Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
anku




cu intarziere cam maricica...dar iti uram la multe lunite duncan ,sa cresti mare ,sanatos si frumos...
va poopam p toti 3... tzuc.gif
sinzigm
Rose:doamne ce scumpica e pitica ta.Bravo!!!Acum stati si in picioruse!!!
Cred ca ti-a fost foarte greu sa stai 3 saptamani pe scaunul ala fiind proaspat operata de cezariana,dar ce nu face o mama pt copilul ei.Am fost la GP si mi-a dat sa fac test de sarcina,dar nu cred ca sunt insarcinata,analize de sange si un ultra sound.Aici toate se fac cu programare si analiza de sarcina o sa mi-o dea peste o saptamana,dar eu sincer nu vreau sa-mi iau test de sarcina pt ca stiu ca nu are cum sa iasa pozitiv,iar la ultra sound astept sa imi vina acasa scrisoarea cu programarea(data si ora),iar la anlize ma duc maine si o sa dureze cam doua saptamani pana imi vor da rezultatele.Mie mi-e frica acum sa nu am cumva hernie,ca am observat ca ma doare cam tare cand il ridic pe Matei in brate,dar poate si din cauza ca ma atinge acolo.Nu stiu,dar sper sa fie totul ok cu mine............nah is ingrijorata.


La multe lunite Duncan!!! occasion.gif occasion.gif occasion.gif Speram sa ne ierti intarzierea dar intram si noi mai rar ca Matei e cam neastamparat si i-a puscat si lui gingiuta de jos.I se vede un dintisor,dar foarte putin si suntem cam agitati.

va punem si noi cateva poze noi cu matei

v-am pupat,sinziana si matei XXXXX
sinzigm
Anku:mancarea organica inseamna ca nu e modificata genetic din cate stiu eu.Adica puii crescuti de bunica la tara cu malai si ce mai trebe sunt organici,fructele alea grase si mari care nu au nici un gust si nici un miros sunt injectate cu tot felul de substante care le fac sa fie asa "peste noapte".Pe cand cele organice sunt cum le-au lasat mama natura sa fie.Nu stiu daca e o explicatie plauzibila,dar eu cam asta cred.
sinzigm
sinzigm


incercam sa ne suim pe topogan dar ne intra soarele in ochisori
sinzigm


uau!!!!!as face si eu ce fac ceilalti copilasi.....doar ca sunt cam mic asa ca ma dau batut
sinzigm


hai sa bag niste lemnisoare de astea in gurita ca sa o stresez umpic pe mami
sinzigm


ma dau singur pe calut!!!mami asta nu vrea sa inteleaga ca nu vreau sa stea mereu in spatele meu
sinzigm


mami si tati s-au gandit sa ma aduca in parcul cu veverite.Ce m-am mirat cand am vazut-o pe prima,nu stiam ce poate fi bucata aia de par umblatoare
sinzigm


am aflat ca asta era defapt o veverita!!!!Ce comica mi se pare!!!A venit sa-i dau o alunita,dar a fost cam obraznica,tot mai vroia si si-a mai chemat si prietenele la festin!!!
anku
QUOTE(sinzigm @ Aug 19 2009, 02:02 PM) *


mami si tati s-au gandit sa ma aduca in parcul cu veverite.Ce m-am mirat cand am vazut-o pe prima,nu stiam ce poate fi bucata aia de par umblatoare

