Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
geocoto

Buna mamici,

Noi suntem iar cu emotii pt ca Lucas a facut o faringita streptococica acuta si asteptam sa si faca antibioticul efectul.A avut dureri mari si nu poate manca mare lucru.In sfarsit Dr s a gandit sa i faca niste analize mai amanuntite pt ca are anemie,hemoglobina 9 si normal este 12 si de asta se imbolnaveste atat de repede.
Nu am avut putere sa scriu pe topic pt ca sunt destul de ingrijorata si nu am gandul la altceva....

In rest nu am facut mare lucru am stat si am avut grija de Lucas.M a tinut si pe mine gatul putin si era rosu dar am facut gargara cu ulei de masline, bicarbonat si lamaie cu sare(fiecare separat) si vad ca a trecut sau macar nu mai ma jeneaza..Si Lucas a facut gargara desi nu i placea deloc dar pt ca stiam ca ii face bine m am tinut de capul lui.I am facut si aerosoli cu argint coloildal la sfatul Dr homeopat.A primit 10 zile de antibiotic de frica abceselor si fier pt anemie.

Am sa va pun si cateva "opere de arta" a la Lucas.Nu este asa experimentat ca Andreuta dar sunt ff mandra de el.

Pupici si ramaneti sanatosi dragilor oFloare1.gif oFloare1.gif
geocoto
Cu ocazia Pastelui trebuia sa coloreze gainusa si sa primeasca ousoare de la Lidl.



Unul din filmele lui preferate le vede si de 3 ori pe zi cand este bolnavior si nu are energie





Nu am inebunit dar daca copilului ii plac piratii ce sa facem acceptam si desene cu tema asta..


Rose68
QUOTE(geocoto @ Apr 9 2012, 10:27 PM) *
Cu ocazia Pastelui trebuia sa coloreze gainusa si sa primeasca ousoare de la Lidl.



Unul din filmele lui preferate le vede si de 3 ori pe zi cand este bolnavior si nu are energie





Nu am inebunit dar daca copilului ii plac piratii ce sa facem acceptam si desene cu tema asta..





sa stii ca imi plac desenele lui Lucas,are rabdare....nu prea depaseste spatiul......Andreea a inceput sa nu mai aiba rabdare sa coloreze, a inceput sa deseneze si acum ii place mai mult sa deseneze....coloreaza frumos cind desenul are destinatie..........de ziua mamei, a pamintului a lucrat frumos:)))

Off, imi pare rau sa aud ca sunteti iar bonaviori:(
simina_ana
Rose...cu intarziere iti urez La multi ani de Florii si zile cat mai senine....


Geo, sper ca azi sunteti mai bine

Anku....tu cu lucrul asa-i?
Oana, Claudia....voi nu mai spuneti nimic de ceva vreme....

Noi bolnavi la maxim. Iancu cu otita si amigdalele inflamate , Serban racit si el ( mai usor dar e f marait) si eu gripata de zici ca am luat bataie de la 100 de insi cu gatul in pinee rau ca nu mai pot vb aproape deloc.....Sarbatori maraite o sa avem....Bine macar ca mergem joi la ai mei si macar nu mai trebuie sa ma pregatesc de Pasti cu mancare si curatenie ( pe care am abandonat-o de cateva zile de cand suntem varza toti asa ca s-a facut la loc )....

In caz ca nu mai intru pana plecam.....va urez de pe acum sarbatori fericite si tot ce va doriti!!!
Pupici
anku
QUOTE(geocoto @ Apr 9 2012, 09:21 PM) *
Buna mamici,

Noi suntem iar cu emotii pt ca Lucas a facut o faringita streptococica acuta si asteptam sa si faca antibioticul efectul.A avut dureri mari si nu poate manca mare lucru.In sfarsit Dr s a gandit sa i faca niste analize mai amanuntite pt ca are anemie,hemoglobina 9 si normal este 12 si de asta se imbolnaveste atat de repede.
Nu am avut putere sa scriu pe topic pt ca sunt destul de ingrijorata si nu am gandul la altceva....

In rest nu am facut mare lucru am stat si am avut grija de Lucas.M a tinut si pe mine gatul putin si era rosu dar am facut gargara cu ulei de masline, bicarbonat si lamaie cu sare(fiecare separat) si vad ca a trecut sau macar nu mai ma jeneaza..Si Lucas a facut gargara desi nu i placea deloc dar pt ca stiam ca ii face bine m am tinut de capul lui.I am facut si aerosoli cu argint coloildal la sfatul Dr homeopat.A primit 10 zile de antibiotic de frica abceselor si fier pt anemie.

Am sa va pun si cateva "opere de arta" a la Lucas.Nu este asa experimentat ca Andreuta dar sunt ff mandra de el.

Pupici si ramaneti sanatosi dragilor oFloare1.gif oFloare1.gif

sper ca acum va merge deja mai bine!!! hug.gif
anku
QUOTE(Rose68 @ Apr 8 2012, 02:14 PM) *
frumos creste flacaul tau!!! ce inaltime are? in poze parca are 5 ani!!!



QUOTE(geocoto @ Apr 9 2012, 09:05 PM) *
Darius arata foarte bine si chiar daca nu ati gasit loc la gradi mai devreme cred ca se va adapta ff repede.Mai greu pana se obisnuieste cu regulile de la gradi si cu educatoarele si pe urma va recupera in cateva saptamani.

Ce bine ca o ai pe sora ta cat de cat aproape si vad ca Darius se intelege bine cu ea. partners.gif
Va pupam oFloare1.gif

multuzmim tare mult de complimente dragelor...
Darius are aproape 20 kg si 107-108 cm...
flacau mare dar inca nu am scapat de pampers noaptea...de multe ori e uscat complet dim dar dc ar afce nu s-ar scula din somn sa zica ...cred!!!oricum...ma bucur ca inca stau calma ...ba chiar mai calma decat atunci cand nu eram la lucru!!!
la gradi merge dar abia din sept 2012...in iunie tb sa mergem sa vb bla bla la gradi...ce si cum...deja pt 3 sept mi-am luat liber sa ma duc si eu cu baiatul al gradi!!! liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
anku
QUOTE(simina_ana @ Apr 10 2012, 04:50 PM) *
Rose...cu intarziere iti urez La multi ani de Florii si zile cat mai senine....
Geo, sper ca azi sunteti mai bine

Anku....tu cu lucrul asa-i?
Oana, Claudia....voi nu mai spuneti nimic de ceva vreme....

