Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
simina_ana
LA MULTE LUNITE, ADELIN!!!

Sa fii sanatos, cuminte , voios, iubit si sa asculti de parinti!!!
Te pupacim dulce pe ochisori!!!


Rose68
La multe lunite!
sa fii norocos si sa ai o viata fericita!
pupicei de la Andreutza


pentru mami
sinzigm
LA MULTE,MULTE LUNITE ADELIN!!! occasion.gif occasion.gif occasion.gif SA LE TRAIESTI LUI MAMI SI LUI TATI SI SA CRESTI MARE SI SANATOS,SA-I POTI SCRIE BERZEI SA-TI MAI ADUCA UN FRATIOR IN SACULET!!!

GEO:Lucas e un scumpic!!!! tzuc.gif Si eu am impresia ca e inaltut si chiar m-am uitat alaltaieri intr-un tabel si la 11 luni baietii aveau cam 72,74,daca bine imi amintesc.Tare ma bucur ca si-a revenit cu papica.Iar cu copiii...ce sa mai spun, si Matei e la fel,cand vede un copil chiuie de bucurie,asa ca ce mai asteptam Geo?TREBUIE SA NE PUNEM PE TREABA!!! tongue.gif Cu papica stam cam prost,dimineata e dezastru,papa doar cateva lingurite din ce ii pregatesc.Deja imi pierd toate rabdarile,ca am impresia ca se joaca cu mine si face pana la urma cum vrea el.Dupa-masa papa carnita cu legume,sau supica,sau pireut cu galbenus de ou si 2 iaurtele,iar seara ceva usor:mamaliguta cu lapte,biscuiti cu lapte,griz in lapte,ficatel cateodata,sau pireu de legume.Dar bea foarte mult laptic.Imi cere des.Am inceput sa-i mai dau si din ce pregatesc pt noi,dar numai daca nu e prajit in ulei mult si ce ii place foarte mult sunt snitelele-a papat de la fetita unor prieteni de vreo 2 ori si i-am facut si eu,dar doar cu galbenus si putina apa si am pus umpic de pezmet.

Andreuta esti o scumpica!Cand ti-am vazut ochisorii inlacrimati m-ai dat gata!Pupam sa treaca tzuc.gif

va sarut
anku
simina cum iti spuneam ...este super la curs...azi am venit mai devreme...ca tb sa eliberam camera si nu am timp nici sa respir ca tb si la gimnastica sa ajung ca data trecuta am tras chiulul....
sunt sf modului 4...sunt 9 module in total...nu am luat-o chiar de la 0 ca m-a ajutat examenul ala care l-am dat atunci ...s reiesit ca stiu si m-a trimis la mediu...
oameni ffff cumsecade...
am inceput deja gramatica...durere nu asa....nu e nici cum lb romana,nici cazurile,nici modurile vb nu sunt la fel...ce este fem in romaneste este masculin sau neutru in germana doh.gif
timpurile vb ce sunt mai usoare in comparatie cu harababura din timpurile verbului in lb romana...
sunt si cativa oameni care nu stiu gramatica lb lor materne...si e jale...efectiv nu poti invata lb germana sa vb perfect corect fara sa stii perfect gramatica lb tale materne doh.gif
dar ma bucur ac totusi merge si inteleg logic desi este f greu....
geo...si eu tot asa stiu ca nu e bine sa schimbi medicul copilului dar nu este nici o tragedie in a incerca sa cauti un pediatru bun si competent ptr bebicii nostrii...pfffff...dar cam lipseste nu gluma...decat sa nu ai p cine te baza mai bine schimbi....poate gasesti unul ok sa rezolve tb cu episoadele de febra si rosu in gatut...mai te linistesti si tu...ca imi inchipui ca e tare greu cu febra...Darius a avut o sg data la primul vaccin febra aproape 39 dar nici nu vreau sa-mi mai amintesc...apoi tu... sad.gif
cum stam cu mesele???
2 mese a cate 250 gr solide si 3-4 biberoane de lapte...cam 750-900ml lapte p zi si 100 ml apita...
si-a scos singur 2 biberoane de lapte din program...f bine liwlol.gif de acum 3 sapt...
la 3 mese solide nu am trecut desi spune ca asa tb sa facem...o sa-i dau numai la un an jumate 3 mese de mancare solida...

