Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
petronici
atunci Darius de la cine sa mostenit cu nedormitul? liwlol.gif
eu stiu nu cred ca este singurul copil care nu ar dormi dupa-amiaza...si in plus acolo cred ca s-ar lua dupa ceilalti copii si poate cine stie,te vei minuna si tu cum o sa doarma...
anku
QUOTE(petronici @ Oct 28 2009, 12:34 PM) *
atunci Darius de la cine sa mostenit cu nedormitul? liwlol.gif
eu stiu nu cred ca este singurul copil care nu ar dormi dupa-amiaza...si in plus acolo cred ca s-ar lua dupa ceilalti copii si poate cine stie,te vei minuna si tu cum o sa doarma...

da...poate i prinde bine
si mai stii...cum ai spus tu!!!poate se invata rolleyes.gif
ok...
ne ducem p afara... tzuc.gif
sinzigm
Petronici:sa speram ca nu o sa ii mai tina mult asa ca apoi o iau razna rau de tot!!!El a mai avut perioade in care nu a papat,decat laptic,dar atunci ori ii ieseau ceva dintisori,ori a avut afta,ori a prins ceva virus...acum ce sa zic..nu-mi pare bolnavior,febra nu a facut,dintisori are 6 si m-am uitat atat cat am putut si nu mi s-a parut sa-i iasa ceva,trebuie sa ma uit bine,sa vad daca nu cumva i s-a facut afta din nou...SPER CA NU!!!El papa destul de binisor:
dimineata la 10 pireut din 2,sau 3 fructe diferite cu biscuite,o data sau de 2 ori pe saptamana ii puneam si branzica,dar de obicei cand ii faceam marut in cuptor
la 12.30:120-150 mil lapte dupa care 2 ore jumate de somnic(cateodata mai doarme si dupa-masa)dupa ce venim de la plimbarica)
la 15:legume cu carnita,sau supica cu carnita,sau legume cu galbenus(de 2 ori pe sapt) si 2 iaurtele
18.30:grizut in lapte cu umpic de dulceata,mamaliguta cu branzica si umpic de smantanica,sau mamaliguta cu lapte,sau pireut de cartofi cu untulet,sau pireu de legume cu fructe,sau pireut cu ficatel,sau lapte cu cereale
la 20.30:180mil lapte si daca nu papa seara cereale ii puneam in sticluta 2,3 linguri de cereale
la24 cateodata se scula si papa 90-120 mil lapte
la 4 dimineata:150 mil lapte cu 2,3 linguri cereale
apoi la 7.30 dimineata se scula cateodata si mai bea 90-12- mil lapte

asta era programul lui si eram multumita,dar acum refuza si fructele si asta nu a mai facut niciodata

Rose:sper ca analizele Andreutei sa iasa ok si cu lapticul nu stiu ce sa spun,dar stiu ca mie de la 1 an mi-a luat sticluta,ca sa ma dezobisnuiesc si sa beau lapticul din canita si odata cu pasul acesta am refuzat si lapticul si nu am mai vrut sa beau,din cate mi-a povestit mama si iti spun sincer ca mie nici acum nu-mi place(adica nu prea consum),si cat am fost insarcinata ma luptam cu o cana de lapte,asa ca poate Andreutei nu ii mai place lapticu'

va pup pe toate si sa nu uitam de voturi
Rose68
am fost la rezultate: calciu, fier in limite normale..........si medicul la care am fost sa citeasca analizele mi-a zis ca cu 100 de ml care ii papa in 24 de ore e minune ca are calciul, sideremia si hemoglobina in limite normale


dar din nefericire are UREEA mare fapt care semnifica posibila problema renala


maine dimineata facem eco sa vedem mai bine
petronici
QUOTE(Rose68 @ Oct 28 2009, 04:40 PM) *
am fost la rezultate: calciu, fier in limite normale..........si medicul la care am fost sa citeasca analizele mi-a zis ca cu 100 de ml care ii papa in 24 de ore e minune ca are calciul, sideremia si hemoglobina in limite normale
dar din nefericire are UREEA mare fapt care semnifica posibila problema renala
maine dimineata facem eco sa vedem mai bine

ne bucuram ca majoritatea analizelor au iesit bine si speram ca sa rezolvat si problema cu rinichiul...asteptam alte vesti bune de maine de la ecograf
pupicei Andreutzei si haideti cu voturile mai sunt vreo 5 parca si suntem la 400
claudiaena
Va punem si noi poze facute aseara, cele mai multe dintre ele...
CU MAMI SI TATI SI MARIA. NU-I ASA CA "SEMAN CU MAMI" ???

FAC EXERCITII PTR A STA LA SOLAR ...

SEXI, SEXI....

CU NASUL BELIT...DE ACUM 2 SAPTAMANI
USA
QUOTE(Danutza_rge @ Oct 27 2009, 05:26 PM) *
Doamne Ajuta-l pe Andu !


QUOTE(Eena @ Oct 27 2009, 07:05 PM) *
Alina scrie:
Doamne, adu-ti aminte de bucuria care ne-a umplut casa cand l-ai trimis pe Andu in viata noastra...o zi de 13 noiembrie ploiasa..."VA FI NOROCOS!" ne-am spus, in ciuda superstitiilor..... apoi, l-am adus in CASA TA sa il binecuvinetezi intr-o zi de 14 ianuarie, o zi in care ninsoarea albise pamantul mai frumos ca niciodata..." E UN SEMN CA DUMNEZEU IL IUBESTE PE THEODOR_ANDREI!" ....apoi, au venit nopti albe de nesomn si negre de durere, in care credeam ca ne-ai uitat... in care deznadejdea ne orbise ratiunea si ne adusese in pragul nebuniei...insa, TU, DOAMNE ai inceput sa deschizi PORTILE si sa ne arati ca ESTI ALATURI DE NOI...ca ne incerci credinta, INSA NU NE LASI!
IARTA-NE, DOAMNE...am gresit, suntem pacatoshi... MILUIESTE-NE si MILOSTIVESTE-NE ...iarta-ne clipele ratacirii si DA-I GRABNICA VINDECARE FIULUI MEU THEODOR -ANDREI!
AMIN!



