Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
anku
QUOTE(oana petrina @ May 30 2010, 01:05 PM) *
buna fetele
ma bucur ca am iesit pe locul 3 desi pe mine melodia noastra nu m-a impresionat. nici cea a nemtoaicei. mie mi-a placut tare de tot ucraina( super voce si melodie) mi-au placut turcii. grecia mi s-a parut oribila la fel si bulgaria, a cantat bine si tipul din israel . oricum au fost voci bune anul asta si cateva melodii super. gata am scris si eu de eurovision smile.gif acum ma duc sa pap un gratarel facut de sotul meu.
va pup

ALIOSHA-swett people
da..o femeie tare frumoasa si vocea pffffffff...puternica...
cica si ea e Rock...dar ui ce mel faina!!!


Acum am vazut...in reluare
Franta au facut atmosfera

tu esti p Rock parca...nu???

Dupa ce au cantat Ovi si Paula Seling au zis astia ca a fost cea mai inalta si fierbinte piesa
fiins ceva senzational
doar 8 pct pana p locul 2!! sad.gif
claudiaena
Da, am stat pena la sfarsit si ma bucur ca am iesit pe locul 3... Vezi, mai Ankule, ca gusturile nu se discuta, mie mi-a placut turcii, al meu sot a fost innebunit dupa melodia lor,dar nu i-a placut Germania, mie insa, asa cum am spus nu pot spune nici ca mi-a placut nici displacut.... Oricum, ca si Geo, ritmul si melodia in sine mi se par cunoscute, dar de unde nu stiu....Una peste alta, felicitari tarii tale adoptive, ca a castigat.... ca si in anul asta si in altii, chiar vorbeam cu tati si spuneam ca tarile care nu intra niciodata in preselectie, ptr ca dau bani, adica MB, franta, cred ca si Germ, cam in fiecare an au luat punctaje f mici....
Noi aseara l-am tuns iarasi pe pitic, si azi e chelios....Seamana si mai bine cu tati.... liwlol.gif
Si la noi au venit ploile... Ieri am iesit dimineata sa facem piata si o caldura de simteai ca nu puteai respira si apoi a venit pe la 5 o ploaie zdravana si apoi mai cu opriri a plouat cam pana la 12-1 noaptea.... acum, alta viata, racoare.... Si cu toate astea iar Mihai nu doarme bine.... Nu stiu daca o fi de vina caldura sau alti dinti, adica ultimele masele, dar se trezeste des si scanceste....
Eu ieri am facut-o tare de tot.... nervi.gif Mi s-a facut pofta de ardei umpluti, asa ca am cumparat, si acasa m-am apucat de ei, i-am facut cu piept de pui, ciuperci, morcov, verdeturi, etc... Dupa ce i-am fiert la cuptor si am stat intr-o naduseala de curgeau apele de pe noi, seara dau sa mananc un ardei... Si un iz puternic de mucegai....M-am gandit, i-am dat si lui tati sa guste.... La fel.... nervi.gif De fapt am avut niste suc de rosii de casa si nu m-am uitat si avea mucegai... Si nu am pus decat o lingura ca atat mai aveam....si in rest rosii proaspete.... crybaby.gif Asa ca aseara i-am aruncat pe toti....ca si acum ma ia cu nervi, cand ma gandesc la munca mea si la transpiratie si la bani aruncati.... nervi.gif
pa si pupici.....voi ce ati mai facut???? oFloare1.gif
anku
QUOTE(claudiaena @ May 31 2010, 09:34 AM) *
Da, am stat pena la sfarsit si ma bucur ca am iesit pe locul 3... Vezi, mai Ankule, ca gusturile nu se discuta, mie mi-a placut turcii, al meu sot a fost innebunit dupa melodia lor,dar nu i-a placut Germania, mie insa, asa cum am spus nu pot spune nici ca mi-a placut nici displacut.... Oricum, ca si Geo, ritmul si melodia in sine mi se par cunoscute, dar de unde nu stiu....Una peste alta, felicitari tarii tale adoptive, ca a castigat.... ca si in anul asta si in altii, chiar vorbeam cu tati si spuneam ca tarile care nu intra niciodata in preselectie, ptr ca dau bani, adica MB, franta, cred ca si Germ, cam in fiecare an au luat punctaje f mici....
Noi aseara l-am tuns iarasi pe pitic, si azi e chelios....Seamana si mai bine cu tati.... liwlol.gif
Si la noi au venit ploile... Ieri am iesit dimineata sa facem piata si o caldura de simteai ca nu puteai respira si apoi a venit pe la 5 o ploaie zdravana si apoi mai cu opriri a plouat cam pana la 12-1 noaptea.... acum, alta viata, racoare.... Si cu toate astea iar Mihai nu doarme bine.... Nu stiu daca o fi de vina caldura sau alti dinti, adica ultimele masele, dar se trezeste des si scanceste....
Eu ieri am facut-o tare de tot.... nervi.gif Mi s-a facut pofta de ardei umpluti, asa ca am cumparat, si acasa m-am apucat de ei, i-am facut cu piept de pui, ciuperci, morcov, verdeturi, etc... Dupa ce i-am fiert la cuptor si am stat intr-o naduseala de curgeau apele de pe noi, seara dau sa mananc un ardei... Si un iz puternic de mucegai....M-am gandit, i-am dat si lui tati sa guste.... La fel.... nervi.gif De fapt am avut niste suc de rosii de casa si nu m-am uitat si avea mucegai... Si nu am pus decat o lingura ca atat mai aveam....si in rest rosii proaspete.... crybaby.gif Asa ca aseara i-am aruncat pe toti....ca si acum ma ia cu nervi, cand ma gandesc la munca mea si la transpiratie si la bani aruncati.... nervi.gif
pa si pupici.....voi ce ati mai facut???? oFloare1.gif

e simpla...
si eu am simplificat-o...

inca nu m-a adoptat....abia al anu devin si eu cetatean german,la anu p vremea asta liwlol.gif roman-german biggrin.gif
ohhhhhhhhhhhhhhhhhhhh....ardeiutii tai
imi pare rau ca ai muncit asa mult si nu te-ai putut bucura de ei....
DArius a dormit iar aiurea...cu 4 treziri...mna dar tot e bine si asa!!!
eu ieri am facut o praj cu iaurt....
dar nu am poze....ac jaful nu ma lasa sa incarc wife.gif
Cantitate: 1 kg (8 portii)
Dificultate: usor
Timp de preparare: 60 min
Timp total de pregatire: 20 min
Ingrediente
Foi de placinta 1 buc adica 1 pachet
Iaurt 1 kg
Oua 8 buc
Zahar 300 g
Esenta de vanilie 1 buc
Unt 50 g

Pasi de urmat

Lasati foile de placinta sa se decongeleze, in acest timp preparati repede umplutura. Mai intai amestecati iaurtul cu zahar si esenta de vanilie.
Bateti ouale cu un tel.
Adaugati compozitia de oua la cea de iaurt.
Amestecati bine, aceasta va fi umplutura.
Pentru montarea placintei aveti nevoie de o tava dreptunghiulara de cuptor, cam de 3 cm inaltime. Asezati 2-3 straturi de foi de placinta, in asa fel ca marginile foilor sa iasa putin din tava. Topiti untul si ungeti foile cu o pensula intre ele cu unt topit.

Turnati 1/3 din umplutura in tava, mai puteti adauga optional stafide.
Mai puneti 2-3 straturi de foi de placinta, unse cu unt intre ele. Turnati jumatate din umplutura ramasa, acoperiti iar cu 2-3 foi.

Ultimul strat va fi cel de iaurt - deci sunt 3 straturi de umplutura si 3 de foi. Marginile care erau lasate mai jos le dati in interior, peste ultimul strat. Cu un cutit faceti niste taieturi pana in adancul placintei, vreo 5-6. Puneti placinta la cuptor la temperatura medie.
O lasati sa se rumeneasca bine si o scoateti. Va fi mai umflata putin dar se dezumfla peste vreo 15 min
.



