Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
oana petrina
fetele da pana cand tine concursul asta? nu scrie nicaieri cat tine
anku
habar nu am dar intreb acolo p topic ca si eu tot asta ma intrebam....
toata loomea se petrece azi de nu mai intrati???
votat ingerasii nostrii... tzuc.gif
oana petrina
votat ingerasii de decembrie. cum se mai simte Darius? ai rezolvat ceva cu mesele lui?
simina_ana
asa vorbeam si eu ieri ...de una singura....
si noi am votat piticii de decembrie....


va pupam ..... si inchinam un biberon de laptic...noi azi ne petrecem...
oana petrina
vai eu acum am vazut... la multe lunite Iancu. te pupam dulce
simina_ana
QUOTE(anku @ Mar 8 2009, 02:24 PM) *


la mai multe lunite,iancu!!! bere.gif



Multumim frumos anku.....noi chiar ne petrecem azi...avem mai multe motive de sarbatoare
O primavara frumoasa si La Multi Ani pt 8 Martie.
pupici pt mami si Darius
anku
mananca la 2 ore acum ...nu e mult dar e ceva ptr noi!!!cel putin nu mai manca ca un porcusor!!! laugh.gif
acum doarme ...
fetelor voi ati dat jos kg sau nu ati pus deloc p voi in timpul sarcinii???
eu incerc sa nu mananc orice dar mor dc nu beau pepsi...imi scade tensiunea ,asa de dependenta sunt de el!!!
oana al tau baiat are cele mai multe voturi de la noi...poate castiga!!! bere.gif
simina_ana
QUOTE(oana petrina @ Mar 8 2009, 08:55 PM) *
vai eu acum am vazut... la multe lunite Iancu. te pupam dulce



Multumim frumos oana...
de la noi pupici pentru mami si Matei......

anku
QUOTE(simina_ana @ Mar 8 2009, 08:58 PM) *
Multumim frumos anku.....noi chiar ne petrecem azi...avem mai multe motive de sarbatoare
O primavara frumoasa si La Multi Ani pt 8 Martie.
pupici pt mami si Darius

cu multa placere....distractie placuta in continuare!!!! bere.gif
oana petrina
e sunt cativa cu vre-o 70 de voturi. sunt greu de ajuns. dar cine stie wink.gif
anku
mai eu m-am uitat p toate pag cu participanti si mare mi-a fost mirarea sa vad o fetita atat de frumoasa,dar frumoasa frumoasa nu ca mi s-a parut mie si avea 1 vot!!! ohmy.gif bineinteles ca i-am dat si eu unul...
pai nu se stie....poate i ajunge!!!dc nu oricum e o dulceata de copil si ...e doar un joc!!!
darius se schimba....culmea a inceput sa doarma de amiaza!!!o ora jumate dar e bine si asa...in rest se culca la 11-12 noaptea si la 8 dimineata e in picioare!! laugh.gif
oana petrina
asta faceam si eu . am vazut cativa pui frumosi tare fara nici-un vot. le-am dat noi cate un vot.normal ca e doar un joc sa fie el sanatos ca asta e cel mai important. pup bebe Darius care incearca sa-si faca un program ca sa nu o mai supere pe mami
anku
ca ma supara p mine Doamne iti multumesc ca are cine...stii cum e vb aia!!!dar se zapaceste el...poate ca mananca asa haotic ca nu doarme si e obosit si un copil cand e obosit...dar acum e bine!!!bine ca stau acasa si am cat de cat timp sa-l ingrijesc...dar peste vreo 10 luni nu stiu ce ma fac...ca astia or zis sa ma duc la lucru dc vreau acte...
sanatosi sa fim....
azi il bag cu mine in cada sa ne jucam in apa....si apoi incepem sa mergem si la bazin ....dar dc raceste???MAI BINE MAI ASTEPT tongue.gif
oana petrina
daca-l usuci bine nu vad de ce sa raceasca. si eu vreau sa incep sa-l duc pe Matei la bazin. la vara la mare cu el. se dezvolta f frumos de la apa.
anku
DAAAA::::ce fain ...noi nu o sa ajungem la mare prea curand...
am zis ca tot ce nu am invatat eu dar as fi vrut dar parintii mei nu au stiut ,va face el...
acum ne ducem sa facem baita....
va poopam!!! tzuc.gif
anku
votat bebelusii nostrii... tzuc.gif
am iesit si noi de la baie si a fost super....nu am plans si am dat din picioruse si ne-am bagat cu capul sub apa dar acum ne da tata in baie de papa ca am inceput sa planga ca mi s-a facut fomita...ce sa fac dc mi s-a facut fomita???
cred ca am stat un pic cam mult....40 min dar sper sa nu pateasca nimic!!! smile.gif
simina_ana
vreau sa impartasesc cu voi bucuria acestei zile....perfecte

