Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
Rose68
Neatza!
Sarbatorim vineri si sambata. Asa au vrut musafirii si asa am patit si anul trecut. Unii tin mortis sa vina de ziua ei, altii sa vina sambata caci e weekend.
Ieri Andreea a fost cumintica, spune mamaia. A mers cu ea la biserica caci chiar ii place apoi a plimarita prin parc. De papat ....eu ii dadusem niste repere orare si cam ce sa pape.....a gustarit din toate....ciorbica din 250 ml cam jumatate iar sticlele de lapte 3 la numar toate cu 180ml din fiecare bause cam pana la jumatate.Iar seara cand am venit eu papa un iaurt.....a plecat mamaita l-a terminat cu mine si a mai cerut unul........tare m-am mirat....tati zice: cred ca a facut greva foamei azi...............dar nu era chiar asa..................si a papat fara Gummy bear si alte cele chiar daca mai putin....la mine nici nu gusta fara calc sau tv. Una peste alta o consider o zi reusita,...mamaita a spus ca nici nu s-a chinuit prea mult caci avand muzica fundal s-a uitat mult pe carticele sau s-a jucat cu jocuri gen puzzle.
Pentru ziua ei i-am cumparat totul cu Mickey Mouse caci e innebunita dupa el. (inclusiv tortul)
Am vazut in Bucuresti la farmaciile Dona niste jucarii mai deosebite de la firma Tommy dar eram in viteza si le-am vazut doar prin geam ..............pana aseara am tot regretat ca nu am intrat..............mai ales ca era ziua ei....unde oi fi avut mintea nu stiu...............
Iar revederea cu colegii a fost nemaipomenita. Va dati seama mi-am facut intrarea la o petrecere de zile mari ...........cu nume grele din domeniul meu ..........inclusiv 2 ministri si vreo 5 subsecretari de stat plus nu stiu cati profesori universitari..........iar mancarica bufet suedez dar super incarcat...........sincer eu nu prea am papat caci tare mai imi era dor de colegi si am mai facut si noi cunostiinte.........
anku
ce frumos floare2.gif
ma bucur ca totul a fost bine... oFloare1.gif
poopici voua...chiar a mancat bine Andreeiuta
si distractuie faina!!! tzuc.gif


la multi ani ....ptr ieri!!! occasion.gif
anku
si pozici asteptam dc sarbatoriti sambata!!! tzuc.gif
simina_ana
QUOTE(Rose68 @ Dec 1 2010, 10:45 AM) *
Neatza!
Sarbatorim vineri si sambata. Asa au vrut musafirii si asa am patit si anul trecut. Unii tin mortis sa vina de ziua ei, altii sa vina sambata caci e weekend.
Ieri Andreea a fost cumintica, spune mamaia. A mers cu ea la biserica caci chiar ii place apoi a plimarita prin parc. De papat ....eu ii dadusem niste repere orare si cam ce sa pape.....a gustarit din toate....ciorbica din 250 ml cam jumatate iar sticlele de lapte 3 la numar toate cu 180ml din fiecare bause cam pana la jumatate.Iar seara cand am venit eu papa un iaurt.....a plecat mamaita l-a terminat cu mine si a mai cerut unul........tare m-am mirat....tati zice: cred ca a facut greva foamei azi...............dar nu era chiar asa..................si a papat fara Gummy bear si alte cele chiar daca mai putin....la mine nici nu gusta fara calc sau tv. Una peste alta o consider o zi reusita,...mamaita a spus ca nici nu s-a chinuit prea mult caci avand muzica fundal s-a uitat mult pe carticele sau s-a jucat cu jocuri gen puzzle.
Pentru ziua ei i-am cumparat totul cu Mickey Mouse caci e innebunita dupa el. (inclusiv tortul)
Am vazut in Bucuresti la farmaciile Dona niste jucarii mai deosebite de la firma Tommy dar eram in viteza si le-am vazut doar prin geam ..............pana aseara am tot regretat ca nu am intrat..............mai ales ca era ziua ei....unde oi fi avut mintea nu stiu...............
Iar revederea cu colegii a fost nemaipomenita. Va dati seama mi-am facut intrarea la o petrecere de zile mari ...........cu nume grele din domeniul meu ..........inclusiv 2 ministri si vreo 5 subsecretari de stat plus nu stiu cati profesori universitari..........iar mancarica bufet suedez dar super incarcat...........sincer eu nu prea am papat caci tare mai imi era dor de colegi si am mai facut si noi cunostiinte.........



