Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
geocoto
Dragi mamici,
vreau sa va urez in primul rand un an excelent cu gust de ciocolata si aroma de iasomie, sau mai bine zis pentru fiecare in parte cu gusturile si aromele pe care le doriti.
Ne scuzati si ca nu v-am urat la timp La Multi Ani la cei sarbatoriti dar ne-am gandit la voi.Claudia va pupam si va imbratisam la inceput de an cu toate onomasticile pe care le sarbatoriti.Voi cand ridicati paharul in decembrie o luna nu-l mai lasati jos biggrin.gif

Noi abea ne-am intors de la Predeal si tocmai cand ne obisnuisem si noi cu vacanta la munte s-a terminat.Am avut parte de de toate, si de prieteni dragi veniti special sa ne vada si de petreceri cu rubedenii si de sanius si de focuri de artificii cum nu am mai vazut niciodata in viata mea.Cam tot ce trebuie ca sa fie o vacanta reusita.

De Adriana, Iancu si Bebe nu pot decat sa va doresc sa-i aveti ca oaspeti si ca prieteni.Cuvintele sunt de prisos pentru ca fiecare isi realizeaza dorintele in felul sau.A mea s-a indeplinit pe jumatate si anume sa-i cunosc si sa stau la taclale pe viu cu Adriana. Cealalta jumatate sper sa se indeplineasca curand cand se va mai auzi inca o inimioara batand.
Imi doream mult sa ajung sa-i cunosc si pe Oana, Matei si Florin dar din pacate nu a fost posibil de data asta.Poate in octombrie cand ne intoarcem....
Lucas este peste limita de rasfatat, dar marti ne intoarcem acasa si ...sper sa revenim la program.
Pupici si sper sa ma loghez si de acasa oFloare1.gif
simina_ana
QUOTE(geocoto @ Jan 8 2011, 01:25 AM) *
Adriana stiu ca nu-ti place sa apari in poze dar jur ca daca nu am fi vorbit atat de mult la telefon nu te-as fi recunoscut numai dupa aspectul fizic ca abea de vedem poze cu tine..Am si eu o poza cu tine si mi-a stricat-o soarele...



Ha ha ha ha......poza asta ma distreaza la maxim....eu nu-s cu cusma pe-o ureche...ci cu cusma in varful capului....am crezut ca glumesti cand ai zis ca ai facut poza in pozitia asta....Daca stiam sugeam si eu burta si trageam un zambet mai de actarii liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif Noroc cu soarele ca mi-a venit in ajutor....Multumesc domnule soare liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
Pai zii si tu cum sa apar in poze cand ocup juma de poza:)) liwlol.gif liwlol.gif...Pana nu-mi recapat eu "selueta" de pe vremuri nici nu vreau sa aud de poze doh.gif ....in plus...eu blonda....am ajuns satena si vad din poze ca nu-mi place....deci ....va trebui sa "muncesc" si la acest capittol liwlol.gif liwlol.gifliwlol.gif
Dar hai ca mi-ai facut noaptea mai frumoasa....poate visez si eu mai frumos....liwlol.gif liwlol.gif
Si nu mai vorbi asa frumos de mine ca ma faci sa rosesc ....si sa plang....ca deja mi-e dor de voi si ma "henervez" ca nu am stat pana la 6 dimineata la taclale liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif Mi-e ciuda pe mine ca te-am lasat sa dormi la 4....liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif ...stii ca glumesc da????
Pup you....si...mai ales pe Mac
simina_ana
Eu am niste arsuri .....asta e si motivul pentru care bantui pe net la ora asta...Asa-mi trebuie daca am papat peste cu saramura si mamaliguta cu usturoi doh.gif ...In plus ma enerva si Bebe ca sforaie de rupa patul.....Asa ca mai astept sa mi se faca somn de-a binelea si sa ma pun in pat si sa adorm in ciuda arsurilor si a "concertului" ...
anku
QUOTE(geocoto @ Jan 7 2011, 10:25 PM) *

ce surprizaaaaaaaaa...
adorabili..... wub.gif wub.gif wub.gif
i-auite ce i-a crescut lui Inacu parul...iar e cretulin...in prima poza de la spate am crezut ca e Lucas....
parca-s frati doh.gif
ce misto sta Lucas acolo in spatele lui tati...bine ca sta!!! biggrin.gif
Geo super inseamna ca v-ati petrecut!!!o vacanta adevarata cum ai spus...si luuuuuuuuunga!!!!
va dorim in continuare pana marti tot asa sa va simtiti bine!!!
si sa te poti loga de acasa!!!

simina...sper ca ti-o fi trecut arsurile macar la ora asta!!!
si ca tati nu mai sforaie!!!si ca Inacu va dormi la fel de linistit ac si noaptea trecuta!!!
simina_ana
Avem vesti bune despre Iancu....e bine...Abia azi am reusit sa mergem la pediatru...dar e bine. COntinuam tratamentul prescris pana se fac 5 zile si apoi inca 3 zile de aerosoli si cu niste picaturi antialergenice pana la 10 zile....Otita nu i-a trecut de tot, dar important e ca suntem pe drumul cel bun. Acum o ora m-am speriat ca s-a trezit plangand si a tinut-o asa jumatate de ora. Il dureau toate daca il intrebai...Bine ca s-a linistit. Probabil i-a amortit o manuta....
Maine daca e caldut avem voie sa-l scoatem afara la o plimbarica scurta.
AM trecut sa va salut si sa va spun de noi....acum ma duc si eu la nani ca la 5 ma trezesc pentru tratament.
Pupici si o noapte linistita
anku
buna fetelor....
unde ati disparut???
petro ce faceti???
noi...am papat de amiaza...
azi nu am chef de iesit p afara,,....asa o tampita de vreme...canta pasarile...cred ca a venit primvara
mna...in rest...am colorat azi....
destul de dificil sa-l tin la masa.....
vrea sa plece sa mazgaleasca oriunde numai in cartea de colarat sau p foi nu.....
mai rau este ca foloseste culorile p post de surubelnita si le rupe.... sad.gif
simina cum te mai simti????
nici nu ne asteptam al altceva de la Iancu...decat ca se va reface repede si bine.... yes.gif


gata ...plec...ce tot atata???


simina_ana
QUOTE(anku @ Jan 9 2011, 04:03 PM) *
buna fetelor....
unde ati disparut???
petro ce faceti???
noi...am papat de amiaza...
azi nu am chef de iesit p afara,,....asa o tampita de vreme...canta pasarile...cred ca a venit primvara
mna...in rest...am colorat azi....
destul de dificil sa-l tin la masa.....
vrea sa plece sa mazgaleasca oriunde numai in cartea de colarat sau p foi nu.....
mai rau este ca foloseste culorile p post de surubelnita si le rupe.... sad.gif
simina cum te mai simti????
nici nu ne asteptam al altceva de la Iancu...decat ca se va reface repede si bine.... yes.gif


gata ...plec...ce tot atata???





Ia uite cine e aici.....iubitelul meu mic si drag cu ochi albastri...Pe zi ce trece tot mai mare si mai frumos se face...

Cand ma laudam si eu ca ii merge bine, azi noapte Iancu mi-a facut figura.... dormea 15 minute si apoi juma de ora urla...mi-a aratat ca-l doare burtica...apoi urechea...apoi mana....ca nici nu mai stiam ce sa-i fac....Si eu sunt franta....abia astept sa termin de facut supica si sa fac un dus si nani ...sper pana dimineata...
Azi dimi...mi-a facut si febra 38,3.....si are 5 zile de antibiotic...deci....chiar nu stiu ce sa mai cred,,,,cand ma bucuram si eu ca e bine....

