Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
simina_ana
QUOTE(oana petrina @ Nov 13 2009, 02:13 PM) *

si am zis sa gust putin

a fost tare frumos dar mami a zis ca pana la vara nu mai pup pictura. ca ne-am mascarit amandoi si-n urechi



Ia te uita micul Picasso.....eu nu as putea sa fac asta cu Iancu....ca mai intai ar manca tot....si cu ce ramane ar picta liwlol.gif liwlol.gif
Sa ne mai arati din desenele lui....
Dar ce tip de vopsele sunt alea mai exact?
Sunt pt bebei? Eu vreau sa-i pictez camera....si nu stiu ce sa aleg....
geocoto
QUOTE(simina_ana @ Nov 12 2009, 11:08 PM) *
Fetelor....inca putin si facem 400 de pagini....

Geo asta e cadoul nostru pentru ziua voastra.....400 de pagini de povesti cu noi....sa speram sa ajungem la 40000.....si chiar mai mult....sa imbatranim aici si sa povestim de nepoti.... trandafir.gif



QUOTE(anku @ Nov 12 2009, 11:10 PM) *


Draga Geo toate cele bune la aniversarea a 5 ani de casnicie si 10 de cand va iubiti....



QUOTE(oana petrina @ Nov 13 2009, 08:18 AM) *
fetelor e asa cald si bine pe topicul nostru.........peste tot se cearta fetele si se jignesc si ciudat este ca o fac fete care se cunosc de pe vremea sarcinii si sunt n topicuri cu mamici de... care se ciondanesc. eu una sunt tare bucuroasa ca am nimerit in casuta asta in care chiar am ajuns sa tinem unele la celalalte , ne intelegem, ne sustinem si NE RESPECTAM chiar daca noi nu scriem sute de pagini intr-o seara. putin dar cu drag. imi doresc sa urmarim impreuna cum cresc puisorii si cum rezistam noi peste ani asa nearanjate cum am devenit. cand ma uit ce pui mari avem si cum li se citeste fericirea in ochisori cred ca suntem cele mai frumoase si norocoase mamici.
va pup cu drag
PS- Anku nu fi suparata........uita-te in ochisorii puiului si ai sa uiti tot raul



QUOTE(Rose68 @ Nov 13 2009, 08:33 AM) *
cum si eu sa nu scriu pe pagina cu numarul 400?

intr-adevar Oana aici e bine.... intram mai greu caci puii nostri sunt acum in continua miscare............nu mai este ca atunci in burtica........cand puneai mana pe burtica, linisteai puiul si stateai la palavre..................dar ce ma intristeaza este atunci cand vreuna dintre noi posteaza ca sa ne anunte ca are puiul bolnav..............

si chiar daca nu scriem intotdeauna.....stiu sigur ca totusi timp macar pentru citit ne facem de obicei

hai mai Adriana, chiar crezi ca ne suporta net-ul sa ajungem si la nepoti?



Multumim mamici, frumos cadou ce sa zic 400 de pagini si inca multe altele pe celalalt topic cu burticoase. notworthy.gif

Oana sincer m-a emotionat mesajul tau, frumos si a ajuns direct la inima. tzuc.gif

Oricum imi cer scuze Oana, Rose ,Sanzi, Adriana pentru ca nu v-am raspuns pe mess dar ziua noastra a fost nebuna rau.Maraiala la greu si la fel ca Mohicanul nostru drag vrea numai in brate si nu-i convine nimic..
A inceput de azi noapte cand s-a trezit si am vrut sa-i dau apa dar nu am observat ca s-a crapat tetina si s-a inecat destul de rau ca i-au iesit cateva firicele de sange pe nas. sad.gif Dimineata a dormit dar cu mine langa el apoi am plecat pana la birou, a mai atipit jumatate de ora in masina, a papat destul de binisor la pranz piureutul cu legume, somn de la 3 la 6 tot cu mine langa el dar nu din acela profund, se trezea sa vada daca mai sunt langa el, apoi cand s-a trezit maraiala pana la 8 cand l-am scos afara putin ca poate isi revine si intr-un final a adormit la 10 acum sa vedem la noapte..
Noi am papat tort ca sa sarbatorim in rest nimic iesit din comun..

Am sunat la Dr azi si bineinteles ca avea lasat mesaj pe robot ca pana luni nu este disponibila.Noroc, ca am iesit cu masina si m-am calmat ca altfel scoteam fum pe nas.. wife.gif

Pupici si va simt mai aproape ca oricand,
Geo trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
geocoto
QUOTE(oana petrina @ Nov 13 2009, 12:13 PM) *
sa va arat cum ma dezbrac singurel in tarc de nervi ca stau singurel

si am zis sa gust putin

a fost tare frumos dar mami a zis ca pana la vara nu mai pup pictura. ca ne-am mascarit amandoi si-n urechi


tzuc.gif hug.gif tzuc.gif hug.gif tzuc.gif hug.gif tzuc.gif

Si pt mami trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
oana petrina
Simina este o vopsea speciala ptr copilasi ca sa-si bage manutele in borcanele si apoi sa-si lase amprentele prin casa. nu trebuie mancata dar nici nu-i o tragedie daca a gustat smile.gif Matei nu a patit nimik. lasa ca fac o poza la cutie ca sa vedeti despre ce vrb. cat despre manutele de pe pereti nu le stergem le lasam asa ca sa mai faca si altele si pe la 3 ani cand ii schimbam si mobilierul atunci isi alege singurel ce vrea pe pereti.
petronici
oana ce scump e matei cu picturile lui....ce misto sunt!!!
ce amintiri placute pe cand vor creste...foarte frumos...
pupicei dulci la pitici
anku
s-aveti o zi buna va dorim...aici e superb afara...iesim afara mai mult azi...
cum au dormit bebicii???
al meu f greu a adormit dar nu s-a mai trezit in timpul noptii si m-a lasat sa dorm dusa... liwlol.gif ce bine!!! yes.gif

am mai papat zilele trecute pepene galbene...a papat f bine..feliute
cu ananasul urmeaza sa incercam si noi...dar sunt atat de dulci de ma doare p mine capul wacko.gif
petronici
servici usor iti iti dorim tongue.gif
oana...interesant...asta e avantajul ca ai casa mare...poate sa mazgaleasca cat vrea ca tot iti mai raman camere de primire ptr oaspeti tongue.gif


petronici
QUOTE(anku @ Nov 14 2009, 12:49 PM) *
s-aveti o zi buna va dorim...aici e superb afara...iesim afara mai mult azi...
cum au dormit bebicii???
al meu f greu a adormit dar nu s-a mai trezit in timpul noptii si m-a lasat sa dorm dusa... liwlol.gif ce bine!!! yes.gif

am mai papat zilele trecute pepene galbene...a papat f bine..feliute
cu ananasul urmeaza sa incercam si noi...dar sunt atat de dulci de ma doare p mine capul wacko.gif
petronici
servici usor iti iti dorim tongue.gif
oana...interesant...asta e avantajul ca ai casa mare...poate sa mazgaleasca cat vrea ca tot iti mai raman camere de primire ptr oaspeti tongue.gif


multumim pt urari si voua la fel...
din pacate eu am cam 3 saptamani de cand nu m-au chemat la servici,nici macar in weekend...
si adelin a dormit pana la 5.30 neintrerupt...dar pe la 8 a trebuit sa-l trezesc sa mergem la analize...luni ma duc dupa rezultat....
un weekend placut tuturor
simina_ana
QUOTE(oana petrina @ Nov 14 2009, 01:00 PM) *
Simina este o vopsea speciala ptr copilasi ca sa-si bage manutele in borcanele si apoi sa-si lase amprentele prin casa. nu trebuie mancata dar nici nu-i o tragedie daca a gustat smile.gif Matei nu a patit nimik. lasa ca fac o poza la cutie ca sa vedeti despre ce vrb. cat despre manutele de pe pereti nu le stergem le lasam asa ca sa mai faca si altele si pe la 3 ani cand ii schimbam si mobilierul atunci isi alege singurel ce vrea pe pereti.



