Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
anku
QUOTE(geocoto @ Jan 16 2011, 10:53 PM) *
Poza de grup ca sa intelegeti de unde vine rasfatul.Lucas ii spunea mosului sa se uite la camera.

la atata grup cum sa nu se rasfete baiatul liwlol.gif ?
supereba poza de grup...
banuiesc ca ati cantat cu vioara din ce vad eu in prima poza...superb
sa-i zica el la mosu sa se uite la camera...cu adev dulce tzuc.gif
poopam cretulinul rasfatat!!! tzuc.gif
moammaaaaaaaaaaa da ce distractie aveti cu olita... doh.gif
noroc ca vine mama ta....ce noroc ai cu ea!!! yes.gif
anku
azi a fost superb afara...asa ca am iesit in parc...
apoi am dormit amundoi de amiaza...doamne ce dulce a fost somnul smile.gif
poate mai vine o portie de zapada zdravana...



se vede cum arata pantalonii???
sa fi vazut bluza la sfarsit.... biggrin.gif

am visat paianjeni in noaptea asta....
are ideea cineva ce inseamna...???
se facea ca le puteam sagrotan in usa ca sa nu intre liwlol.gif ca erau la usa....



va dorim o sapt cat mai frumoasa!!! tzuc.gif
simina_ana
QUOTE(geocoto @ Jan 17 2011, 01:34 AM) *
Hei mamici,

Noi am fost la un loc de joaca azi pe la 4 si ne=am intalnit si cu fina pe care Lucas o adora.Asa frumos il ia de manuta si ii arata cum sa se joace....imi vine sa=i pap pe amandoi.Merg si ei la ski cu noi deci iar va fi desmat pe capul lui Lucas.
Maine vine mamaaaaaa.Ce bine ca nu am mai dormit decat cate 4 ore pe noapte de o luna juma si ma uit in oglinda si nu ma recunosc.
Nu stiti ce "pierdeti" la faza cu olita.De obicei eu ma culc pe la 12 noaptea si la 1 incepe distractia.Se trezeste vrea pipi la oala, apoi la 2.30 vrea apa, pe la 3 e transpirat vrea sa=l schimb, la 4.30 vrea pipi la oala, la 5.30 sau 6 vrea lapte, la 7 vrea kk la oala si sta vreo juma de ora si apoi nani pana la 9.Imi vine sa=l jumul cateodata.Faza este ca daca nu sunt atenta iese pipi din oala si dupa ce ca sunt buimaca trebuie sa mai si sterg ca intra in parchet.
Deci mamici o bucurie faza cu oala nu alta.Ce=i drept kk ma bucur ca nu=l mai face pe el dar cu pipi ma dispera noaptea.
Voi ati avut un weekend linistit?

Adriana stai linistita ca si eu mi=am propus sa fac o gramada si de cand am venit abea de reusesc sa fac cate ceva.Pana la urma voi nu mai plecati in minivacanta de shopping?
Rose tare frumusel o mai prinzi in poze pe printesuca mica.Poate totusi o s=o vad si eu candva.

pup oFloare1.gif


Plecam...plecam...dar undeva la inceputul lui Feb...ca la sfarsitul lui Ian trebuie sa faca Yoyo morfologia fetala si apoi eu in 3 sau 10 feb ma duc la echo din nou....deci dupa 3 sau 10 feb cel tarziu.....ca mergem de joi pana duminca...
Te inteleg cu "neapucatul" facutului de treburi ca la fel sunt si eu....am o gramada de facut pentru firma si nu pot....de cateva zile dorm intr-una....Iancu si el dupa mine....Nu stiu daca v-am spus.dar vineri seara eu am picat la 9 franta....dadusem pe Pro tv la Stapanul Inelelor si ne uitam...eu am adormit si Iancu s-a uitat la film...ma trezea din cand in cand cu "ce-i aia "...ieri la fel m-a adormit el pe mine de la 4 la 6.30...si aseara am picat franta la 11....Sper ca obboseala asta nu ma va tine mult...


QUOTE(geocoto @ Jan 17 2011, 01:53 AM) *
Si cateva poze de Craciun ca sa vedeti cum ne=am petrecut noi.
Aici ii cantam mosului cateva cantecele.

Poza de grup ca sa intelegeti de unde vine rasfatul.Lucas ii spunea mosului sa se uite la camera.

Si in poza cu mosul cu gura plina de "coco"


Iancu imediat l-a dibuit pe Lucas...uca-uca... liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif.."coco" l-a dat de gol liwlol.gif liwlol.gif
Pup eu pe el de baiat dulce care da directive clare si precise Mosului...liwlol.gif

QUOTE(anku @ Jan 17 2011, 02:56 AM) *
azi a fost superb afara...asa ca am iesit in parc...
apoi am dormit amundoi de amiaza...doamne ce dulce a fost somnul smile.gif
poate mai vine o portie de zapada zdravana...



se vede cum arata pantalonii???
sa fi vazut bluza la sfarsit.... biggrin.gif

am visat paianjeni in noaptea asta....
are ideea cineva ce inseamna...???
se facea ca le puteam sagrotan in usa ca sa nu intre liwlol.gif ca erau la usa....

va dorim o sapt cat mai frumoasa!!! tzuc.gif


Ia uite cine-i aici....inca un print drag mie....de ce nu ai pus poza si cu pulovarasul murdar? biggrin.gif Ca vroiam sa-l vedem biggrin.gif

Va pupacim si va dorim o zi placuta....
MIOSA
ola fetele,

am intrat, am citit, m-am amuzat si am admirat copii frumosi!
va doresc o saptamana buna si odihna placuta si multa ca bag de seama ca toata lumea isi doreste
geocoto zic si eu nu da cu paru liwlol.gif incerca si nu-i mai da laptic seara .......poate nu mai face atata pipi si avand lichide mai putine poate nici nu mai transpira si ai scapat de 2 treziri in miex de noapte
eu sincera lui Calin de la 2 ani i-am scos laptele de seara pt ca facea pisu in pat mereu( ziua statea fara scutec si seara facea noaptea in pat) cum am scos laptele cum nu a mai facut baiatul picu in pat noaptea


pupici
simina_ana
Eu sunt franta.....m-a pocnit un somn....de numa numa.....In curand ma pun in pat...ca nici Iancu nu a dormit azi la pranz si s-a trezit si cu noaptea in cap, asa ca azi a avut cine sa ma bazaie la cap... in maxim o ora o sa fim in lumea viselor amandoi sper....
Pe langa faptul ca mi-e somn toata ziua....azi am fost si o mare nesimtita.....AM bagat in mine acum pe seara vreo 10 biscuiti cu Nutella si felii de banane....calorii 0 liwlol.gif liwlol.gif ...si apoi in ultima luna o sa ma plang ca am pus o tona pe mine doh.gif
Fug...la nani....as mai sta...dar abia imi tin ochii deschisi....nu stiu ce naiba am..
Va pupic...si sper maine sa fiu mai vioaie...
simina_ana
Eu ma pusesem in pat...atipisem....cand m-a trezit tati cu sms-urile lui de iubire liwlol.gif ....si mi s-a facut o pofta de ciorba de fasole cu afumatura....mi-a adus azi socrul ca stia ca imi place....si am papat.... yami.gif ...Yamiiii....pansament gastric nu alta.....Nush ce am cu ciorbele liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif Ca si dimineata la 7 bagam un castron cu ciorba a la grec doh.gif
Acum ma duc la nani....si sper sa dorm neintoarsa pana maine dimi cand ma va trezi Iancu cu siguranta....
Va pupi dragelor si noapte placuta.....
simina_ana
Eu ma pusesem in pat...atipisem....cand m-a trezit sotul cu sms-urile lui de iubire liwlol.gif ....si mi s-a facut o pofta de ciorba de fasole cu afumatura....mi-a adus azi socrul ca stia ca imi place....si am papat.... yami.gif ...Yamiiii....pansament gastric nu alta.....Nush ce am cu ciorbele liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif Ca si dimineata la 7 bagam un castron cu ciorba a la grec doh.gif
Acum ma duc la nani....si sper rsa dorm neintoarsa pana maine dimi cand ma va trezi Iancu cu siguranta....
Va pupi dragelor si noapte placuta.....
anku
sunt franta...
am avut asa o zi de nashpa numai cu nervi...de la lucru am venit repede si l-am luat p Darius la grupul de copii...
din pacate nema liniste....asa de atre fuge si se baga peste tot ca am impresia ca o sa loveasca p cineva...asa ca sunt tot p langa el atunci cand sunt mai multi copii de varsta lui sau chiar mai mici....apoi am fost sa mai cumparam laptic si lumanari parfumate...m-am mai cascat nitel...ptiiiiii se luase la fuga prin tot dm-ul cu alti copii...gandeai ca trece o trupa de cai cu bocanci biggrin.gif ...ehhhh am ras...am zis sa fim optimisti ca e bine si asa smile.gif bine ca e sanatos...si bine dispus
azi a fost si el mai marait dar nu stiu de ce....
dar l-am intrebat dc ia placut si dc mai mergem acolo la copii si a zis ca da wub.gif asa ca se merita tot efortul meu....
m-au apucat nervii ca cica [adica nu cica ,ca mi-a zis o colega]sunt toate locurile deja ocupate la gradi desi zilele de anuntare de cereri ptr gradi nu a fost si urmeaza sa fie in 18 febr...cum dumnezeu???