Ai vazut mami drag ca te-ai ingrijorat degeaba????
Bravo Andreutza....ca i-ai demonstrat lui mami ca se stresa degeaba....
Iubitica mica...te pregatesti de ziua ta????
simina_ana
Ce faceti fetele??? LA multi ani de ziua Romaniei.....in orice colt al lumii v-ati afla....

La noi ploua, bate vantul...asa ca stam prin casa si facem ceva bun cred, mai pe seara. Imi testez retetele de dulce, ca sa vad daca ma bag la asa ceva pentru ziua lui Iancu.
Piticul nu vrea sa adoarma...il aud cum striga si il ameteste pe tati liwlol.gif

Fetelor....am intrat in decembrie....mai e putin si incep petrecerile pentru piticii nostrii....vine Craciunul....uf...ce dezmat luna asta:))


anku

iaca-ta cum e vremea la noi...
de la 12 ninge asa....cu fulgi imensi....



acasa.....acum vreo ora...

simina_ana
QUOTE(anku @ Dec 1 2010, 10:43 PM) *

iaca-ta cum e vremea la noi...
de la 12 ninge asa....cu fulgi imensi....



acasa.....acum vreo ora...



Doamne.....pare ireal....la noi e urat si ploua si la voi e o zapadaaaaa
Vreau si euuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!
Oricum din cate mi-a spus Bebe in Sibiu nu sunt ierni din alea "grele".....asa ca sper ca atunci cand mergem la Botosani sa fie acolo zapada .....macar asa de un sanius....Azi cel putin Botosaniul e sub cod galben de ninsori pana maine....deci sper sa avem parte si noi de ceva "albeata" pe perioada sejurului la bunici.....
SI sa de obicei...ochisorii astia albastri ma fascineaza cu totul.....pupa-i nasucul lui Daio tzuc.gif
anku
QUOTE(simina_ana @ Dec 1 2010, 08:15 PM) *
Doamne.....pare ireal....la noi e urat si ploua si la voi e o zapadaaaaa
Vreau si euuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!
Oricum din cate mi-a spus Bebe in Sibiu nu sunt ierni din alea "grele".....asa ca sper ca atunci cand mergem la Botosani sa fie acolo zapada .....macar asa de un sanius....Azi cel putin Botosaniul e sub cod galben de ninsori pana maine....deci sper sa avem parte si noi de ceva "albeata" pe perioada sejurului la bunici.....
SI sa de obicei...ochisorii astia albastri ma fascineaza cu totul.....pupa-i nasucul lui Daio tzuc.gif

lasa ca vine cu siguranta si la voi... biggrin.gif
la noi buba este ca luni va ploua...si 11 grade
acum sunt -13 grade si luni.... oFloare1.gif a luat-o razna vremea si inca ninge
mai...zapada este si la Sb...cel putn acum 3 ani asa era...bineinteles nu atata de multa ca in partile Moldovei...
acolo este iarna ca in vis.... hug.gif
multumim de complimente
frumoasa semnatura tzuc.gif
si ....te-ai gandit la meniul de ziua lui Iancu???

ma duc...
mi-au mutat filmul la 23.10 miercuri....


Geo...sper ca sunteti bine in afara de proasta logare...
sunt intr-adevar fff multe probl....
Oana...numai la asa ceva nu m-am gandit cand am vazut lunga voastra absenta...injectabil!!!
saracutii de voi....
insanatosire grabnica va doresc!!!
simina_ana
QUOTE(anku @ Dec 2 2010, 02:18 AM) *
lasa ca vine cu siguranta si la voi... biggrin.gif
la noi buba este ca luni va ploua...si 11 grade
acum sunt -13 grade si luni.... oFloare1.gif a luat-o razna vremea si inca ninge
mai...zapada este si la Sb...cel putn acum 3 ani asa era...bineinteles nu atata de multa ca in partile Moldovei...
acolo este iarna ca in vis.... hug.gif
multumim de complimente
frumoasa semnatura tzuc.gif
si ....te-ai gandit la meniul de ziua lui Iancu???

ma duc...
mi-au mutat filmul la 23.10 miercuri....
Geo...sper ca sunteti bine in afara de proasta logare...
sunt intr-adevar fff multe probl....
Oana...numai la asa ceva nu m-am gandit cand am vazut lunga voastra absenta...injectabil!!!
saracutii de voi....
insanatosire grabnica va doresc!!!