Chiar te rog....caut ceva care sa si tina bine pe pereti...dar si daca incepe sa linga peretii ( am vazut cazuri)....sa nu i se intample ceva....Deocamdata sunt la etapa de creionat...asa cum ma pricep io...dar astept sa vina mama in decembrie ca sa pot termina...ca e imposibil cu Iancu prin preajma...sper ca pana la Craciun sa temin....
simina_ana
QUOTE(anku @ Nov 14 2009, 01:49 PM) *
s-aveti o zi buna va dorim...aici e superb afara...iesim afara mai mult azi...
cum au dormit bebicii???
al meu f greu a adormit dar nu s-a mai trezit in timpul noptii si m-a lasat sa dorm dusa... liwlol.gif ce bine!!! yes.gif

am mai papat zilele trecute pepene galbene...a papat f bine..feliute
cu ananasul urmeaza sa incercam si noi...dar sunt atat de dulci de ma doare p mine capul wacko.gif
petronici
servici usor iti iti dorim tongue.gif
oana...interesant...asta e avantajul ca ai casa mare...poate sa mazgaleasca cat vrea ca tot iti mai raman camere de primire ptr oaspeti tongue.gif




Bursucul meu de 2 nopti se trezeste la 4 fara un sfert.....zici ca-i ceas.....si incepe sa "vorbeasca".....se foieste si povesteste pana ne trezeste.....apoi papa un bibi ( si nu a mai facut asta de cateva luni) si dupa juma de ora adoarme....nush ce sa zic.....nu-mi place chestia asta ca papa...dar ceai nu vrea...si daca nu-i dau bibi plange....Eu cred ca e din cauza Osteocare-ului....ca de 3 zile de cand am inceput iar cura se trezeste. Azi am zis ca-i dau in ceai in timpul zilei ( pana acum i l-am dat seara la culcare in laptic) ....sa vad daca e asta.....
Daca nu...probabil ca i se face foame....si va trebui sa-i pun si 1, 2 linguri de cereale in laptic....dar astept sa treaca si cele 7 zile de cura ca sa vad daca e de la asta sigur....

Acum doarme.....tati sta cu el....iar eu ma duc sa termin curatenia...ca ieri fiind singurica toata ziua, nu am putut face baia cu Iancu dupa fusta mea.....Apoi ma fac sexoasa ( daca se mai poate liwlol.gif ) si ne pregatim sa mergem la nasi ....

Anku...va dorim plimbare placuta....sa te gandesti putin si la noi....poate trimiti niste soare si pe-aici....
Pupacim pe Darius cel nazdravan....si pt tine trandafir.gif

Va dorim un weekend placut si linistit la toti bebeii si mamicile lor!!!!
geocoto
Mamici buna dimineata,

vroiam sa va intreb daca ati simtit vreodata ganglionii inghinali ca niste bobite la bebelusi si ce ar putea fi...?
Inca nu avem raspunsul la testul de urina dar nu cred sa fie asta.Este putin rosu sub cuculet si ganglionii inflamati. sad.gif Azi noapte cand am simtit am venit repede la net dar nu mergea si bineinteles ca am stat in pat facandu-mi tot felul de idei.

Pup,
Geo

PS Mergem la biserica azi si maine incepem balamucul sa mai facem inca o camera din podul de deasupra garajului.. doh.gif
anku
rosespuneai tu de o prietena din strainatate care era graviduta si comandase mobila si trecuse o jumate de an parca si inca nu ia adus mobila......
se pare ca asat e moda p aici...ieri si eu am patit-o....zice maram ca o mobila vine cel putin in maj cazurilor dupa 12 sapt...maram ei incercau sa-mi aduca mobila dupa 5 sapt dar ei nu-mi garantau ca vine pana de Craciun...asa ca...am renuntat... doh.gif
mai incerc la magazine scumpe si dc nici aia nu vor putea sa-i aduca mobila in timp util habar nu am ce sa fac...

deci se pare ca asa stau lucrurile...si aici!!!
au primit pana la urma mobila???
aici nu da nici transport,nici montaj...

imi aduc aminte ca am luat in Romania mobila in 24 dec la ora 12 cand am iesit de la lucru...acum am platit-o si in 2 ore ne-am urcat intr-o masina cu mobila incarcata si mi-au dus-o acasa ,data jos din masina si montata...bineinteles ca am dat ceva dar costul a fost mic p langa ce ar cere astia aici sa iti transporte si sa-ti care mobila sus si sa o monteze doh.gif doh.gif doh.gif

pfffffffff... sad.gif
Rose68
Geo, Andreea a avut ganglionii umflati atunci cand am avut-o in spital dar niste ganglioni in ceafa care din cand in cand se mai umfla.
Iar inghinal mi-a spus medicul ca are ganglionii umflati cand am fost la control la picioruse la 6 luni. Mi-a spus ca nu e problema daca nu e insotita de temperatura si stare generala proasta: agitatie
geocoto
QUOTE(Rose68 @ Nov 15 2009, 11:57 AM) *
Geo, Andreea a avut ganglionii umflati atunci cand am avut-o in spital dar niste ganglioni in ceafa care din cand in cand se mai umfla.
Iar inghinal mi-a spus medicul ca are ganglionii umflati cand am fost la control la picioruse la 6 luni. Mi-a spus ca nu e problema daca nu e insotita de temperatura si stare generala proasta: agitatie


Multumesc de raspuns Rose.M-ai mai linistit putin pana maine hug.gif

Anku sa inchiriezi o duba mai mare daca poate conduce sotul tau nu costa mai mult de 50 de euro pe zi, chiar maxim as spune, iar montatul LEGO ce sa-i faci va puneti la treaba... smile.gif Vlad are o bucurie sa monteze si sa trebaluiasca ^prin casa de ma doare stomacul (cand doarme piticul)

