Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
anku
beti o cafea???...eu am avut insomnie...
.
Rose68
Mami ANku, verifica mailul. Ti-am trimis un link de unde sa iei colinde. Pupicei. Sa imi scrii daca merge....Pupicei

si eu am avut insomnie, de la ora 6 bantui prin casa
anku
QUOTE(Rose68 @ Dec 19 2010, 07:50 AM) *
Mami ANku, verifica mailul. Ti-am trimis un link de unde sa iei colinde. Pupicei. Sa imi scrii daca merge....Pupicei

si eu am avut insomnie, de la ora 6 bantui prin casa

vaaaaaaaaaaaaiiiiiiiii
multumesc....
chiar ma gandeam sa te intreb....
esti o scumpa..... floare2.gif
anku
s-a trezit si Darius....
Rose acum se descarca..... oFloare1.gif
geocoto
Buna mamici,

Vreau sa urez si eu La Multi Ani scumpului nostru Adelin occasion.gif , sa fie ascultator occasion.gif sa-si respecte parintii, occasion.gif sa-i iubeasca si sa fie iubit la randul lui de toti cei dragi lui.Si cel mai important sa inceapa un nou
an imunizat de la cati pupicei va primi de ziua lui occasion.gif si sa nu mai ia nici un fel de virusel.
Multi pupici mami si pt tine. trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif

Scuze ca nu stau sa-l si impodobesc frumos mesajul dar asa nebunie ce este in jurul meu ca...abea
de apuc sa fac ceva.
Colinde gasesti si pe ortodox.ro,de acolo am luat eu cel putin.Imi pare rau ca nu am apucat sa iti
urez si eu cum trebuie Anku de ziua ta, dar nu ma asteptam sa fiu lasata pe tusa asa mult.

Pup si mai intram,
Georgiana
petronici
acum am scapat si noi de "balamuc"....ne-au plecat musafiri si am incercat cat de cat sa le asezam pe toate la locul lor....Adelin a avut companie de joaca,doar pe finutul socrilor,si sau inteles de minune....
MULTUMIM TUTUROR PT URARI si cu pozici poate reusesc maine....
Geo,imi pare asa de bine ca in sfarsit ai reusit sa ne scrii si ma bucur ca Lucas se simte atat de bine in compania rudelor si a prietenilor....asteptam cu nerabdare pozicile de la petrecere....
va las ca sunt franta,noapte buna si pupicei dulci tuturor
Rose68
Buna dimineata!
Am vorbit aseara cu Oana, are iar probleme de logara. S-au petrecut fain de tot la un loc de joaca. Si Matei a avut un tort superb.
M-a rugat pe mine sa va pun cateva pozici, pana rezolva ea problemele cu contul





































MIOSA
ola fetele,

va pregatiti de sarbatori?
cozonaci, sarmale, lebar etc
ati taiat porkul? miroase oana aici de la pomana porkului liwlol.gif
eu de azi ma apuc de curatenie asa un pic mai generala sa zic ca singura cu 2 copii nu stiu ce oi apuca sa fac
macar geamuriile, tocuriile si bucataria sa apuc sa fac

pupici si mai vb
petronici
LA MULTI ANI,MATEI!!!!! pui scumpel si frumusel foc a lui Oana....
vad ca v-ati distrat de minune ieri iar tortul a fost cu adevarat special....multa sanatate si norocul sa nu te lase niciodata,numai bucurii si multa dragoste sa le daruiesti parintilor si tuturor celor dragi tie....pupicei dulci
Rose68
am iesit la zapada
anku
QUOTE(Rose68 @ Dec 20 2010, 06:55 AM) *
Buna dimineata!


se stie ca va deveni vedeta tv....
superb tort,superba familie.... hug.gif
anku
fetelor mie imi vine sa mor....
am niste dureri in tot corpul iar si ma simt asa slabita de zici ca nu am mancat de 5 zile
ma doare gatul cu urechi,febra....
mi-a mai venit si perioada...vad ac acum vine la 2 sapt nervi.gif asa ca ma doare spatele si burta de .....
mai iau si anticonceptionalele de am o greata de imi vine sa nu mai intru deloc in bucatarie
am primit antibiotic....de 1 gr wacko.gif
banuiesc ce este....o boala de copii de care eu stiu ca am facut-o...dar am aflat recent ca se poate face si 2 ori in viata...oreion cred ca este la noi....
Darius nu are cum sa faca pana al 3 anisori ca e vaccinat...dupa 3 cu siguranta va face imediat....
desi azi noapte mi-a facut febra 40.2...l-am intrebat dc are dureri si a zis ca nu...l-am palpat la gat si a zis ca nu-l doare
i-am dat un supozitor si ia scazut f bine...vad ca nu mai re febra ....azi....pana acum.....
nu racit ,nu diaree...de ce o fi facut febra asa mare...nu stiu.....mananca normal...nu are nimic decat ca la 2 dim s-a trezit ca vrea apa
si i-am pus termometrul cu tacso...si 40.2.....
cam asa a fost si a mine...dintr-o data...nu racita ....poc durere cu gat si urechi de nici nu ma pot intoarce....