QUOTE(ruxy @ Oct 27 2009, 10:02 PM) *
Aceasta nu este o lista...este un LANT UMAN



1. Ruxy
2. Diana1318
3. Eena
4. Monicahs2000
5. Cristinu_tza
6. CristinaS
7. Miha79
8. Ssimmona
9.Oktavia
10.Marimaria
11.laura83
12.Lili
13.AdelinaS
14. Sara
15.meaw_ela
16.USA
17. Alexandra81
18. Kerstin
19. Rose68
19. dani80
20. dyanp
21.hellena09
22.adela72
23.flori-de-camp
24.mlaura
25.cleo74
26.ADMINII UTILE COPII
27.nayara
28.ramo82na
29.Dana72
30.30.petronici
31.grizzy
32.Lusha&zbenguica
33.floricica81
34.nalya
35. maria26
36.robyericky
37.alina_am
38.roxikira
39.sylvy
40.ligiamos
41.Alondra
42 Karmin
43. Karmen
44.Mih@ela
45.Dana_26
46.miron_doina
47.ninina
48.iuliacorina29


QUOTE(laguna.blue @ Oct 28 2009, 03:12 PM) *
"Mutand muntii din loc
Traiau odata in Anzi doua triburi de razboinici--unul locuia la poalele muntilor, iar altul sus pe creste. Intr-o zi, cei care locuiau pe munte i-au invadat pe cei de la poalele muntilor, si ca prada de razboi, au rapit un copil si l-au dus cu ei sus in munti.
Oamenii de la poale nu stiau cum sa urce pe munte...nu cunosteau nici potecile folosite de munteni si nici nu stiau unde se ascund muntenii sau cum sa mearga pe urmele lor pe potecile abrupte.
Dar chiar si asa, ei i-au trimis pe cei mai buni razboinici ai lor, sa urce muntele si sa aduca copilul inapoi acasa.
Razboinicii au incercat o metoda, apoi alta, dar nu au reusit sa urce. Au luat-o pe o poteca, pe urma pe alta...insa dupa mai multe zile de efort nu urcasera decat vreo doua sute de metri.
Deznadajduiti si neputinciosi, hotarara ca au pierdut lupta si se pregatira sa se inapoieze in satul lor. Isi impachetau lucrurile ca sa coboare in vale, cand au vazut-o pe mama copilului indreptandu-se spre ei... Si-au dat seama ca ea, cobora muntele pe care ei nu reusisera sa-l urce.
Apoi au vazut ca-l avea, legat pe spate, pe baietelul ei. Cum e posibil?
Unul din ei i-a dat binete si a zis:
- Noi nu am reusit sa urcam pe munte. Cum de ai izbutit tu, cand noi, cei mai puternici barbati din sat, am ratat?
Femeia dadu din umeri si spuse:
-Nu era copilul vostru... "

crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif
CU DUMNEZEU INAINTE!



QUOTE(laguna.blue @ Oct 28 2009, 04:27 PM) *
Luni -26 octombrie, am semnat angajamentul cu Banca Internationala a Donatorilor de Maduva Osoasa, prin intermediul clinicii I.M.E.,angajament prin care ne obligam sa achitam la sfarsit toate costurile rezultate in urma cautarii, suma care poate fi cca. 5000 E pentru fiecare posibil donator verificat . Ni s-a explicat ca procedura de cautare este urmatoarea:
-pe baza analizelor efectuate la prima cautare , cat si a experientei personalului specializat de la Centrul de cautare, se procedeaza la verificarea PRIMULUI POSIBIL DONATOR, pe care ei il considera cel mai apropiat de ADN-ul lui Andu. Dar, cum sunt atat de multi posibili donatori, in varful ierarhiei de compatibilitate sunt multi cu ADN-ul foarte apropiat de cel al lui Andu;
Numai DUMNEZEU stie daca PRIMUL ALES de ei pentru a fi verificat ESTE CEL MAI COMPATIBIL, astfel ca e necesar sa se mai verifice cativa donatori din VARFUL IERARHIEI.
Timpul de verificare al unui posibil donator poate dura pana la 6 luni, iar la sfarsitul cautarii suntem informati daca donatorul verificat este 100% compatibil cu Andu, sau NU. Daca raspunsul este negativ, va trebui sa semnam un nou acord de cautare si se va proceda la verificarea urmatorului posibil donator.
Doctorul Sodani ne-a recomandat, sa se verifice MAXIM 4 POSIBILI DONATORI, iar daca nici unul din acestia nu este 100% compatibil cu Andu, se va realiza transplantul de la mama ( in acest caz nu mai conteaza procentul de compatibilitate mama-fiu, este un alt protocol, o alta chimioterapie mult mai agresiva si riscuri mai mari), insa este SINGURA SOLUTIE de vindecare a lui Andu.
PROF.Dr. LUCARELLI este singurul care realizeaza acest timp de transplant - "transplantul de la mama, protocolul 30".
Acesta este si motivul pentru care am venit AICI, desi multi spun ca in alta parte era mai ieftin, ca nicaieri nu e sigur 100%...
AICI ni s-a recomandat de catre mai multi medici din Romania sa venim, deoarece Andu nu are frate ( singurul posibil donator inrudit), iar in cazul in care NU I SE GASESTE DONATOR NEINRUDIT in Baza internationala, se va face transplantul DE LA MAMA.
Ca orice parinte, VII UNDE TI SE SPUNE CA ESTE CEL MAI BINE PENTRU COPILUL TAU. Nu stiu care parinte in situatia noastra ar fi ales optiunea mai ieftina, ca apoi sa isi reproseze ca NU A FACUT CE I SE SPUSESE CA E CEL MAI BINE pentru a-si salva copilul?! Noi nu am putea trai cu asemenea procese de constiinta! NOI am facut si incercam in continaure SA FACEM CE NI SE SPUNE CA E CEL MAI BINE PENTRU COPILUL NOSTRU, restul ESTE IN MAINILE LUI DUMNEZEU!
CU DUMNEZEU INAINTE!
anku
claudiena o fam tare frumoasa...mihaita e un duuuuuuuuuulce peste tot zambeste si rade...
dar a fost julit bine la nasuc....bine ca ia trecut si nu a lasat urme...
va poopam p toti..sunteti minunati tzuc.gif

rose....bine ca are ce-i tb in corp...cu ureea ...speram sa auziti vesti cat de cat bunicele maine si sa fie ok rinichiul...
poop tzuc.gif
sinzigm
Am citit mesajele de la USA si va spun sincer ca mi-au dat lacrimile....Doamne ajuta-l pe Andu si fa-l bine,da-le parintilor lui putere sa lupte mai departe pentru puiul lor!!!

Rose:sper din suflet ca rezultatul de maine de la ecograf sa fie unul bun.Pana atunci toate gandurile de bine.o pupam pe puiuta ta!!!

Claudiaena:sunteti o familie tare frumoasa.Mihai seamana cu tati din cate vad,sau mi se pare?Sa-ti traiasca copilasii si sa va bucurati de ei!!!

va pupam si va dorim somn usor si vise placute floare2.gif
geocoto
QUOTE(claudiaena @ Oct 28 2009, 08:03 PM) *
Va punem si noi poze facute aseara, cele mai multe dintre ele...
CU MAMI SI TATI SI MARIA. NU-I ASA CA "SEMAN CU MAMI" ???


