Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
simina_ana
QUOTE(Rose68 @ Feb 8 2010, 01:40 PM) *
mereu am probleme cu photobucketul
am pus pe YOUTUBE
http://www.youtube.com/watch?v=d5c4dQG0r1Y


eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif
Jos palaria in fata ta Andreutza....
Mami buna treaba ai facut cu pitica... eusa_clap.gif
floare2.gif
claudiaena
Afara ninge cu soare... Nu am mai vazut chestia asta.... Iar zapada, iar frig si iar ger... Suntem iar troieniti in casa si cand am vazut ca de miercuri o sa fie cald (in comparatie cu acum cand sunt 9 cu minus), m-am bucurat... Suntem la al nu stiu catalea val de ninsori.... Zapada ca anul asta nici in copilarie nu imi amintesc sa fi fost...Va dam la toti daca as putea, si lui Petronici, si lui Anku si pe la Sibiu si pe unde mai vreti....Dam pe alese si mai proaspata si mai veche, de acum o saptamana.... lol-craciun.gif
Cu somnul stam prost, dar asta nu e noutate. Maria, mersi de incurajari si intrebari, face bine, maine mergem sa ii scoata atele, iar joi avem rezultatul de la biopsie....
Eu, azi am avut zi de smotruiala, si acum la pranz as vrea sa calc, dar sa vedem ca piticul terorist inca nu a adormit....Tati e la serviciu si am reintrat in cotidian...
Aseara am fost in vizita si Mihai a fost mare terorist. Nu m-a lasat de loc, ma taraia prin casa si scancea si era mofturos.(de aia am slabit eu si tati s-a ingrasat) Nici nu prea a papat. Ma agata de deget si ma tragea, asa ca i-am facut inventarul gazdei, ptr ca m-a tras prin toata casa si daca nu faceam ce voia el se punea pe un plans....
Se vede undeva in dreapta sus un colt iesit.... Va dati seama cat mai am de indurat pana ies cei 4 colti la masea, si cum sunt si 4 masele si inca 4 canini... Ma crizez numai cand ma gandesc.... lol-craciun.gif
gata, pupicei multi si marunti....
pupam printesa din Braila si abea asteptam sa o fugarim la vara, ori la voi, ori la noi....
Rose68
QUOTE(claudiaena @ Feb 8 2010, 04:06 PM) *
Afara ninge cu soare... Nu am mai vazut chestia asta.... Iar zapada, iar frig si iar ger... Suntem iar troieniti in casa si cand am vazut ca de miercuri o sa fie cald (in comparatie cu acum cand sunt 9 cu minus), m-am bucurat... Suntem la al nu stiu catalea val de ninsori.... Zapada ca anul asta nici in copilarie nu imi amintesc sa fi fost...Va dam la toti daca as putea, si lui Petronici, si lui Anku si pe la Sibiu si pe unde mai vreti....Dam pe alese si mai proaspata si mai veche, de acum o saptamana.... lol-craciun.gif
Cu somnul stam prost, dar asta nu e noutate. Maria, mersi de incurajari si intrebari, face bine, maine mergem sa ii scoata atele, iar joi avem rezultatul de la biopsie....
Eu, azi am avut zi de smotruiala, si acum la pranz as vrea sa calc, dar sa vedem ca piticul terorist inca nu a adormit....Tati e la serviciu si am reintrat in cotidian...
Aseara am fost in vizita si Mihai a fost mare terorist. Nu m-a lasat de loc, ma taraia prin casa si scancea si era mofturos.(de aia am slabit eu si tati s-a ingrasat) Nici nu prea a papat. Ma agata de deget si ma tragea, asa ca i-am facut inventarul gazdei, ptr ca m-a tras prin toata casa si daca nu faceam ce voia el se punea pe un plans....
Se vede undeva in dreapta sus un colt iesit.... Va dati seama cat mai am de indurat pana ies cei 4 colti la masea, si cum sunt si 4 masele si inca 4 canini... Ma crizez numai cand ma gandesc.... lol-craciun.gif
gata, pupicei multi si marunti....
pupam printesa din Braila si abea asteptam sa o fugarim la vara, ori la voi, ori la noi....



cred ca venim noi , caci ne place mai mult faleza si restaurantele voastre
simina_ana
QUOTE(claudiaena @ Feb 8 2010, 04:06 PM) *
pupam printesa din Braila si abea asteptam sa o fugarim la vara, ori la voi, ori la noi....



QUOTE(Rose68 @ Feb 8 2010, 05:09 PM) *
cred ca venim noi , caci ne place mai mult faleza si restaurantele voastre



Numa "henervati"....ca vin si io la voi...ca nu am fost nicodata prin partile alea....

Claudia....multa putere si rabdare iti doresc cu toate....copii, zapada...si asteptam vesti bune cu privire la rezultatele testelor pt Maria...

Pupam bebeii
claudiaena
QUOTE(simina_ana @ Feb 8 2010, 05:44 PM) *
Numa "henervati"....ca vin si io la voi...ca nu am fost nicodata prin partile alea....

Claudia....multa putere si rabdare iti doresc cu toate....copii, zapada...si asteptam vesti bune cu privire la rezultatele testelor pt Maria...

Pupam bebeii


Mersi! Tare ar fi fain sa ne vedem.... Pana atunci, adica la vara sa vezi ce invata sa alerge si Mihai si Andreutza....
Am reusit si am calcat bananab.gif , dar m-a traznit o mama de somn.... somn.gif lol-craciun.gif
Ma duc un pic langa Mihai, poate ma lasa sa stau si eu juma de ora... Asa ca fug la reincarcare....
geocoto
Wow numai juma de ora iti trebuie tie Claudia sa te reincarci dupa atatea nopti de nesomn...Esti tare.Eu ma gandesc sa dorm o saptamana non stop si poate atunci...cine stie, dar momentan ii dau dintisorii si mai astept.

Nu stiu cum fac dar mai devreme de ora 23, 24 nu adorm si apoi incepe Lucas si se trezeste ba dupa suzeta, ba sa bea apa si apoi s-a facut 5 si gata somnul ma scol sa-i fac bibi si o trimit pe mama sa doarma si ea putin.Desi dorm in alta camera il aud de fiecare data si apoi greu mai adorm.Ma gandeam sa-mi pun niste casti sa ascult muzica poate asa dorm si eu mai mult asta in cazul in care nu ma strangulez in somn cu firele lol-craciun.gif

Bravo Andreutza, ce sa mai, sunt speechless(adic' fara grai).Mai mami poate te mai aud ca te mai plangi vreodata.Fata merge incet da sigur dom'le.Pupam noi pe ea de dulcica cu freza shuie eusa_clap.gif

Lucas e pe toane, dar cele mai multe la mine in brate.A invatat sa pupe icoanele si asta facem noi toata ziua.Numa' ca astazi dupa ce pupa icoana s-a intors brusc si mi-a dat un cap in gura de mi-a amortit buza crybaby.gif L-am trimis cu mama afara si eu am ramas cu buza umflata anima1.gif