Simina am cateva poze cu plovarasul murdar...o sa le caut...
Iancu ce face???
ce te rasfata socrul.... wub.gif si sotul wub.gif

De Sanzi ce mai stiti???

noapte buna...
eu ma bag la un episod din Mostenirea...sunt happy ca l-am gasit online smile.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Jan 18 2011, 02:10 AM) *
sunt franta...
am avut asa o zi de nashpa numai cu nervi...de la lucru am venit repede si l-am luat p Darius la grupul de copii...
din pacate nema liniste....asa de atre fuge si se baga peste tot ca am impresia ca o sa loveasca p cineva...asa ca sunt tot p langa el atunci cand sunt mai multi copii de varsta lui sau chiar mai mici....apoi am fost sa mai cumparam laptic si lumanari parfumate...m-am mai cascat nitel...ptiiiiii se luase la fuga prin tot dm-ul cu alti copii...gandeai ca trece o trupa de cai cu bocanci biggrin.gif ...ehhhh am ras...am zis sa fim optimisti ca e bine si asa smile.gif bine ca e sanatos...si bine dispus
azi a fost si el mai marait dar nu stiu de ce....
dar l-am intrebat dc ia placut si dc mai mergem acolo la copii si a zis ca da wub.gif asa ca se merita tot efortul meu....
m-au apucat nervii ca cica [adica nu cica ,ca mi-a zis o colega]sunt toate locurile deja ocupate la gradi desi zilele de anuntare de cereri ptr gradi nu a fost si urmeaza sa fie in 18 febr...cum dumnezeu???

Simina am cateva poze cu plovarasul murdar...o sa le caut...
Iancu ce face???
ce te rasfata socrul.... wub.gif si sotul wub.gif

De Sanzi ce mai stiti???

noapte buna...
eu ma bag la un episod din Mostenirea...sunt happy ca l-am gasit online smile.gif



Hop si noi..ca toata dimineata am bucatarit....daca azi noapte la 12 mancam ciorba de fasole cu afumatura azi am facut...sub atentul instructaj al lui socru-miu liwlol.gif liwlol.gif..a iesit atat de buna.....nu am crezut ca sunt in stare de asa ceva liwlol.gif liwlol.gif
Asa ca acum am bagat un castron mare.....papa si piticul acum...apoi il pun la nani si eu vin sa mai pap un castron....liwlol.gif liwlol.gif ...dimineata la micul dejun am servit un castron de ciorba a la grec doh.gif ...deci...am innebunit cu ciorbele si supele....numai asta am mancat in ultimele 2 zile....de zici ca sunt la cura de slabire liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

Iancu face bine...nu ma plang....doar ca mai tuseste putin...si maine o sun pe homopata...am tot amanat sa vad daca ii trece, dar cum are deja 10 zile de cand a terminat tratamentul, cred ca se impune...

Sanzi cred ca e in tara.....ca spunea ca vor sta mai mult ca are sotul ei sesiune....sper ca sunt bine..si poate reuseste sa intre sa dea si un semn de viata....

Si mie mi-e groaza cu gradinitele....saptamana viitoare vrem si noi sa mergem pe la gradintite sa vedem de locuri....Cred ca ar trebui sa te duci si tu mai devreme.....ca vad ca problema locurilor e peste tot...
Cum iti merge cu noul job?

AM vrut sa iesim si noi azi afara....dar e o ceata....si daca se ridica dupa ce se trezeste Iancu mi-e ca va fi prea frig...off....ce ti-e si cu vremea asta....

fug sa pun puiul la somn.Pupici
anku
QUOTE(simina_ana @ Jan 18 2011, 01:45 PM) *
Hop si noi..ca toata dimineata am bucatarit....daca azi noapte la 12 mancam ciorba de fasole cu afumatura azi am facut...sub atentul instructaj al lui socru-miu liwlol.gif liwlol.gif..a iesit atat de buna.....nu am crezut ca sunt in stare de asa ceva liwlol.gif liwlol.gif
Asa ca acum am bagat un castron mare.....papa si piticul acum...apoi il pun la nani si eu vin sa mai pap un castron....liwlol.gif liwlol.gif ...dimineata la micul dejun am servit un castron de ciorba a la grec doh.gif ...deci...am innebunit cu ciorbele si supele....numai asta am mancat in ultimele 2 zile....de zici ca sunt la cura de slabire liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

Iancu face bine...nu ma plang....doar ca mai tuseste putin...si maine o sun pe homopata...am tot amanat sa vad daca ii trece, dar cum are deja 10 zile de cand a terminat tratamentul, cred ca se impune...

Sanzi cred ca e in tara.....ca spunea ca vor sta mai mult ca are sotul ei sesiune....sper ca sunt bine..si poate reuseste sa intre sa dea si un semn de viata....

Si mie mi-e groaza cu gradinitele....saptamana viitoare vrem si noi sa mergem pe la gradintite sa vedem de locuri....Cred ca ar trebui sa te duci si tu mai devreme.....ca vad ca problema locurilor e peste tot...
Cum iti merge cu noul job?

AM vrut sa iesim si noi azi afara....dar e o ceata....si daca se ridica dupa ce se trezeste Iancu mi-e ca va fi prea frig...off....ce ti-e si cu vremea asta....

fug sa pun puiul la somn.Pupici

p lista de asteptare suntem in 3 locuri din febr 2010...dar se pare ac nici anul asta nu prindem nimic...mai mult decat sa stau p lista de asteptare nu am ce face...dar m-am enervat ...cum este totul ocupat???

iar am racit...
jumate de gradi lipseste iar....eu nu stiu ce sa mai zic....
m-am mutat de ieri noapte iar in camera de zi sa nu dau copilului nimic...

mai ce k-lumea este socrul tau asta!!!
salutari de la mine!!! hug.gif

ma pregatesc si eu sa ma duc la dr....il iau si p Dari cu mine...facem o plimbare
s-a racit si aici putin...au ramas 3 grade ziua ^ si noaptea cam -2
MIOSA
QUOTE(anku @ luniJan 18 2011, 03:36 PM) *
p lista de asteptare suntem in 3 locuri din febr 2010...dar se pare ac nici anul asta nu prindem nimic...mai mult decat sa stau p lista de asteptare nu am ce face...dar m-am enervat ...cum este totul ocupat???

iar am racit...
jumate de gradi lipseste iar....eu nu stiu ce sa mai zic....
m-am mutat de ieri noapte iar in camera de zi sa nu dau copilului nimic...

mai ce k-lumea este socrul tau asta!!!
salutari de la mine!!! hug.gif

ma pregatesc si eu sa ma duc la dr....il iau si p Dari cu mine...facem o plimbare
s-a racit si aici putin...au ramas 3 grade ziua ^ si noaptea cam -2



anku pai si la ei ca si la noi cu gradinita??
nu sunt locuri?
si eu credeam ca numai in ro se intampla asa ceva
eu l-am inscris pe Calin acum 1 saptamana pentru scoala clasa 1 care incepe in septembrie si sincer mi0-i s-a parut aiurea xca smai sunt 9 luni pana atunci........poate ma mut din oras si tin locul aiurea
ma rog sisteme si sisteme
simina dormi iubita acum ca stii ca dupa ce nasti o sa tanjestiu dupa o noapte de somn .......... liwlol.gif .
simina_ana
QUOTE(anku @ Jan 18 2011, 05:36 PM) *
p lista de asteptare suntem in 3 locuri din febr 2010...dar se pare ac nici anul asta nu prindem nimic...mai mult decat sa stau p lista de asteptare nu am ce face...dar m-am enervat ...cum este totul ocupat???

iar am racit...
jumate de gradi lipseste iar....eu nu stiu ce sa mai zic....
m-am mutat de ieri noapte iar in camera de zi sa nu dau copilului nimic...

mai ce k-lumea este socrul tau asta!!!
salutari de la mine!!! hug.gif

ma pregatesc si eu sa ma duc la dr....il iau si p Dari cu mine...facem o plimbare
s-a racit si aici putin...au ramas 3 grade ziua ^ si noaptea cam -2



Sper sa-ti revii repede....si pe aici umbla virozele ca la ele acasa.....parca e tot mai rau....numai de oameni bolnavi aud toata ziua....
Sa stii ca de treaba socru-miu...si eu am crezut azi ca vine doar sa-mi explice ce si cum...dar cand l-am vazut ca zice hai sa de apucam de treaba am ramas fara cuvinte....Mai era el hachite.....dar in general e de treaba...de fapt ai si vazut....Si el te saluta....Cand a aflat ca Bebe pleaca in Germania m-a intrebat daca se intalneste si cu voi smile.gif
Din nefericire....nu au avut timp, fiind ocupati cu targul ala....cica a abia de a avut timp sa mearga sa manance si sa-i ia ceva lui Iancu liwlol.gif ...asa de nebunie e acolo...eu nu am fost niciodata la Munchen la targ, dar stiu cum e cel medical de la Dusseldorf. Ca te pierzi acolo si nu stii cand trece ziua...
# gade totusi e ok sa-l scoti pe Darius.....si la noi au fost vreo 4 la pranz, dar ceata de nu vedeai la 50 de m.....acum pe seara e si mai rau....si cica vremea e in curs de racire....iar stam la caldurica vreo cateva zile cred.....desi dadea semne de dezmortire....iar se strica vremea.....dar na...cica suntem inca in toiul iernii nu?


simina_ana
QUOTE(MIOSA @ Jan 18 2011, 05:59 PM) *
anku pai si la ei ca si la noi cu gradinita??
nu sunt locuri?
si eu credeam ca numai in ro se intampla asa ceva
eu l-am inscris pe Calin acum 1 saptamana pentru scoala clasa 1 care incepe in septembrie si sincer mi0-i s-a parut aiurea xca smai sunt 9 luni pana atunci........poate ma mut din oras si tin locul aiurea
ma rog sisteme si sisteme
simina dormi iubita acum ca stii ca dupa ce nasti o sa tanjestiu dupa o noapte de somn .......... liwlol.gif .