sunt optimista si sper ac antibioticul sa ma ajute imediat ....
si sunt in asteptarea unei eventuale febre...dar e ok deocamdata....cred ac nu are rost sa merg la medic cu Darius
am primit ptr azi scutire de la lucru si mi-a zis ca dc si maine ma simt rau sa sun ca-mi mai da o zi.... smile.gif
dar cred ca ma duc si asa la lucru ca mai bine vreau joi liber de ziua lui Darius....buba este ca nu stiu dc e boala de copii...ma duc si le mai dau si altii....
dr a zis ca se poate si asa sa fie.....dar ca nu ewste sigur

tocmai ma pupa...imi ia durerea ingerasul meu..... biggrin.gif
anku
QUOTE(MIOSA @ Dec 20 2010, 07:45 AM) *
ola fetele,

va pregatiti de sarbatori?
cozonaci, sarmale, lebar etc
ati taiat porkul? miroase oana aici de la pomana porkului liwlol.gif
eu de azi ma apuc de curatenie asa un pic mai generala sa zic ca singura cu 2 copii nu stiu ce oi apuca sa fac
macar geamuriile, tocuriile si bucataria sa apuc sa fac

pupici si mai vb

leber sa-mi tremeti si mie...ca porc...nema....
dar ma pun si eu p sarmalute fie acum fie de Revelion....
ca am pofta de racituri....sa vad de oi avea voie asa reci nervi.gif
ai retete bune de cozonaci???

si mai fac cornulete a la Rose....
si paine de ciocolata.... liwlol.gif
si cam atat ca ne ingrasam sau le aruncam....
si o supa bineinteles nu lipseste...si salata de beauf dar ptr 23..... liwlol.gif

pai eu iti urez sa ai spor la curatenie....chiar si cu 2 copii
si chiar dc nu o fi luna totul...tb sa te inteleaga lumea...ca nu ai unul ci 2....
popici tzuc.gif
anku
QUOTE(geocoto @ Dec 19 2010, 04:11 PM) *
Buna mamici,

Vreau sa urez si eu La Multi Ani scumpului nostru Adelin occasion.gif , sa fie ascultator occasion.gif sa-si respecte parintii, occasion.gif sa-i iubeasca si sa fie iubit la randul lui de toti cei dragi lui.Si cel mai important sa inceapa un nou
an imunizat de la cati pupicei va primi de ziua lui occasion.gif si sa nu mai ia nici un fel de virusel.
Multi pupici mami si pt tine. trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif

Scuze ca nu stau sa-l si impodobesc frumos mesajul dar asa nebunie ce este in jurul meu ca...abea
de apuc sa fac ceva.
Colinde gasesti si pe ortodox.ro,de acolo am luat eu cel putin.Imi pare rau ca nu am apucat sa iti
urez si eu cum trebuie Anku de ziua ta, dar nu ma asteptam sa fiu lasata pe tusa asa mult.

Pup si mai intram,
Georgiana


multumesc Geo tare mult...
nu tb sa te scuzi... hi.gif
eu am intrebat ce si cum....dar mi s-a spus ca 2800 useri nu se pot loga....
poate aurez probl
la tot cazul ne bucuram ca esti cu noi de sarbatori si in aceste zile de nastere ale ingeraslor nostri.... tzuc.gif
QUOTE(petronici @ Dec 19 2010, 08:08 PM) *
acum am scapat si noi de "balamuc"....ne-au plecat musafiri si am incercat cat de cat sa le asezam pe toate la locul lor....Adelin a avut companie de joaca,doar pe finutul socrilor,si sau inteles de minune....
MULTUMIM TUTUROR PT URARI si cu pozici poate reusesc maine....
Geo,imi pare asa de bine ca in sfarsit ai reusit sa ne scrii si ma bucur ca Lucas se simte atat de bine in compania rudelor si a prietenilor....asteptam cu nerabdare pozicile de la petrecere....
va las ca sunt franta,noapte buna si pupicei dulci tuturor