Hai va las, ma duc sa pap ceva ca daca se intorc iar nu mai fac nimic... trandafir.gif
petronici
QUOTE(lllyane @ Feb 7 2010, 04:51 PM) *
buna fetelor sunt nasa lui dana si ma rugat sa va pun 2 poze cu denisa.............va pupa pe toate.


ce mult sa schimbat Denisa....o adevarata domnisorica,frumusica foc cu ochisori verzi...multi pupici dulci tzuc.gif
petronici
QUOTE(Rose68 @ Feb 8 2010, 12:40 PM) *
mereu am probleme cu photobucketul
am pus pe YOUTUBE
http://www.youtube.com/watch?v=d5c4dQG0r1Y

eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif bouncy.gif Andreutza noasta scumpa...felicitari si ai sa vezi mami , cat de curand o sa plece singurica ....
petronici
aici pana pe 18 februarie este carnaval,si majoritatea copilasilor sunt costumati...i-a adus si lui Adelin nanasa un costumas de ninja,si aseara am fost printr-un supermarket...initial l-am pus in carutul pt cumparaturi ,dar l-am mai lasat si pe jos sa-l vad ce face..si nu a a vut nici o grija,sa luat si a plecat de unul singur....ce-i cadea in maini tot dadea pe jos...iata cateva poze...


l-am prins si pe la gagici

mi-as cumpara si eu vre-o pereche de pantofi...

m-am suparat..m-au pus iarasi in carut
simina_ana
Pt ca azi am facut si noi 1 an si 2 luni, am zis sa va punem un filmuletz cu noi....Va aduceti aminte ca la mot am ales printre altele telefonul...Iata de ce....

http://www.youtube.com/watch?v=upPumUwtI8o
simina_ana
QUOTE(petronici @ Feb 8 2010, 09:05 PM) *
aici pana pe 18 februarie este carnaval,si majoritatea copilasilor sunt costumati...i-a adus si lui Adelin nanasa un costumas de ninja,si aseara am fost printr-un supermarket...initial l-am pus in carutul pt cumparaturi ,dar l-am mai lasat si pe jos sa-l vad ce face..si nu a a vut nici o grija,sa luat si a plecat de unul singur....ce-i cadea in maini tot dadea pe jos...iata cateva poze...


l-am prins si pe la gagici

mi-as cumpara si eu vre-o pereche de pantofi...

m-am suparat..m-au pus iarasi in carut



Sa inteleg ca are cine sa te apere in caz ca se ia cineva de tine....liwlol.gif
Haios foc...nici nu ma asteptam altfel....
Il pupacim dulce si....poate ne arata si noua niste scheme de "kara-te" liwlol.gif
geocoto
Petronici imi place la nebunie costumasul dar si posesorul.Am vrut sa cumpar si eu un costumas lui Lucas dar absorbita de problemele zilnice am lasat-o balta... eusa_clap.gif lui nanasa pentru idee.

Adriana m-am uitat de 2 ori la filmulet si sincer este pe cat de comic pe atat de dulce "iubirea ta".Sper sa mai pui filmulete ca sa fi meritat efortul "manualului".. biberon.gif

Lucas s-a culcat la 9 si as fi vrut sa-l pun la el in patut dar buni l-a luat cu ea in pat ca tot il chinuie o maseluta si este supi...Nu mai intarzii nici eu mult ma duc la nani.Va pun si eu un filmulet de la motzul fratelui finutei noastre.Este nascut cu o luna jumatate mai tarziu decat Lucas.



simina_ana
QUOTE(geocoto @ Feb 9 2010, 12:54 AM) *
Petronici imi place la nebunie costumasul dar si posesorul.Am vrut sa cumpar si eu un costumas lui Lucas dar absorbita de problemele zilnice am lasat-o balta... eusa_clap.gif lui nanasa pentru idee.

Adriana m-am uitat de 2 ori la filmulet si sincer este pe cat de comic pe atat de dulce "iubirea ta".Sper sa mai pui filmulete ca sa fi meritat efortul "manualului".. biberon.gif

Lucas s-a culcat la 9 si as fi vrut sa-l pun la el in patut dar buni l-a luat cu ea in pat ca tot il chinuie o maseluta si este supi...Nu mai intarzii nici eu mult ma duc la nani.Va pun si eu un filmulet de la motzul fratelui finutei noastre.Este nascut cu o luna jumatate mai tarziu decat Lucas.






Acu' ca am rezolvat "problema" cu taiatul filmelor....promit sa pun mai des filmulete....

Am avut ce admira si eu in filmuletzele tale....Nu cred ca mai trebuie sa-ti spun cat de drag imi este Lucas.....ca de altfel toti bebeii de decembrie...Mereu spun ca am cativa nepotei si cateva nepotele aici....smile.gif...fiecare e unic si deosebit....
La multi ani pt micul sarbatorit...tot ce e mai bun si mai frumos sa-i dea DD !

Ma bucur sa aud ca Lucas doarme asa de devreme....un somn odihnitor iti doresc si tie....

Pupici somnorosi si pufosi!

Rose68
Doamne ce ma fac eu cu pitica asta?
Azi noapte a adormit pe la 1 noaptea, dupa un concert de toata cinstea.......nu era suficient asta, la 3 s-a trezit si a inceput sa mearga peste noi......abia aproape de 4 am reusit sa o adorm si la 5 iarasi a inceput.........vroia sa coboare din pat...........a adormit la 5.30 si la 7 gata.......hopa sus mami ca ai dormit prea mult.............cred ca azi va dormi si azi dupa asa o noapte.
Si nici nu a mai papat sau baut ceva de ieri de la ora 17.
Ieri s-a trezit la 7 si a dormit ziua de la 15-16.30. Era cheauna de oboseala dar a cedat foarte greu
Nici nu papa , nici nu doarme.............ufffffffffffffffff.......sper sa fie doar de la dintisori asa.....caci imi disprare gindul de bb2.....
Asa o fi si la varsta voastra? caci eu la cei 40 de ani si......ma resimt si vad ca imi e mai greu.......
geocoto
QUOTE(simina_ana @ Feb 8 2010, 10:49 PM) *
Acu' ca am rezolvat "problema" cu taiatul filmelor....promit sa pun mai des filmulete....

Am avut ce admira si eu in filmuletzele tale....Nu cred ca mai trebuie sa-ti spun cat de drag imi este Lucas.....ca de altfel toti bebeii de decembrie...Mereu spun ca am cativa nepotei si cateva nepotele aici....smile.gif...fiecare e unic si deosebit....
La multi ani pt micul sarbatorit...tot ce e mai bun si mai frumos sa-i dea DD !

Ma bucur sa aud ca Lucas doarme asa de devreme....un somn odihnitor iti doresc si tie....

Pupici somnorosi si pufosi!


Daca l-ai admirat este bine ca in comparatie cu bebelusul celalalt care este mai micut ca si varsta zici ca a intrat la apa.Dar l-am vazut pe Iancu si m-am linistit, ca au cam aceleasi dimensiuni.

