Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
anku


aici azi ar fi al doilea Advent!!!!
la fiecare Advent se aprinde o lumnare...sunt 4 advente...deci ultima data vor fi 4 lumanari aprinse!!!

la noi ploua...si tare as fi vrut sa iesim p afara...
am cateva zile libere...sa potrivit numai bine de ziua mea si ziua sotului si Mos Niculaie!!!
Darius a inceput sa se ceara si noaptea la pipi...se scoala si ne spune ca vine pipi liwlol.gif deci probl este ac si rezolvata!!!seara adorme cateodata singurel dupa ce-i citeste tati povesti si-l spala p dinti...la amiaza este balamunc ac nu vrea sa doarma ca ce...ca nu este intuneric!!! liwlol.gif
anku
si ptr ca in loc sa ninga...ploua....am gasit niste pozici...tare frumoase...


Andymar
QUOTE(anku @ Dec 4 2011, 10:13 AM) *
ooo...ce viata....asa da!!!as fi vrut si eu din pomana porcului...imi place si mie...dar sa nu aud si sa nu stiu cand moare porcul...partae cealalta cu multi oameni al ajutat la porc...aia imi place!!! smile.gif
ati facut caltabos si toba???? yami.gif si pateu de casa...si carnati de casa!!! love1.gif
a zis si mama ca se duce al tara la ea Moldova si cumpara un porc de acolo...ca sa stie sigur ac numai bine a mancat porcul si nu alte minuni...si il si taie acolo sa nu-si ami faca mizerie in casa...isi prepara acolo...si mi-a zis ca mi-ar trimite si mie toba ...ca aici numai toba dulce gasesc...astia baga zahar in ea fara usturoi!!! wacko.gif
am auzit ac tare ieftini sunt porcii anul asta...7 lei p kg in viu!!! sad.gif


Da dragă, am făcut și caltaboși, și cârnați de casă. Nu am făcut pateu că noi nu prea mâncăm nici din ăla cumpărat, tobă o să facem în săpt Crăciunului ca să avem proaspătă pe masă. Mama nu o mai face ca pe vremuri, în vezica porcului, o pune în pungi de plastic că e mult mai simplu și mai igienic. Noi am dat 8 lei pe kg, a venit undeva la 1000 lei porcul, nu pot zice că e așa ieftin la ce salarii sunt la noi dar am nimerit un porc cu ff multă carne și puțină grăsime. Nouă nu ne place deloc carnea grasă indiferent de ce ar fi, mama nici găinile nu le îndoapă ca alte vecine doar ca să pară frumoase. Mai bine mai slab dar sănătos. Anku nu am reținut exact pe unde stai tu că poate reușesc să îți trimit ceva bun... dar numai după sărbători pe fratele meu. El este lângă Köln și vine acasă de sărbători apoi se întoarce iar. Că prin poștă nu știu cum ajung și cât durează...
Andymar
La Mulți Ani ANKU!!! Multă sănătate, să ți se îndeplinească toate dorințele și să ai parte numai de bucurii alături de familia ta! Îți trimitem o îmbrățișare caldă iar pe Darius îl pupăcim dulce. Să primești cât mai multe cadouri și distracție plăcută că sigur o să te chefuiești!
petronici
buna fetele...
spunem si noi cu intarziere LA MULTI ANI,ANDREEA!!!!! MULTA ,MULTA SANATATE,VIATA PLINA DE NOROS SI FERICIRE....
si LA MULTI ANI,ANKU!!! SA FII IUBITA SI NUMAI FERICIRE SI IMPLINIRE ALATURI DE CEI DRAGI....
Rose68



Multumim de felicitari....am dat startul.....deja avem 3 ani!
simina_ana
LA MULTI , MULTI ANI FERICITI ANKU!!!!! Si lui Mishu de asemeni!!!

Sa fiti sanatosi , sa aveti parte de noroc si multe bucurii!!!!


Va pupam noi cei 4

simina_ana
QUOTE(Rose68 @ Dec 5 2011, 06:45 PM) *



Multumim de felicitari....am dat startul.....deja avem 3 ani!



Mie imi vine sa plang cand o vad, stiind ca urmeaza al meu .....parca mai ieri ne povesteam bune si rele cu sarcina si acum sarbatorim deja 3 anisori......cand au trecut????
V-ati distrat pe cinste vad.....bravo voua....
Si Andreea......are mami o printesa foarte frumoasa.....stralucesti ...la propriu....
Te pupam dulce, dulce, dulce!!!

geocoto
La multi ani, la multa fericire, la multa iubire, la mult noroc si la multe dorinte implinite. trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif



La Multi Ani Anku!!!!!


Bucura-te de fiecare clipa, zambeste, fii fericita si aminteste-ti un lucru: azi e ziua cea mai speciala din an asa ca traieste-o la maxim! La Multi Ani!

occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif
geocoto
QUOTE(Rose68 @ Dec 5 2011, 03:45 PM) *



Multumim de felicitari....am dat startul.....deja avem 3 ani!



Foarte frumusica Andreea si chiar arata ca o fetita frumos dezvoltata de 3 anisori.Miniona dar vioaie, gingasa si frumos asortata.Tortul este pe masura pretentiilor sarbatoritei?
Va pupacim oFloare1.gif oFloare1.gif
geocoto
Lucas este iar mucios.Am fost sambata la un loc de joaca sa i rezervam pt ziua lui si nu stiu daca l a prins de acolo sau este vreun virusel ratacit de pe la scoala...
Azi nu l am lasat la gradi in schimb i am scos cutia cu ornamentele de Craciun si s a jucat fff frumos.Si a facut singur inca un cadou (manushile de ski si o caciula de ski intr o punga de cadouri) si canta singurel si vorbea cu un papusoi din ala care se baga pe manuta.

Eu nu sunt multumita de ce ornamente am dar am aruncat asa un ochi si daca nu ma duc sa caut ca lumea...la magazinul de langa noi nu sunt multumita ce au.
Am fost azi sa ne uitam de brad (70 euro inaltimea care ne trebuie noua) dar mai asteptam putin pana in weekend ca altfel pana la Craciun nu rezista.As fi fost ff tentata sa cumparam unul artificial dar nu cred ca ne a picat unul frumos artificial in mana ca nu mai stateam pe ganduri.Naturali avem in curte o multime si ca sa mai dam bani pe altul in fiecare an ...

De Mos Nicolae i am luat o cutie muzicala plina cu bomboane pentru ca nu am ajuns la magazinul de jucarii fara "jupan Dumitrache" doh.gif.Asa imi propusesem pt azi dar cum Lucas a ramas acasa.. sad.gif

Va pupacim si astept sa mi spuneti ce faceti de Sarbatori ca tare imi mai place sa citesc.
simina_ana
Neata dragilor.....
Acum am venit de la gradi ai ma pregatesc sa plec iar.....de data asta si cu kinderul dupa mine.....

sper ca ati primit cadouri frumoase de la Mosu...
Ai mei s-au aratat ff curiosi ince priveste cadourile....Iancu era super incantat ...am inatrziat si la gradi ca a trebuit sa le probeze pe toate si sa se joace3 cu tot ce a primit....nuielusa nu l-a prea incantat biggrin.gif....
Iar Serban se uita la propriu ....ca mata'n calendar liwlol.gif liwlol.gif ....era curios ca era totul rosu.....
DIseara poze.....