ooooooooooooooooo...astepatm pozici cu nerabdare......
anku
QUOTE(Rose68 @ Dec 20 2010, 12:05 PM) *
am iesit la zapada

hopaaaaaaa......de ce face mutrita printesuca????
ce bine va sta echipati de iarna...
ce de zapada si la voi.....
oFloare1.gif

mi-ai facut o bucurie mare ieri....
deja mi-am pus p cd-uri...am facut si la mama
iti multumesc inca o data... tzuc.gif
Rose68
QUOTE(anku @ Dec 20 2010, 04:21 PM) *
hopaaaaaaa......de ce face mutrita printesuca????
ce bine va sta echipati de iarna...
ce de zapada si la voi.....
oFloare1.gif

mi-ai facut o bucurie mare ieri....
deja mi-am pus p cd-uri...am facut si la mama
iti multumesc inca o data... tzuc.gif



facea mutrite ca m-am oprit sa o pozez
petronici
vin cu poze.....
cadouri....


papam salata ,carnita nu prea ne place

vineri a ins si pe aici putin si era tot bucuros

un Adelin ingetat si nins tot
petronici
vai Anku de cand ai intrat la munca la copilasi esti mai mereu bolnavioara....abia ce-ti trece una si dai in alta....e bine macar ca Darius e acoperit de vaccin deocamdata ca de nu ce se facea tati cu amandoi bolnaviori....
Rose,tare mi-ar placea si mie sa-l dau cu sania pe A,dar aici din pacate in primul rand cand ninge nu tine decat maxim vreo 2 zile zapada si nici nu se gasesc saniute ca la noi din fier,ridicate de la pamant doar din alea din plastic amarate de-ti zdruncina tot corpul cand te dai pe ea.....oricum daca facuse botic ca-i oprit saniuta,atunci ii place mult sa fie plimbata....
pupicei
anku
QUOTE(petronici @ Dec 20 2010, 05:45 PM) *
vin cu poze.....
cadouri....


papam salata ,carnita nu prea ne place

vineri a ins si pe aici putin si era tot bucuros

un Adelin ingetat si nins tot

suprbe poze.....ce mandru este p motocicleta...super....
a nins putin???
ui ce mult.....^parca la voi nu ningea....
mananca Adelin salata ca e sanatos mami....
al meu numai cand o vede zice bleahhhhhh
cand era mic papa de toate acum s-a smecherit...
mami drag...multumim de poze....
multumesc de asemenea si ptr grija ce mi-o porti
asa este...serviciul asta m-a dat peste cap..
dar cred ca in ianuarie imi iau valea....
am luat acum tablete si de durere puternuice ce am avut si eu
altfel te simti fara dureri....
ca ntibioticul inca nu areactionat desi e f mare ...1 gram....
si mai iau si maine....si-mi vad de tb....
tati e tot plecat.....ca avem ceva probl.....
as aca ma ramas de la 12 cu Dari...
imi rupe parul din cap...ma cheama sa fac curat dupa ce varsa el tot prin fridgifer.... liwlol.gif

inca o data sa aveti parte de tot ce este frumos in viata..... tzuc.gif
anku



la multi ani Matei.... occasion.gif occasion.gif occasion.gif
cam tarziu....dar sunt cam ametita....
iti dorim toate cele frumoase in viata
sa fi sanatos si fericit si copil cuminte....
anku
iaca-ta ce am eu aici....
de la Oana...



Oana
sper ca acesta este cel dorit.... tzuc.gif
anku


la multi ani Lucas!!!! occasion.gif occasion.gif occasion.gif
sa cresti mare,sa fi sanatos,norocos,cuminte.....
si sa bucuri p parintii tai
sa ai o petrecere frumoasa azi....
si sa va simtit bine de sarbatori ACASA:::::
petronici
LUCAS,LA MULTI ANI!!!! occasion.gif occasion.gif occasion.gif
MULTA SANATATE SI DOMNUL SA-TI CALAUZEASCA PASII MEREU IN VIATA.....ASTEPTAM CU NEBDARE POZELE DE LA FESTA bananab.gif
anku
buna fetelor.....
va petreceti.....