Sunteti o familie implinita cu asa copilasi.Maria pare o fetita delicata ca o floare dar o sora iubitoare pentru fratiorul ei zambaret.Pot spune ca este diferenta ideala intre 2 frati.
Daca vreuna dintre mamicile de pe aici se decide la inca un bebic poate ne spui cum sa procedam sa nu apata gelozii, sincer asta ma sperie cel mai tare, mai ales ca am baiat si sta lipit toata ziua numai de mine.
Pupici,
Geo

PS Am incercat sa scriu si aseara dar asa de obosita ce eram ca dupa ce am terminat de scris in loc sa apas Add reply am inchis "fereastra" si am renuntat sa mai scriu din nou.
Noapte buna va doresc.
Lusha&Zbenguica
BUNA ZIUA, SPER SA NU DERANJEZ PREA TARE
O ALTA IDEE ... POATE ASA MERGE TREABA
CE SPUNETI ?
trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif





QUOTE(Sara1 @ Oct 28 2009, 08:37 PM) *
Fetelor, scuzati intruziunea, dar poate ati auzi, poate nu de povestea lui Andu! Daca nu ati auzit, va rog, duceti-va pe Topicul asta http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...c=10030&hl=
si cititi nitel.
Am primit o gramada de raspunsuri de la cite fete care au probleme materiale si care sunt sigura ca se rusineaza sa depuna 1 Euro. Si timpul trece si viata de zi cu zi ne copleseste cu treburile si UITAM!!! Si in felul asta a mai trecut o zi, si in cont nu a intrat nimic! Fetelor, daca 25 000 de persoane s-ar duce la banca si ar dona 1Euro, misiunea noastra ar fii terminata si nu ne-ar mai ramine decit sa tinem pumnii sa ne rugam si sa asteptam sa primim vesti bune de la Alina!
Va rog, considerati acest Euro, ca o luminare pe care o aprindeti in biserica pentru sanatatea si bunastarea familiei, copiilor vostrii. Va rog, intrati in "biserica" si aprindeti luminarea aceasta! Nu exista persoana care sa nu aiba 1 Euro. Avem nevoie de 25 000 de astfel de lumanari, 1 Euro este atit de putin, este aproape un simbol al apartenetei noastre la aceasta cauza!!!!!!
Va implor, eu, ca mama de doi copii, donati acest euro, ajutati la salvarea vietii acestui minunat baietel de nici 4 ani!!!! Nu este nimic mai groaznic pe lumea asta decit sa iti vezi copilul bolnav si sa nu fii in stare sa-l ajuti! Hai sa ne consideram mame virtuale ale lui Andu si sa facem un gest care pentru el este vital, pentru ca apoi sa putem sa ne bucuram de vesti bune de la Alina!!!!!





Rose68
am fost la eco si este bine dar am primit recomandarea sa facem anual cate un eco
va avertizase si Geo, fiti atente cu alimentele bogate in calciu, daca bebe papa 500-600 ml in 24 de ore......nu mai are nevoie de iaurt sau branza decat maxim 1-2 lingurite in fructe pentru ca rinichii proceseaza foarte greu.........si iaurt la 2-3 zile maxim 100 ml.
findca noi nu papam lapte avem voie 50 grame branza 1 zi da , o zi ba
atat.....dupa 1 si jumatate se schimba situatia

va pupam si suntem fericite ca suntem bine

si in sfarsit acum ne place si noua la olita, desi inca nu am facut nimic in ea.......doar mami se s-a tot scremut pe langa mine

petronici
QUOTE(Rose68 @ Oct 29 2009, 11:57 AM) *
am fost la eco si este bine dar am primit recomandarea sa facem anual cate un eco
va avertizase si Geo, fiti atente cu alimentele bogate in calciu, daca bebe papa 500-600 ml in 24 de ore......nu mai are nevoie de iaurt sau branza decat maxim 1-2 lingurite in fructe pentru ca rinichii proceseaza foarte greu.........si iaurt la 2-3 zile maxim 100 ml.
findca noi nu papam lapte avem voie 50 mg branza 1 zi da , o zi ba
atat.....dupa 1 si jumatate se schimba situatia

va pupam si suntem fericite ca suntem bine

si in sfarsit acum ne place si noua la olita, desi inca nu am facut nimic in ea.......doar mami se s-a tot scremut pe langa mine


ne bucuram mult Rose ca e totul bine si ce bine sta ea pe olita si ce misto e olita...pupacim pe Andreutza
petronici
QUOTE(claudiaena @ Oct 28 2009, 09:03 PM) *
Va punem si noi poze facute aseara, cele mai multe dintre ele...
CU MAMI SI TATI SI MARIA. NU-I ASA CA "SEMAN CU MAMI" ???

FAC EXERCITII PTR A STA LA SOLAR ...

SEXI, SEXI....

CU NASUL BELIT...DE ACUM 2 SAPTAMANI

felicitari mamico pt familia frumoasa si la ce julitura avea pe nasuc bine ca nu i-a ramas semn...
pupici tzuc.gif tzuc.gif
anku
QUOTE(Rose68 @ Oct 29 2009, 09:57 AM) *
am fost la eco si este bine dar am primit recomandarea sa facem anual cate un eco
va avertizase si Geo, fiti atente cu alimentele bogate in calciu, daca bebe papa 500-600 ml in 24 de ore......nu mai are nevoie de iaurt sau branza decat maxim 1-2 lingurite in fructe pentru ca rinichii proceseaza foarte greu.........si iaurt la 2-3 zile maxim 100 ml.
findca noi nu papam lapte avem voie 50 grame branza 1 zi da , o zi ba
atat.....dupa 1 si jumatate se schimba situatia

va pupam si suntem fericite ca suntem bine

si in sfarsit acum ne place si noua la olita, desi inca nu am facut nimic in ea.......doar mami se s-a tot scremut pe langa mine


ooooooooo...f bine....ca nu e nimic...super...vezi mamico???
super si ne bucuram tare mult....
si stati p olita?????
hi hi...ce faaaain...al meu nu sta liwlol.gif
pai imediat poate pe la un an si 2-3 luni faceti caca la olita...
poopam o andreiuta frumoasa...dam muuuuuuulte voturi.... tzuc.gif

deci asta sa fie explicatia ptr care la cursul ala mi se spusese sa nu-i mai dau iaurt...si ca dc bea lapte sa-l las in pace si sa-i dau numai simplist de mancare...
si articolul ala cu branzica calcica cum ca este o tampenie deci e adev...
deci pana la un an jumate grija cu calciul in abundenta!!!!!
si cand te gandesti ca inainte se dadea iaurt,branza calcica,lapte si medicamente de Ca wacko.gif
claudiaena
Buna dimineata! Noi azi ca si ieri am fost destul de matinali... Ne-am trezit la 6.30 mad.gif si de atunci nu am facut decat o pauza scurta de 20 min de somn... In rest ne muncim sa ne apucam de orice putem si sa stam tontoroi. Mami ne-a pregatit ciorbita asa ca va invitam si pe voi, mai ales ca vine pranzul


va multumim ca m-ati laudat si pe mine si pe familia mea si ca v-au placut pozele....
Rose, frumoasa e tareeeee Andreiutza si e mult mai inaintata ca mine, ca eu nu stau pe asa ceva...Asa ca iti daruiesc trandafir.gif , ca esti cea mai TAREEE!!!!
PUPICEIII partners.gif
danieelaa
QUOTE(Rose68 @ Oct 29 2009, 12:57 PM) *
si in sfarsit acum ne place si noua la olita, desi inca nu am facut nimic in ea.......doar mami se s-a tot scremut pe langa mine


felicitari pt olita trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif sper sa va placa la fel de mult ca noua.....................daca inainte plecam de pe ea, acum suntem foarte incantate de olita si facem la olitza nu tot timpul dar de cele mai multe ori cand o pun face la olitza
votat ingerasii
anku


astazi avem un sarbatorit ......

