Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
simina_ana
Avatar.....hmmmm....Mi-ai adus aminte Geo de ce am o stare nasoala....maine va trebui sa-l vad si eu....la cumnata-miu.....
nervi.gif

waiiiii ce nervi am....ca doar din cauza filmului asta m-am certat azi cu tati....Cumnata-miu ....care stiti ce dragut este....a sunat azi sa ceara cu imprumut DVD-ul ca sa vada Avatar....Eu i-am facut semne lui tati ca nu, dar el ..."prost si bun la inima cum este" a zis da....am crezut ca arunc cu ceva dupa el. nervi.gif Nu ar fi fost o problema...i-as fi dat dvd-ul....dar cand ii dai omului cu imprumut o saltea, un robot de bucatarie, un toaster si un TV si ti le strica.....ba mai mult, nici macar nu se sinchiseste sa ti le aduca inapoi, cu atat mai putin sa le repare.....cum sa-i mai dai ceva cu imprumut? Asa ca i-am spus lui tati ca nu are ce instraina din casa...ori altfel are de tras cu mine.....Bineinteles ca ne-am ciondanit si ne-am "intepat" cateva ore....dar i-am spus clar ca nu....si pe cuvantul meu ....prefer sa le distrug eu cu mana mea, decat sa i le dau lui cumnata-miu....care ....desi ma repet este "un specimen din pacate nu pe cale de disparitie" doh.gif
Tati avea problema ca ce-i spune acu' lui fra'su ...i-am spus sa ma bage pe mine la inaintare....eu am mai avut divergente cu cumnata-miu , din cauza "desteptaciunii " sale.....asa ca nu am nici o problema sa-i spun verde in fata ca nu sunt de acord....desi si al meu sot stie ce "poama" e frate-su....si nu vreau sa va povestesc cate "bucurii" ne-a facut in ultimii 2 ani cumnata-miu si a sa nevasta....ca o sa spuneti ca suntem prosti de-a binelea....dar deh.....am zis sa-i ajutam...dar cum s-a mers pe principiul daca ii dai un deget iti ia toata mana....asa s-a intamplat si acum regretam ....eu mai mult ca tati....ca doar i-am spus la vremea respectiva...dar a avut cine sa asculte doh.gif ...a ajuns la vorba mea pana la urma...dar deh" vorba aia.....ce-si face omul cu mana lui , lucru manual se cheama...in fine....
Asa ca sa nu ma mai cert cu tati si evitam orice discutie ...i-am propus lui tati sa mergem la ei sa vedem si noi filmul ( ca oricum ni-l dadeau si noua daca le dadeam dvd-ul ....fain schimb nu:)) )....luam dvd-ul cu noi, noi il manevram si plecam apoi cu el acasa....daca il mai vrea sa vada vreun film.....ii spun simplu ca nu se poate ca am nevoie de el pt dvd-urile lui Iancu. Ce daca avem 2 dvd-uri in casa? Asta nu inseamna ca sunt de imprumut....
Asa ca maine o sa-mi petrec o parte de Valentin cu cumnata-miu si cumnata-mea....E cineva mai tare ca mine? liwlol.gif
Sa vad ce mare minunatie de film e....la tv...ca din cate am inteles cel mai fain e de urmarit la 3D
Asa ca va intreb din nou.....E cineva mai tare ca mine? smile.gif

Ufff....mi-am varsat naduful .... dar sper sa ma iertati....

Va doresc o noapte linistita, lipsita de evenimente.....si maine un Valentin cat mai iubaret

Pupici la strumfi
oana petrina
buna fetele
gata am terminat si noi cu motul. a fost f frumos dar si obositor. Matei a fost cam nervos dar a iesit totul bine pana la urma. a ales de pe tavita cartea, piaptanul si telefonul. a adus tati si un clovn care i-a distrat tare pe copilasi. era cu el si o tanti care i-a desenat pe fata. asa ca ne-am distrat pe cinste
sa va pun pozici








oana petrina
o sa punem si filmulet dar asteptam sa se incarce
geocoto
QUOTE(simina_ana @ Feb 14 2010, 12:42 AM) *
Avatar.....hmmmm....Mi-ai adus aminte Geo de ce am o stare nasoala....maine va trebui sa-l vad si eu....la cumnata-miu.....
nervi.gif

waiiiii ce nervi am....ca doar din cauza filmului asta m-am certat azi cu tati....Cumnata-miu ....care stiti ce dragut este....a sunat azi sa ceara cu imprumut DVD-ul ca sa vada Avatar....Eu i-am facut semne lui tati ca nu, dar el ..."prost si bun la inima cum este" a zis da....am crezut ca arunc cu ceva dupa el. nervi.gif Nu ar fi fost o problema...i-as fi dat dvd-ul....dar cand ii dai omului cu imprumut o saltea, un robot de bucatarie, un toaster si un TV si ti le strica.....ba mai mult, nici macar nu se sinchiseste sa ti le aduca inapoi, cu atat mai putin sa le repare.....cum sa-i mai dai ceva cu imprumut? Asa ca i-am spus lui tati ca nu are ce instraina din casa...ori altfel are de tras cu mine.....Bineinteles ca ne-am ciondanit si ne-am "intepat" cateva ore....dar i-am spus clar ca nu....si pe cuvantul meu ....prefer sa le distrug eu cu mana mea, decat sa i le dau lui cumnata-miu....care ....desi ma repet este "un specimen din pacate nu pe cale de disparitie" doh.gif
Tati avea problema ca ce-i spune acu' lui fra'su ...i-am spus sa ma bage pe mine la inaintare....eu am mai avut divergente cu cumnata-miu , din cauza "desteptaciunii " sale.....asa ca nu am nici o problema sa-i spun verde in fata ca nu sunt de acord....desi si al meu sot stie ce "poama" e frate-su....si nu vreau sa va povestesc cate "bucurii" ne-a facut in ultimii 2 ani cumnata-miu si a sa nevasta....ca o sa spuneti ca suntem prosti de-a binelea....dar deh.....am zis sa-i ajutam...dar cum s-a mers pe principiul daca ii dai un deget iti ia toata mana....asa s-a intamplat si acum regretam ....eu mai mult ca tati....ca doar i-am spus la vremea respectiva...dar a avut cine sa asculte doh.gif ...a ajuns la vorba mea pana la urma...dar deh" vorba aia.....ce-si face omul cu mana lui , lucru manual se cheama...in fine....
Asa ca sa nu ma mai cert cu tati si evitam orice discutie ...i-am propus lui tati sa mergem la ei sa vedem si noi filmul ( ca oricum ni-l dadeau si noua daca le dadeam dvd-ul ....fain schimb nu:)) )....luam dvd-ul cu noi, noi il manevram si plecam apoi cu el acasa....daca il mai vrea sa vada vreun film.....ii spun simplu ca nu se poate ca am nevoie de el pt dvd-urile lui Iancu. Ce daca avem 2 dvd-uri in casa? Asta nu inseamna ca sunt de imprumut....
Asa ca maine o sa-mi petrec o parte de Valentin cu cumnata-miu si cumnata-mea....E cineva mai tare ca mine? liwlol.gif
Sa vad ce mare minunatie de film e....la tv...ca din cate am inteles cel mai fain e de urmarit la 3D
Asa ca va intreb din nou.....E cineva mai tare ca mine? smile.gif