dimineata sotul meu s-a trezit la 7 cand i-am dat lui Iancu sa pape. apoi dupa ce a mancat Iancu, avand in vedere ca in frigider erau 500 ml de laptic, l-a luat cu el si m-a lasat pe mine sa dorm pana la ora 12, cand m-am trezit de foame.. yami.gif

apoi, cat am facut eu un dus tati mi-a facut micul dejun....iar ca desert am luat si pranzul...smile.gif
apoi mi-a arat ceva ....cat timp eu am dormit Iancu a inceput sa faca lucruri noi....tinea in manuta jucariile....si cel mai mult ii placea Mini...pe care o baga in gurita mereu si rontaia la ea....a fost cel mai frumos cadou de 8 martie...pana acum radeam de el si ii puneam servetele colorate in manute ...si spuneam ca e "majoretul" nostru....

apoi am iesit in oras ...ca de'...s-a anuntat lume la noi....si trebuia sa cumparam cate ceva....in plus trebuia sa-i luam si lui Iancu o jucarie noua, asa cum facem mereu pe 8 ale lunii.
pe la 4 ne-am intors acasa ....veneau musafirii.... si am petrecut pana la 9 cand am intrat la baita....
seara s-a terminat intr-un concert superb super.gif .....sustinut de prim solistul Iancu....a ras intr-una cam o ora..... inainte de baita, in timpul baitei, cat si dupa baita.....ne-a lasat fara cuvinte atat pe mine cat si pe sotul meu....
Acum doarme linistit....lasandu-ma si pe mine sa ma uit la tv si sa ma relaxez putin , incarcandu-mi "bateriile" pentru o noua saptamana

Sper ca ati avut si voi o zi superba alaturi de ingerasii vostri..





anku
poopam p iancu cel cuminte.... tzuc.gif
simina ana nu stiu dc ai vazut,poate ai vazut si ma bag si eu ca musca in lapte,este un topic cu mamici din sibiu....poate te intereseaza!!!zic si eu... hug.gif
mie mi-a stricat ziua cel mai destept,cel mai misto,cel mai tare sofer din s-e germaniei(ASA SE CREDE EL BINEINTELES) liwlol.gif adica ...cumnatul meu!!!asa de dragi ne avem.... wife.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Mar 9 2009, 03:13 AM) *
poopam p iancu cel cuminte.... tzuc.gif
simina ana nu stiu dc ai vazut,poate ai vazut si ma bag si eu ca musca in lapte,este un topic cu mamici din sibiu....poate te intereseaza!!!zic si eu... hug.gif
mie mi-a stricat ziua cel mai destept,cel mai misto,cel mai tare sofer din s-e germaniei(ASA SE CREDE EL BINEINTELES) liwlol.gif adica ...cumnatul meu!!!asa de dragi ne avem.... wife.gif



stii ca eu nu-s de loc din sibiu....dar nu mi-ar prinde rau sa cunosc si eu cateva mamici de pe aici ( o sa caut topicul asta) ...mai tarziu cand vom ajunge si prin parc....poate nu vom fi singuri....

PS. anku draga parca am fi surori.....si eu ma am f draga cu cumnatul meu si a lui nevasta...smile.gif
simina_ana
ce fac bebeii din clubul nostru?
tzuc.gif
oana petrina
neatza
bebelu meu ma zambeste de nu se poate., gangureste da din picioare din maini. e voiosie mare pe el de dimineata iar eu mor de somn
Iancu ce ne zice de dimineata?
simina_ana
QUOTE(oana petrina @ Mar 9 2009, 10:32 AM) *
neatza
bebelu meu ma zambeste de nu se poate., gangureste da din picioare din maini. e voiosie mare pe el de dimineata iar eu mor de somn
Iancu ce ne zice de dimineata?



