Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
anku
QUOTE(petronici @ Oct 5 2011, 04:34 PM) *
buna dragelor....
stiu ca sunt o neserioasa si va rog nu aruncati cu pietre in mine ca v-am abandonat asa o perioada mare de timp....deacum ca a inceput si Ady gradinita si a trecut si sezonul full de la mine cu munca am sa incerc sa intru mai des pe la voi sa va mai scriu si sa va admir minunile....
as vrea in primul rand sa o felicit pe Adriana pt comoara cea micuta(chiar daca este f tarziu) si sa le urez tot binele din lume ,esti o mamica implinita cu 2 printisori...
Rose,am vazut desenele Andreei,sunt superbe,al meu stie numai sa mazgalesca si sa rupa foile cu pixul....si o pagina mai in urma am zarit-o si pe ea,cat de frumoasa sa facut micuta musculita....
Anku,v-am admirat si pe voi ,Darius ca de obicei ne ameteste cu ochisorii lui...
Geo,din cate am inteles este prin tara,ii doresc o vacanta cat mai placuta...
pe familia Oanei i-am admirat in filmuletele de pe youtube din superba vacanta...
despre noi ce va zic,sa acomodat dupa vreo sapt jumate de plans la gradi,acum nici nu ma mai saluta cand il las dimineata se ia cu copilasi si uita de mine sa ma pupe....in schimb am observat ca sa desprins cu niste obiceiuri cam rele de acolo,nu mai imparte jucariile cu alti copilasi cand suntem acasa si avem musafiri si ii da la o parte si le ia tot din mana spunand pe italiana "date la o parte" si "asta e a mea" cand el nu stia nimic in afara de ciao pe italiana pana la gradi....si cum era de asteptat ca nu mai fusese bolnavior de vreo cateva luni bune ne-am si pricopsit cu o bronsita,si pana luni sta acasa cu tratament....
in rest mofturos cat incape,nu asculta de nimeni si daca nu face cum vrea el se pune pe urlat,asta tot acum de cand a inceput gradi a inceput sa faca,pana acum il mai pacaleam ii spuneam mereu ca hai sa facem altceva si ca aia nu-i voie si ii trecea dar acum numai merge....mi-au zis si de la gradi ca nu ii este frica de nimic,se urca pe topogane si sare sus ,acasa a cazut sambata de pe un zid la distanta de vreun metru pe pamant si tot degeaba duminica era iar pe el si ii aratam vanataia de pe obraz ce si-o facuse ca sa-l conving ca nu are voie acolo si nimic....
tot slabut suntem,chiar astazi dim la dr l-am cantarit are 13600kg,nu l-am masurat dar nu cred ca are un metru,va spus deja Rose am scapat de pampers si noaptea ,il mai trezesc pe la 3 si-l duc somnoros sa faca pipi,de vorbit acum ne baga si italiana ca ramanem si noi mirati de cat a invatat in asa scurt timp...
va imbratisez si multi pupicei copilasilor

ce ma bucur sa va vad P AICI:::
stai linistita...toata lumea se bucura sa auda de voi...ideea este ca este bine ca mai szim cate ceav unii despre altii...
heiiiiii...ai si tu un mic nazdravan care vrea sa-si masoare fortele...!! hi hi!!!
nu ni-l arati si noua p nazdravanul tau???
insanatosire grabnica va dorim!!!si sa mai veniti p al noi!!! tzuc.gif
anku
QUOTE(Rose68 @ Oct 5 2011, 03:16 PM) *
Nu pot fi obiectiva caci sunt mamica ei dar vi se pare ca seamana macar un pic?:
omuletz

cartof

soare

mami...cum ti-am spus si p mess...f frumos deseneaza...este f inteligenta...tu stii mai bine cate procese sunt implicate in mom in care deseman ceva...la nici 3 ani...no comennt...bv Andreeiuta!!! tzuc.gif
anku
QUOTE(claudiaena @ Oct 5 2011, 09:16 PM) *
Buna fetele!

exact cum il descrie Petronici pe Adelin, parca il vad pe Mihai... E capricios, egoist si daca nu ii indeplinesti vreo dorinta se pune pe urlat, care il tine, nene si cate o ora... Oricum, ceva de genul, greu cu "boii la deal"...Inca plange cand il lasam la gradi, desi educatoarea "ne-a asigurat" ca in restul zilei nu mai plange, papa tot, dar e singuratic, nu se joaca cu altii, daca il atinge altul incepe sa schelalaie...

Am presupus ca nu se odihneste suficient si l-am luat la pranz si l-am culcat acasa. Rezultatul: a dormit vreo 3 ore, dar tot ciufi a fost restul zilei. Pana seara, ne-a disperat si pe mine si pe Maria si apoi si pe tati.

Nu mai stiu cum sa procedez, ptr ca si vecina care ma ajuta cu placere, cam scartaie, ptr ca ultima data l-a luat de la gradi si nu a vrut sa vina la ea, pana la urma l-a schimbat mamica altui copil, si afara cand a vrut sa ii puna bluza cu maneca lunga a rupt-o la fuga...Saraca femeie s-a speriat si imi spunea apoi cand am ajuns acasa ca i s-a ridicat tensiunea de frica...

Are muci si cam tuseste, dar cum nu am ce sa fac cu el, il trimit. Deocamdata, avand si schema homeopata, starea asta nici nu trece, dar nici nu i se agraveaza.

Ieri, am facut cumparaturi la aprozar si a vrut copilul pere. Le-am cumparat, i-am clatit una si i-am dat-o. A venit intrbarea intrebatoare: "ce-i asta?" "e codita". " nu vreau codita" , asa ca ii rup codita si o arunc la cos. A inceput sa planga, ca el vrea codita inapoi si l-a tinut fetelor 45 min, urlatul. Cum perele erau in casa, nici nu a vrut-o pe prima si m-a miorlait de imi venea sa fug in lume....

Azi, in schimb, nu au avut apa la gradi, asa ca tati mi l-a adus acasa si ce sa fac? Iar fuga la vecina, care, saraca a acceptat... Am stat cu inima cat un purice si cand am intrat pe usa, m-am pregatit sufleteste... si surpriza, copilul papase binisor, s-a culcat singurel si s-a jucat frumos si a si stat la alintat si dragalit de catre vecina....In seara asta chiar a fost domestic, deci, o fi numai din cauza gradinitei? Mai ales ca intr-o seara, cand ii explicam a mia-suta oara, ca trebuie sa mearga la serviciul lui, ma intreaba"dar, vii sa ma iei? Nu ma lasi acolo, Nu?"

Deci, is asa de debusolata, fetelor! Pur si simplu sunt seri cand imi vine sa il calc in picioare. Atat de insuportabil este... Si Maria ii terminata? Vrea sa se joace cu ea, dar nu ii da jucarii, sau i le ia, daca i se pare ca se joaca prea frumos... Daca vrea sa plece si refuza jocul, incepe urlatul...Oricum, astept sa treaca si astept sa isi faca efectul granulele homeopate( ca ne-am "plans " de nervii piticului), ca pana acum cu raceala a fost binisor.Cam toti copiii au fost raciti, dar vad ca la Mihai are doar un picut de mucisor, dar nu-i stropitoare si tuseste asa cand si cand....
pupici si m-am racorit si eu... Daca aveti vreo solutie-minune, spuneti-mi si mie....