Ohoooo....stii cum le bag? biggrin.gif mai rau ca valiza in gara liwlol.gif liwlol.gif Si ce mi-a placut zilele astea e ca si Iancu s-a dat dupa mine liwlol.gif liwlol.gif ....in cel mai rau caz ma mai lasa sa dorm...ii pun desene si mai fur cateva minute bune....e atat de intelegator iubitul meu mic....De zici ca stie ca am nevoie si ca suntem singurei acasa....ma ajuta cum poate si el...ca-mi vine sa-l pap tot cat e de dulce si iubaret
Voi ce faceti?
geocoto
Hello "gagice",
Eu am cam profitat de faptul ca a venit mama mea si l=a preluat pe Lucas si am putut iesi si eu prin oras.Asa frumos se plimba ei cu carutul cu orele si Lucas cand vine acasa gesticuleaza cum poate sa=ti arate ce a vazut si ce s=a intamplat pe drum.
Problema principala cred ca era ca s=a intors frant de oboseala din Ro si dormea cate 4 ore ziua iar noaptea ura, ura.
Of Adriana si eu ce as mai dormi in post si nu am starea ta.Sper sa nici nu se ia curand gravida.gif ca nu ma simt in stare.Ciorbe bagam si eu la greu cand eram cu Lucas gravida.gif si mai ales mancare de napi murati eating.gif eating.gif eating.gif
Anku e normal sa va placa verdele pentru ca se potriveste de minune cu culoarea ochilor vostri, ai tai si a lui Iancu. anima1.gif Si eu vroiam sa=mi iau costum de ski verde dar s=au marit preturile de la simplu la dublu de cand am plecat in tara si pana ne=am intors asa ca ...pas anul asta.
Miosa asa ma gandisem si eu cu laptele dar nu sa i=l scot de tot ci sa i=l dau mai devreme.Nu de alta dar se incadreaza la categoria muscaaaaaaa.Dar asa ma tacane la cap la culcare sa=i dau biberonul ca... nervi.gif uneori cedez.

Pup oFloare1.gif
simina_ana
E clar.....o iau razna. Iar mananc ciorba de fasole cu afumatura. Si nu-mi vine sa cred cat de acru imi trebuie....Traiasca sarea de lamaie....deja o pun in tot ce mananc....inclusiv pe untul de pe paine, in loc de sare....maine poimaine ajung sa-mi fac limonada cu ea doh.gif
Ce mama ei de lipsa de ceva as avea....de vreau atat de acru? Nici nu ma mir ca nu mai mi-e greata de 2 zile de cand bag sare de lamaie la greu...liwlol.gif liwlol.gif ..sper sa nu dau in altele...
Se poate sa-mi agraveze gastrita chestia asta? Nu am mai avut o criza de 6 luni....dar mi-e sa nu ma apuce acum ca e nasol...am patit-o si la Iancu si nu e deloc placut ....
Aaaa.....si ceapa....nu lipseste ceapa, doar cea rosie....si merg astea mana'n mana vad yami.gif yami.gif doh.gif
Deci ajung la nebuni....clar....

Am papat....acum ma pun la nani...


Geo....cum e mancarea de napi murati? Ca mi s-a aprins beculetzul....biggrin.gif
anku

sunt inca ametita....
am venit abia p la 20 acasa...ne-am plimbat mult...am zis sa-i dau liber lui tata....dar cred ca de maine isi intra in mana ca de 4 zile numai eu il scot.... liwlol.gif si amine numai al 17 ma intorc acasa...
asa de tare fuge peste tot ca atat ma uit sa nu-l pierd ca ametesc....dc stiti starea aia de ameteala continua cand te-ai concentrat p ceva sad.gif
am frica sa nu-l pierd....ptr ac sincera sa fiu poate imi seamana...si eu cand eram mica eram atat de curioasa si atata ma cascam ..pana ma pierdeam...macar aveam un simt al orientarii foarte bun....m-am pierdut la Constanta cand aveam 3 ani jumate ,la 4 ani juamte atata m-am plibat prin Predeal meditandpana am dat cu capul de un copac si atunci mi-am dat seama ca sunt undeva in mijlocul padurii-noroc ca m-am gandit ca dc am dat cu capul din directia aia inseamna ca din directia am venit ...si am pornit innapoi...disparusem 3 ore.....,la 5 ani jumate am plecat maram eu sa ma plimb p litoral...deci mama si cu tata si cu prietenii lor erau p patura la plaja...si eu hop ca ma duc sa fac castele langa si cand colo...m-am dus si m-am dus si m-am dus...si m-am intors dupa 4 ore...dar in locul de unde am plecat-tata ma cauta si cu prietenii lor si mama ramasese p patura ptr ca-i zisese tata ca ma intorc innapoi dc nu m-am inecat,apoi m-am pierdut in Bucuresti de l-a luat tata la bataie p un tigan ca nu voia sa-i arate ce are in sacul ala mare ce-l ducea in spate-tata credea ca m-a bagat p mine acolo liwlol.gif eu plecasem sa cumpar suc in gara,,,,
desi mi-aiu facut instructaj de acasa..pot sa zic ca au fost f grijulii cu mine cand am fost mica...nu ma potoleam...
si de aia mi-i frica...s-a intors roata....si el mi se pare ac e ca mine...nu e copil rau dar trb el sa vada tot si se bucura prin miscare
tata mi-a reamintit zilele trecute cand povesteam de Draius...a zis ca seamana cu mine rolleyes.gif
nuami ca p vremea mea erau alte vremuri si acum e plina lumea de trafic de carne vie ptr organe si altele...
ce-mi povesteste mama ca se intampla in Italia...mi se ridica pielea p mine...a zis ac nu exista zi in care sa nu fie furat cel putin un copil...a zis cat se intoarce mama sa se uite la ceva ...dispare cu tot cu carucior ca e cel mai simplu...nu da de banuit...si dus e...
Mioasa...din pacate este o stare a locurilor la gradi destul de aiurea si la noi....in ciuda costurilor mari nu sunt locuri....
vreti sa va mutati??? tzuc.gif
Simina..
aha deci...la Munchen este Bebe...
da......la anu ne mutam musai...ca ma tampesc cu locuinta asta...in gazda ma duc...nu are nici Darius camera lui...nu ac ar avea neaparat nevoie de acum dar ar fi frumos...si apoi va invitam la noi dc vreti....pana atunci o sa vina p lume si acumpa surpriza...sau nici nu stiu cum sa-i mai spun love1.gif ...de abioa astept sa vad ce ai...si ai incredere ac va fi totul bine...
lasa ...bine ca papi....papa de toate....cum ai devenit silueta prima data ...vei redeveni si a doaua oara tzuc.gif
petronici voi cum va mai simtiti???
Geo...daaa...si tie ti s-ar potrivi super verdele....poate prin aprilie -mai sa prinzi ceva la pret acceptabil...ca acum e sezonul
ptii ce minunat cu mama ta...
mai aveti cam o sapt si plecati la sky....

anku
QUOTE(simina_ana @ Jan 18 2011, 11:42 PM) *
E clar.....o iau razna. Iar mananc ciorba de fasole cu afumatura. Si nu-mi vine sa cred cat de acru imi trebuie....Traiasca sarea de lamaie....deja o pun in tot ce mananc....inclusiv pe untul de pe paine, in loc de sare....maine poimaine ajung sa-mi fac limonada cu ea doh.gif
Ce mama ei de lipsa de ceva as avea....de vreau atat de acru? Nici nu ma mir ca nu mai mi-e greata de 2 zile de cand bag sare de lamaie la greu...liwlol.gif liwlol.gif ..sper sa nu dau in altele...
Se poate sa-mi agraveze gastrita chestia asta? Nu am mai avut o criza de 6 luni....dar mi-e sa nu ma apuce acum ca e nasol...am patit-o si la Iancu si nu e deloc placut ....
Aaaa.....si ceapa....nu lipseste ceapa, doar cea rosie....si merg astea mana'n mana vad yami.gif yami.gif doh.gif
Deci ajung la nebuni....clar....

