Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
anku

ce faceti voi???
noi...acum nu ne mai curg mucisorii..s-au potolit...inca nu este nasucul curat...dar macar nu este infundat si nu mia curg
ieri mi-a si varsat masa de amiaza
la donat de sange ieri l-am luat cu noi si mi-a baut aproape1000 ml ceai...si iar mi-a varsat putintel...dar bine ac a abut...ca asa se scapa el de toate...prin lichide multe!!!si se vede deja rez...azi....
asa ac azi dim desi mucusorii se potolisera...am zis sa vad ce-i cu varsaturile ca el nici cand era bebe mic nu varsa....cred ca este a doau oara cand imi varsa...mi-a mai varsat in martie....dar din cauza a ca amancat prea mult si mi-a baut si 400 ml lapte...
si am fost...si mi-a zis ca are gripa la stomacel....desi inca nu are diaree...ptr ca nu are...face odata p zi....iar ca mucisorii sunt intra-devar de la soare....si ca nu este nimic grav...mi-a dat picaturi...si nu le-am folosit inca...ca vad ca este din ce in ce mai bine....dar...cu gripa asat la stomacelk facem regim acum...in caz de prevenire desi scunul este acelasi...dar dc zice dr inseamna ca asa este...mai ales ca si sotul a avut probl sambata..si eu am pus-o p seama insolatiei!!! doh.gif
este marait...poate are dureri de burtica...nu stiu ca nu-mi spune nimic dc il intreb de dureri....
ieri a foat afara practic de 14...la 21.30...si de cand aintrat in casa a plans una-ntr-un pana a adormit cu tati..p la 22.30...hmmmmm
sa fiu optimista...ca nu e chiar asa grav..... smile.gif bine ac macar stiu despre ce este vb.... biggrin.gif
anku
azerbaijan
Elvetia

superbe nu????

Geo...esti silver member!!!! hug.gif

noi...mai profitam putin de vreme si iesim afara...ca se pare ca de vineri se strica vremea putin....macar gradele nu mai scad
ne citim mai tarziu.... hug.gif
oana petrina
buna dragele mele
am reusit si noi sa ajungem acasa. marti dimineata pe la 10.30 Matei a fost operat de vegetatii adenoide (polipi). ce pot sa va spun....... am crezut ca mor cand l-am lasat in sala de operatii........ apoi cand l-am revazut si era conectat la aparate si cu mascuta pe fata ...si branula in manuta........... a fost greu cand s-a trezit ptr ca nu vroia sa accepte branula si cam o ora m-am luptat cu el ca sa o tina. mi-a plans aproape toata ziua... a urlat mai bine zis ptr ca nu suporta sa aiba acel ac in manuta dar nici nu se putea scoate ptr ca trebuiau sa-i dea medicamente intravenos. in fine dupa ultima doza de antibiotic si ce i-au mai dat a scapat si de branula si apoi copilul si-a revenit brusc. a inceput sa se joace sa pape putin si pe la 21.30 a adormit si pana la 6 dim nu s-a mai trezit. l-am ascultat toata noapta sa vad daca respira ptr ca era prima data ,dupa multe luni, in care nu mai sforaia si nu se mai sufoca, dormind chiar si cu gurita inchisa. cum s-a trezit a inceput papu papu (ii era foame). a papat f bine si s-a zbenguit toata ziua de parca ziua de ieri nu existase. despre clinica si dr ce pot sa va spun........ TOTUL A FOST LA SUPERLATIV............ clinica ca in filme ,conditii de hotel de 4 stele ........iar personalul medical de nota 10 + . eu de atatia ani merg pe la clinici particulare in bucuresti dar ce am gasit in Iasi sincer m-a lasat interzisa. de la intrarea in clinica si pana la plecare nu am avut ce reprosa cuiva. dr si anestezistul si chirurgul au vrb cu mine inainte de operatie si mi-au axplicat totul apoi dupa operatie la fel, niste oameni deosebiti DR RUSU si DR anestezist PAIU care au avut o grija deosebita fata de pui dar si fata de parinti care stateau cu sufletul la gura. asistentele si infirmierele au fost tot timpul pe langa noi si nu mai stiau ce sa faca ca sa fie totul bine. cu toata supararea mea vreau sa va spun ca nu credeam ca vom avea parte de un asemenea tratament in romania. ca sa nu va mai spun ca a venit dr si ne-a scris o reteta ptr sapt asta si la plecare asistenta a venit cu medicamentele respective si ni l-e oferit fara nici-un cost suplimentar smile.gif stiu ca v-am ametit de cat am scris dar pur si simplu nu mi-am imaginat ca exista o astfel de clinica si mai ales astfel de cadre medicale care sa aiba sentimente si sa le pese de pacienti. mentionez ca nu au primit de la noi nici macar 1 leu ci totul s-a platit la receptie printr-un contract. acum bebe e acasa cu bunicii ca nu are voie 3 zile afara si vre-o sapt in colectivitate. dar sincer nu da nici-un semn ca ar fi fost operat. cam atat despre excursia noastra smile.gif acum trebuie sa-mi revin eu psihic smile.gif ca tare greu afost sa-l vad asa.
va pupam si sa aveti grija de puisori
anku
Wow!!!Oana...deci ati facut opertatia...si ce bine ca s-a terminat cu bine....a raspuns bine la tot
bine ac ati gasit o astfel de clinica...minunat...dc au vb asa inainte de operatie cu voi despre anestezie si tot...este chiar exact ca aici....minunat...iti da un sentiment de siguranta parca!!!stii macar ca nu te duci p mana unuia care chiar nu are chef si poate nici nu stie mare lucru...
va poopam cu drag...si ne bucuram ca totul a fost bine...si speram ca probl sa fi disparut...deja respira mai usor???
poop...mai treceti p la noi.... tzuc.gif
geocoto
Draga Oana ce pot sa spun ca ti=am citit postarea cu pielea zbarlita si lacrimi in ochi.De la branula in jos am citit dar nu stiu daca am fost atenta.M=a impresionat fara sa vad.Am avut acelasi sentiment cand am vazut=o pe Andreeuta cu branula in cap.
Nu pot decat sa va urez multa sanatate si ma bucur teribil ca este zburdalnic si poate se odihneste si mai bine acum.

Va imbratisez cu mult drag. hug.gif hug.gif
geocoto
QUOTE(anku @ May 11 2011, 11:31 AM) *
azerbaijan
Elvetia

superbe nu????