Ufff....mi-am varsat naduful .... dar sper sa ma iertati....

Va doresc o noapte linistita, lipsita de evenimente.....si maine un Valentin cat mai iubaret

Pupici la strumfi


liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif m-ai facut sa rad mai Adriana.Doamne..... tu cu scaun la capat si ce trebe' sa induri.
Intr'adevar e fain filmul dar nu sa-l vezi in primul rand ca mine.Cam toata lumea pleaca de la film ametita din cauza ochelarilor cred.

Lucas nu a fost in toane ieri sa se joace cu copiii, mai mult dupa "fusta mea".Dar am sa-l mai duc acolo ca este fain.Sunt si locuri pentru parinti sa stea la mese si pentru copii sa se joace frumos pe categorii de varsta.

Hai ca am scris mesajul asta in 5 ore cu Lucas care se tavaleste pe jos ca nu-i convine nimic.Bine macar ca a papat bine la pranz, macar din punctul asta de vedere nu-mi mai fac probleme.Tot dintii........

Va pupam si revenim cu forte proaspete,
Geo trandafir.gif
geocoto
QUOTE(oana petrina @ Feb 14 2010, 02:16 PM) *
buna fetele
gata am terminat si noi cu motul. a fost f frumos dar si obositor. Matei a fost cam nervos dar a iesit totul bine pana la urma. a ales de pe tavita cartea, piaptanul si telefonul. a adus tati si un clovn care i-a distrat tare pe copilasi. era cu el si o tanti care i-a desenat pe fata. asa ca ne-am distrat pe cinste
sa va pun pozici






Ce suuuuuuper v-ati distrat.Sa inteleg ca Mateut va fi invatat, cochet si afacerist?Bravo si va pupam cu drag.
Multumim mami de poze ca mare placere mi-au mai facut.

Puuuup trandafir.gif
oana petrina
gata si filmuletele
http://www.youtube.com/watch?v=3DKqk-euGB8
http://www.youtube.com/watch?v=8zKX1bz2XQE
Rose68
La multi ani lui Matei Mohicanul......cred ca merge sa ii mai spunem asa......caci vad ca tare repede ii mai creste perisorul
Vedem ca v-ati distrat frumos si ne pare bine..............l-am zarit pe acolo si pe baietelul botezat de voi si vad ca a crescut mult si el.......mami a lui cred ca s-a uitat mult la Matei al tau cind avea printisorul in burtica , caci vad ca are si el o freza......mama, mama..........
Veniti rar cu poze dar ca de obicei sunt un deliciu..................va pupam.
Rose68
Offffffff, m-am saturat...ieri se topise zapada cam 90% si abia asteptam ca astazi sa mergem afara cu carutul .....dar nenoroc....caci de cind m-am trezit ninge intr-una cu fulgi mari.........in mod normal mi-ar fi placut .....dar in situatia data.............nuuuuuuuuuuuu
claudiaena
QUOTE(simina_ana @ Feb 14 2010, 03:42 AM) *
Avatar.....hmmmm....Mi-ai adus aminte Geo de ce am o stare nasoala....maine va trebui sa-l vad si eu....la cumnata-miu.....
nervi.gif

waiiiii ce nervi am....ca doar din cauza filmului asta m-am certat azi cu tati....Cumnata-miu ....care stiti ce dragut este....a sunat azi sa ceara cu imprumut DVD-ul ca sa vada Avatar....Eu i-am facut semne lui tati ca nu, dar el ..."prost si bun la inima cum este" a zis da....am crezut ca arunc cu ceva dupa el. nervi.gif Nu ar fi fost o problema...i-as fi dat dvd-ul....dar cand ii dai omului cu imprumut o saltea, un robot de bucatarie, un toaster si un TV si ti le strica.....ba mai mult, nici macar nu se sinchiseste sa ti le aduca inapoi, cu atat mai putin sa le repare.....cum sa-i mai dai ceva cu imprumut? Asa ca i-am spus lui tati ca nu are ce instraina din casa...ori altfel are de tras cu mine.....Bineinteles ca ne-am ciondanit si ne-am "intepat" cateva ore....dar i-am spus clar ca nu....si pe cuvantul meu ....prefer sa le distrug eu cu mana mea, decat sa i le dau lui cumnata-miu....care ....desi ma repet este "un specimen din pacate nu pe cale de disparitie" doh.gif
Tati avea problema ca ce-i spune acu' lui fra'su ...i-am spus sa ma bage pe mine la inaintare....eu am mai avut divergente cu cumnata-miu , din cauza "desteptaciunii " sale.....asa ca nu am nici o problema sa-i spun verde in fata ca nu sunt de acord....desi si al meu sot stie ce "poama" e frate-su....si nu vreau sa va povestesc cate "bucurii" ne-a facut in ultimii 2 ani cumnata-miu si a sa nevasta....ca o sa spuneti ca suntem prosti de-a binelea....dar deh.....am zis sa-i ajutam...dar cum s-a mers pe principiul daca ii dai un deget iti ia toata mana....asa s-a intamplat si acum regretam ....eu mai mult ca tati....ca doar i-am spus la vremea respectiva...dar a avut cine sa asculte doh.gif ...a ajuns la vorba mea pana la urma...dar deh" vorba aia.....ce-si face omul cu mana lui , lucru manual se cheama...in fine....
Asa ca sa nu ma mai cert cu tati si evitam orice discutie ...i-am propus lui tati sa mergem la ei sa vedem si noi filmul ( ca oricum ni-l dadeau si noua daca le dadeam dvd-ul ....fain schimb nu:)) )....luam dvd-ul cu noi, noi il manevram si plecam apoi cu el acasa....daca il mai vrea sa vada vreun film.....ii spun simplu ca nu se poate ca am nevoie de el pt dvd-urile lui Iancu. Ce daca avem 2 dvd-uri in casa? Asta nu inseamna ca sunt de imprumut....
Asa ca maine o sa-mi petrec o parte de Valentin cu cumnata-miu si cumnata-mea....E cineva mai tare ca mine? liwlol.gif
Sa vad ce mare minunatie de film e....la tv...ca din cate am inteles cel mai fain e de urmarit la 3D
Asa ca va intreb din nou.....E cineva mai tare ca mine? smile.gif