Acuma sunt in cautari pentru meniu.....de ziua lui o sa facem ceva restrans acasa , doar cu familia asa cum am facut si anul trecut iar pe 11 o sa-i tinem ziua la un pub cu tot tacamul....si pe 13 plecaaaaammmm super.gif
Apropos de semnatura...acum am vazut ....voi aveti ochisorul stang....noi pe cel drept liwlol.gif....
Vizionare placuta.....merg si eu la nani...
Noapte buna fetele!!!
anku
a nascut Pustiks!!! super.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Dec 2 2010, 02:29 AM) *
a nascut Pustiks!!! super.gif



Stiu ...am vazut....faina zi si-a ales bebelu' sa vina pe lume.....Acum 2 ani si tati il ruga pe Iancu sa iasa din burtica.....dar ti-ai gasit liwlol.gif....doamne si acum parca traiesc emotiile alea...vad ca si anul acesta ca si anul trecut sunt extrem de emotionata.....de fapt cred ca toata viata o sa fiu asa ...stiind ca acum "n" in urma se intampla aia...sau aia...liwlol.gif
anku
QUOTE(simina_ana @ Dec 1 2010, 11:34 PM) *
Stiu ...am vazut....faina zi si-a ales bebelu' sa vina pe lume.....Acum 2 ani si tati il ruga pe Iancu sa iasa din burtica.....dar ti-ai gasit smile.gif)....doamne si acum parca traiesc emotiile alea...vad ca si anul acesta ca si anul trecut sunt extrem de emotionata.....de fapt cred ca toata viata o sa fiu asa ...stiind ca acum "n" in urma se intampla aia...sau aia...liwlol.gif

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif tzuc.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Dec 2 2010, 02:36 AM) *
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif tzuc.gif



tzuc.gif
Vad ca nici tu nu ai somn liwlol.gif....doua libelule noi....liwlol.gif
anku
ma uit la Crossing Jordan....
normal ar fi 4 seriale de genul asta miercuri incepand cu orele 20
dar nu am cm decat Crossin Jordan....
azi imi merge bine....nu ma simt obosita
nu am fost al lucru...ci numai la scaoala...de la 7.30 pana la 16.00
dar se vede diferenta...intre a sta p scaun si a gandi si a face de ²toate² la gradi si al bucatarie
la Kaufland nu ma mai duc...de azi.... oFloare1.gif
ptr ca sunt prea mult plecata...cand sunt acasa copilul vrea numai si numai cu mine... liwlol.gif
anku
au dat drumul la Centura Sibiului...
sunt curioasa.....
simina_ana
QUOTE(anku @ Dec 2 2010, 02:55 AM) *
au dat drumul la Centura Sibiului...
sunt curioasa.....



Am fost noi in seara asta....e in regim de autostrada.....17 km,de la podul de mai jos de Real si te scoate la aeroport....e fain ce sa zis.....macar nu va mai fi trafic mare in oras.....
anku
QUOTE(simina_ana @ Dec 1 2010, 11:57 PM) *
Am fost noi in seara asta....e in regim de autostrada.....17 km,de la podul de mai jos de Real si te scoate la aeroport....e fain ce sa zis.....macar nu va mai fi trafic mare in oras.....

si se va pastra mai bine asfaltul in oras dc nu va mai fi atat trafic greu in oras... oFloare1.gif
si poate un aer mai curat....
ca era jale inainte oFloare1.gif
oricum ...am auzit ca s-au schimbat multe
din pacate le voi vedea abia la anul..... oFloare1.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Dec 2 2010, 03:02 AM) *
si se va pastra mai bine asfaltul in oras dc nu va mai fi atat trafic greu in oras... oFloare1.gif
si poate un aer mai curat....
ca era jale inainte oFloare1.gif
oricum ...am auzit ca s-au schimbat multe
din pacate le voi vedea abia la anul..... oFloare1.gif



