Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
anku
QUOTE(Andymar @ May 31 2011, 10:53 PM) *
Salutare! Mai am un pic si va spun buna dimineata, vad ca numai la ore mici ma bag si eu in seama.
Dar va citesc zilnic de pe telefon, de scris nu pot ca asa de greu se incarca...

Ce sa va zic, tati si Selena sunt in culmea fericirii ca o sa mai avem un barbat in casa. Nu ca eu n-as fi, dar ma stresez sa aleg un nume frumos. Pana acum ne-am pus de acord sa fie primul nume Mihai, de la tatal nasei mele care nu mai traieste dar mi-a fost foarte drag... la al doilea ne tot gandim. Sa stiti ca nu-mi strica niste pareri. Mi-ar fi placut Alexandru dar avem o gramada in familie, si sotul e al doilea nume, si socrul, fratele meu, bunicul...

Anku m-a luat putin nostalgia cand ziceai de cei 3 ani. Uite ce copii mari avem, cum trece vremea. Selena e si ea in faza intrebarilor, imi face capul calendar. In ultima vreme s-a smecherit, pune doar intrebari la care le stie raspunsul si eu ca s-o fac mandra ii zic ca nu stiu si imi raspunde ea. Si deja stie 2 poezii si 2 cantecele, cate unul din fiecare il zice singura pana la capat iar celelalte cu un pic de ajutor de la mami.
E si ff dragastoasa cu bebe, dimineata ma pupa pe burta si zice "ce faci bebe, te-ai tezit? hai jocute cu mine!". Si daca o intreaba cineva cum il cheama pe bebe, raspunde "Mihaitza".

Apropo de intrebari, duminica am fost la o inmormantare si mi-a pus niste intrebari.... am ramas traznita de cat de multe pricepe. Ca de ce a murit, a fost bolnav? Ca daca s-a dus la ingerasi si nu-i cuminte, ce fac il trimit inapoi acasa? Iar spre sfarsit l-a vazut pe verisorul ei ca plange (dupa bunicul lui) si a zis "mami vreau sa plang si eu dupa bunicul lui Liviut".
Eu cred ca am o problema, inca nu m-am obisnuit ca fetita mea creste si incepe sa-si dea seama de multe lucruri. Voi n-ati trecut prin asa ceva?

ce dragostoasa este cu bebe....ia si pus nume!!!dupa parerea mea Alexandru nu ar avea nimic dc il poarta si altii din neam...eu gasesc numele frmos ....Mihai Alexandru....si eu i-am ales al doilea nume ac al lui socru,a barbatului meu si a multora stra stra din neamul lui....Martin si Michael se duce de cel putin 4 generatii in neamul lor!!!!adica sunt in general baieti in neamul lor...si cam toti au fost bnumiti Martin si Michael...barbate-meu nu a dorit asa ...dar eu am vrut!!!!ca mi s-a parut frumos!!!!mai ales ca il admir p socrul meu ff mult!!!si-mi doresc ca Darius sa fie ca el desi nu a avut numai parti bune!!!!
tu cum te mai simti???
pai cam asa ma gandesc si eu cum sa-i explic si ce sa-i explic ...nici sa nu-i umplu capul cu fel si fel de lucruri ca si asa si-l umple el...de noaptea nici nu doarme ok...din cauza inf acumulate peste zi....ba chiar mai si vb in somn doh.gif
wowwwwww!!!!oricum faza cu motivul ptr care a murit un om si intrebarile Selenei...sunt categoric de un copil mai maricel decat ea!!!!curioasa...si asta este de bine!!!! tzuc.gif
anku


ce faceti???
am inteles ca multe nu puteti intra p forum....
ohhhhhhhhh...ce am supara tb asta!!!!
noi azi vom avea o zi frumoasa...dar maine ne asteptam iar la ploaie!!!! sad.gif
ochisorul ieri era rosu tot...avand in vedere ca asuflat f tare vantul...ieri am fost cu zmeul iar si eu am cules soc....
parca nici nu mai am rabdare sa mai treaca inca o sapt sa-l pot iar suna p dr.... sad.gif
geocoto
Eu dupa ce mi=am instalat mozilla nu am mai avut probleme..I=am setat sa=mi trimita e=mail de fiecare data cand scrie cineva pe topic si nu mai trebuie sa ma loghez, intru prin e=mail.Nu stiu daca va ajuta la ceva ...in fine.

Lucas are o perioada de crize puternice, daca nu primeste ce doreste el, dar se accentueaza atunci cand este obosit.Azi a venit sa ne viziteze vecina de unde am stat noi inainte si tare uratel s=a comportat de imi venea sa intru in pamant.
I=a adus a gramada de jucarii si bunatati si vroia sa le desfaca pe toate.Cum nu i=am dat voie a inceput sa se crizeze.L=am dus in casa si l=am pus la colt si i=am zis ca are voie sa ni se alature cand s=a potolit.A iesit peste vreo 2 minute spasit dar peste ceva timp iar l=a apucat ca nu i=am dat voie sa se joace cu ceva pe masa...care era proaspat lacuita spada.gif

Aveti idee cat dureaza crizele astea de personalitate, ca vad ca pe la voi au cam trecut si la noi abea au inceput..Nu pot sa stau nici toata ziua in casa de frica sa nu=mi faca o criza..Si cand ma gandesc ca ma uitam la TV la emisiuni cu copii care se aruncau pe jos si urlau non stop am zis ca nu=i posibil asa ceva..na ca mi=e dat si mie sa vad doh.gif

Ce pacat ca nu puteti intra... pray.gif poate se rezolva o data

Pupici
Lusha&Zbenguica
buna ziua fetele smile.gif

QUOTE(geocoto @ Jun 3 2011, 05:49 PM) *
Eu dupa ce mi=am instalat mozilla nu am mai avut probleme..I=am setat sa=mi trimita e=mail de fiecare data cand scrie cineva pe topic si nu mai trebuie sa ma loghez, intru prin e=mail.Nu stiu daca va ajuta la ceva ...in fine.

Lucas are o perioada de crize puternice, daca nu primeste ce doreste el, dar se accentueaza atunci cand este obosit.Azi a venit sa ne viziteze vecina de unde am stat noi inainte si tare uratel s=a comportat de imi venea sa intru in pamant.
I=a adus a gramada de jucarii si bunatati si vroia sa le desfaca pe toate.Cum nu i=am dat voie a inceput sa se crizeze.L=am dus in casa si l=am pus la colt si i=am zis ca are voie sa ni se alature cand s=a potolit.A iesit peste vreo 2 minute spasit dar peste ceva timp iar l=a apucat ca nu i=am dat voie sa se joace cu ceva pe masa...care era proaspat lacuita spada.gif

Aveti idee cat dureaza crizele astea de personalitate, ca vad ca pe la voi au cam trecut si la noi abea au inceput..Nu pot sa stau nici toata ziua in casa de frica sa nu=mi faca o criza..Si cand ma gandesc ca ma uitam la TV la emisiuni cu copii care se aruncau pe jos si urlau non stop am zis ca nu=i posibil asa ceva..na ca mi=e dat si mie sa vad doh.gif

