Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
Rose68







Rose68


cu copii nasilor
simina_ana
QUOTE(Rose68 @ Apr 29 2011, 07:21 AM) *


cu copii nasilor


Hooopppppaaaaa!!!!....se naste o idila???? liwlol.gif....pup eu pe ea de smechera.....ca se vede cine-i "safu" liwlol.gif

ROse sa stii ca tocmai ce-am fost ieri la dr de familie a lui Iancu sa -i cer trimitere pentru analize. Mergem luni la recoltare ca tati e plecat si mi-e frica sa ma duc singura.....Asa ca si eu ma plang ca nu papa.....am mai zis-o pe aici....traieste cu lapte, iaurt, branzica si cascaval....si cate un castronas de supica la pranz.....Daca ar fi in schimb dupa el ar manca doar cioco, napolitane, oua....prostii doar....Ma termina cateodata.....Are un prieten cu care se vede zi de zi la nisip si cand o aud pe bunica lui ce papa copilul ala dimineata ma ia cu friguri pe sira spinarii....pai al meu papa poate toata ziua tot ce mananca ala la micul dejun doh.gif ....Si toata lumea imi spune ca arata bine....nu contest....dar ma intreb de unde isi ia cele necesare....asa pe "suprafata" nu ma pot baza....de aia am si insistat pt niste analize...

Va pupam si ma bucur ca mai dai si tu un semn de viata....cum e dupa aproape jumatate de an de serviciu....te-ai reacomodat?
anku


Buna fetelor...
Rose...poopam p printesuca ta!!!i-ai pus pantalonasi cu bretelute..si noi cautam de mult cu bretelute
cu adev mare finutul tau!!!
s-a distrat de minune printesuca ta la locul de joaca!!!
poppam 2 fete cucuiete!!!
Simina...va doresc sa va iasa bine analizele chiar dc Iancu nu mai papa asa cu pofta!!!mai primeste formula???
Geo...asteptam pozicile cu nerabdare...deci si anul acesta mergeti la mare in tara!!! smile.gif filmuletul pus de tine l-am urmarit in noaptea in care a venit mama dar numai vreo 20 min...poate in seara asta reusesc sa-l vad p tot,ca a plecat mama ....poopam Lucas tzuc.gif
Claudia...ce mai spui??ce-ti fac scumpii???
Oana amulti poopici de la noi...si dc meregeti la operatie...sa fim macar cu gandul alaturi de voi...

anku
bate un vant p aici...si ieri ne-a batut vantul de am zis ca ne ia p sus.... liwlol.gif
si cand am ajuns acasa am vazut totul rascolit in balcon...polen p scaune,masa....ornamentele zburate...
am vizitat o inchisoare din anul 1800..
am vizitat cetatea Nurnbergului,centrul,magazine
si am avut noroc ca am intrebat la capela din cetate iar preotul de acolo stia unde sa merg la biserica ortodoxa romaneasca...
am prins exact la un maslu...
cineva rupe liliac sa-mi aduca mie.... super.gif

in aeroport la 7 dim...direct in elicopter si el...

ca tot vb de liliac...

la baita...am gasit o alta baie la vreo 40 km distanta de noi...noua...cu toate minunile...si-i place si lui acolo f mult...chiar azi m-a intrebat cand mai mergem sa stam in apa in ploaie...deci stiu ce fac inclusiv de Rusalii liwlol.gif

chair nu stiu cum am fixat camera de a iesit aiurea..eram uda p maini si nu am vrut sa umblu prea mult...tocmai alunecase in apa p topogan

omul de acolo de la masinute il indrageste f mult[eu cred ca este roman desi vb f bine germana] si il lasa gratis jumate din ture ...de ex luni am platit noi 6 ture dar a primit 5 ture gratis liwlol.gif ...se face ca uita sa ia chipul...
anku
dc va intereseaza...instrumente de tortura ptr cei care nu-si marturiseau faptele in anii 1800




anku
si ptr ca mi-a placut ce am vazut in curtea cetatii si nu numai...si am tot respectul ptr cei care reusesc sa faca asa ceva....
flori ptr voi,dragutelor


astea le ador si-mi par deosebite

si floricica mea nazdravana intre flori...


Rose68
superbe pozici Ankule....iar Darius pare sa fie in elementul lui in apa
geocoto
QUOTE(anku @ Apr 30 2011, 01:21 PM) *
bate un vant p aici...si ieri ne-a batut vantul de am zis ca ne ia p sus.... liwlol.gif
si cand am ajuns acasa am vazut totul rascolit in balcon...polen p scaune,masa....ornamentele zburate...
am vizitat o inchisoare din anul 1800..
am vizitat cetatea Nurnbergului,centrul,magazine
si am avut noroc ca am intrebat la capela din cetate iar preotul de acolo stia unde sa merg la biserica ortodoxa romaneasca...
am prins exact la un maslu...

ca tot vb de liliac...




omul de acolo de la masinute il indrageste f mult[eu cred ca este roman desi vb f bine germana] si il lasa gratis jumate din ture ...de ex luni am platit noi 6 ture dar a primit 5 ture gratis liwlol.gif ...se face ca uita sa ia chipul...


Faine poze Anku.Iar Dari creste foarte frumos.Cat de bine ii place lui in apa...incredibil.Am asteptat sa=i treaca raceala dar trebuie sa merg si eu cu Lucas la piscina de copii inainte sa mergem la mare.
trandafir.gif trandafir.gif
geocoto
QUOTE(Rose68 @ Apr 29 2011, 05:19 AM) *


Ce poza geniala sau mai bine ce frumos pozeaza printesuca noastra.
oFloare.gif oFloare.gif
geocoto
Cine credeti ca este sus pe casa...s a oferit sa ne ajute la curatenie

Of ce ma inebuneste mama cu masuratul piciorului...lasa ca stiu eu mai bine



Si noi am fost la un castel inconjurat cu gradini inflorite...minunat







Pt ca vioara sta la noi acasa neaparat este a lui dar cum sa=i explici bunicului
sa=i lase pe mana lucru asa scump.. nono.gif nervi.gif spada.gif


anku
QUOTE(geocoto @ Apr 30 2011, 08:25 PM) *
Cine credeti ca este sus pe casa...s a oferit sa ne ajute la curatenie





wowwww!!!genial Lucas!!!
ce fain ca are acces la o vioara adevarata!!!cu siguranta o va indragi si cand va fi mare!!!mai ales ca din cate am inteles bunicul si canta!!!
minunat si la voi al castel...cu adev minunat ce iasa mainile gradinarilor!!!
si aveti liliaccccccccc la voi in curte???ohhhh...ce frumos...
i-auite mai unde s-a catarat!!!! ohmy.gif
poze de vis mai ales cele cu vioara in gradina....si cand il vezi cu carliontii lui.... wub.gif
anku
QUOTE(geocoto @ Apr 30 2011, 08:15 PM) *
Ce poza geniala sau mai bine ce frumos pozeaza printesuca noastra.
oFloare.gif oFloare.gif

chiar asa!!! love1.gif
anku
QUOTE(Rose68 @ Apr 30 2011, 04:21 PM) *
superbe pozici Ankule....iar Darius pare sa fie in elementul lui in apa