ptiiiiiiiiii..parca zici de darius!!!cam asa sucit este si asta cateodata!!!se supara cateodata ca ma facut un lucru firesc...sau ca am facut cum a vrut el...de nu mai stiu cateodata cum sa fac!!!
a inceput si al meu sa doaram o ora la amiaza...si parac atunci cand este odihnit nu mai este asa...
eu am obs ca al meu are...zle si zile!!!
sincer...eu nu stiu ce sa-ti spun...ptr ac si eu ma confrunt cu chestii de astea...!si asat fara sa mergem la gradi!!!
la noi mai rau este ac ainceput sa intarate cainii...de ce??nu stiu...ca tacso iubeste toate animalele...eu nu ma leg de animale!!!o fi vazut la copii???
dar faza cu para ...exact exact asa se intampla si al noi...si nu stiu de ce!!!si culmea cateodata si de 3 ori p zi...
la tv se uita maxim o ora...si numai la desenele lui unde mai mult se canta!!!
afara il duc intre 4 -6 ore p zi...ne jucam impreuna...
la asta ce sa ma plang...ca acum m-am facut si eu cucoana...el se joaca si eu pot sta p banca...atat timp cat nu se ia la harta cu cineva...dar am obs ca de multe el este el lovit si se apara...dar atunci da nu se joaca!!!si tine minte...copilul respectiv categoric nu mai are ce cauta sa se joace cu el...
dar dc stau de ex 4 ore cu el...2 ore pot sa citesc ceva...nu dintr-o bucata...asa printre...dar este bine...mai citesc,ma mai uit la pomi,ma uit la el cum se joaca...si-mi dau seama cat de frumoasa este viata si cat de minuant este sa ai un copil...de 2 nu mai zic!!! love1.gif
mi-am facut si eu tot felul de ganduri...atentie...io dau toata numai lui...barbate-meu zice ca am facut prea mult mereu...si ca de aia este copilul asa..acum...sa fim seriosi!!!cand este ptr o mama prea mult???
mna...dc aflu ceva nou......iti spun....poate iau leg cu cineva specializat in comp copiilor...desi cred ca timpul le rezolva...
pana tunci...nervi de otel.... hug.gif tzuc.gif tzuc.gif
anku
buna fetelor???
ce faceti??? tzuc.gif
simina_ana
Salutare dragele...
Eu toata noaptea am facut sosete cu otet, impachetari si supozitoare....si bineinteles plimbat mult in brate....De la 39,4 scadea pana la 38,1 si apoi o luam de la capat. DImineara la 9 avea 39,7. AM fost la medicul de familie si a zis ca nu vede nimic...si ca febra paote fi data de faptul ca nu prea a facut kaki si ca ar fi un blocaj pe undeva....dar sa-l vada si un pediatru...
Pana la urma am sunat la Metes si mi-a venit acasa. Are rosu in gat si de la gat o congestie timpanica. Ne-a dat tratament si mi-a zis sa-l sun duminica sa-i spun cum suntem. Si mi-a zis ca pot sa-l sun oricand ...si noaptea....ca vine ...
In tratament avem si antibiotic, pt ca fiind asa mic e riscant....asta e...sa se faca bine e tot ce conteaza...
Iancu din fericire nu are oreion....dar are toti ganglionii de la gat foarte inflamati....din cauza ca cei de sub limba sunt inflamati el vorbeste ca si cum ar avea o galusca in gurita.....dar vad ca isi revine semn ca se dezumfla....de luni il pot duce la gradi ne-a spus.....
Cam astea sunt vestile de la noi...revin ca s-a trezit si sa-ii dau sa pape...
anku
QUOTE(simina_ana @ Oct 7 2011, 01:44 PM) *
Salutare dragele...
Eu toata noaptea am facut sosete cu otet, impachetari si supozitoare....si bineinteles plimbat mult in brate....De la 39,4 scadea pana la 38,1 si apoi o luam de la capat. DImineara la 9 avea 39,7. AM fost la medicul de familie si a zis ca nu vede nimic...si ca febra paote fi data de faptul ca nu prea a facut kaki si ca ar fi un blocaj pe undeva....dar sa-l vada si un pediatru...
Pana la urma am sunat la Metes si mi-a venit acasa. Are rosu in gat si de la gat o congestie timpanica. Ne-a dat tratament si mi-a zis sa-l sun duminica sa-i spun cum suntem. Si mi-a zis ca pot sa-l sun oricand ...si noaptea....ca vine ...
In tratament avem si antibiotic, pt ca fiind asa mic e riscant....asta e...sa se faca bine e tot ce conteaza...
Iancu din fericire nu are oreion....dar are toti ganglionii de la gat foarte inflamati....din cauza ca cei de sub limba sunt inflamati el vorbeste ca si cum ar avea o galusca in gurita.....dar vad ca isi revine semn ca se dezumfla....de luni il pot duce la gradi ne-a spus.....
Cam astea sunt vestile de la noi...revin ca s-a trezit si sa-ii dau sa pape...

ma bucur din suflet ca nu este oreion....
da-i antibotic...ca nu este de joaca...nu ai ce sa faci!!!saracu...cred ca are dureri groaznice....asa de rau s-a umflat???
se pare ac Metes este dr bun dc si-a dat seama fara anlize ce ar putea avea!!!!cumsecade dr!!!de retinut...ce stii cand vin acasa si am nevoie de medic bun....mai bine doamne fereste!!!
sanatate va dorim...si sa av linistiti...si sa va duceti la gradi de luni!!!! hug.gif tzuc.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Oct 8 2011, 02:45 PM) *
ma bucur din suflet ca nu este oreion....
da-i antibotic...ca nu este de joaca...nu ai ce sa faci!!!saracu...cred ca are dureri groaznice....asa de rau s-a umflat???
se pare ac Metes este dr bun dc si-a dat seama fara anlize ce ar putea avea!!!!cumsecade dr!!!de retinut...ce stii cand vin acasa si am nevoie de medic bun....mai bine doamne fereste!!!
sanatate va dorim...si sa av linistiti...si sa va duceti la gradi de luni!!!! hug.gif tzuc.gif


uf....acum am vazut ca nu am scris cum trebuie.....Iancu e bine....Febra 39.7 a avut Serban. El ia antibiotic pentru gat si urechiuse. Acum dupa 2 zile de antibiotic si-a revenit. Adica febra nu mai are....pana in 38 face, e mult mai vioi si prezent. Starea aia de somnolenta nu mai este si papa mai bine....In noaptea asta cu siguranta vom dormi si noi ca nu cvred ca mai e nevoie de paza..
geocoto
Buna mamici,

Super Rose, ce dulcica este Andreuta.Abea astept sa l aud si eu pe al meu strumf vorbind nu mai zic de recitat.
Adriana sper ca sunteti si mai bine pray.gif .Este bine totusi ca aveti bunici care in situatii extreme se unesc la nevoie.Parca simt si ca nu te mai panichezi cum eram noi anul trecut la primul semn de boala desi ai luat o mai devreme cu puiul mic.

Noi am avut un weekend agitat spada.gif si nu din orice motiv ci din cauza suzetei mad.gif .De cand s a intors din Ro ne chinuim sa i o scoatem ziua si in vacanta de la inceputul lui noiembrie si noaptea ca deja avem pica rau de tot pe ea.
Ne a urlat in magazin pt ca era obosit si nu am vrut sa ii cumpar inca o pereche de ochelari pt piscina si a tinut o asa 3 ore.
Nu am cedat si l am lasat sa si faca show ul, ieri mai putin si a adus aminte de ea si azi deja a fost mult mai bine.
Dimineata la gradi s a mai bazait putin dar maine deja cred ca va fi muuult mai bine.
Mai este un copilas roman la gradi intr un an mai mare si o auzeam pe mamica cum il ameninta wife.gif ca l lasa acolo daca mai plange wacko.gif .
Nuuuu, noi ii vorbim ff frumos de gradi si daca nu vrea, noi spunem No problem , vine politia si te ia pt ca la gradi este obligatoriu sa mergem.Si il intreb ce prefera sa mearga la politie sau la gradi si atunci stie sigur liwlol.gif .
La masa la fel nu trebuie sa manance neaparat tot poate sa plece de la masa dar nici nu are voie cu lucrurile lui preferate sau sa mearga la ski.Daca face fitzte la masa mai bine sa l dai jos il pui la colt 5 minute si apoi va fi ok decat sa stai sa te rogi de el..si iti face un calvar de masa.
Eu ma inspir si din ce scrieti voi si din ce am vazut ca tine de a lungul timpului.Dar caut ghidul ala care m a ajutat enorm.
Faza cu politia am invatat o de la o mamica asta vara pt ca piticul nu vroia sa bea laptic ca i scosese biberonul.

Petronici noi am scapat de biberon dar ii dau multe lichide din sticla cu gaura(apa) sau cu paiul.Tai un pai in doua si am mai multe asa.L am inlocuit bibe treptat treptat si am fost atenta din ce bea mai bine.Deja este destul de mare si nu mai trebuie sa ti faci griji ca nu mai bea la fel laptic ca din bibe.Adelin stiu ca adoarme cu el in gura nu?Acolo va fi mai greu 3,4 nopti dar crede ma ca orice invat are si desvat.In loc de lapte seara eu prefer un sandwich si o canita de lapte ca sa nu fie o tragedie ca se culca cu stomacelul gol.
Lucas a facut de cateva ori enterocolita deci fara lapte si cand i am dat din nou nu a mai fost asa o tragedie ca nu mai are cantitatea care trebuie.

V am pupacit ,
oFloare1.gif
geocoto



















geocoto









Aveti in partea de sus a pozei posibilitatea sa o mariti apasand Full image sau ceva degenul asta.
Mult succes.

Uitati aici l a postat Lusha si se deschide si mai mult decat l=am pus eu fiind micsorat sa l pot trimite pe email.
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...394&st=8080
anku
QUOTE(simina_ana @ Oct 8 2011, 05:26 PM) *
uf....acum am vazut ca nu am scris cum trebuie.....Iancu e bine....Febra 39.7 a avut Serban. El ia antibiotic pentru gat si urechiuse. Acum dupa 2 zile de antibiotic si-a revenit. Adica febra nu mai are....pana in 38 face, e mult mai vioi si prezent. Starea aia de somnolenta nu mai este si papa mai bine....In noaptea asta cu siguranta vom dormi si noi ca nu cvred ca mai e nevoie de paza..

cum mai sunteti???
ce faceti???
ohhhhhh...saracutul Serban!!!am crezut ca Iancu are probl cu urechea...
anku
QUOTE(Rose68 @ Oct 9 2011, 04:24 PM) *

poopam o printesuca mica care recita frumos...
stim si noi un cantecel dar il canta numai cu tati....hi hi liwlol.gif
anku
Geo...friggggggggggg.....
pffffffffffffff...pai dc i spun lui Darius ca-l ia politia...se bucura... liwlol.gif
manualul care il cauti este de la Bic All:::cred ca l-am avut de multe ori in mana ptr ca fostele colege de la librarie spune ca este aparut deja in 2007...
o sa vad si eu ce scrie acolo...la al ajuta sa se calmeze si asteapta-ti randul!!!
multumesc si te rog spune de mai bine de un an...dar atat isi doreste sa fie el primul in toate..incat nu-si asteapta randul....
va poopam...daaaa...in noiembrie aveti vacanta!!!
va popam