Ce pacat ca nu puteti intra... pray.gif poate se rezolva o data

Pupici

Georgiana te inteleg perfect
si noi trecem printr-o perioada asemanatoare
dimineata cand o duc la cresa e super ok pentru ca e fresh..face mofturi dar ma pot intelege cu ea
cand o iau de la cresa, la pranz, e rupta de oboseala si avem de mers pe jos vreo 20 de minute
daca are chef de mofturi incepe sa vrea ba in bratze, ba la parc (o iau la 12 -13 de acolo, soarele e f puternic deci nu putem sta) si ba vrea sa se arunce pe jos, ba tipa din toti rarunchii ...ooofff
sunt zile cand efectiv imi este groaza sa ma duc sa o iau pentru ca nu stiu ce ma asteapta
nu face mereu crize dar si cand face ..sunt terminata sad.gif(
si afara nici macar nu o pot pedepsi sad.gif
cand ajungem acasa ii explic ca a gresit, o pun la colt sau ii iau nani-nani - obiectul preferat - 2-3 minute dar a doua zi sau cand ii vine ei o luam de la capat
am zile cand efectiv imi vine sa plang de nervi, oboseala, epuizare sad.gif
sper sa treaca pentru ca e jale mare

Lusha&Zbenguica
aaa vroiam sa te mai intreb 2 chestii

1. Unde ai selectat sa primesti raspunsurile pe mail?
2. Cand mai votam pentro rochie?

Puupp fetele smile.gif
Anku ti-am urmarit topicul cu castravetii...am tremurat si eu un pic pentru ca Ameera e innebunita dupa ei si chiar in zilele alea a papat destul de multi si nu mai stiam din ce tara erau smile.gif
Dar e bine, sanatoasa si mofturoasa ...deci nu au afectat-o ..Slava Domnului smile.gif
geocoto
QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Jun 3 2011, 05:04 PM) *
aaa vroiam sa te mai intreb 2 chestii

1. Unde ai selectat sa primesti raspunsurile pe mail?
2. Cand mai votam pentro rochie?

Puupp fetele smile.gif
Anku ti-am urmarit topicul cu castravetii...am tremurat si eu un pic pentru ca Ameera e innebunita dupa ei si chiar in zilele alea a papat destul de multi si nu mai stiam din ce tara erau smile.gif
Dar e bine, sanatoasa si mofturoasa ...deci nu au afectat-o ..Slava Domnului smile.gif


Acolo unde scrie RASPUNDE dar sus in pagina, dedesubt ai asa
OPTIONS apoi TRACK THIS TOPIC apoi deschide o fereastra unde selectezi tu cum vrei sa primesti email la fiecare postare sau in fiecare zi...dar acum am incercat sa vad daca merge si nu ma lasa sa intru .Deci este o problema generala in forum.
Iar despre rochita nu stiu ce sa zic, mama este plecata la bunici sa=i ajute si ma greu fara voturile si cuvantul cheie care mi=l transmitea zilnic..Am inteles ca sunt concurenti sustinuti de locuitorii oraselor de unde sunt ei de loc si cam greu sa facem fata la asa ceva. wacko.gif Au renuntat multi daca te=ai mai uitat pe site dar diferenta este iar ff mare intre locul intai si restul..

Asa dulcica fetita ai si cand scrii ca si ea trece prin perioada pubertara parca sper ca o sa treaca cu bine.Nasol ca mergem in tara in vacanta si sa vezi rasfat atunci..

Pupici dulci dragelor oFloare1.gif
anku
ohhhhhhhhhhh...acum am ajuns si noi in casa..
m-a tocat si azi....tata absent total ...
s-a catart undeva sus de tot la vreo 5 m inaltime...eu nu am pot urca acolo sa-l iau jos...o ora m-am tot invartit in jurul la copacul ala unde era tb aia p care se catarase...sa inebunesc si mai multe nu
tot asa merge si la noi fetelor....Groaznic::::la noi a inceput de prin sept anul trecut asa in mod absolut [si inainte am avut parte de tavaleli...dar parca nu asa...] si parca p zi ce trece e tot si tot mai rau....mai rau este ca mai vine si tacs-o si-mi tine predica ca vezi doamne din cauza mea face copilul asa...ma umplu de nervi si noroc ca zbor p balcon cu o tigara in gura...ca altfel imi luam campii pur si simplu!!!!
Lusha....am mancat si eu salata...si inca nu am patit nimic!!!!acum sa vedem liwlol.gif ...din pacate inca nu i-au dat de cap...si apar in medie acm cate 200 bolnavi p zi....din care 18 morti
cum ai facut-o sa asculte de pedeapsa la colt???
la noi functioneaza efectiv numai dusul intr-o alta camera....si sa-l lasam sa planga!!!!
eu am tot zis ca-l las sa planga pana numai poate de mic...dar acum am ajuns chiar la record!!!!ori sunt eu praf cu nervii...
ma ia groaza cand ma gandesc ac inca nu am primit loc la gradinita...si posibil dc nu mi-l ia in ianuarie sa mearga numai in sept 2012...pai am ia groaza.... sad.gif
anku
QUOTE(geocoto @ Jun 3 2011, 06:57 PM) *
Acolo unde scrie RASPUNDE dar sus in pagina, dedesubt ai asa
OPTIONS apoi TRACK THIS TOPIC apoi deschide o fereastra unde selectezi tu cum vrei sa primesti email la fiecare postare sau in fiecare zi...dar acum am incercat sa vad daca merge si nu ma lasa sa intru .Deci este o problema generala in forum.
Iar despre rochita nu stiu ce sa zic, mama este plecata la bunici sa=i ajute si ma greu fara voturile si cuvantul cheie care mi=l transmitea zilnic..Am inteles ca sunt concurenti sustinuti de locuitorii oraselor de unde sunt ei de loc si cam greu sa facem fata la asa ceva. wacko.gif Au renuntat multi daca te=ai mai uitat pe site dar diferenta este iar ff mare intre locul intai si restul..

Asa dulcica fetita ai si cand scrii ca si ea trece prin perioada pubertara parca sper ca o sa treaca cu bine.Nasol ca mergem in tara in vacanta si sa vezi rasfat atunci..

Pupici dulci dragelor oFloare1.gif

Interesant...acum mi-am facut si eu....
pai si eu tot cu Mozilla intru....nu am avut probl decat parca odata la logare dar asa scurt...dar mai patesc cateodata ca mi se incarca si deschide greu in timp ce alte pagini merg super
tie iti apar reclame???
pacat cu faza cu rochita.... sad.gif
Lusha&Zbenguica
QUOTE(anku @ Jun 3 2011, 10:07 PM) *
ohhhhhhhhhhh...acum am ajuns si noi in casa..
m-a tocat si azi....tata absent total ...
s-a catart undeva sus de tot la vreo 5 m inaltime...eu nu am pot urca acolo sa-l iau jos...o ora m-am tot invartit in jurul la copacul ala unde era tb aia p care se catarase...sa inebunesc si mai multe nu
tot asa merge si la noi fetelor....Groaznic::::la noi a inceput de prin sept anul trecut asa in mod absolut [si inainte am avut parte de tavaleli...dar parca nu asa...] si parca p zi ce trece e tot si tot mai rau....mai rau este ca mai vine si tacs-o si-mi tine predica ca vezi doamne din cauza mea face copilul asa...ma umplu de nervi si noroc ca zbor p balcon cu o tigara in gura...ca altfel imi luam campii pur si simplu!!!!
Lusha....am mancat si eu salata...si inca nu am patit nimic!!!!acum sa vedem liwlol.gif ...din pacate inca nu i-au dat de cap...si apar in medie acm cate 200 bolnavi p zi....din care 18 morti
cum ai facut-o sa asculte de pedeapsa la colt???
la noi functioneaza efectiv numai dusul intr-o alta camera....si sa-l lasam sa planga!!!!
eu am tot zis ca-l las sa planga pana numai poate de mic...dar acum am ajuns chiar la record!!!!ori sunt eu praf cu nervii...
ma ia groaza cand ma gandesc ac inca nu am primit loc la gradinita...si posibil dc nu mi-l ia in ianuarie sa mearga numai in sept 2012...pai am ia groaza.... sad.gif