va poopam... tzuc.gif
dc dispar ...e dein cauza ca nu mai am nimic instalat...
dar nu stiu exact cand.... liwlol.gif
anku
QUOTE(Rose68 @ Nov 19 2009, 09:01 AM) *
pupam carliontatul
si punem si noi 2 pozici cu o fetita tare suparata




de ce plange printesuca asta mica???
tot mai scumpa este...p zi ce trece....tine buzitele ca Darius cand este suparata...
o poopam tzuc.gif
petronici
VA MULTUMIM DIN SUFLET PT URARI mamicute notworthy.gif hi.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif si le dam cate un pupic la bebei tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif ....
Geo ce scump e Lucas la baita....poopam "muschisori" lui si obrajori. tzuc.gif ...nu avem animale in casa,avem un caine dar e legat afara si Adelin nu prea are de-a face cu el...cand il duc pe la el in vizita se bucura mult si cainele il linge pe manute,pe picioruse...daca l-am duc de vreo 3-4 ori mai mult cand era suparat de ii trecea repede cand vedea cainele...de ce m-ai intrebat...crezi ca ar avea vreo legatura cu starea lui mai mereu bolnavior??? unsure.gif
Simina ce sa mai, Iancu e fruntasul trupei din decembrie. bananab.gif ...felicitari pt flacaul tau si il pupacim pe el pt progresele lui si pt bucuria si satisfacia pe care vi-o ofera zi de zi tzuc.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif ....
Rose ai o mandreata de domnisorica si o scumpica si cand e cu lacrimi in ochisori oFloare1.gif ....
noi nu prea avem cu ce sa ne laudam,la fel ca Lucas merge tinut de o manuta tare impiedicat si are rare momente cand isi da drumul la manute sa stea singurel in piciore,si asta doar cand e singurel in patut ,daca incerc eu se lasa imediat in fundulet....si ne-au prins 11 luni cu o tuseeeee(ieri tusea doar cateodata dar astazi la 2-3 minute) si e tare ragusit ....nu are febra , nu-i curge nasucul si de papat sunt destul de multumita cat imi papa,este destul de vesel si jucaus si pediatrul nu ne-a dat nimic(am vorbit prin telefon) ....am fost ieri la farmacie de i-am luat un siropel si de aseara am inceput aerosolul....mi-e tare mila de el cand il vad cum se chinuie si in somn tuseste incontinuu...dar diseara cred ca am sa-l duc pana la el ca nu prea imi place tusea asta asa de tare wacko.gif ....
pupicei la toti nazdravani si domnisorelele de decembrie tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
oana petrina
La multe lunite Adelin! este ultima oara cand iti uram multe lunite. de luna viitoare incepem cu anii super.gif occasion.gif sa cresti mare si sa fi norocos tzuc.gif
Geo ce mare este Lucas si ce frumos sta el la usa. il asteapta pe Matei? laugh.gif tzuc.gif
of da de ce esti suparici Andreuta? te-a suparat mami? lasa ca venim sa-i dam nana la fund ca te necajeste.
Anku ma bucur ca-ti place la curs. mult succes
Sanzi ai grija cu snitelele sau prajeli ca nu prea sunt sanatoase. mai bine fa-i gratarel. pupam Mateiutul frumos
Iancu tu cred ca vrei sa vi pana la Galati pe jos ca sa ne vizitezi smile.gif te asteptam
va pupam
oana petrina
ne votati si pe noi? http://-/gallery_details.php?id=1099 multumim
claudiaena
occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif
LA MULTE LUNITE, ADELIN.... SA CRESTI MARE, VOINIC SI SANATOS....SI PTR MAMI floare2.gif floare2.gif floare2.gif
Mai fetelor, dar ce au patit puii vostri. Is cam multi microbi prin tari straine.... Mai bine veniti in Romanica, la "aer curat"....Cel putin la Galati e un aer, mama mama!, de la combinat....Acum lasand gluma la o parte, nu stiu cum de tot racesc puiutiii, dar mai bine incercati ceva ptr ridicarea imunitatiii, ptr ca dupa atatea episoade, si organismul lor nu e obisnuit... Nu stiu, pe acolo nu se da nimic? Eu am fost f multumita de homeopate si la Maria a mers de minune...Asa ca GEO si PEtronici, mai bine incercati si medicina alternativa, poate da rezultate mai bune decat cea traditionala...
Pupam carliontii lui Lucas, ca noi nu avem deloc si eusa_clap.gif progresele lui, iar Rose, o tzucam si pe Andreutza si ii spunem sa nu fie invidioasa pe carliontii lui Lucas ca fete cu bigudiuri mai sunt dar baieti ati vazut? blush.gif
Incercam sa il ajungem si noi din urma pe Mateiut dar deocamdata, slabe sanse... Mihai inca e la faza de mers in 4 labe si nu pune pasi decat sa ne tina strans cu ambele manute. Daca simte ca incercam sa il pacalim si sa il lasam singur, isi da drumul singur in fundulet...
Si Ankule, sa ii faci praf pe aia pe acolo si sa vina mai repede mobila, si vrem poze...
pupicei
Rose68
QUOTE(oana petrina @ Nov 19 2009, 06:41 PM) *
ne votati si pe noi? http://-/gallery_details.php?id=1099 multumim



vrem sa votam , dar mai pune 1 data linkul caci uite ce mesaj primim:
Oops! This link appears to be broken.
claudiaena
QUOTE(oana petrina @ Nov 19 2009, 06:41 PM) *
ne votati si pe noi? http://-/gallery_details.php?id=1099 multumim

