Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
simina_ana
QUOTE(geocoto @ Aug 27 2011, 05:57 PM) *
Vai draga mea cat ma bucur ca ne ai scris tzuc.gif hug.gif .Am citit cu mare emotie crybaby.gif trairile prin care ti a fost dat sa treci si bineinteles ca am si plans crybaby.gif la cat de frumos ai descris bucuria de a l primi pe Serban in familia voastra.
Cum eu am putut sa stau lipita de Lucas din prima clipa tin cred ca ti s au parut interminabile clipele pana ai putut sa l tii in brate si sa l alaptezi pe puiut.
Iar Iancu la cat este de iubaret cu ceilalti copii nu putea decat sa se poarte minunat cu fratiorul lui.

Va pupacesc cu mult drag si astept sa mi spui cand te pot suna sau da mi un bip pe mobil. oFloare1.gif oFloare1.gif



Ma uitam la bebelusii fetelor cu care stateam in salon si plangeam de dorul lui Serban...fericite sunt mamicile care isi primesc bebeii imediat.....si la cezariana....dupa o zi e ok...dar atatea zile....e groznic....si erau bebelusi nascuti la 27 de saptamani acolo....asa ca nu vreau sa-mi imaginez ce este in sufletul acelor mamici.....
Eu ma uitam la el si ma intrebam cum pot unele mamici sa-i abandoneze...sau sa-i lasa sa .....nici nu pot sa pronunt....sad.gif(

Hai sa ne auzim de luni incolo....Serban doarme cu noi in camera si vreau sa scot telefonul de acolo. Si pentru asta e nevoie de ceva modificari pe are vreau sa le fac azi sau maine.....In plus azi i-am promis lui Iancu ca ies eu cu el afara la copii ...il luam putin si pe Serban ca a venit preotul si ne-a citit....iar maine o sa iesim toata ziua la curte la niste prieteni.....

simina_ana
Si cateva poze....

La cateva minute .....


Inainte de a-l duce a terapie intensiva....acolo nu am putut sa-i fac poze....nu am vrut...








Cu Iancu.....care e de 2 orimai mare ca el liwlol.gif






Va pupam....si de maine sper sa devin si eu mai activa pe forum.....
geocoto
QUOTE(simina_ana @ Aug 27 2011, 08:54 PM) *
Si cateva poze....

La cateva minute .....







Va pupam....si de maine sper sa devin si eu mai activa pe forum.....


Superbe pozele.Absolut minunat.Ai 2 baieti absolut minunati care o sa ti ofere satisfatia ca esti mamica ori de cate ori te vei uita la ei.
Asa ma gandeam si eu ca ar fi ideal sa am diferenta intre 2 copii dar se pare ca imi lipseste curajul sa ma reapuc.Dar voi urmari cu mare bucurie momentele pe care ni le vei impartasi.
Astept cu nerabdare sa va aud.
Pupici oFloare1.gif hug.gif
ssimmona
Buna seara!
Simina, m-a impresionat povestea voastra si ma bucur ca totul a trecut cu bine! Pozele nu mai lasa loc de comentarii, mi-e drag de baietii tai de lesin si vreau si euuuuuuuuu!!! biggrin.gif Sa fiti sanatosi cu totii si fericiti si impliniti si sa continuati tot la fel de minunati cum sunteti deja! wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif
Salutari tuturor mamicilor! oFloare.gif
simina_ana
QUOTE(ssimmona @ Aug 29 2011, 01:22 AM) *
Buna seara!
Simina, m-a impresionat povestea voastra si ma bucur ca totul a trecut cu bine! Pozele nu mai lasa loc de comentarii, mi-e drag de baietii tai de lesin si vreau si euuuuuuuuu!!! biggrin.gif Sa fiti sanatosi cu totii si fericiti si impliniti si sa continuati tot la fel de minunati cum sunteti deja! wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif
Salutari tuturor mamicilor! oFloare.gif



Hei SImonel scumpa.....ma bucur ca ai trecut pe la noi.....si multumesc de urari.....Ma bucur totodata sa vad ca te gandesti la bebe 2....o surioara sau un fratior pentru Carlos....ar fi minunat....V-ati gandit pe cand?
anku
QUOTE(geocoto @ Aug 26 2011, 02:57 PM) *
Banuiesc ca nu este o bucurie sa nu te poti deconecta deloc si non stop numai stres..
Am ramas perplexa de curand cand am cautat un articol despre giardia ca cei mici pot fi fff agitati si nervosi daca au asa ceva.Se poate lua de oriunde dar la unele persoane reactioneaza mai urat.
Iar mi a facut o data kk apa si banuiesc ca ceva are de o tinem numai asa si nervozitate in perioada asta cat cuprinde.
I am pus usturoi in lapte la macerat de seara pana dimineata si ar trebui sa i fac 3 cure cu 20 de zile si 10 zile pauza.Nu vreau sa i dau tratament fara sa stiu sigur daca are iar la copro nu a iesit nimic ceea ce este posibil.
As vrea sa i fac totusi niste analize dar am ramas cu sechele de cand il tot intepau sa vada de ce face febra si parca nu imi vine sa l programez...
Da Adriana abea astept sa ne spui ca putem suna..

Pup,
oFloare1.gif

nu-l pot intepa numai in degetel????
giardia????
usturoi mancam si eu....ca aveam catei mici cand eram mica....si de la ei luam...si mi-a zis cineva....sa iau asa si a fost ok...desi prima data o imbulinasem rau de tot ca nici sa dorm nu puteam....
oricum usturoiul protejeaza de multe...
la noi scaunul este normal...dar nicicum la olita sau wc!!!!cel putin de 10 zile!!!! sad.gif doh.gif
cred ca o sa avem bine de tot de furca cu asta...i-am spus maram ca de aia nu se duce si el la gradi ptr ca nu a reusit sa faca la olita...si ca maram copii nu vor sa se joace cu copii care mioros...si ca la gradi cine il va curata???...ac nimeni nu vrea sa curete tb mare!!!!la care el calm...ma vor curata ceilalti copii ohmy.gif liwlol.gif
anku
QUOTE(Rose68 @ Aug 27 2011, 08:12 AM) *
pediatra ne-a auzit ca vom merge la gradi si mi-a spus ca 70% din copii vor avea cel putin un tip de vierme parazit. De aceea recomanda Wormex care e din plante.

Wormex este un sirop 100% natural avand in compozitie 11 extracte de plante care actioneaza eficient pentru eliminarea rapida a parazitilor/viermilor intestinali si a oualor acestora (giardia, limbrici, oxiuri, etc). Foarte important este faptul ca este un sirop lipsit de reactii adverse si contraindicatii care se poate administra la orice copil cu paraziti intestinali, fara a afecta functia hepatica (nu necesita monitorizarea transaminazelor pe durata tratamentului).

wacko.gif wacko.gif wacko.gif ohhhhhhhhhh...
Wormex are culoare rosie rosie si usor dulceag????
numele imi spune ceva...si cred ca de asta am luat si eu cand eram mica!!!!

anku
QUOTE(simina_ana @ Aug 27 2011, 09:54 PM) *
Cu Iancu.....care e de 2 orimai mare ca el liwlol.gif





Va pupam....si de maine sper sa devin si eu mai activa pe forum.....

doamneeee...ce minunatii ai Adriana!!!!
cat am asteptat sa-l vad si eu p Serban...si doamne ce frumos si dulce este!!!! love1.gif
uite ac este totul bine!!!!
bine ca te simti bine ...si ca esti vesela...ca nu ai depresii postnatale!!!!mamicile care nasc prin cezariana au sanse mult mai mare la depresii!!!
sa fie sanatosi si sa va aduca multe bucurii!!!sunteti o familie implinita!!!!
cu riscul de a ma repeta....admir f mult familiile care opteaza si ptr un al doilea copil si un al treilea....
cat de frumos ne-ai spus...se simte fericirea si bucuria....si implinirea!!!!
imi este si mai dor de voi..... crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif
ti-am trimis un sms....dar o sa te sun cand ne dai tu unda verde!!!!
va poopam cu drag...si multumeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeesc mult ptr poze....sunt deliciosi baietii tai!!!! tzuc.gif
p cand botezul????
yoyo cu Irina ce fac????
anku
QUOTE(ssimmona @ Aug 29 2011, 12:22 AM) *
Buna seara!
Simina, m-a impresionat povestea voastra si ma bucur ca totul a trecut cu bine! Pozele nu mai lasa loc de comentarii, mi-e drag de baietii tai de lesin si vreau si euuuuuuuuu!!! biggrin.gif Sa fiti sanatosi cu totii si fericiti si impliniti si sa continuati tot la fel de minunati cum sunteti deja! wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif
Salutari tuturor mamicilor! oFloare.gif

poopici de la noi!!!! tzuc.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Aug 30 2011, 03:26 PM) *
doamneeee...ce minunatii ai Adriana!!!!
cat am asteptat sa-l vad si eu p Serban...si doamne ce frumos si dulce este!!!! love1.gif
uite ac este totul bine!!!!
bine ca te simti bine ...si ca esti vesela...ca nu ai depresii postnatale!!!!mamicile care nasc prin cezariana au sanse mult mai mare la depresii!!!
sa fie sanatosi si sa va aduca multe bucurii!!!sunteti o familie implinita!!!!
cu riscul de a ma repeta....admir f mult familiile care opteaza si ptr un al doilea copil si un al treilea....
cat de frumos ne-ai spus...se simte fericirea si bucuria....si implinirea!!!!
imi este si mai dor de voi..... crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif
ti-am trimis un sms....dar o sa te sun cand ne dai tu unda verde!!!!
va poopam cu drag...si multumeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeesc mult ptr poze....sunt deliciosi baietii tai!!!! tzuc.gif
p cand botezul????
yoyo cu Irina ce fac????