sinzigm
Rose:ne bucuram ca Andreuta e bine!!!Deci daca Matei papa intre 500-600 mil de lapte pe zi,nu mai am voie sa-i dau iaurtel si branzica,decat 1lingura,2 de fructe din care isi extrage calciu?Asa am inteles eu!!!Oricum acum refuza absolut orice,papa numai laptic,asa ceva nu a mai facut pana acum...pare foarte bine dispus,m-am uitat si in gurita si nu i-a aparut nici o afta,sper ca intr-adevar sa nu fie decat dintisorii de vina.

Geo:buna intrebarea ta pt Claudiaena,ca si eu sunt curioasa cum poti sa-i faci sa nu fie gelosi.Eu sincer cred ca e mai dificil cu cat cresc mai mari,pt ca stiu sa isi manifeste diplomat gelozia si niciodata nu stii ce le poate capul!!!

LA MULTE LUNITE MIHAITA!!! occasion.gif occasion.gif occasion.gif SA CRESTI MARE SI SA FII UN BAIAT ASCULTATOR!!!


Matei iti trimite in dar o


iar pentru mami pe care o felicitam pt cei doi copilasi minunati

va pupam si va dorim o zi frumoasa
sinzigm
Fetelor,spuneti-mi si mie cum as putea sa donez acel euro de care are atata nevoie Andu?Pt ca nu sunt acasa,sa ma pot duce la banca,exista alta alternativa?poate careva dintre voi are chef si timp sa-mi explice si mie
petronici
QUOTE(sinzigm @ Oct 29 2009, 03:01 PM) *
Fetelor,spuneti-mi si mie cum as putea sa donez acel euro de care are atata nevoie Andu?Pt ca nu sunt acasa,sa ma pot duce la banca,exista alta alternativa?poate careva dintre voi are chef si timp sa-mi explice si mie

eu aici m-am dus acolo unde trimite-am prin western union si am trimis prin alta firma se numeste value trans...i-am dat tot codul ala,numele intestatarului, in orasul Bucuresti...si sper ca au ajuns unde trebuie...
zicea aea de acolo ca mai sunt romani care trimit direct in contul care il au deschis in tara....acum acolo nu stiu cum se procedeaza....
dute pana la o banca si intreaba....le zici ca vrei sa faci o donatie...
pupici
Rose68
am fost si la pediatrul ANdreutei:
avem 71 cm si 8350 grame
geocoto
QUOTE(Rose68 @ Oct 29 2009, 10:57 AM) *
am fost la eco si este bine dar am primit recomandarea sa facem anual cate un eco
va avertizase si Geo, fiti atente cu alimentele bogate in calciu, daca bebe papa 500-600 ml in 24 de ore......nu mai are nevoie de iaurt sau branza decat maxim 1-2 lingurite in fructe pentru ca rinichii proceseaza foarte greu.........si iaurt la 2-3 zile maxim 100 ml.
findca noi nu papam lapte avem voie 50 grame branza 1 zi da , o zi ba
atat.....dupa 1 si jumatate se schimba situatia

va pupam si suntem fericite ca suntem bine

si in sfarsit acum ne place si noua la olita, desi inca nu am facut nimic in ea.......doar mami se s-a tot scremut pe langa mine



Daca as fi langa ea as pupaci-o de cateva ori ca tare dulcica mai este tzuc.gif .Pacat ca ai facut poza dupa ce au inceput votarile ca pe asta o puneam.Pur si simplu radiaza chiar daca nu este un moment care sa-l arati si la altii.

Sanzi daca ai home banking este cel mai simplu sau explica pe site-ul deschis pt Andu despre cum sa platesti paypall.Noi asa platim cand cumbaram de pe e-bay ceva..
Lusha&Zbenguica
fetelor roxikira a reusit

va asteptam AICI sa ne spuneti cum v-ati simtit dupa o zi de renuntat la tigari
dar mai ales cum v-ati simtit ca ingeri pentru ANDU
AJUTORUL E IN MAINILE NOASTRE
SA NU RAMANEM INDIFERENTI





Sa ne rugam impreuna, cu mic cu mare, pentru reusita!

danieelaa
buna dimineata ........
LA MULTE LUNITHE MIHAITZA occasion.gif occasion.gif
votat ingerasii de decembrie
danieelaa
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
sa va arat si voua eu am ramas socata.......reguli dupa reguli :

ASTA E LISTA BUNA
.......
.......
LISTA REGULI

1. votul minim pe zi este de 7
2. daca o persoana stie ca nu va vota in acea zi min 7( ca pleaca sau are alte pb) . are obligata sa anunte
3. ceilalti vor decide personal daca o voteaza sau nu in acea zi
4. cine da mai putine voturi decat cele stabilite si nu anunta, in mai mult de 2-3 ture, va fi eliminat din lista
5. daca o mamica minte de 3 ori si este prinsa iese afara
6. cine are chef de cearta iese afara biggrin.gif biggrin.gif
petronici
LA MULTE LUNITE MIHAITA! occasion.gif occasion.gif occasion.gif SA CRESTI MARE SI VOINIC (scuzati intarzierea)
petronici
QUOTE(danieelaa @ Oct 30 2009, 12:06 PM) *
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
sa va arat si voua eu am ramas socata.......reguli dupa reguli :

ASTA E LISTA BUNA
.......
.......
LISTA REGULI

1. votul minim pe zi este de 7
2. daca o persoana stie ca nu va vota in acea zi min 7( ca pleaca sau are alte pb) . are obligata sa anunte
3. ceilalti vor decide personal daca o voteaza sau nu in acea zi
4. cine da mai putine voturi decat cele stabilite si nu anunta, in mai mult de 2-3 ture, va fi eliminat din lista
5. daca o mamica minte de 3 ori si este prinsa iese afara
6. cine are chef de cearta iese afara biggrin.gif biggrin.gif

liwlol.gif doamne fereste unde sa ajuns....nu stiam cum a fost data trecuta dar nu mi-am inchipuit chiar asa...
fara cuvinte...
danieelaa
QUOTE(petronici @ Oct 30 2009, 01:19 PM) *
liwlol.gif doamne fereste unde sa ajuns....nu stiam cum a fost data trecuta dar nu mi-am inchipuit chiar asa...
fara cuvinte...