ce sa votam, ca eu nu pot deschide? Oare nu ma pricep sau e vreo problema? Mai bine verifica si va votam cu draga inima, mai ales pe o conoraseanca de-a mea....
petronici
QUOTE(claudiaena @ Nov 19 2009, 05:49 PM) *
occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif
LA MULTE LUNITE, ADELIN.... SA CRESTI MARE, VOINIC SI SANATOS....SI PTR MAMI floare2.gif floare2.gif floare2.gif
Mai fetelor, dar ce au patit puii vostri. Is cam multi microbi prin tari straine.... Mai bine veniti in Romanica, la "aer curat"....Cel putin la Galati e un aer, mama mama!, de la combinat....Acum lasand gluma la o parte, nu stiu cum de tot racesc puiutiii, dar mai bine incercati ceva ptr ridicarea imunitatiii, ptr ca dupa atatea episoade, si organismul lor nu e obisnuit... Nu stiu, pe acolo nu se da nimic? Eu am fost f multumita de homeopate si la Maria a mers de minune...Asa ca GEO si PEtronici, mai bine incercati si medicina alternativa, poate da rezultate mai bune decat cea traditionala...
Pupam carliontii lui Lucas, ca noi nu avem deloc si eusa_clap.gif progresele lui, iar Rose, o tzucam si pe Andreutza si ii spunem sa nu fie invidioasa pe carliontii lui Lucas ca fete cu bigudiuri mai sunt dar baieti ati vazut? blush.gif
Incercam sa il ajungem si noi din urma pe Mateiut dar deocamdata, slabe sanse... Mihai inca e la faza de mers in 4 labe si nu pune pasi decat sa ne tina strans cu ambele manute. Daca simte ca incercam sa il pacalim si sa il lasam singur, isi da drumul singur in fundulet...
Si Ankule, sa ii faci praf pe aia pe acolo si sa vina mai repede mobila, si vrem poze...
pupicei

multumim pt urari...
pai eu una nu stiu ce sa-i mai dau si cred ca am sa-l intreb si pe dr sa vad nu-mi da nimic pt imunitate ca m-am saturat ...
Oana mai dane o data linkul ca nu merge...
oana petrina
http://-/gallery details.php?id=1099 la concursul Pampers
oana petrina
http://-/gallery_details.php?id=1099
geocoto
QUOTE(petronici @ Nov 19 2009, 01:31 PM) *
VA MULTUMIM DIN SUFLET PT URARI mamicute notworthy.gif hi.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif si le dam cate un pupic la bebei tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif ....
Geo ce scump e Lucas la baita....poopam "muschisori" lui si obrajori. tzuc.gif ...nu avem animale in casa,avem un caine dar e legat afara si Adelin nu prea are de-a face cu el...cand il duc pe la el in vizita se bucura mult si cainele il linge pe manute,pe picioruse...daca l-am duc de vreo 3-4 ori mai mult cand era suparat de ii trecea repede cand vedea cainele...de ce m-ai intrebat...crezi ca ar avea vreo legatura cu starea lui mai mereu bolnavior??? unsure.gif
Simina ce sa mai, Iancu e fruntasul trupei din decembrie. bananab.gif ...felicitari pt flacaul tau si il pupacim pe el pt progresele lui si pt bucuria si satisfacia pe care vi-o ofera zi de zi tzuc.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif ....
Rose ai o mandreata de domnisorica si o scumpica si cand e cu lacrimi in ochisori oFloare1.gif ....
noi nu prea avem cu ce sa ne laudam,la fel ca Lucas merge tinut de o manuta tare impiedicat si are rare momente cand isi da drumul la manute sa stea singurel in piciore,si asta doar cand e singurel in patut ,daca incerc eu se lasa imediat in fundulet....si ne-au prins 11 luni cu o tuseeeee(ieri tusea doar cateodata dar astazi la 2-3 minute) si e tare ragusit ....nu are febra , nu-i curge nasucul si de papat sunt destul de multumita cat imi papa,este destul de vesel si jucaus si pediatrul nu ne-a dat nimic(am vorbit prin telefon) ....am fost ieri la farmacie de i-am luat un siropel si de aseara am inceput aerosolul....mi-e tare mila de el cand il vad cum se chinuie si in somn tuseste incontinuu...dar diseara cred ca am sa-l duc pana la el ca nu prea imi place tusea asta asa de tare wacko.gif ....
pupicei la toti nazdravani si domnisorelele de decembrie tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif


De obicei alergiile netratate pot duce la astm si de asta m-am gandit sa excluzi si posibilitatea asta.Daca ai cum roaga-l pe Dr sa-ti faca un test cutanat sa fii sigura ca nu este alergic de tuseste asa...Nu-mi place sa dau sfaturi gratuite dar sunt in aceeasi ipostaza de a incerca CEVA care sa mearga.
Va pup dulce si va doresc muuuulta sanatate.
geocoto
QUOTE(oana petrina @ Nov 19 2009, 05:47 PM) *


Nu merge..? sad.gif
oana petrina
asta e nu merge. nu inteleg de ce. noi va multumim ca vreti sa ne votati da incercam probabil la alt concurs anul viitor smile.gif tzuc.gif si asa e greu cu telefon si o data pe saptamana asa ca o las balta. pupici
simina_ana
Hop si noi ...acum pe seara.....
Ce faceti?

