Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
anku
iaca am reusit sa-mi fac si eu raciturile azi noapte.....
deja s-au inchegat....minunat...
acum am o ciorbita p foc ....
si sa vad dc mai reusesc azi cu putin cozonac...
ca ar tb si Darius scos afara...
ieri nu l-am scos ca am fost la baie.....
nu mai gasesc varza murata .... oFloare1.gif ata ete...
poate imi trimiteti si mie careva.... liwlol.gif

Claudia draga noastra...unde esti...???
de mult nu mai stim de voi...,
ti-am trimis un mail....
speram ca sunteti bine
si ca va petreceti..... tzuc.gif

Rose voi ce mai spuneti??
totul bine la voi??? tzuc.gif
petronici
buna fetelor....
Adriana,sa ai o sarcina cat mai senina si linistita si parca sunt eu mai emotionata decat voi de intalnire....dar hai sa facem ca sa fiu si eu prezenta acolo ,spune-mi exact ora la care va intalniti si sa va sun pe una din voi....cred ca-i tare mandru si bucuros Iancu ca o sa aiba in curand o surioara sau un fratior....mai mai imi vine si mie sa ma pun pe "treaba" pt bebe2....
Anku,cate bucate ai pregatit,bravoo mami...si cu un pic de varza murata te ajut cu cel mai mare drag,noi am pus-o ca sa fie gata pt ziua lui A dar abia acum sa facut numai buna de papat....ce misto ca aveti zapada mai mereu,noi asteptam sa termin eu cu perioada asta nebuna de la servici si tragem si noi fuguta pana la munte macar duminica ca-i tare aproape....
Daniela,ce domnisorica sa facut Denisa,pare mai mare de 2 anisori....sunteti tare mandri de ea....va pupacim si te asteptam mai des
petronici
LA MULTI ANI,MIHAI!!!! occasion.gif occasion.gif occasion.gif ....sa cresti mare si cuminte si multe bucurii sa le aduci parintilor....
PS:vorbisem cu Claudia pe mes si zicea si ea ceva ca nu se mai poate loga....
anku
QUOTE(petronici @ Dec 29 2010, 03:00 PM) *
LA MULTI ANI,MIHAI!!!! occasion.gif occasion.gif occasion.gif ....sa cresti mare si cuminte si multe bucurii sa le aduci parintilor....
PS:vorbisem cu Claudia pe mes si zicea si ea ceva ca nu se mai poate loga....

ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif
aoleooooooo
MIOSA
salutari fetele,

va pregatiti de revelion?
mancare, casa curata tinute elegante?
eu il fac acasa ca nu pot pleca cu Ancuta ( este prea mica) asa ca s-ar putea sa fac o mica petrecere in pijamale alaturi de cpii si sot liwlol.gif

maine gatesc pt revelion asa ca azi fac ordine si disciplina prin casa


anku
QUOTE(MIOSA @ Dec 30 2010, 09:47 AM) *
salutari fetele,

va pregatiti de revelion?
mancare, casa curata tinute elegante?
eu il fac acasa ca nu pot pleca cu Ancuta ( este prea mica) asa ca s-ar putea sa fac o mica petrecere in pijamale alaturi de cpii si sot liwlol.gif

maine gatesc pt revelion asa ca azi fac ordine si disciplina prin casa

ohooooooooooo
pai dc ti se tine cuarat in casa o zi ....e super...
eu maine mai randuiesc cate ceva.....
azi am facut sarmalutele....din varza dulce ac varza acra nema.....
si maine sa fac cate ceva in casa...dar nu ma omor....ca mare branza nu am de facut..... liwlol.gif
am un stress cu jucariile lui asta mic....
am zis ca-i iau o parte si le duc in pivnita ca nu mai pot.....
la voi cum e cu jucariile ptr 2 insi???? liwlol.gif liwlol.gif
un an nou fericit dc nu ne mai auzim.....
petronici
intru pe fuga dimineata la prima ora inainte sa plec la servici sa va urez tuturor un an nou cu copilasi sanatosi,mancaciosi si voiosi....LA MULTI ANI,2011!!!! cat mai multe bucurii si realizari in noul an....
pupicei si imbratisari de la noi,Petronela si Adelin
Rose68
La multi ani!
Sa fiti voiosi, sanatosi si iubiti cu totii.
Sa aveti un nou an asa cum vi-l doriti.
Va pupa 2 fete cucuiete, de la Braila si care pleaca acum la Cosntanta
Ne auzim sau ne citim la intoarcere
MIOSA
La Multi Ani cu sanatate si fericire fetele
sa aveti parte de un nou an cu multa sanatate, bucurii si impliniri!
Lusha&Zbenguica

LA MULTI ANI!
Anul nou sa va aduca cat mai multe zile insorite
anku
"La Mulți Ani și fericire
Casa plină de iubire
Punga plină de mulți bani
Hai noroc și La mulți ani!
"


Un an nou fericit cu tot ce va doriti!!!
anku


La multi ani Claudia!!!!
occasion.gif occasion.gif occasion.gif
sa fi fericita,iubita,sanatoasa si sa ti se implineasac toate dorintele!!!
sa ava distrati frumos azi....
poopici scolaritei si lui Mihai!!!

si sper sa va puteti loga cat mai curand......
anku
ce faceti fetelor???
v-ati intors de p unde ati fost plecate????
cum a fost!!!!???
la multi ani inca o data in noul an.....
maine ma duc si eu la datorie..... wacko.gif din fericire doar scaoala pana miercuri cand se deschide gradinita...sa vad cum dsa fac sa ma mut de la gradi ca m-am saturat de boala.... a picat rev prostut anul asta...ca deja luni e 3...zi de lucru....

noi am stat acasa....
Darius a adormit la 22...nu a mai fost chip sa-l tin....asa ca a pierdut foculrile de artificii...
nu mi-am dat seama ca dc il las mult p afara sa umble il va apuca oboseala imediat si va dormi bustean....desi dupa ce s-a jucat l-am pus in carucior in sac si a dormit si acolo 40 min de amiaza....
noaptea a dormit bustean...in ciuda galagiei....e adev ca in dormitor nu prea se aude....
asta este-...or mai fi si alti ani!!! sad.gif
si in rest...in 2....la tv aici cel putin a fost un program de Rev de nimic....doar mistouri vis-a -vis de politicieni si opera...si cam atat..aaaaa...si filme de groaza....oribil!!!
ieri asa scurt prin parc.....
si azi am vrea putin la padure....nu e frig...1 grad....
sa vedem dc reusim....
Rose68
La multi an, Claudia!
Sa fii sanatoasa si fericita alaturi de familia ta!
petronici
mami Claudia,LA MULTI ANI!!!! occasion.gif occasion.gif occasion.gif .....multa sanatate,bucurii,si sa dea Domnul sa-ti realizezi toate visurile,mult noroc si cat mai multe impliniri si satisfactii de la copilasi....pupicei dulci de la noi
simina_ana
UN AN NOU FERICIT SI PLIN DE BUCURII< VA DORESC DRAGELE MELE!!!!