E simpla...
dar in loc de 300 gr zhar am pus numai 200 gr..si si asa a fost prea dulce
si am lasat-o 5 ore la fridgider

azi sau maine mai fac una
ca nu cred ac are multe kcal notworthy.gif


si la noi este innorat!!!
si nu am chef de nimic oFloare1.gif

claudiaena
QUOTE(anku @ May 31 2010, 01:17 PM) *
inca nu m-a adoptat....abia al anu devin si eu cetatean german,la anu p vremea asta liwlol.gif roman-german biggrin.gif
ohhhhhhhhhhhhhhhhhhhh....ardeiutii tai
imi pare rau ca ai muncit asa mult si nu te-ai putut bucura de ei....
DArius a dormit iar aiurea...cu 4 treziri...mna dar tot e bine si asa!!!
eu ieri am facut o praj cu iaurt....
dar nu am poze....ac jaful nu ma lasa sa incarc wife.gif
Cantitate: 1 kg (8 portii)
Dificultate: usor
Timp de preparare: 60 min
Timp total de pregatire: 20 min
Ingrediente
Foi de placinta 1 buc adica 1 pachet
Iaurt 1 kg
Oua 8 buc
Zahar 300 g
Esenta de vanilie 1 buc
Unt 50 g

Pasi de urmat


eating.gif VREAAAU SI EU!!! dEJA IMI PLOUA IN GURA....Sa vad cand imi iau si eu cele necesare si fac si eu....
Eu , deja cand am povestit pe net de ardeiii mei si m-a luat iar cu nervi.... Asa ca Mihai la nani pe la 10.30 dimi (ca a fost matinal si s-a trezit si de multe ori) asa ca eu am curatat frigiderul, am facut curat si m-am dus de am luat-o pe Maria de la pranz, nu de alta, dar iar e zapuseala si sa nu ma prinda iar vreo ploaie, am plimbat piticul, mi-am mai luat una-alta si acum acasa, unde astept sa i se faca somn piticului si sa il pun la nani.....pupici, mamici si pitici.....
anku
QUOTE(claudiaena @ May 31 2010, 01:23 PM) *
eating.gif VREAAAU SI EU!!! dEJA IMI PLOUA IN GURA....Sa vad cand imi iau si eu cele necesare si fac si eu....
Eu , deja cand am povestit pe net de ardeiii mei si m-a luat iar cu nervi.... Asa ca Mihai la nani pe la 10.30 dimi (ca a fost matinal si s-a trezit si de multe ori) asa ca eu am curatat frigiderul, am facut curat si m-am dus de am luat-o pe Maria de la pranz, nu de alta, dar iar e zapuseala si sa nu ma prinda iar vreo ploaie, am plimbat piticul, mi-am mai luat una-alta si acum acasa, unde astept sa i se faca somn piticului si sa il pun la nani.....pupici, mamici si pitici.....

wow!!!
cate ai facut!!!bv tie!!!
eu...dupa cum am zis...mai nimic
astept sa treaca ora de liniste si fac cu aspiratoru
si ar mai tb sa fac ceva de mancare....dar nu am chef!!!asa ca...sa manance ce stie!!!
si sa plimb copilul....pfooaaaaaaaaaa....sa vezi ce ma alearga!!!! oFloare1.gif
petronici
buna fetele....
numai eu sunt nerusinata,ca nu m-am uitat la eurovision....dar nu l-am urmarit pana acum nici intr-un an si sambata seara eu am fost la servici,asa ca poate ma iertati de data asta notworthy.gif
Oana,ti-am vazut puitul in actiune....ce-i mai place frumosului sa sara in plasa aia,si iti vine si tie pofta de ras cand il auzi pe el....multi pupici dulci lui Mateut
Anku,super reteta si usoara,cred ca am sa-l incerc si eu cat de curand....eu ieri am facut tiramisu cu capsuni(am sa-i fac si poza si o sa va pun mai incolo)....cat despre reactia sotului,nu-ti mai zic,socrul a spus ca nu-si mai recunoste nora si cei de la munca faceau misto ca unde-i Petronela,parca trebuia si ea sa vina la servici in seara asta,si eu eram acolo...
Claudia,mare pacat de ardeii tai,dar consoleaza-te rapid si fa cat de curand alta portie....somnic usor si linistit lui Mihai
Geo,ce-ati facut voi la Paris singurei?,cine stie poate ne aduci vreo veste buna,vreun fratior sau vreo surioara lui Lucas barza2.gif floare2.gif
ieri am muncit numai pana la 12,si dupa amiaza am fost la un lacas sfant ,intr-un munte sa gasit o pictura veche de mii de ani reperezentand Sfanta Treime si cei care se duc pe jos pana acolo au avut parte de multe minuni....de la noi sunt 43 de km numai prin munti,prima data am fost cand facuram un an de casnicie si acum ca-l avem si pe A ,am zis sa-l ducem si pe el,numai ca nu ne-am dus pe jos ....va pun cateva poze,doar asa sa va faceti o idee cat de frumos e locul


vedere de sub lacas



de acolo, muntii ce te inconjoara,si nu se vede clar in poza dar in partea de jos se zaresc cararile facute de credinciosi care vin pe jos

la intoarcere ne-am oprit sa bem apa rece de izvor din munte

la o cascada



pupacim dulce toti copilasi si o asteptam pe Simina sa ne povesteasca cum a fost la nunta si cu multe poze...
geocoto
Buna mamici,
m-am bucurat sa vad pozele voastre Petronici sunt super.Avem si noi in tara cateva manastiri minunate in piatra.Una care imi este ff draga Namaiesti(Campulung Muscel) .Adelin este un dulce si ti-am mai zis cred ca are papa ascunsa prin buzunare ca arata tare bine.Te maturizeaza putin culoarea dar te prinde tare bine.Acum depinde si de tine daca te obisnuiesti cu ea.Crede-ma e necesar sa faci cate o schimbare de look cateodata cu aprobarea sotului sau fara.Eu m-am tuns periuta acum 3 ani si s-a panicat cand m-a vazut.Imi doream ff mult sa ma tund scurt asa ca am facut abstractie de glumele lui la frizura mea anima1.gif .Si acum m-as tunde la fel la cat ma ciufuleste Lucas si la cat par pierd zilnic..Nu-i nici o pierdere ca nu ai urmarit Eurovisionul.Sper ca ti-am facut noi un rezumat yes.gif
Adriana v-a scrie dimineata ,cred, ca au sosit azi dar sunt epuizati dupa drum.
Oana sunt delicioase filmulete cu Mateut.Ti-am mai zis este un scump iar echilibristica lui m-a dat pe spate.
Rose ce ne mai spui?Esti in pasa aia antiscris sau....iar va chinuie vreun dintisor?

Pup ca as cam da si eu stingerea,
oFloare1.gif
Rose68
am primit in aceasta dimineata rezultatul la o parte din analize:
1.fierul este in limite normale, lucru care ma bucura enorm
2. avem probleme insa cu calciul ionizat.
Deoarece in ultima luna papa doar lapte si iaurt frica imi era de fier.
Sa vedem ce vom face.
Limitele normale : 4,2- 5,2 si Andreea are 3,6
Deocamdata medicul din spital ne-a recomandat VISOL

Are mai avea ceva Limfocite crescute dar sunt datorita racelii de luna trecuta.

COPROCULTAURA a iesit deocamdata bine. Trebuie sa mai ducem de 2 ori.
Urina abia am dus azi pentru SUMAR iar Urocultura nu reusesc sa o prelevez
petronici
buna fetele...
astazi este ziua noastra si a copilasilor nostri occasion.gif occasion.gif occasion.gif

in fiecare an ma suna tata din tara sa-mi zica LA MULTI ANI!!! de 1 iunie,atat mi-e de drag,eu l-am facut bunic dar tot fetita lui micuta sunt....astazi l-am rugat sa-mi ia si un cadou,carticica care iese astazi nu mai stiu cu ce ziar,cu Povesti de adormit copii sa-i mai citesc lui A....
multi pupicei dulci de la noi tzuc.gif
simina_ana
Neata si de la noi......desi suntem matinali de la 7.30.....copilul asta al meu nu stie sa doarma mai mult doh.gif ....zici ca are servici si sa nu intarzie....
E o vreme urata la noi, ploua si e mizerie pe jos....dar sper sa ajungem putin in parc ca s-au pregatit pt zilele copilului si mai mult de curiozitate.....Iancu de jumatate de ora ma "hraneste" cu ceva invisibil de la telecomanda....dars e amuza teribil liwlol.gif

Noi am venit aseara la 8,30....i-am facut baita rapid lui Iancu si la nani....eu pe la 23 am ajuns in pat. Cum Iancu nu dormea mi s-a cuibarit la piept si am adormit amandoi asa....l-am luat cu noi in pat ca de la aerul conditionat a inceput sa stranute si are niste mucisori...mama mama.....asa ca mare grija cu aerul la drum....nu l-am indreptat spre el dar uite ca doh.gif ....sa vedem cum e zilele asta poate ii trece repede...deocamdata doar picaturi in nasuc si apa de mare pentru lavaj...