Multumim Anca.......ma bucur ca iti plac comorile mele.....eu una ii vad cei mai cei.....si sunt indragostita pana peste cap de ei.....
Am vazut sms-ul tau si am zis ieri ca iti trimit inapoi raspuns...dar nu am apucat....ieri a mancat destul de haotic...iar azi noapte nu mai spun....l-a durut burtica....si a cerut si la o ora sa pape ca papa putin.....azi la fel.....
Acum doarme de 3 ore desi a papat doar 58 ml.......si la 4 eu trebuie sa fiu la medic si el nu da semne de trezire....
o sa o urle pe maica-mea.....dar nu am ce face.....

Irina e o scumpa.....s-a marit atat de mult de 2 saptamani de cand nu am mai vazut-o.....nu-mi venea sa cred duminica ......ma uitam la ea si ma minunam.......mis e parea enorma in comparatie cu piticul meu liwlol.gif ...

Fug ca s-a trezit....revin pe seara...pup
anku
QUOTE(simina_ana @ Aug 30 2011, 02:40 PM) *
Multumim Anca.......ma bucur ca iti plac comorile mele.....eu una ii vad cei mai cei.....si sunt indragostita pana peste cap de ei.....
Am vazut sms-ul tau si am zis ieri ca iti trimit inapoi raspuns...dar nu am apucat....ieri a mancat destul de haotic...iar azi noapte nu mai spun....l-a durut burtica....si a cerut si la o ora sa pape ca papa putin.....azi la fel.....
Acum doarme de 3 ore desi a papat doar 58 ml.......si la 4 eu trebuie sa fiu la medic si el nu da semne de trezire....
o sa o urle pe maica-mea.....dar nu am ce face.....

Irina e o scumpa.....s-a marit atat de mult de 2 saptamani de cand nu am mai vazut-o.....nu-mi venea sa cred duminica ......ma uitam la ea si ma minunam.......mis e parea enorma in comparatie cu piticul meu liwlol.gif ...Fug ca s-a trezit....revin pe seara...pup

hi hi hi rolleyes.gif biggrin.gif
ssimmona
QUOTE(simina_ana @ Aug 29 2011, 11:20 AM) *
Hei SImonel scumpa.....ma bucur ca ai trecut pe la noi.....si multumesc de urari.....Ma bucur totodata sa vad ca te gandesti la bebe 2....o surioara sau un fratior pentru Carlos....ar fi minunat....V-ati gandit pe cand?

Salutare, fetelor! partners.gif
Ei, cum era sa va uit! Eram nerabdatoare sa citesc despre voi! Noi ne gandim la bebe2 de mult timp, de fapt nu ne-am protejat niciodata ... dar cred ca stii ca pe Carlos l-am conceput in vitro si deci nu e asa usor cu bebe2 ... de data asta chiar ca va fi doar daca va vrea Cel de sus smile.gif ... Oricum ma inmoi de emotie cand iti vad baietii, la fel cum mi se intampla si cu fetitele Taniei etc ... Esti binecavantata, draga mea! hug.gif tzuc.gif love1.gif
simina_ana
QUOTE(ssimmona @ Aug 30 2011, 04:11 PM) *
Salutare, fetelor! partners.gif
Ei, cum era sa va uit! Eram nerabdatoare sa citesc despre voi! Noi ne gandim la bebe2 de mult timp, de fapt nu ne-am protejat niciodata ... dar cred ca stii ca pe Carlos l-am conceput in vitro si deci nu e asa usor cu bebe2 ... de data asta chiar ca va fi doar daca va vrea Cel de sus smile.gif ... Oricum ma inmoi de emotie cand iti vad baietii, la fel cum mi se intampla si cu fetitele Taniei etc ... Esti binecavantata, draga mea! hug.gif tzuc.gif love1.gif



Cum sa uit povestea cu Carlos???.....imi aduc perfect aminte ca sperai sa fie 2 fetite in burtica ta.....dar pana la urma uite ce mandrete de ficior ai biggrin.gif....dar mai tin minte ca spuneai ca mai sunt 2 embrioni la pastrare....nu ii folositi pe aia?
Poate iese o fetita..... pray.gif
simina_ana
Dupa 2 zile dupa operatie au inceput sa ma ia niste dureri in dreapta de muream....apoi au trceut aacum iar au revenit , asa ca azi am fost la medic.....si ....am cheaguri de sange in uter...nu s-au eliminat ....tot o complicatie de la cezariana " la rece"....asa ca 5 zile fac Ergomet injectabil ca sa elimin lohiile alea. Sper sa nu se infecteze ca cica in cazul asta se face chiuretaj...stau si ma intreb ...oare cat mai trag? doh.gif
Am facut prima injectie azi si nu va spun ce dureri m-au luat.....am venit acasa indoita de spinare.....nici sa merg nu puteam....noroc ca durerile mari m-au prins in fata blocului si atunci am simtit cum a venit "pleasca"...sper sa scap....luni merg iar la control....dar pana atunci indur orice....numai sa nu ajung la chiuretaj....
Si colac peste pupaza azi piticul a cerut papa la juma de ora.....am luat o cutie de lapte praf si o sa-i dau completare daca e cazul....nu as vrea...dar saracul plange de foame dupa jumatate de ora la san....Intai ii dau san si apoi vedem....mai ales la noapte sa vad cum va fi.....as vrea sa cred ca am luat degeaba cutia de lapte praf si ca in 2 zile imi revin....
Noo.....ma laudam ca nu am dat in depresie....dar daca o mai tin asa....o sa dau cu siguranta doh.gif

Va pupam.....fug sa fac un piure cat e Iancu cu dada in baie si piticul doarme cu cei 60 de ml papati...
Lusha&Zbenguica
Ciao fetele
nu am mai apucat sa mai intru pe forum dar sa stiti ca atunci cand am avut timp am mai citit si pe la voi sa vad ce mai faceti
Imi pare rau ca nu am mai reusit sa scanez cartea aia faina dar las ca poate apuca cand facem urmatorii teoristi smile.gif
Simina sa iti traiasca minunile pe care ti le-a dat Doamne Doamne si sa fiti fericiti si sanatosi. Mi s-a facut pielea de gaina cand am citit prin cate ai trecut. Mari emotii ai avut tu cu sarcina ..dar bine ca acum e totul la superlativ la voi
Va pup si va urez somnic dulce
geocoto
QUOTE(simina_ana @ Aug 30 2011, 06:20 PM) *
Dupa 2 zile dupa operatie au inceput sa ma ia niste dureri in dreapta de muream....apoi au trceut aacum iar au revenit , asa ca azi am fost la medic.....si ....am cheaguri de sange in uter...nu s-au eliminat ....tot o complicatie de la cezariana " la rece"....asa ca 5 zile fac Ergomet injectabil ca sa elimin lohiile alea. Sper sa nu se infecteze ca cica in cazul asta se face chiuretaj...stau si ma intreb ...oare cat mai trag? doh.gif
Am facut prima injectie azi si nu va spun ce dureri m-au luat.....am venit acasa indoita de spinare.....nici sa merg nu puteam....noroc ca durerile mari m-au prins in fata blocului si atunci am simtit cum a venit "pleasca"...sper sa scap....luni merg iar la control....dar pana atunci indur orice....numai sa nu ajung la chiuretaj....
Si colac peste pupaza azi piticul a cerut papa la juma de ora.....am luat o cutie de lapte praf si o sa-i dau completare daca e cazul....nu as vrea...dar saracul plange de foame dupa jumatate de ora la san....Intai ii dau san si apoi vedem....mai ales la noapte sa vad cum va fi.....as vrea sa cred ca am luat degeaba cutia de lapte praf si ca in 2 zile imi revin....
Noo.....ma laudam ca nu am dat in depresie....dar daca o mai tin asa....o sa dau cu siguranta doh.gif

Va pupam.....fug sa fac un piure cat e Iancu cu dada in baie si piticul doarme cu cei 60 de ml papati...


Hei Maman ce depresie sa nu te aud.Chiar tu mi ai zi ca ti ai adus aminte de pragurile acelea cand se poate opri lapticul.
Imi aduc aminte ca nu iesea mare branza atunci dar eu pusesem la congelator din primele zile cand avusesem prea mult.
Cum ai zis si tu e mai greu putin la inceput pana isi formeaza si el un ritm.

Simona nici noi am folosit nici o protectie dar parca as mai astepta putin ca abea incepem sa mai iesim si noi in lume...si sa avem un program cat de cat.Dar sincer asa mi se pare ideal cum sunt Iancu si Serban partners.gif .

