Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
anku
QUOTE(simina_ana @ May 25 2010, 01:15 PM) *
Anku, tricicleta lui Iancu arata asa http://www.dhsbaby.ro/triciclete.htm
Iti pun si o poza cu a lui...



Nu are hamuri, dar are o bara de sustinere care cand va mai creste se poate da jos. Are tavita pentru picoruse care se poate da jos si ea. Manerul este reglabil pe 3 pozitii. Rotile sunt mari din spuma. Partea din fata seamana cu scutul de la masina de politie si scoate o multime de zgomote...

Daa....abia astept sa merg la nunta asta....e la un bun prieten din liceu. AM facut si generala impreuna...SI o sa ne aduca cativa colegi din clasa.....asa ca abia astept sa-i revad...
Pot sa spun ca facem turul tarii...joi pleca la Bucuresti, vineri plecam la Botosani iar luni ne intoarcem la SIbiu,,,,,liwlol.gif
AM fugit ca trage Iancu de mine sa-i dau papa

E ceva mai mare ca celelalte triciclete....Iancu fiind mai inaltut trebuia ceva pe masura.

mna....asa DA
e super...
poate i cumpar si io din Ro
ca aici nu am vazut genul asta....
are una de la mama ...dar e simpla...
fara centura fara nimic si fara maner....
roata din fata sta fixa???
p mine ma enerva si roata din fata
la care am ptrobat sapt trecuta
tb el sa o tina...fixa...si mai tragea si dreapta wacko.gif
sa o folositi sanatoasi!!!
si sa o foloseasca si fratii lui!!! biggrin.gif wink.gif
anku
QUOTE(Rose68 @ May 25 2010, 03:36 PM) *
Mami ANKU cred ca te-am speriat toate. Copilutii nostri la varsta asta nu prea sunt de plimbat cu masina. A mea urla cand vede scaunul de masina.
AM fost si noi plecati in septembrie , avea 9 luni si a stat cumintica desi nu a dormit.
Aa, si am mai fost plecati la 1 an, 1 data la Bucuresti la kineto si inca 1 data la Constanta de Revelion la nasi. In ambele cazuri a stat cuminte dar din nefericire la mine in brate, lucru total neindicat.
Acum mergem prin oras.............cu scaunul pe juma de bancheta iar pe cealalta jumatate de inghesuim amandoua. Prefera sa stea in picioare, de imi e si frica sa nu se proiecteze prin masina. Tati e obligat sa mearga incet. A venit tati cu ideea sa aducem scaunul in casa poate se obisnuieste cu el. E adevarat e un model mai ciudat cu o bara in fata. Cand vede bara sau centura URLAAAAAAAAaaa. Cand l-am adus in casa s-a pus pe urlat cand l-a vazut. APoi a doua zi a venit pe langa el sa il studieze. Acum se aseaza pe el...........cu bara data in spate............poate incet-incet o obisnuim.
Ea are o problema cu centurile.......nu le suporta........nici la scaunul de masa , nici la carut. DAr tati i-a cumparat sapt trecuta un carut sport si vad ca ii place...........si asta chiar nu merge fara centura........asa ca speram sa o obisnuim si cu centura.........deocamdata cam largut legata. ASA ca ne trebuie MUUUUUUUULTAAAAAAA RABDARE.
acesta e scaunelul de masina


si asa cum au spus toate fetele, trebuie sa il plimbi cat mai mult cu masina pana plecati poate reusesti sa il faci sa ii placa.

Asa cum ai presupus Adriana, maine ne vom face internare ambulatoriu. Adica de la 7 dimineata la 16-17 dupa amiaza.
Va pupam...........

aha...
poate sunt copii care nu suporta centurile....
nici eu nu prea...dar....
interesant scaunel....sa-l folositi sanatoase...

ufffffffff...si ce nashpa e la analize!!!
ce sa va spunem????
ca va dorim sa nu fie nimic grav....si sa nu fie anemica....
sad.gif
anku
http://www.kinderwagen-ratgeber.de/bilder/...tailansicht.png
http://www.presseanzeiger.de/pa_bilder/231860-2_org.jpg
despre masuta de la scaunelul asta este vb
initial am luat unul de la 15 kg....la 36...
dar nu prezinta siguranta la fel ca asta care e pana in 18 kg....
tb neaparat ceva in fata...
si asta ma ingrijoreaza...

ehhhhhhhh...nu ma mai stresez....
ca nu are rost...
o sa incerc sa fiu optimista si sa construiesc idei de ocupare a timpului...
adev ca dc ne jucam 5 ore impreuna e ok....
dar numai impreuna...
nu cumva sa intorc capul sau sa ma scol sa ma duc la toaleta...
o sa mai si doarma...

usor nu va fi...dar va fi ok
plec cu ideea asta de acasa oFloare1.gif
si atunci o sa fie ok...
va multumesc ptr idei....
dc gasesc ceva interesaant postez si eu...
poate va mai fi de ajutor....
si bineinteles ca va vom impartasi pataniile de p drum de indata ce ajungem acasa in Ro
ca din fericire avem net si acolo
deci...nu vom fi prea mult timp despartiti


ne imbrcam si plecam al cumpataruri
va poopic....
si multumim tzuc.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ May 25 2010, 04:43 PM) *
mna....asa DA
e super...
poate i cumpar si io din Ro
ca aici nu am vazut genul asta....
are una de la mama ...dar e simpla...
fara centura fara nimic si fara maner....
roata din fata sta fixa???
p mine ma enerva si roata din fata
la care am ptrobat sapt trecuta
tb el sa o tina...fixa...si mai tragea si dreapta wacko.gif
sa o folositi sanatoasi!!!
si sa o foloseasca si fratii lui!!! biggrin.gif wink.gif



La cat trage Iancu de ea....nu stiu daca se va mai folosi cineva de ea liwlol.gif,,,,dar speram...ca pare destul de teapana deocamdata. Roata din fata se misca stanga dreapta.....o poate misca el din ghidon, sau o misc eu din directie....Cand va sti sa dea din pedale si sa ajunga la ele...o sa-i scot manerul pentru directie si o sa-l las pe el sa o conduca.....SI asta cred ca in curand ca da semne ca vrea sa mearga singurel.....dar inca nu ajunge cum trebuie liwlol.gif....
Cand ne intalnim v-o dam s-o probati...ca sa vedeti daca va place....si mai ales daca stati in ea....
Si ce faci pana la urma cu plecatul? Amanati putin plecarea ca sa dai testul ala?
simina_ana
Pai Rose....ce ti-a spus medicul azi, totusi?
Bine totusi ca e ambulatoriu.....Unde va tine? Pe noi la Botosani ne-a tinut in urgente....unde nu erau atatia microbi...si am fost parca mai linistita.....
Asteptam vesti de la tine.....si sper totusi sa nu fie nimic grav....doar ceva trecator de la dintisori....POate scapa de perfuzie....ca nu-i usor acum cu ei sa stea linistiti la asa ceva....
Pupam doua fete cucuiete
simina_ana
QUOTE(anku @ May 25 2010, 04:58 PM) *
http://www.kinderwagen-ratgeber.de/bilder/...tailansicht.png
http://www.presseanzeiger.de/pa_bilder/231860-2_org.jpg
despre masuta de la scaunelul asta este vb
initial am luat unul de la 15 kg....la 36...
dar nu prezinta siguranta la fel ca asta care e pana in 18 kg....
tb neaparat ceva in fata...
si asta ma ingrijoreaza...

ehhhhhhhh...nu ma mai stresez....
ca nu are rost...
o sa incerc sa fiu optimista si sa construiesc idei de ocupare a timpului...
adev ca dc ne jucam 5 ore impreuna e ok....
dar numai impreuna...
nu cumva sa intorc capul sau sa ma scol sa ma duc la toaleta...
o sa mai si doarma...

usor nu va fi...dar va fi ok
plec cu ideea asta de acasa oFloare1.gif
si atunci o sa fie ok...
va multumesc ptr idei....
dc gasesc ceva interesaant postez si eu...
poate va mai fi de ajutor....
si bineinteles ca va vom impartasi pataniile de p drum de indata ce ajungem acasa in Ro
ca din fericire avem net si acolo
deci...nu vom fi prea mult timp despartiti
ne imbrcam si plecam al cumpataruri
va poopic....
si multumim tzuc.gif



Scaunul nostru nu are masuta respectiva dar are centuri de prindere in 5 puncte....cum e la carucioare....Modelul pe care l-ai aratat vad ca nu are .....siguranta o reprezinta doar acea masuta.....
Uite poza cu scaunul nostru. E de la Neonato si suntem foarte multumiti de el...Scuzati ipostazele liwlol.gif