QUOTE(Rose68 @ Feb 9 2010, 07:58 AM) *
Doamne ce ma fac eu cu pitica asta?
Azi noapte a adormit pe la 1 noaptea, dupa un concert de toata cinstea.......nu era suficient asta, la 3 s-a trezit si a inceput sa mearga peste noi......abia aproape de 4 am reusit sa o adorm si la 5 iarasi a inceput.........vroia sa coboare din pat...........a adormit la 5.30 si la 7 gata.......hopa sus mami ca ai dormit prea mult.............cred ca azi va dormi si azi dupa asa o noapte.
Si nici nu a mai papat sau baut ceva de ieri de la ora 17.
Ieri s-a trezit la 7 si a dormit ziua de la 15-16.30. Era cheauna de oboseala dar a cedat foarte greu
Nici nu papa , nici nu doarme.............ufffffffffffffffff.......sper sa fie doar de la dintisori asa.....caci imi disprare gindul de bb2.....
Asa o fi si la varsta voastra? caci eu la cei 40 de ani si......ma resimt si vad ca imi e mai greu.......


Draga Rose nu cred ca este varsta neaparat ca si eu ma simt slabita tare si cateodata imi vine sa plang cand aud ca se foieste.Pur si simplu nu avem energie suficienta si mai ales dupa o iarna asa lunga ...cand nu iti iei prea multe vitamine din mancare.
Azi noapte Lucas s-a trezit de vreo 2 ori tzipand si nu mai stiam ce sa-i fac sa-l linistesc.I-am dat si cu gel pt dintisori i-am facut si laptic, l-am si schimbat dupa ce bause 200ml de apa si mi-era frica sa nu iasa pipiul din pampers.Acum nu mai stiu ce sa cred cu durerile astea la dintisori sau daca sunt simptomele dinaintea episodului de febra...

Pup si o zi frumoasa va doresc ca zapada a venit si la noi... trandafir.gif
petronici
QUOTE(simina_ana @ Feb 8 2010, 10:53 PM) *
Pt ca azi am facut si noi 1 an si 2 luni, am zis sa va punem un filmuletz cu noi....Va aduceti aminte ca la mot am ales printre altele telefonul...Iata de ce....

http://www.youtube.com/watch?v=upPumUwtI8o


oauuu,ce comic este...ca un adevarat adult gesticuleaza si se da pe spate de ras...ce sa mai, compionul nostru mereu ne surprinde...pupicei tzuc.gif
QUOTE(simina_ana @ Feb 8 2010, 10:55 PM) *
Sa inteleg ca are cine sa te apere in caz ca se ia cineva de tine....liwlol.gif
Haios foc...nici nu ma asteptam altfel....
Il pupacim dulce si....poate ne arata si noua niste scheme de "kara-te" liwlol.gif

da,am un adevarat scut... lol-craciun.gif
schemele pe cand le-o invata...deocamdata doar stie sa dea cu palma,si sa bage mainile in ochi si in nas rolleyes.gif

QUOTE(geocoto @ Feb 8 2010, 11:54 PM) *
Petronici imi place la nebunie costumasul dar si posesorul.Am vrut sa cumpar si eu un costumas lui Lucas dar absorbita de problemele zilnice am lasat-o balta... eusa_clap.gif lui nanasa pentru idee.

Adriana m-am uitat de 2 ori la filmulet si sincer este pe cat de comic pe atat de dulce "iubirea ta".Sper sa mai pui filmulete ca sa fi meritat efortul "manualului".. biberon.gif

Lucas s-a culcat la 9 si as fi vrut sa-l pun la el in patut dar buni l-a luat cu ea in pat ca tot il chinuie o maseluta si este supi...Nu mai intarzii nici eu mult ma duc la nani.Va pun si eu un filmulet de la motzul fratelui finutei noastre.Este nascut cu o luna jumatate mai tarziu decat Lucas.




si mie mi-ar fi placut sa-i iau dar plecau toate de la 2 ani in sus...si am lasat pt la anul....se pare ca cu hainutele pe dedesubt ii vine numai bine,chiar daca ii pt 2 ani si acesta...
am vazut filmuletele,ce curios este Lucas si cuminte...pupici si poate trece luna aceasta fara febra tzuc.gif
petronici
QUOTE(Rose68 @ Feb 9 2010, 09:58 AM) *
Doamne ce ma fac eu cu pitica asta?
Azi noapte a adormit pe la 1 noaptea, dupa un concert de toata cinstea.......nu era suficient asta, la 3 s-a trezit si a inceput sa mearga peste noi......abia aproape de 4 am reusit sa o adorm si la 5 iarasi a inceput.........vroia sa coboare din pat...........a adormit la 5.30 si la 7 gata.......hopa sus mami ca ai dormit prea mult.............cred ca azi va dormi si azi dupa asa o noapte.
Si nici nu a mai papat sau baut ceva de ieri de la ora 17.
Ieri s-a trezit la 7 si a dormit ziua de la 15-16.30. Era cheauna de oboseala dar a cedat foarte greu
Nici nu papa , nici nu doarme.............ufffffffffffffffff.......sper sa fie doar de la dintisori asa.....caci imi disprare gindul de bb2.....
Asa o fi si la varsta voastra? caci eu la cei 40 de ani si......ma resimt si vad ca imi e mai greu.......

sa ma vezi pe mine cum adorm tinandu-i biberonul...mai ales seara pe la 10,cad inaintea lui...mi-a zis tati ca duminica seara eu adormisem si Adelin dupa ce si-a baut lapticul era pe langa el la calculator,eu nici nu mi-am dat seama,cazusem la datorie....de-as mai lucra si zi de zi ,nu stiu cum as face...
idem si al meu ,nu vrea nimic sa manance si de dormit nu mai vorbim,si-a schimbat complet programul...
o pupacim dulce pe Andreuta si somnic cat mai linistit
oana petrina
n-am mai intrat de cateva zile si cand intru vad aproape toti bebeii de dec. bravo Andreuta ce mare te-ai facut. maine poimaine incepi sa alergi
Denisa e mare si frumoasa. are niste ochiiiiiiiii. sa ne pui poze mai des mami .
Simina ne-am distrat tare cu puiul tau. e un scump . vrb el la telefon dragul de el.
ce sa mai zic de micul ninja........super idee si-i sta haios tare
Lucas arata f bine Geo nu-ti mai fa atatea probleme. e un dulcic si cu carliontii aia. sa mai pui poze cu el ca sa-l vada matei pe prietenul lui
Rose nu are nici-o legatura varsta si eu ma simt atat de obosita ca-mi vine sa urlu uneori cu toate ca Matei de la 8 seara pana dim la 7-8 nu se trezeste. si tot ma simt epuizata. dar tu care te trezesti sau mai bine zis nu prea dormi.....sper doar ca pe masura ce creste Andreuta sa doarma noaptea mai mult.
Anku o pozica cu Darius? ca ne este dor de ochisorii lui
Claudia si mie imi vine sa plang cu atata iarna. deja ma obsedeaza. dar mergem mai departe poate vine primavara si pe strada noastra smile.gif
noi ne pregatim de mot(in sfarsit) asa ca mai intru cu poze duminica
va pup
Rose68
QUOTE(oana petrina @ Feb 10 2010, 10:43 AM) *
n-am mai intrat de cateva zile si cand intru vad aproape toti bebeii de dec. bravo Andreuta ce mare te-ai facut. maine poimaine incepi sa alergi
Denisa e mare si frumoasa. are niste ochiiiiiiiii. sa ne pui poze mai des mami .
Simina ne-am distrat tare cu puiul tau. e un scump . vrb el la telefon dragul de el.
ce sa mai zic de micul ninja........super idee si-i sta haios tare
Lucas arata f bine Geo nu-ti mai fa atatea probleme. e un dulcic si cu carliontii aia. sa mai pui poze cu el ca sa-l vada matei pe prietenul lui
Rose nu are nici-o legatura varsta si eu ma simt atat de obosita ca-mi vine sa urlu uneori cu toate ca Matei de la 8 seara pana dim la 7-8 nu se trezeste. si tot ma simt epuizata. dar tu care te trezesti sau mai bine zis nu prea dormi.....sper doar ca pe masura ce creste Andreuta sa doarma noaptea mai mult.
Anku o pozica cu Darius? ca ne este dor de ochisorii lui
Claudia si mie imi vine sa plang cu atata iarna. deja ma obsedeaza. dar mergem mai departe poate vine primavara si pe strada noastra smile.gif
noi ne pregatim de mot(in sfarsit) asa ca mai intru cu poze duminica
va pup



