Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
anku
QUOTE(simina_ana @ May 18 2011, 03:33 PM) *
Daaaaaaa??....Super super.gif ...inseamna ca Iancu si tati se vor intoarce bronzati bine....iar eu eventual pe picioare biggrin.gif....Primul lucru ce l-am pus in bagaj e crema de protectie solara.....
Deci sunt happy , happy, happy......am rezolvat cu pasaportul lui Bebe ...a fost dimineata si in 2 ore i l-a dat....e adevarat ca e valabil 1 an...si la anul ii va trebui altul...dar bine ca putem pleca in 21. Apoi am fost la agentie si am platit....am ales Siam -ul am dat 1233 euro fata de 1156 euro. Nu e mare diferenta si suntem mai aproape de aeroport, condiitii mai bune, hotel mai frumos, si la 5 km de medicul meu biggrin.gif
Asa ca astea fiind rezolvate maine am treaba pana peste cap. Fac bagajele de azi, maine mai calc ultimele hainute si sa dau o tura pe la cosmetica si gata...vineri dimineata ridicam biletele de avion si plecam spre Bucuresti. Ultimele cumparaturi le fac de acolo...ca as vrea sa merg la H&M si C&A....daca tot ajung in Bucuresti...
Nu mai am rabdare....abia astept...iar Iancu turuie intr-una ca merge cu epterul= elicopterul....liwlol.gif liwlol.gif...desi stie ca va merge cu avionul liwlol.gif liwlol.gif SI normal ca o da fac poze....o sa am un carduri de 8G la mine....o sa fiu ca chinezii numai cu aparatul in mana liwlol.gif liwlol.gif...
Iar maine merg la cafea dimineata cu Yoyo la Erasmus ...unde am fost anul trecut noi cu bebeii....sa testam terenul si sa vad daca isi aduce aminte Iancu de loc biggrin.gif.....Oricum sper sa mergem acolo si cand veniti voi....

epterul liwlol.gif dulce!!!
ma bucur ca in sf ati rezolvat si ca puteti pleca acum...sa prindeti vreme frumoasa
asa sa faci...muuuuuuuuuuuuuuuuuulte poze!!!! tzuc.gif
geocoto
Buna mamici,

Suntem si noi de retur.Cand nu este Parisul frumos.... love1.gif .Problema este ca un copil care nu sta de mana cu parintii este "bun pierdut".Sunt milioane si milioane de oameni.De toate rasele si culorile.
Noi am facut poze cand ne=am urcat in tren si cam atat ca am mai tot facut poze la Paris si am uitat aparatul in camera de hotel.
Lucas nu a fost ascultator si a insistat sa bea suc rece si normal a facut temperatura si gat rosu... mad.gif .El vroia sa intre in toate restaurantele sa pape si chiar erau muuuuuuuulte.
La intoarcere ne=am intors eu cu o masina si sotul cu una (350km)si asa bolnavior cum era a fost tare ascultator si cumintel.Noroc ca ii luasem un DVD care se pune in tetiera si s=a uitat la desene animate dupa ce a dormit o ora jumatate.
Asa ca azi Lucas este peste masura de marait si nu vrea sa=si ia siropelul, iar azi noapte s=a trezit de vreo 10 ori.
Scuze Adriana ca nu am mai sunat dar am picat din avion de oboseala.
Anku cat despre kg=le in plus ce sa iti zic, cand am fost in tara am facut un masaj cu maseurul orb care vine la soacra mea.Mi=a zis ca sunt grasuta si am multe sunculite.. blush.gif Stiam dar asa m=am obisnuit cu ele.... si cand m=am apucat de gimnastica parca sunt lipite ca timbrul de scrisoare, nu mai vor sa se dea jos.Pana nu te hotarasti tu sa faci ceva sau se te vezi cum arati pot sa zica o mie de persoane ca esti nu stiu cum ca sigur nu conteaza.Eu cred ca arati ff bine avand in vedere ca esti departe de familie printre atatia oameni "buni", dar daca simti ca ai ceva in plus este bine sa dai jos pt sanatatea ta si atat.

Pup,
oFloare1.gif
anku
Buna dragelor....

am mancat 2 oua prajite...aseara...si al 1 noaptea nu puteam sta intinsa in pat de dureri de spate,....pana nu mi-am baut ceaiul de fiere...2 cani...nu mi-a trecut...bine macar ac mi-a trecut prin minte sa incerc un astfel de ceai....ca in rest analgezicile ...apa de ploaie
Geo...bine v-ati reintors!!!Lucas nu are deloc gust rau!!!auzi la el...de miculut...vrea in restaurante!!!ohhhh...rosu i gat!!!asa am stat si eu cu frica ieri ac mi s-a bagat in fantana arteziana....dar cu totul...si apoi i-am dat inghetata...or fi fost 24 grade....dar....
ohhhhh...de 10 ori trezirea azi noapte....cred ca esti obosita....
hmmmm...pai asat este buba..ca tot fac cate ceva..mai alerg,fara grasimi...salata cat incape...dar cum spuneaii si tu...se tine scai de tine!!!aici multa lume spune...cine a mai vazut grasi sa alerge???uite eu sunt aia...si...tot degeaba...oricum tratmentul hormonal din iarna m-a aranjat si mai bine...desi primele 2 luni nu m-am ingrasat ca am zis sa fiu fff atenta...m-am ingrasat urmatoarele 3 luni cand deja intrerupsem tratamentul din NIMIC::exact de asta imi fusese frica....si ce citisem p net..de acolo imi vin cele 9 kg....care mie mi-au pus capac ca ma dor picioarele rau...
muzlta lume di Ro zice ca aici sunt bune dulciurile si ca de la dulciuri m-am ingrsat...nu am crede nimeni ca de frica lor nici nu ma mai ating de ele,nici nu ma uit in raft la ele...
doamne fereste sa ma enervez...ca se pune kg-ul si ziua...
uleiul de masline ingrasa?????
am tras-o p salate dar cu ulei de masline...si am impresi ca NIMIC...dressing nu pot folosi ca fac alergie...
a venit vremea buna si la voi??? insanatosire grabnica!!!

Adriana ce faceti???
sper sa-ti gati totul pana deseara...
savurati cafeaua la Erasmus...ma gandesc la voi!!!
geocoto
QUOTE(anku @ May 19 2011, 11:13 AM) *
Buna dragelor....

am mancat 2 oua prajite...aseara...si al 1 noaptea nu puteam sta intinsa in pat de dureri de spate,....pana nu mi-am baut ceaiul de fiere...2 cani...nu mi-a trecut...bine macar ac mi-a trecut prin minte sa incerc un astfel de ceai....ca in rest analgezicile ...apa de ploaie
Geo...bine v-ati reintors!!!Lucas nu are deloc gust rau!!!auzi la el...de miculut...vrea in restaurante!!!ohhhh...rosu i gat!!!asa am stat si eu cu frica ieri ac mi s-a bagat in fantana arteziana....dar cu totul...si apoi i-am dat inghetata...or fi fost 24 grade....dar....
ohhhhh...de 10 ori trezirea azi noapte....cred ca esti obosita....
hmmmm...pai asat este buba..ca tot fac cate ceva..mai alerg,fara grasimi...salata cat incape...dar cum spuneaii si tu...se tine scai de tine!!!aici multa lume spune...cine a mai vazut grasi sa alerge???uite eu sunt aia...si...tot degeaba...oricum tratmentul hormonal din iarna m-a aranjat si mai bine...desi primele 2 luni nu m-am ingrasat ca am zis sa fiu fff atenta...m-am ingrasat urmatoarele 3 luni cand deja intrerupsem tratamentul din NIMIC::exact de asta imi fusese frica....si ce citisem p net..de acolo imi vin cele 9 kg....care mie mi-au pus capac ca ma dor picioarele rau...
muzlta lume di Ro zice ca aici sunt bune dulciurile si ca de la dulciuri m-am ingrsat...nu am crede nimeni ca de frica lor nici nu ma mai ating de ele,nici nu ma uit in raft la ele...
doamne fereste sa ma enervez...ca se pune kg-ul si ziua...
uleiul de masline ingrasa?????
am tras-o p salate dar cu ulei de masline...si am impresi ca NIMIC...dressing nu pot folosi ca fac alergie...
a venit vremea buna si la voi??? insanatosire grabnica!!!

Adriana ce faceti???
sper sa-ti gati totul pana deseara...
savurati cafeaua la Erasmus...ma gandesc la voi!!!


liwlol.gif liwlol.gif In loc de 2 km alergati am bagat 2 oute de cioco ca au ramas de la Pasti si doar nu o sa le arunc nu...
Asa am fost eu si sora mea ea saracuta nu ar fi putut sa bage ceva in gura ca imediat se pune iar eu mancam de de toate si nimic.Na ca mi=a venit si mie timpul.Ideea este sa nu mai mananci nimic dupa ora 7 si nu uleiul de masline nu ingrasa.Ai nevoie si de grasimi ca dupa aia iti dereglezi organismul.Si sa vezi exact ce alimente iti priesc tie.
Eu am arderile ff bune dar cum stau degeaba se depune...si cand ma gandesc cat mergi tu pe bicicleta fata de mine.. hi.gif
Te rog daca poti sa stergi de la semnatura topicul ca sa nu inducem in eroare fetele ca votam si ele nu stiu. partners.gif Multumesc mult ca ai fost de acord sa=l pui. oFloare1.gif hug.gif tzuc.gif
geocoto
Adriana cand plecati?As sta pe aici sa vad cand intri sa va urez si eu vacanta suuuper placuta si muuult soare.
Aaaa ce ma bucur parca plec eu in vacanta.Sa aduci pozeeeee.Multi pupici pentru tine si baietii tai. tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
Lucas a ajuns azi cu temperatura la 39.4 dar a scazut bine la supozitor.Acum seara a inceput sa=i curga si nasucul.Sa vedeti distractie din toamna cand o sa mearga la gradi daca acum cu mine langa el si tot a racit.

Anku voi ce ati facut cu caruturile?Parca cumparasei 2 nu?Eu l=am vandut pe cel mare cu 200 de euro dupa ce dadusem vreo 400 pe el si sunt bucuroasa ca asa nu mai sta in garaj sa se umple de praf si pot sa=i cumpar copilului altceva cu banii astia..Cred ca ramanem noi doua pe aici...

