Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
Rose68
nu se stramba ca Adelin dar mai scoate si ea limbutza
petronici
QUOTE(simina_ana @ Dec 15 2009, 11:36 PM) *
Eu abia acum lam vazut pe micul Adelin cat de haios este.......Mam grabit sa pun pozele cu Iancu ca sa nu pice iar netul si acum cand mam uitat in urma am vazut ceva frumos.....un pitic extrem de expresiv....Sa-i faci multe poze si sa ne incanti mereu privirea cu el....ca tare dulce este .....si seamana foarte bine cu tati din cate vad eu....

Dar vrem sa vedem poze si cu mami cu Adelin.... tongue.gif

Cum mai este? Ce tratament mai faceti? Va pupacim dulce ....dulce....si cu foc.... ohmy.gif tzuc.gif


singura noastra problema este ca nu vrea deloc sa manance....asa cum mi-a facut asta vara cand i-au iesit dintisori de sus,nu mi-a mancat vreo 2 luni,ieri incercam sa ma uit prin gurita,si parca am zarit foarte imflamate gingiile la maselute....nu am vazut prea bine deoarece ma musca si abia astept pana maine cand mergem la controlul general de 1 an si am sa-i zic doctorului poate are el alta metoda de a observa mai bine....aseara i-am zis si lui tati sa se uite si el a zis la fel ca dau sa-i iasa maselutele....
vrei si o poza cu mine...sincer ma uitat prin ele si sunt f.f.f. putine sad.gif ....pai,eu sunt cea care sunt mai mereu cu aparatul sau camera in mana,sa-l surprind in ipostazele cat mai haioase...dar sa nu zici ca sunt fetita rea,uite ca am gasit ceva notworthy.gif ...sa nu va speriati la cat de imensa sunt mad.gif
asta este de asta vara(cand am fost in Romania)

si una de la cumatrie(aici nu se vede Adelin bine)

poopacim si noi dulce pe campion tzuc.gif
QUOTE(claudiaena @ Dec 16 2009, 09:16 AM) *
Buna dimineata!
Eu am dormit tare prost asta noapte... parca tot familionul meu si-a gasit sa plece ieri in delegatie... Sotul meu a ajuns aseara la 11 noaptea, dupa ce a stat in trafic si nu putea inainta deloc. Mama, ce viscol si ce vreme! Daca era chestia asta martea viitoare, era fain. Oare, mai prindem zapada de Craciun?
La noi, Galatiul s-a predat. Gata, e inchis, nimeni nu iese din oras, si in judet e dezastru. Un cumnat a dormit in masina, blocat, iar altul a ajuns pe la 1.30-2 noaptea la Tecuci la tata.
Mihai in ultima perioada a dormit bine. Il pun in patut cu suzi si mai sta un pic si apoi adoarme singurel. Sunt tare mandra de el... Acum sper sa nu mi se intample si mie ca si lui Geo, ca de cate ori il laud, gata urmeaza o zi si nopti de cosmar...
Si Mihai a inceput sa mearga tinut de o singura manut, dar e asa de crispat si merge cu picioarele departate, ca sa aiba stabilitate mai mare. In rest, de dimineata pana seara, colinda in 4 labe peste tot si face ture, ture. La fiecare 10 min vine la mine sa il iau in brate, sa il pup si sa il alint, timp in care efectiv se cuibareste in bratele mele si ma miroase si ma musca. Parca are nevoie de dovezi de iubire mereu.
Frumoase sunt decorate platourile, Simina, si cred ca erau bune tare, bucatele. Iar, Iancu ce mai, e un dulce, si are si carlionti, si merge si in picioare. Pupam puiul si mai asteptam si alte poze. Eu, la mot o sa fac niste aperitive, friptura si tort in mare. inca nu am stabilit meniul f. sigur.
Petronici, tzucam si puiul tau, ca are niste ochi negri frumosi tare, iar genele, intoarse ii fac ochii si mai expresivi. notworthy.gif

ce bine imi pare ca aproape ai reusit sa-l dezveti pe leganatul pe picioare super.gif ....si al meu toata ziulica in 4 labe prin casa,eu tot il ridic sa mearga pe langa mobila si el imediat pe jos...pupici lui Mihai tzuc.gif ca e baiat ascultator

QUOTE(Rose68 @ Dec 16 2009, 10:22 AM) *
nu se stramba ca Adelin dar mai scoate si ea limbutza

ce dulce e domnisorica noastra...si cat ii mai place la baita...poopacim dulce de tot pe frumusica noastra tzuc.gif
sim_1701
fetelor am intrat repede o fuga la voi ca sa fac niste urari
pt ca este luna decembrie :
LA MULTI ANI PUIUTILOR DRAGI CA VA SARBATORITI PRIMUL ANISOR AL VIETII!!!MA MINUNEZ CAND VAD CAT ATI CRESCUT SI CAT DE MULTE ATI INVATAT!!BRAVO TINETI-O TOT ASA SI IN ANISORII CE VOR VENII!!
IMI SUNTETI TARE DRAGI CA VA CITESC DE PE VREMEA CAND AM CUNOSCUT-O PE OANA!!
IAR VOUA MAMICLOR SA VA ADUCA MOSUL MULTA MULTA SANATATE PT CA DEJA AVETI CEL MAI DE PRET CADOU PRIMIT DEJA PE ANUL ACESTA!!!
VA PUPAM DULCE SI SARBATORI FERICITE!!
Rose68
QUOTE(sim_1701 @ Dec 16 2009, 02:08 PM) *
fetelor am intrat repede o fuga la voi ca sa fac niste urari
pt ca este luna decembrie :
LA MULTI ANI PUIUTILOR DRAGI CA VA SARBATORITI PRIMUL ANISOR AL VIETII!!!MA MINUNEZ CAND VAD CAT ATI CRESCUT SI CAT DE MULTE ATI INVATAT!!BRAVO TINETI-O TOT ASA SI IN ANISORII CE VOR VENII!!
IMI SUNTETI TARE DRAGI CA VA CITESC DE PE VREMEA CAND AM CUNOSCUT-O PE OANA!!
IAR VOUA MAMICLOR SA VA ADUCA MOSUL MULTA MULTA SANATATE PT CA DEJA AVETI CEL MAI DE PRET CADOU PRIMIT DEJA PE ANUL ACESTA!!!
VA PUPAM DULCE SI SARBATORI FERICITE!!



multumim de urari!
Ce stii de nasa lui Stefanut? au ajuns cu bine? caci au drum lung si uite sa s-a inrautatit si vremea
si cum merge cu diversificarea? caci vad ca Stefanut arata tare bine
simina_ana
QUOTE(Rose68 @ Dec 16 2009, 11:22 AM) *
nu se stramba ca Adelin dar mai scoate si ea limbutza



Mai...mai...mai...printesa scumpa....ce-ti mai place tie sa te balacesti....ratusca mica si simpatica.....

PS. Rose.....sa stii ca noi doua avem "ceva"...mingi de alea avem si noi, ratoiul ala cu fundul in sus....avem si de ala....canita albastra ..la fel....Am fost oare impreuna la cumparaturi? liwlol.gif
simina_ana
QUOTE(petronici @ Dec 16 2009, 01:42 PM) *
asta este de asta vara(cand am fost in Romania)

si una de la cumatrie(aici nu se vede Adelin bine)

poopacim si noi dulce pe campion tzuc.gif



Asa ....mami drag....sa te mai vedem si noi pe tine.....ti=am spus ca imi aduci aminte de o colega din scoala generala.....asa ca privindu=te ...imi aduc aminte de acele vremuri....cand nu aveam nici un stres si nici o grija...liwlol.gif

Va pupam dulce....