Mami Oana, nu vrei o fetita imprumut macar 1 saptamina? sau mai bine zis la schimb.........caci chiar daca Matei te oboseste ziua, macar noaptea DOARME.......si apoi Matei si PAPA bine
Va pupam si va uram petrecere frumoasa la motz.
claudiaena
Buna fetelor!
Daca pana acum nu am ajuns inca la balamuc, cred ca in curand....Azi dimineata am zis ca sigur ajung...
Ce credeti ca a mai facut micul teror? Am in dormitor o masa de calcat inalta si greoaie ca o mobila si pe ea cocotat se afla tv... Pana ieri, Mihai se ridica pe varfuri si apasa pe butoanele de la tv, dar azi dimineata nu s-a multumit doar cu asta ci mai mult... Eu eram la bucat. si spalam biberoanele lui si am auzit un zgomot infernal si apoi urlete.... Credeam ca nu mai ajung odata in dormitor si cand, masa cazuta, tv si el la pamant si Mihai sub tv... wife.gif .Mi s-a oprit cred ca inima de spaima.... L-am luat repede si nu stiam ce sa fac....unde sa ma duc... wife.gif L-am alertat si pe tati si apoi l-am potolit pe TEROR CEL MIC si am inceput sa il controlez.... Nu a PATIT NIMIC....Tv are de fapt ecranul oval si Mihai mai mult s-a speriat si de zgomot si de toata nebunia...El fiind cu picioarele sub tv, dar ptr ca are ecranul oval, tv a reactionat pe principiul balansorului.... yes.gif Dupa aia ma gandeam ca Maria era aur , cand era acasa, dar de azi gata la gradi, ca s-a plictisit de stat acasa. Si eu mama denaturata il lasam pe Teror cu ea si eu imi faceam treaba. Asa ca upa episodul de dimi, m-am ocupat numai de el si am lasat treaba balta.....
Voi ce ati mai facut...? Dar puii vostri? Pupicei....
Rose68
Doamne, nu as vrea sa stiu ce a fost in inima ta cind ai auzit zgomotul

Bine ca nu a patit Mihai nimic.............O clipa nu ii mai poti lasa singuri

Acum incearca sa sara din patut dar nu ii reuseste............pune cite un picior pe gardut si cu umarul de marginea de sus a gardutului.......o mai las cind ma duc la WC

Acum citeva zile tot asa am lasat-o in patut singura pentru 10 minute si cind am venit isi daduse dresurile si pantalonasii jos, pampersul plin de kaki si juca cu picioarele pe ele.......m-am uitat in manute si gurita nu era kaki...dar in rest jale...si dupa ce am schimbat-o am pus-o iar in patut sa pot curata hainutele..........si a furat cutia cu servetele umede si acum toate erau in patut si ea era tare incintata ................... spre nenorocul meu era cutia plina
simina_ana
Bine ca nu a patit nimic Mihai, Claudia....ca am inlemnit numai cand am citit....Slacva Domnului ca a tras doar sperietura.....Nazdravan tare Mihaita al tau!!!

Rose....faza cu servetele mi-e arhicunoscuta.....eu folosesc in schimb servetelele pe care le scoate la aspiratul mobilei ( v-am povestit de ideea trasnita a mea)...

EU azi am fost f harnicuta...si mai am treaba de facut. Nu stiu daca termin azi dar incerc....In ultimele 2 zile a trebuit sa-mi rastorn casa cu fundul in sus, sa-mi caut telefonul. Mi l-a ascuns Iancu fff bine. Intr-un pantof intr-o cutie de pantofi din dormitorul nostru. De nu am cautat la el....pana am zis sa iau totul de la nivelul lui Iancu la mana. Din pacate acumulatorul telefonului meu e ff prost si se descarca ff repede bateria ( de aceea eu nu-l mai numesc mobil ci telef fix:)) ), ca altfel il gaseam demult. Si uite asa mi-a dat fiu-miu de lucru pentru 2 zile..liwlol.gif

A inceput sa pape mai bine. Si vad ca-i place la nebunie broccoli. Abia saptamana trecuta i-am dat prima data. Dar de atunci...a papat zilnic in orice combinatie si vad ca ii place fff mult. Acum seara i-am facut o budinca cu mere si gris si baga la ea....si uite asa stau eu acum si va scriu voua...liwlol.gif

M-am saturat de stat in casa si eu. Noi nu avem nametii de la Braila si Galati, dar in schimb avem vant puternic, ce nu ne lasa sa iesim la plimbare.

Va pupacim si sper sa vorbim diseara mai multe...

anku
QUOTE(claudiaena @ Feb 10 2010, 12:07 PM) *
Buna fetelor!
Daca pana acum nu am ajuns inca la balamuc, cred ca in curand....Azi dimineata am zis ca sigur ajung...
Ce credeti ca a mai facut micul teror? Am in dormitor o masa de calcat inalta si greoaie ca o mobila si pe ea cocotat se afla tv... Pana ieri, Mihai se ridica pe varfuri si apasa pe butoanele de la tv, dar azi dimineata nu s-a multumit doar cu asta ci mai mult... Eu eram la bucat. si spalam biberoanele lui si am auzit un zgomot infernal si apoi urlete.... Credeam ca nu mai ajung odata in dormitor si cand, masa cazuta, tv si el la pamant si Mihai sub tv... wife.gif .Mi s-a oprit cred ca inima de spaima.... L-am luat repede si nu stiam ce sa fac....unde sa ma duc... wife.gif L-am alertat si pe tati si apoi l-am potolit pe TEROR CEL MIC si am inceput sa il controlez.... Nu a PATIT NIMIC....Tv are de fapt ecranul oval si Mihai mai mult s-a speriat si de zgomot si de toata nebunia...El fiind cu picioarele sub tv, dar ptr ca are ecranul oval, tv a reactionat pe principiul balansorului.... yes.gif Dupa aia ma gandeam ca Maria era aur , cand era acasa, dar de azi gata la gradi, ca s-a plictisit de stat acasa. Si eu mama denaturata il lasam pe Teror cu ea si eu imi faceam treaba. Asa ca upa episodul de dimi, m-am ocupat numai de el si am lasat treaba balta.....
Voi ce ati mai facut...? Dar puii vostri? Pupicei....

