Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
claudiaena
SI INCA ALTE POZE, IN CARE ZAMBESC CU GURA PANA LA URECHI....

Rose68
QUOTE(claudiaena @ Oct 7 2009, 12:17 AM) *
SI INCA ALTE POZE, IN CARE ZAMBESC CU GURA PANA LA URECHI....


mai dar ce ne mai arata dintisorii
eu m-am chinuit mult pana sa o prind intr-o poza in care sa i sa vada dintisorii
are fata de sugubat si pare ca rade destul de des
Frumosi copii ai, sa fiti fericiti si sa va bucurati de ei
anku
QUOTE(geocoto @ Oct 5 2009, 11:49 PM) *
Buna mamici,
scriem mai greu dar am citit ce ati scris.







oauuuuu...dar stiu ca sunteti curajosi...si mie imi e frica sa il pun p bita...lu tacso nu il dau ca are prostul obicei sa treaca p rosu...dar m-am gandit sa iau asa ca un fel de remorcuta dc ai vazut
asa ma incumet sa-l port liwlol.gif
lucas a crescut maaaaaaaaaare si inalt din cate vad eu... tzuc.gif
QUOTE(claudiaena @ Oct 6 2009, 11:13 PM) *
Va mai punem si noi cateva pozici, in care ma laud:
CAT DE SEXI SUNT.....



SI CAT DE FRUMOS STIU SA POZEZ...

ai copii tare frumosi...sanatate va dorim si poopam posesorul de noi dintisori... tzuc.gif
anku
QUOTE(claudiaena @ Oct 6 2009, 01:55 PM) *
Draga Ankule, sa stii ca o vorba din popor spune ca, in general, copiii "rai" cand sunt mici, se fac "buni" cand sunt mari... notworthy.gif Acum, la mine, oarecum s-a potrivit, adica Maria a fost "cumplita" cand era mica, nu stia decat sa planga sau sa rada, nu mi-a stat in carut, nu dormea nici ziua si noaptea ne trezea de 10-20 ori , a vorbit tarziu, am dezvatat-o de scutec tarziu...oricum intr-un cuvant m-a epuizat, dar acum si eu si toata lumea imi spune ca am un copil docil si cuminte, comparativ cu altii (a nu se intelege ca e ca un robotel si nu are personalitate). partners.gif
Asa ca, consoleaza-te cu ideea ca mai ai cel mult un an jumate de chin si apoi toata lumea o sa invidieze ptr ce copil destept si cuminte ai facut.... rolleyes.gif

altfel nici nu are cum sa fie... liwlol.gif
asta este pretul bebelusilor exploratori liwlol.gif
mai bine sa ramana asa si cand e mare....sa vada tot si sa stie multe liwlol.gif
un an jumate????as vrea eu... liwlol.gif
petronici
QUOTE(simina_ana @ Oct 6 2009, 04:34 PM) *
Azi suntem mai bine....daca ieri i-am aspirat nasucul din ora in ora, azi abia daca l-am aspirat de 4 ori pana acum si am dormit si mai binisor azi noapte....deci suntem pe drumul cel bun. Am evitat sa-l scot afara ieri dar si azi (oricum batea putin vantul si era innourat)...Am bagat ceai in el cu nemiluita, de-am schimbat la pampersi, dar f bine am facut ,vad ca se simte mai bine...i-am dat doar Panadol si i-am pus picaturi in nasuc...

Petronici am vazut pe alt topic poze cu tine de la nunta...semeni izbitor de bine cu o colega de-a mea din scoala generala...De unde esti de loc?
Pupam dulce pe Adelin...

sunt din Piatra Neamt si am facut generala la sc nr 27... laugh.gif
ne bucuram ca e mai bine Iancu si nu a trebuit sa apelezi la antibiotice cum am patit eu sleep.gif ....ne spui si noua ce feluri de ceai ii faci cand e racit(eu dadeam pana acum numai musetel,dar am vazut ca imi face diaree de la el) si cand am fost in RO mi-au dat de afine(si pe asta la baut) si de menta(si asta nici nu a vrut sa-l guste) si el cand e racit il bombardez cu siropuri si dr de aici nu ne zic si de ceaiuri si nu stiu de care sa-i dau.. sad.gif .
poopam pe iancu tzuc.gif
petronici
QUOTE(claudiaena @ Oct 6 2009, 11:13 PM) *
Va mai punem si noi cateva pozici, in care ma laud:
CAT DE SEXI SUNT.....



CU NOILE MELE ACHIZITII= DINTISORII


SI CAT DE FRUMOS STIU SA POZEZ...


felicitari ai doua minuni ....cred ca e vesel mereu Mihaita ,ce frumos zambeste si ce mandru isi arata dintisorii...
poop
simina_ana
QUOTE(petronici @ Oct 7 2009, 11:43 AM) *
sunt din Piatra Neamt si am facut generala la sc nr 27... laugh.gif
ne bucuram ca e mai bine Iancu si nu a trebuit sa apelezi la antibiotice cum am patit eu sleep.gif ....ne spui si noua ce feluri de ceai ii faci cand e racit(eu dadeam pana acum numai musetel,dar am vazut ca imi face diaree de la el) si cand am fost in RO mi-au dat de afine(si pe asta la baut) si de menta(si asta nici nu a vrut sa-l guste) si el cand e racit il bombardez cu siropuri si dr de aici nu ne zic si de ceaiuri si nu stiu de care sa-i dau.. sad.gif .
poopam pe iancu tzuc.gif



Ieri s-a simtit mai bine, dar de aseara e putin mai rau...adica tuseste tot mai tare si acum am impresia ca incepe sa si expectoreze. Saracul nici nu poate dormi din cauza asta....ba tuseste, ba nu poate respira pe nasuc...Azi dimineata am fost exptrem de nervoasa din cauza asta....s-a oprit curentul pt 6 ore si nu puteam sa-i aspir nasucul, iar cu pompita mai mult il chinuiam si ma chinuiam si pe mine si tot nici un efect....a fost atat de nervos ca nu putea respira si plangea intr-una si iti dai seama ca tot mai rau ii era. I-am inclinat si salteaua de la patut si tot degeaba. Il iau cu mine in pat si ca sa poata dormi stau eu ridicata si il pun pe mine....dar ne chinuim asa amandoi...mi se rupe sufletul cand il vad cum se chinuie..Maine dupa amiaza ma duc la doctorita....ca deja se ingroasa treaba...azi i-am dat ultima doza de Panadol si sa vad cum e peste noapte...sper sa nu trebuiasca sa ma plimb pe la urgente la noapte...sau sa ajungem la antibiotice
Ceai ii dau Baby Drink. E singurul pe care mi-l accepta. E destul de dulce, dar eu il dizolv in 150 ml de apa si nu in 50 cum scrie pe cutie. Componentele pe care le are, ajuta la calmarea tusei, reducere febrei...Ii dau cam 2- 4 plicuri pe zi pentru hidratare.

Nu esti tu colega mea de scoala, dar ti-am spus semeni extrem de bine cu ea...dar avem ceva in comun totusi...eu sunt din Botosani liwlol.gif liwlol.gif ...la o aruncatura de bat de Piatra...liwlol.gif

Va pupacim dulce
simina_ana
QUOTE(claudiaena @ Oct 7 2009, 12:17 AM) *
SI INCA ALTE POZE, IN CARE ZAMBESC CU GURA PANA LA URECHI....




Ce pitic frumos ai ....si ce zambaret e el....Dar nici Maria nu-i mai prejos....
Va trimitem pupici dulci
simina_ana
QUOTE(oana petrina @ Oct 6 2009, 11:43 PM) *
Geo ce mare s-a facut Lucas. e tare dulce. poza mea preferata e cea cu L in cutie. m-a dat gata. si ce tatic curajos ca-l plimba cu bicicleta. va pupam
Simina ma bucur sa aud ca Iancu e mai bine. e un voinicel.VREM POZE TE ROG
fetelor nici odorul meu razgaiat nu sta 5 sec. daca ies singura la plimbare cu el ma termina.
va pupam



O sa pun Oana poze....ca si lui Geo i-am promis...dar astept mai intai sa-i treaca lui Iancu raceala.....ca abia mai pot face ceva de el....e tare suparat saracutul si numai in brate vrea sa stea...
Il pupam pe Matei pe botic....Tu cum te mai simti? Ti-a trecut gatul?
petronici
QUOTE(simina_ana @ Oct 7 2009, 03:51 PM) *
Ieri s-a simtit mai bine, dar de aseara e putin mai rau...adica tuseste tot mai tare si acum am impresia ca incepe sa si expectoreze. Saracul nici nu poate dormi din cauza asta....ba tuseste, ba nu poate respira pe nasuc...Azi dimineata am fost exptrem de nervoasa din cauza asta....s-a oprit curentul pt 6 ore si nu puteam sa-i aspir nasucul, iar cu pompita mai mult il chinuiam si ma chinuiam si pe mine si tot nici un efect....a fost atat de nervos ca nu putea respira si plangea intr-una si iti dai seama ca tot mai rau ii era. I-am inclinat si salteaua de la patut si tot degeaba. Il iau cu mine in pat si ca sa poata dormi stau eu ridicata si il pun pe mine....dar ne chinuim asa amandoi...mi se rupe sufletul cand il vad cum se chinuie..Maine dupa amiaza ma duc la doctorita....ca deja se ingroasa treaba...azi i-am dat ultima doza de Panadol si sa vad cum e peste noapte...sper sa nu trebuiasca sa ma plimb pe la urgente la noapte...sau sa ajungem la antibiotice
Ceai ii dau Baby Drink. E singurul pe care mi-l accepta. E destul de dulce, dar eu il dizolv in 150 ml de apa si nu in 50 cum scrie pe cutie. Componentele pe care le are, ajuta la calmarea tusei, reducere febrei...Ii dau cam 2- 4 plicuri pe zi pentru hidratare.