O seara buna in continuare va doresc, oFloare1.gif
geocoto
Invatam pe tricicleta



Si cum Lucas nu este singurul caruia ii plac la nebuniiiiiiieeeeee tractoarele...

anku
QUOTE(geocoto @ May 19 2011, 10:36 PM) *
Adriana cand plecati?As sta pe aici sa vad cand intri sa va urez si eu vacanta suuuper placuta si muuult soare.
Aaaa ce ma bucur parca plec eu in vacanta.Sa aduci pozeeeee.Multi pupici pentru tine si baietii tai. tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
Lucas a ajuns azi cu temperatura la 39.4 dar a scazut bine la supozitor.Acum seara a inceput sa=i curga si nasucul.Sa vedeti distractie din toamna cand o sa mearga la gradi daca acum cu mine langa el si tot a racit.

Anku voi ce ati facut cu caruturile?Parca cumparasei 2 nu?Eu l=am vandut pe cel mare cu 200 de euro dupa ce dadusem vreo 400 pe el si sunt bucuroasa ca asa nu mai sta in garaj sa se umple de praf si pot sa=i cumpar copilului altceva cu banii astia..Cred ca ramanem noi doua pe aici...

O seara buna in continuare va doresc, oFloare1.gif

wowwwww...ati obtinut un pret ff bun...exact jumatatea...daaaa...e bine ac ai gasit sa.l dai la pretul asta...ptr ac aici am vazut carucioare la targuri care noi au costat 500-600 ...ptr maxim 150 euro...din care 20% apartine gradinitii care organizeaza targul ...si tot asa nu cumpara lumea...nu stiu de ce!!!deci pretul este bun
daaaa...sigur...cumperi ceva de banii aia...de ce sa stea in carucior???
ai dat la ziar sau cum ai facut????
am ramas cu 3.... liwlol.gif
unul combi geisslan....l-am luat inainte sa se nasca...3 lulele...ca s-a rupt..la sudat sotul acum...si-l am pregatit sa-l ia o
o cunostinta din Ro...adica mna...cunostinta...ca e ok...si mare...si poate sa-l pun apana la 3 ani linistit...si are si sac si tot...si vad ca nu mai vine...
apoi ...am luat asta maro care il folosim acum ptr masina...si cu care mergem in Ro...dar la mana a doua cu 15 euro...e bun...avand in vedere cat am dat p el si cat l-am hatanit si p unde....!!!!
si apoi am mai vazut la un targ...un carucior austrilian...fff misto...care mi-a palcut groaznic de tare...si desi stiam ca am 2 deja...l-am mai cumparat si p asta...noroc ca mi l-a lasat la 80 euro...ca nou era 450...si era numai buggy...dar...roti ,nu jucarie,mare,tot cu el merg la cumparaturi...tot pot baga...si ce este f fain la el,....ca desi are roti de teren...sunt atat de flexibile si de mobile...incat nimeni nu-si poate inchipui ca un astfel de carucior de marimea lui isi poate mula rotile in halul ala...acum asta il folosesc...
asa ca de abia astept sa vina sa ia caruciorul ala...ca am si eu o tiganie in garaj......2 triciclete,3 carucioare,3 biciclete ale noastre+troscoleta copilului dupa bicicleta...deci iti dai seama ce tiganie....o tricicleta o dau innapoi la cumantul ...si...in rest...p ala mic dc nu-l mai folosesc la anul il duc la Crucea rosie::biggrin.gifA asta mic australianul este prea la sufletul meu si nu stiu ce sa fac cu el...
stai ca acum vreo 2 luni mai voiam sa iau un scaun de masina...dra m-a temperat barbate-meu....asa ca in RO dc nu sunt siogura ca va sta in scaunelul de masina cu masuta...iau tot p uratul ala de anul trecut,imprumutat de la cumnatul cu bretele...
aas o porcarie tipul ala de scaune de masina cu masuta in loc de bretele....dar asa a vrut barbate-meu... wife.gif . wacko.gif sunt ff sigure in accidente frontale si laterale...dar deosebit de incomode!!!sa nu luati never asa ceva... wife.gif
anku
QUOTE(geocoto @ May 19 2011, 10:44 PM) *
Invatam pe tricicleta



Si cum Lucas nu este singurul caruia ii plac la nebuniiiiiiieeeeee tractoarele...


deci ati reusit....merge singur p bicicleta wub.gif ...Darius or nu vrea ,ori nu poate...
poate ac este mai inalt Lucas decat Darius...
hi hi..si Lucas este indragostit de tractore... wub.gif
va merge mai bine?? a mai febra??? hug.gif
geocoto
QUOTE(anku @ May 20 2011, 03:22 PM) *
deci ati reusit....merge singur p bicicleta wub.gif ...Darius or nu vrea ,ori nu poate...
poate ac este mai inalt Lucas decat Darius...
hi hi..si Lucas este indragostit de tractore... wub.gif
va merge mai bine?? a mai febra??? hug.gif


Ooooo nu m=am putut loga toata ziua... crybaby.gif crybaby.gif Si dimineata la 4 cand am coborat sa=i caut medicamentele homeopate pt febra tot asa nu m=am putut loga, vroiam sa vad daca a scris Adriana ceva...
Da am facut putina gimnastica cu el in pat cateva seri ca atunci cand pedaleaza.Adica ne=am pus pe spate amandoi si i=am aratat eu apoi i=am opus eu rezistenta si a prins ideea la tricicleta.Are si bicicleta cu roti ajutatoare si merge si pe aia dar am zis ca pica mai greu de pe tricicleta.Intai sa invete pe asta..
Nuuuuuu Lucas este muuuult mai micut decat Dari.El are 91 cm si la cat nu avrut sa pape ultimele 4 zile... doh.gif
Carutul l=am pus pe e=bay.Trebuie sa spun ca am plans cand a plecat asa de atasata am fost de el.Dar apoi cand am vazut banii mi=am revenit.. blush.gif ca tare i=as mai lua o casuta de lemn in curte..nu vrea sotul dar mai negociem.

Si azi a mai facut febra si maraiala caaaaaaat cuprinde..

Ce parere ai despre decalotare?Aceasi in continuare?Am vazut ca merge super bine decalotat cu crema asta de la Wala
http://www.apodiscounter.de/mercurialis-sa...96134.html...Eu o mai am pe cea de la Weleda care sincer nu am folosit=o tot ca nu=mi place sa umblu acolo dar s=a strans prea multa smegma sub piele si il mai doare cand si cand.Aici nu te lasa pediatra sa umblii decat daca nu se decaloteaza singur pana la o anumita varsta.
Prietenii nostri care au fost duminica trecuta la noi ca tot am avut acest subiect cu ei despre baietelul lor au ajuns sa=l decaloteze la urgenta ca facuse infectie desi il dadea mama lui cu crema asta...

Pup oFloare1.gif
anku
QUOTE(geocoto @ May 19 2011, 10:03 AM) *
Buna mamici,

Anku cat despre kg=le in plus ce sa iti zic, cand am fost in tara am facut un masaj cu maseurul orb care vine la soacra mea.Mi=a zis ca sunt grasuta si am multe sunculite.. blush.gif Stiam dar asa m=am obisnuit cu ele.... si cand m=am apucat de gimnastica parca sunt lipite ca timbrul de scrisoare, nu mai vor sa se dea jos.Pana nu te hotarasti tu sa faci ceva sau se te vezi cum arati pot sa zica o mie de persoane ca esti nu stiu cum ca sigur nu conteaza.Eu cred ca arati ff bine avand in vedere ca esti departe de familie printre atatia oameni "buni", dar daca simti ca ai ceva in plus este bine sa dai jos pt sanatatea ta si atat.