Eu azi am avut parte de o mare surpriza...m-am intalnit in parc cu o fosta colega de liceu....nu mi-a venit sa cred...Sta in Sibiu de 9 ani. Atat de mare a fost surpriza ca nu mi-am putut aminti cum o cheama doh.gif .... liwlol.gif Acum nu stiu....de mirare...de blonda....sau de batranete....liwlol.gif liwlol.gif
Abia de am avut timp sa respir azi...faptul ca Iancu isi da drumul la manute tot mai mult....ma face sa stau dupa el la fel de mult.....ca mi-e frica sa nu cada. E ca atunci cand a inceput sa mearga de-abusilea....Trebuie sa fiu cu ochii pe el ca pe butelie....ca nu stiu niciodata cand isi da drumul la manute....

Va spun noapte buna.....ca sunt franta!!!si e abia 10 ceasul.....
Rose68
Buna dimineata!
Voi mereu spuneati de puii vostri ca merg de-a busilea , merg de manuta sau cum e Iancu care deja merge singurel.
Noi din pacate nu ne puteam lauda cu nimic din toate astea
Si iata ca de 3 zile Andreea nu mai ridica piciorusele cand o pun in pozitie de mers.
Luni am incercat iar si A incepuse sa mature aerul cu picioarele...asa ca la premergator.
Iar marti surpriza a pus primii 3 pasi (bineinteles tinuta de subrat).
Iar de miercuri sta mami toata ziua cu fundul in sus si cu A tinuta de subrat.
Consecinta: din cauza efortului A papa mult mai bine (ati vazut poza cu ea plangand,...........plangea de foame- in conditiile in care A nu a facut asta niciodata in 11 luni) iar noaptea doarme mult mai bine si numai adoarme la 23 ci chiar 21.
Ziua doarme cate o ora dupa masa de fructe , alta ora dupa masa de pranz si o mai apuca si pe la 17-18 cate juma de ora
Desi sunt deja cocosata am avut o saptamana frumoasa...........face si la olita sin cand in cand.............
petronici
QUOTE(geocoto @ Nov 19 2009, 06:51 PM) *
De obicei alergiile netratate pot duce la astm si de asta m-am gandit sa excluzi si posibilitatea asta.Daca ai cum roaga-l pe Dr sa-ti faca un test cutanat sa fii sigura ca nu este alergic de tuseste asa...Nu-mi place sa dau sfaturi gratuite dar sunt in aceeasi ipostaza de a incerca CEVA care sa mearga.
Va pup dulce si va doresc muuuulta sanatate.

sa stii ca mai pus serios pe ganduri sad.gif ...are cateodata episoare de respiro mai ciudate...au un sunet divers...ii zic data viitoare cand ne ducem si de acest test...
am fost aseara pe la el, l-a ascultat la plamani si nu are nimic si ca de fiecare data e laringo-faringita(cred ca am retinut corect wacko.gif ) si avand in vedere ca nu face febra si alte complicatii ,tratamentul e doar aerosol si niste picaturi pt tuse ....i-am zis sa-mi dea ceva pt intarirea imunitati si mi-a zis ca o sa incercam din toamna urmatoare ,pt ca e un tratament care dureaza 3 luni,niste pliculete care se dau doar 10 zile pe luna,si daca il incepem acum cand ar trebui sa-si faca efectul e prea tarziu ca trece iarna....dar totusi el si in timpul verii a facut mai mereu rosu in gat,deci nu cred ca are vreo legatura cu vremea de afara si am sa i le cer sa-i dau de pe acum....avem niste prieteni care au o fetita de un an si jumatate si este in aceeasi situatie ca si Adelin...mereu cu gatul iritat si tuse,fara febra...si imi ziceau ca au facut o programare la un profesor de la Roma , la cel mai mare spital pt copii din Italia ....am sa-i intreb cum au procedat si sa mergem si noi cu piticul ...vorba ta incercam orice numai sa merga sad.gif ....poopicei si voua si multa ,multa sanatate va dorim tzuc.gif oFloare1.gif oFloare1.gif oFloare1.gif
petronici