Nu esti tu colega mea de scoala, dar ti-am spus semeni extrem de bine cu ea...dar avem ceva in comun totusi...eu sunt din Botosani liwlol.gif liwlol.gif ...la o aruncatura de bat de Piatra...liwlol.gif

Va pupacim dulce

vaiiii saracutul crybaby.gif ...si eu care speram ca azi e si mai bine... jucaus.gif .si eu la inceput am incercat cu un sirop cu paracetamol si nici un efect pana l-am dus la dr si a zis ca are f rosu in gat si amigdalitele umflate si de fiecare data cand tusea isi desprindea din gat si dr a zis ca-i mai bine cu antibiotic...si dupa 3 zile de antibiotic tot mai tuseste si ii curge nasucul ,mai rar...ne-a dat si aerosol pt vreo 5-6 zile dar am incercat vreo 2 zile si ne-am lasat pagubasi..plange f tare ,nu sta deloc,deabia il tineam in doi... doh.gif
ii uram lui Iancu insanatosire cat mai grabnica,sa faca 10 lunite sanatos tun si vesel cum e el mereu.. tzuc.gif

aaaa,deci suntem moldovence amandoua liwlol.gif
simina_ana
QUOTE(petronici @ Oct 7 2009, 05:24 PM) *
vaiiii saracutul crybaby.gif ...si eu care speram ca azi e si mai bine... jucaus.gif .si eu la inceput am incercat cu un sirop cu paracetamol si nici un efect pana l-am dus la dr si a zis ca are f rosu in gat si amigdalitele umflate si de fiecare data cand tusea isi desprindea din gat si dr a zis ca-i mai bine cu antibiotic...si dupa 3 zile de antibiotic tot mai tuseste si ii curge nasucul ,mai rar...ne-a dat si aerosol pt vreo 5-6 zile dar am incercat vreo 2 zile si ne-am lasat pagubasi..plange f tare ,nu sta deloc,deabia il tineam in doi... doh.gif
ii uram lui Iancu insanatosire cat mai grabnica,sa faca 10 lunite sanatos tun si vesel cum e el mereu.. tzuc.gif

aaaa,deci suntem moldovence amandoua liwlol.gif



uff...speram....ca nu mai rezist nici eu nedormita de 2 nopti...colac peste pupaza s-a imbolnavit si tati....si nici eu nu mai am mult....in concluzie ...suntem o familie de mucosi....liwlol.gif

yep...
claudiaena
[quote name='simina_ana' date='Oct 7 2009, 05:56 PM' post='931060']
uff...speram....ca nu mai rezist nici eu nedormita de 2 nopti...colac peste pupaza s-a imbolnavit si tati....si nici eu nu mai am mult....in concluzie ...suntem o familie de mucosi.... liwlol.gif

yep...
[/q uote]

Saracii de voi, va dorim insanatosire grabnica si nu stiu daca nu gresesc dar azi nu e ziua puiului tau?....
Ca eu asa am impresia si va dorim occasion.gif si sa va faceti bine mai repede....Asteptam numai vesti bune.... oFloare1.gif
simina_ana
E maine, Claudia....in 8 e nascut...dar oricum multumim de urari.Sunt binevenite oricand....nu-mi vine sa cred ...acum 10 luni eram in travaliu si muscam din pat.....si culmea...racita bocna....liwlol.gif liwlol.gif
Pupicei
VALERIA OANA
Cam pe 10 decembrie ar fi trebuit sa o nasc si eu pe Maria.... Sa va bucurati de baietelul vostru frumos si sa va aduca numai bucurii
anku
QUOTE(simina_ana @ Oct 7 2009, 03:51 PM) *
Ieri s-a simtit mai bine, dar de aseara e putin mai rau...adica tuseste tot mai tare si acum am impresia ca incepe sa si expectoreze. Saracul nici nu poate dormi din cauza asta....ba tuseste, ba nu poate respira pe nasuc...Azi dimineata am fost exptrem de nervoasa din cauza asta....s-a oprit curentul pt 6 ore si nu puteam sa-i aspir nasucul, iar cu pompita mai mult il chinuiam si ma chinuiam si pe mine si tot nici un efect....a fost atat de nervos ca nu putea respira si plangea intr-una si iti dai seama ca tot mai rau ii era. I-am inclinat si salteaua de la patut si tot degeaba. Il iau cu mine in pat si ca sa poata dormi stau eu ridicata si il pun pe mine....dar ne chinuim asa amandoi...mi se rupe sufletul cand il vad cum se chinuie..Maine dupa amiaza ma duc la doctorita....ca deja se ingroasa treaba...azi i-am dat ultima doza de Panadol si sa vad cum e peste noapte...sper sa nu trebuiasca sa ma plimb pe la urgente la noapte...sau sa ajungem la antibiotice
Ceai ii dau Baby Drink. E singurul pe care mi-l accepta. E destul de dulce, dar eu il dizolv in 150 ml de apa si nu in 50 cum scrie pe cutie. Componentele pe care le are, ajuta la calmarea tusei, reducere febrei...Ii dau cam 2- 4 plicuri pe zi pentru hidratare.

Nu esti tu colega mea de scoala, dar ti-am spus semeni extrem de bine cu ea...dar avem ceva in comun totusi...eu sunt din Botosani liwlol.gif liwlol.gif ...la o aruncatura de bat de Piatra...liwlol.gif

Va pupacim dulce

simina ne pare rau
sper sa dormiti totusi la noapte...
e f bine ca meregeti la dr...si noi atunci am intrat in spital din cauza ca era un virus afurisit stil gripa...analize analize dar tratament nema...atunci am si schimbat pediatrul si la toata lumea care ma intreba ce pediatru as zice sa ia am grija sa o blamez..
asta este...stiu ca este urat dar si-o merita...
sa nu dea doamne fereste in bronsite...asa ac bine ca mergeti la dr...
si de-o fi antibiotic ....mai bine asa...decat mai rau...acum are 10 luni si kg destule ptr a suporta cat de cat un antibiotic
va poopam tzuc.gif

QUOTE(petronici @ Oct 7 2009, 04:24 PM) *
vaiiii saracutul crybaby.gif ...si eu care speram ca azi e si mai bine... jucaus.gif .si eu la inceput am incercat cu un sirop cu paracetamol si nici un efect pana l-am dus la dr si a zis ca are f rosu in gat si amigdalitele umflate si de fiecare data cand tusea isi desprindea din gat si dr a zis ca-i mai bine cu antibiotic...si dupa 3 zile de antibiotic tot mai tuseste si ii curge nasucul ,mai rar...ne-a dat si aerosol pt vreo 5-6 zile dar am incercat vreo 2 zile si ne-am lasat pagubasi..plange f tare ,nu sta deloc,deabia il tineam in doi... doh.gif
ii uram lui Iancu insanatosire cat mai grabnica,sa faca 10 lunite sanatos tun si vesel cum e el mereu.. tzuc.gif

