Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
simina_ana
QUOTE(geocoto @ Apr 24 2010, 07:56 AM) *
Tu m-ai intrebat daca am sarbatorit asa ca pun o feliuta de tort sa sarbatorim si aici cum se cuvine

Pup,
Geo oFloare1.gif



Acu' vin la tine......deschide toate usile sa nu ma impiedic de ceva......leaga pe Alda de un copac sa nu-mi fure prajitura .....siiiiii.............hap!!!! eating.gif eating.gif eating.gif
hug.gif

Sper sa nu fie febra la Lucas......pupam pe el de pui mic si scump!!!
simina_ana
Mai gagici!!!!!!
Azi chiar ati tras chiulul.....pai asa ne fu vorba????? crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif

Pe Rose o inteleg ca e nasa azi.....dar restul? Pe unde hoinariti????? wife.gif wife.gif wife.gif
claudiaena
Gata, am venit si eu Simina sa iti tin companie.... Na, ca nu esti chiar singura! bouncy.gif
Eu am avut-o joi pe Maria acasa, ca a fost greva, asa ca vineri cand a trezit-o tati, a marait ca mai vrea in pat la nani, asa ca m-am procopsit cu ea si vineri.... Seara am fost la cumnat ca e Gigi, si i-am lasat pe copii la ei si am facut si eu cumparaturi in liniste si nu va pot spune cum m-am simtit doar eu si tati la supermarket.... super.gif
Sambata, adica azi am facut curat am spalat rufe si la pranz m-am vopsit, ca atunci cand a ajuns tati acasa, la soare se putea uita dar la mine, ba.... super.gif . Si apoi m-a podit o mama de somn fetelor, ca am mancat cu totii si cand sa ne punem si noi in pat ca legumele, dupa o masa copioasa, s-a trezit piticul.... Am stat cu el, l-am pus pe picioare, l-am leganat, i-am dat suzi, nu a mai vrut sa adoarma neam.... nervi.gif . Asa ca nu l-am mai stresat, si a plecat la joaca, a venit si Maria, si eu am atipit in sufragerie, tati in dormitor si copiii de izbeliste..... liwlol.gif Asa ca iar am fost mama denaturata, noroc ca fata e suficient de mare si am incredere in ea....
Seara la plimbare si in vizita si maine la cumnat si sora-mea ca el e sfant si maine se sarbatoreste....Asa ca maine pap si eu tort si nu numai, ca sora-mea face niste halivrejuri bune, de sta mata in coada.... eating.gif
Dar promit ca luni sa intru sa semnez condica, ptr ca azi am facut curat si am sperante sa mai tina oleaca pana luni, mai ales ca in seara asta in vizita, maine iarasi....deci nu prea stam pe acasa sa facem mixzerie....
Of Rose.... Si mie imi e frica de boli ale aparatului digestiv...De fapt mi-e groaza, ca la Maria am stat cu ea internata pe perfuzii....Bine ca macar iti ia pe gura si nu iti da afara.... Tine-o din scurt si poate ti-a dat medicul antibiotic, ca la microd din asta se da, parca....Oricum, rabdare si nervi de otel, ca daca am retinut bine, esti si ocupata cu nasitul parca.... sa ne tii la curent.... hug.gif
gata, ies ca iar am scris romane.... pupam fetele si le dorim noapte lunga sa le ajunga(asa spunea bunica mea cand eram obositi) hi.gif
petronici
buna fetelor....
abia am ajuns de la servici,franta de picioare,copilul inca doarme si tacsu a plecat sa ia pachetul trimis de tata din tara cu laptele lui praf si eu aprofit sa vad ce-ati mai facut pe aici....
Rose,imi pare rau prin ce treceti,abia si-a revenit bietul Iancu dupa antibiotice si acum voi....Doamne,cat mai sufera mititei....poate reusesti sa intri sa ne dai vreo veste buna despre ea,si poate da Domnul sa fie o forma usoara si sa treaca repede...
Simina,ieri a fost totul bine,a ramas multa mancare si le-am mai dat sa ia si acasa sa pape....au venit pe rand la masa si abia seara tarziu am reusit sa punem totul in ordine....as vrea sa mai fac unul mai mare si sa ma duc si la biserica cu pomana ,in iulie cand se implinesc 7 ani ....
Geo,si voua va doresc sa nu fie febra si multumim mult pt tort si spumant....
Daniela,ce practica e bicicleta aia,am vrut sa-i iau si eu lui Adelin,acum o manevrezi tu si cand mai creste si se invata si ea ii iei toate surplusurile si merge singurica,deacum luna viitoare la salar ii iau,sa-l mai plimb si pe bicicleta....
noi,tot asa suntem,cu tuse si durere in gat,ii ragusit si sigur o fi avand si amigdalitele umflate ca nu vrea obsolut nimic sa bea nici sa manance....ii dau siropuri dar deocamdata nimic,ii calmeaza un pic durerea si il pacalesc sa bea laptic si atat....am sa caut si aici daca o fi Stodal pt tuse,voi il mai folositi si am auzit ca e f bun,daca nu ii zic lui tata sa-mi trimita,sa-l am in casa....
trimitem multi pupici, tzuc.gif in special Andreei,si imbratisari mamicilor hug.gif
simina_ana
Seara buna si de la noi....fetili.....

Am avut o zi tare agitata azi....toata ziua am umblat brambura.....am fost dimineata la biserica si ne-am impartasit. Acolo ne-am intalnit cu nasii asa ca dupa slujba am plecat cu totii la zoo, unde am hoinarit vreo 4 ore. Am venit acasa apoi am papat , am tras un pui de somnic si iar afara pe strase....pana la 9.....Iancu a picat frant, eu la fel sunt.....asa ca ma duc la nani.

Petro......insanatosire rapida va doresc.....SPune-i lui Adelin ca l-a rugat Iancu sa se faca repede bine.....Va pupam....

Clau.....ai avut un sfarsit de saptamana incarcat.....sper ca v-ati distrat prin vizite....

Mamici.....maine va astept la semnat condica.....daca nu .....eu tot "semnate" va trec...da?

Pupici si o noapte frumoasa!!!!
geocoto
QUOTE(simina_ana @ Apr 24 2010, 08:44 PM) *
Mai gagici!!!!!!
Azi chiar ati tras chiulul.....pai asa ne fu vorba????? crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif

Pe Rose o inteleg ca e nasa azi.....dar restul? Pe unde hoinariti????? wife.gif wife.gif wife.gif


Buna mamici,
eu m-am relaxat putin dupa perioada asta agitata cu Lucas si parca nici chef sa fac ceva nu am avut.Azi desi este zi in familie nu am avut decat niste resturi de ieri de la gratar si sandwichiuri, ca mancare gatita a papat doar Lucas.Am vazut si 2 brocante de unde i-am achizitionat un fluier lui Lucas si pe seara am facut o plimbarica luuunga din care jumatate slabutul grasunel a vrut in brate.

Imi pare tare rau sa aud de Andreea ca sufera mititica.Sper sa vina Rose mai repede cu vesti bune.Nici de poze nu sunt asa dornica de la nasit cum sunt de vesti buna despre Andreea.
Mie mi-a expirat pasaportul si sa vezi distractie ca trebuie sa merg la ambasada aici unde gasesti de fiecare data cate un card de tzigani care "si-au pierdut actele"...