pai mai nou nici ea nu sta la coltz coltz smile.gif
initial o lasam la ea in camera sa planga cat o vrea smile.gif dar nah ca si de acolo iese
asa ca acuma o pun in patutul ei ca inca mai are grilaj de lemn ..e destul de mare si inca nu il poate sari, si o las acolo sa se desfasoare (asta e de vreo 2 zile)
deci inca nu am gasit nici eu reteta perfecta smile.gif
mai cautam
si eu sunt cu nervii la pamant dar nah!!! mergem inainte
vorba Georgianei ..sa speram ca trece repede perioada asta
nu-i nimic .... urmeaza DE CE-urile liwlol.gif liwlol.gif anima1.gif

somn usor fetele !!!
Rose68
ohoooo, nu numai ca am reusit sa va citesc, uite ca pot sa si scriu.
Eu sunt iar suparata. De pampers vom scapa cred ca abia la scoala....scapasem la 1 an si 8 luni ....am intrat in spital am revenit la el. Apoi a avut infectie urinara....tot asa am revenit la el caci facea des si putin. Acum avem alta belea....incepuse sa faca direct la wc chiar daca uneori mai si facea pe ea....era un pas inainte....dar de citeva zile tot zicea: mami doale puta....nu se vedea nimic si credeam ca e puturoasa si zice asa ca sa faca pe ea....De 1 iunie i-au dus la o ferma si seara am vrut sa ii fac baita si cind am ajuns sa spal prin zona cu pricina iar zice: mami doale puta....de vazut....nik dar cind pun mina zona era tare ca piatra.....asa ca aseara am ajuns la chirurgie:diagnostic - fistula anala. Acum suntem iar pe antibiotic....pina se mai retrage dar o asteapta operatie cu anestezie totala caci altfel nu se scapa........imi vine sa crap de ciuda.....
Avem si operatia de polipi care mai poate fi amanata...pe de alta parte e deja la a treia cura de antibiotic pe anul asta.....
Multa sanatate la pitici va doresc .........va pupam
Rose68
de 1 iunie de la gradi au fost dusi la ferma care aprovizioneaza gradi cu produse. (de fapt e ferma patronului)
un iaurt inainte de plecare

pe drumul de ducere

e cea mai mica din cerc, in partea stinga sus intre un baietel cu bluzita cu mineci verzi si o fetita cu pantaloni roz

nu stiu la ce se uita

toata seara mi-a zis: mama maine calu


multi copii deja dormeau pe drumul de intoarcere

nu si Andreea
anku
QUOTE(Rose68 @ Jun 4 2011, 04:58 AM) *
ohoooo, nu numai ca am reusit sa va citesc, uite ca pot sa si scriu.
Eu sunt iar suparata. De pampers vom scapa cred ca abia la scoala....scapasem la 1 an si 8 luni ....am intrat in spital am revenit la el. Apoi a avut infectie urinara....tot asa am revenit la el caci facea des si putin. Acum avem alta belea....incepuse sa faca direct la wc chiar daca uneori mai si facea pe ea....era un pas inainte....dar de citeva zile tot zicea: mami doale puta....nu se vedea nimic si credeam ca e puturoasa si zice asa ca sa faca pe ea....De 1 iunie i-au dus la o ferma si seara am vrut sa ii fac baita si cind am ajuns sa spal prin zona cu pricina iar zice: mami doale puta....de vazut....nik dar cind pun mina zona era tare ca piatra.....asa ca aseara am ajuns la chirurgie:diagnostic - fistula anala. Acum suntem iar pe antibiotic....pina se mai retrage dar o asteapta operatie cu anestezie totala caci altfel nu se scapa........imi vine sa crap de ciuda.....
Avem si operatia de polipi care mai poate fi amanata...pe de alta parte e deja la a treia cura de antibiotic pe anul asta.....
Multa sanatate la pitici va doresc .........va pupam

dragelor...sunt no comment...imi pare f rau sa aud ac aveti probl sad.gif
pffffffff...am cautat si eu sa vad p net ce este!!!bine nu m-am dumerit....
ce ghinion!!!!de la ce se face asta???
ai stabilit o data cand o operati????
multi poopici de la noi...vai vai vai....ne gandim la voi tzuc.gif
anku
QUOTE(Rose68 @ Jun 4 2011, 08:42 AM) *
de 1 iunie de la gradi au fost dusi la ferma care aprovizioneaza gradi cu produse. (de fapt e ferma patronului)
un iaurt inainte de plecare

pe drumul de ducere

e cea mai mica din cerc, in partea stinga sus intre un baietel cu bluzita cu mineci verzi si o fetita cu pantaloni roz

nu si Andreea

wowwwwwwwwwwww!!!!deja in excursiii
este minunata printesuca...din poze vad ac are multi prieteni!!!!
ce fain este la gradi aia unde o duci tu...sa ia produse de la o ferma...!!!mai rar asa ceva!!!! wub.gif
anku
QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Jun 3 2011, 11:04 PM) *
pai mai nou nici ea nu sta la coltz coltz smile.gif
initial o lasam la ea in camera sa planga cat o vrea smile.gif dar nah ca si de acolo iese
asa ca acuma o pun in patutul ei ca inca mai are grilaj de lemn ..e destul de mare si inca nu il poate sari, si o las acolo sa se desfasoare (asta e de vreo 2 zile)
deci inca nu am gasit nici eu reteta perfecta smile.gif
mai cautam
si eu sunt cu nervii la pamant dar nah!!! mergem inainte
vorba Georgianei ..sa speram ca trece repede perioada asta
nu-i nimic .... urmeaza DE CE-urile liwlol.gif liwlol.gif anima1.gif

somn usor fetele !!!

stai ca la noi a inceput si cu intrebarile.... wacko.gif
dc te duci cu el in oras sau te miri unde, singura...praf te face!!!!in 5-6 ore gandesti ca ai lucrat 12 de noapte!!!!asa plutesti!!!!
la noi numai cu dusul in alta camera....fuctioneaza...si cateodata mai nou ,greu functioneaza si asta!!!!ca vine innapoi in camera si urla...dar parca special sa-ti strice urechile!!!!
am o o stare...ca in mom in care nu este in casa...si este cu tacso sau pana jos....eu am impresia ca urla una-tr-una!!!iar asat cred ca-mi creeaza stress suplimentar!!!!
de trecut nu cred ca trece repede faza asta... wacko.gif
poopici!!!! tzuc.gif
Rose68
Gradinita e particulara si e deosebita dar e piperata
Sunt 60 toata gradi, 5 grupe de cite 12 copii. Fiecare grup are 2 educatoare
AU multe activitati frumoase, pictura icoane, curs de maniere, sah, instrumente muzicale, olarit si mai sunt si altele
Mai uite pozici


geocoto
Am intrat sa vad daca ati scris ceva si vad ca ati fost tare harnice..

Lusha am citit ca nu este bine sa o pedepsesti in locul unde ar trebui sa se simta cel mai bine ca prinde pica pe el si plus nu ar mai dormi confortabil noaptea..
Eu am cam insistat la inceput cu coltul ca tot asa nu vroia sa stea si mai venea si catre mine sa ma loveasca.Dar NEAPARAT sa fie acelasi colt nu altul.Il pun la colt si ma departez de el sau daca am invitati ies afara si ii zic ca poate veni si el cand s=a linistit.Si vine peste cateva minute calm ca si cand nu s=a intamplat nimic..Aaaaaa si nu=l pedepsi mai mult de 2 ori pe zi ca deja nu mai conteaza pe urma.Ii mai si distragi atentia cu diverse ca sa nu mai ajungeti amandoi la nervi sau in cazul vostru amandoua..