QUOTE(geocoto @ Apr 30 2011, 08:12 PM) *
Faine poze Anku.Iar Dari creste foarte frumos.Cat de bine ii place lui in apa...incredibil.Am asteptat sa=i treaca raceala dar trebuie sa merg si eu cu Lucas la piscina de copii inainte sa mergem la mare.
trandafir.gif trandafir.gif

multumim de complimente dragelor....
si ma bucur ca vedem reciproc cum cresc scumpii nostrii printi nazdravani si printesuci
si ca impartim aceste momente minunate impreuna!!!ca trecem peste bine si rau...aici!!!
va poop cu drag!!! tzuc.gif
anku
Rose68
astazi am fost la gradina zoologica, Andreea a fost de-a dreptul incantata sa recunoasca animalele din carti. Alerga dela unul la altul si tipa de fericire: ute mami....baca(capra). calu', popu(porcu), stutu(strutul)....leul,....si la plecare s-a mai si zbenguit in orasel....cu topogane, leaga si alte cele......nu ii este frica sa urce la topogan mare....dar sa fie singura e conditia ei....a fost impinsa de 2-3 ori de alti copii si nu suporta sa fie altcineva in spatele ei....da sa coboare inapoi daca vede pe altul
Nu avem pozici caci tati a luat aparatul foto fara card.....
Va pupam
geocoto
Buna mamici,

Hehe ce de animalute zice Andreea.Si cred ca ti vine sa o mananci cand o auzi.Pupici pt o fetita mare.
Azi m=am trezit asa entuziasmata ca fiind 1 mai au fost multe targuri de flori pe care vroiam sa le vad si deja imi propusesem sa fac rapid ceva de papa sa ne imbracam rapid si la plimbare cu noi....Ei ce credeti Domnu' Lucas m=a incuiat in baie.Eu mai las noaptea geamul deschis la baie si incui usa ca asa au actionat hotii in zona intrand prin geamuri laterale deschise.
I=am zis sa mearga sa=l cheme pe taticul sa deschida dar NU s=a incapatanat ca deschide el.Am asteptat 5 minute ca poate, poate reuseste apoi am ridicat tonul nono.gif si mi=a zis ca se duce sa=l cheme pe taticul care era ocupat in gradina.
Am mai asteptat inca 5 minute apoi am inceput sa nervi.gif nervi.gif nervi.gif lovesc in usa si sa strig pe geam wife.gif .Batand vantul nu auzi nimic de afara.Asa ca am asteptat pana i s=a facut eating.gif foame taticului si am iesit scotand fum pe nari cand mi au deschis mad.gif wife.gif .Nu am vrut sa sar pe geam ca este din acela care doar se rabate si nu i=am desfacut sistemul niciodata si mi era frica sa nu se strice ceva..
Clar mi=a taiat din elan si nici flori nu am gasit unsure.gif ce vroiam eu sa=mi aranjez putin gradina.
Da Anku avem liliac dar l=as scoate ca nu sta prea mult inflorit si as pune alte flori.
Cat despre cantat la vioara nu stiu ce sa zic hi.gif .Il admira cum canta dar ca sa stii sa canti rezonabil trebuie sa exersezi cel putin ohmy.gif 8 ore pe zi.Si neaparat se incepe cu pian apoi isi alege un alt instrument.Iar cata rabdare are Lucas... doh.gif .Toti imi dau sfaturi sa fac aia doh.gif , sa fac ailalta dar cand au ocazia sa stea cu Lucas nu=l invatata nimeni nimic 68.gif .Iar eu cu cititul notelor muzicale sunt mai mult decat paralela.Stiu sa cant ca tziganu' cum mi=a zis socrul meu dupa ureche biggrin.gif

Hai ca am avut chef de scris...
Nu mai avem nici o sarbatoare ceva ca sa mai papam si noi ceva tort...yum oFloare1.gif
geocoto
Am uitat sa specific ca pozele cu vioara le=am facut cu aparatul bunicului cand era plecat si cand le=a vazut il cam durea inima.. biggrin.gif Nasol ca s=a ciufulit "parul" de la arcus si "a trebuit sa dau cu subsemnatu'".
anku
Rose...este super ca a stat si a obs animalele...bine ca are rabdare... biggrin.gif !!!
noi din acest motiv am mai amnat cu zoo,asa a propus tati...ca si asa nu se alege cu nimic datorita nerabdarii,
in ciuda faptului ca recunoaste aproape toate animalele...asta o datoram lui tati!!!
in rest...cum mai este la gradi???
cum mai papati???
asa am patit si eu odata...am luat aparatul fara card...sa mor de ciuda ca a tb sa-i port grija degeaba!!! liwlol.gif

Darius a avut o zi mai proasta!!marait asa...
am fost cu trenul intr-un sat la vreo 25 km de noi...curat,liniste...ne-am plimbat vreo 3 ore...trenul gratis ca au inugurat o noua linie de tren liwlol.gif
dar la intorcere....a plans nervos si p tren,si in masina si in casa...hmmm...asa il apuca cateodata
si azi am gasit sticla lui de apa...in wc!!! wife.gif
dar macar a papt bine si el la amiaza,sparghel cu sos olandez si seara cartofi cu branza!!! rolleyes.gif ca a cam tras chiulul si el in ultima sapt la cel putin o masa p zi.... wacko.gif
anku
QUOTE(geocoto @ May 1 2011, 10:46 PM) *
Buna mamici,

Hehe ce de animalute zice Andreea.Si cred ca ti vine sa o mananci cand o auzi.Pupici pt o fetita mare.
Azi m=am trezit asa entuziasmata ca fiind 1 mai au fost multe targuri de flori pe care vroiam sa le vad si deja imi propusesem sa fac rapid ceva de papa sa ne imbracam rapid si la plimbare cu noi....Ei ce credeti Domnu' Lucas m=a incuiat in baie.Eu mai las noaptea geamul deschis la baie si incui usa ca asa au actionat hotii in zona intrand prin geamuri laterale deschise.
I=am zis sa mearga sa=l cheme pe taticul sa deschida dar NU s=a incapatanat ca deschide el.Am asteptat 5 minute ca poate, poate reuseste apoi am ridicat tonul nono.gif si mi=a zis ca se duce sa=l cheme pe taticul care era ocupat in gradina.
Am mai asteptat inca 5 minute apoi am inceput sa nervi.gif nervi.gif nervi.gif lovesc in usa si sa strig pe geam wife.gif .Batand vantul nu auzi nimic de afara.Asa ca am asteptat pana i s=a facut eating.gif foame taticului si am iesit scotand fum pe nari cand mi au deschis mad.gif wife.gif .Nu am vrut sa sar pe geam ca este din acela care doar se rabate si nu i=am desfacut sistemul niciodata si mi era frica sa nu se strice ceva..
Clar mi=a taiat din elan si nici flori nu am gasit unsure.gif ce vroiam eu sa=mi aranjez putin gradina.
Da Anku avem liliac dar l=as scoate ca nu sta prea mult inflorit si as pune alte flori.
Cat despre cantat la vioara nu stiu ce sa zic hi.gif .Il admira cum canta dar ca sa stii sa canti rezonabil trebuie sa exersezi cel putin ohmy.gif 8 ore pe zi.Si neaparat se incepe cu pian apoi isi alege un alt instrument.Iar cata rabdare are Lucas... doh.gif .Toti imi dau sfaturi sa fac aia doh.gif , sa fac ailalta dar cand au ocazia sa stea cu Lucas nu=l invatata nimeni nimic 68.gif .Iar eu cu cititul notelor muzicale sunt mai mult decat paralela.Stiu sa cant ca tziganu' cum mi=a zis socrul meu dupa ureche biggrin.gif