Pup si maine semnez condica, promit oFloare1.gif
anku
hallo mamici...

ne pare rau sa auzim de Andreeiuta ca are febra...
totusi speram ca v-ati distrat bine ...si ca nu mai sunt probleme asa mari
la fel si ptr clau...
ptronici insanatosire grabnica va dorim...
simina ana...ne invartim si noi p aici...definitiv nu a fost cea mai buna sapt a mea... unsure.gif
sper ca sapt ce vine sa fie mai buna...si sa obtin ce vreau... wacko.gif
sanzi si oana...si voi trageti chiulul!!!sunteti bine???
danielaaa...ne bucuram sa vedem printesa ta frumoasa p care o poopam tzuc.gif

noi???
ca nebunii alegam cat e parcul de lung...
nu stam o secunda...
ieri am fost putin plecati...la un castel si dupa aceea picnic...
macar la picnic s-a lasat fascinat de iarba si m-a lasat si p mine sa mananc...
in rest...pofta de mancare nu prea avem...papam 3 mese de lapte si 2 00 gr papica maxim...
Rose68
am terminat cu nasitul. Dupa 2 nopti nedormite si cu ANdreea plimbata la urgenta chiar in noaptea de dinainte....chiar mi-a fost frica cum se va comporta Andreea. Surprinzator sambata nu a mai facut febra si nici kk deloc, nici diaree nici altfel........si desi nu dormise 2 nopti a umblat toata ziua printre picioarele noastre. Cel putin la restaurant unde am stat vreo 5 ore in afara sfertului de ora de la inceput cind a papat putinel( pufuleti, ceai si putin cascaval de la mami din farfurie) a stat numai printre mese jucindu-se si dansind de ne si miram de unde mai poate.
Dar duminica am luat-o de la capat: dimineata la prima ora er aiar plina cu kk pina aproape de git. Asa ca am urmat tratamentul in continuare..............si VICTORie DUPA 2 ZILE in care nu prea a papat am reusit sa o conving sa pape 200gr orez cu morcov iar pe seara iar 180 gr orez cu morcov si putin curcan. Noaptea a gemut mereu si in burtica se auzeau zgomote mai rau ca in perioada de colici.Asa ca azi tot regim..........va pupam
Sa va pun si 1 pozica
Sa nu ma criticati pentru coafura dar efectiv nu am mai avut starea necesara sa ma ocup si de mine



se observa ca nasii sunt dusiiiiiiiiiiii

anku
mna ce bine-mi pare ca s-a compotata super bine si fain la botez...
dar e ciudat!!!poae e in functie de cum este starea de spirit... unsure.gif
iarasi este scufita rosie!!! wub.gif
ohhh saraca de tine...
ne bucuram ca ti-ai facut timp de noi si ne-ai pus pozita
vad ca finutul tau tare elegant...cu cravata partners.gif

nici noi ...exact de ieri de la 12 noaptea nu am mai dormit
pana la 3 dimineata l-am tinut in brate si p piept
chiar nu stiu ce a avut...ca trasarea...nu avea dureri cred...
cred ca de mult ce umbla ziua si vede jucariile altor copii
ca nu are voie nimeni sa aiba o jucarie si sa nu io dea lui
ca iasa scandal...sa vezi ce tipa si se inroseste!!!
acum inca mai doarme!!!
imi beau si eu cafeaua...
Rose68
QUOTE(anku @ Apr 26 2010, 09:59 AM) *
mna ce bine-mi pare ca s-a compotata super bine si fain la botez...
dar e ciudat!!!poae e in functie de cum este starea de spirit... unsure.gif
iarasi este scufita rosie!!! wub.gif
ohhh saraca de tine...
ne bucuram ca ti-ai facut timp de noi si ne-ai pus pozita
vad ca finutul tau tare elegant...cu cravata partners.gif

nici noi ...exact de ieri de la 12 noaptea nu am mai dormit
pana la 3 dimineata l-am tinut in brate si p piept
chiar nu stiu ce a avut...ca trasarea...nu avea dureri cred...
cred ca de mult ce umbla ziua si vede jucariile altor copii
ca nu are voie nimeni sa aiba o jucarie si sa nu io dea lui
ca iasa scandal...sa vezi ce tipa si se inroseste!!!
acum inca mai doarme!!!
imi beau si eu cafeaua...



aseara am avut finii la noi si pentru prima data am vazut-o pe Andreea individualista. FInutul a pus mina pe o mingiuta de a ANdreei si asta sa lesine cind a vazut, pina acum nu facea asa ceva.......caci s-a mai jucat cu baietelul nasilor.............sper sa fie trecator............caci vreau sa isi imparta jucariile cu alti copilasi.
anku
QUOTE(Rose68 @ Apr 26 2010, 09:11 AM) *
aseara am avut finii la noi si pentru prima data am vazut-o pe Andreea individualista. FInutul a pus mina pe o mingiuta de a ANdreei si asta sa lesine cind a vazut, pina acum nu facea asa ceva.......caci s-a mai jucat cu baietelul nasilor.............sper sa fie trecator............caci vreau sa isi imparta jucariile cu alti copilasi.

incepe si ea,,,,
al meu face scandeal cand vede o jucarie la alt copil
ca o vrea si neamtul sau turcul e invatat de acasa sa nu dea nimic
din fericire jucariile lui Darius zac p nisip sau unde ne jucam si se joaca toata lumea cu ele
cu asta nu e probl...dar dc are un baietel un tractor...e gata
si cand i vezi ca au 4 ani si dau repede jucariile la parinti si parintii baga repede in buzunar
si asta mic intinde mana saracu ...ca doar nu io ia...se uita la ea si io da innapoi singur...atat
ca dc i da cineva ceva vine singur si io innapoi!!!
pai asa plange cu tremurat si cu roseala de ciuda ca mi se face mila de el si imi vine sa injur
dar mna...de astea soiuri avem aici!!!
zilele trecuteam deuc intr-un mag de chinezesti...sau ceva in genul ca are combinat
imi tb perdele si am zis sa-mi fac o idee...si nu vad o gramada de jucarii dupa care plangea Dari!!!
i le dau ...le arunca...
macar dc ar fi fost scumpe ca ziceai ca de aia le baga in buzunar dar costa<u 1 euro!!!
aiurea nu???
anku

la baita..acum vreo saptamana
nici cu spuma nu sta...sta 10 min si iar echilibristica!!!

suntem murdari ca papam ca oamenii mari la masa!!!
claudiaena
QUOTE(anku @ Apr 26 2010, 10:26 AM) *

la baita..acum vreo saptamana
nici cu spuma nu sta...sta 10 min si iar echilibristica!!!

suntem murdari ca papam ca oamenii mari la masa!!!


trebuie sa iti faci tablou cu poza asta.... E SUUUUPER!!!! Zici ca e cocotat sus si pluteste pe un nor pufos....O faci invidioasa pe fii-mea... Ea viseaza sa fie sirena sau sa zboare printre nori si curcubee calare pe un cal alb cu aripi.... tzuc.gif
anku
QUOTE(claudiaena @ Apr 26 2010, 09:32 AM) *
trebuie sa iti faci tablou cu poza asta.... E SUUUUPER!!!! Zici ca e cocotat sus si pluteste pe un nor pufos....O faci invidioasa pe fii-mea... Ea viseaza sa fie sirena sau sa zboare printre nori si curcubee calare pe un cal alb cu aripi.... tzuc.gif

