Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
simina_ana
QUOTE(claudiaena @ Apr 28 2010, 01:28 PM) *
Mai fetelor dar ce harnice ati fost? Am zis ca am uitat eu ca am scris la pagina de ieri, dar sa scrieti voi de ieri pana azi la pranz 2 pagini.... yes.gif Nu imi vine sa cred... Voi si calcati, sio va beti cafeaua si faceti mancare si scrieti la tastatura... Hm cate maini aveti, ca ma faceti invidioasa? liwlol.gif


Clau...secretul meu???? Imi tin laptopul in linving unde petrec destul de mult timp.....asa ca mai arunc si cate un ochi pe aici.....liwlol.gif liwlol.gif....na unde sunt mainile mele alea multe.....desi nu mi-ar strica macar vreo 10 in plus liwlol.gif

SI la noi e la fel in parc.....toata ziua alerg dupa el printre "aparate".....Nici eu nu-l las in casuta....ca mi-e frica. Se urca printr-un singur loc pe o scara.....are un pod suspendat , unde se mai gaseste cate un copilas mai mare sa sara si se pot dezechilibra....siguranta pe pod....aproape inexistenta. IN plus...Mi-e frica sa-l las singur pe topogan ca are tendinta de a se lasa pe spate. AM zis ca o sa merg cu el la o prietena care are in curte topogan de plastic si sa-l invat acolo cum sa se dea...si apoi incerc in parc. Pana atunci il pun eu cat mai sus, unde ajung pe topo si il tin cu o mana intre picioruse. Ii place la nebunie.....si cand ajunge jos vrea sa se urce inapoi pe topogan. Sambata a alunecat cand a incetc sa se urce asa si a "mangaiat" putin topoganul cu nasucul, dar nu a patit nimic , mai mult s-a speriat.

Acum ca mi-a adormit si mie piticul ma pun si eu la calcat hainutele lui ca s-au uscat, o masina cu camasi de-ale lui tati e gata, le scot mai tarziu ca Iancu doarme la noi in dormitor undei balconul, mai am 2 masini de pus si gata....apoi de calcat la noapte iar. Aseara am stat pana la 2. In noaptea asta iar.
Cred ca iesim pe la 4 in parc ca vad ca astat ploaia.

Gata ca v-am ametit....pupici vb mai tarziu
anku
nu e nimeni p aici???
Darius a dormit bine aseara....nu s-a mai trezit
dar cred ca a fost obosit tare ca de 2 ori am fost ieri afara....
voi ce faceti???
ce fac puiutii bolnaviori???
ne pregatim sa plecam sa imi iau in primire job-ul minune... liwlol.gif
probabil de sapt viitoare voi incepe!!!
Darius ieri avea un picx in mana p care il folosea p post de surubelnita
si a facut kaka si am vrut sa-l iau in brate ca sa-l duc sa-l schimb
si cand colo cred ca avrut sa ma loveasca
si mi-a bagat pixul direct in ureche dar nici nu stiu cum a reusit ca a bagat p canal
am crezut ca voi cadea jos si m-am asezat repede p pat
pff ce a mai durut
acum aud dar nu mai aud in profumzime...am facut programare la orelist sa vad ce o fi..
ieri l-am lasat in fundul gol...si in timp ce vb la tel s-a si kakat p covor!!! doh.gif

ieri a fost ziua accidentelor!!! liwlol.gif

geocoto
Buna mamici,

ce de activitate pe aici.. eusa_clap.gif eusa_clap.gif .Ma bucur ca sunteti asa de harnice, eu am ajuns la concluzia cu cat vrei sa faci mai multe cu atat esti mai obosita si mai neapreciata asa ca ...eu nu calc decat strictul necesar.Cu aspiratorul sunt nevoita sa dau zilnic din cauza Aldei, bucataria o face sotul zilnic luna ca eu sunt la capitolul experimentari si dupa mine potopul.. blush.gif .Alte "pasarele" nu prea am dar ma bucur ca sunteti voi energice asa mai ma impulsionati si pe mine cateodata..
Lucas a stat pe terasa ultimele zile si s-a bronzat destul de frumos.Iar eu am reusit sa-mi pun flori in 3 jardiniere si sa stau la soare pe sezlong.Cat despre munca cred ca mai astept pana gasesc ceva convenabil.Nu stiu de unde ar trebui sa ma apuc sa lucrez acasa si decat sa platesc taxe mai mult decat castig... nono.gif mai intai ma documentez.
Lucas doarme la el in patut dar se trezeste de 2 ori pe noapte sa bea apa.De la supica cred ca ii este sete.
Am tot incercat sa-i gasesc cresa dar nu este nimic disponibil pana in septembrie 2011.Ne-au pus pe lista de asteptare sa vedem ce se intampla.Pe 5 voi merge sa-l inscriu la scoala pt 2011 pentru ca inainte de scoala au o clasa pregatitoare pentru copiii care nu vorbesc flamanda si cand vor incepe cursurile va fi tocmai bine pentru el.Va avea si prieteni si nici nu va fi fricos de scoala.
In rest este o mare figura, retine tot ce vede si apoi vrea si el sa experimenteze.Stie sa dea drumul la apa pentru gradina si duminica s-a udat din cap pana in picioare.Daca-l las in masina lui tati pune mana pe toate butoanele si ca un om mare invarte cheia si baga in viteza biggrin.gif
Inca nu i-am reintrodus lapticul si papa muuuuulte legume si fructite.Ieri i-am dat capsuni cu banana.Castravetele i-a produs o usoara indigestie.

Va las, ma duc sa-mi hranesc copilul(de fapt sa ma uit cum il hraneste buni cool.gif ) oFloare1.gif
Rose68
Cineva odata si spunea ca trebuie sa ne inscriem copii la cresa sau gradinita inca din burtica. Am ras atunci, dar incet, incet va deveni adevarat.

Am fost si noi ieri la dr de familie al Andreutei. Ne-a sunat si i-am spus ce am patit in weekend. Asa ca ne-a chemat sa ne vada. Are 9,7 kg cu citeva hainute pe ea...deci cam 9,4-9,5. A gasit-o cu un pic de rosu in git. Dar asta e de la plans.............a plans in perioada de temp mare si a mai avut si o busitura grozava...........care a cam speriat-o de a plans si noaptea in somn. Vineri ne ducem sa vedem daca ne trece cu medicamentele care ni le-a dat( albastru de metil, vitamina C si DNS) caci a vrut sa ocoleasca antibioticul daca numai are temperatura.


Va pupam si va dorim plimbarica frumoasa. La noi e mult soare, speram sa fie si la voi.

petronici
buna fetelor...
nu stam f bine,avem 3 nopti in care se trezeste plangand....aseara ne-a tinut vreo 40 de minute in plans,se linistea si dadea sa adoarma vreo 30 de secunde dupa care incepea sa planga vreo 2 minute si tot asa....i-am dat si nurofen si l-am uns si cu gel pt gingii,pana la urma a adormit leganat pe picioare,sieu azi-dimineata m-am trezit cu o durere ingrozitoare de gat,de urechi....si sotul si soacramea sunt la fel,o fi vreun microb care n-i l-am transmis de la unul la altul,noi suportam altfel durerea dar el,saracutul...
Rose,deci petreci nu gluma...ce misto,sa cununi si sa botezi in asa scurt timp....
Adriana,ai terminat cu calcatul??? te lasa Iancu sa calci,al meu imi trage de masa,pune mainile ,scoate fierul din priza....nu pot cu el sa fac nimic,doar cand doarme imi fac treaba linistita,altfel mi-e frica sa nu pateasca ceva cum tot trage de tot....
Anku,deci pana la urma incepi serviciul ??? si pe Darius il dai la camin? iti doresc multa rabdare si forta,si poate cu timpul se gandesc sa-ti mareasca un pic salariul....
Geo,voi cum sunteti?
Claudia,si tu iti faci mii de ganduri pe cand o sa incepi serviciul,te cred....acum cu 2 copii tre sa-ti organizezi altfel timpul,dar in scurt timp sper sa-ti intri in ritm si o sa vezi ca o sa fie totul bine....
va imbratisez si va pup,urmatoarele3 zile sunt la munca asa ca va doresc de pe acum un week-end minunat tzuc.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
simina_ana
Saluatare fetele ......va salut pe fuga.....ca iar sunt in alerta cu Iancu....
AM venit azi din parc si a adormit e drum asa ca lam bagat in casa si l-am lasat sa doarma in carut. Intre timp am atipit si eu in fotoliu. M-am trezit in niste urlete de nu stiam ce s-a inatmplat. Avea muci la nasuc si tusea, iar cand tusea se auzea un horcait....ne-am speriat atat de tare incat l-am luat pe sus si am fugit la urgente. Acolo ...idiotii naibii....nici bine nu am intrat ca ne-au trantit un "asteptati va rog ca sunt foarte multi copii"....iar paturile goale.....doar o pustoaica pe perfuzie.....
Am iesit.....am stat 5 minute...Iancu s-a calmat.....am mai asteptat 20 de minute si ne-am enervat si am plecat....Am zis sa-l vedem la noapte cum este. Daca e ceva ne suim in masina si fugim la spitalll....daca nu, oricum maine dimi ma duc cu el la dr de familie....
Nu are febra, doar tuseste - dar cu o horcaiala fff urat de zici ca are ceva in gat....nu e ca la secretii...pare ceva mai gros....., ii cureg putin nasul si stranuta.....
Poate nu-i nimic grav.....dar cand l-am auzit cum face nu m-am gandit decat la perioada recenta....sa nu-i fi recidivat....asa ca noaptea asta stam de paza.....