aaaa,deci suntem moldovence amandoua liwlol.gif

aerosolul isis face efectul numai dupa 5 zile cel mai rapid...curata exact plamanul fara a mai intra in sange ,la organe cum ar face un antibiotic...
prima data am facut aerosol 3 sapt de 3 ori p zi...atunci cand am fost la spital avea 2 luni si nu ne-aa bagat p antibiotic dar aerosolul ne-a scapat de antibiotic....
acum depinde si de care este...
dar dureaza...la noi cand suntem raciti dureaza pana ne trece 5 zile de aceea se si rec cel putin 5 zile de tratament...apoi la un bebic cand se foloseste aerosol doar si eventul picaturi de nas...
dureaza...cam o sapt...
eu cel putin asa am patit cu darius in primvara...
sa vedem...vad ca toamna asta inca nu s-a ales cu nimic...desi toata zioua suntem afara...
va poopam si va dorim si voua insanatosire grabnica! tzuc.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Oct 7 2009, 11:33 PM) *
simina ne pare rau
sper sa dormiti totusi la noapte...
e f bine ca meregeti la dr...si noi atunci am intrat in spital din cauza ca era un virus afurisit stil gripa...analize analize dar tratament nema...atunci am si schimbat pediatrul si la toata lumea care ma intreba ce pediatru as zice sa ia am grija sa o blamez..
asta este...stiu ca este urat dar si-o merita...
sa nu dea doamne fereste in bronsite...asa ac bine ca mergeti la dr...
si de-o fi antibiotic ....mai bine asa...decat mai rau...acum are 10 luni si kg destule ptr a suporta cat de cat un antibiotic
va poopam tzuc.gif
aerosolul isis face efectul numai dupa 5 zile cel mai rapid...curata exact plamanul fara a mai intra in sange ,la organe cum ar face un antibiotic...
prima data am facut aerosol 3 sapt de 3 ori p zi...atunci cand am fost la spital avea 2 luni si nu ne-aa bagat p antibiotic dar aerosolul ne-a scapat de antibiotic....
acum depinde si de care este...
dar dureaza...la noi cand suntem raciti dureaza pana ne trece 5 zile de aceea se si rec cel putin 5 zile de tratament...apoi la un bebic cand se foloseste aerosol doar si eventul picaturi de nas...
dureaza...cam o sapt...
eu cel putin asa am patit cu darius in primvara...
sa vedem...vad ca toamna asta inca nu s-a ales cu nimic...desi toata zioua suntem afara...
va poopam si va dorim si voua insanatosire grabnica! tzuc.gif



O sa mergem maine cu siguranta.Mie mi se pare ca e mai rau. L-am pus in pat la 9 si pana acum (12) s-a trezit de 5 ori plangand de la tuse sau nasuc infundat. Mai rau e ca a ragusit de la atata tuse....off doh.gif ...dar maine neaparat la medic....Geo ne-am luat dupa voi cu vocea ragusita...Tu ce i-ai dat pt asta lui Lucas?
Pupicei si va doresc o noapte linistita
geocoto
QUOTE(VALERIA OANA @ Oct 7 2009, 09:56 PM) *
Cam pe 10 decembrie ar fi trebuit sa o nasc si eu pe Maria.... Sa va bucurati de baietelul vostru frumos si sa va aduca numai bucurii


Draga Valeria ma simt onorata ca ne esti alaturi, desi iti este destul de greu sa vezi cum noi povestim de bebicii nostrii si tu nu ai avut sansa sa povestesti despre puiutul tau.

Te pup si pupici si pentru Claudiu cu care nu am vazut poze prea curand,
Georgiana trandafir.gif
geocoto



Te pupacim dulce si asteptam sa te faci bine cat mai repede sa o bucuri pe mami cu zambetul si voiosia ta.

PS Simina din pacate mare lucru nu-i poti da, decat ceiut cald.Este normal sa raguseasca.Il poate tine 2-3 zile...Sa ne zici ce va zice Dr-ul si sper sa treceti noaptea cu bine hug.gif fara prea multe treziri.
Rose68
Iancu si Iasmina, occasion.gif sa cresteti mari si sa va bucurati parintii
petronici




iar pt mami

va dorim multa ,multa sanatate si insanatosire cat mai grabnica si numai bucurii
poopam tzuc.gif
simina_ana
Multumim frumos de urari fetelor....sa dea DD sa fie sanatosi toti bebeii, iar noi sa facem din ei oameni mari numai cu calitati frumoase.

Nu ne-am trezit f des azi noapte....dar am tusit ingrozitor. Toti 3....L-am pazit cu randul pe Iancu. In primul rand ca trebuia sa-l invelim din 10 in 10 minute...asa rau s-a foit. Inca tuseste urat, dar e bine ca e vioi. Febra nu face are maxim 38. Dar oricum la 2 mergem la doctor sa vedem ce ne spune.

Va multumesc inca o data de urari si revin cu vesti
sinzigm
occasion.gif Buna mamici si pitici!!!Insfarsit o zi frumoasa si la noi,ca in rest a fost doar ploaie si vant rece.Am intrat in fiecare zi pe forum,doar ca nu am avut dispozitia necesara sa postez ceva,din pacate....mai are omul si perioade de astea in viata lui.Noi am vrea sa ne facem casa in Ro,pt ca stam la bloc si pt un copil e ideal la curte unde sa aiba spatiu de joaca si aer curat. Chestia e ca acum e foarte greu aici,deoarece munceste doar el,si nu mai prea poate sa puna bani deoparte.Trebuie sa tina 3 persoane si mereu imi spune ca lui e greu sa faca totul singur,ca daca as putea sa muncesc si eu ar fi altfel.Dar eu ce pot sa fac...ca si eu as vrea sa pot merge la munca,da cu puiutu meu ce sa fac?!Sa imi iau o bona in care nu as putea avea incredere totala niciodata?Sa dau pe pere cat iau pe mere?Ca nu as ramane cu mai nimic din ce as castiga.El e inca prea mic,si acum are cea mai mare nevoie de mine,acum incep sa se formeze anumite deprinderi,iar la cresa ne costa in jurul a 1000 de lire.E foarte scump,as ramane ca si in primul caz cu bona cu nimic semnificativ.Am fost foarte suparata si m-am gandit foarte mult la acest lucru,dar deocamdata nu am alta solutie...si imi pare foarte rau mai ales pt faptul ca el crede ca e floare la ureche sa ai grija de un copil,pt ca asa imi zice in fiecare zi:"Ce e asa greu sa ai grija de un copil?Atata ai si tu de facut si o mancare in plus!"Cand spune asa imi vine sa ma duc pe paduri,ca nu mai are rost sa stau sa ma cert cu el si nici sa ii mai explic ca oricum vad ca nu intelege...Insfarsit,asta e,incerc sa trec si peste asta si puiu meu e cel care imi da in orice putere.

IANCU ITI DORIM LA MULTE LUNITE!TE-AI FACUT BAIAT MARE ACUM SI NU PESTE MULT TIMP O SA SUFLII SI IN LUMANARILE DE PE TORTUL DE LA ANIVERSAREA DE UN AN!SA FII SANATOS SI SA ASCULTI DE PARINTII TAI!

Valeria:m-a intristat foarte tare postarea ta,pt ca imi imaginez ce e in sufletul tau si cuvintele pot spune mai multe decat iti poti imagina.Sunt sigura ca Dumnezeu nu te-a lasat,nu trebuie decat sa crezi in el si vei vedea ca nu te va dezamagi.Te pupam si iti dorim multa liniste sufleteasca si o trandafir.gif

Rose:o pupam pe papusica ta!Ce mai face ea?

Geo:nu am mai vb de mult timp.Cum e Lucas?Am vazut pozele si nu imi venea sa cred ce mare s-a facut.E un adevarat barbatel.Seamana foarte bine cu tati,cred ca nu isi mai incape in pene cu asa un baiat.Va pupam tzuc.gif

Anku:pupici si pentru Darius!Vad ca s-a facut un nazdravan!

Oana:ce mai face Mateiut al tau?Prin ce "greutati"mai treceti voi?Ca noi zilnic devenim tot mai natarai si trebuie sa fiu cu ochii in patru!

pupam si restul fetelor si pe pui bineinteles si va dorim sa aveti o zi cat mai placuta
oana petrina
occasion.gif La multe lunite IANCU sa cresti mare si sanatos si sa ai parte in curand de o surioara. te pupam
Sanzi nu pot sa cred ca sotul tau gandeste asa. f urat din partea lui. incearca sa vrb cu el si sa-i spui ca nu este normal sa-ti vrb asa. esti o femeie frumoasa si speciala si ai facut un bebe dulce foc asa ca meriti tot ce e mai bun.
va pupam
VALERIA OANA
QUOTE(geocoto @ Oct 8 2009, 04:48 AM) *
Draga Valeria ma simt onorata ca ne esti alaturi, desi iti este destul de greu sa vezi cum noi povestim de bebicii nostrii si tu nu ai avut sansa sa povestesti despre puiutul tau.