claudiaena
Semnez condica si fug la treaba...
Deci ieri am fost in vizita la pranz si am plecat perpedes iar piticul si-a facut somnicul de frumusete in carut... La sora-mea a fost f domestic, a papat, s-a jucat a mai tras un pui de somn pe picioarele lui tati si apoi am plecat spre casa... A fost cumintel.... am simtit si eu ca ma relaxez si chiar m-am simtit bine....
Dar avem iarasi muci, numai o nara ii curge... Misterul l-am dezlegat.... Avem oficial 3 masele si se pregateste sa sparga si un canin.... Se pare ca la Mihai e mai deranjant pana ii coboara dintisorii in gingii decat spartul ei....A dormit bine asta noapte dar s-a trezit dimi, ca eu m-am sculat din pat ca sa o piepten pe Maria si m-a simtit. Acum da sa adoarma, dar sa vedem, ca era sa cada de pe canapea si l-am mutat in patut....
Ieri am vrut sa fac si eu o poza ca sa ma vedeti rosie in cap.... dar erau descarcati toti acumulat. si asa ca m-am dezumflat rapid....Asta e... Dar pe 1 mai avem botez si poate reusesc sa ma pozez in toaleta ceva mai eleganta si aranjata un pic la par si atunci poate va pun poza cu mami roscata.....
Rose, bine ca e mai bine cu Andreutza.... F eficient e Hidrasec... Sunt pliculete ptr copii si sunt f eficiente....ptr diaree si nu cum suna denumirea ptr hidratare....pupici si sa treaca cat mai repede....
Petronici, e f bun Stodal si e siropel homeopat.... Dar ca orice homeopat trebuie dat cu 1/2 h inainte de masa si se asteapta 1/2h dupa si apoi ii dai piticului sa pape ceva...E f bun la gust si Mihai mi l-a luat cu placere.... Se poate pune in apa si se da, dar nu in ceai sau lapte ca isi pierde efectul....Sa va faceti bine... pouuup
Simina, azi ce ai in plan? Ca si voi ieri v-ati distrat si azi poate la treaba... Eu nu stiu ce sa aleg: sa calc sau sa spal chivetele si pe la baie....Vad eu... Poate ma enervez si nu fac nik.... tzuc.gif
anku
QUOTE(claudiaena @ Apr 26 2010, 09:48 AM) *
Semnez condica si fug la treaba...
Deci ieri am fost in vizita la pranz si am plecat perpedes iar piticul si-a facut somnicul de frumusete in carut... La sora-mea a fost f domestic, a papat, s-a jucat a mai tras un pui de somn pe picioarele lui tati si apoi am plecat spre casa... A fost cumintel.... am simtit si eu ca ma relaxez si chiar m-am simtit bine....
Dar avem iarasi muci, numai o nara ii curge... Misterul l-am dezlegat.... Avem oficial 3 masele si se pregateste sa sparga si un canin.... Se pare ca la Mihai e mai deranjant pana ii coboara dintisorii in gingii decat spartul ei....A dormit bine asta noapte dar s-a trezit dimi, ca eu m-am sculat din pat ca sa o piepten pe Maria si m-a simtit. Acum da sa adoarma, dar sa vedem, ca era sa cada de pe canapea si l-am mutat in patut....
Ieri am vrut sa fac si eu o poza ca sa ma vedeti rosie in cap.... dar erau descarcati toti acumulat. si asa ca m-am dezumflat rapid....Asta e... Dar pe 1 mai avem botez si poate reusesc sa ma pozez in toaleta ceva mai eleganta si aranjata un pic la par si atunci poate va pun poza cu mami roscata.....
Rose, bine ca e mai bine cu Andreutza.... F eficient e Hidrasec... Sunt pliculete ptr copii si sunt f eficiente....ptr diaree si nu cum suna denumirea ptr hidratare....pupici si sa treaca cat mai repede....
Petronici, e f bun Stodal si e siropel homeopat.... Dar ca orice homeopat trebuie dat cu 1/2 h inainte de masa si se asteapta 1/2h dupa si apoi ii dai piticului sa pape ceva...E f bun la gust si Mihai mi l-a luat cu placere.... Se poate pune in apa si se da, dar nu in ceai sau lapte ca isi pierde efectul....Sa va faceti bine... pouuup
Simina, azi ce ai in plan? Ca si voi ieri v-ati distrat si azi poate la treaba... Eu nu stiu ce sa aleg: sa calc sau sa spal chivetele si pe la baie....Vad eu... Poate ma enervez si nu fac nik.... tzuc.gif

biggrin.gif yes.gif liwlol.gif
oana petrina
buna dragelor, ne cerem scuze ca nu am mai intrat de un secol dar o sa ne reparam greseala. multumim ca ati intrebat de noi. am avut si noi mucisori , nu asa de grav cum am citit pe la voi dar au fost. am facut si diaree , apoi doua zile nu si vad ca de azi iar a luat-o. groaznica perioada asta. parca nu se mai termina problemele. a venit si mama mea in tara asa ca am stat gura casca la povesti si nu prea am reusit sa mai intru pe net. in rest Matei creste frumos , alearga toata ziua si se chinuie sa vrb in legea lui non stop. de mancat mananca f bine chiar si cand era plin de muci nu am avut probleme. i-am tuns buclele si m-a urlat la frizerie de ziceai ca-l tai. in rest ne plimbam toata ziulica.
Geo ii sta super cu bandana micutului tau. e un scump. iar tortul.......parca erai la restaurant. bravo. acum chiar ca o sa vin la tine smile.gif
Petronici ce de floricele..ma bucur ca ai ajutor la curatenie si la decorare. araata mai bine baia smile.gif
Anku ai un adevarat barbatel. ce frumos l-a dezvoltat inotul .10 pct de la noi ptr ca l-ai dus la inot. mai si terminati cu mancarurile astea ca morrrr. eu vreau sa slabesc si voi numai poze cu mancareeeeeeeeeeeeee.aveti milaaaaaaaaa
Rose sa va traiasca finii si mari si mici. Andreuta dulcica ca intotdeauna
Denisuca esti o frumoasa. ce par frumos ai si ce ochisori. ne-ai cucerit
Claudia mamica de doi pui ma bucur ca te-ai distrat putin . pupam frumuseii tai.
va pupam
simina_ana
QUOTE(claudiaena @ Apr 26 2010, 10:48 AM) *
Semnez condica si fug la treaba...
Deci ieri am fost in vizita la pranz si am plecat perpedes iar piticul si-a facut somnicul de frumusete in carut... La sora-mea a fost f domestic, a papat, s-a jucat a mai tras un pui de somn pe picioarele lui tati si apoi am plecat spre casa... A fost cumintel.... am simtit si eu ca ma relaxez si chiar m-am simtit bine....
Dar avem iarasi muci, numai o nara ii curge... Misterul l-am dezlegat.... Avem oficial 3 masele si se pregateste sa sparga si un canin.... Se pare ca la Mihai e mai deranjant pana ii coboara dintisorii in gingii decat spartul ei....A dormit bine asta noapte dar s-a trezit dimi, ca eu m-am sculat din pat ca sa o piepten pe Maria si m-a simtit. Acum da sa adoarma, dar sa vedem, ca era sa cada de pe canapea si l-am mutat in patut....
Ieri am vrut sa fac si eu o poza ca sa ma vedeti rosie in cap.... dar erau descarcati toti acumulat. si asa ca m-am dezumflat rapid....Asta e... Dar pe 1 mai avem botez si poate reusesc sa ma pozez in toaleta ceva mai eleganta si aranjata un pic la par si atunci poate va pun poza cu mami roscata.....
Rose, bine ca e mai bine cu Andreutza.... F eficient e Hidrasec... Sunt pliculete ptr copii si sunt f eficiente....ptr diaree si nu cum suna denumirea ptr hidratare....pupici si sa treaca cat mai repede....
Petronici, e f bun Stodal si e siropel homeopat.... Dar ca orice homeopat trebuie dat cu 1/2 h inainte de masa si se asteapta 1/2h dupa si apoi ii dai piticului sa pape ceva...E f bun la gust si Mihai mi l-a luat cu placere.... Se poate pune in apa si se da, dar nu in ceai sau lapte ca isi pierde efectul....Sa va faceti bine... pouuup
Simina, azi ce ai in plan? Ca si voi ieri v-ati distrat si azi poate la treaba... Eu nu stiu ce sa aleg: sa calc sau sa spal chivetele si pe la baie....Vad eu... Poate ma enervez si nu fac nik.... tzuc.gif


Asta aveam de gand....dar Iancu mi-a schimbat planurile.....A uitat tati gentuta lui deschisa si eu nu am fost pe faza si strumful a scos tot din ea.....asa ca m-am pricopsit cu o punga cu pufuleti imprastiata in toata casa si un pachet de biscuiti facuti faina...
Fug si eu....ca vad ca Iancu e in rand cu ceilalti bebei.....diaree....