Pupici ma duc sa-i dau papa la strumf si sa plecam....
anku
QUOTE(geocoto @ Dec 5 2011, 08:28 PM) *
Lucas este iar mucios.Am fost sambata la un loc de joaca sa i rezervam pt ziua lui si nu stiu daca l a prins de acolo sau este vreun virusel ratacit de pe la scoala...
Azi nu l am lasat la gradi in schimb i am scos cutia cu ornamentele de Craciun si s a jucat fff frumos.Si a facut singur inca un cadou (manushile de ski si o caciula de ski intr o punga de cadouri) si canta singurel si vorbea cu un papusoi din ala care se baga pe manuta.

Eu nu sunt multumita de ce ornamente am dar am aruncat asa un ochi si daca nu ma duc sa caut ca lumea...la magazinul de langa noi nu sunt multumita ce au.
Am fost azi sa ne uitam de brad (70 euro inaltimea care ne trebuie noua) dar mai asteptam putin pana in weekend ca altfel pana la Craciun nu rezista.As fi fost ff tentata sa cumparam unul artificial dar nu cred ca ne a picat unul frumos artificial in mana ca nu mai stateam pe ganduri.Naturali avem in curte o multime si ca sa mai dam bani pe altul in fiecare an ...

De Mos Nicolae i am luat o cutie muzicala plina cu bomboane pentru ca nu am ajuns la magazinul de jucarii fara "jupan Dumitrache" doh.gif.Asa imi propusesem pt azi dar cum Lucas a ramas acasa.. sad.gif

Va pupacim si astept sa mi spuneti ce faceti de Sarbatori ca tare imi mai place sa citesc.

insanotosire grabnica va dorim...tot posibilul sa fi luat de al locul de joaca...
uffffffff...am un caietel cu bonuri cu intrari tot asa...ptr Darius la un loc de joaca...nici acolo nu ajung....
hi i...si eu sunt tentata sa cumpar in fiecare an noi ornamente...
cat despre brad...cam asa sunts i p aici preturile...ce trece de 1.60 cam 60-70 euro dar cateodata te mai poti targui cu ei...eu iau mereu unul micut cam 1.20 -1.40...ca-l urc undeva....si ies undeva la 20 euro....impodobeste si tu unul in curte...asa am mai vazut p aici... biggrin.gif
bradul il luam tarziu...dupa 20-21 decembrie...si-l impodobesc cam prin 23 sau 24!!!
Jupanul Dumnitrache...o dragutul de el...pai ia-l cu tine!!!asa vezi ce ar vrea!!!si analizezi jucariile sa vezi dc merita!!!al meu vazuse asa un catelus...acre vb si cica ar recunoaste timbrul vocal si reactioneaza...canta,danseaza...de V-tech...dar mai caut p net sa vad ce spun ceilalti parinti...ca parca mi se pare ireal...iar varsrsta recomandata ar fi de 4 ani...asta ma pune p ganduri... sad.gif
o cutie muzicala plina cu bomboane???wowwww...praline???
insantosire grabnica inca odata hug.gif
anku
QUOTE(Andymar @ Dec 5 2011, 05:41 AM) *
La Mulți Ani ANKU!!! Multă sănătate, să ți se îndeplinească toate dorințele și să ai parte numai de bucurii alături de familia ta! Îți trimitem o îmbrățișare caldă iar pe Darius îl pupăcim dulce. Să primești cât mai multe cadouri și distracție plăcută că sigur o să te chefuiești!



QUOTE(petronici @ Dec 5 2011, 08:23 AM) *
buna fetele...
spunem si noi cu intarziere LA MULTI ANI,ANDREEA!!!!! MULTA ,MULTA SANATATE,VIATA PLINA DE NOROS SI FERICIRE....
si LA MULTI ANI,ANKU!!! SA FII IUBITA SI NUMAI FERICIRE SI IMPLINIRE ALATURI DE CEI DRAGI....



QUOTE(simina_ana @ Dec 5 2011, 07:49 PM) *
LA MULTI , MULTI ANI FERICITI ANKU!!!!! Si lui Mishu de asemeni!!!

Sa fiti sanatosi , sa aveti parte de noroc si multe bucurii!!!!


Va pupam noi cei 4




QUOTE(geocoto @ Dec 5 2011, 08:12 PM) *
La multi ani, la multa fericire, la multa iubire, la mult noroc si la multe dorinte implinite. trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif



La Multi Ani Anku!!!!!
Bucura-te de fiecare clipa, zambeste, fii fericita si aminteste-ti un lucru: azi e ziua cea mai speciala din an asa ca traieste-o la maxim! La Multi Ani!

occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif

va multumesc fetelor tare mult....
o prajiturica ptr voi...
geocoto
Yupppiii si la noi a venit Moshu'
Ma gandeam ca o sa aiba febra si nu o sa se bucure de cadou dar i am dat dimineata la 1 nurofen ca avea 39 si pana acum vad ca nu a mai crescut in schimb este infundat si tuseste.
Dupa cum m a obisnuit Dr asteptam 3 zile de cand a inceput febra si apoi mergem la ea sa vedem ce si cum.L am trimis pe sot sa ia Ventolin pt aerosoli.

Cat despre cadouri era bucuros ca a primit ceva in cizmulite dar totusi ar fi vrut si o jucarica.I am spus ca Mos Nicolae vine cu dulciuri si nuielushe.S a multumit ca a primit dulcuri si fara nuielusha.Am facut si noi poze dar mititelul asa racit cum este nu stiu daca il recunoasteti.

Anku tu ai lucrat de ziua ta?Au avut habar colegii ca este ziua ta sau... doh.gif ca aici nepasatori?
Adriana neaparat poze.Sa vezi ce repede o sa deprinda Serban arta vorbitului dupa Iancu.

Pupici oFloare1.gif
anku
QUOTE(geocoto @ Dec 6 2011, 10:55 AM) *
Yupppiii si la noi a venit Moshu'
Ma gandeam ca o sa aiba febra si nu o sa se bucure de cadou dar i am dat dimineata la 1 nurofen ca avea 39 si pana acum vad ca nu a mai crescut in schimb este infundat si tuseste.
Dupa cum m a obisnuit Dr asteptam 3 zile de cand a inceput febra si apoi mergem la ea sa vedem ce si cum.L am trimis pe sot sa ia Ventolin pt aerosoli.

Cat despre cadouri era bucuros ca a primit ceva in cizmulite dar totusi ar fi vrut si o jucarica.I am spus ca Mos Nicolae vine cu dulciuri si nuielushe.S a multumit ca a primit dulcuri si fara nuielusha.Am facut si noi poze dar mititelul asa racit cum este nu stiu daca il recunoasteti.