Eu...la fel...crampe si dureri de burtica...si stare de greata permanenta...
Fug ca ma striga piticul
simina_ana
Vad ca nimeni nu prea mai da pe-aici.....sunteti suparate fetelor? Sau ce se inatmpla cu voi?
Chiar nici un semn de viata?

geocoto
Buna mamici,
noi ne pregatim de plecare si avem ceva emotii.In primul rand cu ceata care tot amana zboruri si Lucas care mai are cateva varfulete de temperatura de ieri dimineata.Azi nu i-am mai luat-o dar a fost ff marait.L-am scos in parc si bineinteles ca s-a bagat prin balti dar l-am adus imediat acasa.
Mami Rose m-ai luat prin surprindere cu telefonul tau si chiar m-am bucurat.
Sper sa va mai scriu maine de acasa.
Pup,
Georgiana
anku
QUOTE(simina_ana @ Jan 10 2011, 12:55 PM) *
Vad ca nimeni nu prea mai da pe-aici.....sunteti suparate fetelor? Sau ce se inatmpla cu voi?
Chiar nici un semn de viata?

sad.gif sad.gif sad.gif
mi s-a stins pc-ul liwlol.gif ...am luat un virus ceva...ca ma bombardeaza cu reclame....
tot ce am dat eu cautare acum imi arata reclame
sa nu te superi...
multumesc inca odat aptr gandurile frumoase... tzuc.gif

QUOTE(geocoto @ Jan 10 2011, 05:55 PM) *
Buna mamici,
noi ne pregatim de plecare si avem ceva emotii.In primul rand cu ceata care tot amana zboruri si Lucas care mai are cateva varfulete de temperatura de ieri dimineata.Azi nu i-am mai luat-o dar a fost ff marait.L-am scos in parc si bineinteles ca s-a bagat prin balti dar l-am adus imediat acasa.
Mami Rose m-ai luat prin surprindere cu telefonul tau si chiar m-am bucurat.
Sper sa va mai scriu maine de acasa.
Pup,
Georgiana

Speram sa fi avut un drum bun...
ceata...adev...
si sa te poti loga si de acasa...
sanatate va dorim... tzuc.gif
simina_ana
Neata...o zi buna sa aveti lipsita de griji si probleme!!


Geo...sper ca ati ajuns cu bine acasa!

Pupici!!!

anku
QUOTE(simina_ana @ Jan 12 2011, 08:46 AM) *
Neata...o zi buna sa aveti lipsita de griji si probleme!!
Geo...sper ca ati ajuns cu bine acasa!

Pupici!!!

asemenea va dorim si noi voua...
ce faceti???
cum te mai simti???
iaca a trecut o sapt....maine e ziua cea mare....



simina_ana
QUOTE(anku @ Jan 12 2011, 11:56 AM) *
asemenea va dorim si noi voua...
ce faceti???
cum te mai simti???
iaca a trecut o sapt....maine e ziua cea mare....




Daaaaaaa......am o stare de nu pot sa-ti explic....mi-as dori sa dorm pana maine la 3 ca sa nu ma mai gandesc ....apropiindu-se ziua acum ma trec tot felul de stari si ganduri....Dar sper sa fie bine....
Voi ce faceti?
anku
suntem bine....multumesc lui Dumnezeu.l..
ma ia cu cate o moleseala...asa sunt in fiecare primvara....sa zicem asa....ca asa este o vreme de zici ca suntem in martie
mna...in rest....scoala,casa,lucru,cumparaturi.....
pffffff....o sa vezi ca maine se va vedea sarcina!!!!
sunt cam ingrijorata ca posibil sa-mi pape astia concediul....si sa nu pot veni acasa in vara nervi.gif ....ca mi-au adt un loc de calificare al azil din sept 2011 dar vor sa le fac practica din febr pana in sept....si...ma cam framanta....mai multe aspecte in privinta asta printre care si financiar vb...ptr ac nu vor sa plateasca!!!
cine naiba iti lucra atata timp fara bani???ei zic ca este practica dar ti se impune un program si multe alte chestii....
au si astia o politica si o smecherie .....dar nu este prost cekl care incearca ci cel care accepta!!!
deocamdata ...mai este de vb cu o gramada de oameni...si am de gand sa-l trimit p Mishu....ori sa ma plateasca...ori sa fac numai 2 luni practica!!!si sa incerc sa-i fac sa imi semneze ca si o conditie sa zic asa...concediu in iulie 3 sapt!!!ceea ce nu cred ca voi obtine!!!
mna...dar ma cam framanta!!!
acum...om vedea.....
in rest...suntem sanatosi.....

Iancu cum mai este???
ati terminat tratamentul???
simina_ana
QUOTE(anku @ Jan 12 2011, 02:29 PM) *
suntem bine....multumesc lui Dumnezeu.l..
ma ia cu cate o moleseala...asa sunt in fiecare primvara....sa zicem asa....ca asa este o vreme de zici ca suntem in martie
mna...in rest....scoala,casa,lucru,cumparaturi.....
pffffff....o sa vezi ca maine se va vedea sarcina!!!!
sunt cam ingrijorata ca posibil sa-mi pape astia concediul....si sa nu pot veni acasa in vara nervi.gif ....ca mi-au adt un loc de calificare al azil din sept 2011 dar vor sa le fac practica din febr pana in sept....si...ma cam framanta....mai multe aspecte in privinta asta printre care si financiar vb...ptr ac nu vor sa plateasca!!!
cine naiba iti lucra atata timp fara bani???ei zic ca este practica dar ti se impune un program si multe alte chestii....
au si astia o politica si o smecherie .....dar nu este prost cekl care incearca ci cel care accepta!!!
deocamdata ...mai este de vb cu o gramada de oameni...si am de gand sa-l trimit p Mishu....ori sa ma plateasca...ori sa fac numai 2 luni practica!!!si sa incerc sa-i fac sa imi semneze ca si o conditie sa zic asa...concediu in iulie 3 sapt!!!ceea ce nu cred ca voi obtine!!!
mna...dar ma cam framanta!!!
acum...om vedea.....
in rest...suntem sanatosi.....

Iancu cum mai este???
ati terminat tratamentul???


Da.....am terminat tratamentul...mai facem doar aerosoli....de 2 ori pe zi....dar deja da semne de plictiseala smile.gif
Inca mai tuseste dinc and in cand.....vedem....daca pana saptamana viitoare nui trece o sun pe homeopata si merg la ea ....
Ce nu-mi place e ca nu prea mananca...dar sper sa-si revina....Ar bea in schimb tone de lapte daca i-as da...Dar am zis sa trec de ziua de maine si ma " dau " la el....Mai ales ca pleaca Bebe duminca in Germania pentru o saptamana si nu va fi aici ca sa-i strice programul...

Ma bucur sa aud ca sunteti sanatosi....dar si astenia asta de primavara e cam aiurea.....dar deja incepe la tine???? Asa devreme cu simptomele??? Ce te faci cand chiar incepe primavara.....
Apropos de primavara a fost si azi aici asa frumos....incat m-am incumetat sa-l scot pe Iancu afara.....mai ales ca i-a trecut si febra....Saracul nu a iesit de o saptamana....Asa frumos zburda....si in toate noroaiele se baga liwlol.gif...dar cand il vedeam atat de fericit ca e afara....l-am lasat sa faca ce vrea.....si-am venit acasa cu un mic porcusor liwlol.gif liwlol.gif

Deci ai obtinut jobul...cum ar veni la azil.....sper sa iti fie pe plac si sa poti reusi sa faci ce ti-ai propus.....chiar daca va trebui sa sacrifici concediul din vara asta....dar daca e pentru viitor.....poate se merita...Sau mai stii ...poate se duce Misu acolo....dar ce faci cu Darius pana il dai la gradi????

