Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
simina_ana
Nu am plecat ...astept sa vina al meu sot. Sper sa ajunga in timp util, ca pe dr de degetele il gasesc doar intre 1 si 4.
Acum mi-am scos nasul afara si e cam frig. Mai astept pana pe la 2.30 cand e mai cald ca sa-l scot pe Iancu , daca nu vine al meu sot pana atunci.

Cat despre mutat sa stii ca si noi tot spre Cisandioara tragem. Iti dai seama ca daca ne mutam acolo, fac o curte mare pentru Iancu si fratiorii lui, unde sa-si invite prietenii si prietenele de pe forum.
tzuc.gif
Ma duc sa-l bag la nani pe strmf ca vad ca deja se agita. Sper sa nu adorm si eu pe langa el...


geocoto
Nu-mi vine sa cred, mi-a crescut baiatul mare, sta cuminte atat cat poate el cat fac eu mancare.Mai greu ca de obicei il tin in scaunelul de la masina pe masa si cam se intoarce sa se dea jos.Nu va reusi curand dar oricum am emotii.

Simina va uram la multe lunite occasion.gif si cat mai curand o curte de joaca unde veti putea voi sa-i cumparati baiatului ca in curand va fi tare greu sa-l stapanesti in apartament.Pupici dulci pentru Iancu.

Azi Lucas a adormit la el in patut in timp ca vorbeam eu la telefon si inca o data singur la noi in pat.Bine somnul asta nu dureaza decat 30 minutele dar tot e ceva.Azi nu putem iesi ca e tare urat.Poate maine.Duminica sigur iesim ca mergem la biserica.Avem un preot din Iasi tare inimos si face slujbe frumoase si interesante sper sa fie de acord si piticul.

Pupici pupaciosi, vorba Siminei.

PS Mai vrea Iancu pe burtica sau i-a trecut?Azi dimineata Lucas a regurgitat si i-a intrat putin pe nasuc din cauza pozitiei si a inceput sa urle de nu mai nimeream serul fiziologic sa-l desfund.
simina_ana
QUOTE(geocoto @ May 8 2009, 04:30 PM) *
Nu-mi vine sa cred, mi-a crescut baiatul mare, sta cuminte atat cat poate el cat fac eu mancare.Mai greu ca de obicei il tin in scaunelul de la masina pe masa si cam se intoarce sa se dea jos.Nu va reusi curand dar oricum am emotii.

Simina va uram la multe lunite occasion.gif si cat mai curand o curte de joaca unde veti putea voi sa-i cumparati baiatului ca in curand va fi tare greu sa-l stapanesti in apartament.Pupici dulci pentru Iancu.

Azi Lucas a adormit la el in patut in timp ca vorbeam eu la telefon si inca o data singur la noi in pat.Bine somnul asta nu dureaza decat 30 minutele dar tot e ceva.Azi nu putem iesi ca e tare urat.Poate maine.Duminica sigur iesim ca mergem la biserica.Avem un preot din Iasi tare inimos si face slujbe frumoase si interesante sper sa fie de acord si piticul.

Pupici pupaciosi, vorba Siminei.

PS Mai vrea Iancu pe burtica sau i-a trecut?Azi dimineata Lucas a regurgitat si i-a intrat putin pe nasuc din cauza pozitiei si a inceput sa urle de nu mai nimeream serul fiziologic sa-l desfund.



Multumim frumos de urari...pupici dulci pt Lucas si mamica lui.
Nu mai doarme pe burta....a fost o toana atunci....aaaa... a mai avut tentative, dar il intorc repede si ii atrag atentia si uita. Azi de exemplu i-am dat sa pape si l-am pus putin pe pat. S-a intors pe burta dupa telefon, a pus mana pe el si a adormit instantaneu. De zici ca i-a facut cineva "poc".
Cat despre casa cu curte, va mai dura....dar asa vrem in maxim 5 ani sa ne ridicam casa. Pana atunci mergem la Amnas unde are socru-miu o casuta cu curte mare, unde se retrage vara, asa ca avem unde sa ne jucam...abia astept sa vina caldurile si sa mergem acolo la gratare si balaceala in piscina.

Si eu vreau sa-l invat pe Iancu sa mearga la biserica. Dar am spus ca mai astept putin....In iunie cand ma duc la ai mei cred ca o sa incep sa-l duc. Ca sa mearga si mama si sa fim 2 cu el, in caz ca se plictiseste. Pana atunci ii spun in fiecare seara rugaciunea cu voce tare, ca sa o invete mai repede.