Mda......si socru-miu a zis asta...
Acum ca s-a deschis centura se apuca sa-si spele si el geamurile mai cu veselie....ca i le prafuiau imediat astia cu tirul liwlol.gif liwlol.gif
anku
QUOTE(simina_ana @ Dec 2 2010, 12:06 AM) *
Mda......si socru-miu a zis asta...
Acum ca s-a deschis centura se apuca sa-si spele si el geamurile mai cu veselie....ca i le prafuiau imediat astia cu tirul smile.gif) liwlol.gif

saracul.... liwlol.gif

va poopic dulcic.... tzuc.gif
pe maine.... biggrin.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Dec 2 2010, 03:14 AM) *
saracul.... liwlol.gif

va poopic dulcic.... tzuc.gif
pe maine.... biggrin.gif



Noapte buna!!!
petronici
QUOTE(anku @ Dec 1 2010, 09:43 PM) *

iaca-ta cum e vremea la noi...
de la 12 ninge asa....cu fulgi imensi....



acasa.....acum vreo ora...

oauuuu,ce mistooooo la tine Anku super.gif bouncy.gif ......cata zapada si ce fulgi mari,imi place la nebunie bananab.gif .....macar ma multumesc cu privitul deocamdata la zapada din pozele tale,aici sunt satula pana peste cap de ploaie nervi.gif ....
si cum de luni se intoarce roata asa de brusc,sa ploua si sa cresca asa mult temperaturile???'chiar ca e dusa rau de tot clima asta wacko.gif
ii placea mult si lui Dario prin zapada din cate vad,pupacim dulce ochisorii si obrajorii lui tzuc.gif
anku
anku
azi mi-a dormit 8 minute.... doh.gif
desi l-am dus afara 2 ore...cu saniuta....
praf m-a facut....
a mai venit si nasu-sau fara sa se anunte
acum e cu tacso sa-l adoarma...nu cedeaza nicicum!!!
de cand am venit de la lucru numai cu el...
tot numai un scuipat si un plans!!! doh.gif
anku
QUOTE(petronici @ Dec 2 2010, 04:52 PM) *
oauuuu,ce mistooooo la tine Anku super.gif bouncy.gif ......cata zapada si ce fulgi mari,imi place la nebunie bananab.gif .....macar ma multumesc cu privitul deocamdata la zapada din pozele tale,aici sunt satula pana peste cap de ploaie nervi.gif ....
si cum de luni se intoarce roata asa de brusc,sa ploua si sa cresca asa mult temperaturile???'chiar ca e dusa rau de tot clima asta wacko.gif
ii placea mult si lui Dario prin zapada din cate vad,pupacim dulce ochisorii si obrajorii lui tzuc.gif

voi ce mai faceti??? tzuc.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Dec 3 2010, 01:16 AM) *
azi mi-a dormit 8 minute.... doh.gif
desi l-am dus afara 2 ore...cu saniuta....
praf m-a facut....
a mai venit si nasu-sau fara sa se anunte
acum e cu tacso sa-l adoarma...nu cedeaza nicicum!!!
de cand am venit de la lucru numai cu el...
tot numai un scuipat si un plans!!! doh.gif



SI eu ma lupt cu Iancu cu somnul....atat la pranz cat si seara..... doh.gif
simina_ana
ANdreeaaaaaa ............Am pandit tickerul sa se faca 2 ani....si





Sa fii sanatoasa....sa fii iubita.....sa ai mult noroc in viata.....sa ai un drum lin si fara greutati .....doar bucurii si impliniri!!!!

Mami.....sa-ti traiasca pustoaica......si sa va aduca bucurii si "succesuri" in fiecare zi!!!!


Pentru tine mami....ca ai facut ceva deosebit acum 2 ani....



simina_ana
VAAAAIIIII....am emotii......s-a dat startul oficial la ultima supa de metrii pana la 2 ani......
Uff......ce calduri am....si ce sentimente ....
Rose68
Mai mami Adriana m-au apucat emotiile. Citii si ce scrisesi dar cand am vazut tickerul ala mititel de la semnatura ta.....ce mai m-am innnecat in emotii.
MUltumim...........eu m-am incurcat in retete si pregatiri....mai multe fac pentru maine caci in seara asta sunt mai putini musafirii
simina_ana
QUOTE(Rose68 @ Dec 3 2010, 09:30 AM) *
Mai mami Adriana m-au apucat emotiile. Citii si ce scrisesi dar cand am vazut tickerul ala mititel de la semnatura ta.....ce mai m-am innnecat in emotii.
MUltumim...........eu m-am incurcat in retete si pregatiri....mai multe fac pentru maine caci in seara asta sunt mai putini musafirii



liwlol.gif liwlol.gif Ti-am dat emotii ??liwlol.gif liwlol.gif
SPor la treburi sa ai.....si sa iasa totul bunnn....Yammiii....
Petrecere frumoasa diseara si asteptam pozici cand ai timp

Inca o data LA MULTI ANI!!!!!! occasion.gif
claudiaena
Salutare!