Asa trebuie.....sa-i ocupi timpul....niste jucarii noi ar fi o idee buna..Plus sa va jucati si sa cantati.....E mai complicat la voi ca e atat de lung drumul.....dar eu spun ca o sa se obisnuiasca pana la urma.....are ce vedea pe geam in timpul zilei....si poate o sa-l atraga si asta....
Si in primul rand trebuie sa pleci cu ideea ca va fi totul bine.....si ca Darius va fi cuminte...
Va pupacim....
petronici
QUOTE(anku @ May 25 2010, 04:58 PM) *
http://www.kinderwagen-ratgeber.de/bilder/...tailansicht.png
http://www.presseanzeiger.de/pa_bilder/231860-2_org.jpg
despre masuta de la scaunelul asta este vb
initial am luat unul de la 15 kg....la 36...
dar nu prezinta siguranta la fel ca asta care e pana in 18 kg....
tb neaparat ceva in fata...
si asta ma ingrijoreaza...

ehhhhhhhh...nu ma mai stresez....
ca nu are rost...
o sa incerc sa fiu optimista si sa construiesc idei de ocupare a timpului...
adev ca dc ne jucam 5 ore impreuna e ok....
dar numai impreuna...
nu cumva sa intorc capul sau sa ma scol sa ma duc la toaleta...
o sa mai si doarma...

usor nu va fi...dar va fi ok
plec cu ideea asta de acasa oFloare1.gif
si atunci o sa fie ok...
va multumesc ptr idei....
dc gasesc ceva interesaant postez si eu...
poate va mai fi de ajutor....
si bineinteles ca va vom impartasi pataniile de p drum de indata ce ajungem acasa in Ro
ca din fericire avem net si acolo
deci...nu vom fi prea mult timp despartiti
ne imbrcam si plecam al cumpataruri
va poopic....
si multumim tzuc.gif

da intradevar e sigur cu masuta aia in fata,nu are unde "zbura" copilul....mai rau e cum ii obisnuim sau cum ii facem pe ei sa inteleaga ca trebuie sa ste cu aia ii fata lor tot timpul???....
incerca si cum a zis Rose,i-al in casa sa se obisnuiasca cu el,sa se joace sa se aseze singurel in scaunel ca poate se invata si nu mai plange ....
fii optimista si o sa fie totul bine....
petronici
QUOTE(simina_ana @ May 25 2010, 07:22 PM) *
Scaunul nostru nu are masuta respectiva dar are centuri de prindere in 5 puncte....cum e la carucioare....Modelul pe care l-ai aratat vad ca nu are .....siguranta o reprezinta doar acea masuta.....
Uite poza cu scaunul nostru. E de la Neonato si suntem foarte multumiti de el...Scuzati ipostazele liwlol.gif



Asa trebuie.....sa-i ocupi timpul....niste jucarii noi ar fi o idee buna..Plus sa va jucati si sa cantati.....E mai complicat la voi ca e atat de lung drumul.....dar eu spun ca o sa se obisnuiasca pana la urma.....are ce vedea pe geam in timpul zilei....si poate o sa-l atraga si asta....
Si in primul rand trebuie sa pleci cu ideea ca va fi totul bine.....si ca Darius va fi cuminte...
Va pupacim....

asemanator este si al nostru,tot la fel are sistemul de prindere....si se lasa pe spate in caz ca copilul a adormit,sa stea mai lejer....dar oricum mult mai frumos si mai simpatic este protagonistul ce sta in el,ce bine ii sade cu palarie...pupicei dulci
claudiaena
QUOTE(anku @ May 25 2010, 04:29 PM) *
de ce sa fie riscant????
masina are toate dotarile care le are o masina moderna...
scaunelul are 3 trepte...mai rau este cu masuta ca nu o tine....
de papa bagam borcane....
si o sa plecam cam p la 16 de aici....
astfel la 20 sa fiu iesita din Germania...
si sa trec Austria si Ungaria noaptea...
si in Arad ....se odihneste sotul si eu o tai intr-un parc sau la cumparaturi
mna...apoi plec iar p la 13-14 din Arad..si spre seara sper sa fiu in Sb
sper sa-i prind si eu...ora la care doarme....
m-am gandit sa-l las gol ca asa i place sa doarma...
acum a dormit o ora dar gol.... liwlol.gif

nu pot sa-l las singur p drum p barbate-meu....
acum 3 ani a facut un accident mortal ...
si nu vreau....
il pazesc...il tin de vb....

eu am presimtirea ca nu o sa fie totusi asa rau.... biggrin.gif
mi-a zis cineva sa-i cumpar jucarii noi...p care nu le-a mai vazut...
plus ca dc reussete sa doarma e copil bun...
poate o sa doarma bine rolleyes.gif
2-3 zzile cat imi ia drumul...
dar tb sa ajung....

am ajuns la o intelegere ca vom face drumul asta la 2 ani odata
astfel LA fiecare 2 ani sa facem un miniconcediu si altundeva decat in Ro
si sa vina si ai mei aici oFloare1.gif
deci urmatorul va fi cand va avea 3 ani jumate...
sa vedem...poate merge!!! liwlol.gif

mai rau e ca am zis ac plec in 10....
si acum am primt scrisoare de la Agentia de munca ca sa ma duc sa dau nu stiu ce test iar
dar exact in 10 nervi.gif

deci voi mergeti in BULGARIA
vezi ca e un topic p forum cu bulgaria
cu drumuri si politie
cand plecati???
stai ca o sa caut eu....
vezi ca am inteles ca-i politie smechera...
cica da amenzi...asa numa...si dc platesti p loc nu-i bine
ca baga banii in buzunar notworthy.gif

Da, stiu ca de anul asta s-a imputit treaba cu Bulgaria, si tocmai anul asta m-am hotarat sa plec si eu, ca pana acum mai mult in tara si mai ales la munte(cam toti iubim muntele).... Anul asta am vrut sa fie inedit.... Am citit de persoane care au venit cu toxiinfectie alimentara si de asta imi este groaznic de frica,,,,
Da, cu jucarii noi si cu multe rontzaieli, mai un biscuite, covrig, mar, o sa ajungeti voi cu bine... Ai dreptate, al meu conduce destul de preventiv si eu sunt cam prapastioasa de felul meu... Cred ca nici eu nu l-as lasa sa conduca singur...Oricum, poate iti faci griji degeaba... Si eu imi fac o mie de probleme si pana la urma totul e ok....Asa sper sa fie si la mine cu plecatul in Bulgaria...
Pupicei, si chiar daca mai plange un pic si mai cu rabdare si cu opriri, si cu toate sfaturile date de fete, nu are de ce sa nu fie bine....
geocoto
Buna mamici,
vai vai dar ce ingerasi cuminti avem.
Mamici nu trebuie sa va speriati de acum pentru un drum care va fi peste cateva zile.Important este sa fie sanatosi ca acolo cativa nervi pusi pe bigudiuri nu conteaza.
Noi am planificat si am anulat o mini-vacanta la Paris din cauza unui episod de febra de-a lui Lucas.
Noi am fost la drum, e adevarat nu asa lung, si cand era mic de 2 luni si curand.Nu se manisfesta de 2 ori la fel.
Buna idee Anku sa-i cumperi ceva nou sa-l tii ocupat.Eu ii tot cumpar de la brocante instrumente muzicale(fluier, nai, tamburina) si mai il tine ocupat cand nu pica de somn.
Lucas ne pupa si la comanda si cand are el chef.Numai la mine isi da suzeta jos si ma "baleste" bine restul ii pupiceste mai timid.Si la fel ma strange tar in brate si asa ma iubeste el de nu ai cum sa nu te topesti.
Ma bucur ca va plac carliontii lui dar eu tare i-as mai taia ca ii intra in ochi si il gadila la urechi de am zapacit-o pe Dr sa se uite mai bine ca poate are copilul ceva de se scarpina.
Petronici bineinteles ca a varsat recipientul respectiv cu apa imediat ce am terminat eu de pozat.El este manechinul meu si stiu sa-l pacalesc sa iasa bine in poze.