Pup,
oFloare1.gif

multumesc ptr sinceritatea ta...asa este...apropae am ajuns si eu sa gandesc asa...
asta sunt...si nu pot sa-mi dau in cap sau sa recurg la diferite medicamente doar ptr a arata bine...
am fost ieri la dr...vis-a vis de greutatea mea...si-a notat in lista iarasi tot...am impuscat din ianuarie 10 kg...si de ce mi-a fost teama aia am patit...sunt med cu hormoni care le-am luat pana la urma ptr chisturi...
da...as vrea...innapoi la 80 macar...ca ma dor picioarele...si sincer...chiar sunt cu f mare bagare de seama ce mananc...chiar m-am autoeducat vis-a vis de mancare de cand sunt aici...si totusi...rezultatul nu este cel asteptat
dar am rabdare...
ideea este sa nu ma terorizez singura...
bub aeste ac eu atunci cand ma supar sau ma stresez...iau in greutate...dr nu crede...hmmmmmm...si culmea este ca mai mai uit la emisiuni...si mai sunt femei care in mom in care au depresii sau sunt nervoase iau in greutate...
vreau sa probez si in Ro...sa vad ce zic ei....ptr ca am impresia ca ...uneori romanii i dau mai bine de cap.,...acuma...riscurile...tb sa le compar si sa decid....
dr a zis sa incerc un program cu sport si sa separ alimentele...sa vedem in 3 luni...si dc nu se misca cantarul...vom incepe un program intensiv care includ si prafuri...o sa ma coste ca cica casa de asigurari nu mai deconteaza asa ceva...dar...mi-as dori...
infatisarea mea...nu ma ingrijoreaza foarte...sunt indesata ca Darius...dar nu prea arat kg...adica cine ma vede zice ca am 70...nu sunt umflata sa zic asa...dar ma dor picioarele...si cred ca cu tiimpul odat ce inaintez in varsta vor aprea si alte dureri...
dar raman optimista...o sa fie bine cumva...ce sa mai zica altii care sunt bolnavi de boli mortale???
va poopic cu drag...si merci ca ti-ai exprimat parerea... tzuc.gif
ahhhhhh...m-am suparat ca am inceput sa fac sport...si ce crezi????in loc de minus la cantar...mi-a aparut plus 1 kg...Mishu zice ca asa este la incepput cand incep cu sport ptr ac se consolideaza innapoi muschii...dar dupa aceea dau innapoi
mi-as dori sa dau prin miscare...ca aöltfel arati cand slabesti si cu miscare...ca sa nu zic ca ma simt intr-a devar mai fresh...
geocoto
QUOTE(anku @ May 21 2011, 07:54 PM) *
multumesc ptr sinceritatea ta...asa este...apropae am ajuns si eu sa gandesc asa...
asta sunt...si nu pot sa-mi dau in cap sau sa recurg la diferite medicamente doar ptr a arata bine...
am fost ieri la dr...vis-a vis de greutatea mea...si-a notat in lista iarasi tot...am impuscat din ianuarie 10 kg...si de ce mi-a fost teama aia am patit...sunt med cu hormoni care le-am luat pana la urma ptr chisturi...
da...as vrea...innapoi la 80 macar...ca ma dor picioarele...si sincer...chiar sunt cu f mare bagare de seama ce mananc...chiar m-am autoeducat vis-a vis de mancare de cand sunt aici...si totusi...rezultatul nu este cel asteptat
dar am rabdare...
ideea este sa nu ma terorizez singura...
bub aeste ac eu atunci cand ma supar sau ma stresez...iau in greutate...dr nu crede...hmmmmmm...si culmea este ca mai mai uit la emisiuni...si mai sunt femei care in mom in care au depresii sau sunt nervoase iau in greutate...
vreau sa probez si in Ro...sa vad ce zic ei....ptr ca am impresia ca ...uneori romanii i dau mai bine de cap.,...acuma...riscurile...tb sa le compar si sa decid....
dr a zis sa incerc un program cu sport si sa separ alimentele...sa vedem in 3 luni...si dc nu se misca cantarul...vom incepe un program intensiv care includ si prafuri...o sa ma coste ca cica casa de asigurari nu mai deconteaza asa ceva...dar...mi-as dori...
infatisarea mea...nu ma ingrijoreaza foarte...sunt indesata ca Darius...dar nu prea arat kg...adica cine ma vede zice ca am 70...nu sunt umflata sa zic asa...dar ma dor picioarele...si cred ca cu tiimpul odat ce inaintez in varsta vor aprea si alte dureri...
dar raman optimista...o sa fie bine cumva...ce sa mai zica altii care sunt bolnavi de boli mortale???
va poopic cu drag...si merci ca ti-ai exprimat parerea... tzuc.gif
ahhhhhh...m-am suparat ca am inceput sa fac sport...si ce crezi????in loc de minus la cantar...mi-a aparut plus 1 kg...Mishu zice ca asa este la incepput cand incep cu sport ptr ac se consolideaza innapoi muschii...dar dupa aceea dau innapoi
mi-as dori sa dau prin miscare...ca aöltfel arati cand slabesti si cu miscare...ca sa nu zic ca ma simt intr-a devar mai fresh...


Hmmm bizar ca ai facut miscare si ai mai luat un kg.De obicei dai repede un nr de 4,5 kg in prima saptamana apoi stagneaza ca intervine obisnuinta si apoi usor usor mai scade cate un kg pe saptamana...
Eu fac Taebo dupa un DVD cu Andreea Raicu si imediat se vede cand ma tin cateva zile la rand.Chiar daca pot sa=mi fac singura programe ma lenevesc si o las balta, asa dupa DVD nici nu stiu cand trece timpul...
Mai sunt niste DVD=uri cu ZUMBA daca le gasesti, care au un program de gimnastica prin muzica si mi se pare genial..
Depinde de tine ce=ti place.

Posibil ca tu ai nevoie sa mananci des si putin.Injumatatzesti o masa si o mananci in 2 reprize.Am mai avut o prietena care tot asa nu putea sa respire ca gata mai lua ceva..
Vezi ca daca gusti mancarea este ca si cum mananci o masa.Asa ne=au invatat la facultate..

Un weekend placut in continuare, oFloare1.gif

PS Ai vorbit cu Adriana?Stii ceva de ei?
anku
QUOTE(geocoto @ May 21 2011, 08:31 PM) *
Hmmm bizar ca ai facut miscare si ai mai luat un kg.De obicei dai repede un nr de 4,5 kg in prima saptamana apoi stagneaza ca intervine obisnuinta si apoi usor usor mai scade cate un kg pe saptamana...
Eu fac Taebo dupa un DVD cu Andreea Raicu si imediat se vede cand ma tin cateva zile la rand.Chiar daca pot sa=mi fac singura programe ma lenevesc si o las balta, asa dupa DVD nici nu stiu cand trece timpul...
Mai sunt niste DVD=uri cu ZUMBA daca le gasesti, care au un program de gimnastica prin muzica si mi se pare genial..
Depinde de tine ce=ti place.

Posibil ca tu ai nevoie sa mananci des si putin.Injumatatzesti o masa si o mananci in 2 reprize.Am mai avut o prietena care tot asa nu putea sa respire ca gata mai lua ceva..
Vezi ca daca gusti mancarea este ca si cum mananci o masa.Asa ne=au invatat la facultate..

Un weekend placut in continuare, oFloare1.gif

PS Ai vorbit cu Adriana?Stii ceva de ei?

exact asta voiam si eu sa te intreb.... biggrin.gif
astazi am facut ce am facut ...si chiar m-am tot gandit la ei....
hi hi...la tot cazul...au vreme f buna....de maine incepand 32 grade.... biggrin.gif
de abia astept pozite....
hiiiiiiiiiiiiii...dc gust este ca o masa???????
ooooooooooooo...pai o mai fi si asta...ca Darius ba vrea aia ,ba aialalta...si gust sa vad dc nu este fierbinte ...etc.... ohmy.gif
cu ce i-ai opus rezistenta la picioruse cand ati facut exercitile alea in pat ptr pedalarea la bicicleta...ptr ac eu cred ac si la noi este probl ca de fapt nu stie sa pedaleze!!!
desi ia tot purtat tati piciorusul p pedale....
astazi am fost la un magazin de jucarii...si in sf a ascultat ca are voie sa se uite si sa probeze jucariile dar fara sa le mai rupa etichetele si cand plecam fara ca sa-i cumpar aia si aia...hi hi...sunt asa happy ca incepe si el sa inteleaga ca nu merge sa-i cumparam tot...aici a contribuit si tati...care mereu a spus ca nu tb sa incercam sa-l cumparam cu te miri ce!!!!
si de sapt trecuta foloseste si el periuta electrica ca Lucas!!!ce ma bucur ac o poate suporta!!!acum nici sa zic ca am uitat sau nu am timp sa-l spal p dinti...ca nu ma mai lasa fara sa-l spal...asa de indragostit este de periutav electrica cu masini.... liwlol.gif
despre decalotare...hmmmmmmm...noi nu am umblat la ea...mi-a fost teama sa nu se complice situatia auzind in Ro ce se intampla...dar inca nu am avut nici o probl...la vazut cand a facut 2 ani....s-a uitat si la putulica dr chiar a atins-o si s-a uitat atent la ea...si a zis ac este totul ok....
acum am vazut ca lui Draius chiar mai mult de un cm este desfacut...desi nu am umblat,nici nu am curatat vreodata ...
acum...ce sa zic...se poate intampla...cum am spus mai devreme...inca nu am avut probl....
:
Waleda este o firma f buna si scumpa si la noi...au tot tipul de uleiuri si creme... personal nu am folosit dar am vazut si al teste ac este buna...dar pretul vb.... ohmy.gif adica de 5,6 ori mai scumpa ca o crema relativ scumpa de copii doh.gif dar este si buna....
ce as face dc ar avea probl???i-as arata sotului... liwlol.gif ca doar sunt 2 barbatei....si eventual am merge al dr....
cum este vremea la voi???
la noi i trage in fiecare zi cu ploaie....cu soare!!!! liwlol.gif maine planuim de o baita de toata ziua...au deschis o baie noua...si sunt inebunita dupa ea...la pretul de 8 euro o zi intreaga cu sauna si toate minunile si afara si inauntru...si sole...sper sa putem sta ala amiaza si afara vreo 2 ore...
si-au revenit si o parte din muscatele mele....cred ac este soiul....tu ce faci iarna cu ele???
geocoto
Nu i=am sunat ca sunt sigura ca se simt minunat, ca doar este vacanta nu si vom vedea poze cand se intorc.Poate incerc totusi maine sa vad daca au roming.
Poate nu este adevarat faza cu gustatul dar asa ne=a zis un prof in facultate la obstetrica gineco cand venise vorba de ce bucataresele adevarate au cateva kg in plus.Poate nu trebuie sa o iei mot a mot(cuvant cu cuvant) ci doar ca idee..
Cand vreau sa vad daca frige pt Lucas ating doar cu buza si este suficient.Eu nu suport sa gust mancarea de felul meu.Ori mananc ori nu pui sa gust ca detest..doar dulciurile din pacate le gust si nu ma deranjeaza.. unsure.gif

Cu rezistenta la picioare i=am opus cu mana ca doar nu au ei atata forta pt mai mult.la inceput impingi tu cate un picior exact cum trebuie sa pedaleze si apoi vezi ca va face si el dupa tine.Trebuie sa o iei ca o joaca ca sa accepte.Cate putin in fiecare zi cred ca va intelege repede.Eu am cumparat arici de la magazin si am masurat cat sa curpinda pedala si piciorul si i le=am pus peste incaltari cu piciorul pe pedala ca sa nu stau aplecata km intregi.

Bravo, bravo pt dintisori.La noi este circ zilnic.Inca nu o suporta, mai ales ca este sensibil de la maselutele care ies..

Muscatele le bag in garaj langa geam.In toamna asta am sa=ti explic cum mi=a explicat si mie vanzatorul cum sa mi le salvez pt anul viitor.De anul trecut din 30 mai am 10 desi au stat in garaj si le=am udat..

V=ati distrat bine la piscina?