Hai ca am avut chef de scris...
Nu mai avem nici o sarbatoare ceva ca sa mai papam si noi ceva tort...yum oFloare1.gif

wowww!!!
ce patanie!!!Si ai asteptat mult pana la apucat p tati foamea??? ohmy.gif Lucas a fost in siguranta cat ai stat tu incuiata???ce situatie... ohmy.gif si cum zici...dc sufla vantul nimic nu se aude afara ohmy.gif
ce soada ai fost cu cantatul...macar esti bine dispusa in ciuda intamplarii de astazi!!!pana la urma face parte din amintiri frumoase si nazdravane liwlol.gif avnad in vedere un final lipsit de pericole ptr Lucas
eu am cam dat Chix cu niste muscate...am vazut eu ca sunt o gramada de soiuri...si nu stiu ce am nimerit ca nu le merge deloc binê!!! nervi.gif
am avut anul trecut...au stat tot anul inflorite...flori cat 2 pumni....si caum...am luat altele...dar...nervi.gif
poopici tzuc.gif hug.gif


geocoto
QUOTE(anku @ May 1 2011, 10:24 PM) *
wowww!!!
ce patanie!!!Si ai asteptat mult pana la apucat p tati foamea??? ohmy.gif Lucas a fost in siguranta cat ai stat tu incuiata???ce situatie... ohmy.gif si cum zici...dc sufla vantul nimic nu se aude afara ohmy.gif
ce soada ai fost cu cantatul...macar esti bine dispusa in ciuda intamplarii de astazi!!!pana la urma face parte din amintiri frumoase si nazdravane liwlol.gif avnad in vedere un final lipsit de pericole ptr Lucas
eu am cam dat Chix cu niste muscate...am vazut eu ca sunt o gramada de soiuri...si nu stiu ce am nimerit ca nu le merge deloc binê!!! nervi.gif
am avut anul trecut...au stat tot anul inflorite...flori cat 2 pumni....si caum...am luat altele...dar...nervi.gif
poopici tzuc.gif hug.gif


Eu ii auzeam vorbind afara dar ei nu ma auzeau pe mine...dupa 3 secunde mi=a trecut supararea asa o fata ingrijorata avea Lucas ca m=a uitat acolo ca=mi venea sa rad si sa=l pupacesc...
Ce fel de muscate ai cumparat?Fa le o poza poate te ajut cu ce mai stiu si eu.Eu le mai am pe cele de anul trecut si le mai completez .Apropo cat costa la voi o muscata?Aici 1.10 euro una rezonabila si inflorita.Am vrut sa iau acum 2 saptamani dar m=a sfatuit vanzatorul sa mai astept ca la el in sera se dezvolta altfel pe timp de ger cum era atunci decat la mine afara...
Tu de ce nu dormi?Eu incerc sa creez un topic sa vad daca o pot ajuta pe sora mea sa castige o rochie de mireasa.. blush.gif
anku
QUOTE(geocoto @ May 2 2011, 12:03 AM) *
Eu ii auzeam vorbind afara dar ei nu ma auzeau pe mine...dupa 3 secunde mi=a trecut supararea asa o fata ingrijorata avea Lucas ca m=a uitat acolo ca=mi venea sa rad si sa=l pupacesc...
Ce fel de muscate ai cumparat?Fa le o poza poate te ajut cu ce mai stiu si eu.Eu le mai am pe cele de anul trecut si le mai completez .Apropo cat costa la voi o muscata?Aici 1.10 euro una rezonabila si inflorita.Am vrut sa iau acum 2 saptamani dar m=a sfatuit vanzatorul sa mai astept ca la el in sera se dezvolta altfel pe timp de ger cum era atunci decat la mine afara...
Tu de ce nu dormi?Eu incerc sa creez un topic sa vad daca o pot ajuta pe sora mea sa castige o rochie de mireasa.. blush.gif

lasa ca le fac poza...le-am luat acum 3 sapt...si vad ca nu le merge deloc bine...au costat 6 ghivecele 4 euro din Aldi..de aia zic ca eu cred ca este soiul...ptr ac in mag de specialitate...costa 2 euro ghivecelul inflorit dar parca e altfel...arata altfel...si alea mari de fac flori de se strang sus ca un buchet 8 euro...
dau cu solutie special ptr muscate..pamantul este ok...eu am obs ca am mult polen in balcon...si am obs si p frunze...te pomeni ca o mai fi si de acolo!!!
le-am gatat de balcon..poate sa fie si ploaia??? unsure.gif
oricum...mi-i ciuda...
ma amrasc ca vad ca mi-a mai murit inca o floare...asa dintr-o data...toata iarna a stat sus...si acum...e maro....
oricum...mai tb sa ma duc eu undeva...dar uite ca avand in vedere ca distrge tot asta mic...mi-i si frica sa mai intru p undeva...
eu mi-am format asa programul ca sa nu mai am insomnii... wacko.gif
ce topic???
dc e cu voturi sau ceva...te rog zii-ne!!! yes.gif

hi hi...mi-l si imaginez p Lucas ingrijorat!!!a uitat-o p mama incuiata in baie!!! liwlol.gif
anku

la noi ploua.... floare2.gif
geocoto
Pasii de votare sunt urmatorii

1) Accesati link ul care se gaseste AICI

2) Scrieti cuvantul cheie din ziua respectiva:

a) 2.05 = ZESTRE

De la un calculator se poate vota o singura data pe zi.Mai multe calculatoare, mai multe voturi notworthy.gif .

Va multumesc anticipat pentru fiecare vot acordat,
Georgiana
trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
anku
QUOTE(geocoto @ May 2 2011, 11:27 AM) *
Pasii de votare sunt urmatorii

1) Accesati link ul care se gaseste AICI

2) Scrieti cuvantul cheie din ziua respectiva:

a) 2.05 = ZESTRE

De la un calculator se poate vota o singura data pe zi.Mai multe calculatoare, mai multe voturi notworthy.gif .

Va multumesc anticipat pentru fiecare vot acordat,
Georgiana
trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif

votat!!! hug.gif
simina_ana
Salutare fetele....venim si noi la apel .....
Am fost de dimineata sa-i facem analize lui Iancu ...a plans saracutul de el de mi se rupea inima....dar a trebuit sa indure.....L-au intepat de 2 ori pana au reusit.....dar la final a primit o cutie de bomboane de ciocolata. Sper sa faca azi kaki ca a nu avrut de nici o culoare dimineata.....Apoi am fost la pasapoarte si am rezolvat pentru Iancu. A durat ceva pe-acolo pana au reusit de i-au facut o poza cum trebuie. Peste 2 saptamani il putem ridica.SI apoi am umblat prin SIbiu cautand un cabinet oftalmologic deschis sa ca-l vada nn medic pe Iancu ..... are ochisorul stang rosu...adica in colt pana la iris...am gasit pana la urma unul...dar de la 4. Ca ieri la urgente l-au ascultat la plamani in loc sa se uite la ochisori.....si jucau alea Zuma

In rest si la noi ploau si e urat ....si cred ca ma pun cu Iancu in pat sa dormim...ca suntem amandoi abositi....si poate reuseste sa adoarma mai repede ca la 4 sa nu mai fie marait....
Va pupam

QUOTE(geocoto @ May 2 2011, 12:27 PM) *
Pasii de votare sunt urmatorii

1) Accesati link ul care se gaseste AICI

2) Scrieti cuvantul cheie din ziua respectiva:

a) 2.05 = ZESTRE

De la un calculator se poate vota o singura data pe zi.Mai multe calculatoare, mai multe voturi notworthy.gif .