Ne-am distrat la nunta....dar sa nu asteptati poze ca nu am...nu am reusit sa facem nici una.....Iancu nu a vrut sa stea deloc locului....a scos untul din noi....Faceam cu randul ca sa mancam. DUpa 2 ore l-am dus acasa.....dar a urlat 2 ore intr-una pana a adormit si dupa o ora de somn a inceput iar sa urle dupa mama.....asa ca ne-am dus si l-am luat iar la nunta cu noi....Noroc ca a fost nunta de zi cum e in Sibiu si a fost ok....Am facut doar un filmuletz pe telefon ( pe telef unui prieten) si astept sa-l primesc ca sa-l vedeti si voi....ca faza in sine a strarnit hohote...
In rest ce sa spun mi-am revazut niste colegi si vechi prieteni.....la inceput eram mai stangaci....ca deh...nu ne-am vazut de 12 ani....dar la sfarsitul nuntii ne simteam extraordinar si parca nu ne mai dadeam dusi.....oricum am plecat ultimii liwlol.gif....cred ca daca Iancu dormea ne mutam intr-un bar ceva sa continuam petrecerea...smile.gif
Apropos de schimbarea de look am facut si eu cateva modificari....m-am tuns si eu pana la umeri si mi-am deschis parul cu 3 nuante....sunt iar argintie cum am fost la nunta.... ca bunica liwlol.gif....O parte din colegi nu m-au recunoscut:))...in liceu eram bruneta ...acum blonda platinata liwlol.gif

Cam asta in mare......abia astept sa mergem iar mai la vara....Au facut foarte frumos in parc pt copii....dar nu l-am dus pe IAncu acolo deocamdata.... ca nu mi-a permis timpul o data dar si ca fiind proaspat deschis locul erau ffff multi copii si
era moarte de om....

Vad ca ati comentat Eurovizionul ....nu gluma.....eu ma bucur ca am iesit pe locul 3....sa speram ca pana mor apuc sa vad si eu un Eurovizion in Ro..liwlol.gif.....

Rose.....asteptam vesti bune despre printesa ta.....inceputul e bun si nu pot decat sa ma bucur.....va pup
Ankule....cum stai cu pregatirile de plecare???? cand ne vedem? O sa incerc si eu retetea ta....dar cum sunt afoana cu bucataria...cred ca m-am incurcta la partea cu foile.....ca eu pana acum am gasit doar cu o foaie in pachet liwlol.gif
Geo....asa ma bucur ca am reusit sa vb aseara pe mess.....putin...dar asa cat sa-mi treaca dorul ca am lipsit atatea zile de aici....chiar ma uitam sa vad daca e vreo fata on line ca sa o "trag" de limba....
Petro.....mie imi place cum te prinde si tunsoarea si culoarea.....Adelin ce a zis??? Mi-au placut mult de tot pozele cu voi.....mi-au dat pofta sa plecam iar cat de curand....si subscriu la ce a zis Geo......Adelin tine ascunsa papa in buzunar ca tare bine arata...
Claudia.....vreau poze cu cheliosu tau mic......joi suntem si noi programati la tunsoare ....sad.gif( ....
Oana.......tare m-au amuzat filmuletzele cu Matei.....au fost si "educative" ...Iancu nu sa clintit din scaunel si a papat tot din castronel...asa ca o perioada de timp....o sa va folosesc in "instructaj"

Va pup....ca v-am innebunit......si ma duc la smotru...
Pumpilici
simina_ana
SI pentru ca azi este Ziua Copilului ......le doresc la toti bebeii nostri LA MULTI ANI, FERICITI SI SANATOSI!!!!!

Si noua la fel....ca doar si noi suntem copii cuiva....smile.gif
petronici
Simina,bine a-ti revenit...ma bucur ca v-ati distrat si ti-ai revazut colegii,abia asteptam filmatul cu Iancu....
si cum v-am promis,duminica la revenire am fost si eu gospodina si iata rezultatul....

astazi de ziua noastra de indulcim un pic....
Rose68
urla in casa si de aceea mai mult pe afara stam
ne jucam cu fetita chiar daca sunt mai mari

ne dam in leagan, ieri a cazut pe burta din el

ne place in trenulet, avem chiar si un prieten

asta e de azi dimineata cand ne intorceam de la spital
simina_ana
QUOTE(petronici @ Jun 1 2010, 11:16 AM) *
Simina,bine a-ti revenit...ma bucur ca v-ati distrat si ti-ai revazut colegii,abia asteptam filmatul cu Iancu....
si cum v-am promis,duminica la revenire am fost si eu gospodina si iata rezultatul....

astazi de ziua noastra de indulcim un pic....



Mai fetelor.....voi jucati Oligata????? wife.gif Puneti pe rand poze cu prajituri????...Sa inteleg ca trebuie sa pun si eu poze mai incolo? doh.gif
Vreti sa ma faceti cu nervii......dupa ce ca la nunta m-am abtinut sa nu pap si din portia sotului.....acuma voi veniti cu astea.....?
Nici bine nu s-au asezat colaceii pusi la nunta si deja ma ispititi..... yami.gif yami.gif yami.gif
Ufff.....ma duc sa mai smotruiesc ca sa nu-mi vina idei.... eating.gif
claudiaena
Buna fetelor!
Na, ca m-am suparat asa un pic pe tine Simina! cUM ADICA NU AI POZE? Cum adica numai un film, si ala de pe telefon si nici macar al tau? Vreau sa te vad platinata, mai ales ca ma bate si pe mine gandul.... Dar poate mai vad, poate macas niste suvite mai multe, ca sa nu fie socul ptr ai mei prea mare.....
Aseara, am afost Nostradamus.... A plouat si cand era prapad prin Galati, ma suna tati sa ma intrebe daca ma duc sa iau fetita de la gradi, si cand i-am zis ca am luat-o ca m-am gandit ca iar vremea imi face o bucurie, a ramas mut.... bananab.gif Dar dupa, m-au enervat amandoi picii mei. Maria juca cu niste fetite prinselea si cum alerga a luat-o pe scurtatura pe pamant si a alunecat si s-a facut plina de namol. A inceput si sa planga si de rusine si de necaz ca trebuia sa plece sa se schimbe. iar Mihai nu a ratat nici o balta. Cat pe ce era sa-l scap si pe el pe scurtatura, dar noroc ca l-am prins la timp.... oricum aseara aveam in cada 2 purcei....
Petronici, iti sta bine, desi tu esti cam zgarcita cu tine in poze.... ni-l arati pe Adelin si pe taticul lui... Noi vrem sa o vedem mai des si pe mamica lui....
Rose, cum pitica ta a ramas cam singura de pe aici, o pupam dulce tare.... tzuc.gif Ultima poza e mortala, si ii sta bine tare cu boneta aia pe cap...Si e fotomodel, ca mereu o imbraca mami minunat....
Mihai e un "rau".... De dimi, face numai traznai: a invatat sa imi scoata butoanele de la aragaz si le ia si le lasa imprastiate, mi-a scotocit prin dulapuri si sertare la bucatarie si le-a "asezat" el iarasi, s-a cocotat pe Wc si dupa el aveam o periutza de dinti pe care o foloseam la frecat bateria la chiuveta sau cada si o mozolea pe aia....Azi m-a scos din minti....Plus ca ba ploua, ba statea si nu am putut iesi, asa ca acum respir cat el doarme....
Gata, ma duc langa pitic si stau si eu langa el, ca vbremea asta mohorata te indeamna la somn....
pupici....
si uitam: occasion.gif occasion.gif occasion.gif tuturor copiilor si adultilor care nu uita sa fie copii, din cand in cand....
sim_1701
LA MULTI ANI TUTUROR PUIUTILOR!!
SA AVETI PARTE DE O VIATA CA-N BASME!!
Sara1
QUOTE(simina_ana @ Jun 1 2010, 02:09 AM) *
Mai fetelor.....voi jucati Oligata????? wife.gif Puneti pe rand poze cu prajituri????...Sa inteleg ca trebuie sa pun si eu poze mai incolo? doh.gif
Vreti sa ma faceti cu nervii......dupa ce ca la nunta m-am abtinut sa nu pap si din portia sotului.....acuma voi veniti cu astea.....?
Nici bine nu s-au asezat colaceii pusi la nunta si deja ma ispititi..... yami.gif yami.gif yami.gif
Ufff.....ma duc sa mai smotruiesc ca sa nu-mi vina idei.... eating.gif