Pup,
Geo
claudiaena
Buna seara mamici! Vad agitatie pe aici si in weekend si vad ca va innoiti sau macar schimbati ceva in casa... sa fie treaba buna si sa va bucurati de ce mai apare nou in plan material...
Noi am avut un weekend agitat si desi am citit ce ati scris nu am avut nici timp si nici inspiratie.... Mihai a mai facut progrese, in afara ca se deplaseaza in 4 labe peste tot si are o predilectia ptr incaltari, mai nou se ridica si se coboara singurel acolo unde are treaba... A inceput sa imi "praseasca plantele" in ghiveci si desi am ridicat tonul ca nu are voie, a asteptat sa plec si a reinceput sa scormoneasca. spada.gif
Ieri am fost toata ziua plecati, ca a fost aniversarea sorei mele si azi am fost la un loc de joaca la ziua nepotelei mele, unde Mihai efectiv a urlat si nu i-am putut intra in voie cu nimic desi era hranit si odihnit nervi.gif ...Spre sfarsit, dupa ce a morfolit o felie de paine s-a mai potolit si am putut sa ne pozam... Asa ca maine, sper sa am timp sa va pun niste pozici cu mine si copiii.
Apropo, Mariei i-a aparut o chestie langa ochi, care pare ca un chistulet sub piele.... A mai avut si in primavara si atunci a venit un medic si i l-a taiat acasa , dupa ce i-a facut anestezie locala.. A disparut si acum a reaparut dupa ce si-a schimbat locul... Nu stiu ce sa cred, ptr ca prima data medicul de fam, nu stia ce are, ne-a dat trimitere la dermato, dar nici el nu avea habar si ne-a dat trimitere la chirurgie, dupa ce ne-a speriat ca o sa ii faca anestezie totala si etc....Bineinteles ca am apelat la o cunostinta medic si ne-a rezolvat acasa.... wub.gif Nici nu stiu unde sa ma duc sa intreb, ptr ca ala de la dermato ma trimite la chirurgie si ala ma trimite la oftalmolog, ca e sub ochi...
Pupicei si nopte buna sa va ajunga!!!! tzuc.gif
anku
QUOTE(geocoto @ Nov 15 2009, 11:11 AM) *
Multumesc de raspuns Rose.M-ai mai linistit putin pana maine hug.gif

Anku sa inchiriezi o duba mai mare daca poate conduce sotul tau nu costa mai mult de 50 de euro pe zi, chiar maxim as spune, iar montatul LEGO ce sa-i faci va puneti la treaba... smile.gif Vlad are o bucurie sa monteze si sa trebaluiasca ^prin casa de ma doare stomacul (cand doarme piticul)

Pup,
Geo

mie nu mi se pare deloc normal sa nu asigure transport....
simina_ana



Ce faceti dragi mamici si bebici? Cum a fost weekendul?

Noi am avut un weekend incarcat....sambata am fost la nasi la masa. Iancu a fost cel mai incantat. S-a jucat cu fetele nasilor si ne-a lasat si pe noi sa mancam in liniste. A fost prima data de cand s-a nascut cand am mancat la aceeasi masa eu si sotul meu, fara intreruperi. liwlol.gif Bineinteles ca s-a dat in spectacol...aratad tot ce stie sa faca....impresionand asistenta liwlol.gif. A facut iar 2 pasi singurel...de a ramas nasu cu gura cascata ...la propriu. smile.gif)Ne tot uitam la el si am observat ca se juca foarte frumos....si parca era un alt fel de joc, decat atunci cand se joaca singur. Seara am ajuns franti.....
Ieri ne-am inceput ziua foarte frumos....Iancu a facut Kaki la olita super.gif . L-am auzit cum se chinuia sa faca si am luat repede olita si surpriza.....a facut. Lui tati nu-i venea sa creada....a facut si poze..liwlol.gif L-am laudat jumatate de ora intr-una si era asa de mandru....Iar seara...la fel...pe la 10 si ceva nu vroia sa doarma si era putin agitat.....Cum tragea basinute intr-una, l-am pus iar pe olita....in ideea ca poate-poate....dar nu mi-a trecut nici o clipa prin gand ca o sa si faca iar...si a facut super.gif si un pisi mic....Va dati seama ca nu ne mai incapeam in piele de bucurie....si eu si tati eram in culmea fericirii.....si totodata ne-am dat seama piticul nostru a crescut....
Asa ca de-acum ne punem pe invatatul la olita....

Acum de dimineata e cam agitat. Ii este somn, dar mergem in dormitor nu vrea....ne mai jucam putin si apoi vedem.

Va pupam dulce si
petronici
neatza tuturor!
se pare ca mai profitam de timpul frumos (pana vine ninsoarea sad.gif ) si iesim cu pitici la plimbare....si noi sambata dimineata am fost la analize si la pranz am fost la o pomana si Adelin cu atatia oameni in jur a profitat si sa plimbat din bratele la unul la altul....iar ieri dupa-amiaza am fost la nanul lui sa-l felicitam de ziua de nastere,si bineinteles ca si acolo a fost in centrul atentiei...mai acus ma duc sa-i iau rezultatele de la analize si dupa aia ma duc pana la servici sa-mi iau banuti bananab.gif (sunt putini dar sunt folositori)...
Anku imi pare rau ca nu puteti lua inca mobila...dar asa e inainte de sarbatori,au f multe comenzi. mad.gif ..
Geo asteptam rezultatele bune de la analize si sper sa nu fie nimic grav cu ganglioni. notworthy.gif ..
il pupacim dulce pe Iancu si pe Mihaita pt progresele facute.... tzuc.gif tzuc.gif
pupacim toti pitici de decembrie tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
claudiaena
QUOTE(simina_ana @ Nov 16 2009, 11:49 AM) *
Ce faceti dragi mamici si bebici? Cum a fost weekendul?

Noi am avut un weekend incarcat....sambata am fost la nasi la masa. Iancu a fost cel mai incantat. S-a jucat cu fetele nasilor si ne-a lasat si pe noi sa mancam in liniste. A fost prima data de cand s-a nascut cand am mancat la aceeasi masa eu si sotul meu, fara intreruperi. liwlol.gif Bineinteles ca s-a dat in spectacol...aratad tot ce stie sa faca....impresionand asistenta liwlol.gif . A facut iar 2 pasi singurel...de a ramas nasu cu gura cascata ...la propriu. smile.gif )Ne tot uitam la el si am observat ca se juca foarte frumos....si parca era un alt fel de joc, decat atunci cand se joaca singur. Seara am ajuns franti.....
Ieri ne-am inceput ziua foarte frumos....Iancu a facut Kaki la olita super.gif . L-am auzit cum se chinuia sa faca si am luat repede olita si surpriza.....a facut. Lui tati nu-i venea sa creada....a facut si poze.. liwlol.gif L-am laudat jumatate de ora intr-una si era asa de mandru....Iar seara...la fel...pe la 10 si ceva nu vroia sa doarma si era putin agitat.....Cum tragea basinute intr-una, l-am pus iar pe olita....in ideea ca poate-poate....dar nu mi-a trecut nici o clipa prin gand ca o sa si faca iar...si a facut super.gif si un pisi mic....Va dati seama ca nu ne mai incapeam in piele de bucurie....si eu si tati eram in culmea fericirii.....si totodata ne-am dat seama piticul nostru a crescut....
Asa ca de-acum ne punem pe invatatul la olita....

Acum de dimineata e cam agitat. Ii este somn, dar mergem in dormitor nu vrea....ne mai jucam putin si apoi vedem.

