Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
simina_ana
Ia sa punem si noi cateva poze ....as aca sa nu ne uitati...ca vad ca in ultima vreme rar ne mai adunam pe-aici



















Si asta e activitatea preferata a lui Iancu....sa-i pupe picioarele lui fra'su liwlol.gif





simina_ana
Sunt super fericita ca dimineata cand l-am lasat la gradi pe Iancu nu a mai facut figuri ...A functionat medota noua....si anume i-am spus ca stau in dulapul cu mamici pana la 4 cand termina el "serviciul" liwlol.gif liwlol.gif....o sa stau cam inghesuita dar merita...nu a mai plans copilu' dom'le liwlol.gif ca nu vrea sa ramana singur la gradi liwlol.gif

Am fugit sa fac ceva de papa....am un piept de curcan care tipa in frigider ca vrea sa fie gatit biggrin.gif....
Va pupam







Iancu joaca " baesk"


simina_ana
QUOTE(Rose68 @ Sep 26 2011, 10:33 PM) *
ANdreea si-a revenit. De azi am dus-o iar la gradi. In weekend am fost in mediu rural....sambata la un fost profesor din facultate care si-a construit o casuta la tara si ne-au invitat la ei iar ieri am fost la un fost coleg de facultate care s-a insurat intr-o zona viticola si ne-am intalnit acolo 4 fosti colegi din grupa de la facultate....Andreei i-a placut tare mult la tara....a zburdat vesela in ambele zile....
sa va pun si citeva pozici....









O printesa frumoasa....si toata un zambet....Se vede ca se simte bine la tara....SI-a facut si un prieten nou.....
O pupam pe ea de scumpa....
Cu gradi cum sunteti?
anku
adriana-.....ce scumpeti ai tu acolo???
Darius din prima...acolo este Iancu ...
ma bucur ac noua metoda functionaeaza si Iancu nu mai plange la gradi!!! wub.gif
ai 2 flacai superbi!!! tzuc.gif
anku
QUOTE(simina_ana @ Sep 28 2011, 08:11 AM) *
Sunt super fericita ca dimineata cand l-am lasat la gradi pe Iancu nu a mai facut figuri ...A functionat medota noua....si anume i-am spus ca stau in dulapul cu mamici pana la 4 cand termina el "serviciul" liwlol.gif liwlol.gif....o sa stau cam inghesuita dar merita...nu a mai plans copilu' dom'le liwlol.gif ca nu vrea sa ramana singur la gradi liwlol.gif

Am fugit sa fac ceva de papa....am un piept de curcan care tipa in frigider ca vrea sa fie gatit biggrin.gif....
Va pupam




si noi vrem la masa....faci friptura???
stai in dulapul cu mamici???ce soada esti!!! liwlol.gif
deciiiii...din toata poza de mai sus...Darius ce crezi ca a remarcat???bobby-car!!! doh.gif doh.gif doh.gif
anku
QUOTE(simina_ana @ Sep 28 2011, 08:07 AM) *
Ia sa punem si noi cateva poze ....as aca sa nu ne uitati...ca vad ca in ultima vreme rar ne mai adunam pe-aici




Si asta e activitatea preferata a lui Iancu....sa-i pupe picioarele lui fra'su liwlol.gif



ce dulce-i Iancu!!!f iubitor!!!exact asa ca un frate mai mare!!! wub.gif
sunteti niste frumosi!!! hug.gif
multumim de poze!!! smile.gif
asa mult ma bucur cand puneti pozici cu bebecii de 2008 si nu numai ...mai fetelor!!! wub.gif
Rose68
Luni Andreea a venit luni cu o vinataie frumusica la genunchi. A fost lovita de un alt copil ...se mai intimpla nu am ce face. problema e ca din ziua aceea numai vrea la gradi. 2 saptamani am dus-o de drag....era in primele zile chiar singura care nu plingea iar acum ieri si azi am lasat-o plingind.....sper sa isi revina....caci vad ca participa la activitati.....ii place sa deseneze....seara imi deseneaza ce a invatat la gradi....deja desenam baloane, soare, cartof si soricel.....si seamana un picut....a invatat si o poezioara....iar tot de luni numai vrea sa pape nimic....seara stam cu papa pe linga noi doar doar va baga ceva in gurita....a slabit deja 1,5 kg in data de 12 pina acum...dar azi pe la 9.30 am primit un telefon de la doamna si mi-a dat printesa la telefon: mami am papat tooot....adica 2 felii de paine cu pateu....e un inceput bun
Din nefericire in grupa ei sunt 4 copii care musca, unul care ciupeste.....si e cam greu sa iti vina fara semne......pitica mea plinge numai daca te lovesti un pic de ea.....dar sa o mai musti sau mai stiu eu ce..............va pupam
simina_ana
QUOTE(anku @ Sep 28 2011, 10:59 AM) *
si noi vrem la masa....faci friptura???
stai in dulapul cu mamici???ce soada esti!!! liwlol.gif
deciiiii...din toata poza de mai sus...Darius ce crezi ca a remarcat???bobby-car!!! doh.gif doh.gif doh.gif



Asa-i zice la masina aia rosie? liwlol.gif liwlol.gif
AM facut supa de curcan cu taitei si pilaf cu piept de curcan....

Pai faza cu dulapul mi-a venit asa dimineata cand am vazut ca el tot aceeasi placa o pune ca nu vrea sa ramana singur la gradi...asa ca i-am spus ca nu ramane singur ca eu ma fac mica si satu in dulapul cu mamici si ma uit la el toata ziua cum se joaca, cum papa, cum doarme, cum face lectii, etc...dar ca daca deschide dulapul el nu ma vede ca eu sunt mica mica...
Cand l-am dus in casa i-a spus la educatoare d ece nu mai plange el...apoi eu i-am spus ca ma duc in dulap , l-am pupat i-am zis pa ...el mi-a raspuns, m-a pupat si el si a plecat la joaca linistit. In alte conditii ar fi fugit dupa mine cand i-as fi spus pa sau ar fi vazut ca deschid usa...Dar azi a fost cuminte desi a vazut cand iesit....Sa vedem la 4 daca a functionat metoda...daca a plans...si daca tine si maine....
simina_ana
QUOTE(Rose68 @ Sep 28 2011, 01:01 PM) *
Luni Andreea a venit luni cu o vinataie frumusica la genunchi. A fost lovita de un alt copil ...se mai intimpla nu am ce face. problema e ca din ziua aceea numai vrea la gradi. 2 saptamani am dus-o de drag....era in primele zile chiar singura care nu plingea iar acum ieri si azi am lasat-o plingind.....sper sa isi revina....caci vad ca participa la activitati.....ii place sa deseneze....seara imi deseneaza ce a invatat la gradi....deja desenam baloane, soare, cartof si soricel.....si seamana un picut....a invatat si o poezioara....iar tot de luni numai vrea sa pape nimic....seara stam cu papa pe linga noi doar doar va baga ceva in gurita....a slabit deja 1,5 kg in data de 12 pina acum...dar azi pe la 9.30 am primit un telefon de la doamna si mi-a dat printesa la telefon: mami am papat tooot....adica 2 felii de paine cu pateu....e un inceput bun
Din nefericire in grupa ei sunt 4 copii care musca, unul care ciupeste.....si e cam greu sa iti vina fara semne......pitica mea plinge numai daca te lovesti un pic de ea.....dar sa o mai musti sau mai stiu eu ce..............va pupam