Imi cer scuze ca nu apuc sa va raspund....mai ales ca mi-era dor de voi....
pup
anku


simina ana.
..imi pare rau!!!
pai ce dumnezeu so fi intamplat???
pfff...cred ca ai nervi si rabdare de fier!!!
numai de pasti a fost iar la urgente!!!
oooooo doamne ce o fi???

rose..
.se pregateste e sarbatorit!!!

geo...norocoaso....ai p mamica la tine!!!
bv tie ca ai mamica asa de buna
exact asa ne-a trimis si noua scrisori de la gradi si cresa
ca din sept 2011
nasol!!!
petronici...vin canini deci???
ohhhhh...cred ca sunteti asa de obositi!!!
clau mami tu ce mai zici???
ce-ti mai fac copii ???
mai pune o poza ceva...o reteta mai puneti!!! partners.gif
oana esti tare cum explici ca ti necaz p retete...
si tu esti cu mami a tau!!! rolleyes.gif
sanzi voi ce faceti...sunteti bine???
danielaa ce face printesa ta???

noi ieri am fost p afara muuuuuuuuuuuuuult
l-am lasat in body si in picioarele desculte p nisip
bineinteles ca a taiat-o si pin iarba
era asa de fain ca nu era nimeni in parc doar noi....
m-am descaltat si eu si ne-am jucat amundoi
dar nici asa nu avea stare sa se joace...
tb sa o taie p iarba cu picioarele goale si imi era frica sa nu se loveasca
sa vedeti ce motrictate are in picioarele goale!!!
se urca p topogan singur si isi dadea drumul singur
am fost surprinsa......facea niste tumbe p acolo de zici ca el este sportiv la bara liwlol.gif
seamana cu tati...cu cataratul si aruncatul peste tot!!!
asa face si tati...se urca in cei mai inalti copaci...dupa cirese si prune!!!
bineinteles prunii si ciresii care sunt a primariei si avem voie sa luam!! yes.gif


geocoto
Neata mamici,

incepusem sa scriu ieri dar mi s-a inchis pagina si am renuntat.Lucas a facut putina febra ieri dar nu stiu daca din cauza ca a fost ff cald, sau de la dinti sau ne asteapta un nou episod...

Bravo pentru Dari ca este motric si chiar daca o dispera pe mami, descopera lucrurile muuuult mai usor jucandu-se asa peste tot.
Of dragul nostru Iancu ce te mai chinuie si pe tine tusea asta..Mami parca ziceai ca ii vei face o schema homeopata?Vezi sa nu faci si mai muuulta umiditate in casa de la calcat wacko.gif
Petronici te admir sincer ca poti ramane calma cu Adelin care nu papa.Stiu ca nu ai in contro dar eu parca nu-mi mai pot controla nervii la orice mica chichita care mai apare ma stresez 100% si apoi nu mai am energie pentru nimic.

Noi am fost si am cumparat un termometru cu infrarosu pentru ca vroiam neaparat inca unul in casa in afara de cel digital de fundulet.Am dat 80 de euro pe el si aseara era sa dau cu el pe geam.Copilul frigea tare si el imi arata temperatura normala.Si celalalt la fel.I-am pus un supozitor ceea ce nu fac daca nu are peste 38.5 dar nu mai stiam ce sa cred.Am deschis si geamurile sa se aeriseasca putin camera lui caci erau 25 de grade.Acum dimineata nu mai are febra dar nu ma bucur inca.I-am comandat la farmacie prednison ca parca descrierea clinica de la sindromul Marshall (sau PFAPA)cum ne zisesera prima data se aseamana tot mai mult cu ce are Lucas.Se poate sa treaca dupa amigdalectomie dar abea la 2ani jumatate o poate face...

Pupam pe toata lumea si va dorim muulta sanatate,
Geo
anku
QUOTE(geocoto @ Apr 30 2010, 10:08 AM) *
Neata mamici,

incepusem sa scriu ieri dar mi s-a inchis pagina si am renuntat.Lucas a facut putina febra ieri dar nu stiu daca din cauza ca a fost ff cald, sau de la dinti sau ne asteapta un nou episod...

Bravo pentru Dari ca este motric si chiar daca o dispera pe mami, descopera lucrurile muuuult mai usor jucandu-se asa peste tot.
Of dragul nostru Iancu ce te mai chinuie si pe tine tusea asta..Mami parca ziceai ca ii vei face o schema homeopata?Vezi sa nu faci si mai muuulta umiditate in casa de la calcat wacko.gif
Petronici te admir sincer ca poti ramane calma cu Adelin care nu papa.Stiu ca nu ai in contro dar eu parca nu-mi mai pot controla nervii la orice mica chichita care mai apare ma stresez 100% si apoi nu mai am energie pentru nimic.

Noi am fost si am cumparat un termometru cu infrarosu pentru ca vroiam neaparat inca unul in casa in afara de cel digital de fundulet.Am dat 80 de euro pe el si aseara era sa dau cu el pe geam.Copilul frigea tare si el imi arata temperatura normala.Si celalalt la fel.I-am pus un supozitor ceea ce nu fac daca nu are peste 38.5 dar nu mai stiam ce sa cred.Am deschis si geamurile sa se aeriseasca putin camera lui caci erau 25 de grade.Acum dimineata nu mai are febra dar nu ma bucur inca.I-am comandat la farmacie prednison ca parca descrierea clinica de la sindromul Marshall (sau PFAPA)cum ne zisesera prima data se aseamana tot mai mult cu ce are Lucas.Se poate sa treaca dupa amigdalectomie dar abea la 2ani jumatate o poate face...

Pupam pe toata lumea si va dorim muulta sanatate,
Geo

doamneeee
80 euro si nu merge...
ai voie sa-l duci innapoi???
geocoto
QUOTE(anku @ Apr 30 2010, 10:34 AM) *
doamneeee
80 euro si nu merge...
ai voie sa-l duci innapoi???


Este destul de pretentios aparatul.Trebuie tinut in aceeasi incapere cu copilul si se ia temperatura intr-un unghi special...
Momentan cred ca de la dintisori i se trage.Are din nou febra dar nu a sarit peste 39 ceea ce pana acum ma luptam sa i-o scad de la 40 daca era episodul lui obisnuit.
Of sunt ravasita si frustrata rau..Noroc ca este mama la noi.
simina_ana
Salutare fetele ....
Suntem bine.....nu avem nimic....doar putina flegma in gatut, ceea ce a dat haraitul de aseara si tusea continua. Ne-a dat Humex expectorant pentru 5 zile....Uff ce ne-am speriat....ca deja ma luase cu transpiratii.....dupa ce-am trecut prin ce-am trecut ...acum suflam si in iaurt.
Ne-s spus ca a ramas cu o mica sensibilitate dupa amigdalita aia si din cauza asta avem secretii.A batut putin vantul sambata ...dar nu asta a fost cauza. Mi-a zis sa-l scot afara indiferent de vreme....bine nu pe vantoase foarte mari....dar ca trebuie calit si cu vremea asta....
Bine ca ne-am linistit ca azi noapte am stat amandoi si l-am pazit sa nu se sufoce, il controlam la 5 minute daca respira...daca tresarea in somn saream amandoi ca arsi.....
Ma duc sa-l pun la nani acum si cred ca ma pun si eu langa el ....

Va pupam....si vb diseara
anku
QUOTE(simina_ana @ Apr 30 2010, 12:33 PM) *
Salutare fetele ....
Suntem bine.....nu avem nimic....doar putina flegma in gatut, ceea ce a dat haraitul de aseara si tusea continua. Ne-a dat Humex expectorant pentru 5 zile....Uff ce ne-am speriat....ca deja ma luase cu transpiratii.....dupa ce-am trecut prin ce-am trecut ...acum suflam si in iaurt.
Ne-s spus ca a ramas cu o mica sensibilitate dupa amigdalita aia si din cauza asta avem secretii.A batut putin vantul sambata ...dar nu asta a fost cauza. Mi-a zis sa-l scot afara indiferent de vreme....bine nu pe vantoase foarte mari....dar ca trebuie calit si cu vremea asta....
Bine ca ne-am linistit ca azi noapte am stat amandoi si l-am pazit sa nu se sufoce, il controlam la 5 minute daca respira...daca tresarea in somn saream amandoi ca arsi.....
Ma duc sa-l pun la nani acum si cred ca ma pun si eu langa el ....

Va pupam....si vb diseara

ce bine ne pare ca nu e asa de grav...
asa facem si noi...indiferent de vreme il scot afara chiar dc sta numai in carut...
si ...ai putut dormi??? tzuc.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Apr 30 2010, 06:38 PM) *
ce bine ne pare ca nu e asa de grav...
asa facem si noi...indiferent de vreme il scot afara chiar dc sta numai in carut...
si ...ai putut dormi??? tzuc.gif



Nu a vrut sa doarma la pranz.....e aproape 8 si inca nu a dormit deloc.....sper sa adoarma in seara asta mai devreme...si eu pe langa el.....nu mi-ar fi stricat 2 ore de somnic la pranz....dar daca piticul a considerat ca nu merit...liwlol.gif
Asa ca am iesit afara....am fost la o prietena care are curte si am stat pana la 7 acolo. Sa dat pe topogan de plastic, pan ala epuizare.....maien daca ajungem in parc o sa incerc sa-l dau singur pe topoganele alea mai maricele....sa vad cums e comporta.....
A papat acum iaurt....se lingea pe botic si mai vroia, dar a mancat dea 300 g. Asa ca il tai la portia de laptic....azi a papat chiar f bine. SI deja nu-i mai curg mucisorii cand stranuta. Vad ca si-a facut rapid efectul Humexul ala.....Sper sa-i treaca de tot in cateva zile...