Te pup si pupici si pentru Claudiu cu care nu am vazut poze prea curand,
Georgiana trandafir.gif




Desi voi nu vedeti, eu sunt mereu alaturi de voi si "fur" din momentele voastre frumoase....pentru care va multumesc
Rose68
QUOTE(geocoto @ Oct 8 2009, 04:57 AM) *


Te pupacim dulce si asteptam sa te faci bine cat mai repede sa o bucuri pe mami cu zambetul si voiosia ta.

PS Simina din pacate mare lucru nu-i poti da, decat ceiut cald.Este normal sa raguseasca.Il poate tine 2-3 zile...Sa ne zici ce va zice Dr-ul si sper sa treceti noaptea cu bine hug.gif fara prea multe treziri.



Hei, acum am vazut l-ai inscris pe Lucas in concurs
Ce bine imi pare si ai pus poza cu strumful, nu e rau..................desi vorba Oanei si cea cu Lucas in cutie e nemaipomenita
Sa ne scrii cand incepe votarea
Noi nu cred ca ne mai inscriem , ne-a lasat un gust amar randul trecut
Nu s-au votat bebeii ci cat de cunoscuta e mama pe forum si parca nu mi se pare drept.
Fii sigura ca il vom vota pe Lucas de cate ori vom putea
Pupicei de la Andreutza
Rose68
Buna dimineta
Sunt cu cafeaua intr-o mana. Sunt chioara de nesomn, pitica de la 1 la 6 s-a trezit din ora in ora. Am si mutat-o din patut la noi si tot degeaba. Cred ca mai vin niscaiva dintisori............

Tocmai am auzit la stiri au dat drumul iar la inseminari si in vitro si celule stem......ce porcarie........daca nu au bani sa acopere din bugetul de stat sa lase omul macar cu bani sa faca asta............stiu destul de bine cum e caci ne-am chinuit si noi destul si tot nu a mers.............

Ma duc langa pppitica, caci e aproape de trezire , se foieste din 2 in 2 minute de oe o parte pe alta
simina_ana
Neata'...
Si eu sunt rupta de oboseala dupa cateva nopti nedormite. Aseara am picat franta la 8.30 cand l-am culcat pe Iancu, si nu am mai reusit sa va scriu. Iar azi noapte Iancu parca a inteles ca si eu sunt obosita si a dormit toata noaptea. A zis tati ca a tusit de cateva ori, dar nu s-a trezit. In schimba s-a foit iar f tare si s-a dezvelit. Asa ca m-am hotarat, azi ii iau sac de dormit ca nu se mai poate asa.

AM fot ieri la medic. Are rosu in gat, ceea ce a dus la laringita acuta. Ne-a dat antibiotic, pt ca din cauza secretiilor pe care nu le poate elimina poate risca sa faca obstructie faringiana. Asa ca de aseara ia Zinnat si sirop de patlagina. Si ne-a mai dat niste plicuri de calciu, sa-i dam 7 zile pe luna.

Inca o data multumim de urari. SI...Andymar... occasion.gif Pentru Iasmina....vorba lui Sinzi...mai avem putin si piticiinostri sufla in lumnarele pe tort...smile.gif

Pupici la mamici si bebici
simina_ana
QUOTE(Rose68 @ Oct 9 2009, 09:56 AM) *
Buna dimineta
Sunt cu cafeaua intr-o mana. Sunt chioara de nesomn, pitica de la 1 la 6 s-a trezit din ora in ora. Am si mutat-o din patut la noi si tot degeaba. Cred ca mai vin niscaiva dintisori............

Tocmai am auzit la stiri au dat drumul iar la inseminari si in vitro si celule stem......ce porcarie........daca nu au bani sa acopere din bugetul de stat sa lase omul macar cu bani sa faca asta............stiu destul de bine cum e caci ne-am chinuit si noi destul si tot nu a mers.............

Ma duc langa pppitica, caci e aproape de trezire , se foieste din 2 in 2 minute de oe o parte pe alta



Eu am auzit ca le-au sistat.....cel putin ieri la pranz inainte de a pleca de acasa...asa era....
Nici eu nu sunt de acord....dar pana se lamureste problema nu inteleg de ce au oprit si recoltarea de celule stem....ce fac mamicile care nasc in perioada asta si vor sa faca acest lucru?
anku
QUOTE(simina_ana @ Oct 9 2009, 09:16 AM) *
Neata'...
Si eu sunt rupta de oboseala dupa cateva nopti nedormite. Aseara am picat franta la 8.30 cand l-am culcat pe Iancu, si nu am mai reusit sa va scriu. Iar azi noapte Iancu parca a inteles ca si eu sunt obosita si a dormit toata noaptea. A zis tati ca a tusit de cateva ori, dar nu s-a trezit. In schimba s-a foit iar f tare si s-a dezvelit. Asa ca m-am hotarat, azi ii iau sac de dormit ca nu se mai poate asa.

AM fot ieri la medic. Are rosu in gat, ceea ce a dus la laringita acuta. Ne-a dat antibiotic, pt ca din cauza secretiilor pe care nu le poate elimina poate risca sa faca obstructie faringiana. Asa ca de aseara ia Zinnat si sirop de patlagina. Si ne-a mai dat niste plicuri de calciu, sa-i dam 7 zile pe luna.

Inca o data multumim de urari. SI...Andymar... occasion.gif Pentru Iasmina....vorba lui Sinzi...mai avem putin si piticiinostri sufla in lumnarele pe tort...smile.gif

Pupici la mamici si bebici

super practic....nu mai stai ca se dezveleste si etc...sau cand erau mici ca isi trageau plapuma p fata...am luat si eu de diverse marimi sa am liwlol.gif ...asa l-am pus de cand l-am adus de la spital...ma rog...eu cautam doar de la burtica in jos saculet dar negasind am folosit si sac intreg...
dar oricum super practic...noi numai asa folosim avem si de vara si de iarna ca sa nu ne fie cald....i dau body dar il desfac apoi o bluzita dar subtire si saculetul...si super bine doarme fara sa-mi fie teama ca se dezveleste sau se asifixeaza...
mergeti catre bine cu raceala...asta este...las ca acum e cat de cat mai marisor e altfel acum cat de cat cu antibioticul...
va poopam si sanatate... tzuc.gif
petronici
buna mamicute!
sunt in pauza putin de la lucru si am intrat un pic sa vad ce a-ti mai scris...
Simina ma bucur pt voi ca a-ti reusit sa dormiti in noaptea asta si cu antibioticul se face bine imediat....pooopam pe Iancu
vaiii Rose ohmy.gif fi asa de agitata de la dintisori? saracuta si vai si de tine ca nu ai dormit...speram sa treaca repede si perioada aceasta...poop pe Andreutza
Anku am auzit la multi ca e foarte practic sacul si acum ai confermat si tu si zicea bunicul ca ar vrea sa-l cumpere...atunci il trimitem cat mai curand ca si Adelin se dezveleste toata noaptea...poop pe Darius
geo cand incep votarile suntem toate pe Lucas...poop
salutam toate mamicutele si pooopam toti bebeii
petronici
QUOTE(sinzigm @ Oct 8 2009, 12:05 PM) *
occasion.gif Buna mamici si pitici!!!Insfarsit o zi frumoasa si la noi,ca in rest a fost doar ploaie si vant rece.Am intrat in fiecare zi pe forum,doar ca nu am avut dispozitia necesara sa postez ceva,din pacate....mai are omul si perioade de astea in viata lui.Noi am vrea sa ne facem casa in Ro,pt ca stam la bloc si pt un copil e ideal la curte unde sa aiba spatiu de joaca si aer curat. Chestia e ca acum e foarte greu aici,deoarece munceste doar el,si nu mai prea poate sa puna bani deoparte.Trebuie sa tina 3 persoane si mereu imi spune ca lui e greu sa faca totul singur,ca daca as putea sa muncesc si eu ar fi altfel.Dar eu ce pot sa fac...ca si eu as vrea sa pot merge la munca,da cu puiutu meu ce sa fac?!Sa imi iau o bona in care nu as putea avea incredere totala niciodata?Sa dau pe pere cat iau pe mere?Ca nu as ramane cu mai nimic din ce as castiga.El e inca prea mic,si acum are cea mai mare nevoie de mine,acum incep sa se formeze anumite deprinderi,iar la cresa ne costa in jurul a 1000 de lire.E foarte scump,as ramane ca si in primul caz cu bona cu nimic semnificativ.Am fost foarte suparata si m-am gandit foarte mult la acest lucru,dar deocamdata nu am alta solutie...si imi pare foarte rau mai ales pt faptul ca el crede ca e floare la ureche sa ai grija de un copil,pt ca asa imi zice in fiecare zi:"Ce e asa greu sa ai grija de un copil?Atata ai si tu de facut si o mancare in plus!"Cand spune asa imi vine sa ma duc pe paduri,ca nu mai are rost sa stau sa ma cert cu el si nici sa ii mai explic ca oricum vad ca nu intelege...Insfarsit,asta e,incerc sa trec si peste asta si puiu meu e cel care imi da in orice putere.