Pupici ca vad ca Lucas nu da semne sa adoarma.Am fost la zoo si este fff obosit. oFloare1.gif
ssimmona
Bonsoir! biggrin.gif
QUOTE(simina_ana @ Aug 30 2011, 07:10 PM) *
Cum sa uit povestea cu Carlos???.....imi aduc perfect aminte ca sperai sa fie 2 fetite in burtica ta.....dar pana la urma uite ce mandrete de ficior ai biggrin.gif....dar mai tin minte ca spuneai ca mai sunt 2 embrioni la pastrare....nu ii folositi pe aia?
Poate iese o fetita..... pray.gif

Avem/aveam chiar trei embrioni congelati, dar stiam ca-i tine doar 2 ani si apoi ne intreaba ce vrem sa facem cu ei ... insa in mai, cand s-ar fi implinit 2 ani de la transfer, nu ne-au sunat si nici noi nu ne-am interesat fiindca treceam printr-o perioada in care ne temeam de soarta situatiei financiare si deci acest lucru nu ne incuraja prea tare in a-i incerca si pe-aceia (ar fi putut iesi 3, 2, 1 sau niciunul biggrin.gif) ... dar, daca acum in toamna ii ies ceva afaceri lui Paco a zis ca suna la medicul meu sa intrebe si sa incercam din nou, daca i-o mai fi pastrat oFloare1.gif ...
Sper sa-si faca efectul injectiile sa nu fie cazul de chiuretaj brrr ... Cat despre fomica dupa jumatate de ora, cred ca n-am inteles eu bine, de ce nu-l pui la piept in loc sa-i dai completare? nu ai suficient laptic? si Carlos era un mancacios si papa din ora in ora sau si la jumatate de ora, ma zapacise primele luni, eram tot timpul intinsa in pat si cu el lipit de mine, amorteam ... dovada ca el si acum papa "tete" doh.gif ...


QUOTE(geocoto @ Aug 30 2011, 08:52 PM) *
Hei Maman ce depresie sa nu te aud.Chiar tu mi ai zi ca ti ai adus aminte de pragurile acelea cand se poate opri lapticul.
Imi aduc aminte ca nu iesea mare branza atunci dar eu pusesem la congelator din primele zile cand avusesem prea mult.
Cum ai zis si tu e mai greu putin la inceput pana isi formeaza si el un ritm.

Simona nici noi am folosit nici o protectie dar parca as mai astepta putin ca abea incepem sa mai iesim si noi in lume...si sa avem un program cat de cat.Dar sincer asa mi se pare ideal cum sunt Iancu si Serban partners.gif .

Pupici ca vad ca Lucas nu da semne sa adoarma.Am fost la zoo si este fff obosit. oFloare1.gif

Te inteleg, Geo, ca pe de-o parte si eu ma gandeam c-ar fi bine sa-mi gasesc de lucru macar vreun an si apoi sa raman din nou, dar ma las in voia sortii, ca stie Dumnezeu cum le randuieste toate. Asa ca ce-o fi, o fi! smile.gif Oricum mi-ar placea si mie sa fie asa de varste cat mai apropiate! yes.gif
Cuma fost la zoo? Ce i-a placut cel mai mult? smile.gif Pupici multi!
P.S. S-a casatorit Adriana? oFloare.gif


Lusha, mi-era dor de voi! Ce mai face vorbareata Ameera? hug.gif tzuc.gif
geocoto
QUOTE(ssimmona @ Aug 30 2011, 11:01 PM) *
Bonsoir! biggrin.gif

Avem/aveam chiar trei embrioni congelati, dar stiam ca-i tine doar 2 ani si apoi ne intreaba ce vrem sa facem cu ei ... insa in mai, cand s-ar fi implinit 2 ani de la transfer, nu ne-au sunat si nici noi nu ne-am interesat fiindca treceam printr-o perioada in care ne temeam de soarta situatiei financiare si deci acest lucru nu ne incuraja prea tare in a-i incerca si pe-aceia (ar fi putut iesi 3, 2, 1 sau niciunul biggrin.gif) ... dar, daca acum in toamna ii ies ceva afaceri lui Paco a zis ca suna la medicul meu sa intrebe si sa incercam din nou, daca i-o mai fi pastrat oFloare1.gif ...
Sper sa-si faca efectul injectiile sa nu fie cazul de chiuretaj brrr ... Cat despre fomica dupa jumatate de ora, cred ca n-am inteles eu bine, de ce nu-l pui la piept in loc sa-i dai completare? nu ai suficient laptic? si Carlos era un mancacios si papa din ora in ora sau si la jumatate de ora, ma zapacise primele luni, eram tot timpul intinsa in pat si cu el lipit de mine, amorteam ... dovada ca el si acum papa "tete" doh.gif ...



Te inteleg, Geo, ca pe de-o parte si eu ma gandeam c-ar fi bine sa-mi gasesc de lucru macar vreun an si apoi sa raman din nou, dar ma las in voia sortii, ca stie Dumnezeu cum le randuieste toate. Asa ca ce-o fi, o fi! smile.gif Oricum mi-ar placea si mie sa fie asa de varste cat mai apropiate! yes.gif
Cuma fost la zoo? Ce i-a placut cel mai mult? smile.gif Pupici multi!
P.S. S-a casatorit Adriana? oFloare.gif
Lusha, mi-era dor de voi! Ce mai face vorbareata Ameera? hug.gif tzuc.gif


Hehei mergem la nunta pe 1 oct.Am emotii cum se va comporta un membru al familiei mele dar sper sa iasa totul asa cum isi doreste sora mea.

La zoo a fost o harabubura totala.Cred ca jumatate din Belgia era acolo si la multe chestii nu ne am mai dus pt ca era supra aglomerat.Colac peste pupaza finuta noastra a cazut intr o baltica dar suficient cat sa si ude incaltarile si nu prea mai avea chef sa se mearga.Ii bagasem piciorul intr o punga dar nu a incantat o ideea prea tare..
Deci aveam 3 mici cersetori si 2 bugy cu noi... anima1.gif Cand vroia unul in bugy cu siguranta vroiau toti 3 sau in brate aceeasi poveste.. doh.gif
A fost ok dar Lucas se bucura mult mai mult la ZOO decat a avut ocazia ieri.
Sunt peste 5000 de animale si diverse gradini, japoneza, africana, indoneziana, australiana cu diverse teme.Poti atinge animalele si chiar intri in diverse custi cu pasari, mergi pe poduri suspendate si vezi tot parcul de sus si chiar ai un spatiu urias de joaca pt toate varstele cu nisip si tot felul de structuri.Nu ai timp sa vizitezi totul intr o singura zi si la noi este a 5 a oara cand mergem si inca mai descoperim cate una alta..

Pupici oFloare1.gif
geocoto
QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Aug 30 2011, 07:47 PM) *
Ciao fetele
nu am mai apucat sa mai intru pe forum dar sa stiti ca atunci cand am avut timp am mai citit si pe la voi sa vad ce mai faceti
Imi pare rau ca nu am mai reusit sa scanez cartea aia faina dar las ca poate apuca cand facem urmatorii teoristi smile.gif
Simina sa iti traiasca minunile pe care ti le-a dat Doamne Doamne si sa fiti fericiti si sanatosi. Mi s-a facut pielea de gaina cand am citit prin cate ai trecut. Mari emotii ai avut tu cu sarcina ..dar bine ca acum e totul la superlativ la voi
Va pup si va urez somnic dulce


Chiar daca ma repet vreau sa iti spun ca mie mi ai facut un maaaaaaaaaaare bine cu paginile scanate de tine.Cand mai citesti ceva interesant te rog sa ne mai spui si noua.Oricat as citi oricand sunt bine venite informatiile despre copii.

Noi maine mergem la gradi asa ca....Doamne ajuta ca altfel nu am nici cea mai vaga idee cum se va comporta.

Multi pupici si voua oFloare1.gif
anku
QUOTE(geocoto @ Aug 31 2011, 11:20 AM) *
Chiar daca ma repet vreau sa iti spun ca mie mi ai facut un maaaaaaaaaaare bine cu paginile scanate de tine.Cand mai citesti ceva interesant te rog sa ne mai spui si noua.Oricat as citi oricand sunt bine venite informatiile despre copii.

Noi maine mergem la gradi asa ca....Doamne ajuta ca altfel nu am nici cea mai vaga idee cum se va comporta.