Oana, Rose, Petronici, Claudia, Sanziana pe unde umblati?Asteptam cateva randulete si de la voi. oFloare1.gif

Pup oFloare1.gif
Rose68
QUOTE(geocoto @ May 22 2011, 11:38 PM) *
Nu i=am sunat ca sunt sigura ca se simt minunat, ca doar este vacanta nu si vom vedea poze cand se intorc.Poate incerc totusi maine sa vad daca au roming.
Poate nu este adevarat faza cu gustatul dar asa ne=a zis un prof in facultate la obstetrica gineco cand venise vorba de ce bucataresele adevarate au cateva kg in plus.Poate nu trebuie sa o iei mot a mot(cuvant cu cuvant) ci doar ca idee..
Cand vreau sa vad daca frige pt Lucas ating doar cu buza si este suficient.Eu nu suport sa gust mancarea de felul meu.Ori mananc ori nu pui sa gust ca detest..doar dulciurile din pacate le gust si nu ma deranjeaza.. unsure.gif

Cu rezistenta la picioare i=am opus cu mana ca doar nu au ei atata forta pt mai mult.la inceput impingi tu cate un picior exact cum trebuie sa pedaleze si apoi vezi ca va face si el dupa tine.Trebuie sa o iei ca o joaca ca sa accepte.Cate putin in fiecare zi cred ca va intelege repede.Eu am cumparat arici de la magazin si am masurat cat sa curpinda pedala si piciorul si i le=am pus peste incaltari cu piciorul pe pedala ca sa nu stau aplecata km intregi.

Bravo, bravo pt dintisori.La noi este circ zilnic.Inca nu o suporta, mai ales ca este sensibil de la maselutele care ies..

Muscatele le bag in garaj langa geam.In toamna asta am sa=ti explic cum mi=a explicat si mie vanzatorul cum sa mi le salvez pt anul viitor.De anul trecut din 30 mai am 10 desi au stat in garaj si le=am udat..


V=ati distrat bine la piscina?

Oana, Rose, Petronici, Claudia, Sanziana pe unde umblati?Asteptam cateva randulete si de la voi. oFloare1.gif

Pup oFloare1.gif



ai sa vedeti citeva randuri si de la noi

Avem si noi probleme cu polipii.....noaptea respira greu si uneori chiar se ridica in fundulet.....am fost la 2 medici sa fim siguri de diagnostic....suntem pe tratament ca sa nu ne grabim cu operatia.....deja dupa o sapt parca e mai bine.....se mai trezeste noapte dat de 2-3 ori maxim....
Dupa 2 luni de gradi, vineri ne-a anuntat educatoarea ca in sfarsit a mancat si Andreea la masa cu ceilalti. Pentru ca e gradi particulara, intr-un colt au o masutade mofturosi....unde in afara de meniul comun au sandwicuri cu branzica, unt.....cereale, laptic....fructe de tot neamul...ea de acolo papa a papat pana vineri....cind in sfarsit a papat cu toti copii....azi nu stiu cum a fost caci a luat-o mamaia de la gradi....
A inceput sa mai pape.....pot zice ca daca ar papa ar lua super in greutate. A avut 15 zile in care a papat doar lapte si a rontait cereale. Acum de 10 zile papa si o portie de supa sau ciorba si inca o masa de fructe plus in jur de 800 ml lapte si se observa....ia usor in greutate....a luat in 3 saptamani supeeer.......avea 11,4 si acum avea 12,900 cu ceva hainute dar fara incaltari.....cam 12,5
Rose68
Andreea da indicatii pretioase bunicilor



Mami numai tu ai ochelari? am si eu dar de la trusa medicala (sunt ei cam mici dar la nevoie mer)

geocoto
Buna mamici,

Rose ne bucuram ca ne mai pui poze cu micuta "organizatoare".E super simpatica cu ochelarii dar parca sunt putin cam "largi" ca=i schimba fizionimia biggrin.gif .

Noi am fost la ZOO si desi a fost obositor ne=am simtit fff bine.Lucas a atipit dimineata de la 9.30 pana la 10.30 si m=am gandit ca nu o sa mai doarma de pranz si atunci ne=am urcat in masina si gata la drum cu noi doi.Este un ZOO exceptional cel mai mare din Belgia facut cu tot felul de gradini si teme, japonez(preferata mea), thai, indiene, acvative.Super.
Nu am luat aparatul la noi ca am vrut mai mult sa profitam decat sa stam la facut poze...Oricum am facut abonament deci curand ne mai ducem o data. nanner.gif
Maine mergem la dispensar si sa vedem cum mai sta Lucas desi nu am incredere in masuratorile lor...sunt pensionare voluntare care masoara si de fiecare data.. doh.gif iese altceva decat trebuie..

Pupici, oFloare1.gif
anku
buna dragelor....
Rose...printesuca ta face falcute...si ce rosie este in obraji....
va poopam cu drag
cu siguranta o sa fie totul ok din sept la gradi ...si stati bine la kg!!!
cat despre ochelari...hi hi... liwlol.gif
geocoto
Bizaaaaaaar.
Sunt cateva postari care le=am citit si postat si nu mai apar. spada.gif

Noi am fost in parcul cu animale de langa noi si am profitat si noi parintii ca nu era nimeni si ne=am dat in leagan si pe topogane.Niste nebunii de jocuri si structuri ce au acum.Una ff faina dar mai pt copii dupa 10 ani sa te cocoti prin tot felul de structuri si sa nu pui piciorul jos.La inceput am crezut ca este usor dar .. wacko.gif nu i chiar asa..

Lucas are 97,5 cm si 13.300kg.Si a fost ffff cuminte la toate masuratorile ca imi venea sa=l pup.Intotdeauna i a placut sa mearga aici ca au si loc de joaca si poate si de asta..

Pupici si sper sa avem mai mult soare ca saptamana asta a fost tare mohorat. oFloare1.gif
anku
oare de ce???
au disparut si postarile mele...si doar nu era nici reclama nici nimic....
felicitari ptr masuratori...si ptr seara minunata petrecuta impreuna in parc... tzuc.gif
anku
dc ban bine de seama mi-au disparut si 5 postari din nr de postari...hmmmmm....
am mai cautat eu fel si fel de chestii in paginile trecute...si am vazut de multe ori ca nu mai sunt anumite posturi...dar am zis ac poate mi se pare mie!!! sad.gif
anku
fetelor...grija la castraveti!!!salata si rosii...salata numai cea care are frunza!!!!
dar castravetii jale!!!
poate ati auzit de virusi si boli ...ptr acre deja au murit aici in bratele medicilor 7 persoane!!!
initial s-a spus ca este vb de productia de legume din N Germaniei...ca zilele trecute sa se descopere ca rosiile din Spania sunt contaminate[almeria]...dar castravetii e cel mai jale!!!
azi au descoperit aceeasi bacterii si in castravetii din culturile din Olanda!!!!
am auzit ac este vb de ceva f sever..si ca inca nu au leac...mori efectiv p mana lor...nu stiu nici de ce a aparut asa ceva...si nici nu stiu dc si alte fructe si legume sunt ok!!!se fac si se cerceteaza in continuare 24 din 24 analize peste analize...dar la cat se importa si exporta...va dati seama...
ieri ewrau 600 pers infestate...azi sunt deja 900 numai aici in Germania dar am auzit ac sunt destuio si in Spania...si chiar in 13 tari...unde se exporta legume din Spania,Geramania si Olanda!!!
asa ca...zau ca nici nu stiu ce sa mananc!!!
cand ma apucasem si eu de salataa...chiar am miram zilele trecute de ce o fi totul asa de ieftin...totul redus chiar si 70% ma refer la legume...nu le mai cumapara nimeni!!!am luat si eu un castravete...dar il arunc....+ca ieri am aruncat toata salata din fridgider...iar acum stau sceptica la rosii...initial stiam ca este numai N Germaniei infestat...si cand am vazut p rosii scris Spania...am zis...las ac-i bine...si azi ce citesc in ziare???ca de fapt e si mai grav din Spania....si nou acum au gasit si in productia din Olanda....,
eu am zis ca iau o pauza totala de legume cel putin vreo 5 zile sa vad ce gasesc astia....aveti grija sa nu mancati din Germanai rosii,salata si ami laes castraveti[respectiv N,catre port,zona Hamburg,ce are cod cu 2 incepand,Spania zice ca ar fi numai o zona tot asa...cat despre Olanda este inca noutate!!! sad.gif
geocoto
Nu ma dau reply ca poate din cauza asta...se sterg anumite postari.Habar nu am.Dar la cat de greu imi da voie sa ma loghez...nici nu am cu cine sa ma cert.

Ce sa=ti spun Anku intotdeauna s=a facut propaganda cu diverse chestii, nu mai stii ce este adevarat si ce este fals.Acum trebuie sa mergem si noi la cumparaturi si voi lua legume congelate si le voi fierbe.
Ce sa zic suntem prea multi pe planeta asta si mai sunt si proiecte de exterminare..In Olanda stiam ca totul este modficat genetic si in Spania vine totul din State deci la fel dar si in Germania care mi se pare o tara cat se poate de safe..ce sa zic.

De salata stiam de cand eram gravida ca nu trebuie sa mananc dar din cauza toxoplasmozei nu altceva..

Adriaaaaaana cand va intoarceti?

Un weekend linistit in continuare oFloare1.gif
anku
forumul se muta p un alt server.....asa poate nu vor mai fi probl la logare....hi hi....
am inteles ca si p alte topicuri sunt astfel de probl.....dar ca o sa revina postarile dupa aceea....