Inca o data pupam pe Lucas cel dulcic.

simina_ana
Dragele, vreau sa va intreb un lucru. Au avut bebeii vostri nasul infundat? Cu ce-ati desfundat? Eu de ex ii pun ser fiziologic lui Iancu si aspir. Dar tot fornaie...e infundat undeva intre gat si nasuc. Uneori se aude ca si cum ar sforai. Medicul de familie mi-a recomandat niste picaturi, dar nu le mai face nici o farmacie, pt ca nu au cortizon. DIn cate am inteles oricum nu se mai fabrica. SI nu stiu ce picaturi i-as putea pune in nasuc. Batista bebelusui nu o mai folosim decat o data pe saptamana cred...ii ies mucisorii singuri si ii iau cu un betisor de ureche...dar nu-mi place cum respira uneori. Racit nu e....doar ca nu i s-au curatat caile respiratorii de tot.
anku
asa face si darius cateodata.....si cand ma duc la dr spune ca e de la bronsita aia...ce am avut-o la 2 luni....dar exact asa...intere gat si nas...noua ne da sa inhalam si in 3 zile nu mai horcaim...
nasul nu ia curs decat atunci cand a fost racit si a mai avut o tentativa de curand...cand am intrat iarasi in sperieti,de frica ca raceste copilasul... unsure.gif
cortizon???? ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif unsure.gif unsure.gif unsure.gif
eu stiu ca atunci cand am fost in spital a fost ffff mare probl cu adm cortizonului...nu i s-a adm ptr ca la bebe nu e bunh decata atunci cand este ceva grav...ex la un alt bebe care nu mai putea sa respire singur si statea cu oxigen ia bagat dar lui darius inca nu ptr ca era racit dar nu era de cortizon!!!dar iti dai seama ca eram bonavi dc ne-a trimis in spital de urgenta...dar nu cortizon si nici un alt antibiotic!!!
eu zic ca sa nu-i dai nimic care are in compozitie cortizon...mai ales dc nu se mai fabrica poate si-or fi dat si ei semama ca picaturi de nas care contin cortizon si mai sunt si ptr bebei adica nu tb sa irite mucoasa nazala...este complet aiurea!!!asa ma gandesc... pana noua nu ne-a dat si nme-a chinuit cu inhalari inseamana ca nu e atata de bun decat in situatii urate...
dar de cand a venit caldurica dormim cu geamul deschis noaptea....si nu avem nimic...ca dc nu ne coacem.... sad.gif ai incercat simplu cu pompita???la noi merge de minune...mai puneam si eu picaturi inainte....dar merge ffff bine fara nimic...cu pompita tragem de cateva ori si gata...faza cu betisoarele...si eu cumparasem inainte sa nasc asa ceva,dar cand m-a vazut moasa cu ele a zis sa nici nu ma gandesc sa folosesc asa ceva ptr copil ...inclusiv betisoarele de urechi sunt mai mult daunatoare decat ne fac bine...betisoarele oricare ar fi ele...au rolul sa ia fff putin din ceraa sau mucusori dar infunda...infunda materialul in spate...poate de aia se infunda iancu ...
parerea mea este sa incerci simplu si vezi cum este sau dc nu sunt niste picaturi otriven parca....eu alea le-am folosit!!! tzuc.gif
alina84
Buna dimineata mamicilor,am revenit si eu.Ieri am avut liber,l-a luat mama pe Stefanut si eu am fost plecata cu sotul meu in delegatie la Slobozia si Braila.Simina,si Stefanut al meu a avut nasucul infundat tot asa intre gat si nas,si doctorita ne-a recomandat un spray cu apa de mare,se cheama STERIMAR.Si e f bun,cel putin la noi a functionat si a desfundat nasucul.
Chiar daca e cu intarziere,uram si noi lui Iancu occasion.gif si mamicii sa aibe grija de baietel si sa va bucurati de el,sa creasca mare ,sanatos si frumos. oFloare.gif Va pupam
simina_ana
Anku ce fel de inhalatii ii faci lui Darius?
Picaturile pe baza de cortizon oricum nu se mai fac asa ca nu ma mai agit. Dar nu stiu ce sa fac acum...Vom merge la dr de familie (care e in concediu deocamdata) dar vreau si alte pareri, sa rezolv si problema asta. Ca am facut de 2 ori tratam cu Eurespal pana acum ...am scapat doar de tuse ( care tot asa cica era din cauza ca nu-si curatase caile respiratorii)
Betisoare nu folosesc decat sa-i scot mucisorii care sunt la iesirea din nasuc ca cu pompa nu merge deloc. Din contra ii bag inapoi.