AM revenit si noi acasa dupa vreo 3 saptamani de dezmat total....pentru vreo 2 saptamani nu mai plecam pe nicaieri liwlol.gif

Asa cum bien stiti pe 29 am plecat la Predeal pentru a ne intalni cu Geo si Lucas. Dupa 3 ore de mers am ajuns la adresa data, ne-am invartit putin pe-acolo ca nu gaseam intrarea, dar a coborat Geo si ......focuri de artificii. O stiam din poze, dar nu asa infofolita cum a venit liwlol.gif Dar cand am intrat in casa am recunoscut-o imediat. E o mamica tare frumoasa si blanda din cale afara....Arata exact ca in poze...doar ca e mult mai frumoasa si emana o caldura....e imposibil sa nu te lipesti imediat de ea....
Lucas??? E he he he .......Lucas ne privea atent si ne urmarea fiecare miscare....L-am lasat in pace pentru inceput....desi simteam ca vreau sa sar pe el si sa-l smotocesc cat pot eu de tare. Timpul curgea si Lucas se imprietenea tot mai bine cu noi...la inceput cu Iancu, care l-a atras in joc incet, incet....apoi cu mine...ca venea si ma lua de mana sa-mi arate cate ceva...sau chiar sa-l iau in brate....Ba atunci cand l-am pus pe Iancu la nani ( am ramas peste noaptea la ei) a venit si s-a bagat intre mine si Iancu....si desi Iancu vocifera nervos sa plece....Lucas dadea semne ca nici nu-i pasa si statea linistit.....Cred ca r fi dormit cu noi in noaptea aia, daca Iancu nu ar fi protestat liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
Apoi dupa ce puii au adormit am stat la povesti cu Geo....desi era rupta de somn a rezistat eroic la povestile mele liwlol.gif liwlol.gif pana la 4 dimineata....sper ca nu s-a suparat prea tare si ca a recuperat la pranz biggrin.gif. Dar simteam ca avem atatea de spus.....nici nu ne terminam ideile ca dadeam in altele si uite asa nu ne tacea gura....mie mai mult ca ei....recunosc liwlol.gif liwlol.gif
A doua zi ne-am mai bucurat cateva ore petrecute impreuna apoi noi am plecat spre Bucuresti.....Mi-a venit foarte greu sa ne despartim....Parca trecuse prea repede timpul....Abia mi-am abtinut lacrimile....stiti ca eu sunt o plangacioasa....Anku stie pe pielea ei chiar liwlol.gif liwlol.gif Imi venea sa o strang mereu in brate pe Geo, dar m-am abtinut sa nu par deplasata....si nici sa nu se sperie Vlad de mine liwlol.gif liwlol.gif
In orice caz.....ne-am simtit foarte bine la ei si cu ei....Sunt o familie foarte frumoasa. si ma bucur din tot sufletul ca i-am cunoscut. SI sper tot din tot sufletul sa-i revedem ori de cate ori se poate....

Cred ca vreti poze.....dar sa stiti ca nu am prea facut.....eram atat de dornice sa vorbim incat am uitat de poze...eu am cateva poze pe camera, pe care o sa le descarc diseara si o sa le postez.....

Revelionul l-am petrecut la niste prieteni in Bucuresti...Iancu la 12.30 a picat rupt...AOricum a rezistat eroic la focurile de artificii....Tipau toti copilasii in cor incat a fost o nebunie sa-i vezi....Apoi noi am mai continuat pana dimineata la 7.
Am revenit ieri, dar am intrat deja in "paine" curatenie, spalat rufe azi, ca am lasat casa vraiste ....Dar sper pana la Boboteaza sa termin....

Fug si eu la nani acum putin...si ne auzim diseara

Claudia.....LA MULTI ANI iti doresc, fericiti si sanatosi, alaturi de familia ta..... occasion.gif occasion.gif occasion.gif


simina_ana
Iar nu ma tin de cuvant.....dar Iancu are febra si nu-mi arde de nimic....AM trecut doar sa vad daca a mai scris cineva ceva...ce se intampla cu voi? Nu va mai puteti loga????
Maine merg la echo sa vad gamaliciul si sper sa fie totul ok.
Noapte buna.....si sper ca maine sa fiti prezente pe aici....
Pupici
simina_ana
Neata ....sunt chiauna de cred ca o sa ma invart ca beata prin casa. Iancu a inceput aseara cu febra 38, peste noapte s-a trezit ca avea nasucul infundat, e ragusit beton, a plans o gramada, vroia doar la mine in brate, asa ca s-a dus somnul meu si azi noapte. AM reusit de-am atipit si eu putin o ora cu el asa si m-a rupt la spate. SI acum stau tot cu el in brate...as vrea sa mananc ceva sa imi treaca greata dar nu ma lasa ,,,in brate nu-l pot lua pana la frigider ca am niste intepaturi la burta de nu ma vad....mi-e asa mila de el, cand il vad cum se agata de mine si sta lipit. E suparat foc saracul....SI nu stiu ce sa fac....daca sun pediatrul sigur imi da antibotic avand febra si cred ca si rosu in gat ca refuza sa pape....Maine vine si homeopata si ar trebui sa o sun....dar mi-e sa nu-i fac rau daca il tin asa. Pana acum i-am dat Nurofen si supozitor cu paracetamol...dar ii scade febra pe moment
Acum mi- adormit in brate ....
Voi ce faceti?
anku
buna fetelor....
ptiiiiiiiiiii....a venit ziua sa-l vad si p Darius ca se joaca singur ore intregi...de o ora jumate se joaca cu masinile si si le parcheaza....mi-a luat servietele de masa si mi le-a facut parcari....
azi am liber...maine ma duc la scoala...si poimaine e sarbatoare cu zi libera la noi..... super.gif
Simina....oare de ce te simti asa rau???
bine ac te duci la dr maine ...ti-a fost tot as rau si cu Iancu???
insanatosire grabnica lui Iancu....dc are febra mare insistenta poate aer fi bine sa te duci maine si cu el....
a avut si darius la jumatea lui dec febra aproape 41...o noapte...dar apoi nimic...chiar inainte sa ma imbolnavesc eu....dc nu a mai revenit nu m-am mai dus la dr....dar dc la voi revine si ai impresia ca-l doare gatutul.....
nasol ...tati nu e acasa???
ai pofte???
dulce sau acru???
dragutul de Lucas ar fi vrut sa doarma langa voi.... hug.gif
asteptam pzite cand te vei simti mai bine....