IANCU ITI DORIM LA MULTE LUNITE!TE-AI FACUT BAIAT MARE ACUM SI NU PESTE MULT TIMP O SA SUFLII SI IN LUMANARILE DE PE TORTUL DE LA ANIVERSAREA DE UN AN!SA FII SANATOS SI SA ASCULTI DE PARINTII TAI!

Valeria:m-a intristat foarte tare postarea ta,pt ca imi imaginez ce e in sufletul tau si cuvintele pot spune mai multe decat iti poti imagina.Sunt sigura ca Dumnezeu nu te-a lasat,nu trebuie decat sa crezi in el si vei vedea ca nu te va dezamagi.Te pupam si iti dorim multa liniste sufleteasca si o trandafir.gif

Rose:o pupam pe papusica ta!Ce mai face ea?

Geo:nu am mai vb de mult timp.Cum e Lucas?Am vazut pozele si nu imi venea sa cred ce mare s-a facut.E un adevarat barbatel.Seamana foarte bine cu tati,cred ca nu isi mai incape in pene cu asa un baiat.Va pupam tzuc.gif

Anku:pupici si pentru Darius!Vad ca s-a facut un nazdravan!

Oana:ce mai face Mateiut al tau?Prin ce "greutati"mai treceti voi?Ca noi zilnic devenim tot mai natarai si trebuie sa fiu cu ochii in patru!

pupam si restul fetelor si pe pui bineinteles si va dorim sa aveti o zi cat mai placuta

vaii sinzi,imi pare rau ca e asa de greu pt voi...Doamne 1000de lire la camin..dar ce le face de costa extraordinar de mult? vorbeste cu el si explicai ca nu aveti ce face cu copilul...nu iei pe mere cat dai pe pere...si sa mai aiba putina rabdare sa mai creasca un pic Matei si poate va fi altfel...va doresc pace si intelegere..poop
claudiaena
QUOTE(sinzigm @ Oct 8 2009, 01:05 PM) *
occasion.gif Buna mamici si pitici!!!Insfarsit o zi frumoasa si la noi,ca in rest a fost doar ploaie si vant rece.Am intrat in fiecare zi pe forum,doar ca nu am avut dispozitia necesara sa postez ceva,din pacate....mai are omul si perioade de astea in viata lui.Noi am vrea sa ne facem casa in Ro,pt ca stam la bloc si pt un copil e ideal la curte unde sa aiba spatiu de joaca si aer curat. Chestia e ca acum e foarte greu aici,deoarece munceste doar el,si nu mai prea poate sa puna bani deoparte.Trebuie sa tina 3 persoane si mereu imi spune ca lui e greu sa faca totul singur,ca daca as putea sa muncesc si eu ar fi altfel.Dar eu ce pot sa fac...ca si eu as vrea sa pot merge la munca,da cu puiutu meu ce sa fac?!Sa imi iau o bona in care nu as putea avea incredere totala niciodata?Sa dau pe pere cat iau pe mere?Ca nu as ramane cu mai nimic din ce as castiga.El e inca prea mic,si acum are cea mai mare nevoie de mine,acum incep sa se formeze anumite deprinderi,iar la cresa ne costa in jurul a 1000 de lire.E foarte scump,as ramane ca si in primul caz cu bona cu nimic semnificativ.Am fost foarte suparata si m-am gandit foarte mult la acest lucru,dar deocamdata nu am alta solutie...si imi pare foarte rau mai ales pt faptul ca el crede ca e floare la ureche sa ai grija de un copil,pt ca asa imi zice in fiecare zi:"Ce e asa greu sa ai grija de un copil?Atata ai si tu de facut si o mancare in plus!"Cand spune asa imi vine sa ma duc pe paduri,ca nu mai are rost sa stau sa ma cert cu el si nici sa ii mai explic ca oricum vad ca nu intelege...Insfarsit,asta e,incerc sa trec si peste asta si puiu meu e cel care imi da in orice putere.

IANCU ITI DORIM LA MULTE LUNITE!TE-AI FACUT BAIAT MARE ACUM SI NU PESTE MULT TIMP O SA SUFLII SI IN LUMANARILE DE PE TORTUL DE LA ANIVERSAREA DE UN AN!SA FII SANATOS SI SA ASCULTI DE PARINTII TAI!

Valeria:m-a intristat foarte tare postarea ta,pt ca imi imaginez ce e in sufletul tau si cuvintele pot spune mai multe decat iti poti imagina.Sunt sigura ca Dumnezeu nu te-a lasat,nu trebuie decat sa crezi in el si vei vedea ca nu te va dezamagi.Te pupam si iti dorim multa liniste sufleteasca si o trandafir.gif

Rose:o pupam pe papusica ta!Ce mai face ea?

Geo:nu am mai vb de mult timp.Cum e Lucas?Am vazut pozele si nu imi venea sa cred ce mare s-a facut.E un adevarat barbatel.Seamana foarte bine cu tati,cred ca nu isi mai incape in pene cu asa un baiat.Va pupam tzuc.gif

Anku:pupici si pentru Darius!Vad ca s-a facut un nazdravan!

Oana:ce mai face Mateiut al tau?Prin ce "greutati"mai treceti voi?Ca noi zilnic devenim tot mai natarai si trebuie sa fiu cu ochii in patru!

pupam si restul fetelor si pe pui bineinteles si va dorim sa aveti o zi cat mai placuta


Draga mea, traversati o perioada mai grea acum... Este criza peste tot si oamenii muncesc din greu, iar stresul este cat casa... Ai rabdare cu el, ptr ca omul spune multe la nervi sau cand e prea obosit sau stresat. Si la mine, al meu sot pleaca dimineata la 7.30 si vine de cele mai multe ori pe la 8.30-9. Cade rapus de oboseala si uneori nu face decat sa manance, sa se uite putin la tv si nani... Ma mai apuca si pe mine pandaliile, ca eu stau singura si nu am cu cine sa vorbesc, dar dupa o noapte mai proasta, a doua zi vad altfel situatia si il compatimesc... Mai sunt si suparata ca nu petrece timp mai deloc cu copiii, dar imi trece. Cand mai vorbesc cu colege de serviciu si imi spun sa ma consider o fericita si ca mi-am gasit bun moment sa stau acasa in concediu, ma gandesc si la el si imi dau seama ce nedreapta sunt... Doar duminica( singura lui zi libera), imi mai spune ca simte ca trece viata pe langa el, ca nu are timp sa stea cu copiii, ca parca acum Mihai era bebe si deja acum e baietel mare care are dinti si se pregateste sa mearga ... si atunci ma consider privilegiata... Nu spune nimieni ca tu nu faci nimic, dar satisfactiile noastre sunt incomparabil mai mari cu ale sotilor nostri si aste ne motiveaza si ne ridica moralul...
Asa ca stai, zic eu, linistita ptr ca tot ceea ce spune este ca o refulare si nu cred ca gandeste asa...
geocoto
QUOTE(Rose68 @ Oct 8 2009, 10:21 PM) *
Hei, acum am vazut l-ai inscris pe Lucas in concurs
Ce bine imi pare si ai pus poza cu strumful, nu e rau..................desi vorba Oanei si cea cu Lucas in cutie e nemaipomenita
Sa ne scrii cand incepe votarea
Noi nu cred ca ne mai inscriem , ne-a lasat un gust amar randul trecut
Nu s-au votat bebeii ci cat de cunoscuta e mama pe forum si parca nu mi se pare drept.
Fii sigura ca il vom vota pe Lucas de cate ori vom putea
Pupicei de la Andreutza



QUOTE(petronici @ Oct 9 2009, 12:14 PM) *
buna mamicute!
sunt in pauza putin de la lucru si am intrat un pic sa vad ce a-ti mai scris...
Simina ma bucur pt voi ca a-ti reusit sa dormiti in noaptea asta si cu antibioticul se face bine imediat....pooopam pe Iancu
vaiii Rose ohmy.gif fi asa de agitata de la dintisori? saracuta si vai si de tine ca nu ai dormit...speram sa treaca repede si perioada aceasta...poop pe Andreutza
Anku am auzit la multi ca e foarte practic sacul si acum ai confermat si tu si zicea bunicul ca ar vrea sa-l cumpere...atunci il trimitem cat mai curand ca si Adelin se dezveleste toata noaptea...poop pe Darius
geo cand incep votarile suntem toate pe Lucas...poop
salutam toate mamicutele si pooopam toti bebeii