liwlol.gif
ce umor ai... liwlol.gif
scumpulet mateiut....
aha...da gasisem si eu...adica eco...cartofii si morcovii nu au imp dc sunt sau nu eco....
va poopam !!!!!! tzuc.gif
anku
fetelor sunt rupta de picioare si brate...
ma termina darius cu totul...
azi am fost la dr pt analize si e bine....cand ne-am intors am intrat p la un magazin ...il las sa mearga in 4 labe ca stiu ca nu vrea sa stea in carucior....si pana ma intorc el deja rupsese eticheta unui sacou... doh.gif
mergem la baby walz si i da vanzatoarea o ratusca dar ca sa se joace acolo cu ea...cand sa plec ratusca era sparta...atata a dat de pamant cu ea pana a spart-o....
venim acasa si il pun p balcon in apa si mi se ridica in picioare dar statea cocosat si cade in apa...mi-a sarit inima din piept...
il scot...il las in camera dar p jos p covor si vine in hol si manaca papucii...apoi il pun innapoi in caamera si se ridica p noptiera si ai ceasul...apoi in pat si ioar se ridica...orinude il laas e dezastru...
acum mi-a venit schimbul adica tacso...ca p mine m-a omorat...ma duc la innot...
si nu are nici darius pofta de mancare astazi...i-am dat piept de pui cu tomate si putina mozzarella si nu vrea...apoi lapte si nici asa nu vrea ...si nu a mancat de 7 ore...
zici ca in loc de lapte bea red bull... smile.gif
geocoto
Buna mamici,
cam slabuta activitatea pe la noi dar daca si jucaus.gif vostrii sunt la fel ca Lucas va inteleg perfect.
De Darius ce sa mai zicem este campion, noroc de mami ca mai are si schimbul 2.La noi taticul imi spune de la usa ca este obosit ca nu cumva sa i-l pasez pe nazdravan.Dar a fost dragut ne-a scos o ora la plimbarica desi a fost destul de cald azi si umed.
Lui Lucas i-a revenit obiceiul de a plange cand il las in patut sa adoarma dar il pacalesc citindu-i sau distragandu-i atentia ca nu mai pot sa-l tin in brate desi este slabanogul bebbicilor de decembrie..

Pupici mamici si bebici,
Geo

PS Mi-e asa o foame dar incep sa mi se rotunjeasca formele de la atata dezmat cu dulciuri si mese tarzii... eating.gif
tina71
Multumim frumos pt urarile de ziua noastra( cam tarziu ca si noi intram cam rarut din pacate).

Am facut si noi ieri niste poze, ca nu mai facusem demult, sa vedeti ce baietel mare ne-am facut













Maine vreau sa incerc o alta reteta cu broccoli

Broccoli cu doua feluri de cartofi


un cartof obisnuit
un cartof dulce
160 gr broccoli
40gr cascaval matur
lapte
unt
apa

se fierb cartofii in apa
separat se fierbe in abur broccoli
cand sunt gata se face un piure din toate legumele , untul , laptele si cascavalul dat pe razatoare

Putem adauga ce carne vrem sau ou.
Dorim pofta buna la pitici.

Rose parerea celor de aici este ca putem da ciuperci de la 8 luni.Eu am folosit din acelea salbatice, doar la reteta pe care am scris-o acum cateva zile.Celelate cultivate au asa de multe chimicale in ele.Pe aici se cultiva ciuperci pt ca nu au nevoie de soare si nu vreti sa stiti cate chimicale folosesc ca se le creasca
Rose68
QUOTE(Rose68 @ Aug 2 2009, 10:27 PM) *
3.12.2008- Andreea- mamica Rose68