Va multumesc anticipat pentru fiecare vot acordat,
Georgiana
trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif


Parca avea mai multe voturi saptamana trecuta.....dece are doar 6 acum? Sau se voteaza saptamanal?
anku
QUOTE(simina_ana @ May 2 2011, 12:05 PM) *
Salutare fetele....venim si noi la apel .....
Am fost de dimineata sa-i facem analize lui Iancu ...a plans saracutul de el de mi se rupea inima....dar a trebuit sa indure.....L-au intepat de 2 ori pana au reusit.....dar la final a primit o cutie de bomboane de ciocolata. Sper sa faca azi kaki ca a nu avrut de nici o culoare dimineata.....Apoi am fost la pasapoarte si am rezolvat pentru Iancu. A durat ceva pe-acolo pana au reusit de i-au facut o poza cum trebuie. Peste 2 saptamani il putem ridica.SI apoi am umblat prin SIbiu cautand un cabinet oftalmologic deschis sa ca-l vada n medic pe Iancu ..... are ochisorul stang rosu...adica in colt pana la iris....
Parca avea mai multe voturi saptamana trecuta.....dece are doar 6 acum? Sau se voteaza saptamanal?

vezi ca am lasat ceva p mail...in cazul in care nu ati gasit!!!
unde plecati dragilor???
mie-mi zici...la noi nu a vrut la fotograf sa stea nicicum...3 sapt am tot facut noi poze...cred ca au iesit vreo 50 exemplare...apooi le-a prelucrat tati...si am facut o poza buna de pasaport liwlol.gif
saracutul de el....cred ca o fi plans...ia luat din deget sau din vena???
ce o avea la ochisor???
chiar ma gandeam ce-i cu voi.... hug.gif
anku
de Petronici mai stie cineva ceva???
cum se mai simte Adelin???? unsure.gif
geocoto
QUOTE(simina_ana @ May 2 2011, 11:05 AM) *
Salutare fetele....venim si noi la apel .....
Am fost de dimineata sa-i facem analize lui Iancu ...a plans saracutul de el de mi se rupea inima....dar a trebuit sa indure.....L-au intepat de 2 ori pana au reusit.....dar la final a primit o cutie de bomboane de ciocolata. Sper sa faca azi kaki ca a nu avrut de nici o culoare dimineata.....Apoi am fost la pasapoarte si am rezolvat pentru Iancu. A durat ceva pe-acolo pana au reusit de i-au facut o poza cum trebuie. Peste 2 saptamani il putem ridica.SI apoi am umblat prin SIbiu cautand un cabinet oftalmologic deschis sa ca-l vada nn medic pe Iancu ..... are ochisorul stang rosu...adica in colt pana la iris...am gasit pana la urma unul...dar de la 4. Ca ieri la urgente l-au ascultat la plamani in loc sa se uite la ochisori.....si jucau alea Zuma

In rest si la noi ploau si e urat ....si cred ca ma pun cu Iancu in pat sa dormim...ca suntem amandoi abositi....si poate reuseste sa adoarma mai repede ca la 4 sa nu mai fie marait....
Va pupam
Parca avea mai multe voturi saptamana trecuta.....dece are doar 6 acum? Sau se voteaza saptamanal?


Si noi i=am luat de 25 de ori sange lui Lucas cand a facut episoadele de febra si o data m=am speriat la cum a reactionat el avand 41 si nu=i curgea sangele(lucru normal in timpul febrei).Cat pt kaki eu ii pun o lingurita de ulei de masline in lapte si merge de minune dupa ce s=a chinuit cu crampe groaznic.
Sa ma tii la curent cu pasaportul.

Da in fiecare saptamana ies anumiti castigatori.Si cum saptamana trecuta am aflat prea tarziu am zis ca mai bine incerc saptamana asta mai bine...
Multumesc frumos pt vot. hug.gif
geocoto
Daca puteti treceti la voi la semnatura topicul pt rochie ca sa intre mai multe fete.
Dati reply la mesajul asta si copiati ce apare mai jos.

O rochie pentru sora mea


notworthy.gif notworthy.gif
geocoto
QUOTE(geocoto @ May 2 2011, 10:27 AM) *
Pasii de votare sunt urmatorii

1) Accesati link ul care se gaseste AICI

2) Scrieti cuvantul cheie din ziua respectiva:

a) 2.05 = ZESTRE

De la un calculator se poate vota o singura data pe zi.Mai multe calculatoare, mai multe voturi notworthy.gif .

Va multumesc anticipat pentru fiecare vot acordat,
Georgiana
trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif


De la un calculator se poate vota o singura data pe zi.

Trebuie sa rectific se poate acorda un vot la fiecare logare la internet.

Am vrut sa fiu mai mult decat corecta dar cand am vazut ca romanul este inventiv...

simina_ana
QUOTE(geocoto @ May 2 2011, 11:50 PM) *

De la un calculator se poate vota o singura data pe zi.

Trebuie sa rectific se poate acorda un vot la fiecare logare la internet.

Am vrut sa fiu mai mult decat corecta dar cand am vazut ca romanul este inventiv...



Pai tu scumpa......daca e asa....poti sa te bazezi pe mine.....sa-mi spui doar cuvantul cheie....ca am incercat sa-l caut pe site-ul lor....am vazut apoi ca trebuie ascultat Matinalul....
Azi nu reusesc prea multe ca mergem la Mures cu Iancu....dar diseara cum ma intorc votez cat pot...ca am inteles din regulament ca se poate vota intre 6 dimineata si 12 noaptea? Tu doar lasa cuvantul cheie aici in fiecare zi, sau pe topicul deschis...Pooop...si multa bafta Adrianei....

Ieri la oftalmo a fost ok cu Iancu. Mai greu a fost sa-l convingem sa stea nemiscat la aparate, dar pana la urma am reusit. Are o iritatie si o mica infectie din cauza ei, dar am primit tratament cu picaturi si unguent. In vreo 10 zile ar trebui sa-i treaca.
Azi plecam la Mures la controlul de 3 lni pentru picioruse, unde speram la vesti bune....probabil vom continua cu talonet dar sa vedem daca e nevoie sa-i schimbam si papuceii....Tati are treaba in Mures la vreo 3 clienti si in functie de vreme a zis ca ne lasa ori la Zoo ( ca tot ne-au deschis Rose si Andreea pofta de animalutze) ori in mall, la o tura de zbenguiala....

Va pupam si va dorim o zi placuta plina de soare!!!
anku



simina sa aveti un drum bun si sa fie totul ok la control!!!pop!! tzuc.gif
geocoto
Hello,

Wow deja au trecut 3 luni...parca mai ieri imi spuneai ca mergeti la control.Sa ne zici cum e piciorusul.Pai la cat se freaca astia mici la ochi nu=i de mirare ca mai fac si mici infectii.Nu stiu cum stati voi cu polenul dar aici te nauceste..
Cu kaki ai rezolvat ?Lucas iar a facut ff bine de la uleiul de masline.

Ai vostri copii mananca unt de arahide.Lucas a invatat de la mama(de cand tinea post) si acum imi cere ce papa Ama.Daca ii las borcanul il adulmeca de parca zici ca este dependent.. wacko.gif
Ieri m=a facut de ras am fost sa=mi cumpar flori si a gasit in magazin o sapa .S=a atasat emotional de ea si cand sa plecam a inceput sa urle cat il tineau plamanii ca o vrea.Bineinteles ca nu a primit=o si cand am iesit din magazin a si vomat de se uitau 100 de persoane crucis la noi.Am urlat si eu o data la el cand am am ajuns in masina ca nu=l mai puteam scoate din transa si s=a potolit.Nu dormise la pranz decat ff putin din cauza caldurii si nu putea sa se mai controleze.