Pup si nu va spun ce ochi mari am cascat si eu la papanasii lui Rose.... oFloare1.gif
anku
QUOTE(simina_ana @ May 25 2010, 06:22 PM) *
Scaunul nostru nu are masuta respectiva dar are centuri de prindere in 5 puncte....cum e la carucioare....Modelul pe care l-ai aratat vad ca nu are .....siguranta o reprezinta doar acea masuta.....
Uite poza cu scaunul nostru. E de la Neonato si suntem foarte multumiti de el...Scuzati ipostazele liwlol.gif



Asa trebuie.....sa-i ocupi timpul....niste jucarii noi ar fi o idee buna..Plus sa va jucati si sa cantati.....E mai complicat la voi ca e atat de lung drumul.....dar eu spun ca o sa se obisnuiasca pana la urma.....are ce vedea pe geam in timpul zilei....si poate o sa-l atraga si asta....
Si in primul rand trebuie sa pleci cu ideea ca va fi totul bine.....si ca Darius va fi cuminte...
Va pupacim....

mai mai...
pffffffffff...da...cred ca is mai practice sau cel putin mai comode stilul asta de scaune...
mna...barbate-meu....
cu ADAC-ul lui.... oFloare1.gif
daaaaaaaaa....pai de aia am zis....
sa fiu optimista...ca de mine depinde...
sotul de multe ori zice ca-i transmit starea mea de neliniste...
nu stiu dc aici o fi adev...dar am obs ca dc eu sunt binedispusa
atunci...e si el relativ ok...
in comp cu ce face de alte dati....
azi am fost...i-am cumparat papuci...
l-am intrebat care i plac...mi-a adus papuci roz de fetita liwlol.gif
a stat la probat...a jucat putin batuta cu ei liwlol.gif
face ca la jocuri populare...dar nu stiu de unde stie!!!
apoi ne-am plimbat prin magazine...el impingea de o parte a carutului si eu de alta
o placere va spun....
nici nu-mi venea sa cred ca merge asa cuminte...
apoi p scari rulante...a
si s-a culcat dupa aceea...
dar azi am fost si eu ok... liwlol.gif
am avut spor in casa la curatenie...la tot!!!


deci poimaine sau maine plecati????
poopam un Iancu cumintel....
ahhhhhhhhhhhh....are scaunul in casa...
dar e bun numai ca sa incalece p el... doh.gif

azi i-am ami cumparat un cd cu muzica...
si o carte cu povesti electronica...
mai vad ce mai gasesc.... biggrin.gif
ptr drum ca inca nu-i dau nimic acum... liwlol.gif
anku
rose...succes...
va dorim sa nu doara...,sa fie printesa cuminte---si sa fie bine!!!
ne gandim la voi!!!
bine totusi ca faceti analize ca sa stiti exact despre ce este vb....
va poopam cu drag!!!

voi ce facet mamici???
noi ne imbracam sa mmergem undeva..la un spatiu de joaca
si sa vad dc imi cumpar sasu nu geaca p care am vazut-o liwlol.gif

va poopam tzuc.gif
geocoto
Buna mamici,
La noi a inceput sa ploua deci s-a terminat cu maneca scurta.Ne-am infofolit iar.

Anku (nu stiu daca stii dar) se poate la unele facultati sa ceri contra cost programa analitica.Este o carticica care descrie cu lux de amanunte toate materiile care le-ai facut si notele care le-ai primit.La mine a costat 50 de euro si a durat o luna sa mi-o editeze.Te-ar mai ajuta sa-ti faci copii legalizate si traduceri legalizate in tara ca sunt convinsa ca si la voi costa la fel ca si aici.Eu am trecut prin echivalarea diplomei in 2006 si mi-au cerut o gramada de acte.Totul m-a dus cam in jur de 1000 de euro.Lucrarea de licenta la fel am tradus-o dar un rezumat nu toata ca avea cam 400 de pagini si....Iti zic pt ca mie nu mi-a zis nimeni si a trebuit sa bat din usa in usa sa intreb.Cel mai bine este sa intrebi exact tot ce ai nevoie si vezi ce poti rezolva in tara daca nu vrei sa ramai sa muncesti cu ce iti dau ei.
Mie cu ce mi-au echivalat ei pot sa lucrez ca asitent kinetoterapeut sau sa merg la facultate sa-mi mai iau niste ore pentru ca cica in Romania am facut numai 100 de ore iar aici se fac 1000de ore de practica.
Scuze pentru offtopic.gif

Lucas a inceput de ieri sa caute in disperare peste tot si nu te intelegi cu el daca il iei de unde ii place.Si cel mai nasol ca ii da Aldei peste bot, ii baga degetul in ochi, o trage de coada.Momentan doar il atentioneaza dar sper sa nu o calce pe nervi si mai rau intr-o zi...ca stiu ce am la usa.
Are o mare problema in garaj, wacko.gif cum ne ducem sa luam ceva de acolo gata si el si cu greu il mai iei de acolo.Principala atractie sa invarta butoanele la masina de spalat si la uscator, sa inspecteze toate surubelnitele si sa se uite printre jucariile care eu ziceam ca i le schimb saptamanal sa nu se plictiseasca de el si le duc in garaj. nervi.gif
Acum cu ploaia asta daca nu-l duc la copii vor iesi scantei in casa daca va cere afara si eu nu am cum sa-l scot in ploaie.

Pupici ca doarme si ma duc sa ma intind si eu putin ca nu mai pot de atata raceala. oFloare1.gif
anku
QUOTE(geocoto @ May 26 2010, 11:45 AM) *
Buna mamici,
La noi a inceput sa ploua deci s-a terminat cu maneca scurta.Ne-am infofolit iar.

Anku (nu stiu daca stii dar) se poate la unele facultati sa ceri contra cost programa analitica.Este o carticica care descrie cu lux de amanunte toate materiile care le-ai facut si notele care le-ai primit.La mine a costat 50 de euro si a durat o luna sa mi-o editeze.Te-ar mai ajuta sa-ti faci copii legalizate si traduceri legalizate in tara ca sunt convinsa ca si la voi costa la fel ca si aici.Eu am trecut prin echivalarea diplomei in 2006 si mi-au cerut o gramada de acte.Totul m-a dus cam in jur de 1000 de euro.Lucrarea de licenta la fel am tradus-o dar un rezumat nu toata ca avea cam 400 de pagini si....Iti zic pt ca mie nu mi-a zis nimeni si a trebuit sa bat din usa in usa sa intreb.Cel mai bine este sa intrebi exact tot ce ai nevoie si vezi ce poti rezolva in tara daca nu vrei sa ramai sa muncesti cu ce iti dau ei.
Mie cu ce mi-au echivalat ei pot sa lucrez ca asitent kinetoterapeut sau sa merg la facultate sa-mi mai iau niste ore pentru ca cica in Romania am facut numai 100 de ore iar aici se fac 1000de ore de practica.
Scuze pentru offtopic.gif

Lucas a inceput de ieri sa caute in disperare peste tot si nu te intelegi cu el daca il iei de unde ii place.Si cel mai nasol ca ii da Aldei peste bot, ii baga degetul in ochi, o trage de coada.Momentan doar il atentioneaza dar sper sa nu o calce pe nervi si mai rau intr-o zi...ca stiu ce am la usa.
Are o mare problema in garaj, wacko.gif cum ne ducem sa luam ceva de acolo gata si el si cu greu il mai iei de acolo.Principala atractie sa invarta butoanele la masina de spalat si la uscator, sa inspecteze toate surubelnitele si sa se uite printre jucariile care eu ziceam ca i le schimb saptamanal sa nu se plictiseasca de el si le duc in garaj. nervi.gif
Acum cu ploaia asta daca nu-l duc la copii vor iesi scantei in casa daca va cere afara si eu nu am cum sa-l scot in ploaie.

Pupici ca doarme si ma duc sa ma intind si eu putin ca nu mai pot de atata raceala. oFloare1.gif

esti draguta...merci....
de la fac tb sa-mi iau dosarul cu acte ca nu le-am luat
am lasat totul acolo ptr ca am plecat de urgenta din tara din cauza toxolplosmozei
licenta la fel nu o am...
oricum i-am intrebat p astia dc are rost sa o dau si ei au zis ca nu am ce afce cu Drept in Germania
am zis BUUUUUUUUUUUUUUUNNN
atunci da-mi voie macar sa fiu ingrijitoare la cresa
i-am prezentat atestatul de educatoare plus dovada ca am studiat si Psihologia copilului la Cluj
nu se poate nici asa
tb sa-mi fac o calificare noua in orice domeniu as fi studiat sau lucrat in Ro
3 ani ptr ingrijitoare la cresa
5 ani ptr educatoare
3 ani jumate ca lucrator bancar
cam astea ar fi tintele mele
dar ptr astea imi tb bac-ca sa-l rec ei ca o baza
iar eu nu am diploma la mine ...fiind la facultate

plus ca au zis ca nu-mi recunosc nici bac-ul
decat dc prezint acte ca am studii superioare
deci aici studii superioare inseamna bac....in cel ami fericit caz liwlol.gif
nu e chiar asa tragic ca nu-mi rec bac-ul
dar mna...asa ptr mine....macar atat
aici iti tb bac-ul numai dc vrei sa fi doctor
in rest nu....
dar iti tb note bune la incheierea scolii profesionale
si poti fi manager,orice...in afara de medic!!!
si bineinteles cel putin 3 ani scolarizare specializate intr-o anumita directie/meserie

si vreau sa vb cu astea de la fac...sa-mi dea o adeverinta
plus dosarul cu acte....
si cred ac ajunge
ca la Cluj ala a fost Colegiul si nu e bine liwlol.gif