Restul mamicilor pe unde umblati???
simina_ana
Neata fetelor.....evident ca m-am trezit cu noaptea in cap....Am crezut ca nu voi dormi nisi peste noapte....dar spre surprinderea mea am dormit f linitita...si parca si visele mi-au fost linistite si frumoase, desi nu tin minte nimic liwlol.gif liwlol.gif
Ma bag si eu la un dus pana se trezesc ai mei.
O zi placuta sa aveti!!
Rose68
QUOTE(simina_ana @ Jan 13 2011, 09:26 AM) *
Neata fetelor.....evident ca m-am trezit cu noaptea in cap....Am crezut ca nu voi dormi nisi peste noapte....dar spre surprinderea mea am dormit f linitita...si parca si visele mi-au fost linistite si frumoase, desi nu tin minte nimic liwlol.gif liwlol.gif
Ma bag si eu la un dus pana se trezesc ai mei.
O zi placuta sa aveti!!



Buna dimineata!
Astazi te duci la doctor?
simina_ana
QUOTE(Rose68 @ Jan 13 2011, 10:04 AM) *
Buna dimineata!
Astazi te duci la doctor?



Neata mami......stai in umbra? de ce nu mai sui nimic? AM crezut ca nici tu nu te poti conecta....
Da...azi la 3 merg....

Ce faceti?????..De ce nu mai intri Stiu ca nu ai nici timp...dar totusi...sunt atatea zile de cand nu ai mai dat semn de viata....
Ce face ANdreea??Sa o pupi din partea noastra....
MIOSA
oka fetele,

am intrat rapid sa zic un mare BAFTA LA DOCTOR pt simina
asteptam vesti de la tine pe seara

anku bafta la negocieri ......nu te lasa calcata in picioare dor ca esti romanca......sa-ti respecte drepturiile la fel ca la orice om

pupici si o zi seninaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
simina_ana
QUOTE(MIOSA @ Jan 13 2011, 12:46 PM) *
oka fetele,

am intrat rapid sa zic un mare BAFTA LA DOCTOR pt simina
asteptam vesti de la tine pe seara

anku bafta la negocieri ......nu te lasa calcata in picioare dor ca esti romanca......sa-ti respecte drepturiile la fel ca la orice om

pupici si o zi seninaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa



Multumesc Miosa......cu siguranta daca e totul bine primul lucru dupa ce intru in casa si-l iubesc pe Iancu o sa va scriu voua..... hug.gif
claudiaena
deci cum a fost? Adriana, e bine, bem sau ba?....

noi suntem bine, Maria inca face teme, piciul ma calareste si astept sa se coaca o pitza la cuptor si sa bag la ghizdan, ca imi e foame maaare....

nici eu nu prea mai am timp... ne trezim dimineata, mai toti, apoi tati cu Maria pleaca iar eu cu Mihai, acasa... Incep pe la 1 si apoi termin pe la 6 si cand ajung acasa mai fac lectii, mai mancare ptr seara si apoi ne culcam toata casa cu "gainile"...
pupici!!!!
anku
QUOTE( @ Jan 13 2011, 10:03 AM) *
Multumesc Miosa......cu siguranta daca e totul bine primul lucru dupa ce intru in casa si-l iubesc pe Iancu o sa va scriu voua..... hug.gif

sad.gif sad.gif sad.gif
nu ai scris nimic....
speram ca te-ai oprit la cumparaturi sau undeva de nu ai scis nimic....si nu ca este ceva rau....
hug.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Jan 13 2011, 10:24 PM) *
sad.gif sad.gif sad.gif
nu ai scris nimic....
speram ca te-ai oprit la cumparaturi sau undeva de nu ai scis nimic....si nu ca este ceva rau....
hug.gif




Seara buna..........

Daaaaaaaaa...... super.gif super.gif super.gif e bine....e viu si i-am auzit inimioara
Desi l-am vazut pe monitor....pana nu i-am auzit inimioara nu m-am linistit....L-am rugat pe doctor sa-mi puna de 2 ori sa-i aud inimioara.....plangeam si ii multumeam lui Dumnezeu ca e bine....
Acum m-am linistit ....desi o sa fiu putin stresata si in continuare....dar mi-am luat prima piatra de pe inima....
Sunt atat de fericita...si asta datorita si voua....pentru ca sustinerea voastra.....rugaciunile voastre au fost ascultate si cineva acolo sus ma iubeste mai mult decat merit cateodata...
Ma iertati ca am scris atat de tarziu....dar prietena mea a venit cu mine si Bebe la echo ...si apoi de bucurie m-a scos in oras....si apoi am venit acasa cu taticii si am mai stat la povesti....cu Iancu in jurul nostru care a facut spectacol....
Acum ca m-am linistit....m-a luat asa o oboseala liwlol.gif liwlol.gif cred ca la noapte voi dormi cum nu am mai dormit de ani de zile....
Va pupicesc pe toate.....si inca o data VA MULTUMESC!!
Rose68
QUOTE(simina_ana @ Jan 13 2011, 11:46 PM) *
Seara buna..........

Daaaaaaaaa...... super.gif super.gif super.gif e bine....e viu si i-am auzit inimioara
Desi l-am vazut pe monitor....pana nu i-am auzit inimioara nu m-am linistit....L-am rugat pe doctor sa-mi puna de 2 ori sa-i aud inimioara.....plangeam si ii multumeam lui Dumnezeu ca e bine....
Acum m-am linistit ....desi o sa fiu putin stresata si in continuare....dar mi-am luat prima piatra de pe inima....
Sunt atat de fericita...si asta datorita si voua....pentru ca sustinerea voastra.....rugaciunile voastre au fost ascultate si cineva acolo sus ma iubeste mai mult decat merit cateodata...
Ma iertati ca am scris atat de tarziu....dar prietena mea a venit cu mine si Bebe la echo ...si apoi de bucurie m-a scos in oras....si apoi am venit acasa cu taticii si am mai stat la povesti....cu Iancu in jurul nostru care a facut spectacol....
Acum ca m-am linistit....m-a luat asa o oboseala liwlol.gif liwlol.gif cred ca la noapte voi dormi cum nu am mai dormit de ani de zile....
Va pupicesc pe toate.....si inca o data VA MULTUMESC!!



tu-tzi papucii tai, mandro....ne-ai speriat!
Te pupam cu drag si ne bucuram ca esti bine si tu si samburelul tau!
Pupicei de la 2 fete cucuiete!
simina_ana
QUOTE(Rose68 @ Jan 14 2011, 12:02 AM) *
tu-tzi papucii tai, mandro....ne-ai speriat!
Te pupam cu drag si ne bucuram ca esti bine si tu si samburelul tau!
Pupicei de la 2 fete cucuiete!



Papucii mei ...in puii mei....liwlol.gif
hug.gif hug.gif
Promite-mi ca intrati mai des....ca sa am cui sa ma plang si io tongue.gif
anku
QUOTE(simina_ana @ Jan 13 2011, 08:46 PM) *
Seara buna..........

Daaaaaaaaa...... super.gif super.gif super.gif e bine....e viu si i-am auzit inimioara
Desi l-am vazut pe monitor....pana nu i-am auzit inimioara nu m-am linistit....L-am rugat pe doctor sa-mi puna de 2 ori sa-i aud inimioara.....plangeam si ii multumeam lui Dumnezeu ca e bine....
Acum m-am linistit ....desi o sa fiu putin stresata si in continuare....dar mi-am luat prima piatra de pe inima....
Sunt atat de fericita...si asta datorita si voua....pentru ca sustinerea voastra.....rugaciunile voastre au fost ascultate si cineva acolo sus ma iubeste mai mult decat merit cateodata...
Ma iertati ca am scris atat de tarziu....dar prietena mea a venit cu mine si Bebe la echo ...si apoi de bucurie m-a scos in oras....si apoi am venit acasa cu taticii si am mai stat la povesti....cu Iancu in jurul nostru care a facut spectacol....
Acum ca m-am linistit....m-a luat asa o oboseala liwlol.gif liwlol.gif cred ca la noapte voi dormi cum nu am mai dormit de ani de zile....
Va pupicesc pe toate.....si inca o data VA MULTUMESC!!