Geo...esti silver member!!!! hug.gif


noi...mai profitam putin de vreme si iesim afara...ca se pare ca de vineri se strica vremea putin....macar gradele nu mai scad
ne citim mai tarziu.... hug.gif


Nu stiu ce inseamna...?Adica am stat prea mult pe site? doh.gif
Pup si multumesc frumos pentru toti "cunoscutii" tai.

Lucas a papat kiwi dupa lapte aseara si toata noaptea ura, ura...
Si Lucas imi vomita dar cand plange, inghite nu stiu cum si isi face sila si da afara.Este in perioada crizelor.Am fost cu el azi la grupul de copii si a lovit=o intr=una pe educatoare wife.gif de=mi venea sa=l zbor in masina si acasa...
simina_ana
Oana...ma bucut tare mult sa aud ca Matei a dat dovada de muult curaj...mai mutl decat mami....si a trecut cu bien petse toate cele inatamplate.....Sa dea DD sa fie bine si sa nu mai raceasca atat de des...

Eu nu stiu ce am avut azi....de fapt cam stiu....dar am vomitat toata ziua....inca am frisoane si tremura carnea pe mine...abia am reusit sa ajung la cursul pentru bebelusi la care m-am inscris cu Yoyo.....si acolo stateam cu frica in gat sa nu ma apuce.....Acum mi-e mai bine...am reusit de am mancat o felie de paine prajita.....si cred ca ma arunc in pat....

Geo...Anku....sa-mi spuneti care din voi mai poate vota sa-i dau lista toata ....ca nu cred ca sunt in stare sa stau la calc.....e si Serban f agitat....
anku
au mai votat 20 cunoscuti...in total 40
dar mai ma inca vreo 20....p care i invit pana la 23 la mine....
poti sa-mi mai dai vreo 10-15...dc vrei...ca mai mult5 nu stiu dc gat....

ce curs mami drag???
bv voua...

astzi chiar am avut chef de plimbareala...desi a mai si plouat....
am fost si la un magazin de papuci...am tot luat ,am tot luat...ca cica era 20% reducere...si pana la urma i-am transportat innapoi...in urmataorele 3 ore...luasem marimea 26 ptr Darius..si erau mari...cum deviaza marimile....
fetelor...acum sunt sigura...Darius loveste fetele peste fund...si jur ca nu stiu de unde stie...ca noi nu facem asa...dar facea bunicul lui asa!!!! ohmy.gif sa existe vreo leg...fetitele este clar ca-i plac...dar chiar asa...la 2 ani jumate cu mana peste fund...si parca vad ca ramane si el singur pana la 50 ani... liwlol.gif
inca nu a avut diaree...deci de maine mancam normal....mucisorii au disprut...sticluta de picaturi inca nu am inceput-o ca nu a fost cazul....asa ca...doamne multumim ca am scapat ieftin!!!

Geo...silver membru...apari cu alta culoare...verde wub.gif ...si ai multe postari....
anku
au mai votat 20 cunoscuti...in total 40
dar mai ma inca vreo 20....p care i invit pana la 23 la mine....
poti sa-mi mai dai vreo 10-15...dc vrei...ca mai mult5 nu stiu dc gat....

ce curs mami drag???
bv voua...

astzi chiar am avut chef de plimbareala...desi a mai si plouat....
am fost si la un magazin de papuci...am tot luat ,am tot luat...ca cica era 20% reducere...si pana la urma i-am transportat innapoi...in urmataorele 3 ore...luasem marimea 26 ptr Darius..si erau mari...cum deviaza marimile....
fetelor...acum sunt sigura...Darius loveste fetele peste fund...si jur ca nu stiu de unde stie...ca noi nu facem asa...dar facea bunicul lui asa!!!! ohmy.gif sa existe vreo leg...fetitele este clar ca-i plac...dar chiar asa...la 2 ani jumate cu mana peste fund...si parca vad ca ramane si el singur pana la 50 ani... liwlol.gif
inca nu a avut diaree...deci de maine mancam normal....mucisorii au disprut...sticluta de picaturi inca nu am inceput-o ca nu a fost cazul....asa ca...doamne multumim ca am scapat ieftin!!!

Geo...silver membru...apari cu alta culoare...verde wub.gif ...si ai multe postari....
Rose68
astazi am plecat noi fetele in parc ....ca sa il lasam pe tati sa se odihneasca pentru ca in seara asta pleca finii in Malta

dupa aproape 5 ore a venit tati dupa noi....


si am luat si motul lui finul mic
Nu am poze chiar de la motz caci a facut pozele taticul lui, dar tot va pup o pozica cu el. E bine dezvoltat.....are 1 an si 5 luni papa aproape orice.....a papat cu noi la masa....nu ca Andreea cea mofturoasa.....are 14 kg si 90 cm....pe langa pitica mea de 11,5 kg si 86 cm.......iar ochisorii sunt tot albastri.....mi-a fost mila de bucle.....
anku
QUOTE(Rose68 @ May 14 2011, 05:14 PM) *
astazi am plecat noi fetele in parc ....ca sa il lasam pe tati sa se odihneasca pentru ca in seara asta pleca finii in Malta

dupa aproape 5 ore a venit tati dupa noi....


si am luat si motul lui finul mic
Nu am poze chiar de la motz caci a facut pozele taticul lui, dar tot va pup o pozica cu el. E bine dezvoltat.....are 1 an si 5 luni papa aproape orice.....a papat cu noi la masa....nu ca Andreea cea mofturoasa.....are 14 kg si 90 cm....pe langa pitica mea de 11,5 kg si 86 cm.......iar ochisorii sunt tot albastri.....mi-a fost mila de bucle.....