Multumim mamici.Stiam ca voua nu va mai vine sa-i bagati in concurs si vroiam macar un reprezentant sa avem...
De obicei sunt tare competitiva dar imi dau seama cand sunt concursuri adevarate, neloiale si de amuzament.Eu il consider de amuzament si cu ocazia asta mai cunoastem si ceilalti pici pentru ca in ultima vreme nu prea mai am timp sa citesc si altceva decat topicul nostru..
Multumim insa pentru fiecare vot pe care ni-l acordati floare2.gif

Poza cu cutia micsorata nu mai exprima ce vroiam eu, fetzisoara haioasa a lui Lucas...intr-un alt tip de concurs poate.
geocoto
QUOTE(simina_ana @ Oct 9 2009, 09:16 AM) *
Neata'...
Si eu sunt rupta de oboseala dupa cateva nopti nedormite. Aseara am picat franta la 8.30 cand l-am culcat pe Iancu, si nu am mai reusit sa va scriu. Iar azi noapte Iancu parca a inteles ca si eu sunt obosita si a dormit toata noaptea. A zis tati ca a tusit de cateva ori, dar nu s-a trezit. In schimba s-a foit iar f tare si s-a dezvelit. Asa ca m-am hotarat, azi ii iau sac de dormit ca nu se mai poate asa.

AM fot ieri la medic. Are rosu in gat, ceea ce a dus la laringita acuta. Ne-a dat antibiotic, pt ca din cauza secretiilor pe care nu le poate elimina poate risca sa faca obstructie faringiana. Asa ca de aseara ia Zinnat si sirop de patlagina. Si ne-a mai dat niste plicuri de calciu, sa-i dam 7 zile pe luna.

Inca o data multumim de urari. SI...Andymar... occasion.gif Pentru Iasmina....vorba lui Sinzi...mai avem putin si piticiinostri sufla in lumnarele pe tort...smile.gif

Pupici la mamici si bebici


As vrea sa stim cauza sa stim de ce ii ferim dar din pacate nu este numai una singura...Si mai este si Dr-ul care vede, in jur de 20 de copii pe zi si zice ca-i normal.
Imi pare asa de rau sa aud cum va chinuiti Simina.Am ramas sincer marcata de la toate faringitele lui Lucas si ale bebicilor de decembrie care au facut ohmy.gif .Multa sanatate va doresc

I-am dat si eu Ca lactic in 30ml ceiut dupa ce am vorbit cu Sanzi.Cel mai bine bea noaptea.Oricum azi noapte Lucas parca a vorbit cu Andreutza, s-a trezit din ora in ora, dar l-am lasat in patutul lui, iar laptic a baut maximum 100ml la 4- 5 ore..
Dimineata la mar cu biscuite plansete sa-l las pe el sa pape...Sincer nu stiu ce a ajuns la el in gurita ca nu vroia sub nici o forma sa-i dau numai eu...

Sunt obosita dar atata timp cat nu este bolnavior....nu ma deranjeaza.

Pupici,
Geo
danieelaa
buna diminetata fetelor...nu am mai reusit sa intru cu serviciul si cu fata nu am avut deloc timp iar dupa ce vin de la munca recuperez cat pot timpul pierdut.........intalnirea a fost bine cand am vazut-o era asa schimbata dar schimbata total,ce a fost mai naspa sa zic asa e ca nu ma recunoscut ,se juca cu mine radea dar parca lipsea ceva,cand se maraia fugea la maicamea......cam 2 zile a tinut asa pe urma si-a dat drumul ................e rau sa fie copilul departe si cand vine sa ai impresia ca nu te mai recunoaste.....e asa de vorbareata, zambeste ceva extraordinar non stop si la toata lumea,cat e ziua de lunga e numai o veselie,avem parul marisor ca ne-a crescut si avem o viteza la mers in 4 labe de mama mama.......ar fi multe sa va povestesc dar imi vin toate odata si nu am nici timp sa le scriu .......va multumesc ca ati fost alaturi de mine si cu intarziere uraz si eu la MULTE LUNITZE occasion.gif occasion.gif occasion.gif celor care au serbat zilele trecute
...va pun si 2 poze cu denisa din a doua zi cand a venit


geocoto
QUOTE(danieelaa @ Oct 10 2009, 09:25 AM) *
buna diminetata fetelor...nu am mai reusit sa intru cu serviciul si cu fata nu am avut deloc timp iar dupa ce vin de la munca recuperez cat pot timpul pierdut.........intalnirea a fost bine cand am vazut-o era asa schimbata dar schimbata total,ce a fost mai naspa sa zic asa e ca nu ma recunoscut ,se juca cu mine radea dar parca lipsea ceva,cand se maraia fugea la maicamea......cam 2 zile a tinut asa pe urma si-a dat drumul ................e rau sa fie copilul departe si cand vine sa ai impresia ca nu te mai recunoaste.....e asa de vorbareata, zambeste ceva extraordinar non stop si la toata lumea,cat e ziua de lunga e numai o veselie,avem parul marisor ca ne-a crescut si avem o viteza la mers in 4 labe de mama mama.......ar fi multe sa va povestesc dar imi vin toate odata si nu am nici timp sa le scriu .......va multumesc ca ati fost alaturi de mine si cu intarziere uraz si eu la MULTE LUNITZE occasion.gif occasion.gif occasion.gif celor care au serbat zilele trecute
...va pun si 2 poze cu denisa din a doua zi cand a venit



Danielaa ma bucur pentru reintalnirea voastra, cat despre Denisuca iti vine sa o papi cat de dulcica este.Cu siguranta isi va lua cateva voturi de la noi.Intr-adevar s-a schimbat si este tare dulce.
Voi i-ati tuns perisorul 0 ca arata tare bine?

Pupici,
Geo si Lucas
oana petrina
Daniela ai o mandrete de fata. lasa ca se obisnuieste repede cu tine si nu o sa mai scapi de ea.
Geo o sa-l votez pe Lucas al nostru non stop. si cauta te rog un concurs unde sa pui poza cu acea cutie. imi place tare.
Simina speram ca Iancu e mai bine. tzuc.gif
Anku pe unde te-ai ascuns?
Sanzi sper ca esti mai bine si te-ai impacat cu omul tau.
Petronici ce face puiul tau?
Rose ce face comoara ta?
sa va spun acum despre noi. eu racita si bucuroasa ca puiul meu nu are nimik. va amintiti? vineri seara a inceput sa tuseasca putin si sa horcaie. azi ne-am dus la dr ptr ca ii curgea nasucul tare. si are rinofaringita parca. si mi-a dat un pomelnic cu siropuri . aerosoli ii fac de 2 ori pe zi cu ser. si tre sa-i curat nasul toata ziua. siropuri bagate pe gat. nu vreau sa va zic ce fel racneste Matei la fiecare operatiune in parte. el daca nu a avut nimik pana acum nu e obisnuit sa-l chinui. e cumplit. mi se rupe sufletul cand il vad cum se chinuie sa respire si cat urla cand ii fac ceva. dar nu am ce face tre sa scapam de raceala.azi a fost ziua lu tati si nici nu ne-am putut bucura ca el puiul a fost smiorcait toata ziua.
Claudia teoria e usoara practica ne omoara tzuc.gif
Valeria ma chinui de multa vreme sa-ti scriu dar nu reusesc.........nu gasesc cuvintele potrivite....stiu ca nimic nu te poate consola....si mai stiu ca nu vei uita niciodata...dar sunt mandra de mamica din tine care a gasit puterea de a merge mai departe ptr puiul ei........te pupam cu drag
va pup
danieelaa
QUOTE(geocoto @ Oct 10 2009, 06:12 PM) *
Danielaa ma bucur pentru reintalnirea voastra, cat despre Denisuca iti vine sa o papi cat de dulcica este.Cu siguranta isi va lua cateva voturi de la noi.Intr-adevar s-a schimbat si este tare dulce.
Voi i-ati tuns perisorul 0 ca arata tare bine?