Draga Simi, am venit in vizita, ca ne era dor de voi! Si pentru ca e 1 Iunie va uram La Multi Ani, o viata lunga si plina de fericire-pentru pitici, si pentru mamici!!!Acum plec la cautat de poze! tzuc.gif
simina_ana
QUOTE(Sara1 @ Jun 1 2010, 08:32 PM) *
Draga Simi, am venit in vizita, ca ne era dor de voi! Si pentru ca e 1 Iunie va uram La Multi Ani, o viata lunga si plina de fericire-pentru pitici, si pentru mamici!!!Acum plec la cautat de poze! tzuc.gif



Draga Sara.....ce ma bucur sa vad ca ne vizitezi....te asteptam mereu cu drag aici....Iti intorc si eu vizita cum il pun la nani pe Smotocel....ca si mie mi-e dor de voi....si mai ales de ghidusiile piticilor tai...
simina_ana
Sa va spun ce mi-a facut azi Iancu???

La pranz am vrut sa-l pun la nani. Pusesem intre timp si o masina la spalat si cum IAncu nu vroia sa adoarma am zis ca scot intai rufele si apoi insist la el.....si in timp ce eu eram pe balcon piticul ma acompania.....la un moment dat nu am mai auzit nici un zgomot.....si cand dau sa intru in casa...Smotocel al meu m-a inchis pe balcon....Am innebunit....ell radea dinc asa si eu incercam sa-l fac sa-mi deschida usa. Nici nu stiam ce sa fac sa rad sau sa plang.....Norocul meu ca a trecut un vecin si ca stau la parter ....l-am rugat pe vecin sa imi dea putin telefonul ca sa-l sun pe tati sa vina sa deschida usa....
Eram ingrozita sa nu faca Iancu vreo nazbatie....sa ia ceva de pe masa din bucatarie...un cutit ceva....deja imi faceam inventarul cu ispitele la indemana lui.....Pana a venit tati vreo 20 de minute......Iancu radea la mine , apoi a dat-o in plans.....ca pana la urma sa atipeasca langa usa.....nu va spun ca m-am speriat ca s-a intamplat cu el ceva....uitasem ca ii era somn si ca era rupt de oboseala.....Noroc ca a aparut tati ca am vrut sa sar pe balcon si sa rog vecinul sa-mi dea un scaun si sa dau un picior la geamul de la bucatarie ca sa intru in casa....
Tati l-a luat asa adormit si l-a pus in pat si a dormit de la 2 la 6 apoi......

Isprava de azi mi-a pus capac. AM zis ca imi pun un rand de chei in balcon in caz de ceva.....Oricum masurile de siguranta le sporim acum mai mult ca deja incepe sa faca prostioare....
Revin ca ma duc sa-l pregatesc pe pitic de culcare.....desi a dormit 4 ore deja semne de obo. L-am alergat prin parc pana acum.....in parcul in care cica se organizase ceva de 1 iunie si nu era nimic....decat puhoi de copii, mamici, tatici si bunici.....si aia.... doh.gif Dar fiind racoare l-a ametiti aerul cred si acum se freaca la ochisori...
Va pupam si revenim.....
anku
pffffffff...ce de activitate p aici!!! notworthy.gif
am vazut pozite cu copii superbi!!! tzuc.gif
Petronici mami...ia pune si reteta te rog!!!
Simina....te-a incuiat in balcon!!!
brrrrrrrr...imi imaginez ce ai simtit!!!
anku
QUOTE(Rose68 @ Jun 1 2010, 10:18 AM) *
ne place in trenulet, avem chiar si un prieten

printul si printesa..... love1.gif
anku
QUOTE(petronici @ May 31 2010, 05:46 PM) *
buna fetele....
numai eu sunt nerusinata,ca nu m-am uitat la eurovision....dar nu l-am urmarit pana acum nici intr-un an si sambata seara eu am fost la servici,asa ca poate ma iertati de data asta notworthy.gif
Oana,ti-am vazut puitul in actiune....ce-i mai place frumosului sa sara in plasa aia,si iti vine si tie pofta de ras cand il auzi pe el....multi pupici dulci lui Mateut
Anku,super reteta si usoara,cred ca am sa-l incerc si eu cat de curand....eu ieri am facut tiramisu cu capsuni(am sa-i fac si poza si o sa va pun mai incolo)....cat despre reactia sotului,nu-ti mai zic,socrul a spus ca nu-si mai recunoste nora si cei de la munca faceau misto ca unde-i Petronela,parca trebuia si ea sa vina la servici in seara asta,si eu eram acolo...
Claudia,mare pacat de ardeii tai,dar consoleaza-te rapid si fa cat de curand alta portie....somnic usor si linistit lui Mihai
Geo,ce-ati facut voi la Paris singurei?,cine stie poate ne aduci vreo veste buna,vreun fratior sau vreo surioara lui Lucas barza2.gif floare2.gif
ieri am muncit numai pana la 12,si dupa amiaza am fost la un lacas sfant ,intr-un munte sa gasit o pictura veche de mii de ani reperezentand Sfanta Treime si cei care se duc pe jos pana acolo au avut parte de multe minuni....de la noi sunt 43 de km numai prin munti,prima data am fost cand facuram un an de casnicie si acum ca-l avem si pe A ,am zis sa-l ducem si pe el,numai ca nu ne-am dus pe jos ....va pun cateva poze,doar asa sa va faceti o idee cat de frumos e locul


vedere de sub lacas


pupacim dulce toti copilasi si o asteptam pe Simina sa ne povesteasca cum a fost la nunta si cu multe poze...

mortala poza
si superb copil
mda....ce bine ca va plimbati....super!!!
la noi a fost parc de distractii dar de ala mare mare...a durat 10 zile cu focuri de artificii
nu vrea domne sa mearga al meu barbat si ....asta este1!!! tzuc.gif
simina_ana
Ce fac fetili cochetili????

Ne-a pierit piuitul la toate de cand a venit caldura......suntem molesite nu????

Iancu meu a intrat in greva foamei....s-a trezit la 7 si a papat abia la 11.30....ghici ce...lapte doh.gif si doarme de atunci ....si acum e 2 ceasul....
Da-ti mi idei de ce papa piticii vostri ca sa mai incerc si eu altceva...poate il pacalesc!!!!
Ce ati mai introdus in alimentatie ???

petronici
buna fetele...
astazi este festa aici si nu lucreaza nimeni,asa ca am vizitat pt prima data marea anul asta...pacat ca nu a fost si timpul prielnic pt plaja,doar ne-am plimbat pe malul apei....







fetita de langa el este a nanei lui A,are 2 anisori si se vede f bine diferenta intre ei...
vaiii,Simina ce-ai patit...imi pot imagina ce-ti trecea prin cap atunci,bine ca pana la urma sa rezolvat totul fara prea mari necazuri ,si noroc ca stai la partier ca de nu......
ca de obicei foarte cocheta si frumoasa papusica nostra scumpa Andruta,si se vede cat de mult adora sa merga prin parc....
va las ca ma duc la bucatarit....multi pupici dulci copilasilor
simina_ana
QUOTE(petronici @ Jun 2 2010, 06:25 PM) *
buna fetele...
astazi este festa aici si nu lucreaza nimeni,asa ca am vizitat pt prima data marea anul asta...pacat ca nu a fost si timpul prielnic pt plaja,doar ne-am plimbat pe malul apei....