Petro...noi am scos biberonul fara sa-l simtim cu ajutorul boturilor alae tari de la Advent..i-am scos si ventilul...si s-a obisnuit...acum este egal cu ce-i dau...bea si din pahar si din sticla...cand mergem in oras iau apa plata de 500 ml...si-i dau asa sa bea..si nu are probl..dar cauta boturile alea mari de la advent nu alea pana in 18 luni...si scoate ventilul ca sa aiba debit si mai mare...
ce faceti??
ce mai spuneti???
Rose68
am facut pauza 5 zile caci a fost cu o raceala frumusica, daca ati fost atente si in filmulet vorbea pe nasuc.....
Astazi am lasat-o la 9 fara 5....se primesc pina la 9....am trezit-o si am stat cu ea vreo ora sa vad cum se simte....mi s-a parut oK si am dus-o....in clasa surpiza....5 din 33....restul bolnaviori.....
Lusha&Zbenguica
Buna seara,
Geo sa stii ca ma bucur tare mult ca te-au ajutat foile alea pe care le-am scanat si nu am uitat ca am spus ca am sa mai scanez dar pur si simplu nu reusesc sa ma organizez si sa mai scanez cate un capitol -doua de cand m-am angajat.Peste o saptamana imi vine si mie sotul si poate poate o sa fiu mai odihnita. Nu promit, insa, nimik. Am sa caut sa vad daca gasesc ceva si despre subiectul suzeta si poate poate ii dam de capat impreuna. La noi problema e degetelul.
Fetelor sa stiti ca va citesc pe mail...candva demult tare (cred ca acu' 5 luni) am pus sa primesc posturile de pe topcul vostru pe mail. Abia de o saptamana au inceput sa imi intre mailurile liwlol.gif) Am si uitat de atunci ca am facut chestia asta si nici macar nu imi mai aduc aminte cum am facut-o. In fine ce vreau sa spun e ca

Rose smile.gif Desenele sunt uimitoare pentru varsta Andreei FELICITARI !!!

Anku ochii lu' fii'tu ma innebunesc

Adriana saptamana trecuta am incercat si eu "sa ma ascund in dulap" :liwlol.gif)) da' nu a tinut faza ca se uita numai dupa mine si cand a vazut ca plec de langa usa a inceput sa strige TRECI IN DULAP MAMI, NU PLECA !!!!!! Si educatoarea se uita la mine si nu pricepea o iota, Ameera era super nervoasa ca plec si uite asa am avut parte de un fiasco TOTAL liwlol.gif) (nici pana azi nu am mai apucat sa ii explic educatoarei care a fost faza si nici nu mai am de gand sa ii amintesc episodul liwlol.gif) ) Ce e important e ca de cateva zile s-a terminat cu plansul si la noi. I-am spus ca imediat vine tati si ca a cumparat multe printese dar ca le va primi daca ne arata ca e fetita mare si nu mai plange. De a doua zi nu a mai comentat deloc. Minune smile.gif

Va pup
Petronici, bine ai revenit smile.gif daca bine imi amintesc tu ai nascut in 19 decembrie smile.gif si eu in 19 ianuarie, bine zic?

Noapte buna
Ma duc sa caut solutii despre scapatul de suzeta
anku
buna fetelor...ce ami ziceti ce mai faceti???
frig si la voi???
Andreea ..nu ne-ai spus ce faceti???sunteti bine???
Simina...voi cum va simtiti...am sunat azi dar cred ca nu erati acasa!!!
Geo,Petro,Claudia...ce mai fac boboceii la gradinita???pop
poopicei si ptr 2 fete cuciete...si am bucur ac deja va simitit mai bine...

Lusha-...multumim ptr complimente!!!treci in dulap mami
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

fetelor..eu de ieri am inceput practica la o pensiune...si nu stiu ce sa fac...ca s-a r putea spune ca probabil p urmatorii 2 -3 ani nu mai pot ajunge acasa..exact frica cu care am plecat mereu din Ro...ac o sa vina efectiv vremea sa nu ma pot duce acasa!!!este ORIBIL fetelor!!!
vor sa-mi dea ei asa cate o sapt acnd le vine lor...dar nici sa ma anunte dinainte ac fraiero vezi ca luam concediu atunci...ca sa-i pot si eu spune macar lui tata...sa vina atunci cand are concediu!!!ca si el tb sa anunte la servici....efectiv..nu stiu ce sa fac!!banii ca banii si munca ca si munca..dar sunt si eu om si vreau sa vin acasa macar odata p an !!!cu 7 zile ce sa fac???dc vin cu masina 2 zile le pierd p drum...2 pregateli...mai raman 3 zile!!!nu stiu efectiv ce sa mai fac!!!si cum sa mai gandesc!!!am nevoie de calificare...dar nici asa!!!i-am spus ca nu am nici o probl sa lucru de Craciun si duminica si sambata!!!mai este nasol si faptul ca de ex ma duc la lucru de la 8 la 14...si apoi revin sa zic de la 17 la 20...pai imi face ferfelita tot timpul...ca mie imi ia aproape 2 ore dus intors cu autobuzul...dar trece si asta..ptr mine este vital sa ma duc acasa odata in an...hai macar odata la un an jumate!!!!intru in panica ...cand banuiesc ca nu ami pot veni acasa sad.gif liwlol.gif


in rest...ca sa nu va plictisesc prea mult....noi suntem bine...sanatosi...acum umblam si p la locuri de joaca mai mulot...ca de ex ieri a turnat efectiv toata ziua...fara oprire...acum umbla cu tati mai mult si va dati seam ca atunci cand vin acasa definitiv nu mai am voie nici la toaleta sa ma duc fara el sau sa beau un pahar de apa!!!vrea sa joace jocuri toata ziua cu mine!!!cat timp i citesc si-i arat si stau langa el...este ok...in mom in care m-am dus sa beau apa sau te miri ce sa fac...deja se lasa cu urlete!!!

man...insanatosire grabnica celor bolnaviori!!!si mai dati si p aici!!! tzuc.gif

geocoto
Buna mamici,

Mai avem o zi si s a mai dus o saptamana din gradinita. somn.gif ...asa ar zice copilul mic daca ar putea sa vorbeasca.Momentan in fiecare dimineata cauta motiv sa nu mearga la gradi nono.gif si noi incercam sa ramanem calmi si sa i spunem ca totusi in ciuda tuturor inconvenientelor trebuie sa faca prezenta hi.gif .
Am fost la Dr ca mai tusea putin dar productiv si mi a zis sa nu i dau nimic sau sa i fac un vaccin daca tin neaparat.Momentan ne am pus toata increderea in schema homeopata si sper sa treaca mai usor peste viruseii care vor veni.Azi la gradi mai mult de jumatate erau absenti din cauza racelii.
Lusha felicitari pentru faptul ca te ai angajat.Eu am decis sa mai aman o perioada pana il lasam pe Lucas toata ziua la gradi.Sotul lucreaza de acasa si ar fi in preajma daca ar fi nevoie sa fiu eu plecata dar are mult prea multe pe cap sa reuseasca sa l creasca si pe pitic in acelasi timp.
Am zeci de carti acasa despre copii si iata ca tot din cateva pagini scanate cu mult drag m am inspirat.Ieri am inceput sa fac rezumatul sa l am in fata pentru cand sare calu'.
Azi m am dus sa l iau de la gradi si tocmai mi l lauda educatoarea eusa_clap.gif ca nu a plans si a fost cumintel si el a impins ohmy.gif un baietel ca i statea in drum sa ajunga la mine mai repede.A crezut ca nu am vazut si l a mai impins ohmy.gif o data sa fie sigur ca si a marcat teritoriul.. wife.gif Hmmm

Azi a fost caldut la noi, o zi de toamna superba.Acum stau cu geamurile deschise si intra miros de iarba proaspat tunsa si o adiere calduta de toamna.Astept sa se trezeasca micul strumf si sa o taiem la plimbare.
Adriana si eu am sunat dar "nema" adica suna si la un moment dat se opreste ca si cand s a plictisit de atata sunat..?Ai idee?Voi ce faceti?
Rose voi ce faceti cum mai sunteti ?Pana la urma ati inceput si voi schema homeopata?Eu daca uit noaptea sa i dau picaturile am cosmaruri si ma framant asa groaza a bagat Dr in mine la ce o sa ia pentru ca nu a mai fost in colectivitate..
Anku draga mea tot ce iti pot spune este sa profiti de pe urma acestei practici daca ulterior te vei putea incadra in sistemul lor.Am auzit cateva persoane care imi spuneau ca ff greu accepta straini nemtii si fac viata un calvar la inceput.Or sa treaca repede anii astia si vei merge cu mult mai mare bucurie in tara cu un job asigurat si concediu platit de altii.
Si eu am avut ocazia sa fac masterul de 3 ani si l am refuzat anul asta din nou desi nu aveam decat cateva ore pe saptamana pentru ca nu simteam ca l las pe Lucas in ordine.Mi s a impus conditia sa am promovabilitate 100% sau ma exmatriculeaza.Mai bine incerc la anul cand o sa mai creasca si Lucas putin mai ales ca nu am decat o sansa.Cea de anul trecut am ratat o.