Subscriu si eu: si Mihai adoarme f greu si in ultimul timp, destul de putin... Seara adoarme dupa 11 noaptea, uneori si supa 12 noaptea, si doarme pana la 8.30-9 dimi, si la pranz cam o ora, maxim 2 de pe la 14-15(16)....Eu, ca eu, dar tati e tare nemultumit de somnul piticului... De multe ori il adoarme el pe tati si apoi vine pe"capul meu" in living si ma iubeste, ba ma calareste, ba se cuibareste in bratele mele....Parca are duracel....

II spunem si noi brailencei noastre

SA FIE SANATOASA, SA CREASCA MARE, FRUMOASA SI SA FIE NOROCOASA....

iAR TIE MAMI ITI DORIM NUMAI BINE, SI SA DD SA FITI SI, SOCRI SI BUNICI SI, POATE CU UN PIC DE NOROC, SI STRABUNICI... trandafir.gif
Rose68
am luat o pauza ca-s rupta in gura. AM facut pina acum asa: icre si de stiuca si de crap, chiftelute si de carne amestec porc vita si de pui la cuptor pentru cei mici, degetele de pui cu mac si degetele de pui cu susan, rulada mea veche cu cascaval, oua umplute, bilute din urda cu ceapa, unt si marar si iar tavalite prin marar si cam atat. Mai pregatesc tot ce trebuie pentru frigarui cu multe legume si carne de pui si vreo cateva cu ceafa de porc pentru adulti pe care o sa le servesc cu cartofi prajiti dar la cuptor si salate una din morcov cu varza si muraturi pentru cine nu vrea salata.....Pun totul pe masa si fiecare cu farfuriuta..............cald voi avea frigaruile cu cartofei.....restul facut si asezat pe masa. Sa vad cum arata totul si cati vin.............pentru rezerva mai am vinete gata sa le fac salata in 5 minute si la fel si ciuperci, si cateva carnuri gen muschi tiganesc, kaizer si branzeturi sa fac si vreun platou sau doua daca vin prea multi..........eu am obiceiul sa nu invit vine cine isi aduce aminte...........si uneori se umple casa altelori suntem 5-6 persoane.............vom vedea

La anul cand va fi la gradi voi face la un loc de joaca..........acum nu prea mai avem prieteni cu copii si nu are rost


Gataaaaaaaaaa ca e pauza prea mare.....

Pupicei
petronici
LA MULTI ANISORI,ANDREEA!!!!!sa ai numai impliniri si toate visele sa ti se realizeze,fericire si noroc....iar parintilor si bunicilor sa le aduci numai bucurii....multi pupicei dulci de la cealalta "musculita"
petronici
mama fetelor am ajuns in luna decembrie si puisorii nostri fac 2 anisori,nici nu realizez cat de repede a trecut timpul...
Rose,ce dea bunatii ai facut,mamica gospodina de nota 10....Andreea nu te-a ajutat ,ca doar ii pt ea? liwlol.gif
asteptam cu nerabdare pozele de la petrecere....
MIOSA
buna fetele
am avut probleme si nu m-am putut loga sa va scriu

iata cateva poze din excursia castigata

pupici

http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...37&st=12270

intrati va rog aici ca nu am timp sa mai pun poze
MIOSA
QUOTE(Rose68 @ Dec 3 2010, 03:21 PM) *
am luat o pauza ca-s rupta in gura. AM facut pina acum asa: icre si de stiuca si de crap, chiftelute si de carne amestec porc vita si de pui la cuptor pentru cei mici, degetele de pui cu mac si degetele de pui cu susan, rulada mea veche cu cascaval, oua umplute, bilute din urda cu ceapa, unt si marar si iar tavalite prin marar si cam atat. Mai pregatesc tot ce trebuie pentru frigarui cu multe legume si carne de pui si vreo cateva cu ceafa de porc pentru adulti pe care o sa le servesc cu cartofi prajiti dar la cuptor si salate una din morcov cu varza si muraturi pentru cine nu vrea salata.....Pun totul pe masa si fiecare cu farfuriuta..............cald voi avea frigaruile cu cartofei.....restul facut si asezat pe masa. Sa vad cum arata totul si cati vin.............pentru rezerva mai am vinete gata sa le fac salata in 5 minute si la fel si ciuperci, si cateva carnuri gen muschi tiganesc, kaizer si branzeturi sa fac si vreun platou sau doua daca vin prea multi..........eu am obiceiul sa nu invit vine cine isi aduce aminte...........si uneori se umple casa altelori suntem 5-6 persoane.............vom vedea

La anul cand va fi la gradi voi face la un loc de joaca..........acum nu prea mai avem prieteni cu copii si nu are rost
Gataaaaaaaaaa ca e pauza prea mare.....