2 fete cucuiete...le poopam
drum -bun sotului!!!
speram ca ati petrecut momente frumoase impreuna!!!
o bijuterie cu bucle finutul asta al tau...cred si eu ca ti-a fost mila de buclele lui.... wub.gif
printesuca creste frumoasa si cocheta...
va poopam cu drag... tzuc.gif
ce mai lucrati voi la gradi???? hug.gif
simina_ana
Neata....
EU sunt matinala azi....dupa 3 zile in care am bolit de nu am stiut cum ma cheama....Nu stiu daca a mai patit asta cineva, dar in ultime zile am vomitat, de ziceai ca sunt la inceputul sarcinii....iar starea de greata nici azi nu m-a parasit....dar macar nu m-am "trezit" in baie....Si cum azi cica mi-e mai bine am profitat de am facut o baita relaxanta de dimineata, ramane acum sa ma usuc pe par si sa-i pregatesc pe baietii mei ca la 11 mergem la o petrecere a unei prietene de a lui Iancu....si nu as fi vrut sa lipseasca....
Sper sa reusesc sa fac si poze azi , sa va arat ce burtoi mare am....abia ma mai misc....mai ales ca am inceput sa tin apa...ieri am fost sa-mi iau pantaloni ca se impunea.....credeti ca am gasit ceva normal?....Fac astia niste modele....si-i trasnise la vanzatoare sa-mi vanda unii albi cu sclipici....ALBI CU SCLIPICI !!!! ohmy.gif doh.gif ...de zici ca sunt manechina lui paste si vreau sa ies in evidenta....pai mie asta imi trebuie acum? Mai bien ma imbrac in papagal...decat sa-mi pun asa ceva pe mine, acum cand sunt pe cale de a deveni balena.......cica pantaloni de zi cu zi...
O duminica placuta va doresc!!!
simina_ana
QUOTE(Rose68 @ May 14 2011, 06:14 PM) *
astazi am plecat noi fetele in parc ....ca sa il lasam pe tati sa se odihneasca pentru ca in seara asta pleca finii in Malta

dupa aproape 5 ore a venit tati dupa noi....


si am luat si motul lui finul mic
Nu am poze chiar de la motz caci a facut pozele taticul lui, dar tot va pup o pozica cu el. E bine dezvoltat.....are 1 an si 5 luni papa aproape orice.....a papat cu noi la masa....nu ca Andreea cea mofturoasa.....are 14 kg si 90 cm....pe langa pitica mea de 11,5 kg si 86 cm.......iar ochisorii sunt tot albastri.....mi-a fost mila de bucle.....



Ia uite cine e aici......fetele noastre scumpe la vedere......asa deci v-ati facut de cap fara tati....bravo voua....
Sa va traiasca finutul....ca e dragut foc....apropos de bucle....si eu am plans zilele trecute....l-am tuns pe Iancu....dar am jurat ca e ultima oara....sa se duca singur la tuns...ca eu una nu-l mai duc veci....cel putin asa scurt niciodata sa nu-l mai vad........
anku
distractie placuta va dorim dragilor... tzuc.gif
sa nu ma uiti cu mailul ala...
noi inca nu avem nici un plan ptr astazi...des ar fi o expozitie cu masini de pompieri...oldtime si moderne...sa vedem....
geocoto
Hei mamici,

Noi am fost la yoga si sunete muzicale pentru copii ultima ora.La yoga Lucas nu a cooperat in totalitate dar a fost haios, am mai invatat noi figuri.
Trebuia sa ma duc azi la o prezentare de pedichiura medicala cu profa cu care am facut eu dar sunt obosita rau si mai bine ma pun in pat.
Lucas doarme rau de tot noptile, de asta m=am si oprit cu votarea ca nu mai puteam sa tin ochii deschisi.

Ce ma bucur ca l=am invatat sa adoarma singur si nu ma mai chinuie pe mine cate o ora.Citim, spunem "tatal nostru" si apoi sting lumina si se culca asa frumos singurel de=mi vine sa=l trezesc cateodata sa=l tin in brate ca nu mai are nevoie de mami... blush.gif
Azi a vorbit cu prietenul lui Isaiah, care a inceput gradi in cadrul scolii si mamica lui imi spunea ca desi are un fratior mai mare si ii place ideea de scoala cand ajunge acasa este lipit de mamica lui mai tare ca oricand.
Am sa=i mai caut noi activitati pana la gradi impreuna cu mine ca tare rau se mai prezinta in societate.Este ff timid si la inceput nici nu ridica ochii din poala mea.Dar cum a fost la muzica dupa 8 sedinte mergea ff relaxat si mai si coopera cateodata..

Pupici,
Georgiana oFloare1.gif
geocoto
Hei mamici,

Noi am fost la yoga si sunete muzicale pentru copii ultima ora.La yoga Lucas nu a cooperat in totalitate dar a fost haios, am mai invatat noi figuri.
Trebuia sa ma duc azi la o prezentare de pedichiura medicala cu profa cu care am facut eu dar sunt obosita rau si mai bine ma pun in pat.
Lucas doarme rau de tot noptile, de asta m=am si oprit cu votarea ca nu mai puteam sa tin ochii deschisi.

Ce ma bucur ca l=am invatat sa adoarma singur si nu ma mai chinuie pe mine cate o ora.Citim, spunem "tatal nostru" si apoi sting lumina si se culca asa frumos singurel de=mi vine sa=l trezesc cateodata sa=l tin in brate ca nu mai are nevoie de mami... blush.gif
Azi a vorbit cu prietenul lui Isaiah, care a inceput gradi in cadrul scolii si mamica lui imi spunea ca desi are un fratior mai mare si ii place ideea de scoala cand ajunge acasa este lipit de mamica lui mai tare ca oricand.
Am sa=i mai caut noi activitati pana la gradi impreuna cu mine ca tare rau se mai prezinta in societate.Este ff timid si la inceput nici nu ridica ochii din poala mea.Dar cum a fost la muzica dupa 8 sedinte mergea ff relaxat si mai si coopera cateodata..

Pupici,
Georgiana oFloare1.gif
anku
Geo bv voua!!!
ai un baietel cuminte...si ce dc este mai timid???si eu eram timida foc...si m-am dres pana la urma liwlol.gif Darius in schimb nu-mi seamana ca nu are greturi fata de nimeni si nimic...cred ca seamana cu tata
si dormiti singuri...bv!!!!nopti linistite va dorim....
mergeti la Yoga...wowwwwwwww!!! tzuc.gif

reincepem maine cu votul???
geocoto
QUOTE(anku @ May 15 2011, 06:31 PM) *
Geo bv voua!!!
ai un baietel cuminte...si ce dc este mai timid???si eu eram timida foc...si m-am dres pana la urma liwlol.gif Darius in schimb nu-mi seamana ca nu are greturi fata de nimeni si nimic...cred ca seamana cu tata
si dormiti singuri...bv!!!!nopti linistite va dorim....
mergeti la Yoga...wowwwwwwww!!! tzuc.gif

reincepem maine cu votul???