Ufff....mi-am varsat naduful .... dar sper sa ma iertati....

Va doresc o noapte linistita, lipsita de evenimente.....si maine un Valentin cat mai iubaret

Pupici la strumfi


Subscriu si eu! Totul a inceput bine, tati a primit de la mine o camasa cu maneca scurta, ca sta rau la capitolul asta si apoi am plecat la cumparaturi, unde mi-am luat si eu de ziua indragostitilor ce am vrut si am avut nevoie...Deh, buget de criza si toate bune si frumoase pana am iesit si am platit...., unde in parcare ne-am gasit masina lovita si zgariata....Bineinteles ca ala de la parcare de la supermarket, n-a vazut nimic, camere de luat vederi, lipsa si sotul meu turba si mi-e mi se facuse lehamite de ziua indragostitilor.... Nu am rezolvat nimic si la bugetul de criza care era mai trebuia sa scoatem bani din buzunar si ptr reparatia masinii, ca asa cum spui si tu Simina, e tara plina de prosti....
Asa ca am incercat sa ne calmam si am mers la cumetri unde am mancat si noi fetele am stat la vorba iar barbatii au fost sa spele masina si s-au uitatb la un film.... Una peste alta, nici frumos, darnici urat....
claudiaena
QUOTE(Rose68 @ Feb 15 2010, 11:05 AM) *
Offffffff, m-am saturat...ieri se topise zapada cam 90% si abia asteptam ca astazi sa mergem afara cu carutul .....dar nenoroc....caci de cind m-am trezit ninge intr-una cu fulgi mari.........in mod normal mi-ar fi placut .....dar in situatia data.............nuuuuuuuuuuuu


Si eu am zis ca ies si stau pe afara mai multicel.... Dar slabe sanse, ca iar, ninge cu niste fulgalai mari si desi, de pe la 6 dimineata, si s-a depus un strat sanatos de zapada.....Of, VREAU SA VINA PRIMAVARA.....!!!
Rose68
Mami Claudia pe ce data e nascuta Maria?
geocoto
Si la noi ningeeeeeeeee de 2 zile.Nu s-a pus mare lucru dar....e alb afara.
L-am trimis pe Lucas cu mama cu sania jumatate de ora afara sa se mai recreeze putin ca de la 6 se tot intoarce pe toate partile si sta cu degetelul in gurita de durere.

Of Claudia nasol sa gasesti masina asa.Pe mine ma streseaza sotul mereu sa nu parchez decat daca au cei de langa mine loc sa-si deschida usile larg fara sa o zgarie pe a noastra dar se pare ca la tine oricat de bine ar fi fost parcata tot nu scapa...Ce zi si pentru voi...

Noi nu am sarbatorit ca sincer nu este atat de mediatizat aici si la ce vreme a fost si la noi....am scos copilul putin cu sania pe afara si atat.

Oana super petrecere.Si mi-a placut si de Tzontzonel ca a amuzat frumos copiii.

Pup ca au venit de afara,
Geo oFloare1.gif
petronici
salutare si de la noi...
eu am sarbatorit ziua indragostitilor la servici....ce sa fac,oricum sper ca saptamana asta sa ajungem sa mergem si noi la restaurant intr-o seara,sarbatorim atunci...
Oana,ce scump e Mateiutul nostru....parul cel putin este minunat,ce cretulini frumosi are...pupici dulci
Claudia,imi pare rau pt ce-ati patit....stiu f bine cum e ,si noi am patit-o,am gasit geamul spart si eram si cu copilul dupa noi,nici nu puteam sa ne ducem acasa cu el in masina,era seara destul de rece afara si tot curentul bate in spate unde este scaunelul lui....am avut noroc ca aveam asigurare pt vandalism si nu ne-a costat nimic sa punem altul...
Anku,ce zice Darius,da semne ca-si revine cu mancarea?si a-ti fost la carnaval?cand mai vedem si noi cei mai frumosi ochisori albastri?
am vazut Rose ca vin iarasi ninsorile pe la voi....eu inca mai insist sa-mi trimiteti si pe aici zapada,m-am bucurat numai o zi de ea....
Geo,Simina si eu am vazut avatar,la descarcat sotul de pe net,deci l-am vizionat la calculator...mi-a placut povestea...probabil la cinema in 3D e cu totul altceva....de cand suntem aici o singura data ma "dus" sotul la film,nu prea ii place la cinema...
astazi am fost si i-au luat sangele pt analize,miercuri sunt gata...a plans putin si dupa aia fugeam dupa el pe holurile de la spital...
ieri dupa amiaza am fost la carnaval...ce dea copii costumati care mai de care...sa nu va suparati pe mine ca va bombardez ,dar va pun si ceva poze...
de vineri,cu omul de zapada din curte