pfffffffffff...........o veste minunata....
banuiam eu ca sarcina ar fi mai mica....
ma bucur enorm ca este asa....
prima data cand am auzit ca insarcinata mai ti minte ca am scris ca esti viitoare mamica de august -sept 2011???? liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
gasesc sept o luna frumoasa ptra a naste...luna rodului sa zicem asa
chiar ma bucur...
greturile si starile alea nasoale te-au mai lasat??? hug.gif
anku
QUOTE(claudiaena @ Jan 13 2011, 06:07 PM) *
deci cum a fost? Adriana, e bine, bem sau ba?....

noi suntem bine, Maria inca face teme, piciul ma calareste si astept sa se coaca o pitza la cuptor si sa bag la ghizdan, ca imi e foame maaare....

nici eu nu prea mai am timp... ne trezim dimineata, mai toti, apoi tati cu Maria pleaca iar eu cu Mihai, acasa... Incep pe la 1 si apoi termin pe la 6 si cand ajung acasa mai fac lectii, mai mancare ptr seara si apoi ne culcam toata casa cu "gainile"...
pupici!!!!

yami.gif yami.gif yami.gif
program frumos aveti si voi...
eu deocamdata mai stau lejer asa...numai cu 5 ore lucrate...
dar din febr....
bafta la calarit lui Mihai!!! smile.gif
cred ca numai de asta iti arde....
dar ce sa faci...cine are si baiat si fata???
va dorim servici usor...si copii cuminti...si mai dati si voi prin weekwénd p aici dc nu sunteti plecati wink.gif cu o poza ceva,...
poop tzuc.gif
anku
QUOTE(Rose68 @ Jan 13 2011, 09:02 PM) *
tu-tzi papucii tai, mandro....ne-ai speriat!
Te pupam cu drag si ne bucuram ca esti bine si tu si samburelul tau!
Pupicei de la 2 fete cucuiete!

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif tzuc.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Jan 14 2011, 12:56 AM) *
pfffffffffff...........o veste minunata....
banuiam eu ca sarcina ar fi mai mica....
ma bucur enorm ca este asa....
prima data cand am auzit ca insarcinata mai ti minte ca am scris ca esti viitoare mamica de august -sept 2011???? liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
gasesc sept o luna frumoasa ptra a naste...luna rodului sa zicem asa
chiar ma bucur...
greturile si starile alea nasoale te-au mai lasat??? hug.gif



Asa e ANkule....tu mi-ai spus ca o sa fiu mamica de aug- sept....Cum o vrea Dumnezeu....sanatosi sa ajungem acolo....O prima piatra de pe inima mi-am luat-o.....
Azi dimineata mi se parea ca nu mai am nici un simptom....acum pe seara ca m-am relaxat le simt din nou....dar ce mai conteaza....Gamaliciul meu e bine...indur orice....si de mi-ar fi mai rau nu o sa ma plang ....
anku
QUOTE(simina_ana @ Jan 13 2011, 10:05 PM) *
Asa e ANkule....tu mi-ai spus ca o sa fiu mamica de aug- sept....Cum o vrea Dumnezeu....sanatosi sa ajungem acolo....O prima piatra de pe inima mi-am luat-o.....
Azi dimineata mi se parea ca nu mai am nici un simptom....acum pe seara ca m-am relaxat le simt din nou....dar ce mai conteaza....Gamaliciul meu e bine...indur orice....si de mi-ar fi mai rau nu o sa ma plang ....

iei si tu Elevit???
sau nu mai vrei???
simina_ana
QUOTE(claudiaena @ Jan 13 2011, 09:07 PM) *
deci cum a fost? Adriana, e bine, bem sau ba?....

noi suntem bine, Maria inca face teme, piciul ma calareste si astept sa se coaca o pitza la cuptor si sa bag la ghizdan, ca imi e foame maaare....

nici eu nu prea mai am timp... ne trezim dimineata, mai toti, apoi tati cu Maria pleaca iar eu cu Mihai, acasa... Incep pe la 1 si apoi termin pe la 6 si cand ajung acasa mai fac lectii, mai mancare ptr seara si apoi ne culcam toata casa cu "gainile"...
pupici!!!!



Vin si eu la pizzaa............moama...ce pofta mi-ai facut....clar maine mananc o pizza maaaareeeeee:)) liwlol.gif
Mama ocupata.....te pupic dulce...si pe puii tai ..si mai dulce:))
simina_ana
Dragele mele.....mi-a ajuns atata emotie pe ziua de azi....ma bag si eu la nani....
Va pupic....si NOAPTE BUNA!!!
MIOSA
felicitari simina pt bebic.......sa ai o sarcina usoara si frumoasa!

ma bucur ca este in regula totul si acum sa ai grija de tine !!!!

simina_ana
QUOTE(MIOSA @ Jan 14 2011, 11:19 AM) *
felicitari simina pt bebic.......sa ai o sarcina usoara si frumoasa!

ma bucur ca este in regula totul si acum sa ai grija de tine !!!!



Multumesc Miosa.... hug.gif
claudiaena
Na, ca mi-am facut oleaca de timp sa vad ce ai scris... Deci bem! bere.gif Aseara nu am mai stat ca eram obosita si m-am dus la nani, iar acum nu am rezistat tentatiei sa vad ce si cum..deci, FELICITARI, SI sa fie totul bine... Un bebe sanatos si 2 parinti care se iubesc si un Iancu incantat si sanatos....Aveti grija de voi si numai bine... tzuc.gif

Ankule, daca ma crezi nici poze nu am mai facut... Incerc sa le fac eu mai pe toate, bona, o femeie deosebita, care se poarta bine cu copiii ma mai ajuta doar la calcat si un sters praful... In rest, acum sunt mult mai organizata si mai expeditiva... Cred ca inainte o mai si lalaiam, dar acum nu am timp sa stau, in schimb seara pe la 10 bateriile mele sunt cam consumate, asa ca stingem luminile si nani toata casa... Mihai isi da drumul la vorbit si imi place la nebunie faza asta cu stalcitul cuvintelor, imi sare in brate cand vin seara si ma umple de energie, Maria, mai greu fara mine ca s-a obisnuit sa fiu prin preajma ei si sa o ajut la lectii, asa ca domnisoara a reusit sa o momeasca pe bona la cateva ex la mate si i le-a facut doamna in creion si apoi ea le-a scris cu stiloul... Am prins-o, ieri am "bagat-o in sedinta" pe doamna si i-am spus f clar sa o laswe singura, ca sa nu mai aiba fetita motiv sa spuna seara cand o controlez la teme, ca ea nu e vinovata ci doamna i-a spus sa scrie asa....Asta e Maria creste si incepe cu o minciunica, fraiereala si altele, dar trecem noi... In rest sanatosi sa fim si trecem noi... Azi ma pregatesc sa trec pe la gradi sa vad cand incep inscrierile la grupa mica si gata, la anul cu putin noroc am si scolarita si baietzuc de gradinita.... tzuc.gif

pupici la 2 fete cucuiete si la restul fetelor...
petronici
buna fetelor....
in primul rand vreau sa o felicit si eu pe Adriana din tot sufletul pt "mogaldeatza" mica care creste frumos si sanatos in burtica ei....am tot citit din urma si stateam cu sufletul la gura pana sa ajung la ultima pagina si sa citesc ceva vesti bune....
noi momentan suntem binisor dar din pacate am trecut iarasi printr-o internare in spital de data asta cu diagnostic bronho-pneumonie,tratament cu antibiotice injectabile si mult aerosoli....acum avem din nou programare pt alta raza la plamani pe 20 si pana atunci continuam acasa cu tratament antibiotic plus aerosoli de 2 ori pe zi....pe 31 avem programare si pt probele alergice,si daca astea la alimente si praf ies bine ne trimite la Roma pt probele alergice la medicamente,sa vedem ce-o mai fi si ce rezultate v-om primi.....
Geo,cred ca nu-ti da voie sa te logezi de acasa,cum iau banuti pe luna trecuta imi incarc tel si te sun in Belgia sa vad ce mai faceti.....
Anku,am ras si eu cu lacrimi de aventurile voastre cu Darius prin magazine....sper si eu sa reusesti cumva si sa prinzi postul la azil si sa ai concediu in vara,sa prinzi 2 iepuri dintr-un foc....
Claudia,vad ca incet incet iti intri in ritm si reusesti sa multumesti si casa si serviciul....erai si tu asa de speriata si iti spuneam ca odata ce incepi lucrul o sa fie altfel,si toate vin de la sine....
Rose,si tu cu serviciul dai mai rar pe aici,oricum noi pupacim 2 fete cucuiete....
in week-end ca de obicei o sa fiu la servici si de maine pleaca si socrela pt o sapt in tara asa ca vad cum ma organizez sa am timp sa dau si pe aici sapt viitoare,deacum trebuie sa fac eu papica in casa pana se intoarce ea doh.gif
va imbratisez cu drag si multi pupicei tuturor copilasilor
geocoto
Buna mamici,