Alina , multumesc frumos de raspuns. O sa intreb si de Sterimar. Multumim de asemeni si pt urari. Pupici multi de la Stafanut la Stefanut. Sper ca te-ai distrat bine ieri in ziua libera.

Pupam mamicile si bebeii si va dorim un weekend plin de soare si plimbare.
anku
QUOTE(simina_ana @ May 9 2009, 10:36 AM) *
Anku ce fel de inhalatii ii faci lui Darius?
Picaturile pe baza de cortizon oricum nu se mai fac asa ca nu ma mai agit. Dar nu stiu ce sa fac acum...Vom merge la dr de familie (care e in concediu deocamdata) dar vreau si alte pareri, sa rezolv si problema asta. Ca am facut de 2 ori tratam cu Eurespal pana acum ...am scapat doar de tuse ( care tot asa cica era din cauza ca nu-si curatase caile respiratorii)
Betisoare nu folosesc decat sa-i scot mucisorii care sunt la iesirea din nasuc ca cu pompa nu merge deloc. Din contra ii bag inapoi.

Alina , multumesc frumos de raspuns. O sa intreb si de Sterimar. Multumim de asemeni si pt urari. Pupici multi de la Stafanut la Stefanut. Sper ca te-ai distrat bine ieri in ziua libera.

Pupam mamicile si bebeii si va dorim un weekend plin de soare si plimbare.

buna dimineata...
noi cand am fost raciti am inhalat atrovent si salbul hexal....p noi imediat ne rezolva...
de multe ori am zis de ce nu ia dat si lui niste antibiotice???dar ne este bine si cu inhalarile astea...acum numai salbuhexa<kl inhalam fara atrovent...
sunt spray si se folosesc cu o masca...io pui p fata si apesi si lasi 30 sec si gata...
voi ce faceti??
cum a fost piciorul ieri???
anku
da bine ca nu se mai fac.....ma refer la picaturile alea...
atata ma supara cand vad nu numai in ro ci oriunde in lume medici care recxomanda tot felul de bombe chimice ,sa zic asa desi nu este nevoie.... sad.gif
Rose68
QUOTE(alina84 @ May 9 2009, 08:59 AM) *
Buna dimineata mamicilor,am revenit si eu.Ieri am avut liber,l-a luat mama pe Stefanut si eu am fost plecata cu sotul meu in delegatie la Slobozia si Braila.Simina,si Stefanut al meu a avut nasucul infundat tot asa intre gat si nas,si doctorita ne-a recomandat un spray cu apa de mare,se cheama STERIMAR.Si e f bun,cel putin la noi a functionat si a desfundat nasucul.
Chiar daca e cu intarziere,uram si noi lui Iancu occasion.gif si mamicii sa aibe grija de baietel si sa va bucurati de el,sa creasca mare ,sanatos si frumos. oFloare.gif Va pupam


AHA, te-ai plimbat...............ai fost la mine la Braila si la GEUTZICA la Slobozia...............
Rose68


desi cu intarziere, sper sa nu se supere IANCU
La multe lunite................incet incet ne apropiem de anisor...........si atunci sa vezi chefuiala

Sa te faci flacau mare, frumos si destept si sa intreci asteptarile lui mami si tati

Pupici de la Andreuta

Ieri nu prea am stat pe acasa, dar nu am uitat de ziua lui
Rose68
simina_ana
QUOTE(anku @ May 9 2009, 09:41 AM) *
buna dimineata...
noi cand am fost raciti am inhalat atrovent si salbul hexal....p noi imediat ne rezolva...
de multe ori am zis de ce nu ia dat si lui niste antibiotice???dar ne este bine si cu inhalarile astea...acum numai salbuhexa<kl inhalam fara atrovent...
sunt spray si se folosesc cu o masca...io pui p fata si apesi si lasi 30 sec si gata...
voi ce faceti??
cum a fost piciorul ieri???