Anku tu ai lucrat de ziua ta?Au avut habar colegii ca este ziua ta sau... doh.gif ca aici nepasatori?
Adriana neaparat poze.Sa vezi ce repede o sa deprinda Serban arta vorbitului dupa Iancu.

Pupici oFloare1.gif

nu am lucrat de ziua mea...s-a nimerit sa am liber...si astazi am liber....ma apuca cu fluturasi in burta cand ma gandesc ca maine ma duc iar la lucru..inclusiv duminica...brrrrrr...
nici nu stiu cum sa procedez...sa le duc ceva la lucru...sau nu???
ca prajituri sa nu comenteze cineva ca tin oamenii din lucru...ca ar fi in stare la cat de inflexibili sunt!!!si ma gandisem sa fac un amesrtec de bomboane de astea mai scumpe si deosebite...intr-un cosulet...si sa zic ac maram este de la Mos nicolae...si care stie ca a fost ziua mea bine...care nu...tb lor!!!
mi-au urat cateva colege p Fb...foarte frumos si original...dar mna...stiii si tu poate...de ex nasii nostrii...au fos in 4 seara la noi...au sunat ieri dimineata dar nici gand sa-mi spuna la multi ani desi stiau ca este ziua mea!!!nu sunt genul....nu le pica bine nici cand te apuci tu sa-i suni sa-i feliciti!!!iau ziau de nastere ca ceav f intim....dar ptr urarile colegelor m-am bucurat tare mult si mai laes pt ce au scris...ac asta inseamna ca apartin de grupul lor...ca m-au primit sufleteste ...si ac probabil am sanse sa trec perioada de proba de 4 luni!!!dar cel mai mult ma bucur ac le sunt simpatica...
sincera sa fiu nici cu ziua lui Darius nu stiu cum sa procedez....mai intai poate sa o intreb p nasa...ac nasu este atat de ocupat...incat cred ac are planurile facute cateodata si p 3 luni....este director la casa de asigurari...si acum fiind incheiere de an....iti dai seama!!!sio nu stiu cum sa fac...ca nu stiu nici eu cand am timp sa-i servbam impreuna ziua de nastere ...sa se potriveasca cu el....si ui asa...dar gasim noi o portita...

imi aduc aminte ac Ventolin am folosit si noi cand a fost Darius la 2 lunite in spital cu gripa aia...si tare bun a fost...practic in 5 zile l-a pus p picioare fara nimic altceva....las ac vine Mosu cu o jucarie...si de ziua lui...ce mai !!!este luan cadourilor....
bine ac nua veti febra...asta raceala poate nu este grava... hug.gif...sau poate atmosfera ....il tine vioi si ok in ciuda racelii hug.gif
Darius a ptrimit un tramvai...dar din pacate am vazut acum ca incerca sa-l striveasca cu picioarele...nu stiu de ce!"!!??? sad.gif
ca i-am si zis ca nu ami vine mosul al el.... unsure.gif
a mai primit si un ou mare cu surprize...ca mna...se uita lung zilele trecute al ce oua imense cu surpize au facut astia de sarbatori de al Kinder...s8i am zis ca dc tot s-a uitat,l-a avut in mana si la pus innapoi fara scandal...sa si primeasca!!!inauntru era o stapila...dar inca nu i l-am dat sa-l pape ca eu cred ac i se afce rau de la atatea dulciuri...parca eu m-am ingretost la cate dulciuri am vazut....
si a mai primit dulciuri de nasii Nicolae!!!asa sunt atenti nasii de cand a mai crewscut Darius...iar gestul nu poate decat sa ma bucure!!!
dar cum spuneam...ma ingretiosez cand vad atatea dulciuri...
stati ca eu tastez in timp ce jucam fotbal.... liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
anku
QUOTE(simina_ana @ Dec 6 2011, 07:57 AM) *
Neata dragilor.....
Acum am venit de la gradi ai ma pregatesc sa plec iar.....de data asta si cu kinderul dupa mine.....

sper ca ati primit cadouri frumoase de la Mosu...
Ai mei s-au aratat ff curiosi ince priveste cadourile....Iancu era super incantat ...am inatrziat si la gradi ca a trebuit sa le probeze pe toate si sa se joace3 cu tot ce a primit....nuielusa nu l-a prea incantat biggrin.gif....
Iar Serban se uita la propriu ....ca mata'n calendar liwlol.gif liwlol.gif ....era curios ca era totul rosu.....
DIseara poze.....

Pupici ma duc sa-i dau papa la strumf si sa plecam....

poze poze,poze,poze.... bananab.gif bananab.gif bananab.gif bananab.gif notworthy.gif

voiam sa pun si eu de ieri ...cand isi curata cizmele pt mos nicolae...dar nu gasesc cablul de descarcat!!!hmmmmmmm wacko.gif
simina_ana
Pun poze...dar maine...ca am umblat azi creanga de nebuna....nicis amananc nu am apucat .....si eu vreau sa fac lapte doh.gif
AM alergat cu limba scosa de la un spatiu de joaca la altul.....2 am gasit disponibile joi....si una sambata de la 5.....AM ales sambata ...Nu prea arata a spatiu...adica are multe jucarii, totul e intr-o casa pe care ne-o pun la dispozitie..., o sa fie un clovn in schimb care o sa-i tina ocupati pe pitici.....Pot sa aduc eu de acasa tot ce vreau....
Macar bina ca am rezolvat cu asta....

APoi am fost prin magazine sa acaut pungi pt cadourile piticilor....au innbunit astia....8 lei o punga de cadou...., doh.gif ...pai sa dau 170 ron doar pe pungi????in fine.....chiar o sa fou atenta cat va costa o punga din aia in ianuarie....macar asa de curiozitate....sa vad cat umfla astia preturile...

Am fost azi si la o colega de clasa din liceu ( ne-am inatknit intamplator in parc liwlol.gif )....si mi-am facut manichiura....asa ca am impuscat 2 iepuri dintr-un foc....am stat si la taclale la o cafea...mia facut si unghiile frumoase....fff frumos...m-a castigat de clienta clar....

Pe la 7 a venit un baietel din bloc la noi si s-a jucat cu Iancu.....si uite asa mi-a trecut ziua....

Am murit de ras azi cu Iancu...il imbracam pt somn si -ii spuneam capra cu trei iezi...si i-am spus ca a venit lupul si a papat ieziii si a facut o burta mare mare....la care Iancu: tu ai papat iezu Serban si ai avut burta mare si nenea doctoru a taiat burat si scos pe Serban liwlol.gif....no ficirul eu a inteles cum se fac copii liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

merg si eu la nani ca sunt franta....

Geo...sanatate lui Lucas...si sa plece mucisorii de la nasucul lui

ANku.....cum v-ati serbat???

Petronici...mai multe nu ne spui?