Ne ducem la copii in alta parte decat de obicei, dar aceeasi instructoare ne=a invitat sa vedem.

Va pup si multumesc tare mult ca ma sustineti in nebunia mea. floare2.gif floare2.gif

PS Andymar nu se poate loga si era trista aseara din cauza asta dar va saluta si sper sa intre cat de curand.
anku
QUOTE(geocoto @ May 3 2011, 09:50 AM) *
Hello,

Wow deja au trecut 3 luni...parca mai ieri imi spuneai ca mergeti la control.Sa ne zici cum e piciorusul.Pai la cat se freaca astia mici la ochi nu=i de mirare ca mai fac si mici infectii.Nu stiu cum stati voi cu polenul dar aici te nauceste..
Cu kaki ai rezolvat ?Lucas iar a facut ff bine de la uleiul de masline.

Ai vostri copii mananca unt de arahide.Lucas a invatat de la mama(de cand tinea post) si acum imi cere ce papa Ama.Daca ii las borcanul il adulmeca de parca zici ca este dependent.. wacko.gif
Ieri m=a facut de ras am fost sa=mi cumpar flori si a gasit in magazin o sapa .S=a atasat emotional de ea si cand sa plecam a inceput sa urle cat il tineau plamanii ca o vrea.Bineinteles ca nu a primit=o si cand am iesit din magazin a si vomat de se uitau 100 de persoane crucis la noi.Am urlat si eu o data la el cand am am ajuns in masina ca nu=l mai puteam scoate din transa si s=a potolit.Nu dormise la pranz decat ff putin din cauza caldurii si nu putea sa se mai controleze.

Ne ducem la copii in alta parte decat de obicei, dar aceeasi instructoare ne=a invitat sa vedem.

Va pup si multumesc tare mult ca ma sustineti in nebunia mea. floare2.gif floare2.gif

PS Andymar nu se poate loga si era trista aseara din cauza asta dar va saluta si sper sa intre cat de curand.

wow!!!cred ca o fi vrut-o mult e a reactionat asa!!!
i-am dat odata unt cu trufle...de arahide nu am incercat....e bun???
si la noi e jale cu polenul...peste tot in balcon numai galben...clar peste vreo 2 sapt tb spalate si perdele de la cat polen este....sotul are alergie la polen...anul asta a avut-o mai severa ca niciodata...de si-a pierdut inclusiv glasul exact de Pasti cand tb sa sune si el la prieteni ac de sarbatori nervi.gif

tocmai a gasit smirgal de la tati...ca a reparat ceva aseara...si ce credeti???
pana sa am ridic eu...a smirgaluit geamul mare de la balcon....
sa vedeti acum cum arata nervi.gif ...imi vine sa innebunesc...TOT STRICA
claudiaena
Christos a inviat! Va spun si eu cu intarziere...

In afara, ca nu imi ajunge timpul, asa cum as vrea, in rest ne "laudam" cu vorbitul in propozitii, dar tot destul de stalcit, facem la olita, si doar la somnic mai avem scutec...In rest e f vorbaret, iubitor(toata dimineata cat suntem singurei acasa, ne iubim si ne pupam si ne facem declaratii de dragoste), merge f mult pe jos, a invatat de curand sa sara si acum mai nou se urca pe diverse trepte si sare jos, vrea tot timpul afara, facem puzzle, coloram, etc...Dar au inceput si mofturii si figurile: nu mai papa mare lucru (desi arata "bine" papam extrem de putin si destul de prost, numai carne, lapte, peste si ciorba de legume-adica cu stevie si loboda sau cu fasole si oua fierte moi) in rest nimic nu mai vrea-bine, in afara de bomboane, ciocolata si alte dulciuri care le primeste destul de rar,; bate din picioare si plange cand nu primeste ce vrea, o bate pe Maria, si mai nou si ea a inceput sa i-o plateasca la fel, si deci lucram la treaba asta, ca sa nu o mai faca nici unul(desi Maria se bosumfla ca i se pare ca numai pe ea o pedepsim si o certam mai aspru cand il loveste), greu isi imparte jucariile cu altcineva si are momente cand plange fara nici un motiv, desi baiguie ca vrea ceva si amandoi incepem sa o luam prin excludere, la ce se refera baietzucul....

Pastele l-m facut la Tecuci si a fost f bine.... In weekwenduri am inceput sa mergem la iarba verde si topaie intr-una si alearga... In cursul saptamanii sunt destul de ocupata, cu piticul, dimineata, apoi plec la serviciu, apoi vin acasa, incep lectiile cu Maria, cat mai sta bona cu el afara, iar apoi il mai tin eu afara si pe la 7-8 seara intram in casa(uneori si mai tarziu), papam si ne pregatim de nani,adica dus, pus pachet lui tati si Mariei, controlat ghiozdanul , una alta....

Si ca sa nu ne uitati, va punem 2-4 pozici facute in preajma sarbatorilor sau dupa, la iarba verde...
P.S. saptamana viitoare am inspectie, ca sa mai promovez si eu si am extrem de mult de lucru, dar sper ca dupa, sa recuperez si din urma... Marti pe 10 mai am lectii deschgise si sunt un pic cam stresata....

PUPICI...



simina_ana
Ciao fetele......eu sunt plina de nervi , de ciuda , de oboseala....
....La Tarnaveni pe la 25 km de Mures ni s-a stricat masina...a cazut ambreiajul. A mers tati fara ambreiaj cu chiu si vai schimbam vitezele....pana in Mures unde a tras in primul service. Eu cu Iancu am luat un taxi de acolo sa ajungem in timp util la medic...si ma gandeam cu groaza ca iar astept nu stiu cate ore.....dar am scapat repede, intr-o ora. Am vb cu tati la telefon si dadea semne ca se rezolva treaba cu ambreiajul. . Intre timp l-am luat pe Iancu la pas si ne-am plimbat prin oras....mai bien zis ne-am tarat.....ca Iancu se oprea la toate portile, toti stalpii, toate scarile...etc...Pana la urma am luat un taxi si am dus piticul la zoo.....intre timp i-au descoperit lui tati si o problema cu pompa de alimentare...asa ca a venit un prieten de la SIbiu masina si cu o platforma si au luat masina pe sus. Ne-am muatat cu tot calabalacul in masina prietenului....In Medias.....au zis baietii ca intram prin oras .....si am intrat....ca sa intre unii in noi....Nu va spun ce sperietura am tras, Iancu plangea....Bebe a dat cu capul serios de tetiera.....prietenul nostru plin de nervi ca tocmai ce vinerea trecuta il lovise altul in spate in Bucuresti....si acum 3 saptamani la fel tot in spate in Bucuresti....Noroc ca nu isi schimbase bara....Cert e ca a jurat ca face masina si o vinde ca nu are noroc cu ea.....
Deci astea au fost peripetiile noastre de azi.....Bine ca am ajuns cu bien acasa ....suntem franti....facem acum si noi ceva de papa rapid si nani....
Pun poze mai tarziu ca am facut la zoo o gramada....

La control mi-a spus ca Iancu e ok. Adica nu-i mai trebuie ghetuta speciala, dar sa avem grija ce incaltaminte sa-i luam.
SI sa poarte talonetul in continuare ....In plus trebuie sa invatam sa mergem pe varfuri ca sa intarim musculatura piciorului....Deci suntem ok.....Mi-a spus ca pentru varsta lui e numai bine....M-am linistit pe partea asta.....De maine ne apucam de "balet" liwlol.gif
Co ochisorul... deja isi face efectul tratamentul.....parca nu mai e asa de rosu....sa vedem poate scapam repede de roseata ca imi sta inima in loc cand il vad asa.....