aaaa si Iancu a venit luni muscat de mana....abia acasa am vazut ca-l tinea pe Chiti in mana aia.....rau de tot era...si azi are urma dintilor pe manuta...iti dai seama ce tare l-a muscat.....Ieri am intrebat-o pe educatoare ce s-a inatmplat...si mi-a spus ca s-au luat de la o jucarie....si ca baietelul ala a mai muscat un baietel de frunte...ieri dimineata l-am vazut ...saracutul arata tare rau....
Mie mi-e clar....ce se intampla la gradi ii marcheaza...si daca au conflicte asta ii sperie....Eu sincer i-am spus lui Iancu ca daca mai da cineva in el sa-i spuna educatoarei si sa se apere ...A mai incasat-o pe-afara de la o fetita , vecina cu noi, si dupa 3 zile in care si-a furat-o a dat si el inapoi...de atunci nu a mai pus fetita aia mana pe el...se joaca impreuna...dar nu a mai indraznit sa-l bata sau sa-l ciupeasca....
Eu pe Iancu l-am invatat mai calm si sa nu loveasca...si de cate ori a lovit l-am pedepsit...dar acum imi pare rau ca vad ca altii dau in el si el nu riposteaza pt ca eu asa l-am invatat....si si-o ia si a 2 sau a 3 a oara....De aceea i-am spus ca daca da cineva in el sa se apere
oana petrina
Buna dragutelor, eu trebuie sa iau bataie ca scriu atat de rar..... la gradinita e super mai putin dimineata cand il las...... desi merge de mai bine de jumate de an la gradi urla isteric in fiecare dimineata. nu mai stiu cum sa procedez.....chiar ma uit pe camera imediat cum ajung la munca( trec cam 10 min intre gradi si servici) si e super ok copilul meu...rade se joaca danseaza .... e cu totul alt copil. imi vine sa urlu ca nu mai stiu cum sa procedez si sa-l fac sa nu mai planga dimineata. in rest sunt super incantata ca am scapat total de pampers nici noaptea nu mai face pe el. nici nu ma asteptam sa se dezvete atat de repede avand in vedere ca l-am tinut atata amar de vreme cu scutece. cred ca daca imi dadeam silinta scapa de anul trecut de pampers. e plin de energie dar a inceput sa fie mai cumintel si sa ma asculte si din fericire vad ca nu prea mai face crize de isterie daca nu fac ce vrea. am inceput sa ne intelegem repeta tot si se vad progrese de la gradi. cam asta in mare cu puiul.
Adriana vreau sa-ti spun ca ai doi copii superbi . sa va traiasca si sa va bucure sufletele. si-mi faci o pofta de bebe de nu-ti imaginezi........esti o mamica eroina
Geo iubita sa va distrati la nunta ...ne auzim la telefon.
Rose ma bucur ca puiuta ta merge la gradi. arata f bine ...iar accidente tot o sa fie...asa e in colectivitate. succes in continuare
Anku tu ai un adevarat voinicel. sa ne mai pui poze cu el ca tare imi place sa-l vad.
Claudia ce mai fugareala si pe tine cu doi pui mari smile.gif. sa ne mai pui pozici cu ei.pupici
pupici la toate fetele

oana petrina
Andymar felicitari ptr baietel. sa creasca mare si sa fie norocos. trandafir.gif ptr o alta mamica curajosa din gasca noastra
pupici
simina_ana
Ziua buna si dela noi....

Asa cum am banuit azi noapte am facut noapte alba...dar nu din cauza pitticilor ci pt ca a trebuit sa le dau tratamentul din ora in ora...asa ca mi-am pus telefonul si dai apoi....Am facut asta cu Iancu pt ca la gradi ne-au spus sa nu le dam medicamente la educatoare sa le dea, deci intre 8 si 4 ar fi fost timp mort pt Iancu ...asa ca am preferat sa ii dau noaptea....de la 4 cand vine reluam distractia pana maine dimineata la 8....Bine ca doar 3 zile fac asta apoi la 2 ore biggrin.gif
Cu Serban continui si ziua ...practic 24/24...asa ca ma astept el sa-si revina mai repede decat Iancu....

Vreau sa va spun ca a functionat metoda aplicata ieri cu gradinita...ca stau in dulapul de mamici pana la 4 cand termina el....nu a plans deloc mi-a spus azi dimineata educatoarea.....Doar la pranz ca a vrut sa deschida dulapul sa verifica unde sunt..asa ca azi de dimineata i-am spus ca nu are voie sa deschida dulapul pt ca eu sunt mica...mica...mica...si nu ma vede biggrin.gif...Aflam maine daca a functionat.. Apoi educatoarea mi-a zis ca Iancu le spunea la ceilalti copii care plangeau ...sa nu mai planga pt ca mamicile stau in dulapiorul cu mamici liwlol.gif liwlol.gif

AM fugit sa pregatesc gentuta de iesit afara...cum se trezeste piticul ii dau sa pape si afara cu noi ... super.gif
simina_ana
ANdreea felicitari pentru baietel...Sa fie sanatos si plin de noroc...asteptam poze....
anku
QUOTE(simina_ana @ Sep 29 2011, 10:36 AM) *
Ziua buna si dela noi....

Asa cum am banuit azi noapte am facut noapte alba...dar nu din cauza pitticilor ci pt ca a trebuit sa le dau tratamentul din ora in ora...asa ca mi-am pus telefonul si dai apoi....Am facut asta cu Iancu pt ca la gradi ne-au spus sa nu le dam medicamente la educatoare sa le dea, deci intre 8 si 4 ar fi fost timp mort pt Iancu ...asa ca am preferat sa ii dau noaptea....de la 4 cand vine reluam distractia pana maine dimineata la 8....Bine ca doar 3 zile fac asta apoi la 2 ore biggrin.gif
Cu Serban continui si ziua ...practic 24/24...asa ca ma astept el sa-si revina mai repede decat Iancu....

Vreau sa va spun ca a functionat metoda aplicata ieri cu gradinita...ca stau in dulapul de mamici pana la 4 cand termina el....nu a plans deloc mi-a spus azi dimineata educatoarea.....Doar la pranz ca a vrut sa deschida dulapul sa verifica unde sunt..asa ca azi de dimineata i-am spus ca nu are voie sa deschida dulapul pt ca eu sunt mica...mica...mica...si nu ma vede biggrin.gif...Aflam maine daca a functionat.. Apoi educatoarea mi-a zis ca Iancu le spunea la ceilalti copii care plangeau ...sa nu mai planga pt ca mamicile stau in dulapiorul cu mamici liwlol.gif liwlol.gif

AM fugit sa pregatesc gentuta de iesit afara...cum se trezeste piticul ii dau sa pape si afara cu noi ... super.gif