Va pupam dulce si


BRAVO, BRAVO....Eu nu l-am pus pe olita si va aplaudam.... Ce mai e tare, si am vazut ca mai sunt si alti bebeiii care fac la olita.... Asa ca pupam bebeii si mamicile care incearca si care reusesc.... notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif
claudiaena
Si pozele pe care vi l-ea promis....
CU TATI, DIMINEATA, CAT MAMI NE PREGATEA MIC DEJUNUL....
INCERCAM COSULETUL VECINEI MELE CARE IL ARE PE IUSTIN IN BURTICA...
CU MAMI(CARE ERA FRUMOASA FOC==MI-AU MURIT LAUDATORII) SI CU DRAGALASA MEA SURIOARA...
CU MAMAIA SI VERISOARA MEA....
oana petrina
frumos baiat ai Claudia sa-ti traiasca. iar fetita e o papusica tzuc.gif
Bravo Iancu eusa_clap.gif asa sa te inveti cu olita . ce baiat mare are mama
V-ati distrat nu gluma zilele astea . sa va traiasca nanii dragilor Adelin si Iancu si sa va cumpere multe daruri
Geo care este rezultatul analizelor ca stam si asteptam. va pupam
Anku sper sa-ti rezolvi repede cu mobila ca stiu ce inseamna sa astepti....pupici lu Darius
Rose ce face Andreuta? mai are putin si-i luati motul super.gif
SanzI? Daniela? pe unde umblati fetelor
va pupam
simina_ana
Ce liniste pe aici.....pe unde umblati fetelor.....?
Ce vesti ne aduceti????

Claudia...2 copii frumosi...o familie frumoasa....sa fiti feritici si sanatosi....pupam dulce un Mihaitza dragalas si o printesa frumoasa ....
geocoto
cafea.gif
QUOTE(claudiaena @ Nov 16 2009, 11:16 AM) *
Si pozele pe care vi l-ea promis....

CU MAMI(CARE ERA FRUMOASA FOC==MI-AU MURIT LAUDATORII) SI CU DRAGALASA MEA SURIOARA...


Frumoase poze si pt mami eusa_clap.gif ca se aranjeaza.Mi s-a intamplat sa am musafiri(nu ff importanti) si sa ma scuz ca trebuie sa duc copilul la culcare pentru ca nu ma simteam in largul meu nearanjata...

QUOTE(oana petrina @ Nov 16 2009, 08:28 PM) *
frumos baiat ai Claudia sa-ti traiasca. iar fetita e o papusica tzuc.gif
Bravo Iancu eusa_clap.gif asa sa te inveti cu olita . ce baiat mare are mama
V-ati distrat nu gluma zilele astea . sa va traiasca nanii dragilor Adelin si Iancu si sa va cumpere multe daruri
Geo care este rezultatul analizelor ca stam si asteptam. va pupamAnku sper sa-ti rezolvi repede cu mobila ca stiu ce inseamna sa astepti....pupici lu Darius
Rose ce face Andreuta? mai are putin si-i luati motul super.gif
SanzI? Daniela? pe unde umblati fetelor
va pupam


Am sunat azi la Dr si rezultatele , zice ea, sunt bune.Trebuie sa astept sa-mi faca programarea la profesorul universitar sa vedem ce ne gaseste si ce analize ne mai cere si acolo.
Rose si mie mi-a zis de ganglioni ca nu-i problema.Dar pana nu mi se da un raspuns si un tratament convenabil nu am liniste.

Pup si sper sa aveti voi mai mult chef de scris ca eu cafea.gif mai mult citesc.

PS Urrrrrrrra pt Iancu. notworthy.gif L-am pus si eu pe Lucas in aceeasi seara la olita ca se scremea si s-a pus pe plans(mai mult cred ca nu l-am asezat eu cum trebuie).Data viitoare poate..
petronici
buna mamicute...
Claudia ai 2 minuni in casa ta,ai 2 copilasi frumosi foc...ai cu ce te mandri....pupicei dulci la amandoi tzuc.gif
Geo ne bucuram ca prima serie de analize au iesit bune si sa speram ca-i da de capat profesorul si ii da un tratament adecvat...pupicei lui Lucas tzuc.gif ....si al meu de fiecare data cand il scot putin la aer i se umfla amigdalitele si raguseste,incepe a tusi si a espectora....nu imi face febra dar aproape de fiecare data terminam cu antibiotic...sa vad ce-mi mai zice pediatrul ca m-am saturat de aerosol si antibiotice doh.gif ...
sanzi,daniela ce-ati patit? rolleyes.gif
ceilalti "flacai" si domnisorele ce fac??? tongue.gif
pupicei tuturor tzuc.gif tzuc.gif
claudiaena
Salutare!!!
Mihai s-a stricat la burtica... Va spuneam eu ca am trecut la NAN 3 si de atunci face mai moale ca de obicei... Asa ca ieri a avut 6 scaune, dar nu f apoase si deja de dimineata avem 3. I-am facut ceai si i-am dat ceva ptr diareee si mai vedem. Cert e ca probabil o sa renuntam o perioada la nan3 si revenim la nan2. Cine mai spunea de treaba asta? Parca tu Oana>>> Voi ce ati facut???
Geo ne bucuram ca Lucas nu are nimic grav si va dorim sa va reveniti cat mai repede....
In rest pupacim bebeiii si le dorim sa pae bine si sa doarma bine si sa nu le mai dea mamicilor emotii prea mari....
claudiaena
QUOTE(geocoto @ Nov 17 2009, 12:21 AM) *
cafea.gif

Frumoase poze si pt mami eusa_clap.gif ca se aranjeaza.Mi s-a intamplat sa am musafiri(nu ff importanti) si sa ma scuz ca trebuie sa duc copilul la culcare pentru ca nu ma simteam in largul meu nearanjata...

Mersi.... tongue.gif Din punctul asta de vedere imi lipseste serviciul, ptr ca asa ma faceam mai des "frumoasa", dar asa ce sa fac, sa ma machiez si coafez ca sa ma duc in parc, sau s-o iau pe Maria de la gradi si sa fac piata? sad.gif Parca nu prea imi vine... si inca mai am burtica , desi e "camuflata"de curea....Asa ca si posibilitatile de schimbare a hainelor e limitata....Sper ca si acum sa imi reactioneze organismul ca la Maria si dupa ce revin la serviciu sa ma mai subtiez, desi de data asta e si varsta ceva mai inaintata ca la prima sarcina....ei vedem... Oricum cand mai vad vreo pustoaica grasunica si imbracata cu muleuri si fara sa fi avut vreo sarcina la activ ma simt asa de bine in pielea mea, mama, mama... liwlol.gif
carmen_lucia0
Buna! Si Andreuta a fost deranjata la burtica ,avea scaune moi si medicul pediatru ne-a dat Triferment sim carbonat de calciu.Andreea avea atunci,adica la sfarsitul lui septembrie 9 luni.I-a trecut ,sa stiti.
carmen_lucia0
As vrea sa postez si eu fotografii cu Andreea si Mihaela ,Mihaela este primul copil are 9 ani dar nu stiu .Fetelor,am vazut ca
aveti diferite filmulete si imagini luminoase si nu numai,va rog sa ma ajutati.Va multumesc mult.
simina_ana
QUOTE(claudiaena @ Nov 17 2009, 02:46 PM) *
Mersi.... tongue.gif Din punctul asta de vedere imi lipseste serviciul, ptr ca asa ma faceam mai des "frumoasa", dar asa ce sa fac, sa ma machiez si coafez ca sa ma duc in parc, sau s-o iau pe Maria de la gradi si sa fac piata? sad.gif Parca nu prea imi vine... si inca mai am burtica , desi e "camuflata"de curea....Asa ca si posibilitatile de schimbare a hainelor e limitata....Sper ca si acum sa imi reactioneze organismul ca la Maria si dupa ce revin la serviciu sa ma mai subtiez, desi de data asta e si varsta ceva mai inaintata ca la prima sarcina....ei vedem... Oricum cand mai vad vreo pustoaica grasunica si imbracata cu muleuri si fara sa fi avut vreo sarcina la activ ma simt asa de bine in pielea mea, mama, mama... liwlol.gif