fetita de langa el este a nanei lui A,are 2 anisori si se vede f bine diferenta intre ei...
vaiii,Simina ce-ai patit...imi pot imagina ce-ti trecea prin cap atunci,bine ca pana la urma sa rezolvat totul fara prea mari necazuri ,si noroc ca stai la partier ca de nu......
ca de obicei foarte cocheta si frumoasa papusica nostra scumpa Andruta,si se vede cat de mult adora sa merga prin parc....
va las ca ma duc la bucatarit....multi pupici dulci copilasilor



Ce frumos acolo la voi.....Vad ca Adelin a fost in mare verva....ii place in apa....ma bucur mult pentru voi....data viitoare sper sa aveti si vreme de plaja....
SI noi ne gandim acum unde sa mergem....testam piata deocamdata....
Va pupam dulce de tot!!
simina_ana
Eu sunt foarte suparata......maine la 10.30 avem programare pentru Iancu la tuns .....SI eu nu vreeeeeaaaauuuuuuu crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif ....nu vreau sa-i tai carliontii..... crybaby.gif
Tati a zis ca vine cu noi....ca la cat sunt de zapacita a zis ca sunt in stare sa ma duc pana acolo si sa fac cale intoarsa si sa nu-l tund.....
Nici macar nu mi-l pot imagina fara carlionti....cred ca o sa-mi ia ceva timp pana o sa ma obisnuiesc cu el asa.....
Ma duc sa-l pupacesc pe creti......
claudiaena
Petronici, frumusel tare Adelin si-i sexos tare la mare....Si cum mai mami nu mananca, ca are un pic de "muschiuletzi"? Stii tu cantecul ala cantat de un chelios"SEXI SEXI"!

Pe mine m-a chinuit talentul si am facut placinta lui Anku si a venit si sora mea pe la mine de a stat cu piticii ca eu am fost la sedinta la scoala si s-au lins pe degete.... eating.gif Buna tare si cred ca nu ar avea prea multe calorii...

Fetelor acum 10 ani in urma am dormit chinuita, stresata de importanta zi din viata mea ce urma--nunta mea... Si iata ca deja au trecut 10 ani...!!! Ce e mai important e ca am fost unul langa altul si am trecut cu bine peste momentele mai putin placute.... Asa ca cine bea macar cu mine o bere, pana fac rost si de o sampanie? bere.gif
Pupici....
claudiaena
QUOTE(simina_ana @ Jun 2 2010, 08:18 PM) *
Eu sunt foarte suparata......maine la 10.30 avem programare pentru Iancu la tuns .....SI eu nu vreeeeeaaaauuuuuuu crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif ....nu vreau sa-i tai carliontii..... crybaby.gif
Tati a zis ca vine cu noi....ca la cat sunt de zapacita a zis ca sunt in stare sa ma duc pana acolo si sa fac cale intoarsa si sa nu-l tund.....
Nici macar nu mi-l pot imagina fara carlionti....cred ca o sa-mi ia ceva timp pana o sa ma obisnuiesc cu el asa.....
Ma duc sa-l pupacesc pe creti......


Prima data e mai dificil. Eu dupa ce l-am tuns prima data mi se parea alt copil... Si ma gandeam ca cine m-a pus sa il tund, dar acum nici nu mai concep sa il las cu plete. Il tund mereu f scurt ptr ca am observat ca si transpira....asa ca stai limistita, cu carlionti sau fara, tot Smotocelul tau ramane si te vei acomoda destul de repede....Maine vrem poze si eu sunt convinsa ca o sa ii stea bine tare...Si apoi asa ii sta bine unui "barbat". hug.gif
anku

azi faci un an jumate printesa mica...
iti dorim toate cele bune!!!
anku
QUOTE(petronici @ Jun 2 2010, 05:25 PM) *
buna fetele...
astazi este festa aici si nu lucreaza nimeni,asa ca am vizitat pt prima data marea anul asta...pacat ca nu a fost si timpul prielnic pt plaja,doar ne-am plimbat pe malul apei....



fetita de langa el este a nanei lui A,are 2 anisori si se vede f bine diferenta intre ei...
vaiii,Simina ce-ai patit...imi pot imagina ce-ti trecea prin cap atunci,bine ca pana la urma sa rezolvat totul fara prea mari necazuri ,si noroc ca stai la partier ca de nu......
ca de obicei foarte cocheta si frumoasa papusica nostra scumpa Andruta,si se vede cat de mult adora sa merga prin parc....
va las ca ma duc la bucatarit....multi pupici dulci copilasilor

la mare...la soareeeeeeeeee
superb dragul nostru strambacila tzuc.gif
nu pierdeti vremea deloc!!!
anku
noi stam in scaun....si suntem linistiti...
si sta linistit chiar dc eu stau in fata si el in spate
am fost mirata sa vad ca totusi sta linistit chiar si singur...
cheia???
muzica....i place muzica de nu mai poate

maine vom merge vreo 500 km..
sa vedem cum e maine....de fapt azi!! biggrin.gif

Rose68
Multumim mami ANKU ca te-ai gandit la noi. Noi suntem foarte suparati:
1. Ieri am aflat ca sotul meu va avea de luna viit fabulosul salariu de 600 RON
2. Astazi la ora 5 ne-am trezit cu inundatie de la vecina de sus. Am totul varza in casa............covoare, parchetul deja se umfla, mobila la fel.................Imi vne sa urlu pur si simplu. Chiar si aparatura pentru net e in apa. Acum sunt conectata printr-o retea externa care culmea am gasit-o neparolata.
Va pup si sa incerc sa reduc la minim pierderile
anku
QUOTE(Rose68 @ Jun 3 2010, 07:30 AM) *
Multumim mami ANKU ca te-ai gandit la noi. Noi suntem foarte suparati:
1. Ieri am aflat ca sotul meu va avea de luna viit fabulosul salariu de 600 RON
2. Astazi la ora 5 ne-am trezit cu inundatie de la vecina de sus. Am totul varza in casa............covoare, parchetul deja se umfla, mobila la fel.................Imi vne sa urlu pur si simplu. Chiar si aparatura pentru net e in apa. Acum sunt conectata printr-o retea externa care culmea am gasit-o neparolata.
Va pup si sa incerc sa reduc la minim pierderile

aoleoooooooooooooo...
pffffffffffff....ce ghinion!!!
tare rau imi pare!!!!
pai sa repare vecina acum tot!!! sad.gif
anku


rose imi pare rau....
fetelor-...ce mai faceti???
eu am calcat ....3 zile am asteptat sa uste hainele
la noi ploua de atunci mereu...numai de Rusalii ce a fost cald 27 grade
ca in rest tot temp sexi...de 11 -15 grade maxim...
acum sunt 11 grade
mai spre amiaza a zis ca se fac 13...
si ploua cernut...bineinteles!!! liwlol.gif

ne pregatim sa plecam...
sa vedem cum se comporta la 500 km... biggrin.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Jun 3 2010, 11:14 AM) *


rose imi pare rau....
fetelor-...ce mai faceti???
eu am calcat ....3 zile am asteptat sa uste hainele
la noi ploua de atunci mereu...numai de Rusalii ce a fost cald 27 grade
ca in rest tot temp sexi...de 11 -15 grade maxim...
acum sunt 11 grade
mai spre amiaza a zis ca se fac 13...
si ploua cernut...bineinteles!!! liwlol.gif