eu am reusit ieri sa-mi plimb fizicul la cumparaturi.....
ptr ca sunt in ultimul hal...nu cred sa ma simt vreodata asa....cezariana si operatia a fost floare la ureche....
mai rau este ca nu-mi pun diagnostic...
acum...s-a dus mishu la dr....ca sa vada ce si cum....nici macar nu mi-a luat un exudat.....in opinia lui a dous zi tb sa ma duc la lucru....
da ce dumnezeu...sunt masina????
cum sa muncesc cu durerile astea si cu ametilile astea...iar eu sunt rezistenta la dureri
noaptea ma scol de 2-3 ori sa schimb patul si hainele de p mine de rau ce fac febra....ca e ud tot
sa nu mai vad in fata ochilor gradinita......
i-am cerut ceva de durere...mi-a mai dat inca un antibiotic...azi a dat tel ca sa il duc innapoi ca gresit reteta....jaleeeeeeeeeeeee
am sunat la nasi azi si le-am spus ca sunt bolnava ,ca nu stiu ce este si ca dc se risca sunt invitati.....
au zis ca vin maine pana jos in fat blocului...si atat.....am spus hai sa facem dupa Craciun atunci...nu mai au timp....
asa ac anul asta nu va avea loc nici o masa....
sa-ti mai fie hazna de ceva????
la Nurnberg nu ma simt in stare sa merg....dar o sa caut aici in oras macar un loc de joaca macar sa se distreze de ziua lui,....
luasem tortul...totul aproape pregatit.....dar in zadar..... nervi.gif
asta este.....
anku
la multi ani Matei... occasion.gif occasion.gif occasion.gif

sa cresti mare ,sanatos si fericit....
toate gandurile bune de la noi....
va poopam cu drag...

ati plecat deja catre Ro???
geocoto
Buna mamici,
Noi ne-am petrecut super de ziua lui Lucas si mai ales el s-a simtit ff bine in compania lui Dodo, animatorul care l-am adus ca la copii nu prea a facut atentie....










Tortul a fost cu totul altceva decat am comandat noi, dar nu am vrut sa ne umbreasca nimic o zi asa frumoasa si nu am bagat in seama
geocoto

Si sa vedeti mai bine cum ne-am petrecut, un filmulet.Sunt mai multe dar va uitati si la celelalte daca aveti timp



Pupici de la noi si va multumim din tot sufletul de urari Anku si Petronici.

Cat despre Adriana pot sa va spun doar ca Iancu va mai avea un fratior sau o surioara vreauBB.gif bananab.gif vreauBB.gif bananab.gif
anku
wwwooooowwww!!!frumos...deci s-a meritat efortul....
am vazut ca ai fost cu familia ...frumos....
e super ac ati reusit sa nu va stricati ziua din cauza tortului,....de multe ori se intampla asa chiar si aici
altfel arata in meniu sa zic...sau in catalogul de comenzi si altfel arata in realitate
oricum cred ca a fost frumos si gustos chiar dc nu a fost conform asteptarilor voastre....
nu stiu ce vad eu acolo???!!!
s-a vopsit Adriana...parca e ea ,parca nu e ea...dar copilul ce-l tine in brate e Iancu sau cel putin seamana bine de tot cu Iancu
de o jumatwe de ora stau si ma chiorasc la poze..... liwlol.gif
Adriana felicitari ptr sarcina...sa-ti fie bine p toata perioada sarcinii....
si deci...vei fi mamica de august 2011 ...sau mamica de sept 2011 yes.gif tzuc.gif


noi azi....am impartit cadouri...am fost sa se joace Darius la un loc de joaca....am mancat tort singuri...de fapt tai si cu Dari ca eu am avut o tentiva dar am mancat numai branza fr9isca si asa am lasat ca nuu am putut inghiti nimic......apoi la dus tati in parc....eu am dormit liwlol.gif
iar mai spre seara am impodobit bradul impreuna....
din pacate Darius si-a bagat barbia in tort...si s-a muradrit p barbie.....eu nu am obs la timp...si asa au iesit pozele liwlol.gif
cat despre mine....medicamente,medicamente,medicamente....cate 4 analgezice de 600 mg ca sa pot inghiti saliva cu chiu cu vai....la 6 ore ....
in rest...noaptea e tot asa rau...
macar sa fiu bucuroasa ca nici Mischu si nici Darius inca nu au luat si sper sa nu ai ca doamne fereste de dureri nebune de astea...m-am chinuit sa fac o salata de beauf....maine mai fac o ciorba....cozonaci zau ca nu stiu dc sunt in stare cu febra si cu frigurile mele...nici macar salata de beauf nu am avut forta sa o amestec cum tb....
in rest nu pot face mai nimic....am vrut raci...adios....am vrut saramale....bau-bau
ne auzim p maine-poimaine....
o sa descarc si eu cateva pozite .....dar poate p maine....
va poopam...si noapte buna.... tzuc.gif
geocoto
Dragul nostru Darius occasion.gif occasion.gif occasion.gif La Multi Ani si multa sanatate iti dorim.Sa fi putin mai ascultator si intelegator cu mami si tati care nu iti vor decat binele si te iubesc muuult, muuult.Ei te-ar lasa sa explorezi mai mult lumea dar inca esti micut si vei avea timp su ficient numai sa mai cresti putin.