Ca bine zici....



sinzigm
Buna fetelor!Am revenit si noi,ca am lipsit toata saptamana trecuta.Mie mi-au venit "musafirii" si n-am avut chef de nimic.Ba din contra am fost foarte nervoasa si agitata....si sotul si Matei au avut de suferit saracii,din cauza asta.In weekend am chefuit-sambata au venit niste prieteni la noi si ne-am distrat de minune,cu mancare,dans si bautura super.gif !!!Iar duminica a fost ziua de nastere a unui amic de-al nostru,asa ca am iesit la un restaurant turcesc.Mi-a fost atat de dor sa ies la un restaurant!!!!Am avut noroc ca si Matei a fost cuminte,a dormit vreo 2 ore in scaunelul de masina iar apoi a fost fascinat de ce vedea pe-acolo.Bineinteles ca a mai fost si Adriana,fetita unor prieteni comuni,cu care s-a jucat atat cat le-a fost permis prin restaurant.Am avut noroc ca nu se fuma acolo,asa ca am stat linistita.Doamnele de-acolo i-au facut poftele,ziceau ca s-au indragostit de el.

oana:Matei e super tare in pozele pe care le-ai postat.il pupacim pe toata fatuca lui scumpa tzuc.gif

simina:si Matei face pe olita:cand kk,cand pipi.Nu-l stresez cu olita,dar incerc sa il obisnuiesc cu ideea.In ceea ce priveste hainele si dulapul...hehehe!!!si la noi stau cam la fel lucrurile.In fiecare zi am de aranjat lucrurile scoase de Matei din dulap,cateodata ma ia cu dureri de cap si nervi,dar incerc sa ma calmez,ca asta e o perioada prin care cred ca trece orice pusti de varsta lor.Sunt niste opritori,pe care le poti monta la usa dulapurilor,tocmai ca sa nu le deschida cei mici,dar sotul meu nu si-a facut timp sa mearga sa le cumpere,asa ca ne chinuim.

claudiaena:simpatic Mihai,dar si fetita ta e o scumpa.Si cum spunea si Geo:FELICITARI CA TE ARANJEZI!Cei mici au o mamica frumoasa de care sa fie mandri.Arati foarte bine.Tu chiar nu te-ai ingrasat deloc in timpul sarcinii,sau ai dat repede jos?

geo:si Matei a avut cand era mai mic ganglionii de la ceafa inflamati,dar doctorita mi-a zis ca nu trebuie sa-mi fac probleme pt ca se retrag de la sine.Si asa a si fost.Mi-e dor sa vad poze cu Lucas,cred ca acrescut de numa in acest timp.In ceea ce priveste olita,nu-l stresa,i-al cu incetul.Si Matei a fost agitat cand l-am pus prima oara si nu avea astampar sa stea pe olita,dar cu cat l-am pus mai des,cu atat s-a obisnuit mai bine.Azi de exemplu a facut doar pipi.Ma bucur sa aud ca rezultatele au fost ok,speram ca totul sa fie bine pana la capat.Matei papa tot la fel de rau,dar nu-l silesc,il las in pace,sper sa fie numai o faza,ca e foarte energic si vesel,asa ca sper sa nu fie ceva de rau.

anku:pupam si pe Darius si sincer nu are rost sa pui la suflet tot ce spun altii.Lasa-i pe ei sa creada ce-or vrea

VA PUP FETELOR SI VA DORESC O SEARA PLACUTA
byby2
QUOTE(claudiaena @ Nov 17 2009, 10:36 AM) *
Salutare!!!
Mihai s-a stricat la burtica... Va spuneam eu ca am trecut la NAN 3 si de atunci face mai moale ca de obicei... Asa ca ieri a avut 6 scaune, dar nu f apoase si deja de dimineata avem 3. I-am facut ceai si i-am dat ceva ptr diareee si mai vedem. Cert e ca probabil o sa renuntam o perioada la nan3 si revenim la nan2. Cine mai spunea de treaba asta? Parca tu Oana>>> Voi ce ati facut???
Geo ne bucuram ca Lucas nu are nimic grav si va dorim sa va reveniti cat mai repede....
In rest pupacim bebeiii si le dorim sa pae bine si sa doarma bine si sa nu le mai dea mamicilor emotii prea mari....

buna.
si noi bem lapte nan.pana la formula 3 beam HA, dar nu am patit-o niciodata.
ai schimbat treptat laptele?
ar putea fi de la dintisori scaunele dese si moi. noi asa patim la fiecare dintisor care ne iese inainte cu 2-3 zile.
Rose68
ne-au iesit si noua in 4 zile , 2 dintisori..........unul sus si altul jos ........
anku
am rezolvat super.gif super.gif super.gif
mult de munca si de umblat dar am reusit pana la urma...
m-am intors innapoi ptr a -4 oara in mag unde vazusem mobiluta care mi-a placut[am facut si eu ca nemtii care sunt atat de sacaiti] liwlol.gif si am vb cu sefa...si GATA:::imi aduce in 2 sapt dar nu comanda ci vine de la o alta filiala dincolo de nuremberg.... cool.gif
doamne iti multumesc...si livrare 20 euro...merge... liwlol.gif
Darius este super...saracu...ieri si prin ploaie l-am dus in goana dupa mobila si nu mai zice nimic...zilele astea s-a dovedit a fi un copil model...chit ca am intarziat si cu mesele....
inca nu l-am pus p olita ptr ca efectiv nu am timp.......il mai las nitel... biggrin.gif
la curs este super fain....am dat de oameni cumsecade ...de toate natiile...facem geografie,istorie,literatura si gramatica lb germane...si imprejurimilor ca de ex olanda,belgia,austria,elvetia...
stau in prima banca..... liwlol.gif
am si teme ptr casa... liwlol.gif
am auzit ca vb de ganglioni...stiu numai de cei limfatici p care ia pipait dr cand avea 6 luni parca si a zis ca sa nu-mi fac griji ptr ac este totul normal...eu nu observasem dar dr mi-a zis ca sa nu ma sperii cand o sa observ...si dc el a zis ca e ok atunci asa este ptr ac am ffffff mare incredere in el....sunt 2 dr gemeni,amundoi pediatrii si absolut dedicati meseriei lor si oameni deosebiti......niciodata nu am avut mai multa incredere ca in acesti dr.... yes.gif
deci eu zic ca este ok....nu va faceti griji dar puteti intreba medicii copiilor...