Multumim de aprecieri Anku.Cateodata ma simt fff prost la cum se baga in mine, sau isi baga degetele in parul meu sau ma trage de bluza, toate semne de anxietate in prezenta persoanelor noi...
Da sunt ff bucuroasa ca adoarme singurel dar din pacate maselele il chinuie si se trezeste de vre 4, 5 ori pe noapte.Aseara l=am luat cu mine la 4 ca imi era frig rau sa ma tot duc la el..
Yoga este mult spus, mai mult o joaca copii, parinti cu masaje reciproce, sau ei trec printr=un tunel facut din noi parintii, sau noi stam unul langa altul si ei calca pe spatele nostru ca peste un pod.Simpatic ce mai.

Cu votul eu ziceam sa mai asteptam o saptamana sau chiar 2 pana se mai linistesc cei cu "cunoscuti" multi.Noi plecam marti si miercuri la Paris si ar fi prea multe zile fara voturi..

Adriana cum a fost la petrecere?Cand te mai pot suna si eu?
Rose si eu mai fac asa ca sa se odihneasca cei acasa mai plec la "plimbare" cu Lucas.Dar cred ca v=ati simtit biiiine tare voi doua.Ati mai profitat una de prezenta alteia.

Multi pupici, oFloare1.gif
anku
anku
Simina ati fost La Pitici???
cum este acolo???
sunt curioasa...la vara sigur merg si eu cu Drai sa vad ce este acolo!!!
auzi ca pana la 16 de luni pana vineri este jumate de pret!!!
simina_ana
QUOTE(anku @ May 16 2011, 04:46 PM) *
Simina ati fost La Pitici???
cum este acolo???
sunt curioasa...la vara sigur merg si eu cu Drai sa vad ce este acolo!!!
auzi ca pana la 16 de luni pana vineri este jumate de pret!!!



Ciao...si de la noi...Iancu nu a vrut sa-mi doarma la pranz si acum incerc sa-l tin treaz pana la 8 cand il pun la culcare.....
Si bienintels ca este marait...

Nu am fost acolo Ankule....am tot zis ca merg si nu am apucat.....dar din ce-am vazut pe site-ul lor arata destul de dragut locul....Cand vii mergem impreuna acolo....ca sa putem sta si noi linistite la o cafea....

geocoto
Uitati unde am fost noi la sunete muzicale, ne=au pus poze pe facebook:

http://www.facebook.com/deboesdaalhoeve?v=...036.36641872030

Au pus si de la yoga dar cum Lucas nu vroia sa intre in grup nu avem poze prea clare...

http://www.facebook.com/deboesdaalhoeve?v=...338.36641872030

Pupi oFloare1.gif
geocoto
QUOTE(simina_ana @ May 16 2011, 04:23 PM) *
Ciao...si de la noi...Iancu nu a vrut sa-mi doarma la pranz si acum incerc sa-l tin treaz pana la 8 cand il pun la culcare.....
Si bienintels ca este marait...

Nu am fost acolo Ankule....am tot zis ca merg si nu am apucat.....dar din ce-am vazut pe site-ul lor arata destul de dragut locul....Cand vii mergem impreuna acolo....ca sa putem sta si noi linistite la o cafea....


Hahahahaha
Lucas a facut nani si tot marait este.Parca s=au vorbit.Cum a fost petrecerea?

Pupici
simina_ana
QUOTE(geocoto @ May 16 2011, 05:25 PM) *
Uitati unde am fost noi la sunete muzicale, ne=au pus poze pe facebook:

http://www.facebook.com/deboesdaalhoeve?v=...036.36641872030

Au pus si de la yoga dar cum Lucas nu vroia sa intre in grup nu avem poze prea clare...

http://www.facebook.com/deboesdaalhoeve?v=...338.36641872030

Pupi oFloare1.gif


Ha ha ha ...si de la mine.....mai mami.....mie mis e pare ca te-ai dus tu la distractie acolo....cel putin la Yoga erai mai fericita decat toti acolo.....biggrin.gif....
Ma bucur ca te-ai simtit bine....daca te vede lucas asa....sigur o sa vrea sa intre si el in "joc"......oricum vad ca ceilalti copilasi erau mai maricei.....dar pun pariu ca data viitoare se baga si Lucas....
Foarte fain acolo la voi.....

QUOTE(geocoto @ May 16 2011, 05:33 PM) *
Hahahahaha
Lucas a facut nani si tot marait este.Parca s=au vorbit.Cum a fost petrecerea?

Pupici


A fost super pentru Iancu....el s-a distrat de minune fiind o gramada de copilasi acolo.....
Pt mine a fost ok....pt ca ma simteam huuuuugeee.....si ma dureau toate cele...Apoi am fost la u gratar la niste prieteni ca tot nu vroia Iancu sa doarma....
Acum incarc pozele.....
simina_ana
Buuuunn...si acum sa va intoxic....

Am ramas datoare cu camera lui Iancu....


















simina_ana








simina_ana
Si de la petrecere



cu huge mama










Nu stiu de ce imi fac griji cu fiu-miu si-i fac analize...ca vad ca se descurca.....nu moare el de foame....s- adus glonte la bucata cea mai mare de tort liwlol.gif




Si cu fetita prietenilor nostri.....la gratar....





geocoto
QUOTE(simina_ana @ May 16 2011, 04:57 PM) *



QUOTE(simina_ana @ May 16 2011, 05:15 PM) *
Si de la petrecere



cu huge mama


Oooo big mama ce dor imi este de voi.Mii de pupici si iti doresc din tot sufletul sa ai o sarcina usoara, usoara in continuare. hug.gif hug.gif tzuc.gif tzuc.gif

Iancu este bestial cu cretzii lui.

oFloare1.gif oFloare1.gif oFloare1.gif
geocoto
Am uitat sa zic de camera ca imi place rau de tot.Nu as avea nimic ce sa=i reprosez sa sa=i adaug.
La yoga Lucas era cel mai mic si mai pricajit.Nu se vedea pt ca este inaltut dar altfel eu stiam ca si varsta ca=i prea devreme.Dar nu am incotro trebuie sa=l obisnuiesc in colectivitate...ca altfel o sa i se pare un fiasco scoala...
Telefonul tau Big mama nu mere stii?Sa=mi spui daca te supi ca=ti zic asa? spada.gif Dar asa te=ai laudat la Iancu "cata esti" ca era sa fac infarct cand te=am auzit prima oara live ca era sa nu te recunosc.. liwlol.gif liwlol.gif nu stiam unde au disparut kg alea muuuuuulte de balena(cum ziceai tu).
Pupi si sa nu ne duceti lipsa ca plecam la Paris 2 zile. oFloare1.gif
anku
QUOTE(simina_ana @ May 16 2011, 04:23 PM) *
Ciao...si de la noi...Iancu nu a vrut sa-mi doarma la pranz si acum incerc sa-l tin treaz pana la 8 cand il pun la culcare.....
Si bienintels ca este marait...