deci si suciti astia pana dupa
eu nu am dreptul sa practic nimic...esti o fericita ca ti-au recunoscut ceva!!!
eu o iau de 0 cu absolut tot
numai cate teste de lb am dat doh.gif
nici macar femeie de servici calificata ca si alea fac 2 ani de scolarizare...
plus ca nu orice femeie stie sa faca curat perfect ca sa nu aiba nimic de comentat nemtii
dar si fara sa se otraveasca sau a toarne solutiile minune super toxice din comert
e o arta in a face curat... hi.gif
acum am semnat un contract p o juamte de an
20 ore p sapt la cresa sau gradi...prin rotatie
dar cum va spuneam...stil voluntariat
mna...dar tot e ok...macar is cu oameni ca tare greu imi vine sa stau acasa ohmy.gif
p 80 ore ajung cam la 500
dar nu vreau asa toata viata
de aia vreau sa ma duc sa-mi rezolv ,sa-mi iau ce-mi tb
ca testul de lb se pare ca l-am luat la nivelul la care se cere sa poti face alta specialitate
si sa-i dau bataie.... biggrin.gif

deci...incepe si Lucas ...in forta
Ma scuzi...dar ai grija cu Alda..
am vazut aici la tv...a omorat un caine...dar era caine mic...un copil de un an si 3 luni
i-a spart oasele craniane
primii la care m-am gandit ati fost voi
Doamne fresete
si dupa aceea m-am gandit ac tb sa mergem acasa
si al meu Lup musca copii
cainele care a omorat copilu era de rasa mica si bland apartinand fam de multi ani
cel putin asa spun parintii copilului

eu l-am lasat p Darius sa-si satisfaca curiozitatile astea cu butoane
dar cred ca am facut rau...
ca acum s-au marit pretentiile...
idem...sa nu-l iei de acolo ...ca nu inceteaza din urlat
o ed mi-a zis sa-l las sa urle
dar io stiu.... sad.gif



anku
QUOTE(simina_ana @ May 25 2010, 01:15 PM) *
Anku, tricicleta lui Iancu arata asa http://www.dhsbaby.ro/triciclete.htm
Iti pun si o poza cu a lui...


deci m-a vrajit groaznic tricicleta voastra....
parca numai la ea ma gandesc
io...nu stiu ce sa zic...
dar nu am vazut asa aici!!!
si bita mi se pare super....

azi cred ca am vazut biberon de ala cu pai de care ziceai tu...
dar e noutate...
se pare ca romanii sunt mult mai inventivi.... rolleyes.gif


Rose....cum e???
ce este???
speram ca sunteti bine!!!
petronici ia mai trecut puiului raceala???
va poopam cu drag!!!
Claudia ce mai zici???
pregateli de concediu cool.gif ???

noi azi am fost plecati toata ziua...
nu i se mai termina domnule energia...
l-am dus si in carut,si p jos si cu troleul
si la cumparaturi si la loc de joaca
20 min de somn doh.gif
anku
a murit Jean Constantin mai fetelor???
crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif

Dumnezeu sa-l odihneasca crybaby.gif
claudiaena
Eu sunt costernata.... Gata e oficial ca ne taie cica DOAR 15%, zic ei.... Vorbeam aseara cu cineva si imi zicea ca bun, acum taiem din salarii si pensii, dar dupa aia ce? O sa ajungem sa ne dam in cap ptr o paine....Nu se face nimic ca sa mearga ceva, doar se fura....
Azi sunt deprimata.... Credeam ca nu o sa mai ajung niciodata ca acum 10 ani in urma sa mi se para un lux apa minerala, dar dupa cum se prevede, o sa redescoperim curand iarasi sifonul si cu suc la dozator, etc....
Mihai mi-a dormit tare prost, s-a foit toata noaptea si asa ca pe langa faptul ca aseara m-am culcat tarziu, am mai dormit si prost...Asa ca azi sunt si zombie si mai am si sindrom pre.... si cunt ciufuta fetelor, ca imi vine sa scot covorul afara sa-l bat, ca sa am ce bate, dar e mare si greu... nervi.gif
Gata ma opresc aici, ca si va deprim si pe voi....pouuuup oFloare1.gif
geocoto
Buna mamici,
Credeam ca este mai buna dimieata asta la voi dar vad ca si voi....

Anku nasol ce sa-ti zic...dar bina macar ca nu ai trecut de o varsta cand zici aaaa nu mai am chef de invatat.Ce sa faci mergi mai departe.Vezi ca exista data limita cand iti poti depune actele la facultate sau ma rog la o scoala care vrei tu pentru cei carora trebuie sa li se faca o echivalenta.Aici data limita este 1 mai la francofoni si 1 iunie la flamanzi.
Aici nu mai trebuie sa dau examenul de limba, pentru ca asta era ce ma tinea pe loc de cativa ani ca sa merg la facultate mai departe.De fiecare data cand era examenul respectiv aparea ceva si nu puteam sa invat.Acum m-am interesat si pentru tarile din EU nu este nevoie de examen.Am aplicat si eu si acum mari emotii sa vedem daca ma accepta...

Claudia intr-adevar cand vine o suparare parca vine buluc si te enerveaza orice.Sa ne rugam la D-zeu sa nu iasa urat ca romanii sunt razbunatori mai ceva ca ungurii si grecii la un loc..

Am auzit si eu te Jean Constantin, pacat, intr-adevar unul din putinii actori romani care mi-au placut cu adevarat si mi-a adus un zambet numai cand il vedeam .

Pup si o zi excelenta va doresc,
Geo

Petronici cum se simte Adelin?
Rose sa ne zici ce faci maine oFloare1.gif
anku
QUOTE(claudiaena @ May 27 2010, 07:53 AM) *
Eu sunt costernata.... Gata e oficial ca ne taie cica DOAR 15%, zic ei.... Vorbeam aseara cu cineva si imi zicea ca bun, acum taiem din salarii si pensii, dar dupa aia ce? O sa ajungem sa ne dam in cap ptr o paine....Nu se face nimic ca sa mearga ceva, doar se fura....
Azi sunt deprimata.... Credeam ca nu o sa mai ajung niciodata ca acum 10 ani in urma sa mi se para un lux apa minerala, dar dupa cum se prevede, o sa redescoperim curand iarasi sifonul si cu suc la dozator, etc....
Mihai mi-a dormit tare prost, s-a foit toata noaptea si asa ca pe langa faptul ca aseara m-am culcat tarziu, am mai dormit si prost...Asa ca azi sunt si zombie si mai am si sindrom pre.... si cunt ciufuta fetelor, ca imi vine sa scot covorul afara sa-l bat, ca sa am ce bate, dar e mare si greu... nervi.gif
Gata ma opresc aici, ca si va deprim si pe voi....pouuuup oFloare1.gif

sad.gif
chiar voiam sa intreb...pfffffff....
deci...is no comennt
dar alocatiile copiilor le-au lasat la 200 ron macar???
citisem ca FMI nu ar fi de acord cu luarea de 25% din salriu la bugetari...
dar propune marirea impozitelor...
cat dumnezeule sa le mai mareasca???
poate tot se mai rezolva ceva wacko.gif
dc iti zic ca noi nu cumparam apa minerala razi????
nu ca ar fi scumpa dar vrem sa protejam mediul
bine...e adev ca apa de la rubinet este super buna si controlata
si facem noi singuri apa minerala ...cu un aparat
arata la tv...ca se pune probl plasticului si a ambalajului in sine...la toate...
plasticul fiind deosebit de daunator mediului...

pffffffff...
hai ca te scot din depresie
gandeste-te ca te duci in Bulgaria super.gif
la soare...cu copii tai minunatti...
mna...aiurea...nici mie nu prea imi vine de nimic
a luat sotul masina....
si ma costa 134 euro p luna asigurari plus impozit....
deci 134 numai ca sta in garaj.... wacko.gif
de aia nu am vrut eu masina mad.gif

QUOTE(geocoto @ May 27 2010, 08:12 AM) *
Buna mamici,
Credeam ca este mai buna dimieata asta la voi dar vad ca si voi....

Anku nasol ce sa-ti zic...dar bina macar ca nu ai trecut de o varsta cand zici aaaa nu mai am chef de invatat.Ce sa faci mergi mai departe.Vezi ca exista data limita cand iti poti depune actele la facultate sau ma rog la o scoala care vrei tu pentru cei carora trebuie sa li se faca o echivalenta.Aici data limita este 1 mai la francofoni si 1 iunie la flamanzi.
Aici nu mai trebuie sa dau examenul de limba, pentru ca asta era ce ma tinea pe loc de cativa ani ca sa merg la facultate mai departe.De fiecare data cand era examenul respectiv aparea ceva si nu puteam sa invat.Acum m-am interesat si pentru tarile din EU nu este nevoie de examen.Am aplicat si eu si acum mari emotii sa vedem daca ma accepta...