Rose sincer m=ai lasat fara cuvinte..de la ce a facut mama draga asa ceva?????Doamne iarta=ma dar ce pacate aveti in familie de trage biata copila asa tare?
Pozele sunt dementiale.Draga de ea parca merge la gradi de cand lumea..Ce sa zic este un efort mare dar cred ca esti tare mandra de evolutia ei la gradi .Va pup de o mie de ori si sincer v=as trimite sanatate pt pitica de la mine ca mi se rupe sufletul sa=mi zici ca=i bolnavioara..

Anku cum l=ai dat jos de acolo?Cred ca lucrezi norma intreaga fara sa=ti dai seama.. liwlol.gif

Pup si un weekend linistit oFloare1.gif
simina_ana
proba
simina_ana
ha.....ca a mers.....nu pot sa cred....dupa o saptamana in sfarsit.....

scriu repede ca nu stii ce pandalii il mai apuca.....
....am selectat poze, diseara incarc in photobuquet....si pun....

Suntem bine oarecum...o saptamana ne-am luaptat cu mucisori, azi a inceput sa tuseasca pt ca a avut grija fetita vecinilor sa-i tuseasca in fata ziele trecute.....zici ca o facea intentionat....a zis si Bebe asta ieri cand a vazut-o....asa ca am hotarat ca de azi inainte nu se mai joaca cu ea daca observ cel mai mic simptom de tuse, muci la ea....si nici nesupravegheat in preajma ei nu ramane...ca e mai salbatica...

EU am fost miercurea trecuta la medic. Stomaclul se prezinta la fel de micut, lichidul in cantitate normala.....dar oricum miercuri in 8 ma duc iar a medicul care mi-a facut morfologia sa ne mai vada o data. Bebe mic era in prezentatie pelviana, sper sa se intoarca pana la nastere totusi c am inteles ca e dificila si pt cezariana pozitia asta.

AM vazut poze cu piticii......mi-era dor de ei.....se fac tot mai frumosi........sa-i pupaciti de la noi.....
Am fugit ca avem ceva treburi de rezolvat si sa mergem pe racoare....puuuup
anku
QUOTE(simina_ana @ Jun 6 2011, 10:25 AM) *
proba

uraaaaaaaaaaaa!!!!! super.gif super.gif super.gif
bine ati revenit!!!! tzuc.gif
anku
QUOTE(geocoto @ Jun 4 2011, 11:51 PM) *
Am intrat sa vad daca ati scris ceva si vad ca ati fost tare harnice..


Eu am cam insistat la inceput cu coltul ca tot asa nu vroia sa stea si mai venea si catre mine sa ma loveasca.Dar NEAPARAT sa fie acelasi colt nu altul.Il pun la colt si ma departez de el sau daca am invitati ies afara si ii zic ca poate veni si el cand s=a linistit.Si vine peste cateva minute calm ca si cand nu s=a intamplat nimic..Aaaaaa si nu=l pedepsi mai mult de 2 ori pe zi ca deja nu mai conteaza pe urma.Ii mai si distragi atentia cu diverse ca sa nu mai ajungeti amandoi la nervi sau in cazul vostru amandoua..



Anku cum l=ai dat jos de acolo?Cred ca lucrezi norma intreaga fara sa=ti dai seama.. liwlol.gif

Pup si un weekend linistit oFloare1.gif

interesant...faza cu coltul
pai...si sambata am fost dupa soc...si l-am lasat in vreo 4 parcuri sa se joace...unde este mai inalt acolo se catara si el...si mie imi tremura inima...ca nu ma pot sui la inaltimi...ca sunt pre gra...si -mi este si frica...dar pana la urma nu am ce face si ma sui..... anima1.gif

oana petrina
buna dragele mele
Rose imi pare rau sa aud de Andreuta ca are probleme. draga de ea e atat de scumpa cu bandana pe cap ........super la gradi chiar daca e un efort ptr voi merita. operatia de polipi e usoara daca o faci la un dr bun si o clinica care ofera conditii.
Geo draga mea si Matei e la fel de crizat...imi vine uneori sa fug in lume cand incepe sa urle si sa se tranteasca pe jos. buna ideea cu coltul. si la gradi asta e singura pedeapsa ptr ei.
Adriana.........poze mami vrem pozele mult promise. si noi am facut rosu in gat de la inghetata:) ma bucur ca v-ati simtit bine la mare. cand trebuie sa vina bebe 2?
Anku ce face inotatorul nostru? eu cred ca iar au inventat astia un virus ,acum se leaga de alimente...incet ,incet vor sa scape de noi prin diverse metode si mai ales sa bage isterie in oameni...in fine... aveti grija ce papati.
Matei merge la gradi , il urmaresc pe camera smile.gif. plange dimineata cand il las apoi ii trece si se joaca cu copiii. se simte f bine dupa operatie . abea asteptam vacanta in august ca sa mergem la mare si poate reusim sa ne intalnim si cu Lucas smile.gif tare m-as bucura.
va pupam
geocoto
QUOTE(oana petrina @ Jun 7 2011, 09:25 AM) *
buna dragele mele
Rose imi pare rau sa aud de Andreuta ca are probleme. draga de ea e atat de scumpa cu bandana pe cap ........super la gradi chiar daca e un efort ptr voi merita. operatia de polipi e usoara daca o faci la un dr bun si o clinica care ofera conditii.
Geo draga mea si Matei e la fel de crizat...imi vine uneori sa fug in lume cand incepe sa urle si sa se tranteasca pe jos. buna ideea cu coltul. si la gradi asta e singura pedeapsa ptr ei.
Adriana.........poze mami vrem pozele mult promise. si noi am facut rosu in gat de la inghetata:) ma bucur ca v-ati simtit bine la mare. cand trebuie sa vina bebe 2?
Anku ce face inotatorul nostru? eu cred ca iar au inventat astia un virus ,acum se leaga de alimente...incet ,incet vor sa scape de noi prin diverse metode si mai ales sa bage isterie in oameni...in fine... aveti grija ce papati.
Matei merge la gradi , il urmaresc pe camera smile.gif. plange dimineata cand il las apoi ii trece si se joaca cu copiii. se simte f bine dupa operatie . abea asteptam vacanta in august ca sa mergem la mare si poate reusim sa ne intalnim si cu Lucas smile.gif tare m-as bucura.
va pupam


Daca iesim la plimbare vad ca este cumintel si chiar curios sa vada lucruri noi, in cazul nostru cochilii goale, jumatati de coaja de ou de porumbel, ape curgatoare, capre (sa vedeti cum ia botul caprei intre maini si se uita la ea) si totusi daca sta acasa jumatate de ora il apuca smiorcaiala care mi se pare mai greu de indurat decat picatura chinezeasca.
Nu=mi spune si tu de virus ca deja tot ce mananc imi sta in gat..Chiar si bio cand cumpar nu mai am incredere in nimic..