Am papat....acum ma pun la nani...
Geo....cum e mancarea de napi murati? Ca mi s-a aprins beculetzul....biggrin.gif

eu era sa pun mai pun cateodata poze cu diverse tb...si nu mai pun...ca mi-i frica ca ti se aprinde beculetul si poate nu e bebe acasa...si singura cu Iancu al cumparaturi o fi nasol si cu starile astea....
eu cred ca ai baiat...ca si eu asa eram.... liwlol.gif
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif ce soada esti....
anku

ce am mai racit iar!!!
bine ca am putut barem dormi....nu stiu dc am tusit sau nu...nici nu am visat nimic
hmmmm...am obs ca-mi este somnul mai dulce in camera de zi...dar imi lipseste mirosul lui Darius...
ieri am fost la orelist ptr mine...si cand mi-a venit randul si a tb sa intram...cand a vazut scaunul s-a pus p plans dar cu hohote si ma tinea si-mi zicea sa nu ma duc sa sed acolo...
l-am pacalit cu o bomboana si l-am pus sa astepte afara din cabinet si i-am zis sa nu se miste de p scaun...si asa a facut...asa ca atunci cand vrea e baiat bun... liwlol.gif
mai rau este ca mi-a spart bomboana in dinti...urasc zgomotul...in ritmul asta intr-o jum de an avem carii...dar nu ami pupa el bomboana.... wife.gif l-a spalat aseara tata p dinti bine bine...dar....cand sparge bomboana in dinti cred ca nu mai are aproape nici un rol...

voi ce faceti???
petronici
hai sa radeti un pic.....
MIOSA

Mioasa...din pacate este o stare a locurilor la gradi destul de aiurea si la noi....in ciuda costurilor mari nu sunt locuri....
vreti sa va mutati??? tzuc.gif


nu vrem sa ne mutam..........vorbeam asa ca idee

am ras de povestiile tale cu disparutul dar m-am si pus in sufletul parintiilor tai si cred ca incremeneau de cate ori nu te gaseau

simina ai grija cu sarea de lamaie ca nu-i tocmai ce-ti trebuie la gastrita ta........incerca macar niste zeama de lamaie sau zeama de varza zic eu ca-s mai sanatoase decat sarea aceea......nu da cu parul imi exprim si eu parerea

fetelor voi ati patit ca piticii vorstii sa se irite la fundulet dupa ce manaca spanac? oare au vreo legatura ca la micuta mea de intampla de cate ori papa spanac
parca si urina are o aciditate si se irita si la pasarica


si buna cafeluta aceea iar floricica ma face sa ma gandesc la o poienita plina de flori primavara .bineinteles ca de la munte



simina_ana
Buna dimineata fetelor!!

Ieri nu am avut chef de nimic...asa ca mi-a fost lene sa deschid pana si laptopul. Am stat mai mult la pat si m-am jucat cu Iancu. Am fost cu el la homeopat ca nu i-a trecut inca tusea...ne-a dat iar o galeata de graunte...dar macar stiu ca isi vor face efectul destul de repede. Am rugat-o pe dr sa-mi dea remediu si pt febra in caz ca iar il apuca noaptea ca nu am chef sa mai bag antibiotice in el, asa cum am patit acum 2 sapt.

Aseara piticul nu a vrut sa-mi adoarma...de parca a simtit ca vine taica-su...cand a auzit cheia in usa deja a sarit din pat si hop in intampinare. Doar ca tati avea o cutie mare in brate si cum a vazut tractorasul a uitat de taica-su liwlol.gif liwlol.gif ....ce pupat , imbratisat alea alea??.....poate tractorasul eventual liwlol.gif liwlol.gif....asa ca am intarziat somnul cu cateva ore bune....in cele din urma a adormit la 12 cu tractorul langa el in pat doh.gif

EU m-am trezit umflata de dimineata....simt cum ma tine verigheta .Cred ca e de la sarea de lamaie din ultima vreme...dar nu stiu ce sa mai fac ca simt nevoia de cat mai acru...as linge peretii daca ar fi acrii...Beau cate 1 litru de bors pe zi cred...si incerc sa ma abtin. Nu stiu ce-i cu nevoia asta doh.gif
Vad ca desi am manact painea prajita cu unt de dimi, greata nu mi-a trecut, parca e mai rau..s-ar putea sa am o zi "faina" azi liwlol.gif
O zi placuta va doresc
simina_ana
Hi hi hi....am sarit in casuta a 3 a . guitar.gif
simina_ana
QUOTE(petronici @ Jan 19 2011, 02:35 PM) *
hai sa radeti un pic.....



SI uite asa s-a inventat furculitza liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif ....E MORTAL!!!!!!!...De curiozitate ce manca acolo?? liwlol.gif

Iar bluzita de pe el....este sugestiva pentru ceea ce urmeaza in filmuletz ....Inca o data ...E MORTAL!!!....Si tu mami....nu-i mai da supa care frige liwlol.gif liwlol.gif

Sper ca sunteti bine si ca analizele va sunt ok....Ma bucur tare mult de filmuetz.....dar mai scrie-ne despre voi.
hug.gif tzuc.gif
geocoto
Hello mamici,

Mai Mai Adriana ce ti=e cu acreala asta?Nu stiu ce sa iei in loc sa=ti treaca nevoia.Bizar ca la Lucas desi eu sunt cu muraturile la greu nu am avut mari pofte doar stateam singura in birou si imi veneau in gura gusturi de la mancarurile mamei sau bunicii.Si acum Lucas mananca cel mai bine ce=i face mama.Hahaha nu =i place bucataria frantzuzeasca. doh.gif .

Napi murati sunt o specialitate croata si se numeste repa si este un fel de varza calita dar nu ai arsuri dupa.Am uitat sa=ti spun sa=l pui pe Bebe sa=ti cumpere din Germania ca in tara nu se gasesc decat daca sunt produse aduse din Serbia sau Bulgaria.(si la ei se fac)Noi avem aici produse sarbesti dar ii rugam pe soferii sarbi sa=mi aduca din Serbia cand lucram la birou.Acum daca nu mai are nimeni nevoie de mine nu cred ca mai am la cine sa cer.Si mancarea japoneza am poftit vreo 3 luni si ma rugam de Vlad in fiecare zi sa ma duca desi era chiar langa birou si daca ma gandesc acum mai bine imi puteam comanda singura...
Sigur este fata la cat te chinuie.Desi la baietel nu ai mai avea nevoie de instructiuni.. biggrin.gif

Miosa si eu ii dau frecvent lui Lucas spanac dar nu pateste nimic dar si poate pentru ca nu mai face kk pe el.Ii dau cu crema de catina cand apare cate o bubita si in 2,3 zile dispare de tot.
Anku intr=adevar ai fost copil "minune" sa dispari de atatea ori.Valeleu cred ca ma incuia tata acasa si nu mai vedeam lumina zilei.Asa mai imi zicea bunica sa va dea bunul D=zeu copil exact ca tine.Am noroc ca nu seamana nici cu mine si nici cu sotul.
Petro nu am apucat sa vad filmuletul ca trebuie sa ma uit pe calculatorul mare dar sper ca sunteti bine altfel?

Pup, oFloare1.gif
simina_ana
Salutare fetele....
Nu am o starea prea buna ca sa zic asa, ca mi-e greata tare de tot....in plus aseara am facut o criza de ceva...ca m-a durut f tare spatele si durerea cobora pe picior si simteam cum imi pulseaza ceva acolo....asa ca am stat doar in pat.....si am observat ca daca merg mai mult prin casa dupa ce ca gafai ca o locomotiva mai si schiopatez liwlol.gif liwlol.gif ...m-am ramolit....liwlol.gif
si azi trebuie sa mergem la ziua prietenei mele si apoi mai pe seara la nasu' ca e si ziua lui....si nu am nici cel mai mic chef
doh.gif
Si ca sa-mi mai innec lipsa de chef, starea asta de cacao...am bagat o ciocolata liwlol.gif liwlol.gif ..intreaga doh.gif ...
Nu mai mananc 3 zile nimic pentru faza asta liwlol.gif liwlol.gif...desi maine margem si la un botez....cred ca o sa rad tot si acolo....macar sa stiu pt ce am dat banii nu? liwlol.gif liwlol.gif
Va pupic

Voi cefaceti?
geocoto
QUOTE(simina_ana @ Jan 21 2011, 04:32 PM) *
Salutare fetele....
Nu am o starea prea buna ca sa zic asa, ca mi-e greata tare de tot....in plus aseara am facut o criza de ceva...ca m-a durut f tare spatele si durerea cobora pe picior si simteam cum imi pulseaza ceva acolo....asa ca am stat doar in pat.....si am observat ca daca merg mai mult prin casa dupa ce ca gafai ca o locomotiva mai si schiopatez liwlol.gif liwlol.gif ...m-am ramolit....liwlol.gif
si azi trebuie sa mergem la ziua prietenei mele si apoi mai pe seara la nasu' ca e si ziua lui....si nu am nici cel mai mic chef
doh.gif
Si ca sa-mi mai innec lipsa de chef, starea asta de cacao...am bagat o ciocolata liwlol.gif liwlol.gif ..intreaga doh.gif ...
Nu mai mananc 3 zile nimic pentru faza asta liwlol.gif liwlol.gif...desi maine margem si la un botez....cred ca o sa rad tot si acolo....macar sa stiu pt ce am dat banii nu? liwlol.gif liwlol.gif
Va pupic

Voi cefaceti?


Iubita vezi sa nu fie criza de nerv sciatic?Cel mai bine o calmezi cu caldura si repaus.Eu folosesc o lampa cu infrarosu care incalzeste pt asa ceva sau pune apa fierbinte intr=o sticla de plastic si dormi cu ea langa piciorul tau.
Eu nu am chef de nimic sau mai bine zis nu am timp de nimic.Trece ziua si nu am facut mai nimic.Dupa vacanta de ski ma voi reorganiza putin.
Am fost la fortele de munca si mi=au propus sa fac un curs de 3 ani de asistenta medicala.Dar nu am eu deja 2 diplome ce=mi mai bat nervii pt inca una.Nu am renuntat inca la facultate dar nici nu cred ca voi mai merge.Abea pot sa retin un cantecel sa=l invat pe Lucas daramite cursuri intregi....
Azi am fost la un bazin special pt copii de varsta lui Lucas sa ne uitam ca este chiar langa noi.Daca nu ar fi 11 euro sedinta de juma de ora nu as mai sta pe ganduri.Am zis ca o sa=l duc cand ma intorc de la ski ca prea frumos se balaceau copiii aia in apa si erau chiar mai mici de 2 anisori.Dupa ce invata cat de cat il duc la bazinul mare cu noi.