Azi l=am cantarit si eu pe Iancu si de la 12,670 a dat inapoi pana la 12,500 intr=o saptamana. Sa vedem cum se reface....ca in ultimele 2 zile mi=a mancat mai bine. Avem 3 mese si jumatate pe zi....2 de lapte, una la pranz si jumatate de masa de fructe dimineata...Eu sper sa se refaca bine ca sa putem face vaccinul de 1 an.

Apropo fetele din Ro .....dr de familie mi=a spus ca dupa vaccinul de 1 an, nu mai face nici un vaccin pana la 4 ani. Asa v=a spus si voua? Ma refer la schema de la stat....


simina_ana
Rose....stiu ca si tu ai laptop...zi=mi te rog frumos cum scot si eu tastele sa curat sub ele? Nu mai pot tasta cratima .....semnul minus.....cand scriu despart cuvintele cu "="...ca nu mai pot folosi liniuta.....cred ca am ceva sub tasta ca daca apas foarte tare merge....dar cum scriu repede nu pot fi atenta sa apas mai tare pe tasta aia ...si ma enerveaza ca scriu aiurea.....na...intelegi tu..... offtopic.gif
simina_ana
[quote name='claudiaena' date='Dec 16 2009, 10:16 AM' post='1117227']
Buna dimineata!
Eu am dormit tare prost asta noapte... parca tot familionul meu si-a gasit sa plece ieri in delegatie... Sotul meu a ajuns aseara la 11 noaptea, dupa ce a stat in trafic si nu putea inainta deloc. Mama, ce viscol si ce vreme! Daca era chestia asta martea viitoare, era fain. Oare, mai prindem zapada de Craciun?
La noi, Galatiul s-a predat. Gata, e inchis, nimeni nu iese din oras, si in judet e dezastru. Un cumnat a dormit in masina, blocat, iar altul a ajuns pe la 1.30-2 noaptea la Tecuci la tata.
Mihai in ultima perioada a dormit bine. Il pun in patut cu suzi si mai sta un pic si apoi adoarme singurel. Sunt tare mandra de el... Acum sper sa nu mi se intample si mie ca si lui Geo, ca de cate ori il laud, gata urmeaza o zi si nopti de cosmar...
Si Mihai a inceput sa mearga tinut de o singura manut, dar e asa de crispat si merge cu picioarele departate, ca sa aiba stabilitate mai mare. In rest, de dimineata pana seara, colinda in 4 labe peste tot si face ture, ture. La fiecare 10 min vine la mine sa il iau in brate, sa il pup si sa il alint, timp in care efectiv se cuibareste in bratele mele si ma miroase si ma musca. Parca are nevoie de dovezi de iubire mereu.
Frumoase sunt decorate platourile, Simina, si cred ca erau bune tare, bucatele. Iar, Iancu ce mai, e un dulce, si are si carlionti, si merge si in picioare. Pupam puiul si mai asteptam si alte poze. Eu, la mot o sa fac niste aperitive, friptura si tort in mare. inca nu am stabilit meniul f. sigur.
Petronici, tzucam si puiul tau, ca are niste ochi negri frumosi tare, iar genele, intoarse ii fac ochii si mai expresivi. notworthy.gif
[/quote


Pana la urma ai reusit sa=l dezveti de adormitul pe picioare...CE BINE!! eusa_clap.gif
Sper sa am si eu aceeasi reusita in ianuarie cand il trec in camera lui ....in patutul lui.....Nici nu vreau sa ma gandesc ce urlete ma asteapta si nopti nedormite.....dar sper sa reusesc...Deocamdata ma bucur de noptile dormite cu mine....cand il simt aproape si il miros pana adorm....Mereu cand ma pun in pat se intoarce spre mine si isi pune manuta pe fata mea ...si e atat de cald si de pufos....ca de multe ori mai stau treaza si=l privesc cum rade sau se stramba in somn....si rad si il pup pana se satura si imi intoarce funduletzul ....ce-mi place cum se arcuieste...liwlol.gif..mmmm....

Multumim frumos de urari si laude....daca mai continuati asa mult...cred ca o sa incep sa=mi bag nasul mai mult in bucatarie liwlol.gif...dar parca totusi nu as vrea sa=i stric "ploile" sotului meu .... el gateste la noi liwlol.gif......O sa mai punem poze....dar asteptam poze si cu voi pana atunci.....

Il pupam dulce e Mihaitza....care s-a invatat sa adoarma singurel...
t tine mami trandafir.gif
geocoto
QUOTE(simina_ana @ Dec 15 2009, 01:34 PM) *
SI daca tot sunt la capitolul poze.....va mai "intoxic" cu cateva de la petrecerea de sambata.










Nenea Iancu a ales in ordine: icoana, telefonul si cardul....liwlol.gif
Nana ia taiat un zulufel de la spate, pe care l-am pus la pastrare alaturi de cel de la botez....
Cam atat ......

Pupicei de la noi....


Mi-e tare drag Iancu si ma bucur sa mai vad din cand in cand poze cu el ca asa asociez ce-mi povestesti tu mami la telefon tzuc.gif .
Daca as putea dormi si eu langa Lucas cred ca nu l-as lasa asa usor sa doarma la el in camera dar sunt chiauna de somn si atunci abea astept sa termine cu raceala sa-i fac transferul desi la cat s-a rasfatat alaturi de mami in pat nu ne va fi usor de data asta...
simina_ana
Nimeni pe aici?.....Ma duc si eu la pufu meu....
NOAPTE BUNA!!!
simina_ana
QUOTE(geocoto @ Dec 17 2009, 01:29 AM) *
Mi-e tare drag Iancu si ma bucur sa mai vad din cand in cand poze cu el ca asa asociez ce-mi povestesti tu mami la telefon tzuc.gif .
Daca as putea dormi si eu langa Lucas cred ca nu l-as lasa asa usor sa doarma la el in camera dar sunt chiauna de somn si atunci abea astept sa termine cu raceala sa-i fac transferul desi la cat s-a rasfatat alaturi de mami in pat nu ne va fi usor de data asta...


Mami drag......vom fi colege de suferinta....Dar eu sunt convinsa ca la voi va fi mai usor ca la noi....si stii tu de ce....
Dar eu sper ca Iancu sa ma uimeasca asa cum a facut=o si pana acum......

Desi doarme acum...stiu ca Iancu s=ar bucura sa auda ce spui despre el....si stiu ca ti=ar sari de gat si te=ar pupaci.... partners.gif trandafir.gif

Mac=mac ce face? Cum mai este? Il tzuc cu foc pe obrajori si pe nasuc....

PS. O sa incerc sa pun cat mai multe poze cu Iancu de acum incolo...
geocoto
QUOTE(petronici @ Dec 16 2009, 10:42 AM) *
singura noastra problema este ca nu vrea deloc sa manance....asa cum mi-a facut asta vara cand i-au iesit dintisori de sus,nu mi-a mancat vreo 2 luni,ieri incercam sa ma uit prin gurita,si parca am zarit foarte imflamate gingiile la maselute....nu am vazut prea bine deoarece ma musca si abia astept pana maine cand mergem la controlul general de 1 an si am sa-i zic doctorului poate are el alta metoda de a observa mai bine....aseara i-am zis si lui tati sa se uite si el a zis la fel ca dau sa-i iasa maselutele....
vrei si o poza cu mine...sincer ma uitat prin ele si sunt f.f.f. putine sad.gif ....pai,eu sunt cea care sunt mai mereu cu aparatul sau camera in mana,sa-l surprind in ipostazele cat mai haioase...dar sa nu zici ca sunt fetita rea,uite ca am gasit ceva notworthy.gif ...sa nu va speriati la cat de imensa sunt mad.gif
asta este de asta vara(cand am fost in Romania)

si una de la cumatrie(aici nu se vede Adelin bine)

poopacim si noi dulce pe campion tzuc.gif

ce bine imi pare ca aproape ai reusit sa-l dezveti pe leganatul pe picioare super.gif ....si al meu toata ziulica in 4 labe prin casa,eu tot il ridic sa mearga pe langa mobila si el imediat pe jos...pupici lui Mihai tzuc.gif ca e baiat ascultator
ce dulce e domnisorica noastra...si cat ii mai place la baita...poopacim dulce de tot pe frumusica noastra tzuc.gif