asa ti-a fost tot timpul rau????
anku
ai 7 sapt..... floare2.gif
cand ai DPN???
simina_ana
QUOTE(anku @ Jan 4 2011, 01:54 PM) *
buna fetelor....
ptiiiiiiiiiii....a venit ziua sa-l vad si p Darius ca se joaca singur ore intregi...de o ora jumate se joaca cu masinile si si le parcheaza....mi-a luat servietele de masa si mi le-a facut parcari....
azi am liber...maine ma duc la scoala...si poimaine e sarbatoare cu zi libera la noi..... super.gif
Simina....oare de ce te simti asa rau???
bine ac te duci la dr maine ...ti-a fost tot as rau si cu Iancu???
insanatosire grabnica lui Iancu....dc are febra mare insistenta poate aer fi bine sa te duci maine si cu el....
a avut si darius la jumatea lui dec febra aproape 41...o noapte...dar apoi nimic...chiar inainte sa ma imbolnavesc eu....dc nu a mai revenit nu m-am mai dus la dr....dar dc la voi revine si ai impresia ca-l doare gatutul.....
nasol ...tati nu e acasa???
ai pofte???
dulce sau acru???
dragutul de Lucas ar fi vrut sa doarma langa voi.... hug.gif
asteptam pzite cand te vei simti mai bine....

asa ti-a fost tot timpul rau????



DPN e in 24 august...dar fiind cezariana nu cred ca ajung eu acolo....dar mai stii? Mi-ar placea sa iasa Fecioara liwlol.gif
Rau la Iancu nu mi-a fost deloc....nici nu am simtit ca sunt insarcinata...in schimb acum am parte de toate...dar or sa treaca si astea sper....vedem ce-mi spune dupa amiaza la echo
Pofte am ...unele chiar ciudate....vreau sa mananc usturoi intr-una si fff sarat.... doh.gif
Fug ca iar plange ca vrea in brate.....revin

anku
pofta de usrturoi aveam si eu....am facut odata cand aveam vreo 8 sapt si am mancat cu iaurt si cu paine....mult
si apoi mi-a zis mama ca ce fac...ca eu nu ma gandesc ac sunt gravida ca pot pierde copilul.....nu stiu dc este adevc sau nu...dar de atunci desi muream de pofta de usturoi...l-am cam ocolit.....
pai...poate este tot baiat.....eu am banuit de la 6 sapt ca ar putea fi baiat desai noi ne doream fetita....ptr ca m-am rtrezit cu gustul in gura de varza murata...
iti dai seama ca prin mai nu prea mai aveau oamenii varza murata
asa ca am baut moare....
imi adusese Teo de la librarie.,colega mea....o sticla de 2 kg de moare ...si beam la librarie dar in depozit.....ca sa nu miroasa.... liwlol.gif
ahhhhhh....vremuri tare frumoase.....
ce curioasa sunt sa vad ce vei avea....
mhhhhhhhhhhh...eu imi facusem planul ca am sa te vad cu bebe....dar asa...nu stiu....

am sunat si noi la dr.....ptr ac Darius se pare ca are diareee...
ieri a facut de 3 ori...moale....am zis ca dc e numai de 3 ori nu e periculos
dar azi...mi-a baut 700 ml apa deja....si de 3 ori mi-a facut aproape numai apa....
asa ca s-a ingrosat tb.....
am sunat si au zis la 14.30 sa fim la ei.....ce o mai fi si asta????
sper macar acum sa nu uit sa-i der vit D liwlol.gif
simina_ana
Saluatare fetele....scuze ca intru asa de tarziu dar eu sunt trista......Abia m-am adunat sa va scriu....

In primul rand Iancu mi-e bolnav tare.....are o viroza respiratorie, laringita si otita....Starea lui a fost galopanta de ieri pana azi si azi la pediatru m-am ingrozit....M-am bucurat ca l-am gasit pe el si ca nu a trebuit sa ma duc la urgente ca ne opreau acolo. I-a facut niste injectii, un tratament cu pufuri ca sa respire mai bine...e foarte periculoasa laringita la copii.....Intr-adevar dupa toatea astea s-a linistit....A primit o lista luuunga de medicamente, printre care si antibiotic ( macar e unul mai slabut) si aerosoli. Sa vezi lupta aici....daca medicamentele le ia usor la aerosoli ne luptam cu el practic....Si are de 3 ori pe zi de facut. Vineri mergem din nou la medic, sper cu o evolutie spre bine...Nu vrea decat in brate si asa mi-a adormit si am stat cu el asa 2 ore ca sa se odihneasca mai bine. Cand l-am pus in pat a facut putin scadal, dar vad ca a adormit iar. Nici macar nu a mancat nimic. Acum il pazeste tati si la 12 il schimb eu....A zis sa fim atenti la el cum respira si in caz ca il apuca tusea sa fim pe faza ca sa nu i se inflameze laringele. In caz de tuse puternica sa-l tinem putin in fata geamului ca aerul rece il calmeaza. Asa ca facem cu schimbul in noaptea asta....