PS....Mi-a placut la nebunie Muresul....cu siguranta voi mai merge acolo sa-l iau la pas....ca din masina ....
geocoto
QUOTE(simina_ana @ May 3 2011, 05:22 PM) *
Ciao fetele......eu sunt plina de nervi , de ciuda , de oboseala....
....La Tarnaveni pe la 25 km de Mures ni s-a stricat masina...a cazut ambreiajul. A mers tati fara ambreiaj cu chiu si vai schimbam vitezele....pana in Mures unde a tras in primul service. Eu cu Iancu am luat un taxi de acolo sa ajungem in timp util la medic...si ma gandeam cu groaza ca iar astept nu stiu cate ore.....dar am scapat repede, intr-o ora. Am vb cu tati la telefon si dadea semne ca se rezolva treaba cu ambreiajul. . Intre timp l-am luat pe Iancu la pas si ne-am plimbat prin oras....mai bien zis ne-am tarat.....ca Iancu se oprea la toate portile, toti stalpii, toate scarile...etc...Pana la urma am luat un taxi si am dus piticul la zoo.....intre timp i-au descoperit lui tati si o problema cu pompa de alimentare...asa ca a venit un prieten de la SIbiu masina si cu o platforma si au luat masina pe sus. Ne-am muatat cu tot calabalacul in masina prietenului....In Medias.....au zis baietii ca intram prin oras .....si am intrat....ca sa intre unii in noi....Nu va spun ce sperietura am tras, Iancu plangea....Bebe a dat cu capul serios de tetiera.....prietenul nostru plin de nervi ca tocmai ce vinerea trecuta il lovise altul in spate in Bucuresti....si acum 3 saptamani la fel tot in spate in Bucuresti....Noroc ca nu isi schimbase bara....Cert e ca a jurat ca face masina si o vinde ca nu are noroc cu ea.....
Deci astea au fost peripetiile noastre de azi.....Bine ca am ajuns cu bien acasa ....suntem franti....facem acum si noi ceva de papa rapid si nani....
Pun poze mai tarziu ca am facut la zoo o gramada....

La control mi-a spus ca Iancu e ok. Adica nu-i mai trebuie ghetuta speciala, dar sa avem grija ce incaltaminte sa-i luam.
SI sa poarte talonetul in continuare ....In plus trebuie sa invatam sa mergem pe varfuri ca sa intarim musculatura piciorului....Deci suntem ok.....Mi-a spus ca pentru varsta lui e numai bine....M-am linistit pe partea asta.....De maine ne apucam de "balet" liwlol.gif
Co ochisorul... deja isi face efectul tratamentul.....parca nu mai e asa de rosu....sa vedem poate scapam repede de roseata ca imi sta inima in loc cand il vad asa.....

PS....Mi-a placut la nebunie Muresul....cu siguranta voi mai merge acolo sa-l iau la pas....ca din masina ....


O Doamne prin ce ati trecut si voi.Saracutul copil cred si eu ca plangea.Probabil ca v=a vazut si pe voi ingrijorati.
Doamne ajuta ca sunteti bine.Lui Bebe sa=i spui sa urmareasca daca are vreo durere de cap bizara si sa faca control ca nu=i de gluma.
La ce marime de picior sunteti voi?Lucas are 23 spre 24.Depinde de la incaltaminte la incaltaminte.

Pupici si aveti grija de voi. oFloare1.gif
geocoto
QUOTE(claudiaena @ May 3 2011, 09:46 AM) *
Christos a inviat! Va spun si eu cu intarziere...

In afara, ca nu imi ajunge timpul, asa cum as vrea, in rest ne "laudam" cu vorbitul in propozitii, dar tot destul de stalcit, facem la olita, si doar la somnic mai avem scutec...In rest e f vorbaret, iubitor(toata dimineata cat suntem singurei acasa, ne iubim si ne pupam si ne facem declaratii de dragoste), merge f mult pe jos, a invatat de curand sa sara si acum mai nou se urca pe diverse trepte si sare jos, vrea tot timpul afara, facem puzzle, coloram, etc...Dar au inceput si mofturii si figurile: nu mai papa mare lucru (desi arata "bine" papam extrem de putin si destul de prost, numai carne, lapte, peste si ciorba de legume-adica cu stevie si loboda sau cu fasole si oua fierte moi) in rest nimic nu mai vrea-bine, in afara de bomboane, ciocolata si alte dulciuri care le primeste destul de rar,; bate din picioare si plange cand nu primeste ce vrea, o bate pe Maria, si mai nou si ea a inceput sa i-o plateasca la fel, si deci lucram la treaba asta, ca sa nu o mai faca nici unul(desi Maria se bosumfla ca i se pare ca numai pe ea o pedepsim si o certam mai aspru cand il loveste), greu isi imparte jucariile cu altcineva si are momente cand plange fara nici un motiv, desi baiguie ca vrea ceva si amandoi incepem sa o luam prin excludere, la ce se refera baietzucul....

Pastele l-m facut la Tecuci si a fost f bine.... In weekwenduri am inceput sa mergem la iarba verde si topaie intr-una si alearga... In cursul saptamanii sunt destul de ocupata, cu piticul, dimineata, apoi plec la serviciu, apoi vin acasa, incep lectiile cu Maria, cat mai sta bona cu el afara, iar apoi il mai tin eu afara si pe la 7-8 seara intram in casa(uneori si mai tarziu), papam si ne pregatim de nani,adica dus, pus pachet lui tati si Mariei, controlat ghiozdanul , una alta....

Si ca sa nu ne uitati, va punem 2-4 pozici facute in preajma sarbatorilor sau dupa, la iarba verde...
P.S. saptamana viitoare am inspectie, ca sa mai promovez si eu si am extrem de mult de lucru, dar sper ca dupa, sa recuperez si din urma... Marti pe 10 mai am lectii deschgise si sunt un pic cam stresata....

PUPICI...





Wow ce program aveti si voi.Super pozici, copiii sunt o minunatie sa=i privesti.Mihai creste ff frumos iar Maria este o scumpa .Ai doua mici cornute care pana la urma vor fi doi frati minunati..
Multumim ca ne=ai delectat cu pozici.
Tu ce materie predai?Poate ai scris dar memoria mea...

Pupici floare2.gif
geocoto

Daca ne vizitati Lucas va servi ceai (teeeee)



anku
QUOTE(claudiaena @ May 3 2011, 10:46 AM) *
Christos a inviat! Va spun si eu cu intarziere...

In afara, ca nu imi ajunge timpul, asa cum as vrea, in rest ne "laudam" cu vorbitul in propozitii, dar tot destul de stalcit, facem la olita, si doar la somnic mai avem scutec...In rest e f vorbaret, iubitor(toata dimineata cat suntem singurei acasa, ne iubim si ne pupam si ne facem declaratii de dragoste), merge f mult pe jos, a invatat de curand sa sara si acum mai nou se urca pe diverse trepte si sare jos, vrea tot timpul afara, facem puzzle, coloram, etc...Dar au inceput si mofturii si figurile: nu mai papa mare lucru (desi arata "bine" papam extrem de putin si destul de prost, numai carne, lapte, peste si ciorba de legume-adica cu stevie si loboda sau cu fasole si oua fierte moi) in rest nimic nu mai vrea-bine, in afara de bomboane, ciocolata si alte dulciuri care le primeste destul de rar,; bate din picioare si plange cand nu primeste ce vrea, o bate pe Maria, si mai nou si ea a inceput sa i-o plateasca la fel, si deci lucram la treaba asta, ca sa nu o mai faca nici unul(desi Maria se bosumfla ca i se pare ca numai pe ea o pedepsim si o certam mai aspru cand il loveste), greu isi imparte jucariile cu altcineva si are momente cand plange fara nici un motiv, desi baiguie ca vrea ceva si amandoi incepem sa o luam prin excludere, la ce se refera baietzucul....