Claudia intr-adevar cand vine o suparare parca vine buluc si te enerveaza orice.Sa ne rugam la D-zeu sa nu iasa urat ca romanii sunt razbunatori mai ceva ca ungurii si grecii la un loc..

Am auzit si eu te Jean Constantin, pacat, intr-adevar unul din putinii actori romani care mi-au placut cu adevarat si mi-a adus un zambet numai cand il vedeam .

Pup si o zi excelenta va doresc,
Geo

Petronici cum se simte Adelin?
Rose sa ne zici ce faci maine oFloare1.gif

deci ptr lb am dat o gramad de ex si cred ca voi mai da o gramada
eu cica ala de lb ptr o noua scolarizare l-am luat
desi a fost numai gramatica
si am zis ca nu stiu dc iau...ca m-am dus asa...fara nimic ...
si cand am vazut ce-mi baga gramatica acolo
am zis ca ma duc si aduc un elev de la ei de la scoala
sa vad dc face...
dar l-am luat
si in 10 cica facem test psihologic ca sa vada in ce directie ar tb sa merg cu meseria
aici e o gramada de birocratie...
tb chiar sa nu vrei sa faci nimic
ca sa nu faci nimic
ca in rest te indreapta ei peste tot
eu acum am semnat contractul ala de munca
si am leg cu o tipa care se ocupa special de scolarizarea tinerilor dar in cadrul Agentiei de munca
se numeste ceva de genul...sfatuitor in meseriisau pregatitor de meserii
mna...si a zis ca face ea tot
numai sa-i aduc hartiile si sa ma prezint la terminele p care mi le face
mna...si am tot respectul ptr asta
ptr ca asa cum spuneai tu...cateodata se intampla sa bati din usa in usa...
dar aici te ajuta....ca sa nu mai zic ac exista posibiltatea sa fac p banii lor scoala
mna ...numai ca ei vor sa ai totul facut la ei...
si sincer...mi se pare ok....

mna...bine ca ai reusit...si ca ai viitorul asiguarat
chiar dc ai fost singura... hi.gif
eu il am p sotul care se duce si vb etc...dar cateodata tot mi greu...
dar ...
ce sa facem???
unde sa ne ducem???
ui ce harmalaie e acasa.... crybaby.gif

ahhhhhhhh...Jean C...saracu....
mie mi-a mai placut mult de Dem Radulescu yes.gif
claudiaena
QUOTE(anku @ May 27 2010, 12:52 PM) *
sad.gif
chiar voiam sa intreb...pfffffff....
deci...is no comennt
dar alocatiile copiilor le-au lasat la 200 ron macar???
citisem ca FMI nu ar fi de acord cu luarea de 25% din salriu la bugetari...
dar propune marirea impozitelor...
cat dumnezeule sa le mai mareasca???
poate tot se mai rezolva ceva wacko.gif
dc iti zic ca noi nu cumparam apa minerala razi????
nu ca ar fi scumpa dar vrem sa protejam mediul
bine...e adev ca apa de la rubinet este super buna si controlata
si facem noi singuri apa minerala ...cu un aparat
arata la tv...ca se pune probl plasticului si a ambalajului in sine...la toate...
plasticul fiind deosebit de daunator mediului...

pffffffff...
hai ca te scot din depresie
gandeste-te ca te duci in Bulgaria super.gif
la soare...cu copii tai minunatti...
mna...aiurea...nici mie nu prea imi vine de nimic
a luat sotul masina....
si ma costa 134 euro p luna asigurari plus impozit....
deci 134 numai ca sta in garaj.... wacko.gif
de aia nu am vrut eu masina mad.gif


Mersi mult! Azi am avut apa oprita si l-am scos pe pitic la plimbare, bine mi-am rezolvat si treaba....am platit intretinerea, i-am cautat sosete albe Mariei (e inalta si are un picioor maaare, deh ea saracutza traieste pe picior mare)... Parca mi-am mai revenit, dar asa un pic.... Stii ce ma supara mai Ankule, ca o sa vina vremuri si mai rele ca acum, ca astia inca se imprumuta sa plateasca pensiile si salariile, si nu producem nimic, dar cand o mai veni si data scadentei la imprumut si atunci???? O sa fie prapad, si ma rog sa nu ajungem la stadiu la care iti va fi frica sa mai iesi pe strada, de teama sa nu iti dea una in cap ptr o paine...Acum stii incerc sa vad partea plina a paharului, bine ca suntem cu totii sanatosi, bine ca suntem impreuna, bine ca tati are serviciu si aduce cumva mai multi bani ca mine si bine ca nu a luat-o razna si nu ii bea sau sa-i cheltuiasca altundeva, bine ca avem un acoperis....Dar imi fac griji... Stii cand te inveti cu apa plata, parca iti vine greu sa treci la apa de la robinet--asa un exemplu, ca momentan si eu beau apa de robinet, dar am o cana filtranta si ma declar multumita, ptr ca initial am luat-o satui sa caram vara bidoane de apa plata 5 etaje....O sa ne restrangem si noi, ptr ca mie imi place sa fiu prevazatoare, nu azi mananc friptura si maine nimic....Asa ca ma rog sa fim sanatosi, ca in rest trecem noi si peste asta....Cred ca starea asta se datoreaza si tv, ptr ca din ora in ora auzi cel putin o data cuvantul Criza....Asa ca azi am zis ca ma uit pe posturi educative, gen Discovery, si nu mai ascult la cele informative....
Ce bine de tine ca stii germana, si Darius o va invata si pe asta si banuiesc ca tu ii vorbesti romaneste... Bine ca ai pui cetatean german si va avea mai multe sanse ca Mihai....Oricum succes cu alergatul ptr hartii si recalificari, deh, sanatosi sa fiti si platiti cu bine la masina si sa dea DD sa fie mai bine decat prevad eu....Gata, cred ca m-am mai racorit un pic.... notworthy.gif pupicei
anku
QUOTE(claudiaena @ May 27 2010, 12:28 PM) *
Mersi mult! Azi am avut apa oprita si l-am scos pe pitic la plimbare, bine mi-am rezolvat si treaba....am platit intretinerea, i-am cautat sosete albe Mariei (e inalta si are un picioor maaare, deh ea saracutza traieste pe picior mare)... Parca mi-am mai revenit, dar asa un pic.... Stii ce ma supara mai Ankule, ca o sa vina vremuri si mai rele ca acum, ca astia inca se imprumuta sa plateasca pensiile si salariile, si nu producem nimic, dar cand o mai veni si data scadentei la imprumut si atunci???? O sa fie prapad, si ma rog sa nu ajungem la stadiu la care iti va fi frica sa mai iesi pe strada, de teama sa nu iti dea una in cap ptr o paine...Acum stii incerc sa vad partea plina a paharului, bine ca suntem cu totii sanatosi, bine ca suntem impreuna, bine ca tati are serviciu si aduce cumva mai multi bani ca mine si bine ca nu a luat-o razna si nu ii bea sau sa-i cheltuiasca altundeva, bine ca avem un acoperis....Dar imi fac griji... Stii cand te inveti cu apa plata, parca iti vine greu sa treci la apa de la robinet--asa un exemplu, ca momentan si eu beau apa de robinet, dar am o cana filtranta si ma declar multumita, ptr ca initial am luat-o satui sa caram vara bidoane de apa plata 5 etaje....O sa ne restrangem si noi, ptr ca mie imi place sa fiu prevazatoare, nu azi mananc friptura si maine nimic....Asa ca ma rog sa fim sanatosi, ca in rest trecem noi si peste asta....Cred ca starea asta se datoreaza si tv, ptr ca din ora in ora auzi cel putin o data cuvantul Criza....Asa ca azi am zis ca ma uit pe posturi educative, gen Discovery, si nu mai ascult la cele informative....
Ce bine de tine ca stii germana, si Darius o va invata si pe asta si banuiesc ca tu ii vorbesti romaneste... Bine ca ai pui cetatean german si va avea mai multe sanse ca Mihai....Oricum succes cu alergatul ptr hartii si recalificari, deh, sanatosi sa fiti si platiti cu bine la masina si sa dea DD sa fie mai bine decat prevad eu....Gata, cred ca m-am mai racorit un pic.... notworthy.gif pupicei