Pupam un pui de Oana si poate cine stie, il pozez in realitate. oFloare.gif

Adriana ce chestie mititelul sa mai raceasca si acum.Si Iancu tot a mai stat pe langa copii.Mi=e groaza cand o sa mearga la gradi.
Copiii nu fac nimic intentionat, ori e vorba de educatia de acasa, ori sunt prea chinuiti cateodata de nu stiu ce boala si stii ca asta ii scurge de energie si chef sa se mai gandeasca si la alt copil.Nu stiu daca si la voi exista asa ceva dar aici cand le curge nasul stau cu niste chestii galbene, verzui la nas de mi e mie greata, ca parintii nu se streseaza cum fac eu cu Lucas.Au venit si la noi 2 copii bolnaviori si nu stiam cum sa reactionez cand ii vedeam cu mucozitatile alea la nas.I=am batut apropo la mamica ca=i dau aparatul nostru de aerosoli doar doar ii curata.
Tu cum te mai simti?Cand pot sa te sun ca am vorbit deja de 2 ori cu BB si sa nu zica ca sunt prea insistenta... anima1.gif

Anku ne=am facut si noi abonament la biblioteca si pot imprumuta 15 carti pt 4 saptamani.Am luat 3 pt prima data ca totul este super complicat cu scanare de carte wacko.gif si mi s=a parut o idee super sa merg in plimbare pana acolo si sa fac ceva impreuna cu Lucas.Deja citim cu mai multa placere super.gif .

Pupici trandafir.gif
simina_ana
Neata fetele......pe fuga.....iar mi s-a bulit calculatorul si de 2 zile nu am putut intra.....azi dimineata ma rugam sa porneasca si intr-un final a facut-o.....
Nu am uitat de poze....vreau in seara asta sa fac manevra....doar sa nu-mi pice iar pc-ul....
SPun pe fuga pt ca ma duc iar la morfo.....ma vede din nou medicul si sper de data asta sa-mi dea vesti bune....ca stau intr-un stres continuu.....azi noapte am visat ca mi s-a rupt apa.....si mi-a fost frica sa ma duc si la baie.....
Revin cu vesti mai tarziu....ca nu am programare si ma primeste cand poate.....sper doar sa nu dureze f mult....
Va pupic....si sa-mi tineti pumnii....
Lusha&Zbenguica
buna dimineata fetele
Rose ai o fetita minunata
va doresc multa multa santate si sa treceti de toate incercarile astea ce vi le da Doamne Doamne, cu bine
QUOTE(geocoto @ Jun 7 2011, 06:44 PM) *
Lusha am citit ca nu este bine sa o pedepsesti in locul unde ar trebui sa se simta cel mai bine ca prinde pica pe el si plus nu ar mai dormi confortabil noaptea..
Eu am cam insistat la inceput cu coltul ca tot asa nu vroia sa stea si mai venea si catre mine sa ma loveasca.Dar NEAPARAT sa fie acelasi colt nu altul.Il pun la colt si ma departez de el sau daca am invitati ies afara si ii zic ca poate veni si el cand s=a linistit.Si vine peste cateva minute calm ca si cand nu s=a intamplat nimic..Aaaaaa si nu=l pedepsi mai mult de 2 ori pe zi ca deja nu mai conteaza pe urma.Ii mai si distragi atentia cu diverse ca sa nu mai ajungeti amandoi la nervi sau in cazul vostru amandoua..


Georgiana sa stii ca asa citisem si eu intr-un articol, dar apoi intr-o carte spunea si de patut in cazul in care nu sta la colt ..deci nah parerile sunt impartite desi inclin si eu sa iti dau dreptate smile.gif la noi deocamdata nu sunt probleme seara ca la cat se agita ziua cum o pun in patut adoarme aproape instant smile.gif

DAR sa ma lau un pic...vreau sa va spun ca de vreo 4-5 zile parca am alt copil in casa
e drept ca am mai citit cate ceva si am si pus in aplicare ...o carte super simpatica si comica ...se numeste COPILUL - MANUAL DE UTILIZARE zici ca e robotel ..cam asa e tratat subiectul
chiar vreau sa scanez cateva foi sa vi le pun si voua ca tare interesant mi s-a parut ce scrie
daca vrea sa umble la sertarele la care nu are voie se uita la mine si spune "acolo nu e voie ca vine mama si pune pauza , doua minute" blush.gif deci se pare ca in sfarsit incep sa dea roade eforturile mele
mai avem de lucru afara cand alearga de mine si nu prea se mai opreste cand strig la ea ..dar incet incet ii dau eu de capat si aici smile.gif ehh acuma sa nu credeti ca e super extra cuminte si ascultatoare ca doar e copil si ramane totusi micul meu tero ..doar ca ma terorizeaza in limite acceptabile biggrin.gif

QUOTE(geocoto @ Jun 7 2011, 06:44 PM) *
Nu stiu daca si la voi exista asa ceva dar aici cand le curge nasul stau cu niste chestii galbene, verzui la nas de mi e mie greata, ca parintii nu se streseaza cum fac eu cu Lucas.Au venit si la noi 2 copii bolnaviori si nu stiam cum sa reactionez cand ii vedeam cu mucozitatile alea la nas.I=am batut apropo la mamica ca=i dau aparatul nostru de aerosoli doar doar ii curata.
Tu cum te mai simti?Cand pot sa te sun ca am vorbit deja de 2 ori cu BB si sa nu zica ca sunt prea insistenta... anima1.gif


si eu trec prin stari de astea de "confuzie stomacala" !!!!! cand vad copilasi cu mucii pan' la cot prin parc sau la locurile de joaca si ma dispera cum nu se simt mamele alea sa faca ceva !!!!!!!
nu numai ca nu e igienic pentru ceilalti copii dar e gretos totusi sa vezi asa ceva oricat de draguti ar fi ei
ba mai mult era una intr-o zi, cu o fetita care alerga pe acolo, a cazut (mucii cu tonele la nas - vorba ta- galben-verzi) si maica-sa in loc sa o ridice si sa o curete, sa o aline tzipa la ea ca apucata ca de ce nu e atenta pe unde calca ??!!:spada: spada.gif spada.gif imi venea sa ma duc sa ii spun cateva vorbe de duh sad.gif

QUOTE(simina_ana @ Jun 8 2011, 08:38 AM) *
Neata fetele......pe fuga.....iar mi s-a bulit calculatorul si de 2 zile nu am putut intra.....azi dimineata ma rugam sa porneasca si intr-un final a facut-o.....
Nu am uitat de poze....vreau in seara asta sa fac manevra....doar sa nu-mi pice iar pc-ul....
SPun pe fuga pt ca ma duc iar la morfo.....ma vede din nou medicul si sper de data asta sa-mi dea vesti bune....ca stau intr-un stres continuu.....azi noapte am visat ca mi s-a rupt apa.....si mi-a fost frica sa ma duc si la baie.....
Revin cu vesti mai tarziu....ca nu am programare si ma primeste cand poate.....sper doar sa nu dureze f mult....
Va pupic....si sa-mi tineti pumnii....

ne gandim la tine si va fi bine siiiii hai o data cu pozele alea ca deja mi s-au lipit ochii de monitor de cand astept sa va vad smile.gif
oana petrina
neazta
azi e o zi speciala. Stefanut ,finutul nostru, face doi anisori iar noi implinim 8 ani de casatorie. ce mai trece timpul. asa ca party bere.gif
va pupacim si maine va povestim smile.gif
anku
QUOTE(geocoto @ Jun 7 2011, 05:44 PM) *
Daca iesim la plimbare vad ca este cumintel si chiar curios sa vada lucruri noi, in cazul nostru cochilii goale, jumatati de coaja de ou de porumbel, ape curgatoare, capre (sa vedeti cum ia botul caprei intre maini si se uita la ea) si totusi daca sta acasa jumatate de ora il apuca smiorcaiala care mi se pare mai greu de indurat decat picatura chinezeasca.
Nu=mi spune si tu de virus ca deja tot ce mananc imi sta in gat..Chiar si bio cand cumpar nu mai am incredere in nimic..