Tua i fost la medic la ORL? Ce ti-a spus?

Va pupam....ma duc sa mai strang putin prin casa, ca maine mergem la bunicu la Amnas la un gratar si nu o sa mai am putere cand ne intoarcem seara....si sper sa-mi adoarma repede ca am o pofta de salata cu crutoane....de-mi plaoua in gura numai cand ma gandesc yami.gif
simina_ana
nimeni pe aici?????
Cred ca ma duc si eu la nani atunci....Iancu doarme de la 9, dar s-a trezit plangand de 3 ori pana acum deja....de la secretii.....I-am dat HUmexul chiar inainte de nani si cred ca din cauza asta se tot trezeste. Ca ala isi face efectul ....maine o sa il dau mai repede....
fug ca iar s-a trezit si tati nu e acasa
puuuuuuuup
Rose68
Neatza fetili...parafrazind-o pe Adriana

Astazi botezam puiutul si parca am mai mare emotii decit la cununie.
SI azi noapte am avut destul concert dar acum chiar ma simt bine.
Sa speram sa iasa totul cum imi doresc.............acum ce mai conteaza? glumesc desigur.............. aseara finii au venit cu darul...........vreau sa iasa bine si frumos. Iar darul m-a lasat cu gura cascata.......caci vorbisem cu ei sa nu se bage la cheltuieli.............
Am sa va tot pun retete incercate , caci darul de la fini a constat din : un set de oale HOFFMAYER........din full inox, cu fundul in 5 straturi cu termostat...........ce mai nave spatiale (au o singura hiba..........sunt extrem de grele) Am mai primit o icoana imensa din lemn (un sfert de copac cred)( unde o sa o asez inca nu stiu) si Andreei un iepuras cit toate zilele ( e mult mai mare decit ea si inca nu are curaj sa se apropie de el)

Am vb si cu o tanti coafeza..........sa vina sa faca ceva cu parul meu rar si subtire la fir........desi initial vroiam sa ma tund iarasi scurt. (la cununie dupa 7-8 nopti nedormite si 1 noapte la urgenta nu mi-a mai ars sa ma ocup si de mine)

Gata, am vorbit prea mult. Dar m-am trezit de la 5 , i-am facut Andreei un bibe cu laptic si de atunci am pus la punct ultimile detalii.

Acum astept restul familiei sa isi termine somnul de frumusete............si sa il trimit pe tati la spalat masina si apoi sa imi aduca coafeza. Mai ramine sa ridicam tortul si gataaaaaaaaa .....

Multi pupicei de la Braila, de la 2 fete cucuiete. Va dorim din suflet un week end cit mai frumos.

deseara sper sa va pun si pozici.
anku
QUOTE(Rose68 @ May 1 2010, 07:56 AM) *
Neatza fetili...parafrazind-o pe Adriana

Astazi botezam puiutul si parca am mai mare emotii decit la cununie.
SI azi noapte am avut destul concert dar acum chiar ma simt bine.
Sa speram sa iasa totul cum imi doresc.............acum ce mai conteaza? glumesc desigur.............. aseara finii au venit cu darul...........vreau sa iasa bine si frumos. Iar darul m-a lasat cu gura cascata.......caci vorbisem cu ei sa nu se bage la cheltuieli.............
Am sa va tot pun retete incercate , caci darul de la fini a constat din : un set de oale HOFFMAYER........din full inox, cu fundul in 5 straturi cu termostat...........ce mai nave spatiale (au o singura hiba..........sunt extrem de grele) Am mai primit o icoana imensa din lemn (un sfert de copac cred)( unde o sa o asez inca nu stiu) si Andreei un iepuras cit toate zilele ( e mult mai mare decit ea si inca nu are curaj sa se apropie de el)

Am vb si cu o tanti coafeza..........sa vina sa faca ceva cu parul meu rar si subtire la fir........desi initial vroiam sa ma tund iarasi scurt. (la cununie dupa 7-8 nopti nedormite si 1 noapte la urgenta nu mi-a mai ars sa ma ocup si de mine)

Gata, am vorbit prea mult. Dar m-am trezit de la 5 , i-am facut Andreei un bibe cu laptic si de atunci am pus la punct ultimile detalii.

Acum astept restul familiei sa isi termine somnul de frumusete............si sa il trimit pe tati la spalat masina si apoi sa imi aduca coafeza. Mai ramine sa ridicam tortul si gataaaaaaaaa .....

Multi pupicei de la Braila, de la 2 fete cucuiete. Va dorim din suflet un week end cit mai frumos.

deseara sper sa va pun si pozici.


sa fie intr-un ceas bun...
si sa petreceti frumos
ne pui si nou cateva pozici dupa aceea???
ooooooooooo...oli de la Hoffmayer...oli adevarate...te tin o viata
cred ca o sa le aiba si Andreea dc le va vrea...
a luat si sotul sap asta oli de FISHER...3 la nr...se face o ciorba in 25 min...
ec si energie si timp...ca sunt cu inductie
sunt grele e adev...

VA POOPAM SI NOI!!!
oana petrina
buna mandrelor. sarbatoriti 1 mai?
Simina ma bucur ca Iancu e bine. scapati voi si de flegmute ca ai un pitic puternic
Anku si noi ieri am experimentat statul in nisip si iarba descult. noi amenajam curtea si avem nisip ptr diverse chestii asa ca l-am lasat sa se joace. la inceput nu vroia sa-si lase picioarel pe jos. statea cu ele suspendate dar pana la urma nu mai reuseam sa-l scot din nisip. a si gustat si-a pus si in cap.......l-am bagat direct la dus.
Petronici voi alergati printre floricele? sa va faceti repede bine
Geo speram sa descoperiti mai repede ce are puiul ca sa nu mai stai cu stres. ce ma bucur ca ti-a venit mama.
Rose sa va traiasca finutul, ce de cadouri ati primit..o pupam pe nanuta mica.
Claudia de cate ori citesc postarile tale imi scade curajul de a mai face inca un copil. nu stiu cum reusesti sa te descurci dar esti o mama eroina. chiar vorbeam cu Sim si amandoua am ajuns la concluzia ca ne oprim aici smile.gif si asa nu mai am timp sa fac nimik daca mai fac un bebe pot sa ma inchid in casa. si asa am avut o sarcina grea, cu o recuperare grea asa ca ma bucur de ce mi-a dat DD si spun pas smile.gif cel putin asa gandesc in momentul de fata. cine stie ce-mi rezerva viitorul. poate imi da DD gemeni ca sa nu mai vrb aiurea liwlol.gif oricum soacra mea a ajuns la concluzia ca se cresc mai greu acum ptr ca prea ii suflam in fund liwlol.gif cica pe ai ei ii lasa acolo sa urle si se mai cresteau unul pe altul ce atata rasfat. asa ca ma bucur ca sunt gradinite ca sa nu fiu nevoita sa-mi las copilul cu oameni care au o astfel de mentalitate. si cand imi spune ca de ce nu-l las pe Matei sa doarma pe la ea ii amintesc cum si-a crescut ea copiii si ne luam in sageti si intervine sotul meu (care e un scump) si o pune la punct. hai ca v-am ametit ma duc sa culc copilul . sa aveti o zi frumoasa dragelor
va pupam
geocoto
Buna mamici,
iar am ajuns iar la urgenta.Ieri ii mai scazuse putin febra piticului si am vrut sa ies afara putin cu carutul sa ia o gura de aer dar am facut o miscare brusca si s-a impotmolit carutul si a cazut copilul din carut pe pavaj.Am crezut ca mor.Am avut Spongostan(buretel special de oprit sangele )in casa si asa i-am oprit sangerarea ca s-a taiat in 2 locuri si apoi la spital sa vedem daca-i nevoie sa-l coasa.I-au pus o solutie speciala care lipeste pielea si nu am mai stat sa se ocupe de febra, le-am zis ca de asta ma ocup eu acasa ca deja stim ce trebuie sa facem.
Aseara l-au durut toate si a gemut tare prin somn.Dimineata a avut febra 39 dar dupa Nurofen a iesit afara la joaca.Daca reusesc va pun poze cu micul insemnat..
Va pup,
Geo oFloare1.gif
anku
QUOTE(oana petrina @ May 1 2010, 10:38 AM) *
buna mandrelor. sarbatoriti 1 mai?
Simina ma bucur ca Iancu e bine. scapati voi si de flegmute ca ai un pitic puternic
Anku si noi ieri am experimentat statul in nisip si iarba descult. noi amenajam curtea si avem nisip ptr diverse chestii asa ca l-am lasat sa se joace. la inceput nu vroia sa-si lase picioarel pe jos. statea cu ele suspendate dar pana la urma nu mai reuseam sa-l scot din nisip. a si gustat si-a pus si in cap.......l-am bagat direct la dus.
Petronici voi alergati printre floricele? sa va faceti repede bine
Geo speram sa descoperiti mai repede ce are puiul ca sa nu mai stai cu stres. ce ma bucur ca ti-a venit mama.
Rose sa va traiasca finutul, ce de cadouri ati primit..o pupam pe nanuta mica.
Claudia de cate ori citesc postarile tale imi scade curajul de a mai face inca un copil. nu stiu cum reusesti sa te descurci dar esti o mama eroina. chiar vorbeam cu Sim si amandoua am ajuns la concluzia ca ne oprim aici smile.gif si asa nu mai am timp sa fac nimik daca mai fac un bebe pot sa ma inchid in casa. si asa am avut o sarcina grea, cu o recuperare grea asa ca ma bucur de ce mi-a dat DD si spun pas smile.gif cel putin asa gandesc in momentul de fata. cine stie ce-mi rezerva viitorul. poate imi da DD gemeni ca sa nu mai vrb aiurea liwlol.gif oricum soacra mea a ajuns la concluzia ca se cresc mai greu acum ptr ca prea ii suflam in fund liwlol.gif cica pe ai ei ii lasa acolo sa urle si se mai cresteau unul pe altul ce atata rasfat. asa ca ma bucur ca sunt gradinite ca sa nu fiu nevoita sa-mi las copilul cu oameni care au o astfel de mentalitate. si cand imi spune ca de ce nu-l las pe Matei sa doarma pe la ea ii amintesc cum si-a crescut ea copiii si ne luam in sageti si intervine sotul meu (care e un scump) si o pune la punct. hai ca v-am ametit ma duc sa culc copilul . sa aveti o zi frumoasa dragelor
va pupam