Nu am fost acolo Ankule....am tot zis ca merg si nu am apucat.....dar din ce-am vazut pe site-ul lor arata destul de dragut locul....Cand vii mergem impreuna acolo....ca sa putem sta si noi linistite la o cafea....

cu siguranta.... yes.gif si asa va fi cald...abia mai ferim copii de caldura....si nici nu este departe de tine....
am vazut si eu...pare fain fata de ce este in Promenada...
anku
QUOTE(simina_ana @ May 16 2011, 04:56 PM) *
Buuuunn...si acum sa va intoxic....

Am ramas datoare cu camera lui Iancu....



dar bine ca ai pus poze ...sa stii ca ai gust nu jucarie...fff frumos ti-a iesit...luminos,jucaus...totulö perfect imbinat...perfect....
s-a nimerit si Darius sa fie calare p mine cand am deschis topicul...si nu a putut spune decat...si eu vreau acolo mami
el saracu s-o fi gandit ca este un loc de joaca.... liwlol.gif
deci iti dai seama cat de bine arata si cat de primitor este totul...incat si Darius si-a exprimat parerea...iar copii sunt cei mai sinceri smile.gif
superb inca odata....
anku
QUOTE(simina_ana @ May 16 2011, 05:15 PM) *
Si de la petrecere


cu huge mama

ce huge mama???te subestimezi... oFloare1.gif
esti fff frumoasa...iti sta asa de bine...parca zici ca esti dezlipita de p coperta...iar Iancu iti seamana tot mai mult....
nu sunt vb goale sau doar complimente in vant...eu asa te vad...Mamica x2 SUPERBA
Iancu este o incantare sa te uiti al el....poti sa stii...se descurca el....nu moare de foame!!!!hi hi!! rolleyes.gif
Doamne ce par are!!!sa vezi ac si Serban tot asa va fi!!!
asa nume frumoase ati ales....
anku
QUOTE(geocoto @ May 16 2011, 04:25 PM) *
Uitati unde am fost noi la sunete muzicale, ne=au pus poze pe facebook:

http://www.facebook.com/deboesdaalhoeve?v=...036.36641872030

Au pus si de la yoga dar cum Lucas nu vroia sa intre in grup nu avem poze prea clare...

http://www.facebook.com/deboesdaalhoeve?v=...338.36641872030

Pupi oFloare1.gif

superbe activitati ptr o intreaga familie....superb....mi-ai dat idei acum....desi parca vad ca nu se executa nazdrabvanul asta...
drum bun va dorim dragilor...distractie faina...si nu in ultimul rand vreme frumoasa...si sa av intoarceti cu pozici.... tzuc.gif
mergeti cu masina sau cu avionul????
simina_ana
QUOTE(anku @ May 16 2011, 11:04 PM) *
cu siguranta.... yes.gif si asa va fi cald...abia mai ferim copii de caldura....si nici nu este departe de tine....
am vazut si eu...pare fain fata de ce este in Promenada...



NUmai sa nu o dam din lac in put......pentru ca nu stiu daca au aer conditionat.....In Mall la Mishmail stiu sigur ca nu au ....sau ma rog nu aveau anul trecut.....mureau fetele alea de cald si se rugau sa nu le vina nici un copilas de la pranz incolo cand se incalzea si era groaznic.
simina_ana
QUOTE(geocoto @ May 16 2011, 10:16 PM) *
Am uitat sa zic de camera ca imi place rau de tot.Nu as avea nimic ce sa=i reprosez sa sa=i adaug.
La yoga Lucas era cel mai mic si mai pricajit.Nu se vedea pt ca este inaltut dar altfel eu stiam ca si varsta ca=i prea devreme.Dar nu am incotro trebuie sa=l obisnuiesc in colectivitate...ca altfel o sa i se pare un fiasco scoala...
Telefonul tau Big mama nu mere stii?Sa=mi spui daca te supi ca=ti zic asa? spada.gif Dar asa te=ai laudat la Iancu "cata esti" ca era sa fac infarct cand te=am auzit prima oara live ca era sa nu te recunosc.. liwlol.gif liwlol.gif nu stiam unde au disparut kg alea muuuuuulte de balena(cum ziceai tu).
Pupi si sa nu ne duceti lipsa ca plecam la Paris 2 zile. oFloare1.gif



QUOTE(anku @ May 16 2011, 11:08 PM) *
dar bine ca ai pus poze ...sa stii ca ai gust nu jucarie...fff frumos ti-a iesit...luminos,jucaus...totulö perfect imbinat...perfect....
s-a nimerit si Darius sa fie calare p mine cand am deschis topicul...si nu a putut spune decat...si eu vreau acolo mami
el saracu s-o fi gandit ca este un loc de joaca.... liwlol.gif
deci iti dai seama cat de bine arata si cat de primitor este totul...incat si Darius si-a exprimat parerea...iar copii sunt cei mai sinceri smile.gif
superb inca odata....



QUOTE(anku @ May 16 2011, 11:15 PM) *
ce huge mama???te subestimezi... oFloare1.gif
esti fff frumoasa...iti sta asa de bine...parca zici ca esti dezlipita de p coperta...iar Iancu iti seamana tot mai mult....
nu sunt vb goale sau doar complimente in vant...eu asa te vad...Mamica x2 SUPERBA
Iancu este o incantare sa te uiti al el....poti sa stii...se descurca el....nu moare de foame!!!!hi hi!! rolleyes.gif
Doamne ce par are!!!sa vezi ac si Serban tot asa va fi!!!
asa nume frumoase ati ales....



Neata ....ca am uitat sa spun....