In al doilea rand vestile mele de la echo nu sunt bune....nici proaste, dar am o oarecare temere. S-a vazut sacul ovular e in uter, are 20,1 mm, fata de 4,9 mm cat avea acum 2 saptamani, dar nu se pot vizualiza ecouri embrionare. La echo normala nu a putut vedea nimic, asa ca mi-a facut si transvaginala.....Abia abia s-a vazut...cica si din cauza ca am uterul retrovers. Cand am vazut ca nu-mi spune nimic medicul mi-am dat seama ca ceva nu e in ordine, am inlemnit, apoi am inceput sa plang....sunt speriata toata si toata ziua asta am facut, am bocit. Ca nu s-a vazut embrionul si ca Iancu e atat de bolnavior....Mi-a dat sa iau DUphaston cate 3 pe zi , nospa tot 3 si jumatate de Aspenter. Ma duc din nou in 13 ....In caz ca nu apare embrionul mai asteptam o saptamana, iar daca nu apare nici atunci ....nici nu vreau sa pronunt acele cuvinte crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif
Incerc sa fiu tare si sa nu ma gandesc ....dar e imposibil....Sper doar ca Dumnezeu e alaturi de copilasul meu si de bebelusul din burtica....In el imi pun toata speranta....

Ma iertati ca am scris romane pe aici....dar simteam nevoia sa-mi descarc sufletul....mi-e ciuda ca ma simt atat de neputincioasa....si mi-e ciuda ca va incarc si pe voi cu prostiile mele....

Anku....ce-ai facut cu Darius? Cum e??? Ati fost la medic?
anku
QUOTE(simina_ana @ Jan 4 2011, 10:55 PM) *
Saluatare fetele....scuze ca intru asa de tarziu dar eu sunt trista......Abia m-am adunat sa va scriu....

In primul rand Iancu mi-e bolnav tare.....are o viroza respiratorie, laringita si otita....Starea lui a fost galopanta de ieri pana azi si azi la pediatru m-am ingrozit....M-am bucurat ca l-am gasit pe el si ca nu a trebuit sa ma duc la urgente ca ne opreau acolo. I-a facut niste injectii, un tratament cu pufuri ca sa respire mai bine...e foarte periculoasa laringita la copii.....Intr-adevar dupa toatea astea s-a linistit....A primit o lista luuunga de medicamente, printre care si antibiotic ( macar e unul mai slabut) si aerosoli. Sa vezi lupta aici....daca medicamentele le ia usor la aerosoli ne luptam cu el practic....Si are de 3 ori pe zi de facut. Vineri mergem din nou la medic, sper cu o evolutie spre bine...Nu vrea decat in brate si asa mi-a adormit si am stat cu el asa 2 ore ca sa se odihneasca mai bine. Cand l-am pus in pat a facut putin scadal, dar vad ca a adormit iar. Nici macar nu a mancat nimic. Acum il pazeste tati si la 12 il schimb eu....A zis sa fim atenti la el cum respira si in caz ca il apuca tusea sa fim pe faza ca sa nu i se inflameze laringele. In caz de tuse puternica sa-l tinem putin in fata geamului ca aerul rece il calmeaza. Asa ca facem cu schimbul in noaptea asta....

In al doilea rand vestile mele de la echo nu sunt bune....nici proaste, dar am o oarecare temere. S-a vazut sacul ovular e in uter, are 20,1 mm, fata de 4,9 mm cat avea acum 2 saptamani, dar nu se pot vizualiza ecouri embrionare. La echo normala nu a putut vedea nimic, asa ca mi-a facut si transvaginala.....Abia abia s-a vazut...cica si din cauza ca am uterul retrovers. Cand am vazut ca nu-mi spune nimic medicul mi-am dat seama ca ceva nu e in ordine, am inlemnit, apoi am inceput sa plang....sunt speriata toata si toata ziua asta am facut, am bocit. Ca nu s-a vazut embrionul si ca Iancu e atat de bolnavior....Mi-a dat sa iau DUphaston cate 3 pe zi , nospa tot 3 si jumatate de Aspenter. Ma duc din nou in 13 ....In caz ca nu apare embrionul mai asteptam o saptamana, iar daca nu apare nici atunci ....nici nu vreau sa pronunt acele cuvinte crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif
Incerc sa fiu tare si sa nu ma gandesc ....dar e imposibil....Sper doar ca Dumnezeu e alaturi de copilasul meu si de bebelusul din burtica....In el imi pun toata speranta....

Ma iertati ca am scris romane pe aici....dar simteam nevoia sa-mi descarc sufletul....mi-e ciuda ca ma simt atat de neputincioasa....si mi-e ciuda ca va incarc si pe voi cu prostiile mele....

Anku....ce-ai facut cu Darius? Cum e??? Ati fost la medic?

