploaia..... sad.gif


va dorim calatorie placuta
si sedere placuta
si sa te relaxezi
iar Iancu sa se simta bine....ca la bunica acasa!!! wub.gif
anku
QUOTE(claudiaena @ Jul 16 2010, 10:25 PM) *
Buna fetelor!
Ne-am intors mai devreme ca bineinteles ca am avut probleme.... Piticul a papat bine in I si a II-a zi, ca in rest a facut greva foamei, doar fructe(portocale in special) si lapte. Cand in penultima zi de stat acolo ma bucuram ca a papt f bine si ne-am hotarat sa mai stam o zi si am si achitat a venit surpriza neplacuta. Seara a refuzat papa si cand sa isi bea lapticul a inceput sa vomite si asa a tinut-o toata noaptea. Urmatoarea zi nu i-am dat decat lapte cu cereale si fructe si a parut sa fie vesel, pana seara cand febra(doar 39,5), asa ca repede sosete ude si antitermic si ma rugam sa nu mi-l vomite si a fost bine. Joi cand faceam bagajele sa venim in tara dimi i-am dat antitermic si apoi laptele si iar mi l-a dat afara... Asa ca fuga am luat micul dejun si am plecat la drum....Cum am intrat in tara a parut sa fie mai bine. Nu a mai vomat si nici febra.... A papt si o ciorbica acrita cu bors si i-a placut si gata parea ca am scapat. Bine si azi, numai ca a inceput sa faca moale si apoi diaree si deja are 7 scaune apoase. In seara asta miorlait si nu-i intra nimeni in voie ci vroia la mine in brate si mi s-a parut cam cald si iar febra....Colac peste pupaza, l-am calmat si i l-am dat lui tati si am plecat la farmacie ptr saruri de rehidratare, biotics si lapte fara lactoza si cand ajung acasa si Maria ca ii e greata si a urmat inevitabilul, adica a vomat.... Asa ca starea mea in momentul asta e nervi.gif ...
In Bulgaria a fost nemeipomenit.... Vremea a fost ok si chiar ne-am incarcat bateriile. Doar ca lui Mihai nu i-a placut mancarea si nici apa. Nu a vrut sa intre in apa decat in ultima zi cu chiu cu vai, intr-o barcuta gonflabila, in mare nici la 2 metri nu se apropia in primele zile. Cand l-am dus pe plaja in prima si a doua zi nu facea decat sa urle. Abia in adoua zi s-a mai luat cu un baietel si s-a jucat in nisip....
M-as mai duce dar sa fie Mihai mai mare....Lui i-au lipsit ciorbele, si asa ca a facut greva foamei. Oricum, nu cred sa fi avut mancarea ceva ca si noi am fi avut ceva. Dar la Maria suspectez o indigestie, dar vad maine....
O sa pun si poze cand am timp, deocamdata sunt cam obosita ca mi-am facut aprovizionarea si azi am desfacut bagaje si am spalat vreo 4 masini fde spalat si am un everest de rufe de calcat...va pup si o sa incerc sa recuperez din urma si mai intru.... oFloare1.gif scuzati incoerenta dar sunt asa fara chef si obosita....

pfffffff
poate apa....ce fel de apa ati consumat???
am avut si eu un stress continuu cu apa
cica aia plata ar fi chiar mai periculoasa dc e desfacuta si sta mult...ca cica se produc bacterii mult mai repede decat in apa cu clor!!! doh.gif
asta mi-a zis barbate-meu
degeaba...ca nu mai stii cum sa faci sa faci sa fie bine!!!

imi pare rau sa aud ca ati avut un concediu cu surprize din partea lui Mihai...
nici nu vreau sa ma gandesc...
mie numai asta mi-ar mai fi lipsit sa imi faca diaree Darius sau vomat prin Romania
la cata ploaie am avut doh.gif
bine totusi ca ai revenit cu forte ...
calatoria prin Bulgaria a fost ok???
ati avut vreme frumoasa.... biggrin.gif
anku
QUOTE(geocoto @ Jul 16 2010, 06:55 PM) *
Brrrr cand aud de bubite.Este bine de stiut sa nu ne panicam degeaba daca se intampla minunea.
Va dau si voua reteta de marinat puiul ca i-am promis Adrianei.

asa este....
simina_ana
QUOTE(anku @ Jul 17 2010, 12:07 AM) *
hmmmmm
si acum au trecut???
pare sa fie aceeasi tb...
dar a zis ca pana luni ar tb sa treaca
sincer deja am vazut ca parca asa...se duc!!!
mna bine ai descris....ca si cum ai intepa cu acul si muuuuuuuuuuulte si mici....