Pup si ma intorc la cele casnice ale mele..
PS Hahahaha si voi ma certati ca am lucrat pana in ultima saptamana de sarcina anima1.gif .Cine sta cu burta la soare acum si voi munciti??? spalvase.gif floare2.gif bouncy.gif bouncy.gif
anku
QUOTE(geocoto @ Oct 13 2011, 04:29 PM) *
Buna mamici,

Mai avem o zi si s a mai dus o saptamana din gradinita. somn.gif ...asa ar zice copilul mic daca ar putea sa vorbeasca.Momentan in fiecare dimineata cauta motiv sa nu mearga la gradi nono.gif si noi incercam sa ramanem calmi si sa i spunem ca totusi in ciuda tuturor inconvenientelor trebuie sa faca prezenta hi.gif .
Am fost la Dr ca mai tusea putin dar productiv si mi a zis sa nu i dau nimic sau sa i fac un vaccin daca tin neaparat.Momentan ne am pus toata increderea in schema homeopata si sper sa treaca mai usor peste viruseii care vor veni.Azi la gradi mai mult de jumatate erau absenti din cauza racelii.

Anku draga mea tot ce iti pot spune este sa profiti de pe urma acestei practici daca ulterior te vei putea incadra in sistemul lor.Am auzit cateva persoane care imi spuneau ca ff greu accepta straini nemtii si fac viata un calvar la inceput.Or sa treaca repede anii astia si vei merge cu mult mai mare bucurie in tara cu un job asigurat si concediu platit de altii.
Si eu am avut ocazia sa fac masterul de 3 ani si l am refuzat anul asta din nou desi nu aveam decat cateva ore pe saptamana pentru ca nu simteam ca l las pe Lucas in ordine.Mi s a impus conditia sa am promovabilitate 100% sau ma exmatriculeaza.Mai bine incerc la anul cand o sa mai creasca si Lucas putin mai ales ca nu am decat o sansa.Cea de anul trecut am ratat o.

Pup si ma intorc la cele casnice ale mele..
PS Hahahaha si voi ma certati ca am lucrat pana in ultima saptamana de sarcina anima1.gif .Cine sta cu burta la soare acum si voi munciti??? spalvase.gif floare2.gif bouncy.gif bouncy.gif

dragilor...iaca s-a mai dus o sapt...mai sunt 2 sapt pan la acanta...
ti-au sosit pozele de la nunta cu Lucas imbracat al 4 ace????hi hi...de abia astept sa-l vad!!! tzuc.gif

geocoto
QUOTE(anku @ Oct 13 2011, 10:05 PM) *
dragilor...iaca s-a mai dus o sapt...mai sunt 2 sapt pan la acanta...
ti-au sosit pozele de la nunta cu Lucas imbracat al 4 ace????hi hi...de abia astept sa-l vad!!! tzuc.gif



Inca nu dar nici sora mea nu le a primit de la fotograf inca.... sad.gif

Azi a fost randul meu sa l duc la gradi si ar fi iesit mai bine daca nu ne intrerupra o educatoare ritualul biggrin.gif .
Dimineata ne roaga de vreo 2,3 ori sa mergem cu el la "pipi" liwlol.gif asta asa ca sa mai traga putin de timp, apoi ne da pupic si intra singurel in clasa.Vinerea dimineata au gimnastica si fac cu alta educatoare.Cand aceasta a auzit ca face pipi l a luat in brate si a zis ca se duce ea cu el.Si sa vezi pe ce bocit s a pus Lucas si tot striga ca el face pipi cu mama dimineata blush.gif .
Noroc ca maine este sambata doh.gif .
Dimineata se trezeste la 6 vrea cu mine si cu greu mai adoarme spre 7 iar apoi ii este somn cand ar trebui sa se trezeasca pt gradi.Daca i as da lapte cum era obisnuit inainte poate s ar culca la loc dar nu vreau sa i mai introduc lapte daca o face numai de moft si nu de foame.

Ma duc sa vad ce pot face si eu pana vine strumful de la gradi. oFloare1.gif
Andymar
[quote name='anku' date='Oct 13 2011, 11:10 AM' post='1712925']
buna fetelor...ce ami ziceti ce mai faceti???
frig si la voi???
[b]Andreea[/b] ..nu ne-ai spus ce faceti???sunteti bine???
Simina...voi cum va simtiti...am sunat azi dar cred ca nu erati acasa!!!
Geo,Petro,Claudia...ce mai fac boboceii la gradinita???pop
poopicei si ptr 2 fete cuciete...si am bucur ac deja va simitit mai bine...

Lusha-...multumim ptr complimente!!!treci in dulap mami
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

Va salut mamici! Noi suntem bine deocamdata dar se pare ca vreau sa inceapa colicile. Asa se incordeaza cateodata si se forteaza sa faca kaki dar dupa ce iese ceva sau gazele luam somn pe loc.

Mda... sunt datoare cu o poveste, cum a venit Mihai Bogdan (Mihaita) pe lume.
Nu stiu daca v-am spus dar eu am lucrat la barul unei prietene care a avut nunta cu o sapt inainte sa nasc. Nu avea pe cine sa lase in locul ei si m-am oferit eu sa stau ca si asa ma plictiseam acasa si noaptea nu aveam somn. Mi-a placut mult sa fac pe barmana chiar daca a fost un pic obositor ca prindeam inchiderea de multe ori si dupa miezul noptii. Totusi a fost o experienta frumoasa si desi ea a avut nunta in 17 septembrie am decis sa-i mai tin locul o saptamana ca sa mearga si ei undeva in "saptamana" de miere macar. Sambata dimineata (in 24 sept) am deschis si am luat-o si pe Selena cu mine ca ziua nu sunt clienti multi si nu se fumeaza. Sotul era plecat la Colibita pt o lucrare (la vreo 100 km distanta). Pe la amiaza am mers la baie si am vazut ca mi-a iesit chestia aceea gelatinoasa si maronie care inseamna ca se apropie momentul. Nu am simtit nimic si desi avusesem ceva contractii de vineri noaptea, nu m-am agitat asa ca am mers acasa doar pe la 15. Am vazut ca nu am dureri, nimic alarmant, pe la 20 m-am dus iar sa deschid barul ca era weekend si multi clienti veneau la jocuri (ma sunau sa vada unde sunt) dar l-am luat si pe sotul meu cu mine. Cred ca am presimtit ca ceva se va intampla ca el voia chiar sa mearga de noapte la servici sa-si faca ceva ore suplimentare. In fine, am stat la "serviciul" meu pana la miezul noptii, nu am mai primit nici un semn ca bebe vrea sa vina si ne-am pus la somn. Pe la 2:30 m-a trezit din somn un carcel la piciorul stang dar asa de rau era ca ma durea tot piciorul de sus pana jos si nu stiam exact unde s-a pus. L-am trezit pe Marius plangand de durere si urlam la el sa-mi faca ceva ca nu mai pot, mi-a facut masaj apoi am inceput sa umblu prin camera pana mi-a trecut. Cand sa ma pun in pat, hopa contractia! Am asteptat sa vad la ce interval erau, circa 5 min. La 3:15 erau la 2-3 min si am plecat spre clinica. Am ajuns la 3:30, m-am instalat in salon (noroc ca aveam bagajul facut) si eu o tineam intr-una ca vreau epidurala dar cand m-a vazut doctorul eram deja dilatata 8 cm si nu mai puteam face anestezia, mi-a zis ca pot naste in jumatate de ora. Atunci m-am speriat putin ca o sa trec iar prin durerile travaliului dar mi-a folosit prima nastere ca stiam cum sa respir si sa raman calma. Problema - nu mi s-au rupt membranele, la 4 mi-au pus perfuzie si au tot incercat eu sa-mi provoace ruperea lor dar nimic. A fost un travaliu destul de usor, chiar l-am suportat bine si la 5 fara un sfert am avut 5 contractii fara pauza apoi am simtit dintr-o data ca bebe vrea sa iasa. Mie imi tot venea sa imping dar doctorii imi ziceau sa nu imping ca nu mi-s rupte membranele. Mi le-au spart ei pana la urma si cum a iesit lichidul a iesit si bebe aproape singur, am impins usor doar o data. Asa ca la 4:50 il tineam pe Mihaita in brate. Nici nu mi-am inchipuit ca poate fi asa usor desi stiam ca a doua nastere nu mai e asa de grea. Am avut in urmatoarele 2 zile dureri pana si-a revenit uterul si inca ma mai deranjeaza suturile celor 2 fisuri.

Sa va zic de bebe? Mananca si doarme dar numai ce manaca! Mie sincer mi se pare ca e prea mancacios, sau poate exagerez? Vreau sa spun ca baga si cate 100-120 ml la o masa! Avem laptic dar nu-i mai dau decat muls pt ca am niste iritatii... si mereu adoarme nesatul. Asa ca stoarcem sanii si apoi papam tot biberonul.

Poze avem dar numai daca intrati pe contul meu de facebook (andreea_bliss@yahoo.com) ca pe photobucket mi-am uitat parola...