Noi bolnavi la maxim. Iancu cu otita si amigdalele inflamate , Serban racit si el ( mai usor dar e f marait) si eu gripata de zici ca am luat bataie de la 100 de insi cu gatul in pinee rau ca nu mai pot vb aproape deloc.....Sarbatori maraite o sa avem....Bine macar ca mergem joi la ai mei si macar nu mai trebuie sa ma pregatesc de Pasti cu mancare si curatenie ( pe care am abandonat-o de cateva zile de cand suntem varza toti asa ca s-a facut la loc )....

In caz ca nu mai intru pana plecam.....va urez de pe acum sarbatori fericite si tot ce va doriti!!!
Pupici

drum bun si Sarbatori fericite!!!desi azi sun teti plecati deja...
imi pare rau sa aud ca ai avut iar parte de surprize!!!pfffffff...imi inchipui cat de greu este...adica incerc sa-mi inchipui....!!!
lasa ac vine vara si o sa fie mai bine ....

dc mai ajung eu acasa p 2012 inca nu stiu...sefa mea e plina de surprize...intr-un fel o plac!!!duminica am lucrat suplimentar dar luni a venit si tipa...toaaaaaaata lumea acasa la 12!!!e omul plin de surprize...iar acnd o intreb de concediu ca normal nu mai am...imi zice sa nu-mi fac griji...apoi io mai stiu!!!
geocoto
Pasti Fericit!!!!!

Sfintele sărbători să vă aducă bucurii și împliniri, lumină în suflet și fericire.

Va pup dragi mamici oFloare1.gif
Rose68
Hristos a inviat!
anku

Adevarat a inviat!!!
anku
ce faceti fetelor??
nimeni nu mai spoune nimic???
Adriana v-ati intors???

noi suntem bine sanatosi,ne bucuram de vremea mai calduta...
Darius este f interesat de constructia masinilor..strica intr-o veselie ca sa aiba motiv sa le poata innapoi ansambla... liwlol.gif

Geo voua cum va mai merge???
2 fete cucuiete?
Andreea
iar nu te lasa sa intri???

cum v-ati petrecut Pastile???
Andymar
Hristos a înviat! Ce mai faceți voi, ce v-a adus iepurașul? Nouă ne-a adus multe dar și o afurisită de răceală. Pe Selena a luat-o de Florii dar până de Paști i-a trecut, eu și Mihăiță am luat-o de ieri. Așa că suntem 2 mucoși... Încă tot pe la țară ne învârtim, cu atâtea sărbători, azi, luni va fi Sf Gheorghe și avem o grămadă în familie, marți alta... Selena tocmai ce a adormit, și-a scos bicicleta în curte și a obosit de atâtea încercări... încă nu știe pedala bine. Pe la noi abia azi a mai ieșit soarele că de sâmbătă nu l-am mai văzut, doar nori și ploaie, luni a căzut și grindină. Voi cum v-ați chefuit? Mai sunteți careva bolnăviori?
anku
QUOTE(Andymar @ Apr 20 2012, 12:42 PM) *
Hristos a înviat! Ce mai faceți voi, ce v-a adus iepurașul? Nouă ne-a adus multe dar și o afurisită de răceală. Pe Selena a luat-o de Florii dar până de Paști i-a trecut, eu și Mihăiță am luat-o de ieri. Așa că suntem 2 mucoși... Încă tot pe la țară ne învârtim, cu atâtea sărbători, azi, luni va fi Sf Gheorghe și avem o grămadă în familie, marți alta... Selena tocmai ce a adormit, și-a scos bicicleta în curte și a obosit de atâtea încercări... încă nu știe pedala bine. Pe la noi abia azi a mai ieșit soarele că de sâmbătă nu l-am mai văzut, doar nori și ploaie, luni a căzut și grindină. Voi cum v-ați chefuit? Mai sunteți careva bolnăviori?

am vazut 20 grade al Bucuresti...s-au minteau astia???
si la noi...e fff schimbator...dar caldut....12-13 grade!!!
bafta la pedalat...biciclta cu 2 roti??si Darius inca mai doarme de amiaza ca altfel face scandal spre seara...
de Paste???lucru si iar lucru...egal ac e pastele lor sau al meu!!!
ce afce fratele???a inceput lucrul???
poopici scumpilor tai!!! hug.gif
Andymar
QUOTE(anku @ Apr 20 2012, 05:51 PM) *
am vazut 20 grade al Bucuresti...s-au minteau astia???
si la noi...e fff schimbator...dar caldut....12-13 grade!!!
bafta la pedalat...biciclta cu 2 roti??si Darius inca mai doarme de amiaza ca altfel face scandal spre seara...
de Paste???lucru si iar lucru...egal ac e pastele lor sau al meu!!!
ce afce fratele???a inceput lucrul???
poopici scumpilor tai!!! hug.gif


Anku dragă poate fi cald la București că noi suntem în nordul țării unde e puțin mai rece, suntem și aproape de munte... Mihăiță a început să tușească și numai în brațe stau cu el, altfel urlă cât îl țin plămânii. Fratele meu a început în sfârșit lucrul, au așteptat și ei să se facă vreme bună, dacă lucrează doar afară... Mi-a promis că vine în august acasă și-mi aduce un laptop, să pot vb și când sunt la țară că telefoanele astea mă disperă...
anku


la multi ani tuturor celor care poarta acest nume....
Rose68
La multi ani, Geo!!!! Iti dorim o viata cit mai frumoasa! Te pupam cu drag
Andymar
Geo la mulți ani și din partea noastră, cu mii de scuze pt întârziere! Abia mai pot pune mâna pe tel, de calculator nici nu mai vb... Mihăiță e tot mucos și îl aspirăm non-stop, mai nou nu mă pot dezlipi de el că plânge și nu vrea să mai stea cu nimeni înafară de mine, mămosul! Și de îmi aude vocea îndată mă strigă. Are 9 kg și 73 cm, schimbăm hainele lunar și doar cele de 1 an îi sunt bune. Începe să-i meargă și gurița, mă strigă ma-ma-ma când nu mă vede, toată ziua zice ba-ba și doar în șoaptă ta-ta sau pa-pa-pa... O să fie un papagal ca și soră-sa, n-oi mai ști pe care să-l ascult! wink.gif
Andymar
Nimeni pe aici?! Geo, Simina, Rose!!!
Anku sigur e la lucru...