de la carnaval





multi pupici dulci bebeilor
Rose68
Pupici lui Adelin.......mi-au placut pozele...probabil ca si el a fost incintat de carnaval
anku
QUOTE(simina_ana @ Feb 14 2010, 12:42 AM) *
Avatar.....hmmmm....Mi-ai adus aminte Geo de ce am o stare nasoala....maine va trebui sa-l vad si eu....la cumnata-miu.....
nervi.gif

waiiiii ce nervi am....ca doar din cauza filmului asta m-am certat azi cu tati....Cumnata-miu ....care stiti ce dragut este....a sunat azi sa ceara cu imprumut DVD-ul ca sa vada Avatar....Eu i-am facut semne lui tati ca nu, dar el ..."prost si bun la inima cum este" a zis da....am crezut ca arunc cu ceva dupa el. nervi.gif Nu ar fi fost o problema...i-as fi dat dvd-ul....dar cand ii dai omului cu imprumut o saltea, un robot de bucatarie, un toaster si un TV si ti le strica.....ba mai mult, nici macar nu se sinchiseste sa ti le aduca inapoi, cu atat mai putin sa le repare.....cum sa-i mai dai ceva cu imprumut? Asa ca i-am spus lui tati ca nu are ce instraina din casa...ori altfel are de tras cu mine.....Bineinteles ca ne-am ciondanit si ne-am "intepat" cateva ore....dar i-am spus clar ca nu....si pe cuvantul meu ....prefer sa le distrug eu cu mana mea, decat sa i le dau lui cumnata-miu....care ....desi ma repet este "un specimen din pacate nu pe cale de disparitie" doh.gif
Tati avea problema ca ce-i spune acu' lui fra'su ...i-am spus sa ma bage pe mine la inaintare....eu am mai avut divergente cu cumnata-miu , din cauza "desteptaciunii " sale.....asa ca nu am nici o problema sa-i spun verde in fata ca nu sunt de acord....desi si al meu sot stie ce "poama" e frate-su....si nu vreau sa va povestesc cate "bucurii" ne-a facut in ultimii 2 ani cumnata-miu si a sa nevasta....ca o sa spuneti ca suntem prosti de-a binelea....dar deh.....am zis sa-i ajutam...dar cum s-a mers pe principiul daca ii dai un deget iti ia toata mana....asa s-a intamplat si acum regretam ....eu mai mult ca tati....ca doar i-am spus la vremea respectiva...dar a avut cine sa asculte doh.gif ...a ajuns la vorba mea pana la urma...dar deh" vorba aia.....ce-si face omul cu mana lui , lucru manual se cheama...in fine....
Asa ca sa nu ma mai cert cu tati si evitam orice discutie ...i-am propus lui tati sa mergem la ei sa vedem si noi filmul ( ca oricum ni-l dadeau si noua daca le dadeam dvd-ul ....fain schimb nu:)) )....luam dvd-ul cu noi, noi il manevram si plecam apoi cu el acasa....daca il mai vrea sa vada vreun film.....ii spun simplu ca nu se poate ca am nevoie de el pt dvd-urile lui Iancu. Ce daca avem 2 dvd-uri in casa? Asta nu inseamna ca sunt de imprumut....
Asa ca maine o sa-mi petrec o parte de Valentin cu cumnata-miu si cumnata-mea....E cineva mai tare ca mine? liwlol.gif
Sa vad ce mare minunatie de film e....la tv...ca din cate am inteles cel mai fain e de urmarit la 3D
Asa ca va intreb din nou.....E cineva mai tare ca mine? smile.gif

Ufff....mi-am varsat naduful .... dar sper sa ma iertati....

Va doresc o noapte linistita, lipsita de evenimente.....si maine un Valentin cat mai iubaret

Pupici la strumfi

ufffffffff...ce nasol...dar e cam.... blush.gif cumnatul asta al tau..
da...asa este...nu ar tb sa dea nimic ce va apartine amandurora...
ce faceti...p unde umblati???
poopici tzuc.gif
anku
QUOTE(petronici @ Feb 15 2010, 02:39 PM) *
salutare si de la noi...
eu am sarbatorit ziua indragostitilor la servici....ce sa fac,oricum sper ca saptamana asta sa ajungem sa mergem si noi la restaurant intr-o seara,sarbatorim atunci...
Oana,ce scump e Mateiutul nostru....parul cel putin este minunat,ce cretulini frumosi are...pupici dulci






multi pupici dulci bebeilor

mai dar se vede ca s-a simtit bine la carnaval...
e frumos tare...
noi ...mancam maxim 2 borcane p zi si 3 mese de laptic...dar e putintel...
mi-a slabit nitel...12700
dar nu-i bai... liwlol.gif
anku
QUOTE(oana petrina @ Feb 14 2010, 02:16 PM) *
buna fetele
gata am terminat si noi cu motul. a fost f frumos dar si obositor. Matei a fost cam nervos dar a iesit totul bine pana la urma. a ales de pe tavita cartea, piaptanul si telefonul. a adus tati si un clovn care i-a distrat tare pe copilasi. era cu el si o tanti care i-a desenat pe fata. asa ca ne-am distrat pe cinste
sa va pun pozici