Va pupam si mai revenim din cand in cand cu cate un roman!
petronici
dimineata,pregatiti de gradi

ajunsi,ma asez linistit pe bancuta langa prieteni

de la 13 la 14 avem joaca in aer liber


ca si la Geo,vinerea toti in treningul "scolii" pt sport
petronici
salutare fetelor...
Geo,am citit cu mare atentie ce mi-ai trimis pe email si deacu incercam "pauza" sperand ca o sa reusim sa-l mai linistesc cat de cat...si el multumesc spune de mult,pana asta vara zicea numai in italiana cand il intrebam "cum spui?" dar de cand am fost in tara saracii strabunici sau alti verisori nu stiau ei ce insemna "grazie" si l-am invatat si in romaneste sa zica,acum face diferenta cand il intreb in romaneste sa-mi raspunda la fel si viceversa cu italiana...in schimb "te rog" nu prea am exersat si cu rabdarea la fel,depinde de situatie cateodata are ,cateodata nu....cat despre bibe,ce sa va spun seara ii jale mare sa-si faca plinul inainte de somn,bea unul jumate si gata ,adorme fara el,iar la pranz ii dau suc sau ceai in sticlute cu capacul gaurit si adorme linistit,am incercat sa-i zic ca deacum ii baiat mare si seara daca vrea laptic poate sa-l bea si cu paharul sau i l-am pus in sticlutele cu capacul gaurit dat tot degeaba nu vrea asa,si se pune pe urlat si cate o ora daca nu-i dau bine sa bea cu el....
Simina,nu ne mai spui nimic de barbatei tai,sunt bine?
Anku,vorba lui Geo,o sa-ti vina greu tare cativa ani dar te obisnuiesti,eu de 5 ani nu am mai petrecut cu familia nici o sarbatoare crestina si cand toata lumea are liber in august si pleaca in tara eu muncesc....acum este decizia ta si gandeste cat mai bine ce hotarasti ca sa nu-ti para rau mai tarziu...
Rose,felicitari Andreutzei...chiar vb cu socrela ieri ca in tara se tin de ei sa-i invete poezii,cantecele,desene ,sa-i corecteze la scris,aici majoritatea italienilor scriu cu stanga si tin pixurile aiurea tare ...la gradi inca nu coloreaza,am inceput eu cu el acasa dupa amiaza dupa somnic,deacu incep sa-l invat si poezioare pt mos craciun...
Andymar,multa sanatate tie si lui Mihaita,cat despre nastere asa ne-am dori la toata lumea cat mai scurte si fara dureri...laptic din belsug sa cresca mare si voinic Mihai si pupicei printesei...

cat despre noi ce sa va zic,Ady e bine momentan,i-a mai trecut tusea dar tot mucos ii,acum eu sunt racita cobza si mi-e frica sa nu-l prinda iarasi...ii tot dau pt imunitate dar in colectivitate deacu cine stie ce ne astepta in iarna asta doh.gif

multe imbratisari si pupicei copilasilor...
anku
QUOTE(petronici @ Oct 14 2011, 03:18 PM) *
dimineata,pregatiti de gradi

ajunsi,ma asez linistit pe bancuta langa prieteni

iaca-ta p cine vedem noi aici...
ce mare a crescut!!!!
si e nuami un zambet...
vi s-a impus uniforma???
insanatosire grabnica va dorim...iarna nu este asa de periculos...periculos este toamna si primvara cu racelile...bine...altfel sta tb cu bolile copilariei!!!
si eu am fost al inceput stangace...si m-a corectat mama...dar este total gresit ca atunci cand cineba este stangaci sa-i impui sa scrie cu dreapta!!!
bafta la actiunea biberonul...si ne bucuram ca am vazut un Adelin mare si frumos!!!poopici!!! tzuc.gif
anku
QUOTE(petronici @ Oct 14 2011, 03:53 PM) *
Anku,vorba lui Geo,o sa-ti vina greu tare cativa ani dar te obisnuiesti,eu de 5 ani nu am mai petrecut cu familia nici o sarbatoare crestina si cand toata lumea are liber in august si pleaca in tara eu muncesc....acum este decizia ta si gandeste cat mai bine ce hotarasti ca sa nu-ti para rau mai tarziu...

nu-i las asa cum vor ei...dc nu ajungem la numitor comun ,renunt...ca eu cred ca e mai degraba chestia sa accept decat o chestie de obisnuinta...oricum am acceptat si varianta asta ...desi nu este ceva ce ma atrage vai de mine...am mai primit o oferta tot in meseria asta dar la un restaurant hotel de 4 stele...
eu p 2 ani nici nu voi platita asa cum tb...ptr ca asta este loc de calificare nu de munca....la cata munca bag[azi in 2 ore am splat 700 pahare diferite,le-am lustruit...am sters vitrina si pune-le innapoii asa frumos in vitrina,intr-o ora am curata 60 kg cartofi..si apoi hai sa pregatim salate ptr 60 persoane,si apoi hai si seveste clientii]...si avand in vedere ca primesc 350 euro p luna...din care mai imi platesc si cartile si scoala de teorie si abonamentul...nu raman cu absolut nimic !!!noroc ac are sotul rezerve!!!asa ca...sa aiba bunul simt sa-mi dea macar 2 sapt de concediu dintr-o bucata!!!
asa ca-i pistonez...vor sa-mi dea concediu dintr-o bucata...bine!!!nu vor...tb lor!!!
mai la mine nu vine nimeni aproape niciodata...ma refer la mama,tata ...poate sora-mea odat ap an si atunci ptr o zi-doua maxim pana se duce in orasul unde lucra sezonier...deci ei chiar nu vin incoace...nu e chestia de sarbatori in familie!!!p alea le lucru de acum 100% nu conteaza ca este Craciun ,Rev sau pasti!!!
anku


Mda... sunt datoare cu o poveste, cum a venit Mihai Bogdan (Mihaita) pe lume.
Nu stiu daca v-am spus dar eu am lucrat la barul unei prietene care a avut nunta cu o sapt inainte sa nasc. Nu avea pe cine sa lase in locul ei si m-am oferit eu sa stau ca si asa ma plictiseam acasa si noaptea nu aveam somn. Mi-a placut mult sa fac pe barmana chiar daca a fost un pic obositor ca prindeam inchiderea de multe ori si dupa miezul noptii. Totusi a fost o experienta frumoasa si desi ea a avut nunta in 17 septembrie am decis sa-i mai tin locul o saptamana ca sa mearga si ei undeva in "saptamana" de miere macar. Sambata dimineata (in 24 sept) am deschis si am luat-o si pe Selena cu mine ca ziua nu sunt clienti multi si nu se fumeaza. Sotul era plecat la Colibita pt o lucrare (la vreo 100 km distanta). Pe la amiaza am mers la baie si am vazut ca mi-a iesit chestia aceea gelatinoasa si maronie care inseamna ca se apropie momentul. Nu am simtit nimic si desi avusesem ceva contractii de vineri noaptea, nu m-am agitat asa ca am mers acasa doar pe la 15. Am vazut ca nu am dureri, nimic alarmant, pe la 20 m-am dus iar sa deschid barul ca era weekend si multi clienti veneau la jocuri (ma sunau sa vada unde sunt) dar l-am luat si pe sotul meu cu mine. Cred ca am presimtit ca ceva se va intampla ca el voia chiar sa mearga de noapte la servici sa-si faca ceva ore suplimentare. In fine, am stat la "serviciul" meu pana la miezul noptii, nu am mai primit nici un semn ca bebe vrea sa vina si ne-am pus la somn. Pe la 2:30 m-a trezit din somn un carcel la piciorul stang dar asa de rau era ca ma durea tot piciorul de sus pana jos si nu stiam exact unde s-a pus. L-am trezit pe Marius plangand de durere si urlam la el sa-mi faca ceva ca nu mai pot, mi-a facut masaj apoi am inceput sa umblu prin camera pana mi-a trecut. Cand sa ma pun in pat, hopa contractia! Am asteptat sa vad la ce interval erau, circa 5 min. La 3:15 erau la 2-3 min si am plecat spre clinica. Am ajuns la 3:30, m-am instalat in salon (noroc ca aveam bagajul facut) si eu o tineam intr-una ca vreau epidurala dar cand m-a vazut doctorul eram deja dilatata 8 cm si nu mai puteam face anestezia, mi-a zis ca pot naste in jumatate de ora. Atunci m-am speriat putin ca o sa trec iar prin durerile travaliului dar mi-a folosit prima nastere ca stiam cum sa respir si sa raman calma. Problema - nu mi s-au rupt membranele, la 4 mi-au pus perfuzie si au tot incercat eu sa-mi provoace ruperea lor dar nimic. A fost un travaliu destul de usor, chiar l-am suportat bine si la 5 fara un sfert am avut 5 contractii fara pauza apoi am simtit dintr-o data ca bebe vrea sa iasa. Mie imi tot venea sa imping dar doctorii imi ziceau sa nu imping ca nu mi-s rupte membranele. Mi le-au spart ei pana la urma si cum a iesit lichidul a iesit si bebe aproape singur, am impins usor doar o data. Asa ca la 4:50 il tineam pe Mihaita in brate. Nici nu mi-am inchipuit ca poate fi asa usor desi stiam ca a doua nastere nu mai e asa de grea. Am avut in urmatoarele 2 zile dureri pana si-a revenit uterul si inca ma mai deranjeaza suturile celor 2 fisuri.

Sa va zic de bebe? Mananca si doarme dar numai ce manaca! Mie sincer mi se pare ca e prea mancacios, sau poate exagerez? Vreau sa spun ca baga si cate 100-120 ml la o masa! Avem laptic dar nu-i mai dau decat muls pt ca am niste iritatii... si mereu adoarme nesatul. Asa ca stoarcem sanii si apoi papam tot biberonul.

Poze avem dar numai daca intrati pe contul meu de facebook (andreea_bliss@yahoo.com) ca pe photobucket mi-am uitat parola...