Geo....exact la asta m-am gandit si eu azi dim...ca iau congelate....
dc ai Aldi....poti incerca legumele lor bio dar fara mirodenii...numai simple....brocoli si conopida...si parca inca ceva....super bune...cred ca sunt singurele legume care au gust....noi punem si sos olandez peste...luam ala redus in grasime de la Thomis...si este super gustos....
sunt 10 morti astazi....si cica la Hamburg au gasit maram un vaccin...iar cei de la Munster il testeaza....hmmm...cata incredere putem avea totusi intr-un astfel de vaccin????
nu am stiut de faza cu Olanda...ce mai gasesti de alimentatie...da-mi si mie...ca ma intereseaza....
ce face Lucas????
hi hi...si eu de abia astept p Adriana sa ne povesteasca cum a fost si sa vad niste pozici cu ei....


la noi cred ca au inceput intrebarile...i turuie gura toata ziua numai cu intrebari....+modul lui alert de a alerga...dc ma duc in oras cu el...vreo 6 ore simt ca am lucrat 12 ore de noapte.... liwlol.gif

am un chef de plecat p undeva....maine!!!!
eu am pregatit ceva mancare de drum...dar nu stiu unde mergem....
luni cica 30 grade....direct la baie toata ziua...
marti incep pregatirea ptr examenul Goethe...sa-l am si p asta sa-l pun langa toate cand trimit Cv-URI...ca toata lumea este sceptica cu lb cand vede ca sunt aici numai de 2 ani jumate si ca vreau sa fac o calificare....poate dc le pun si examenul asta ...doamne ad sa am rezulatate bune....
azi am fost la o scoala...de asistent laborant...mi-as dori sa fac....dar...chimia...bat-o vina!!!!cand am vazut laboratoarele...doamne ce frumos ar tb sa fie....
eu zau ca nu mai stiu p unde sa apuc....
dar mi-am dat seama ca sunt indragostita de hainele albe liwlol.gif mi-au ramas si mie hainele de la practica....le ador...pantalonii...i port.... liwlol.gif
va poopic cu drag!!!! tzuc.gif
anku
niste pozici cu noi...ca tot este asa de liniste....

acum vreo 2 sapt




anku
p centru...locul lui preferat de balaceala....
cate 3-4 body-uri iau de schimb cu mine.... liwlol.gif

anku
poza de azi dim...
isi revin muscatele
anku
geocoto
Stii aici multi fermieri sunt ajutati de stat ca sa reziste si sa functioneze, dar cei belgieni nu daca vin emigranti gata le dau fonduri daca cer.Dar un fermier cu 27.000 de pui nou nascuti de unde sa poate sa=i urmareasca sa nu moara si daca mananca bine?Le dau "vitamine" adica antibiotice si hormoni.Sunt obligati de guvern practic ce anume sa le dea ca sa fie acceptati pe piata.
Iar cu Spania eu eram convinsa ca este super ok la capitolul fructe si legume pana am vazut un documentar german despre cum Spania este sub controlul Statelor Unite, adica numarul unu la produse modificate genetic.Dar nimeni nu indrazneste sa spuna nimic decat daca se intampla vreun dezastru in masa si nu poate fi musamalizat.
Iar in Olanda multe legume si fructe nu se mai coc din cauza morilor de vant care au schimbat temperatura la sol.Asa au creat noi posibilitati de a face fructe, oricare ar fi alea....

Lucas este un razgaiat si un uricios zilele astea spada.gif .Am fost la Biserica si de obicei dupa Impartasanie toti copiii merg intr=o camera si se joaca.Lucas il trezisem din somn ca sa intre la impartasit si era asa ranchiunos ca imi venea sa intru in pamant.Dadea cu palma in doamna profesoara spada.gif , in copii oricine i se adresa.Acasa nu l=am mai bagat nici noi in seama pana nu si=a facut circul si azi era in plan sa il ducem la fini , nici asta nu s=a intamplat drept pedeapsa.
Nu mai ma pun la mintea lui, il las sa treaca perioada asta si ii explic cu calm ce=i voie si ce nu.Sper sa treaca faza cu altoitul ca il leg de maini la scoala daca aud asa ceva.Toti vor zice ca asa l=am invatat noi sau ca noi il lovim acasa.. unsure.gif wacko.gif

Este soare dar bateeeeeeeeeeeeeeeeeee un vant de ramai cu durere de cap.Poate ne incumetam totusi sa iesim.. oFloare1.gif
geocoto
QUOTE(anku @ May 28 2011, 09:28 PM) *
poza de azi dim...
isi revin muscatele


Foarte simpatic Darius.Si vad ca si lui tare ii mai place apa si masinariile care nu sunt tocmai pt ei.Wow ati reusit sa va urcati intr=o motocicleta de politist nanner.gif .Super.
Asa cald este la voi de maneca scurta?

Iar muscatele tale arata ff bine.Te refereai ca nu fac flori sau ce nu le mergea?

La noi bate vantul tare oricat de cald ar fi ..
anku
Multumim de complimente dragilor
da...au fost cateva zile calde tare...dar dim sunt cam 12 grade....dar...iese dezbracat...cred ca s-a cam si calit...in casa este f cald indiferent de anotimp...[iarna afar sunt -20 iar in casa 23 grade fara incalzire si cu un geam permanent deschis]si dim iasa deja in balcon la baietii care lucra in blocul vecin sa le zica Hallo..mai rau este ac si ei il tot cheama...este de ajuns sa zica unu Hallo...
le-am schimbat pamatul ....inca odata...si le dau ceva la muscate....am obs ca unele cresc...se inalta...si altele infloresc liwlol.gif si le trag la o parte cand ploua....ptr ca stiam ca ploaia este acida uneori si le arde...dar acum po luan erau dezastru!!lasa ca le-am fotografiat.... liwlol.gif
eu anul trecut am avut unele primite cadou de la o vecina...a plecat in concediu si m-a intrebat dc nu le vreau eu...si mi-au murit iarna.... ohmy.gif
ai idee de o planta de ghiveci mare...care nu necesita un mediu special iarna...???ceva stil pomisor...asa vrea bradut...ca ador bradutii....dar...
a suflat si la noi vantul ...am fost cu zmeul....si cu bicicletele...as fi vrut sa merg si in oras....dar...m-am intors acasa si baietii au ramas in parc....nu ne-am potrivit cu planurile.... sad.gif
de Spania...am vazut eu ca nu au nici un D-zeu cam tot ce vine de la ei....dar chiar in halul asta....
sper sa treac asi faza asta...sa ma apuc de salata mea....ca-mi mergea bine cu ea...nu-mi tb nici dressing sa-mi iasa p mine...mai bine nici ca se putea...
ma duc sa-mi facsi eu rondul macar in seara asta...ca azi dim ma cam apucat pofta de ciocolata la cafea...si am mancat 4 bombonele de la Merci liwlol.gif ...4 sa-mi ajunga...ciocolata da dependenta....
simina_ana
Ciao fetele....am ajuns si noi in sfarsit acasa....si m-am luat cu mainile de cap...ca e atata praf...de unde...nu stiu....asa ca de maine intru iar la program de sclava biggrin.gif
Nu mai pot acum de oboseala....dar maine sper sa reusesc sa intru sa va povestesc si sa selectez poze sa va aratam ce-am facut noi.....am 1700 de poze...asa ca am de cautat prin ele liwlol.gif
Va pupic si ne auzim maine....
anku
QUOTE(simina_ana @ May 29 2011, 10:32 PM) *
Ciao fetele....am ajuns si noi in sfarsit acasa....si m-am luat cu mainile de cap...ca e atata praf...de unde...nu stiu....asa ca de maine intru iar la program de sclava biggrin.gif
Nu mai pot acum de oboseala....dar maine sper sa reusesc sa intru sa va povestesc si sa selectez poze sa va aratam ce-am facut noi.....am 1700 de poze...asa ca am de cautat prin ele liwlol.gif
Va pupic si ne auzim maine....

geocoto
QUOTE(simina_ana @ May 29 2011, 10:32 PM) *
Ciao fetele....am ajuns si noi in sfarsit acasa....si m-am luat cu mainile de cap...ca e atata praf...de unde...nu stiu....asa ca de maine intru iar la program de sclava biggrin.gif
Nu mai pot acum de oboseala....dar maine sper sa reusesc sa intru sa va povestesc si sa selectez poze sa va aratam ce-am facut noi.....am 1700 de poze...asa ca am de cautat prin ele liwlol.gif
Va pupic si ne auzim maine....


Oooo Adriana noi abea asteptam sa ne spui ca totul a fost minunat si tu ne iei ca ai praf in casa.. doh.gif

Bine ati revenit dragilor si sper ca v=a priit vacanta. oFloare1.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ May 29 2011, 11:49 PM) *



QUOTE(geocoto @ May 30 2011, 03:01 PM) *
Oooo Adriana noi abea asteptam sa ne spui ca totul a fost minunat si tu ne iei ca ai praf in casa.. doh.gif