Pupicei




La Mulgti Ani Andreea sa fi sanatoasa si norocoasa

mamico ma uimesti cu caqte gatesti
masa mare nene

pai daca-i asa venim si noi liwlol.gif

zau asa'
neaparat trebuie sa mai intru pe latopicul de gatit ca precis ai postat acolo retetele

petrecerre frumoasa si tot ce va doriti pt printesa sa vi-i se indeplineasca
anku




Cele mai calde ganduri si urari de sanatate, fericire, bucurii si impliniri. Sa fii iubita si fericita in fiecare moment al vietii tale. La Multi Ani!
multi poopici de la Dario!!! liwlol.gif tzuc.gif

distractie faina va dorim...scuzati intarzierea...azi a fost o zi mai aiurea!!! tzuc.gif
Rose68
Hai cu cateva pozici






aici avea botic caci mai vroia sa stinga lumanarea. Apropo , asa arata un tatic mandru de fetita lui!







Doar cateva pozici. Voi pune pe "blocul meu" mai multe , plus cele de azi......


anku
QUOTE(Rose68 @ Dec 4 2010, 08:10 AM) *
Hai cu cateva pozici




aici avea botic caci mai vroia sa stinga lumanarea. Apropo , asa arata un tatic mandru de fetita lui!


Craciunita noastra draga
Rose multumim ca ne-ai pus poze si ca impartesti aceste momente minunate cu noi...
este absolut minunat tortul...
bv-....
chiar arata mandru taticul...chiaar mandru...cred si eu ,cu asa o Craciunita frumoasa!!! tzuc.gif
anku
a anuntat cineva ca Geo nu se mai poate loga???
sa scriu la Lili???
ma gandesc ca ar fi mai bine cineva care vb cu ea p mess ptr mai multe inf....
Geo...poopici de la noi.. tzuc.gif
Oana...ne este dor de voi...va simtiti mai bine??? tzuc.gif
Rose68
QUOTE(anku @ Dec 4 2010, 12:16 PM) *
a anuntat cineva ca Geo nu se mai poate loga???
sa scriu la Lili???
ma gandesc ca ar fi mai bine cineva care vb cu ea p mess ptr mai multe inf....
Geo...poopici de la noi.. tzuc.gif
Oana...ne este dor de voi...va simtiti mai bine??? tzuc.gif



acus am aflat ca Geo nu se mai poate loga. Mi-a scris pentru ANdreea cateva randuri din suflet. Vad ca sunt din ce in ce mai multe cazuri. ANunta tu, daca stii pe cine, te rog.....
anku
QUOTE(Rose68 @ Dec 4 2010, 09:40 AM) *
acus am aflat ca Geo nu se mai poate loga. Mi-a scris pentru ANdreea cateva randuri din suflet. Vad ca sunt din ce in ce mai multe cazuri. ANunta tu, daca stii pe cine, te rog.....


chiar am controlat inainte sa vad dc anuntat cineva...
si am citit ca multe fete care au avut asa probl au reusit sa se logoze direct cu InternetExplorer
ba chiar multe erau gata logatr..
oricum am anuntat si eu... floare2.gif

ce faceti asteptai musafiri???
Rose68
QUOTE(anku @ Dec 4 2010, 12:47 PM) *
chiar am controlat inainte sa vad dc anuntat cineva...
si am citit ca multe fete care au avut asa probl au reusit sa se logoze direct cu InternetExplorer
ba chiar multe erau gata logatr..
oricum am anuntat si eu... floare2.gif

ce faceti asteptai musafiri???



am rugat musafirii sa vina dupa amiaza caci acum al meu sot e la o inmormantare. Asta e viata! LA cineva apropiat unui coleg de serviciu
simina_ana
Neata dragelor....