Va pupam si mai revenim din cand in cand cu cate un roman!
[/quote]


oooooooooo...dam iama p facebook...sa-ti vedem mandretea...
ma bucur ca ai nasct asa usor...sau mna...relativ usor...
ce bine ca ai laptic!!!
poopici...si...ma bucur ca sunteti bine si impliniti!!!
Selena ce ami face??? hug.gif
anku
Adriana ce-i cu voi???sunteti bine???

a venit putin soare si al noi...11 grade...adr soare!!!
ma duc afara cu asta mic...cat mai este soare!!!
noi???
azi noapte nu a dormit bine...cica a fost luna plina...si de asta!!!maram... oFloare1.gif
geocoto
QUOTE(anku @ Oct 14 2011, 03:57 PM) *
nu-i las asa cum vor ei...dc nu ajungem la numitor comun ,renunt...ca eu cred ca e mai degraba chestia sa accept decat o chestie de obisnuinta...oricum am acceptat si varianta asta ...desi nu este ceva ce ma atrage vai de mine...am mai primit o oferta tot in meseria asta dar la un restaurant hotel de 4 stele...
eu p 2 ani nici nu voi platita asa cum tb...ptr ca asta este loc de calificare nu de munca....la cata munca bag[azi in 2 ore am splat 700 pahare diferite,le-am lustruit...am sters vitrina si pune-le innapoii asa frumos in vitrina,intr-o ora am curata 60 kg cartofi..si apoi hai sa pregatim salate ptr 60 persoane,si apoi hai si seveste clientii]...si avand in vedere ca primesc 350 euro p luna...din care mai imi platesc si cartile si scoala de teorie si abonamentul...nu raman cu absolut nimic !!!noroc ac are sotul rezerve!!!asa ca...sa aiba bunul simt sa-mi dea macar 2 sapt de concediu dintr-o bucata!!!
asa ca-i pistonez...vor sa-mi dea concediu dintr-o bucata...bine!!!nu vor...tb lor!!!
mai la mine nu vine nimeni aproape niciodata...ma refer la mama,tata ...poate sora-mea odat ap an si atunci ptr o zi-doua maxim pana se duce in orasul unde lucra sezonier...deci ei chiar nu vin incoace...nu e chestia de sarbatori in familie!!!p alea le lucru de acum 100% nu conteaza ca este Craciun ,Rev sau pasti!!!


Hmm ma uimesc astia cu salariile lor...Ai perfecta dreptate sa ceri 2 saptamani.
Sper sa reusesti ce ti ai propus ca tare greu mai este sa iti doresti sa lucrezi ceva decent si sa ti dea astia cu "shit" mereu..si nu ma refer numai la Germania.Sunt multe tari care trateaza emigrantii asa.

Pup
anku
QUOTE(geocoto @ Oct 15 2011, 10:09 AM) *
Hmm ma uimesc astia cu salariile lor...Ai perfecta dreptate sa ceri 2 saptamani.
Sper sa reusesti ce ti ai propus ca tare greu mai este sa iti doresti sa lucrezi ceva decent si sa ti dea astia cu "shit" mereu..si nu ma refer numai la Germania.Sunt multe tari care trateaza emigrantii asa.

Pup

pai e drept ac nicu banii nu ma motiveaza...dar stai sa vezi dc ma ia!!!ca azi mi-au spus ca ar ami avea p cineva acre ar vrea sa faca asa o proba!!!f bine...in gandul meu!!!
azi chiar nu mi-a placut deloc...atat de tare m-am zapacit ca in loc de 1 am vazut 2...chiar ma tot miram ce tot vin atatia clienti la 2 ...
au astia niste conditii de lucra...pffffff...pai nu se compara nici al degetul mic cu ce am lucrat eu...te toaca fizic si psihic!!
incerc sa nu deprim...dar clar ac gastronomia nu este o placere ptr mine!!!asa sa gatesc ptr noi...sa invit p cineva...imi face placere...pai paharele erau iubitele mele...acum?????????????????sa nu le mai vad in fata ochilor.... liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif ma apuca durerile de cap cand duc tava cu pahare pline...asa profesionist cum vor...sa faci curbe si sa nu pice nimic!!! liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
ajutam p cineva sa se mute...o romanca...pffffffffffff...atat de mult vb si vb p cate 4-5 teme deodata...ca in mom cand plecam de la ea-...am impresia ca ne-a tras cineva un glonte in cap...si ni s-au imprastiat creierii de nu mai putem gandi!!!

sa revenim la Darius...bineinteles ca nu am mai facut progrese la Wc!!!
in rest...e cuminte...dar numai atat timp cat se joaca cineva cu el!!! liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

o tai si eu...ac striga in cada de mama focului!!!maine al 8 la distreactie cu paharele iarasi!!! sad.gif

voi ce mai faceti??? tzuc.gif
anku
buna sa va fie saptamana!!!
eu am terminat practica...ramne sa primesc raspuns peste 2 sapt!!!
la noi este asa un soare de frumos...si friggg...fresh!!!
voi ce faceti??? hug.gif tzuc.gif
Rose68
QUOTE(anku @ Oct 17 2011, 11:43 AM) *
buna sa va fie saptamana!!!
eu am terminat practica...ramne sa primesc raspuns peste 2 sapt!!!
la noi este asa un soare de frumos...si friggg...fresh!!!
voi ce faceti??? hug.gif tzuc.gif


la noi e ger de-a binelea.....e un vint rece de nici catelul nu iti vine sa il scoti afara....tre sa ma duc dupa Andreea la gradi....brrrr...azi dimineata am dus-o cu intarziere si siiic doar 3 copii erau acolo cu ea 4....toti bolnaviori....jale mare la grupa mica....Adriana la voi cum e la gradi....tot asa naspa?

Ankule sa dea DD sa primesti raspunsul pe care il doresti!!!!
petronici
buna fetelor...
da,Anku toti poarta uniforma institutului....eu n-am stiut ca au uniforma lor si i-am cumparat din comert 2 mai de marimea lui,cand colo a trebuit sa-i cumpar 2 de acolo(15 euro bucata) si alte 2 le-au dat ele primite de la mamici a caror copilasi au terminat si asa numai bine am 4 zile uniforma si vinerea treningul (tot de la ei,30 de euro)....cum sunt maici,ieri au organizat o slujba pt inceput de an,la care au participat copilasi si parintii,bunicii...a fost frumos,mamele faceau parte din cor iar din copii mai mari i-au invatat cateva cantece din timpul slujbei si cu ajutorul lor au cantat,la "tatal nostru" toti in altar alaturi de preot l-au zis in cor...deacum sa vedem pt Craciun ce serbare organizeaza,oricum o vor face tot in biserica ori odata cu slujba ori ceva colinde dupa,sunt tare curioasa....si mi-au zis sa ma duc si eu daca vreu sa cant in cor pt serbarea de Craciun,si am sa ma duc mai ales ca-i numai o data pe saptamana repetitia...
ii bun ca-i terminat practica...intradevar ffff putini bani la cata munca este!!!!
si aici este un frig,azi dimineata erau 2 grade....
restul mamicilor ce mai ziceti? copii sunt bine?
imbratisari si pupicei....
anku
eu nu stiu de ce...dar ma simt atre obosita!!!
sa aiba leg cu vremea!!!!????

Rose68
neatza! am o tuse de trezesc toata casa.....asa ca bantui prin zona!!!!
claudiaena
Buna fetele!

Noi suntem relativ bine... Adica ne chinuim de ceva timp cu muci si tuse, dar nimic grav. Oricum, ieri, cand l-am luat la pranz, se plangeau educatoarele ca toti din gradinita, inclusiv personalul tuseste si ca asa-i cand e frig. Oricum, cu frigul de afara, e frig in gradinita, ca nu s-a dat drumul la caldura....Si in concluzie facem prezenta in continuare pentru ca asa sunt toti... deocamdata am scapat de ceva mai rau, nu stiu, dar cred ca are efect si schema homeopata pe care ma tin sa i-o dau zi de zi....

In rest, servici si apoi acasa cam pentru toata lumea... Mihai s-a mai calmat, am scapat de accesele lui de furie si a inceput sa fie mai docil.... Mai scanceste putin dimineata, dar asa ca sa faca act de prezenta, ptr ca luni au avut teatru si mi-au cerut bani, si cum poseta era in masina cu tati, am fugit repede si l-am lasat pe pitic bocind.... M-am intors dupa 30 de sec si nu se mai auzea nici un miorlait, deci, gata ii trecuse....

Gata, pupici... saptamana viitoare ii vacanta si tata mi-i ia pe copii la Tecui, asa ca o saptamana am sa am liniste, fara stres cu mancarea si sper sa reusesc sa fac un pic de smotru mai serios... asa ca pupici si sa urati spor sa am, ca timp sigur voi avea.....
anku


iaca-te dans acolo.... liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
anku
ce faceti fetelor???
nu mai scrie nimieni nimic...

am primit sms de al Adriana...si mi-a spus ca sunt bine dar nu poate intra ptr ca s-a stricat laptopul...

noi suntem bine..
au venit deja temp inghetului....
eu am inceput de ieri inca o practica...de data aceasta la un restaurant -hotel de lux cu 4 camere de conferinte ...figuri p acolo...
si pot sa spun-....ca ala ar fi locul potrivit ptr mine....este superb sa lucrezi acolo...si banutii ar mai multi chiar dc este loc de calificare...programul este mai regulat...personalul super dragut...atmosfera nu este stresanta...
pai am facut azi niste aranjamente p mese ptr conferinta de sta mata in coada...nu am crezut ca se poate asa de simplu...dar munca...capacitate de 400 persoane...munca 7 ore 4 persoane numai asezat totul al milimetru...oricum...superb!!!acum sa vedem ce si cum...ca probl este copilul mic....nu ramane decat sa asteptam...asa ac maine in priza de la 6 dim...am zis ac dc ma ia aici...si sarbatorim....