O zi frumoasa va dorim!
Rose68
buna dimineata! Andreea a ajuns o mare cataratoare! Ma dispera ...se urca pe orice si bineinteles cade..........acum 2 saptamini s-a urcat pe niste scari si a de acolo pe balustrada...si a cazut in cap...o sa pun si foto...le face la secunda de nici nu am timp de reactie....acu 2 zile a cazut de pe topogan unde se urcase in sens invers...ieri a cazut de pe o masa la gradi si acum are o falca vinata:)
si cind a inceput gradi ziceau doamnele ca e cel mai cuminte copil:)

weekendul urmator pastelui am fost la niste amici la o vie....cred ca v-am mai spus de ei...:)am stat numai cu ochii pe ea.....toate gardurile au fost ale ei....catarata peste tot.....sa ajunga ea la tot....taraie scaune sa se catare...........
anku
QUOTE(Andymar @ Apr 24 2012, 02:20 PM) *
Geo la mulți ani și din partea noastră, cu mii de scuze pt întârziere! Abia mai pot pune mâna pe tel, de calculator nici nu mai vb... Mihăiță e tot mucos și îl aspirăm non-stop, mai nou nu mă pot dezlipi de el că plânge și nu vrea să mai stea cu nimeni înafară de mine, mămosul! Și de îmi aude vocea îndată mă strigă. Are 9 kg și 73 cm, schimbăm hainele lunar și doar cele de 1 an îi sunt bune. Începe să-i meargă și gurița, mă strigă ma-ma-ma când nu mă vede, toată ziua zice ba-ba și doar în șoaptă ta-ta sau pa-pa-pa... O să fie un papagal ca și soră-sa, n-oi mai ști pe care să-l ascult! wink.gif

cum va mai simtiti???
au venit caldurile...de caum aveti liniste cu racelile!!!
pai mno...are mama baiat si fata....spor la ascultat!!!
vai Andreea...asa ma striga si Darius mereu...mama mama mama..si mie mi s-a spus ca sa-i dau atentie ca dc ma cheama inseamna ac are nevoie de mine...si vreau sa-ti zic ca si in ziua de azi este tot asa...mama la fiecare minut cand este in casa asa de chichi...cand e afara uita complet de mine!!!desi e genul de copil pt care tb sa temi sa nu faca el la altii ceva ma striga si acum mama mama in casa sau se tine de fusta mea cum vine vb vorba...dc ma duc sa iau din camera ceva...vine cu mine,dc stau in bucataraie...vine cu mine!!!la toaleta la fel....asa ca...e o decizie grea cu strigatul mama mama!!!
sunteti mari dragilor...are un start bun!!! rolleyes.gif
anku
QUOTE(Rose68 @ Apr 27 2012, 08:36 AM) *
buna dimineata! Andreea a ajuns o mare cataratoare! Ma dispera ...se urca pe orice si bineinteles cade..........acum 2 saptamini s-a urcat pe niste scari si a de acolo pe balustrada...si a cazut in cap...o sa pun si foto...le face la secunda de nici nu am timp de reactie....acu 2 zile a cazut de pe topogan unde se urcase in sens invers...ieri a cazut de pe o masa la gradi si acum are o falca vinata:)
si cind a inceput gradi ziceau doamnele ca e cel mai cuminte copil:)

weekendul urmator pastelui am fost la niste amici la o vie....cred ca v-am mai spus de ei...:)am stat numai cu ochii pe ea.....toate gardurile au fost ale ei....catarata peste tot.....sa ajunga ea la tot....taraie scaune sa se catare...........

he he...bine ati venit in club!!!sa vezi cand ti se suie in copac!!!si nu vrea sa vin a jos si tu nu te poti urca!!!
deci de cand e la gradi...numai bine!!!e bine ac nu se sperie asa usor...
ce ati mai facut??? tzuc.gif
Rose68
citeva pozici din ultima perioada:
cu prietena ei Tiana la iesirea de la gradinita

la tzara mai intai un salut pentru voi:

a smotocit tot ce a gasit animal sau pasare


cu mami la urcarea pe un deal
Rose68
a obosit de atita urcat

se odihnea pe spatele gazdei

a papat de 3 ori in aceeasi zi ciorba de bureti

s-a plimbat cu caruta, pe obrazul drept se observa vinataia de care v-am scris ieri
anku
QUOTE(Rose68 @ May 4 2012, 02:52 PM) *
a papat de 3 ori in aceeasi zi ciorba de bureti

s-a plimbat cu caruta, pe obrazul drept se observa vinataia de care v-am scris ieri

wowwwwww...de 3 ori in aceeasi zi ciorba...Darius nu mananca asa bine!!!
eu vad un copil fericit...bv mami...rabdarea ti-a fost rasplatita!!!
ce io mai fi placut in caruta!!!
va poopm 2 fete cucuiete...mai ales ca v-am vazut in pozici!!! tzuc.gif
Rose68
eee, mami Ankule ce sa zic? ciorba, supa nu conteaza, o papa indiferent de care este....1 iaurt....iar restul e loterie...........pe weekend macar o zi reusesc sa o pacalesc cu 1 ou omleta facut la tefal si sarat cu branza...din fructe papa cam 1 mar la 2 zile, 2-3 ori pe sapt mai papa si cite o kiwi....struguri ....sa nu vada capsuni.....e mare amatoare de paste cu carne dar fara bulioane, mazare....de vreo 2 luni papa peste si tare ma bucur.....mamaliga cu branza si smantina e buna doar la gradi..........morcov crud ar roade mereu dar alte legume nik:))) cam ce imi aduc acu aminte:)
anku
helo!!!

nu mai zice nimeni nimic???
noi suntem bine...ne-am tuns,am facut baite...am avut noroc de ne-a ocolit ploaia!!!
adriana si Andymar ce va mai fac scumpetile???cresc si iar cresc... oFloare1.gif
Geo iubita...sper ca intre timp va merge mai bine!!!
plecati prin concedii???
Poopam 2 fete cucuiete...voi ce faceti???ce activitati mai faceti la gradi???

e asa de trist ca nu mai e nimeni p aici!!!se simte ca o strada pustie...


La multi ani tuturor copiilor si deasemenea tuturor parintilor! Sa va bucurati de copiii vostri sanatosi![
simina_ana
Salutare dragilor.....

Dupa cateva saptamani bune m-am decis sa incep sa scriu din nou......am trecut printr-o etapa destul de urata din cauza unui client, care ne- dat toate planurile peste cap.......am fost incurcati de un nebun fara minte si la randul nostru am incurcat pe altii, creand un lant vicios.....Am trecut prin stari urate din aceasta cauza, dar acum mi-am revenit si sper sa nu mai fie nevoie sa mai traiesc o perioada ca aia....