6.12.2008-Eduard Andrei- mamica Geutzica

8.12.2008 - Selena Iasmina- mamica Andreea. Andymar

8.12.2008- Iancu Stefan- mamica Simina Ana

12.12.2008 - Cosmin Mihai - mamica Ellena Elly

15.12.2008 - Bogdan - mamica Iullyy

17.12.2008 Duncan, mamica Tina71

20.12.2008- Matei- mamica Oana

21.12.2008- Lucas Dave- mamica Georgiana, Geocoto

22.12.2008- Matei-mamica Sinziana- Sinzigm

23.12.2008 -Darius-mamica Anku

27.12.2008 - Denisa Maria, mamica Danielaa,

28.12.2008 - Stefanut-mamica Alina84
Adelin- mamica Petronici

Cristina , mamica Adina Apostu

Rose68
gata , acum e si Duncan cu ceilalti bebei de decembrie

Tina pupam flacaii tai frumosi
oana petrina
Duncan ce mare te-ai facut.
anku si matei se foieste toata ziua. are o energie..... eu umblu cu brau ca nu mai pot de spate.
noi ne-am tuns....iar. l-am tuns cu creasta pe mijloc si-n rest 0. imi vine sa-l pap. daca vreti sa-l vedeti e pe youtube mateimohicanul. e haios tare. si mai avem putin si -l botezam pe Stefanut iar Sim l-a trecut ca nas si pe Matei pe invitatie.adica sa inteleaga toti ca este un personaj important la eveniment.
fetelor va ganditi la al doilea bebe? eu vreau sa mai stau anul viitor cuminte si apoi o iau de la capat. imi doresc tare mult ptr matei un fratior sau o surioara. daca nu aveam cezariana nu asteptam asa mult dar... mai am rabdare un an. matei o sa fie deja la gradi .
va pupam
anku


la multe lunite adelin...tot cu intarziere....de o zi!!!!!
iti dorim sa cresti mare si sanatos si frumos!!!! tzuc.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif
anku


la multe lunite frumosul nostru mateiut sa cresti mare ,sanatos si frumos!!!!!! occasion.gif occasion.gif occasion.gif
anku
QUOTE(tina71 @ Aug 19 2009, 11:38 PM) *
Multumim frumos pt urarile de ziua noastra( cam tarziu ca si noi intram cam rarut din pacate).







ptiiiiiiiii ce mari si frumosi v-ati facut!!!!!
va poopam! tzuc.gif
multumim de reteta...p asta o sa fac si eu..i-am dat o singura data brocoli din borcan dar nu s-a omorat cu el...deci am sa fac eu poate iasa mai bun si o sa pape mai bine!!!



ptiiiiiiiii ce mari si frumosi v-ati facut!!!!!
va poopam! tzuc.gif
multumim de reteta...p asta o sa fac si eu..i-am dat o singura data brocoli din borcan dar nu s-a omorat cu el...deci am sa fac eu poate iasa mai bun si o sa pape mai bine!!
anku

sper sa reusesc sa-i arat eu lui mami ce pot...

ce bucuros sunt!!!

stai sa trag putin de astea ca de cat timp vreau eu sa trag de ursuleti si nu pot...


cam cu astfel de exersari se ocupa darius toata ziua...
anku
nenorocita de viespe care ne-a muscat tomite de ochi...
umflatura e mare dar noroc ca in 2 zile s-a tras bine ....si nu mai avem nimic...


anku

pap singur....
geocoto




Va pupam dulce, dulce si ii uram micului mohican sa creasca mare si sa asculte pe mami si pe tati.
Iar pt mamica Oana trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
sinzigm
LA MULTE LUNITE MATEI!!!SA CRESTI MARE SI SANATOS!!!

OANA:SA-TI TRAIASCA BAIETELUL SA VA BUCURE SI SA VA FACA MANDRI. trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
ADICA SA MAI STAI UN AN INSEMNAND CA VRETI SA-L CONCEPETI CAM PE CAND O AVEA MATEI 2 ANI?SI NOI NE DORIM UN AL DOILEA COPILAS DACA NE-A AJUTA DD SA FIM BINE.DACA NU AVEAM CEZARIANA PE CAND IMPLINEA MATEI UN ANISOR NE PUNEAM PE TREABA,DAR ASA AM ZIS CA O SA MAI ASTEPT PUTIN.AM VREA SA INCERCAM PE CAND VA FI EL DE UN AN JUMATE,DOI.O SA VAD CUM MA VOI SIMTI SI AM SA MA INFORMEZ MAI BINE CE RISCURI SUNT DACA INCERCI DUPA UN AN JUMATE.DAR VOM VEDEA NOI CE VA FI PANA ATUNCI.TATI ISI DORESTE O FETITA FOARTE MULT,SA VEDEM DACA O SA O POATA FACE,CA NU STIU DE CE AM EU PRESIMTIREA CA EL NU POATE FACE DECAT BAIETI.DAR EL ZICE CA LA FEL CUM SI-A DORIT UN BAIETEL SI A IESIT ASA VA FI SI CU FETITA.