Darius???deocamdata sanatosi...un mic accident...sa- jucat la scaun..si nu stiu cum s-a intors si cum a cazut ac dora la un m distanta de el am fost...ca si-a facut un gauroi in barbie--...asta a fost miercuri...acum vad ca se vindeca deja...am primit de la cineva foita de argint cu lecoplast...bineinteles inainte dezinfectat,,,dar f bine vad ca se vindeca...poate macar marti reusim a mergem la sauna...
mna...in rest...oisi cere atentia...dar vrea parte egala...si mama si tata
am inventat o metoda noua care functioneaza...uneori cand nu vrea sa faca ceva...de ex baie,sau sa vina la masa,sau sa ne imbracam..i pun cronotru de bucatarie...si-i pun 5-10 min...si-i zic ca se mai joaca pana suna cronometru...asa de motivat este ac sta cu ochii si urechiile p cronometru si abia asteapta sa sune sa vina la masa...hi hi
in rest de pampers inca nu ne-am despartit total...dar mai lucram...timp mai este....hi hi

va poopam cu drag...si insanatosire grabnica cellor bolnaviori!!! tzuc.gif
geocoto
QUOTE(anku @ Oct 22 2011, 08:26 PM) *
ce faceti fetelor???
nu mai scrie nimieni nimic...

am primit sms de al Adriana...si mi-a spus ca sunt bine dar nu poate intra ptr ca s-a stricat laptopul...

noi suntem bine..
au venit deja temp inghetului....
eu am inceput de ieri inca o practica...de data aceasta la un restaurant -hotel de lux cu 4 camere de conferinte ...figuri p acolo...
si pot sa spun-....ca ala ar fi locul potrivit ptr mine....este superb sa lucrezi acolo...si banutii ar mai multi chiar dc este loc de calificare...programul este mai regulat...personalul super dragut...atmosfera nu este stresanta...
pai am facut azi niste aranjamente p mese ptr conferinta de sta mata in coada...nu am crezut ca se poate asa de simplu...dar munca...capacitate de 400 persoane...munca 7 ore 4 persoane numai asezat totul al milimetru...oricum...superb!!!acum sa vedem ce si cum...ca probl este copilul mic....nu ramane decat sa asteptam...asa ac maine in priza de la 6 dim...am zis ac dc ma ia aici...si sarbatorim....

Darius???deocamdata sanatosi...un mic accident...sa- jucat la scaun..si nu stiu cum s-a intors si cum a cazut ac dora la un m distanta de el am fost...ca si-a facut un gauroi in barbie--...asta a fost miercuri...acum vad ca se vindeca deja...am primit de la cineva foita de argint cu lecoplast...bineinteles inainte dezinfectat,,,dar f bine vad ca se vindeca...poate macar marti reusim a mergem la sauna...
mna...in rest...oisi cere atentia...dar vrea parte egala...si mama si tata
am inventat o metoda noua care functioneaza...uneori cand nu vrea sa faca ceva...de ex baie,sau sa vina la masa,sau sa ne imbracam..i pun cronotru de bucatarie...si-i pun 5-10 min...si-i zic ca se mai joaca pana suna cronometru...asa de motivat este ac sta cu ochii si urechiile p cronometru si abia asteapta sa sune sa vina la masa...hi hi
in rest de pampers inca nu ne-am despartit total...dar mai lucram...timp mai este....hi hi

va poopam cu drag...si insanatosire grabnica cellor bolnaviori!!! tzuc.gif


Aiiaiai, cred ca a durut nu gluma.
Buna metoda.Trebuie sa cumpar si eu un ceas mai inteligent ca cel actual a luat contact cu solul de cateva zeci de ori.Hmm oare cine putea sa l scape din mana... biggrin.gif
Si Lucas si a dat cu usa de la bucatarie peste mana sad.gif pt ca se tot incapataneaza sa o tranteasca in loc sa o inchida frumos...
Rose68
suntem in vacanta. A devenit mai afectuoasa de cind e la gradi. Seara vine mai mereu sa ne pupe si sa ne iubeasca....dar din nefericire acum e iar bolnavioara....se tot vaita de burtica.....am fost azi la dr si a facut si un eco abdominal si s-a confirmat sindromul colonului iritabil.....acum sa vedem cum vom rezolva si acest lucru....Ma ingrijoreaza ca de luni incepe gradi si nu vom stim cum va fi cu papa de acolo.


Pupicei de la noi!
Andymar
QUOTE(Rose68 @ Oct 26 2011, 11:30 PM) *
suntem in vacanta. A devenit mai afectuoasa de cind e la gradi. Seara vine mai mereu sa ne pupe si sa ne iubeasca....dar din nefericire acum e iar bolnavioara....se tot vaita de burtica.....am fost azi la dr si a facut si un eco abdominal si s-a confirmat sindromul colonului iritabil.....acum sa vedem cum vom rezolva si acest lucru....Ma ingrijoreaza ca de luni incepe gradi si nu vom stim cum va fi cu papa de acolo.
Pupicei de la noi!

Vai săraca Andreiuța tot câte un necaz pe căpșorul ei! Îi dorim multă multă sănătate și să scape cât mai repede de durerile de burtica. Și Mihăiță a făcut ieri diaree, azi e mai bine, cred că am mâncat eu ceva ce nu i-a priit. Am fost la o aniversare și deși mi-a fost poftă de multe bunătăți de acolo am încercat doar să gust din fiecare dar văd că ceva tot a avut efect negativ. În rest suntem binișor, ne mai chinuie crampele câteodată dar bem mult ceiuț. Și păpăm și mai mult, am ajuns la 150 ml laptic exclusiv de la sân. Problema e că pe zi ce trece vine tot mai puțin, dacă de 1-2 săpt aruncam peste 1 litru pe zi acum abia mai rămân 20-30 ml după ce papă bebe. Totuși sper să mai avem măcar o luna două.
Andymar
Rose am uitat să vă urăm vacanță plăcută... ce a mai rămas din ea. Ceilați ce mai faceți? Văd că se cam răresc postarile pe aici. Anku i-a trecut lui Darius la bărbiță? Geo ce mai face Lucas? Adelin, Mihai și Maria? De Matei nu am mai auzit de ceva vreme... Vă pupăm pe toți!
geocoto
Buna mamici,

Eu scrisesem un intreg email dar se blocase site ul Utile si vad ca pana la urma nu l a mai postat..
Lucas a avut ieri zi libera si abia saptamana viitoare are vacanta.
A fost racit de vineri incepand dar nu stim daca de la plimbarile lungi cu bicicleta pe care le facem noi sau de la scoala..
Am ramas intr o seara fara ser in casa si i am facut eu numai ca toanta de mine la o cana de apa am pus 2 lingurite de sare doh.gif ca de mare si cand i am pus pe nara a urlat bietul copil si imi arata ca s a dus in tot capul.I am explicat ca am gresit si pe urma radea de mine ca i am pus in nas si il ustura peste tot.Ce a iesit pe urma din nasucul lui nu va spun.
Cert este ca simt cum schema homeopata il ajuta sa si revina mai usor.Am si catina cu miere pusa la borcan si aseara m am mirat si eu cum manca bobitele desi sunt acrisoare si sotul tot comenta ca l chinui pe el cu asa ceva.
Nu a ramas acasa pentru ca nu a facut febra si toti copilasii merg chiar daca au muci.Cand il iau are muciulei uscati pe obraz cum a dat cu mana.

Rose de la ce are colon iritabil si care sunt simptomele?Si Lucas imi zicea ca l doare burtica dupa ce bea lapte de vaca.Vad ca acum nu l mai doare decat atunci cand nu papa fructite si este ff constipat.

As posta mai des dar cum nu am acces la gradi sa vad ce face...Azi il tinea o fetita in brate blush.gif cand ne am dus..

oFloare1.gif oFloare1.gif
geocoto
Azi cand ne am intors de la gradi...dar poza este facuta de tati deci nu se vede nimic ca de obicei...

Rose68
colonul iritabil il are tot mostenire.....vad ca pina acum 70 % din probleme sunt din mostenirea genetica mai precis are probleme asemanatoare soacrei. Colonul iritabil da dureri mari de burtica.....foarte multe gaze, burtica arata ca pe timpul colicilor umflatica si se vede cum se plimba gazutele, mancarica nu se digera asa cum ar trebui si putrezeste.....de aceea kk-uta poate fi fie diareica fie constipatie sau desi are consistenta normala are miros fetid si aspect gaunos...putrezit....(cazul Andreei). Regimul este diferit de la caz la caz in functie de tipul de kk.....In general la adulti se observa ce iti face bine sau nu....ce obseri ca iti face gaze in exces....sunt persoane care nu suporta lactatele, altele varza, brocolli, varza de Bruxelles......
In ultimile 2 saptamani mereu se vaita ca o doare burtica, uneori si dupa masa de pranz de la gradi....ii facea educ masaj pe burtica inainte de nani, iar cind am fost la chirurg acum 2 sapt pentru problema rectala, acesta ne recomandase sa ii facem un eco abdominal fara sa specifice de ce, eu nu am mai reusit sa intreb caci Andreea plingea(examen rectal, de.....)...
Tot la eco ieri ne=a mai specificat ca are rinichii cu foarte mult sediment......Nu reusesc sa o fac sa bea mai mult lichid nici daca stau in cap....bea cam asa: 500 ml laptele, cam 300 ml ciorba sau supa.....300-500 ml apa....si ce mai ia din iaurt....uneori cite un ceai sau o cana de compot......poate ca e din perioada cind bea 50 ml de lapte in 24 de ore si 100-150 ml apa....