Pupam un pui de Oana si poate cine stie, il pozez in realitate. oFloare.gif

Adriana ce chestie mititelul sa mai raceasca si acum.Si Iancu tot a mai stat pe langa copii.Mi=e groaza cand o sa mearga la gradi.
Copiii nu fac nimic intentionat, ori e vorba de educatia de acasa, ori sunt prea chinuiti cateodata de nu stiu ce boala si stii ca asta ii scurge de energie si chef sa se mai gandeasca si la alt copil.Nu stiu daca si la voi exista asa ceva dar aici cand le curge nasul stau cu niste chestii galbene, verzui la nas de mi e mie greata, ca parintii nu se streseaza cum fac eu cu Lucas.Au venit si la noi 2 copii bolnaviori si nu stiam cum sa reactionez cand ii vedeam cu mucozitatile alea la nas.I=am batut apropo la mamica ca=i dau aparatul nostru de aerosoli doar doar ii curata.
Tu cum te mai simti?Cand pot sa te sun ca am vorbit deja de 2 ori cu BB si sa nu zica ca sunt prea insistenta... anima1.gif

Anku ne=am facut si noi abonament la biblioteca si pot imprumuta 15 carti pt 4 saptamani.Am luat 3 pt prima data ca totul este super complicat cu scanare de carte wacko.gif si mi s=a parut o idee super sa merg in plimbare pana acolo si sa fac ceva impreuna cu Lucas.Deja citim cu mai multa placere super.gif .

Pupici trandafir.gif

fetelor...de la gradi unde am lucrat eu stiu ca numai cei mai mici aveau probl de sanatate...ceilalti de 4 ani si 5 ani nu aveau nimic...deci centura de foc este cam un an!!!
eaxact asa am fost si eu al un loc de joaca ...si organizatoarea avea 2 copii ...amundoi atat de neingrijiti,murdari,mucisori p fata care erau deja de orice alta culoare dar nu galben,nasul plin...p la gura murdari...niste haine tricotate dar scamosate fetelor.,nu asa ca putin...ci ffff raU!!!!
Pai ma uitam la ei si am uitam la Darius...
am fost in ianuarie si februarie la locul ala de joaca vreo 4-5 sapt consecutiv si de fiecare data a fost asa....si nici nu se sinchisea...i-am intalnit duminica...avea copii pusi intr-o chestie de asta ce se leaga dupa bicicleta nou nouta ca se vedea [si fara 600 nu o iei noua] deci nu e chesti ca nu avea bani !!!ca eu initial asa m-am gandit!!!! doh.gif Dar copii parca tot asa murdarei erau doar ac nu mia aveau mucisori!!!!
si in parc la fel...ba mai sunt unii care sunt raciti din toamna pana in primavara tarziu...si nici macar nu-i duce la dr.....culmea este ca s-ar spu7ne ca dupa 7 luni de mucozitati ar tb sa faci si sinuzita sau mai stiu eu ce alte complicatii...ei bine al ei nu sunt complicatii!!! liwlol.gif
Dari citeste cu tata...vezi sa nu le amestece cu cartile lui ...la mine asa mai face ...le amesteca cu cartile lui si apoi caut...e sist nou cu scanare la biblioteca sau cum???la inceput in febr a fost oarecum complicat si ptr noi mai ales ca aparatele in prima instanta nici nu functionau ptr ac clientii le stricau....nestiind sa lucre cu ele!!!dar acum....super bine!!!!4 sapt e f bine...avem si noi voie 3 sapt[mie la cartile de gramatica mi-ar tb 4 sapt cum ar fi la voi] la carti si 2 sapt la reviste cate 40 titluri..dar dc intarzii cu o revista sau o carte ai penalizare p zi p carte de 50 centi!!!piperat!!!! liwlol.gif deja mi-a impuscat 2 euro p 2 zile la 2 reviste!!!!eu ca sa scutesc bani...mi-am facut eu abonament...si asa pot lua si ptr mine si ptr el...
ieri am cautat niste bomboane mai speciale ptr cineva...si am luat praline belgiene cu sampanie!!!chiar m-am gandit la voi!!!! wub.gif
altfel ce mai spuneti????
anku
QUOTE(simina_ana @ Jun 8 2011, 07:38 AM) *
Neata fetele......pe fuga.....iar mi s-a bulit calculatorul si de 2 zile nu am putut intra.....azi dimineata ma rugam sa porneasca si intr-un final a facut-o.....
Nu am uitat de poze....vreau in seara asta sa fac manevra....doar sa nu-mi pice iar pc-ul....
SPun pe fuga pt ca ma duc iar la morfo.....ma vede din nou medicul si sper de data asta sa-mi dea vesti bune....ca stau intr-un stres continuu.....azi noapte am visat ca mi s-a rupt apa.....si mi-a fost frica sa ma duc si la baie.....
Revin cu vesti mai tarziu....ca nu am programare si ma primeste cand poate.....sper doar sa nu dureze f mult....
Va pupic....si sa-mi tineti pumnii....

mii de poopici ptr voi si sa te intorci cu vesti bune!!!! tzuc.gif
pc-ul asat iti da batai de cap....dc iti tb piese ceva...sa zici!!!!ca Mishu are o gramada dezmembrate spre marea mea disperare...
pai speram sa mearga desear si forumul ,si pc-ul si photobuchetul liwlol.gif .... tzuc.gif
anku
QUOTE(oana petrina @ Jun 8 2011, 09:57 AM) *
neazta
azi e o zi speciala. Stefanut ,finutul nostru, face doi anisori iar noi implinim 8 ani de casatorie. ce mai trece timpul. asa ca party bere.gif
va pupacim si maine va povestim smile.gif


la multi ani cu santate ptr finutul vostru!!!!sanatate,fericire,noroc si implinirea macar a celor mai arzatoare dorinte!!!!sa fie iubit de multa lume !!!

iar ptr voi ...pffff 8 ani de casnicie...mulzti de.-acum inainte impreuna!!!sa fiti iubiti si sa va iubiti in continuare!!!felicitari!!!


va dorim distractie placuta dc faceti party!!!! nanner.gif nanner.gif nanner.gif


ne bucuram ca sunteti bine!!!! tzuc.gif
anku
QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Jun 8 2011, 08:25 AM) *
buna dimineata fetele

DAR sa ma lau un pic...vreau sa va spun ca de vreo 4-5 zile parca am alt copil in casa
e drept ca am mai citit cate ceva si am si pus in aplicare ...o carte super simpatica si comica ...se numeste COPILUL - MANUAL DE UTILIZARE zici ca e robotel ..cam asa e tratat subiectul
chiar vreau sa scanez cateva foi sa vi le pun si voua ca tare interesant mi s-a parut ce scrie
maica-sa in loc sa o ridice si sa o curete, sa o aline tzipa la ea ca apucata ca de ce nu e atenta pe unde calca ??!!:spada: spada.gif spada.gif imi venea sa ma duc sa ii spun cateva vorbe de duh sad.gif
ne gandim la tine si va fi bine siiiii hai o data cu pozele alea ca deja mi s-au lipit ochii de monitor de cand astept sa va vad smile.gif

buna dragutelor.... tzuc.gif
ne bucuram sa va avem asa de des p la noi....
pai te rog...dc ai timp si chef poti scana...oricum cand ma duc acasa arunc o privire p ea si dc imi place o cumpar!!!
bv voua!!!! biggrin.gif

ne gandim la tine si va fi bine siiiii hai o data cu pozele alea ca deja mi s-au lipit ochii de monitor de cand astept sa va vad :) liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif Doamne ce tare ai fost!!!! liwlol.gif
simina_ana
Ciao...ne-am intors.....situatia se prezinta la fel....bula stomacala mai mica....dar lichid in cantitate normala.....deci cica sa nu-mi fac griji....sa-i zica asta cui vrea...ca eu tot am morcovul cat turnul .....in fine...incerc sa stau calma.....vedem peste cateva saptamani.....