Cred ca inteleg oarecum Anku cand zici de Darius ca este ff energic.Fetita unor prieteni nu a stat locului o secunda la petrecere si nu-l lasa pe Lucas sa sufle in lumanare ca o stingea ea inainte yes.gif .
Sper sa te simti mai bine sau macar sa-ti dai seama ce ai ca nu-i normal sa te simti asa rau fara un diagnostic de la doctor.
Pupici si sper ca v-ati petrecut frumos sau macar Darius ca s-a simtit bine de ziua lui oFloare1.gif

ps Nu pot sa fac un mesaj colorat cu imagini ca scriu de pe calculatorul soacrei mele si are 'bube' multe...Vad ca nu ma mai pot deloga de pe el.
geocoto
QUOTE(anku @ Dec 24 2010, 12:14 AM) *
wwwooooowwww!!!frumos...deci s-a meritat efortul....
am vazut ca ai fost cu familia ...frumos....
e super ac ati reusit sa nu va stricati ziua din cauza tortului,....de multe ori se intampla asa chiar si aici
altfel arata in meniu sa zic...sau in catalogul de comenzi si altfel arata in realitate
oricum cred ca a fost frumos si gustos chiar dc nu a fost conform asteptarilor voastre....
nu stiu ce vad eu acolo???!!!
s-a vopsit Adriana...parca e ea ,parca nu e ea...dar copilul ce-l tine in brate e Iancu sau cel putin seamana bine de tot cu Iancu
de o jumatwe de ora stau si ma chiorasc la poze..... liwlol.gif
Adriana felicitari ptr sarcina...sa-ti fie bine p toata perioada sarcinii....
si deci...vei fi mamica de august 2011 ...sau mamica de sept 2011 yes.gif tzuc.gif
noi azi....am impartit cadouri...am fost sa se joace Darius la un loc de joaca....am mancat tort singuri...de fapt tai si cu Dari ca eu am avut o tentiva dar am mancat numai branza fr9isca si asa am lasat ca nuu am putut inghiti nimic......apoi la dus tati in parc....eu am dormit liwlol.gif
iar mai spre seara am impodobit bradul impreuna....
din pacate Darius si-a bagat barbia in tort...si s-a muradrit p barbie.....eu nu am obs la timp...si asa au iesit pozele liwlol.gif
cat despre mine....medicamente,medicamente,medicamente....cate 4 analgezice de 600 mg ca sa pot inghiti saliva cu chiu cu vai....la 6 ore ....
in rest...noaptea e tot asa rau...
macar sa fiu bucuroasa ca nici Mischu si nici Darius inca nu au luat si sper sa nu ai ca doamne fereste de dureri nebune de astea...m-am chinuit sa fac o salata de beauf....maine mai fac o ciorba....cozonaci zau ca nu stiu dc sunt in stare cu febra si cu frigurile mele...nici macar salata de beauf nu am avut forta sa o amestec cum tb....
in rest nu pot face mai nimic....am vrut raci...adios....am vrut saramale....bau-bau
ne auzim p maine-poimaine....
o sa descarc si eu cateva pozite .....dar poate p maine....
va poopam...si noapte buna.... tzuc.gif


Of saracuta de tine.
Mi-ai luat-o inainte cu mesajul.Dar abea scriu de la calculatorul asta..
Nu este tu Adriana, este o fosta colega de liceu.Baietelul, Luca il cheama, seamana cu Iancu dar are 1 an si 2 luni.De asta am si pus poza ca si mie mi s-a parut ca seamana.
Nu am gustat tortul ca am tinut post dar nu a ramas nimic.Am luat azi altul si mai sufla si maine cu familia si Mos Craciun in lumanare ca tot ii place.
Daca poti sa postesti maine si sa spui rugaciuni la Maica Domnului pentru sanatate sigur te va ajuta sa treci mai usor peste boala.Eu nu am mai postit de muuuuult timp si astea 2 saptamani m-am simtit ff bine si mai putin stresata.