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif ia pus in tema Iancu p toti.... liwlol.gif
plimbarica frumoasa...profitati de zilele inca frumoase... hug.gif si la noi este o toamna de vis...desi vara aici nu a fost vara!!!
cand faceti botezul???
anku
QUOTE(oana petrina @ Sep 28 2011, 03:49 PM) *
Buna dragutelor, eu trebuie sa iau bataie ca scriu atat de rar..... la gradinita e super mai putin dimineata cand il las...... desi merge de mai bine de jumate de an la gradi urla isteric in fiecare dimineata. nu mai stiu cum sa procedez.....chiar ma uit pe camera imediat cum ajung la munca( trec cam 10 min intre gradi si servici) si e super ok copilul meu...rade se joaca danseaza .... e cu totul alt copil. imi vine sa urlu ca nu mai stiu cum sa procedez si sa-l fac sa nu mai planga dimineata. in rest sunt super incantata ca am scapat total de pampers nici noaptea nu mai face pe el. nici nu ma asteptam sa se dezvete atat de repede avand in vedere ca l-am tinut atata amar de vreme cu scutece. cred ca daca imi dadeam silinta scapa de anul trecut de pampers. e plin de energie dar a inceput sa fie mai cumintel si sa ma asculte si din fericire vad ca nu prea mai face crize de isterie daca nu fac ce vrea. am inceput sa ne intelegem repeta tot si se vad progrese de la gradi. cam asta in mare cu puiul.
Adriana vreau sa-ti spun ca ai doi copii superbi . sa va traiasca si sa va bucure sufletele. si-mi faci o pofta de bebe de nu-ti imaginezi........esti o mamica eroina
Geo iubita sa va distrati la nunta ...ne auzim la telefon.
Rose ma bucur ca puiuta ta merge la gradi. arata f bine ...iar accidente tot o sa fie...asa e in colectivitate. succes in continuare
Anku tu ai un adevarat voinicel. sa ne mai pui poze cu el ca tare imi place sa-l vad.
Claudia ce mai fugareala si pe tine cu doi pui mari smile.gif. sa ne mai pui pozici cu ei.pupici
pupici la toate fetele

noi ne bucuram ca putem macar sa tinem legatura ...sa stim de noi si de minunatii nostrii!!!
ce bine ca ati scapat de crizele de isterie....noi ibca mai trecem pri ele..si din tote felul de chichite...
ha ha...pai ati scaüpat in timp util de pampers...Darius inca mai primeste pampers cand plecam de acasa p la cineva sau prin oras si nopatea...nu cred ca este de la cat ne straduim noi ca si parinti...ci si de vointa copilului...dc ai vedea ce scandal am eu cateodat aca se pisa p el..si nu vine sa-l schimb...deci nici sa-l schimb nu vine...uneori imi sta asa cu tb mare al fund...de mi frica ac incepe sa unga peste tot prin casa..si dc il iau in brate...sa nu vezi urlete si tranteli si zbieraturi...
imi imagnez ca va fi bine cand va merge la gradi...spearam...
ti-am vazut printiosrul...p fb...mari ati crescut!!!frumosi sunteti!!pampers nu mai vreti!!!ce mai...sunteti mari.... wub.gif wub.gif wub.gif
anku

buna fetelor....
p unde suntetzi??? hug.gif
noi...cum ne stiti...p afara ..partila inca cu pampers...cu crize!!!
eu intre timp am fost la un interviu la un restaurant...ptr calificare...au zis ac m-ar lua dar vor o sapt practica de la mine....si apii se decide!!!nu stiu ce sa fac!!!nu stiu nici macar dc imi place asa ceva!!!hmmmmmm...
simina_ana
Seara buna de la noi....

Noi am avut un weekend de cosmar. Viroza lui Iancu s-a localizat la stomacel si de ieri iar e cu kaki apos. Ieri dimineata la 6 cand s-a trezit si am vazut ca face apa imediat i-am administrat tratament si regim si azi e mai bine, dar l-am pazit ca pe butelie sa nu se apropie de cel mic sa nu-i dea si lui....Deja ma ingrozeste faptul asta ...prima data in iunie..acum iar...macar acum am actionat repede si nu s-a transformat in horror ....fara rani la funduletz si stari de apatie...sper sa nu ia si piticul ca ma iau cu mainile de cap...si sper maine sa-l pot duce la gradi pe Iancu ca sa il izolez putin pe pitic....
simina_ana
QUOTE(anku @ Oct 1 2011, 11:03 AM) *

buna fetelor....
p unde suntetzi??? hug.gif
noi...cum ne stiti...p afara ..partila inca cu pampers...cu crize!!!
eu intre timp am fost la un interviu la un restaurant...ptr calificare...au zis ac m-ar lua dar vor o sapt practica de la mine....si apii se decide!!!nu stiu ce sa fac!!!nu stiu nici macar dc imi place asa ceva!!!hmmmmmm...



Iti doresc sa iei decizia cea mai buna pentru tine....pentru voi.... hug.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Sep 29 2011, 12:41 PM) *
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif ia pus in tema Iancu p toti.... liwlol.gif
plimbarica frumoasa...profitati de zilele inca frumoase... hug.gif si la noi este o toamna de vis...desi vara aici nu a fost vara!!!
cand faceti botezul???


Trebuia sa facem botezul saptamana viitoare, in 8. ( imi placea ideea de 8 ...Iancu e nascut in 8, serban in 17 (1+7=8), Bebe in 26 (2+6=8) biggrin.gif...). Dar cand am anuntat oamenii multi nu puteau....Cand am vazut ca nici nasii nostri de cununie nu puteau veni , dar si-au exprimat dorinta de a participa si ne-au intrebat daca nu putem schimba data....atunci am anulat tot si facem in 29 octombrie..... O sa-l facem la New York , un american pub anga tribunal. Va fi pur si simplu o masa dupa biserica....nu am vrut petrecere cu dans si tol festiv...casual si relaxat totul....
Si la noi e inca frumos...o vara tarzie ....e atat de placut nu-mi vine sa cred...anul trecut pe vremea asta stateam mai mult in casa din cauza ploilor...acum ne plimbam cat de mult putem..
Azi am fost pe centru ....am fost la terasa la Turn si am mancata coloniste paste cu Yoyo si Sabin....Copii au fost cuminti ....ce mai relaxare totala....de multa vreme nu am mai fost asa relaxata....
simina_ana
Iancu e mai binisor acum....nu a mai facut kaki de la 5....e record as zice....E greu ca neputand sa-i dau tratamentul in timpul zilei cu gradinita i-l fac noaptea....si ma scol din ora in ora sa-i dau granulele....si e destul de dificil, ca m-a ajuns oboseala la maduva....dar trecem noi si peste asta...

Mamici.....pe unde umblati?
anku
QUOTE(simina_ana @ Oct 2 2011, 06:46 PM) *
Trebuia sa facem botezul saptamana viitoare, in 8. ( imi placea ideea de 8 ...Iancu e nascut in 8, serban in 17 (1+7=8), Bebe in 26 (2+6=8) biggrin.gif...). Dar cand am anuntat oamenii multi nu puteau....Cand am vazut ca nici nasii nostri de cununie nu puteau veni , dar si-au exprimat dorinta de a participa si ne-au intrebat daca nu putem schimba data....atunci am anulat tot si facem in 29 octombrie..... O sa-l facem la New York , un american pub anga tribunal. Va fi pur si simplu o masa dupa biserica....nu am vrut petrecere cu dans si tol festiv...casual si relaxat totul....
Si la noi e inca frumos...o vara tarzie ....e atat de placut nu-mi vine sa cred...anul trecut pe vremea asta stateam mai mult in casa din cauza ploilor...acum ne plimbam cat de mult putem..
Azi am fost pe centru ....am fost la terasa la Turn si am mancata coloniste paste cu Yoyo si Sabin....Copii au fost cuminti ....ce mai relaxare totala....de multa vreme nu am mai fost asa relaxata....