In perioada asta noi tot bolnaviori , cu raceli minore, iar piticii mei sunt intr-un vesnic tratament.....dar facand comparatie cu septembrie anul trecut cand a inceput toata nebunia la noi de cand cu Iancu la gradi parca acum sunt tot mai slabute problemele....sa dea Domnul sa o tinem tot asa sau si mai bine sa ne ocoleasca de tot.....de asta cred ca pe perioada vacantei o sa-l tin pe Iancu acasa ...vad eu cum ma descurc cu amandoi toata vara. Poate mai plecam pe la mama....poate reuseste sa vina si ea pe-aici....important e sa fie ei sanatosi si sa-l mai feresc putin pe Serban de virusii de la gradi....

Despre noi ce sa va spunem...crestem......crestem si iar crestem....Serban e tot mai energic si mai dulce. Are niste mutrisoare de ma scoate din minti. E tot asa de dolofanel dar de cand se misca tot mai mult nu mai pune asa repede si ne mentinem de ceva vreme la 12 kg....Cu diversificarea ne luptam, in sensul ca papa legumele dar doar daca ii pun si o lingurita de cereale sau sa fie cartof dulce i le dau si asa atat vreme cat mananca cereale...ceea ce Iancu nu a facut-o nicicum....Avem 4 dintisori: incisivii centrali de jos si incisivii laterali de sus. Intr-o zi , 2 iese si incisivul central stanga sus si o sa-l urmeze si dreptul imediat...."vorbeste" intr-una si nu mai are stare deloc.....mai mult de 10 minute nu sta intr-o pozitie sau sa faca ceva, mereu trebuie sa-l provoc cu altceva....Spune papa, pa, apa, tata....iar mama doar cand are chef ( f rar) si cand plange ( mai ales) ....Face pa-pa, vai-vai, bravo si buf ( se lasa intr-o parte), cucu-bau, si paca-paca ( loveste cu manute peste mana mea) ...E tot un zambet si balute biggrin.gif...si cred ca e f mamos.....daca plec din raza lui vizuala incepe imediat si plange...L-am mai lasat cu p o prietena cat ma duceam dupa Iancu la gradi si cand ma intorceam era cu mucii in barba si rosu de plans si suspina la greu....se insenineaza imediat cum ma vede....
Cu Iancu e tot mai dragastos si atasat.....Daca Iancu plange incepe si el sa planga....daca Iancu tipa si el tipa. Se bucura nespus de mult cand e Iancu pe langa el si se joaca atat de frumos impreuna ca de multe ori imi vine s aplang cand ii vad....se iubesc nespus si Iancu e si el tot mai afectuos cu Serban.....ii acorda multa atentie si nu vine sau pleaca dinc asa fara sa-l pupe si pe Serban ....Iar maimutica asta mica il venereaza....se uita la el si-l manca din priviri....a inceput sa-l imite si vrea sa mearga dupa el dr....fundul mare si burtica il cam impiedica liwlol.gif....se ridica pentru a merge de-a busilea...dar inca nu stie ce sa faca cu manutele si piciorusele...si ramane asa si da din funduletz liwlol.gif....
Iancu e si el tot mai haios....scvoate niste perle din el de ma lasa masca....si se vede un an de gradinita .....e si el tot mai iubaretz cu noi , mai ascultator ( dar are si momente cand e un mic dracusor)....si a devenit mai responsabil....

Cam atat ....din cate vad nu prea mai scrie nimeni pe aici.......poate o sa reinvie topicul asta....de fapt vad ca tot forumul dispare incet , incet....

Va pupam cu drag si de acum incolo o sa ne auzim mai des....
simina_ana
QUOTE(Rose68 @ May 4 2012, 03:52 PM) *
a papat de 3 ori in aceeasi zi ciorba de bureti



Foarte bine seamana aici cu tine.....si arata foarte bine....
Si noi il alergam pe Iancu prin casa cumancarea....si de cand facem asta s-a mai intremat putin....e o aschiuta baiatul meu...
ssimmona
Salutare, mamici!

Bine ai revenit, Simina! Mi-era dor de voi smile.gif love1.gif P.S. Trebuie sa actualizezi tikerele tongue.gif ...

Ce frumoasa e viata la tara si cum se bucura Andreea la maxim de ea smile.gif Super! super.gif hi.gif

Va pup! trandafir.gif

tina71
intram si noi pe fuga sa va salutam.ne-am inscris la gradinita si incepem din septembrie.abia stept sa mai iau si eu o pauza de cateva ore pe zi.in rest ne bucuram de vremea frumoasa din Irlanda si nu ne vine sa credem ca avem atata soare si caldura, in loc de ploaia cu care ne cam obisnuisem
inca nu ne-am decis unde sa plecam in concediu, acasa nu cred ca mai ajungem pt ca am fost asta iarna 2 luni si ne-am bucurat din plin de zapada.
simina_ana
QUOTE(tina71 @ Jun 6 2012, 03:19 PM) *
intram si noi pe fuga sa va salutam.ne-am inscris la gradinita si incepem din septembrie.abia stept sa mai iau si eu o pauza de cateva ore pe zi.in rest ne bucuram de vremea frumoasa din Irlanda si nu ne vine sa credem ca avem atata soare si caldura, in loc de ploaia cu care ne cam obisnuisem
inca nu ne-am decis unde sa plecam in concediu, acasa nu cred ca mai ajungem pt ca am fost asta iarna 2 luni si ne-am bucurat din plin de zapada.



Salutare si de la noi...

Tina si noi suntem in cautare de un loc pentru vacanta. Neaparat mare pemtru aerosoli.....sunt in cautari ca nici nu am de gand sa dau prea mult...

In rest...ieri am avut un episod de febra la Iancu. A facut dimineata 38,5 iar pana la 6 seara a ajuns la 39.8...nu-i scadea si pace. Asa ca am fost la medic...de fapt 2 ca am vrut inca o parere si am decis sa fac ce mi-a spus al 2 lea medic...Asa ca i-am dat doza unica de Prednison si i-a scazut febra....Din acest motiv e suspect de PFAPA , conform si istoricului....

Geo....la voi cu episoadele de febra ale lui Lucas.../.s-a luat in calcul PFAPA?.....da-i o gugaleala si vezi info....la voi m-am gandit prima data cand mi-a zis medicul de Iancu....