Bine ati revenit dragilor si sper ca v=a priit vacanta. oFloare1.gif



Ce m-ai facut sa rad de remarca mea....se vede ca sunt obsedata rau liwlol.gif ...
Bine v-am regasit dragele mele....si mie mi-a fost dor de voi....si zilnic m-am gandit la voi.....ma mancau palmele sa intru la net intr-o seara sa va salut biggrin.gif
O sa va scriu diseara aventura noastra....de fapt programul de batrani...ca cu piticul dupa noi nu ne-am permis mare lucru...Per ansamblu a fost ok....dar luat la bani marunti am gasit tot felul de chitibusuri care nu ne-au placut...si nu suntem fitzosi ca sa spui ca facem mofturi....
Tot diseara o sa pun si cateva poze....cred ca o sa le iau pe zile...ca am atat de multe ca nu stiu care sa o pun...
Pana diseara ma ocup de casa ca m-e groaza....spal de dimineata intr-una....fac ordine....acum il astept pe tati sa vina de la birou si sa-l ia pe Iancu afara ca de dimi nu l-am scos ca avea putina febra...acum vad ca e ok.....
Va pupic....si revin pe searaa....
anku
uffffff...acum ne-am intors si noi....
am fost la baie...si sincer nu cred ca voi mai repeta faza singura....dc vrea Mishu sa vina si el ca sa am ajute cu Darius
am stat cu bulendrele impachetate in carucior....ac tb sa fiu pregatita sa fug cu caruciorul peste tot dupa Darius...nu mai sta nicaieri...zici ca are ceva...ca sa nu zic ac nu se mai preocupa absolut deloc singur...si cand o face...si cand o face ,o face ac sa se impuna in fata altora ca el este oNCLE CHEFasa le si spune copiilor ac el este Oncle chef...nu stiu de unde are aspiratii de astea ca eu una nu am aspiratii de astea de sef...si nici nu am avut....
si ca sa fie tacamul perfect...s-a jucat la o corabie al locul de joaca...si a bagat capul p geamul corabiei cum ar fi....sa spuna copiilor ce erau deja inauntru Hallo...si 2 baieti de 7-8 ani i-au aruncat un pumn de nisip in ochi...saracu nici n-a plans...dar apoi mi-a spus ca il doare ochiul stang...si cand ma uit...ochiul rosu!!! nervi.gif degeaba am stat eu al 2 pasi mici de el...ca nici prin cap nu mi-a trecut ca cineva poate face asa ceva...cu atat mai mult copii maricei....degeaba i-am intrebat dc sunt prosti!!!ca faptul a fost consumat!!!au si sters-o de altfel in urmatoarele 20 sec de acolo...ca de mai erau acolo cand am vazut c se inroseste ochiul i strangeam de gat...de copii asociali ce sunt!!!ca asa sunt majoritatea ....
am fost la punctul de urgente al baii si i-am spus cum a fost totul...s-auitat in ochi...dra a zis ca nisip nu este in ochi sa fi zgariat cristalinul din cate poate vedea el...dar roseata indica ceva nu tocmai bine...si sa ma duc maine dim la dr pediatru ca sa hotarasca el...si eventual sa mergem si la oftalmolog...dar mi-a zis sa stau linistita ca vederea nu si-o pierde dar nici ca este de neglijat!!!
asa ca maine dim...direct ma infintez la dr...cred ac nici nu dorm....de suparare,de ciuda...etc
azi dim scotea si un sunet aiurea masina de spalat...asa ca l-am chemat p Mishu...si-a bagat ghearele in ea...si bineinteles ca a facut in 6 ore cat am fost eu plecata si un scurtcircuit...asa ca de data asta cred ca este stricata de-a binelea!!!!iar eu masina de 3 lulele nu iau....am vazut una Bosch care ar fi in genul asteia...800 euro...
asa ca ...franele 600 euro,verificarea masinii 100 euro+masina de spalat 800...si se duse 1500!!!
ba in seara asta ,...cand sa intru p mail...nu-mi mai dadeau voie...ca vezi doamne adresa a fost compromisa....macar am rezolvat-o...i-am dat alta parola si a mers...cred ca am virus ascuns care cam urmareste ce fac!!!!
Geo....azi am cumparat rosii din Belgia!!!si salata din CHina!!! wink.gif si am si mancat...acum...dc ma apuca tb mare...stiu de unde este!!!! biggrin.gif
doamne...azi erau 7 feluri de rosii in magazine...din Olanda,Din Spania vreo 2 tipuri,inca citesc p eticheta si era scris Almeria...te crucesti...cum mai aduc ei din Almeria rosii cand stiu ca acolo este epicentrul teror????
mai erau din Germania,din Belgia ...as ca am luat din Belgia!!!
ma intreb...oare de ce nu aduc din Italia????
oricum...de toate felurile...si nici unele bune ca alaea din Ro...numai rosii mananc cand ajung acasa!!!! liwlol.gif
ai vreo parere de ochiul lui Darius????
voi ce mai8 faceti???
mai sufla vantul la voi??? tzuc.gif
anku
QUOTE(simina_ana @ May 30 2011, 02:59 PM) *
Ce m-ai facut sa rad de remarca mea....se vede ca sunt obsedata rau liwlol.gif ...
Bine v-am regasit dragele mele....si mie mi-a fost dor de voi....si zilnic m-am gandit la voi.....ma mancau palmele sa intru la net intr-o seara sa va salut biggrin.gif
O sa va scriu diseara aventura noastra....de fapt programul de batrani...ca cu piticul dupa noi nu ne-am permis mare lucru...Per ansamblu a fost ok....dar luat la bani marunti am gasit tot felul de chitibusuri care nu ne-au placut...si nu suntem fitzosi ca sa spui ca facem mofturi....
Tot diseara o sa pun si cateva poze....cred ca o sa le iau pe zile...ca am atat de multe ca nu stiu care sa o pun...
Pana diseara ma ocup de casa ca m-e groaza....spal de dimineata intr-una....fac ordine....acum il astept pe tati sa vina de la birou si sa-l ia pe Iancu afara ca de dimi nu l-am scos ca avea putina febra...acum vad ca e ok.....
Va pupic....si revin pe searaa....

asteptam asteptam...vezi ca ti-am lasat si eu vreo 2 mailuri...sa-mi zici dc iti place!!!!
astept cu nerbadare pozite cu voi....
hi hi...iti inteleg uimirea vis-a vis de praf....
! sad.gif
tu cum te simti????
geocoto
QUOTE(anku @ May 30 2011, 09:02 PM) *
uffffff...acum ne-am intors si noi....
am fost la baie...si sincer nu cred ca voi mai repeta faza singura....dc vrea Mishu sa vina si el ca sa am ajute cu Darius
am stat cu bulendrele impachetate in carucior....ac tb sa fiu pregatita sa fug cu caruciorul peste tot dupa Darius...nu mai sta nicaieri...zici ca are ceva...ca sa nu zic ac nu se mai preocupa absolut deloc singur...si cand o face...si cand o face ,o face ac sa se impuna in fata altora ca el este oNCLE CHEFasa le si spune copiilor ac el este Oncle chef...nu stiu de unde are aspiratii de astea ca eu una nu am aspiratii de astea de sef...si nici nu am avut....
si ca sa fie tacamul perfect...s-a jucat la o corabie al locul de joaca...si a bagat capul p geamul corabiei cum ar fi....sa spuna copiilor ce erau deja inauntru Hallo...si 2 baieti de 7-8 ani i-au aruncat un pumn de nisip in ochi...saracu nici n-a plans...dar apoi mi-a spus ca il doare ochiul stang...si cand ma uit...ochiul rosu!!! nervi.gif degeaba am stat eu al 2 pasi mici de el...ca nici prin cap nu mi-a trecut ca cineva poate face asa ceva...cu atat mai mult copii maricei....degeaba i-am intrebat dc sunt prosti!!!ca faptul a fost consumat!!!au si sters-o de altfel in urmatoarele 20 sec de acolo...ca de mai erau acolo cand am vazut c se inroseste ochiul i strangeam de gat...de copii asociali ce sunt!!!ca asa sunt majoritatea ....
am fost la punctul de urgente al baii si i-am spus cum a fost totul...s-auitat in ochi...dra a zis ca nisip nu este in ochi sa fi zgariat cristalinul din cate poate vedea el...dar roseata indica ceva nu tocmai bine...si sa ma duc maine dim la dr pediatru ca sa hotarasca el...si eventual sa mergem si la oftalmolog...dar mi-a zis sa stau linistita ca vederea nu si-o pierde dar nici ca este de neglijat!!!
asa ca maine dim...direct ma infintez la dr...cred ac nici nu dorm....de suparare,de ciuda...etc
azi dim scotea si un sunet aiurea masina de spalat...asa ca l-am chemat p Mishu...si-a bagat ghearele in ea...si bineinteles ca a facut in 6 ore cat am fost eu plecata si un scurtcircuit...asa ca de data asta cred ca este stricata de-a binelea!!!!iar eu masina de 3 lulele nu iau....am vazut una Bosch care ar fi in genul asteia...800 euro...
asa ca ...franele 600 euro,verificarea masinii 100 euro+masina de spalat 800...si se duse 1500!!!
ba in seara asta ,...cand sa intru p mail...nu-mi mai dadeau voie...ca vezi doamne adresa a fost compromisa....macar am rezolvat-o...i-am dat alta parola si a mers...cred ca am virus ascuns care cam urmareste ce fac!!!!
Geo....azi am cumparat rosii din Belgia!!!si salata din CHina!!! wink.gif si am si mancat...acum...dc ma apuca tb mare...stiu de unde este!!!! biggrin.gif
doamne...azi erau 7 feluri de rosii in magazine...din Olanda,Din Spania vreo 2 tipuri,inca citesc p eticheta si era scris Almeria...te crucesti...cum mai aduc ei din Almeria rosii cand stiu ca acolo este epicentrul teror????
mai erau din Germania,din Belgia ...as ca am luat din Belgia!!!
ma intreb...oare de ce nu aduc din Italia????
oricum...de toate felurile...si nici unele bune ca alaea din Ro...numai rosii mananc cand ajung acasa!!!! liwlol.gif
ai vreo parere de ochiul lui Darius????
voi ce mai8 faceti???
mai sufla vantul la voi??? tzuc.gif


Of Doamne prin cate vor mai trece pana la maturitate.Si noua ne ies peri albi nu alta nervi.gif .Eu parca vad dinainte cum isi prinde mana la toate sertarele si usile pe care le tranteste cu o rapiditate... doh.gif

Eu aveam in casa picaturi sterile si se numeau Ophtamesone.I le=am dat soacrei sa i le duca unui copil in tara ca acolo nu se mai gasesc.Altceva ce sa=ti zic mai bine nu pui nimic daca nu se plange pana maine ca fiind iritat deja poti face mai mult rau.Nu am trecut prin asa ceva deci nu ma pricep ff tare.
Sper sa nu fie nimic pana la urma.
Nu=i vina ta, nu ai cum sa=l ocrotesti chiar de toate.Gandeste=te cum va fi cand va merge la gradi, cate se mai intampla si acolo.

Cand am fost la biserica am stat si eu cu Lucas la scoala parohiala impreuna cu copiii.Si un copil cerea sa faca pipi, iar profesoara din comoditate i=a zis sa se mai tina si el putin (adica 40minute) pana se termina slujba.M=am inrosit la fata de felul oamenilor de a fi.I=am sugerat sa=l duca la mamica lui dar bietul copil s=a rusinat si nu a mai vrut.
Imaginati=va cat m=am chinuit eu cu Lucas daca am vazut ca nu mai vrea pampersul , m=am trezit noptile si de 5 ori daca copilul cerea si o doamna fara prea mult stres il invata sa se tina pe el... sad.gif

Am lasat copilul la el in camera si vad ca nu ma striga deci a adormit desi se cam certa cu mine ca vrea sa vada Miau, miau (Pisicile aristocrate).