Hai ca i s=a facut sotului meu mila de mine ca nu ma pot loga pe topic si mi=a instalat mozilla si a sters explorer=ul.
Acum merge.
Wow bananab.gif bananab.gif bananab.gif Adriana ce veste buna ne dai si in acelasi timp cate emotii tzuc.gif hug.gif tzuc.gif hug.gif .Ma bucur tare mult pentru voi si va doresc tot binele din lume.O surioara cu siguranta pentru Iancu este cel mai potrivit nu?Mai ales cat de dulcic este el cu fetitele;
Petronici sper ca sunteti mai bine.Cand mi=ai povestit prin ce a trecut bietul puiut imi venea sa plang si in acelasi timp eram furioasa.La ce bun atatea vaccinuri daca tot trec prin perioada asta de "imunizare"...Hai ca si la voi dureaza parca o vesnicie pana va da un rezultat final.
Claudia eu nu am nici un sfert de facut din cate faci tu si seara pic din avion.Ce=i drept noaptea ne trezim de vreo 3 ori la oala, o data sa bea apa, o data ca este transpirat si imi cere sa=l schimb...o bucurie de somn ce mai.
Anku arata tare bine Darius.Si asa frumos vorbeste Adriana de el ca nu=mi vine sa cred cand mai povestesti ce nazbatii face.Lucas este acum in perioada de "dezintoxicare", dupa ce toti l=au alintat in tara, daca nu=l pedepsesc, loveste, ciupeste, urla... wife.gif Ati gasit sa=l inscrieti la gradi?

I=am schimbat lapticul lui Lucas cu soia pentru ca tot acuza ca=l doare burtica.In tara i=am "oferit" fara lactoza de la Nan dar nici nu a vrut sa=l vada, de capra la recomandarea homeopatei dar il bea cu juma de gura desi era scump ca totul(4 euro litrul de la o firma nemteasca) si soia a fost alegerea finala.
Aici este mai cald decat in tara, vreo 12 grade dar ploaie muuulta.Mai avem 2 saptamani si plecam la ski, sper sa avem zapada ca luam si sania cu noi..
Poate va scriu maine ce ne=a recomandat homeopata.Inca nu le=am luat ca trebuie sa le comand la farmacie ii dau doar extract de muguri de catina.Este putin racit de la aerul conditionat din avion sau poate vreun virusel ceva luat din tara.

Hai ca iar m=am lungit la vorba, o seara buna va doresc. oFloare1.gif
sim_1701
QUOTE(geocoto @ Jan 14 2011, 10:25 PM) *
Buna mamici,

Hai ca i s=a facut sotului meu mila de mine ca nu ma pot loga pe topic si mi=a instalat mozilla si a sters explorer=ul.
Acum merge.
Wow bananab.gif bananab.gif bananab.gif Adriana ce veste buna ne dai si in acelasi timp cate emotii tzuc.gif hug.gif tzuc.gif hug.gif .Ma bucur tare mult pentru voi si va doresc tot binele din lume.O surioara cu siguranta pentru Iancu este cel mai potrivit nu?Mai ales cat de dulcic este el cu fetitele;
Petronici sper ca sunteti mai bine.Cand mi=ai povestit prin ce a trecut bietul puiut imi venea sa plang si in acelasi timp eram furioasa.La ce bun atatea vaccinuri daca tot trec prin perioada asta de "imunizare"...Hai ca si la voi dureaza parca o vesnicie pana va da un rezultat final.
Claudia eu nu am nici un sfert de facut din cate faci tu si seara pic din avion.Ce=i drept noaptea ne trezim de vreo 3 ori la oala, o data sa bea apa, o data ca este transpirat si imi cere sa=l schimb...o bucurie de somn ce mai.
Anku arata tare bine Darius.Si asa frumos vorbeste Adriana de el ca nu=mi vine sa cred cand mai povestesti ce nazbatii face.Lucas este acum in perioada de "dezintoxicare", dupa ce toti l=au alintat in tara, daca nu=l pedepsesc, loveste, ciupeste, urla... wife.gif Ati gasit sa=l inscrieti la gradi?

I=am schimbat lapticul lui Lucas cu soia pentru ca tot acuza ca=l doare burtica.In tara i=am "oferit" fara lactoza de la Nan dar nici nu a vrut sa=l vada, de capra la recomandarea homeopatei dar il bea cu juma de gura desi era scump ca totul(4 euro litrul de la o firma nemteasca) si soia a fost alegerea finala.
Aici este mai cald decat in tara, vreo 12 grade dar ploaie muuulta.Mai avem 2 saptamani si plecam la ski, sper sa avem zapada ca luam si sania cu noi..
Poate va scriu maine ce ne=a recomandat homeopata.Inca nu le=am luat ca trebuie sa le comand la farmacie ii dau doar extract de muguri de catina.Este putin racit de la aerul conditionat din avion sau poate vreun virusel ceva luat din tara.

Hai ca iar m=am lungit la vorba, o seara buna va doresc. oFloare1.gif

geo e super bun extractul de muguri de catina .. si eu i-am dat lui stefanut dar sub forma de sirop adus de mama de la munte ,.. e cel mai bun imunizator, asa se spune!! pupici la toti copii !! oFloare1.gif
Rose68
bine ai revenit Geo
Ieri ANdreea nu a vrut deloc sa doarma. Seara a venit tati am papat si noi ceva caci toata ziua am alergat dupa ea si cand ne faceam siesta ne-au sunat niste prieteni daca nu vrem sa iesim in oras. Zis si facut imbraca copilul si pentru ca nu dormise deloc ziua , nu am mai luat-o cu noi...am dus-a la bunici. AM petrecut o seara frumoasa. Cealalta familie ne spune sa mergem la un restaurant in galeriile Carrefour deoarece vor sa cumpere si cate ceva din Carrefour. Zis si facut. Acolo surpriza: tocmai avusese loc reducerile de iarna. Asa ca am umplut un cos cu hainute pentru Andreea. Tot ce costa 700-800 de mii aseara nu valora mai mult de 200. Asa ca avem hainute noi si cat de cat calitative.
Pacat ca nu am stiut de acasa si nu am avut mai multi bani la noi dar oricum sunt super multumita.
Iar la restaurant.........obisnuita sa alerg dupa Andreea mi s-a parut deosebit. Cu muzica in surdina si lumina discreta....ce mai.....m-am spurcat si sigur mai repetam figura..........
Greu sa mai intru in cursul saptamanii, deoarece am enorm de lucru si pentru ca deocamdata mai lucrez acasa iar Andreea e calare pe mine....... profit de timpul cand doarme ea....asa ca si noaptea lucrez pana pe la 1-2.
Desi suna aiurea, abia astept sa lucrez la birou.........nu asa pe fuga.........................
Sta cu bunicii fara probleme mari......la ei nu cere oala decat accidental adica mai mult la kk, si de papat papa doar porkerii...cand vin eu papa ciorbica singurica....caci o mai las odata la 2-3 zile cand ma aglomerez prea tare cu munca.
SI e atat de alintata cu ei...........mama, mama.
Daca o mustrez vine si ma pupa, asa de smechera s-a facut
\
Gata v-am facut capul mare, va pupam cu drag si va uram un weekend asa cum vi-l doriti!
Rose68
alintata lui mama:

pe cine sa cert?
simina_ana
QUOTE(claudiaena @ Jan 14 2011, 12:10 PM) *
Na, ca mi-am facut oleaca de timp sa vad ce ai scris... Deci bem! bere.gif Aseara nu am mai stat ca eram obosita si m-am dus la nani, iar acum nu am rezistat tentatiei sa vad ce si cum..deci, FELICITARI, SI sa fie totul bine... Un bebe sanatos si 2 parinti care se iubesc si un Iancu incantat si sanatos....Aveti grija de voi si numai bine... tzuc.gif