EU DE BROCOLI AM AFLAT CA NU E BINE SA FIE FACUT CU LAPTE CA FACE DIAREE.

VA PUPAM,SINZI SI MATEI XXXXXX
anku


la multe lunite lucas!!!!!!sa cresti mare,frumos si sanatos!! occasion.gif occasion.gif occasion.gif
poop tzuc.gif
anku
QUOTE(geocoto @ Aug 19 2009, 11:08 PM) *
Buna mamici,
cam slabuta activitatea pe la noi dar daca si jucaus.gif vostrii sunt la fel ca Lucas va inteleg perfect.
De Darius ce sa mai zicem este campion, noroc de mami ca mai are si schimbul 2.La noi taticul imi spune de la usa ca este obosit ca nu cumva sa i-l pasez pe nazdravan.Dar a fost dragut ne-a scos o ora la plimbarica desi a fost destul de cald azi si umed.
Lui Lucas i-a revenit obiceiul de a plange cand il las in patut sa adoarma dar il pacalesc citindu-i sau distragandu-i atentia ca nu mai pot sa-l tin in brate desi este slabanogul bebbicilor de decembrie..

avem noroc ca tati e in somaj ...ne papa somajul doh.gif
probabil dc lucra nu mai ziceam nimic...dasr asa...profit!!!!!!
oricum...nu stiu cum rezistati voi dar eu sunt kaputt
poop tzuc.gif

e bine ca sta si asculta povesti...va fi un indragostit al povestilor inainte de somn...
sinzigm
LA MULTE LUNITE LUCAS!!!

si felicitari mami pt baietelul tau scump!!! trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif sa creasca mare,mare si voinic sa ajunga sa aiba el grija de mami si tati





tina71
La multe lunite pt Lucas si de la noi.Sa vedem in continuare un baietel vesel si mancacios( ca sa o faci fericita pe mami). occasion.gif floare2.gif
geocoto
QUOTE(anku @ Aug 20 2009, 11:08 PM) *


la multe lunite lucas!!!!!!sa cresti mare,frumos si sanatos!! occasion.gif occasion.gif occasion.gif
poop tzuc.gif



QUOTE(sinzigm @ Aug 21 2009, 11:04 AM) *
LA MULTE LUNITE LUCAS!!!

si felicitari mami pt baietelul tau scump!!! trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif sa creasca mare,mare si voinic sa ajunga sa aiba el grija de mami si tati



QUOTE(tina71 @ Aug 21 2009, 11:39 AM) *
La multe lunite pt Lucas si de la noi.Sa vedem in continuare un baietel vesel si mancacios( ca sa o faci fericita pe mami). occasion.gif floare2.gif


dragii nostrii prieteni floare2.gif floare2.gif si nu in ultimul rand multumim si Oanei pentru mesajul ei tzuc.gif

PS Tina chiar vroiam sa te intreb voi cum stati cu apetitul?Si cam care este orarul vostru de mese?Ii dai si cereale?Lucas nu papa ziua in schimb noaptea ii este foame si nu mai stiu cum sa-i mai programez mesele ca sa fim si noi normali.... wacko.gif