Rose, Oana ,Clau.....si restul fetelor care nu au mai dat de multa vreme pe aici....multi pupici....
anku
QUOTE(Andymar @ Dec 4 2011, 11:44 AM) *
Da dragă, am făcut și caltaboși, și cârnați de casă. Nu am făcut pateu că noi nu prea mâncăm nici din ăla cumpărat, tobă o să facem în săpt Crăciunului ca să avem proaspătă pe masă. Mama nu o mai face ca pe vremuri, în vezica porcului, o pune în pungi de plastic că e mult mai simplu și mai igienic. Noi am dat 8 lei pe kg, a venit undeva la 1000 lei porcul, nu pot zice că e așa ieftin la ce salarii sunt la noi dar am nimerit un porc cu ff multă carne și puțină grăsime. Nouă nu ne place deloc carnea grasă indiferent de ce ar fi, mama nici găinile nu le îndoapă ca alte vecine doar ca să pară frumoase. Mai bine mai slab dar sănătos. Anku nu am reținut exact pe unde stai tu că poate reușesc să îți trimit ceva bun... dar numai după sărbători pe fratele meu. El este lângă Köln și vine acasă de sărbători apoi se întoarce iar. Că prin poștă nu știu cum ajung și cât durează...

hi hi...esti foarte draguta!!!numai ac noi stam nu tocmai in linia directa cu kölnul...stam in N-E aproape...deci ocolisul ar fi aiurea...iar ac sa ne intalnim la un pct comun...inca nu ne-am hotarat asupra masinii...deci inca fara!!!hi hi...
oricum...apreciez gestul...esti o draguta!!! tzuc.gif
nu stiu cum o sa faca mama caltabos...dar sper ca nu se mai face in vezica porcului...
bun porc...pai de aia vrea si mama de al tara sa ia ca stie sigur ac nu s-a apucat nimeni sa-i care porcului tot felul de prostii ac sa creasca repede...si nici carnea sa nu fie buna!!!
lucreaza fratele tau in Köln sau este stabilit???fain oras....are ce vedea...nu stiu cum este cu lucrul...dar am auzit ac destul de binisor in Köln...dar si preturile si mai piperate!!! biggrin.gif
ce-ti face flacaul???cuminte???buricutul ce mai face??? hug.gif
poopilici Selenei!!! tzuc.gif
anku
QUOTE(Rose68 @ Dec 5 2011, 03:45 PM) *



Multumim de felicitari....am dat startul.....deja avem 3 ani!

prima noastar sarbatorita...o frumoasa,mereu cu zambetul p buze!!! tzuc.gif
f bine arata tortul!!!
cum va mai simtiti??? hug.gif
anku
QUOTE(simina_ana @ Dec 6 2011, 10:05 PM) *
Pun poze...dar maine...ca am umblat azi creanga de nebuna....nicis amananc nu am apucat .....si eu vreau sa fac lapte doh.gif
AM alergat cu limba scosa de la un spatiu de joaca la altul.....2 am gasit disponibile joi....si una sambata de la 5.....AM ales sambata ...Nu prea arata a spatiu...adica are multe jucarii, totul e intr-o casa pe care ne-o pun la dispozitie..., o sa fie un clovn in schimb care o sa-i tina ocupati pe pitici.....Pot sa aduc eu de acasa tot ce vreau....
Macar bina ca am rezolvat cu asta....

APoi am fost prin magazine sa acaut pungi pt cadourile piticilor....au innbunit astia....8 lei o punga de cadou...., doh.gif ...pai sa dau 170 ron doar pe pungi????in fine.....chiar o sa fou atenta cat va costa o punga din aia in ianuarie....macar asa de curiozitate....sa vad cat umfla astia preturile...

Am fost azi si la o colega de clasa din liceu ( ne-am inatknit intamplator in parc liwlol.gif )....si mi-am facut manichiura....asa ca am impuscat 2 iepuri dintr-un foc....am stat si la taclale la o cafea...mia facut si unghiile frumoase....fff frumos...m-a castigat de clienta clar....

Pe la 7 a venit un baietel din bloc la noi si s-a jucat cu Iancu.....si uite asa mi-a trecut ziua....

Am murit de ras azi cu Iancu...il imbracam pt somn si -ii spuneam capra cu trei iezi...si i-am spus ca a venit lupul si a papat ieziii si a facut o burta mare mare....la care Iancu: tu ai papat iezu Serban si ai avut burta mare si nenea doctoru a taiat burat si scos pe Serban liwlol.gif....no ficirul eu a inteles cum se fac copii liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

merg si eu la nani ca sunt franta....

Geo...sanatate lui Lucas...si sa plece mucisorii de la nasucul lui

ANku.....cum v-ati serbat???

Petronici...mai multe nu ne spui?

Rose, Oana ,Clau.....si restul fetelor care nu au mai dat de multa vreme pe aici....multi pupici....

unde ai fost???la Hopa-Topa???
cred ca La Pitici practica niste preturi.... wacko.gif
8 lei o punga de cadouri???brrrrrrr...nici macar aici nu costa atat ...maxim 1.50...
mna....dc stiam...avusese la Aldi...dar medii...nu mari mari...6 buc in set 1.50:...
siiii...ce ati luat copiilor de sebare???
chiar ...am uitat cand este serbarea la voi!!!

pai ce sa facem...ne-am trezit de dim...am facut repede o ciorba...am pus un tort la dezghetat...am impachetat cadourile lui tati...si apoi unu de la mine,unu de al Darius...
s-a uitat urat...ca nu stia de ce primeste pana la urma tata cadouri...ac doar Mos Nicolae tb sa vina doar la el!!!
apoi am baut cafea in vesela de duminica... liwlol.gif si au inceput telefoanele sa sune!!!
intr-un sf am reusit p al 13...intr-o plimbare cu bicicletele dsa vedem o masina....
am mancat si am baut cate o bere intr-un restaurant...Darius numai bine a adormit...deci am avut liniste...apoi am fost prin oraselul copiilor!!!
simina_ana
QUOTE(anku @ Dec 7 2011, 02:39 AM) *
unde ai fost???la Hopa-Topa???
cred ca La Pitici practica niste preturi.... wacko.gif
8 lei o punga de cadouri???brrrrrrr...nici macar aici nu costa atat ...maxim 1.50...
mna....dc stiam...avusese la Aldi...dar medii...nu mari mari...6 buc in set 1.50:...
siiii...ce ati luat copiilor de sebare???
chiar ...am uitat cand este serbarea la voi!!!

pai ce sa facem...ne-am trezit de dim...am facut repede o ciorba...am pus un tort la dezghetat...am impachetat cadourile lui tati...si apoi unu de la mine,unu de al Darius...
s-a uitat urat...ca nu stia de ce primeste pana la urma tata cadouri...ac doar Mos Nicolae tb sa vina doar la el!!!
apoi am baut cafea in vesela de duminica... liwlol.gif si au inceput telefoanele sa sune!!!
intr-un sf am reusit p al 13...intr-o plimbare cu bicicletele dsa vedem o masina....
am mancat si am baut cate o bere intr-un restaurant...Darius numai bine a adormit...deci am avut liniste...apoi am fost prin oraselul copiilor!!!