asta e liwlol.gif liwlol.gif
petronici
votat copilasi...
cred ca am descoperit de ce nu mi-a mancat pana acum (sau cel putin sper sa fie acesta motivul) ne-a mai iesit un dintisor...deci in total avem 6...
poate isi revine cu mancatul...ca m-am saturat sa tot dau la catel papica....
pupicei la bebici nostri dragi de decembrie... tzuc.gif
danieelaa
QUOTE(iyna30 @ Oct 30 2009, 01:03 PM) *
PACAT, PACAT, PACAT....
AM FOST SI EU PE AICI PRIN MINUNATA LISTA!!! AM CONSTATAT CU TRISTETE CA PENTRU UNELE MAME CHIAR CONTEAZA CAT DE MULT ESTE VOTATA O POZA CAT ESTE APRECIATA O POZA DE CEILALTI!OARE VA DATI SEAMA CAT DE PATETICE SUNTETI UNELE???DE CE NU POATE FACE CINEVA CEVA BENEVOL NU DOAR DACA PRIMESTE CEVA LA SCHIMB???SI VA MAI BATETI CU PUMNUL IN PIEPT CA AJUTATI PE UNUL SI PE ALTUL???AM FOST CURIOASA IERI SA VAD DACA NU DESCHID CALCULATORUL SI NU VOTEZ CE SE INTAMPLA!SI AM VAZUT!!!NIMENI DIN ACEST TOPIC CARE SEOCUPA CU LISTE PARALISTE NU S-A GANDIT:"MAI POATE OMUL ARE O PROBLEMA AZI!POATE NU POATE DESCHIDE CALCULATORUL".NU STIU DACA SCOPUL CONCURSULUI ESTE CEL PE CARE IL AVETI VOI!EU UNA STIU CA NU AM NEVOIE DE MII SI MII DE VOTURI SA IMI DAU SEAMA CA PENTRU MINE COPILUL MEU ESTE "COPILUL ANULUI"
ASA CA DOAMNELOR VA ANUNT OFICIAL: MA RETRAG DIN MINUNATA LISTA;PARDON ...AM VAZUT NU M-ATI MAI INCLUS AZI! CUI II PLACE POZA COPLULUI MEU...NU ARE DECAT SA O VOTEZE FARA SA PRIMEASCA NEAPARAT CEVA IN SCHIMB!!!PENTRU MINE COPILUL MEU ORICUM VA FI "COPILUL ANULUI"! jucaus.gif
OARE VA DATI SEAMA CATE CLIPE PRETIOASE PIERDETI PE CERTURI SI LISTE FACUTE ....IN SPERANTA CA MINUNEA VOASTRA DE COPIL VA FI:"COPILUL ANULUI"?


asta mi-a placut mult....in loc sa fie un concurs frumos e un concurs al scandalurilor.........pacat
anku
oaaauuuuuuu...cat adevar....
asa am patit si eu....nu am mai putut eu vota ...timp de 11 zile nu s-a adunat nici un vot in plus la darius...
si mi-a placut figura aia cu maram ajutam p x si y!!!!!!!ffff mult adevar...dar putini au puterea sa o zica...dar e tipic sa nu mai zic cum...sa ne batem cu pumnul in piept ca aym facut pt cineva ceva...


vad ca e cam liniste p aici!!!
iubitul meu Darius de 2 zile se culca la 22-22.30...nu mai vrea la 20.00...ieri am stat de la 20.15 pana la 22.35 cu el in camera sa-l adorm...noaptea doarme...dar nu inteleg de ce nu mai doarme la 20!!!ca afara il scot si cate 7-8 ore[de ex ieri atata am stat p afara]..
sa speram ca-si revine ...dimineata la 6.00-6.30 e in picioare si ziua imi doarme in 2 reprize a cate 10-15 min...deci neaparat ca sa-si faca somnul necesar tb sa-l culc la 20

va poopam... tzuc.gif
simina ana ce mai faceti voi???sunteti bine??? tzuc.gif
adina???geutzica???
iuly nu mai stim nimic de tine....
sinzigm
Buna fetele!!!Ce planuri aveti pentru astazi?La noi e soare,dar sufla vantul destul de tare....oricum cred ca o sa iesim pe-afara umpic,ca mi-e mila sa-l tin in casa.
Petronici:ei uite care o fi fost baiu la voi!!!Sa speram ca nu o sa mai arunci mancarea pe fereastra si Adelin o sa isi revina!
Matei nu mai papa decat laptic,ieri a papat 200 gr pestisor cu paste,dar atat...in rest doar laptic.Azi dimineata am incercat sa-i dau banana,dar a refuzat si pe urma am pus-o in laptic,dar a baut doar 90 mil.Sper sa fie ceva trecator.

va pup pe toate si va doresc o zi placuta
oana petrina
buna dragelor
ce sa va spun ca daca pana la 9 luni bebe nu a fost bolnavior acum s-a gandit sa recupereze. poate de la dinti acum . alaltaieri mi-a facut febra. azi diaree. am fost la dr si nu are nimic. mi-a dat un tratament . vad ca si-a mai revenit. si e marait tot timpul si vrea numai in brate si in special la mine. toata ziua mama. dar e asa de dulce ca ce pot sa fac? il tin in brate rolleyes.gif
despre concurs ce sa mai zic........ma doare capul. asa ceva n-am mai vazut. penibil
Geo mi-e dor de voi. abea mai reusesc sa intru pe net printre pampersii plini de... liwlol.gif tre sa ma duc sa pun la loto la cat kk am sters zilele astea
Claudia ai niste copilasi tare frumosi. da ce s-a julit puiul tau..........of ii trece pana se insoara laugh.gif
o pupam pe Andreuta si speram ca nu o sa mai fie bolnavioara. este o mandrete de fata.
Petronici si Sanzi mai vrem poze cu puii.
Anku sper ca Darius sa se culce devreme ca sa te lase sa stai cu tati.
Daniela ce face printesuca ta?
Simina pe unde umblati tu cu puiul tau pufos si bun de papat?
va pup
geocoto
QUOTE(petronici @ Oct 30 2009, 11:23 AM) *
votat copilasi...
cred ca am descoperit de ce nu mi-a mancat pana acum (sau cel putin sper sa fie acesta motivul) ne-a mai iesit un dintisor...deci in total avem 6...
poate isi revine cu mancatul...ca m-am saturat sa tot dau la catel papica....
pupicei la bebici nostri dragi de decembrie... tzuc.gif


nanner.gif nanner.gif nanner.gif Yuppiiiii

QUOTE(anku @ Oct 30 2009, 12:09 PM) *
oaaauuuuuuu...cat adevar....
asa am patit si eu....nu am mai putut eu vota ...timp de 11 zile nu s-a adunat nici un vot in plus la darius...
si mi-a placut figura aia cu maram ajutam p x si y!!!!!!!ffff mult adevar...dar putini au puterea sa o zica...dar e tipic sa nu mai zic cum...sa ne batem cu pumnul in piept ca aym facut pt cineva ceva...
vad ca e cam liniste p aici!!!
iubitul meu Darius de 2 zile se culca la 22-22.30...nu mai vrea la 20.00...ieri am stat de la 20.15 pana la 22.35 cu el in camera sa-l adorm...noaptea doarme...dar nu inteleg de ce nu mai doarme la 20!!!ca afara il scot si cate 7-8 ore[de ex ieri atata am stat p afara]..
sa speram ca-si revine ...dimineata la 6.00-6.30 e in picioare si ziua imi doarme in 2 reprize a cate 10-15 min...deci neaparat ca sa-si faca somnul necesar tb sa-l culc la 20

va poopam... tzuc.gif
simina ana ce mai faceti voi???sunteti bine??? tzuc.gif
adina???geutzica???
iuly nu mai stim nimic de tine....