Un weekend minunat va dorim, oFloare1.gif

anku

SIMINA mai ai dureri???
doamne ferste de dureri de astea..imi inchipui cum or fi....
a avut on prietena tromboflebita...doamne ce o mai durea!!!
v-ati dstrat fain ieri???
va dorim si azi distractie frumoasa la botez....
Iancu ce face???
ieri am mancat si eu un sfert de cioco de nervi.... liwlol.gif
lasa...ca dai tu jos innapoi....
Geo...hai ca ne luam de mana
macar tu vei stii chimie bine...eu habar nu am....
p pita tb sa o mananc...uuuuuuuuuu...si ce-mi place.... nervi.gif
cand am iesit p usa cabinetului de chimie in cls a -12-a am zis...gata, m-am scapat de chimie ptr todeauna... liwlol.gif
aha...eu cel putin garantat 100% niciodat" nu scap de ce-mi este urat sau frica...
is inebunita si eu...ca nu stiu ce sa mai fac....aici dc nu ai calificare la ei facuta...cu hartie...muncesti tot p bani putini...si te mai si saturi ....iar a munci aici nu se compara cu ce am muncit in ro..mai o cafeluta,mai o tigara,mai vb cu o cunostinta sau dc ma suna cineva nu aveam probl sa vad ce vrea....aici...jale!!!
azi as face asa,maine as face asa...si niste pretentii ptr orice post de calificare....practica p de-a moca si la sf iti tb nota p practica ca sa obtii locul nervi.gif ...minciuni,santaj,nesimtire...asa nu se mai poate...numai ieri m-au apucat pandaliile iar....pai santajul si interesele sunt aproape la fel ca in Romania,ca sa nu mia zic de minciuni si doctrina....
nici acolo nu exista nici o sansa sa ti le rec la adev lor valoare cu ceva completare sau diferenta diplomele???
mi-au rec bac-ul ...dar sa studiezi ceva iti tb bani nu gluma...iar ptr o califcare de librareasa sau bibliotecare iti tb 3 ani ,ptr educatoare 5 ani,ptr ingrijitoare de copii 2 ani...la asistenta 3 ani cum ai spus si tu,numai buba este ca sunt 100 tipuri de asistente,,,adica dc esti ptr copii,numai ptr copii ai voie...dc esti la azil numai la azil ai voie,dc esti la stomatolog asistenta numai acolo ai voie sa practici...si tot asa p sectii ... la facultate nici nu m-as incumeta la ce comportament are Darius...eu ziua nu am voie nici p scaun sa stau ca vine si ma ridica. dupa 6 ore de munca cu copii si vreo 30 masini de spalat vase si lustruite..zice sa ma ridic...ca la armata...cce sa mai citesti un ziar sau ceva!!!aoi sa mia inveti sau sa ai documente imp doamne fereste!!! liwlol.gif
mai ce preturi acolo la voi ptr o juma de ora de balaceala in bazinul de copii....este exagerat!!!ohhhhhhh mad.gif
este scumpulet si la noi...dar nu asa... sad.gif acceptabil...
siiiiiiiii...sapt viitoare plecati la ski???
un weekend frumos is voua va dorim.... tzuc.gif
Miosa...despre spanac stiu ca nu ar fi bine sa fie incalzit de mai multe ori...si ca iarna nu ar fi prea indicat ca si salata de altfel din cauza concentratiei de nitrati mare...
acum...eu inainte sa stiu ca nu este bine sa-lreincalzesc L-am reincalzit...nu am avut probl cu iritatia...poate laptele din spanac a cauzat asta...
Dumnezeu si maica Domnului sunt singurii care stiu ce am mai putea manca fara risc....
in rest...sunteti bine???v.-a trecut iritatia???
Rose ce mai ziceti???poopici la 2 fete cucuiete tzuc.gif
Claudia...fa-ti o gaura in progr Shik P care ilö ai si mai scrie-ne si noua... tzuc.gif
Oana poopici si voua...ne este dor de voi!!!speram ca sunteti bine!!! tzuc.gif

anku
QUOTE(petronici @ Jan 19 2011, 11:35 AM) *
hai sa radeti un pic.....

ce s-a mai gelat!!! liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

cum va mai simtiti??
din video se vede ca mai bine la tot cazul.....
poopici de la noi!!! tzuc.gif
claudiaena
Buna fetele!

Suntem bine, dar obositi... Tati ieri a avut sedinta la Bucuresti si ca sa ajunga la timp a plecat de la 3 dimineata, ca era cam ceata si a ajuns aseara la 10 noaptea... A avut noroc ca azi pleaca alti colegi de-ai lui si ninge si e viscol de azi-noapte....Eu m-am trezit cu noaptea in cap si apoi eram stresata( ca tare-s prapastioasa si ma gandeam numai la prostii) si nu am mai adormit, asa ca aseara chiroteam si cand a venit acasa, toti am sarit la gatul lui, de parca era plecat de o saptamana... Asa ne-am obisnuit sa fie macar seara acasa, incat aseara Mihai repeta, tati pa-pa?...., asa incat i l-am dat sa vorbeasca pe telef pe speaker si era fericit, dar mai spunea una in romaneste si zece in bebeleasca....

In rest eu am avut o saptamana aglomerata.... Ba curat, ba mancare, ba lectii cu Maria, ba alte treburi casnice, incat parca alaltaieri a fost luni si ieri s-a facut vineri... Timpul parca trece si mai repede....

Adriana, din cate stiu eu, sarea de lamaie e cam "otrava" ca are numai chimicale, asa incat mai bine treci pe lamai... Stiam ca acidul citric, ca parca asa ii zice e f toxic si e interzis in multe tari UE, mai putin la noi...Deci ai grija si mai bine vb cu medic, ca poate ai lipsa ceva in organism....

Anka si Geo, pupam marele Blond si marele Cretulin.... Greu si la voi, greu si la noi... Uneori va invidiez, alteori, ca tocmai am citit de specuializari, parca e mai bine aici...Oricum, las' ca poate trece criza asta si o sa vie vremuri mai bune si ptr voi si ptr noi...

Pupici la toata lumea si daca dupa-amiaza iesim la zapada si nu uitam aparatul foto, poate va delectam cu niste poze....
anku
QUOTE(claudiaena @ Jan 22 2011, 12:20 PM) *
Buna fetele!

Suntem bine, dar obositi... Tati ieri a avut sedinta la Bucuresti si ca sa ajunga la timp a plecat de la 3 dimineata, ca era cam ceata si a ajuns aseara la 10 noaptea... A avut noroc ca azi pleaca alti colegi de-ai lui si ninge si e viscol de azi-noapte....Eu m-am trezit cu noaptea in cap si apoi eram stresata( ca tare-s prapastioasa si ma gandeam numai la prostii) si nu am mai adormit, asa ca aseara chiroteam si cand a venit acasa, toti am sarit la gatul lui, de parca era plecat de o saptamana... Asa ne-am obisnuit sa fie macar seara acasa, incat aseara Mihai repeta, tati pa-pa?...., asa incat i l-am dat sa vorbeasca pe telef pe speaker si era fericit, dar mai spunea una in romaneste si zece in bebeleasca....

In rest eu am avut o saptamana aglomerata.... Ba curat, ba mancare, ba lectii cu Maria, ba alte treburi casnice, incat parca alaltaieri a fost luni si ieri s-a facut vineri... Timpul parca trece si mai repede....

Adriana, din cate stiu eu, sarea de lamaie e cam "otrava" ca are numai chimicale, asa incat mai bine treci pe lamai... Stiam ca acidul citric, ca parca asa ii zice e f toxic si e interzis in multe tari UE, mai putin la noi...Deci ai grija si mai bine vb cu medic, ca poate ai lipsa ceva in organism....

Anka si Geo, pupam marele Blond si marele Cretulin.... Greu si la voi, greu si la noi... Uneori va invidiez, alteori, ca tocmai am citit de specuializari, parca e mai bine aici...Oricum, las' ca poate trece criza asta si o sa vie vremuri mai bune si ptr voi si ptr noi...

Pupici la toata lumea si daca dupa-amiaza iesim la zapada si nu uitam aparatul foto, poate va delectam cu niste poze....

asteptam asteptam.... tzuc.gif
nanner.gif nanner.gif
acum iesim si noi afara nitel...sunt numai 2 grade dar este soare....
parca am nevoie si eu de putin soare macar ptr optimism....
il scot afara....ca are niste toane...de 20 min se chinuie tacso sa-i dea niste strampeni p el.... unsure.gif
tzuc.gif
geocoto
QUOTE(petronici @ Jan 19 2011, 12:35 PM) *
hai sa radeti un pic.....