aha...deci ati vrut p 8 sa faceti botezul...
si acum il faceti in 29...nu am fost p la pub-ul respectiv...dar cred ca l-am vazut de afara
miam-miama...bv Adriana...mai si relaxeaza-te mami...bine ca au stat copii cuminti!!!
vai de mine ...ce program ai...din ora in ora scularea noaptea!!!si mai si alaptezi...nu stiu cum rezisti!!!!
ne bucuram sa mai auzim ceva de voi...
ai primit sms-ul meu??
poop tzuc.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Oct 3 2011, 01:12 AM) *
aha...deci ati vrut p 8 sa faceti botezul...
si acum il faceti in 29...nu am fost p la pub-ul respectiv...dar cred ca l-am vazut de afara
miam-miama...bv Adriana...mai si relaxeaza-te mami...bine ca au stat copii cuminti!!!
vai de mine ...ce program ai...din ora in ora scularea noaptea!!!si mai si alaptezi...nu stiu cum rezisti!!!!
ne bucuram sa mai auzim ceva de voi...
ai primit sms-ul meu??
poop tzuc.gif


offf...da ...am primit ieri mesajul. dar am uitat sa-ti mai raspund....cu atatea pe cap....Saru-mana de tot...si e ok...doar ca te rog sa nu-l mai pui pe drumuri pe Mishu pentru noi...cand se poate se poate, dar nu mai faceti eforturi suplimentare....va rog eu....
Azi am zi de "party" la maxim. Pe Iancu nu l-am dus la gradi ca de dimienata a facut 38,5, e marait cat pentru 10 copii si face scaun moale intr-una. Nu mai e asa apos ...face o mica baleguta...dar nu-l puteam duce asa....L-am trecut pe lapte fara lactoza ca nu vrea nimic sa manance....abia cu chiu si vai i-am dat o banana.....si nu va spun ca imi turuie intr-una ca vrea ba iaurt, ba mar, ba mango..
Ca sa pot sa ma ocup de Iancu putin a trebuit sa-l ametesc pe pitic cu lapte praf ca sa fie ghiftuit si sa ma lase 3 ore linsitita....ajung la balamuc in ritmul asta ca acolo e mai liniste....noroc ca Bebe nu are multe de facut azi si mi-a promis ca la 1 e acasa....
anku
QUOTE(simina_ana @ Oct 3 2011, 09:43 AM) *
offf...da ...am primit ieri mesajul. dar am uitat sa-ti mai raspund....cu atatea pe cap....Saru-mana de tot...si e ok...doar ca te rog sa nu-l mai pui pe drumuri pe Mishu pentru noi...cand se poate se poate, dar nu mai faceti eforturi suplimentare....va rog eu....
Azi am zi de "party" la maxim. Pe Iancu nu l-am dus la gradi ca de dimienata a facut 38,5, e marait cat pentru 10 copii si face scaun moale intr-una. Nu mai e asa apos ...face o mica baleguta...dar nu-l puteam duce asa....L-am trecut pe lapte fara lactoza ca nu vrea nimic sa manance....abia cu chiu si vai i-am dat o banana.....si nu va spun ca imi turuie intr-una ca vrea ba iaurt, ba mar, ba mango..
Ca sa pot sa ma ocup de Iancu putin a trebuit sa-l ametesc pe pitic cu lapte praf ca sa fie ghiftuit si sa ma lase 3 ore linsitita....ajung la balamuc in ritmul asta ca acolo e mai liniste....noroc ca Bebe nu are multe de facut azi si mi-a promis ca la 1 e acasa....

poate de la gardi o fi luat ceva...!!!
f greu....cu 2!!!mai ales cand unul este bolnav si unul vrea titi.... oFloare1.gif
mergi al dr cu Iancu???
poop... tzuc.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Oct 3 2011, 11:09 AM) *
poate de la gardi o fi luat ceva...!!!
f greu....cu 2!!!mai ales cand unul este bolnav si unul vrea titi.... oFloare1.gif
mergi al dr cu Iancu???
poop... tzuc.gif



AM fost sambata la homeopata cand i-a schimbat tratamentul....acum i-am dat doar in plus pt febra....
anku
hai fetelor...la noi s-a dem ca facebook nu-si sterge inf despre x si y chiar dc acestia le sterg d p pagina lor...sau de unde au postat...
a cautat cineva...a asteptat o luna...si apoi a primit aproape 2000 foi cu inf despre el...vis-a vis de lucrurile si inf p care le postase el p facebook...desi multe din ele stia ca le strrsese!!! wacko.gif


va dorim un inceput de sapt frumos...pana vineri am vazut ac este cald si in Ro..apoi direct 9 grade ....
la noi cam incepe cu frigul de joi....
astazi este ziua nationala a tarii...asa ca este o liniste afara...nu tu masina,nu tu oameni grabiti....

azi iesim la o plimbarica ,inca nu stim exact unde cu nasii lui Draius...ieri am fost al padure!!!

Geo...ce mai afceti acasa???ati exact exact ultima vreme frumoasa...o vreme superba...nici cald nici frig....au terminat astia al tv cum ca vine apocalipsa????ce afce LUCAS???
Simina...ati urmarit p cer ...de fapt ce sa urmariti...ca ptr tine e tare greu caum!!!!
Claudia ce mai spuneti???fiecare isi respecta obligatiunile????

2 fete cucuiete...poopicei de la noi!!!
anku
QUOTE(simina_ana @ Oct 3 2011, 10:15 AM) *
AM fost sambata la homeopata cand i-a schimbat tratamentul....acum i-am dat doar in plus pt febra....

insanatosire grabnica va dorim ...si tie...forta!!! tzuc.gif
anku

P camp....cu bumerangul....mai nou se joaca cu tot felul de avioane cu tacso...si cu bumerange....

in fan...ieri...

o pozica cu noi!!!



acum o sapt p aripa unui avion de razboi!!!



gata...decolam!!!
simina_ana
QUOTE(anku @ Oct 3 2011, 11:20 AM) *
hai fetelor...la noi s-a dem ca facebook nu-si sterge inf despre x si y chiar dc acestia le sterg d p pagina lor...sau de unde au postat...
a cautat cineva...a asteptat o luna...si apoi a primit aproape 2000 foi cu inf despre el...vis-a vis de lucrurile si inf p care le postase el p facebook...desi multe din ele stia ca le strrsese!!! wacko.gif
va dorim un inceput de sapt frumos...pana vineri am vazut ac este cald si in Ro..apoi direct 9 grade ....
la noi cam incepe cu frigul de joi....
astazi este ziua nationala a tarii...asa ca este o liniste afara...nu tu masina,nu tu oameni grabiti....

azi iesim la o plimbarica ,inca nu stim exact unde cu nasii lui Draius...ieri am fost al padure!!!

Geo...ce mai afceti acasa???ati exact exact ultima vreme frumoasa...o vreme superba...nici cald nici frig....au terminat astia al tv cum ca vine apocalipsa????ce afce LUCAS???
Simina...ati urmarit p cer ...de fapt ce sa urmariti...ca ptr tine e tare greu caum!!!!
Claudia ce mai spuneti???fiecare isi respecta obligatiunile????

2 fete cucuiete...poopicei de la noi!!!


Ce sa urmaresc pe cer? si cand? ZIua sau noaptea? Nu e vorba ca nu am timp...dar la eu la tv nu ma prea uit in ultima vreme ca profitam de vremea buna si suntem pe-afara...si cand ma uit e pe Minimax liwlol.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Oct 3 2011, 11:34 AM) *



Ahh ..ce ma bucur sa va vad.....imi era dor de voi....
SUnt foarte frumoase pozele....dar una m-a impresionat in mod deosebit...
Asta...

o pozica cu noi!!!...

MA bucur sa te vad vesela.....