luume nouuuuuua
hi hi...Darius incepuse sa-si scuture picioarele de praf cu manuta...
al tau nu-i placea la inceput si dupa aceea nu-l mai puteai scoate
zice ca talpa goala p nisip este un ex fff bun ptr cei mici...
acum io stiu...
vai ce mentalitate!!!dar asa era inainte...imi aduc aminte ca eu am crescut-o p sora-mea
eu i dadeam sa pape,eu o spalam,eu o culcam...
dar acum nu mai e asa...tb sa inteleaga ca lumea a evoluat
si ca vede altfel lucrurile...
acum vine protectia copilului si iti ia copilul de vede ca nu te ingrijesti de el sau doamne fereste il lovesti...
si maica-mea are tendinta asta
imi zicea ac ce ma tot chinui sa-l culc la program
ca ea ne lasa sa ne jucam pana ne culcam p covor
mda...motiv ptr care nici acum nu am nici un fel de program desi imi doresc...
da...fff bine ca ti-l primeste din sept la gradi...desi este cam scump dar ce sa faci!!!
noi avem noroc numai din sept 2011!!!
sa vedem...urmeaza sa ocup un post la cresa sau la gradinita...poate reusesc cumva sa intervin!!!
desi aici nu e Romania cu intervenitul... liwlol.gif
daaaaa....eu ce am zis???generatia asta este super vivace...
mama cand la vazut ce face a zis ca asta e cat 3 copii si ca noi am fost ingeri nu asa...
tata numai la tel cand il aude cum urla si ce face ...zice ca el nu ar putea sa creasca asa aun copil...
eu cred ca e generatia asata mai inteligenta ,a mai vivace...
nici eu nu mai fac ...poate in 10 ani dc imi merge bine!!! liwlol.gif des i vreau sa ma bucur si putin de viata
ca pana acum dc ma crezi nu am fost nicaieri aici...decat mici excursii maxim 50 km de oras
cand pui pozite"???
anku
QUOTE(geocoto @ May 1 2010, 10:53 AM) *
Buna mamici,
iar am ajuns iar la urgenta.Ieri ii mai scazuse putin febra piticului si am vrut sa ies afara putin cu carutul sa ia o gura de aer dar am facut o miscare brusca si s-a impotmolit carutul si a cazut copilul din carut pe pavaj.Am crezut ca mor.Am avut Spongostan(buretel special de oprit sangele )in casa si asa i-am oprit sangerarea ca s-a taiat in 2 locuri si apoi la spital sa vedem daca-i nevoie sa-l coasa.I-au pus o solutie speciala care lipeste pielea si nu am mai stat sa se ocupe de febra, le-am zis ca de asta ma ocup eu acasa ca deja stim ce trebuie sa facem.
Aseara l-au durut toate si a gemut tare prin somn.Dimineata a avut febra 39 dar dupa Nurofen a iesit afara la joaca.Daca reusesc va pun poze cu micul insemnat..
Va pup,
Geo oFloare1.gif

pffff...cred ca ti-a stat inima...
si asa erai tu obosita si suparata ...
bine ca ai p mamica ca sprijin...
bine ca nu a cazut in cap doamne fereste...
asa imi facea Darius cand avea 6,7 luni...ca nu aveam centura la carut
si se intorcea...dar acum am cumparat altele cu centuri...
azi ma duc si eu sa controlez centurile sa nu care cumva sa-mi cada si9 mie la cat de fatait este...
poate nu mai face Lucas asa de rau febra...cel putin parca asa este
inainte facea si 40 ...acum numai 39...e un pas inainte...
bine ca este vioi in ciuda febrei si a loviturii...
mamai imi pare rau...nu te simtii vinovata...se poate intampla oriacrei mame!!!
asteptam pozite!!!
poopam p Lucas luptatorul si p tine!!! tzuc.gif
anku
QUOTE(simina_ana @ Apr 30 2010, 09:59 PM) *
nimeni pe aici?????
Cred ca ma duc si eu la nani atunci....Iancu doarme de la 9, dar s-a trezit plangand de 3 ori pana acum deja....de la secretii.....I-am dat HUmexul chiar inainte de nani si cred ca din cauza asta se tot trezeste. Ca ala isi face efectul ....maine o sa il dau mai repede....
fug ca iar s-a trezit si tati nu e acasa
puuuuuuuup

la gratar smecherilor!!!!!!!
si eu vreaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaauuuuuuuuuuuuuu
ia-ma si p mine please....
ca eu nu am voie sa fac nimic aici...
fac 1 mai p forum...
stii ca am zis atunci cand am primit antibiotic ptr ureche sirop si sirop de tuse maram din plante ca se agita
si il zgandarea parca...tusea si mia rau...
si eu am obs tot asa...ca il agita...stii ca te-am intrebat...
si am intrebat p dr la tel ...de fapt p asistenta ,ce se intampla
si a zis ca seara sa-i dau cu 3 ore inainte de culcare...ca dc nu, sunt copii care se agita...
iar ptr tuse zgandare ca sa scoata afara flegma...
se pare ca Humex este un med bun...ca vad ca-si face repede efectul si nici nu e antibiotic
deci de o grija m-am scapat...cumapr din Ro Humex dc avem probl
desi sper sa nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
mi frica de infectii...ca cu bacteriile noastre este inv organismul lui...sunt anticorpi
dar luand contact cu alti oameni va lua contact cu alte bacterii fie ele folositoare sau periculoase
o sa incerc sa le zic sa se descalte...
distractie faina...
cred ca deja mancati...si eu vreauuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
trimite un mic!!!!sau o bucata de carne p gratar de lemne!!!
cere la posta plic impermeabil si care pastreaza temp si trimite...in 2 zile ajunge!!! liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
glumeam...
sau trimite bonul cu tot cu bucata de carne!!! liwlol.gif
va poopam cu drag...poate deseara nu mai are nimic Iancu!!! tzuc.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ May 1 2010, 12:43 PM) *
la gratar smecherilor!!!!!!!
si eu vreaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaauuuuuuuuuuuuuu
ia-ma si p mine please....
ca eu nu am voie sa fac nimic aici...
fac 1 mai p forum...
stii ca am zis atunci cand am primit antibiotic ptr ureche sirop si sirop de tuse maram din plante ca se agita
si il zgandarea parca...tusea si mia rau...
si eu am obs tot asa...ca il agita...stii ca te-am intrebat...
si am intrebat p dr la tel ...de fapt p asistenta ,ce se intampla
si a zis ca seara sa-i dau cu 3 ore inainte de culcare...ca dc nu, sunt copii care se agita...
iar ptr tuse zgandare ca sa scoata afara flegma...
se pare ca Humex este un med bun...ca vad ca-si face repede efectul si nici nu e antibiotic
deci de o grija m-am scapat...cumapr din Ro Humex dc avem probl
desi sper sa nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
mi frica de infectii...ca cu bacteriile noastre este inv organismul lui...sunt anticorpi
dar luand contact cu alti oameni va lua contact cu alte bacterii fie ele folositoare sau periculoase
o sa incerc sa le zic sa se descalte...
distractie faina...
cred ca deja mancati...si eu vreauuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
trimite un mic!!!!sau o bucata de carne p gratar de lemne!!!
cere la posta plic impermeabil si care pastreaza temp si trimite...in 2 zile ajunge!!! liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
glumeam...
sau trimite bonul cu tot cu bucata de carne!!! liwlol.gif
va poopam cu drag...poate deseara nu mai are nimic Iancu!!! tzuc.gif



Draga Anku....iti trimit carne cata vrei...si mici la fel....dar bonul nono.gif ...asta ramane la mine.....orice ar fi....
Ia-m dat Humex mai repede azi......sa-l vad la noapte....
MA duc sa-i facem baita s revin mai tarziu....pupici
simina_ana
QUOTE(Rose68 @ May 1 2010, 08:56 AM) *
Neatza fetili...parafrazind-o pe Adriana