Craciun Fericit va doresc si sa va bucurati cum puteti voi mai bine de aceasta sarbatoare minunata alaturi de cei dragi. trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
anku
QUOTE(geocoto @ Dec 23 2010, 11:15 PM) *
Dragul nostru Darius occasion.gif occasion.gif occasion.gif La Multi Ani si multa sanatate iti dorim.Sa fi putin mai ascultator si intelegator cu mami si tati care nu iti vor decat binele si te iubesc muuult, muuult.Ei te-ar lasa sa explorezi mai mult lumea dar inca esti micut si vei avea timp su ficient numai sa mai cresti putin.

Cred ca inteleg oarecum Anku cand zici de Darius ca este ff energic.Fetita unor prieteni nu a stat locului o secunda la petrecere si nu-l lasa pe Lucas sa sufle in lumanare ca o stingea ea inainte yes.gif .
Sper sa te simti mai bine sau macar sa-ti dai seama ce ai ca nu-i normal sa te simti asa rau fara un diagnostic de la doctor.
Pupici si sper ca v-ati petrecut frumos sau macar Darius ca s-a simtit bine de ziua lui oFloare1.gif

ps Nu pot sa fac un mesaj colorat cu imagini ca scriu de pe calculatorul soacrei mele si are 'bube' multe...Vad ca nu ma mai pot deloga de pe el.

aoleooooooo.....
oare dc te duci acasa....te mai poti loga....???
eu sper ca da....
iti multumim tare mult ptr urari....
cat despre Darius...cel putin acum am noroc cu Mishu ptr ac eu in situatia asta nu-l pot stapani....cateodata e super intelegator...spune asa frumos...Da mami....si face tot ce-i zic...si cateodata zici ca se face scurtcircuit si nu te mai intelegi deloc deloc cu el....dar e bine si asa ....nu conteaza.....dc nu aveam copil???? liwlol.gif nu era mai bine.....
sunt copii care pur si simplu asa sunt....
sa speram ac se mai linistesc cand se duc la gradi...eu cel putin acolo mi-am pus sperante imense....
multumim inca o data.....
cat mai stati???? tzuc.gif
vacanta frumoasa in continuare.....
anku
QUOTE(geocoto @ Dec 23 2010, 11:27 PM) *
Of saracuta de tine.
Mi-ai luat-o inainte cu mesajul.Dar abea scriu de la calculatorul asta..
Nu este tu Adriana, este o fosta colega de liceu.Baietelul, Luca il cheama, seamana cu Iancu dar are 1 an si 2 luni.De asta am si pus poza ca si mie mi s-a parut ca seamana.
Nu am gustat tortul ca am tinut post dar nu a ramas nimic.Am luat azi altul si mai sufla si maine cu familia si Mos Craciun in lumanare ca tot ii place.
Daca poti sa postesti maine si sa spui rugaciuni la Maica Domnului pentru sanatate sigur te va ajuta sa treci mai usor peste boala.Eu nu am mai postit de muuuuult timp si astea 2 saptamani m-am simtit ff bine si mai putin stresata.

Craciun Fericit va doresc si sa va bucurati cum puteti voi mai bine de aceasta sarbatoare minunata alaturi de cei dragi. trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
deci m-am tot uitat si m-am tot uitat...am mai mers p alte topicuri...iar m-am intors...iar m-am uitat liwlol.gif
eu ma vazut ca baietulul era mai mic p lanaga Lucas....dar am zis....ma...poate cum sta asa mai inghesuit in bratele mamei....se vede asa.... liwlol.gif
mda...
ma scuzati de coincidenta,incurcatura...Adriana la fel biggrin.gif
super bine ca ai reusit sa ti post...
nu am putut tine ptr ac am avut pana acum 10 zile un alt regim de intoleranta de histamina care interrzice aproape toate legumele si fructele,peste
asa ca am mai mancat carne de pui....salata de salata...si cam atat.... nervi.gif
cred ac de aia mi-a cedat in halul asta si sist imunitar...ca eu nu eram asa...sa iau tot....
dar maine as putea sa tin si eu post.....
merci hug.gif
anku
m-am trezit....
buna-dimineata dragelor
sa va punem pozite....

oare ce am eu aici.....???

si aici???

tacamuri de la nasi...din pacate abia peste un an le voi folosi....

bunicul imi ureaza la multi ani la telefon....