Dragele mele.....ma bucur ca va place camera lui Iancu....nu e cine stie ce luxoasa ca nu am avut bani de asa ceva...dar e practica pt ei....am incercat sa nu le iau mult din spatiu ca sa aiba unde sa se joace....toti ne-au spus ca pare un loc de joaca....si asta am si vrut....Si in cazul ca ne facem casuta noastra va fi camera unuia dintre copilasi....Fata de cum era..improvizata cu ce-am avut, acum chiar ca arata tzais biggrin.gif. Deocamdata Iancu nu doarme in ea decat la pranz....si putin din noapte, apoi vine la noi....dar e un inceput...si nici nu vreau sa-l stresez acum daca tot plecam.....

Cat priveste kg mele......voi sunteti niste dragute....si de asta va iubi mult.....si ma faceti sa ma simt tare bine ...dar o sa va fac o poza la poza....sa vedeti ce diferenta intre bondarelul care eram ( si culmea....ma simteam si atunci grasa....dar eram tanara si proasta biggrin.gif) si balenuta care sunt acum....liwlol.gif liwlol.gif
anku
vezi ca ti-am lasat un mail...
hi hi hi...pai eu sunt exact inversul tau....mai nou nu-mi mai dau seama cat de mare sunt...stiu ac nu sunt ok...dar imi zic ac nici nu sunt extraordinar de grasa
iar barabte-meu zice ca sunt bolnava dc nu ma pot aprecia in oglinda....acum...imi este cat se poate de clar ca am 25 kg peste...
simina_ana
QUOTE(anku @ May 17 2011, 09:29 AM) *
vezi ca ti-am lasat un mail...
hi hi hi...pai eu sunt exact inversul tau....mai nou nu-mi mai dau seama cat de mare sunt...stiu ac nu sunt ok...dar imi zic ac nici nu sunt extraordinar de grasa
iar barabte-meu zice ca sunt bolnava dc nu ma pot aprecia in oglinda....acum...imi este cat se poate de clar ca am 25 kg peste...



liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif....m-ai facut sa rad cu postul asta liwlol.gif liwlol.gif....sunteti mortali amandoi.....Bebe imi zice ca nu sunt maaaareee liwlol.gif liwlol.gif dar ultima oara s-a plans ca nu a putut intra pe usa din cauza mea biggrin.gif
anku
Doamne ce aiurea am dormit iar
pana la 2 noapte nu am inchis un ochi...
asa o zi tampita am avut ieri...parca ma sacaie asa ceva...si nu stiu ce!!!!
ca sa nu ami zic ac am si visat ca m-am dus la biblioteca si vb cu aia,cautam sandale apoi...
buba este ca ieri a fost inchis la biblioteca...si eu grabindu-ma si vazand ca nu se deschide usa spre automatul de returnare...am bvazut scris p o cutie alba...RETURNARE...m-am uitat inauntru...am vazut cateva reviste...si am zis...Ahaaaaaa...acolo le arunc...si le-am aruncat...ca la jumatatea cursului sa-mi dau seama totusi ca tot posibilul ca aceea cutie alba sa fi fost nimic alta decat cutia de corespondenta doh.gif doh.gif doh.gif iar ce reviste am vazut eu acolo nu erau reviste returnate ci reviste noi....
e de ras....asa ca acum ma preg sa ma duc personal acolo...sa panddesc cutia alba...si apar si eu sa zic ca revistele sunt ale mele...sau dc le-or fi luat deja...sa ma plimb te miri p unde...in 4 etaje cat are biblioteca sa vb cu cineva sa vad dc mi le-a returnat cineva in contul meu...
tot innorat fetelor este.... rolleyes.gif
simina_ana
QUOTE(geocoto @ May 16 2011, 10:16 PM) *
Am uitat sa zic de camera ca imi place rau de tot.Nu as avea nimic ce sa=i reprosez sa sa=i adaug.
La yoga Lucas era cel mai mic si mai pricajit.Nu se vedea pt ca este inaltut dar altfel eu stiam ca si varsta ca=i prea devreme.Dar nu am incotro trebuie sa=l obisnuiesc in colectivitate...ca altfel o sa i se pare un fiasco scoala...
Telefonul tau Big mama nu mere stii?Sa=mi spui daca te supi ca=ti zic asa? spada.gif Dar asa te=ai laudat la Iancu "cata esti" ca era sa fac infarct cand te=am auzit prima oara live ca era sa nu te recunosc.. liwlol.gif liwlol.gif nu stiam unde au disparut kg alea muuuuuulte de balena(cum ziceai tu).
Pupi si sa nu ne duceti lipsa ca plecam la Paris 2 zile. oFloare1.gif


Drum bun sa aveti dragii mei.....si distractie faina....
Stiu de telefon....nu stiu ce naiba are...la mine suna dar cand ridic receptorul nu aud nimic....cand dau pe speaker pot sa formez numarul...adica asa sse aude in casca...dar nu suna....am tot tras de fir ca stiu ca acolo e problema....o sa ma incerc...dar deja ma enervez cu el..cred ca schimb in curand aparatul cu unul mobil...cel mai ieftin il iau doar sa nu mai trebuiasca sa merg cu firul dupa mine prin toata casa.....dar tot zic asta si uit ....
anku
QUOTE(simina_ana @ May 17 2011, 08:40 AM) *
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif....m-ai facut sa rad cu postul asta liwlol.gif liwlol.gif....sunteti mortali amandoi.....Bebe imi zice ca nu sunt maaaareee liwlol.gif liwlol.gif dar ultima oara s-a plans ca nu a putut intra pe usa din cauza mea biggrin.gif

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
poopam Iancu si p tine....oare ce o avea de nu ami vrea sa doarma la amiaza???
l-a luat ca model p Dari???
imi pare rau...ca stiu act de greu este...mai ales ac acum esti gravida si esti si tu obosita la randul tau....
acum vad ca Dari doarme dar la amiaza cam o juamte de ora...dar numai cu tati
azi noapte ma intreba cand l-am luat in brate...tu esti tati??? liwlol.gif
anku
QUOTE(simina_ana @ May 17 2011, 08:50 AM) *
Drum bun sa aveti dragii mei.....si distractie faina....
Stiu de telefon....nu stiu ce naiba are...la mine suna dar cand ridic receptorul nu aud nimic....cand dau pe speaker pot sa formez numarul...adica asa sse aude in casca...dar nu suna....am tot tras de fir ca stiu ca acolo e problema....o sa ma incerc...dar deja ma enervez cu el..cred ca schimb in curand aparatul cu unul mobil...cel mai ieftin il iau doar sa nu mai trebuiasca sa merg cu firul dupa mine prin toata casa.....dar tot zic asta si uit ....

un contact ceav o fi....
hmmmm...
cand te duci la dr????
simina_ana
QUOTE(anku @ May 17 2011, 09:54 AM) *
un contact ceav o fi....
hmmmm...
cand te duci la dr????