LA MULTE LUNITE MATEI!!!pui de oana occasion.gif occasion.gif occasion.gif sa cresti mare si ascultator si sa aduci parintilor numai bucurii...
simina_ana
QUOTE(Rose68 @ Nov 20 2009, 12:41 PM) *
Buna dimineata!
Voi mereu spuneati de puii vostri ca merg de-a busilea , merg de manuta sau cum e Iancu care deja merge singurel.
Noi din pacate nu ne puteam lauda cu nimic din toate astea
Si iata ca de 3 zile Andreea nu mai ridica piciorusele cand o pun in pozitie de mers.
Luni am incercat iar si A incepuse sa mature aerul cu picioarele...asa ca la premergator.
Iar marti surpriza a pus primii 3 pasi (bineinteles tinuta de subrat).
Iar de miercuri sta mami toata ziua cu fundul in sus si cu A tinuta de subrat.
Consecinta: din cauza efortului A papa mult mai bine (ati vazut poza cu ea plangand,...........plangea de foame- in conditiile in care A nu a facut asta niciodata in 11 luni) iar noaptea doarme mult mai bine si numai adoarme la 23 ci chiar 21.
Ziua doarme cate o ora dupa masa de fructe , alta ora dupa masa de pranz si o mai apuca si pe la 17-18 cate juma de ora
Desi sunt deja cocosata am avut o saptamana frumoasa...........face si la olita sin cand in cand.............



eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif ....o pupam pe ea de printesa ambitioasa......incetul cu incetul ne ajunge din urma.....lasa mami.....ca merita sa stai cu fundul in sus...o sa vezi ca e chestiune de cateva zile....pana prinde Andreutza curaj si o sa se simta mai sigura pe puterile ei si o sa faca toate astea singurica....
Ma bucur foarte mult ca a inceput a doarma mai bine....asta e foarte bine.....am vazut si eu ca daca il obosesc pe Iancu cat mai tare doarme f bine....azi noapte de ex a dormit de la 8.30 la 6....a papat putin tzitzi...si a dormit iar pana la 8.

Va pupacim dulce.....mai ales pe Andreutza... tzuc.gif
petronici
QUOTE(Rose68 @ Nov 20 2009, 11:41 AM) *
Buna dimineata!
Voi mereu spuneati de puii vostri ca merg de-a busilea , merg de manuta sau cum e Iancu care deja merge singurel.
Noi din pacate nu ne puteam lauda cu nimic din toate astea
Si iata ca de 3 zile Andreea nu mai ridica piciorusele cand o pun in pozitie de mers.
Luni am incercat iar si A incepuse sa mature aerul cu picioarele...asa ca la premergator.
Iar marti surpriza a pus primii 3 pasi (bineinteles tinuta de subrat).
Iar de miercuri sta mami toata ziua cu fundul in sus si cu A tinuta de subrat.
Consecinta: din cauza efortului A papa mult mai bine (ati vazut poza cu ea plangand,...........plangea de foame- in conditiile in care A nu a facut asta niciodata in 11 luni) iar noaptea doarme mult mai bine si numai adoarme la 23 ci chiar 21.
Ziua doarme cate o ora dupa masa de fructe , alta ora dupa masa de pranz si o mai apuca si pe la 17-18 cate juma de ora
Desi sunt deja cocosata am avut o saptamana frumoasa...........face si la olita sin cand in cand.............

bouncy.gif bananab.gif bananab.gif bananab.gif bravoooo Andreutza eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif ....incetul cu incetul ne prinzi din urma,si intradevar asa este daca ii obosim dorm mult mai bine si isi fac si pofta de mancare...poop pe Andreea tzuc.gif
simina_ana


LA MULTE LUNITZE,MATEI MOHICANUL!!!!


Sa cresti mare, cuminte si sanatos....si sa faci numai nazdravanii sa ne incante mami cu ele si pe noi!!!!
sinzigm
LA MULTE LUNITE PUI DE OANA!!!SA TE FACI BAIAT MARE SI SA FII LA FEL DE ZAMBARET CA O SA DAI PE SPATE O GRAMADA DE FETE.MAMI NU O SA MAI STIE PE CARE SA O ALEAGA DE NORA! occasion.gif occasion.gif occasion.gif
SA VA TRAIASCA BAIATUL SI SA VA ADUCA NUMAI FERICIRE SI IMPLINIRE!

La noi e foarte nasol,e noros si bate vantul de te ia pe sus.Parca ar fi ora 6 seara,atat de intunecat e afara.Am fost ieri cu Matei la cantarit.Are 9600 gr.Suntem foarte bine pe tabel,ne situam mai sus de 50%.Daca nu aveam problemele cu papatul cred ca era si mai greut,dar cum papam destul de rau de vreo 3 saptamani si cum am avut si problema cu kk...dar e bine si atat,ca eu imi faceam griji ca o sa fie sub linia de 50,pentru ca a mai slabit.Mi-am dat seama dupa scutecel.
In ceea ce priveste snitelul...stiu ca nue prea bine,de aceea nu i-am facut decat de vreo 2 ori.Sincer nici nu-i dadeam,dar a vazut-o pe Andreea papand si i-a trebuit si lui,asa ca n-am avut ce face cu el.Asta e...il fac oricum in tefal si abea daca pun cateva picaturi de ulei,pt ca nu il bag si prin faina,doar putin pezmet si galbenusul de ou si se face foarte repede.Deocamdata e ok.

va pup pe toate si va doresc o zi usoara si cu bebeii inchinam cu un biberon de laptic
claudiaena


LA MULTE LUNITE, MATEI, PUI DE GALATENI!!!
SI PTR MAMI, MIHAI II DARUIESTE:
geocoto




Pupici dulci de tot chiar daca nu ai voie inca atata dulce occasion.gif

Abea astept sa-ti urez de un anisor occasion.gif
Kris&Robert
QUOTE(geocoto @ Nov 19 2009, 02:19 AM) *
Mami nu este nici un bebe de Decembrie la usa.Numai Alda care vrea in casa...



ce mare s-a facut Lucas!
eusa_clap.gif
merge singur in picioruse?!