mai mai ce barbat elegant...
e un dulce tzuc.gif
Rose68
Buna dimineata
Ne-am trezit si noi intr-un zgomot infernal caci se monteaza interfon iar noi locuim la parter exact linga usa de la intrare............am avut o noapte bunisoara dupa alte 4 nopti in care se trezea la 2 si mai adormea la 7. In aceasta noapte a adormit la 10.30, a stat in patut pina la ora 4 si apoi cu mami si tati pina la 8.15.
Afara tot urit e.............asa ca vom sta in zgomote de rotopercutanta caci nu avem unde sa plecam.....pitica acum asculta muzica si s-a mai linistit un picut
claudiaena
Oana, pupam puiutzul dulce, si mai ales, vrem si noi macar un carliontz, ca noi nu avem....
Rose, da, naspa tare, si vremea asta, dar eu aseara, am iesit cu saniutza si cum aveam treaba la bancomat si zapada batatorita, am luat carutzul si am facut o tura si acolo(trecem pe o alee, unde sunt numai magazine si zapada este curatata).....
Petronici si Anku, ce bine ca se mai organizeaza ceva la voi in oras.... la noi liniste si pace si mocirla si zapada... Nu ai unde sa mai iesi, sa faci ceva... Nu se intampla nimic aici la Galati, si banuiesca ca nu gresesc daca spun ca la fel e si la Braila....Parca suntem la tara, intr-un sat izolat....NIMIC>>> Doar plictiseala....
Simina, ce mai faci? Te-ai calmat? Si eu sunt de principiu ca aparatele electronice nu se imprumuta, fie la si rude... Si apoi sa isi cumpere....
Si noi ne-am mai revenit dupa ce aseara am iesit un pic la sanius... Dar deh, al meu s-a calmat cu masina, ca probabil are stresul cat casa la munca....
Geo, vrem si noi un pic de carlionti de la Lucas...Am uitat sa iti spun ca poza cu semineul este mortala... Tre' s-o scoti si s-o faci tablou....si s-o pui pe semineu...
PUPICEI LA TOATA LUMEA...
claudiaena
rOSE, AM UITAT sa iti spun ca Maria e nascuta pe 23 martie 2003, iar Mihai are 85 cm... si cred ca 11,7 kg. Nu l-am mai cantarit de vreo 2 saptamani, dar cand o s-o fac o sa iti spun....
Rose68
QUOTE(claudiaena @ Feb 16 2010, 01:47 PM) *
rOSE, AM UITAT sa iti spun ca Maria e nascuta pe 23 martie 2003, iar Mihai are 85 cm... si cred ca 11,7 kg. Nu l-am mai cantarit de vreo 2 saptamani, dar cand o s-o fac o sa iti spun....

ai vazut mami ca Mihaitza e si el inaltut?...........nu l-ai mai masurat tu demult...........generatia asta oricum ne depaseste ca inaltime: eu am primit de la medic standardul dat de ministerul Sanatatii..............acolo aproxima ca o fetita nascuta cu 50 cm va avea la un an 70 si la un an 80 cm...........e depasit...............fetita mea e de inaltime medie .....dar dupa standard deja are inaltimea copilului de 2 ani pentru ca s-a nascut cu 47 cm , la 1 an avea 72 cm, iar la un 1 an si 2 luni are 79-80 cm.

Eram curioasa ce zodie e fetita ta...........fiind Berbec mami , ai o fetita tare ambitioasa.
geocoto
QUOTE(claudiaena @ Feb 16 2010, 10:47 AM) *
rOSE, AM UITAT sa iti spun ca Maria e nascuta pe 23 martie 2003, iar Mihai are 85 cm... si cred ca 11,7 kg. Nu l-am mai cantarit de vreo 2 saptamani, dar cand o s-o fac o sa iti spun....


nanner.gif bouncy.gif guitar.gif nanner.gif bouncy.gif guitar.gif nanner.gif bouncy.gif guitar.gif yupppppiiiiii berbecutza de-a mea.Stiam eu de ce-mi place.Trebuie sa o inveti treptat atunci cum sa fie cat mai putin incapatanata anima1.gif si altfel va fi un copil fffff bun.

Lucas a avut ieri un episod de diaree in cateva randuri.Are iesit in partea stg in acelasi timp incisivul lateral si maseluta.Si acum ii ies si in dreapta.Iar caninii sunt umflati ca totul..
Azi s-a sedat singurel.Mi-a adus tubul cu gel pt dinti si pentru ca nu i-am dat s-a servit singurel dar dupa asta a dormit o ora jumatate si eu pe langa el.Cand m-a trezit eram undeva departe in Alpi pe schiuri wacko.gif
A si papat binisor la pranz, acum a iesit cu buni pe afara si eu sa-mi vad de treburi.

O zi bune va doresc,
Geo oFloare1.gif
claudiaena
QUOTE(geocoto @ Feb 16 2010, 05:17 PM) *
nanner.gif bouncy.gif guitar.gif nanner.gif bouncy.gif guitar.gif nanner.gif bouncy.gif guitar.gif yupppppiiiiii berbecutza de-a mea.Stiam eu de ce-mi place.Trebuie sa o inveti treptat atunci cum sa fie cat mai putin incapatanata anima1.gif si altfel va fi un copil fffff bun.

Lucas a avut ieri un episod de diaree in cateva randuri.Are iesit in partea stg in acelasi timp incisivul lateral si maseluta.Si acum ii ies si in dreapta.Iar caninii sunt umflati ca totul..
Azi s-a sedat singurel.Mi-a adus tubul cu gel pt dinti si pentru ca nu i-am dat s-a servit singurel dar dupa asta a dormit o ora jumatate si eu pe langa el.Cand m-a trezit eram undeva departe in Alpi pe schiuri wacko.gif
A si papat binisor la pranz, acum a iesit cu buni pe afara si eu sa-mi vad de treburi.

O zi bune va doresc,
Geo oFloare1.gif


Mersi... Da e ambitioasa si incapatanata tareee de tot....Tre' sa am muuulta rabdare si eu la capitolul asta nu stau f. bine....Oricum, cam stiu cum sta treaba numai ca nu intotdeauna aplic metoda cea mai potrivita. Ca de ex. ca s-o invat sa mearga cu rolele a trebuit sa o incurajez permanent, desi ea bodoganea ca nu o sa poata merge niciodata, si sa ma abtin sa nu urlu la ea sa s-o articulez, ca ea a vrut role si apoi daca a vazut ca e cam greu de mers cu ele, gata nu mai voia....
Da suntem numai cornute in casa, adica 3 capricorni si o berbecutza... Ne impungem numai, dar bine ca nu muscam sau intepam.... yes.gif
gata, pupicei
Rose68
Buna dimineata!
Va dau eu cafeluta in aceasta dimineata........eu nu vreau sa beau.........incerc sa mai scap de surprlus........