Daca te uiti pe net o sa vezi ca la Hopa Topa e mai scump ca La pitici.....
AM gasit un spatiu, intr-o casa aici langa mine pe Praporgescu ( Pe Calea Poplacii)....au multe jucarii, camera baietilor cu picturi p pereti cu pirati, si camera fetelor cu printese si alte minunatii, spatiu unde se ia masa , loc pentryu parinti si terasa ....e spatioasa casa si ei or sa alerge la greu pe-acolo....
Ma costa 15 lei de copil si pot sa aduc eu tot ce vreau de acasa.....In astia 15 lei o sa primim si un clovn tip de 4 ore care sa-i tina ocupati pe pitici.....
Mai era un spatiu Kimmo...pe ALba Iulia.....acolo era 250 spatiu de inchiriat si tot asa sa aduc de acasa tot ce vreau.....aveau in plus fata de astia un totpogan icut gonflabil......dar era liber dor joi.....asa ca am ales pe Praporgescu ca e sambata si nu suntem conditionati de gradinita sau scoala de a doua zi.....si clovnul cred ca ii va tine in priza pe pitici....

Cu pungile.....mai caut...azi o iau de a capat pe coclauri....
Pentru serbare fetitele vor primi o papusica, baietii o masinuta plus o punga cu dulciuri....serbarea e luni in 12 la ora 4.....
Luni dimineata ilk duc pe Iancu la gradi si ma intorc acasa dupa cadouri si merg inapoi la gradi sa punem totul in pungi si apoi in sacul mosului.....Maine sau vineri merg sa impodobim bradul si sala in care se va tine serbarea....am niste emotii de nu va spun.....Aseara Iancu ne-a cantat Saniuta.....suna asa de dulce cantecelul....sper sa cante si la serbare...desi nu cred.....oricum o sa inregistrez totul si o sa facem si poze si o sa va arat....e prima serbare din viata lui si trebuie inregistrat tot biggrin.gif

Chiar fetele cu copii la gradi...cand aveti serbare ?

Foarte frumos ati petrecut ziua Anku....mai ales ca ati avut timp ca ai fost libera...si nu a fost pe fuga sau amanat.....si mie imi place de obicei sa imi tin ziua chiar de ziua mea.....dar nu totdeauna e posibil...
Am fuugit sa-i dau papa lui Serban...
Andymar
QUOTE(anku @ Dec 7 2011, 12:05 AM) *
hi hi...esti foarte draguta!!!numai ac noi stam nu tocmai in linia directa cu kölnul...stam in N-E aproape...deci ocolisul ar fi aiurea...iar ac sa ne intalnim la un pct comun...inca nu ne-am hotarat asupra masinii...deci inca fara!!!hi hi...
oricum...apreciez gestul...esti o draguta!!! tzuc.gif
nu stiu cum o sa faca mama caltabos...dar sper ca nu se mai face in vezica porcului...
bun porc...pai de aia vrea si mama de al tara sa ia ca stie sigur ac nu s-a apucat nimeni sa-i care porcului tot felul de prostii ac sa creasca repede...si nici carnea sa nu fie buna!!!
lucreaza fratele tau in Köln sau este stabilit???fain oras....are ce vedea...nu stiu cum este cu lucrul...dar am auzit ac destul de binisor in Köln...dar si preturile si mai piperate!!! biggrin.gif
ce-ti face flacaul???cuminte???buricutul ce mai face??? hug.gif
poopilici Selenei!!! tzuc.gif


Fratele meu lucrează acolo de câteva luni, încă nu e stabilit dar încearcă... Nu prea mai are de gând să vină acasă doar așa.. de sărbători. Sincer nu am înțeles exact cât de mare e distanța dintre voi că nu prea mă am cu geografia, până nu mă uit și eu pe o hartă ca toți proștii. Poți să îmi lași adresa ta pe mail dacă vrei, oricum eu te anunț înainte dacă reușesc ceva...

Buricuțul lui Mihai e bine acuma, pot spune că e la fel ca înainte dar mi-a zis medicul să îi mai pun plasturi un timp.
Andymar
În rest, Mihăiță e bine, mănâncă și doarme iar când nu face asta avem sesiune de povești și zâmbete. Mai nou vrea să se ridice și el în funduleț și începe să lucreze cu mânuțele. Eu am fost răcită bocnă și am încercat să stau cât mai departe de el, mai am doar nasul înfundat dar până acum nu au luat nici unul nimic. Sper să nu ia nici de acum încolo că ieșim zilnic afară să ne călim. O să încerc să-i mai fac niște poze, dacă-l vedeți, e exact cum era Selena la vârsta lui, nici o diferența. Până și părinților mei le-am arătat o poza pe tel cu Selena la 3 luni și au zis amândoi că e Mihăiță.
geocoto
Chiar daca nu se poate loga, poate intra si i ar face placere sa vada ca ne gandim si la ei deci:

occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif
OANA mamica de Matei



Sa ai o zi plina de soare
Lumina sa te inconjoare,
Cei dragi sa te iubeasca
Inima sa-ti infloreasca.
Dumnezeu sa-ti dea si tie
sanatate, bucurie ,
Viata lunga si succese
De lume sa nu iti pese.
LA MULTI ANI!(am citit poezioara pe alt topic si mi a placut sa i o urez si Oanei)

Pupici oFloare1.gif
anku

Oana draga...ne lipsiti...
lasa-ma sa-ti urez si eu

Un gand senin si cateva soapte trimise din zari indepartate sa-ti spuna la ureche clipe curate, IUBIRE, FERICIRE, SANATATE.
LA MULTI ANI!! sa fii iubita...
.
geocoto
Suntem in plina raceala din pacate, din nou... crybaby.gif crybaby.gif
Acum pe seara i am dat la 7 nurofen pe care mi l a vomat "of course" din cauza mucozitatilor si la 9 avea 40 de grade.Hmmm.
Cat mai dureaza pana se imunizeaza?Este a 4 oara cand raceste in 2 luni.Nu a mers saptamana asta la gradi si tot s au amplificat simptomele.Temperatura, mucisori muuuulti si colorati, tuse productiva de la care ii vine sa vomite, imi spune ca l dor urechile si din cand in cand si ochisorii. crybaby.gif sad.gif
Maine la pranz la doctor ca nu avem incotro..Si sambata mergem la petrecere cu copii ca este ziua prietenului lui Joshua.Daca ar fi dupa sot nu l am mai lasa nicaieri ca sa nu l vada suferind.
Azi a mai primit 2 cadouri de la nasi.Ni le au trimis prin posta de la Paris...chiar nu ne asteptam asa ca se inmultesc cadourile sub bradut.De ziua lui primeste trenul Thomas si cam atat ca pe urma nu le mai apreciaza ci din contra devine razgaiat.Cu cioco am incredere in el sa i dau toata punga...caci stie regula "1 sau nimic" si functioneaza.Sa vedem bomboanele in brad daca vor avea viata lunga.
Anku ma intrebai de ce nu impodobim afara.Am facut o cand avea Luc un an si nu m am bucurat deloooooc de el.Eu si omul de zapada l as baga in casa ca sa l vad dimineata si sa l salut. love1.gif
Ssimona daca mai treci pe aici felicitari din toata inima pentru ideea cu cadourile.Am ciulit urechile cand vorbeai cu Adriana(simina ana) dar cand am vazut pozele wooooooow.Cata bucurie pe fata lui Carlos.Este nemaipomenit de dulce in pijamalute cum isi verifica cadourile.