Oana....la multi ani pentru Stefanut!!!! Sa fie sanatos si sa aduca numai bucurii parintilor lui!
Iar voua ....la cati mai multi ani fericiti....si sa imbatraniti frumos impreuna!!!

Si la noi e o zi deosebita.....facem 2 ani jumate.....si Iancu de dimineata a cerut tort....de zici ca stia.....asa ca m-am conformat si o sa-i facem un tortulet asa...spre bucuria lui.....Iar dupa amiaza o sa iesim in parc si apoi in oras la o inghetata.....ca dimineata l-a rasfatat cumnata-mea cu o prjiturica in oras....

De poze nu uit....acum cat doarme piticul mai triez din ele si sper sa reusesc sa le pun in seara asta pe toate....va promit ca pun cat mai multe.....

anku

si ca tot veni vb de pasari....
aseara am vazut un documentar...mai nou ce credeti ac fac italienii???nu mai vaneaza pasari etc..ci intind capcane...adica ung cu ceva ff lipicios crengile copacilor iar randunicile sau pasarile mici in general....de ce???
este mai simplu si mai eficient...in mom in care randunica vine p o creanga i se lipesc atat de tare picioarele incat nu mai poate pleca de acolo...dar in schimb ramane in viata cam 7 zile...7 zile cu capul intors,fara apa ,fara mancare...dra prada ramane proaspata...ptr a ateriza n farfruiile celor care mananca la restaurant ac drept o specialitate...o randunica are 5 g carne si se mananca dintr-o inghitura cu tot cu cap ...6 randunici la 60 euro!!!!
intre timp au salvat cateva pasari...vreo 130 la numar in 3 ore ...dar au gasit alte cateva sute intr-o stare deplorabila...respectiv acolo de mai mult de 4 zile!!!!
aceasta soarta o au cam 8 mil randunici p an!!!
este ingrozitor fetelor!!!!
intr-un final ia prins cineva care pusese capcanele alea...a spus ac suna politia...dar s-a apucat sa gesticuleze cu totul altceva [unii sunt mai rai decat rromii nostri]si si-a sunat de fapt complicii...a lovit deja p unul din reporteri...ia atacat,le-a luat camera ...apoi a aprut o masina care era sa dea peste ei...p 2 i-au bagat in masina deja...va spun ca m-am speriat....a venit politia intr-un final...iar ptr vatamare corporala cu ce credeti ca s-au ales????cu un avertisment!!!!cred ca in Italia e mai rau decat in Romania in ce privesc tb astea...mi-a facut efectiv scarba...chiar am zis.,...nu vor vedea italienii sa pun eu piciorul in Italia....va spun...ca tiganii!!!!

Simina....imi pare rau sa aud ca ai aceleasi vesti...dar sper sa nu fie complicatii!!!
recunosc ca si eu desi imi spuneau medici ca Dari ar fi ok...parca tot aveam urme de indoiala...apoi sa-mi fi spus ceva clar....
se poate face ceva?
ieri p mess...imi pare rau...vb cu mama si am obs dupa 3 min dupa ce ai plecat tu!!!!


fetelor ce mia spuneti???

eu plec azi la Augsburg..singura....sa ma pot relaxa ca sa fiu si eu mai fresh...ca parca nu ma mai tin nerviii...povesteam ieri mamei ac sunt obosita...

la multi anisori ptr Iancu!!!!
cum a fost in oras???

geocoto
Hello,

Adriana te cred ca esti stresata.Orice ti se spune te ingrijoreaza mai ales cand nu stii despre ce este vorba.Poate doar seamana cu voi slab si nu este nimic altceva.

Wow Anku ce reportaj.Destul de nasol.Si noi tocmai ce ne bucuram de prezenta randunelelor aici la ferma de langa noi.Oameni dusi cu capul ce mai....

Lusha nu pot decat sa va aplaud.si cand ai timp poate ne trimiti si noua cateva pagini ca tare multa nevoie mai avem..Poate ceva si de suzi...cum scapam , ca deja eu am pica rau pe ea.Cand suntem plecati in oras si am uitat=o acasa daca incepe sa o ceara nu se mai opreste si da si in bazaiala.. nervi.gif

Oana v=ati sarbatorit frumos ieri?Acum ai si finutu' mare.

Pup, oFloare1.gif
Lusha&Zbenguica
buna seara fetelor smile.gif

Adriana incearca sa iti ocupi timpul cu tot felul de nimicuri ca sa nu te mai gandesti la bebe, care, sunt convinsa, ca e super ok smile.gif
uite de exemplu ai putea sa ne pui cateva (cel putin 10-15 ca si asa te-ai laudat ca ai peste o mie) poze, ce zici ? wink.gif
Anku relaxare placuta smile.gif

Geo acum incarc ce am scanat, poate voi stiati toate shmecheriile descrise aici ...eu recunosc ca nu aplicam chiar tot

mie Ameera chiar mi se pare ca reactioneaza foarte bine la lucrurile spuse pozitiv in loc de nu nu nu toata ziua buna ziua smile.gif [asta e sa spun ce am aplicat cu mare folos din carte]
plus faptul ca de la prima abatere o pun la PAUZA
inainte ii spuneam de vreo trei-zece biggrin.gif ori pana o pedepseam ca ma gandeam eu ca poate nu a auzit/inteles ..etc (tot eu ii gaseam scuze)


si vreau sa va spun ca suntem pe drumul cel bun ... normal ca mai face mofturi dar eu zic ca limitele sunt mai mult decat acceptabile smile.gif

Geo am sa rasfoiesc cartea si daca gasesc ceva iti trimit
si eu trebuie sa studiez capitolul (daca exista) suptul degetelului
ai incercat faza cu taiatul din ea putin cate putin si sa ii spui ca s-a rupt si tot asa oana ramane fara ?? am mai citit pe aici pe forum ca a mers .. dureaza un pic dar cica e forever daca vede ca nu mai are ce tine in gurita
Lusha&Zbenguica
asta este coperta
pe mine m-a distrat enorm si, dupa ce am mai si rasfoit-o un pic, m-a convins sa o cumpar smile.gif


Lusha&Zbenguica
amplificatorul acceselor de furie m-a dat pe spate liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
nu se vede prea bine ca e scris cu alb dar sper sa aveti rabdare sa va uitati smile.gif
Lusha&Zbenguica










Lusha&Zbenguica
cu asta nu sunt neaparat de acord dar nah..oricum cartea e cu referire la copii intre 1-4 ani ...asa ca cine stie poate ca la varste mai marisoare trebuie aplicate si corectii de genul asta