Noi suntem maraiti rau de tot...se anunta o zi plina biggrin.gif
Fug sa eliberez balconul ca in sfarsit vine omul sa puna parchetul super.gif Se pare ca amenintarile mele catre tati au dat roade biggrin.gif ca azi se intampla minunea.....ca de 3 luni ma duce cu zaharelul...Cam nasoala vremea pentru asa ceva....dar nu am ce-i face la nenea....doar o cafea calda sau un ceai fierbinte.....
Rose faine pozele.....o printesa dulce foc si foarte serioasa si un tatic mandru nevoie mare....amandoi 2 frumosi.....da vreau poze si cu mami....ca doar tu te-ai chinuit cel mai mult biggrin.gif
Fug ca trage Iancu de mine...si nici nu ma simt prea bine....
Revin mai tarziu
Rose68








Mami Adriana, acum e mai bine?
simina_ana
QUOTE(Rose68 @ Dec 4 2010, 05:34 PM) *








Mami Adriana, acum e mai bine?



Asa draga mea....asa.....sa se bucure si ochisorii mei de voi liwlol.gif....ca tare dor mi-era de tine.....Inteleg ca ai cu ce te lauda....dar si tu mami arati foarte bine....
Acuma sunt multumita.....si de aceea va tzuc .....tare de tot si de un milion de ori!!!
anku
Rose zici ca ai asa...pana in 30 ani...p bune....
frumos din partea sotului....


noi...am fost de am cumparat cate ceva ptr brad....
din pacate am uitat sa iau suport de brad....
asa ca p marti-miercuri....plecam sa luam....
am luat si ceva de Mos-Niculaie...
ceva ce se baga la curent si elibereaza balonase de sapun...
altceva???
nu am idei...plin de masinute care mai de care....si asa e cam plin p aici de tractoare[adora tractoarele]
jocuri inca ptr varsta lui nu sunt....
ahhhh...si am mai luat creioane colorate....
am scapat si de gatit p ziua de azi...
planuiam sa mergem maine la sora-mea....
dar...schimbare de planuri.....
Dari in sf doarme si el la program....fara scandal...
mna...cam atat de la noi....
noapte buna va dorim.... tzuc.gif
sinzigm
Dragele si dragii nostri,vrem sa incepe si noi prin a-i spune un SINCER LA MULTI ANI ANDREUTEI noastre dragi!Sa cresti mare,sa fii sanatoasa si sa ii asculti pe dragii tai parinti si bunici.Iti dorim tot binele din lume si un pupic din partea noastra.

Mami de Andreuta te rugam sa ne ierti ca venim asa tarziu cu felicitarile,dar ieri am avut o zi infernala,a trebuit sa fac pachetele pt acasa ca se apropie momentul plecarii,si trebuie sa ne trimitem toate lucrurile daca o sa stam mai multicel(pt ca termina sotul anul 4 si e vb de liceenta).Le trimitem cu tirul si a trebuit sa le fac toate singura ca Mircea s-a gripat foarte tare,a fost un frig saptamana trecuta aici!!!Dar oricum vrem sa te felicitam pentru scumpa voastra printesa care creste atat de frumos si speram sa va dea Bunul Dumnezeu sanatate sa va bucurati cat de mult de ea si ea de voi.
Florile sunt pentru tine,mamico!Te felicit pentru ca am de ce,pentru ca ai stiut cum sa le faci fata la toate si sa o alini pe printesa cand a fost bolnavioara,sa te bucuri de fiecare zambet al ei,dar in primul rand pentru ca ai fost curajoasa si ai adus pe lume asa o minune.Crede-ma ca de multe ori ai fost un exemplu pentru mine,pentru felul cum iti cresti printesa.



va sarut pe toate si va doresc noapte buna
simina_ana
LA MULTI ANI ANKU!!!!!
TOATE GANDURILE BUNE ZBOARA ACUM SPRE TINE....SA FII SANATOASA, SA TI SE IMPLINEASCA TOATE VISELE!!!!!



anku
multumesc Adriana ptr urari..... tzuc.gif
punctuala ca intodeauna...nu uiti mai nimic yes.gif

va servesc....
fie si virtual...
eu am dormit pana la 2.30
si acum nu mai pot dormi....

mai intai dau o cafea...


cu

sau...

anku
Rose cum a fost la petrecree???

Sanzi
bafta la impachetat...dar stiu ca ai de lucru
partea plina a paharului...mergeti in Ro...
cand plecati??? tzuc.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.