Multi pupici si voua oFloare1.gif

Doamne ajuta.... smile.gif
wowwwwwwwww...lasa ac va fi totul bine!!! e baiat cuminte!!!!
poate ai voie sa stai primele zile intr-o alta camera pana se acomodeaza.... smile.gif
anku
QUOTE(simina_ana @ Aug 30 2011, 07:20 PM) *
Dupa 2 zile dupa operatie au inceput sa ma ia niste dureri in dreapta de muream....apoi au trceut aacum iar au revenit , asa ca azi am fost la medic.....si ....am cheaguri de sange in uter...nu s-au eliminat ....tot o complicatie de la cezariana " la rece"....asa ca 5 zile fac Ergomet injectabil ca sa elimin lohiile alea. Sper sa nu se infecteze ca cica in cazul asta se face chiuretaj...stau si ma intreb ...oare cat mai trag? doh.gif
Am facut prima injectie azi si nu va spun ce dureri m-au luat.....am venit acasa indoita de spinare.....nici sa merg nu puteam....noroc ca durerile mari m-au prins in fata blocului si atunci am simtit cum a venit "pleasca"...sper sa scap....luni merg iar la control....dar pana atunci indur orice....numai sa nu ajung la chiuretaj....
Si colac peste pupaza azi piticul a cerut papa la juma de ora.....am luat o cutie de lapte praf si o sa-i dau completare daca e cazul....nu as vrea...dar saracul plange de foame dupa jumatate de ora la san....Intai ii dau san si apoi vedem....mai ales la noapte sa vad cum va fi.....as vrea sa cred ca am luat degeaba cutia de lapte praf si ca in 2 zile imi revin....
Noo.....ma laudam ca nu am dat in depresie....dar daca o mai tin asa....o sa dau cu siguranta doh.gif

Va pupam.....fug sa fac un piure cat e Iancu cu dada in baie si piticul doarme cu cei 60 de ml papati...

doamne īda sa poti elimina lohiile si sa ai laptic mult!!!! tzuc.gif
Rose68


ia uitati cu cine am vb eu pe mess:
adelin Petronici: transmite-le fetelor cele mai calde imbratisari din partea noastra si multi pupicei

a avut mult de lucru dar ii este dor de noi, cum vine sezonul rece va mai intra si ea.
SUnt bine amandoi, Adelin incepe si el gradi cu Iancu si Andreea pe 12.
Are 95 cm si 13,5 kg.....nu a vrut in ruptul capului la olita dar face la WC inclusiv noaptea.

Geo iti tinem pumnii maine caci e e primul care merge la gradi, chiar daca Andreea a mai fost 4 luni, a fost clandestin fara inscriere oficiala.....maine iti impartasim putin din emotii
ssimmona
QUOTE(geocoto @ Aug 31 2011, 11:17 AM) *
Hehei mergem la nunta pe 1 oct.Am emotii cum se va comporta un membru al familiei mele dar sper sa iasa totul asa cum isi doreste sora mea.

La zoo a fost o harabubura totala.Cred ca jumatate din Belgia era acolo si la multe chestii nu ne am mai dus pt ca era supra aglomerat.Colac peste pupaza finuta noastra a cazut intr o baltica dar suficient cat sa si ude incaltarile si nu prea mai avea chef sa se mearga.Ii bagasem piciorul intr o punga dar nu a incantat o ideea prea tare..
Deci aveam 3 mici cersetori si 2 bugy cu noi... anima1.gif Cand vroia unul in bugy cu siguranta vroiau toti 3 sau in brate aceeasi poveste.. doh.gif
A fost ok dar Lucas se bucura mult mai mult la ZOO decat a avut ocazia ieri.
Sunt peste 5000 de animale si diverse gradini, japoneza, africana, indoneziana, australiana cu diverse teme.Poti atinge animalele si chiar intri in diverse custi cu pasari, mergi pe poduri suspendate si vezi tot parcul de sus si chiar ai un spatiu urias de joaca pt toate varstele cu nisip si tot felul de structuri.Nu ai timp sa vizitezi totul intr o singura zi si la noi este a 5 a oara cand mergem si inca mai descoperim cate una alta..

Pupici oFloare1.gif


Si eu sper ca va fi totul de poveste la nunta si ca membrul in cauza se va abtine! biggrin.gif
Ce interesanta e gradina zoo la voi! Aici nu e pe zone, insa exista separat: Faunia- unde poti intra in contact direct cu anumite animale, asa cum spui tu si Safary Park unde parcurgi un traseu cu masina putand sa dai de mancare girafelor, strutilor etc din masina, ele fiind pretutindeni in libertate smile.gif ... noi am vizitat pana acum doar zoo-ul clasic.
Pupici lui Lucas drag si ii tinem pumnii maine la gradi! Sa fie curajos, desi cred ca va fi, cel putin in prima zi cand nnu va sti prea bine ce va urma in zilele urmatoare biggrin.gif Si noi reluam gradi de luni, 5 sept! Emotii si iar emotii! Suntem alaturi de voi cu gandul! partners.gif

Anku- pupici lui Darius! tzuc.gif hug.gif
Si de asemenea un inceput de an scolar fara lacrimi pentru Iancu si Andreea!!! hug.gif hug.gif
simina_ana
QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Aug 30 2011, 09:47 PM) *
Ciao fetele
nu am mai apucat sa mai intru pe forum dar sa stiti ca atunci cand am avut timp am mai citit si pe la voi sa vad ce mai faceti
Imi pare rau ca nu am mai reusit sa scanez cartea aia faina dar las ca poate apuca cand facem urmatorii teoristi smile.gif
Simina sa iti traiasca minunile pe care ti le-a dat Doamne Doamne si sa fiti fericiti si sanatosi. Mi s-a facut pielea de gaina cand am citit prin cate ai trecut. Mari emotii ai avut tu cu sarcina ..dar bine ca acum e totul la superlativ la voi
Va pup si va urez somnic dulce



Chiar la tine ma gandeam zilele trecute......te pupic.....si pupici dulci la pitica ta....aa....si multumim de urari....acuma chiar ca suntem impliniti......sa speram ca de acum incolo va fi mereu totul la superlativ pentru noi....si nu numai....

simina_ana
QUOTE(geocoto @ Aug 30 2011, 09:52 PM) *
Hei Maman ce depresie sa nu te aud.Chiar tu mi ai zi ca ti ai adus aminte de pragurile acelea cand se poate opri lapticul.
Imi aduc aminte ca nu iesea mare branza atunci dar eu pusesem la congelator din primele zile cand avusesem prea mult.
Cum ai zis si tu e mai greu putin la inceput pana isi formeaza si el un ritm.

Simona nici noi am folosit nici o protectie dar parca as mai astepta putin ca abea incepem sa mai iesim si noi in lume...si sa avem un program cat de cat.Dar sincer asa mi se pare ideal cum sunt Iancu si Serban partners.gif .

Pupici ca vad ca Lucas nu da semne sa adoarma.Am fost la zoo si este fff obosit. oFloare1.gif



Ieri am fost disperata.....i-am dat completare seara ...papase 60 de ml...si i-am facut inca 90 de lp....dar a luat doar 30 ml si a dormit 3 ore legate, asa ca a fost timp sa se faca laptic...peste noapte a papat doar la san.....si asa e de atunci....sunt happy ca azi a fost mai bine cu laptele......daca ieri a papat intr-o ora 60 de ml de la ambii sani...si apoi dupa o ora am reusit abia sa mulg 8 ml de la ambii sani...acum pe seara mi-a mancat 100ml doar de la unul....deci ne revenim....sper din tot sufletul sa fie la fel de mult ca la Iancu....
AM fost si la homeopata si mi-a dat ceva pt lactatie si si pentru eliminarea lohiilor.....acum asteptam sa-si faca efectul...
simina_ana
QUOTE(ssimmona @ Aug 31 2011, 01:01 AM) *
Bonsoir! biggrin.gif

Avem/aveam chiar trei embrioni congelati, dar stiam ca-i tine doar 2 ani si apoi ne intreaba ce vrem sa facem cu ei ... insa in mai, cand s-ar fi implinit 2 ani de la transfer, nu ne-au sunat si nici noi nu ne-am interesat fiindca treceam printr-o perioada in care ne temeam de soarta situatiei financiare si deci acest lucru nu ne incuraja prea tare in a-i incerca si pe-aceia (ar fi putut iesi 3, 2, 1 sau niciunul biggrin.gif) ... dar, daca acum in toamna ii ies ceva afaceri lui Paco a zis ca suna la medicul meu sa intrebe si sa incercam din nou, daca i-o mai fi pastrat oFloare1.gif ...
Sper sa-si faca efectul injectiile sa nu fie cazul de chiuretaj brrr ... Cat despre fomica dupa jumatate de ora, cred ca n-am inteles eu bine, de ce nu-l pui la piept in loc sa-i dai completare? nu ai suficient laptic? si Carlos era un mancacios si papa din ora in ora sau si la jumatate de ora, ma zapacise primele luni, eram tot timpul intinsa in pat si cu el lipit de mine, amorteam ... dovada ca el si acum papa "tete" doh.gif ...



Te inteleg, Geo, ca pe de-o parte si eu ma gandeam c-ar fi bine sa-mi gasesc de lucru macar vreun an si apoi sa raman din nou, dar ma las in voia sortii, ca stie Dumnezeu cum le randuieste toate. Asa ca ce-o fi, o fi! smile.gif Oricum mi-ar placea si mie sa fie asa de varste cat mai apropiate! yes.gif
Cuma fost la zoo? Ce i-a placut cel mai mult? smile.gif Pupici multi!
P.S. S-a casatorit Adriana? oFloare.gif
Lusha, mi-era dor de voi! Ce mai face vorbareata Ameera? hug.gif tzuc.gif



Cine stie ce surpriza te astepta cu cei 3 samburei.....sa dea DD sa ii puteti folosi, chiar daca a expirat termenul...ca sa zic asa.....
simina_ana
QUOTE(geocoto @ Aug 31 2011, 12:17 PM) *
Hehei mergem la nunta pe 1 oct.Am emotii cum se va comporta un membru al familiei mele dar sper sa iasa totul asa cum isi doreste sora mea.