neata....
si la noi e mare veselie in fiecare dimineata....avem concerte la "matineu".....chiar acum am inchis tel cu mama ..... am sunat-o sa-l auda cum se distreaza.....
ce-mi place f mult e ca rade din orice..... rade cu gura pana la urechi si in hohote cand il pupam.....mai ales pe burtica...iar daca burtica e goala cu atat mai bine....si devine f smecher cand ne jucam cu suzeta.....
ieri cand am fost la cump cu el si-a facut de joaca cu snurul de la suzeta .... radea de numa' numa' de se uita lumea di magazin la el

cand mor de somn si el are chef de joaca incerc sa-l pacalesc sa mai doarma....dar crezi ca-mi merge?
simina_ana
oana, am vazut ca ai scris pe un alt topic ca ai facut contract cu cei de la cluj pt celulele stem.
ai primit raspunsul de la ei?
pe mine m-au sunat si mi-au spus ca voi primi raspunsul in 3 saptamani....dar au cam trecut cele 3 saptamani si nimic.....daca nu primesc nimic pana la sf lui martie am de gand sa-i sun eu.... nu de alta dar macar sa stiu ce s-a intamplat
oana petrina
sunt in aceeasi situatie. m-au sunat mi-au zis ca mai dureaza putin si vad ca a trecut o gramada de timp. cine stie ce ce-or face? da pai si eu ma gandesc sa le zic pas mai ales daca vin si cu un raspuns ptr vre-o 15kg cum am mai auzit
simina_ana
QUOTE(oana petrina @ Mar 9 2009, 12:55 PM) *
sunt in aceeasi situatie. m-au sunat mi-au zis ca mai dureaza putin si vad ca a trecut o gramada de timp. cine stie ce ce-or face? da pai si eu ma gandesc sa le zic pas mai ales daca vin si cu un raspuns ptr vre-o 15kg cum am mai auzit



15 kg .... de ce????? anima1.gif
danieelaa
neata mamici ....vad ac sunteti foarte active bananab.gif ...ma bucur ac pitici vostri sunt bine .......pupici
anku
hop ca ne-am trezit si noi...darius se trezeste cum se trezesc si bebelusii vostrii dar eu il pun lg mine in pat si mai dorm....ca azi-noapte am stat pana p la 3 dim!!!nu stiu il schimb tot la 3 ore si mereu este ud p haine...sa tb oare sa trec la pampers nr 4???
VOTAT BEBEII NOSTRII tzuc.gif
anku
QUOTE(danieelaa @ Mar 9 2009, 01:38 PM) *
neata mamici ....vad ac sunteti foarte active bananab.gif ...ma bucur ac pitici vostri sunt bine .......pupici

NE-A FOST DOR DE VOI:::: tzuc.gif
GEO UNDE O FI ???SI ROSE??? smile.gif
simina_ana
neata la piticii care au dormit mai mult....sunteti niste mamici fericite tzuc.gif

aseara am vazut o emisiune "in pantec"....desi am vazut-o de vreo 5 ori pana acuma..de 2 ori cand aveam burtica, parca nu ma satur sa ma uit la ea....mare minune cum se formeaza o viata...

noi ne punem acum la somnic ....dar mai intai schimbam pampersul....ca am dat drumul la "motoare"

i-am dat un buzz lui rose pe mess....dar nu a raspuns. sper ca e totul ok si ca nu are iar parte de peripetii....
anku
aaaaaa.....cu formarea vietii de gemeni p discovery!cred ca este ceva asemanator si p youtube....
pai speram sa fie bine cu rose....
somnik usor... tzuc.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Mar 9 2009, 01:44 PM) *
hop ca ne-am trezit si noi...darius se trezeste cum se trezesc si bebelusii vostrii dar eu il pun lg mine in pat si mai dorm....ca azi-noapte am stat pana p la 3 dim!!!nu stiu il schimb tot la 3 ore si mereu este ud p haine...sa tb oare sa trec la pampers nr 4???
VOTAT BEBEII NOSTRII tzuc.gif



cum ii pui putzica? in sus sau in jos? liwlol.gif poate fi si asta cauza .....daca ii pui putzica in sus riscul de a se uda e foarte mare.

Iancu are 7,8 g si inca folosim 3 la pampers. si nu avem probleme....mai degraba se murdareste de kaki...dar asta cand sta in scaunelul de masina.....si atunci toata "grozavia" se duce pe spate....nu o data s-a murdarit pana la gat ...iar atunci cand i-am scos body-ul l-am murdarit si pe cap de a trebuit sa-l bag in baie imediat.. smile.gif
geocoto
Dragi mamici
va uram si noi cu intarziere un La Multi Ani! de ziua voastra si va dorim cat mai multe cadouri de la bebelushii vostri.
Multumesc Rose pentru mesaj, sincer mi-au dat lacrimile ca am realizat ca sunt femeie si chiar mamica.Cum noi nu urmarim programele romanesti nu suntem atat de actualizati cu toate aceste sarbatori pe care in trecut le-am petrecut cu mare drag.Inca o data multumesc muuuuuult de tot.