ce prostiii?????
astea-s nu-s prostii....
Simina...m-ai bagat in sperieti....nu prea pricep eu de ce nu se vede sarcina....dar ....sunt si eu cu sufletul la gura...sper din tot sufletul ca in 13 sa se vada....sa nu treci prin asa ceva....
chiar voiam sa-ti scriu la vrei sa fi mami!!!
iancu....saracutu...de aia voia la tine...se simte rau.....
tratamentul cu pufuri il va ajuta....am primit si noi cand avea 2 luni sib am fost in spital si de astea....si chiar isi face efectul bine si repede...
saracutul...l-or durea urechile.....aveti de dureri???
vai vai....
azi a fost o zi comica in ghilimele si la noi...in sensul negativ....
dc s-a jucat de dimineat a frumos...in restul zilei a scos untul din mine..
am fost la dr....nu este deshidratat...are iar gripa la burtica....tb sa ne tinem de regim cu paine prajita,branza,lapte cu lactoza redusa....si fara mancare gatita deocamdata si dulciuri
in afara de regim nu am primit nimic ca azis ca nu e grav dc bea apa....si e numai de 3 -4 ori p zi....
a zis ca in 2-3 zile ar tb sa fie ok...dc ne tinem de regim bineinteles....
dragii nostrii....ne gandim la voi....au venit iara toate peste voi....
am speranta ca vineri al control cu Iancu vor fi semne mai bune ...
ce bine ca te-ai dus azi cu el la dr!!!
tu ai scris mesajul ieri..si eu nu stiu ce am inteles...ca numai maine te poti duce la dr....
ce bine ca te-ai dus azi....
sa aveti o nopate...linistita in limita in care se poate!!!!
ohhhh...saracutii de voi!!!
sa ne zici maine cum se mai simte...
aveti masca ptr aparatul cu puf???nici asa nu accepta????
anku
..avnad in vedere ca sunt reducei in MAgazine am zis sa profit si sa ma duc si eu si cu tacso....ehhhhhhh...o ora l-a tinut tacso...si 2 ore eu....a scos untul din mine....
ia rupt ochelarii lui tacso ieri...si azi a intrat sa-i cumpere ochelari probabil...la un magazin specializat p ochealri....a infascat unii...si a rupt-o la fuga din magazin sa-l caute p tacso sa-i dea...a inceput alarma de furt sa sune...si eu dupa el...cand ma uit la pret dupa ce i-am luat...798 euro...am facut ca aia din desene animate.... ohmy.gif
intram la un alt magazin...mare...iar o rupe la fuga....am zis ca nu este adev...2 insi si noi pierdem copilul....dar asa de tare fuge ca prin lume si haine se strecoara groaznic...l-am trims p tacso sa stea la usa in caz ca iese ca sa ni-l mai si fure cineva...si eu cauta-l...el venea agale cu 2 cravate in mana....l-a luat tacso de perciuni ca prea ne da palpitatii....
am probat...si tacso zice ca se duce pana la librarie...buuuuuuuunnnn...si raman eu cui el...dupa ce am platit ca sa-i ocup mainile i dau plasa cu cumparaturi....o ia iar la fuga si eu dupa el....mai vad o bluza ....vine langa mine cuminte...ma dragalaseste...hai sas iesim....cand pun mana p plasa...plasa cam usuara...mai erau numai sosetele inauntru...a pierdut bluzele in ditamai magazinul dupa ce le-am platit.... liwlol.gif nervi.gif
pana la urma le-am gasit....
la dr...nu a facut niciodata asa scandal....nu mai voia sa plece din cabinet....l-am scos afara cu forta si s-a enervat si a runcat cu jucarii in sala de asteptare....putem sa-i explicam si eu si tacso ca nici un copil nu face ca el....ca pauza....
schimbam placa...ca nu se mai poate....
e si dragostos....dar la nazbadii e si mai si....
asa mi se intampla dc ma duc fara carucior....ca in carucuior imi sta cuminte si nu fuge sa mi se piarda....
apoi i-am cumparat o sticla de apa minerala...am luat un carucior de la magazin cu masinuta....si am probat ceva...lasand carutul cu el legat cu centura ca sa nu poata pleca...[ptr ca altfel se baga in cabina cu alte femei ptr ca asa face....si le zice Cu-cu...cu-cu liwlol.gif ]langa cabina
ce a mai strigat...Hilfe hilfe hilfe,...maram ajutor ajutor ajutorsi el strambat in toate felurile...numai sa vina careva sa-l desfaca din centura....si a varsat si apa p el....si masina nu am bagat-o in paracre...aveam vreo 5 min de mers p jos p afara unde am lasat masina...si afara -3 grade.... doh.gif

si cam asta ne-a fost ziua.... doh.gif
ne bucuram ca nu este nimic grav cu diareea...si ca avem un copil.... liwlol.gif

restul p unde sunteti????
ne auzim maine...ca maine cred ca am timp la scoala ....
somn usor....

Geo ati plecat catre Belgia???
auzisem ac sunt multe aeroporturi inchise....a aratat si la voi ca a nins tare de tot....
anku


simina...cum este azi???
simina_ana
Neata.....

Acum am facut si noi ochi dupa o noapte lunga. Din fericire Iancu nu a mai facut febra dupa tratamentul primit aseara la pediatru. S-a foit intr-adevar toata noaptea si l-am aspirat de cateva ori, dar macar nu a facut febra si sunt mai linistita. Probabil si cele 2 doze de antibiotic au actionat imediat. Continuam cu tratamentul si ne vom face bine.
Am reusit si eu de-am dormit de la 7 la 10 si parca mi-e mai bine. O sa incerc sa las toate balta si sa stau mai mult in pat. Desi e foarte greu cu Iancu. Nu-l ridic dar tot trebuie sa ma ocup de el....In momente de astea mi-e ciuda ca nu e maica-mea langa mine....
Dar m-am mai linistit...chiar daca am gasit tot felul de prostii pe net, prostii pe care o sa incerc sa le evit in saptamana ce urmeaza...Cu Dumnezeu inainte...

M-ai facut sa rad cu povestile despre Darius....Stiu ca nu ar trebui dar e totusi comica faza...
Deci si voi aveti problemute cu burtica...sper sa va treaca repede si voua ...

Inru mai tarziu ca Piticul a inceput sa se maraie...si tebuie sa-i fac si tratamentul...

Pupici si o zi placuta la scoala
anku
da...si eu sper sa-i treaca numai cu regim asa cum a spus dr.....in 2-3 zile....
suparator nu este...este de 3-4 ori p zi....dar nici in ordine nu este
ma bucur ca macar te-ai amuzat de noi....te-ai mai inveselit ptr vreo 30 sec poate...

deci isi face deja efectul antibioticul
ati facut si cu pufuri???
mananca acum???

tind poate sa cred si eu optimista...ca poate sarcina este mai mica decat ati socotit...si poate de aia nu se vede.....
sper....ca in 13 sa se vada.... pray.gif

Continuam cu tratamentul si ne vom face bine....ma bucur ca azi e o zi mai buna hug.gif
simina_ana
Macar nu a mai facut febra.....a papat jumatate de banana si cateva linguri de cereale cu lapte....