La zoo a fost o harabubura totala.Cred ca jumatate din Belgia era acolo si la multe chestii nu ne am mai dus pt ca era supra aglomerat.Colac peste pupaza finuta noastra a cazut intr o baltica dar suficient cat sa si ude incaltarile si nu prea mai avea chef sa se mearga.Ii bagasem piciorul intr o punga dar nu a incantat o ideea prea tare..
Deci aveam 3 mici cersetori si 2 bugy cu noi... anima1.gif Cand vroia unul in bugy cu siguranta vroiau toti 3 sau in brate aceeasi poveste.. doh.gif
A fost ok dar Lucas se bucura mult mai mult la ZOO decat a avut ocazia ieri.
Sunt peste 5000 de animale si diverse gradini, japoneza, africana, indoneziana, australiana cu diverse teme.Poti atinge animalele si chiar intri in diverse custi cu pasari, mergi pe poduri suspendate si vezi tot parcul de sus si chiar ai un spatiu urias de joaca pt toate varstele cu nisip si tot felul de structuri.Nu ai timp sa vizitezi totul intr o singura zi si la noi este a 5 a oara cand mergem si inca mai descoperim cate una alta..

Pupici oFloare1.gif



QUOTE(geocoto @ Aug 31 2011, 12:20 PM) *
Chiar daca ma repet vreau sa iti spun ca mie mi ai facut un maaaaaaaaaaare bine cu paginile scanate de tine.Cand mai citesti ceva interesant te rog sa ne mai spui si noua.Oricat as citi oricand sunt bine venite informatiile despre copii.

Noi maine mergem la gradi asa ca....Doamne ajuta ca altfel nu am nici cea mai vaga idee cum se va comporta.

Multi pupici si voua oFloare1.gif



Vreau si eeeeeeeeeeeeeeuuuuuuuuuuuuu la zoo voastra biggrin.gif.......
Bafta maine la gradi.....eu zic ca prima lui zi va fi foarte emotionanta si pentru el si pt tine...sa filmezi mami momentele....ca sa stiu si eu la ce sa ma astept.....mi-e frica de ziua aia......cred ca o sa plang non stop....

simina_ana
QUOTE(Rose68 @ Aug 31 2011, 03:21 PM) *
ia uitati cu cine am vb eu pe mess:
adelin Petronici: transmite-le fetelor cele mai calde imbratisari din partea noastra si multi pupicei

a avut mult de lucru dar ii este dor de noi, cum vine sezonul rece va mai intra si ea.
SUnt bine amandoi, Adelin incepe si el gradi cu Iancu si Andreea pe 12.
Are 95 cm si 13,5 kg.....nu a vrut in ruptul capului la olita dar face la WC inclusiv noaptea.

Geo iti tinem pumnii maine caci e e primul care merge la gradi, chiar daca Andreea a mai fost 4 luni, a fost clandestin fara inscriere oficiala.....maine iti impartasim putin din emotii



Hei...mai dati si voi un semnd e viata din cand in cand.....
Si noua ne e dor de Adelin si Petro...si ii pupam dulce....si le dorim mult noroc in prima zi de gradinita....o sa avem ce povesti in 12.....

Voi ce faceti?
simina_ana
Anku...ce faci? Tot nu ai net?
Numai tu nu ai semnat condica.....

Aaaa........Si Oanaaaaaaa.....esti datoare cu niste poze....biggrin.gif


Va pupic fetele...ma bag la o tura de calcat....acum ca ne-am inmultit...s-au inmultit si hainele liwlol.gif
claudiaena
QUOTE(simina_ana @ Aug 31 2011, 08:47 PM) *
Anku...ce faci? Tot nu ai net?
Numai tu nu ai semnat condica.....

Aaaa........Si Oanaaaaaaa.....esti datoare cu niste poze.... biggrin.gif


Va pupic fetele...ma bag la o tura de calcat....acum ca ne-am inmultit...s-au inmultit si hainele liwlol.gif


Adriana, sa iti traiasca comorile! ma bucur ca sunteti toti bine si ca va obisnuiti, pare-se f repede cu viata in 4. Las-o si tu mai moale, ca doar abia ai nascut...! Sa te faci bine, si sa ai grija de barbatii tai! puuup...

Eu am inceput serviciul, am vb cu o vecina sa stea cu ai mei si apoi a refuzat . Nu am inteles de ce, dar nu mai conteaza. Deja "fac naveta" cu ei dupa mine. Mai avem o saptamana si apoi sper sa ne obisnuim repede toti 3 cu trezitul dimineata si fiecare cu plecatul in treaba lui: Mihai la gradi, maria la scoala si eu la serviciu. Si apoi incepem cu lectii,etc....pupici....
geocoto
crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif unsure.gif crybaby.gif unsure.gif crybaby.gif unsure.gif

Nu va pot descrie exact prin ce stare trec.Scriu si corectez ca nici tastele nu le pot atinge ca lumea.Am spasme la muschi si mi e frig de parca sunt minus 10°.

Dimineata trebuia sa ajungem la 8.30 dar cum noi nu mai suntem obisnuiti cu program blush.gif am ajuns pe la 9 fara 10 la scoala.Toata lumea era in fata scolii si directorul tinea un discurs.
Apoi fiecare juf si a luat grupul si au intrat in clase.Colegii lui Lucas au ramas singurei crybaby.gif crybaby.gif fara parinti numai eu eram singura mama si 3 juf(profesoare).Au pus muzica si printre plansetele crybaby.gif crybaby.gif picilor se mai auzeau si cateva acorduri muzicale.
Lui Lucas ii venea ff greu sa stea cumintel alaturi de ceilalti copii pe bancuta pentru ca noi acasa nu am exersat asta.Apoi au facut trenuletul sa mearga la baie unde Lucas nu s a conformat.Am vazut ca juf nu era multumita mad.gif ca mai ma invart pe acolo pt ca ii agitam si pe ceilalti copii asa ca le am predat monstruletul spada.gif si am plecat.Cu coada ochiului l am vazut pe pitic cum se incordase spada.gif ff tare si nu putea sa l ridice de jos.
Atat am apucat sa precizez ca daca este furios loveste cu picioarele... doh.gif nu stiu de unde a invatat dar am vazut ca dupa cateva ore impreuna cu fina a invatat sa planga ca ea asa ca este ca un burete...
Mai am o ora si ma duc.
Scuze ca nu am facut poze dar era ultimul lucru pe care il accepta piticul sa l faca.

Pup si scriu dupa amiaza cum a fost...

PS Multumim de incurajari
oana petrina
buna dragelor
eu nu prea am reusit sa mai scriu dar sper ca nu m-ati uitat smile.gif Am venit si noi acasa dupa o vacanta superba (poze am pus pe facebook) si mergem la gradi deja de doua sapt. e greu sa ma obisnuiesc iar cu munca si treburile casnice dupa atata rasfat smile.gif
Adriana sper sa scapi de probleme cat mai repede ca sa te bucuri de frumosii tai. superbe pozele cu cei doi pici
Geo trebuie sa te intaresti si sa te gandesti ca o sa-i fie bine acolo. cred ca ti se rupe sufletul ,cunosc senzatia ca si artistul meu plange in fiecare dimineata cat stau eu...apoi se joaca si uita de mine. pupici carliontatului de la gradinita
Anku ce-ti face nazdravanul? l-am vazut ce mare este . pupici
Rose succes si voua cu gradinita. poate ne vedem si noi pana la majoratul copiilor. pup
si noi pupam pui de Petronici si asteptam sa-i vedem pe forum.
fetelor poate cand incepe frigul si vin ploile stam mai des pe forum smile.gif daca vreti sa vedeti poze am pus pe face iar filmulete pe youtube -mateimohicanul .
va pupam
anku
QUOTE(simina_ana @ Aug 31 2011, 07:47 PM) *
Anku...ce faci? Tot nu ai net?
Numai tu nu ai semnat condica.....

Aaaa........Si Oanaaaaaaa.....esti datoare cu niste poze....biggrin.gif
Va pupic fetele...ma bag la o tura de calcat....acum ca ne-am inmultit...s-au inmultit si hainele liwlol.gif

iaca semnez si eu condica ...azi!!!!
nu...acasa inca nu am netz!!!ne intrersam sa vedem ce ar fi cel mai practic ptr noi...avand in vedere ac imi tb si optiune care sa ma lase sa sun ieftin in strainatate...iar majoritatea de aici ofera pachete gratis de tel dar numai in Germania...ceea ce mie nu-mi tb...cel mai convenabil mi-ar fi sa raman al firma de telefonie p care o am acum....dar ...dureaza...oricum...deocamdata numai ne informam....

hi hi...cred si eu ca s-au inmultit hainele odata cu marirea familiei!!!!
hi hi!!! smile.gif
vezi ca ti-am mai lasat un mail!!!!
anku
QUOTE(geocoto @ Sep 1 2011, 10:39 AM) *
crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif unsure.gif crybaby.gif unsure.gif crybaby.gif unsure.gif

Nu va pot descrie exact prin ce stare trec.Scriu si corectez ca nici tastele nu le pot atinge ca lumea.Am spasme la muschi si mi e frig de parca sunt minus 10°.