Ieri am fost la nasi la Paris si am strabatut 700km.A fost prima calatorie importanta pentru pitic.Cand ne-am dus a dormit linistit in scaunelul de masina dar la intoarcere a facut putin show.Este bine ca asa mai capat si eu incredere sa ies cu el.Maine ar trebui sa merg la epilat numai eu cu el....in masina, vom vedea cum ne descurcam.

Am votat si noi bebelushii.Speram ca va iesi castigator unul din bebelushii de decembrie.

Nashul celui mic mi-arecomandat cum ii dau numai tzitzi sa-i dau neaparat si vitamina D pentru dezvoltarea outzelor bine.Si dupa 3 luni mi-a mai recomandat sa-i mai bag si o masa de formula sa inceapa sa se obisnuiasca.Eu vreau sa ma opresc la 4 luni cu alaptatul, sau poate 5 vom vedea.Ca sa opresc lapticul mi-a zis sa nu beau lichide decat minimum si ma leg strans la tzitzi si in 3 zile ar fi gata.

Intrebare pentru voi: Piticii vostri se joaca la biberon?Chiar aseara dupa 8 ore dormite se jua cu tetina in guritza si abea a terminat biberonul...
Cu pipi am patzit-o si noi.Cand pampersul nu are elastic la burtica sa-l prinzi bine atunci se largeste si iese pipi afara.Dar sa nu uiti Anku ca bb Darius papa de 3 ori mai mult decat au fost proiectati pampersii.Schimba-i rapid intervalul intre mese, este mult cat papa.

Pupi,
Geo si Lucas
simina_ana
QUOTE(anku @ Mar 9 2009, 02:04 PM) *
aaaaaa.....cu formarea vietii de gemeni p discovery!cred ca este ceva asemanator si p youtube....
pai speram sa fie bine cu rose....
somnik usor... tzuc.gif



yepy....au dat si cu gemenii si cu un singur bebeu...era fetita....

noi se pare ca nu vrem sa dormim singur....si mami are o groaza de facut prin casa...

am spus k sunt racita cobza nu? ei am si ragusit....si nu pot vb .... iar Iancu se uita la mine suspicios cand ii vorbesc.. smile.gif de obicei il las in patut si pana adoarme ne mai jucam si ne vorbim....dar acum nu prea pot...
diseara ma duc la medic, sa-mi dea ceva ca nu mai pot de usturime in gat...azi noapte am dormit si eu 4 ore pt k nu puteam respira....in plus vreau sa ma fac repede bine, nu de alta dar mi-e frik sa nu ia si Iancu. Mai ales ca ma dispera faptul sa ma spal pe maini din 5, in 5 minute ----ca eu tusesc sau imi suflu nasul....In weekend am stat departe de Iancu, ca a avut cine sa stea cu el, dar in timpul saptamanii imi este f greu...

nevasta unui prieten de-al nostru e in spital de 2 saptamani cu un bebe de 5 saptamani. a facut pneumonie piciul....mi-e groaza daca ar trebui sa trec prin asa ceva....
anku
QUOTE(simina_ana @ Mar 9 2009, 02:16 PM) *
cum ii pui putzica? in sus sau in jos? liwlol.gif poate fi si asta cauza .....daca ii pui putzica in sus riscul de a se uda e foarte mare.

Iancu are 7,8 g si inca folosim 3 la pampers. si nu avem probleme....mai degraba se murdareste de kaki...dar asta cand sta in scaunelul de masina.....si atunci toata "grozavia" se duce pe spate....nu o data s-a murdarit pana la gat ...iar atunci cand i-am scos body-ul l-am murdarit si pe cap de a trebuit sa-l bag in baie imediat.. smile.gif

daaaaaa....si noi de kaki ne murdarinm p spate ca dc sta in brate la mine si imi dau seaam ca s-a .....
pai da putulica sta in jos....si inainte facea mult....dar nu se uda!acum am pus sa spal o masina de haine de ale lui ca atat a murdarit intr-un wekend si joi si vineri!
eu il bag in chiuveta si il spal si el se tine de robinet liwlol.gif ...sa vedeti ce moaca face!!!
imi dau seama cat de sod tb sa fie iancu ca nu iti recujnoaste vocea.... laugh.gif parca e mami dar parca nu e mami!!! laugh.gif as face si darius...dimineata dupa vocwe il recunoaste p tata dear ptr ca nu are ochelarii p ochi se uita de zici ca cine stie ce a vazut laugh.gif ...cand isi pune ochelarii darius incepe deja sa rada!
mie o femeie de aici mi-a spus ca dc primeste lapte de mama cica nu o sa ia raceala de la tione....dar eu i dau ffff putin deci nu se pune!dar tu ptr ca i dai exclusiv numai laptic de mama...cica ar fi anticorpii de care ar avea el nevoie ca sa nu ia de la tine...se poate sa frie asa!! unsure.gif
iti doresc sa te insanatosesti....
simina_ana