Ieri am avut o zi mai bunisoara , a papat de 4 ori cite 150 grame si variat: fructe, supa, iaurt si iar supa iar dimineata vreo 100 si ceva de laptic. Mult mai bine decit in ultimile 2 saptamini( cam 200 grame in 24 de ore).........si noaptea a fost binisor......2 treziri de un sfert de ora si muuuuuuuuulta foaiala si agitatie

Va doresc o zi frumoasa.
petronici
noi nu avem vesti tocmai bunicele ...i-am luat rezultatele de la analize si nu au iesit bune deloc....anemic cat poate duce si lipsa de fier...valorile normale sunt intre 20 si 300 si el are 5,deci mult sub valoare minima(la fier )....si din ce am mai inteles eu si volumul globulelor rosii este mic,de unde multe alte valori gresite...mi-a dat sa-i dau fier,cate 10 pic pe zi timp de 40 de zile si dupa sa repetam analizele + pikovit....
acum sper sa-ri revina cu mancatul cat de cat,daca incep din nou cu vitaminele,ca e jale mare,tot scuipa si imi da peste mana sa nu-i mai dau,iar daca il fortez plange....nici nu mai stiu ce sa-i mai fac si sa-i mai dau,parca nimic nu-i place...
pupici la bebei tzuc.gif si vou cate o trandafir.gif
Rose68
pupam pe ADELIN si ne pare rau pentru ceea ce ne-ai scris.
Si noua ne-a zis dr sa ii repetam analizele caci A a mai avut anemie la 7 luni..........iar acum iar nu maninca..........cu tot cu Pikovit si Septilin

iar cu medicamentele si la noi e circ
aseara cind a simtit Septilinul pe limba nu s-a lasat pina nu a vomitat si Septilinul si ce papase cu 1 ora inainte.
anku
QUOTE(petronici @ Feb 17 2010, 02:39 PM) *
noi nu avem vesti tocmai bunicele ...i-am luat rezultatele de la analize si nu au iesit bune deloc....anemic cat poate duce si lipsa de fier...valorile normale sunt intre 20 si 300 si el are 5,deci mult sub valoare minima(la fier )....si din ce am mai inteles eu si volumul globulelor rosii este mic,de unde multe alte valori gresite...mi-a dat sa-i dau fier,cate 10 pic pe zi timp de 40 de zile si dupa sa repetam analizele + pikovit....
acum sper sa-ri revina cu mancatul cat de cat,daca incep din nou cu vitaminele,ca e jale mare,tot scuipa si imi da peste mana sa nu-i mai dau,iar daca il fortez plange....nici nu mai stiu ce sa-i mai fac si sa-i mai dau,parca nimic nu-i place...
pupici la bebei tzuc.gif si vou cate o trandafir.gif

oooooooooooo...
ne pare rau sa auzim asta...
dar chiar asa rau papa???
bine ca ai zis...vineri ne ducem la vaccin si il rog si eu p dr sa vedem anlizele...
ac nici Darius nu mai papa asa bine...cel putin azi m-a scos din tipar...
abia a areusit un borcan sa manance...
sa vad acum poate il pacalesc cu un iaurt natur...
va poopam...si sa auzim de bine tzuc.gif
geocoto
Buna mamici,

vad slaba activitate, se pare ca dintisorii astia sunt ceva.In afara de maraiala vad ca inca mai reusim sa-l pacalim pe Lucas sa pape binisor.
Azi a baut 5ml de mir dintr-o sticluta care a sterpelit-o din dulap.Asa ca a facut kk ceva mai multicel asta dupa ce abea il dresesem de diaree cu o zi in urma....Dar la papat chiar ne-am mirat acum pe seara la 6.30 cand a mancat asa frumos cu noi la masa fara comentarii.Ce-i drept avea o trusa cu surubelnite si surubele in mana si era ffff atras.

Petronici imi pare tare rau sa aud de Adelin ca sta asa de rau cu mancatul.De dintisori ce ne mai spui i-au mai dat ceva?Filmeaza-l te rog o data cand incerci sa-i dai de papa.Poate venim cu vreo idee sa te ajutam.Lucas de exemplu mananca ff prost daca nu este la el in scaunel si cu ceva interesant in mana daca este posibil.La inceput iti cere el apoi isi pierde interesul daca nu-l atragi cu ceva.

Of Rose si la voi problemute?Fina mea la fel vomita fff usor daca simte ceva in gurita si nu-i place.Dar ea este muuuult peste media varstei ei.Pupicei Andreutei.Nu ti-am raspuns la cafea ca incerc sa nu ma apuc dar in curand cred ca si eu ca sunt leguma toata ziua si Lucas are energie cat 10.

Pup si multa sanatate la toata lumea,
Geo
oana petrina
offff ce rau imi pare sa aud ca Adelin are problemute.speram ca se rezolva repede. pupici multi si tie multa rabdarica.
Anku pune si tu un filmulet sau o pozica cu puiul tau ca ne este dor sa-l vedem
va pup fetelor
oana petrina
va mai punem niste filmulete
http://www.youtube.com/watch?v=LvvSKOpR2To
http://www.youtube.com/watch?v=Dtk4t9_UJlc
http://www.youtube.com/watch?v=BRnImbu-gAs
sper ca nu va plictisim.
Rose68
QUOTE(oana petrina @ Feb 19 2010, 12:34 AM) *