Lusha&Zbenguica








Lusha&Zbenguica


in cazul in care nu reusiti sa cititi de pe ce am trimis va rog sa imi dati adresele de mail sau ii trimit lui Geo ca am adresa ei si ea vi le trimite si voua
am observat ca Photobucketul a schimbat un pic rezolutia si parca nu-s la fel de clare ca si originalele
imi spuneti voi, bine?
va pup si va urez o seara placuta
geocoto
QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Jun 9 2011, 07:27 PM) *


in cazul in care nu reusiti sa cititi de pe ce am trimis va rog sa imi dati adresele de mail sau ii trimit lui Geo ca am adresa ei si ea vi le trimite si voua
am observat ca Photobucketul a schimbat un pic rezolutia si parca nu-s la fel de clare ca si originalele
imi spuneti voi, bine?
va pup si va urez o seara placuta


Merge citit daca apasati deasupra imaginii unde scrie FULL IMAGE.
oFloare1.gif partners.gif

Dar Lusha daca poti sa mi le trimiti si pe e=mail ar fi super ca mai am mamici interesate. 9704.gif hug.gif tzuc.gif
ssimmona
Va deranjez in toiul noptii, sa-mi fie cu iertare, dar as dori si eu paginile scanate de Lusha pe mail (simona_geangu@yahoo.com) notworthy.gif ... Va pup pe voi si pe micuti! oFloare.gif tzuc.gif
geocoto
Am reusit sa citesc cateva pagini si parca au fost scrise special pt mine.
Respect multe din tehnicile respective ca apoi sa dau cu bata in balta si cand piticul este obosit si ma scoate efectiv din pepeni mai tzip la el.. blush.gif .
Maine il pun si pe sot sa citeasca si incercam sa reeducam pe D=l Goe ca sa nu ajunga cine stie cum..

Lusha mii de multumiri ca ti=ai facut timp sa scanezi foile pt noi. notworthy.gif notworthy.gif

Aaaa si mi s=a parut super tare si mie faza cu "greseli artistice" cand piticul a desenat un dragon pe perete. liwlol.gif liwlol.gif
anku
QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Jun 9 2011, 07:02 PM) *
asta este coperta
pe mine m-a distrat enorm si, dupa ce am mai si rasfoit-o un pic, m-a convins sa o cumpar smile.gif



wowwwwwwwww!!!!
hi hi....inca nu am avut timp sa citesc dar coperta este geniala!!!! liwlol.gif
tzuc.gif
anku
QUOTE(geocoto @ Jun 9 2011, 02:48 PM) *
Hello,

Adriana te cred ca esti stresata.Orice ti se spune te ingrijoreaza mai ales cand nu stii despre ce este vorba.Poate doar seamana cu voi slab si nu este nimic altceva.

Wow Anku ce reportaj.Destul de nasol.Si noi tocmai ce ne bucuram de prezenta randunelelor aici la ferma de langa noi.Oameni dusi cu capul ce mai....


Pup, oFloare1.gif

pai asa imi plac si mie sa cante sa le vad ...la noi incepand din martie vin aici in copaci ,oamenii le pun deja din febr niste bilutecu seminte atarnate de crengile copacilor ca sa vina la noi sa ne cante noua ...motiv ptr acre sunt o gramada aici!!!si am ramas cu gura cascata....sunt absolut scarbita de ce pot face unii oameni doar ptr a iesi la suprafata!!!sunt dezgustata ... wacko.gif sunt o natie acre nu au respect fata de nimeni si nimic....
anku
QUOTE(geocoto @ Jun 10 2011, 12:06 AM) *
Lusha mii de multumiri ca ti=ai facut timp sa scanezi foile pt noi. notworthy.gif notworthy.gif

Aaaa si mi s=a parut super tare si mie faza cu "greseli artistice" cand piticul a desenat un dragon pe perete. liwlol.gif liwlol.gif

tzuc.gif
anku
eu ieri am fost plecata...tati spune ca a fost aproape toata ziau cu Dari afara...dar dupa cum am gasit eu dezordine nu cred ca au fost 2 ore afara!!!!
a fost ok in sf si ptr mine...a mai venit un prieten care lucra in Munchen....a fost f bine,nici cald nici frig...doar trenurile intarziere!!!bineinteles ca nu am luat ceva scump ...ci ceva ieftin cu care pot circula in tot Bayernul...intre 200 euro[pret normal la ICE] si 20 euro e dif mare de tot...
Acum sa am apuc sa fac cate ceva....ptr Rusalii...am chef sa gatesc si nu am timp....
cum stiti am fost la dr sapt trecuta sa vad ce este cu greutatea....ptr ac deja ma enerveaza groaznic....si a abia a treia oara cand a facut analizele a zis ac de fapt functionalitatea gladei este sub nivel...ca maram pana acum a fost la granita...bla bla...mie nu mi-a spus nimic de genul acesta niciodata de 2 ani incoace!!!!asa ca am primit tablete ptr glanda...sa vedem...in 7 sāpt tb sa ma duc iar al analize sa vedem cu reactioneaza la medicamente!!!!

Adriana....ati plecat deja????
Claudia ce mai spui????
Rose cum va mai simtiti????
claudiaena
Mai fetelor, eu nu pot scrie, decat f greu
Invatati-ma si pe mine ce sa fac, ptr ca, atunci cand dau click la RASPUNDE, nu pot scrie nik, decat daca ma duc undeva in stanga si am acolo o lista unde iar dau click la INSERT CENTER, si asa mi se deschide o fereastra minuscula si asa pot posta. Plus ca reclama la laptele asta praf ma enerveaza la culme. In ritmul asta, cum mai pun poze, daca abia pot posta ceva
anku
QUOTE(claudiaena @ Jun 10 2011, 04:57 PM) *
Mai fetelor, eu nu pot scrie, decat f greu
Invatati-ma si pe mine ce sa fac, ptr ca, atunci cand dau click la RASPUNDE, nu pot scrie nik, decat daca ma duc undeva in stanga si am acolo o lista unde iar dau click la INSERT CENTER, si asa mi se deschide o fereastra minuscula si asa pot posta. Plus ca reclama la laptele asta praf ma enerveaza la culme. In ritmul asta, cum mai pun poze, daca abia pot posta ceva

nu stiu despre ce este vb...dar din ce povestesti este groaznic!!!!
acum sunt reclame cu lapte praf????
dau la admin sa vedem ce este ...ok???
va poopam cu drag!!!
simina_ana
Seara buna....

Noi suntem bine....doar ca pc-ul ne face figuri si ma rog de el sa porneasca.....Cred ca in curand voi asista la "sinuciderea" lui.....oricum pana ne intoarcem de la ai mei nu am timp sa-l fac...asa ca ma chinui....
Noi miercuri plecam la Botosani la nunta lui var-miu...o sa fiu tot pe drumuri ...sper sa nu ma apuce vreo durere ceva....Azi am fost de mi-am cautat rochie....si nu va spun ca am avut norocul sa gasesc in primul magazin in care am intrat ( mai ales ca mi-am luat intai pantofii)....asa ca balena o sa arate bine ....ma rog....atat cat se poate biggrin.gif
In rest toate bune.....eu m-am dat la fructe si nu ratez nici una biggrin.gif.....si sunt fericita ca nu am arsuri....chiar acum am bagat niste cirese si ceva struguri.....as mai manca...dar mi-e ca mi-e rau apoi biggrin.gif.

Am incercat sa pun poze dar s-a blocat de 3 ori....asa ca nu mai insist ca ma enervez.......vad eu cum fac ....
Va pupic ....ca mi-e ca se blocheaza si iar nu ma intru pe forum 3 zile.....
anku


hei Simina...chiar am tot gandeam la voi!!!
ce face Iancu????
ce bine ca ti-ai gasit ce ai vrut!!!!
f bine ca papi fructe...Serbanica ce mai lucra p acolo??? tzuc.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.