Dimineata trebuia sa ajungem la 8.30 dar cum noi nu mai suntem obisnuiti cu program blush.gif am ajuns pe la 9 fara 10 la scoala.Toata lumea era in fata scolii si directorul tinea un discurs.
Apoi fiecare juf si a luat grupul si au intrat in clase.Colegii lui Lucas au ramas singurei crybaby.gif crybaby.gif fara parinti numai eu eram singura mama si 3 juf(profesoare).Au pus muzica si printre plansetele crybaby.gif crybaby.gif picilor se mai auzeau si cateva acorduri muzicale.
Lui Lucas ii venea ff greu sa stea cumintel alaturi de ceilalti copii pe bancuta pentru ca noi acasa nu am exersat asta.Apoi au facut trenuletul sa mearga la baie unde Lucas nu s a conformat.Am vazut ca juf nu era multumita mad.gif ca mai ma invart pe acolo pt ca ii agitam si pe ceilalti copii asa ca le am predat monstruletul spada.gif si am plecat.Cu coada ochiului l am vazut pe pitic cum se incordase spada.gif ff tare si nu putea sa l ridice de jos.
Atat am apucat sa precizez ca daca este furios loveste cu picioarele... doh.gif nu stiu de unde a invatat dar am vazut ca dupa cateva ore impreuna cu fina a invatat sa planga ca ea asa ca este ca un burete...
Mai am o ora si ma duc.
Scuze ca nu am facut poze dar era ultimul lucru pe care il accepta piticul sa l faca.

Pup si scriu dupa amiaza cum a fost...

PS Multumim de incurajari

o fi vreo gripa..... sad.gif
ohhhhhh...lasa ca e bine potr prima zi.....bine ac nu s-a pus p urlete!!!!
clar ac nici Darius nu ar face ce vrea doamna prof sau ed!!!
asa ma intreb si eu...de unde atat sa loveasca????ca loveste la loc comanda si al meu...
sper ac intre timp sa te simti mai bine....in leg cu frigurile!!!
poop...si asteptam vesti.... hug.gif
anku
QUOTE(oana petrina @ Sep 1 2011, 02:21 PM) *
buna dragelor
eu nu prea am reusit sa mai scriu dar sper ca nu m-ati uitat smile.gif Am venit si noi acasa dupa o vacanta superba (poze am pus pe facebook) si mergem la gradi deja de doua sapt. e greu sa ma obisnuiesc iar cu munca si treburile casnice dupa atata rasfat smile.gif
Adriana sper sa scapi de probleme cat mai repede ca sa te bucuri de frumosii tai. superbe pozele cu cei doi pici
Geo trebuie sa te intaresti si sa te gandesti ca o sa-i fie bine acolo. cred ca ti se rupe sufletul ,cunosc senzatia ca si artistul meu plange in fiecare dimineata cat stau eu...apoi se joaca si uita de mine. pupici carliontatului de la gradinita
Anku ce-ti face nazdravanul? l-am vazut ce mare este . pupici
Rose succes si voua cu gradinita. poate ne vedem si noi pana la majoratul copiilor. pup
si noi pupam pui de Petronici si asteptam sa-i vedem pe forum.
fetelor poate cand incepe frigul si vin ploile stam mai des pe forum smile.gif daca vreti sa vedeti poze am pus pe face iar filmulete pe youtube -mateimohicanul .
va pupam

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
ce sa faca nazdravanul????plange si iar plange...ac nu mai stiu ce sa ma mai fac.....nu poti sa-i faci ceva...ca-i criza de plansete!!!!
azi de dim de cum s-a trezit a izbucnit-o in plans!!!!
si ma simt oricat asa vrea sa nu ...
eu nu pot intra p youtube ac nu am sonor!!!!dar o sa ma uit p facebook!!!
va poopam si va asteptam cu drag cat mai des p aici!!!
anku
QUOTE(Rose68 @ Aug 31 2011, 02:21 PM) *
ia uitati cu cine am vb eu pe mess:
adelin Petronici: transmite-le fetelor cele mai calde imbratisari din partea noastra si multi pupicei

a avut mult de lucru dar ii este dor de noi, cum vine sezonul rece va mai intra si ea.
SUnt bine amandoi, Adelin incepe si el gradi cu Iancu si Andreea pe 12.
Are 95 cm si 13,5 kg.....nu a vrut in ruptul capului la olita dar face la WC inclusiv noaptea.

Geo iti tinem pumnii maine caci e e primul care merge la gradi, chiar daca Andreea a mai fost 4 luni, a fost clandestin fara inscriere oficiala.....maine iti impartasim putin din emotii

ooooooooooooo....vesti !!!
ne bucuram sa aflam ca sunt sanatosi.....si de al noi salutari si poopici tzuc.gif
anku
fetelor...

ieri am fost prin oras cu Darius...nu stiu ce sa mai fac!!!are niste toane asa de urate....cred ca de acum ramane acasa...nu-l mai iau mai nicaieri cu mine!!!!pur si simplu am obosit....
doamne fereste sa nu se potriveasca ceva..ca incep tavalelile p jos si urletele
ba de azi dim i czurge si nasucul de la atatea deviatii de temp...acum sunt 30 grade...si a doua zi sunt 13 grade toata ziua...si scandal...ac nu vrea picaturi,ca nu vrea sters!!!!
deocamdata nu mergem la dr...ca e doar nasucul...si picaturi am...altceva tot asa nu-mi da!!!!
maine suntem invitati al ziua nasei lui....a 60-a aniversare...la restaurant...parca vad ca iar incepe scandalul si p acolo...mai ales ca fac la restaurantul lor....unde nu este loc de joaca!!!! wacko.gif wacko.gif wacko.gif macar il mai preocupam....
ma rog...hai sa fiu mai optimista..ca doar acum sunt cu voi nu????
acum o tai sa-mi cumpar o carte....condimentata bine....scrisa de o femeie de servici poloneza,ironie la adresa asteptarilor nemtilor liwlol.gif ....numai primele 2 pagini cand le-am citit sa ma prapadesc de ras....
in rest....Geo mi s-a intors innapoi si Cv-ul cu scris de mana ...care urma sa fie dat dat p mana grafologului....maram tocmai si-au ales un alt candidat...dar nu stiu ce sa zic!!!! wacko.gif
va poop cu drag...nu stiu dc pot intra in Weekend!!! tzuc.gif
geocoto
Va pupicesc mamici,
Cred ca eram datoare sa va spun ce s a intamplat ieri dar asa rau m a durut capul...
Din pacate nu este nici o gripa este felul corpului meu care se revolta ca am trimis puiul la scoala...Si azi la fel dupa ce l am lasat m a luat tremuriciul si apoi o durere de cap de abea tin ochii deschisi.
Lucas ieri a plans in continuu si cand am ajuns se auzea de la usa asa ca am intrat si l am luat dar fara sa l iubesc sau sa i arat vreun semn de afectiune sa inteleaga ca sunt suparata pe comportamentul lui.Azi i am zis la educatoare ca stau pana ce fac trenuletul la baie sa faca pipi sa nu faca pe el si apoi am tulit o.Am ramas putin de vorba cu directorul si il auzeam de afara cum urla.
Cand m am dus sa l iau era prin clasa si se uita pe la copii ce fac.Juf mi a zis ca nu a plans decat o ora si apoi si a gasit ceva de facut.Dar in schimb are buza umflata bine si nasucul putin julit.Mi a zis ca i a venit o minge in fata tocmai cand se potolise dar nu a mai plans.Cred ca nu mai avea lacrimi.
Sa mai vedem mai departe luni cum se descurca.Azi pt ca l am gasit cumintel in clasa l am luat in brata si ne am dragalit tare, tare.

Adriana daca ar putea BB sa mearga sa l lase la gradi....nu cred ca iti va fi usor deloc mai ales ca acum si alaptezi.Ce sa le facem daca am stat prea mult cu ei pe langa noi...nu le este usor sa se desparta.

Oana intra cand ai timp.Oricat reusesti sa scrii imi face placere.Inca mai plange Matei cand il lasi?Ma sperii.

Anku noi avem un pachet TV,net si fix 50 euro si putem vorbi dupa ora 4 gratuit in tara 2000 de minute.Pai si daca gasesti ceva de munca ce faci cu Darius?A avut si la noi o perioada din asta cu bazaiala dar il puneam la colt cand era nervos sau mai stiu eu cum..

Petronici pupam si asteptam sa ne scrii cum mai este si pe la voi.

Ma duc sa ma intind putin langa strumful meu drag oFloare1.gif
geocoto
Hellllllo mamici pe unde umblati?

La noi a fost a 3a zi de gradi si deja incepe sa se mai obisnuiasca.Nu a plans decat juma de ora.Dar vad o imbunatatire deja la el.Stie ca la gradi omul lui de incredere este Juf Ingrid si la sosire si la plecare ii trimite bezele si ii face cu manuta.
Azi cand s a intors fredona o melodie care probabil a auzit o in clasa.Si si a abordat jucariile altfel decat pana acum, cu mai multa rabdare si atractie.
Si eu am fost mai linistita desi cand plec de acolo se tavaleste pe jos si loveste cu picioarele si nu mi da un sentiment ff bun..
In rest am avut un weekend linistit si incercam sa fim mai constiinciosi cu programul, stransul jucarelelor, pedeapsa daca este cazul..