Iar cea din fan e mortala....aia da poza de revista!!!
Va pupam dulce!!!
ssimmona
Salut, fetelor!
Anku, ce frumoase sunt pozele voastre, speciale! yes.gif Darius este un Fat-Frumos, imi place tare de mult de el! Iar poza ce i-a placut Siminei, este si preferata mea! yes.gif tzuc.gif tzuc.gif

Simina, imi pare rau pentru Iancu ... sigur e din colectivitate, am patit-o si noi de miercuri incoace, doar ca fara febra, doar ceva scaun moale si dat afara ... dar l-am rezolvat cu regim alimentar si cu ceai de frunze de salcam! Cica e un virus sad.gif ... Zice-se ca nu trebuie fortat cu mancarea, mai important e sa fie hidratat bine ... Carlos a mancat cat de cat, nu cum manca normal, dar cat sa aiba ceva in stomacel, si clar nu insistam, ma multumeam cu 5-10 lunguri de supa, 1 banana ... eu i-am dat si mar ras ... ca am inteles ca nu e contraindicat ... acum nu stiu, zau, dar rau nu i-a facut ca si-a reglat scaunul! oFloare1.gif Va pup si va doresc doar bine! hug.gif
simina_ana
QUOTE(ssimmona @ Oct 3 2011, 03:11 PM) *
Salut, fetelor!
Anku, ce frumoase sunt pozele voastre, speciale! yes.gif Darius este un Fat-Frumos, imi place tare de mult de el! Iar poza ce i-a placut Siminei, este si preferata mea! yes.gif tzuc.gif tzuc.gif

Simina, imi pare rau pentru Iancu ... sigur e din colectivitate, am patit-o si noi de miercuri incoace, doar ca fara febra, doar ceva scaun moale si dat afara ... dar l-am rezolvat cu regim alimentar si cu ceai de frunze de salcam! Cica e un virus sad.gif ... Zice-se ca nu trebuie fortat cu mancarea, mai important e sa fie hidratat bine ... Carlos a mancat cat de cat, nu cum manca normal, dar cat sa aiba ceva in stomacel, si clar nu insistam, ma multumeam cu 5-10 lunguri de supa, 1 banana ... eu i-am dat si mar ras ... ca am inteles ca nu e contraindicat ... acum nu stiu, zau, dar rau nu i-a facut ca si-a reglat scaunul! oFloare1.gif Va pup si va doresc doar bine! hug.gif



Pai noi suntem patiti din vara cand a avut 30 de scaune apoase intr-o singura zi de facuse rana la funduletz. Sambata dmineata cand am vazut ca are scaun apos am actionat imediat ca altfel cred ca se repeta figura din vara. I-am inlocuit si laptele cu lapte fara lactoza si l-am pus pe regim alimentar ( marul ras e bun...pt ca se oxideaza si strange la burtica....cum si zeama de la compot de mere e buna ca recupereaza potasiul ce-l pierde prin scaun).
Kaki a facut doar unula zi, moale de tot dar legat....si are febra....inca nu i-a scazut....Il las pana maine sa vad ce se intampla....
Sanatate va doresc si voua ...sa va treaca repede problemele...pupici
ssimmona
Imi amintesc de problema din vara, cand parca si Lucas al lui Geo o patise ... Sper sa scapati repejor, la noi ori a fost altceva ori se manifesta diferit, fiindca al meu facea 1 data pe zi dar in 3 reprize, adica prima data jumate tare si jumate apos, dupa care in timp ce spalam olita scapa iar pe el, ceva semilichid si il spalam si iar scapa putin, deci la f scurt timp .... asa in 2 zile .... dar chestia asta doar 1 data pe zi ... oFloare1.gif Dar trece cu regim, eu nu l-am dus la medic de data asta fiindca in rest era in forma ...
simina_ana
Pana la urma am ajuns la pediatru....mi-a facut febra 39,7....asa ca nu am mai stat pe ganduri. I-am dat Nurofen si i-a mai scazut dar acum vad ca iar e 38,3...si arde rau de tot. Si din diaree a dat-o in constipatie....tot vrea sa faca si nu face nimic....deci...nu mai stiu ce naiba sa cred.....gatul e rosu...dar diareea a trecut...cred ca-i bag un supozitor de novocalmin...poate ii da drumul si la kaki....va fi o noapte alba cu siguranta....macar sa-l vad ca-i scade febra....
ssimmona
Off, mami, imi pare rau ca trebuie sa treceti prin momente din astea sad.gif ... le cunoastem si noi si tare grele sunt ... cand al nostru avea febra asa mare si nu-i scadea, lui taica-su ii dadeau lacrimile efectiv, de disperare ca nu mai stiam ce sa-i facem ... Hmmm, teoria tu cred ca o cunosti bine, sper numai sa aiba o aplicabilitate usoara in cazul vostru! Va pup si ma gandesc la voi! hug.gif hug.gif
anku
QUOTE(simina_ana @ Oct 3 2011, 08:06 PM) *
Pana la urma am ajuns la pediatru....mi-a facut febra 39,7....asa ca nu am mai stat pe ganduri. I-am dat Nurofen si i-a mai scazut dar acum vad ca iar e 38,3...si arde rau de tot. Si din diaree a dat-o in constipatie....tot vrea sa faca si nu face nimic....deci...nu mai stiu ce naiba sa cred.....gatul e rosu...dar diareea a trecut...cred ca-i bag un supozitor de novocalmin...poate ii da drumul si la kaki....va fi o noapte alba cu siguranta....macar sa-l vad ca-i scade febra....

vai de mine dragilor!!!
Adriana dc face febra asa mare inseamna ca este o infectie...nu stiu ce sa zic...nu vreau sa vb prostiii...
ce a zis pediatrul???
vai saracauta de tine...tocmai acum cand a plecat mama ta...
doamne ajuta ...sa nu pierzi lapticul cu atata munca si atatea nopti aproape albe!!!si bineinteles sa nu fie nimic grav....
sa ne tii la curent.... oFloare1.gif
anku
QUOTE(ssimmona @ Oct 3 2011, 02:11 PM) *
Salut, fetelor!
Anku, ce frumoase sunt pozele voastre, speciale! yes.gif Darius este un Fat-Frumos, imi place tare de mult de el! Iar poza ce i-a placut Siminei, este si preferata mea! yes.gif tzuc.gif tzuc.gif

[

multumim tare mult ptr complimente...si Carlos este un fat frumos!!!eu va privesc mai mult Fb!!!ma uimiti mereu....
deci mergeti si voi acum la gradi din cate am inteles???
poopic!!! tzuc.gif
anku



iaca-ta ce ciudatenie de copac am vazut azi in mica noastra plimbare in padure!!!
Sara1
Am trecut pe la voi sa va pup fete dragi si pe voi si piticii minunati! Si santate puisorilor bolnaviori!!! tzuc.gif
ssimmona
QUOTE(anku @ Oct 3 2011, 11:45 PM) *
multumim tare mult ptr complimente...si Carlos este un fat frumos!!!eu va privesc mai mult Fb!!!ma uimiti mereu....
deci mergeti si voi acum la gradi din cate am inteles???
poopic!!! tzuc.gif

tzuc.gif Merge la gradi din aprilie, cu pauza de rigoare in iulie si august! De ieri incercam un alt tip de program, pana la 15.30 (anterior doar pana la 12.00), care include si pranzul si siesta, pana acum e totul ok! smile.gif tzuc.gif tzuc.gif

QUOTE(anku @ Oct 3 2011, 11:50 PM) *


iaca-ta ce ciudatenie de copac am vazut azi in mica noastra plimbare in padure!!!