imi dau seama cat de sod tb sa fie iancu ca nu iti recujnoaste vocea.... laugh.gif parca e mami dar parca nu e mami!!! laugh.gif as face si darius...dimineata dupa vocwe il recunoaste p tata dear ptr ca nu are ochelarii p ochi se uita de zici ca cine stie ce a vazut laugh.gif ...cand isi pune ochelarii darius incepe deja sa rada!

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif ce dulce e .....



iti doresc sa te insanatosesti....

sa vad ce tratam imi da dr. ca m-am saturat....si ce-i "frumos" k exact acum 3 luni cand l-am nascut pe Iancu eram in aceeasi situatie....la fel si in septembrie anul trecut.....se pare ca am o inclinatie spre asa ceva....smile.gif

anku
QUOTE(geocoto @ Mar 9 2009, 02:25 PM) *
Dragi mamici
va uram si noi cu intarziere un La Multi Ani! de ziua voastra si va dorim cat mai multe cadouri de la bebelushii vostri.
Multumesc Rose pentru mesaj, sincer mi-au dat lacrimile ca am realizat ca sunt femeie si chiar mamica.Cum noi nu urmarim programele romanesti nu suntem atat de actualizati cu toate aceste sarbatori pe care in trecut le-am petrecut cu mare drag.Inca o data multumesc muuuuuult de tot.

Ieri am fost la nasi la Paris si am strabatut 700km.A fost prima calatorie importanta pentru pitic.Cand ne-am dus a dormit linistit in scaunelul de masina dar la intoarcere a facut putin show.Este bine ca asa mai capat si eu incredere sa ies cu el.Maine ar trebui sa merg la epilat numai eu cu el....in masina, vom vedea cum ne descurcam.

Am votat si noi bebelushii.Speram ca va iesi castigator unul din bebelushii de decembrie.

Nashul celui mic mi-arecomandat cum ii dau numai tzitzi sa-i dau neaparat si vitamina D pentru dezvoltarea outzelor bine.Si dupa 3 luni mi-a mai recomandat sa-i mai bag si o masa de formula sa inceapa sa se obisnuiasca.Eu vreau sa ma opresc la 4 luni cu alaptatul, sau poate 5 vom vedea.Ca sa opresc lapticul mi-a zis sa nu beau lichide decat minimum si ma leg strans la tzitzi si in 3 zile ar fi gata.

Intrebare pentru voi: Piticii vostri se joaca la biberon?Chiar aseara dupa 8 ore dormite se jua cu tetina in guritza si abea a terminat biberonul...
Cu pipi am patzit-o si noi.Cand pampersul nu are elastic la burtica sa-l prinzi bine atunci se largeste si iese pipi afara.Dar sa nu uiti Anku ca bb Darius papa de 3 ori mai mult decat au fost proiectati pampersii.Schimba-i rapid intervalul intre mese, este mult cat papa.

Pupi,
Geo si Lucas

daaaaa....se joca cateodata la bibeon i abia bea...cate 30 min
da asa este....darius mananca de 3 ori mai mult,acum de 2 ori mai mult ca am reusit sa mancam la 2 ore cate 120 ml-140 ml...dar pampersii nu sunt plini ,puta nu sta in sus dar el este ud!!! unsure.gif am pemppers 4 si o sa-i pun...dc nu ma duc si cumpar alte scutece fantoma ca alea stiu sigur ca nu murdaresc nici cand face kaki....vad eu!!!
vitamina d luam si noi din a 10 zi si este super buna si importanta....este sg vit care nu se gaseste in lapte si catre nu poate fi produsa de org decat dc il expui la soare si ajuta si dintii ptr a fi mai puternici si oasele care acum sunt suprasolicitate dat cresterii !parca se maqi numea si vit antirahitica!!!!dar este fffff importanta...de oute nu stiam dar e super dc le ajuta!!!!si vit k era buna....
poopam p lucas si p tine tzuc.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Mar 9 2009, 03:01 PM) *
daaaaa....se joca cateodata la bibeon i abia bea...cate 30 min
da asa este....darius mananca de 3 ori mai mult,acum de 2 ori mai mult ca am reusit sa mancam la 2 ore cate 120 ml-140 ml...dar pampersii nu sunt plini ,puta nu sta in sus dar el este ud!!! unsure.gif am pemppers 4 si o sa-i pun...dc nu ma duc si cumpar alte scutece fantoma ca alea stiu sigur ca nu murdaresc nici cand face kaki....vad eu!!!
vitamina d luam si noi din a 10 zi si este super buna si importanta....este sg vit care nu se gaseste in lapte si catre nu poate fi produsa de org decat dc il expui la soare si ajuta si dintii ptr a fi mai puternici si oasele care acum sunt suprasolicitate dat cresterii !parca se maqi numea si vit antirahitica!!!!dar este fffff importanta...de oute nu stiam dar e super dc le ajuta!!!!si vit k era buna....
poopam p lucas si p tine tzuc.gif