Va pupam

anku
QUOTE(oana petrina @ Apr 26 2010, 09:59 AM) *
buna dragelor, ne cerem scuze ca nu am mai intrat de un secol dar o sa ne reparam greseala. multumim ca ati intrebat de noi. am avut si noi mucisori , nu asa de grav cum am citit pe la voi dar au fost. am facut si diaree , apoi doua zile nu si vad ca de azi iar a luat-o. groaznica perioada asta. parca nu se mai termina problemele. a venit si mama mea in tara asa ca am stat gura casca la povesti si nu prea am reusit sa mai intru pe net. in rest Matei creste frumos , alearga toata ziua si se chinuie sa vrb in legea lui non stop. de mancat mananca f bine chiar si cand era plin de muci nu am avut probleme. i-am tuns buclele si m-a urlat la frizerie de ziceai ca-l tai. in rest ne plimbam toata ziulica.
Geo ii sta super cu bandana micutului tau. e un scump. iar tortul.......parca erai la restaurant. bravo. acum chiar ca o sa vin la tine smile.gif
Petronici ce de floricele..ma bucur ca ai ajutor la curatenie si la decorare. araata mai bine baia smile.gif
Anku ai un adevarat barbatel. ce frumos l-a dezvoltat inotul .10 pct de la noi ptr ca l-ai dus la inot. mai si terminati cu mancarurile astea ca morrrr. eu vreau sa slabesc si voi numai poze cu mancareeeeeeeeeeeeee.aveti milaaaaaaaaa
Rose sa va traiasca finii si mari si mici. Andreuta dulcica ca intotdeauna
Denisuca esti o frumoasa. ce par frumos ai si ce ochisori. ne-ai cucerit
Claudia mamica de doi pui ma bucur ca te-ai distrat putin . pupam frumuseii tai.
va pupam


i-auite...
lume nouaaaaaaaaa
ne bucuram sa aflam ca sunteti bine si ai stat la taclale cu mami a ta
super fain...
multumim de complimente si nici voi nu sunteti mai prejos!!! tzuc.gif
QUOTE(simina_ana @ Apr 26 2010, 10:45 AM) *
Asta aveam de gand....dar Iancu mi-a schimbat planurile.....A uitat tati gentuta lui deschisa si eu nu am fost pe faza si strumful a scos tot din ea.....asa ca m-am pricopsit cu o punga cu pufuleti imprastiata in toata casa si un pachet de biscuiti facuti faina...
Fug si eu....ca vad ca Iancu e in rand cu ceilalti bebei.....diaree....

Va pupam

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
voi ce faceti???


noi ne-am intors de la Agentia de lucru
cu vesti nu prea bune si prea frumoase...
sunt in astepptare de un euro job...pardon nu un euro ci un euro si 20 de centi p ora!!! doh.gif
am semnat ptr o juma de an...
asta este...e cam bataie de joc...
dar...toate inceputurile sunt grele!!!
sper numai sa pöt veni acasa!!!ca vor numai 2 sapt sa ma lase sa vin acasa
si nu-mi ajunge asa!!! ohmy.gif
Rose68
AnKULE, ti-am mai zis eu tie, Darius merita o sedinta foto profesionista..................e tare fotogenic............
finutul meu imi aminteste un picut de Dari al tau cind era micut
Oricum e un pitic voinic
Are 5 luni si 4 zile, 9,4 kile, sta deja in fundic iar cu ajutor pune pasi si are si 2 dintisori..........(Andreea are acum 9,1 kg, a stat in fundic la 8 luni , dintisori abia la 8 luni si 3 saptamini, iar pasi numai zic pe la 11 luni si 3 saptamini) Desi nu l-am prins in poza, zambeste si gangureste mai mereu....Ma face sa imi doresc si eu un flacau..............

anku
QUOTE(Rose68 @ Apr 22 2010, 01:43 PM) *
mami Claudia aia rulouri e de fapt Sarailie....e adevarat ca seama mult la gust si compozitie
si amindoua au origine turceasca dar fac si grecii dar mai mult sarailie
BACLAVA
Ingrediente:
- 1 pachet de foi de placinta
(am pus Bella - 14 foi) sau LINCO dar pui cite 2 foi si le ungi....doar la Bella merge cite una
- cca 150 g unt (ulei)
- 400 g nuci macinate
- 300 g zahar
- 400 ml apa
- esenta de rom
Mod de preparare:
Se da nuca prin masina.Topim untul (eu am folosit jumate unt, jumate ulei in amestec).
Operatiunea de asamblare urmeaza sa se desfasoare in tava mare a aragazului.
Ungem tava cu unt/ulei (amestec), impartim cantitatea de foi in jumatate.
Eu am avut la pachetul de Bella 14 foi.Deci vor veni 7 foi, nucile apoi celelalte foi.
Foile de placinta le punem pe rand, cate una, o ungem cu o pensula cu ulei.si tot asa
pana ce le terminam pe cele 7.
Punem apoi nucile macinate, si din nou restul de 7 foi, unse individual cu ulei/unt topit.
Manevrati cu grija foile pentru ca sun foarte firave si se rup repede. Daca se intampla sa se rupa nu este nicio tragedie. Le puneti asa.Eu cat timp ungeam foaia pusa in tava, clelalte foi le tineam acoperite cu un prosop sa nu se usuce prea tare si sa se crape rupa bucatele cand le pun in tava. Buun. Am terminat cu foile. Taiem toata baklavaua patratele (sau romburi - dupa preferinta si indemanare) cu un cutit bine ascutit.Asa arata gata
Punem tava la cuptorul incins pt cca 30 min.Facem un sirop din apa si zahar, lasam sa fiarba pana se ingroasa putin. Stingem focul si adaugam romul.
Scoatem tava de la cuptor si turnam siropul fierbinte.acoperim cu un prosop si lasam sa se raceasca (eu am pus intai hartie de copt deasupra, apoi prosopul pentru a nu se murdari de sirop).Se consuma de preferat rece (daca aveti rabdare), dupa ce se lasa 2-3 ore sa se intrepatrunda aromele.A doua zi este si mai buna!

Pozele le-am pus mai devreme
Problema e nuca............daca ai de unde sa iei......va iesi chiar ieftina pe linga faptul ca e buna
Mi-a iesit cam 700ml de sirop..........zic eu ca ar fi trebuit un picut mai mult.

azi sau maine probez si eu reteta ta!!!
ca am luat tot ce tb...mai tb sa fac numai!!! yami.gif

wooooowwwwww!!!la 5 luni 9 kg!!!!
e ceva!!!
daaaaaaa...ai dreptate...seamana cu Dari!!! love1.gif
petronici
la mine ica nu e trecut de 12,asa ca fac in timp sa semnez condica pe ziua de azi. notworthy.gif ...
la noi,nimic nou,eu la servici,Adelin inca mai tuseste si are muci,nu asa multi ca zilele trecute dar inca mai sunt sad.gif ....
ma bucur ca Andreuta sa facut bine repejor,si mai ales ca in ziua botezului s-au simtit bine cu toti....si intradevar Rose,ce bine seamana finutul cu Darius si e un dolofan tzuc.gif ....
Anku,ti-am mai spus si o sa-ti mai repet, ma vrajesc de fiecare data ochisori micutului tau,mai ales in poza din cada,asa de bine ies in evidenta pe fundalul alb,ca bine ti-a mai zis Claudia,e de pus la rama poza love1.gif ....
Simina,i-am transmis lui Adelin vorbele lui Iancu si poate de el asculta,ca de mine nici pomeneala liwlol.gif ....
Oana,te cred ca acum te bucuri cat mai mult timp de clipele petrecute cu mama ta si nu prea ai timp si de net....important e ca Matei papa bine si acum e mai bine.... tzuc.gif
Claudia,mersi mult pt informatii,citisem tot pe aici de stodal si am zis sa-l incerc si eu pt pitic ca-i f bun....acum sper sa-l gasesc si aici,daca nu este ii zic lui tata sa-mi trimita cat mai repede....nu stiu,o fi o impresie de-a mea,dar parca sunt mai eficiente medicamentele din tara,am aici si nurofen,eurepsal pt tuse,septilin,un spray pt nas mucos,pikovit...
de Sanziana,nu mai stiti nici una nimic????
va las,ma pun si eu la nani,maine nu lucrez,doar miercuri....noapte buna si multi pupici dulci la copilasi tzuc.gif
Rose68
Neatza!
Care cum ati dormit?
Noi trei suntem treji de la 3 dimineata. Pe la 6 am au iesit fetele din dormitor sa doarma si tati macar 1 ora. Am facut cite ceva pe la bucatarie cu Andreea asistent. Acum deja e 7.30 si piticul nu da semne de somn. Pe la 9 trebuie sa plecam la biserica sa facem ultimile aranjamente pentru botez. Asa ca D-zeu cu mila. Sper sa adoarma pe la 8 sa faca macar 1 ora de somn caci altfel va fi jale.
anku
QUOTE(petronici @ Apr 23 2010, 12:40 PM) *
ea peste 7-8 euro pe ora,alea care fac menaj in casa....mai asteapta,poate totusi se iveste altceva platit mai bine....