Pupici,
Geo si Lucas

buna seara fetelor
geo da am tuns-o la 0 si ia crescut foarte repede...multumim dar si lucas e un adevarat barbat si dulce foc mai ales in filmuletele de pe youtube iti vine sa il papi de ce dulce e,iar voturi o sa aveti si voi o multime din partea noastra tzuc.gif tzuc.gif
Oana ai dreptate se va obisnui repede si sigur nu voi mai scapa de ea (dar nu ma supar) tzuc.gif
simina_ana
QUOTE(danieelaa @ Oct 10 2009, 10:25 AM) *
buna diminetata fetelor...nu am mai reusit sa intru cu serviciul si cu fata nu am avut deloc timp iar dupa ce vin de la munca recuperez cat pot timpul pierdut.........intalnirea a fost bine cand am vazut-o era asa schimbata dar schimbata total,ce a fost mai naspa sa zic asa e ca nu ma recunoscut ,se juca cu mine radea dar parca lipsea ceva,cand se maraia fugea la maicamea......cam 2 zile a tinut asa pe urma si-a dat drumul ................e rau sa fie copilul departe si cand vine sa ai impresia ca nu te mai recunoaste.....e asa de vorbareata, zambeste ceva extraordinar non stop si la toata lumea,cat e ziua de lunga e numai o veselie,avem parul marisor ca ne-a crescut si avem o viteza la mers in 4 labe de mama mama.......ar fi multe sa va povestesc dar imi vin toate odata si nu am nici timp sa le scriu .......va multumesc ca ati fost alaturi de mine si cu intarziere uraz si eu la MULTE LUNITZE occasion.gif occasion.gif occasion.gif celor care au serbat zilele trecute
...va pun si 2 poze cu denisa din a doua zi cand a venit






He he he he.....ia uite pe cine am gasit eu aici.... tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif ....ti-o pupacesc si eu pe Denisa...desi stiu ca pupicii mei nu au loc de ai tai.....dar poate unul de la Iancu se strecoara pe acolo...smile.gif Ma bucur asa mult pentru voi, ca in sfarsit sunteti impreuna....fericitooooo!!!!! Cred ca ai uitat toata perioada in care ai stat despartita de ea....dar uite ce minunatie s-a intors acasa.....e o dulce.... tzuc.gif
simina_ana
QUOTE(oana petrina @ Oct 10 2009, 11:11 PM) *
Daniela ai o mandrete de fata. lasa ca se obisnuieste repede cu tine si nu o sa mai scapi de ea.
Geo o sa-l votez pe Lucas al nostru non stop. si cauta te rog un concurs unde sa pui poza cu acea cutie. imi place tare.
Simina speram ca Iancu e mai bine. tzuc.gif
Anku pe unde te-ai ascuns?
Sanzi sper ca esti mai bine si te-ai impacat cu omul tau.
Petronici ce face puiul tau?
Rose ce face comoara ta?
sa va spun acum despre noi. eu racita si bucuroasa ca puiul meu nu are nimik. va amintiti? vineri seara a inceput sa tuseasca putin si sa horcaie. azi ne-am dus la dr ptr ca ii curgea nasucul tare. si are rinofaringita parca. si mi-a dat un pomelnic cu siropuri . aerosoli ii fac de 2 ori pe zi cu ser. si tre sa-i curat nasul toata ziua. siropuri bagate pe gat. nu vreau sa va zic ce fel racneste Matei la fiecare operatiune in parte. el daca nu a avut nimik pana acum nu e obisnuit sa-l chinui. e cumplit. mi se rupe sufletul cand il vad cum se chinuie sa respire si cat urla cand ii fac ceva. dar nu am ce face tre sa scapam de raceala.azi a fost ziua lu tati si nici nu ne-am putut bucura ca el puiul a fost smiorcait toata ziua.
Claudia teoria e usoara practica ne omoara tzuc.gif
Valeria ma chinui de multa vreme sa-ti scriu dar nu reusesc.........nu gasesc cuvintele potrivite....stiu ca nimic nu te poate consola....si mai stiu ca nu vei uita niciodata...dar sunt mandra de mamica din tine care a gasit puterea de a merge mai departe ptr puiul ei........te pupam cu drag
va pup


Offf....mai, Oana....si voi?....Spui ca bebeii astia s-au vorbit intre ei, sa-i apuce pe toti o data...smile.gif...imi pare rau sa aud ca si voi ati intrat in "clubul" nostru....Dar speram sa se faca repede bine Matei....bine ca ai actionat din timp...il pupam pe nasuc....

Iancu e la a 3 a zi de tratament....inca tuseste si-i curge nasucul....dar parca nu mai e asa de tare....bine macar ca nu mai e smiorcait....e vioi ca intotdeauna, dar acum se vede ca e mai bine ,.....ca e si mai plin de energie...A inceput sa faca iar prostioare. Ieri il aud la un moment dat ca plange ....era in camera lui ...se bagase sub canapea si nu mai putea sa iasa de acolo si cerea ajutor disperat....Iar eu mama zanateca...intai am facut poze si abia apoi am scos puiul din belea...
Va pupam si occasion.gif pentru tati.....sanatate va dorim....ca-i mai buna decat toate...
simina_ana
Geo, Daniela...sa anuntati si aici...( desi primesc si pe mail...dar cine-l mai deschide asa des???) cand incep votarile....ca suntem alaturi de voi....
Rose, Anku, Sanzi....ce mai faceti? Ca nu ati mai spus de multa vreme nimic...
Si mai sunt cateva mamici ....se stiu ele....care abia daca mai intra ....ne e dor de voi.....si de bebei....



petronici
simina mai intram dar in zilele in care sunt la lucru mai rar....
oana ne pare rau pt matei si speram sa-i treaca cat mai repejor...
daniela ce frumoasa sa facut denisa si ce mare a crescut....ne bucuram ca sunteti iarasi impreuna
salutam pe toate mamicutele si pupacim toti bebeii
geocoto
Dragi mamici imi pare rau sa aud de bebici ca sunt bolnaviori dar dupa cum va spuneam in perioada aparitiei dentitiei scade sistemul imunitar si fac cu usurinta diverse forme de raceli, rosu in gatic ...Oana sper sa treceti cu bine peste faza asta si Mateut sa fie rabdator atat cat poate el saracutul.Pupicei de la noi pentru el. tzuc.gif
Azi am iesit putin desi a batut vantul destul de tare..Avand in vedere ca suntem la 100 km de Marea Nordului nu ne mira.Chiar in capatul strazii noastre s-a tinut un concurs de calarie si chiar m-am bucurat sa vad calutzii.Chiar nu vazusem de aproape un astfel de concurs.Lucas a stat cumintel in rucsac si se uita si el in toate directiile dupa caluti.
Noaptea se trezeste in continuare din ora in ora si jur ca simt ca nu mai am putere dupa 3-4 treziri din acestea pe noapte sa ma mai ridic din pat inca o data...Posibil sa fie din cauza dintisorilor dar si din cauza bubitelor lui.Ii dau in continuare cu gama Trixera si azi i-am dat din nou cu cortizon pentru ca se inrosisera ff tare dupa baita.
Nu sta locului o secunda dar asta cred ca deja o stiti si voi de la bebicii vostri.

Danielaa oarecum suntem conditionati de cei din tara sa le aratam si lor cum creste Lucas si sa le pun filmulete si sa le trimit poze.Cand se simtea mai rau ma enervam si nu mai vroiam sa trimit nimic, ma gandeam ca poate se uita toata lumea la pozele lui si se deoache dar nu am ce face, ii inteleg si pe ei ca le este dor de el si vor sa-i urmareasca evolutia.Ne bucuram daca va uitati si voi la filmuletele noastre si va plac.Asteptam sa vedem si cu Denisa mai recente.Iar la filmuletele cu Matei ii dai sa caute mateimohicanul pe youtube ca sa le vezi.

Ma duc sa fur si eu putin somn cat doarme piticul ca deja nu mai ma recunosc ce cearcane am somn.gif iar de durere de cap nici nu va mai povestesc.Pup, Geo trandafir.gif trandafir.gif
simina_ana
Buna seara bebei si mamici....cum a fost weekendul vostru?
Al nostru a fost tare linistit, cum nu a mai fost demult.....fara peripetii, fara mofturi, fara musafiri....oho....nici nu mai stiu de cand nu am mai avut asa un weekend linistit. Desi recunosc Geo, mi-ar fi placut sa fiu si eu acolo la tine.....sunt fascinata de cai...
Ieri am fost la cumparaturi si sunt incantata ca i-am gasit lui Iancu sosete cu talpa intrega de silicon, ca sa nu mai alunece pe parchet. Iar azi m-a apucat gatitul....eu marea maestra liwlol.gif. Am facut ciorba greceasca ( Rose abia azi am incercat reteta ta....f delicioasa....yammiii...) si placinta cu mere.... yami.gif
Acum ma duc la nani...ca suntem franti. Cum Iancu nu a prea dormit zilele astea prea bine...ne-a luat si pe noi oboseala.
Sa va spun nazbatie facuta de Iancu azi...Mi-a stricat o priza...am lasat aspiratorul in priza si a tras de cordon atat de tare ca mi-a scos priza din perete si a facut-o tandari liwlol.gif Am izolat-o cu banda pana maine cand luam alta si o montam...dar asa fain arata peretele liwlol.gif liwlol.gif ...are mama un nazdravan .... tongue.gif

Va pupacim dulce si va dorim o noapte linistita.