Maine mergem sa-i facem niste analize sa scoatem din calcul altele ca sa stim ce facem pe viitor....

Azi l-am dus la serbare (doar la serbare) si nu a prea vrut sa spuna nimic....sau a zis prea incet....zilele astea o sa pun si niste poze cu noi mai de actulitate.....

Eu sunt la a 4 a zi de dieta daneza....sa vedem ce iese...din kg ma refer si sa vad daca o pot tine...pana acum e ok...dar imi sta gandul la tot felul de bunatati ( a se citi prostii:D)....dar in august facem o intalnire a mamicilor de august 2011 si trebuie sa arat bine....Cu degetul poate....ca vad ca ma chinui cu slabitul biggrin.gif


Cam atat....fug in pat la nani
Pupici

PS>...pe unde sunteti fetelor?
anku
QUOTE(simina_ana @ Jun 6 2012, 10:43 PM) *
Salutare si de la noi...

Tina si noi suntem in cautare de un loc pentru vacanta. Neaparat mare pemtru aerosoli.....sunt in cautari ca nici nu am de gand sa dau prea mult...

In rest...ieri am avut un episod de febra la Iancu. A facut dimineata 38,5 iar pana la 6 seara a ajuns la 39.8...nu-i scadea si pace. Asa ca am fost la medic...de fapt 2 ca am vrut inca o parere si am decis sa fac ce mi-a spus al 2 lea medic...Asa ca i-am dat doza unica de Prednison si i-a scazut febra....Din acest motiv e suspect de PFAPA , conform si istoricului....

Geo....la voi cu episoadele de febra ale lui Lucas.../.s-a luat in calcul PFAPA?.....da-i o gugaleala si vezi info....la voi m-am gandit prima data cand mi-a zis medicul de Iancu....

Maine mergem sa-i facem niste analize sa scoatem din calcul altele ca sa stim ce facem pe viitor....

Azi l-am dus la serbare (doar la serbare) si nu a prea vrut sa spuna nimic....sau a zis prea incet....zilele astea o sa pun si niste poze cu noi mai de actulitate.....

Eu sunt la a 4 a zi de dieta daneza....sa vedem ce iese...din kg ma refer si sa vad daca o pot tine...pana acum e ok...dar imi sta gandul la tot felul de bunatati ( a se citi prostii:D)....dar in august facem o intalnire a mamicilor de august 2011 si trebuie sa arat bine....Cu degetul poate....ca vad ca ma chinui cu slabitul biggrin.gif
Cam atat....fug in pat la nani
Pupici

PS>...pe unde sunteti fetelor?

ce chestie Simina ...macar bine ac va disparea de la sine,fara sa-i faca complicatii!!!dar e sigur?sa nu te duca p un drum fals...
si acum ia scazut febra???
saraca de tine...2 medici!!!
ce ma bucur ca vad activitate p aici...
nu de alta dar imi era dor de voi ...de toti!!!
Simina bafta la slabit...eu nu mai fac nimic ...am niste crize de fiere de ma tarai p jos cateodata de dureri!!!-desi in martie am nunta la sora-mea
ce sebare ati avut dragilor???
de abia astept pozele sa-l vad p Serban...eu nu l-am vazut deloooooooooooooc!
ce fain...toate mamicile din august va intalniti in august???super...
bafta la cautat loc de vacanta...noi nu plecam inca nicaieri...poate in sept ...am primit totusi o sapt jum in sept de concediiu ...dar inca nu stim ce sa facem...dc sa venim acasa pt numai 6-7 zile sau sa facem aici ceva-nu vreau mare ,dar vreau wellness!!!mi-i dor de casa ca intodeauna dar iti povesteam eu ca atunci cand vin acasa sunt mai obosita decat aici...si oricum luna lui iulie si august voi lucra cu un liber la 10 zile ...deci p jum moarta!!!
a facut tata ceva aerosoli in sb...undeva in Vasile Aron...costa 10 lei sedinta de o jum de ora...a luat pachet de 12 sedinte si a platit 100 lei...dar a fost f multumit de efecte...a zis ca mai face dar acum tb sa faca pauza 3 luni!!!si a zis ca erau si copii acolo...ca ma tot tineam sa-ti zic si tot uitam...
uita-te poate in Bulgaria sau Croatia...multa lume de aici vin sa-si faca concediul in Bulgaria ca este f ieftin si conditiile sunt ok..apoi io stiu<!!!
poop...si asteptam vesti bne de la voi!!!
anku
QUOTE(ssimmona @ Jun 3 2012, 12:05 PM) *
Salutare, mamici!

Bine ai revenit, Simina! Mi-era dor de voi smile.gif love1.gif P.S. Trebuie sa actualizezi tikerele tongue.gif ...

Ce frumoasa e viata la tara si cum se bucura Andreea la maxim de ea smile.gif Super! super.gif hi.gif

Va pup! trandafir.gif

Salutare!!ce mai faceti voi???v-am vazut p Fb...ce mari si frumosi sunteti!!! partners.gif
anku
QUOTE(tina71 @ Jun 6 2012, 02:19 PM) *
intram si noi pe fuga sa va salutam.ne-am inscris la gradinita si incepem din septembrie.abia stept sa mai iau si eu o pauza de cateva ore pe zi.in rest ne bucuram de vremea frumoasa din Irlanda si nu ne vine sa credem ca avem atata soare si caldura, in loc de ploaia cu care ne cam obisnuisem
inca nu ne-am decis unde sa plecam in concediu, acasa nu cred ca mai ajungem pt ca am fost asta iarna 2 luni si ne-am bucurat din plin de zapada.