Cum sa fie....apa de ploaie...medicul care m-a vazut pana acum era in concediu ( nu inteleg de ce m-a mai chemat atunci) si ma vazut altul.....care de fapt nu m-a vazut. M-a pus sa ma descalt , a vzut ca nu pot sa indoi degetul si mi-a spus ca ma joc eu cu el...si sa-l indoi cu mana. Adica sa-mi fac fizioterapie singura. Si mi-a mai spus sa vin si saptamana viitoare sa ma vada medicul care m- avazut inainte , sa hotarasca el daca imi mai face radiografie sa vada daca s-a sudat bine falanga....pe scurt ...am plecat bou, m-am intors vaca....
smile.gif
Am fost acum si m-am plimbat pe centru. Imi era dor....am venit acasa sa-i dau papa si sa pap si eu si plecam in parc.
Voi ce faceti?
tzuc.gif
simina_ana
QUOTE(Rose68 @ May 9 2009, 04:17 PM) *


desi cu intarziere, sper sa nu se supere IANCU
La multe lunite................incet incet ne apropiem de anisor...........si atunci sa vezi chefuiala

Sa te faci flacau mare, frumos si destept si sa intreci asteptarile lui mami si tati

Pupici de la Andreuta

Ieri nu prea am stat pe acasa, dar nu am uitat de ziua lui



OOOOooooo va mai "vede" omul la fata....plimbaretelor....liwlol.gif
Va pupam dulce ...si multumim de urari.....
Incet incet...acusica facem anu' si parca mai ieri ne plangeam de durerile de burta si ne intrebam daca ne-au inceput contractiile....
Pupam o printzesa frumoasa si scumpica si pe mamica ei cea draga.....
Ce faceti? Cum mai e Andreiutza cu dintisorii. Cum suporta?
anku
a plecat toata lumea la plimbarita...???? rolleyes.gif
danieelaa
buna fetelor ca punem cateva poze cu noi din parc
danieelaa
danieelaa
cu mami care ma iuby mult mult
danieelaa
cu tati care m-ar manca daca ar putea
danieelaa
danieelaa
anku
danielaa ce zambet frumos are....poopam noi p ea de rozalie...
danielaaa help...
mama ajunge in otopeni (fostul)si tb sa ajunga in gara de n ptr a lua un tren catre sibiu...
s-a gandit sa ia avion dar sunb 150 de euro nu gaseste si ni se pare destul de piperat...trenul costa 41 lei...
ma rog nu asta voiam sa te intreb...
cum poate ajunge din otopeni pana la gara n??
am auzit de autobuzul 780...circula???
cu 783 nu cred ca se descurca si cu taxi am auzit de tot felul de sarlatani...
pls.... tzuc.gif
darius ae zi proasta...plange ptr ca este obosit...cand a adormit a sunat un ceas ca iubitul meu sot tb sa tina 6 ceasuri in dormitor... doh.gif
iti dai seama ...in sf adoarme copilul si suna un ceas? doh.gif
VA POOPAM::: tzuc.gif
danieelaa
QUOTE(anku @ May 10 2009, 07:58 PM) *
danielaa ce zambet frumos are....poopam noi p ea de rozalie...
danielaaa help...
mama ajunge in otopeni (fostul)si tb sa ajunga in gara de n ptr a lua un tren catre sibiu...
s-a gandit sa ia avion dar sunb 150 de euro nu gaseste si ni se pare destul de piperat...trenul costa 41 lei...
ma rog nu asta voiam sa te intreb...
cum poate ajunge din otopeni pana la gara n??
am auzit de autobuzul 780...circula???
cu 783 nu cred ca se descurca si cu taxi am auzit de tot felul de sarlatani...
pls.... tzuc.gif
darius ae zi proasta...plange ptr ca este obosit...cand a adormit a sunat un ceas ca iubitul meu sot tb sa tina 6 ceasuri in dormitor... doh.gif
iti dai seama ...in sf adoarme copilul si suna un ceas? doh.gif
VA POOPAM::: tzuc.gif

ankule eu cu taxi am venit din otopeni ca masina... doh.gif sotul meu spune ca stie de 780 dar daca circula sigur nu stie....iar cu taxi sunt firme in asociere cu aeroportul dar scumpe..poopam dulce pe darius,bine ca a adormit eu nu am treaba cu papadia de la 6 seara imi doarme pana dimineata se trezeste doar la papa,eu ma declar o fericita nanner.gif de 2 saptamani incoace
Rose68
QUOTE(danieelaa @ May 10 2009, 07:07 PM) *


Intr-adevar superba poza, de fapt superb zambetul Denisucai, pupam fetita dulce....