ooooooooo.....imi pare rau...
periculos tare... sad.gif
tzuc.gif
anku
QUOTE(Rose68 @ Feb 10 2010, 12:29 PM) *
Doamne, nu as vrea sa stiu ce a fost in inima ta cind ai auzit zgomotul

Bine ca nu a patit Mihai nimic.............O clipa nu ii mai poti lasa singuri

Acum incearca sa sara din patut dar nu ii reuseste............pune cite un picior pe gardut si cu umarul de marginea de sus a gardutului.......o mai las cind ma duc la WC

Acum citeva zile tot asa am lasat-o in patut singura pentru 10 minute si cind am venit isi daduse dresurile si pantalonasii jos, pampersul plin de kaki si juca cu picioarele pe ele.......m-am uitat in manute si gurita nu era kaki...dar in rest jale...si dupa ce am schimbat-o am pus-o iar in patut sa pot curata hainutele..........si a furat cutia cu servetele umede si acum toate erau in patut si ea era tare incintata ................... spre nenorocul meu era cutia plina

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
Rose68
Buna dimineata!
Acum beau cafeluta, un pic mai bine dispusa...........

Aseara a facut baita si a adormit la ora 9 seara. Noi am fost speriati ca pe la 11 se va trezi............dar a dormit pina la ora 3 la ea in patut foarte cumintica ,pe burtica si cu funduletul in sus. S-a trezit in urlete pe la 3 .....nu reuseam sa o linistim .....am luat-o cu noi si i-am dat si 2,5 ml Nurofen caci avea cam 38 temp...........si dupa amiaza facuse 38,2 si putina diaree( probabil maseluta e aproape de spart). A adormit dupa jumatate de ora. La ora 7 dimineata a papat 100 de ml laptic si vad ca acum e 9 fara 10 si inca doarme.


2 pozici de la baita de aseara
http://s525.photobucket.com/albums/cc338/i...¤t=IMG_6270.jpg
http://s525.photobucket.com/albums/cc338/i...¤t=IMG_6283.jpg
Rose68
am vrut sa vad daca isi mai revine cu greutatea dupa rinofaringita: ajunsese la 9300 si cu raceala coborise iar la 8600 grame
Azi ultimile masuratori: 9000 grame si 79-80 cm (nu mi-a venit sa cred si am masurat-o de 4 ori)
claudiaena
QUOTE(Rose68 @ Feb 11 2010, 10:52 AM) *
Buna dimineata!
Acum beau cafeluta, un pic mai bine dispusa...........

Aseara a facut baita si a adormit la ora 9 seara. Noi am fost speriati ca pe la 11 se va trezi............dar a dormit pina la ora 3 la ea in patut foarte cumintica ,pe burtica si cu funduletul in sus. S-a trezit in urlete pe la 3 .....nu reuseam sa o linistim .....am luat-o cu noi si i-am dat si 2,5 ml Nurofen caci avea cam 38 temp...........si dupa amiaza facuse 38,2 si putina diaree( probabil maseluta e aproape de spart). A adormit dupa jumatate de ora. La ora 7 dimineata a papat 100 de ml laptic si vad ca acum e 9 fara 10 si inca doarme.


2 pozici de la baita de aseara
http://s525.photobucket.com/albums/cc338/i...¤t=IMG_6270.jpg
http://s525.photobucket.com/albums/cc338/i...¤t=IMG_6283.jpg


La Mihai abia i-a iesit cel de al 8-lea dintisor.... Urletele de acum cateva nopti de fapt au fost de la un dintisor.... Nici nu vreau sa imi imaginez ce ma asteapta la masele...
Si Mihai se trezeste de tot pe la 4-5 dimi, si apoi sta ce sta in patut, se ridica in picioare, vorbeste si apoi o da in plans... Asa ca in fiecare dimi il pun langa mine si stau si il pazesc cu ochii semiinchisi ca sa nu cada din pat. Dupa cca o ora adoarme si eu ma trezesc la 7 ca sa o pregatesc pe Maria de gradi si imi vine sa bat pe toata lumea.... Asa ca azi la pranz, gata, vreau sa recuperez....
Rose, nu am reusit sa vad pozele... Le mai pui inca o data...!
Apropo, cum postez si eu filmulet pe forum?, Dar sa imi explicati cu amanuntul ca-s grea de cap....
claudiaena
QUOTE(Rose68 @ Feb 11 2010, 11:48 AM) *
am vrut sa vad daca isi mai revine cu greutatea dupa rinofaringita: ajunsese la 9300 si cu raceala coborise iar la 8600 grame
Azi ultimile masuratori: 9000 grame si 79-80 cm (nu mi-a venit sa cred si am masurat-o de 4 ori)


eusa_clap.gif Vezi, nu degeaba zic eu ca cei din urma sunt cei dintai....pupicei tzuc.gif
petronici
buna si de la noi...
Claudia,te cred prin ce ai trecut.....deja cand ii liniste totala ,e sigur ca el combina ceva....si eu la fel il pun in patut cand am de facut ceva,ca altfel ii jale mare....
Oana,petrecere frumoasa la mot si asteptam pozici cu Mateut...
Adriana,tu ai cautat in toata casa telefonul noi in schimb suzeta piticului...are mai multe,dar numai una ii place,si numai cu aia adoarme...aseara pana pe la 11 am cautat-o cu toti....si vreti sa stiti unde era? in buzunarul de la halatul de baie al lui tati....nu stiu cum a ajuns acolo,important e ca am gasit-o...
Rose,in sfarsit o noapte destul de linistita pt voi...si noi astazi ne ducem la medic sa-i faca un control general si sa vad ce facem cu nemancatul asta....ieri la pranz a luat cateva gurite dupa care a vomitat tot,si pana aseara pe la 7 nu a mai vrut nimic....m-i se pare cai vanat pe sub ochi,ca are cearcane,m-am uitat ce ar putea fi:lipsa de fier de unde rezulta si lipsa poftei de mancare,anemie,lipsa de vitamine sau oxiuri....sa vad si ce parere are medicul astazi si oricum ii zis sa-i facem niste analize amanuntite....el daca papa in total pe zi 150-200g ,ceea ce nu este deloc normal...nu stiu ce sa mai fac cu el...
pupicei tuturor tzuc.gif hug.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
Rose68
mereu imi face surprize photobucketul


era asa fericita ca rasturnase tot samponelul in cadita, si ii place foarte mult spuma