Ma duc sa l schimb pe Lucas ca sigur a transpirat dupa nurofen. oFloare1.gif
geocoto
Am uitat sa va zic ca de Craciun avem invitati prietenii lui Lucas la masa si parintii lor si vom face "fondue bourguignonne " .Eu ma gandeam sa servesc ceva romanesc dar de ce sa nu invatam ceva nou eating.gif .
Cand am venit la inceput in Belgia am stat la niste prieteni americani si am invatat sa mancam curcan.Prefer oricand curcanul umplut de Craciun....pica mai usor dupa post decat treditionalele retete romanesti cu purcelus.
Am mai mancat "fondue" cu branza sau cu asortimente de carne si a fost absolut delicios ultimul.Acum ramane sa citesc cateva retete pe net sa ma inspir cum il voi pregati.Cel cu branza se face cu vin alb si nu mi a picat bine.

NB oFloare1.gif
ssimmona
Buna seara! smile.gif

Geo, va citesc frecvent, zau imi place aici la voi! yes.gif
In primul rand, sanatate lui Lucas! Mi-e atat de mila de el, il inteleg pe taticul lui care in momentele astea ar exclude orice mediu care i-ar putea face rau ... asa disperati eram si noi cand nu reuseam sa-i mai tinem febra sub control ... of, dar trece si asta si uitati de momentele astea grele! Sper sa se recupereze pana sambata sa se poata bucura alaturi de prietenii lui!

Revin maine, ca ma striga micul meu! Va pup!!!
simina_ana
Neata fetelor....

Eu azi sunt o emotie toata.....acum plec la gradi sa-l sarbatorim pe pitic.....
Va doresc o zi placuta si ne auzim pe seara....cand o sa va povestesc cum m-am facut de ras plangand intr-una liwlol.gif
simina_ana
LA MULTI ANI SELENA!!!!!

Sa cresti mare si sanatoasa, sa ai mult nooc in viata sa le umpli sufletul de bucurii parintilor tai si fratiorului tau!!!!
[i]
[/i]


Andymar
QUOTE(simina_ana @ Dec 8 2011, 09:33 AM) *
LA MULTI ANI SELENA!!!!!

Sa cresti mare si sanatoasa, sa ai mult nooc in viata sa le umpli sufletul de bucurii parintilor tai si fratiorului tau!!!!
[i]
[/i]


Mulțumim din suflet Adriana. Da-ne voie să vă dăm și noi aceeași replică ;-).
LA MULȚI ANI IANCU!!! Să crești mare și voinic, Moșul să îți aducă tot ce îți dorești și să ai grijă și tu de frățiorul tău drag! Distracție plăcută la grădi și mulți pupici pt o familie fericită.
oana petrina
buna dragele mele
dupa lupte seculare am reusit sa intru sa va scriu.... in primul rand La multi ani tuturor celor care si-au sarbatorit ziua de nastere si de nume. La multi ani Andreuta sa cresti mare si sa-ti bucuri parintii! La multi ani Selena! La multi ani Iancu! va pupam dulce dulce pe toti si sa va dea DD numai bucurie.
multumesc si eu de urari. eu m-am petrecut ieri cu fetele in oras. am primit multe cadouri si mai ales f multe flori....chiar a fost o zi superba.
Matei merge la gradi si este f incantata de doamnele lui si de colegi. merge la inot si-i place f tare. a inceput sa vorbeasca din ce in ce mai bine si e asa de scump cum stalceste el cuvintele ... e un pui tare lipicios sa atata ne pupa si ne spune ca ne iubeste ... ce sa mai suntem lesinati. in rest asteptam ziua lui , sarbatorile. abea astept sa intru in concediu sa lenevesc putin. noi pe 3 ianuarie plecam in Italia la bunici smile.gif anul asta il punem pe schiuri sa vedem daca-i place.
nu-mi vine sa cred ce puisori mari avem si ce scumpi sunt! va pupam
Andymar
Selena a primit cadou de ziua ei o săniuță și multe dulciuri iar bunicii din partea mea i-au luat un set de oale și cratițe că tare mult îi mai place la bucătărie... Chiar urmărește emisiunile cu rețete de pe TLC împreună cu mami. E ff încântată de cadouri dar nu atât de mult pe cât ziua de azi. Ea e în culmea fericirii pt simplul fapt că azi e ziua ei, de la 7 râde și zâmbește într-una. Când eram gata să o pup și să-i zic la mulți ani, mi-a luat-o înainte și mi-a sărit de gât de parcă știa ce o așteaptă. În ultima vreme a fost la mai multe aniversări și pt ea au un farmec aparte. Așa scumpă a fost că mi-a zis mulțumesc după ce am felicitat-o, nu mai zic de reacția ei când și-a văzut cadoul... apăi să nu-mi dea lacrimile cum zicea Adriana? Și câtă bucurie în ochișorii ei când a văzut că și Doamne Doamne i-a făcut cadou, azi dimineața am văzut prima zăpadă, numai bună pt săniuța ei. Sperăm să țină până ieșim s-o inaugurăm.

Adriana așteptăm detalii de la grădi! Vă pupăm pe toți!
Andymar
QUOTE(oana petrina @ Dec 8 2011, 10:33 AM) *
buna dragele mele
dupa lupte seculare am reusit sa intru sa va scriu.... in primul rand La multi ani tuturor celor care si-au sarbatorit ziua de nastere si de nume. La multi ani Andreuta sa cresti mare si sa-ti bucuri parintii! La multi ani Selena! La multi ani Iancu! va pupam dulce dulce pe toti si sa va dea DD numai bucurie.
multumesc si eu de urari. eu m-am petrecut ieri cu fetele in oras. am primit multe cadouri si mai ales f multe flori....chiar a fost o zi superba.
Matei merge la gradi si este f incantata de doamnele lui si de colegi. merge la inot si-i place f tare. a inceput sa vorbeasca din ce in ce mai bine si e asa de scump cum stalceste el cuvintele ... e un pui tare lipicios sa atata ne pupa si ne spune ca ne iubeste ... ce sa mai suntem lesinati. in rest asteptam ziua lui , sarbatorile. abea astept sa intru in concediu sa lenevesc putin. noi pe 3 ianuarie plecam in Italia la bunici smile.gif anul asta il punem pe schiuri sa vedem daca-i place.
nu-mi vine sa cred ce puisori mari avem si ce scumpi sunt! va pupam