QUOTE(Rose68 @ Nov 19 2009, 12:01 PM) *
pupam carliontatul
si punem si noi 2 pozici cu o fetita tare suparata





offf! ce dulce e ea!
dar, de ce esti suparata Andreutza?!
daca iti da Obi un pupic, trece?!
oana petrina
multumim dragelor de urari. gata e ultima lunita si facem un anisorrrrrrrrrrrrrrr. cat de repede a trecut timpul si ce copilasi mari avem.
Andreuta eusa_clap.gif asa deci ai inceput plimbarile. tu vrei sa vi singurica sa-l vezi pe Matei daca tot nu te aduce mami tau.cred ca te-a cucerit M cu picturile lui smile.gif

va pupam
geocoto
Un filmulet cu Duduluca cum il alint eu sau mac-mac cum ii zice Adriana in actiune(l-a auzit la telefon imitandu-ma pe mine cand ziceam mac-mac si asa i-a ramas numele de alint)



PS Abea l-am incarcat filmuletul deci s-ar putea sa fie vizionat abea maine...depinde oFloare1.gif
simina_ana
QUOTE(geocoto @ Nov 21 2009, 12:58 AM) *
Un filmulet cu Duduluca cum il alint eu sau mac-mac cum ii zice Adriana in actiune(l-a auzit la telefon imitandu-ma pe mine cand ziceam mac-mac si asa i-a ramas numele de alint)



PS Abea l-am incarcat filmuletul deci s-ar putea sa fie vizionat abea maine...depinde oFloare1.gif



Mac-mac dulce si carliontat....Cand a vazut Iancu filmuletzul radea in hohote....cred ca a crezut ca e el....liwlol.gif
Il pupam dulce....si Geo....asa imi place sa-l vad....pe jos cum se joaca si e fericit ca poate explora lumea din jurul lui.....Nu ai mai schimbat regula cu Alda, nu?

simina_ana
SI cum azi e o zi speciala.....

LA MULTE LUNITZE, MAC-MAC!!!!

Vreau sa te vad asa fericit in fiecare zi ..... ca stim ca lui mami ii face bine sa te stie asa....sanatos, fericit si vioi....

petronici

LA MULTE LUNITE,LUCAS!!!!! occasion.gif occasion.gif occasion.gif MULTA MULTA SANATATE SI SA LE ADUCI NUMAI BUCURII PARINTILOR....PUPICEI DULCI tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
sinzigm
LA MULTE LUNITE DRAGUL NOSTRU LUCAS!!!ITI DORIM MULTA SANATATE,SA CRESTI MARE SA TE POTI INTALNI CU MATEI LA O STICLA DE BERE SI O DISCUTIE DESPRE FETE.GEO DRAGA SA ITI TRAIASCA BAIATUL!!!E UN DRAGALAS SI TE FELICIT PENTRU FAPTUL CA AI REUSIT SA TE DESCURCI ATAT DE BINE IN TOATE ACESTE 11 LUNI.NOI STIM BINE CA NU E DELOC USOR SA FII SINGURA ATUNCI CAND AI UN COPIL,DAR UITE CA AI REUSIT SA LE FACI PE TOATE ASA CUM TREBUIE.CAND SPUN SINGURA MA REFER DEPARTE DE CASA,DE MAMA SI DE CEI DRAGI.VA SARUT SI SA AJUNGEM CA SI PESTE 50 DE ANI SA NE FELICITAM PENTRU ZILELE DE NASTERE ALE PUILOR NOSTRI.




GEO:FLOAREA E DE LA MATEI!!!

Eu is necajita ca Matei s-a racit tare rau.Nasucu' i-i tare infundat si ii da numai batai de cap,ca nu poate respira cand doarme,cand bea laptic...si degeaba il aspir,ca plange din cauza agitatiei si se fac din nou secretii in nasuc.Azinoapte abea a adormit saracul de el,ca mi se rupea inima cand il vedeam.Sper sa-i treaca si sa nu fie nimic grav.Oricum ii dau ceiut de tei si ii pun cateva picaturi de vitamina C,panadol-ca a facut si putina febra si bineinteles picaturi de nas.

Va pup si va doresc un weekend placut

P.S.Geo,cum a fost grizul?
geocoto
QUOTE(simina_ana @ Nov 21 2009, 10:12 AM) *
SI cum azi e o zi speciala.....

LA MULTE LUNITZE, MAC-MAC!!!!