astazi am tras o spaima...vreau sa iau si masa si scaune ptr bucatarie si tot plimbandu-ma p acolo am luat p darius in brate si am lasat geanta p masa care ma interesa si am plecat cu vanzatoarea sa vedem dc este in depozit ce ma intereseaza ca sa pot lua imediat...
am gasit geanta dupa o jumate de ora p acea masa de expozitie cu tot ce aveam in ea...aparat foto,165 euro si cartea de credit.... doh.gif am crezut ca nu mai vad bine cand am gasit geanta cu tot ce tb in ea dupa o jumate de ora printre mobila la expozitie...uite ca exista Dumnezeu ptr ac si eu de cate ori am gasit ceva am cautat sa dau inapoi celui care-i apartine acel bun pierdut...si acum nu mi s-a furat mie nimic...bine faci bine gasesti smile.gif
claudia...frumoasa femeie esti draga trandafir.gif ...ce sa te aranjezi mai mult???esti destul aranjata cat sa nu acoperi frumusetea naturala cu care ai fost inzestrata...si esti numai exact asa cum tb ma refer la corp....sa stii ca ai o frumusete naturala...care nu necesita nici un retus
ai o fam ti-am zis...superba...imi place ca va distrati...nu acealsi lucru pot sa-l spun eu biggrin.gif
poopam p voi toti... tzuc.gif
sanzi...si voi va distrati...f bine faceti... super.gif dans,muzica....
ma bucur ca atrecut perioada in care ai fost indispusa:::Tocmai am trecut si eu de o astfel de perioada dar acum am simt ca noua....poopam un mateiut frumos
oana ce face pictorul nostru si fotbalistul???
siminaun adev succes ati avut cu olita si nu putem decat sa va felicitam si sa va dorim la cat mai mult pipi si kakai la olita liwlol.gif
byby ne bucuram ca ai revenit..mai spuneti de voi...ce mai faceti???
carmen
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showtopic=3750
acesta este un site care te ajuta sa poti pune poze...
bine ai venit p la noi!!!
petronici...nu fi suparata...o sa se intareasca si sit imunitar...va poopam cu drag tzuc.gif
tu cum mai esti???

va las...am ciorbita po foc si vinetele in cuptor...revin mai tarziu ca tb sa-i fac si baie lui Darius tzuc.gif
anku
QUOTE(Rose68 @ Nov 17 2009, 07:15 PM) *
ne-au iesit si noua in 4 zile , 2 dintisori..........unul sus si altul jos ........

mai mai....
deci aveti multi dintisori...sunteti mari!!!
ati programat ziua de nastere a andreiutei??? tzuc.gif
sinzigm
claudiaena:sa stii ca si Matei a facut kk moale si des de la Nan 3.El pana la 10 luni a baut Nan 2 H.A. si am fost foarte multumita de el,nu am ce sa zic,dar din momentul in care i-am schimbat lapticul a inceput stresul.Pe langa faptul ca facea de 5,6 ori pe zi,mai mirosea si a acid.Asa ca am dat un telefon la clinica unde-l cantaresc pe Matei si unde suna mamicile daca au probleme cu bebeii si mi-au zis ca nu trebuia sa ii schimb lapticul,ca pana la 12 luni nu erau decat inca 2 luni si ca putea merge cu nan 2 h.a.Oricum ei nu au aici Nan si nu sunt in cunostinta de cauza,dar mi-a recomandat alt laptic,care e cel mai bine vandut in Londra.Se numeste SMA si de cand i-am schimbat lapticul,si-a mai revenit.Azi a avut doar 2 scaune si sunt tare fericita,ca mi-a fost greu pana si-a mai revenit.Eu zic ca in cazul lui Matei a fost de la laptic.Initial am crezut ca ii vor mai iesi ceva dintisori,dar cand ii ieseau facea kk mai des doar 2,3 zile,nu cateva saptamani,cum a facut acum.Si sa stii ca am mai gasit pe alte forumuri mamici care s-au plans de aceeasi problema cand le-au dat puilor Nan 3.Acum nu stiu ce sa spun,tu hotarasti ce faci,pt ca iti cunosti copilul mai bine,dar daca scaunele dese si moi au inceput din perioada in care i-ai schimbat laptele sigur e de la el.Mie mi-a parut sincer rau ca a trebuit sa renunt la Nan,dar am facut-o spre binele puiului meu,caruia se pare ca nu i-a priit.Oricum de la un an nici nu stiu ce o sa fac.As vrea sa trec inapoi la Nan Junior,dar o sa vad cum va fi.In orice caz am de gand sa continui cu lapte praf,pt ca m-am documentat foarte bine in aceasta privinta si e mult superior laptelui integral de vaca.

va doresc noapte buna
anku
QUOTE(sinzigm @ Nov 17 2009, 10:09 PM) *
claudiaena:sa stii ca si Matei a facut kk moale si des de la Nan 3.El pana la 10 luni a baut Nan 2 H.A. si am fost foarte multumita de el,nu am ce sa zic,dar din momentul in care i-am schimbat lapticul a inceput stresul.Pe langa faptul ca facea de 5,6 ori pe zi,mai mirosea si a acid.Asa ca am dat un telefon la clinica unde-l cantaresc pe Matei si unde suna mamicile daca au probleme cu bebeii si mi-au zis ca nu trebuia sa ii schimb lapticul,ca pana la 12 luni nu erau decat inca 2 luni si ca putea merge cu nan 2 h.a.Oricum ei nu au aici Nan si nu sunt in cunostinta de cauza,dar mi-a recomandat alt laptic,care e cel mai bine vandut in Londra.Se numeste SMA si de cand i-am schimbat lapticul,si-a mai revenit.Azi a avut doar 2 scaune si sunt tare fericita,ca mi-a fost greu pana si-a mai revenit.Eu zic ca in cazul lui Matei a fost de la laptic.Initial am crezut ca ii vor mai iesi ceva dintisori,dar cand ii ieseau facea kk mai des doar 2,3 zile,nu cateva saptamani,cum a facut acum.Si sa stii ca am mai gasit pe alte forumuri mamici care s-au plans de aceeasi problema cand le-au dat puilor Nan 3.Acum nu stiu ce sa spun,tu hotarasti ce faci,pt ca iti cunosti copilul mai bine,dar daca scaunele dese si moi au inceput din perioada in care i-ai schimbat laptele sigur e de la el.Mie mi-a parut sincer rau ca a trebuit sa renunt la Nan,dar am facut-o spre binele puiului meu,caruia se pare ca nu i-a priit.Oricum de la un an nici nu stiu ce o sa fac.As vrea sa trec inapoi la Nan Junior,dar o sa vad cum va fi.In orice caz am de gand sa continui cu lapte praf,pt ca m-am documentat foarte bine in aceasta privinta si e mult superior laptelui integral de vaca.