mna...bine ca ai iesit
dar pacat ca ptr plata intretinerii sad.gif
pai....ma ia cu cutremur
nici eu nu stiu ce solutie ar fi....ptr tara noastra
ca vb ta...tb sa producem!!!
nuuuuuu...nu am zis ca tb bauta apa de la robinet
era...asa o discutie...sa nu te mai gandesti la indemnizatie
nu vis-a vis de preturi
ca...in Ro stiu ca e nu e prea filtrata...
la Cisnadie unde m-am nascut eu....
nu este apa potabila de 12 ani...
iar acum un an a arata cum arata sala aia care filtreaza
pai...nu stiu...m-am speriat...
desi au fost alocate fonduri...
si s-au imbolnavit de...ente4rocolita toti copii aproape...
anul trecut p bune:::
deci...e risc....
mna...ziceam ...si eu...asa ca sa fac conversatie biggrin.gif
a scris clar in ziar ac banii au fost bagati in buzunar

nu va avea mai multe sanse...DARIUS
ptr ca eu sper ca se face si in Ro mai bine
si cum spuneam...scartaie si aici tb...
dc da faliment Spania,Irlanda si Portugalia
am pus-o...
ca nu mai sunt bani nici la noi de pensii
deci...mi-i groaza!!!
ehhhhhhhhhh...de foame nu o sa murim!!! sad.gif

masina e 134 de euro numai asigurare Casco si impozit
nu rata ...ca barbate-meu e bolnav cand aud de rata in banca
asa ca a luat-o cu banii jos...
mna...dar mi se pare mult
sper sa- l pot convinge ca peste un an sa renunte la Casco-sau cum dumnezeu s-o scrie liwlol.gif s
si atunci vine mai putin.. wub.gif
exact asa sunt si eu ca tine...totul tb cantarit si gandit!!!
ca de nu....

daaaaaaaaaaa...asa fac si eu...mi-i groaza sa mai d4eschid tv-ul
ca numai vesti rele zice cancelara noastra doh.gif
multumim...de urari!!!
asemenea si voua!!!
pffffffff...si....imi pare aru ptr voi mamici!!!
cuvintele nu ajung....stiu...
nu tb luate astfel de masuri... sad.gif
Rose68
Fetelor sunt in fierbere
O prietena buna naste astazi. Am vorbit cu ea acum 10 minute si deja a facut epidurala. Dimineata i s-a rupt apa, are 37 de saptamani si 2 zile. A avut cateva sarcini pierdute...........E tot la dr cu care am nascut si eu..................
Dr se numeste Andreea...........de aceeea poarta fetita mea numele Andreea. Piticul care va apare astazi pe lume va purta numele de Marian..............asa a promis mamica tatalui ei inainte de a muri , ca daca va da nastere unui baiat ii va purta numele. Vorbesc cam incoerent dar sunt plina de emotie....................Pupicei de la Braila

va scriam voua si ma sunat sotul ei sa imi spuna ca deja a ajuns la dilatatia 7.
anku
QUOTE(Rose68 @ May 27 2010, 02:26 PM) *
Fetelor sunt in fierbere
O prietena buna naste astazi. Am vorbit cu ea acum 10 minute si deja a facut epidurala. Dimineata i s-a rupt apa, are 37 de saptamani si 2 zile. A avut cateva sarcini pierdute...........E tot la dr cu care am nascut si eu..................
Dr se numeste Andreea...........de aceeea poarta fetita mea numele Andreea. Piticul care va apare astazi pe lume va purta numele de Marian..............asa a promis mamica tatalui ei inainte de a muri , ca daca va da nastere unui baiat ii va purta numele. Vorbesc cam incoerent dar sunt plina de emotie....................Pupicei de la Braila

va scriam voua si ma sunat sotul ei sa imi spuna ca deja a ajuns la dilatatia 7.

ohhhhhhhhhhhhh...ce frumos!!!
ce frumos ca esti as o prietena buna sa ai astfel de emotii ptr ea...
sa dea dumnezeu sa fie bine
deci de aia se numeste Andreeiuta Andreea!!!
si eu port numele unei asistente care mi-a salvat viata practic!!!
Anca...
bine ca a facut epidurala
sa dea dumnezeu sa fie bine
voi cum sunteti altcumva??? tzuc.gif

ma duc pa...
simina_ana
Salutare fetele.......sunt pe fuga dar nu se putea sa nu va salut asa putin...smile.gif
Noi am ajuns cu bine la Bucuresti...Iancu s-a comportat exemplar, putin spre sfarsit mai marait ca ii era foame....dar am intarziat masa doar cu jumatate de ora.
Acum suntem la verisoara mea si ne simtim ff bine.....facem ceva de papa.....Iancu e atras de ea...si o iubeste....
Maine plecam la Botosani....si speram sa fie ok drumul...
Rose va tin pumnii pentru maine.....sa fie totul ok....si sper ca prietena ta sa aiba o nastere usoara...sau daca a nascut deja sa fie sanatos bebelu si ea la fel....si sa se recupereze4 repede....
Piticii bolnaviori cum mai sunt? Adelin, Lucas, Mihaitza????
Anku cum ati facut cu Darius? Probati scaunelul?
Oana????Voi ce noutati aveti?
Fug.....ca e gata papa ......
Va pup cu drag si sa stiti ca o sa-mi fie dor de voi zilele astea.....
claudiaena
eu ma uit la eurovision.... ce faceti fetelor, votati si voi? Mai ales cele plecate in afara poate votati voi....Nu am fost atenta sa va pot spune daca costa sau e gratis....
Eu am tras o smotruiala in camerele care incep cu B, ca azi daca am avut apa oprita a venit mizerabila si a trebuit sa frec chiuvetele si wc si cada....Macar e bine ca cica s-au pus tevi noi la apa de la canal si acum le-au pus in uz, inlocuindu-le practic pe cele vechin si ruginite...
Simina, maine drum bun si distractie placuta, ca parca ai zis ca va duceti la nunta?
Ankule, ce face Darius? Tot nebunii sau si azi ai avut copil exemplar....?
Rose, ce face tanara mamica? Dar bebitza? Cum il chiama? Da-ne detalii, ca eu ma emotionez de cate ori aud ca a nascut cineva... E intradevar un moment unic trait doar de noi, fetelor!!!!
Oana, voi? Matei, cuminte sau un pic obraznic? Mihai de cateva zile ma termina, e agitat si iritat, doarme haotic si seara abia astept sa il pasez lui tati....
Petronici, vine weekendul, iar la munca? Ce face Adelin, mai bine?
Geo, voi? Cat mai sta mama ta? Ce face piticu'?
tzuc.gif
anku
QUOTE(claudiaena @ May 27 2010, 09:40 PM) *
eu ma uit la eurovision.... ce faceti fetelor, votati si voi? Mai ales cele plecate in afara poate votati voi....Nu am fost atenta sa va pot spune daca costa sau e gratis....
Eu am tras o smotruiala in camerele care incep cu B, ca azi daca am avut apa oprita a venit mizerabila si a trebuit sa frec chiuvetele si wc si cada....Macar e bine ca cica s-au pus tevi noi la apa de la canal si acum le-au pus in uz, inlocuindu-le practic pe cele vechin si ruginite...
Simina, maine drum bun si distractie placuta, ca parca ai zis ca va duceti la nunta?
Ankule, ce face Darius? Tot nebunii sau si azi ai avut copil exemplar....?
Rose, ce face tanara mamica? Dar bebitza? Cum il chiama? Da-ne detalii, ca eu ma emotionez de cate ori aud ca a nascut cineva... E intradevar un moment unic trait doar de noi, fetelor!!!!
Oana, voi? Matei, cuminte sau un pic obraznic? Mihai de cateva zile ma termina, e agitat si iritat, doarme haotic si seara abia astept sa il pasez lui tati....
Petronici, vine weekendul, iar la munca? Ce face Adelin, mai bine?
Geo, voi? Cat mai sta mama ta? Ce face piticu'?
tzuc.gif

unde este Eurovision???
de la ce ora???
pfffffffffffffff...la mine nu arata!!!
claudiaena
QUOTE(anku @ May 27 2010, 11:04 PM) *
unde este Eurovision???
de la ce ora???
pfffffffffffffff...la mine nu arata!!!