Pastele l-m facut la Tecuci si a fost f bine.... In weekwenduri am inceput sa mergem la iarba verde si topaie intr-una si alearga... In cursul saptamanii sunt destul de ocupata, cu piticul, dimineata, apoi plec la serviciu, apoi vin acasa, incep lectiile cu Maria, cat mai sta bona cu el afara, iar apoi il mai tin eu afara si pe la 7-8 seara intram in casa(uneori si mai tarziu), papam si ne pregatim de nani,adica dus, pus pachet lui tati si Mariei, controlat ghiozdanul , una alta....

Si ca sa nu ne uitati, va punem 2-4 pozici facute in preajma sarbatorilor sau dupa, la iarba verde...
P.S. saptamana viitoare am inspectie, ca sa mai promovez si eu si am extrem de mult de lucru, dar sper ca dupa, sa recuperez si din urma... Marti pe 10 mai am lectii deschgise si sunt un pic cam stresata....

PUPICI...

Claudia bine-mi pare sa va vedem...o surpriza!!!!
azi maine ai copii mari!!!bine ac sunteti sanatosi!!! hug.gif
va poopam cu drag!!! tzuc.gif
anku
QUOTE(simina_ana @ May 3 2011, 06:22 PM) *
Ciao fetele......eu sunt plina de nervi , de ciuda , de oboseala....
....La Tarnaveni pe la 25 km de Mures ni s-a stricat masina...a cazut ambreiajul. A mers tati fara ambreiaj cu chiu si vai schimbam vitezele....pana in Mures unde a tras in primul service. Eu cu Iancu am luat un taxi de acolo sa ajungem in timp util la medic...si ma gandeam cu groaza ca iar astept nu stiu cate ore.....dar am scapat repede, intr-o ora. Am vb cu tati la telefon si dadea semne ca se rezolva treaba cu ambreiajul. . Intre timp l-am luat pe Iancu la pas si ne-am plimbat prin oras....mai bien zis ne-am tarat.....ca Iancu se oprea la toate portile, toti stalpii, toate scarile...etc...Pana la urma am luat un taxi si am dus piticul la zoo.....intre timp i-au descoperit lui tati si o problema cu pompa de alimentare...asa ca a venit un prieten de la SIbiu masina si cu o platforma si au luat masina pe sus. Ne-am muatat cu tot calabalacul in masina prietenului....In Medias.....au zis baietii ca intram prin oras .....si am intrat....ca sa intre unii in noi....Nu va spun ce sperietura am tras, Iancu plangea....Bebe a dat cu capul serios de tetiera.....prietenul nostru plin de nervi ca tocmai ce vinerea trecuta il lovise altul in spate in Bucuresti....si acum 3 saptamani la fel tot in spate in Bucuresti....Noroc ca nu isi schimbase bara....Cert e ca a jurat ca face masina si o vinde ca nu are noroc cu ea.....
Deci astea au fost peripetiile noastre de azi.....Bine ca am ajuns cu bien acasa ....suntem franti....facem acum si noi ceva de papa rapid si nani....
Pun poze mai tarziu ca am facut la zoo o gramada....

La control mi-a spus ca Iancu e ok. Adica nu-i mai trebuie ghetuta speciala, dar sa avem grija ce incaltaminte sa-i luam.
SI sa poarte talonetul in continuare ....In plus trebuie sa invatam sa mergem pe varfuri ca sa intarim musculatura piciorului....Deci suntem ok.....Mi-a spus ca pentru varsta lui e numai bine....M-am linistit pe partea asta.....De maine ne apucam de "balet" liwlol.gif
Co ochisorul... deja isi face efectul tratamentul.....parca nu mai e asa de rosu....sa vedem poate scapam repede de roseata ca imi sta inima in loc cand il vad asa.....

PS....Mi-a placut la nebunie Muresul....cu siguranta voi mai merge acolo sa-l iau la pas....ca din masina ....

Simina...ce patanie!!
de aia ma doare p mine pieptul cand vin acasa...cand i vad cum circula si cum te palesc de nu te vezi...
bietul prieten...chiar nu poate cere socoteala nimanui???
barem din toate astea...aveti 2 vesti bune...ca Iancu este ok ...si ca v-ati simtit bine in Mures
am auzit si eu ca este un oras frumos!!!
aszteptam poze cu nerabdare ...este o adev incantare sa-l vedem p Iancu!!!
lasa ca o sa fie si anlizele bune...si va linistiti!!!
Serbanica ce face???
anku
QUOTE(geocoto @ May 3 2011, 07:59 PM) *
Daca ne vizitati Lucas va servi ceai (teeeee)


extraordinar...o metoda buna ptr cei care nu beau lichide multe...
el a vrut sa puna in a doua ceasca TOT...a fost sod ac asi suflat in ceainic ca sa fie sigur ac este tot gol
e bine ca inainte de a face ceav rau...se uita la tine ca si cum te-ar intreba....
scump tare...
il pun si lui Darius sa-l vada p Lucas!!!va vrea si el.... liwlol.gif
simina_ana
Stiu ca am promis poze...dar imi pica ochii in gura de somn....pun maine....ca nu mai sunt in stare nici sa clipesc....
SI tot maine poate sunt ins tare sa zic si mai multe....
Geo...azi am dat in jur de 100 de voturi....astwept cuvantul penttru maine ca sa zapacesc netul......facem noi cumva sa castige sora ta o rochita cum isi doreste...
va pup ca nu mai pot...NB
geocoto
QUOTE(simina_ana @ May 3 2011, 07:58 PM) *
Stiu ca am promis poze...dar imi pica ochii in gura de somn....pun maine....ca nu mai sunt in stare nici sa clipesc....
SI tot maine poate sunt ins tare sa zic si mai multe....
Geo...azi am dat in jur de 100 de voturi....astwept cuvantul penttru maine ca sa zapacesc netul......facem noi cumva sa castige sora ta o rochita cum isi doreste...
va pup ca nu mai pot...NB


Esti o draguta.Multumesc pt voturi dar nu=ti pierde timpul pt atata lucru.Ca nu stiu de unde scot fetele(cele inscrise in concurs) astea atatea voturi dar le inmultesc rau pe zi ce trece.

Cred ca ti=a zis ortopedu' ce exercitii sa faci dar uite l=am pus pe Lucas sa iti arate unul, asa ca idee.Ei sunt mici maimutzici si executa ce le spunem.Tu il poti adapta la ce ai tu in casa.Il pui sa puna ceva la nivel inalt sau sa ia ceva.Fa ca un fel de joc.
Eu l=am pus sa traga clopotul la poarta.Pe scari iar este bine.







Haha se vad si floricelele mele la geam. bananab.gif

NB oFloare1.gif
simina_ana
Va pun cateva poze.....am facut o gramada....dar la animalute....asa ca nu va incarc....
Doar cateva mai reprezentative....

Intr-un parcultez pentru copii....fff frumos amenajat si plin de activitati pentru cei mici si mari...si am vazut ca se mai contruieste.....





Cand am ajuns la magarus Iancu a inceput cu iha-iha-iha....dar probabil magarusul s-a simtit ofensat si i-a aratat el cum se face liwlol.gif liwlol.gif....l-am prins in toiul concertului liwlol.gifliwlol.gif...Iancu a luat-o la sanatoasa:)) liwlol.gif


cu calutul personal prin zoo liwlol.gif

O imagine ce mi-a placut la nebunie......isi apara puiul de celelalte maimutele....