Vai Petro ce am mai ras cu puiul asta mic al tau.Super filmulet si rasul tau atat de placut mi=a facut asa o buna dispozitie.
Vezi de aia va ador eu pe voi mamici ca asa mai ma calmez si eu putin si il mai las pe Lucas sa mai experimenteze cate ceva.Si el baga degetele in branza, unt ce prinde dar nu=l las ca nu=mi place sa se murdareasca.Imi face asa un scandal la schimbat mai nou, de zici ca cine stie ce=l chinui cand ii schimb bluzita.Dar cu supa trebuie sa mai incerc si eu sa=l las sa pape singurel chiar daca juma ajunge pe el.
Tu ii pasezi legumele, ii faci ca o crema sau ii dai ciorbita normala?Inainte piticul asta al meu nu avea probleme sa mestece legumele din ciorbita acum nu mai vrea...Le scoate din gura si zice "aca"(acra adica)
Aoleu sa=mi iau blender=ul dupa mine la ski.
Va pupacim mult de tot dragilor, oFloare1.gif
anku
QUOTE(geocoto @ Jan 22 2011, 03:42 PM) *
Vai Petro ce am mai ras cu puiul asta mic al tau.Super filmulet si rasul tau atat de placut mi=a facut asa o buna dispozitie.
Vezi de aia va ador eu pe voi mamici ca asa mai ma calmez si eu putin si il mai las pe Lucas sa mai experimenteze cate ceva.Si el baga degetele in branza, unt ce prinde dar nu=l las ca nu=mi place sa se murdareasca.Imi face asa un scandal la schimbat mai nou, de zici ca cine stie ce=l chinui cand ii schimb bluzita.Dar cu supa trebuie sa mai incerc si eu sa=l las sa pape singurel chiar daca juma ajunge pe el.
Tu ii pasezi legumele, ii faci ca o crema sau ii dai ciorbita normala?Inainte piticul asta al meu nu avea probleme sa mestece legumele din ciorbita acum nu mai vrea...Le scoate din gura si zice "aca"(acra adica)
Aoleu sa=mi iau blender=ul dupa mine la ski.
Va pupacim mult de tot dragilor, oFloare1.gif

bine ati venit in Club...adica nu bine ati venit...ca stiu ce nasol este!!!
anku
azi,cand eram afara...am avut surpriza sa vad ca Darius cunoaste banii liwlol.gif
era p o masinuta si cautam monezi...si nu aveam monezi de care imi tb ..si a vazut ca am o bacnota de 5 euro...si a zis ca am 5 euro...de 3 ori l-am intrebat ce a zis... liwlol.gif
ca nu-mi venea sa cred...
apoi i-am aratat una de 10...si a rec si p asta...
la aia de 20 ori nu a mai avut chef sa zica ori nu stie liwlol.gif

am obs ca-i place fff mult macaroane cu sos de rosii si Mr Bean liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
Geo....supa mi-o varsa si mie cum ai spus tu...jumate p el....ca nu tine lingura dreapta!!!

va invitam la o portie de Mr Bean.... liwlol.gif


ma bag si eu repede la o portie de calcat pana nu se innopteaza....
simina_ana
Buna seara fetele....ce faceti?
Noi am avut un weekend plin de asta nici nu am mai apucat sa dau pe-aici....de maine sper sa-mi intru din nou in forma:D..asta daca ma lasa iubitii mei ...Iancu care e marait si nervos de 2 zile si care trage de mine in toate directiile si bebe mic care m-a facut de cacao in ultimele 2 zile...Ieri la botez de vreo 2 ori am fugit disperata la baie ...ca ce mi-a facut de dimi acasa nu se pune biggrin.gif si azi in parc cand mi s-a intors stomacul de la fumul de tigara ....noroc ca eram undeva unde nu eram decat noi 3 si am gasit un cos si...le-am facut o bucurie celor de la curatenie liwlol.gif liwlol.gif
Cam asta e viata mea de 2 zile ....ma plangeam sa-mi fie rau ...si na ca mi sa implinit dorinta liwlol.gif liwlol.gif ....dar ma descurc biggrin.gif
Durerea de picior mi-a trecut...ca dovada ca ieri la botez am dansat cu Iancu pana mi s-a facut rau liwlol.gif liwlol.gif ...

Noi azi am fost in parc la sanius. Ningea atatd e frumos incat nu am rezistat sa stam in casa asa ca am luat sania inspinare si am plecat in parc pe derdelus....s-a dat Bebe cu Iancu pe sanie, dar nu i-a placut la pusti prea tare pt ca in momentul in care punea tati frana ii sarea zapada in fata si nu-i placea....S-au bulgarit....s-au alergat cu sania....ce mai....au fost 2 ore bestiale....maine o sa-l scot doar eu cu sania prin fata blocului....ca vad ca i-a placut in zapada....Zicea Bebe ca de multi ani nu a mai fost asa o iarna in SIbiu...de ieri a nins intr-una pana acum 2 ore....si s-a depus bine....crengile copacilor atarna sub greutatea zapezii...

Claudia am renuntat la sarea de lamaie.....am avut o perioada de cateva zile....si apoi gata....mi-a ajuns...Oricum tot lamaia troneaza in casa...

Anku....ce dulce e Darius....poti sal trimiti singur la cumparaturi....ca punpariu ca cere si rest....liwlol.gif liwlol.gif ...dragul de el....Abia stept sa-l vad la vara....sper ca veniti....

Geo.....cand plecati exact la ski? Ca poate reusesc sa-mi fac si eu telefonul asta tolomac pana atunci....Tot spun ca imi iau unul normal...dar uite ca ba uit, ba nu reusesc sa ajung, ba nu mai am bani...si tot asa....

Restul fetelor....ce mai spuneti? Rose....mai scrie si tu 2, 3 randuri printre o lucrare ceva....
Petro....cum e Adelin? Ati primit rezultatele....ati plecat la Roma..ce faceti?

Fug si eu la nani....ca vad ca de o saptamana abia imi mai tin ochii deschisi....dorm de la 10 la 10 noaptea si de la 2 la 6 in timpul zilei....si tot nu-mi ajunge liwlol.gif liwlol.gif
Pupici ....

simina_ana
QUOTE(anku @ Jan 22 2011, 09:10 PM) *
azi,cand eram afara...am avut surpriza sa vad ca Darius cunoaste banii liwlol.gif
era p o masinuta si cautam monezi...si nu aveam monezi de care imi tb ..si a vazut ca am o bacnota de 5 euro...si a zis ca am 5 euro...de 3 ori l-am intrebat ce a zis... liwlol.gif
ca nu-mi venea sa cred...
apoi i-am aratat una de 10...si a rec si p asta...
la aia de 20 ori nu a mai avut chef sa zica ori nu stie liwlol.gif

am obs ca-i place fff mult macaroane cu sos de rosii si Mr Bean liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
Geo....supa mi-o varsa si mie cum ai spus tu...jumate p el....ca nu tine lingura dreapta!!!

va invitam la o portie de Mr Bean.... liwlol.gif


ma bag si eu repede la o portie de calcat pana nu se innopteaza....




Iancu e indragostit de Bean.....cand ne punem la masa imi spne ca vrea Bean...si cere si pe "max" adica Minimax, canalul de desene liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif.....a vazut si episoadele de film cu el...dar nul pasioneaza asa ca desenele liwlol.gif liwlol.gif
Asa ca maie dimineata o sa-i pun Mr Bean....si o sa-i spun ca e de la Daio liwlol.gif liwlol.gif
anku
buna seara fetelor....

simina...deci sa inteleg ca v-ati distrat bine la chefuri....
asa de frumos a nins la Sb???
ce fain ca ati iesit cu sania!!!uite ca asa p partie nu am fost....cred ca nici nu ar sta...
asa ac Iancu a fost un curajos.... tzuc.gif
surioara sau fratioru iti da de cap...vai vai...sa speram ca din luna a-4-a sau a-5 -a o fi mai bine....
sincera sa fiu si mie imi plac mai mult desenele cu mr Bean liwlol.gif nu tb sa gandesc atata... doh.gif
mai...eu fac tot posibilul sa pot si eu sa ajung acasa in vara...poate vin la mijlocul lui august...inca nu stiu...
oricum...imi doresc din tot sufletul sa vin acasa...face enorm ptr mine!!!
somn usor 2*mamico


mai ce liniste azi p aici....
noi am fost cateva ore la innot...de fapt la balaceala
ne-am intalnit si cu niste romani...voia sa ne duca de nas ca maram el este din Albania si ca a studiat in Romania
de unde mai nene???ca prea perfet perfect perfect vb romaneste....nici un dezacord ,nici un accent ,exact cuvintele potrivite ptr a se exprima fara nici o pauza de o particica de secundita...
era casatorit cu o columbeanca draguta...si surpriza ne-a fost sa vedem ca vb si ea romaneste...dar rau....
mna...acum nu am fost unde ne ducem noi de obicei...ci in alta parte ptr ca mi-am adus aminte ca astia au o camera numai a copiilor de balaceala si nu mi se mai poate arunca in bazinul ala mare de 7 m adancime sad.gif
ca tot stresata stateam...ca asa fuge si pleosc se arunca...v-am zis ca odata ia scapat lui tacso in bazin...



anku


simina iaca si pluovarul muradar liwlol.gif liwlol.gif



pozica de ieri...




maine am liber.... wink.gif
















simina_ana
QUOTE(anku @ Jan 24 2011, 01:39 AM) *
simina iaca si pluovarul muradar liwlol.gif liwlol.gif

pozica de ieri...




maine am liber.... wink.gif



Asa deci.....mi-ai aratat pana la urma pulovarasul murdar liwlol.gif liwlol.gif ...da de unde ?..ca e curat liwlol.gif liwlol.gif
Imi spui si mie cum de are Darius creioanele intregi in mana? liwlol.gif liwlol.gif ...ca Iancu pe poate le face bucati...mai ales cand se enerveaza si le arunca pe jos liwlol.gif liwlol.gif ...
E tot mai dulce Darius.....cu parul mai lungut ii sta foarte bine si asa putin in ochi....E mortal....cred ca umbla fetele dupa el wub.gif
Cand va aud si pe tine si pe Geo de balaceala....asa chef imi vine si mie....dar unde naiba sa merg cu el aici in Sibiu...Cred ca ar fi si greu sa plec doar eu cu el....Dar trebuie neaparat sa ma interesez ....poate gasesc ceva...