Nu v-ati mutat in Ro sau gresesc??
cred ac este superb in Irlanda...
in rest sunteti bine ,sanatosi,voiosi??? tzuc.gif
anku
noi avem sedinta in 12 cu parintii sa vedem ce si cum la gradi...ca abia din sept incepe dar incepe macar acolo unde mi-am dorit!!!
deja am cumparat rucsacel...sa vedem ce mai tb...
noi am avut surpriza sa aflam ca Darius nu era asigurat din momentul in care am inceput eu sa fac calificarea asta si sa lucrez...adica de 8 luni...nu stiu cum au facut astia de l acasa de asigurari ca au vrut sa-l treaca p asigurarea mea...si pana la urma au lasat-o in 2 crampeie,adica nici la tata nici la mine asigurat!!!
si acum 2 sapt ne-a sunat medicul pedatru ac avem ceva de lamurit ,ca ne-am mutat sau am parasit Germania sau ce s-a intamplat ac el nu-l mai are pacient p Darius!!!ceeeeeeeeeeeeeee????
bai tata...Darius nu a avut asigurare de sanatate de 8 luni de zile ...si acum umbla si refa totul!!!
noroc ca 8 luni de zilöe ,toata iarna nu am avut nevoie de medic pt Darius ca nu a fost bolnav...ca alltfel eram buni de plata pana ne socoteam cu asigurarea medicala!!!
asa ac acum umblam sa refacem toate tampeniile...
in rest...cum ne stiti....i-am pregatit o mica surpriza in 23 iunie cand face 3 ani jumate!!
adormim singuri si nu mai folosim nici noi pempers de 3 luni ...pana acum nu mi s-a pisat niciodata in pat si sincera sa fiu nici nu mi-am luat masuri de precautie ...asteptarea s-a meritat!!!
s-a linistit...nu mai loveste copii...se joaca fff frumos afara...mai fuge si mai pleaca rar ...dar pot spune ac ies cu el in parc si 2 ore pot bbaga o tura de invatat p banca ca el se joaca ff frumos!!!asa suntem f multimiti si putem impaca tot si rolul de invatatcel,si lucru si rolul de mamica!!bineintteles ca atunci cand spune sa construim castele sau cetati sau sa-l ajut sa se dea jos ce stii de unde s-a catarat sunt pt el prezenta!!!
acum mergem p afara ...si poate spre seara reusesc sa va pun si eu ceva poze.... tzuc.gif
azi am lucrat numai o jumate de tura ca la noi este sarbatoare...dar am maine am toata ziau libera...deci direct la baie si sauna toata ziua cu familionul!!!
simina_ana
QUOTE(anku @ Jun 7 2012, 12:08 PM) *
ce chestie Simina ...macar bine ac va disparea de la sine,fara sa-i faca complicatii!!!dar e sigur?sa nu te duca p un drum fals...
si acum ia scazut febra???
saraca de tine...2 medici!!!
ce ma bucur ca vad activitate p aici...
nu de alta dar imi era dor de voi ...de toti!!!
Simina bafta la slabit...eu nu mai fac nimic ...am niste crize de fiere de ma tarai p jos cateodata de dureri!!!-desi in martie am nunta la sora-mea
ce sebare ati avut dragilor???
de abia astept pozele sa-l vad p Serban...eu nu l-am vazut deloooooooooooooc!
ce fain...toate mamicile din august va intalniti in august???super...
bafta la cautat loc de vacanta...noi nu plecam inca nicaieri...poate in sept ...am primit totusi o sapt jum in sept de concediiu ...dar inca nu stim ce sa facem...dc sa venim acasa pt numai 6-7 zile sau sa facem aici ceva-nu vreau mare ,dar vreau wellness!!!mi-i dor de casa ca intodeauna dar iti povesteam eu ca atunci cand vin acasa sunt mai obosita decat aici...si oricum luna lui iulie si august voi lucra cu un liber la 10 zile ...deci p jum moarta!!!
a facut tata ceva aerosoli in sb...undeva in Vasile Aron...costa 10 lei sedinta de o jum de ora...a luat pachet de 12 sedinte si a platit 100 lei...dar a fost f multumit de efecte...a zis ca mai face dar acum tb sa faca pauza 3 luni!!!si a zis ca erau si copii acolo...ca ma tot tineam sa-ti zic si tot uitam...
uita-te poate in Bulgaria sau Croatia...multa lume de aici vin sa-si faca concediul in Bulgaria ca este f ieftin si conditiile sunt ok..apoi io stiu<!!!
poop...si asteptam vesti bne de la voi!!!



Ce stare de bine si de liniste mi-au dat postarile tale.....mai ales ca simt dinc e ai scris ca incepi sa fii linistita si tu.....Ma bucur din tot sufletul ca Darius e mai linistit acum si ca e cuminte....ce frumos ca din toamna incepe si el gradi...asa o sa fii si tu mai linistita si mai libera putin.....

Eu.... ce sa spun despre PFAPA.....e ciudat....nu stiu daca e totusi asta ca nu a facut febra in mod repetat...dar faptul ca in ultima luna a avut proboleme cu amigdalele de 3 ori...facem investigatii....si chiar mi-a placut de medicul asta nou....e inca rosu in gat Iancu acum dar febra nu a mai facut dupa doza unica de Prednison ...daca era infectie facea febra in continuare...dar uite ca nu face....deci e posibil sa aiba ce a spus medicul.....O sa vedem. Nu e nimic sigur asa ca eliminam probabilitatile....Deocamdata azi am facut analizele ce ni le-a recomandat. Asteptam o parte din rezultate maine altele saptamana viitoare ca probele au fost trimise la Timisoara....In funtie de ele vedem ce urmeaza....

Febra i-a scazut dupa ce i-a scazut dupa ce i-am dat 3 pastile de Prednison...in 2 ore nu mai avea nimic...de la 39.8. Daca facea febra trebuia sa continui 2 zile cu antitermice la 4 ore., si daca nu-i trecea nici asa lua antibiotic..dar nu a mai fost cazul
De asta medicul suspecteaza PFAPA....daca e asta nu are nevoie de antibiotic....Ca simptome pt boala e febra f mare, rosu n gat , afte, pustule albe pe amigdale ( care totusi nu sunt puroi) ...de asta facem investigatii ca sa fim siguri pe viitor...daca e boala asta atunci fac ce am facut si acum....Analizele ne vor clarifica mai bine cum stau lucrurile


Cu slabitul merci.....sunt bucuroasa ca am reusit sa scad sub 70. Azi dimineata aveam 69,7. Sunt in a 4 a zi de dieta daneza si deocamdata totul decurge bine....Mai am 9 zile si apoi trag linie.

A fost serbarea de sfarsit de an.....o sa pun poze....doar ca in toate Iancu e mai mult din profil si e cu boticul pus liwlol.gif...
SI o sa pun poze si cu Serban....ca deja e mare....si la propriu...ca avem 12 kg....dar asa e el mai dolofan ca si Iancu ...cand va incepe sa mearga o sa se subtieze ca si Iancu....

Am auzit si eu de salinele astea de care spui tu....dar din cate m-am documentat cica aerosolii facuti la mare sunt cei mai buni...daca se incalzeste cum trebuie o sa-l duc si la Ocna....Daca nu oricum caut pt septembrie...si probabil ca va fi tot Turcia ca acolo e cald si atunci...nu stiu...trebuie sa vedem si cu banii....