Ankule, daca ma crezi nici poze nu am mai facut... Incerc sa le fac eu mai pe toate, bona, o femeie deosebita, care se poarta bine cu copiii ma mai ajuta doar la calcat si un sters praful... In rest, acum sunt mult mai organizata si mai expeditiva... Cred ca inainte o mai si lalaiam, dar acum nu am timp sa stau, in schimb seara pe la 10 bateriile mele sunt cam consumate, asa ca stingem luminile si nani toata casa... Mihai isi da drumul la vorbit si imi place la nebunie faza asta cu stalcitul cuvintelor, imi sare in brate cand vin seara si ma umple de energie, Maria, mai greu fara mine ca s-a obisnuit sa fiu prin preajma ei si sa o ajut la lectii, asa ca domnisoara a reusit sa o momeasca pe bona la cateva ex la mate si i le-a facut doamna in creion si apoi ea le-a scris cu stiloul... Am prins-o, ieri am "bagat-o in sedinta" pe doamna si i-am spus f clar sa o laswe singura, ca sa nu mai aiba fetita motiv sa spuna seara cand o controlez la teme, ca ea nu e vinovata ci doamna i-a spus sa scrie asa....Asta e Maria creste si incepe cu o minciunica, fraiereala si altele, dar trecem noi... In rest sanatosi sa fim si trecem noi... Azi ma pregatesc sa trec pe la gradi sa vad cand incep inscrierile la grupa mica si gata, la anul cu putin noroc am si scolarita si baietzuc de gradinita.... tzuc.gif

pupici la 2 fete cucuiete si la restul fetelor...


Mai mami....asa cum povestesti tu.....ma si amuz ma si inspaimant.....la ce ma asteapta.....dar na....ce bucurie mai mare decat copii nu-i asa? Mai conteaza oboseala si noptile nedormite atunci cand ii vezi pe ei multumiti?? Pun pariu ca o sa ma enervez si eu la greu...dar ...trec toate...Aseara ma gandeam ca ma bucur nespus de mult ca stau cu Iancu si o sa stau si cu al doilea....si daca ne merg toate bine la firma...nu ma mai duc veci sa mai lucrez pentru altii....Deja am inceput sa fac mai multe si ..parca ma simt in "campul muncii" cu diferenta ca imi fac singura programul....si e tare bine ca ma pot ocupa de toate....
In orice caz si tu si Rose sunteti de admirat ca reusiti sa le imbinati perfect pe toate....
Asa ca va pup inzecit....
Va pupic cu mare drag...


QUOTE(petronici @ Jan 14 2011, 07:26 PM) *
buna fetelor....
in primul rand vreau sa o felicit si eu pe Adriana din tot sufletul pt "mogaldeatza" mica care creste frumos si sanatos in burtica ei....am tot citit din urma si stateam cu sufletul la gura pana sa ajung la ultima pagina si sa citesc ceva vesti bune....
noi momentan suntem binisor dar din pacate am trecut iarasi printr-o internare in spital de data asta cu diagnostic bronho-pneumonie,tratament cu antibiotice injectabile si mult aerosoli....acum avem din nou programare pt alta raza la plamani pe 20 si pana atunci continuam acasa cu tratament antibiotic plus aerosoli de 2 ori pe zi....pe 31 avem programare si pt probele alergice,si daca astea la alimente si praf ies bine ne trimite la Roma pt probele alergice la medicamente,sa vedem ce-o mai fi si ce rezultate v-om primi.....
Geo,cred ca nu-ti da voie sa te logezi de acasa,cum iau banuti pe luna trecuta imi incarc tel si te sun in Belgia sa vad ce mai faceti.....
Anku,am ras si eu cu lacrimi de aventurile voastre cu Darius prin magazine....sper si eu sa reusesti cumva si sa prinzi postul la azil si sa ai concediu in vara,sa prinzi 2 iepuri dintr-un foc....
Claudia,vad ca incet incet iti intri in ritm si reusesti sa multumesti si casa si serviciul....erai si tu asa de speriata si iti spuneam ca odata ce incepi lucrul o sa fie altfel,si toate vin de la sine....
Rose,si tu cu serviciul dai mai rar pe aici,oricum noi pupacim 2 fete cucuiete....
in week-end ca de obicei o sa fiu la servici si de maine pleaca si socrela pt o sapt in tara asa ca vad cum ma organizez sa am timp sa dau si pe aici sapt viitoare,deacum trebuie sa fac eu papica in casa pana se intoarce ea doh.gif
va imbratisez cu drag si multi pupicei tuturor copilasilor


Off...Doamne...ma ingrozesc....iar in spital? E cazul de analize amanuntite zic eu...dar si cat stai dupa rezltate risti sa se imbolnaveasca din nou pana vn precedentele....
Nu ai un medic homeopat bun pe acolo sa incerci si un astfel de tratatment???
Nici nu mai stiu ce sa spun...ma ingrijorez cand vada asa ceva...ca stiu cat am tras si noi ....si nu mai vreau sa aud de pui bolnaviori...Insanatosire grabniva va doresc si sa auzim doar de bine de la voi

QUOTE(geocoto @ Jan 15 2011, 02:25 AM) *
Buna mamici,

Hai ca i s=a facut sotului meu mila de mine ca nu ma pot loga pe topic si mi=a instalat mozilla si a sters explorer=ul.
Acum merge.
Wow bananab.gif bananab.gif bananab.gif Adriana ce veste buna ne dai si in acelasi timp cate emotii tzuc.gif hug.gif tzuc.gif hug.gif .Ma bucur tare mult pentru voi si va doresc tot binele din lume.O surioara cu siguranta pentru Iancu este cel mai potrivit nu?Mai ales cat de dulcic este el cu fetitele;
Petronici sper ca sunteti mai bine.Cand mi=ai povestit prin ce a trecut bietul puiut imi venea sa plang si in acelasi timp eram furioasa.La ce bun atatea vaccinuri daca tot trec prin perioada asta de "imunizare"...Hai ca si la voi dureaza parca o vesnicie pana va da un rezultat final.
Claudia eu nu am nici un sfert de facut din cate faci tu si seara pic din avion.Ce=i drept noaptea ne trezim de vreo 3 ori la oala, o data sa bea apa, o data ca este transpirat si imi cere sa=l schimb...o bucurie de somn ce mai.
Anku arata tare bine Darius.Si asa frumos vorbeste Adriana de el ca nu=mi vine sa cred cand mai povestesti ce nazbatii face.Lucas este acum in perioada de "dezintoxicare", dupa ce toti l=au alintat in tara, daca nu=l pedepsesc, loveste, ciupeste, urla... wife.gif Ati gasit sa=l inscrieti la gradi?