Ma duc sa vad ce film am inregistrat sa ma rasfat. oFloare1.gif
anku
am zis azi dim sa dau totuis tel la 8 fara zece minute sa vad cand ma poate primi ....
la care asistenta mi-a dat la tel p dr...i-am explicat ce si cum....m-a intrebat dc este nisip in ochi,dc sunt lipiti ochii ...i-am zis ca nu...acum, vad ca nici nu mai lacrimeaza si parca parca nu mai este asa rosu!!!la tot cazul...a zis ca nu are ce-i face dc nu este nisip in ochi...si ca sa fiu atenta sa-l spal p ochi cu apa curata si asta a fost tot!!!!convorbire la tel....ca ne vedem dc nu se trece roseala in 10 zile!!!
asa ca nu-mi ramane decat sa am incredere in el...pana acum nu a dat gres niciodata dr asta pediatru...desi cateodata mi-a dat niste tratamente ptr copil...adica nimic...de am ramas muta...dar m-am abtinut sa critic chiar si in gandul meu...din respect ptr el ptr ca mereu copilului ia mers bine ...

mergem si noi p afara...
masina este moarta....mai ales dc ia facut si el un scurtcircuit wife.gif m-am uitat la teste....ar fi si una de la Siemens care ar costa 570 euro online...far a uscator incadrat...si asa nu-l foloseam!!!numia ca Mishu e mai incet de 2 ori decat oamenii inceti iar eu am deja un cos de rufe de spalat!!!m-am dus ieri jos cu blugii la masina de spalat in spalatorie...2.50 p un program simplu de spalare la 40 grade!!!se necesita sa fac cumva sa-l conving sa ia odata masina de spalat repede....ca imi e ciuda cand bag atatia bani la masina de jos!!!!

ce face Darius???plangeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee....pai cand a fost copil mic de o luna....a fost floare la ureche....cine zice ca atunci e greu se inseala!!!!doamne de mi l-ar primi si mie la gradi macar din ianuarie 2012 ca simt ca nu mai pot!ciudat este ca uneori este cel mai intelegator copil...poti vb cu el....afectiv...
bineinteles ca in noaptea asta nici nu a dormit!!!!6 treziri!!!si somn f agitat!!!la un moment dat plangea adica urla asa...ca nu are ce face!!!de plictiseala.....la 6 dim sforaia tata de rupea patul...asa ca sunt la apel de 6 dim....
spuneti cum ati inceput cu olita...ca ma apuca pandaliile...nu vrea sa stea p olita si nici p Wc! mai mult de 2-3 minute!!!ba mai nou nu mai vrea nici sa-l schimb...i place sa stea ud!!!! wife.gif cum ati facut???Mishu spune ac dc nu porneste de la el nu am ce-i face....dar...chiar nu stiu....acum ar tb sa inceoem sa batem fierul....si Darius...nu are nici o jena in a sta ud..
primul pas ce l-am facut a fost sa nu-i mai iau pampers chilotel ca sa-l tina mereu uscat...cu i-am luat niste scutece de la Dm...ca sa se simta ud...l-am lasat de cateva ori si far apampers...mi-a zis ca el face in Wc acasa pipi...s-a cerut de cateva ori...dar cand il pun nu mai face!!!! sad.gif
anku
QUOTE(geocoto @ May 25 2011, 06:56 PM) *
Buna mamici,

Rose ne bucuram ca ne mai pui poze cu micuta "organizatoare".E super simpatica cu ochelarii dar parca sunt putin cam "largi" ca=i schimba fizionimia biggrin.gif .

Noi am fost la ZOO si desi a fost obositor ne=am simtit fff bine.Lucas a atipit dimineata de la 9.30 pana la 10.30 si m=am gandit ca nu o sa mai doarma de pranz si atunci ne=am urcat in masina si gata la drum cu noi doi.Este un ZOO exceptional cel mai mare din Belgia facut cu tot felul de gradini si teme, japonez(preferata mea), thai, indiene, acvative.Super.
Nu am luat aparatul la noi ca am vrut mai mult sa profitam decat sa stam la facut poze...Oricum am facut abonament deci curand ne mai ducem o data. nanner.gif
Maine mergem la dispensar si sa vedem cum mai sta Lucas desi nu am incredere in masuratorile lor...sunt pensionare voluntare care masoara si de fiecare data.. doh.gif iese altceva decat trebuie..

Pupici, oFloare1.gif

deci la gradina zoologica din Bruxells???
imi inchipui ca o fi frumos...si aici in orasele mari au gradini zoologice de te plimbi cate o zi prin ele si nu reusesti sa o vezi toata...si ceea ce este cel mai imp...fara animale chinuite !!!dar si preturile piperate....
deci asteptam pozite cand mai mergeti....
am uitat sa-ti spun ca si-au revenit muscatele....au inceput sa infloreasca....
da...sa-mi spui cum faci iarna...eu citisem undeva ca maram tb duse in pivnita la intuneric....dar sunt sceptica
hi hi...stai lini...la noi masuratorile le face asistenta medicala...dar la masurat inaltimea i iasa si ei aiurea ...ptr ac domnia sa nu sta...din ce l-am masurat ieri eu...imi iesise exact 99 cm liwlol.gif dar cred ca in caietel scrie cu totul altceva la 2 anisori... hi.gif liwlol.gif
noi acum suntem intre marimea 92 si 98...si asa este aiurea...ba mic...ba mare ....
imi merge si mie greu forumul...ca nu prea se incarca....si nu este de al noi...ca pa alte pagini merge brici....
Ca sa scriu mesajul asat si sa-l postez...2 ore...l-am scris...l-am copiat...ca nu se mai incarca deloc....si acum iar am deschis forumul si in sf sper sa mearga sa se posteze.... smile.gif
noi am fost la strand...am planuit si azi...dar vad ac sufla vantul destul de rece...in ciuda faptului ca au anuntat 26 grade...asa ca plecam in oras.... biggrin.gif
poop tzuc.gif
anku
apropos....s-a miscat cantarul 800 grame....in minus de data aceasta biggrin.gif ....dar am cam sarit turele de jogging de 4 zile...in seara asta musai.... rolleyes.gif

zi-mi si mie o tb...poate stii tu!!!eu am auzit fel si fel de explicatii...oricum,....e clar ca nu am voie sa bag benzina in rezervor....au mai fost cazuri in care au luat foc in timp ce puneau bentina in rezervor....si au spus ca este si din cauza ca unii oameni sunt incarcati nu stiu cum,....si au spus ca oamenii care se stiu...sa nu se apropie de pompe ca sa inacarce benzina...sau chiar si din bidon...ptr ac este periculos...
ma electrizez si curentez....si la carucior si la bicicleta copilului!!!dar asa de tare ac ma scutura .... de ma ia cu dureri de cap:doh: ba cateodata mai curentez si oamenii...dar rar...
sau ieri m-am dus intr-un magazin de lampi si electro...p tot ce am pus mana m-am curentat sa zic asa...de p bune ac ma durea capul si ma saturasem la sf.... doh.gif
geocoto
QUOTE(anku @ May 26 2011, 11:29 AM) *
apropos....s-a miscat cantarul 800 grame....in minus de data aceasta biggrin.gif ....dar am cam sarit turele de jogging de 4 zile...in seara asta musai.... rolleyes.gif

zi-mi si mie o tb...poate stii tu!!!eu am auzit fel si fel de explicatii...oricum,....e clar ca nu am voie sa bag benzina in rezervor....au mai fost cazuri in care au luat foc in timp ce puneau bentina in rezervor....si au spus ca este si din cauza ca unii oameni sunt incarcati nu stiu cum,....si au spus ca oamenii care se stiu...sa nu se apropie de pompe ca sa inacarce benzina...sau chiar si din bidon...ptr ac este periculos...
ma electrizez si curentez....si la carucior si la bicicleta copilului!!!dar asa de tare ac ma scutura .... de ma ia cu dureri de cap:doh: ba cateodata mai curentez si oamenii...dar rar...
sau ieri m-am dus intr-un magazin de lampi si electro...p tot ce am pus mana m-am curentat sa zic asa...de p bune ac ma durea capul si ma saturasem la sf.... doh.gif


wacko.gif wacko.gif Valeu imi dau seama ce senzatii ai cand ti=e frica sa pui mana sa nu "ti=o iei"..
Pateam si eu cand eram mai mica si mama pateste inca destul de des..
Ideea este sa ai grija ce haine imbraci care sa nu electrizeze, mai bine pui putin mai mult balsam de rufe.Si cand n=ai ce face si esti in public atingi intai un deget si apoi toata mana. biggrin.gif Doare mai putin.
Este chestie de termoreglarea corpului.Ai de obicei extremitatile reci?Nas, urechi, maini, picioare?

Nasol ce sa zic..Nu ma pricep ff bine.Iti urez zile fara "incidente"..

Am fugit la dispensar.. oFloare1.gif

geocoto
QUOTE(anku @ May 31 2011, 11:20 AM) *
convorbire la tel....ca ne vedem dc nu se trece roseala in 10 zile!!!
asa ca nu-mi ramane decat sa am incredere in el...pana acum nu a dat gres niciodata dr asta pediatru...desi cateodata mi-a dat niste tratamente ptr copil...adica nimic...de am ramas muta...dar m-am abtinut sa critic chiar si in gandul meu...din respect ptr el ptr ca mereu copilului ia mers bine ...


ce face Darius???plangeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee....pai cand a fost copil mic de o luna....a fost floare la ureche....cine zice ca atunci e greu se inseala!!!!doamne de mi l-ar primi si mie la gradi macar din ianuarie 2012 ca simt ca nu mai pot!

spuneti cum ati inceput cu olita...ca ma apuca pandaliile...nu vrea sa stea p olita si nici p Wc! mai mult de 2-3 minute!!!

primul pas ce l-am facut a fost sa nu-i mai iau pampers chilotel ca sa-l tina mereu uscat...cu i-am luat niste scutece de la Dm...ca sa se simta ud...l-am lasat de cateva ori si far apampers...mi-a zis ca el face in Wc acasa pipi...s-a cerut de cateva ori...dar cand il pun nu mai face!!!! sad.gif


Chiar ma gandeam la voi ce ati facut cu ochisorul.Spala la exterior cu musetel adica cand vrei sa=l stergi daca mai lacrimeaza. nu ai decat sa astepti ce sa faci..

Cu gradi cred ca trebuie sa fi mai insistent, sa mergi acolo mai des si sa vezi pe ce loc va situati .Ca la noi pe unde l=am inscris ne=au zis ca ne tin la curent de Pasti dar a trecut Pastele de mult si nu am primit nimic dar nici eu nu am insistat cu telefoane si e=mailuri.