va dau un copanel, ce e drept cam mititel..........
Rose68
QUOTE(petronici @ Feb 11 2010, 02:49 PM) *
buna si de la noi...
Claudia,te cred prin ce ai trecut.....deja cand ii liniste totala ,e sigur ca el combina ceva....si eu la fel il pun in patut cand am de facut ceva,ca altfel ii jale mare....
Oana,petrecere frumoasa la mot si asteptam pozici cu Mateut...
Adriana,tu ai cautat in toata casa telefonul noi in schimb suzeta piticului...are mai multe,dar numai una ii place,si numai cu aia adoarme...aseara pana pe la 11 am cautat-o cu toti....si vreti sa stiti unde era? in buzunarul de la halatul de baie al lui tati....nu stiu cum a ajuns acolo,important e ca am gasit-o...
Rose,in sfarsit o noapte destul de linistita pt voi...si noi astazi ne ducem la medic sa-i faca un control general si sa vad ce facem cu nemancatul asta....ieri la pranz a luat cateva gurite dupa care a vomitat tot,si pana aseara pe la 7 nu a mai vrut nimic....m-i se pare cai vanat pe sub ochi,ca are cearcane,m-am uitat ce ar putea fi:lipsa de fier de unde rezulta si lipsa poftei de mancare,anemie,lipsa de vitamine sau oxiuri....sa vad si ce parere are medicul astazi si oricum ii zis sa-i facem niste analize amanuntite....el daca papa in total pe zi 150-200g ,ceea ce nu este deloc normal...nu stiu ce sa mai fac cu el...
pupicei tuturor tzuc.gif hug.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif

offfffffffff si Adelin al tau e la fel de mincacios ca Andreea
I-am dat Pikovit doza pe 1 luna si de atunci au trecut deja 2 saptamini dar nu se vede nimic............
Acum tot la sugestia pediatrei o indulcesc cu Septilin si Liv 52 amindoua cunoscute ca dau pofta de mincare si nik............100 de ml lapte dimineata ( de la 200ml) apoi fructe 100 grame si in timpul zilei cite 7-8 maxim 10 lingurite din restul si seara inainte de culcare 1 biscuite si cam 10 pufuleti.......in schimb vad ca nu mai vomita........o mai apuca daca vreau sa o fortez sa pape mai mult dar vomita 2-3 gurite....de aia numai insist cind nu vrea

aseara a facut temp si diaree de aceea cred ca vine vreo maseluta
Rose68
QUOTE(claudiaena @ Feb 11 2010, 02:43 PM) *
eusa_clap.gif Vezi, nu degeaba zic eu ca cei din urma sunt cei dintai....pupicei tzuc.gif

de ce zici asta? ce inaltime are Mihaita?
claudiaena


claudiaena
QUOTE(Rose68 @ Feb 11 2010, 03:07 PM) *
de ce zici asta? ce inaltime are Mihaita?


ultima data avea cam vreo 76-77 cm, dar mi-ai dat tema, ca o sa il masor si eu cum se trezeste, dar "pitica" ta e inaltuta....Oricum, sa creasca mare si frumoasa si sanatoasa....
Sexi, sexi tare e Andreutza in cada si apoi in halat de baie... Pacat ca Mihai face nani si s-a delectat doar mami deocamdata.... Oricum pupici si din partea lui Miha... tzuc.gif
petronici
QUOTE(Rose68 @ Feb 11 2010, 02:06 PM) *
offfffffffff si Adelin al tau e la fel de mincacios ca Andreea
I-am dat Pikovit doza pe 1 luna si de atunci au trecut deja 2 saptamini dar nu se vede nimic............
Acum tot la sugestia pediatrei o indulcesc cu Septilin si Liv 52 amindoua cunoscute ca dau pofta de mincare si nik............100 de ml lapte dimineata ( de la 200ml) apoi fructe 100 grame si in timpul zilei cite 7-8 maxim 10 lingurite din restul si seara inainte de culcare 1 biscuite si cam 10 pufuleti.......in schimb vad ca nu mai vomita........o mai apuca daca vreau sa o fortez sa pape mai mult dar vomita 2-3 gurite....de aia numai insist cind nu vrea

aseara a facut temp si diaree de aceea cred ca vine vreo maseluta

pikovit a luat deja o sticluta intreaga acum vreo luna jumate -doua,si incepuse destul de binisor sa pape,dar de vreo 2 saptamani ne-am intors inapoi in timp....si septilin are deja aprox 2 luni jumate de cand ii dau...am sa le iau cu mine sa-i arat doctorului ce i-am dat(aici nu se gasesc)...sper sa fie ceva trecator de la maselute,si sa-si revina cat de curand cu mancatul...
daca tot nu vrea nimic ziua,ii pun biscuiti in lapte vreo 4,seara la culcare...
cand aveti timp sa ne explicati mie si Claudiei cum sta treaba cu punerea filmelor,o sa va arat cum papa Adelin...tot scuipa....si eu care imi pusesem in gand sa-l invat sa pape frumos in scaunel,(la vara sunt nevoita sa-l duc vreo 2-3 luni la camin,eu la munca si tascu vine in Romania),nu fugarindu-ne prin casa cu mancarea dupa mine in timp ce el se joaca linistit,la camin nu au timp alea de el sa manance si sa se plimbe dupa el....dar cum ,cand domnul nu vrea nimic....o sa vina flamand acasa,ce sa-i fac....
nu stiu de ce a vomitat,o face f rar,dar ce ma speriat a fost ca a vomitat ce-i dadusem atunci si lapte inchegat...erau asa ca niste bucatele mici de branza si mirosea a voma lor....si aseara la fel,l-am fortat sa pape mai mult si nu a vomat decat un pic...
abia astept sa ajung cu el la medic si maine cu siguranta mergem la analize...
simina_ana
Vad ca nu exista bebe care sa nu aiba "piticul" lui....
La noi dupa 2 zile agitate, in care a baut mai mult apa....am descoperit un coltisor de maseluta in dreapta jos....
Oare nu-i ies prea repede? Asa toate odata???? Acum 2 saptamani i-ai iesit colturile exterioare la maselutele de sus....azi un coltisor interior la maseluta de jos..... doh.gif Nu stiu ce sa mai cred....Iar la noi am observat ca atunci cand iese cate un "coltos" se constipa.... doh.gif Nush ce sa mai cred...
Iancu totusi papa bine....nu ma plang din punctul asta de vedere. SI bea la apa.....el care pana in vara nu suporta apa...acuma cere...smile.gif

Rose68
QUOTE(claudiaena @ Feb 11 2010, 03:55 PM) *
ultima data avea cam vreo 76-77 cm, dar mi-ai dat tema, ca o sa il masor si eu cum se trezeste, dar "pitica" ta e inaltuta....Oricum, sa creasca mare si frumoasa si sanatoasa....
Sexi, sexi tare e Andreutza in cada si apoi in halat de baie... Pacat ca Mihai face nani si s-a delectat doar mami deocamdata.... Oricum pupici si din partea lui Miha... tzuc.gif



eu am un 1,57 atit..........si bunicile amindoua nu sar de 1,50
geocoto
Mai ,mai ce de baietei vorbareti avem la telefon... biggrin.gif Bravo domnilor asa vom putea comunica si mai bine.
L-am culcat la 9 pe Lucas tot in pat cu buni desi as fi vrut sa-l trec la el in patut.Ne-am gandit ca nu ar fi bine sa planga sa-si irite gaticul acum cat ii facem tratament pentru febra lui obisnuita cu penicilina data cu seringa pe nasuc.