I=am schimbat lapticul lui Lucas cu soia pentru ca tot acuza ca=l doare burtica.In tara i=am "oferit" fara lactoza de la Nan dar nici nu a vrut sa=l vada, de capra la recomandarea homeopatei dar il bea cu juma de gura desi era scump ca totul(4 euro litrul de la o firma nemteasca) si soia a fost alegerea finala.
Aici este mai cald decat in tara, vreo 12 grade dar ploaie muuulta.Mai avem 2 saptamani si plecam la ski, sper sa avem zapada ca luam si sania cu noi..
Poate va scriu maine ce ne=a recomandat homeopata.Inca nu le=am luat ca trebuie sa le comand la farmacie ii dau doar extract de muguri de catina.Este putin racit de la aerul conditionat din avion sau poate vreun virusel ceva luat din tara.

Hai ca iar m=am lungit la vorba, o seara buna va doresc. oFloare1.gif



Spune-i lui Vlad ca il iubesc....nu in sensul ala:)) liwlol.gif ci ca il iubesc ca ti-a pus modz...si poti intra si tu aici cu noi mai des....ca prea vorbeam singure eu si Anku....Si ce-mi place cand vad ca ati scris toate....
Sa stii ca nu am uitat de promisiune.....azi vorbim daca ai timp dupa ora 5 la noi....aseara am ajuns la 7.30 acasa, Bebe a trebuit sa mearga la spital sa faca receptia pentru o lucrare si a venit tarziu, asa ca noi nu l-am mai asteptat si la 9 eram in pat ...eu dormind si Iancu pe langa mine ...il simteam cum ma imbratiseaza si ma pupa pana a adormit si el liwlol.gif liwlol.gif


QUOTE(Rose68 @ Jan 15 2011, 11:30 AM) *
alintata lui mama:

pe cine sa cert?



Ce frumoase sunteti voi in poza asta..... tzuc.gif hug.gif

Noi am fost ieri la Mures pentru piciorusele lui Iancu....si am scapat f bine...adica nu e ceva grav , trebuie sa purtam niste sustinatori in papucei....nu e nevoie de ghette speciale, ca putem gasi cica si in magazine papucei cu carambul mai intarit....Totusi am luat o pereche de ghetute de la ei....erau la reducere de la 220 ron la 95, ca erau model de anul trecut....si arata f bine....nici nu spui ca ar fi de la o firma de profil....Asa ca am zis ca o sa-i mai iau o pereche ca sa aiba 2...Mai aiurea ca sa zic asa...e ca trebuie sa le poarte si in casa.....dar daca facem asta si exercitiile ce i le fac in fiecare seara in 3 luni vom fi perfecti smile.gif .Asa ca de azi il tin in ghetute in casa....afara iesim in ghetele noastre pana luam ca astea sunt pentru primavara toamna...Peste 3 luni la control speram sa primim vesti cat mai bune

Cam atat despre noi.....ma duc sa- fac si eu putina ordine, il asteptam pe tati sa dea cu aspiratorul si apoi sa-i fac bagajul ca maine pleaca...ma avem de facut ceva cump....vorbim mai pe seara...
Va pupam si va dorim o zi placuta!!
anku


ati mai scris cate ceva..
ce surpriza....
petronici...ma gandeam eu ca absenta voastra este pana la urma nu tocmai ok....
vai saracutui Adelin..eu cand aud de spital cu copil mic... doh.gif
raze la plaman!!! ohmy.gif ohhhh dumnezeule....
a racit rau??
sau ce s-a intamplat??
citeam ieri ceva...ca ar fi o gripa acum care ataca plamanii ...si care poat da in simptomele pneumoniei...dar asta era in Ro....
p 31 ...ne gandim la voi!!! tzuc.gif

Geo....ne bucuram ca ati ajuns cu bine....innnapoi acasa....
am luat si noi o perioada lapte de capra...si am fost super multumiti...iarna trecuta...si am scapat fara raceala...deci chiar cred in efectelele laptelui de capra....
uite ca am si uitat sa mai iau....
probabiul s-a adaugat si transportul de a fost asa de scump...aici ar fi un euro mai ieftin... sad.gif
ce bine ca ti-ai instalat mozzila...deci la tine nici cu explorul nu mergea!!!ca toata lumea care nu se mai putea loga la un moment dat se loga asa...
mna...la tot cazul....bine ca te-ai logat din nou....
hi hi....ce sa faca si el???s-a rasfatat...bine ca a avut cine sa-l rasfete.... smile.gif lasa ca-i trece lui...
sper sa aveti zapada peste 2 sapt,...ca la caldurile astea se topeste tot...cine s-ar fi gandit????
din pacate inca nu am primit loc la gradinita sau la cresa...si cred ca prea curand nici nu vom primi...si am nevoie neparat..in febr incep practioca la un azil...e fara bani dar este imp ptr mine iar sotul tocmai primit o oferta interesanta de lucru p 3 luni si mor de ciuda...macar cu atat ar fi putut sa ma favorizeze astia de la gradi unde lucru....
in februarie sunt 2 zile in care se depun cereri la gradinita si ptr vizitare....sper sa am un raspuns mai clar in febr cand voi primi rasp de la ei....
am incercat anul trecut la 3 gradi...anul asta mai incerc si la astea 3 si la inca 1...desi cea din urma nu prea ma incanta...
om vedea...as vrea neaparat sa-l duc si eu macar din ianuarie 2012 ca nu se mai poate...are nevoie de copii...
mergem acum in 2 locuri de joaca lunea si martea...si la un curs ptr pregatirea copiilor la gradi in fiecare joi...sa mai compensam sa zicem asa...singuratatea lui....
voi ati gasit ceva???
acolo unde ne-ai aratat tu poze???
mna..va dorim numai bine...si insanatosire grabnica lui Lucas...si mai intrati pana plecati la schi!!! biggrin.gif tzuc.gif

revin mai tarziu...
imi rupe asta mic parul...si mai am cate ceva de facut...am vizita la cafea...o fata din Rusia...
si sa mai pregatesc cate ceva...


geocoto
QUOTE(sim_1701 @ Jan 15 2011, 12:56 AM) *
geo e super bun extractul de muguri de catina .. si eu i-am dat lui stefanut dar sub forma de sirop adus de mama de la munte ,.. e cel mai bun imunizator, asa se spune!! pupici la toti copii !! oFloare1.gif


I=am zis si eu mamei sa=mi ia sa am pana in aprilie ca pe urma nu se mai dau homeopate.Trebuie sa recunosc ca nu am mai intrat pe nici un alt topic decat aici asa ca profit sa va intreb voi ce mai faceti?Cum a trecut Stefanut peste iarna asta?

Pupici pentru finuti de Oana si Matei oFloare1.gif
geocoto
Astenie, neastenie de primavara asa cateva randuri tot mai trebuie sa adaugam si noi la topic nu?
Azi am baut o cafea dimineata, eu care nu suport gustul pentru ca simteam ca sunt de mamaliga.Din aia moale nu tare s=o tai cu ata.Cred ca a inceput si la mine astenia.A fost sotul in tara si si=a facut niste analize si i=au iesit destul de rau la plamani dupa ce am fost raciti rau amandoi asa ca eu nu mai indraznesc sa dau pe la Dr.

Anku nici noi nu suntem inscrisi decat din toamna la gradi in cadrul scolii ca sa nu mai zic scoala dar puteam sa=l dau si mai devrem de la 2 ani juma dar ce rost are ca=i si asa este pici rau si la kg si la cuvinte..
Adriana nu trebuie sa=i zic ca citeste singur si sa vezi ce se mai bucura cand i se aduc cuvinte de lauda liwlol.gif notworthy.gif liwlol.gif

Mama m=a anuntat ca i=au taiat 2 milioane din pensie si nu stie cat poate sta de data asta ca vrea sa se intoarca sa se certe cu morile de vant poate mai obtine ceva.