ne pregatim sa plecam...
sa vedem cum se comporta la 500 km... biggrin.gif



Drum bun Anku!!!! Va doresc calatorie placuta din toate punctele de vedere....mai ales Darius sa fie cel mai cuminte.....si simt eu ca va fi asa.....
Va pup si abia astept sa va cunosc!!!!
Astept vesti de la voi!!!
simina_ana
L-am tuns pe Iancu...o sa pun poze mai tarziu....
Acum stau langa el (doarme) si plang...stau cu carliontii lui in mana si plang.....SUnt cu capu'...dar asa de schimbat mi se pare ......sad.gif(.....sper sa-l recunosc in parc dupa amiaza cand iesim.... doh.gif
petronici
Simina, lasa ca o sa te obisnuiesti cat mai repede cu noua frizura si o sa-i fie mai bine si lui,nu mai transpira asa de mult....cine a mai ramas netuns?parca Lucas,nu?
Rose,cate vesti rele pt o zi crybaby.gif ...si cum a spus si Anku,vecina tre sa-ti zugraveasca si sa-ti repare prin casa,de nu tot macar ce-i mai important....si LA MULTI ANI,ANDREEA!!!! occasion.gif parca prea repede a trecut timpul,mai ieri povesteam cum fura la mot si acum au 1 an jumate....
Anku,calatorie linistita si placuta si abia asteptam sa ne povestesti cum sa comportat Darius,sigur o sa fie bine si copil ascultator....
Claudia,mami gospodina cu 2 copilasi frumosi,ai timp sa faci de toate bunatatile,bravooo tie eusa_clap.gif ....asta al meu nu ma lasa deloc in bucatarie in pace,apuc sa fac si eu cate ceva doar cat se joaca el cu oalele,se suie pe scaune si pe urma pe masa cand se plictiseste nu mai sta nici in ruptul capului linistit....
mai aprofitam acum sa iesim sa ne plimbam,ca de la jum lunii viitoare tati pleca in tara si unde imi arde singura sa mai plec cu copilul dupa mine,in plus luna lui august o lucrez aproape toata,asa ca abia astept sa se incalzeasca de-a binelea sa stam la mare toata ziua in costum(ieri numai ne-am plimbat vreo 2 ore,mai mult am fugit dupa el,se lua si pleca pe plaja de unul singur,cand se obisnuise un pic la picioruse cu apa ar fi vrut sa se duca cat mai in larg,tot singur,nu aveai cu cine te intelege nervi.gif doh.gif )
cand se trezeste A,ne ducem sa vorbim si la camin de-l primesc,si femeia la care il duceam pleaca luna asta in tara si nu mai am cu cine sa-l las....nu cred ca sunt probleme,si chiar daca eu nu o sa fiu la munca in fiecare zi tot il duc,asa se invata cu copii si invata si limba(noi acasa numai in rom ii vorbim,stie doar ciao in it)...nu cred ca ar accepta sa-l duc doar in zilele cand ma cheama la munca si sa platesc mai putin,la urma nu mai intelege nimic nici el,sta acolo cateva zile si restul acasa....vedem noi pana la urma ce rezolvam,sper sa -l primesca pray.gif
multi pupicei dulci copilasilor tzuc.gif
oana petrina
buna dragelor
Adelin esti un frumos si un smecherel. te-ai balacit in apa ce-ti pasa. ne bucuram ca v-ati distrat iar tie mami iti sta f bine tunsa.
Rose sa-ti traiasca printesa. e cam singura domnisoara de pe aici si cea mai mare dintre toti puiutii trandafir.gif . imi pare rau sa aud ca aveti probleme. sa o ciufulesti bine pe vecina.
Anku drum bun si sa ne povestesti cum a fost.
Claudia faci placinte si nu dai si tu o bucatica....acum ca nu mai ploua poate reusim si noi sa ne vedem
Simina da ce sperietura ai tras. tre sa fim f atente cu ei ca numai traznai fac. nu mai fi suparata ca l-ai tuns. ii creste parul repede plus ca nu mai sufera copilul de caldura. ai vazut si Matei ce par are si tot l-am tuns de multe ori. asteptam poze cu barbatelul tau
Geo mandruto pe unde esti? ce face puiul tau?
va pup
simina_ana
Claudia......felicitari pentru atatia ani de casnicie frumoasa.....inca o mie de acu m inainte sa aveti mai frumosi si mai fericiti!!!!

Eu sunt trista asa cum va spuneam.....ma uit la Iancu si nu-mi vine sa cred ca nu mai e carliontat....Cred ca maine dimineata o sa am cel mai mare soc....liwlol.gif Repet....stiu ca sunt cu capul.....dara ma intelegeti voi.....

Iancu a inceput sa faca numai nazbatii.....azi si-a aruncat sapcuta in fantana din parc.....a alergat pe un deal si a cazut si si-a ras putin obrazul sub ochisori.....ce mai ....cred ca trebuie sa ma obisnuiesc cu un astfel de program de nazdravan.....

Acum ila stetam pe tati sa vina sa-i facem baita.....ii fac si niste poze si revin.....maia les ca simt asa un miros de kaki parfumat liwlol.gif

geocoto
Pozeeeeeeeeeeeeeeeeeeee crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif nu esti cu capul mami Adriana, nici noi nu l-am tuns...asteptam iulie sa-l vada si socrii asa desi nu mai poate de cald saracutul.Ieri am fost sa ma tund si eu si sa ma vopsesc in sfarsit(mi-a facut Petronici pofta; si culoarea tot pe acolo a iesit ca a ta) si am intrebat daca ni-l tunde si noua pe copil.Dar tati nu vrea mai devreme asa ca...
M-am apucat de cateva ori sa scriu dar a intervenit cate ceva si am lasat-o pe mai tarziu.Si acum s-a intors Lucas de la plimbare cu mama dar raman pana termin ca altfel ma dati la disparuti.
Andreuta sa ne traiesti draga noastra scumpica.Sa-i dai tu un pup de cel mai dulce mamicii tale ca sa mai uite si ea de supararile cotidiene.
Claudia la multi ani sa va iubiti ca in prima zi si sa nu treaca an sau luna sau zi in care sa nu te gandesti cat de norocoasa esti cu o familie asa implinita. floare2.gif
Petronici ma bucur ca aveti ocazia sa mergeti la mare, ii face bine lui Adelin poate si ceva pofta de mancare.Noi am fi vrut sa mergem in tara dar bilietele de avion s-au scumpit teribil iar cu masina nuuuuuuu ma incumet.Cat despre cresa eu ma gandisem sa-l duc la inceput 3 zile pe saptamana si apoi in fiecare zi ca sa nu se simta abandonat dar tu nu stii exact zilele si cum Adelin a mai fost deja poate merge asa zi de zi.
Oana pe unde sa fim, ba il ajut pe Vlad cu diverse treburi ba cu piticul nici eu nu mai stiu ce mai fac.Azi este ziua lui Vlad (33) si parca a trecut asa fada de tot.Il sarbatorim cu lautar sambata dar azi am fost asa de ocupati ca nu am facut prea multe din lipsa de timp...Il pupam pe Mateut si nu mai avem timp sa ne uitam la filmuletele lui cu nazdravanii ca acum si Lucas face din plin.Of ce mi-ar place sa se intalneasca cei doi, si noi pe langa ei tzuc.gif

Gata am fugit ca nu-l aud pe pitic si sigur face vreo nazbatie,
Geo oFloare1.gif
simina_ana
Sunt rupta de foame......si am zis sa pap ceva inainte de a pune poze.....Asa ca din prea mult exces de zel....am bagat untul la microunde si a luat foc folia. Nu intelegeam de unde se vede flama in cuptor si de ce miroase a ars.....nici nu mai stiam cum sa inchid cuptorul de ametita ce eram.....Am stins focul , untul nu mi s-a topit asa ca m-am chinuit sa il pun pe paine....Am zis sa nu fie asa gol paine cu unt....hai sa pap cu putin gem.....si deoarece stau pe intuneric la bucatarie , doar cu lumina de la pc....am luat din frigider ce-am nimerit....adica mustarul....deci.....azi ceva nu merge la mine....ai e abia 12 noaptea......

Acum descarc poze.....nu sunt prea clare ca aparatul profi e plecat in vacanta.....dar macar asa sa va faceti o idee de Iancu baietelul.....
Revin
simina_ana
Iancu ieri .....





Taaaa taaaaaaaaaa....Iancu fara plete







Ma imbarbatez cu ideea ca dupa tipul asta la care l-am dus la tuns creste repede parul....cel putin la mine asa se intampla......Nu e foarte uniform ca nici nu a vrut sa stea.....dar e o schimbare mare pentru mine.....Acum chiar ca e baietel.......si dupa cum se vede are mot ....tot asa ii sta si dupa baie:))....si acum seamana mai bine cu tati...

Acu'..ca ne-am laudat.....fug si eu la nani......tati e plecat la o iesire cu baietii.....iar eu profit sa fac nani cu pufosenia mea....
NB
Sara1
QUOTE(simina_ana @ Jun 3 2010, 02:37 PM) *
Iancu ieri .....