Astazi botezam puiutul si parca am mai mare emotii decit la cununie.
SI azi noapte am avut destul concert dar acum chiar ma simt bine.
Sa speram sa iasa totul cum imi doresc.............acum ce mai conteaza? glumesc desigur.............. aseara finii au venit cu darul...........vreau sa iasa bine si frumos. Iar darul m-a lasat cu gura cascata.......caci vorbisem cu ei sa nu se bage la cheltuieli.............
Am sa va tot pun retete incercate , caci darul de la fini a constat din : un set de oale HOFFMAYER........din full inox, cu fundul in 5 straturi cu termostat...........ce mai nave spatiale (au o singura hiba..........sunt extrem de grele) Am mai primit o icoana imensa din lemn (un sfert de copac cred)( unde o sa o asez inca nu stiu) si Andreei un iepuras cit toate zilele ( e mult mai mare decit ea si inca nu are curaj sa se apropie de el)

Am vb si cu o tanti coafeza..........sa vina sa faca ceva cu parul meu rar si subtire la fir........desi initial vroiam sa ma tund iarasi scurt. (la cununie dupa 7-8 nopti nedormite si 1 noapte la urgenta nu mi-a mai ars sa ma ocup si de mine)

Gata, am vorbit prea mult. Dar m-am trezit de la 5 , i-am facut Andreei un bibe cu laptic si de atunci am pus la punct ultimile detalii.

Acum astept restul familiei sa isi termine somnul de frumusete............si sa il trimit pe tati la spalat masina si apoi sa imi aduca coafeza. Mai ramine sa ridicam tortul si gataaaaaaaaa .....

Multi pupicei de la Braila, de la 2 fete cucuiete. Va dorim din suflet un week end cit mai frumos.

deseara sper sa va pun si pozici.



Cum fu mami ? Cum v-ati distrat?
Abia asteptam pozici.....

PS. Oale de astea de o tona care cantaresc cat juma' de frigider am si eu....las' ca-s bune la casa omului.....cum noi stam la parter, numai sa incerce unu sa intre la noi in casa....ca tac-pac....cu oala in cap....
simina_ana
QUOTE(oana petrina @ May 1 2010, 11:38 AM) *
buna mandrelor. sarbatoriti 1 mai?
Simina ma bucur ca Iancu e bine. scapati voi si de flegmute ca ai un pitic puternic
Anku si noi ieri am experimentat statul in nisip si iarba descult. noi amenajam curtea si avem nisip ptr diverse chestii asa ca l-am lasat sa se joace. la inceput nu vroia sa-si lase picioarel pe jos. statea cu ele suspendate dar pana la urma nu mai reuseam sa-l scot din nisip. a si gustat si-a pus si in cap.......l-am bagat direct la dus.
Petronici voi alergati printre floricele? sa va faceti repede bine
Geo speram sa descoperiti mai repede ce are puiul ca sa nu mai stai cu stres. ce ma bucur ca ti-a venit mama.
Rose sa va traiasca finutul, ce de cadouri ati primit..o pupam pe nanuta mica.
Claudia de cate ori citesc postarile tale imi scade curajul de a mai face inca un copil. nu stiu cum reusesti sa te descurci dar esti o mama eroina. chiar vorbeam cu Sim si amandoua am ajuns la concluzia ca ne oprim aici smile.gif si asa nu mai am timp sa fac nimik daca mai fac un bebe pot sa ma inchid in casa. si asa am avut o sarcina grea, cu o recuperare grea asa ca ma bucur de ce mi-a dat DD si spun pas smile.gif cel putin asa gandesc in momentul de fata. cine stie ce-mi rezerva viitorul. poate imi da DD gemeni ca sa nu mai vrb aiurea liwlol.gif oricum soacra mea a ajuns la concluzia ca se cresc mai greu acum ptr ca prea ii suflam in fund liwlol.gif cica pe ai ei ii lasa acolo sa urle si se mai cresteau unul pe altul ce atata rasfat. asa ca ma bucur ca sunt gradinite ca sa nu fiu nevoita sa-mi las copilul cu oameni care au o astfel de mentalitate. si cand imi spune ca de ce nu-l las pe Matei sa doarma pe la ea ii amintesc cum si-a crescut ea copiii si ne luam in sageti si intervine sotul meu (care e un scump) si o pune la punct. hai ca v-am ametit ma duc sa culc copilul . sa aveti o zi frumoasa dragelor

va pupam


Hai tu, Oana.....deja bati in retragere cu bebe 2? Pai si eu cu cine mai fac concurs???liwlol.gif
Acum...lasand gluma la o parte....te inteleg....si noi am lasat acest proiect pentru putin mai tarziu....adica pe la sfarsitul anului....dar cum va vrea si Dumnezeu....

simina_ana
QUOTE(geocoto @ May 1 2010, 11:53 AM) *
Buna mamici,
iar am ajuns iar la urgenta.Ieri ii mai scazuse putin febra piticului si am vrut sa ies afara putin cu carutul sa ia o gura de aer dar am facut o miscare brusca si s-a impotmolit carutul si a cazut copilul din carut pe pavaj.Am crezut ca mor.Am avut Spongostan(buretel special de oprit sangele )in casa si asa i-am oprit sangerarea ca s-a taiat in 2 locuri si apoi la spital sa vedem daca-i nevoie sa-l coasa.I-au pus o solutie speciala care lipeste pielea si nu am mai stat sa se ocupe de febra, le-am zis ca de asta ma ocup eu acasa ca deja stim ce trebuie sa facem.
Aseara l-au durut toate si a gemut tare prin somn.Dimineata a avut febra 39 dar dupa Nurofen a iesit afara la joaca.Daca reusesc va pun poze cu micul insemnat..
Va pup,
Geo oFloare1.gif



Of dragii de voi....nu pot decat sa spun ca imi pare atat de rau ca treceti prin atatea ghinioane...sper sa nu-i ramana urma, daca ai zis ca solutia aia lipeste pielea....Il pupam pe Lucas pe locurile afectate ca sa-i alinam durerea...
In rest cum sunteti cu episoadele de febra? Ati mai facut ceva??Adica analize....raspunsuri?
floare2.gif
Rose68
cateva pozici
maine va povestesc mai mult











oana petrina
Neazta fetele
Rose sa va traiasca finutul. frumoasa tare printesa ta. arata ca o papusica. imi place ca te-ai coafat yes.gif sa va fie de bine si sa mai botezati.
noi am intrat sa va uram o duminica frumoasa fara incidente. va pupam
simina_ana
Rose....asa cum ma asteptam.....doua fete si un tatic....nu frumosi....ci foarte frumosi.......Andreea o adevarata printesa in rochita alba....ne-ai obisnuit cu scufita rosie...acum e Alba ca zapada....iar tu mami foarte frumos te-ai coafat....imi place tare mult cum iti sta cu parul strans
Sa va traiasca finutul...sa va bucurati mereu de el....si sa fie un bun prieten pentru Andreea....
Asteptam detalii de la botez, petrecere...

Noi am fost putin la biserica...apoi la o mica plimbarica si acum la nani...
Azi noapte nu stiu ce a avut Iancu sa trezit plangand si asa a tinut-o vreo 10 minute.....nu a deschis ochii deloc. Cred ca a visat urat ....sau caninii...cine stie. S-a potolit abia dupa ce l-a luat tati in brate si sa plimbat cu el prin camera...
Gata mi-am papat si eu marul si ma duc la nani langa pufosenia mea.....
Va uram o duminica placuta!
Pupici zgubilici!

Rose68
Hai sa va spun citeva cuvinte cu privire la ziua de ieri:
1. Subsemnata nu a fost in stare sa invete crezul (vezi poza nr.1)
2. ANdreea a fost tare cumintica la biserica, e fascinata cind vorbeste preotul (vezi poza nr.2)
3. Cam pe la mijlocul slujbei, finutul si-a bagat ambele manute in parul meu si mi-a rearanjat coafura.(se observa un pic in poza nr.3)
4. La restaurant Andreea a fost foarte vesela, a fost intr-o plimbare continua printre mese, dansand cind ii placea melodia dar a si papat un iaurtel de 200 gr si aproape jumate de piept de pui la gratar cu cartofei natur.
Aaaaaaa, si dupa papa buna Andreea a baut bere fara alcool cu paiul.
FInutul a facut ceva scandal dupa baita, cred ca s-a speriat in picut , dar la iesire mami i-a dat un bibe si s-a cumintit, la restaurant mare parte din timp a facut nani.
A iesit totul bine, acum am prins curaj sa mai botez caci realmente ne-a placut.

Peste jumatate de ora , ii astept la scaldatoare.Poate punem pozici si de aici
Pupicei
geocoto

Un filmulet sa vedeti cum arata Lucas cu lovitura la caput si cu febra...
geocoto
QUOTE(Rose68 @ May 1 2010, 09:48 PM) *
cateva pozici
maine va povestesc mai mult




Mai mami da ce-a mai crescut Andreuta....sigur nu are papa prin buzunare si nu stii tu ca parca papa ff bine mai mult de un iaurtel si un pieptut. bere.gif are si ea tabietul ei cu berica ce vrei.
Ffff bine v-ati prezentat si sper ca v-ati simtit la fel de bine.