Voi ce mai faceti?
Pupici oFloare1.gif
simina_ana
Ciao...cam pustiu pe aici.....pot sa sper ca daca vine vremea urata o sa ne adunam mai des?

Noi suntem bine....ma rog orarecum....ma cam stresez cu laptele...ba am ba nu am...dar deja ma obisnuiesc cu ideea....Sper totusi sa se regleze pana la urma....
Serban e cuminte , doarme si papa. Iancu abia asteapta sa inceapa gradinita. E foarte entuziasmat. Zilele astea mergem sa-i cumparam ce are nevoie pt acolo. Iancu a scapat de suzi si de pampers....nici noaptea nu mai face in pampers, desi i-l pun totusi.
Eu sunt cam zombie ca noaptea sunt solicitata si de Serban si de Iancu care se mai trezeste.
Cu durerile mele de burta inca nu am rezolvat nimic. AM fost la control si mai erau cheaguri acolo, dar deocamdata mi-a zis sa mai asteptam sa vedem daca isi face efectul si tratamentul homeopat. In 20 merg iar la control. Pana atunci daca nu fac febra, nu am hemoragie mare sau nu ma doare burta mai rau e semn de bine.

Cam atat despre noi....suntem in febra pregatirilor pentru gradi...revenim luni dupa marele eveniment. O sa fim prezenti acolo toti si catel si purcel liwlol.gif...mergem noi, dada si bubu...a.sa ca Iancu o a aiba galerie mare liwlol.gif liwlol.gif

Geo...cum e dupa o saptamana de gradi?
Anku...iti raspund in weekend la mail....merci mult de tot....
Claudia...si voi va pregatiti de scoala cu mic si mare nu?
ROse..c.e mai faceti?
Oana....la voi e mai e nou?
Petro, Sanzi .....va pupam cu drag!!!
anku
QUOTE(geocoto @ Sep 2 2011, 01:57 PM) *
Va pupicesc mamici,
Cred ca eram datoare sa va spun ce s a intamplat ieri dar asa rau m a durut capul...
Din pacate nu este nici o gripa este felul corpului meu care se revolta ca am trimis puiul la scoala...Si azi la fel dupa ce l am lasat m a luat tremuriciul si apoi o durere de cap de abea tin ochii deschisi.
Lucas ieri a plans in continuu si cand am ajuns se auzea de la usa asa ca am intrat si l am luat dar fara sa l iubesc sau sa i arat vreun semn de afectiune sa inteleaga ca sunt suparata pe comportamentul lui.Azi i am zis la educatoare ca stau pana ce fac trenuletul la baie sa faca pipi sa nu faca pe el si apoi am tulit o.Am ramas putin de vorba cu directorul si il auzeam de afara cum urla.
Cand m am dus sa l iau era prin clasa si se uita pe la copii ce fac.Juf mi a zis ca nu a plans decat o ora si apoi si a gasit ceva de facut.Dar in schimb are buza umflata bine si nasucul putin julit.Mi a zis ca i a venit o minge in fata tocmai cand se potolise dar nu a mai plans.Cred ca nu mai avea lacrimi.
Sa mai vedem mai departe luni cum se descurca.Azi pt ca l am gasit cumintel in clasa l am luat in brata si ne am dragalit tare, tare.

Anku noi avem un pachet TV,net si fix 50 euro si putem vorbi dupa ora 4 gratuit in tara 2000 de minute.Pai si daca gasesti ceva de munca ce faci cu Darius?A avut si la noi o perioada din asta cu bazaiala dar il puneam la colt cand era nervos sau mai stiu eu cum..

ohhhhhhhhhhhh...si p mine ma ingrozestze ideea ca ar putea sa planga pana cand nu ar mai putea plange..,..
pacat ca nu te lasa sa stai primele 2 sapt p coridor...ptr ac la noi chiar se bucura educatoarele ca stai....
dar...alt sistem....no comennt
nu-i bai...bine ac se obisnuieste...poate in 2 sapt nu mai aveti probl
deocamdata 4 ore????
deja se vad schimbari....super...canta... wub.gif
canta si Darius dar doar 2 versuri..... liwlol.gif
p mine net si fix m-ar costa 40 euro-fara cablu...gratis doar in Germania...si apoi imi vine flatrate p Italia 7 euro,p Romania 13 euro....mi-ar mai tb p Austria si p Spania...dar....nu mai fac si p astea si p Romania[cel mai mult vb in Italia deci se renteaza sa fac flatrate...] ...si o sa sun cu niste coduri in fata....care le iau din net ...doar ca numai o singura retea de telefonie ma lasa sa tel cu coduri!!!!sa vedem..poate sapt viitoare ajunge Mishu sa faca contractul cu ei....
la cablu...l-as schimba ca sa pot vedea si eu protv international ptr 5 euro....
am schimbat firma de la curent pana una alta....si dc vom avea acelasi consum...economisim 150 euro p an la curent-....si este si Eco...poate este eventualitatea si la voi!!!!ca p noi ne-a tocat de curent in 2010...mai ales ca l-au scumpit..s.i planuiesc sa mai scumpeasca
poopici. tzuc.gif ..si iti doresc sa nu ti se mai impietreasca inima cand il lasi la gradi si plange...saracutul de el...imi aduce aminte de ce simteam eu cand ma lasau ai mei la gradi si nu voiam...era p vremea lui Ceasca..la program de 8 ore..jale....si erau ed si ingrijiotoarele rele....si cand pleca mama...ma cataram p geam sus ...si o vedeam deja p strada ca pleca...si strigam si plangeam....mama nu ma lasa aici!!!!
anku
aici ploua cu galeata de 2 zile..am iesit p afara dar scurt....
pana una alta mi-a disparut bicicleta...sunt suparata de numai...
progrese la Darius...tot in stadiul de chilotei si de adus aminte la fieacre 10 min ca tb sa zica cand face!!!uneori o nimerim...alteori fuge la baie si numai ajunge la Wc in timp....alteori e baiatul prea preocupat cu parcare masinilor!!!!
de acum pedaleaza si el....si este innebunit acum dupa pedalat...culmea este ac poate pedala doar p una din triciclete....sa vedeti ce sunete scoate cand pedaleaza de zici ca el conduce tirul....cand se opreste...ttttttttsssssssssssss!!!!maram frana!!!! liwlol.gif
in rest...prin parc...am facut pozite frumoase...acum se poate catara in casuta copac[ 5m]...dar nu mai ramane acolo cum se intampla de fiecare data si eu nu ma puteam urca dup el....ci a prins curaj sa se dea jos singur!!!

Adriana...am si eu emotii...dragutul de Iancu!!!ti-a dat lista cu ce-i tb????
poopam p Serbanel...sa pape si sa doarma bine....are deja 3 sapt!!! wub.gif
astept raspunsul vostru....poop hug.gif tzuc.gif


la multi ani tuturor ce poarta numele Maria!!!! hug.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Sep 8 2011, 03:11 PM) *
aici ploua cu galeata de 2 zile..am iesit p afara dar scurt....
pana una alta mi-a disparut bicicleta...sunt suparata de numai...
progrese la Darius...tot in stadiul de chilotei si de adus aminte la fieacre 10 min ca tb sa zica cand face!!!uneori o nimerim...alteori fuge la baie si numai ajunge la Wc in timp....alteori e baiatul prea preocupat cu parcare masinilor!!!!
de acum pedaleaza si el....si este innebunit acum dupa pedalat...culmea este ac poate pedala doar p una din triciclete....sa vedeti ce sunete scoate cand pedaleaza de zici ca el conduce tirul....cand se opreste...ttttttttsssssssssssss!!!!maram frana!!!! liwlol.gif
in rest...prin parc...am facut pozite frumoase...acum se poate catara in casuta copac[ 5m]...dar nu mai ramane acolo cum se intampla de fiecare data si eu nu ma puteam urca dup el....ci a prins curaj sa se dea jos singur!!!