Super tare Petronici ce expresivitate are puiul asta mic al tau.E dulcic foc.Cred ca-l pupi toata ziua si el gaseste cate o noua grimasa la orice nu-i convine eusa_clap.gif
Stai linistita nici eu nu apar in prea multe poze dar m-am bucurat sa vad pozici cu toata familia. hug.gif
Eu am observat la Lucas ca din borcanel papa dar ce-i fac eu mai putin...Bine azi a fost si infundat si nu prea i-a ars de mancare, dar voi fi mai atenta dupa ce-i trece raceala ca astia pun sare cu pumnul in piureurile lor... sad.gif

Pupici,
Geo
simina_ana
QUOTE(geocoto @ Dec 17 2009, 01:39 AM) *
Super tare Petronici ce expresivitate are puiul asta mic al tau.E dulcic foc.Cred ca-l pupi toata ziua si el gaseste cate o noua grimasa la orice nu-i convine eusa_clap.gif
Stai linistita nici eu nu apar in prea multe poze dar m-am bucurat sa vad pozici cu toata familia. hug.gif
Eu am observat la Lucas ca din borcanel papa dar ce-i fac eu mai putin...Bine azi a fost si infundat si nu prea i-a ars de mancare, dar voi fi mai atenta dupa ce-i trece raceala ca astia pun sare cu pumnul in piureurile lor... sad.gif
Pupici,
Geo



Eu i-am facut ieri orez si nu a vrut....asa ca am combinat 50 / 50 cu borcanel....si a papat de m-am speriat....SI azi la fel....
Asa ca decat sa-i dau borcanel....mai bine ii fac ceva eu....si daca nu papa il combin cu cateva linguri din borcanel....cel putin la noi faza asta a tinut....incearca si tu si vezi daca are rezultat si la voi....
Pupicei
geocoto
QUOTE(simina_ana @ Dec 16 2009, 10:38 PM) *
Mami drag......vom fi colege de suferinta....Dar eu sunt convinsa ca la voi va fi mai usor ca la noi....si stii tu de ce....
Dar eu sper ca Iancu sa ma uimeasca asa cum a facut=o si pana acum......

Desi doarme acum...stiu ca Iancu s=ar bucura sa auda ce spui despre el....si stiu ca ti=ar sari de gat si te=ar pupaci.... partners.gif trandafir.gif

Mac=mac ce face? Cum mai este? Il tzuc cu foc pe obrajori si pe nasuc....

PS. O sa incerc sa pun cat mai multe poze cu Iancu de acum incolo...


Mac mac face nani langa tati dupa ce l-am chinuit saracutul cu pompa.Nu ma intreba cum de a acceptat dar deja cred ca miroseam de mi-a dat voie sa ma duc sa fac si eu o baie lunga si buuuuna...
Ma bucur ca am cumparat pompita ca face minuni.. Azi(te si vad cum o sa zambesti) cred ca am luat-o razna de la oboseala dar nu mai stiam ce sa-i fac sa-l desfund..am dat o ceapa prin razatoare am pus-o intr-o punguta si i-am dat-o pe la nas..ii curgeau mucisorii siroi crybaby.gif a plans putin dar apoi a putut sa doarma si el..
Apropo a primit si Lucas un kit original de tobe de la bunicu' de a tzacanit betele azi peste tot prin casa..Ii cultivam in domeniul asta? guitar.gif

M-au inspirat platourile tale si daca isi mai revine cat de cat puiul pana atunci am sa incerc si eu pt sambata cand ne vor vizita preotul si preoteasa si cum este POST...

Of trebuie sa ma duc la nani si mai aveam inca asa de multe de scris...s-o laud pe Andreuta si pe Mihaita ca adoarme singurel sa-i multumesc Simonei ca ne-a vizitat...Poate mai reusesc sa intru si maine si ma completez..
simina_ana

Azi(te si vad cum o sa zambesti) cred ca am luat-o razna de la oboseala dar nu mai stiam ce sa-i fac sa-l desfund..am dat o ceapa prin razatoare am pus-o intr-o punguta si i-am dat-o pe la nas..ii curgeau mucisorii siroi crybaby.gif a plans putin dar apoi a putut sa doarma si el..

liwlol.gif nu am zambit....m=am tavalit pe jos de ras.....ar trebui sa inregistrezi inventiile tale la OSIM...esti tare de tot.....dar e buna medota.....cine stie cand "ma obosesc" si eu prea tare si aplic pungutza cu ceapa....inca o data ... eusa_clap.gif

Apropo a primit si Lucas un kit original de tobe de la bunicu' de a tzacanit betele azi peste tot prin casa..Ii cultivam in domeniul asta? guitar.gif

Iii cultivam ce sa facem....nu vezi ca putem face formatie aici?
Lucas la tobe, Darius la orga ( daca nu ma insel)....si noi ...ori la toba ( merg 2 tobe intr=o formatie?? blush.gif wacko.gif ) ...ori la chitara...ca avem si de aia....liwlol.gif... sau trompeta ( bine ca nu stie sa sufle inca in ea....ca altfel ....liwlol.gif )



M-au inspirat platourile tale si daca isi mai revine cat de cat puiul pana atunci am sa incerc si eu pt sambata cand ne vor vizita preotul si preoteasa si cum este POST...
Mami ma bucur ca ti=am dat asa un suflu de inspiratie.....daca as fi langa tine as veni sa te si ajut.....Tu ai dirija formatia.....si eu m-as distra pe langa voi...liwlol.gif

Of trebuie sa ma duc la nani si mai aveam inca asa de multe de scris...s-o laud pe Andreuta si pe Mihaita ca adoarme singurel sa-i multumesc Simonei ca ne-a vizitat...Poate mai reusesc sa intru si maine si ma completez..[/quote]


NOAPTE BUNA ! si somn linistit va doresc!!! tzuc.gif
Rose68
Probabil ca toate mamicile cu tot cu bebici dorm deja
In aceasta seara am facut vaccinarea de 1 an. Am inima cat un purice, de frica eventualelor reactii
O pazim ca pe butelie.............si normal va dormi iarasi intre noi.
Nu am nici un pic de somn,..............asa ca o voi verifica la fiecare jumatate de ora.

Doamne Geo si tu Adriana m-ati inveselit un pic..........mi-ati mai taiat din morcov ......sau macar frunzele....................

In seara asta am avut un moment de tandrete deosebit.
Ne-am jucat, baita nu am mai facut.............datorita vaccinurilor.........si a adormit in fundulet cu capul pe burta lui mami si cu un zambet pe buze.............pacat ca nu am avut cum sa ma ridic sa imortalizez momentul
Mami a vazut ca vine somnicul si a cantat incetisor (asa crede ea..........dar nu are pic de voce) si de aceea a adormit...........am sa mai incerc si in alte seri caci mie mi-a placut teribil..............probabil ca si ei daca a cedat asa usor.

Somnic pufos dragilor
Rose68
QUOTE(simina_ana @ Dec 16 2009, 10:59 PM) *
Rose....stiu ca si tu ai laptop...zi=mi te rog frumos cum scot si eu tastele sa curat sub ele? Nu mai pot tasta cratima .....semnul minus.....cand scriu despart cuvintele cu "="...ca nu mai pot folosi liniuta.....cred ca am ceva sub tasta ca daca apas foarte tare merge....dar cum scriu repede nu pot fi atenta sa apas mai tare pe tasta aia ...si ma enerveaza ca scriu aiurea.....na...intelegi tu..... offtopic.gif



Draga Adriana, specialista in tastaturi este Andreea
Are o dexteritate nemaintalnita sa scoata tastele de laptop.