va place ce am combinat in baie liwlol.gif

deci asta voiam ....
si ui ca am uitat...
doamne ce varza a mai facut si al tau liwlol.gif liwlol.gif
anku
QUOTE(Rose68 @ Apr 27 2010, 06:32 AM) *
Neatza!
Care cum ati dormit?
Noi trei suntem treji de la 3 dimineata. Pe la 6 am au iesit fetele din dormitor sa doarma si tati macar 1 ora. Am facut cite ceva pe la bucatarie cu Andreea asistent. Acum deja e 7.30 si piticul nu da semne de somn. Pe la 9 trebuie sa plecam la biserica sa facem ultimile aranjamente pentru botez. Asa ca D-zeu cu mila. Sper sa adoarma pe la 8 sa faca macar 1 ora de somn caci altfel va fi jale.

aaaaaaaaa...eu am crezut ca deja ati botezat....!!!
pffffff...ce rau...ca de la 3 dim nu mai dormiti....
poop!!!
simina ana..p unde v-ati tupilat???
geo,sanzi???
claudiaena
hello! va dati seama fetelor ca au trecut 4 luni din anul asta si eu ma apropii vertiginos de inceputul serviciului? huh.gif Ma ia cu tremurici cand ma gandesc... Oare cum o fi? Si casa si serviciu si Mihai si lectii cu Maria... Am inceput sa am cosmaruri.... sad.gif
Al meu a facut kk de 3 ori de dimi, si acum dupa ce a adormit, si abia ce il spalasem si schimbasem, imi vine un damf pe la nas, de am zis ca de la atata schimbat scutece si spalat kk pe zioua de astazi, am vedenii....
Si, n-am.... nervi.gif L-am controlat si iarasi... nu e nici tare, nici diaree si totusi sa fie de la canini(ca unu tre sa rasara in urmatoarele zile)... Ce e mai culmea e ca daca il trezesc acum sa il schimb ma plange si cel putin o ora jumate nu mai adoarme si stau si ma gandesc ce sa fac? Sa il trezesc sau sa il las si oricum peste maxim o ora se trezeste singur ca nu se suporta? Of!!!Cred ca ma duc sa il schimb ca pute prea raun si daca s-o irita, iar ma urla.... Poup.... oFloare1.gif
simina_ana
SI eu pe aici dragele....doar ca foarte ocupata...adica....inainte de Paste nu am reusit sa-mi fac decat geamurile si perdele si prin dulapuri.....asa ca acum am terminat curatenia.....si bineinteles ca am mai dat o tura si la cele dinainte ...c.a sa fie totul curat si proaspat...Inca nu am terminat ...mai am un maldar de rufe de calcat. nu stiu cate asternuturi....am terminat o parte din hainutele lui Iancu de calcat, aranjat, sortat....mai am o tura in balcon , dar alea cred ca maine daca s-or usca....plus hainele noastre....asa ca daca tot m-a luat sargul am zis sa fac de toate.....Aseara am picat franta...am vrut sa scriu si eu ceva dar nu am mai apucat....adormeam pe tastatura....Azi am luat-o de la capat
Si la cat e de frumos afara trag tare sa mai fac cate una alta ca sa ies apoi cu IAncu pana pe la vreo 7 afara.
Ca vorbeati de impatit jucarii....sa stiti ca nici Iancu nu imparte jucariile cu ceilalti copilasi...daca vede vreun copil ca vrea sa-i ia vreo jucarie urla de mama focului.....Inainte le dadea fara probleme...acum, insa.. Dar am citit ca e ceva normal la aceasta varsta si ca cu timpul vor invata sa faca schimb de jucarii....
Anku, de 2 zile ma tin sa-ti spun ca mor dupa Darius in poza din baie.....e bestial...si sustin vorba Claudiei...neaparat sa faci poza aia tablou.....e mortal.....de ochi, nici numai spun...ca stii cami plac la nebunie....Il pupam pe Darius pe bucute si falcute
Petro...ma bucur ca Adelin e pe drumul cel bun....cred ca ascultat de Iancu, nu ?? wink.gif
Rose....ati reusit sa mai adormiti ??? Asa mi-a facut mie Iancu duminica...S-a trezit la 7.30 si pana la 3 dupa amiaza nu a vrut sa doarma...si il obosisem bine la zoo.....
Claudia.....ce sa spun??? Nu te mai gandi cum va fi cand incepi serviciul....Lasa stresul pentru atunci....sau mai in preajma.....macar peste vara sa nu fii stresata....
Geo, Oana.....iar trageti chiulul....de Daniela nici nu mai spun....

Va pupacesc....ca vad ca s-a trezit Tarzanel.....
puuuuuuuuuuuuppppppppp


Rose68
QUOTE(anku @ Apr 27 2010, 12:44 PM) *
aaaaaaaaa...eu am crezut ca deja ati botezat....!!!
pffffff...ce rau...ca de la 3 dim nu mai dormiti....
poop!!!
simina ana..p unde v-ati tupilat???
geo,sanzi???

sapt trecuta am cununat si sapt asta botez copilul lor
simina_ana
Acum am terminat o tura de calcat.....sunt rupta de spate...
Sper maine sa ploua doh.gif ca sa nu fie nevoie sa plec pe-afara cu Iancu si sa-mi termin treaba. Sunt nebuna ca-mi doresc asa ceva nu?......nu de alta dar risc sa nu ma mai vad de cate rufe am de calcat. Daca ar ploua as mai reusi sa mai castig o ora , 2 poate......cand se mai joaca Iancu singurel si ar fi ceva....hmm vedem....
Azi am avut pofte.....de rosii si castraveti....si Iancu a vrut si el, dar mi-a fost frica sa-i dau castravete. Voi ati dat?

Azi pentru prima data am stat si eu la o terasa....linistita. Mai eram cu 2 mamici si copilasii uneia dintre ele aveau masinute....Atat i-a trebuit lui Iancu ....a pus monopol pe ele. Le-ar fi calarit pe amandoua odata daca ar fi putut....AM avut noroc ca ei fiind mai maricei, au plecat sa se joace cu alti copii asa ca Iancu fiind in extaz a uitat sa ma mai traga pe mine de maneci. Asa ca pot spune ca mi-am baut linistita limonada.
Am fugit in dus si apoi la un mult asteptat nani
pupici
anku


ce faceti???
noi am dormit bine....neintorsi....
in rest...ieri am fost p afara
si nu stiu cum s-a pisat p el ca s-a pisat p langa ...p pantaloni...
si ere nisip de ala mai portocaliu
ce sa va zic???
s-a pus nisipul p pantalonii uzi de pipi de zici ca era Kaka
HMMMMM....nu cred ca i l-am pus bine!!!
ca nu era ud...

astazi p afara planuim....
anku
QUOTE(Rose68 @ Apr 27 2010, 05:15 PM) *
sapt trecuta am cununat si sapt asta botez copilul lor


wowwww!!!!2 petreceri...misto
bravo voua...
sa fie intr-un ceas bun... tzuc.gif
QUOTE(simina_ana @ Apr 28 2010, 12:25 AM) *
Acum am terminat o tura de calcat.....sunt rupta de spate...
Sper maine sa ploua doh.gif ca sa nu fie nevoie sa plec pe-afara cu Iancu si sa-mi termin treaba. Sunt nebuna ca-mi doresc asa ceva nu?......nu de alta dar risc sa nu ma mai vad de cate rufe am de calcat. Daca ar ploua as mai reusi sa mai castig o ora , 2 poate......cand se mai joaca Iancu singurel si ar fi ceva....hmm vedem....
Azi am avut pofte.....de rosii si castraveti....si Iancu a vrut si el, dar mi-a fost frica sa-i dau castravete. Voi ati dat?