Vreau sa te vad asa fericit in fiecare zi ..... ca stim ca lui mami ii face bine sa te stie asa....sanatos, fericit si vioi....




QUOTE(petronici @ Nov 21 2009, 11:02 AM) *

LA MULTE LUNITE,LUCAS!!!!! occasion.gif occasion.gif occasion.gif MULTA MULTA SANATATE SI SA LE ADUCI NUMAI BUCURII PARINTILOR....PUPICEI DULCI tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif



QUOTE(sinzigm @ Nov 21 2009, 03:59 PM) *
LA MULTE LUNITE DRAGUL NOSTRU LUCAS!!!ITI DORIM MULTA SANATATE,SA CRESTI MARE SA TE POTI INTALNI CU MATEI LA O STICLA DE BERE SI O DISCUTIE DESPRE FETE.GEO DRAGA SA ITI TRAIASCA BAIATUL!!!E UN DRAGALAS SI TE FELICIT PENTRU FAPTUL CA AI REUSIT SA TE DESCURCI ATAT DE BINE IN TOATE ACESTE 11 LUNI.NOI STIM BINE CA NU E DELOC USOR SA FII SINGURA ATUNCI CAND AI UN COPIL,DAR UITE CA AI REUSIT SA LE FACI PE TOATE ASA CUM TREBUIE.CAND SPUN SINGURA MA REFER DEPARTE DE CASA,DE MAMA SI DE CEI DRAGI.VA SARUT SI SA AJUNGEM CA SI PESTE 50 DE ANI SA NE FELICITAM PENTRU ZILELE DE NASTERE ALE PUILOR NOSTRI.


GEO:FLOAREA E DE LA MATEI!!!

Eu is necajita ca Matei s-a racit tare rau.Nasucu' i-i tare infundat si ii da numai batai de cap,ca nu poate respira cand doarme,cand bea laptic...si degeaba il aspir,ca plange din cauza agitatiei si se fac din nou secretii in nasuc.Azinoapte abea a adormit saracul de el,ca mi se rupea inima cand il vedeam.Sper sa-i treaca si sa nu fie nimic grav.Oricum ii dau ceiut de tei si ii pun cateva picaturi de vitamina C,panadol-ca a facut si putina febra si bineinteles picaturi de nas.

Va pup si va doresc un weekend placut

P.S.Geo,cum a fost grizul?


Multumim mult mamici.Pupici de la noi trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif

Sanzi nu am facut inca grishuletul dar sincer am cam uitat masurile ca nu le-am scris .Poate cand mai ai tu timp o data mai mi le scrii si mie.Multa sanatate lui Matei.
Noi am stat mai mult pe afara din cauza ciocanelilor.Noroc ca Lucas a dormit in carut dar pe mine m-a batut vantuuuuuuul.
oana petrina
La multe lunite scumpule. tare frumos ai crescut si esti un bebe pe cinste. ultima luna de bebenei. occasion.gif ma bucur tare sa vad cum ne-au crescut puii si cum trecem intr-o alta etapa. Geo (idem Sanzi asa cum scriam in oracole smile.gif ) esti o mamica tare buna , tanara , frumoasa si noi te iubim tare mult. floare2.gif va pupam cu drag
Rose68
voi baieteilor aveti zulufi....eu nu am.............dar las' ca o sa imi aranjez eu freza...........


simina_ana
LA MULTE LUNITZE MATEI, PUI DE SINZI!!!

Sa cresti mare , sanatos si cuminte si sa ai grija de mami si de tati....si vorbeste cu ei sa-ti aduca un fratior cat mai repede!!!!

petronici

LA MULTE LUNITE MATEI,PUI DE SANZI!!!! sa cresti mare si frumos si sa-i asculti pe parinti occasion.gif
pupicei dulci....
simina_ana


Sa ai parte de tot binele din lume si sa ne incanti mai des privirile cu ochisorii tai albastri atat de frumosi!