Lasing gluma la o parte, incearca sa scoti tasta cu unghia............va merge
Curata si introdu-o la loc........prin apasare cat mai uniforma.
Rose68
Buna dimineata!
Am trecut noaptea cu bine, adica desi s-a trezit din juma in juma de ora, nu a facut temperatura
A papat in aceasta dimineata abia 140 ml............fata de 200-210 cat papa in ultimul timp, dar nu am fortat-o ........si acum a adormit
La masuratoarea de aseara: 8800 grame si 72,5 cm............circumferinta craniana 47 cm.
Am facut trivaccin + priorix.
anku
QUOTE(geocoto @ Dec 16 2009, 10:39 PM) *
Super tare Petronici ce expresivitate are puiul asta mic al tau.E dulcic foc.Cred ca-l pupi toata ziua si el gaseste cate o noua grimasa la orice nu-i convine eusa_clap.gif
Stai linistita nici eu nu apar in prea multe poze dar m-am bucurat sa vad pozici cu toata familia. hug.gif
Eu am observat la Lucas ca din borcanel papa dar ce-i fac eu mai putin...Bine azi a fost si infundat si nu prea i-a ars de mancare, dar voi fi mai atenta dupa ce-i trece raceala ca astia pun sare cu pumnul in piureurile lor... sad.gif

Pupici,
Geo

ce firma??? ohmy.gif
stiu ca firmele mascote mai fac asa...
vezi ca scrie dc e sarac sarat...mai mult decat atat care sunt borcane decat de la 12 luni nu am vazut...sa fie sarat cu pumnul???
le poti face reclamatie....nu se poate sa-si bata joc de copii
Darius mananca numai asa ceva dar borcanele care le iau nu au aproape nici un gust,fara grasime si sare...si gust de fiecare data sa vad ce e acolo...dar alea de la 12 luni nu le-am incercat si o sa mai treaca 3 luni pana incec intru-cat Darius nu are decat 2 dintisori care nu sunt crescuti...
grija cu sarea....
anku
QUOTE(Rose68 @ Dec 17 2009, 09:11 AM) *
Buna dimineata!
Am trecut noaptea cu bine, adica desi s-a trezit din juma in juma de ora, nu a facut temperatura
A papat in aceasta dimineata abia 140 ml............fata de 200-210 cat papa in ultimul timp, dar nu am fortat-o ........si acum a adormit
La masuratoarea de aseara: 8800 grame si 72,5 cm............circumferinta craniana 47 cm.
Am facut trivaccin + priorix.

eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif
super mamico!!!
asa sa tot faci vaccinel!!!
a plans la vaccin???a stat???
maine la 8 dimineata [primii suntem] liwlol.gif ne ducem si noi la vaccin si control de un anisor si imi e frica ca nu sta...oricum il iau si p tati in caz de ceva sa-l tina...sorry ptr el dar dc nu va sta... sad.gif va tb sa-l fortez.... sad.gif crybaby.gif
doamne da sa fie bine si la noi....
lasa chiar dc a papat mai putin nu-i nimic ca papa ea...iti dai seama dupa vaccinul antigripal nu avem noi pofta de nimic apoi ei... unsure.gif
vazut-am pozite cu printesuca ta...doamne ce cuminte...sta inca in vanuta ei si al meu ma chinuie cu statul in picioare de la 7 luni in cada si nu-l pot sapuni ca imi aluneca mana p pielea lui..si el se muta de colo pana colo eusa_clap.gif
dar ce sa fac???asta este...vb sotului...dc statea in pat si nu facea nimic fiind afectat de toxoplasmoza mea era bine??? sad.gif asa ca pana la urma .... smile.gif scoate si lb ANDREIUTA::::
EA cat doarme in timpul zilei???
al meu deloc ...ieri a dormit 10 min... sad.gif
poopam cu drag tzuc.gif si ne bucuram ca sunteti bine dupa vaccinel laugh.gif
anku



la multi ani Duncan,pui de Tina 71 occasion.gif occasion.gif occasion.gif
cele mai calde ganduri de la noi....


fetele care vb p mess...ce este cu sanzi???se simte rau ,au plecat in tara??? floare2.gif
geocoto
QUOTE(anku @ Dec 17 2009, 09:15 AM) *
ce firma??? ohmy.gif
stiu ca firmele mascote mai fac asa...
vezi ca scrie dc e sarac sarat...mai mult decat atat care sunt borcane decat de la 12 luni nu am vazut...sa fie sarat cu pumnul???
le poti face reclamatie....nu se poate sa-si bata joc de copii
Darius mananca numai asa ceva dar borcanele care le iau nu au aproape nici un gust,fara grasime si sare...si gust de fiecare data sa vad ce e acolo...dar alea de la 12 luni nu le-am incercat si o sa mai treaca 3 luni pana incec intru-cat Darius nu are decat 2 dintisori care nu sunt crescuti...
grija cu sarea....


De obicei cumpar de la Nutricia.Si tot asa ii iau de 8 luni ca nu mesteca si decat sa inghita asa...
Eu ii dau rar borcanele dar cum a fost bolnavior in ultima perioada am mai apelat la ele.. ca nu are rabdare sa fac nimic..

Are dreptate taticul ca mai bine zvapaiat nanner.gif decat Doamne fereste afectat de la Toxo.. nono.gif

De Sanzi chiar nu stiu nimic.Am vorbit cu ea ca se simte fff rau si ca se duce la spital si de atunci nu am mai vorbit. sad.gif
anku
QUOTE(geocoto @ Dec 17 2009, 10:14 AM) *
De obicei cumpar de la Nutricia.Si tot asa ii iau de 8 luni ca nu mesteca si decat sa inghita asa...
Eu ii dau rar borcanele dar cum a fost bolnavior in ultima perioada am mai apelat la ele.. ca nu are rabdare sa fac nimic..

Are dreptate taticul ca mai bine zvapaiat nanner.gif decat Doamne fereste afectat de la Toxo.. nono.gif

De Sanzi chiar nu stiu nimic.Am vorbit cu ea ca se simte fff rau si ca se duce la spital si de atunci nu am mai vorbit. sad.gif

pai ...nutricia laptic imi aduc tot de la tine avea un pret destul de mare...deci ma gandesc ca si borcanele...si ar tb sa fie ok...hmmmmm....
cu riscul de a face reclama..printre altele am folosit si alinatura...cred ac este si la tine in Belgia...de aia iti zic...cand plecati poate p drum au la restaurant de revelion sau la Paris...sau borcane de la magazin special de bio[alea chiar sunt asa cum tb dar chiar numai leguma si carnea far nimic si mi s-a intamplat ca Darius sa-mi refuze de ex dovleacul sau conopida cu morcov si cartof]ptr ca nua re nici un gust ,nici sare ...
mie imi papa tot acum 3 luni mai putin spanacul dar acum nu vrea sa pape orez cu lapte facut de mine chiar dc i-am pus mar...numai de la borcan si ala nu e cine stie ce...dar costa si m-am gandit sa-i fac eu...dar nu vrea ...chiar asa cum pregatiti orezul cu lapte???ce puneti in el???
saraca sanzi sad.gif s-auzim vesi bune....a simtit ea ceva....
dar acum sunteti mai bine???
si eu imi fac impresia ca pompita clasica de scos mucisorii este mai buna decat aspiratorul ala de nas din ce am citit....bine ca sta sa-i scoti... eusa_clap.gif
anku
petronici.....helppppppppppppppppp notworthy.gif
ajuta-ma sa fac o urare in lb italiana dc poti please...
orice numai sa fie de bine cu specific de sarabtorile de iarna...
ce faceti voi??? tzuc.gif
Rose68
uite ca a devenit brusc agitata si cand pun mana pe ea...........hop temperatura.....37,8..speram sa nu mai urce..i-am dat Panadol.......mai verificam si va spunem si voua
simina_ana
Salutare si de la noi.....pe mine m=a prins febra curateniei pentru Craciun si azi am fost ca o albinutza....am terminat bucataria....desi pana la Craciun mai spal o data faianta...ca taica=miu a zis ca are de gand sa gateasca nu gluma:))....de maine ma bag si in dulapurile din dormitor....Sper ca pana duminca sa termin.