motanelul meu se joaca...nu la biberon ...la tzitzi....cand termina de papat sau cand trebuie sa faca kaki, trage de ea de zici ca-i guma....isi ridica manuta si da capul pe spate, dar uita sa dea drumul la sfarc....

voua cine v-a spus sa-i dati vit D? pediatrul? Geo stiu ca si tu ii dai numai tzitzi lui Lucas... ii dai vit D?noi luam doar vigantol cate 2 pic pe zi. astea se dau impotriva rahitismului.
anku
QUOTE(simina_ana @ Mar 9 2009, 03:00 PM) *
imi dau seama cat de sod tb sa fie iancu ca nu iti recujnoaste vocea.... laugh.gif parca e mami dar parca nu e mami!!! laugh.gif as face si darius...dimineata dupa vocwe il recunoaste p tata dear ptr ca nu are ochelarii p ochi se uita de zici ca cine stie ce a vazut laugh.gif ...cand isi pune ochelarii darius incepe deja sa rada!

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif ce dulce e .....
iti doresc sa te insanatosesti....

sa vad ce tratam imi da dr. ca m-am saturat....si ce-i "frumos" k exact acum 3 luni cand l-am nascut pe Iancu eram in aceeasi situatie....la fel si in septembrie anul trecut.....se pare ca am o inclinatie spre asa ceva....smile.gif

din 3 luni in 3 luni...si eu aveam niste luni de martie de 3ani 3 incoce....de imi era frica sa vina luna martie!!!am zis ca atunci cand voi muri sigur va fi martie....dar anul acesta nimic...deocamdata,doamne fereste de ceva rau!!!
d a fost plamanul afectat esti sensibila la orice vreun an!!!spun din propia exp....p mine m- tinut vreo 6 ani o perioada din asta!ma trimiteau dr la mare cica sa stau cand apune soarele ca iasa aerosoli din mare si sa-i inspir!am fost vreo 5 ani dar dupa 92 de unde bani????SI ATUNCI AM CONTINUAT LA OCNA SIBIULUI la spital sunt niste cabine care fac aerosoli...deci e super!sedintele nu sunt scumpe si sunt bune si potr oamenii care nu au nimic...eu asa mi-am inzdravenit plamanii....ca dupa aceea sa-i inebunesc cu tigari doh.gif ce prost poate sa fie omul cateodata!!!
dupa o viroza respiratorie....eu nu cred ca a disp tot ptr ca nu au avut cum sa-ti dea medicamente tari sau antibiotice ptr ca erai cu bebe...deci tot posibilul ca racelile astea sa fie de la viroza aceea....zic si eu!!!
iti spun ptr ca dr au tendinta sa te umple de medicamente dar unu nu ar spune sa faci ceva bun si naturist....bine,eu am avut si astm....ma rog e poveste lunga! tzuc.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Mar 9 2009, 03:15 PM) *
din 3 luni in 3 luni...si eu aveam niste luni de martie de 3ani 3 incoce....de imi era frica sa vina luna martie!!!am zis ca atunci cand voi muri sigur va fi martie....dar anul acesta nimic...deocamdata,doamne fereste de ceva rau!!!
d a fost plamanul afectat esti sensibila la orice vreun an!!!spun din propia exp....p mine m- tinut vreo 6 ani o perioada din asta!ma trimiteau dr la mare cica sa stau cand apune soarele ca iasa aerosoli din mare si sa-i inspir!am fost vreo 5 ani dar dupa 92 de unde bani????SI ATUNCI AM CONTINUAT LA OCNA SIBIULUI la spital sunt niste cabine care fac aerosoli...deci e super!sedintele nu sunt scumpe si sunt bune si potr oamenii care nu au nimic...eu asa mi-am inzdravenit plamanii....ca dupa aceea sa-i inebunesc cu tigari doh.gif ce prost poate sa fie omul cateodata!!!
dupa o viroza respiratorie....eu nu cred ca a disp tot ptr ca nu au avut cum sa-ti dea medicamente tari sau antibiotice ptr ca erai cu bebe...deci tot posibilul ca racelile astea sa fie de la viroza aceea....zic si eu!!!
iti spun ptr ca dr au tendinta sa te umple de medicamente dar unu nu ar spune sa faci ceva bun si naturist....bine,eu am avut si astm....ma rog e poveste lunga! tzuc.gif