In est sunt putin mai linistita acum....Aseara m-am tot uitat pe echo ce le am de la Iancu...Prima o am de la 7s+1 si mi-a spus ca nu vede nimic iar la 7s+6 ii batea inimioara.SPeranta moare ultima nu?....Miercurea viitoare voi avea 8 sapt...Daca nici atunci nu se va vedea nimic ma voi obisnui cu gandul si va trebui sa depasesc momentul...Iancu are nevoie de o mama sanatoasa si nu una care clacheaza....Dar totusi simt ca DUmnezeu e aproape de mine si nu ma va lasa acum....
E lunga asteptarea pana joia viitoare, dar incerc sa-mi ocup timpul ....e dificil maia les ca Iancu e bolnavior, dar fac eu cumva....

Da sastii ca m-ai amuzat....am ras....ca mi-l imaginam pe Darius ...din afara e tare haios liwlol.gif
claudiaena
Salut!

Intru in sfarsit, ca pana acum, pauza... Azi a mers...
Azi am inceput serviciul si sunt un pic zombie. Sunt acum si oarecum obosita, ca dimineata am facut ceva treaba, iar acum lectii si am ceva treaba pe net... Asa ca nu stau mult.
Spun si eu cu intarziere LA MULTI ANI!, sa fie un an bun, sa aveti parte de sanatate si impliniri...
Adriana, felicitari ptr bebe si poate o sa fie bine, iar daca nu, mai incerci, numai sa ai un copil sanatos. Acum, daca nu o fi, poate o fi ceva in neregula si ... Nu vreau sa par dura, dar inca sunt socata, ca am o vecina, cu care ma inteleg destul de bine si care a nascut al treilea copil, un baietel, dupa 2 fete si a aflat pe la 30 sapt, ca bebe are hidrocefalie, si azi dimi, am sunat-o si bebe e grav tare...Oricum sunt amandoi la Bucuresti si e speriata tare... Asa ca, orice ar fi, numai sanatosi sa fiti si voi, si bebe...
Ankule, ai un mare nazdravan... Lasa, ca o sa treaca si perioada asta si vine alta. Oricum baietii sunt mai "obraznici" fata de fete...
Mihai azi nu a facut nani, decat doar 20 min... Sper ca maine sa fie mai bine si sa intre totul in normal...
Ziua noastra si a lui Mihai am facut-o la un restaurant... A fost f bine ca nu am mai avut treaba prea multa acasa si am putut sa socializez, fara sa stau mai mult la bucatarie si sa fiu "sclava Isaura".Pozici va pun poate in weekend... Mai vb... Pupici!
claudiaena
poz4e




pupici si numai bine
anku
wowwwwwwwwwwww!!!!
mami Claudia ce bine arati....parca intineresti!!!
imi place f mult rochita de p scolarita!!!
Mihaita pare linistit...sau e ca numai pare..... liwlol.gif
da asa este-....trec vremurile nazbadiilor si vin altele ...tb sa ne bucuram de fiecare etapa in parte.... liwlol.gif
eu sper ca atunci cand mergem la gradi sa se mai potoleasca...sa fim altfel....
azi am scris la Lili ca tu si Oana nu va puteti loga!!!
iti dorim servici usor in continuare...
sta cu bona???


anku
noi azi am fost scurt numai de am cumparat cate ceva de papa ca maine e inchis tot....
si un cancer afara...... doh.gif de te ustura.....
azi am vb cu tati si a facut numai odata dar tot asa ...moale....
in rest...o tinem cu regimul...azi aproape ca a mancat numai pita toast prajita cu branza si lapte cu lactoza redusa liwlol.gif
noapte buna ...

simina cum mai este la voi???? hug.gif
anku
contact@utilecopii.ro


ptr atunci cand sunt probl la logare puteti scrie mail la aceasta adresa....
simina_ana
QUOTE(anku @ Jan 6 2011, 12:54 AM) *
noi azi am fost scurt numai de am cumparat cate ceva de papa ca maine e inchis tot....
si un cancer afara...... doh.gif de te ustura.....
azi am vb cu tati si a facut numai odata dar tot asa ...moale....
in rest...o tinem cu regimul...azi aproape ca a mancat numai pita toast prajita cu branza si lapte cu lactoza redusa liwlol.gif
noapte buna ...

simina cum mai este la voi???? hug.gif



EU continui tratamentul.la Iancu si la mine. Iancu azi a fost mai vioi si nu a facut febra. Nu sta la aerosoli. dar 2 sedinte i le fac cand doarme iar la una ma lupt cu el....Deocamdata ma bucur ca nu are febra, ca de tusit continua si mucii la fel....Sper sa fie ok vineri cand mergem la control.
Eu...eu incerc sa rezist...azi a facut Bebe toata curatenia in casa, eu doar am intins rufele...in rest la pat cat ma lasa Iancu....

Anka lui Iancu i-a recomandat paine prajita cu margarina ...margarina nu unt....laptele il poti prepara cu apa in care ai fiert orez pana s-a spart bobul...La noi au ajutata astea f bine...Sanatate ii dorim lui Darius....Dar tu mami? Tu cum mai esti?

Claudia.....si eu am vrut sa zic la fel....nici nu arati ca ai 2 sarcini....Ti-ai revenit f bine....De pitici nu cred ca trebuie sa-ti spun cat sunt de frumosi amandoi....SI foarte cocheti...asa mami....asa pui. Tu? Cum e cu aomodarea la serviciu?

Restul fetelor ce faceti? Nu mai spuneti nimic? Sper ca sunteti bine sanatosi....
Va pupam




anku
simina_ana
QUOTE(anku @ Jan 6 2011, 01:27 PM) *



Buna dimineata....acum la 12...desi azi noi am fost mai puturosi liwlol.gif
Ce faceti? Cum e Darius?
anku
ieri a facut numai odata....
si azi deocamdata nimic...desi a baut 250 ml lapte de ala...
din pacate noi gasim numia orez de ala spalat...care il fierbi si nu se umfla si nici pilaf nu poti face....
am carat vreo 3 pungi din Ro....dar gata...
am mai folosit orez de lapte ...dar nu este acelasi...
s-a trezit ud azi dim...ptr ca ieri numai lichid a bagat in el seara....si noaptea s-a pisat ,ult...
i-am zis...uite te-ai pisat p tine,esti ud....iti place????
si mi-a zis...nu-i nic...adica ca nu-i nimic....
o sa facem pipi in olita la pastele cailor...ac el vad ca inca nu are deprinderea de a fi curat sau sa doreasca sa fie curat liwlol.gif
poate pana la vara pricepe mai bine ca nu e bine sa mai faca in pampers...numai POATE liwlol.gif
avem un baiiat la gradi...care are 3 ani jumate...face pipi...il schimbam...si ne spune ca mama lui spune ca nu este asa de grav.... liwlol.gif
si cred ca mama i zice asa ...
si acum mi-a zis fii-meu asa liwlol.gif
la tot cazul...din aprilie-mai...nu mai avem ce discuta liwlol.gif
sa-mi termin depozitul de pampersi....am obs ca am inceput sa am o boala...cumpar pampers in prostie...maram ca vin sarbatorile...si acum sunt 5 pachete ...sper sa nu raman cu ele liwlol.gif
mna...am auzit ca e frig tare in Ro....
aici azi cica se incalzeste,ploua...se face ghetus numai bun ptr masini...si paoi se raceste....si la noapte ninge doh.gif