Wooow, chiar ca ciudatenie, zici ca e din filme SF! wacko.gif

QUOTE(Sara1 @ Oct 4 2011, 03:23 AM) *
Am trecut pe la voi sa va pup fete dragi si pe voi si piticii minunati! Si santate puisorilor bolnaviori!!! tzuc.gif

hug.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
Rose68
buna fetelor!
la noi lucrurile stau cam asa: primele 10 zile a fost super , nu plingea o luam vesela era doar o mica problema: la pranz papa doar ciorbica sau supa. V-am scris asta, ca intr-o zi le-a dat chiftelute marinate....eu nu ii dadusem asa ceva inca....si seara voma peste voma(6-7 ture) diaree si temperatura.....3 zile a facut pauza....si din momentul acela s-a schimbat tot....dimineata tot drumul pina la gradi plinge si spune: nu vleau la gadinita.....cum o las in clasa tace si incepe sa se joace....dar din acea zi nu mai papa nimic la pranz....cum vede carutul cu mancare urla pina se termina de papat....dimineata si dupa somnic papa tot.....Sper sa trecem si peste asta....
Deja fac desene, a invatat 2 poezioare si 2 cintecele.....picteaza frumusel in chenar dat......le-a dat intr-o zi niste desene cu 2 fete de oameni doar cu contur de par si conturul fetei si a gurii si ei sa faca nas si ochi si sa coloreze parul.....chiar mi-a placut ce a iesit desi omuletii ei nu au nas.....o sa va pun si 3 pozici de la panou lor cu desene



si o pozica la intrarea in gradinita
Rose68
Nu pot fi obiectiva caci sunt mamica ei dar vi se pare ca seamana macar un pic?:
omuletz

cartof

soare
petronici
buna dragelor....
stiu ca sunt o neserioasa si va rog nu aruncati cu pietre in mine ca v-am abandonat asa o perioada mare de timp....deacum ca a inceput si Ady gradinita si a trecut si sezonul full de la mine cu munca am sa incerc sa intru mai des pe la voi sa va mai scriu si sa va admir minunile....
as vrea in primul rand sa o felicit pe Adriana pt comoara cea micuta(chiar daca este f tarziu) si sa le urez tot binele din lume ,esti o mamica implinita cu 2 printisori...
Rose,am vazut desenele Andreei,sunt superbe,al meu stie numai sa mazgalesca si sa rupa foile cu pixul....si o pagina mai in urma am zarit-o si pe ea,cat de frumoasa sa facut micuta musculita....
Anku,v-am admirat si pe voi ,Darius ca de obicei ne ameteste cu ochisorii lui...
Geo,din cate am inteles este prin tara,ii doresc o vacanta cat mai placuta...
pe familia Oanei i-am admirat in filmuletele de pe youtube din superba vacanta...
despre noi ce va zic,sa acomodat dupa vreo sapt jumate de plans la gradi,acum nici nu ma mai saluta cand il las dimineata se ia cu copilasi si uita de mine sa ma pupe....in schimb am observat ca sa desprins cu niste obiceiuri cam rele de acolo,nu mai imparte jucariile cu alti copilasi cand suntem acasa si avem musafiri si ii da la o parte si le ia tot din mana spunand pe italiana "date la o parte" si "asta e a mea" cand el nu stia nimic in afara de ciao pe italiana pana la gradi....si cum era de asteptat ca nu mai fusese bolnavior de vreo cateva luni bune ne-am si pricopsit cu o bronsita,si pana luni sta acasa cu tratament....
in rest mofturos cat incape,nu asculta de nimeni si daca nu face cum vrea el se pune pe urlat,asta tot acum de cand a inceput gradi a inceput sa faca,pana acum il mai pacaleam ii spuneam mereu ca hai sa facem altceva si ca aia nu-i voie si ii trecea dar acum numai merge....mi-au zis si de la gradi ca nu ii este frica de nimic,se urca pe topogane si sare sus ,acasa a cazut sambata de pe un zid la distanta de vreun metru pe pamant si tot degeaba duminica era iar pe el si ii aratam vanataia de pe obraz ce si-o facuse ca sa-l conving ca nu are voie acolo si nimic....
tot slabut suntem,chiar astazi dim la dr l-am cantarit are 13600kg,nu l-am masurat dar nu cred ca are un metru,va spus deja Rose am scapat de pampers si noaptea ,il mai trezesc pe la 3 si-l duc somnoros sa faca pipi,de vorbit acum ne baga si italiana ca ramanem si noi mirati de cat a invatat in asa scurt timp...
va imbratisez si multi pupicei copilasilor
claudiaena
Buna fetele!

exact cum il descrie Petronici pe Adelin, parca il vad pe Mihai... E capricios, egoist si daca nu ii indeplinesti vreo dorinta se pune pe urlat, care il tine, nene si cate o ora... Oricum, ceva de genul, greu cu "boii la deal"...Inca plange cand il lasam la gradi, desi educatoarea "ne-a asigurat" ca in restul zilei nu mai plange, papa tot, dar e singuratic, nu se joaca cu altii, daca il atinge altul incepe sa schelalaie...

Am presupus ca nu se odihneste suficient si l-am luat la pranz si l-am culcat acasa. Rezultatul: a dormit vreo 3 ore, dar tot ciufi a fost restul zilei. Pana seara, ne-a disperat si pe mine si pe Maria si apoi si pe tati.

Nu mai stiu cum sa procedez, ptr ca si vecina care ma ajuta cu placere, cam scartaie, ptr ca ultima data l-a luat de la gradi si nu a vrut sa vina la ea, pana la urma l-a schimbat mamica altui copil, si afara cand a vrut sa ii puna bluza cu maneca lunga a rupt-o la fuga...Saraca femeie s-a speriat si imi spunea apoi cand am ajuns acasa ca i s-a ridicat tensiunea de frica...

Are muci si cam tuseste, dar cum nu am ce sa fac cu el, il trimit. Deocamdata, avand si schema homeopata, starea asta nici nu trece, dar nici nu i se agraveaza.

Ieri, am facut cumparaturi la aprozar si a vrut copilul pere. Le-am cumparat, i-am clatit una si i-am dat-o. A venit intrbarea intrebatoare: "ce-i asta?" "e codita". " nu vreau codita" , asa ca ii rup codita si o arunc la cos. A inceput sa planga, ca el vrea codita inapoi si l-a tinut fetelor 45 min, urlatul. Cum perele erau in casa, nici nu a vrut-o pe prima si m-a miorlait de imi venea sa fug in lume....

Azi, in schimb, nu au avut apa la gradi, asa ca tati mi l-a adus acasa si ce sa fac? Iar fuga la vecina, care, saraca a acceptat... Am stat cu inima cat un purice si cand am intrat pe usa, m-am pregatit sufleteste... si surpriza, copilul papase binisor, s-a culcat singurel si s-a jucat frumos si a si stat la alintat si dragalit de catre vecina....In seara asta chiar a fost domestic, deci, o fi numai din cauza gradinitei? Mai ales ca intr-o seara, cand ii explicam a mia-suta oara, ca trebuie sa mearga la serviciul lui, ma intreaba"dar, vii sa ma iei? Nu ma lasi acolo, Nu?"