Andymar
QUOTE(oana petrina @ Dec 8 2011, 10:33 AM) *
buna dragele mele
dupa lupte seculare am reusit sa intru sa va scriu.... in primul rand La multi ani tuturor celor care si-au sarbatorit ziua de nastere si de nume. La multi ani Andreuta sa cresti mare si sa-ti bucuri parintii! La multi ani Selena! La multi ani Iancu! va pupam dulce dulce pe toti si sa va dea DD numai bucurie.
multumesc si eu de urari. eu m-am petrecut ieri cu fetele in oras. am primit multe cadouri si mai ales f multe flori....chiar a fost o zi superba.
Matei merge la gradi si este f incantata de doamnele lui si de colegi. merge la inot si-i place f tare. a inceput sa vorbeasca din ce in ce mai bine si e asa de scump cum stalceste el cuvintele ... e un pui tare lipicios sa atata ne pupa si ne spune ca ne iubeste ... ce sa mai suntem lesinati. in rest asteptam ziua lui , sarbatorile. abea astept sa intru in concediu sa lenevesc putin. noi pe 3 ianuarie plecam in Italia la bunici smile.gif anul asta il punem pe schiuri sa vedem daca-i place.
nu-mi vine sa cred ce puisori mari avem si ce scumpi sunt! va pupam


Mulțumim de urări Oana. Și ție îți dorim cât mai multe bucurii alături de puiutul tău Matei! Mă bucur că te-ai distrat frumos de ziua ta, așteptăm să-l vedem și pe Matei. Pupici!
petronici
LA MULTI ANI,SELENA!!!multa sanatate,sa fii iubita si norocoasa mereu,sa ai grija de fratiorul tau...pupicei
LA MULTI ANI,IANCU
!!! sanatate,si sa cresti armonios si frumos langa fratiorul tau....pupicei
Rose68
Am intrat si eu sa urez La multi ani! celor 2 puiuti care fac si ei azi, 3 anisori! Sa cresteti mari, sa fiti fericiti si norocosi toata viata.

La multi ani, Selena!

La multi ani, Iancu!
anku


Bucuria lumii toata, Zi de zi-n usa sa-ti bata, Bunul Dumnezeu sa-ti dea, Tot ce iti doresti si ai vrea!
La multi ani Iancu!!!sa sarbatoresti frumos alaturi de familia ta....

anku

Un cer albastru fara nori, In calea ta sa fie, Sa ai in viata numai flori, Noroc si bucurie!
La multi ani Selena,sa sarbatoriti frumos....


anku
QUOTE(simina_ana @ Dec 8 2011, 08:31 AM) *
Neata fetelor....

Eu azi sunt o emotie toata.....acum plec la gradi sa-l sarbatorim pe pitic.....
Va doresc o zi placuta si ne auzim pe seara....cand o sa va povestesc cum m-am facut de ras plangand intr-una liwlol.gif

cum a fost ???cum a fost??? trandafir.gif
anku
QUOTE(Andymar @ Dec 8 2011, 09:39 AM) *
Selena a primit cadou de ziua ei o săniuță și multe dulciuri iar bunicii din partea mea i-au luat un set de oale și cratițe că tare mult îi mai place la bucătărie... Chiar urmărește emisiunile cu rețete de pe TLC împreună cu mami. E ff încântată de cadouri dar nu atât de mult pe cât ziua de azi. Ea e în culmea fericirii pt simplul fapt că azi e ziua ei, de la 7 râde și zâmbește într-una. Când eram gata să o pup și să-i zic la mulți ani, mi-a luat-o înainte și mi-a sărit de gât de parcă știa ce o așteaptă. În ultima vreme a fost la mai multe aniversări și pt ea au un farmec aparte. Așa scumpă a fost că mi-a zis mulțumesc după ce am felicitat-o, nu mai zic de reacția ei când și-a văzut cadoul... apăi să nu-mi dea lacrimile cum zicea Adriana? Și câtă bucurie în ochișorii ei când a văzut că și Doamne Doamne i-a făcut cadou, azi dimineața am văzut prima zăpadă, numai bună pt săniuța ei. Sperăm să țină până ieșim s-o inaugurăm.

Adriana așteptăm detalii de la grădi! Vă pupăm pe toți!

wowww oFloare1.gif
mii de poopici...ce frumos ai povestit!!! tzuc.gif
geocoto
La multi anisori,Iancu!!!DD sa-ti dea multa sanatate si sa ai parte de tot ce e mai frumos in viata alaturi de parintii si fratiorul tau!!!



Pupici de la Georgiana si Kuka oFloare1.gif occasion.gif occasion.gif
geocoto
la multi ani ,Selena!
sa fii fericita,sanatoasa si in toate realizarile tale in viata sa asculti mereu de un sfat sincer:al parintilor tai dragi!



Multi pupici si ma bucura oricand sentimentul pur de fericire al unui copilas.Daca mama este langa el orice cadou i se pare unicat si magic.

oFloare1.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif
geocoto
Toata ziua am fost cu voi in gand sa intru si sa va urez dar piticul meu nu se simte deloc bine.
Toata noaptea a fost agitat, a tusit, temperatura a crescut ff mult la fiecare 3 ore.
Azi la Dr ne a dat antibiotic dar ne a zis sa asteptam pana sambata sa vedem daca nu cumva ii trece dar cum am ajuns acasa l am si trimis pe tatic sa mearga sa i l cumpere si i l am dat.Amoxiclav 250 mg si pe langa ventolin ne a mai adaugat si pulmicort pt aerosoli dar dupa 10 minute dupa ce a tinut masca la nas a inceput sa vomite.DD se ne ajute pana se mai pune si el putin pe picioare.De mancat nici vorba.Nimic, nimic.Ca niciodata. crybaby.gif crybaby.gif

Si mai fac si putin haz de necaz aseara l am intrebat daca totusi nu vrea ceva sa papa ca nu l pot lasa sa se culce nemancat si el mi a zis "kekea=ketchup".Si i am zis ca ii dau dar numai pe paine la care el "Nu mami kekea GOOO=gol" anima1.gif am ramas si eu cu ochii crucis cand l am auzit ca era pt prima data cand mi a zis asa ceva.
Nu stiu daca este o coincidenta sau chiar asta era motivul care il oprea sa vorbeasca dar de cand a lasat suzi a inceput sa zica mai multe cuvinte.Stalcite dar macar ma linistesc ca nu i trilili la cap.
"pema=perna" dimineata cand se furiseaza la taticul in pat ca acolo are voie sa se uite la desene isi ia "pema" lui cu el.
"iubi =te iubesc" cand are cate un moment de melancolie ma strange in brate si imi zice "iubi mami" de ma topeste
"aptea=noaptea" la somnul de la pranz imi arata ca i "iua=ziua" si nu "aptea" afara biggrin.gif
"atea=cartea" ar citi o suta de povesti numai sa nu se culce seara si zice "ata=alta" "atea"

Oana ma bucur ca ai reusit sa intri.Tine minte de la ce calculator te a lasat sa te loghezi ca poate intri mai des.