Rose68
QUOTE(danieelaa @ May 10 2009, 08:34 PM) *
ankule eu cu taxi am venit din otopeni ca masina... doh.gif sotul meu spune ca stie de 780 dar daca circula sigur nu stie....iar cu taxi sunt firme in asociere cu aeroportul dar scumpe..poopam dulce pe darius,bine ca a adormit eu nu am treaba cu papadia de la 6 seara imi doarme pana dimineata se trezeste doar la papa,eu ma declar o fericita nanner.gif de 2 saptamani incoace




ma bag si eu in vorba..................poate lua taxiul dar nu unul din Otopeni ci chemat pe comanda in fata aeroportului....sunt firme cu preturi mai lejere.....
danieelaa
QUOTE(Rose68 @ May 10 2009, 09:58 PM) *
ma bag si eu in vorba..................poate lua taxiul dar nu unul din Otopeni ci chemat pe comanda in fata aeroportului....sunt firme cu preturi mai lejere.....

exact asa e
anku
probabil ca va lua 780 dc nu va lua 783 si schimba...
taxiu treaba ei poate sa ia...
780 zice ca e numai din 20 ianuarie anul asta...
ma rog...nu mi se pare normal sa nu existe mijloc de transport in comun de la aeroport la gara n...are sibiul...este si asta o metoda in a sprijini firmele taxi!!! mad.gif mad.gif mad.gif
probl este ca ajunge la 4 dupa amiaza...am auzit ca este o dist de 18 km...probl este de cat sta la semafoare si in intersectii p parcursul la 18 km...deci ma gandesc ca fara 60 lei tot nu scapa...socotit taxi cu 2 lei km ...
citisem ca se pune in discutie construirea metroului ...dar bineinteles ca nu sunt fonduri(mai intai sa-si umple stimatii politicieni conturile)...
ma preocup fff mult de ideea asta ptr ca aici oamenii au grija de fiecare cent ..nu s-ar urca in taxi decat in situatii extreme multi dinte ei,e adev ca au masini...oricum se circula fff mult cu bicicleta tocmai ptr ca scutesti fff multi bani si e si sanatos...aici dc cumperi un bilet de tren cu 27 euro te plimbi toata ziua cu absolut ce vrei tu(tren,metrou,bus,tramvai)in toata bavaria(400-500 km) 5 persoane si in ro nu avem posibilitatea sa luam un bus de la un aeroport international...pa crea sa-l platim bineinteles... unsure.gif
trist ...dar speram la mai bine...
merci ptr ajutor...vca spun despre autobuz dc merge cu el... tzuc.gif
Kris&Robert
QUOTE(danieelaa @ May 10 2009, 07:05 PM) *
cu mami care ma iuby mult mult


buna dimineata!
frumoasa poza! denisei ii sta tare bine in rochita! asa a zis robert! wink.gif


noi astazi suntem tare matinali asa ca va invitam la cafea.gif
bebe s-a trezit pe la 6 sa pape si abia adineauri am reusit sa il adorm la loc! ne-a oferit la micul dejun o portie de gangureli, zambete si chiote de mai mare dragul! cu tot somnul pe care il aveam si eu si tati ne venea sa il papam!
anku
buna-dimineata ce faceti voi???
simina_ana
Neata ' va spunem si noi, desi eu sunt chiauna de somn ...
Iancu doarme...a adormit singur in patutul lui.
Incerc sa-mi fac si eu ceva de papa, ca ieri am papat la gatar si m-am trezit de dimi cu foame mare.

Va tzuc.gif si va dorim o saptamana frumoasa!
simina_ana
Daniela, Iancu o pupa pe Denisa si-i transmite complimente...dar eu vreau sa o pap , ca tare-i dulce!
tzuc.gif
danieelaa
QUOTE(simina_ana @ May 11 2009, 09:59 AM) *
Daniela, Iancu o pupa pe Denisa si-i transmite complimente...dar eu vreau sa o pap , ca tare-i dulce!
tzuc.gif

si noi il pupam pe iancu tzuc.gif
danieelaa
QUOTE(mammi @ May 11 2009, 08:25 AM) *
buna dimineata!
frumoasa poza! denisei ii sta tare bine in rochita! asa a zis robert! wink.gif


noi astazi suntem tare matinali asa ca va invitam la cafea.gif
bebe s-a trezit pe la 6 sa pape si abia adineauri am reusit sa il adorm la loc! ne-a oferit la micul dejun o portie de gangureli, zambete si chiote de mai mare dragul! cu tot somnul pe care il aveam si eu si tati ne venea sa il papam!