Vaaai Claudia cred ca ti-a stat inima in loc sa-l vezi pe Mihaitza sub TV. ohmy.gif .Eu am groaza de scari, sincer ca are o rapiditate si mi-e sa nu se uite la mine si sa o ia la vale.Nu avem cum sa le asiguram ca sunt aiurea concepute... doh.gif De Maria trebuie sa-ti spun inca o data ca este o finuta si o scumpica.Chiar imi place de ea si mai stie sa si pozeze pe deasupra. hug.gif

Se simte asa de bine Andreea in cadita ca m-as baga si eu langa ea.. yes.gif

Petronici tu de cate ori i-ai schimbat lapticul lui Adelin de cand s-a nascut?Lucas a mai vomat putin acum cand i-am schimbat lapticul dar intr-o saptamana s-a reobisnuit.

Va las ca sunt obosita si nu gandesc prea bine la ora asta ...
Pupicei si un noptic pufos,
Geo trandafir.gif
geocoto
Cu parintele si preoteasa

Il ajut pe tata sa faca focul..

Prima oara cu sania si nu-mi displace..


Cateva poze ca sa nu ne uitati carliontii.. trandafir.gif
Rose68
Neatza!
Geo poza din fata semineului m-a dat gata. Cit despre cirlionti nu mai vorbesc....asa mult imi plac.
Mai ce flacai ai..........
Sa stii Geo sa serile la baite sunt cele mai frumoase clipe, chiraie si se bucura si daca o tin mai putin de 40 de minute , urlete pina la loc comanda......ziua nu papa, bintuie sa traga de toate, abia are un somnic pe zi........iar noaptea ce sa mai zic


Of, noi iar o noapte de cosmar
A adormit dupa baita la 9. Pina la 12 a stat in patut dar s-a foit ingrozitor de mult.
La 12 am adus-o in patul nostru unde a domit pina la ora 2 cind ne-a trezit in urlete. I-am dat mai intai ceai, apoi gel de dinti, apoi Nurofen....am incercat sa o adorm in toate felurile....pe urma am tinut-o pe picioare aproape 3 ore.......nimic. Cum o dadeam jos de pe picioare sa te tii urlete.......la tati nu vroia iar mami abia daca mai era functionala......a adormit in sfirsit pe la 5................pina la 7 cind s-a trezit tati pentru serviciu.
Acum bintuie prin casa cu 50 ml de lapte la bord. Are o energie de invidiat.
Eu mi-am facut un canoi de cafea caci altfel as putea adormi in orice pozitie.
Rose68
este 11.15 este cheauna din cauza faptului ca a dormit putin : nu papa, nu ii intru cu nimic in voie ....nici macar in brate nu se linisteste................acum e calare pe mine cu manutele pe tastatura.......as vrea sa o adorm si nu mai stiu cum..............Claudia cred ca voi ajunge inaintea ta la BALAMUC

Cred ca cu somnicul are probleme si pentru ca nu am mai iesit la aer curat....a nins nici nu mai stiu cit timp si acum de 2 zile ploua........peste zapada..............e o adevarata fericire......acum temperatura ar permite sa iesim afara, dar e pericol mare.........apa peste gheata...........
Kris&Robert
QUOTE(Rose68 @ Feb 12 2010, 01:20 PM) *
este 11.15 este cheauna din cauza faptului ca a dormit putin : nu papa, nu ii intru cu nimic in voie ....nici macar in brate nu se linisteste................acum e calare pe mine cu manutele pe tastatura.......as vrea sa o adorm si nu mai stiu cum..............Claudia cred ca voi ajunge inaintea ta la BALAMUC

Cred ca cu somnicul are probleme si pentru ca nu am mai iesit la aer curat....a nins nici nu mai stiu cit timp si acum de 2 zile ploua........peste zapada..............e o adevarata fericire......acum temperatura ar permite sa iesim afara, dar e pericol mare.........apa peste gheata...........


offf! saracutzele de voi!

si noi simtim ca "turbam" in casa!
din disperare de cauza ieri l-am scos la plimbare . . . pe balcon!
nu reuseam sa ma mai inteleg cu el! si nici el cu mine!

azi cred , totusi ca facem pasul cel mare si o sa iesim afara! asta, daca nu o sa ploua iar!

claudiaena
QUOTE(Rose68 @ Feb 12 2010, 01:20 PM) *
este 11.15 este cheauna din cauza faptului ca a dormit putin : nu papa, nu ii intru cu nimic in voie ....nici macar in brate nu se linisteste................acum e calare pe mine cu manutele pe tastatura.......as vrea sa o adorm si nu mai stiu cum..............Claudia cred ca voi ajunge inaintea ta la BALAMUC

Cred ca cu somnicul are probleme si pentru ca nu am mai iesit la aer curat....a nins nici nu mai stiu cit timp si acum de 2 zile ploua........peste zapada..............e o adevarata fericire......acum temperatura ar permite sa iesim afara, dar e pericol mare.........apa peste gheata...........

Am fost eu ieri si am adus-o pe Maria de la gradi, si ea mititica, si cu umbrela si fara expoerienta de genul asta a tras vreo 2 trante, noroc ca avea pantaloni grosi si nici apa prea mare....Mihai a stat in casa cu o vecina si am stat toata ziua dupa el mai ales ca a fost si mai matait ca de obicei.... In schimb noaptea a fost rezonabil...
Sa stii ca am uitat sa il masor...Dar zilele astea vreau sa vad si eu cat mai are...
Rose68
QUOTE(claudiaena @ Feb 12 2010, 02:48 PM) *
Am fost eu ieri si am adus-o pe Maria de la gradi, si ea mititica, si cu umbrela si fara expoerienta de genul asta a tras vreo 2 trante, noroc ca avea pantaloni grosi si nici apa prea mare....Mihai a stat in casa cu o vecina si am stat toata ziua dupa el mai ales ca a fost si mai matait ca de obicei.... In schimb noaptea a fost rezonabil...
Sa stii ca am uitat sa il masor...Dar zilele astea vreau sa vad si eu cat mai are...