\
nu ne plictisiti, chiar ne face placere. Mai ales ca voi intrati destul de rar...........Mohicanul e tare simpatic....si dupa cum vedem si tare activ.
Rose68
unde ati fugit toate?
Oricum noi va dorim un weekend frumos si linistit. Pupicei
anku


ce faceti voi mamici si bebeici???
noi ieri am fost la vaccin...a 4 doza de infrarix si synflorix...
dar mai avem inca o tura luna viitoare....
am facut si ptr meningita....
vad ca nu a facut nici o problema nici febra azi noapte...
l-am intrebat p dr ca ce sa fac...ca nu prea mai manca ca inainte...
si a zis dr ca la etapa asta este normal dar e bine ca papa lapte si 1-2 borcane sau mancare facuta de mine ...
a facut si anlizele...stam bine...nu e nici o probl...
a luat o cutie de lapte si mi-a arata ca nu are cum sa aiba anemie atata timp cat bea lapte ptr ca acolo se afla absolut tot
oricum...cand il vad cum scuipa tot mi se face rau... unsure.gif
pana acum cred ca am aruncat 200 euro numai de cat a scuipat din borcane...in 3 luni
eehhhhh...si dc ma apuc sa fac eu de papa ptr el cam tot acolo ma duce...
asa ca....pffffff...

cam slabuta activitate!!!
simina ce este cu voi???
acum incarc poze si le pun..
lucas...bun mirul ???va poopam smile.gif tzuc.gif
rose ce mai face printesuca ta???
claudioa va pooppam si p voi
o cafeluta va rog...
anku
QUOTE(oana petrina @ Feb 18 2010, 09:34 PM) *

deci....
in primul rand ce sprancene are!!! wink.gif lungi si bogate...
ce jucaus este
cand i vad mainile si corpul zici ca e Darius numai ca al nu are creti ...
sau avea dar f putini la chica...
si mai au si pijama la fel biggrin.gif
ai vazut ca e nervos???exact asa face si al meu bnumai ca al meu da cu piciorul... sad.gif
dar cu dansul!!!!danseaza si al meu mai mult din fund si se lasa jos...
dar cand l.am vazut p Mateiut cum deanseaza!!!!am ramas paf...
deci asta este coordonare motrica de copil de 4-5 ani ohmy.gif yes.gif
si in al doilea rand vrem si noi asa o camera mare si luminoasa
cred ca are p putin 25 m patrati...
cred ca Mateiut va fi sportiv...
draga Oana sa fie sanatos....ca frumos estev si destept...
imi scuzi greselile ...dar cred ca te descurci tu sa intelegi ce am scris
nu am chef sa corectez acum...
am incarcat si pozite...si noi...asa acum ne-ai rugat
va poopam tzuc.gif
frumos si dulce....
anku
din colectia reparatii

ca orice reparator sunt si eu murdar...
s-a tavalit prin tot garajul

anku

afara

parcul nostru
anku

uite ce facem noi in vana
cand i vad p aivostrii ca stau in vanuta lor
si al meu....
ex de echilibristica







si la sf bem o bere

iar mamicilor un buchet de flori
petronici
QUOTE(anku @ Feb 17 2010, 10:12 PM) *
oooooooooooo...
ne pare rau sa auzim asta...
dar chiar asa rau papa???
bine ca ai zis...vineri ne ducem la vaccin si il rog si eu p dr sa vedem anlizele...
ac nici Darius nu mai papa asa bine...cel putin azi m-a scos din tipar...
abia a areusit un borcan sa manance...
sa vad acum poate il pacalesc cu un iaurt natur...
va poopam...si sa auzim de bine tzuc.gif

niciodata nu strica sa-i mai faci niste analize,macar asa sa vezi care-i situatia....pe mine ma pus pe ganduri mai mult cearcanele si nemancatul si de aceea am apelat la analize...
pupici si multa pofta de mancare lui Darius
petronici
QUOTE(anku @ Feb 20 2010, 12:32 PM) *

afara

parcul nostru



QUOTE(anku @ Feb 20 2010, 12:39 PM) *

uite ce facem noi in vana
cand i vad p aivostrii ca stau in vanuta lor
si al meu....
ex de echilibristica


si la sf bem o bere

iar mamicilor un buchet de flori

ce harnicut este Darius....il ajuta pe tati la reparat prin casa....si super misto parcul vostru,mai ales cu zapada....iar la baita,ce sa mai zic,sexy tot....si Adelin incearca sa se ridice in picioare dar nu-l las,ca mie frica ca poate sa alunece ....
asteptam de mult pozici cu el si ca de fiecare data ne incanta privirile,mai ales cu ochisori lui fermecatori....multi pupicei dulci
anku
de la 9 luni mi se ridica in vana
la 6 luni l-am bagat in vana
ca ma toaca marunt marunt
dc nu-l las plange si se arunca prin vana
nu stiu cum sa explic ca este de neimaginat ce face...
baia ...ne place la baie dar facem ex de echilibristica
mai rau este cand il sapunesc ...
ca imi aluneca mana si nu-l pot tine
si el se muta de p un lateral p altul... ohmy.gif
stropeste domnule tot
scoate apa din vana si mi-o arunca p jos...
si-adat seama ca dc tine mana intinsa spre gresie el fiind in vana
curge apa p jos...si asta este un spectacol
asa ac faem baie cu mana p mop...
iar eu obligatoriu dezbracata...ca altfel ma uda din cap pana in picioare
sa vezi cand imi ia dusul.... doh.gif
apoi alta disractie cu scosul din vana
vrea sa se arunce de p masuta de schimbat
apoi io dau drumul facem maraton prin casa
mai nou nu mai sta nici la uscat urechile
cam toata operatiunea baie dureaza cam o ora jumate
dupa o ora jumate sunt franta... sad.gif

deci fericitelor!!!!!!!!!!!!!!!!!
bine ac nu se ridica in vana!!!
si ca poti discuta cu el cand i zici sa nu se ridice...

multumim ptr complimente
asemenea si voi...

tzuc.gif
nu esti la job???
petronici
/*
QUOTE(oana petrina @ Feb 18 2010, 11:34 PM) *

cum sa ne plictisim....imi foarte mult sa-l privesc pe Matei in actiune....
aha,deci nu numai al meu cand nu-i convine ceva se pune pe un plans de ala de incapatanare,cred ca toti sunt la fel...