voi???
te-ai mai linistit???
eu m-am dus la dr prima data cand aveam 8 sapt....
tot la Boncut mergi???
am auzit ca Iancu e mult mai bine...ca ati avut o noapte linistita ....
si ca esti mai optimista!!!! biggrin.gif
MIOSA
bune fetele,

anku am ras cu lacrimi de povestiile din magazine..........sa cauti bluzeze , sa sterpeleasca cravate si ochelari liwlol.gif ai un baiat super haios..........

claudia ce sa zic ..........BETON asa arati.........nici nu-mi vine sa cred ca ai 2 copii frumosi si destepti!

simina draga mea fi optimista , sanatate pustiului si tu sa ai grija de tine ........eu am facut tratament cu duphaston 3 luni ca sa pot tine ultima sarcina ( iar acum ultima sarcina a implinit 1 anisor si are o moaca tare frumoasa si falcoasa liwlol.gif ), puteam pierde sarcina, aveam scurgeri gen menstruatie peste sarcina si uita ca m-a ajutat Doamne Doamne si sarcina mea a fost ok si am un copil sanatos, avea pitica circa 4-6 saptamani in burtica la mine si eu faceam tratament pentru scarlatina ( preventie) cu antibiotic 10 zile in timpul acesta eram in spital cu Calin internata ca luase scarlatina de la gradi..........nu vreau sa te intristez ci sa-ti explic ca mai sunt si probleme si trebuie sa fim tari si optimiste ca se rezolva bine.
Sunt sigura ca nu te va lasa Doamne Doamne la greu si o sa fie bine........
Ai grija de pusti si incerca sa nu mai ridici greutati si sa faci eforturi fizice mari

pupici tuturor!
claudiaena
Salut!

Mersi fetelor, sunteti dragute.... Am noroc ca nu am facut vreun efort ca sa slabesc... Oricum tot mai imi doresc sa mai slabesc vreo 3-4 kg, si sper sa le dau jos acum cu serviciu si celelalte activitati...

Adriana, la mine Mihai sta la aerosoli, numai daca ii pun desene cu Tom si Jerry sau muzica pe utube cu Gummy Bear sau tot asa ptr copii, sau Chip si Dale....Ia incearca si pune-i desene cu ce ii place lui...Tu incearca sa stai linistita si sa te hranesti sanatos, sa gandesti pozitiv, si sa iti iei tratamentul....una peste alta o sa vezi ce e de facut sapt viitoare...Si eu am facut la ambele sarcini tratam cu dufaston la Mihai si la Maria cu niste injectii care nu se mai gasesc acum-gravibinon, ca am si uter retrovers si fibromatos....

Ankule, nici la mine, Mihai nu spune decat dupa ce face nevoia mare in scutec... Deci e bine ca ma anunta dupa si macar constientizeaza ca il deranjeaza. Oricum e si recunoscut faptul ca, daca copilul face progrese de Ex cu vorbitul e "corigent" la alt capitol...Si oricum intr-o carte chiar am citit ca cerutul la olita nu are nicio legatura cu inteligenta lui ci cu maturarea creierului, iar cei care se lauda cu progresele copilului cu olita de la varste f fragede(6 luni-1,4 luni) nu fac decat sa obtina de fapt un dresaj si nu ceva ce poate controla si constientiza copilul....Oricum eu nu am depus nici un efort in privinta asta cu Mihai. Acum nu vrea deloc sa stea pe olita, dar vrea pe wc, dar nu face nik...Si i-am luat si scutece mai ieftine care i le pun ziua, iar noaptea ii pun pampers...
gata pupici la toate fetele si puiutii lor....
simina_ana
Mai fetelor....multumesc de sustinere.....cu ajutorul vostru , cu ajutorul familie si mai ales cu ajutorul lui DD voi trece si peste asta....AM decis sa ma las in voia sortii....oricum nu pot influenta cu nimic. Dumnezeu a hotarat ceva pentru mine si trebuie sa accept decizia lui. Eu m-am mai linistit ca sa zic asa. Iancu e mai bine...acum astept sa adoarma ca sa-i fac aerosolii....nu sta cu nici un desen nimic....da abia e a 3 zi asa ca nu ma dau batuta....dar respira mai bine, nu l-am mai aspirat din 10 in 10 minute si nici nu mai tuseste asa....sper maine sa ne spuna medicul ca suntem spre bine.
In privinta sarcinii....am tot cautat informatii pe net si realizez ca nu pot face nimic, decat sa astept...si in cazul in care nu apare embrionul sa iau o decizie care sa nu ma afecteze psihic prea mult....In fine...cu Dumnezeu inainte.

PS....Clau...nu suntem dragute....ci spunem adevarul...ca arati BETON .... tzuc.gif
anku
QUOTE(claudiaena @ Jan 6 2011, 07:25 PM) *
Salut!