Azi pentru prima data am stat si eu la o terasa....linistita. Mai eram cu 2 mamici si copilasii uneia dintre ele aveau masinute....Atat i-a trebuit lui Iancu ....a pus monopol pe ele. Le-ar fi calarit pe amandoua odata daca ar fi putut....AM avut noroc ca ei fiind mai maricei, au plecat sa se joace cu alti copii asa ca Iancu fiind in extaz a uitat sa ma mai traga pe mine de maneci. Asa ca pot spune ca mi-am baut linistita limonada.
Am fugit in dus si apoi la un mult asteptat nani
pupici

hmmmmm...ce usurare...
sa bei ceva linistita....
http://www.wetter.com/wetter_aktuell/wette...e/?id=RO0SB0001
zice ca la voi la amiaza ploua nitel....
la noi vine furtuna vineri spre sambata--

calcat!!!!
hai ca te ajut eu....
atatata intorc si reintorc....cred ca o camasa barbateasca imi ia sa o calc cam 5 minute liwlol.gif
Rose68
QUOTE(anku @ Apr 28 2010, 08:55 AM) *
wowwww!!!!2 petreceri...misto
bravo voua...
sa fie intr-un ceas bun... tzuc.gif

hmmmmm...ce usurare...
sa bei ceva linistita....
http://www.wetter.com/wetter_aktuell/wette...e/?id=RO0SB0001
zice ca la voi la amiaza ploua nitel....
la noi vine furtuna vineri spre sambata--

calcat!!!!
hai ca te ajut eu....
atatata intorc si reintorc....cred ca o camasa barbateasca imi ia sa o calc cam 5 minute liwlol.gif


vino si la mine , caci al meu numai camasi poarta. Uneori si 2 pe zi.
anku
QUOTE(Rose68 @ Apr 28 2010, 09:00 AM) *
vino si la mine , caci al meu numai camasi poarta. Uneori si 2 pe zi.

nu dureaza mult 5 minute??? liwlol.gif
te cred...la birou!!!
deci mie imi place sa calc dar nu ma prea am...dar acum m-am pus p calcat absolut tot
ca sa invat...

ce face Andreeiuta???
cum ati dormit??? tzuc.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Apr 28 2010, 08:47 AM) *


ce faceti???
noi am dormit bine....neintorsi....
in rest...ieri am fost p afara
si nu stiu cum s-a pisat p el ca s-a pisat p langa ...p pantaloni...
si ere nisip de ala mai portocaliu
ce sa va zic???
s-a pus nisipul p pantalonii uzi de pipi de zici ca era Kaka
HMMMMM....nu cred ca i l-am pus bine!!!
ca nu era ud...

astazi p afara planuim....



Neata.....si noi am dormnit pana la 6 neintorsi.....a scancit putin prin somn.....probabil dintii , eu stiu?
La noi ploua...... nanner.gif ....reusesc si eu sa-mi termin treburile....ca iar se aduna apoi....
Poate dupa somnicul de pranz se opreste ploaia...si sa-l scot pe pitic macar o ora pe aici prin jur....
FUg sa pun de supica.....revin...daca mai sunteti pe aici
anku
QUOTE(simina_ana @ Apr 28 2010, 09:20 AM) *
Neata.....si noi am dormnit pana la 6 neintorsi.....a scancit putin prin somn.....probabil dintii , eu stiu?
La noi ploua...... nanner.gif ....reusesc si eu sa-mi termin treburile....ca iar se aduna apoi....
Poate dupa somnicul de pranz se opreste ploaia...si sa-l scot pe pitic macar o ora pe aici prin jur....
FUg sa pun de supica.....revin...daca mai sunteti pe aici

mai suntem ...mai suntem....
deci deja ploua la Sighi!!! liwlol.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Apr 28 2010, 10:06 AM) *
nu dureaza mult 5 minute??? liwlol.gif
te cred...la birou!!!
deci mie imi place sa calc dar nu ma prea am...dar acum m-am pus p calcat absolut tot
ca sa invat...

ce face Andreeiuta???
cum ati dormit??? tzuc.gif



SI mie imi place sa calc....dar accept bucuroasa ajutorul tau.... hug.gif ....ar trece timpul mai usor....
Cu ploaia.......ma bucur acum....ca pot sa fac supica linistita si inca ceva de papa lui Iancu....am scapat de plimbarica de dimi cu piticul....dar dupa pranz as vrea sa ies...ca nu-mi place sa stau in casa.
In ultimele 4 zile a fost super vremea....iar de luni m-am pus si pe miscare. Pana in parc eu fac 20 de minute mers lejer ( asta pentru ca mi-au stricat scurtatura, sper sa o repare vara asta) ...asa ca bag mars pana acolo....si am de urcat dealul de pe varianta.....si nu-i chiar simplu cu carutul si cu bursucul in carut liwlol.gif...fac putin sport si eu....liwlol.gif mai ales ca in 30 mai am o nunta si vreau sa fiu sexoasa ( ar trebui sa schimb tt la mine pt asta liwlol.gif ....



anku
aaaaaaaa....in 30 acum???
ma duc si eu sa vad dc s-a trezit piticul ca prea le doarme!!!
in sub arini mergi???
simina_ana
QUOTE(anku @ Apr 28 2010, 10:23 AM) *
mai suntem ...mai suntem....
deci deja ploua la Sighi!!! liwlol.gif



S-a oprit intre timp.... blush.gif
dar nori sunt pe cer.....o sa mai ploua.....cred ca asa in rafale...dar numai pana la 2 maxim 3 ii dau voie.....dupa aia am de scos strumful la aer sa se oboseasca, ca altfel imi face creierii drepti in casa
anku


ma duc sa-i dau ceva sa pape!!!
dc o avea apetit!!!
va popam cu drag...
ne auzim p mai tarziu!!!
peste o ora...cam asa... partners.gif
anku
QUOTE(simina_ana @ Apr 28 2010, 09:34 AM) *
S-a oprit intre timp.... blush.gif
dar nori sunt pe cer.....o sa mai ploua.....cred ca asa in rafale...dar numai pana la 2 maxim 3 ii dau voie.....dupa aia am de scos strumful la aer sa se oboseasca, ca altfel imi face creierii drepti in casa

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
ieri m-am uitat si eu la Dr House...
ca tot ai zi de creier!!!
fain...imi place...o sa ma mai uit!!!
desi eu sunt fan mare dr jordan....o ador!!!
si a mai aparut unul cu psihologie criminala...minte-ma ceva de genul!!!lie to me!!!
simina_ana
QUOTE(anku @ Apr 28 2010, 10:33 AM) *
aaaaaaaa....in 30 acum???
ma duc si eu sa vad dc s-a trezit piticul ca prea le doarme!!!
in sub arini mergi???