La olita cum zice si sotul tau daca nu vrea si copilul putin...mai greu pt tine.Ideal este sa incepi la trezire.Cand se trezeste hop la oala.Dar sa nu fii stresata in jurul lui ci dimpotriva sa=i dai ceva ffff interesant sa=l tina acolo.Si sa comentezi cu el, uite acum vine pipi si se duce in oala sau mai stiu eu ce alte fraze.Lucas a avut o perioada cand a fost constipat si fugea de oala altfel pt el oala este amuzant ca ne tine in jurul lui.
Pe strada eu am la mine o sticla cu capac sau pahar dar care l=am folosit si acasa nu sa=l vada pe strada prima data si cand imi zice pipi ii pun paharul si face in el.
V=am zis noi l=am lasat dezbracat vara trecuta si a mai scapat kk si prin casa, dar a inceput sa constientizeze ce face asa, plus ca Alda fiind fetita incepuse sa o imite pe ea sa faca pipi ca fetitele liwlol.gif .Si ii spuneam de fiecare data ce face ca sa nu fie ceva de gen science fiction.

Adriana ce faceti v=ati revenit dupa drum?

oFloare1.gif
geocoto
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

Anku te urmareste stafia pe forum...Abea ti=am citit postarile si acum nu mai sunt dar au aparut altele care disparusera.


Bizaaaaaaar rau de tot blush.gif doh.gif
anku
mda...am vazut ca au reaparut postarile....
hi hi.... liwlol.gif
am fost afara vreo 2 ore ac a ainceput ploaia ...si a dormit de amiaza si el vreo 40 min....
mda...delicata tb cu oala...
acum vreo sapt nicio nu-l pot lasa sa faca pipi in pantaloni ca nu am masina de spalat!!!! doh.gif
de undeva tb sa incepem si noi.,...ca e timpul....!!!
cu gradi...au spus la gradi unde am lucrat eu ca este primul p lista de asteptare in ianuarie...iar la gradi aia unde a foost el botezat cu care v-am pus pozite ar fi al 2-lea p lista de asteptare!!!buba este ca am inteles de la directoaea de unde am lucart eu ca statul le-a impus sa mai ia la gradinita copii sub 3 ani numai in cazuri mai dificile altfel nu...de aceea trag speranta din ianuarie dc nu sunt ocupate toate locurile intre timp..in ianuarie ar avea si el 3 anisori...
doamne ce trece timpul.... doh.gif 3 ani!!!! doh.gif

ce sod era Lucas cand facea ca si Alda!!! liwlol.gif
chiar asa Adriana ...ce-i cu voi????
Andymar
Salutare! Mai am un pic si va spun buna dimineata, vad ca numai la ore mici ma bag si eu in seama.
Dar va citesc zilnic de pe telefon, de scris nu pot ca asa de greu se incarca...

Ce sa va zic, tati si Selena sunt in culmea fericirii ca o sa mai avem un barbat in casa. Nu ca eu n-as fi, dar ma stresez sa aleg un nume frumos. Pana acum ne-am pus de acord sa fie primul nume Mihai, de la tatal nasei mele care nu mai traieste dar mi-a fost foarte drag... la al doilea ne tot gandim. Sa stiti ca nu-mi strica niste pareri. Mi-ar fi placut Alexandru dar avem o gramada in familie, si sotul e al doilea nume, si socrul, fratele meu, bunicul...

Anku m-a luat putin nostalgia cand ziceai de cei 3 ani. Uite ce copii mari avem, cum trece vremea. Selena e si ea in faza intrebarilor, imi face capul calendar. In ultima vreme s-a smecherit, pune doar intrebari la care le stie raspunsul si eu ca s-o fac mandra ii zic ca nu stiu si imi raspunde ea. Si deja stie 2 poezii si 2 cantecele, cate unul din fiecare il zice singura pana la capat iar celelalte cu un pic de ajutor de la mami.
E si ff dragastoasa cu bebe, dimineata ma pupa pe burta si zice "ce faci bebe, te-ai tezit? hai jocute cu mine!". Si daca o intreaba cineva cum il cheama pe bebe, raspunde "Mihaitza".

Apropo de intrebari, duminica am fost la o inmormantare si mi-a pus niste intrebari.... am ramas traznita de cat de multe pricepe. Ca de ce a murit, a fost bolnav? Ca daca s-a dus la ingerasi si nu-i cuminte, ce fac il trimit inapoi acasa? Iar spre sfarsit l-a vazut pe verisorul ei ca plange (dupa bunicul lui) si a zis "mami vreau sa plang si eu dupa bunicul lui Liviut".
Eu cred ca am o problema, inca nu m-am obisnuit ca fetita mea creste si incepe sa-si dea seama de multe lucruri. Voi n-ati trecut prin asa ceva?
simina_ana
QUOTE(anku @ May 31 2011, 05:01 PM) *
mda...am vazut ca au reaparut postarile....
hi hi.... liwlol.gif
am fost afara vreo 2 ore ac a ainceput ploaia ...si a dormit de amiaza si el vreo 40 min....
mda...delicata tb cu oala...
acum vreo sapt nicio nu-l pot lasa sa faca pipi in pantaloni ca nu am masina de spalat!!!! doh.gif
de undeva tb sa incepem si noi.,...ca e timpul....!!!
cu gradi...au spus la gradi unde am lucrat eu ca este primul p lista de asteptare in ianuarie...iar la gradi aia unde a foost el botezat cu care v-am pus pozite ar fi al 2-lea p lista de asteptare!!!buba este ca am inteles de la directoaea de unde am lucart eu ca statul le-a impus sa mai ia la gradinita copii sub 3 ani numai in cazuri mai dificile altfel nu...de aceea trag speranta din ianuarie dc nu sunt ocupate toate locurile intre timp..in ianuarie ar avea si el 3 anisori...
doamne ce trece timpul.... doh.gif 3 ani!!!! doh.gif

ce sod era Lucas cand facea ca si Alda!!! liwlol.gif
chiar asa Adriana ...ce-i cu voi????



Nu-i nimic....doar ca ma enervez la culme cu forumul asta.....
Am scris ieri un mesaj si nu l-a postat....vad ca apar postari vechi.......ma dispera ca merge si greu.....asa ca am zis ca aman cu scrisul. Azi desi imi arata ca sutn logata daca vroiams a scriu ceva imi cerea iar parola.si tot asa... .....oricum abia am timp sa respir....asa cum v-am mai spus mai demult s-au adunat multe de facut si acum ma coplesesc toate.....Iancu vrea toata ziua afara...asa ca eu am ajuns sa dorm 4 ore din 24 ca sa pot sa -l scot si pe el, sa strang si prin casa sa fac si paap si toate cele si tot nu termin si ma ia cu groaza cand ajung acasa si totul e cu fundul in sus.....ma misc din ce in ce mai greu....si parca si timpul trece mai iute....O sa incerc maine sa scriu si sa pun poze dar nu promit nimic....Maine vrem sa mergem iar la Erasmus de 1 iunie....Vroiam sa merg in parc, dar la ce invazie de capuse este am zis pas.....macar la Erasmus nu e atat de multa iarba si se joaca si in voie si il supravegehz mai bine decat in parc. In seara asta am iesit in parcul Tineretului putin....o sa mai mergem acolo cu siguranta.....e muuuuult mai frumos decat in sub arini....ma refer la spatiul de joaca e mai mare, mai bien dotat....lui Iancu i-a placut la nebunie....
Fug si eu la nani...ca am avut de lucru pana acum si maie o iau de la capat.....
Sper ca nu sunteti suparate pe mine ....dar pur si simplu nu mai reusesc sa le vad pe toate puse la locul lor.....imi vine sa plang nonstop cand vad ce-i in casa....asa ca prefer sa plec de-acasa....iar cand vin mai mult imbufnata si suparata stau.....
geocoto
LA MULTI ANI DE ZIUA COPILULUI

occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif

Dragii nostri Iancu, Matei X2, Andreuta, Selena, Darius, Lucas, Mihaitza si Maria, Adelin si sper ca nu am uitat pe nimeni va doresc sa ramaneti vesnic copii in suflet si sa va maturizati frumos sub indemnele pretioase ale parintilor vostri dragi.Intr=un viitor poate facem o reuniune si vedeti si voi ce au reusit mamele voastre sa lege in atatea sute de postari si nu numai..

Multi pupici si imbratisari virtuale de la noi,
Geo si Lucas oFloare1.gif
claudiaena
BUNA! Nu merge sa scriu! ajutooor!
Am intrat pe o chestie de pe marginea stanga si doar asa pot posta:"INSERT CENTER"
Suntem bine, sanatosi, EU SI CRED CA SI Maria, obosite si asteptam vacanta. Mihai e mare, are personalitate, aproape am scapat de scutec, si aper ca intr-o luna sa i-l scot si noaptea....pupici

claudiaena
LA MULTI ANI! SA VA TRAIASCA PUIUTII, SA CREASCA MARI, ALTII SAA SE NASCA SANATOSI SI SA SE REPARE DEFECTUL ASTA, CA STAU SI MA UIT LA PC.

INCA O DATA MILIOANE DE PUPICI
anku
la toti copilasii....
ziua asta imi aduce aminte ca in 1 iunie 2006 incepeam lucrul la Librarie!!!!nu cred ca voi putea uita zziua asta...si nu stiu de ce!!!chiar mi-am sunat fostele colege.... wub.gif
la noi a plouat toata ziua....asa ca pana acum am stat in casa
acum sa iesim ca vad ca acum a iesit dintr-o data soarele....
maine este liber la noi peste tot...deci sa trec putin si p la magazin....
luuuuuuume noua!!!!ce ma bucur!!!
Claudia va poopam si noi cu drag!!!!bv voua ptr olita....al meu nici sa nu vada oala !!!!ba chiar i place si ud!!!!bine ac sunteti sanatosi!!!! tzuc.gif
Rose de voi nu mai stim nimic!!!!ce mai face printesuca???
poopici si ptr Oana ...v-ati revenit cu bine ???cum este acum dupa operatie????
de Petronici nu mai stie nimeni nimic???

gata...plecam!!
ne auzim mai p seara!!!!
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.