Multi pupici de la noi,
Geo oFloare1.gif
geocoto
QUOTE(simina_ana @ May 1 2010, 08:44 PM) *
Of dragii de voi....nu pot decat sa spun ca imi pare atat de rau ca treceti prin atatea ghinioane...sper sa nu-i ramana urma, daca ai zis ca solutia aia lipeste pielea....Il pupam pe Lucas pe locurile afectate ca sa-i alinam durerea...
In rest cum sunteti cu episoadele de febra? Ati mai facut ceva??Adica analize....raspunsuri?
floare2.gif


Gata nu mai facem analize.Scoatem amigdalele la 2 ani juma si pana atunci incercam cu prednison, vedem ce reusim..
Va multumim mult pentru grija, si voua si lui Anku si speram sa revenim curand cu moralul bun. oFloare1.gif
simina_ana
QUOTE(geocoto @ May 2 2010, 08:34 PM) *
Gata nu mai facem analize.Scoatem amigdalele la 2 ani juma si pana atunci incercam cu prednison, vedem ce reusim..
Va multumim mult pentru grija, si voua si lui Anku si speram sa revenim curand cu moralul bun. oFloare1.gif



Sa inteleg ca asa v-au spus? Sa scoateti amigdalele??? Eu le-am scos in anul de facultate si groaznic a fost.....adica mi-a fost pofta de multe chestii....imi facusem listuta cu ce o sa pap cand imi revin complet. liwlol.gif Imi aduc aminte ca a fost destul de urat si cu miscatul capului.

Am vazut filmuletzul.....DOamne dragul de el....cand vezi poze parca e si mai grav decat atunci cand doar citesti.....dar sper sa nu ramana cu urme....si sa se vindece ranile frumos....Cand il pupi sa pastrezi cativa pupici si de la noi...ca tare drag ne este puiul tau, Geo...si nu vrem sa mai sufere.....nu vrem sa mai sufere nici un bebel.....

Mami....iti trimit putin moral bun ( uite cine vorbeste:)) )....ca nu te vreau nici pe tine supi.....hai pe mess sa ne auzim intr-o zi....ca prostia aia care se numeste telefon si-a luat mintile in cap si nu mai vrea sa functioneze....

Va pupacim dulce dulce de tot....si pentru tine mami un buchet mare de trandafir.gif
simina_ana
QUOTE(Rose68 @ May 2 2010, 01:18 PM) *
Hai sa va spun citeva cuvinte cu privire la ziua de ieri:
1. Subsemnata nu a fost in stare sa invete crezul (vezi poza nr.1)
2. ANdreea a fost tare cumintica la biserica, e fascinata cind vorbeste preotul (vezi poza nr.2)
3. Cam pe la mijlocul slujbei, finutul si-a bagat ambele manute in parul meu si mi-a rearanjat coafura.(se observa un pic in poza nr.3)
4. La restaurant Andreea a fost foarte vesela, a fost intr-o plimbare continua printre mese, dansand cind ii placea melodia dar a si papat un iaurtel de 200 gr si aproape jumate de piept de pui la gratar cu cartofei natur.
Aaaaaaa, si dupa papa buna Andreea a baut bere fara alcool cu paiul.
FInutul a facut ceva scandal dupa baita, cred ca s-a speriat in picut , dar la iesire mami i-a dat un bibe si s-a cumintit, la restaurant mare parte din timp a facut nani.
A iesit totul bine, acum am prins curaj sa mai botez caci realmente ne-a placut.

Peste jumatate de ora , ii astept la scaldatoare.Poate punem pozici si de aici
Pupicei



Ha ha ha .....te-am prins....si doar te-am intrebat la telefon daca stii Crezul.....las' ca data viitoare o sa-l stii....am eu asa un feeling ca o sa botezi in curand iar... wink.gif
Subscriu la ce a scris Geo....Andreea arata tare bine.....nici nu ai spune ca nu papi.....eu cred ca noaptea cand voi dormiti goleste frigiderul...ia sa numarati de acum alimentele din el si o sa vezi ca am dreptate....
Asteptam ppoze proaspete....
Pupici la 2 fete cucuiete
simina_ana
Mai mamici......pe unde umblati....?
Poate maine e mai mare activitate
simina_ana
QUOTE(geocoto @ May 2 2010, 08:24 PM) *

Un filmulet sa vedeti cum arata Lucas cu lovitura la caput si cu febra...



Ce baietel harnicut aici......cum il ajuta el pe tati .....
M-am prapadit de ras....ca si Lucas face ca Iancu ....cand muta ceva dintr-o mana in alta, intoarce acel lucru de 2 ori....
Sa-l trimiti pe lucas la noi....ca impreuna cu Iancu as avea ajutoare de nadejde , nu gluma liwlol.gif
simina_ana
NEEEEEEEEEEEEEAAAAAAAAAAAAAAATAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!

Fetiliiiiiiiiiiii....va dorim o saptamana placuta.....
La 29 de grade cate au anuntat azi e zi de plaja....AM uitat ieri sa iau crema cu protectie pt pitic, asa ca azi ma duc o fuga sa caut....nici nu stiu daca au aparut de altfel pe piata nebuniile astea....dar pun umbreluta la carut si mergem in recunoastere.
Ieri am fost sa-i cautam si noi tricicleta lui Iancu.....vezi de nu sa si gasim.....toate erau micute....iar cum Iancu e ditamai ursuletul...Vreau sa ma mai duc azi pe la niste magazine pentru copii....daca nu zicea tati ca saptamana asta e posibil sa plecam la Bucuresti.....poate gasesc acolo ceva pentru el...ca altfel nu stiu cum facem. In carut da pe-afara, pe tricicleta de aia se revarsa...liwlol.gif....cred ca ii iau direct masina.....sa plimbe fetele liwlol.gif

AM fugit sa dau papa la pitic si putin smotru prin bucatarie....ca vreau sa plecam devreme in deplasare.....

Pumpilici
Rose68
neatza si de la noi!
Din pacate nu ne-a mai ars de pozici la scaldatoare, avem doar un filmulet.
Ieri a murit mama finei ............. In ziua cand a avut loc cununia dimineata i s-a facut rau,...........si a fost spitalizata. Asa ca nu a ajuns nici la acte , nici la botez iar ieri s-a stins.
Asta e.......ei pleaca joi noaptea. Acum au plecat de urgenta sa se ocupe de toate cele. (La Medgidia)
Iar joi noaptea ii duce sotul meu la aeroport. Nici macar nu le-au iesit actele. Maine iese buletinul ei , certificatul celui mic speram sa iasa si el la timp, apoi trebuie sa ii faca si pasaport. Cand ne bucuram si noi ca au iesit toate OK.
claudiaena
Buna fetelor! Noi am avut un weekend aglomerat... iarasi....
Deci sa o luam cu inceputul:
-vineri la ora 4 am fost la biserica la o prietena si vecina de apartament..., am fost fara copii, care au ramas acasa cu o ruda si nu va pot spune ce bine a fost apoi ca am putut socializa si discuta si altceva inn afara de curatenie, mancare si copii...am uitat sa spun ca dimineata am fost la politie sa facem poze la copii ptr pasapoarte...ca la vara plecam in concediu in afara tarii;
-sambata la 2 dupa-amiaza amfost invitati la iarba verde de o ruda care si-a aniversat anii si am stat pana pe la 5.30 si apoi acasa unde ne-am odihnit un pic si apoi la petrecerea de botez pana dimineata...
-duminica am facut un raid prin gradina botanica unde am vazut prima data in viata mea un filmulet despre dinozauri 3D si nu va pot spune ce m-am speriat la primul cadru, cand am avut senzatia ca o sa ma manance un dinozaur...am fost la fel de incantata/speriata ca Maria...
Asta a fost in cateva cuvinte weekendul nostru aglomerat si ma bucur ca a fost bine si copiii au facut nani si nu au deranjat-o prea tare pe "bona"... Una peste alta, azi dimineata Mihai era super agitat si cand m-am uitat in gurita lui am ramas perplexa: se pregatesc sa ii sparga 3 canini si o masea... doh.gif Asa ca explic insomnia lui de asta noapte si maraiala lui de azi...
Rose, ma bucur ca la voi s-a terminat cu bine ceea ce ati facut voi, dar imi pare rau sa aud ca Finii tai au avut parte de o "surpriza" f neplacuta....Pacat ca momentele astea care ar fi trebuit sa ramana o amintire f placuta vor fi umbrite si de necazul asta...
Geo, dulce tare puiutzul tau si ii pupam si noi bubitele si bine ca nu a fost nimic grav... hug.gif Fereasca DD de o lovitura la cap mai rea, ca astea sunt tare periculoase...
Simina, tu ca intotdeauna esti cea mai harnica si ne tii tonusul ridicat... pupici tie si "ursuletului"tau si sa va gasiti tricicleta pe masura.... tzuc.gif
Oana, si cald afara si multa treaba si piticii agitati, care nu mai obosesc si cu mama ta la tine, te iertam... Sa ne pui poze cu piticul tau cu motzul tuns, ca sa il vedem, si sa stii ca sunt suparata pe tine ca nu mi-ai dat si mie un carliont de la pitic, poate s-o lipi si la unu din copiii mei un cretz... liwlol.gif ( ca tat se pricepe la altoit copacii, ca are in curte un pom, jumate piersic, jumate cais si poate altoia si la Maria sau la Mihai carliontz, ca de la Geo mai greu ajunge) liwlol.gif
Ankule, dar la ce bani iti dau aia mai bine mai faci un bebe, decat sa faci munca voluntara ptr 1-2 E... E bataie de joc si nu prea merita... Acum, eu imi dau cu parerea, dar cand ma gandesc ca o sa incep si eu serviciul si o sa muncesc o luna ca nebuna si o sa dau 3/4 din salariu la bona, ma ia cu fiori reci... Dar sa stii ca si eu, ca si tine, altu nu mai fac, pai ce, eu cu gradinita dupa mine...Asa ca nu stiu cum sa te consolez, si te pupacim si iti dam floare2.gif
Petronici, in afara de munca ce ati mai facut? Dar Adelin, nazdravanii? Sanziana, Daniela, voi, nimic... Petronici ne mai da de veste, dar voi nik... macar asa la 2-3 saptamani cateva cuvinte si o poza....
Oricum pupici la toate fetele...
claudiaena
Mai fetelor, voi stiti ca ieri a fost ziua noastra? Pai nik, de la soti, pitici sau boni? Nu-i corect ca n-ati suflat o vorba, asa ca va spun eu in GURA-MARE: occasion.gif de ziua noastra....Si azi ca e luni, si dupa ziua noastra ciocnim un pahar? bere.gif
url=http://www.glitter-graphics.com][/url]
claudiaena
cu unul din barbatii din viata mea, si, este barbatul meu fatal...