Pupici si va pastram o feliuta de tort,
Geo si Lucas
Rose68
Dragi mamici si pitici
Dau anunt pentru toata lumea (desi unele fete stiu)
Pe blogul meu, am deschis un topic nou cu : mancarica pentru bebei
Toate retetele sunt din cele incercate pe Andreuta si din care a papat. Mai am vreo 2-3 care nu i-au placut si nu le-am postat.
Va invit acolo sa cititi ca sa va inspirati si cele care doresc(m-as bucura) puteti posta si voi din retetele voastre stiute sau inventate de voi.
Rose68
Am fost la medic la controlul de 8 luni si jumatate si avem 7650 grame si 67 cm( 200 grame in 2 saptamani).
Sunt pitica lunii decembrie 2008 dar sunt sanatoasa si voioasa.
Ce am vazut ieri m-am speriat: o fetita(foarte frumoasa si vioaie) dar avea la 1 an si 1 luna 6240 grame si 77 cm, in pampersi si body. Desi papa 5 mese pe zi din care 500 ml de lapte in 24 de ore. Asa ca m-am mai linistit. Pitica mea papa doar 3 mese pe zi si lapte doar falsificat cu orez si ala 100 ml din 2 transe.(tras de par avem 5 mese)
Rose68
Pentru Lucas al lui Geo si Matei al Oanei multi, multi pupicei de la Andreuta si mami de Andreuta va doreste tot binele din lume, iar mamicilor celor 2 flacai le urez viata lunga si sa se bucure de dragalasii lor. : occasion.gif guitar.gif tzuc.gif
geocoto
Multumim Rose pentru urari floare2.gif

Si cateva poze cu Lucas:

m-am ascuns de mami

azi este sarbatoare deci luam masa in oras

mami nu ma poza asa ca ma vede Andreuta
oana petrina
multumim fetele de urari. Matei a zis ieri MAMA crybaby.gif love1.gif super.gif l-am zapacit pe sotul meu cu intrebarea daca am auzit bine. of ce momente emotionante ne tot asteapta.
Geo e un dulce Lucas. si ce ma bucur ca e tot mazgalit cu papica e asa de fericit. e tare frumos la tine in curte.
Anku ai sters pozele...si erau asa de frumoase. e un scumpel Darius. puam ochisorul sa-i treaca.
Rose spune-mi si mie cum se numeste blogul tau.
va pupammmmmmmm
geocoto
Aici o puteti vedea pe Andreuta:
andreuta

PS Rose iti poti copia si tu link-ul la semnatura dand replyla ce am scris eu si unde scrie andreuta iti va aparea niste coduri. hug.gif
anku



la multe lunite matei... occasion.gif occasion.gif occasion.gif
iti dorim toate cele bune,sa bucuri p parinteii tai...
va poopam cu drag... tzuc.gif
anku
QUOTE(geocoto @ Aug 21 2009, 10:22 PM) *
azi este sarbatoare deci luam masa in oras

ce frumos sta la masuta... super.gif
am gasit si euaa as dar nu staim ca poate sa stea asa de frumos la masuta ca nu m-am uitat atent...
lucas cu ochisorii lui negrii tot mai frumos se face si arataa f bine...si niu este slabanog...e f bine ..mai ales dc el se simte bine...
in rest va invidiez ptr gradina voastra si masa...minunat geo...
va poopam cu drag... tzuc.gif
anku
QUOTE(oana petrina @ Aug 22 2009, 09:07 AM) *
multumim fetele de urari. Matei a zis ieri MAMA crybaby.gif love1.gif super.gif l-am zapacit pe sotul meu cu intrebarea daca am auzit bine. of ce momente emotionante ne tot asteapta.
Geo e un dulce Lucas. si ce ma bucur ca e tot mazgalit cu papica e asa de fericit. e tare frumos la tine in curte.
Anku ai sters pozele...si erau asa de frumoase. e un scumpel Darius. puam ochisorul sa-i treaca.
Rose spune-mi si mie cum se numeste blogul tau.
va pupammmmmmmm

baiat mare mateiut...
poopam noi p el ca el a ziss mama prima data....
sa mai pozite cu mateiut cel frumos ca ai zis ca l-ai tuns...sa vedem noi p frumosul tau..
darius a inceput cu tata...mama spune numai cand i este foame sau vrea ceva...
mna smecher ce sa maai....
dar al tau mateiut a zis mama prima data... super.gif
va poopam frumosilor tzuc.gif
Rose68
Oana, cand am infiintat sectiunea cu papa pentru bebei m-am gandit si la tine, pentru ca m rugesesi sa iti trimit fisier cu retete
In prima pagina de forum daca te uiti mai jos sunt o multime de bloguri cu nick name-ul de pe forum, deci al meu e Rose68