Maine mergem si noi la vaccin....Sper sa=l facem ca lui Iancu inca nu i=a trecut tusea. Dar a zis sa mergem oricum si dupa control se hotaraste. Oricum am de gand sa o rog sa il intoarca pe toate partile si sa se uite la el...urechiusele, putzulica, petele....Apropos de pete.....mai are cineva dintre bebeii de decembrie pata mongoloida?

Rose.....ce v=a spus la vaccin? Pana la 4 ani mai faceti sau nu? Noua asa ne=a spus la control ( maine intreb iar) ca pana la 4 ani nu mai facem nici un vaccin. Va doresc sa nu faceti febra.....si sa nu aveti reactii urate. Pupici la printzesa
Va las acum ca am chef de calcat liwlol.gif

simina_ana
Anku ....bafta si voua maine la vaccin.....sa va intoarceti fara febra sau reactii adverse...
Pupam 2 ochi albastri frumosi.....
Rose68
QUOTE(simina_ana @ Dec 18 2009, 12:39 AM) *
Salutare si de la noi.....pe mine m=a prins febra curateniei pentru Craciun si azi am fost ca o albinutza....am terminat bucataria....desi pana la Craciun mai spal o data faianta...ca taica=miu a zis ca are de gand sa gateasca nu gluma:))....de maine ma bag si in dulapurile din dormitor....Sper ca pana duminca sa termin.

Maine mergem si noi la vaccin....Sper sa=l facem ca lui Iancu inca nu i=a trecut tusea. Dar a zis sa mergem oricum si dupa control se hotaraste. Oricum am de gand sa o rog sa il intoarca pe toate partile si sa se uite la el...urechiusele, putzulica, petele....Apropos de pete.....mai are cineva dintre bebeii de decembrie pata mongoloida?

Rose.....ce v=a spus la vaccin? Pana la 4 ani mai faceti sau nu? Noua asa ne=a spus la control ( maine intreb iar) ca pana la 4 ani nu mai facem nici un vaccin. Va doresc sa nu faceti febra.....si sa nu aveti reactii urate. Pupici la printzesa
Va las acum ca am chef de calcat liwlol.gif



da, asa ne-a spus si noua ca pina la 4 ani am scapat. Acum era obligatoriu din schema de la stat Trivaccinul si am facut optional Priorixul care nu era obligatoriu si care se mai putea face pina pe la 1 an si jumatate. Dar daca tot ni l-a oferit si e tot pentru bolile copilariei am preferat sa nu il refuzam si am considerat ca daca tot ii face 1 vaccin ce rost are sa mai venim si alta data si sa mai si avem emotii de 2 ori.

Cu tuse ii face vaccinul...........temperatura sa nu aiba.........peste 38.

Noi consideram ca am trecut cu bine.........ieri pe la 12 a facut 37,8 dar i-am dat repede Panadol si a stationat la 37,5 pina seara.
In schimb a papat tare greu: dimineata 150 ml de lapte si abia la ora 16.30 a mai papat.........nu a vrut nici legume nici supica de curcan facuta de mami dar a papat un borcanel mic de curcan cu orez si legume...........eu tot am fost multumita
Iar seara a refuzat tot asa aproape tot si intr-un sfarsit a acceptat un borcanel de fructe................
Dar pe parcursul intregii zile a avut un comportament total schimbat.........se smiorcaia si se aseza cu capusorul pe mami jelind usurel...........asa mila imi era de ea............si asa a a facut si seara pe la ora 19 pina la 23 cind a adormit...........nici o jucarie nu i-a mai placut
Daca in noaptea dupa vaccin a adormit usor dar toata noaptea s-a trezit smiorcaind din juma in juma de ora, azi noapte a adormit foarte greu dar toata noaptea s-a trezit doar de 2-3 ori si cu putin ceai a tacut.

Va pupam si tinem pumnii lui Iancu si lui Darius si ne rugam la DD sa nu aibe reactii urite la vaccin.
Rose68
QUOTE(simina_ana @ Dec 18 2009, 12:41 AM) *
Anku ....bafta si voua maine la vaccin.....sa va intoarceti fara febra sau reactii adverse...
Pupam 2 ochi albastri frumosi.....

trage de tasta scoate-o si apoi sterge tasta usurel............ne tot egalezi atita......daca nu o trimit pe Andreea si iti da toate tastele la curatat in 3 minute.
claudiaena
Buna!
Noi am intrat sa mai citim dar chef sa scriem nu am mai avut... A venit IARNA! si e cam rau ca nu prea pot iesi sa mai imi fac cumparaturile. Acum sa vedem care din rubedenii ne ia si pe noi, ca bibiutza noastra e in fata blocului, cu cauciucurile roase, dar daca e criza, firma nu are bani sa le schimbe.
Noi am iesit cate putin in fiecare zi, chiar daca e ger si de asta noapte iar ninge si e viscol. Erqa frumos sa fie asa de sarbatori, dar acum imi fac griji ca nu vom putea pleca la tata cu vremea asta.
Voi, vad ca faceti vaccin, sau curat de sarbatori... Noi cu vaccinul asteptam pana in ianuarie, iar azi dupa ce impodobim bradul (ca ma bate la cap Maria), poate dau cu aspiratorul si spal pe jos si gata.
Mihai iar doarme rau (abia ce-l laudasem), asa ca iar l-am exilat pe tati in sufragerie si il iau cu mine in pat, ca ma trezeste din jumain juma de ora, si cedez pe la 2 noaptea si il pun langa mine si il pacalesc cu suzi sau cu bibe cu apa si abia pe la 5-6 dim ii dau laptic. In rest papa bine, dar sta toata ziua cu mana in gurita si e plin de bale si marait tare....Oricum, e umflata gingia si sus si jos si parca vad ca iar avem explozie de dinti, cate 2 odata...
Gata, ma duc la treaba... Pupici si s-auzim de bine....
claudiaena
Mamici, ati trecut pe lapte de un an? Noi suntem tot pe nan 2 si nu stiu daca sa iau nan junior sau sa continui... Simina, tu ai trecut pe nan junior de la nan 3 sau 2? Dati-mi un sfat? Azi pana la urma ma duc la cumparaturi si nu stiu ce sa cumpar...si oricum merg tot pe lapte praf in continuare, mai ales ca azi la Tv zicea de avantajele si beneficiile laptelui praf sau uht in detrimentul celui de vaca...
simina_ana
QUOTE(claudiaena @ Dec 18 2009, 02:39 PM) *
Mamici, ati trecut pe lapte de un an? Noi suntem tot pe nan 2 si nu stiu daca sa iau nan junior sau sa continui... Simina, tu ai trecut pe nan junior de la nan 3 sau 2? Dati-mi un sfat? Azi pana la urma ma duc la cumparaturi si nu stiu ce sa cumpar...si oricum merg tot pe lapte praf in continuare, mai ales ca azi la Tv zicea de avantajele si beneficiile laptelui praf sau uht in detrimentul celui de vaca...