TVR 1... Imim pare rau ca nu pot spune nr de telefon.... Vezi poate poti receptiona pe calculator tvr.... E in direct... Sambata e intrecerea finala iar acum e presectia.... tzuc.gif
anku
QUOTE(claudiaena @ May 27 2010, 10:13 PM) *
TVR 1... Imim pare rau ca nu pot spune nr de telefon.... Vezi poate poti receptiona pe calculator tvr.... E in direct... Sambata e intrecerea finala iar acum e presectia.... tzuc.gif

aha...deci sambata este finala!!! oFloare1.gif
am crezut ca e finala!!! tzuc.gif
anku
Rose68
Prietena mea a nascut ieri
Au fost ceva peripetii dar acum sunt bine amandoi.
A vrut sa nasca natural. Dupa epidurala la ora 15.30 avea dilatatie 7. A avut nevoie de plosca dar nu a reusit nimic. Asa ca i-au pus sonda. Cred ca au atins ceva caci a inceput tasneasca sangele. Asa ca au operat-o de urgenta.
Acum uite 2 pozici:
prima poza a Andreeei la jumatate de ora de la nastere
cealalta e cu bebe Marian tot la jumatate de ora de la nastere, nascut ieri la ora 18.00 cu 2900 la 37 de saptamani.
Amandoi s-au nascut in acelasi spital cu aceeasi d-na doctor. Chiar radeam ieri cu sotul ca daca vine bebe 2 nu mai avem medic caci si dr e insarcinata in 4 luni si are in burtik fetita.
claudiaena
QUOTE(Rose68 @ May 28 2010, 12:00 PM) *
Prietena mea a nascut ieri
Au fost ceva peripetii dar acum sunt bine amandoi.
A vrut sa nasca natural. Dupa epidurala la ora 15.30 avea dilatatie 7. A avut nevoie de plosca dar nu a reusit nimic. Asa ca i-au pus sonda. Cred ca au atins ceva caci a inceput tasneasca sangele. Asa ca au operat-o de urgenta.
Acum uite 2 pozici:
prima poza a Andreeei la jumatate de ora de la nastere
cealalta e cu bebe Marian tot la jumatate de ora de la nastere, nascut ieri la ora 18.00 cu 2900 la 37 de saptamani.
Amandoi s-au nascut in acelasi spital cu aceeasi d-na doctor. Chiar radeam ieri cu sotul ca daca vine bebe 2 nu mai avem medic caci si dr e insarcinata in 4 luni si are in burtik fetita.


Sa le traiasca bebele!!! Multumim ca ne-ai tinut la curent.... Nu ti se pare ca a trecut prea repede timpul, cand te uiti la Andreea la cateva ore si acum deja are 1,6 ani? Eu asa am impresia, mai ales acum la bb 2, ca la Maria parca trecea mai incet....Ptr tanara mamica trandafir.gif , iar ptr mami de fetita "mare"= tzuc.gif
claudiaena
Ankule, cred ca ai aflat ca Romani s-a calificat in finala, care e sambata seara.... Nu am mai deschis pc-ul aseara ca era 1,19 E si mi s-a parut cam piperat...Macar anul asta poate fixa un pret mai rezonabil, mai ales ca e criza in toata Europa....Oricum, o sa vedem ce face tara noastra.... Pupici si WEEKEND PLACUT LA MAMICI SI BBICI.... tzuc.gif
anku
QUOTE(claudiaena @ May 28 2010, 11:19 AM) *
Ankule, cred ca ai aflat ca Romani s-a calificat in finala, care e sambata seara.... Nu am mai deschis pc-ul aseara ca era 1,19 E si mi s-a parut cam piperat...Macar anul asta poate fixa un pret mai rezonabil, mai ales ca e criza in toata Europa....Oricum, o sa vedem ce face tara noastra.... Pupici si WEEKEND PLACUT LA MAMICI SI BBICI.... tzuc.gif

aha....
am vazut si eu...dar nu in direct
ci de la 12.40
Ucraina mi s-a parut ...aiurea rau de tot
CE SCHIMBATA e Paula Seling!!! oFloare1.gif
deci...nu stiu..mie sincer nu-mi place melodia!!!
are melodii mult mai superbe Paula Seling!!!
dar ...poate dc o ascult de mai multe ori gasesc ceva artistic in ea si o sa-mi placa yes.gif
pai maine....suntem ...la tv....ca si anu trecut.... yes.gif
anku
QUOTE(Rose68 @ May 28 2010, 11:00 AM) *
Prietena mea a nascut ieri
Au fost ceva peripetii dar acum sunt bine amandoi.
A vrut sa nasca natural. Dupa epidurala la ora 15.30 avea dilatatie 7. A avut nevoie de plosca dar nu a reusit nimic. Asa ca i-au pus sonda. Cred ca au atins ceva caci a inceput tasneasca sangele. Asa ca au operat-o de urgenta.
Acum uite 2 pozici:
prima poza a Andreeei la jumatate de ora de la nastere
cealalta e cu bebe Marian tot la jumatate de ora de la nastere, nascut ieri la ora 18.00 cu 2900 la 37 de saptamani.
Amandoi s-au nascut in acelasi spital cu aceeasi d-na doctor. Chiar radeam ieri cu sotul ca daca vine bebe 2 nu mai avem medic caci si dr e insarcinata in 4 luni si are in burtik fetita.

sa dea sanatate Dumnezeu la fetita si mamica!!!
brrrrrrrrrrrr...saraca femeie!!! oFloare1.gif
oare toti nou-nascutii seamana sau numai Andreeiuta si Marian???
al meu io stiu ca nu semana cu nici unul dintre noi nascuti
bine...ca erau de toate natiile...si negri si chinezi!!! liwlol.gif
si mamici din Maroc!!! smile.gif saracile tb sa-si poarte fustele si in spital
voi c e faceti???
petronici
buna fetelor....
Adelin,e mai binisor...inca mai are un pic de tuse,aerosol nu i-am mai facut ca nu vrea deloc sa stea,era o lupta grea sa-l pot stapani la aerosol spada.gif ....
eu astazi am schimbat complet look-ul,adica m-am tuns scurt,de la parul pana la jumatate spatelui acum e pana la urechi....imi parea rau ca m-am facut bruneta din blond si asa il las sa cresca si cum se mai duce din negru revin cu blondul ca parca mai bine imi statea....acum sa vad ce reactie va avea sotul diseara cand ma vedea,ca lui nu-i place deloc cu parul scurt anima1.gif ,sper sa se obisnuiasca....
duminica sunt toata ziulica la munca wife.gif ,avem o impatasanie(aici o fac prima cam pe la 8-9 ani si cheama toata familia si prietenii la eveniment,sunt in jur de 60 de pers),si dureaza pana mananca tot in jur de 5 ore....daca era timpul frumos sotul ar fi vrut sa tragem o fuga pana la mare,dar mai asteptam ce sa fac....poate se nimereste vreun week-end liber si la mine in lunile iunie si iulie sa putem merge impreuna....
Simina,distratie placuta la nunta si te asteptam sa ne povestesti cum a fost le revederea colegilor si sa ne pui pozici....
Rose,felicitari prospetei mamici si poate il botezati si pe Marian....inca nu stii nimic de rezultatele analizelor Andreutzei???
Claudia,si pe cand o sa plecati in vacanta??? copilasi tai frumosi ce mai combina???
Anku,sa mai acomodat Darius cu scaunelul???
Geo,ai trimis cumva ceva ploii si pe aici,ca iarasi sa racit vremea si da sa ploua....ne-a tinut prea mult aproape 3 zile insorite si cald mad.gif
Denisa,Matei,Matei ce mai fac???
pupicei dulcei tuturor copilasilor tzuc.gif
geocoto
AAAA eusa_clap.gif mami Petronici pt schimbarea de look.Eu nu mai apuc si acum pleaca mama si sa vei pe urma daca mai fac ceva...mama pleaca pe 17 iunie si pe urma vin socrii 3 saptamani in iulie.
Noi am fost plecati la Paris cu treaba si pentru ca nu am reolvat am hotarat sa ramanem acolo o noapte. partners.gif doi indragostiti nu alta, asa ne-am simtit.Lucas a ramas cu buni acasa si s-au inteles ff bine.
La eurovision nu mai votez ca am votat anul trecut si din cati romani sunt aici au aratat ca au primit doar un punct deci...sa fac manevre peste tot.Inca nu am ascultat melodia Paulei, dar cea a Belgiei imi place ff mult Me and my guitar.
Cat despre temperaturi o las balta..ba ploua, ba iese putin soarele, bate vantul...nu stiu ce sa zic.

Mami Adriana asteptam sa ne zici cum a fost nunta ca ne-ai tot "amenintat" atat cu ea, de fapt pe tine mai mult te-ai "amenintat " taind dulciurile biggrin.gif .Poze daca se poate.
Rose felicitari pentru baietelul prietenei tale.Chiar seamana cu Andreuta nu gluma.
Oanaaaaaaa nu mai apucam sa vorbim..macar ne mai scrii aici cand mai ai timp.Pup dulce de tot 2 prieteni dragi.
Claudia abea astept sa ajungi la bulgari si sa te relaxezi ca ai si tu nevoie putin.Cred ca nu-i simplu cu 2 copii fie ei si cei mai cuminti posibili.Mama de cand este aici si nu mai se uita la romani este mult mai calma.Stirile in Ro imi dau dureri de stomac la propriu.Nu am pus antena pe romani ca sa invat limbile cat mai bine.Vad filme in engleza cu subtitrare in flamanda sau programe frantuzesti subtitrate in franceza.