30 Mai.....liwlol.gif SI e si in BOtosani....as aca iar plecam la drum....
Da acolo merg.....e mare si am unde sa-l plimb pe pitic.....plus ca daca vrem putina intimitate il pot duce pe cararile alea neasfaltate...asa e in mai mare siguranta....ca nu sunt biciclete sau oameni care alearga sau pe role.....si asa poate alerga si el in voie fara sa fie nevoie sa fiu in spatele lui mereu. II place asa de mult pe teren accidentat si se descurca de minune pe dealurile alea. Apoi dam o tura pe la spatiul de joaca unde vrea dat in toate cele....se joaca la nisip. Iar cand e sa plecam e tamabalau mare....urla de se intorc toti cu ochii dupa noi liwlol.gif Dimineata nu ma duc cu el in parc decat foarte rar...in functie d e cum se trezeste si cum papa, sau in functie de ce treburi am eu. Dar iesim macar 2 ore prin cartier...sau mergem in parculet in Strand langa Alcomsib....

Fug si eu ca m-am luat cu vorba si nu am pus supica....
revin

S-a trezit Darius?
simina_ana
QUOTE(anku @ Apr 28 2010, 10:40 AM) *
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
ieri m-am uitat si eu la Dr House...
ca tot ai zi de creier!!!
fain...imi place...o sa ma mai uit!!!
desi eu sunt fan mare dr jordan....o ador!!!
si a mai aparut unul cu psihologie criminala...minte-ma ceva de genul!!!lie to me!!!




eeeeeeeeeeeee.....ai vazut "bonul" meu???? Imi place la nebunie de omul asta...

Iar a inceput sa ploua wacko.gif
anku
http://www.tribuna.ro/stiri/eveniment/baie...e-el-50337.html

doamne iisuse i-autati-va si voi!!! nervi.gif nervi.gif nervi.gif

http://www.tribuna.ro/stiri/eveniment/ce-f...piram-50346.htm
asta e de bine ptr voi simina...
anku
QUOTE(simina_ana @ Apr 28 2010, 09:45 AM) *
eeeeeeeeeeeee.....ai vazut "bonul" meu???? Imi place la nebunie de omul asta...

Iar a inceput sa ploua wacko.gif

aha deci...el este bonul tau...
oFloare1.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Apr 28 2010, 12:02 PM) *



AL 2 lea link nu-l pot deschide....daca vrei sa mai trimiti o data te rog...ca m-ai facut curioasa.... notworthy.gif

Oameni ca astia nu merita sa aiba copii....nu inteleg de ce ii fac...sa-i chinuie? Inteleg ca mai dai o palma peste fund....dar aici deja s-a intrecut masura.....Pai la 5 ani ce-o sa-i faca ? O sa-l omoare? mad.gif mad.gif mad.gif
Oricm sunt de parere ca cei care fac asta....au avut probleme grave in copilarie si ei la randul lor.....e mostenire genetica asta cred....
simina_ana
QUOTE(anku @ Apr 28 2010, 12:03 PM) *
aha deci...el este bonul tau...
oFloare1.gif



Yap..... wub.gif

anku
h,mmmmmmmm...este ceva de defect...cred...

Ce fel de aer respirăm?

de Sorana MAIER
27 aprilie 2010 23:52
180 vizualizari
A- A+ tipareste yahoo mail

50346
* măsurătorile stațiilor automate pentru calitatea aerului arată că în județul Sibiu calitatea aerului este corespunzătoare * de când nu mai funcționează Sometra, aerul din Copșa e mai bun decât la Sibiu * și în municipiul Sibiu, calitatea aerului este bună, parametrii măsurați de stațiile automate fiind mult sub valoarea limită admisă *
* Valoarea limită admisă la dioxidul de sulf este de 350 micrograme în interval de o oră, iar la Sibiu se înregistrează valori de doar 10 sau 12 * pe de altă parte, la Copșa Mică, aceste valori sunt și mai mici de doar 5, 6 sau 7 * încetarea activității la Sometra a dus la îmbunătățirea semnificativă a calității aerului * problema este însă nerezolvată, deoarece poluarea este una istorică, iar solul este în continuare poluat * în mod paradoxal, deși Sometra nu funcționează, anul acesta s–au înregistrat, în Copșa Mică, aproximativ 20 de cazuri de îmbolnăviri din cauza factorilor poluanți, față de doar 10 în 2009, când Sometra funcționa * acest lucru arată cât de puternice sunt efectele în timp ale unor astfel de poluatori *

În județul Sibiu, de doi ani, calitatea aerului este măsurată de un sistem automat de monitorizare, format din patru stații locale, una la Sibiu, în oraș, o a doua tot în Sibiu, în zona industrială, o alta la Sometra Copșa Mică și ultima la Mediaș. Aceste stații măsoară indicatorii pentru dioxidul de sulf, dioxidul de azot, ozon, monoxid de carbon și pulberi în suspensie cu diametrul mai mic de 10 microni (PM10).
Măsurătorile zilnice din cele patru stații arată că, în județ, calitatea aerului este bună sau foarte bună, fiind chiar zile în care valorile pentru calitatea aerului s-au încadrat la categoria excelent.
Calitatea aerului în Copșa Mică este schimbată radical, după ce puternicul poluator din zonă, societatea Sometra, și-a întrerupt activitatea în anul 2009. S-a ajuns chiar ca la anumiți parametri, cum este dioxidul de sulf, valorile măsurate de aparatura de specialitate să fie mai bune la Copșa Mică decât la Sibiu. Spre exemplu, valoarea limită admisă la dioxidul de sulf este de 350 micrograme în interval de o oră, iar la Sibiu se înregistrează valori de doar 10 sau 12, în vreme ce la Copșa Mică, aceste valori sunt de 5, 6 sau 7, explică Adriana Morariu, șeful Serviciului de Monitorizare din cadrul Agenției pentru Protecția Mediului Sibiu.
Adriana Morariu spune că la nivelul municipiului Sibiu și la nivelul întregului județ, calitatea aerului este corespunzătoare și nu se înregistrează depășiri peste valorile admise.
În ședința de ieri a Colegiului Prefectural, condusă de prefectul Constantin Trihenea, reprezentantul Agenției pentru Protecția Mediului Sibiu a vorbit despre calitatea aerului în județul Sibiu.




si comentariul unei femei dupa parerea mea...
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
hai baieti valea......sa fim seriosi...nu aveti nevoie de aparatura sofisticata ca sa constatati ca avem aer de toata jena in sibiu.......primul test (antic).....speli masina in zi insorita si dupa 2 ore este deja strat de praf si aprticule pe ea. testul al 2lea: aspiri in casa si dupa 2–3 zile e din nou plin de praf, ca dimineata trebuie sa deschizi fereastra sa se aeriseasca incaperea. nu stiu cum e la bloc la etajul 3 sau mai sus, dar noi care locuim la parter, resimtim aerul mizerabil pe care il ofera municipalitatea prin taierea sistematica a copacilor maturi si sanatosi (ultimul exemplu strada Hegel – trotuar ingust, tei falnici la 30–40 de ani, in floarea varstei....rasi de pe fata pamantului). nu avem ingineri care sa reabiliteze o strada secundara fara sa taie copacii sanatosi? chiar in halul asta am ajuns?? la fel pe str. Moldoveanu. si cica plantam in loc niste platani, care nu se compara nici pana in 1000 de ani cu un castan sau un tai! Felicitari, avem un oras tot mai imbacsit!
simina_ana
QUOTE(anku @ Apr 28 2010, 12:15 PM) *
h,mmmmmmmm...este ceva de defect...cred...