Geo multumesc, mi-am adaugat la semnatura link-ul catre blogul meu dar spre topicul principal
Rose68
Andreea cand e vesela zice:TATA, iar cand e nazuroasa :MAMA
Nu stiu daca intr-adevar sunt cuvinte sau doar onomatopee prin care isi exprima starea
Aseara vorbea in bebeleasca( nu gangurea) zicea un fel de cuvinte fara sens insotite de gestica ca si cum ar fi explicat ceva. Am crezut ca lesinam de ras, am vrut sa inregistram dar cabd a vazut camera a incetat.
anku
QUOTE(Rose68 @ Aug 22 2009, 11:46 AM) *
Andreea cand e vesela zice:TATA, iar cand e nazuroasa :MAMA
Nu stiu daca intr-adevar sunt cuvinte sau doar onomatopee prin care isi exprima starea
Aseara vorbea in bebeleasca( nu gangurea) zicea un fel de cuvinte fara sens insotite de gestica ca si cum ar fi explicat ceva. Am crezut ca lesinam de ras, am vrut sa inregistram dar cabd a vazut camera a incetat.

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
sinzigm
Anku:multutmim tare mult de urare.Sa dea Domnu sa fie asa cum ai zis,sa creasca mare si sanatos sa ne bucure pe noi.

Geo:Lucas e un scump si arata foarte bine.Sincer daca as fi o necunoscatoare de cauza as spune ca are 1 an.

si al meu spune mama,dar cel mai adesea cand e suparat sau are nevoie de ceva.Dar nici pe taica-su nu il lasa mai moale.

Va pupam dulce,
Sinzi si Matei
anku
darius nu-mi mai sta nicaieri...nici la schimbat nici cand i fac baie nici la imbracat...nici in patut ,nici in carut,nici in leagan....
asa fac si ai vostri???????
dar atat se zbate ca nu ma mai tin bratele sa-l tin sa-i dau un pampers au sa-l spal...
atat se rostogoleste ...
asa fac si ai vostri????
nu sta nimic sa-i fac...
ca sa-i dau de manacre tb sa-l leg...si dupa 5-6 inghitituri incepe sa urle ca de ce l-am legat cu centura de siguranta...
ma ia toate transpiratiile cand sa-l schimb sau sa-l imbrac...
ma mami uit la copii de varsta lui care stau cuminti la schimbat...numai el nu...tb sa se intoarca si sa prindaa cu mana sa dea pampersul jos...
dc e prea agitat...si totusi n u stiu de ce... mad.gif
oana petrina
pozici cu bebe Matei si cu puii cainelui nostru. sa vedeti mama eroina



oana petrina
Anku draga tin sa te anunt ca si Matei e intr-o continua miscare. nu mai pot nici in brate sa-l tin ca mi se urca in varful capului. e ceva .....parca are baterii duracell in fund. cand ii pun pampersul ma apuca nervii . se roteste pleaca de-a busilea tipa trage de tot. asa ca stai linistita ca totul e in grafic laugh.gif asa trebuie sa faca niste copii sanatosi in crestere si mai ales ca vor sa exploreze totul in jur
Rose68
ANKU te-am gasit pe un topic cu branzica calcica
Sa stii ca si Andreuta papa dimineata fructe cu 1 biscuite si 2 lingurite de branza calcica, iar uneori seara mamaliguta cu branza proaspata, 1 lingurita de smantana si 2 de iaurt. Branza proaspata ii dau la sugestia pediatrei cam de 1 luna. Branza mi-a spus sa fie proaspata si ambalata(microbiologic pura)(hypermarket), sa nu cumpar de la tarani(pericol Lysteria).
Rose68
QUOTE(oana petrina @ Aug 22 2009, 02:51 PM) *
pozici cu bebe Matei si cu puii cainelui nostru. sa vedeti mama eroina