va doresc noapte buna

da...asa este....
si noi tot asa vrem sa facem...nici gand lapte de vaca... rolleyes.gif
claudiaena
M'neatza!
Mihai m-a trezit asta noapte din ora in ora, asa ca de dimineata imi venea sa imi trag una... nervi.gif
Nu stiu ce are, dar s-a invatat prost, sau ma rog l-am invatat prost, ca sa il adorm mai repede, il punam pe picioare sa il legan si imi spuneam ca de maine, gata il las sa planga pana adoarme singur in patut... Asa ca azi, desi sunt chiauna, mi-am zis ca "maine" a venit... L-0am pus in patut si am plecat si deocamdata, desi sta singur de vreun sfert de ora, vad ca chiuien si mai scanceste....Nu stiu cum sa fac... Aseara am incercat sa il pun in patul mare si sa nu-l mai legan si el pleca la plimbare, iar apoi a dat-o in plans... Apoi l-am pus din nou pe picioare si nu facea decat sa se zvarcoleasca si sa ma loveasca cu p[icioarele, si are o forta, ca dadea nu gluma.... Asa ca l-am pus exasperata in patut si am plecat sa fac un dus si sa ma calmez... Bine-nteles ca s-a dus tati si l-a salvat, si l-a adormit pe picioare.... wife.gif .
In ultimul timp adoarme asa de greu, ca nu mai stiu cum sa fac... Si daca il las sa mai boceasca si cand ma duc sa il asez din nou culcat, un miros in dormitor... doh.gif ca iar la baie sa il spal si sa il schimb ca era manjit tot... Si somnul bine-nteles ca a zburat...In ultimul timp i-am dat peste cap tot programul, si nu mai are nici unul. De obicei adoarme in carut, ca se leagana. AS iesi si dimineata afara, dar ma rupe de spate, ca eu stau la 5 si la coborat scarile mai e cum e, dar la urcare si cu el imbracat in combinezon si se foieste in toate partile si uneori se lasa in jos si se uita la pasii mei, ca mi se pare crunt nervi.gif
Gata am fugit ca s-a stricat caruta si a dat-o in plkans... spada.gif
pupici notworthy.gif
anku
pffffffffff...si darius adoarme f greu...desi nu l-am invatat cu nici un tabiet sau un obicei...cate 2 ore cu el in brate sau aplecat deasupra patutului,i cantam...pauza..nimic...
adoarme greu si dupa o jumate de ora se trezeste innapoi in urlete si iar ma duc sa-l iau in brate.... wacko.gif sau il las in patut dar atunci plange mai mult si imi este efectiv nu stiu cum de vecina de sus...
la urcat scarile idem...zici ca sunt frati ... liwlol.gif eu stau la 1 dar urc 2 etaje din garajul subteran...deci numai 2 etaje si am face praf cu 13 kg plus haine se fac undeva la 15 kg...apoi 5 etaje????cred ca... wacko.gif o astfel de urcare iti ia toata energia...


chiar nu stiu de ce adorm asa greu......
i spuneam mamei ca nu vrea sa doarma nicicum si ea imi spunea ca nu tb sa duc eu copilul la culcare ci copilul jucandu-se tb sa adoarma p podea ohmy.gif .....ma rog...nu degeaba eu nu am avut nici un program si ama yvut dificultati in a ma culca de amiaza la gradinita cu progr prelungit...
o alta solutie imi spunea mama ca atunc cand eu nu dormeam imi dadea picaturi doh.gif doh.gif doh.gif
ma ingrozesc cand aflu ce tampenii am luat,mi-au fost injectate si ce am mancat... sad.gif
am aflat de curand ca am mancat si lapte chinezesc praf...si ca ieseam de 6 ori p zi...si in ziua de azi tot de 5-6 ori p zi ies...deci nu e de mirare sad.gif sad.gif sad.gif
eu una acum ma vad p mine si sunt convinsa ca sanatatea incepe din prima zi de viata iar ce mananca un bebe este deosebit de imp..... sad.gif
petronici
felicitari Andreutza pt dintisori...pai deacum sunt domnisorica si cea mai mare din gasca de decembrie tzuc.gif
imi pare bine Anku ca ati reusit cu mobila si de sarbatori aveti lucruri noi in casa....poopam tzuc.gif pe Darius cel cuminte
vai Claudia nu-mi spune de adormit ca si eu imi fac niste nervi ....mai nou in timpul zilei il adorm in carut si seara sta vreo ora de se tot invarte...il adorm in pat cu mine si dupa aia il mut in patut....se tranteste cu capul de toate pernele,se intoarce cu fundul in sus se mai ridica pe marginea de la pat dar pana la urma cade ...al meu daca incerc sa-l legan pe piciore plange ca din gura de sarpe....asa ca il las sa-si faca ritualul din fiecare seara ca e mult mai linistit,nu-mi plange deloc...
Sanzi si voi va distrati...mai trebuie din cand in cand si de astea...
poopacim toti copilasi tzuc.gif si la mamicute oFloare1.gif oFloare1.gif oFloare1.gif oFloare1.gif
simina_ana
Seara buna dragilor......
Ne-a fost dor de voi....am tot vrut sa scriu...dar a tot intervenit cate ceva si nu am mai apucat....
Ma bucur sa vad ca bebeii bolnaviori isi revin incet-incet....ca altii fac tot mai multe nazdravanii dand multa bataie de cap mamicilor.....dar cine formeaza o gasca frumoasa??? BEBEII NOSTRI SI NOI!!!!

Lucas, Adelin......va dorim sa va reveniti pe deplin....si sa ne spuna mamicile ca ati trecut de hop.....
Andreutza...felicitari pentru dintisori si pentru stii tu ce.....desi e posibil ca mami sa fi postat deja....Un pupic mare de la Iancu....
Mihaitza....sa o lasi pe mami sa doarma in noaptea asta....si ca sa-iti fie somnul cat mai lin iti trimitem un tzuc.gif
Mai Darius.....vad ca mobila a luat mami, dar ia spune.....ti-au iesit dintisorii? Nu vrei sa intri si tu in rand cu toti "soriceii" de decembrie????
Cei doi Mateutzi....ce faceti????Ne-ati uitat????Vrem poze de la Matei din Londra si un meci de fotbal in transmisiune directa de la Galati cuMatei mohicanul....

Denisa.....pe unde esti???

Eu cred ca Iancu intr-o saptamana va merge singurel....Azi dupa ce am venit din parc, intr-o ora a facut de 3 ori cate 2 pasi singurel. Iar la un moment dat era la mine de gat m-a pupat si a plecat spre tati....am crezut ca se va tine de pat...dar cand colo el a plecat singurel...si a mers vreo 2 metri...si cred ca mai mergea daca nu sarea tati repede sa-l prinda in caz ca ar fi cazut.....Dar era asa de mandru de el, cand noi il laudam.....avea un zambet strengaresc si ii sclipeau ochisorii de bucurie....Sa-l vad maine....
In rest....asteptam si noi inca un dintisor sus....dar se lasa asteptat.....iar azi mi s-a parut ca vad si jos gingia putin alba.....dar nu m-a lasat sa ma uit in guritza lui....

Cam atat despre noi....as mai scrie....dar nu am dispozita necesara....mi-au venit "problemele" azi noapte si am o stare nasoala din cauza durerilor de ovare....

Va dorim Noapte Buna si linistita!

geocoto
Pupici dragi mamici si bebici. trandafir.gif

Noi cu nebunie mare in casa pana terminam camera de facut, la propriu, ca practic este podul de deasupra garajului.Azi au venit baietii sa puna velux si Lucas a dormit 3 ore iar mami langa el sa-l pazeasca.Mi-a intepenit spatele ca nu-mi venea sa ma misc nu cumva sa-l trezesc.S-a trezit la la 7 si la 9.30 dupa baita iar la somn.
Noaptea trecuta plangea in somn dar nu s-a trezit. Dar suficient cat sa stau si sa ascult ce face din camera mea si sa numar oi albe si negre ca nu mai puteam adormi.

Poze va punem dar trebuie sa si stea.Cum vede aparatul da din manutze si ies toate miscate.

Merge si el doar de o manutza dar destul de impleticit.Cand vede ceva ce-l intereseaza sta in echilibru nesustinut si cateva minute dar apoi incepe si se plange ca nu stie ce sa faca fara ajutorul lui mami.

Mananca conopida fiarta destul de multa si portocala stoarsa de mine inainte cu mana ca sa nu fie prea multa zeama.Papa bine in vizita si ii plac copiii desi ultima oara cand ne-am intors acasa avea vreo 2 zgarieturi pe fatza wink.gif

Cat despre Dr nu pot sa dau de ea dar zic sa mai am rabdare sa imi faca legatura cu Dr specialist pe episoade repetate de febra si apoi o schimb si pe asta ca imi toaca nervii marunt. nervi.gif

Pupici,
Geo
geocoto
Mami nu este nici un bebe de Decembrie la usa.Numai Alda care vrea in casa...