au schimbat astia pe aici pe forum,inainte intram de la ultima postare si citeam ce mai era scris dupa mine,acum e altfel,tre sa deschid mai multe pagini...oricum vroiam sa va zic ca mai nou a facut si rinofaringita,tuseste si se aude din gat...aseara sa trezit urland pe la 11 si a tinut-o pana pe la 1,niciodata nu mi-a mai facut asa,nu stiam ce sa-i mai fac...i-am dat niste nurofen si sa calmat,cred ca-l durea gatul...de dimineata am inceput cu aerosolul si siropel pt raceala(ii curg si mucii)....in rest ,acum de cand il doare gatul nici macar lapte nu mai vrea....sper sa n-o tina mult asa...
si pt intrebarea ta Anku,(nu stiu cum sa-i dau quote la mai multe),diseara lucrez si maine,sapt asta am lucrat miercuri,joi si vineri,astazi pana diseara sunt libera...
pupicei tuturor bebeilor
anku
si eu am obs ca nu merge quote unsure.gif
Rose68
Am revazut cu placere ochisorii albastri

Probabil ca toti deja dormiti
Noi azi am umblat creanga din magazin in magazin caci vrem sa cumparam un covor...........Andreea a fost super cuminte si a a avut 4 mese solide ceea ce ma incinta enorm....cred ca abia acum la aproape o luna de administrare Septilinul isi face efectul....... noaptea plinge prin somn, semn ca premolarii vor sa iasa.
Andreea azi a facut maraton prin magazine , nu a vrut cu nici un chip in brate ci numai pe jos. Cred ca a fost prima data cind m-am bucurat ca sunt mica la inaltime. Am tinut-o de o minuta dar cind a obosit am mai tinut-o si de ambele minute. Am fost plecati de la 12 la 20.30. A papat o portie de cereale , a facut baita si s-a foit pina acum 10 minute deci pina la 23 fara un sfert. Ma asteptam ca dupa asa o zi sa adorma pe la 21 si ceva.

Ia zi tu Ankule berea era cu alcool?
Glumeam dar sa stii ca Andreea chiar bea bere cu mare placere uneori si HOLSTEN dar fara alcool. Iar astazi si-a bagat nasul in cescuta mea cu cafea dar cafea fara cofeina si a incintat-o si cafeaua.
Rose68
Buna dimineata!
O zi frumoasa va doresc!
Noi am avut o noapte linistita.......cu multe foiri si o singura trezire la 5 cind a papat 120 ml lapte si gata iar somnic pina la 9.30.
anku


mai mai ce matinale suntewti!!!
am dormit cu 2 treziri...
binisor!!!
ce ninge la noi1!! bananab.gif
rose...tot Holsten parca era...cum ne-am potrivt???
era goala sticla...
continutul il bause betiva de mami... liwlol.gif
pai vrea si fata ta sa stea cu tine la cafeluta!!! wub.gif
sa vezi cum bei tu cafeluta cu ea!!!!
hi hi yes.gif
anku
hmmmmmmmm... unsure.gif
stie cineva ceva de simina ana???
am sunat acum dar nu raspunde nimeni unsure.gif
s-o fi intamplat ceva????
Rose68
QUOTE(anku @ Feb 21 2010, 02:56 PM) *
hmmmmmmmm... unsure.gif
stie cineva ceva de simina ana???
am sunat acum dar nu raspunde nimeni unsure.gif
s-o fi intamplat ceva????

eu sunt aia desteapta.....eu stiu de Simina Ana

stai linistita Ankule. Am vorbit eu vineri cu ea si mi-a zis ca e plecata de vineri pina luni la Bucuresti. Asa ca atunci cind va veni va da sigur un semn de viata. Desi ar fi trebuit sa raspunda la telefon dar poate era pe drum sau undeva in zona fara acoperire.
petronici
salutare fetele...
am muncit astazi doar dimineata,dar nu putem iesi nicaieri,aici ploua si in plus am amandoi barbatii raciti..atat Adelin cat si tacsu sunt cobza,mucii si tuse....
Rose,imi pare tare bine ca ati iesit la plimbare si Andrusca a vrut numai pe jos....eu momentam am intrerupt septilinul,il reiau dupa ce termin cu vitaminele....
apropo,va place cum au schimbat aici pe forum,parca era mult mai comod inainte de citit...sper sa revina la cum era...
va salut si va pupacesc copilasi tzuc.gif ,ma duc si eu sa ma intind in pat langa bolnaviori mei...
oana petrina
buna fetele
Anku poza cu Darius la ferestra e superba. are niste ochi copilasul tau de te baga-n boala smile.gif ce zambet smecheresc are...voi ati observat ca aproape toti puii de dec au strungareata? inclusiv al meu . da danseaza super si nici nu prea avea chef atunci. o sa-l prind intr-o zi buna ca sa-l vezi ce scheme are in program. camera lu Matei este livingul smile.gif mi-am transformat livingul in camera copilului.iar musafirii ii tin in bucatarie liwlol.gif . azi avea niste nervi in fund asa de dimineata si arunca tot ca m-am suparat si i-am luat toate jucariile din camera. i-am lasat doar niste cuburi , in rest nimikkkkkkkk. si de azi inainte nu mai vede atatea jucarii gramada ca se plictiseste imediat si le arunca.si prea a inceput sa faca istericale. azi l-am certat si nu l-am mai bagat in seama prea mult. si ce se mai tinea dupa noi si bodoganea. e f alintat si obraznic. sper sa reusesc sa fiu putin mai ferma ca daca-mi zambeste sau se gudura pe langa mine....ma topesc.
Rose ne bucuram ca e mai liniste noaptea la voi si ca papati mai bine. cand se face mai cald poate ne intalnim si noi ca e cazul. o chemam si pe Claudia cu puii ei.
oana petrina
Petronici sper sa se faca bine barbateii tai. da si mie imi placea cum era inainte pe forum. acum nu mai gasesti nimik. tre sa cauti o gramada.
a si smechereii au inceput cu bericica si cafeluta. bravo. inseamna ca trebuie sa o invitam pe Andreuta la un bar wink.gif apropo va rog mai pune-ti si voi o reteta cu desert ,cu mancarici.
va pup
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.