ce incantare!
In fiecare zi vad cum cresc flacaii vostri, daca alaltaieri l-am vazut pe Darius si Duncan, ieri pe Lucas astazi a venit randul lui Matei sa ne incante.
Felicitari tuturor mamicilor de pe acest topic, aveti bebeii superbi
anku
QUOTE(Rose68 @ Aug 22 2009, 02:32 PM) *
ANKU te-am gasit pe un topic cu branzica calcica
Sa stii ca si Andreuta papa dimineata fructe cu 1 biscuite si 2 lingurite de branza calcica, iar uneori seara mamaliguta cu branza proaspata, 1 lingurita de smantana si 2 de iaurt. Branza proaspata ii dau la sugestia pediatrei cam de 1 luna. Branza mi-a spus sa fie proaspata si ambalata(microbiologic pura)(hypermarket), sa nu cumpar de la tarani(pericol Lysteria).

i-am dat si eu ieri branzica proaspata si vad ca e ok deocamdata...dar nu stiu dc este bine...
am luat si eu tot din magazin...din pacate bio nu am gasit...poate dc ma duc la real sau altele...
pt voi...da ..este ok branzica calcica...dar sincer lui darius nu-i dau...mananca laptic binisor deci are calciu...plus ousor ...analizele sunt ok...
deci voi papati si mamaliguta!!!!!!!!ia sa vad dc papa si darius ca mamaliga ar fi cea mai sanatoasa decat cereale cu sute de mii de arome.... tongue.gif
azii-am dat pastrav cu morcov si cartof....dar numai 80 gr....sa se invete mai intai cu gustul....nu prea era incantat dar manaca... tongue.gif
acum doarme...ca 3 ore a fost turbo....zici ca bea red bull...
ok...multumim pt laude...nici tu nu esti mai prejos cu printesuca ta .... tzuc.gif
anku
QUOTE(oana petrina @ Aug 22 2009, 02:28 PM) *
Anku draga tin sa te anunt ca si Matei e intr-o continua miscare. nu mai pot nici in brate sa-l tin ca mi se urca in varful capului. e ceva .....parca are baterii duracell in fund. cand ii pun pampersul ma apuca nervii . se roteste pleaca de-a busilea tipa trage de tot. asa ca stai linistita ca totul e in grafic laugh.gif asa trebuie sa faca niste copii sanatosi in crestere si mai ales ca vor sa exploreze totul in jur

boaaaaaaaaaaaa...
dar nu ma mai tin bratele...
sta in cada si se apuca cu mainile de margine sa se ridice...il pun in fund si se intoarce p burta...cade in apa...
mai rau...a obs ca dc da cu capul de dulap sau de pat face zgomot...si de multe ori face asa... sad.gif
si matei face asa???
sotul zice sa nu fie hiper activ...dar eu n u vad de unde ar putea sa fie....eu sunt mai nerabdatoare dar sper ca nu e nimic...
incerc sa cred ca e doar curios,ambitios ,hotarat,nerabdator si mai agitat (poate ca si eu am fost mai agitata in timpul sarcinii)si poate prea rasfatat...nu vreau sa ma gandesc la altele...
oauuuuuuuuuuu super.gif ce baiat modern avem noi!!!!!da tonul la moda.....
imi place...tare mult cum l-ai tuns..iar ideea cu catelusii este super...o sa iubeasca animalele...e un dulce...
va poopam cu drag frumosilor tzuc.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.