Scuzati indecenta dar vroiam sa va arat "muschii"


La intoarcere din Germania, somn de voie..
anku


Adelin la multe lunite iti dorim sa cresti mare,sanatos si fericire multa... occasion.gif occasion.gif occasion.gif
te poopam...de fapt va poopam wink.gif
anku


geo
...ce frumos doarme el in scunelul lui...f bine face...e inalt lucas al tau...imi ülace si poza aia cand deschide usa ...e mortala... liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
cat despre dr...normal schimb-o ca nu are nici un rost dc lipseste atat de mult ...ce sa zic???al nostru a zis ca ptr orice il putem suna si p mobil ca el poate veni si acasa dc este ceva...nu mi se pare ok ca un pediatru sa lipseasca atat de mult timp din datoria sa fara ca sa-i tina cineva locul....
poate dc-i tine cineva locul ar tb sa mergi la dr respectiv care i tine locul si sa vezi cum este si al el...
noi asa am facut ...si cand avea darius 2 luni si era bolnav de mi l-a bagat in spital am schimbat p dr cu gemenii astia...pai diferenta era si in dotarea cabinetului...aici sunt 8 sali de tratament p cand dincolo nu tu jucarii, nu tu masa de schimbat si doar 2 sali...mobilier vechi...aici e super ok...curat luna si modern...
inceaca sa vezi dc nu-i tine cineva locul si du-te sa vezi p motivul asta si cum este la alti dr ca sa-ti faci macar o idee...
simina...inca nu avem dintisori....a avut dreptate nenea dr cand a zis ca p la 11 luni 11 luni jumate...primii
asta este...si cred ca-l mananca de-l toaca...i-am luat si eu gel...macar sa fiu linistita ca incerc sa fac ce e bine...de plans vad ca nu plange dar tremura cu pumnul in gura asa de tare musca...
ieri s-a culcat la 20.40 si la 22.20 s-a trezit...pana la 12.10 nu s-a mai culcat desi in timpul zilei a dormit doar 25 minute...pfffffff
felicitari din suflet ptr primiii pasi...super...dar avd ca voi faceti progrese nu gluma biggrin.gif



va servesc si voua o cafeluta...
eu tocmai am baut si acum tb sa fug la curs...
simina_ana
QUOTE(anku @ Nov 19 2009, 10:13 AM) *



Chiar am nevoie de o cafelutza...abia astept sa pot sa beau si eu cafea iar...A plecat tati la Bucuresti la 6 si Iancu s-a trezit sa-l conduca liwlol.gif ....si bineinteles ca nu a mai vrut sa doarma de nici o culoare........iar eu sunt chiauna de somn...degeaba m-am pus aseara la 11 in pat ca nu am dormit deloc bine, am facut ture la baie toata noaptea....

Anku cum e la curs??? SI tati cum se descurca cu Darius??
Iti dorim sa ai o zi usoara!!
simina_ana
QUOTE(geocoto @ Nov 19 2009, 02:19 AM) *
Mami nu este nici un bebe de Decembrie la usa.Numai Alda care vrea in casa...



Scuzati indecenta dar vroiam sa va arat "muschii"


La intoarcere din Germania, somn de voie..



Ce dragalas e el....deschide usa pentru Alda.....Iar de carlionti nu mai zic....zici ca-i fratior cu Iancu....

Sa stii ca sunt de acord cu Anku.....mai bine schimbi doctorul daca tot nu o gasesti atunci cand ai nevoie.....inteleg o data...dar deja se intrece cu gluma .....

Rose68
QUOTE(geocoto @ Nov 19 2009, 02:19 AM) *
Mami nu este nici un bebe de Decembrie la usa.Numai Alda care vrea in casa...



Scuzati indecenta dar vroiam sa va arat "muschii"


La intoarcere din Germania, somn de voie..



pupam carliontatul


si punem si noi 2 pozici cu o fetita tare suparata



Rose68
si una mai vesela

am inceput sa fac nazdravanii
aici doar ce scosesem tot dintr-un sertar cu hainute
vedeti ce sal dragut am?
( mami spune ca sunt chilotei..........dar mie tare imi place)
geocoto
QUOTE(anku @ Nov 19 2009, 08:13 AM) *


geo
...ce frumos doarme el in scunelul lui...f bine face...e inalt lucas al tau...imi ülace si poza aia cand deschide usa ...e mortala... liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
cat despre dr...normal schimb-o ca nu are nici un rost dc lipseste atat de mult ...ce sa zic???al nostru a zis ca ptr orice il putem suna si p mobil ca el poate veni si acasa dc este ceva...nu mi se pare ok ca un pediatru sa lipseasca atat de mult timp din datoria sa fara ca sa-i tina cineva locul....
poate dc-i tine cineva locul ar tb sa mergi la dr respectiv care i tine locul si sa vezi cum este si al el...
noi asa am facut ...si cand avea darius 2 luni si era bolnav de mi l-a bagat in spital am schimbat p dr cu gemenii astia...pai diferenta era si in dotarea cabinetului...aici sunt 8 sali de tratament p cand dincolo nu tu jucarii, nu tu masa de schimbat si doar 2 sali...mobilier vechi...aici e super ok...curat luna si modern...
inceaca sa vezi dc nu-i tine cineva locul si du-te sa vezi p motivul asta si cum este la alti dr ca sa-ti faci macar o idee...
simina...inca nu avem dintisori....a avut dreptate nenea dr cand a zis ca p la 11 luni 11 luni jumate...primii
asta este...si cred ca-l mananca de-l toaca...i-am luat si eu gel...macar sa fiu linistita ca incerc sa fac ce e bine...de plans vad ca nu plange dar tremura cu pumnul in gura asa de tare musca...
ieri s-a culcat la 20.40 si la 22.20 s-a trezit...pana la 12.10 nu s-a mai culcat desi in timpul zilei a dormit doar 25 minute...pfffffff
felicitari din suflet ptr primiii pasi...super...dar avd ca voi faceti progrese nu gluma biggrin.gif

va servesc si voua o cafeluta...
eu tocmai am baut si acum tb sa fug la curs...



Nu mi se pare asa de inalt in comparatie cu Iancu, Matei si Darius.Are 76cm dar pt ca e slab asa se vede cred.
Am sunat azi la Dr si imi spune robotul ca abea de maine este disponibila...Cum am zis sa ma recomande la Dr celalalt si pa pa de la mine desi nasa piticului imi zice ca nu este bine sa ii schimb asa de des, sa raman cu unul care sa-l cunoasca bine.

Voi cum mai stati cu mesele?

Pupici,
Geo
geocoto
QUOTE(Rose68 @ Nov 19 2009, 10:01 AM) *
pupam carliontatul
si punem si noi 2 pozici cu o fetita tare suparata





Ne-a cam depasit Andreutza la falcute.Dar nu ne suparam chiar i-am da cate un tzuc.gif pe ele.

Ne bucuram ca v-au placut pozele. oFloare1.gif
geocoto
Adeeeeeeeeeeelin La Multe Lunitze, sa cresti mare si sanaaaaaaaatos. occasion.gif

Mami Petronici voi aveti animale in casa?

Pupici trandafir.gif trandafir.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.