PS. Maine sa citesc numai vesti bune...daaa?? Ca toti bebeii s-au insanatosit pray.gif pray.gif pray.gif si ca mamicile sunt odihnite...
geocoto
QUOTE(simina_ana @ Oct 11 2009, 11:21 PM) *
Buna seara bebei si mamici....cum a fost weekendul vostru?
Al nostru a fost tare linistit, cum nu a mai fost demult.....fara peripetii, fara mofturi, fara musafiri....oho....nici nu mai stiu de cand nu am mai avut asa un weekend linistit. Desi recunosc Geo, mi-ar fi placut sa fiu si eu acolo la tine.....sunt fascinata de cai...
Ieri am fost la cumparaturi si sunt incantata ca i-am gasit lui Iancu sosete cu talpa intrega de silicon, ca sa nu mai alunece pe parchet. Iar azi m-a apucat gatitul....eu marea maestra liwlol.gif. Am facut ciorba greceasca ( Rose abia azi am incercat reteta ta....f delicioasa....yammiii...) si placinta cu mere.... yami.gif
Acum ma duc la nani...ca suntem franti. Cum Iancu nu a prea dormit zilele astea prea bine...ne-a luat si pe noi oboseala.
Sa va spun nazbatie facuta de Iancu azi...Mi-a stricat o priza...am lasat aspiratorul in priza si a tras de cordon atat de tare ca mi-a scos priza din perete si a facut-o tandari liwlol.gif Am izolat-o cu banda pana maine cand luam alta si o montam...dar asa fain arata peretele liwlol.gif liwlol.gif ...are mama un nazdravan .... tongue.gif

Va pupacim dulce si va dorim o noapte linistita.

PS. Maine sa citesc numai vesti bune...daaa?? Ca toti bebeii s-au insanatosit pray.gif pray.gif pray.gif si ca mamicile sunt odihnite...


Aseara Lucas nu s-a trezit decat pt laptic si o data la 5 plangand, dar cu ceiut a adormit la loc.Daca si in seara asta este la fel inseamna ca de la bubite i se trage...si crema cu cortizon il linisteste
Si eu mai si putin maestra decat tine am facut ciorba de perisoare si ardei umpluti.Mi-a trimis mama "ciorbar" adica legume la borcan pt ciorba din care se pun doar 2 linguri....eu am pus tot borcanul doh.gif .Nu ar fi o problema asa de mare daca nu ar fi atat de sarat ca sa tina peste iarna..A iesit buna ciorbita ca nu am mai completat eu cu sare..
Cat despre caluti chiar daca vremea a fost capricioasa, animalutele astea desi atat de mari pot fi atat de gratioase.. hi.gif

Pup ca nu mai are mandrul soare rabdare... oFloare1.gif
simina_ana
QUOTE(geocoto @ Oct 12 2009, 12:26 PM) *
Aseara Lucas nu s-a trezit decat pt laptic si o data la 5 plangand, dar cu ceiut a adormit la loc.Daca si in seara asta este la fel inseamna ca de la bubite i se trage...si crema cu cortizon il linisteste
Si eu mai si putin maestra decat tine am facut ciorba de perisoare si ardei umpluti.Mi-a trimis mama "ciorbar" adica legume la borcan pt ciorba din care se pun doar 2 linguri....eu am pus tot borcanul doh.gif .Nu ar fi o problema asa de mare daca nu ar fi atat de sarat ca sa tina peste iarna..A iesit buna ciorbita ca nu am mai completat eu cu sare..
Cat despre caluti chiar daca vremea a fost capricioasa, animalutele astea desi atat de mari pot fi atat de gratioase.. hi.gif

Pup ca nu mai are mandrul soare rabdare... oFloare1.gif



Deci Lucas si-a revenit putin.... eusa_clap.gif eusa_clap.gif ...ne bucuram....il pupacim si ii tinem pumnii sa-i treaca bubitele, iar tie mami...iti dorim sa ai putere sa rezisti...

Ce dor mi-e sa calaresc....cand stateam in Bucuresti o data pe luna mergeam la Corbeanca la centrul de echitatie de acolo...

PS. Deci noi 2 ne putem lua de mana cat priveste arta culinara liwlol.gif liwlol.gif.....mai bine ne apucam de un curs ceva....eu am noroc ca totusi sotului meu ii place sa gateasca si asa ma mai scap si eu....fac doar cateva chestii....la ciorbite ma bag..... ce poate fi asa de greu sa arunci toate alea in apa si sa astepti sa fiarba liwlol.gif liwlol.gif
petronici
ne putem lauda si noi ca azi-noapte nu ne-am trezit decat o data si atunci am baut un pic de laptic si imediat somnic de voie pana la 8.30 cand a sunat telefonul mad.gif .....
in rest in week-end am iesit f putin ieri(vreo ora pana a inceput ploaia sad.gif ) si aseara am avut musafiri(cumnatica si prietenul) de m-au tinut treaz pana la 9(de obicei la 8-8.30 maxim dorm dussss)....
sa vedem astazi daca vrem sa papam ceva .... eating.gif
poopam toti bebici tzuc.gif
simina_ana
QUOTE(petronici @ Oct 12 2009, 01:29 PM) *
ne putem lauda si noi ca azi-noapte nu ne-am trezit decat o data si atunci am baut un pic de laptic si imediat somnic de voie pana la 8.30 cand a sunat telefonul mad.gif .....
in rest in week-end am iesit f putin ieri(vreo ora pana a inceput ploaia sad.gif ) si aseara am avut musafiri(cumnatica si prietenul) de m-au tinut treaz pana la 9(de obicei la 8-8.30 maxim dorm dussss)....
sa vedem astazi daca vrem sa papam ceva .... eating.gif
poopam toti bebici tzuc.gif



Ingrosam si noi randurile cu vesti bune....a papat azi Iancu tare bine...la pranz ciorbica si apoi la 17 banana cu iaurt.....el care in ultimele 2 saptamani jumate ( din cauza dintisorilor de sus si a racelii ) nu a vrut decat laptic....si cu raceala e mai bine....i-a trecut raguseala. Nasucu nu-i mai curge decat asa rar...azi i l-am aspirat de 2, 3 ori...si tuseste tot asa mai rar.
Profitam zilele astea sa ne facem bine de tot, daca tot au anuntat astia ca se raceste f tare afara. Daca sunt sub 10 grade nu cred ca-l scot....sau poate asa jumatate de ora in fata blocului.

Mamici ..... pe unde umblati? Ce faceti...ce fac piticii?
Rose68
am facut si noi azi un control de verificare, primul dupa rinofaringita si dam ca racul inapoi in ultimile 3 saptamani am luat -100gr, nu a luat in greutate ci a mai si pierdut din ce avea, asa ca avem 7900 iarasi.
Numai tuseste dar a inceput sa verse la produsele ce contin lapte: acum 2 zile a varsat dupa ce a papat iaurt, ieri dupa ce am incercat sa ii dau lapte cu cereale iar azi dupa branzica proaspata cu fructe.
Am uitat sa ii spun si dr dar oricum ne-a chemat joi iarasi pentru ca in seara asta era cumplit de aglomerat
Noapte buna bebeilor.................ca daca au ei aveti si voi
Pupicei
anku
ne bucuram sa aflam vesti bune de la mamici si bebici...
la noi azi a fost frig...11 grade dar tot ne-am plimbat vreo 4 ore...vine iarna..acum sunt 5 grade afara...de la noi vine frigul liwlol.gif
darius este bine...vad ca a inceput a doarma bine noaptea ...dar ziua deloc ......doarme de la 20.30 pana la 8.30 chiar 9 dimineata...deci undeva la 12 ore...de ajuns...tb sa doarma intre 12 si 14 ore...darius cum e cu mot doarme numai 12 ore... liwlol.gif
eu am piciorul drept cu sina...cica ligamente rupte ...mna...eu nu cred...am sarit intr-adevar acum vreo 2 sapt din leagan dar nu m-a durut...deci asa din senin m-am terezit ca nu mai pot pune piciorul in pamant de durere...culmea erau amundoua sambata...acum e numai dreptul...
dar tot ma chinui sa iesim la plimbare.....dc ma vedeti cum merg.... liwlol.gif
ce sa fac???decat sa stau in casa si sa ma gandesc la dureri .....

in rest...ne cumparam hainute ptr iarna... liwlol.gif
am luat si ghetute...ma chinui cate 15 min sa-l incalt.. liwlol.gif aswta este cel mai greu pt mine...are un picior asa de innalt...
va poopam cu drag... tzuc.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.