Noi ne-am trezit azi la 6.30....Iancu fiind ud tot....de 4 zile consecutiv se trezeste ba dimineata ba la pranz ud tot.....si pampersul aproape gol....nu inteleg de ce ca doar fac ce trebuie.....dar cred ca din cauza ca se foieste destul de mult...
Ma pun sa-i dau ceva de papa si sa pap si eu si apoi ne apucam de curatenie....
O zi frumoasa va doresc fetelor.....si o saptamana minunata
Rose68
buna dimineata!
AM fost si noi saptamana trecuta sa mai facem analize. SI asa cum ma cam asteptam are fierul scazut. Refuza si oul si spanacul si ficatul.
Iar analizele la urina foarte proaste. Astazi ne programam la eco la rinichi. Consuma putine lichide cam 600 ml lapte si 100-200 ml de alte lichide.
Noi astia marii, suntem amandoi cu probleme la rinichi. Eu am si o malformatie congenitala..............la nastere mi s-a spus ca e probabil sa o aiba si ea. La eco la 1 an nu a fost foarte clar....a spus ca trebuie repetat din an in an.
Sa vedem....
Astazi sunt acasa....ca sa ii fac programarea si poate reusim sa mergem chiar astazi.

Va pupam si va uram o saptamana frumoasa.
Rose68

Bunica m-a rugat sa ii scriu cateva din cuvintele mai des folosite caci ziua se descurca greu cu ea.

cacacaci- cascaval
goaie, goi- gunoaie, gunoi
mata- masa
papu- patu
cutitii- cocos
pococo- boboc de rata sau gasca
pomu- pinguin
pota- foca
cacau- calculator
oti- ochii
bononu- balonul
gua- gura (il sare pe r)
paa- para
cau- calul (si pe l)
cate- carte
pete- peste
vede- verde
pui- pui
apa- apa
apte-lapte
pine-paine
nana- nasa de botez
anu- nasul de botez
ata- asta sau alta dupa caz
dedete-degete
uta-usa
uti- uta-uta
pii-copii
tita-fetita
bebe-bb
nanana-caciula
paca- ursuletul panda
upu-lupul
cotite- crocodil
pititii-piticii
abaca- zapada si Alba ca zapada
poua-ploua
au- telefon si alo la telefon
mau-pisica
cane si ham-caine
ata-rata sau ma mac
gasca-gaga
popu-porc
cana-cana
duc-suc
teai-ceai


anku


buna fetelor....vreti in concediu???
abia m-am trezit...am stat ieri sa ma holbez la niste seriale pana la 3....
hai ca am dat in patima asta wife.gif ...mai als ca am liniste de Darius....
asa ca beau o cafeluta....fac curat in dulapul cu papuci.... doh.gif
si p la 12 plecam prin oras...poate doarme si el nitel sa ma pot uita si eu prin oras...
ca la 15 ne intalnim la locul de joaca cu cativa copii...
azi dim m-a intrebat Darius dc am dormit bine???!!!eu l-am intrebat dc a dormit el bine.... liwlol.gif




QUOTE(simina_ana @ Jan 24 2011, 07:13 AM) *
Asa deci.....mi-ai aratat pana la urma pulovarasul murdar liwlol.gif liwlol.gif ...da de unde ?..ca e curat liwlol.gif liwlol.gif
Imi spui si mie cum de are Darius creioanele intregi in mana? liwlol.gif liwlol.gif ...ca Iancu pe poate le face bucati...mai ales cand se enerveaza si le arunca pe jos liwlol.gif liwlol.gif ...
E tot mai dulce Darius.....cu parul mai lungut ii sta foarte bine si asa putin in ochi....E mortal....cred ca umbla fetele dupa el wub.gif
Cand va aud si pe tine si pe Geo de balaceala....asa chef imi vine si mie....dar unde naiba sa merg cu el aici in Sibiu...Cred ca ar fi si greu sa plec doar eu cu el....Dar trebuie neaparat sa ma interesez ....poate gasesc ceva...

Noi ne-am trezit azi la 6.30....Iancu fiind ud tot....de 4 zile consecutiv se trezeste ba dimineata ba la pranz ud tot.....si pampersul aproape gol....nu inteleg de ce ca doar fac ce trebuie.....dar cred ca din cauza ca se foieste destul de mult...
Ma pun sa-i dau ceva de papa si sa pap si eu si apoi ne apucam de curatenie....
O zi frumoasa va doresc fetelor.....si o saptamana minunata

Simina iti multumim de complimente...ar tb sa-l tundem...dar tacso nu vrea!!!
creioanele le arunca si el jos sau loveste cu varfulö mobila de suparare dc i interzic ceva...
astea sunt cu ceva plastic ..dar ce folos ca-mi rupe mina colorata in interior ...galben nu mai are...s-O fi enervat ca nu se vede mare lucru la galben atunci cand scrii??? liwlol.gif liwlol.gif
eu nu i le dau in fieacare zi...ptr ca cine va veni dupa noi sa cumpere va tb sa-si schimbe toate usile...pana chiar si sticla de la usa de termopan din balcon a scrijelito cu o surubelnita...asa ca atunci cand i le dau se joaca linistit o juamte de ora liwlol.gif dar nu stand p scaun
Iancu fortosu!!!chiar toate le-ai rupt mai Iancu???s-au ai mai pastrat cateva ca sa le rupi impreuna cu Darius???sau mai degraba cu surioara sau fratioru dar cred ca pana atunci mai vin vreo 10 seturi la rand liwlol.gif
deci LA bAia Neptun am fost eiu de mai multe ori...si nu prea...dar Olimpia am auzit ca este mai frumos si mai curat....
sub nici o forma nu te duce singura....eu am mai fostz si singura cu el...si am crezut ca o tai in chilotii de baie prin oras...acuma mna...Iancu e mai altfel,mai sta si linistit poate dc i spui...dar o sa ai mult stress singura....
noi ne ducem mai mult ca nu prea are unde sa se joace cum am spus...si ieri era scris ca este joc liber in apa ptr copii...ca altfel nu mi-as lua atata stress asa de des p cap liwlol.gif
siiiiiii...sunteti singurei???
azi iti mai este rau???
Simina...eu patesc asa cu Darius cand doarme p burtica si putica nu sta in jos.... liwlol.gif
am citit si eu ca este zapoada mare la Sb...era chiar un comentariu cu parcul sub arini despre copii la sanius si biciclistii care circula p unde nu au voie!!!si-m-am gandit al voi!!! tzuc.gif



QUOTE(Rose68 @ Jan 24 2011, 09:26 AM) *
buna dimineata!
AM fost si noi saptamana trecuta sa mai facem analize. SI asa cum ma cam asteptam are fierul scazut. Refuza si oul si spanacul si ficatul.
Iar analizele la urina foarte proaste. Astazi ne programam la eco la rinichi. Consuma putine lichide cam 600 ml lapte si 100-200 ml de alte lichide.
Noi astia marii, suntem amandoi cu probleme la rinichi. Eu am si o malformatie congenitala..............la nastere mi s-a spus ca e probabil sa o aiba si ea. La eco la 1 an nu a fost foarte clar....a spus ca trebuie repetat din an in an.
Sa vedem....
Astazi sunt acasa....ca sa ii fac programarea si poate reusim sa mergem chiar astazi.

Va pupam si va uram o saptamana frumoasa.

Buna mami...
speram sa obtii o programare cat mai repede...
imi pare rau sa aud asta de la voi...cu rinichii....ca fierul il ia ea cumva...
ohhh...mami... pray.gif
poopam 2 fete cucuiete... tzuc.gif si asteptam raspuns...poate totusi primim unu bunicel...
anku
QUOTE(Rose68 @ Jan 24 2011, 09:58 AM) *
Bunica m-a rugat sa ii scriu cateva din cuvintele mai des folosite caci ziua se descurca greu cu ea.

cacacaci- cascaval
goaie, goi- gunoaie, gunoi
mata- masa
papu- patu
cutitii- cocos
pococo- boboc de rata sau gasca
pomu- pinguin
pota- foca
cacau- calculator
oti- ochii
bononu- balonul
gua- gura (il sare pe r)
paa- para
cau- calul (si pe l)
cate- carte
pete- peste
vede- verde
pui- pui
apa- apa
apte-lapte
pine-paine
nana- nasa de botez
anu- nasul de botez
ata- asta sau alta dupa caz
dedete-degete
uta-usa
uti- uta-uta
pii-copii
tita-fetita
bebe-bb
nanana-caciula
paca- ursuletul panda
upu-lupul
cotite- crocodil
pititii-piticii
abaca- zapada si Alba ca zapada
poua-ploua
au- telefon si alo la telefon
mau-pisica
cane si ham-caine
ata-rata sau ma mac
gasca-gaga
popu-porc
cana-cana
duc-suc
teai-ceai

doamne ce dulce-i!!!
cel mai tare este la calculator liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif cäcäu
abaca...ce stie ea de Abaca!!! biggrin.gif
anku
azi imi suna numai melodia asta in cap.... oFloare1.gif
am halucinatii acustice???? liwlol.gif
ma face fericita smile.gif