Crize de luna a 10 a ai uitat?Si Lucas si-a schimbat ora de adormit pentru cateva zile si apoi cred ca i s-a facut mila de biata lui mamica care pica din picioare de somn... somn.gif Doarme dus pana la 2 sau 3 si apoi se trezeste din ora in ora dar avand in vedere ca cei 4 dintisori i-au iesit toti o data la un interval de 2 zile nu mai zicem nimic.Imi pare rau ca nu ma lasa sa-i fac poza..Dar acum a invatat sa scrasneasca din dinti si sa ma muste de barbie si radeeeeeee.. yes.gif

QUOTE(oana petrina @ Oct 30 2009, 08:03 PM) *
buna dragelor
ce sa va spun ca daca pana la 9 luni bebe nu a fost bolnavior acum s-a gandit sa recupereze. poate de la dinti acum . alaltaieri mi-a facut febra. azi diaree. am fost la dr si nu are nimic. mi-a dat un tratament . vad ca si-a mai revenit. si e marait tot timpul si vrea numai in brate si in special la mine. toata ziua mama. dar e asa de dulce ca ce pot sa fac? il tin in brate rolleyes.gif
despre concurs ce sa mai zic........ma doare capul. asa ceva n-am mai vazut. penibil
Geo mi-e dor de voi. abea mai reusesc sa intru pe net printre pampersii plini de... liwlol.gif tre sa ma duc sa pun la loto la cat kk am sters zilele asteaClaudia ai niste copilasi tare frumosi. da ce s-a julit puiul tau..........of ii trece pana se insoara laugh.gif
o pupam pe Andreuta si speram ca nu o sa mai fie bolnavioara. este o mandrete de fata.
Petronici si Sanzi mai vrem poze cu puii.
Anku sper ca Darius sa se culce devreme ca sa te lase sa stai cu tati.
Daniela ce face printesuca ta?
Simina pe unde umblati tu cu puiul tau pufos si bun de papat?
va pup


Pai daca nu ma lasa copilutul asta sa fac nimic...Lasa ca recuperam noi hug.gif si pentru mohicanul meu drag tzuc.gif

Maine dam o fuga pana la Duisburg, in Germania si sper sa se comporte bine mandrul soare.Nu stiu daca am scris ca i-am luat scaunel cu fata la drum ca in maxi cosi se maraia tare si abea de indrazneam sa plec undeva singura cu el la drum.Azi am fost iesiti noi 2 si a stat cumintel foc in scaunelul lui si eu care cantam ca o nebuna ca nu ne luasem muzica cu noi.. laugh.gif

Simina cum te mai simti? trandafir.gif trandafir.gif
Rose v-ati intors din excursie?
Votat puiutii desii sunt poze cu cate 2000 de voturi... sad.gif

PUP,
Geo oFloare1.gif
danieelaa
geo si rose sa facut o lista de vot ,daca vreti sa intrati si voi in aceasta lista e o lista cu bb care au voturi putine,adik normale
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...072&st=1370
petronici
Adelin in loc sa se faca bine e mai rau,sambata noaptea febra 39.2 ,astazi la fel...l-am chemat pe doctor..ne-a dat antibiotic...
ii dau timp de 5 zile de 2 ori pe zi...
asta este...sper sa-i treaca tusea asta cat mai repede...
pupici la bebelusi
danieelaa
QUOTE(petronici @ Nov 1 2009, 05:35 PM) *
Adelin in loc sa se faca bine e mai rau,sambata noaptea febra 39.2 ,astazi la fel...l-am chemat pe doctor..ne-a dat antibiotic...
ii dau timp de 5 zile de 2 ori pe zi...
asta este...sper sa-i treaca tusea asta cat mai repede...
pupici la bebelusi

multa sanatate la adelin
anku
QUOTE(geocoto @ Nov 1 2009, 12:34 AM) *
Crize de luna a 10 a ai uitat?Si Lucas si-a schimbat ora de adormit pentru cateva zile si apoi cred ca i s-a facut mila de biata lui mamica care pica din picioare de somn... somn.gif Doarme dus pana la 2 sau 3 si apoi se trezeste din ora in ora dar avand in vedere ca cei 4 dintisori i-au iesit toti o data la un interval de 2 zile nu mai zicem nimic.Imi pare rau ca nu ma lasa sa-i fac poza..Dar acum a invatat sa scrasneasca din dinti si sa ma muste de barbie si radeeeeeee.. yes.gif
Pai daca nu ma lasa copilutul asta sa fac nimic...Lasa ca recuperam noi hug.gif si pentru mohicanul meu drag tzuc.gif

PUP,
Geo oFloare1.gif

despre ce postasem eu o data...era criza de luna a 8-a...care in mod normal ar fi tb sa se sf catre lunile 10-11
sa vedem...
vad ca de 3 zile se culca cu tacso la 20.30...nu ma pot plange ca nu se trezeste nici sa pape ... liwlol.gif se culca la 20.30 si se scoala la 7...sa vedem cat il tine...bine ca au fost doar 2 zile in care nu voia sa se culce wacko.gif
doar ca e mai greu de adormit desi afara iesim fff mult...dar am preluat si eu modelul de la cineva....sa faca bine tacso sa-l culce liwlol.gif si eu il scot in fiecare zi afara...
asa ne-am impartit... smile.gif
deci voi aveti 4 dintisori...hi hi... smile.gif








azi am fost p afara...sa mancam un grill ...si Darius ca niciodata stand acoperit in carut cu sacul de la carut a dormit bustean 4 ore liwlol.gif mi-a picat de minune...am bagat carutul in hol la restaurant ,am mancat linistiti,am baut si un vin si apoi am luat-o spre casa p jos...am admirat si eu peisajul de toamna fara acompaniamente ...mi-a picat de minune ca a dormit ca si asa erau 3 grade afara si nu voiam sa traga aer rece... tongue.gif

va poopam p toti tzuc.gif
anku
QUOTE(petronici @ Nov 1 2009, 02:35 PM) *
Adelin in loc sa se faca bine e mai rau,sambata noaptea febra 39.2 ,astazi la fel...l-am chemat pe doctor..ne-a dat antibiotic...
ii dau timp de 5 zile de 2 ori pe zi...
asta este...sper sa-i treaca tusea asta cat mai repede...
pupici la bebelusi

o dragutul de el... sad.gif
insanotasire grabnica va dorim....fara complicatii sad.gif
simina_ana
QUOTE(petronici @ Nov 1 2009, 05:35 PM) *
Adelin in loc sa se faca bine e mai rau,sambata noaptea febra 39.2 ,astazi la fel...l-am chemat pe doctor..ne-a dat antibiotic...
ii dau timp de 5 zile de 2 ori pe zi...
asta este...sper sa-i treaca tusea asta cat mai repede...
pupici la bebelusi