Ankule, nici la mine, Mihai nu spune decat dupa ce face nevoia mare in scutec... Deci e bine ca ma anunta dupa si macar constientizeaza ca il deranjeaza. Oricum e si recunoscut faptul ca, daca copilul face progrese de Ex cu vorbitul e "corigent" la alt capitol...Si oricum intr-o carte chiar am citit ca cerutul la olita nu are nicio legatura cu inteligenta lui ci cu maturarea creierului, iar cei care se lauda cu progresele copilului cu olita de la varste f fragede(6 luni-1,4 luni) nu fac decat sa obtina de fapt un dresaj si nu ceva ce poate controla si constientiza copilul....Oricum eu nu am depus nici un efort in privinta asta cu Mihai. Acum nu vrea deloc sa stea pe olita, dar vrea pe wc, dar nu face nik...Si i-am luat si scutece mai ieftine care i le pun ziua, iar noaptea ii pun pampers...
gata pupici la toate fetele si puiutii lor....

da...asat este clar...ca la varste fragede....nu obtii decat un dresaj...imi povestea mama ca inainte se puneau copii de la 6 luni intre perne p olite.... nervi.gif nervi.gif nervi.gif
din pacate ideea asta inca merge mai departe ....
povesteam azi p forum ptr ca m-a amuzat sau uimit replica lui calma...nu-i nic....oricum...la vara tb sper macar partial la olita...va avea 2 ani jumate ....ca mai face noaptea ...asta este...sunt care au 4 ani si le pune mama pampers ptr ca fac in pat....
nu ma ingrijorez inca...ptr ca dc as insista acum...stiu ca numai stress mi-as face ptr ac inca nu vrea sa fie el curat de la sine....asa ca mai astept...poate constientizeaza...cel putin la varsta de 2 ani juamte ar cam tb.... liwlol.gif
mie mi se uda cu tot cu pampers chilotel care absoarbe muuult...ptr ac bea apa si lapte mult....mai ales zilele astea.... liwlol.gif
ma gandeam si eu ca va zice ca-i ud sau ca-l deranjeaza....de unde??? liwlol.gif
ne ne-ai spus cum se desfasoara lucrurile in lipsa ta acasa....
poop




cred ca ne-am trecut....ptr ca si azi a facut odata molicel dar nu diaree...
mai continuam pana maine cu lapticul si painea prajita....
la noi este sticla totul....asa de rau a inghetat totul....sticla...bine ca a fost sarbatoare si nu tb sa mearga la lzucru oamenii ca eu cred ca era catastrofa de oase rupte si accidente....
anku
QUOTE(simina_ana @ Jan 6 2011, 08:24 PM) *
Mai fetelor....multumesc de sustinere.....cu ajutorul vostru , cu ajutorul familie si mai ales cu ajutorul lui DD voi trece si peste asta....AM decis sa ma las in voia sortii....oricum nu pot influenta cu nimic. Dumnezeu a hotarat ceva pentru mine si trebuie sa accept decizia lui. Eu m-am mai linistit ca sa zic asa. Iancu e mai bine...acum astept sa adoarma ca sa-i fac aerosolii....nu sta cu nici un desen nimic....da abia e a 3 zi asa ca nu ma dau batuta....dar respira mai bine, nu l-am mai aspirat din 10 in 10 minute si nici nu mai tuseste asa....sper maine sa ne spuna medicul ca suntem spre bine.
In privinta sarcinii....am tot cautat informatii pe net si realizez ca nu pot face nimic, decat sa astept...si in cazul in care nu apare embrionul sa iau o decizie care sa nu ma afecteze psihic prea mult....In fine...cu Dumnezeu inainte.

PS....Clau...nu suntem dragute....ci spunem adevarul...ca arati BETON .... tzuc.gif

doamne ajuta....
si eu de abia astept ziua de miercuri....
simina_ana
QUOTE(anku @ Jan 7 2011, 12:01 AM) *
doamne ajuta....
si eu de abia astept ziua de miercuri....



Ce se intampla miercuri? Merci si tu la medic?
anku



le ador.... anima1.gif anima1.gif anima1.gif
nu stiu de ce... smile.gif



simina...astept ziua de miercuri sa vad dc e bebe mic la tine.... smile.gif


MIOSA
buna fetele,

simona ma bucur ca esti mai bine psihic vorbind...........bafta miercuri si ai grija de baiat

fetele LA MULTI ANI pentru ziua de azi .........sa traiasca toti Ionii, Ioanele etc

anku


la noi a plouat toata noaptea,s-a topit toata zapada si acum sunt 7 grade.... doh.gif
ce vreme...si miercuri spre joi noaptea erau -16 grade....!!!
asa ca azi iesim p afara...sper sa nu ne udam la picioruse....
i-am dat azi dim ultima portie de lapte fara lactoza...iar de la amiaza papa normal....

ce faceti fetelor??? trandafir.gif
la multi ani ptr Ioni si Ionele si Ioane.....
anku
Simina voi astazi mergeti la control cu Iancu....
speram sa auzim vesti bune.... notworthy.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Jan 7 2011, 12:46 PM) *
Simina voi astazi mergeti la control cu Iancu....
speram sa auzim vesti bune.... notworthy.gif


Neata ...si o zi placuta va doresc!!
Da....sun putin mai tarziu la pediatru si mergem....
Joi ma duc eu la echo...dar la cat sunt de bulversata acum am crezut ca te referi la tine cu ziua de miercuri...Joi in 13....sper 13 ala sa-mi poarte noroc totusi biggrin.gif
Stiti ca ma plangeam ca Iancu nu papa ou...ei bine azi am facut oau fiere moi si a papat jumatate....singur...cum? L-am lasat sasi curete singur oul de coaja..asa cum a putut si a vazut cum facem noi si a papat si el asa....Nu ne-a venit sa credem cand l-am vazut:)) liwlol.gif...Si eu care ii puneam in canita cu putina paine cica sa-i fie usor liwlol.gif liwlol.gif...dar uite ca maimuta stie mai bine:)) liwlol.gif
Revin pe seara cu vesti..ca mergem si la un Ion....

Deasemeni urez si eu la Ioanele si Ionoo nostrii LA MULTI ANI FERICITI!!!

geocoto
Cateva poze pe care cred ca le asteptati.Din pacate nu am f multe, pentru ca am vrut sa savurez momentul la maxim.



Adriana stiu ca nu-ti place sa apari in poze dar jur ca daca nu am fi vorbit atat de mult la telefon nu te-as fi recunoscut numai dupa aspectul fizic ca abea de vedem poze cu tine..Am si eu o poza cu tine si mi-a stricat-o soarele...




Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.