Noapte buna si weekend linistit va doresc, oFloare1.gif
anku
QUOTE(geocoto @ Jan 16 2011, 12:10 AM) *
Astenie, neastenie de primavara asa cateva randuri tot mai trebuie sa adaugam si noi la topic nu?
Azi am baut o cafea dimineata, eu care nu suport gustul pentru ca simteam ca sunt de mamaliga.Din aia moale nu tare s=o tai cu ata.
Cred ca a inceput si la mine astenia.A fost sotul in tara si si=a facut niste analize si i=au iesit destul de rau la plamani dupa ce am fost raciti rau amandoi asa ca eu nu mai indraznesc sa dau pe la Dr.

Anku nici noi nu suntem inscrisi decat din toamna la gradi in cadrul scolii ca sa nu mai zic scoala dar puteam sa=l dau si mai devrem de la 2 ani juma dar ce rost are ca=i si asa este pici rau si la kg si la cuvinte..
Adriana nu trebuie sa=i zic ca citeste singur si sa vezi ce se mai bucura cand i se aduc cuvinte de lauda liwlol.gif notworthy.gif liwlol.gif

Mama m=a anuntat ca i=au taiat 2 milioane din pensie si nu stie cat poate sta de data asta ca vrea sa se intoarca sa se certe cu morile de vant poate mai obtine ceva.

Noapte buna si weekend linistit va doresc, oFloare1.gif

me too...
cred si eu la gradele astea in ianuarie...
la noi <u fost azi 14 grade...acum 10 zile erau -14 nervi.gif
eu stiu ca trec asa printr-o perioada in fiecare martie...numai ca anul asta...cred ca o iau din ianuarie sad.gif
noroc ca am avut asa...numai vreo 2 zile...desi se poate sa fie si insomniile!!! sad.gif
am uitat sa va multumim ptr complimente...stii ca nici Lucas nu e mai prejos!!!
Adriana s-o fi indragostit de el...ca ia sarit in brate s-o iubeasca ..ca a vazut-o frumoasa...si asa face cu toti oamenii frumosi... liwlol.gif
dar cam asa se petrec zilele dc ma duc fara carucior la cumparaturi... liwlol.gif sad.gif
e bine si asa... biggrin.gif
anku
QUOTE(Rose68 @ Jan 15 2011, 08:30 AM) *
alintata lui mama:

pe cine sa cert?

2 fete cucuiete....frumoase si scumpe...
parca se vede si cum priveste ca s-a alintat biggrin.gif
azi dupa cafea am avut eu o tb..si m-am bagat in timp ce Darius dormea in masina ,la un magazin...si am luat-o p urmele tale cu cumaparatul de hainute..chiar ma gandeam la voi... tzuc.gif .noroc ca m-am stapanit sa nu iau prea multe decat exact ce mi-a placut...avem o gramada p care nici nu a pucat sa le poarte atat noi cat si mana a doua sad.gif am inceput sa iubesc verdele,portocaliul si galbenul groaznic....asa ca sunt disperata dupa bluze verzi liwlol.gif
e bine ca ai mai apucat sa mai lucri acasa ca sa fi langa ea...dar si greu ptr tine noaptea sa lucri....
e bine ca mai aveti si zi frumoase.... tzuc.gif
dupa cum am obs...tie iti place rosul???
anku
QUOTE(simina_ana @ Jan 15 2011, 10:07 AM) *
Noi am fost ieri la Mures pentru piciorusele lui Iancu....si am scapat f bine...adica nu e ceva grav , trebuie sa purtam niste sustinatori in papucei....nu e nevoie de ghette speciale, ca putem gasi cica si in magazine papucei cu carambul mai intarit....Totusi am luat o pereche de ghetute de la ei....erau la reducere de la 220 ron la 95, ca erau model de anul trecut....si arata f bine....nici nu spui ca ar fi de la o firma de profil....Asa ca am zis ca o sa-i mai iau o pereche ca sa aiba 2...Mai aiurea ca sa zic asa...e ca trebuie sa le poarte si in casa.....dar daca facem asta si exercitiile ce i le fac in fiecare seara in 3 luni vom fi perfecti smile.gif .Asa ca de azi il tin in ghetute in casa....afara iesim in ghetele noastre pana luam ca astea sunt pentru primavara toamna...Peste 3 luni la control speram sa primim vesti cat mai bune

Cam atat despre noi.....ma duc sa- fac si eu putina ordine, il asteptam pe tati sa dea cu aspiratorul si apoi sa-i fac bagajul ca maine pleaca...ma avem de facut ceva cump....vorbim mai pe seara...
Va pupam si va dorim o zi placuta!!

noi nu prea stim ce -a intamplat dar ne bucuram ca este bine
drum bun lui tati....
si poopici voua!!! tzuc.gif
simina_ana
Neata...azi matinala, avand in vedere ca aseara la 9 am picat iar....Am avut o zi obositoare ieri cu pregatirea pt drum a lui Bebe, cu facut curatenie, calcat si alte cele...Iancu nu a vrut sa doarma la pranz asa ca de la 4 a fost marait pana la 8 cand a picat...si azi dimineata s-a trezit la 8...dar am reusit sa-l mai pacalesc pana la 8.30 si am mai furat si eu o juma de ora de motaiala...
Am ramas singurei pt cateva zile...speram sa ne descurcam bine...iubareala cat incape, joaca si alte activitati liwlol.gif liwlol.gif.
AM vorbit acum cu tati erau deja in vama. Au facut doar 3 ore pana la Arad ca era liber. Iancu nu a vrut sa vb cu el...e suparat biggrin.gif...de ieri a simtit si se tot tanguia si se plangea...
Acum ii dau sa pape si sa vedem sa iesim pe undeva ca ne-a lasat tati masina asa ca putem sa ne deplasam mai usor peste tot...numai sa fie vreme ca vad ca e intunecat afara..

Geo....imi cer scuze pentru ieri....dar nu am reusit sa-mi rezolv cu telefonul. Zicea socrul ca vine sa se uite el la fir, dar nu a mai venit. Cica vine azi......dar nu mai promit nimic ca vad ca nu ma pot tine de promisiuni in ultima vreme.

Va pupic
geocoto
Hei mamici,

Noi am fost la un loc de joaca azi pe la 4 si ne=am intalnit si cu fina pe care Lucas o adora.Asa frumos il ia de manuta si ii arata cum sa se joace....imi vine sa=i pap pe amandoi.Merg si ei la ski cu noi deci iar va fi desmat pe capul lui Lucas.
Maine vine mamaaaaaa.Ce bine ca nu am mai dormit decat cate 4 ore pe noapte de o luna juma si ma uit in oglinda si nu ma recunosc.
Nu stiti ce "pierdeti" la faza cu olita.De obicei eu ma culc pe la 12 noaptea si la 1 incepe distractia.Se trezeste vrea pipi la oala, apoi la 2.30 vrea apa, pe la 3 e transpirat vrea sa=l schimb, la 4.30 vrea pipi la oala, la 5.30 sau 6 vrea lapte, la 7 vrea kk la oala si sta vreo juma de ora si apoi nani pana la 9.Imi vine sa=l jumul cateodata.Faza este ca daca nu sunt atenta iese pipi din oala si dupa ce ca sunt buimaca trebuie sa mai si sterg ca intra in parchet.
Deci mamici o bucurie faza cu oala nu alta.Ce=i drept kk ma bucur ca nu=l mai face pe el dar cu pipi ma dispera noaptea.
Voi ati avut un weekend linistit?

Adriana stai linistita ca si eu mi=am propus sa fac o gramada si de cand am venit abea de reusesc sa fac cate ceva.Pana la urma voi nu mai plecati in minivacanta de shopping?
Rose tare frumusel o mai prinzi in poze pe printesuca mica.Poate totusi o s=o vad si eu candva.

pup oFloare1.gif
geocoto
Si cateva poze de Craciun ca sa vedeti cum ne=am petrecut noi.
Aici ii cantam mosului cateva cantecele.

Poza de grup ca sa intelegeti de unde vine rasfatul.Lucas ii spunea mosului sa se uite la camera.

Si in poza cu mosul cu gura plina de "coco"
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.