Clau...(sper ca nu te spueri ca te alint asa)....Iancu a papat Nan 3 de la 10 luni pana la 1 an si 2 zile, cand l=am trecut pe Nan Junior. Niciodata cand am schimbat laptele nu s=a constipat, dar acum am patit=o....acum nu stiu daca nu cumva a fost si din cauza faptului ca a fost bolnavior in perioada asta si a mancat doar laptic. Acum si=a revenit. De cand a inceput sa pape din nou mancare.

Dar tu de ce i=ai dat Nan 2 pana acum? De ce nu ai trecut pe Nan 3 dupa 10 luni?
Il pupam pe Mihaitza si cred ca daca insisti si nu te dai batuta o sa reusesti cu adormitul....Si eu ma gandesc ce scandal o sa am cand il voi muta in camera lui din ianuarie... doh.gif
AM vazut la Tv ca la voi e jale.....sper sa reusiti de sarbatori sa ajungeti la tatal tau la Tecuci....Si in Sibiu de marti ninge intr-una cu cateva opriri....dar sotul meu spune ca nu a mai fost asa zapada mare in Sibiu niciodata. La el zapada mare inseamna strat de 25=30 de cm....Pai daca venea el in Botosani si prindea ierni de alea ca atunci cand eram eu mica cu troiene si zapada pana la genunchi.....credea ca e la Polul Nord liwlol.gif
simina_ana
QUOTE(Rose68 @ Dec 18 2009, 10:49 AM) *
trage de tasta scoate-o si apoi sterge tasta usurel............ne tot egalezi atita......daca nu o trimit pe Andreea si iti da toate tastele la curatat in 3 minute.


Ia trimite=o pe Andreutza la mine....ca eu nu reusesc sa scot tasta aia....ufff....ce ma enerveaza....dar incerc cu o scobitoare mai tarziu liwlol.gif ....pana atunci incerc sa evit sa scriu cu "liniutza" liwlol.gif
simina_ana
QUOTE(simina_ana @ Dec 18 2009, 03:23 PM) *


Ia trimite=o pe Andreutza la mine....ca eu nu reusesc sa scot tasta aia....ufff....ce ma enerveaza....dar incerc cu o scobitoare mai tarziu liwlol.gif ....pana atunci incerc sa evit sa scriu cu "liniutza" liwlol.gif
Ma bucur ca aud ca Andreea trece mai usor peste vaccin....pana diseara sunteti refacute complet....pupicei multi va trimit....


AM fost si noi la medic si am facut vaccinul....ai avut dreptate..cu tuse il face. Ne=a facut 2 , cate unul in fiecare manutza...si am plans....Off...tare necajit a mai fost Iancu meu....Plangea saracutzul si din cauza ca era ora lui de somnic si el nu dormea....ii era si fomica...si l=au si intepat.....A adormit in masina si nu s=a trezit nici cand am ajuns acasa...Nu a schitat nici un gest cand i=am dat jos ghetutele , caciulita si geaca. Are deja o ora jumate de cand face nani.....O sa=l motitorizez si eu...desi la nici un vaccin nu am avut reactii adverse, in afara de putina maraiala si putina febra.....Sa vedem....

Ma duc si eu la nani langa el jumatate de ora....
Pupicei la soricei

simina_ana
Anku....ati facut vaccinul? Cum sunteti?
Pupicei.....si speram fara reactii adverse....
sim_1701
QUOTE(Rose68 @ Dec 16 2009, 12:37 PM) *
multumim de urari!
Ce stii de nasa lui Stefanut? au ajuns cu bine? caci au drum lung si uite sa s-a inrautatit si vremea
si cum merge cu diversificarea? caci vad ca Stefanut arata tare bine


Rose , oana e bine am vb cu ei astazi ..
Au plecat de vinerea trecuta si au stat cateva zile la rudele ei de la moldova noua, acolo s-au si odihnit si pregatit pt urmatorul drum
Acum 2 zile au si ajuns la destinatie si sunt ok, mi-a spus ca peisajul e mirific , sunt munti, e zapada, multa distractie si cred ca matei va fi un copil fericit acolo…va salute si ea si spera sa poata rezolva cu internetul ca acolo sus in munti e mai greu cu linia de comunicare
In rest m-ai intrebat de diversificare, multumim frumos ne merge foarte bine: stefanut are 8600 imbracat si fara haine cred ca vreo 8300 grame dar nu e un bebe gras, mai mult e inaltut
In rest pana acum a papat tot ce i-am dat si nu a refuzat nimik
De papat , papam cu lingurita si daca s-ar putea si laptele sa-l pape tot asa ar fi excellent, e innebunit dupa lingurita , lucru de care iti dai seama ca si eu sunt fericita ..
Uite va pun si o pozica mica ca san e vedeti si va pupam dulce!!!

sim_1701
QUOTE(Rose68 @ Dec 16 2009, 12:37 PM) *
multumim de urari!
Ce stii de nasa lui Stefanut? au ajuns cu bine? caci au drum lung si uite sa s-a inrautatit si vremea
si cum merge cu diversificarea? caci vad ca Stefanut arata tare bine

Rose , oana e bine am vb cu ei astazi ..
Au plecat de vinerea trecuta si au stat cateva zile la rudele ei de la moldova noua, acolo s-au si odihnit si pregatit pt urmatorul drum
Acum 2 zile au si ajuns la destinatie si sunt ok, mi-a spus ca peisajul e mirific , sunt munti, e zapada, multa distractie si cred ca matei va fi un copil fericit acolo…va salute si ea si spera sa poata rezolva cu internetul ca acolo sus in munti e mai greu cu linia de comunicare
In rest m-ai intrebat de diversificare, multumim frumos ne merge foarte bine: stefanut are 8600 imbracat si fara haine cred ca vreo 8300 grame, dar nu e un bebe gras ca e si foarte inaltut
In rest pana acum a papat tot ce i-am dat si nu a refuzat nimik
De papat , papam cu lingurita si daca s-ar putea si laptele sa-l pape tot asa ar fi excellent, e innebunit dupa lingurita , lucru de care iti dai seama ca si eu sunt fericita ..
Uite va pun si o pozica mica ca san e vedeti si va pupam dulce!!!

sim_1701
scuze de postul dublu!!! trandafir.gif
claudiaena
QUOTE(simina_ana @ Dec 18 2009, 03:20 PM) *
Clau...(sper ca nu te spueri ca te alint asa)....Iancu a papat Nan 3 de la 10 luni pana la 1 an si 2 zile, cand l=am trecut pe Nan Junior. Niciodata cand am schimbat laptele nu s=a constipat, dar acum am patit=o....acum nu stiu daca nu cumva a fost si din cauza faptului ca a fost bolnavior in perioada asta si a mancat doar laptic. Acum si=a revenit. De cand a inceput sa pape din nou mancare.