Am fost la statuia lui Avram Iancu...ca na....au ceva in comun biggrin.gif...dar mami mai trebuie sa invete sa faca poze.....a pozat coada calului liwlol.gif liwlol.gif

La final a cazut frant de cat l-am plimbat pe jos prin Mures....


V-am bombardat cu poze..
simina_ana
QUOTE(claudiaena @ May 3 2011, 11:46 AM) *
Christos a inviat! Va spun si eu cu intarziere...

In afara, ca nu imi ajunge timpul, asa cum as vrea, in rest ne "laudam" cu vorbitul in propozitii, dar tot destul de stalcit, facem la olita, si doar la somnic mai avem scutec...In rest e f vorbaret, iubitor(toata dimineata cat suntem singurei acasa, ne iubim si ne pupam si ne facem declaratii de dragoste), merge f mult pe jos, a invatat de curand sa sara si acum mai nou se urca pe diverse trepte si sare jos, vrea tot timpul afara, facem puzzle, coloram, etc...Dar au inceput si mofturii si figurile: nu mai papa mare lucru (desi arata "bine" papam extrem de putin si destul de prost, numai carne, lapte, peste si ciorba de legume-adica cu stevie si loboda sau cu fasole si oua fierte moi) in rest nimic nu mai vrea-bine, in afara de bomboane, ciocolata si alte dulciuri care le primeste destul de rar,; bate din picioare si plange cand nu primeste ce vrea, o bate pe Maria, si mai nou si ea a inceput sa i-o plateasca la fel, si deci lucram la treaba asta, ca sa nu o mai faca nici unul(desi Maria se bosumfla ca i se pare ca numai pe ea o pedepsim si o certam mai aspru cand il loveste), greu isi imparte jucariile cu altcineva si are momente cand plange fara nici un motiv, desi baiguie ca vrea ceva si amandoi incepem sa o luam prin excludere, la ce se refera baietzucul....

Pastele l-m facut la Tecuci si a fost f bine.... In weekwenduri am inceput sa mergem la iarba verde si topaie intr-una si alearga... In cursul saptamanii sunt destul de ocupata, cu piticul, dimineata, apoi plec la serviciu, apoi vin acasa, incep lectiile cu Maria, cat mai sta bona cu el afara, iar apoi il mai tin eu afara si pe la 7-8 seara intram in casa(uneori si mai tarziu), papam si ne pregatim de nani,adica dus, pus pachet lui tati si Mariei, controlat ghiozdanul , una alta....

Si ca sa nu ne uitati, va punem 2-4 pozici facute in preajma sarbatorilor sau dupa, la iarba verde...
P.S. saptamana viitoare am inspectie, ca sa mai promovez si eu si am extrem de mult de lucru, dar sper ca dupa, sa recuperez si din urma... Marti pe 10 mai am lectii deschgise si sunt un pic cam stresata....

PUPICI...





Pe zi ce trece va faceti tot mai frumosi.....Iar in ceea ce spui cu mancatul la fel si noi....de asta l-am dus si la anlize...Sa stii ca MIhai mananca mai multe ca Iancu biggrin.gif....
Cand va vad si pe voi ca spuneti acelasi lucru ma gandesc ca poate e o etapa si nemancatul asta.... doh.gif

Iti tin pumnii la inspectie....ca stiu de la mama cat stres e si cu asta....Multe bafta!!!
anku
QUOTE(simina_ana @ May 4 2011, 08:51 AM) *
Intr-un parcultez pentru copii....fff frumos amenajat si plin de activitati pentru cei mici si mari...si am vazut ca se mai contruieste.....





O imagine ce mi-a placut la nebunie......isi apara puiul de celelalte maimutele....




V-am bombardat cu poze..

o adevarata incantare...
parca ar fi si el un pitic din basme...asa face si Darius dc il plimbampana la epuizare p jos...trage p dreapta... liwlol.gif
ce eleganti sunteti....si cred ca Iancu acum va ramane carliontat dc nici acum nu s-au dus carliontii...
si mie imi place f mult poza cu maimuta...
bafta la ex cu mersul p varfuri..lasa ca reusiti si asta...
chiar super bine arata si la MURES ::doar iarba rarita tradeaza decorul ca altfel ai zice ca nu esti in Ro asa este de frumos
voua va doresc multa sanatate si cat mai multe excursii in diferite orase ale tarii si nu numai...eu una sunt inebunita dupa asa ceva...nu-mi doresc mare si munte deocamdata cu nazdravanul asta...dar sa vizitez orase...si bineinteles sa vin ACASA
Cand luati analizele???
Serbanica ce face???
Deja incep sa ma oftic ca nu o sa-l vad si eu bebelas mic.... mad.gif
anku
astazi iar pare inorat...si sunt numai 4 grade...dar am chef sa ies...
ce m-a enervat una din Venezeula ieri seara la curs...
ca stie ea mai bine cum se traieste in Romania ca noi traim si cate 20 insi in casa [ afost o intrebare dc in statele de unde venim se traieste cu mama sotiei in casa...iar eu am raspuns clar ca nu....]p cand in alte state se pare ca asa se procedeaza...
ca ea cunoaste romani de aici din oras si ca de la ei detine inf astea...am si intrebat-o...sunt romani sau tigani???
m-a calcat p nervi...ca la sf curslui am intrebat-o dc a vizitat Romania ...ea a spus ca nu...atunci i-am spus ca ar tb sa recherchiereneasca vis-a vis de Ro in Internet...mam abtinut sa-i spun ca nu are Venezuela ce se afla in Ro....am plecat...
ca sa nu mai zic ca a vb jumate de curs...de ma tampeste de cap...eu platesc ca sa invat gramatica lb germane si ea imi vb de gandurile ei si mai rau este ca profesoara isi ia timp ptr asa ceva....
acum stau si ma intreb...ce romani or fi vb asa despre Romania???
ca eu aici in oras cunosc o sg pers romanca ...este aiurita tare de tot...dar parca inca nu-mi vine sa cred ac ar fi spus ca traim si cate 20 insi intr-o incapere....
ma enervez cand vad ca toata lumea are parerea asta despre Romania... nervi.gif

ohhhhh...ma duc sa cumpar o alta olita...sa incepem si noi de prin 15 mai ...programul olita...dar la 4 grade afara... wacko.gif
va poopic....
nea uizm la amiaza...

anku
QUOTE(geocoto @ May 3 2011, 11:18 PM) *
Esti o draguta.Multumesc pt voturi dar nu=ti pierde timpul pt atata lucru.Ca nu stiu de unde scot fetele(cele inscrise in concurs) astea atatea voturi dar le inmultesc rau pe zi ce trece.

Cred ca ti=a zis ortopedu' ce exercitii sa faci dar uite l=am pus pe Lucas sa iti arate unul, asa ca idee.Ei sunt mici maimutzici si executa ce le spunem.Tu il poti adapta la ce ai tu in casa.Il pui sa puna ceva la nivel inalt sau sa ia ceva.Fa ca un fel de joc.
Eu l=am pus sa traga clopotul la poarta.Pe scari iar este bine.




Haha se vad si floricelele mele la geam. bananab.gif

NB oFloare1.gif

ce muscate frumoase...ce baietel frumos... tzuc.gif
azi nu este cuvant cheie???
chiar asa...de unde scot ceilalti concurenti atatea voturi???este exagerat.... sad.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.