Cred ca e un contact ceva la fir ca nu e prima data cand patesc asta...doar ca acum nu mai pot remedia...
La medic sa vad...azi mergem pe la agenii sa vedem ce si cum....si in functie de data plecarii ma programez la medic. Probabil azi sau joi. Cred ca voi avea nevoie de certificat medical ca sa pot pleca si sa am timp sa-lcer.....dar si sa vedem cum mai e cu stomacelul si in caz ca trebuie sa ma vada din nou si medicul la acre am facut morfologia....sa am timp sa ajung si la el....Complicat dom'le...complicat...si asta doar din cauza balantei de Bebe biggrin.gif...
anku
QUOTE(simina_ana @ May 17 2011, 09:08 AM) *
Cred ca e un contact ceva la fir ca nu e prima data cand patesc asta...doar ca acum nu mai pot remedia...
La medic sa vad...azi mergem pe la agenii sa vedem ce si cum....si in functie de data plecarii ma programez la medic. Probabil azi sau joi. Cred ca voi avea nevoie de certificat medical ca sa pot pleca si sa am timp sa-lcer.....dar si sa vedem cum mai e cu stomacelul si in caz ca trebuie sa ma vada din nou si medicul la acre am facut morfologia....sa am timp sa ajung si la el....Complicat dom'le...complicat...si asta doar din cauza balantei de Bebe biggrin.gif...

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
ce figura esti!!!!
si eu cunosc Balente...dar ff mult imi plac!!!Teo de la librarie este Balanta.... wub.gif mai degraba nu mi-au placut capricornii...ptr acs unt caposi...si uite ac Darius exact Capricorn si inca in prima decada mi-a iesit....
va doresc sa gasiti ceva azi convenabil si care sa va placa....la agentii!!!ne zici si noua de oferte....
poop tzuc.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ May 17 2011, 10:38 AM) *
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
ce figura esti!!!!
si eu cunosc Balente...dar ff mult imi plac!!!Teo de la librarie este Balanta.... wub.gif mai degraba nu mi-au placut capricornii...ptr acs unt caposi...si uite ac Darius exact Capricorn si inca in prima decada mi-a iesit....
va doresc sa gasiti ceva azi convenabil si care sa va placa....la agentii!!!ne zici si noua de oferte....
poop tzuc.gif



Am fost la Tramp travel pe Scoala de inot...si am gasit doua oferte faine pentru Turcia....adica hotelul arata bestial....in ambele cazuri...adica arata a 5* nu a 2 stele cum am primit ieri oferte...
Asta ar fi varianta mai scumpa
http://www.fibula.ro/Hoteluri-Oferte/158/S...-HOTELS-And-SPA
SI asta varianta cu 1150 de euro
http://www.fibula.ro/Hoteluri-Oferte/1356/...OTEL-And-SUITES
Inca nu m-am hotarat....Una din oferte e 1150 de euro dar e la 128 km de aeroport....si una e in jur de 1300 dar e la 40 de km de aeroport....Dupa ce se trezeste Iancu mergem la agentie din nou sa ne hotaram. Plecarea ar fi in 21 mai ( lipsim de la ziua nepotului....si probabil ca cumnata-mea nu o sa ne ierte niciodata biggrin.gif) din Bucuresti, deci vineri ar trebui sa fim acolo, ca avionul e la 7 dimineata....si cu imbarcarea....ar trebui sa fim undeva la 5.30 in aeroport. Am sunat si la Tarom ca cu ei zburam si am intrebat de zborul pentru mine si au zis ca e ok....doar in rezervare sa specificam ca sunt insarcinata in 6 luni jumate.
Inainte de agentie o sa merg la medic sa mai vedem cu stomacelul, si in caz ca e nevoie maine sa merg din nou la medicul care mi-a facut morfologia....la 5.15 am programare....si am emotii cat casa....
anku
QUOTE(simina_ana @ May 17 2011, 02:59 PM) *
Am fost la Tramp travel pe Scoala de inot...si am gasit doua oferte faine pentru Turcia....adica hotelul arata bestial....in ambele cazuri...adica arata a 5* nu a 2 stele cum am primit ieri oferte...
Asta ar fi varianta mai scumpa
http://www.fibula.ro/Hoteluri-Oferte/158/S...-HOTELS-And-SPA
SI asta varianta cu 1150 de euro
http://www.fibula.ro/Hoteluri-Oferte/1356/...OTEL-And-SUITES
Inca nu m-am hotarat....Una din oferte e 1150 de euro dar e la 128 km de aeroport....si una e in jur de 1300 dar e la 40 de km de aeroport....Dupa ce se trezeste Iancu mergem la agentie din nou sa ne hotaram. Plecarea ar fi in 21 mai ( lipsim de la ziua nepotului....si probabil ca cumnata-mea nu o sa ne ierte niciodata biggrin.gif) din Bucuresti, deci vineri ar trebui sa fim acolo, ca avionul e la 7 dimineata....si cu imbarcarea....ar trebui sa fim undeva la 5.30 in aeroport. Am sunat si la Tarom ca cu ei zburam si am intrebat de zborul pentru mine si au zis ca e ok....doar in rezervare sa specificam ca sunt insarcinata in 6 luni jumate.
Inainte de agentie o sa merg la medic sa mai vedem cu stomacelul, si in caz ca e nevoie maine sa merg din nou la medicul care mi-a facut morfologia....la 5.15 am programare....si am emotii cat casa....