Dar tu de ce i=ai dat Nan 2 pana acum? De ce nu ai trecut pe Nan 3 dupa 10 luni?
Il pupam pe Mihaitza si cred ca daca insisti si nu te dai batuta o sa reusesti cu adormitul....Si eu ma gandesc ce scandal o sa am cand il voi muta in camera lui din ianuarie... doh.gif
AM vazut la Tv ca la voi e jale.....sper sa reusiti de sarbatori sa ajungeti la tatal tau la Tecuci....Si in Sibiu de marti ninge intr-una cu cateva opriri....dar sotul meu spune ca nu a mai fost asa zapada mare in Sibiu niciodata. La el zapada mare inseamna strat de 25=30 de cm....Pai daca venea el in Botosani si prindea ierni de alea ca atunci cand eram eu mica cu troiene si zapada pana la genunchi.....credea ca e la Polul Nord liwlol.gif


Nu i-a priit cu nan 3 si am intrebat med de fam si m-a certat ca nu trebuia sa trec pe nan 3. De fapt facea kk moale si de 3-5 ori pe zi si ma dispera. Nici acum cu nan2 nu pot spune ca face mai rar. De fapt sunt zile cand iese o data sau de 2-3ori pe zi. Nu face moale decat ultimul scaun care are si un al fel de miros...
Da la noi ninge si iar ninge. E frumos tare, dar e nasol ca nu prea pot sa il scot si pe Mihai. E viscol si, desi avem zone unde zapada e pana la genunchi, acum se depune un alt strat si cum ninge de asta noapte, deja e cam prea mare zapada. Acum imi doresc sa avem curent si gaze, ca centrala merge la greu....
pupici lui Iancu si sa treceti cu bine si peste vaccinul asta si fara incidente.
geocoto
Buna mamici,

am facut si noi curatenie, omul de zapada acute.gif si bradul whistling.gif .Am fost si la cumparaturi de bye1.gif cadouri si ne-a inspirat cadoul primit de Iancu si i-am luat si noi unul.Am uitat sa intreb inainte daca i-a placut... blush.gif

Lucas a fost destul de supi astazi pentru ca l-am cam carat dupa noi si nu a putut sa-si faca somnicul de frumusete desi am impresia ca 50% din timp doarme ziua somn.gif si nici mare activitate nu desfasoara ca ceilalti bebici care dau ture in 4 labe..decat la Alda si eu cum nu-l las face botic, la baie si pe la sertare...
Claudia eu nu te pot ajuta cu schimbatul lapticului pentru ca noi ii dam de soia.Pediatrei lui cred ca ii este frica sa-l schimbe dar suntem nevoiti sa o facem ca implineste anisorul.Am sa-i fac o vizita in ianuarie sa vad ce-mi recomanda...
Vaccinul il facem si noi marti si sper sa fie Ok.Datile anterioare mi-a facut putina febra.Am emotii sincer ca nu stiu de la ce imi face febra lunar si sa-i mai introduc si altceva nou in organism...Vom vedea.

Stefanut arata tare bine si eusa_clap.gif pentru ca papa cu lingurita fara problemute.

Ma duc la nani ca maine vine mama soacra pentru 3 saptamani si wife.gif trebuie sa pot actiona in consecinta lol-craciun.gif trandafir.gif
petronici
am revenit si noi ...
eu am muncit zilele astea...joi a fost tati cu el la controlul de 1 an si are 77 cm si 9600g,47 circumferentz craniana...
si cred ca am descoperit cauza nemancarii...ii ies 2 maselute...nici dr nu-i venea sa creada,si a zis ca e prea devreme....e toata ziua mofturos,plange intruna,nu mananca NIMIC....astazi i-am luat iarasi cereale de pus in laptic,macar asa ii mai tine de foame...nici nu ma lasa sa-l dau cu gel la gingii,ma musca ...si mai nou sa-l vedeti cum roade suzeta...saracutul,il dor tare gingiile...
vaccinul il avem pe 23 dec...pana acum nu am avut probleme...sper nici de data aceasta....
Anku,am o carticica cu urari si maine am sa o caut...si daca este ceva frumos iti scriu...daca mai ai nevoie,ca tu aveai nevoie urgent alataieri....
incepuse si aici sa ninga mai inainte si daca continua si se depune,maine il scot pe Adelin si ii fac poze....imi fac un pic de timp ,maine bucataresc toata ziulica...
poop toti prichindei si o noapte cat mai linistita Lucas fara mucisori,Mihai ,Darius,Iancu,Andreea,Matei,Matei,Daniela...sper ca nu am uitat pe nimeni
simina_ana
Buna dimineata si de la noi.....
Petronici mi-ai dat idei azi......facem sedinta foto in zapada lol-craciun.gif

Noi am trecut cu bine peste vaccin....adica nu am facut febra decat putin 37,7. Dupa o ora avea 37,2, desi nu ii dadusem nimic. Am pus pe tema ca se jucase inainte de ai lua temperatura. Peste noapte a dormit bine .....desi a adormit la 1 noaptea ....ca a avut chef de joaca. Daca il puneam la somn, urla de numa numa....si se dadea jos din pat ....Azi dimineata in schimb am vazut ca la o manuta e rosu....are a roseata asa de o moneda de 10 bani si e umflat. Era si ieri putin umflat dar asa usor sub piele, dar pana acum dimineata s-a marit botita aia si e si rosu....Ati patit si voi asa ceva?
Ati pus ceva? Ca nici nu stiu ce sa fac.....Dr lui nu raspunde si nu stiu ce sa fac....E reactie la vacccin sau o fi normal?

Geo, ce cadou i-ati luat lui Lucas? Balansoar? sau .....???

Rose....ce face Andreutza?

Anku?.....ce faceti? Cum e Darius dupa vaccin?

Ce bine ca Oana a juns cu bine la arintii ei.....Le dorim o vacanta pe cinste....cu multa zapada, iubire si cadouri de la Mos.....

Pupicei de la noi....fug ca Iancu e suparat tare ca tati nu l-a luat pe balcon cu el liwlol.gif

anku
QUOTE(simina_ana @ Dec 19 2009, 08:58 AM) *
Buna dimineata si de la noi.....
Petronici mi-ai dat idei azi......facem sedinta foto in zapada lol-craciun.gif

Noi am trecut cu bine peste vaccin....adica nu am facut febra decat putin 37,7. Dupa o ora avea 37,2, desi nu ii dadusem nimic. Am pus pe tema ca se jucase inainte de ai lua temperatura. Peste noapte a dormit bine .....desi a adormit la 1 noaptea ....ca a avut chef de joaca. Daca il puneam la somn, urla de numa numa....si se dadea jos din pat ....Azi dimineata in schimb am vazut ca la o manuta e rosu....are a roseata asa de o moneda de 10 bani si e umflat. Era si ieri putin umflat dar asa usor sub piele, dar pana acum dimineata s-a marit botita aia si e si rosu....Ati patit si voi asa ceva?
Ati pus ceva? Ca nici nu stiu ce sa fac.....Dr lui nu raspunde si nu stiu ce sa fac....E reactie la vacccin sau o fi normal?

Geo, ce cadou i-ati luat lui Lucas? Balansoar? sau .....???

Rose....ce face Andreutza?

[b]Anku?.....ce faceti? Cum e Darius dupa vaccin?[/b]

Ce bine ca Oana a juns cu bine la arintii ei.....Le dorim o vacanta pe cinste....cu multa zapada, iubire si cadouri de la Mos.....

Pupicei de la noi....fug ca Iancu e suparat tare ca tati nu l-a luat pe balcon cu el liwlol.gif

ma dispera internetul...ieri de 3 ori am incercat sa postez....macar nu mi ciuda ca nu platesc nimic...ca dc as fi platit wacko.gif
nu am avut febra ,nimic...nu l-am chinuit cu termometru in fundulet ca tot asa nu-mi sta dar am tot pus mana p frunte...ba a mai dormit si bine cu numai 2 treziri...e bine asa...a mancat bine...
abia l-am cantarit...de 6 ori l-am cantarit si pana la urma l-am pus p cantarul ala mare ca nu vrea sa stea...l-a masurat dar cred ca l-a masurat gresit ca ia gasit 87 cm...hai sa fim seriosi cum sa aiba 87 cm unsure.gif sau sa aiba...poate de aia arata a slabut si totusi e greu???hmmmmmmmm...nu cred...e prea mult...la mine nici gand sa stea...
a plans cat l-a tinut gura...i tremura de buza de necaz sad.gif
saracul meu copil...si asta numai ptr ca nu vrea sa faca ce vor altii...vaccinul a fost cum a fost in limita normalului dar cand mi l-a intors p toate partile,urechile,putulica,pipairea organelor.eco la rinichi a fost dezastru...a plans de numa...nu ai vie sa il intorci tu ,tb el sa faca ce vrea...
48 cm circumferinta craniana...
suntem bucurosi ca vedem bine[era ultima mea teama de la toxo -zice ca in maj cazurilor in care mama a avut toxo in sarcina copilul vede f rau si slab]stiam eu ca vede dar acum sunt absolut sigura ca ia facut test de vedere ...
mi-a zis ca putulica ramane asa nedecalotata si ca sa am grija sa spal si va fi bine ...pana acum e bine
am intrebat de sare....a zis ca putin saract este in ordine deoarece acum rinichiul nu mai este asa sensibil[de aceea a facut eco la noi sa vada ce si cum la sf unui an]dar piperul si prajelile sunt o probl fff mare...
nu stiu ce vaccinb ia facut ca unul ia facut si eu nu am avut pass-ul de vaccinuri...dar il duc data viitoare in 19 ianuarie la vaccin din nou ...
ce m-a mirat...a zis ca acum nu mai tb sa dam vigantolleten ci iarasi zimaflour...si eu am vb odata cu dentistul si a zis sub nici o forma flour...mi-a explicat el ce si cum si tind sa cred ca are dreptate...
pffffff