claudiaena
Gata, oficial, suntem si noi raciti... Am avut niste nopti teribile, a plans mult si dimineata e chiauna toata casa, ca are niste plamani de a trezit toata casa...
Azi mergem la medic si sa vedem ce ne zice... Ce ma deranjeaza e ca vineri i-am facut 2 vaccinuri suplimentare si are sistemul imunitar putin slabit.... Am incercat sa ii dau homeopate, dar il gadila pe gatr si vomita dupa aceea, asa ca trecem momentan pe medicina traditionala...
Ce e bine e ca nu este decat mucios si tuseste, dar nu face febra, si in afara de crizele de plans de noaptea, am sta binisor... Va tin la curent, si SANATATE, VA DORIM....
claudiaena
PUPAM PE CAPUSOR PE LUCAS (SUNTEM INVIDIOSI CA ARE CARLIONTI), II SARUTAM MANUTA ANDREUTZEI, CA E O SCUMPA SI PE OBRAZ NU O PUP CA SUNT RACIT, LA MULTE LUNITE LUCAS(CU INTARZIERE) SI DARIUS..... occasion.gif occasion.gif , IAR PTR MAMICI trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
claudiaena
Ne-am intors... Mihai nu are nimic... nici la plamani, nici in gat si cica, crizele de plans sunt din cauza dintisorilor... mad.gif Trebuie sa ii curat bine noaptea si am o chestie de aspirat mucisorii de care nu sunt multumita... Azi sa vad ce i-oi lua...Si sa nu-i dau nimic, doar sa ii aspir mucisorii....si nu-i place operatiunea asta, ca tre sa ma lupt cu el spada.gif
gata, ma duc la treaba ca e vraiste... Apropo Mihai e innebunit dupa baie.... Ii place si cand il iau de acolo si ii inchid usa plange...
Rose68
QUOTE(claudiaena @ Nov 23 2009, 12:08 PM) *
Ne-am intors... Mihai nu are nimic... nici la plamani, nici in gat si cica, crizele de plans sunt din cauza dintisorilor... mad.gif Trebuie sa ii curat bine noaptea si am o chestie de aspirat mucisorii de care nu sunt multumita... Azi sa vad ce i-oi lua...Si sa nu-i dau nimic, doar sa ii aspir mucisorii....si nu-i place operatiunea asta, ca tre sa ma lupt cu el spada.gif
gata, ma duc la treaba ca e vraiste... Apropo Mihai e innebunit dupa baie.... Ii place si cand il iau de acolo si ii inchid usa plange...



sa vina la Andreea pentru baita ca si pe ea abia o scot de acolo..............
ne bucuram ca nu are nimic in gatuc sau la plamani
cu se ii aspiri mucisorii?
claudiaena
QUOTE(Rose68 @ Nov 23 2009, 12:17 PM) *
sa vina la Andreea pentru baita ca si pe ea abia o scot de acolo..............
ne bucuram ca nu are nimic in gatuc sau la plamani
cu se ii aspiri mucisorii?

am o para din plastic si care nu prea ii trage mucisorii... La Maria am avut tot un fel de para dar din cauciuc si a fost nemaipomenita... Nu mai stiu cui i-am dat-o, dar acum caut alta la farmacie desi nu am mai vazut... Iti spun azi ce am gasit si unde si cat costa... notworthy.gif
simina_ana
QUOTE(claudiaena @ Nov 23 2009, 12:27 PM) *
am o para din plastic si care nu prea ii trage mucisorii... La Maria am avut tot un fel de para dar din cauciuc si a fost nemaipomenita... Nu mai stiu cui i-am dat-o, dar acum caut alta la farmacie desi nu am mai vazut... Iti spun azi ce am gasit si unde si cat costa... notworthy.gif



Poti sa-i iei batista bebelusului....se ataseaza la aspirator si e f eficienta.....noi suntem f multumiti de ea....
Sanatate la pitic....
simina_ana
QUOTE(claudiaena @ Nov 23 2009, 12:27 PM) *
am o para din plastic si care nu prea ii trage mucisorii... La Maria am avut tot un fel de para dar din cauciuc si a fost nemaipomenita... Nu mai stiu cui i-am dat-o, dar acum caut alta la farmacie desi nu am mai vazut... Iti spun azi ce am gasit si unde si cat costa... notworthy.gif



Poti sa-i iei batista bebelusului....se ataseaza la aspirator si e f eficienta.....noi suntem f multumiti de ea....
Sanatate la pitic....
sinzigm
Buna fetelor!!!Vad ca sunteti cam ocupate,dar cu piticii nostri nici nu ma mir!!!

SIMINA,PETRONICI:multumim de urari!Dupa cum am spus,sa dea DD sa ajungem sa ne bucuram de puii nostri si pe cand or implinii 60 de ani!!!Noi nu am facut mare lucru ieri,(am fost doar la niste cumparaturi)ca Matei e tare racit,ii curge nasucul si e foarte nervos pt ca nu poate respira bine,dar folosim si noi batista sugarului si dupa aceea e o.k.Ceiutul cald de tei cu vit c e de nelipsit si sper sa ne facem bine.

LA MULTE LUNITE DARIUS,PUI DE ANKU!!! occasion.gif occasion.gif occasion.gif SA CRESTI MARE SI SANATOS,SA AI GRIJA SI TU LA RANDUL TAU DE MAMI SI DE TATI.ANKU,SA-TI TRAIASCA BAIATUL!S-A FACUT FECIOR MARE DEJA.



VA PUP PE TOTI SI PE TOATE
oana petrina
La multe lunite Matei pui de Sanzi occasion.gif te pupam cu drag
oana petrina
La multe lunite Darius occasion.gif pupam ochisorii tai frumosi.
noi tot cu batista bebelusului aspiram nasucul si super.
Rose ai o comoara de fetita. e frumoasa foc
Claudia nici noi nu stam sa scoatem mucisorii. ne luptam de-a dreptul. sanatate multa puiului
Simina ma intrebam si eu pe cand un rand de poze wink.gif
pupici
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.