wowwwwww!!!!
deci pretul la al doilea este buncicel....numai ca citisem ca nu este inclus room-service in pret si p langa tb multe platite....am mai vazut si aici la pensiuni...sa zic 30 euro p noapte...dar la sf platest curatenia 50 euro obligatoriu...stiu astia cum sa faca bani!!!hmmmm...
primii sunt de vis...numai vezi ca de multe ori pozele arata mai bine decat locul...
pai vad ca parca cu avionul se poate pleca si de la Sibiu...asa are ca varianta acolo
cred ca cumnata-ta nu se vindeca de ciuda...dc e sa plecati liwlol.gif liwlol.gif
acum doamne iarta-ma...aveti familie...nu puteti sa fiti peste tot...dc ati gasit asta...si va place...
parca este si in 28 mai plecare...
p cate zile plecati???
hi hi hi....deci in 4 zile plecati!!!!yu-hu -hu -hu super.gif super.gif bine ac s-a rezolvat...
ati ridicat pasaportul lui Iancu????
sa te intorci cu vesti bune de la dr..... tzuc.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ May 17 2011, 04:34 PM) *
wowwwwww!!!!
deci pretul la al doilea este buncicel....numai ca citisem ca nu este inclus room-service in pret si p langa tb multe platite....am mai vazut si aici la pensiuni...sa zic 30 euro p noapte...dar la sf platest curatenia 50 euro obligatoriu...stiu astia cum sa faca bani!!!hmmmm...
primii sunt de vis...numai vezi ca de multe ori pozele arata mai bine decat locul...
pai vad ca parca cu avionul se poate pleca si de la Sibiu...asa are ca varianta acolo
cred ca cumnata-ta nu se vindeca de ciuda...dc e sa plecati liwlol.gif liwlol.gif
acum doamne iarta-ma...aveti familie...nu puteti sa fiti peste tot...dc ati gasit asta...si va place...
parca este si in 28 mai plecare...
p cate zile plecati???
hi hi hi....deci in 4 zile plecati!!!!yu-hu -hu -hu super.gif super.gif bine ac s-a rezolvat...
ati ridicat pasaportul lui Iancu????
sa te intorci cu vesti bune de la dr..... tzuc.gif


Acum am venit de la medic. Se pare ca la masuratorile de azi stomacelul lui bebe ar fi tot mai mic, dar ceilalti parametri sunt ok....adica sa nu ma stresez deocamdata. Mai vedem peste 3 saptamani. Avand in vedere ca sambata plecam in concediu mi-am luat si adeverinta medicala cum ca sunt apta pentru zbor, in caz ca mi-o cere cineva. Si stau linistita ca se pare ca si medicul meu merge in aceeasi zona cu noi...asa ca va fi pe-aproape biggrin.gif

Plecam pentru 7 nopti....din 21 pana in 28. Pasaportul lui Iancu l-am luat de vineri....a iesit atat de dulce in poza ca imi vine sa-l mananc....Si apropos de pasaport...... Sa vad ce zic astia maine..ca Bebe abia acum si-a dat seama ca al lui e expirat. Asa ca maine inainte de a merge la agentie mai trebuie sa trec si pe la pasapoarte doh.gif . Eventual plec in 28....dar as prefera acum avand in vedere situatia mea.
Eu as prefera prima varianta....vedem maine....acum ce sa fac...ma risc cu poza si locul...totusi sper sa nu fie altfel...tipa de la agentie ne-a asigurat ca e totul ok....
Plecare din SIbiu nu au....si daca aveau ne costa inca vreo 300 de euro in plus....pai nu face benzina dus intors Sibiu-Bucuresti 300 de euro....plus ca faceam escala in Bucuresti sau in Iasi.

anku

buna !!!
ce noroc...pleaca si dr cu voi!!!! liwlol.gif
si ce ghinion cu pasaportul lui bebe!!!!hmmmmmm...la urgenta nu merge facut???dar parac si acolo dureaza 5 zile!!!!
deci poimaine deja ar fi sa plecati....dc ar merge cu pasaportul asta...yu-hu-hu
sa faci poze....sa ne arati si noua!!!! yes.gif
nu stiu cat de grav sa nu este faza cu stomacelul la Serbanica...dar sper sa fie bine peste 3 sapt!!! tzuc.gif
ce faceti voi azi???
va poop cu drag!!!si va doresc o zi perfecta de rezolvat cu toate cele°!!!! tzuc.gif


noi...vom pleca intr-un alt parc...saschimbam acum parcul...si sa ma mai duc sa vad ce si cum...ca erau in mag 20% reducere la baby walz...si sa-i iau body...si mai vedem ce-i p acolo!!! wink.gif
anku
WOWWWWW
simina...dc plecati acum in 21 veti prinde 32 grade 3 zile la rand
faina vreme!!!!soare cat incape!!! wub.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ May 18 2011, 12:13 PM) *
WOWWWWW
simina...dc plecati acum in 21 veti prinde 32 grade 3 zile la rand
faina vreme!!!!soare cat incape!!! wub.gif



Daaaaaaa??....Super super.gif ...inseamna ca Iancu si tati se vor intoarce bronzati bine....iar eu eventual pe picioare biggrin.gif....Primul lucru ce l-am pus in bagaj e crema de protectie solara.....
Deci sunt happy , happy, happy......am rezolvat cu pasaportul lui Bebe ...a fost dimineata si in 2 ore i l-a dat....e adevarat ca e valabil 1 an...si la anul ii va trebui altul...dar bine ca putem pleca in 21. Apoi am fost la agentie si am platit....am ales Siam -ul am dat 1233 euro fata de 1156 euro. Nu e mare diferenta si suntem mai aproape de aeroport, condiitii mai bune, hotel mai frumos, si la 5 km de medicul meu biggrin.gif
Asa ca astea fiind rezolvate maine am treaba pana peste cap. Fac bagajele de azi, maine mai calc ultimele hainute si sa dau o tura pe la cosmetica si gata...vineri dimineata ridicam biletele de avion si plecam spre Bucuresti. Ultimele cumparaturi le fac de acolo...ca as vrea sa merg la H&M si C&A....daca tot ajung in Bucuresti...
Nu mai am rabdare....abia astept...iar Iancu turuie intr-una ca merge cu epterul= elicopterul....liwlol.gif liwlol.gif...desi stie ca va merge cu avionul liwlol.gif liwlol.gif SI normal ca o da fac poze....o sa am un carduri de 8G la mine....o sa fiu ca chinezii numai cu aparatul in mana liwlol.gif liwlol.gif...
Iar maine merg la cafea dimineata cu Yoyo la Erasmus ...unde am fost anul trecut noi cu bebeii....sa testam terenul si sa vad daca isi aduce aminte Iancu de loc biggrin.gif.....Oricum sper sa mergem acolo si cand veniti voi....
anku
Simina...scurt si revin...uite-te p mail
poop tzuc.gif
il am p asta mic in baie ...dar revin...
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.