Va pup ca am inceput o "ciorba a la simina" de azi dimi si inca nu am gatat o cu copilutu' meu bolnavior. oFloare1.gif
ssimmona
Buna seara! Am intrat rapid sa felicit sarbatoritii de astazi! super.gif Luna asta voi avea ce admira aicila voi! hug.gif hug.gif

La multi ani, Iancu! Sa cresti mare, sanatos, intelept si sa ai parte de o viata plina de noroc si armonie! Te imbratisez si te pup! hug.gif tzuc.gif Petrecere frumoasa!



Felicitari, Selena! La multi ani! Sa-ti fie viata minunata si plina de bucurii! Sa fii sanatoasa si sa-ti bucuri parintii in continuare! tzuc.gif

tina71
La Multi Ani si din partea noastra pentru toti piticutii de Decembrie 2008 si Sarbatori Fericite mamicilor, sa aveti parte numai de clipe frumoase alaturi de cei dragi.Ne cerem scuze ca nu am mai intrat in ultimul timp, dar am fost tare ocupati iar internetul este un dezastru acum, pe vreme de iarna, avem parte numai de furtuni in ultimul timp.Nici afara nu putem iesi prea mult pentru ca vantul este asa de puternic incat copii mei nu pot sta in picioare.De cand suntem in Irlanda nu am vazut asa vreme rea.Noi acum sun tem ocupati cu impachetetul pentru ca eu si baietii ne intoarcem in tara, dar din ianuarie sper sa am mai mult timp liber si sa pot intra mai des.
Inca odata va dorim occasion.gif la toti baieteii si fetitele de decembrie si daca nu mai reusesc sa mai intru pana atunci, Craciun Fericit va dorim
anku
un mesaj de la Claudia ptr voi...

Imi e dor de voi!!! Am reusit performanta sa intru ptr fix un min si mi s-a inchis laptopul si mi s-a resetat tot. A doua oara, am incercat in zadar... Oricum am ceva cu laptopul ca imi face multe figuri.... De multe ori cand dau cautare imi apare ca nu mai ia nici o comanda si sa inchid, si se reseteaza tot...

Noi suntem bine. a venit si Mosu' .... Maria inca mai crede in ambii Mosi, desi la scoala multi copii rad de ea. Ma uit la ea si cand vad cat de inocenta este in cateva privinte, ma cuprinde nostalgia... A trecut timpul f repede si trece extrem de repede.... Imi place sa mai pastrez magia lui Mos Neculai, si Craciun, mi se par sarbatorile mai pline de farmec...
Mihai are serbare la gradi pe 20 dec. si spune poezia, de parca vorbeste intr-o alta limba. Mai nimic nu se intelege... Va trebui sa il imbrac in om de zapada si am oarece emotii, ca e un mare nazdravan si are mofturici o gramada....La orice rugaminte spune mereu "nu". Mereu trebuie sa duc munca de convingere, sau sa il santajez, sau sa-l pedepsesc, cand nu vrea cu tot dinadinsul. Acum a inceput si cu figurile, "mananca singur! ii spun" si el imi raspunde ca e mic si nu poate, dar la papat prostii cu multe E-uri e baiat mare....Oricum are zile si zile: in unele e f docil si ascultator si il pupacesc si il alint, iar in altele ( probabil dupa atata rasfat) imi spune numai NU la orice.....si imi vine sa il pocnesc intr-una.... Noroc ca nu pun si in aplicare asta, ci asa cand si cand, atunci cand o ia razna( nu o lasa pe Maria sa stea de exemplu in masina, sau la masa si ii repeta sa plece, fara vreun motiv anume, si atunci nu functioneaza nici o negociere, ca nu face decat sa o impinga si sa o loveasca pe sora-sa si sa tipe). Dar de altfel, daca nu e acasa Maria, ma intreaba din 5 in 5 min. unde este si cand vine. Noi mai radem si ii spunem ca nu mai mergem sa o luam acasa, si el incepe sa planga si ne repeta ca nu vrea sa o lasam acolo unde era plecata... Ei, mai e inca un an de crize si apoi din experienta mea, se domolesc nervii piticului si o sa fie mai maleabil...

Pupici la toate fetele! si numai bine....
La multi ani! tuturor bebeloilor de decembrie care isi serbeaza ziua in curand....sau care deja au sarbatorit-o deja.....
geocoto
Ce frumos ai scris Claudia.Cat despre zile bune...zile mai putin bune asa este si Lucas numai ca el nu are sora mai mare pe care sa si verse naduful si o face pe mine.In clipa aia ii spun ca nu mai suntem prieteni si ori il trimit la colt ori il ignor.Cand il intreb pe cine a vazut el ca loveste spune pe tati sau cine stie ce ii mai trece prin cap dar inventeaza.Stiu de la fina mea ca acum urmeaza perioada fanteziilor si minciunelelor...asa ca trebuie sa ne tinem tari pe baricade. doh.gif
Azi s a simtit rau in continuare si maraiala cat cuprinde crybaby.gif .Abia am reusit sa ies sa cumpar un cadou pt ziua prietenului lui pt maine.Sper sa inceteze cu febra macar in seara asta sa se odihneasca si el ca este epuizat la propriu.Am bagat batista bebelusului in functiune ca nu mai are forta sa si sufle nasul.Azi l am obligat sa pape cat de cat dar tot fff putin a luat.
Si sotul este prastie de racit .Sa vedem cat ma tin eu tare cu babestile mele ca de la atata nesomn simt ca pic din picioare.Cand ma lungesc pe pat mi se inchid ochii instantaneu.Iar noaptea daca nu am lumina de veghe aprinsa desi ma trezesc automat cand tuseste sunt zombi daca este intuneric si nu stiu ce sa fac.. wacko.gif

Un weekend cu fulgi albi de zapada va doresc sau macar un vin fiert si aroma de sarbatori. oFloare1.gif
Andymar
Mulțumim din suflet tuturor mamicilor pentru urări. Nu știu ce are Selena în seara asta, sper să nu fie răceală ci doar oboseala... N-a vrut să mănânce și abia a băut jumătate căniță de ceai. Febră nu a făcut până acum și am pus-o să doarmă cu tati în altă cameră să nu ia și Mihai dacă cumva este răcită. Sper din tot sufletul să fi fost doar obosită, azi am făcut multe cumpărături pt ziua ei și hainutele de sărbători. Nu le-am lăsat pe mai târziu că la noi deja e balamuc prin magazine, nici nu vreau să știu ce o să fie în săpt Crăciunului. I-am mai luat și un trenulet Thomas că am căutat o jucărie pt Mihai și l-a văzut pe raft, îl merita că a fost cuminte zilele astea. Pe la vreo 7 îmi tot zicea că e supărată, că o doare capul... Nu știu ce poate fi, așteptăm până mâine dimi să vedem... Nu cred că o să pot dormi cu gândul că ar putea fi bolnavioară când abia așteaptă petrecerea de ziua ei... :-(
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.