la gradina botanica, a se observa ce poate face o noapte de dantzalau si de nesomn si fara pofta de mancare, aveam o burtica cancava, ca in tinerete...

Si familia mea, care imi asigura echilibrul interior, linistea si fericirea zilnica

sunt fascinat de masini(initial am crezut ca la baieti chestia asta e cultivata de parinti, dar al meu e innebunit dupa masini)
Rose68
Noi facem aici o adevarata comunitate. Deja atit de mult m-am obisnuit cu voi si cu piticii vostri incit intotdeauna ma bucur cind vad poze si ma intristez cind aud de necazuri sau de boala. Asa de familiari mi se par toti piticii si parca sunt cei mai frumosi pitici pe care ii stiu..........................fuuuuuuuuuug sa fac mancarica ...........caci chem si finutii la noi...............caci numai finuta a plecat la inmormintare noi si cu finul urmind sa ne ocupam de acte..........Va pupam cu drag............
petronici
buna fetelor....si bine ne-am regasit....
am fost cu Adelin la medic sa vad motivul plansetelor de peste noapte si i-am facut si controlul general...deci stam cam asa,are 10600g si 80 de cm...e cam micut fata de ai vostri,dar nu are cu cine semana inalt,stiti inaltimea mea biggrin.gif ....si cu gatul era totul bine,nu ne-a dat nimic,dar in schimb eu ii controlam mereu canini de jos cand colo avem iesit primul din partea stanga sus....se observa bine coltulul si cred ca in zilele urmatoare ii iese si cel din dreapta sus....
eu am fost la munca zilele astea ,dar mai bine stateam acasa....abia m-am tinut pe picioare cu tot cu nustiucate medicamente la bord,si dupa atata tratament ma simt din ce in ce mai rau....amigdalite umflate,si o durere ingrozitoare de cap si de urechi,si mai nou imi curge si nasul....cred ca de data asta nu scap fara antibiotice....nu am chef de iesit din casa,mai ales ca afara ploua si e f mohorat,astept sa vina sotul sa-l trimit sa-mi ia antibiotice de la farmacie....
in rest,ieri l-a dus tati pe Adelin la impartasit....si astazi ca niciodata mi-a adormit singurel in scaunelul de masa,eu cu muzica destul de tare,incercam sa dau cu aspiratorul si sa spal pe jos,si la un moment dat nu-l mai aud,cand m-am uitat la el dormea dus mititelul....l-am pus imediat pe pat si eu am terminat linistita treaba spalvase.gif fac_curat.gif ....
Rose,sa va fie de bine botezul....intradevat toti 3 la "4 ace",de Andreutza nici nu mai vorbim,o adevarata printesa....pacat ca sa intamplat si necazul cu mama ei....si noi am botezat un baietel acum vreo 2 ani si ceva,care din pacate sa stins la 10 luni ,a facut meningitata fulminanta si in 4 ore sa dus printre ingeri crybaby.gif ....
Geo,imi pare rau de harnicutul nostru drag,vezi sa nu-i ramana semne....al meu are unul mic la coada ochiului de pe la 11 luni,initial am zis ca se reface dar de unde i-a ramas semn....indraznim sa pupam si noi juliturile si sa-i treaca cat mai repede tzuc.gif
Anku,deci va jucati prin nisip....noi mai asteptam vreo luna si dam fuguta la mare ,tare curioasa sunt ce-mi va face....cred ca nu-l mai scot din apa blush.gif ....
Simina,si voi v-ati petrecut la gratar....inainte mai faceam si noi mai des,acum nu am mai mancat de la ziua lui A....
bine ca nu e nimic grav cu Iancu si sa treaca cat mai repede flegma aceea ....
Claudia,ce familie reusita si frumoasa ai....felicitari mami....tu arati ca o pustoaica de 20 de ani,roscata partners.gif ....am gasit aici in farmacie siropul Stodal,momentan i-a trecut tusea dar e bine sa-l am in casa....deci se da cu jumatate de ora inainte de masa? si cred de 2-3 ori pe zi? te intreb deoarece nu are prospect ....
Oana,cand ne mai pui cateva pozici cu Matei....ne e dor de el...
va las fetele ca vad ca a iesit un pic de soare si iesim macar un pic in curte chiar daca se baga in fiecare balta si se unge din cap pana-n picioare....
pupici multi de la noi tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif si cred ca ne reauzim maine,din cate am inteles tot pe la sf saptamani este ceva de munca la hotel si ma cheama....
geocoto
Dragi mamici va multumim tare muuuuult pentru toti pupicii pe care ni i-ati dat tzuc.gif hug.gif tzuc.gif hug.gif , sincer saracutul Lucas chiar are nevoie de ei.Acum inteleg cate il dor in urma la febra asta a lui...gaticul, genunchii, burtica(cel putin asta imi arata mereu).Voua stiu sa va spuna puiutii unde ii doare?
Este atat de marait, inca mai are 38 temperatura si mai este si urat afara ..

Claudia tare dragute poze ne-ai pus, iar gradina voastra botanica m-a lasat cu gura cascata cat de frumoasa este. yes.gif
Petronici nu-i de gluma cu o astfel de infectie, ai grija sa nu-i dai ceva lui Adelin.
Adriana pupici muulti si tie si lui Iancu si simplul fapt ca te gandesti la noi ne ridica deja moralul mai mult decat iti imaginezi.

Am plecat ca mi-a expirat timpul si deja nu mai are rabdare Lucas,
oFloare1.gif
claudiaena
In dupa-amiaza asta am fost in parc si mi-am facut un car de nervi.... mad.gif Am ajuns la concluzia ca e bine sa ai vreo bunica care sa te ajute cu piticul, dar sa fie si sanatoasa-mintal....Am plecat ca de obicei pe la 4.30 sa o luam pe Maria de la gradi si apoi in parc... Si am realizat cand am ajuns acolo ca am plecat ca netoata, uitand jucariile de nisip... Bineinteles ca Mihai direct la groapa cu nisip unde era o singura fetita de vreo 4-5 ani cu jucarii, si cand a vrut sa se apropie sa ia o jucarie, bunica l-a repezit si mi-a spus ca pustoaica se joaca singura si ca ea de cate ori nu are jucarii nici un alt copil nu i le da si in concluzie sa o las sa se joace in coltul ei linistita si sa imi iau copilul de acolo....DEgeaba am incercat sa protestez ca nu am cum sa conving un copil de un an ca nu are voie ca nu a fost chip.... Bunica-sarita rau de tot tot o tinea pe a ei de imi venea sa o pocnesc.... Asa ca l-am luat pe Mihai de acolo in urlete si am plecat din parc....Tremuram de necaz si cum va spuneam ca mai bine ca mine fara bunici, decat unii care sunt plecati cu sorcova....
Multumesc ptr aprecieri.... Petronici, Stodal se da si 4-5 ori pe zi si trebuie sa respecti 1/2h sau chiar 20 min inainte de a manca si apoi 20 min dupa ce i-ai dat picaturile sa nu ii dai sa pape.... Exceptie face apa. Nu ii dai stodal si apoi ceai ca nu are efect medicam.... Tie sa te faci bine, ca esti cu capul si gatul in pioneze cam de saptamana trecuta, parca....
Geo, pupici lui Lucas si am uitat sa iti spun ca te invidiez cand mai vad imagini cu casa si curtea ta.... E ceva extraordinar de frumos si visez si eu la casuta mica si cu multa verdeata....Gradina botanica din Galati e relativ nou facuta dar pocat ca e cam micutza.... Deocamdata si Galatiul arata relativ dragut, daca ignori gunoaiele, dar pacat ca iarba a crescut si nu o tunde nimeni si s-au inmultit tantarii peste masura....
Rose68
QUOTE(geocoto @ May 3 2010, 07:59 PM) *
Dragi mamici va multumim tare muuuuult pentru toti pupicii pe care ni i-ati dat tzuc.gif hug.gif tzuc.gif hug.gif , sincer saracutul Lucas chiar are nevoie de ei.Acum inteleg cate il dor in urma la febra asta a lui...gaticul, genunchii, burtica(cel putin asta imi arata mereu).Voua stiu sa va spuna puiutii unde ii doare?
Este atat de marait, inca mai are 38 temperatura si mai este si urat afara ..