Taaaa taaaaaaaaaa....Iancu fara plete







Ma imbarbatez cu ideea ca dupa tipul asta la care l-am dus la tuns creste repede parul....cel putin la mine asa se intampla......Nu e foarte uniform ca nici nu a vrut sa stea.....dar e o schimbare mare pentru mine.....Acum chiar ca e baietel.......si dupa cum se vede are mot ....tot asa ii sta si dupa baie:))....si acum seamana mai bine cu tati...

Acu'..ca ne-am laudat.....fug si eu la nani......tati e plecat la o iesire cu baietii.....iar eu profit sa fac nani cu pufosenia mea....
NB



Scumpica, tu ai patit cu Iancu asa cum am patit eu cu Tom-si seamana si fara plete! Si eu tot asa, m-am consolat cu ideea ca parul creste repede. Iancu e la fel de scump si pretios fara plete ca si cu plete, am eu insa o slabiciune maaare pt. baietii cu parul lung! Dar pentru anumiti baieti, am rabdare sa le creasca wub.gif Pe David nu l-am tuns niciodata scurt, desi tata insista rau de tot-il tund eu, suficient cit sa nu-i intre in ochi! Deci, pupici multi delicati si parfumati pentru pufosenia ta! Tie cind iti vedem ochisorii? tzuc.gif
geocoto
QUOTE(simina_ana @ Jun 3 2010, 11:37 PM) *
Iancu ieri .....





Ma imbarbatez cu ideea ca dupa tipul asta la care l-am dus la tuns creste repede parul....cel putin la mine asa se intampla......Nu e foarte uniform ca nici nu a vrut sa stea.....dar e o schimbare mare pentru mine.....Acum chiar ca e baietel.......si dupa cum se vede are mot ....tot asa ii sta si dupa baie:))....si acum seamana mai bine cu tati...

Acu'..ca ne-am laudat.....fug si eu la nani......tati e plecat la o iesire cu baietii.....iar eu profit sa fac nani cu pufosenia mea....
NB


Va pupacim cu mare drag si tin sa va spun ca va sta ff bine pentru ca, acum atentia cade pe zambetul lui dulce.Asa ca suntem noi la rand. anima1.gif oFloare1.gif
petronici
salutare fetele....
Simina,tare scumpic este Iancu si tuns....nici nu se vede diferenta prea mare,cum a fost in alte cazuri cand i-am tuns zero,si asa poate tot ii mai cresc carlionti....la al meu nu cred ca mai am vreo sansa sa-i mai vad,deja este mult mai aspru parul dar la Iancu poate mai sunt sanse de carlionti....nu mai fi suparata notworthy.gif trandafir.gif ....
Geo,ma bucur ca te-am inspirat in noua schimbare si mai asteptam pana in iulie sau chiar august sa-l vedem si pe Lucas tuns....LA MULTI ANI!!!! occasion.gif sotului tau pt ieri,multa sanatate si petrecere frumoasa sambata bere.gif ....
eu sunt f bucuroasa super.gif ,au locuri la camin pt A,de luni il duc o sapt poate 2 in proba pana se acomodeaza cu copii si cu programul....astazi mi-au dat un dosar intreg de hartogaraie de completat,mai avem cerut de la medic un certificat,sa-i fac coprocultura si copie de la fisa de vaccinuri....daca se integreaza bine sapt viitoare de pe 14 ii inscrie sa-l duc zi de zi....mi-au dat meniul pe zile cu papica ce le-o da si lista de preturi....dupa cum ne incadram noi la orar de la 7.30 la 16.30,(mai au de la 7.30-14.30 sau 7.30-18.30) acum sa vb cu sotul daca includem si sambata sau numai pana vineri cred ca o sa platesc in jur la 220sau 240 de euro pe luna....trebuie sa aducem de acasa pampers si servetele,astea nu sunt incluse....deja citeam pe programul caminului si au multe activitati interesante,printre care ii invata la wc(au unele micute pt ei)....sa vad cum pot de luni incolo,sa-l pozez si poate prind si camerele viu colorate si ferestrele desenate sa vedeti cat de frumos este....singurul lucru de care mi-e putin frica de toate bolile care se iau,deja imi spunea directoarea ca acum circula varicela si mai bine de jum din copii o au si stau acasa....mai rau o sa fie si pt mine in zilele in care nu lucrez sa-l duc acolo si eu singurica acasa,mai ales luna viitoare ca nu prea avem de lucru....sper sa ma obisnuiesc sau mai bine sa-mi gasesc alt loc de munca in care sa fiu in fiecare zi....cu Dumnezeu inainte si totul va fi bine pray.gif ....
Claudia,multi ani fericiri de acum inainte....fii mandra ca in zece ani ti-ai facut o asemenea familie minunata si frumoasa love1.gif ....si cand plecati la bulgari?
va imbratisez cu drag mamici si va pup dulce copilasi tzuc.gif
claudiaena
Felicitari Simina, ptr curaj... Oricum, daca pana ieri aveai un bebel si un barbat, acum ai 2 barbati, dintre care unulo e mortal.... ii pupacim falcutele si sa stii ca ii sta bine lui Iancu....
Geo, occasion.gif sotuului tau, sa fie iubit si sa te iubeasca, sa formati o echipa, ca si pana acum....
Ankule, sa ne zici cum a fost la drum cu Darius! Vrem si poze....
Petronici, frumos tare tre' sa fie la cresa, ideea e ca una peste alta, comunitatea inseamna si multe boli, care circula.... dar nu spuneai ca acolo se face vaccin impotriva varicelei, gratuit? Ca daca e asa, atunci nu ar trebui sa faca....Eu cand era Maria mica, cam de varsta lui A am dus la cresa si erau niste pereti goi, locul arata infiorator, fara prea multe jucarii si cu niste tanti plictisite, grase si batrane, satule de schimbat pampersi si de facut mancare, etc....Bine, am uitat sa precizez ca era de stat cresa si tocmai avusesem o experienta neplacuta cu o bona....
Rose, dar ce ghinion.... saracutza de tine! Deci, astia fac prapad cu salariile bugetarilor... Eu nu vreau sa ma gandesc ce ma asteapta peste 6 luni, cand parca vad cace castig ii dau bonei....Era bine daca aveai asigurare la locuintza. Eu am, si chiar daca inund eu pe altcineva tot ar trebui sa il despagubeasca pe ala. Teoretic asa spune contractul....Nici nu mi s-a parut f scumpa, acum vreo 4 ani cand am facut-o. E in jur de 90 E pe an....
Multumesc ptr urari.... Anul asta am sarbatorit destul de modest, avand in vedere si cheltuielile de luna asta si prima jumatate a lui iulie. Plecam in Bulg. pe 9 iulie si sunt si speriata si emotionata. Sper sa nu avem incidente si Mihai sa fie cuminte. A prins prostul obicei sa planga-tipe fara motiv. De obicei vrea sa stea cu minutele la geam sa priveasca si il tin dar el vrea din juma in juma de ora si atunci tipa. Si are un glas strident, de te ia cu tremurat de nervi. Asa ca azi i-am articulat 2 palme la fund ca sa aiba motiv. Bine nu stiu in ce masura l-a deranjat, ca de durut, nu cred, dar cert e ca imi vine sa fug, cand urla.Asa ca asta face de cate ori nu ii da Maria vreo jucarie(culmea e ca pe ce pune mana ea imediat lasa jucaria pe care o avea si se duce la sora-sa sa i-o ceara), sau cand nu il tin la geam, cand nu il iau in brate cand vrea el, daca nu il las sa se joace cu ceva(mai nou e fascinat de intrerupatoare si prize si stechere), etc....
Gata, va las si va pupacim pe toti....Weekend placut si relaxant, bebei cuminti.... trandafir.gif
geocoto
biggrin.gif biggrin.gif doh.gif
Si mie care imi era rusine sa va povestesc de glasul lui Lucas.Ati auzit vreodata un paun cum tipa la imperechere?Avem noi unul aici langa noi si Lucas l-a auzit si acum il imita.Ma striga pe tonul ala strident "mama".Ieri am fost la copii si o doamna spunea povesti si canta iar Lucas striga la mine desi eram langa el "aaaaaaaaaa", "mamaaaaaaaa" nervi.gif
Celelalte mamici erau muuuult mai relaxate, cu cate 2 copii dupa ele stateau de vorba, noi eram 2 si eram tot timpul dupa Lucas.