Adriana...am si eu emotii...dragutul de Iancu!!!ti-a dat lista cu ce-i tb????
poopam p Serbanel...sa pape si sa doarma bine....are deja 3 sapt!!! wub.gif
astept raspunsul vostru....poop hug.gif tzuc.gif
la multi ani tuturor ce poarta numele Maria!!!! hug.gif



AM fost azi la gradi si le-am cunoscut pe educatoarele lui Iancu. Una e o doamna mai in varsta despre care am auzit doar cuvinte de lauda si cealalta e tinerica, cred ca abia a terminat facultatea. Aranjau clasa....e asa de frumos.. cu patuturile alea micute, scaunele in jurul meselor.....doamne ...mi-am adus aminte de gradinita mea....
Am primit listuta cu ce trebuie sa aiba luni la el si apoi la sedinta cu parintii ne vor spune ce consumabile trebuie.
Imi dadeau lacrimile....dar m-am abtinut biggrin.gif.....Asa ca luni la 8 suntem acolo, nemancati ca intra imediat la masa.....iar pe la 10 cica putem vizita gradinita...va fi un fel de festivitate de inceput.....la 8 vom merge doar eu si tati, iar la 10 mergem cu totii. DOamne ce emotii am de pe acum....
Rose68
si noi asteptam cu nerabdare prima zi de gradi....era incintata pina acum 4-5 zile, acum i-a scazut un pic entuziasmul caci am fost acolo, tot asa ca si la Adriana, totul frumos, am cunoscut educatoarele si la fel si la noi una e in varsta alta e tanara....dar cind am ajuns in curte nenea administratorul a urlat la Andreea sa nu se duca la leagane, lucru pe care nici nu il vroia dar pe marginea aleii era un pitic de ipsos iar Andreea a vrut sa il studieze....din acea zi zice ca vrea la gradi dar e frica de nenea de afara.....cred ca ma leg un pic de el cind il mai vad....pentru ca are si antecedente cu alti copii....

la noi ne-a zis ca in prima zi sa avem adeverintele precum si dovada de vaccinari si cele 2 traistute: una cu hainute de somn+pernuta+jucaria preferata la nani si alta cu schimburile de zi...... In ceea ce priveste rechizitele se va face sedinta cu parintii....sa vedem ce zic si acestia dar as prefera sa se puna bani si sa se duca un parinte, doi si o educ sa cumpere la toti copii la fel....nu sa cumparam fiecare......copii se vor uita ca al lui cutare e mai frumos lucru asta sau ala.....dar vom vedea....si speram ca va accepta noua gradinita caci toata vara a urlat dupa cea veche....
Rose68
buna dimineata!
Am lasat pitica la gradinita
poze calde:
in drum spre gradi

prima ei pozica la gradi

cu prietena si vecina ei, acum si colega de gradi

si asa arata clasa lor.....patuturile sunt pe perete sub forma de dulapior
geocoto
Ooo ce ma bucur pt Andreuta ca merge la gradi.Pare mai incantata decat prietena ei .Cred ca le va fi mai simplu fiind amandoua in acelasi loc.Mult succes.
Vezi de asta nu am pus poze de la noi pentru ca nu arata asa de curat si fresh pe cat mi as fi dorit dar important este sa invete limba si sa se simta bine acolo.Ce i drept este o gradi de cartier dar nu are nevoie de ceva complicat la varsta lui.
Adriana sa ne zici si noua cum este la Iancu, dar lacat de sociabil este nu cred ca va fi atat de complicat..

Scuze ca nu intru mai des dar ne a picat wireless ul si am calculatorul in garaj pe care nu imi face placere sa l vizitez.
Dimineata l am dus amandoi pe Lucas la gradi dar numai tati a intrat cu el in clasa si parca deja nu se mai bazaie.Cand este pe langa mine.... crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif ii da intr una.
Nu va spun cand mergem sa l luam cata bucurie pe capul lui desi sta momentan numai 2 ore.
Rose voi o lasati la program complet nu?Daca imi vorbesti de pernuta si schimburi.

Hai pupici ca nu am prea mult timp pana la pranz singura.Ma duc sa ma apuc de baut cafea ca nu mai merge trezitul altfel.. oFloare1.gif
anku
buna dragelor....

ce mai faceti,ce mai spuneti????
de acum am si eu net...am incheiat pana la urma contract cu vodafone...din pacate ca sa am si Italia si Romania gratis nelimitat...a tb sa platesc 2 pachete p 2 ani....si pana al urma sunt in total 55 state gratis!!!!nu e rau...dar macar sa am unde vb!!!!!e si SUA si Rusia...
dc luam numai p Italia si inca 6 tari vestice ma costa 4 euro numai...dar cu Ro e tare greu de prins...asa ca a tb sa iau 2 pachete!!!!

Andreeiuta...printesuca zambareata....i place la gradi!!!!pai cum sa nu-i placa ...e o gradinita f frumoasa...cel putin incaperea...
mda...asa este Geo....parca in Ro gradinitile sunt mai frumoase decat aici.....sunt relativ curate si sigure si la noi...dar nu au ei darul asta de a face prima zi la gradinita speciala....este o zi ca oricare alta...nu vezi nimic impodobit!!!!de Craciun nici brad.....de sarbare...nu se pune probl...cica inregistreaza video si da mai tarziu si parintilor...ce tampenie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!sa nu simti tu emotia de parinte,de copil si de ed la cat se munceste la o serbare!!!!!
dar.......asta este!!!!

Adriana voi ce faceti????
ce face Serbanel????
e cuminte???
tu cum te mai simti????

va poop si ne auzim p maine dc vreti..... tzuc.gif



noi???
p afara cat mai mult ca sa mai profitam de timpul frumos....cateodata este asa de ciudat...parca este toamna...sunt cazute frunze p jos....si asa frumos...inca acceptabil ca si temp....
au facut acum in parc si niste chestii prin care pompeaza ei apa si apoi se joaca...f interesant...si deci locul preferat a lui Darius....
parac se joaca si el mai frumos....desi inca il vad ca are tendinta de a lovi doar ca sa faca ce vrea el si sa inlature p cei ce-i stau in cale....macar imparte jucariile p care le cunoaste!!!ca ce este nou sau nu-i apartine lui.....e prea mare curiozitatea ca sa imparta pana nu-si satisface curiozitatea!!!! ohmy.gif

simina_ana
Prima zi la gradi a fost foarte buna....Iancu abia astepta....era incantat peste masura, a mers de manuta fara nici o problema.....cand am plecat i-am spus ca plecam si ca venim la 10 la el sa-i ducem de papa ( in prima zi nu au putut sa le asigure masa)....am zis Pa, el a zis Pa si asta a fost tot. La 10 cand ne-am dus la el....era totul ok...nu a plans, s-a jucat frumos, a stat la povesti cu educatoarele....l-am luat la 12 acasa ca ramasesera doar 2 copii , restul au plecat....
Va pun cateva poze....

In curtea gradinitei la deschidere....


In clasa....



AM venit acasa....nu a vrut sa-si lase ghiozdanelul la gradi sub nici o forma....


Seara a vrut in parc ca a fost cuminte la gradi...


Si in seara aia am zis ca va fi simplu cu el la gradi.....ei bine...ne-am inselat.
Ieri dimineata totul bine si frumos pana a intrat in clasa.....a inceput sa strige dupa mine....l-a luat repede educatoarea si a inchis usa...nu a plans pe moment....dar dupa amiaza cand l-am "ridicat" de acolo mi-a spus educatoarea tanara ca a plans toata ziua....nici nu era nevoie sa-mi spuna....se vedea dupa ochisori. A fost atata de fericit cand m-a vazut, direct in bratele mele a sarit si statea ca maimutica agatata de mine. In toata clasa doar pijamalele lui stateau atarnate de patut....pentru ca nu a vrut sa le lase pe aducatoare sa i le puna sub perna in patut doh.gif ....a trebuit sa i le iau acsa ...ca el nu lasa nimic acolo.....cand am plecat si-a luat la revedere frumos...pa pa ...pe maine....biggrin.gif
Azi dimineata insa..... cum ne-am dat jos din masina a inceput ca el nu vrea la gradi, ca s-a inchis la gradi, ca nu-i place etc....A inceput sa planga cand am ajuns sus la clasa si am inceput sa-l schimbam. A tinut-o asa pana jos la sala de mese , l-am luat in brate in ideea ca il linistesc ( pana azi nu l-am mai luat in brate sus cum zice el, de cand am aflat ca sunt insarcinata..asa ca era eveniment si astepta clipa asta de multa vreme...)....la sala de mese mi l-a luat educatoarea cu frta din brate ca nu vroia sub nici o forma sa ramana.....as aca dupa amiaza ma astept sa imi spuna iar ca a plans toata ziua....asa ca piticul meu car e foarte sociabil...nu vrea sa stea la gradi....sper sa se acomodeze repede totusi....

Si o poza cu Babibi cand am fost sa-i facem galerie la gradi....




Va pupam....trebuie sa fug acum in oras...revin....
anku
buna Adriana!!!
multumim ptr pozele frumoase cu bobocelul la gradi!!!
ce gradi este la voi???
si deci doarme de amiaza acolo fara probl???
pai tot e bine...noi cu dormitul cred ca vom avea probl...
dragutul de Serban....
ce cald o fi la voi...vad ca in parc erati in maneca scurta..la noi mai merge si in maneca scurta..dar seara geaca ca e frig!!!!
asa m-am dus si eu odata cu Dari la gradi..si uitase complet de mine...la care eu spun directoarei ca nu cred ca ar fi probl sa-l las aivci....razand....la care ea mi-a spus ca acei copii care nu plang la inceput si nu reactioneaza in nici un fel la schimbarea facuta si la program...vor avea probl peste 2 sapt!!!!au fost copii care au plans dupa 2 sapt!!!!probabil asta va fi cazul lui Darius!!! liwlol.gif
oricum f bine a debutat prima zi...mai ales ca nu ati stat nici unul cu el in permanenta...

hai incerc sa incarc si eu niste pozite..cu Darius si Iancu..si ce mai avem.....
dar sa vad dc merge....ca intre timp...folosesc un stick ptr internet...si ala nu merge la Pc mare ci doar al jaful de laptop
va poop...
ai intrebat ceva p hemeopata????
anku

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

i-am aratat lui Darius p Serban.....si i-am spus dc isi mai aminteste ca tu aveai un bebe in burtica....si acum bebe a venit afara...si-l cheama Serban...si e fratele lui Iancu....se uita cu niste ochi Darius!!!! liwlol.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.