PS Geo, al tau sot parca ar fi frate cu al meu....tot asa face pozele....de la km 14......sunteti perfect incadrati dar de la distanta prea mare
Andymar
QUOTE(Rose68 @ Oct 27 2011, 05:34 PM) *
colonul iritabil il are tot mostenire.....vad ca pina acum 70 % din probleme sunt din mostenirea genetica mai precis are probleme asemanatoare soacrei. Colonul iritabil da dureri mari de burtica.....foarte multe gaze, burtica arata ca pe timpul colicilor umflatica si se vede cum se plimba gazutele, mancarica nu se digera asa cum ar trebui si putrezeste.....de aceea kk-uta poate fi fie diareica fie constipatie sau desi are consistenta normala are miros fetid si aspect gaunos...putrezit....(cazul Andreei). Regimul este diferit de la caz la caz in functie de tipul de kk.....In general la adulti se observa ce iti face bine sau nu....ce obseri ca iti face gaze in exces....sunt persoane care nu suporta lactatele, altele varza, brocolli, varza de Bruxelles......
In ultimile 2 saptamani mereu se vaita ca o doare burtica, uneori si dupa masa de pranz de la gradi....ii facea educ masaj pe burtica inainte de nani, iar cind am fost la chirurg acum 2 sapt pentru problema rectala, acesta ne recomandase sa ii facem un eco abdominal fara sa specifice de ce, eu nu am mai reusit sa intreb caci Andreea plingea(examen rectal, de.....)...
Tot la eco ieri ne=a mai specificat ca are rinichii cu foarte mult sediment......Nu reusesc sa o fac sa bea mai mult lichid nici daca stau in cap....bea cam asa: 500 ml laptele, cam 300 ml ciorba sau supa.....300-500 ml apa....si ce mai ia din iaurt....uneori cite un ceai sau o cana de compot......poate ca e din perioada cind bea 50 ml de lapte in 24 de ore si 100-150 ml apa....

PS Geo, al tau sot parca ar fi frate cu al meu....tot asa face pozele....de la km 14......sunteti perfect incadrati dar de la distanta prea mare


Saracuta de ea... dar exista tratament pt asta, se poate vindeca sau doar ameliora cu regim? Ca tot e vorba de colon si toate cele, eu de cand am nascut sunt tot constipata si nu mi-a trecut orice am mancat. Sigur ca nu pot manca nici chiar orice ca sa nu-i fac rau la bebe. Am ajuns la hemoroizi iar dupa ce mi-au mai trecut, adica de vreo 2-3 zile, m-am ales cu fisuri anale care nu vreau sa va explic ce rau dor. Asa ca daca nu trece cu regim alimentar sapt viitoare obligatoriu vizita la medic.

De azi au inceput colicile la Mihaita, voi ce ati folosit sau folositi pt asta? Saracu urla cat il tin plamanii si numai pe burtica doarme, cand il intorc sare ca ars. Si se linisteste doar daca sta mami langa el, pe altcineva nu vrea puiul...

Adriana voi ce mai ziceti, cum e Serbanel?
geocoto
Of saracuta Andreuta ce chinuitor este cu durere de burtica...Am avut si eu o saptamana gaze de ziceai ca cine stie ce am mancat (zacusca fermentata era de vina) si nu mi gaseam locul deloc, as fi luat orice.
Dr homeopata ne a recomandat pt Lucas un remediu homeopat si Extract de mladite de merisor de la Plant Extract care scrie pe el asa:
Aparat digestiv:
Ajuta la reglarea tranzitului intestinal (constipatie si diaree) si a florei intestinale.Poate reduce infectiile si inflamatia de la nivelul intestinului.
Cai urinare inferioare
Ameliorarea simptomelor din infectii ale tractului urinar inferior

Fug sa culc copilul si revin oFloare1.gif
Rose68
QUOTE(geocoto @ Oct 27 2011, 09:57 PM) *
Of saracuta Andreuta ce chinuitor este cu durere de burtica...Am avut si eu o saptamana gaze de ziceai ca cine stie ce am mancat (zacusca fermentata era de vina) si nu mi gaseam locul deloc, as fi luat orice.
Dr homeopata ne a recomandat pt Lucas un remediu homeopat si Extract de mladite de merisor de la Plant Extract care scrie pe el asa:
Aparat digestiv:
Ajuta la reglarea tranzitului intestinal (constipatie si diaree) si a florei intestinale.Poate reduce infectiile si inflamatia de la nivelul intestinului.
Cai urinare inferioare
Ameliorarea simptomelor din infectii ale tractului urinar inferior

Fug sa culc copilul si revin oFloare1.gif



la acelasi dr am fost si noi....si luam deja din iulie si merisor si quartz.....banuiesc ca de acest remediu homeopat vb....este bun cit il foloseste.....dar pentru ca e produs hidroalcoolic il pot folosi 2 luni ....apoi pauza......
si chiar acum cind au aparut crizele era sub tratament cu mladite de merisor si quartz.....

simina_ana
Ufff.....in sfarsit ma loghez si eu...ca de 2 zile incerc....
mi-a fost un dor de voi de nu pot sa va explic....mama lui de laptop tembel si-a gasit sa moara...dar gata...ala e mort si ingropat...acum am altul pe care vreau sa-l exploatez ( ..printre altele biggrin.gif ) la maxim cu forumul yes.gif .

Noi...suntem pe ultima suta de metri cu pregatirile pentru botez. Maine am o zi infernala....de pus casa la punct, facut ceva de papa....ca-mi vin rudele de departe ....ultimele detalii la restaurant, etc....
Luni o sa mergem si noi la vaccinul de 2 luni...noroc ca am sunat eu la medic ca uitase de noi mad.gif

Abia astept sa treaca botezul ...saptamana asta am fost extrem de stresata si bineinteles ca asta s-a vazut in cantitatea de lapte....am fost nevoita sa-i dau la pitic si de 3 ori intr-o zi LP.....In plus ...abia ce ma bucurasem ca i-a trecut lui Iancu otita, azi s-a plans de durere de urechi...am dat fuga la medic...acum are otita la ambele urechi..am innebunit cand am auzit ...
mi-e foarte frica sa nu faca complicatii...a fost un caz urat in Sibiu cu o fetita de 3 ani....sunt extrem de speriata si cum se face Iancu bine ma duc sa-i fac Prevenarul ...
Juniroul e inca cu mucsori, dar aspiram, facem aerosoli, luam homeopate....e cuminte , un papacios...si stie ce vrea deja,...cum ies din camera cum tipa dupa mine...si se potoleste doar cand ma are iar in vizor.

Cam atat pe scurt...nu stiu daca mai reusesc sa scriu maine...dar cu siguranta ne vom auzi dupa botez, cand revenim cu detatlii si poze...
Pupici
anku
QUOTE(simina_ana @ Oct 27 2011, 11:41 PM) *
Ufff.....in sfarsit ma loghez si eu...ca de 2 zile incerc....
mi-a fost un dor de voi de nu pot sa va explic....mama lui de laptop tembel si-a gasit sa moara...dar gata...ala e mort si ingropat...acum am altul pe care vreau sa-l exploatez ( ..printre altele biggrin.gif ) la maxim cu forumul yes.gif .

Noi...suntem pe ultima suta de metri cu pregatirile pentru botez. Maine am o zi infernala....de pus casa la punct, facut ceva de papa....ca-mi vin rudele de departe ....ultimele detalii la restaurant, etc....
Luni o sa mergem si noi la vaccinul de 2 luni...noroc ca am sunat eu la medic ca uitase de noi mad.gif

Abia astept sa treaca botezul ...saptamana asta am fost extrem de stresata si bineinteles ca asta s-a vazut in cantitatea de lapte....am fost nevoita sa-i dau la pitic si de 3 ori intr-o zi LP.....In plus ...abia ce ma bucurasem ca i-a trecut lui Iancu otita, azi s-a plans de durere de urechi...am dat fuga la medic...acum are otita la ambele urechi..am innebunit cand am auzit ...
mi-e foarte frica sa nu faca complicatii...a fost un caz urat in Sibiu cu o fetita de 3 ani....sunt extrem de speriata si cum se face Iancu bine ma duc sa-i fac Prevenarul ...
Juniroul e inca cu mucsori, dar aspiram, facem aerosoli, luam homeopate....e cuminte , un papacios...si stie ce vrea deja,...cum ies din camera cum tipa dupa mine...si se potoleste doar cand ma are iar in vizor.

Cam atat pe scurt...nu stiu daca mai reusesc sa scriu maine...dar cu siguranta ne vom auzi dupa botez, cand revenim cu detatlii si poze...
Pupici

ptiiiiiiiii...i-auite mai ca in sf va vedem si noi!!!
adica mna...va vedem...va citim!!!
si noua ne-a fost dor de voi!!!
va doresc distractie faina la botez!!!
si de abia astept poziteeeeeeeeeee.....
la amundoua urechiusele???mai sa nu cumva sa nu fie otita si sa fie ce a a avut Darius atunci cand a luat ac s-a jucat cu copii de gradi!!!
altfel...cum va merge???mergeti al gradi??? tzuc.gif
anku
QUOTE(geocoto @ Oct 27 2011, 03:53 PM) *
Azi cand ne am intors de la gradi...dar poza este facuta de tati deci nu se vede nimic ca de obicei...


heiiiiiiiiiiiiii...abia acum vad!!!
mai ce model..ce bine arati!!!
va poopam!!! hug.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.