> Click Me <
anku

i-am prostit sa ma lase sa dorm la ei in pat... bananab.gif
danieelaa
buna dimineata am uitat doh.gif

> Click Me <
danieelaa
QUOTE(anku @ May 11 2009, 10:36 AM) *

i-am prostit sa ma lase sa dorm la ei in pat... bananab.gif

ce mumos e
mai vrem poze
doamne sa il pap
anku


ce mai ganguresc...de fapt imi place sa-mi faca poze...
danieelaa
QUOTE(anku @ May 11 2009, 10:38 AM) *


ce mai ganguresc...de fapt imi place sa-mi faca poze...

ce frumos zambeste hug.gif
anku

sunt asa de suparat ca pleaca tata meu in romania...
aici eram inainte sa plece sotul in romania asteptand autocarul...zici ca stia
anku

cainele meu ...lupu... crybaby.gif nu-l pot lua si p el ca nu e inv cu viata de oras si ar distruge tot in jurul lui...
la tara e liber sa alege toate campurile...aia da viata de caine!!!
anku

frumoasa mea surioara...
anku

in parc acum o sapt...
taiati-mi urechiusele... laugh.gif
anku

noaptea fac plimbarita prin patut...
anku
dimineata...
ma mananca asa mult dintisorii....
anku

rup ziarul lui tati...banu...mai bine il mananc... yami.gif laugh.gif

m-au prins ce vreau sa fac...
si acum nu ma mai lasa ca cica nu am voie sa ling cerneala... yami.gif
anku

ce am mai ras ieri la marea cadere... liwlol.gif
anku
asa...
ne-am tinuzt de promisiune danielaaadesi cu intarziere...
e greu la moa cu descarcatul cand nu am pus mana nicviodata p asa ceva...si mai imi scrie si in limbi germanice liwlol.gif
ma rog...m-am descurcat desi nu ma crezut ca ma descurc....

mi-au venit si mie neamurile din rosia azi...
dara asa de tare incat un laways night nu face fata...mi-am pus acum unul intern si un always...ca l-am murdarit si p darius desai ma schimbasem de 20 min...
dc mai continua asa sa ma duc la dr...
ca e prea tare...
asa va venit si voua tare???

ee las ca e bine ca a venit ca deja vad de 2 zile ca nu mai am nimic p corp....si fata e asa de luminata...
poate era din cauza asta... pray.gif
danieelaa
QUOTE(anku @ May 11 2009, 10:46 AM) *

in parc acum o sapt...
taiati-mi urechiusele... laugh.gif

dulce e anku darius hug.gif
superbe pozele superb inherasul si sora ta e mumoasa
anku
QUOTE(simina_ana @ May 11 2009, 10:55 AM) *
Neata ' va spunem si noi, desi eu sunt chiauna de somn ...
Iancu doarme...a adormit singur in patutul lui.
Incerc sa-mi fac si eu ceva de papa, ca ieri am papat la gatar si m-am trezit de dimi cu foame mare.

Va tzuc.gif si va dorim o saptamana frumoasa!

pai de ce ai mancat simina fara mine gratarel???? wife.gif wife.gif wife.gif
glumeam... tongue.gif
ce faceti???p unde va plimabciti azi???
mai are mucisori??
ai gasit creva???ma refer la picaturi...
noi ieri am avut o zi proasta dar azi vad ca suntem cumintei...
poopam si noi p iancu si p tine!!! hug.gif tzuc.gif hug.gif
anku
QUOTE(danieelaa @ May 11 2009, 12:08 PM) *
dulce e anku darius hug.gif
superbe pozele superb inherasul si sora ta e mumoasa

danielaa esti o scumpa ca intodeauna tu cu mumoasa ta...
multumim pt apreciri....
si te invidiem dar ne si bucuram pt tine ca e cumintica foc...
si acum doarme???
cuminte fetita...
cand i spuneam eu lui robert ca s-a lipit...dreptate aveam... eusa_clap.gif yes.gif tzuc.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.