Distractie faina la balaceala......sa va ganditi si la noi atunci....
Fug ca da semne de trezire Serban....dorm amandoi de ora....ne auzim mai pe seara....
anku


Darius de vreo 3 zile alaturi de sora mea!!!
simina_ana
QUOTE(anku @ Jun 7 2012, 10:30 PM) *


Darius de vreo 3 zile alaturi de sora mea!!!



Eu nu vad poza.....doar un X


simina_ana
Va salut pe fuga ca azi am avut de "lucru" cu Serban.....mi-a facut febra 39.3 si nu am reusit sa i-o scad cu nimic....am fost la medic are otita si rinofaringita acuta.....acum stau sa-l pazesc ca sa stiu ce schema de antifebra activez.....

O seara placuta va doresc!!!!
tina71
Simina imi pare rau sa aud ca aveti probleme cu sanatatea.Din pctul acesta de vedere noi stam bine, multumim lui D-zeu, nu am probleme cu baietii nici iarna.Aerul de aici e foarte curat , iar noi locuim pe malul oceanului, asa ca ne avantajeaza.
Anku nu ne-am razgandit cu mutatul de tot acasa, baiatul meu cel mare a refuzat categoric, el a crescut aici , vorbeste engleza perfect spre deosebire de romana pe care o cam poceste si nu a vrut sa auda de locuit in Romania.Oricum si eu eram cam nehotarata, ar fi fost greu eu sa stau cu copii acolo si sotul doar sa vina in concediu.Oricum am fost acasa din ianuarie pana in martie si ne-am bucurat din plin de iarna si zapada.Acum ne-am mutat intr-un orasel mai mare , cam cum este Vatra Dornei daca ati fost pe acolo. Avem parcuri pentru copii, biblioteca, magazine, nu mai trebuie sa ma urc in masina si sa conduc pentru orice.Ne plimbam o multime si e foarte pitoresc.Ma bucur ca am facut alegerea aceasta.
L-a mare m-as duce si eu , poate spania sau sudul angliei ca sut mai aproape.oricum sa vedem cum e si concediul sotului.
Va dorim sanatate si poate reusesc sa pun poze data viitoare
simina_ana
Buna seara...sau bine zis buna dimineata ca e 3 aproape ceasul....

Uneori am impresia ca niciodata nu ne vom mai reveni...sa vedem peste vara cum va fi cand il tin pe Iancu acasa,...

Azi a fost putin mai bine...insensul ca febra nu a trecut de 38.5....dar e maraut tare is nu are chef de nimic....se plange toata ziua....ca nici nu mai stiu ce-l doare...urechea sau dintele....UFFF....
Acum pe seara mi-a adormit pe mine si a stat asa de la 7 pana la 11 cand s-a trezit ca nu-si bause lapticul de nani.....Nu va spun ce se maraie acum si tuseste....
Intre timp am terminat si eu supa de galuste ( comanda lui Iancu...biggrin.gif....se vede ca am mancat doar supa cu galuste in ssarcina cu el biggrin.gif )si am facut o prajitura pentru Iancu ca azi...ma rog ieri....a facut 3 ani jumate si am zis sa marcam evenimentul liwlol.gif....
Am facut si putina curetenia in bucatarie si gata...fug si eu la nani

Tina....sa stii ca ma bucur pt voi ca ati luat decizia sa ramaneti acolo.....Copii si-au facut un rost acolo si le-ar fi greu sa vina aici.....Poate doar voi la batranete biggrin.gif...
Schimbarea pe care ati facut-o sper sa fie buna pt voi si sa va aduca doar avantaje....daca stati acum intr-un orasel ca Vatra Dornei....imi place la nebunie.....inseamna ca e char frumos la voi....pate reusesti sa ne pui niste poze din oras....si bineintees asteptam pozele cu piticii....

Fug ca s-a trezit maimuta de la tuse....pupici.......Ne auzim maine....sper cu vesti mai bune....
anku
QUOTE(tina71 @ Jun 7 2012, 10:45 PM) *
Simina imi pare rau sa aud ca aveti probleme cu sanatatea.Din pctul acesta de vedere noi stam bine, multumim lui D-zeu, nu am probleme cu baietii nici iarna.Aerul de aici e foarte curat , iar noi locuim pe malul oceanului, asa ca ne avantajeaza.
Anku nu ne-am razgandit cu mutatul de tot acasa, baiatul meu cel mare a refuzat categoric, el a crescut aici , vorbeste engleza perfect spre deosebire de romana pe care o cam poceste si nu a vrut sa auda de locuit in Romania.Oricum si eu eram cam nehotarata, ar fi fost greu eu sa stau cu copii acolo si sotul doar sa vina in concediu.Oricum am fost acasa din ianuarie pana in martie si ne-am bucurat din plin de iarna si zapada.Acum ne-am mutat intr-un orasel mai mare , cam cum este Vatra Dornei daca ati fost pe acolo. Avem parcuri pentru copii, biblioteca, magazine, nu mai trebuie sa ma urc in masina si sa conduc pentru orice.Ne plimbam o multime si e foarte pitoresc.Ma bucur ca am facut alegerea aceasta.
L-a mare m-as duce si eu , poate spania sau sudul angliei ca sut mai aproape.oricum sa vedem cum e si concediul sotului.
Va dorim sanatate si poate reusesc sa pun poze data viitoare

si eu m-am gandit de multe ori sa ne in toarcem acasa, ...acum nu vrea sotul,mai tarziu nu av dori Darius!!!ufffff...
ma bucur ca v-ati mutat intr-un oras mai mare,asa este sunt posibilitati ami mari ...eu ador ploaia,acolo ar fi de mine!!!
E bine ac av simititi bine...poate ati luat alegerea potrivita!!!
anku
QUOTE(simina_ana @ Jun 7 2012, 10:34 PM) *
Eu nu vad poza.....doar un X

nu stiu de ce....mai incerc!!!
anku
QUOTE(simina_ana @ Jun 9 2012, 01:38 AM) *
Buna seara...sau bine zis buna dimineata ca e 3 aproape ceasul....

Uneori am impresia ca niciodata nu ne vom mai reveni...sa vedem peste vara cum va fi cand il tin pe Iancu acasa,...