Rose68
QUOTE(anku @ Jan 24 2011, 01:40 PM) *
doamne ce dulce-i!!!
cel mai tare este la calculator liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif cäcäu
abaca...ce stie ea de Abaca!!! biggrin.gif



ba stie de ABaca...am incercat sa ii spun povesti dar asta ii place ca avem DVD si sta si asculta.....stie de Abaca(Alaba ca zapada) de pititi(pitici).........si de baba (mastera) ......arata cum Abaca pupa pe Mutulica( are toti piticii si ALba ca Zapada dintr-un joc).si mai asculta Scufita Rosie tot pe DVD titita(scufita)...aici chiar stie si povesteste cam asa....titita papa a baba , upu auuuuuuuuu.....scufita se duce la bunica cu mancare si vede lupul.......auuuuuuuu....atat stie din povesti...dar nu ma asculta pe mine....se uita la DVD si la nani imi povesteste ea mie.
simina_ana
Va salut si eu in trecere....Azi am simtit ca mor nu alta. M-a durut ficatul atat de rau ca nu m-am miscat din pat decat pana la baie si atat...nici mancare nu mi-a trebuit. Abia acum am papat o felie de paine cu salata de vinete...
Si vad ca si la mine au inceput greturile sa fie mai accentuate si dau la rate....Acum cateva nopti m-am trezit din somn pt ca dormeam cu nasul in burtica lui Iancu si mi s-a parut ca ii mirosea bluzita ( proaspat spalata si calcata) a ciorba de fasole. Am fugit repede la baie si ...restul vi-l imaginati....credeam ca numai ziua mi se poate intampla asta...dar asa sa ma ia din somn in toiul noptii doh.gif...Asa ca azi i-am spalat din nou toate hainele si mi-am pus aeroterma in balcon ca sa se usuce pana maine sa le calc.....si am de calcat o gramada....ca s-au adunat multe si cum nu m-am simtit bine le-am tot amanat...dar maine nu mai scap...mort copt trebuie sa fac asta....

Rose....sper sa aud vesti bune de la voi, dar mai ales ca Andreea nu mosteneste problemele voastre...

Anku...tu esti in poza de la avatar ?liwlol.gif liwlol.gif..ce mica te-ai facut intre timp liwlol.gif liwlol.gif ....
Nici sa nu-l tundeti pe Dari...ii sta tare bine asa....Cat priveste creioanele...Iancu are boala sa le rupa varfurile liwlol.gif Pe alea cerate le-a tot trantit si acum avem cate 2-3 bucati din fiecare liwlol.gif liwlol.gif

Gata pe ziua de azi...ma pun la nani...ca azi nu mi-am luat norma de somn. SPer sa nu se trezeasca Iancu maine iar la 6 liwlol.gif

Pupici si noapte buna va doresc!

simina_ana
Si azi a nins aproape toata ziua.....e tot mai gros stratul de zapada...sa speram ca va ramane asa cateva zile ca sa se joace Iancu ca vad ca ii place tare mult....pe sanie mai putin....dar sa se arunce in zapada vad ca il pasioneaza ...pana ii intra zapada in ochi sau gurita liwlol.gif liwlol.gif
petronici
buna fetelor....
noi am trecut din nou printr-o perioada cu febra si tuse,deocamdata mai are doar tuse si multe secretii,cand il apuca vomita cam tot ce papa sau bea....sa obisnuit cu aerosolul ,acum ar sta toata ziua sa-l faca ,mai mereu imi zice"facem asolu" si eu tre sa-l pacalesc sa mai astepte pana seara tarziu....deocamdata din rezultatul analizelor la sange la alergii a iesit alergic doar la peste sa vedem pe 31 la probele pe piele ce ne zic,si pe urma cu siguranta ajungem si la Roma pt probele alergice la medicamente....
Adriana,imi pare rau ca suferi asa de tare cu greturile,sper ca scapi cat mai repede de ele ...as vrea sa-l vad pe Iancu cum se da cu sania si cum de joaca prin zapada....si aici a nins in week-end dar era prea cald afara ca sa se depuna ceva...am fost si m-am interesat si de dr homeopat,ma costa cam 80 de euro fiecare consultatie,imi facusem programare pt vineri dupa masa (am zis macar o data sa vad ce-mi da si ce-mi zice sa ma duc si daca sunt cat de cat multumita ma mai duc),dar fiind Adelin cu febra nu l-am mai scos mai ales ca afara fulguia....acum cand se mai incalzeste si cum ii trece si tusea de tot ne reprogramam,sper sa nu dau alti 80 de euro cum am patit cu medicul privat de alergii pe degeaba...de nu il duc la alt medic pediatru ,cam toata lumea il lauda si la ala ma costa cam 100 consultatia....a baut 2 sticlute cu un siropel pt imunitate de aici si tot degeaba....
Geo,mai aveti putin si plecati la scki,ce fain de voi...am si eu costumatie trimisa de taicamiu pt zapada,dar cu el asa de sensibil la raceli unde sa ne mai ducem....acolo ii facusem supica cu verduri pasate si cu paste micute in ea,cam asta e mancarea de baza la copii italienilor si mai rar ii mai fac si eu,el oricum papa si ciorbica nostra cu legumele taiate mai mari....ii inebunit dupa sarmale,cand face socrela papa si cate 3-4 odata....
Anku,ii fur vorba Adrianei ii sta f bine cu parul mai lungut lui Darius....la noi creioanele inca nu le-a primit,si asa cand scapam cate-un pix prin mana lui face pe artistul pe pereti si pe orice hartie care-o prinde in mana....
Rose,multe din cuvintele se aseamana la pronuntie,si la el toate cuvintele sunt fara r,v sau s.....cel putin animalele au niste nume :titita(veverita),afafa(girafa),upea(vulpea),fantu(elefantu),eba(zebra)etc....ac
m mai nou incerca sa zica 2-3 odata si daca nu esti pe faza nu prea il intelegi ca prea repede pronunta....sper sa auzim vesti cat mai bune de la ecograf si sa fie totul in regula cu ea....pupici la 2 fete cucuiete...
va las ca tre sa-l sun pe dr sa-mi faca reteta cu unul din ser care-l pun la aerosol,l-am terminat si costa in jur de 30 de euro,mi-o face si o pune in cutia lui postala fara sa mai astept la rand...
va imbratisez cu drag pe toate si multi pupicei copilasilor
geocoto
Ei mami Petronici poate aflati si voi o data la ce este alergic ca prea des se imbolnaveste.Sunteti vreunul din voi alergici?Eu i=am facut lui Lucas ala pe piele si nu i=a iesit la nimic.Daca vrei iti dau telefonul unei homeopate din Ro si o suni .Eventual ii trimiti bani in cont dar 500 de mii consultatia nu 80 euro.Eu am fost ff multumita .Am vorbit initial la tel fara sa=i platesc nimic si peste un an m=am dus la ea si mi=a dat in functie de ce i=am spus eu de Lucas siropele homeopate.
Adriana ce stari ai si tu...E gata telefonul ca vineri plecam.
Rose vroiam sa o felicit pe Andreuta la cate vorbeste si cand colo ce scrii si tu de analize....Sper sa nu va mosteneasca decat partile bune.
Anku super se balaceste Dari in apa acolo.Pupi de la noi.
Claudia voi ce mai ziceti?

Nu pot sa scriu prea mult ca vad ca ma lasa bateria..Revin mai pe seara. oFloare1.gif
anku


buna fetelor....
petronici...ce de aveti de umblat!!!...si ce de bani!!!degeaba incerci sa castigi decent dc dai in alta parte suparator de mult!!!asta ma enerveaza aici!!!preturi absolut exagerate la multe tb!!!deci luni mai faceti un control!!!
la peste???hmmmmm
multumim tare mult de complimente
stim ca sunteti f ocupati asa ac nu indraznim sa va cerem pozici...dar ne-am bucura
multi poopici voua!!! tzuc.gif
geo...de p acum iti spunem sa aveti vreme buna...si zapada multa...si drum bun
si cand va intoarceti puneti si noua o pozica cu lucas p sanie sau p sac tzuc.gif ador sa-mi fac bagajele liwlol.gif deci bafta si tie la facut bagajele mami!!!
simina...ce fain!!aveti acum zapada la sB cata vreti!!
ptiiii ce stari!!!bine ca ti-au mai trecut poftele!!
Iancu ce face???
azi maine aveti 10 sapt!!!
la 17 sapt afli deja ce este!!! partners.gif
Rose...ce ati facut??
ati obtinut termin luni??
cum reste ecografia???
poopici la 2 fete cucuiete!!
Claudiaaaaaaaaaaa....ce faci mami???nu ai nici o gaura in program???
speram ca sunteti sanatosi si bine!!!
simina_ana
Mai Petro....sa stii ca o sa o intreb si eu pe homeopata mea daca da consultatii prin telefon si cum ar putea rezolva treaba.....ca prea e piperat pretul la voi...O fi vreun dr roman care crede ca l-a prins pe Dumnezeu de picior....nici chiara sa...e prea exagerat....Macar de-ar functiona tratamentul.....
Geo...sper si eu sa repar azi telef....o sa-l rog si pe Bebe inainte de a pleca azi la Bucuresti....
Rose...vreo veste?
Claudia...chiara asa.....asteptam weekendulc a sa ne mai dai vesti?
Anku...te rog inca o data sa nu-l tunzi ep Darius....Acum m-am uitat iar la poze si e un dulce asa cu freza asta....

Eu ca si ieri cu greaturile mele....parca e mai rau...am citit ca ar fi normal pt ca nivelul de hgc atinge acum nivel maxim pana placenta preia funtiile si apoi va scadea....m-am obisnuit deja....cand imi vine fug la baie si ma eliberezpt cateva ore smile.gif
Mai am azi de facut treaba ...si sper sa ma linistesc apoi ...

Va doresc o zi minunata!
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.