Deci, is asa de debusolata, fetelor! Pur si simplu sunt seri cand imi vine sa il calc in picioare. Atat de insuportabil este... Si Maria ii terminata? Vrea sa se joace cu ea, dar nu ii da jucarii, sau i le ia, daca i se pare ca se joaca prea frumos... Daca vrea sa plece si refuza jocul, incepe urlatul...Oricum, astept sa treaca si astept sa isi faca efectul granulele homeopate( ca ne-am "plans " de nervii piticului), ca pana acum cu raceala a fost binisor.Cam toti copiii au fost raciti, dar vad ca la Mihai are doar un picut de mucisor, dar nu-i stropitoare si tuseste asa cand si cand....
pupici si m-am racorit si eu... Daca aveti vreo solutie-minune, spuneti-mi si mie....
simina_ana
Buunnn.....am fost la medic....La prima vedere Iancu are oreion. Nu se poate pronunta exact, pt ca daca e oreion e la inceput pt ca glanga parotida nu e inflamata. Dar cel putin deocamdata dupa umflatura e oreion.
Mai nasol e ca eu nu am facut nici o boala a copilariei, sunt si eu expusa ....deci si Serban e expus nervi.gif . Daca aveam eu oreion ar fi fost protejat de anticorpii de la mine...asa ...exista un risc si la el.
Maine mergem iar la medic sa vedem daca se inflamaza intre timp....azi- maine,,cel tarziu sambata ar trebui sa se inflameze gatul si stim exact daca e oreion sau doar amigdalele..Diseara il exilam pe Iancu la socru - miu si asteptam....
Iar eu intre timp ma dau cu capul de pereti...asta-mi lipsea...E posibil sa amanam si botezul in cazul in care avem boala...Dar la ce ne mai trebuie botez cand ne "distram" asa bine???

Rose....frumoase desenele Andreei....EU zic ca are talent....iar omuletzul....chiar e omuletz....bravo ei eusa_clap.gif

Clau...si noi ne confruntam cu situatii de genul vostru...cand e marait nu-i intra nimeni si nimic in voie....de-mi vine sa-l dau afara pe usa....e atat de miorlait ca imi vine sa fug de acasa si sa nu ma mai intorc....dar ce sa-i fac? Sa-l auzi cum urla sa-i dau mucii inapoi cand ii aspir nasul liwlol.gif liwlol.gif.. Cred ca trebuie sa ne inarmam cu tarie...ca altceva ce sa facem?
Or sa urmeze alte perioade mai grele....si probabil o sa ne fie dor de perioada asta...o sa nis e para un mizilic...deocamdata cam fac ce zicem noi...dar mai tarziu?

Geo...am zis ca te sun....dar cu amandoi acasa am luat-o razna...umblu ca teleghidata ....deja fac multe chestii mecanic...

Anku....voi pe unde va mai plimbati....frumoase pozele....iar copacul ala foarte interesant....

Petro...bine ai revenit...si sa speram ca o sa ne scrii mai des....Il pupam pe Adelin ca sa facut baiat mare....si nazdravan...

Oana...va pupic...si ma bucur ca te-am auzit....

AM fugit ca am doua miorlaitoare in casa....unul mai cu mot ca celalalt doh.gif ...si pe amandoi ii apuca in acelasi timp
anku
Simina....pffffffffffffff...eu stiu ce m-am ingrozit de oreion numai cand l-am banuit!!!
dpoamne da sa nu fie...macar sa fie peste un an...sa nu fie complicatii al Serban...!!!
ce nasol!!!
poate sunt numai amigdalitele!!!
saacuta de tine!!!!mi-ar fi placut sa fiu la Sb sa te mai pot si eu ajuta cu cate ceva!!!!
il duceti al socru-tau???pai o sa vrea???saracutul!!!!
acum nu poti sa-l pupi de la noi...dar ma gandesc la voi!!!
pffffffff...pai au mai fost cazuri la gradi de oreion??? tzuc.gif tzuc.gif
zeci de poopici si imbratisari!!! hug.gif hug.gif hug.gif hug.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
geocoto
Salut dragelor,

Vai Adriana la cum povestesti tu hug.gif blush.gif m ai facut sa rad desi nu pot sa ma gandesc la cat de greu iti este fara sa mi se zbarleasca parul in cap crybaby.gif .Va urez mult curaj si insanatosire grabnica pray.gif .Nu stii cum este mai bine sa l tii acasa sa te scoata din sarite sau sa l trimiti la gradi si sa faca toate bolile copilariei.As vrea sa te pot suna dar mi e frica sa nu deranjez.
Rose in cat timp a invatat Andreuta sa se incadreze in chenar?Suuuuper eusa_clap.gif .Noi nici macar nu mazgalim pt ca nu avem rabdaaaaaaaaare sad.gif
Anku de data asta neplanificand mare lucru in avans ne am simtit ff bine desi a fost destul de obositor...Ce locuri faine aveti si voi sa va plimbati
Petronici faptul ca iti faci timp sa mai ne scrii fi sigura ca ne aduci numai bucurie si nu alt sentiment.Cand va aud cate spun puii vostri deja ma gandesc ca pe Lucas il fac MIM ca nu vrea sa se straduiasca sa vorbeasca.. anima1.gif
Claudia nu pot sa ti "dau" sablonul nostru pentru cumintire ca uneori da gres.. yes.gif dar sa stii ca de fiecare data cand ma intor din tara trebuie sa recurg la reguli ca face cateva crize pana afla cine i seful.Il trimit la el in camera si plange pana vine si zice ca este gata si ne pupa si rade si el cat de "tanta" a fost sa planga.

Iata ca ne am intors si noi de pe meleaguri romanesti.Ce sa zic, nu am stat ff mult dar am schimbat vreo 5 paturi deci ffff obositor.
In primele zile am vizitat rudele in Buc apoi am plecat la bunica sotului la C lung Muscel unde a fost ff frumos.Am facut un gratar eating.gif si pe seara am plecat catre Bran, si apoi Predeal.Am dormit in somn.gif Predeal desi eram total nepregatiti sa ramanem undeva peste noapte.Ziua urmatoare ne am plimbat prin BV si ne am intors sa dormim tot in Predeal si pe seara am vizitat niste prieteni care au cabana langa partie si am vazut ursoaica cu 3 pui chiar la 5m de masina noastra, cautau prin gunoaie ohmy.gif .
Ziua urmatoare am plecat spre Cheia la salina, unde spre mirarea noastra dupa o ora de stat acolo lui Lucas i a trecut raceala.Inginera de acolo ne a recomandat calduros pentru copiii cu probleme respiratorii 10 cure la salina, incercat chiar pe baietelul dansei caruia doctorii nu i au dat de cap cu racelile.
Vineri pe 30 am plecat la Gr unde ne am pregatit serios de petrecere.Lucas s a comportat exceptional.A flirtat cu toate fetele, scotea tot felul de dansuri si era inebunit sa stea la sora mea in brate sa salute invitatii.
A doua zi dupa nunta am plecat la mare.Era pustiu, pustiu dar ne am simtit absolut minunat.Socrul chiar a facut baie.L am invidiat putin dar 'de cu ovarele mele nu puteam sa intru ca le scapam prin apa.Nu era rece dar la 16° nu i o bucurie.Lucas a primit in fiecare zi de la pescari pestisori(guvizi) pe care ii tinea in galetusa si la plecare le dadeam drumul.
Cu greu l am convins ca trebuie sa ne intoarcem si sa renunte la toata atentia din tara care i s a acordat.Dar azi desi bazait l am dus la gradi.
Nu am facut poze din pacate decat pe ici pe colo ca am avut aparatul socrului si la cat de scump este imi era urat sa l car dupa mine sa i port de grija..
Astept sa se intoarca sora mea din luna de miere si sa mi trimita ceva poze sa l vedeti pe cavalerul meu scump in costum.