anku
sa impodobim bradutul...


iaca-ta ce a iesit...


si-a bagat limbuta in tort sins-a murdarit p barbie...

a stins numai o lumanare...ca nu aavut rabdare... nono.gif
petronici
ANKU(scuza-mi intarzierea) uram si noi toate cele bune si frumoase in viata pt Darius,si Domnul sa va ocrotesca in tot ceasul....pupicei dulci de la noi si se vede ca era tare nerabdator Darius sa desfaca cadourile ,aveti cavaler mare in casa....LA MULTI ANI!!!!! occasion.gif occasion.gif occasion.gif
petronici
SARBATORI FERICITE DRAGELOR ALATURI DE CEI DRAGI IAR MOSUL SA VA ADUCA TOT CEEA CE VA DORITI....
CRACIUN FECICIT SI UN AN NOU PLIN DE BUCURII....
PUPICEI DULCI SI MULTE IMBRATISARI
petronici
GEO,ce frumos v-ati distrat si tare drag mi-a fost de Lucas cum l-ai imbracat....nenea ala merita banuti,se vede ca se pricepe la intretinut atmosfera si la inveselit copilasi....important e ca totul a iesit super bine si toti s-au simtit minunat si v-ati petrecut cu familia....pupicei dulci pt mac-mac
anku
iaca-ta a venit Craciunul!!!
a venit si Mosu!!!
ce faceti fetelor????
va dorim sarbatori fericite alaturi de cei dragi......

Petronici.....multumim de complimente...si tu ai un cavaler mare!!!
MIOSA
fetele intru in fuga si va zic cu intarziere Craciun Fericit si pentru ziua de azi LA Multi Ani pentru Stefanei si Stefanele !

pupici si mai vb
Rose68
astazi a cui este ziua de nastere?





ia uitati ce mandrete de fata este!
anku
la multi ani Denisuca.....ce frumoasa si mare te-ai facut..... occasion.gif
ce mai faceti Danielaa???

Draga Iancu la multi ani si tie tot ptr ieri.... occasion.gif
v-ati petrecut bine????
p astazi va intoarceti???sau va prelungiti minivacanta la bunica????



petronici
a venit mos craciun....
simina_ana
Salutare fetele......ne-am intors si noi....

Vad ca nu am multe pagini de recuperat, dar mai intai o sa va spun cateva vorbe.

In primul rand LA MULTI ANI la toti copilasii pe care i-am ratat cat am fost plecati....Sa fiti sanatosi, voiosi, plini de energie, iubitori, darnici .....sa aveti parte de tot binele din lume si cat mai multe realizari spectaculoase!!!!
La randul nostru va multumim pentru urarile de Sf Stefan...pentru Stafanelul nostru....

Noi am venit azi, dar maine o luam din loc....si ghici unde....sa ne vedem cu Lucas, Geo si tati de Lucas. Asa ca acum desfac bagaje si mut in altele liwlol.gif.....si am niste emotii de nu o sa pot dormi la noapte liwlol.gif.... Apoi ....vom pleca la Bucuresti la niste prieteni, unde vom petrece si Revelionul....

In rest suntem bine. Eu ma cam lupt cu starile de greata si tot "pachetul" . Iancu e foarte incantat de bebe mic....si arata unde e liwlol.gif...

Va pupam si fug si eu la nani dupa ce recuperez....

Pupici

PS> Petro.....am vazut ca m-a sunat....dara pana sa ajung eu la telefon....sa inchis....sper ca nu te-ai suparata pe mine....si promit sa ma revansez dupa sarbatori .....pup
anku
QUOTE(petronici @ Dec 28 2010, 02:56 PM) *
a venit mos craciun....


liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
cum statea cand a intrat mosul in camera liwlol.gif
i-auite ma ca stie sa zica poezii.... eusa_clap.gif
va poopam cu drag!!! tzuc.gif
QUOTE(simina_ana @ Dec 28 2010, 11:08 PM) *
Salutare fetele......ne-am intors si noi....

Vad ca nu am multe pagini de recuperat, dar mai intai o sa va spun cateva vorbe.

In primul rand LA MULTI ANI la toti copilasii pe care i-am ratat cat am fost plecati....Sa fiti sanatosi, voiosi, plini de energie, iubitori, darnici .....sa aveti parte de tot binele din lume si cat mai multe realizari spectaculoase!!!!
La randul nostru va multumim pentru urarile de Sf Stefan...pentru Stafanelul nostru....