nici eu nu sunt adepta medicamentelor.....atunci cand simt ca nu mai pot apelez la ele,,,,

uffff cred ca-l strang de gat pe vecinul de sus.....dupa ce ca am indurat o luna jumate bormasini, ciocane, zgomote insuportabile...am crezut ca au terminat....dar vad ca azi iar isi face de lucru cu ciocaneli.....si bineinteles ca l-a trezit pe Iancu....
anku
QUOTE(simina_ana @ Mar 9 2009, 03:14 PM) *
motanelul meu se joaca...nu la biberon ...la tzitzi....cand termina de papat sau cand trebuie sa faca kaki, trage de ea de zici ca-i guma....isi ridica manuta si da capul pe spate, dar uita sa dea drumul la sfarc....

voua cine v-a spus sa-i dati vit D? pediatrul? Geo stiu ca si tu ii dai numai tzitzi lui Lucas... ii dai vit D?noi luam doar vigantol cate 2 pic pe zi. astea se dau impotriva rahitismului.

d eimpotriva rahitism e bine....noua din spital a zis sa mergem sa cautam un pediatru pana in 2 ianurie ca se da numai p reteta si tb neaparat din 2 ian adica a 10 zi!si a umblat sotul de nebun p 1 ianuarie!acuma astea mai sunt si texte de dr dar noi am crezut ca se intampla ceva rau dc nu primeste..... liwlol.gif doh.gif
si apoi si pediatrii,ca am schimbat dr,si cand am fosrt in spital....aici toti bebeii iau zimaflour d!am crezut ca e comert la inceput si am zis ce imi baga ei la copilul meu toate prostiile...dar am citit p net si e bun si imp!
dar dc e impotriva rahitism e ok cred....
vaiiiiiii....cred ca doatre rau cand tragea de sfarc!!! wacko.gif tzuc.gif
anku
QUOTE(simina_ana @ Mar 9 2009, 03:24 PM) *
nici eu nu sunt adepta medicamentelor.....atunci cand simt ca nu mai pot apelez la ele,,,,

uffff cred ca-l strang de gat pe vecinul de sus.....dupa ce ca am indurat o luna jumate bormasini, ciocane, zgomote insuportabile...am crezut ca au terminat....dar vad ca azi iar isi face de lucru cu ciocaneli.....si bineinteles ca l-a trezit pe Iancu....

oooops!!! spada.gif nervi.gif wife.gif somn.gif crybaby.gif
anku
nu mai intra nimeni???? carut.gif MERGEM SA NE PLIMBAM floare2.gif
simina_ana
noi nu putem iesi afara azi...ca e urat afara.....dar il voi scoate pe balcon sa stam putin la aer smile.gif

plimbarica frumoasa! pupam pui de anku
oana petrina
noi ne-am plimbat de la 13 pana acum. l-am spalat la fundulet si acum ii dau sa pape. azi a fost frumos afara cald si soare. si pe Matei il mai gasesc ud dar f rar. la inceput cand purta nr 2 il gaseam tot timpul ud. din fericire kk nu a reusit pana acum sa iasa din pampers speram ca nici nu o sa iasa smile.gif eu ii dau din a doua sapt de viata vigantol cate 3 pic pe zi recomandat de pediatru. e vit d si e ptr fontanele rahitism... va pup
simina_ana
QUOTE(oana petrina @ Mar 9 2009, 08:11 PM) *
noi ne-am plimbat de la 13 pana acum. l-am spalat la fundulet si acum ii dau sa pape. azi a fost frumos afara cald si soare. si pe Matei il mai gasesc ud dar f rar. la inceput cand purta nr 2 il gaseam tot timpul ud. din fericire kk nu a reusit pana acum sa iasa din pampers speram ca nici nu o sa iasa smile.gif eu ii dau din a doua sapt de viata vigantol cate 3 pic pe zi recomandat de pediatru. e vit d si e ptr fontanele rahitism... va pup