Azi a fost putin mai bine...insensul ca febra nu a trecut de 38.5....dar e maraut tare is nu are chef de nimic....se plange toata ziua....ca nici nu mai stiu ce-l doare...urechea sau dintele....UFFF....
Acum pe seara mi-a adormit pe mine si a stat asa de la 7 pana la 11 cand s-a trezit ca nu-si bause lapticul de nani.....Nu va spun ce se maraie acum si tuseste....
Intre timp am terminat si eu supa de galuste ( comanda lui Iancu...biggrin.gif....se vede ca am mancat doar supa cu galuste in ssarcina cu el biggrin.gif )si am facut o prajitura pentru Iancu ca azi...ma rog ieri....a facut 3 ani jumate si am zis sa marcam evenimentul liwlol.gif....
Am facut si putina curetenia in bucatarie si gata...fug si eu la nani

Tina....sa stii ca ma bucur pt voi ca ati luat decizia sa ramaneti acolo.....Copii si-au facut un rost acolo si le-ar fi greu sa vina aici.....Poate doar voi la batranete biggrin.gif...
Schimbarea pe care ati facut-o sper sa fie buna pt voi si sa va aduca doar avantaje....daca stati acum intr-un orasel ca Vatra Dornei....imi place la nebunie.....inseamna ca e char frumos la voi....pate reusesti sa ne pui niste poze din oras....si bineintees asteptam pozele cu piticii....

Fug ca s-a trezit maimuta de la tuse....pupici.......Ne auzim maine....sper cu vesti mai bune....

la multi ani dragilor pt cei 3 anisori jumatate!!! occasion.gif
in august face un anisor Serban!!!
nici nu ami stiu ce sa zic cand nu trece una ca vine alta saracutilor de voi!!!si eu cr4ed ca poate e din cauza ca Iancu merge la gradi!!!rau nu este...copilul care este racit de mic va avea o imunitate mai puternica cand e mare...dar imi dau seama cum te simti tu!!!
incep vacantele la Amnas???
ma uitam in spate...p forum...acum 2 ani ,in 2010 am plecat acasa ...
va poopam...in speranta ac va merge mai bine!!!
tina71
si aici niste poze de acasa





geocoto
Salutare mamici

anku
QUOTE(tina71 @ Jun 9 2012, 05:32 PM) *
si aici niste poze de acasa






he he--...ce ficiori mari ai mami!!!parca acum ear si Duncan un bebelus... floare2.gif
2 luni acasa...super...cum ati facut cu scoala lui Matei???
si al voi e asa nebuneala cu locurile de gradi???
anku
QUOTE(geocoto @ Jun 11 2012, 11:01 AM) *
Salutare mamici


wowww...superba melodie!!!
a fost anul asta la Eurovision???ca parca nu am vazut-o!!!

voi ce faceti???
am fost al gradina zoologica si m--am tot gandit la voi...
ce face lucas??
plecati acasica???
anku


eu am vaut cateva zile libere...as aca am profitat la maxim...in fiecare zi afara...ieri a fost un teatru organizat pt copii cu jocuri si tot felul de chestii interesaante...printre care si tombola...i-am cumparat lui Darius 5 bilete de tombola...si a castigat 2 jucarii si 2 premii de astea la o alta terma in valoare de 30 euro fiecare...hi hi....norocos baiatul...
in rest nu prea mancam...adica am manca dar nu mancare gatita!!! rolleyes.gif
azi am si eu termin la ginecolog dupa 3 luni de asteptari....



sper sa se vada acum ceva...sora-mea si Darius... trandafir.gif
geocoto
Salutare mamici,

Ce mult cresc piticii intr un timp atat de scurt..
Eu nu am mai intrat ca nu mai m am simtit psihic in stare dupa ce am fost cu piticul in spital anima1.gif .S a mai imbolnavit de cateva ori dupa aceea mai precis de 6 ori dar Dr ne a asigurat de fiecare data ca este ok desi mie imi venea sa plang in continuu numai la ideea ca mititelul se lupta din greu cu atatia virusi.. crybaby.gif
Anyway mai pe scurt ...merge la gradi spada.gif , vinerea la piscina super.gif si cand mai avem zi insorita fuga la zoo super.gif .Vorbeste putin mai mult dar nu la nivelul copilasilor de varsta lui...dar important este ca intelege absolut tot si si pune faimoasa intrebare "De ce?" wacko.gif wacko.gif wacko.gif de 1000 de ori pe zi..
In weekend am avut musafiri, ca de obicei inainte sa plecam in vacanta facem un BBQ cu prietenii hug.gif dar asa vreme... pray.gif n ai vazut, 5 minute soare apoi trage o rapaiala cu tunete si fulgere de mama mia..Tocmai din cauza vantului era sa ia casa foc doh.gif , dar noroc cu Lucas care ne a alertat imediat tzuc.gif .Noi adultii eram in casa si copilasii pe afara in cele 5 minute de soare.Vantul a trantit gratarul pe o barna de lemn care incepuse sa arda mocnit.Asa ne am speriat... wacko.gif ohmy.gif noroc cu Lucas care este destul de prezent si responsabil.
Este inebunit dupa pirati spada.gif si desi are 4 vapoare si vreo 10 pirati si 2 costume tot timpul imi spune "Aaahh mami nu mai avem paine hai la magazin.Si poate luam si un tun (sau mai stiue eu ce i pica in cap in momentul ala) daca suntem acolo.. biggrin.gif liwlol.gif "
La gradi tot pana la pranz il las desi este singurul dar prefer asa decat sa fie stresat.La anul o sa l bagam la program plin dar anul asta i a ajuns la cat s a chinuit mititelul cu atatea pe capul lui.
Da Anku plecam in vacanta cool.gif 27iunie, 23 iulie si desi mai apar si "incidente" adica ma refer la diaree de la apa de mare sau faimoasele terase romanesti cred ca sunt pregatita sa mergem din nou.Atat de mult se bucura Lucas cand mergem in Ro ca daca l as intreba daca vrea sa ne mutam acolo ar zice fara sa clipeasca "DA".
Am avut o pe finuta la noi sa doarma peste noapte si asa de tare se plac cei doi ca vor mereu sa facem "sleep over" sau party in pijamale yes.gif bere.gif .
Mai greu cu pozele ca le am peste tot, prin telefoane, pe vreo 2 calculatoare si ap foto si ar trebui sa fac ordine pana nu se pierd.Dar am sa incerc sa va incarc totusi cateva pana plecam.

Va pup si ma bucur ca v am regasit trandafir.gif
PS Datorita Adrianei cu tonusul ei molipsitor la telefon bouncy.gif hug.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.