Adelin.....

petronici
QUOTE(danieelaa @ Nov 1 2009, 05:20 PM) *
multa sanatate la adelin



QUOTE(anku @ Nov 1 2009, 10:12 PM) *
o dragutul de el... sad.gif
insanotasire grabnica va dorim....fara complicatii sad.gif



QUOTE(simina_ana @ Nov 2 2009, 01:18 AM) *
Adelin.....


multumim pt urari si eu sper sa-i treaca cat mai repede...un chin cand trebuie sa-i dau antibioticul pt ca il scoate din gurita...la aerosol nici nu mai zic cat plange...sa saturat si el saracul...si de ieri m-a luat si pe mine o durere de gat si tusesc putin...ce sa mai acum suntem toti 3 bolnaviori...
oricum azi noapte nu a mai facut febra...dupa astea 5 zile de tratament mergem iarasi la control sa vedem cum stam cu bronsita...
pupicei la pitici...
claudiaena
Buna dimineata!
In sfarsit Mihai face nani iar mami... cafea.gif si offtopic.gif . Noi am avut un weekend aglomerat, plin de musafiri si obositor. Dqaca mai punem la socoteala ca si Mihai face criza de luna a 10 cu asa de multe treziri noaptea, va imaginati ce fresh sunt, mai ales ca am de facut curat dupa musafiri spalvase.gif . Una peste alta, e vacanta si Maria e si ea acasa si ma oboseste si mai mult... ( ma plictisesc, de ce sa strang jucariile lui Mihai, vreau ceva dulce, ce sa mai fac, etc) de-mi vine sa fug departe.... nervi.gif
Si la noi e friggggg... Dimineata cand a plecat sotul la masina termometru arata -2 grade... Parca e prea frig. Oricum, am iesit un pic afara in fiecare zi, dar parca si organismul nu e obisnuit cu asa frig, si ma infofolesc si eu si pe copii, de ma iau toate transpiratiile cand plec de acasa...
Acum stau sa fac o pauza cat doarme baiatul, ca de dimineata sunt satula de treaba. Noi vrem sa plecam la munte si stau un pic cu grija ca vremea asta prea isi face de cap. Concediul sotului meu de 3 zile il avem programat de mult si ne-am propus sa plecam... Asa ca pe miercuri seara plecam si ne intoarcem duminica... Va povestesc sapt viitoare cum a fost si daca mi-am mai incarcat bateriile.
Mihai a inceput sa fie f mobil. A invatat sa merga in 4 labe sa se ridice singur din culcat in fundulet, ajutandu-se de manute si apoi daca are de ce sa se agate, tup si in picioare...E f capricios; daca ii ia Maria o jucarie din mana, urla de ne surzeste, la orice nu ii convine, tipa si apoi incepe sa planga. Parca am uitat ca Maria facea si ea la fel...
Anku, ne bucuram ca Darius a fost mai cuminte si a facut nani bine... Pupam pe Adelin si ii spunem sa se faca bine mai repede...La fel si Matei... partners.gif
anku
claudiana...imi inchipui ce e pe capul tau...pfffffff...greu tare...mai ales acum ca sunt intr-o perioada dificila...
nici nu am cum sa te imbarbatez....
de asta am zis ca dc mai fac un bebe il fac peste 8-10 ani....cel mai bine peste 10-11 ani...desi sotul va fi in varsta...las ca-i sanatos tun liwlol.gif mai putem face si creste copii...pfffff
va dorim sa va priiasca concediul....
frigggg si la romania...la noi vad ca azi noapte nu a coborat sub 0 grade...
...ieri mi s-a trezit si mie de cateva ori ca a mancat prune cu tacso si cred ca la durut burta... liwlol.gif
din cate imi aduc io aminte de la alte mamici cam p la luna a -11-a puii dormeau super bine...
eu nu am auzit de criza lunilor a 10-a...
va poopam cu drag... tzuc.gif
anku
ceva folositor....

http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...mp;#entry997112
sinzigm
Buna fetelor!Nu a fost asa mare inghesuiala pe forum astazi,dar va inteleg perfect!!!Cu puii nostri se pare ca de-abea mai ai timp sa mananci.

Petronici:imi pare tare rau ca a trebuit sa treaca Adelin prin toate cate a trecut,dar ce sa facem cu ei...asa e toamna si pana la urma isi formeaza si ei dragii anticorpi!Oricat am incerca noi sa ii protejam se pare ca nu ne iese mereu!Nici Matei nu e prea bine,de martea trecuta abea ca mai vrea sa pape cate ceva,mai mult vrea laptic si a trebuit sa-i schimb si formula, am trecut de la Nan 2 la Nan 3 de la 10 luni si nu stiu daca e de la laptic sau nu,dar cert e ca face kk foarte des si funduletul lui e rosu...oricat il dau cu creme,cum face kk si nu sunt pe faza(poate sunt la bucatarie),daca sta cu el in scutecel 10 min e gata..
Acum il tin la regim(atat cat accepta)ii dau mere coapte in cuptor cu branzica si orez cu morcovel,dar vad ca tot asa acid e scaunul.Si la 6 luni am patit cam acelasi lucru,v-am povestit ca facea kk foarte des.Atunci era la fel,trecusem de la Nan 1 la Nan 2 de la 6 luni,dar la 8 luni i-au dat si dintii si am inteles ca atunci cand le ies dintisori au tendinta de a face diaree,sau scaune mai dese si poate dura destul de mult.Nu stiu ce sa mai cred,ca dintisori nu imi pare ca ii mai ies,o fi de la lapte..o fi altul motivul...Si mi se pare ca face si pipi mai mult decat bea..dar nua facut febra si atunci ma indoiesc ca ar fi vreo infectie urinara,oricum daca nu ii trece miercuri ma duc cu el la medic,desi mi-e groaza sa ma duc iara la tampitii de aici sa ma trimita acasa si sa-mi spuna ca nu are nimic si daca plange sa-i dau paracetamol.