Mamici copilasii vostri se mai trezesc noaptea sa bea apa?Le dati voi sau le-ati lasat la indemana lor?Lucas nu bea mare lucru ziua si trage noaptea si bineinteles ca te trezesti, te duci la el sa-i dai apa si iar la somn numai ca nu prea mai este somn ala.Macar voi aveti o scuza ca le-au dat caninii dar noua... anima1.gif sigur dupa 4 deja "arde" si vrea la noi in pat...

Claudia sper sa nu mi-o iei in nume de rau dar nu rezolvi nimic daca ii altoiesti.Eu am fost tare obraznica si rasfatata cand eram mai mica si tata ne altoia din cand in cand dar nu aveam decat ff multa pica pe el in momentele acelea si putin imi pasa de ce a dat.Palmele date copiilor sunt urma de slabiciune cumulate cu frustrare datorita problemelor noastre de adulti.Mai bine previi decat sa regreti ca ai dat o palma.
Intr-adevar ajuta mult sa mai fie cineva pe langa tine sa ia copilul si sa te lase sa respiri, dar educatia tot tu o dai pana la urma.Daca suntem noi agitate copiii ne simt si devin si ei la fel.

Multumim de urari ma duc sa pregatesc ultimele retusuri.La noi sunt 30 de grade apropo bananab.gif

Pup si un weekend frumos va doresc,
oFloare1.gif
anku
QUOTE(simina_ana @ Jun 3 2010, 12:05 PM) *
Drum bun Anku!!!! Va doresc calatorie placuta din toate punctele de vedere....mai ales Darius sa fie cel mai cuminte.....si simt eu ca va fi asa.....
Va pup si abia astept sa va cunosc!!!!
Astept vesti de la voi!!!

mna bine ai simtit
super a stat....nici nu a plans....
el a stat singur in spate si eu in fata si la dus si la intors
a mai si dormit putin....
acum am mai luat un scaun de la cumnata-mea dar nu nou....ala este cu centuri
sta bine si acolo dar stau la ganduri inca
ala care l-am luat noi nou are si ptr cap in laterale ca sa nu-i rupa gatul...
stau la ganduri....mna...ce sa faci..nu poti avea si comoditate si siguranta!!!
dar asta de la cumnata-mea e mai inalt si ar si vedea...hmmmmmmmm biggrin.gif
o sa mai gandesc putin....

am vazut poze cu iubitul tau
este super-...mie imi place parca mai mult fara carlionti...
cum spunea Geo...acum i se vede chipul cel dulce si falcutele1!!! biggrin.gif
anku
QUOTE(geocoto @ Jun 5 2010, 08:33 AM) *
biggrin.gif biggrin.gif doh.gif
Si mie care imi era rusine sa va povestesc de glasul lui Lucas.Ati auzit vreodata un paun cum tipa la imperechere?Avem noi unul aici langa noi si Lucas l-a auzit si acum il imita.Ma striga pe tonul ala strident "mama".Ieri am fost la copii si o doamna spunea povesti si canta iar Lucas striga la mine desi eram langa el "aaaaaaaaaa", "mamaaaaaaaa" nervi.gif
Celelalte mamici erau muuuult mai relaxate, cu cate 2 copii dupa ele stateau de vorba, noi eram 2 si eram tot timpul dupa Lucas.

Mamici copilasii vostri se mai trezesc noaptea sa bea apa?Le dati voi sau le-ati lasat la indemana lor?Lucas nu bea mare lucru ziua si trage noaptea si bineinteles ca te trezesti, te duci la el sa-i dai apa si iar la somn numai ca nu prea mai este somn ala.Macar voi aveti o scuza ca le-au dat caninii dar noua... anima1.gif sigur dupa 4 deja "arde" si vrea la noi in pat...

Claudia sper sa nu mi-o iei in nume de rau dar nu rezolvi nimic daca ii altoiesti.Eu am fost tare obraznica si rasfatata cand eram mai mica si tata ne altoia din cand in cand dar nu aveam decat ff multa pica pe el in momentele acelea si putin imi pasa de ce a dat.Palmele date copiilor sunt urma de slabiciune cumulate cu frustrare datorita problemelor noastre de adulti.Mai bine previi decat sa regreti ca ai dat o palma.
Intr-adevar ajuta mult sa mai fie cineva pe langa tine sa ia copilul si sa te lase sa respiri, dar educatia tot tu o dai pana la urma.Daca suntem noi agitate copiii ne simt si devin si ei la fel.

Multumim de urari ma duc sa pregatesc ultimele retusuri.La noi sunt 30 de grade apropo bananab.gif

Pup si un weekend frumos va doresc,
oFloare1.gif

exact asa patesc si eu cu Darius ...altele citesc carti langa locul de oaca al cpiilor si mie nu-mi ajung picioarele sa fug dupa el...
dar ieri a fost cuminte si am putut si eu sa stau p banca liwlol.gif
vezzi ca si mie acum 4 luni imi facea aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...dar tare...
a trecut intr-o luna
la multi ani taticului occasion.gif occasion.gif occasion.gif
ahhhhhhhh
da...noi mai bem apa si de 3 ori p noapte...la noi e si mult prea cald in casa!!!
anku
QUOTE(petronici @ Jun 4 2010, 03:05 PM) *
salutare fetele....
Simina,tare scumpic este Iancu si tuns....nici nu se vede diferenta prea mare,cum a fost in alte cazuri cand i-am tuns zero,si asa poate tot ii mai cresc carlionti....la al meu nu cred ca mai am vreo sansa sa-i mai vad,deja este mult mai aspru parul dar la Iancu poate mai sunt sanse de carlionti....nu mai fi suparata notworthy.gif trandafir.gif ....
Geo,ma bucur ca te-am inspirat in noua schimbare si mai asteptam pana in iulie sau chiar august sa-l vedem si pe Lucas tuns....LA MULTI ANI!!!! occasion.gif sotului tau pt ieri,multa sanatate si petrecere frumoasa sambata bere.gif ....
eu sunt f bucuroasa super.gif ,au locuri la camin pt A,de luni il duc o sapt poate 2 in proba pana se acomodeaza cu copii si cu programul....astazi mi-au dat un dosar intreg de hartogaraie de completat,mai avem cerut de la medic un certificat,sa-i fac coprocultura si copie de la fisa de vaccinuri....daca se integreaza bine sapt viitoare de pe 14 ii inscrie sa-l duc zi de zi....mi-au dat meniul pe zile cu papica ce le-o da si lista de preturi....dupa cum ne incadram noi la orar de la 7.30 la 16.30,(mai au de la 7.30-14.30 sau 7.30-18.30) acum sa vb cu sotul daca includem si sambata sau numai pana vineri cred ca o sa platesc in jur la 220sau 240 de euro pe luna....trebuie sa aducem de acasa pampers si servetele,astea nu sunt incluse....deja citeam pe programul caminului si au multe activitati interesante,printre care ii invata la wc(au unele micute pt ei)....sa vad cum pot de luni incolo,sa-l pozez si poate prind si camerele viu colorate si ferestrele desenate sa vedeti cat de frumos este....singurul lucru de care mi-e putin frica de toate bolile care se iau,deja imi spunea directoarea ca acum circula varicela si mai bine de jum din copii o au si stau acasa....mai rau o sa fie si pt mine in zilele in care nu lucrez sa-l duc acolo si eu singurica acasa,mai ales luna viitoare ca nu prea avem de lucru....sper sa ma obisnuiesc sau mai bine sa-mi gasesc alt loc de munca in care sa fiu in fiecare zi....cu Dumnezeu inainte si totul va fi bine pray.gif ....
Claudia,multi ani fericiri de acum inainte....fii mandra ca in zece ani ti-ai facut o asemenea familie minunata si frumoasa love1.gif ....si cand plecati la bulgari?
va imbratisez cu drag mamici si va pup dulce copilasi tzuc.gif

super...bv voua!!!
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.