Gata fug ca am scris mesajul asta in 5 ore.. oFloare1.gif
oana petrina
buna dragelor,
nu mai eusesc sa intru pe net ca toata ziua fugaresc copilul smile.gif
Claudia felicitari ptr cei 10 anisori de casnicie . sa va dea DD cat mai multi ani frumosi , sa imbatraniti impreuna si sa aveti mereu casa plina de copii si nepoti. sa va distrati in bulgaria si asteptam poze.
Rose sa-i traiasca comoara prietenei tale si sa fie sanatoasa. Andreuta ce mai face?
Anku nu te speria cu drumurile ca nu toti bebeii reactioneaza la fel. si oricum eu am zis ca nu mai fac un drum asa de lung dar in august vrem sa plecam in vacanta prin banat si sarbi. asa ca ....tot drum lung. asta e ne descurcam noi. ce mai face Darius la bazin?
bravo Petronici ca ai grija de tine si te-ai aranjat. asa ar trebui sa incepem sa avem grija si de noi ca sa nu se uite sotii chioras. nu de alta dar nu mi-as dori un sot chior(ca-i scot ochii evident) smile.gif
Geo chiar ca nu mai apucam sa vrb. eu ma vaitam pe mess la tine ca nu vrei sa vrb cu mine si Vlad mi-a scris ca ar vrb dar doarme liwlol.gif iar eu iti scrisesem de dor si jale , cred ca s-a stricat de ras sotul tau. bravo ca v-ati facut de cap la Paris. ar trebui sa profitati din plin cat mai sta mami tau.pupam puiul Lucas
Simina e un scump puiul tau , in bicicleta fara bicicleta , in scaun fara scaun iti vine sa-l mozolesti non stop. vezi sa nu mananci tot tortul miresei smile.gif.
Matei face ca de obicei numai traznai dar creste asa de frumos ca imi trece supararea pe el. dar abea astept toamna sa-l duc la gradi ca sunt epuizata.
http://www.youtube.com/watch?v=tuWiNN_PZU4
ca sa ne vedeti in actiune
street dance. e innebunit sa danseze si cum vede pe cineva pe strada ca danseaza hop si el. mai greu pana filmeaza bunica
http://www.youtube.com/watch?v=xv2f7fGFBXI
e pasionat de sarituri
http://www.youtube.com/watch?v=92R8AUB71pY
http://www.youtube.com/watch?v=Xo09telSRNY
ca atat despre noi
va pupam
claudiaena
HAI ROMANIA! Noi ne uitam la Eurovision...., culmea toti, inclusiv Mihai, care azi nu a facut nani decat o ora la pranz si apoi deloc, pana la 9 seARA, cand am ajuns in urlete acasa de la plimbare. Cum l-am pus in patut a adormit aproape instantaneu, dar s-a trezit in urlete dupa juma de ora. L-am spalat si schimbat in urlete si acum sta ca leguma, fara chef si se uita la tv la Eurovion....
Oana, sa-ti traiasca piticul.... Are niste ochi, zici ca l-ai machiat, mai mami....O sa innbuneasca fetele!!!
pupici....
anku
si eu sunt prezenta la Eurovision...
petronici...cam asa m-am simtit si eu cand m-am vopsit bruneta din blonda
prietenul meu de atunci s-a speriat de mine...
a venit seara p la 23 ...si eu dormeam in pat si cand a aprins lumina
si a vazut o bruneta in loc de blonda a rezut ca a gresit adresa liwlol.gif
ia placut sotului???eu sper ca da
ce face Adelin???
Simina ...distractie faina la nunta
Oana...jaful meu de lap-top...nu ma lasa sa vad video...o sa ma uit cand imi repara pc-ul
pana atunci va poopam...
si de abia asteptam sa vedem p Mateiut in actiune wub.gif
geo...si eu exact asa am facut...
nu am luat antena romaneasca ca sa invat ceva ...
ce fain e la tine...
iti scrie in flamanda-ceea ce este super ca inveti mult mai usor
si vb engleza-astfel tine antrenata lb engleza
super yes.gif
la mine toate sunt direct traduse in germana
si de cand vb germana parca nu mai vb engleza
imi vin in minte numai cuvinte germane asnd incerc sa vb engleza mad.gif

acum e Belgia wub.gif
claudia...comunicam si vizioanare ploacuta
anku
deci ...mie Germania si Romania mi se par cele mai cele!!!
tb sa ocupe un loc fruntas acum Romania cu mel care a avut-o...
ptr ca acum chiar imi place....
Portogalia a mai fost super ptr mine...si Israel oFloare1.gif
claudiaena
noua ne-a placut turcia, romania, azerbaidjan, armenia, danemarca, grecia
astia comenteaza, ca germania e cotata f bine, dar nu pot spune ca am cazut pe spate...
anku
mie Turcia nu mi-a placut deloc deloc...
nu pot sa inteleg de ce ocupa loc fruntas...
wacko.gif
anku
Spania si Portugalia au dat la Romania 12 pct... pray.gif
iar ro a intrat p locul 5!!! eusa_clap.gif

si Belgia se tine tare!!! love1.gif
claudiaena
mie nu imi place belgia deloc... dar ca intotdeauna, eu si cu al meu sot tinem cu louserii-cum mai zic eu....
Germania e ciudata, nu pot spune ca imi place dar nici nu imi displace.... cred ca, ascultand-o mai des o sa imi placa din ce in ce mai mult....
claudiaena
oricum nu conteaza ce imi place mie.... dr inchid pc-ul si mai vb deja m-am enervat ca am trecut pe locul 7... oFloare1.gif
Rose68
Claudia nu mai fi suparata!
Am iesit totusi pe locul 3!
Noapte buna!

Felicitari Ankule!
anku

yessssssssssssssssssss!!!
Germania LOCUL 1-246 puncte
TurciaLocul 2-170 puncte
Romania-162 puncte


Lena este o tipa fff naturala....
melodia nu e cine stie ce dar vocea e ok...
mi-a placut nespus de mult reactia ei cand a aflat ca a castigat...modesta
din 82 nu a mai castigat Germania
Lena-actuala castigatoare este impreuna cu fostul castigator de anul trecut al Norvegiei oFloare1.gif
misto love1.gif

acum...normal ca e si chestie politica... oFloare1.gif

de la Moldova a mai primit Romania 12 pct
am avut dreptate sa zic ca cel ami mult imi place Romania si Germania
numai ac eu nu sunt cu Rock-ul si nu-mi place deci Turcia
dar de ce nu a reprezentat Tarkan??
geocoto
Wow mamici ce de comentarii si eu am lipsit...de fapt nu am lipsit am stat si m-am uitat la TV la Eurovision.
Pai mai Anku au castigat turcii un loc doi si pentru ca sunt fffffff muuuuuuuuuuuuuuuulti in toate tarile.Si la voi stiu ca esista o comunitate ff mare.
Sunt multe tari care au primit puncte de sustinere si nu neaparat pentru melodie.
Mi-a parut rau de Belgia ca a luat numai atat, ati auzit si voi cum a cantat publicul impreuna cu solist.Asa ceva nu ai cum sa regizezi...
Oricum felicitari Germaniei, am realizat ca mai castiga si cei care au ceva talent natural mai proaspat si nu numai veteranii.Mi-e cunoscuta melodia dar nu as putea sa spun acum cu ce imi seamana.Ceva influente Avril Lavigne, Alesha Dixon, Amy Macdonald deci ceva proaspat si mai este si draguta Lena.
Melodia Romaniei nu a fost rea deloc, am auzit-o si aici cand a venit sa cante live pt romanii de aici.Moldova unsure.gif not my stile...
Grecia au avut cu Elena Paparizou 2 Opa si anul asta un Opa asa ca ...plus ca solistu' trasese si la masea.
Mai mi-au placut Portugalia, Spania si cam atat...

Am fugit ca nu se trezeste piticu' si avem o mica petrecere cu cei de la Biserica dupa slujba,
oFloare1.gif
anku

ahhhhh...se poate si asta sa fie...ca sunt multi turci in toata lumea si astia nu se uita la bani cand e vb de asa ceva
oricum...NU...mie nu mi-a placut piesa...
ma asteptam la ceva super din partea lor-....


cde faceti mamici???
p la noi a plouat!!! mad.gif
oana petrina
buna fetele
ma bucur ca am iesit pe locul 3 desi pe mine melodia noastra nu m-a impresionat. nici cea a nemtoaicei. mie mi-a placut tare de tot ucraina( super voce si melodie) mi-au placut turcii. grecia mi s-a parut oribila la fel si bulgaria, a cantat bine si tipul din israel . oricum au fost voci bune anul asta si cateva melodii super. gata am scris si eu de eurovision smile.gif acum ma duc sa pap un gratarel facut de sotul meu.
va pup
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.