poate
e cals rau si aici....
si la 8 seara cand il duc in parca ca sa-l feresc de soare parca arde si mai si....

la anu in iulie vin............
ca sa am si eu nitica caldura....
ca m-a secat ploaia..... sad.gif
va dorim calatorie placuta
si sedere placuta
si sa te relaxezi
iar Iancu sa se simta bine....ca la bunica acasa!!! wub.gif



AU trecut....dar prima data....dupa ce a facut cateva doze de hemisuccinat....Initial au spus ca e rubeola...dar are vaccin deci nu....Apoi ca e reactie virala sau ca e reactie la antibiotic....S-a mers pe ipoteza ca e de la antibiotic, ca a trecut in 3 ore dupa antidot....dar acum o luna....de la ce naiba? Ca a avut doar bube si simptome ca ale voastre....de asta am luat antibiotic....de data asta au trecut de la antibiotic... doh.gif ...acum ultima data cica aa vut amigdalita...cum nu stiu ca a afacut febra pana in 38, 5....data trceuta depasea 40...deci de asta sunt oarecum nedumerita si bulversata....in fine....bien ca suntem ok acum...
Maine plecam cum se trezeste piticul....dar am o teama sa nu mi se imbolnaveasca iiar....vreau sa cred ca nu va fi asa....
Abia astep sa merg acasa la mama.....mai ales sa-si ia si Iancu portia de buniceala......Nu cred ca o sa am acces la net...nici nu cred ca o sa am timp....deciva spun de pe acum ca o sa-mi fie dor de voi.....si sper sa fie ceva activitate pe aici sa am ce citi cand ne intoarcem...
Va pupi dulce si sa ne auzim cu bine....

Clau ....ma bucur sa aud ca a fost frumos in vacanta.....dar trista sa aud ca puiutii sunt bolnaviori....V dorm sanatate si refacere rapida....si sa vad pozeeeeee!!!

Geo.....sedere placuta in Ro...drum bun si voie buna va doresc....Ne auzim la telefon!!!!

Anku
.....ma bucur ca Darius se reface.....Va pupi dulce de tot!!! Nu am uitat de poze.....dar cand ma intorc ti le trimti canu am mai avut timp ....abia acum s-a apucat si Bebe sa faca curatenie in calc ca sa-mi pot descarca si eu filmulete si poze...asa ca in august cand revenim o sa aveti si voi pozele....sper sa nu te superi pe mine ca nu am reusit.....si nici fetele ca nu am pus poze noi si filmulete

Rose....mamai drag...ne auzim la telefon....sa mai povestim....Doar sa ajung si eu acasa si sa-mi iau si eu portia de povesti cu mama ....

Petro.....mult spor la munca si distractie placuta pe unde mai mergeti....Pupi pe Adelin de la noi....

Pup si restul fetelor care nu au mai intrat .....ne gandim la voi !!!!

Gata fug ca mai am treburi de facut.....iar nu dorm in noapte asta....
anku
azi am fost la baie...
si mi s-a cacat in bazin... ohmy.gif
am crezut ca mor de rusine.... blush.gif
l-am scos repede si am tot curatat....nu a apucat mult dar putin putin
l-am dus repede in baie si l-am curata...acolo am facut mai multa mizerie
dar am curatat
noroc ca era si sora-mea cu mine
desi camera era indreptata exact catre locul copiilor
nu ne-au certat
in cel mai rau caz te pune saplatesti dezinfectia...
putin s-a si dus ...dar in 20 min deja nu mai era acolo nimic...au tras canalele alea de desupt...
doamne fereste....
asa ceva nu am patit niciodata

plec si eu la aburi cu sora-mea
si-l las cu tacso....
a rupt-o la fuga imediat dupa ce am plecat eu
si a fugit p marginea bazinului cu apa adanca de 5m
bineinteles ca decat sa-l prinda tacso a preferat sa se arunce singur in apa razand....
in apa de 5 m sa te arunci numai din dorinta de a nu fi prins doh.gif
tacso direct dupa el....in apa si l-a scos

pffffff...mi l-a adus la aburi...
si cand mi-a povestit nu-mi venea sa cred

deci...cred ca o sa aiba multe tentive de astea si p viitor

noi mai avem o probl
el pleaca cu oricine...i da mana si hai sa mergem
nici nu se uita dupa mine si tacso