Oana:si noua ne este dor de voi!Poze am sa pun cat mai curand,doar ca aici nu a mai fost asa de frumos(ploaie cate vrei,ceata,frig)si nu am mai prea facut poze pe-afara recent,dar ma revansez eu si va pun cat mai curand.


va pup si va doresc o seara linistita
sinzigm
QUOTE(oana petrina @ Oct 30 2009, 08:03 PM) *
buna dragelor
ce sa va spun ca daca pana la 9 luni bebe nu a fost bolnavior acum s-a gandit sa recupereze. poate de la dinti acum . alaltaieri mi-a facut febra. azi diaree. am fost la dr si nu are nimic. mi-a dat un tratament . vad ca si-a mai revenit. si e marait tot timpul si vrea numai in brate si in special la mine. toata ziua mama. dar e asa de dulce ca ce pot sa fac? il tin in brate rolleyes.gif
despre concurs ce sa mai zic........ma doare capul. asa ceva n-am mai vazut. penibil
Geo mi-e dor de voi. abea mai reusesc sa intru pe net printre pampersii plini de... liwlol.gif tre sa ma duc sa pun la loto la cat kk am sters zilele astea
Claudia ai niste copilasi tare frumosi. da ce s-a julit puiul tau..........of ii trece pana se insoara laugh.gif
o pupam pe Andreuta si speram ca nu o sa mai fie bolnavioara. este o mandrete de fata.
Petronici si Sanzi mai vrem poze cu puii.
Anku sper ca Darius sa se culce devreme ca sa te lase sa stai cu tati.
Daniela ce face printesuca ta?
Simina pe unde umblati tu cu puiul tau pufos si bun de papat?
va pup



Cam prin asta trecem si noi acum,e marait,refuza mancarica si fructele,ceea ce nu a mai facut niciodata si sunt foarte stresata,ca nu stiu exact ce e cu el.Cand nu plange e plin de viata,se joaca,vrea la copii,intoarce toata casa,dar degeaba ca eu tot nu sunt linistita.Sper oricum ca Mateiut al tau o sa isi revina complet si sa nu fie nimic serios,poate e de la dintisori!!!

va pupam pe amandoi
petronici
hai lucas inca 2 voturi si avem 500 bananab.gif bananab.gif bananab.gif ....chiar daca altii au deja 3000 sad.gif
petronici
QUOTE(sinzigm @ Nov 2 2009, 09:03 PM) *
Buna fetelor!Nu a fost asa mare inghesuiala pe forum astazi,dar va inteleg perfect!!!Cu puii nostri se pare ca de-abea mai ai timp sa mananci.

Petronici:imi pare tare rau ca a trebuit sa treaca Adelin prin toate cate a trecut,dar ce sa facem cu ei...asa e toamna si pana la urma isi formeaza si ei dragii anticorpi!Oricat am incerca noi sa ii protejam se pare ca nu ne iese mereu!Nici Matei nu e prea bine,de martea trecuta abea ca mai vrea sa pape cate ceva,mai mult vrea laptic si a trebuit sa-i schimb si formula, am trecut de la Nan 2 la Nan 3 de la 10 luni si nu stiu daca e de la laptic sau nu,dar cert e ca face kk foarte des si funduletul lui e rosu...oricat il dau cu creme,cum face kk si nu sunt pe faza(poate sunt la bucatarie),daca sta cu el in scutecel 10 min e gata..
Acum il tin la regim(atat cat accepta)ii dau mere coapte in cuptor cu branzica si orez cu morcovel,dar vad ca tot asa acid e scaunul.Si la 6 luni am patit cam acelasi lucru,v-am povestit ca facea kk foarte des.Atunci era la fel,trecusem de la Nan 1 la Nan 2 de la 6 luni,dar la 8 luni i-au dat si dintii si am inteles ca atunci cand le ies dintisori au tendinta de a face diaree,sau scaune mai dese si poate dura destul de mult.Nu stiu ce sa mai cred,ca dintisori nu imi pare ca ii mai ies,o fi de la lapte..o fi altul motivul...Si mi se pare ca face si pipi mai mult decat bea..dar nua facut febra si atunci ma indoiesc ca ar fi vreo infectie urinara,oricum daca nu ii trece miercuri ma duc cu el la medic,desi mi-e groaza sa ma duc iara la tampitii de aici sa ma trimita acasa si sa-mi spuna ca nu are nimic si daca plange sa-i dau paracetamol.

Oana:si noua ne este dor de voi!Poze am sa pun cat mai curand,doar ca aici nu a mai fost asa de frumos(ploaie cate vrei,ceata,frig)si nu am mai prea facut poze pe-afara recent,dar ma revansez eu si va pun cat mai curand.
va pup si va doresc o seara linistita

vai si tu si oana v-ati pus serios pe treaba pe schimbat pampersi....si eu am patit-o cand am fost in Romania asta vara...mi-au schimbat si laptele si nu va spun cat de tare sa oparit la fundulet de ii dadea si sangele...aveti grija cu diareea si bine ai facut ca l-ai pus la regim ...cat a vrea....
pupacim toti bebelusi bolnaviori....
geocoto
Buna mamici,
ma pregatisem sa citesc cateva pagini bune cand colo...vad ca si voi treceti prin diverse, crize de luna a 10 a sau nu oricum placut nu este.
Azi am urmat exemplul lui Anku si l-am scos afara, desi mie una mi-era un friiiig, l-am acoperit in carut cu plasticul carutului sa-l protejez de vant si in cinci minute a adormit bustean.Am facut ture pe strada in fata casei ca nu am indraznit sa plec prea departe cu norii negrii ce erau deasupra noastra..si a dormit puiul o ora juma iar la 7 a picat iar la somn desi ma chinuiam sa-l tin pana la 8 sa nu-mi mai dea maine treizrea ca azi la 6.

Petronici imi pare rau de Adelin ca sufera asa saracutul.Ai grija si continua cu homeopate ca poate ramane cu o tuse mai mult timp oricand raceste putin.

Intr-adevar avem 500 de voturi si vom continua sa votam puiutii chiar daca altii au 3000 de voturi.Am zis ca nu ma voi supara de situatia creata si nu o voi face..
M-a invatat Rose cum sa-mi "incarc bateriile" si chiar am facut-o de 2 ori blush.gif si sunt caaaaalma dar obosita si am o durere la pliul inghinal drept de mooor.Daca vreti amanunte va trebui sa o intrebati pe mess sa nu fim offtopic.gif

Ieri am fost in Germania la plimbarica si singurul lucru bun a fost ca Lucas a dormit bine in masinas si a papat bine in rest ne-a plouat la intoarcere de nu vedeam pe unde conduceam unsure.gif

Pupici am plecat sa pregatesc bibi,
Geo

PS I-am dat un borcanel azi lui Lucas din comert ca a fost liber la noi si nu am avut legume si mi-a vomat in jet piureul, lucru ce nu se intampla des..Poate i-a dat taticul prea repede cine stie..
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.