Noi am venit azi, dar maine o luam din loc....si ghici unde....sa ne vedem cu Lucas, Geo si tati de Lucas. Asa ca acum desfac bagaje si mut in altele liwlol.gif.....si am niste emotii de nu o sa pot dormi la noapte liwlol.gif.... Apoi ....vom pleca la Bucuresti la niste prieteni, unde vom petrece si Revelionul....

In rest suntem bine. Eu ma cam lupt cu starile de greata si tot "pachetul" . Iancu e foarte incantat de bebe mic....si arata unde e liwlol.gif...

Va pupam si fug si eu la nani dupa ce recuperez....

Pupici

PS> Petro.....am vazut ca m-a sunat....dara pana sa ajung eu la telefon....sa inchis....sper ca nu te-ai suparata pe mine....si promit sa ma revansez dupa sarbatori .....pup

mai mai....am vazut Tikerul....6 sapt deja.....si deja greturi!!! smile.gif
va dorim calatorie placuta...aveti grija p drumuri
si o intalnire cu Lucas si Geo p cinste.... yes.gif
anku
la multi ani Mihai!!!!

simina_ana
QUOTE(petronici @ Dec 28 2010, 05:56 PM) *
a venit mos craciun....



Ce curios era Adelin sa vada ce se ascunde sub "barba" mosului liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
SI vad ca i-a tras si niste mutrite la mos...cred ca l-a dat pe spate liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif si nu cred ca a mai vrut sa plece de la voi liwlol.gif liwlol.gif

QUOTE(anku @ Dec 29 2010, 06:22 AM) *
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
cum statea cand a intrat mosul in camera liwlol.gif
i-auite ma ca stie sa zica poezii.... eusa_clap.gif
va poopam cu drag!!! tzuc.gif

mai mai....am vazut Tikerul....6 sapt deja.....si deja greturi!!! smile.gif
va dorim calatorie placuta...aveti grija p drumuri
si o intalnire cu Lucas si Geo p cinste.... yes.gif


Da......azi fix 6 saptamanni.....
Abia asteptam intalnirea.....pana atunci ne pregatim...

O zi senina va dorim!!!
simina_ana


LA MULTI ANI MIHAITZA!!!!!

Sa fii sanatos, plin de bani si adorat de toata lumea!!!

Mami sa iti traiasca feciorul de care esti atat de mandra......AI doi copii tare frumosi!!!

danieelaa
Buna fetelor......scuze ca nu am mai intrat dar timpul nu imi mai permite ,si pt ca am promis la Rose ca va pun poze iata cateva,dar inainte de toate vreau sa va urez si eu LA MULTI ANI occasion.gif occasion.gif cu intarziere si sper sa ma iertati de intarziere.....si Un An Nou Fericit









anku
QUOTE(simina_ana @ Dec 29 2010, 08:25 AM) *
Ce curios era Adelin sa vada ce se ascunde sub "barba" mosului liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
SI vad ca i-a tras si niste mutrite la mos...cred ca l-a dat pe spate liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif si nu cred ca a mai vrut sa plece de la voi liwlol.gif liwlol.gif
Da......azi fix 6 saptamanni.....
Abia asteptam intalnirea.....pana atunci ne pregatim...

O zi senina va dorim!!!

cu adevarat senina este...
plina de soare...plina de zapada si -9 grade.... liwlol.gif
da...am vazut...6 sapt azi....
asta inseamna ca prin 15 august il/o asteptam.....sau???
drum bun sa aveti!!!!
sa fie cuminti copii sa puteti si voi vb....
si o petrecere frumoasa de Rev.....
Iancu ce face???
anku
QUOTE(danieelaa @ Dec 29 2010, 09:00 AM) *
Buna fetelor......scuze ca nu am mai intrat dar timpul nu imi mai permite ,si pt ca am promis la Rose ca va pun poze iata cateva,dar inainte de toate vreau sa va urez si eu LA MULTI ANI occasion.gif occasion.gif cu intarziere si sper sa ma iertati de intarziere.....si Un An Nou Fericit



ce surprizaaaaaaaaaaaaa floare2.gif nanner.gif
Danielaaaa....ai o zana de fetita tare frumoasa....
ce inalta imi pare..... yes.gif
asemenea va dorim si noi voua.....Un an nou fericit...
poate mai intrati p aici sa ne spuneti ce faceti!!!
merge la cresa/gradinita???
tu cum faci cu serviciul????
va poopam si chiar ne-ati bucurat..... tzuc.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.