pina il masori tu..ajunge fiica-mea la 85 cm super.gif

fac si eu haz de necaz...........sa nu credeti astazi ce va spune ZOMBIE SEFA

petronici
fetelor,in special Claudia ,Oana si Rose...vad ca mi-ati ascultat rugile si ati trimis zapada si pe la noi...va multumesc ...de astazi dimineata ninge ca-n povesti super.gif ...am iesit afara in curte cu cumnatica si piticul si am facut un omulet de zapada...ma bucur mai rau ca un copil de putina zapada,chiar daca stiu ca nu-i decat pentru astazi,temperaturile sunt destul de ridicate si maine cred ca si ploua,asa ca profit din plin de ziua asta bananab.gif bananab.gif bananab.gif ...
ar fi trebuit sa ma duc cu el dimineata la analize,dar aici cum da 2 fulgi cum se sperie toti,si sotul ma suna si-mi zice sa stau linistita in casa(sincer nu am mai condus niciodata pe zapada)...asa ca luni ,poate il duc la analize...
aseara am fost la doctor si are 9800g,dupa graficul lui are cu vreo 450g mai putin decat un copil de varsta lui sad.gif ...mi-a zis sa-i dau vitamine si el e de parere ca nu mananca tot din cauza maselutelor...sa uitat mai bine in gurita si cele de sus se pregatesc de iesit,sunt umflate rau gingiile doh.gif ....in rest lui i sa parut totul in regula,dar pt linistea mea mi-a dat sa-i fac cateva analize...
gata ,va salut si dau fuguta afara...pe luni va punem si cateva poze de astazi la zapada bouncy.gif ...maine si poimaine sunt la servici,asa ca va doresc un week-end placut tuturor si nopti cat mai dormite...pupicei dulci tzuc.gif
Rose68
QUOTE(petronici @ Feb 12 2010, 04:45 PM) *
fetelor,in special Claudia ,Oana si Rose...vad ca mi-ati ascultat rugile si ati trimis zapada si pe la noi...va multumesc ...de astazi dimineata ninge ca-n povesti super.gif ...am iesit afara in curte cu cumnatica si piticul si am facut un omulet de zapada...ma bucur mai rau ca un copil de putina zapada,chiar daca stiu ca nu-i decat pentru astazi,temperaturile sunt destul de ridicate si maine cred ca si ploua,asa ca profit din plin de ziua asta bananab.gif bananab.gif bananab.gif ...
ar fi trebuit sa ma duc cu el dimineata la analize,dar aici cum da 2 fulgi cum se sperie toti,si sotul ma suna si-mi zice sa stau linistita in casa(sincer nu am mai condus niciodata pe zapada)...asa ca luni ,poate il duc la analize...
aseara am fost la doctor si are 9800g,dupa graficul lui are cu vreo 450g mai putin decat un copil de varsta lui sad.gif ...mi-a zis sa-i dau vitamine si el e de parere ca nu mananca tot din cauza maselutelor...sa uitat mai bine in gurita si cele de sus se pregatesc de iesit,sunt umflate rau gingiile doh.gif ....in rest lui i sa parut totul in regula,dar pt linistea mea mi-a dat sa-i fac cateva analize...
gata ,va salut si dau fuguta afara...pe luni va punem si cateva poze de astazi la zapada bouncy.gif ...maine si poimaine sunt la servici,asa ca va doresc un week-end placut tuturor si nopti cat mai dormite...pupicei dulci tzuc.gif



super.gif inseamna ca noi suntem rau sub grafic.............cu juma de luna mai mari si cu 9000 grame la bord.....
Rose68
Buna dimineata!
Va pupam si va dorim un weekend frumos si fara evenimente nedorite.
anku

noi urlam ca disperatii...
nu te mai poti duce nicaieri domne...
face asa tare aaaaaaaaaaaaaaaaa dar cu glasul ingrosat...
mna inchipuiti-va ce sunete....
in rest mancam ca si nebunii wacko.gif
abia reusim sa mancam maxim 2 borcane p zi....si 3 mese de laptic...
e mort dupa laptic...
ca si mine...ca si eu beau cam 2 kg.p zi.....dar ma retin... unsure.gif
de dormit ...ca noi.... mad.gif
si la noi e carnaval....am tot fost mult p afara in centru zilele astea...
mergem si azi...

am vazut p Mihaita si maria tzuc.gif
p lucas ...superba poza la semineu facand focul... tzuc.gif
ce bine geo ca aveti preot ortodox la voi...
p Adelin...costumat...dulce tzuc.gif
si o printesuca in halat de baie careia i place balaceala tzuc.gif

la noi mai greu cu pozele...
nu am programul de la foto instalat p laptop si t sa selectez eu din vreo 900 poze acum...
dar de indata ce am timp fac ...
va poopam...

si va asteptam la cafeluta dc nu e prea tarziu
revenim tzuc.gif

geocoto
Of mai Anku ce curaj mi-ai dat sa "ies in lume cu Lucas"...Tocmai trebuie sa plecam la o zi onomastica intr-un club de copii si am emotii de cum se va comporta Lucas ca-i de ca si Darius aaaaaa daca nu-i convine ceva.

In rest nimic nou.Am fost sa vedem filmul Avatar aseara...wow wacko.gif am stat in primul rand si aveam impresia ca o sa-mi sara in brate vreun personaj de acolo.Dar ne-am dus fara programare si asta era tot ce am mai gasit.Am venit acasa cu o stare de greata si o durere de cap de nu va spun.Noroc cu mama care a stat iar cu piticul si am putut sa dorm si eu 5 ore pana s-a trezit la bibi copilu'.

Azi a cazut din pat si a facut un cucui in frunte.I-am pus unt si nu s-a invinetit asa de rau dar na as fi preferat sa nu se intample.Era asa de bucuros ca se dragaleste cu mine si Vlad in pat si de bucurie a uitat cum sa coboare din pat si a luat-o cu capul la inaintare.Of, Of.

Adriana pe unde umblati?

Pup si asteptam poze Oanaaaaaa oFloare1.gif
anku
si eu vreau mama langa mine yes.gif
de cand l-am nascut nu am avut mai mult de 3 ore liniste...cand il mai ia tacso odata p luna sau cand se intampla o data la 2 luni sa doarma si el ziua...
nu mai fac copii.... nono.gif
azi a papat ciorbita...de pui cu cartofi...si cu tarcan...
nu stiu dc o fi bun tarcanul..i-am dat ptr prima data...
sa vedem...
si un borcan cu spaghetti si mozzarela..
si 3 mese de lapte...
mi-am gata si eu treaba...
am gatit si am copt...
ce mi-o fi venit in halul asta??? wacko.gif
i-am facut lui tati biscuiti de casa in forma de inimioara...
iar tati mi-a adus o orchidee...in ghiveci
hmmmmmmmmmmm...niciodata nu-mi nimereste gusturile mad.gif
mie imi plac florile mari si in ghiveci
mai ales floarea soarelui... love1.gif sau margaretele
dar e f bine asa...decat neatent cum era inainte... yes.gif

am uitat sa va spun ca acum cand este carnaval in oras au venit aia cu masinutele lor...
si l-am pus si p domnia lui fii-meu...
totul perfect...numai ca dupa un minut de contemplare sa se arunce ficiorul jos sa vada unde sunt rotile cool.gif
asa sta si in carut...aplecat tot ca sa vada rotile cum se invart liwlol.gif
in rest se cantareste si el...
m-a vazut p mine si se duce si el si scoate cantarul de sub pat si se cantareste biggrin.gif
a slabit..are 12700... doh.gif si 87 cm...ca l-am masurat ieri la DM
Arata ca un slabanog...si cata frica am avut eu sa nu fie gras... wub.gif

geo...distractie faina...
am vrut si eu la Avatar..dar m-am razgandit...ca si asa numai tampenii visez si nu ma uit la tv...
sa mai vad si Avatar...ca-mi iau zborul...
liwlol.gif
te cred ca ti-a venit greata...din cate am auzit si eu de la colegii mei care au vazut filmul...
lasa ca poate nu face asa ca al meu...
am vb cu o tanara mamica care a fost babx.siter si mi-a zis ca este o faza de obicei intalnita la varsta de 2 ani
dar care tine numai o luna unsure.gif din fericire rolleyes.gif

fetelor...va poop ...aveti tb...
petronici e la servici...
somnik usor...
si


Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.