ce bine de tine ca ai putut sa scoti pe Matei la plimbare...la noi a fost urat...
anku
noi AM FOST la spital la o batranica care a fumat o viata intreaga si acum cred ca are cancer la plaman....nu stiu ce sa spun ca asistentele ne-au dat voie sa intram cu toit cu bebe ...dc era ceva grav nu ne dadea voie dar eu am vazut ca ea stie ce are dar nu vrea sa zica....saraca sad.gif
apoi aici aa nins si am zis ca nu ma urc in autobuz ca imi place zapada si ne-am intalnit cu o cunostinta care ne-a facut o oferta frumoasa de restaurant ptr botez!!!!
darius sta cu capul indreptat mereu catre dreapta...am incecat sa-i pun un prosopel ca sa doarma p stg dar ai p cine intepeni???SI ACUM AM OBS CA ARE UN PIC CAPUL DEFORMAT:::: ohmy.gif sotul zice ca nu e grav....
voi ati avut probl de genul asta???? tzuc.gif
danieelaa
QUOTE(anku @ Mar 9 2009, 10:45 PM) *
darius sta cu capul indreptat mereu catre dreapta...am incecat sa-i pun un prosopel ca sa doarma p stg dar ai p cine intepeni???SI ACUM AM OBS CA ARE UN PIC CAPUL DEFORMAT:::: ohmy.gif sotul zice ca nu e grav....
voi ati avut probl de genul asta???? tzuc.gif

anku si noi avem acceazi pr sa zic asa si Denisa sta asa mai mult dreapta pediatra a zis ca nu e nimik,acum am vazut ca se intoarce singura cu timpul cand incepe sa se miste cu capsorul mai bine sigur nu va mai avea acceasi tendinta dreapta
va dorim o noapte linistita si odihnitoare trandafir.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Mar 10 2009, 12:45 AM) *
noi AM FOST la spital la o batranica care a fumat o viata intreaga si acum cred ca are cancer la plaman....nu stiu ce sa spun ca asistentele ne-au dat voie sa intram cu toit cu bebe ...dc era ceva grav nu ne dadea voie dar eu am vazut ca ea stie ce are dar nu vrea sa zica....saraca sad.gif
apoi aici aa nins si am zis ca nu ma urc in autobuz ca imi place zapada si ne-am intalnit cu o cunostinta care ne-a facut o oferta frumoasa de restaurant ptr botez!!!!
darius sta cu capul indreptat mereu catre dreapta...am incecat sa-i pun un prosopel ca sa doarma p stg dar ai p cine intepeni???SI ACUM AM OBS CA ARE UN PIC CAPUL DEFORMAT:::: ohmy.gif sotul zice ca nu e grav....
voi ati avut probl de genul asta???? tzuc.gif




sa alternezi pozitia capusorului la fiecare somnic. o noapte pe dreapta , o noapte pe stanga,altfel i se deformeaza capul...nu e grav....dar din pct de vedere estetic e putin ciudat....si trebuie sa-l placa fetele nu???? smile.gif
apropo de fete....ce-o fi cu rose? sper ca totul e ok...


anku
QUOTE(danieelaa @ Mar 10 2009, 01:00 AM) *
anku si noi avem acceazi pr sa zic asa si Denisa sta asa mai mult dreapta pediatra a zis ca nu e nimik,acum am vazut ca se intoarce singura cu timpul cand incepe sa se miste cu capsorul mai bine sigur nu va mai avea acceasi tendinta dreapta
va dorim o noapte linistita si odihnitoare trandafir.gif

pai el isi intoarce capul catre dreapta si in carut cand doarme....ooooaaaaiiii bine ra fi sa se intoarca si la meu catre stg....
si noi va dorim de asemenea o njoapte linistita....poopam p denisa si p tine!!! tzuc.gif
anku
QUOTE(simina_ana @ Mar 10 2009, 01:05 AM) *
sa alternezi pozitia capusorului la fiecare somnic. o noapte pe dreapta , o noapte pe stanga,altfel i se deformeaza capul...nu e grav....dar din pct de vedere estetic e putin ciudat....si trebuie sa-l placa fetele nu???? smile.gif
apropo de fete....ce-o fi cu rose? sper ca totul e ok...

are el preferinta catre dreapta ca si in spital tot asa facea....mi la intors in toate felurile si nimic...ia intors si patul si tot asa!dar i pun un prosop!
nu o sa fie deloc estetic...mai ales ca eu cred ca bebe al meu nu o sa aiba mult par doh.gif
vaaaaiii nu stiu ce e cu rose!!!!oare o fi ceva???cu andreiuta??? sad.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.