Claudia tare dragute poze ne-ai pus, iar gradina voastra botanica m-a lasat cu gura cascata cat de frumoasa este. yes.gif
Petronici nu-i de gluma cu o astfel de infectie, ai grija sa nu-i dai ceva lui Adelin.
Adriana pupici muulti si tie si lui Iancu si simplul fapt ca te gandesti la noi ne ridica deja moralul mai mult decat iti imaginezi.

Am plecat ca mi-a expirat timpul si deja nu mai are rabdare Lucas,
oFloare1.gif

Nu ne arata ce o doare, decat atunci cind se loveste pune manuta si ne arata locul.
anku
QUOTE(claudiaena @ May 3 2010, 12:39 PM) *

sunt fascinat de masini(initial am crezut ca la baieti chestia asta e cultivata de parinti, dar al meu e innebunit dupa masini)

mai mai mai....ce familie frumoasa....
e bine ca familia iti asigura linistea sufleteasca
ce bunica tampita...
noi am avut probl cu copii care nu vor sa dea jucarii dar parintii erau ok...
asa zic si eu...numai o zi de repaos sa am ca tot ar fi super....
numai in petreceri o tineti...bine faceti!!!
tu esti p zi ce trece parca tot mai atractiva!!!
pff asa m-a tocat si p mine ieri....
la-m dus afara p ploaie ca dc nu-l duc nu mai doarme neam...si asa sambata spre duminica pana la 5 dimineata nu a dormit ok
ptr ca sambata l-am dus numai o ora afara...
si l-am lasat sa se plimbe ptin...
2 sec m-am uitat la un copac...direct in cea mai mare baltoaca
ma duc il schimb...iar afara...direct in mijlocul strazii...
msinile ne ocoleau...eu il luasem de mana si el se trantise lat in mijlocul strazii
il iau p trotuar...direct intr-o masina sa traga de clanta...
noi cand mergem in parc imi colinda toat parcul...ca nu sta neam sa se joace...
nici p leagan nu mai sta!!!

ce sa fac Clau ca nici aici nu e tb roz....Grecia,America...in curand face faliment Spania
si cine trage tare sa scoata din mocirla Grecia????Germania
ca asa m-am enervat azi...imi socoteste de 100 de ori amaratii aia de 20 euro p care io dat in plus la alocatii din 2010
si da aproape 30 miliarde euro la Grecia...si grecii petrec de numa!!!luai-ar naiba !!!ca ei de cuvantul impozit nu au auzit
dar nu-i bai...astept pana imi gaseste post la gradinita sau la cresa
cat despre bani....ehhhhhh...nu-i rau...traim fara griji....adica pur si simplu ramane in cont destul la sf lunii chiar fara nici un cent de la mamica si tata
bine...eu vin de la Romania...deci...Romancele stiu sa se gospadareasca...tu sti mai bine!!!
ce muncesc ar fi al meu...
eu nu mai fac copil...vreau sa traiesc si eu putin...ca trec anii p langa mine!!!si asa la batranete tot la azil ajung!!!cu 2,3 copii sau nu!!!
am unu cat 3...sper sa si fie om de nadejdie!!!

anku
QUOTE(petronici @ May 3 2010, 04:55 PM) *
buna fetelor....si bine ne-am regasit....
am fost cu Adelin la medic sa vad motivul plansetelor de peste noapte si i-am facut si controlul general...deci stam cam asa,are 10600g si 80 de cm...e cam micut fata de ai vostri,dar nu are cu cine semana inalt,stiti inaltimea mea biggrin.gif ....si cu gatul era totul bine,nu ne-a dat nimic,dar in schimb eu ii controlam mereu canini de jos cand colo avem iesit primul din partea stanga sus....se observa bine coltulul si cred ca in zilele urmatoare ii iese si cel din dreapta sus....
eu am fost la munca zilele astea ,dar mai bine stateam acasa....abia m-am tinut pe picioare cu tot cu nustiucate medicamente la bord,si dupa atata tratament ma simt din ce in ce mai rau....amigdalite umflate,si o durere ingrozitoare de cap si de urechi,si mai nou imi curge si nasul....cred ca de data asta nu scap fara antibiotice....nu am chef de iesit din casa,mai ales ca afara ploua si e f mohorat,astept sa vina sotul sa-l trimit sa-mi ia antibiotice de la farmacie....
in rest,ieri l-a dus tati pe Adelin la impartasit....si astazi ca niciodata mi-a adormit singurel in scaunelul de masa,eu cu muzica destul de tare,incercam sa dau cu aspiratorul si sa spal pe jos,si la un moment dat nu-l mai aud,cand m-am uitat la el dormea dus mititelul....l-am pus imediat pe pat si eu am terminat linistita treaba spalvase.gif fac_curat.gif ....
Rose,sa va fie de bine botezul....intradevat toti 3 la "4 ace",de Andreutza nici nu mai vorbim,o adevarata printesa....pacat ca sa intamplat si necazul cu mama ei....si noi am botezat un baietel acum vreo 2 ani si ceva,care din pacate sa stins la 10 luni ,a facut meningitata fulminanta si in 4 ore sa dus printre ingeri crybaby.gif ....
Geo,imi pare rau de harnicutul nostru drag,vezi sa nu-i ramana semne....al meu are unul mic la coada ochiului de pe la 11 luni,initial am zis ca se reface dar de unde i-a ramas semn....indraznim sa pupam si noi juliturile si sa-i treaca cat mai repede tzuc.gif
Anku,deci va jucati prin nisip....noi mai asteptam vreo luna si dam fuguta la mare ,tare curioasa sunt ce-mi va face....cred ca nu-l mai scot din apa blush.gif ....
Simina,si voi v-ati petrecut la gratar....inainte mai faceam si noi mai des,acum nu am mai mancat de la ziua lui A....
bine ca nu e nimic grav cu Iancu si sa treaca cat mai repede flegma aceea ....
Claudia,ce familie reusita si frumoasa ai....felicitari mami....tu arati ca o pustoaica de 20 de ani,roscata partners.gif ....am gasit aici in farmacie siropul Stodal,momentan i-a trecut tusea dar e bine sa-l am in casa....deci se da cu jumatate de ora inainte de masa? si cred de 2-3 ori pe zi? te intreb deoarece nu are prospect ....
Oana,cand ne mai pui cateva pozici cu Matei....ne e dor de el...
va las fetele ca vad ca a iesit un pic de soare si iesim macar un pic in curte chiar daca se baga in fiecare balta si se unge din cap pana-n picioare....
pupici multi de la noi tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif si cred ca ne reauzim maine,din cate am inteles tot pe la sf saptamani este ceva de munca la hotel si ma cheama....

felicitari ptr primul canin...
ooooooooo....deci si voi aveti cu baltoaca!!!
doamneeeeeeeeeeeee....cum sa nu aiba prospect???am mai auzit si de asta.... doh.gif
sa va treaca raceala repede va dorim...aha deci!!!mergeti la mare!!!! tzuc.gif
Rose68
NEATZA!
Beau si eu o cafea , dar mi-a fost gindul aiurea caci are gust de pisulica cald...........cred ca am gresit socoteala la linguritele de cafea.........
OR VENI SI la noi caninii asa repede? sau asa o fi somnul ei de acum incolo? Sincer nu stiu ce sa mai cred. O noapte doarme binisor, 3-4 nu...........colac peste pupaza tati la plecare a rupt cheia in usa. S-a chinuit sa o scoata bucati ......SI cind am dat telefon la firma de unde am cumparat usa mi s-a zis ca trebuie sa fac comanda in Turcia...siiiiiiiiiic. Asa ca un timp va fi dependent de mine.

MENIU pentru O ZI BUNA

2 Lingurite de rabdare;
O ceasca mare de bunastare;
4 linguri de amabilitate,
Un pic de speranta;
Cu o doza de credinta;
Se mai pune si multa ingaduinta;
Cateva fire de simpatie,
un manunchi de Umilinta
Se condimenteaza totul cu mult bun simt
Se coace apoi la foc mic,
Asa toate veti avea O ZI FAINA , LIPSITA DE GRIJI!
simina_ana
Neata si de la noi......noi suntem f maraiti de dimineata asa ca azi avem o zi "plina"....

Rose, am citit despre finuta ta.....imi pare rau sa aud ca trebuie sa treaca prin asa moment.....Sa o intareasca Dumnezeu!
Clau....am vazut poze cu o mamica sexoasa.....cu doi pui minunati.....Vezi ca-i bun si stresul la ceva? te mentine in forma.....liwlol.gif
Petro....felicitari pentru primul canin.....va dorim ca ceilalti sa iasa fara durere si fara prea multa agitatie....
Anku....asa deci....lui Darius ii place tare mult apa.....Poate gasim o piscina cand veniti si mergem a o balaceala....ca si Iancu e mare amator de apa..liwlol.gif
Geo...cum mai sunteti azi? Iancu, daca il doare ceva duce manuta unde il doare....asa a facut la otita. In rest nu am avut probleme.
Oana ...pe unde ati disparut?

Eu vreau sa-i faca cum o supica la pitic si dupa somnic plimbarica scrie pe noi....toata ziua....

Va dorim o zi placuta plina de soare si plimbare
Pumpilici
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.