Va pupacim si sper sa auzim cat mai putin de boli, oFloare1.gif
geocoto
QUOTE(anku @ Oct 6 2011, 02:01 PM) *
Simina....pffffffffffffff...eu stiu ce m-am ingrozit de oreion numai cand l-am banuit!!!
dpoamne da sa nu fie...macar sa fie peste un an...sa nu fie complicatii al Serban...!!!
ce nasol!!!
poate sunt numai amigdalitele!!!
saacuta de tine!!!!mi-ar fi placut sa fiu la Sb sa te mai pot si eu ajuta cu cate ceva!!!!
il duceti al socru-tau???pai o sa vrea???saracutul!!!!
acum nu poti sa-l pupi de la noi...dar ma gandesc la voi!!!
pffffffff...pai au mai fost cazuri la gradi de oreion??? tzuc.gif tzuc.gif
zeci de poopici si imbratisari!!! hug.gif hug.gif hug.gif hug.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif

Voi ce faceti?Cum este vremea la voi?
Noi am dat drumul la centrala ca tremuram nu alta..
I ai gasit o preocupare lui Darius sau tot asa varsta nu va permite?
Pup
petronici
Adriana,imi pare rau prin ce treceti si poate totusi nu este oreion sa stai cu frica si mai mare in san ca v-ati putea contamina si voi....asteptam cu nerabdare vesti bune ,speram...
Claudia,deci nu-s singura cu un asemenea specimen in casa...te rog da-mi si mie numele pastilutelor pt nervisori sa-i zic lui taicamiu sa-mi ia si sa-i dau si eu poate totusi avem vreo speranta in vreo schimbare...
Geo,deci ii gata vacanta....ma bucur ca v-ati plimbat peste tot si ca a-ti avut parte si de timp frumos...
nu aveti vreun sfat ,vreo idee cum l-as putea ajuta sa-si schimbe cat de cat comportamentul...nu mai stiu ce sa-i fac....vorbeam cand aveau vreun an jumate cand incepusera cu nervisorii la fundulet ca o sa tina pana la 3 ani crizele astea de personalitate,acum ca ne apropiem cu pasi repezi de decembrie mi se pare pe fiecare zi ce trece ca-i din ce in ce mai rau,mai alintat si mai neastamparat si neascultator....tot ii zic ca acus vine ziua lui,mos neculaie ,mos craciun(ii mai arat filmuletul de anul trecut ca sa-si amintesca mai bine cine-i si ce rol are) si ca o sa vb cu nani lui si cu mosii astia sa nu-i aduca nici un cadou si nici o jucarie daca se mai comporta asa si sa ne asculte si sa nu se mai opuna cand ii spunem sa faca in vreun fel sau altul dar tot degeaba...
Geo poate stii tu mai bine vreo solutie miracol pt crizele astea...
aaaa,si inca ceva ,sa nu radeti tare de noi dar inca mai adormim la pranz si seara cu bibe,cum o sa scap de el?
multe imbratisari si pupicei copilasilor
simina_ana
Ioi...cata animatie pe aici....vai ce-mi mai place......parca reinvie vremurile bune.....
AM reusit si eu dupa luni bune sa fac o baie....m-am relaxat...dupa ce am fost si o ora pe-afara sa-mi oxigenez creierul ca simteam ca bubuie....piticul doarme ...e somnoros de la febra...iar Iancu e vioi...bine macar ca nu sunt maraiti....deocamdata...

Imi tot storc creierii si nu-mi dau seama de la ce e febra lui Serban...ca tuse nu are, nu e fornait...cica e putin rorsu in gat...Poate fi totusi de la vaccinul de tuberculoza care a supurat ieri? Ca deja ma dispera situatia noastra....

Abia astept sa treaca noaptea asta sa merg maine la dr de familie. Am sunat-o in seara asta si mi-a recomandat antibiotic, dar farmacista nu avrut sa-mi dea....a zis sa ii dau supozitor de paracetamol dar sa nu-i dau antibiotic....sper sa trecem noaptea cu bine....va fi una din cele mai lungi noapti din viata mea....

Geo....ma bucur ca ati petrecut bine. si astept poze....nu am reusit sa vorbim la telefon...tu ocupata...noi cu belele....dar daca vrei sa suni...ma bucur oricand sa te aud....

Anku....la tine m-am gandit aseara cand am descoperit umflaturile lui Iancu....mi-am adus aminte de ultima ta spaima...imi dorescs a fie si la mine asa...si sa fi ntrat in panica degeaba....AM zis ca-l ducem al socru-miu dar el abia maine vine....si daca maine dr ne confirma ca e oreion atunci o sa-l duc si asta e....si o sa vina si maicamea ca sa stea cu el acolo....o intreaga nebunie va fi....mama a luat iar ore la scoala unde a predat desi a iesit la pensie si va trebui sa-i lase 2 saptamani.....socrumiu va trebui sa stea si el cu ei ca mama nus tie casa ....Iancu nu mai zic ce scandal va face .....probabil ca noaptea se va duce si Bebe sa doarma acolo ca sa-l calmeze....macar as poate reusesc sa fac ordine in casa ca nu-ti spun cum e dupa o saptamana singura cu amandoi....zici ca s-au dat razboaie aici....mi-e groza ce-i in casa...cred ca de asta sunt si asa nervoasa...o data ca sunt ei bolnavi si a 2 a oara ca e ca la nebuni.....

Petro...nici nu stiu ce sa-ti zic...ca si Iancu e la fel...ori acum amplific eu fiecare prostie de-a lui Iancu....cert e ca sunt cu nervii la pamant in momentele astea....

Va pupic....si va tin la curent cu ziua de maine....acum fug sa mai strang cate ceva prin casa...

anku
buan si de la noi...
p mine ma scuzati cu absenta...dar m-am tampit de cap cu 3 portii de gem...pffffffff...abia acum am terminat...doamne ce a fost in bucatarie!!!am resuit de am mai facut si eu prin casa...ce mai tb!!!
Adriana...esti exact asa ca mine!!!si p mine am apuca nervii si narabdarea cand le vad toate imprastate!!!si nu sunt maniaca curateniei si ordinii...cel putin asa cred eu!!!cateodata vin cu Darius acasa din parc p la 7 seara si nu mai stiu p ce sa pun mana!!!si copilul zice...mama hai sa ne jucam un joc!!!..ma gandesc deja cu regret ca va veni vremea sa-mi fie dor sa ma joc cu el...si atunci le las asa toate si ne jucam..si tb ramane pana la 12 noaptea de facut...pai si eu sper sa fie alarma falsa si la voi...ca este nasol...mai ales ca Serban inca nu are vaccinele afcute...nu stiu cum este la bebici mici dc face oreion...
poate sunt doar amigdalitele...si mie mi se umflau de ziceai ca era altceva...
doamne ajuta sa nu fie asa ceva...macar nu acum!!!
geo bine ati revenit acasa...mai mai ce v-ati mai plimbat!!!si p mine ma duceau ai mei la saline la Ocna...si f bine functiona toata tb...asa m-a m tratat de astm...dar am facut vreo 4 ani al rand...alternand cu marea vara...exact 10-12 sedinte faceam si noi!!!cred ac mai estes i acum,...la süitalul din Ocna sibiului...undeva in interior...ülateam p sedinta...dar putin...
la Predealllllll!!!???? wub.gif wub.gif wub.gif superb....
la noi de azi s-a racit..cam 16 grade...mna...suntem inv cu tem mai joase...aici nu prea este cald...si vara dc sunt 3 zile peste 27 grade este bine!!!ploua acum linistit...dar am auzit ca prin Köln ar fi fost prapad...deci imi dau seama ca si p la voi a fost mai apriga furtuna...
fain avreme ati prins voi in Ro...nici cald ,nici frig....superb...de ar fi asa in toti anii..as veni acasa si eu la jum lui sept wub.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.