ieri ama vut zi proasta...am fost la o drogherie sa cumpar cate ceva si am dat cartea de credit...dupa ce ca nu imi da nici o plasa la oa asa valoare,luasem de toate ptr copil si ptr mine cate ceva...incaseatza si cand sa semnez hop ca nu ca maram e cartela sotului..i-am aratat clar ca scrie michael si anca stefan ...pauza ...nimic...i-am arata si pass-ul...degeaba...
m-a facut de tot rahatul...
ma duc la o alta drogherie dau tot cartela si o primeste fara nici o discutie...
ma duc sa ma tund si sa ma vopsesc...astept o ora...si plec 10 min sa-mi cumpar ceva de papa ca imi era foame...vin innapoi deja imi trecuse randul...ca sa astept din nou...sorry nu am timp...asa ac nevopsita raman...asat este...un car de nervi nu asa...
ma duc sa caut brad in ghiveci...159 euro....hai ma...da-o incolo nici chiar asa!!!
acum am vazut reclama cu numai 64 euro...

dar suntem bine!!!
multumim de grija si ne bucuram ca ati trecut cu bine de vaccin tzuc.gif
claudiaena
Noi dormim iar prost! Se trezeste Mihai si de 10 ori pe noapte, si ca si Adelin isi roade suzeta si o musca de zici ca o face bucati. Mai nou, am observat ca de ceva timp seducea la cotierele de la canapea si le lingea, dar nu le linge ci le musca, ca sunt pline de gaurici mici de la dintisori...
Acum e si mucos, asa ca e si mai marait... gata fug... pupicei
anku
QUOTE(petronici @ Dec 18 2009, 11:01 PM) *
am revenit si noi ...
eu am muncit zilele astea...joi a fost tati cu el la controlul de 1 an si are 77 cm si 9600g,47 circumferentz craniana...
si cred ca am descoperit cauza nemancarii...ii ies 2 maselute...nici dr nu-i venea sa creada,si a zis ca e prea devreme....e toata ziua mofturos,plange intruna,nu mananca NIMIC....astazi i-am luat iarasi cereale de pus in laptic,macar asa ii mai tine de foame...nici nu ma lasa sa-l dau cu gel la gingii,ma musca ...si mai nou sa-l vedeti cum roade suzeta...saracutul,il dor tare gingiile...
vaccinul il avem pe 23 dec...pana acum nu am avut probleme...sper nici de data aceasta....
Anku,am ohttp://www.utilecopii.ro/forum/style_images/22/snow.gif carticica cu urari si maine am sa o caut...si daca este ceva frumos iti scriu...daca mai ai nevoie,ca tu aveai nevoie urgent alataieri....
incepuse si aici sa ninga mai inainte si daca continua si se depune,maine il scot pe Adelin si ii fac poze....imi fac un pic de timp ,maine bucataresc toata ziulica...
poop toti prichindei si o noapte cat mai linistita Lucas fara mucisori,Mihai ,Darius,Iancu,Andreea,Matei,Matei,Daniela...sper ca nu am uitat pe nimeni

da te rog cand ai timp si se poate....
notez undeva si ramane ptr la anu...ca si asa nu stiu...
este fam la care lucreaza mamica si in fiecare an trimitem felicitari si invers...numai anu trecut ac nu am putut sa ma misc prea bine din cauza burtii...
am cumparat felicitari facute de mana...superbe ...am scris si eu p acolo buon natale e tanti auguri insieme con tanta felicita e salute....
cred ca nu este ok...dar ce sa fac dc nu stiu....anii aialalti lucram la librarie si iti dai seama ca imi gaseam tot ce voiam si nu mi-a dat prin cap sa-mi si notez...
dar ce dintisori i vor aparea???
saracutul...si maine va petreceti... super.gif
sper ca voi putea intra sa va urez... notworthy.gif tzuc.gif
simina_ana




Adelin, Adelin,
dragul nostru bubulin.....
Iti dorim sa ne traiesti ....
Cu mutrite haioase sa ne inveselesti....
Sa fii sanatos, bogat.....
Sa ajungi sef de stat....
Sa fii vesel si voios
Si la fel de sotios....

Te pupacim dulce din cap pana in picioruse, iti dorim petrecere frumoasa azi si de la mami asteptam multe , multe poze cu tine.....


Mami....pentru tine.. ..
anku
am crezut ca in 20 e marele eveniment.... doh.gif
dar AZI este marele eveniment in care Adelin implineste un anisoor....

iti dorim sa cresti mare,sanatos si frumos si norocos si destept ,sa fi iubit de muuuuuuuuuuulte fetite wub.gif

un cadou surpriza de la noi...ghici ce este innauntru???


si ptr mami...
claudiaena
occasion.gif ADELIN! SA CRESTI MARE, SANATOS SI SA II BUCURI PE MAMI SI TATI!







iar lui mami ii daruim:

claudiaena
oFloare1.gif nOI SUNTEM SUPARATI! Mihai e mucos rau de tot... nici nu stiu de unde a luat alti microbi.
Suntem iar consemnati la domiciliu, si afara e o zapada, cum nu mi-am imaginat ca poate fi...

acum l-am gasit la baie si s-a intins pana la cada si a luat sapunul lichid si a lins chestia aia pe unde curge... Numa trasnai face...
pupicei, si bine ca ati trecut cu bine peste vaccin. noi il facem abia prin ianuarie...
pupicei si weekend linistit si placut....
simina_ana
QUOTE(claudiaena @ Dec 19 2009, 04:16 PM) *
oFloare1.gif nOI SUNTEM SUPARATI! Mihai e mucos rau de tot... nici nu stiu de unde a luat alti microbi.
Suntem iar consemnati la domiciliu, si afara e o zapada, cum nu mi-am imaginat ca poate fi...

acum l-am gasit la baie si s-a intins pana la cada si a luat sapunul lichid si a lins chestia aia pe unde curge... Numa trasnai face...
pupicei, si bine ca ati trecut cu bine peste vaccin. noi il facem abia prin ianuarie...
pupicei si weekend linistit si placut....


Speram sa va treaca repede raceala....Si faptul ca ii ies dintisori ii da imunitate mai slaba....
Va pupacim dulce!!!

Si eu l-am gasit pe Iancu o data ca-mi mancase din crema de maini...a doua zi a muscat dintr-un sapun....a 3 a zi deja radeam si-l intrebam daca nu vrea o "liniutza" de Ariel liwlol.gif...O sa faca un kaki mai moale....ca asa am patit si noi....

Ma duc sa-l scot 15 minute afara .....ca sa nu zic ca nu l-am scos azi la aer...

Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.