Ce fel de aer respirăm?

de Sorana MAIER
27 aprilie 2010 23:52
180 vizualizari
A- A+ tipareste yahoo mail

50346
* măsurătorile stațiilor automate pentru calitatea aerului arată că în județul Sibiu calitatea aerului este corespunzătoare * de când nu mai funcționează Sometra, aerul din Copșa e mai bun decât la Sibiu * și în municipiul Sibiu, calitatea aerului este bună, parametrii măsurați de stațiile automate fiind mult sub valoarea limită admisă *
* Valoarea limită admisă la dioxidul de sulf este de 350 micrograme în interval de o oră, iar la Sibiu se înregistrează valori de doar 10 sau 12 * pe de altă parte, la Copșa Mică, aceste valori sunt și mai mici de doar 5, 6 sau 7 * încetarea activității la Sometra a dus la îmbunătățirea semnificativă a calității aerului * problema este însă nerezolvată, deoarece poluarea este una istorică, iar solul este în continuare poluat * în mod paradoxal, deși Sometra nu funcționează, anul acesta s–au înregistrat, în Copșa Mică, aproximativ 20 de cazuri de îmbolnăviri din cauza factorilor poluanți, față de doar 10 în 2009, când Sometra funcționa * acest lucru arată cât de puternice sunt efectele în timp ale unor astfel de poluatori *

În județul Sibiu, de doi ani, calitatea aerului este măsurată de un sistem automat de monitorizare, format din patru stații locale, una la Sibiu, în oraș, o a doua tot în Sibiu, în zona industrială, o alta la Sometra Copșa Mică și ultima la Mediaș. Aceste stații măsoară indicatorii pentru dioxidul de sulf, dioxidul de azot, ozon, monoxid de carbon și pulberi în suspensie cu diametrul mai mic de 10 microni (PM10).
Măsurătorile zilnice din cele patru stații arată că, în județ, calitatea aerului este bună sau foarte bună, fiind chiar zile în care valorile pentru calitatea aerului s-au încadrat la categoria excelent.
Calitatea aerului în Copșa Mică este schimbată radical, după ce puternicul poluator din zonă, societatea Sometra, și-a întrerupt activitatea în anul 2009. S-a ajuns chiar ca la anumiți parametri, cum este dioxidul de sulf, valorile măsurate de aparatura de specialitate să fie mai bune la Copșa Mică decât la Sibiu. Spre exemplu, valoarea limită admisă la dioxidul de sulf este de 350 micrograme în interval de o oră, iar la Sibiu se înregistrează valori de doar 10 sau 12, în vreme ce la Copșa Mică, aceste valori sunt de 5, 6 sau 7, explică Adriana Morariu, șeful Serviciului de Monitorizare din cadrul Agenției pentru Protecția Mediului Sibiu.
Adriana Morariu spune că la nivelul municipiului Sibiu și la nivelul întregului județ, calitatea aerului este corespunzătoare și nu se înregistrează depășiri peste valorile admise.
În ședința de ieri a Colegiului Prefectural, condusă de prefectul Constantin Trihenea, reprezentantul Agenției pentru Protecția Mediului Sibiu a vorbit despre calitatea aerului în județul Sibiu.
si comentariul unei femei dupa parerea mea...
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
hai baieti valea......sa fim seriosi...nu aveti nevoie de aparatura sofisticata ca sa constatati ca avem aer de toata jena in sibiu.......primul test (antic).....speli masina in zi insorita si dupa 2 ore este deja strat de praf si aprticule pe ea. testul al 2lea: aspiri in casa si dupa 2–3 zile e din nou plin de praf, ca dimineata trebuie sa deschizi fereastra sa se aeriseasca incaperea. nu stiu cum e la bloc la etajul 3 sau mai sus, dar noi care locuim la parter, resimtim aerul mizerabil pe care il ofera municipalitatea prin taierea sistematica a copacilor maturi si sanatosi (ultimul exemplu strada Hegel – trotuar ingust, tei falnici la 30–40 de ani, in floarea varstei....rasi de pe fata pamantului). nu avem ingineri care sa reabiliteze o strada secundara fara sa taie copacii sanatosi? chiar in halul asta am ajuns?? la fel pe str. Moldoveanu. si cica plantam in loc niste platani, care nu se compara nici pana in 1000 de ani cu un castan sau un tai! Felicitari, avem un oras tot mai imbacsit!



Pai are dreptate tanti.....nu mi se pare ca ar fi chiar asa cum scriu ei.....Comparativ cu Bucuresti da....este...dar nu se compara cu Brasovul sau Piatra Neamt....care tot orase de munte sunt si acolo e mult mai bine....
In drumul nostru catre Bt, ne oprim in munti sa papam.....pai nene......dupa jumatate de ora...ma ia un somn....e atat de tare aerul, ca te izbeste.....Vb cu tati o data...ca daca ar fi sa stam acolo am innebuni in scurt timp.... la cat de curat e aerul acolo ne-am imbolnavi sigur....ca plamanii nostri infectati nu sunt obisnuiti cu atata oxigen curat....liwlol.gif
E un prafalau in Sibiu....de nu-ti povestesc ca te sperii si nu mai vii acasa.....Eu de exemplu cand urc varianta spre parc.....inghit la praf....dar nu am ce face .....pana nu repara astia scurtatura nu am pe unde sa o iau....decat sa ocolesc poate jumatate de oras.....Asa pe scurtatura....urc un deal, pe o straduta printre case am travesrsat varianta...si hopa inca o straduta tot cu case ( unde mai exista cat de cat copaci) si gat parcul....fac 8 minute mers normal....
In Botosani mi s-a parut mai bun aerul....poate si pt ca ai mei stau chiar langa parc....dar si acolo au inceput cu nebunia asfaltarilor......si bineinteles ca la noi....intai taie si apoi masoara....asa ca faci slalom printre gropi, sau strazi decopertate..
Ufff....ca m-am enervat.....auzi tu....aer curat.....poate in padure.....dar in oras unde se taie copacii in loc sa-i pretuim....si ce folos ca plantezi ...pana cresc astia devin eu oale si ulcee si devin eu ingrasamant pt copaci....poate or creste mai repede atunci mad.gif
simina_ana
Ma duc sa fac supa...daca oi putea....ca tati a uitat sa scoata puiul din frigider si nu s-a decongelat bine.....poate reusesc acum sa-l tai....
claudiaena
Mai fetelor dar ce harnice ati fost? Am zis ca am uitat eu ca am scris la pagina de ieri, dar sa scrieti voi de ieri pana azi la pranz 2 pagini.... yes.gif Nu imi vine sa cred... Voi si calcati, sio va beti cafeaua si faceti mancare si scrieti la tastatura... Hm cate maini aveti, ca ma faceti invidioasa? liwlol.gif
Eu abia am reusit sa mai strang prin casa si sa fac un bors acrisor, cum ii place lui bondarel....Si acu, al meu a picat la datorie....
Si noi am inceput sa dormim bine: seara il adoarme mereu tati-pe picioare, si apoi il pune in patut si pana dimineata nu stiu sa am copil mic.... super.gif
Si noi mergem in parc, de obicei numai dupa amiaza, cand plecam pe la 4.30-5 si stam pana aproape de ora 8 seara.... In parc, ma face arsice, fii-miu... 2 min in leagan, 5 min la nisip, unde pune nisip numai in galetusa nu, mereu il iau plin de nisip si ce e mai rau e ca da si in cap la altii-noroc e ca a fost mai rece si toti copiii au caciulita, 3 min in balansor, il dau de cateva ori in topogan, dar dupa ce il ridic in brate si il pun si il tin si aluneca, gata ma dor bratele de innebunesc...Mai nou nu ne mai cocotam si in casuta, ca a venit gardianul si m-a dat jos, ca, cica adultii nu au voie nono.gif si in concluzie tre' sa las copilul de 1,4 ani singur sau sa nu il mai las in casuta(care e cocotata pe niste stalpi la vreo 2 m si are mai multe "intrari", copiii putand urca pe o parte pe scari, prin alta pe niste bucatele de lemn ca la alpinism si prin alta pe o rampa ca ptr carucioare) wife.gif Asa ca dimineata, respiram "aer curat de combinat" de la fereastra si mami mai face cate ceva pe acasa...Doar in weekend iesim si dimineata si dupa-amiaza...
A, si cand plecam din parc, ii sterg pe amandoi teroristii pe maini cu un servetel umed si le dau ceva de rontait, asa ca nici unu nu comenteaza....
Gata, ma duc sa mai strang si sa ii pregatesc cina si gustarea ptr parc ptr Mihai si gustarea ptr Maria si va pup din mers.... Pe maine....
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.