l-am pandit in realul din Sb
am zis numai sa vad ce face....
s-a strecurat printre oameni pana la iesire...
oamenii nici nu-l vedeau....
fara greturi sau sa se uite innapoi
afara ploua...masini cu carul in fata magazinului iar oamenii stateau de ploaie
el???
se duce prin ploaie si p langa taxiuri..
unde???
nu stiu...ca l-am luat repede in brate...
chiar am zis....cat de usor se poate pierde un copil...
doh.gif habauc....
simina_ana
Plecaaaaaaaaaaaammmmmmm
Va pupam!!!!!!!! hug.gif tzuc.gif
claudiaena
Buna fetelor! Pe Mihai l-am mai pus pe picioare cat de cat, azi nu a mai facut deloc kk, dar Maria e terminata.... A vomat toata noaptea si acum e prabusita. Sta numai in pat nu mananca nik si abia am convins-o sa bea lichide.... Culmea e ca si eu si sotul avem stari de greata si nu stiu de la ce poate fi...Acum macar sa fie starea asta si sa nu fie mai rau, ca nu stiu cum o sa ne imparim...Of, of, of!!!Orice sfat ma ajuta. Lui Mihai i-am dat hidrasec si smecta si e hidratat bine ca scutecul e deja plinut si acum face nani, Mariei i-am dat metrocoplamid si ceai de menta.... Mihai a papat dimi,lapte fara lactoza cu pudra de orez, dar Maria e prabusita. Partea buna e ca nu are diaree si nici febra, dar ma intreb ce poate fi???? Deci ce sa ii mai dau Mzariei ca sa o pun pe picioare?.... oFloare1.gif
anku
QUOTE(claudiaena @ Jul 17 2010, 11:06 AM) *
Buna fetelor! Pe Mihai l-am mai pus pe picioare cat de cat, azi nu a mai facut deloc kk, dar Maria e terminata.... A vomat toata noaptea si acum e prabusita. Sta numai in pat nu mananca nik si abia am convins-o sa bea lichide.... Culmea e ca si eu si sotul avem stari de greata si nu stiu de la ce poate fi...Acum macar sa fie starea asta si sa nu fie mai rau, ca nu stiu cum o sa ne imparim...Of, of, of!!!Orice sfat ma ajuta. Lui Mihai i-am dat hidrasec si smecta si e hidratat bine ca scutecul e deja plinut si acum face nani, Mariei i-am dat metrocoplamid si ceai de menta.... Mihai a papat dimi,lapte fara lactoza cu pudra de orez, dar Maria e prabusita. Partea buna e ca nu are diaree si nici febra, dar ma intreb ce poate fi???? Deci ce sa ii mai dau Mzariei ca sa o pun pe picioare?.... oFloare1.gif

pffffffffff...dificil...imi pare rau sa aud asa
nu am idei... sad.gif
decat sa astepti....
la mine isi face imediat efectul ceaiul de menta....dar fara indulcitor ca si asta provoaca si mai si...
sper sa fiti mai bine!!! tzuc.gif
geocoto
Buna mamici,

Noi am fost azi la pastravarie sa ne luam portia de pestic, l-am facut la gratar si a fost delicios.Singura bubuta a fost ca Lucas a dormit ff putin in masina si dupa amiaza deloc.L-au luat bunicii si taticul in urlete la plimbare ca nu mai stim ce sa-i facem.Daca nu-i iese mai repede ultimul canin i-l scot cu clestele ca nu mai pot. wacko.gif

Claudia draga mea imi pare rau sa citesc ca nu sunteti tocmai cum trebuie.Cand a avut Lucas enterocolita Dr ne-a scos laptele de tot si ne-a indicat supa de legume cu mult patrunjel pasata si data prin sita.Le-o dai sa bea in loc de lapte sau ca lichid.Altceva daca imi vine iti spun.Multa sanatate va dorim.

Anku m-ai lasat cu gura cascata.Parca ai un personaj din filmul ala cu copilul mic care merge prin tot orasul singur si nu pateste nimik.Multa energie va dorim.

Fug sa dau si eu putin cu aspiratorul ca-i ca la nebuni daca sta maimutica agatata pe piciorul meu non stop. oFloare1.gif
anku
va mai punem cateva pozite cu Iancui si Darius


munca in echipa

iancu parasete p darius ca ia luat masina

in patul Adrianei


va dati seama ca aurmat o tranta din pat direct in cap
anku

m-am urcat si eu dupa Iancu

cei 2 strengari

un om care a dat in mintea copiilor

eram la Curmatura si se juca singur in masina...in timp ce noi faceam gratar

in parc
anku
la librarie la mama ...mi-am gasit gagica
nu e asa ca este frumoasa tare??
oare o fi adev???


cu fetele la bunica
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.