Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
anku


inca nu s-a asezat...
am dormit ca un pui..nici nu am visat....
nu am auzit nici ceasul...asta este
sunt la scoala acum....ce bine e sa scrii in forum fara sa ma bazaie Darius...fara sa ma traga de par!!!
sau ca sa capete atentie sa faca p Tarzan cu perdeaua!!!

Miosha....deci voi ati castigat excursia???
bv mami...
si imi pare rau ptr neintelegeri....

simina..eu am ales tema...
am vazut ceva la tv...dar incomplet...si eram curioasa sa vad ce si cum
asa ca ...pregatesc proiectul si-mi satisfac curiozitatea
este vb de oameni care aud muzica ...desi nu este muzica
Mozart ar fi auzit muzica toata viata lui in cap
sau oameni care aud voci....si cred ca este spiritism
cauza ar putea fi boala ...respectiv scizofrenie
sau pur si simplu o interpretare gresita a creierului...
adica se aud sunete care nu ar tb auzite respectiv cele f jose dar creierul nu le rec...cauta ceva asemantor...si gaseste voci...
p de alta parte...sunt oamreni care-si provoaca singuri asa ceva....
apar la oameni care traiesc singuri ff des....
apoi am Tinittus...de pregatit...doamne fereste sa nu am asa ceva....
este cineva aici in oras care aude voci...a fost p la clinica...a facut terapie..si nu a ajutat-o
si acum umbla zi de zi p la biserica ptr ca ea crede saraca ca nu este ceva curat...
una din 3 pers este suferinda de Tinitus:::directoarea de la gradi de asemenea.....p fondul surmenajului

cam asta ar fi in mare...
ahhhhh...si mai este buba ca cei care sufera de Borderline au 90% si astfel de halucinatii

mna...mi s-a parut interesant...
am cautat in pagini romanesti si am gasit ca trat ptr hepatita c ar provoca asa ceva....

cum au impodobit bradul la Sb???
am vazut ca se face orasel...ca aici...
mai au patinuar???
cand plecati acasa???


poopici la toate mamicile si puiutii tzuc.gif

sinzigm
Buna dragele mele mamici de decembrie 2008!!!Vad ca nu e mare valva pe-aici azi.

Rose draga,Andreuta arata asa de bine,sincer parca e mai mare decat varsta reala.E o scumpa si se pare ca toti bebicii din dec 2008 au talente artistice,poate punem de-o trupa pe viitor.Asa tare m-am bucurat ca am intrat sa ma uit la puiuta ca am gasit acolo burticile de decembrie 2008,pe un fundal muzical foarte emotionant,si m-am pus pe plans cand mi-am vazut burtica.Eu am pierdut toate pozele de cand eram insarcinata,mai am doar vreo 5 ca restul erau in leptopul care l-a "mantuit"fratello,asa ca mi-am adus aminte cu drag de perioada aia.Era exact de acum 2 ani,poza.

Adriana:sa dea DD SA-TI ASCULTE VORBA!!!Tare as mai fi fericita sa-i pot face lui Matei o surioara sau un fratior.Eu normal ar trebui sa fiu la ovulatie prin 26,27 luna asta,dar cum de-abea in 9 nov.am terminat cu anticonceptionalele,s-ar putea sa ii trebuiasca un timp organismului sa reintre la normal si sa aiba ovulatie.Si oricum nu incerc inca de luna asta ca am fost tare racita si am luat antibiotic si inca nu mi-a trecut complet si nu as vrea sa pateasca ceva puiu daca s-ar intampla minunea,dar daca ne ajuta Dumnezeu,de luna viitoare incepem si noi treaba,apoi ma bag in joc-asa sa fie cum spui,numa sa se pregateasca mamicile pt pupici.Oricum nici nu-ti poti imagian cat de mult conteaza o vb buna de incurajare si VA MULTUMESC LA TOATE PT ASTA,SI CLAUDIEI SI LUI ANKU SI LA TOATE,CA MI-ATI FACUT NUMAI BINE!!!Distractie placuta si voua si bucuria va fi foarte mare pt oricine ar veni cu vestea de inca un bebe,pt ca un copil e o minune,chiar daca uneori iti vine sa te tragi de cap cand o iau razna si nu asculta,dar se compenseaza.Cand vine si-mi spune:mami,ubesc si ma pupa-ma topesc toata.Deci(chiar daca o prop nu se incepe niciodata cu o concluzie)Adriana,SPOR LA MUNCA!

VA SARUT SI VA DORESC O SEARA PLACUTA

simina_ana
QUOTE(anku @ Nov 24 2010, 12:16 PM) *


inca nu s-a asezat...
am dormit ca un pui..nici nu am visat....
nu am auzit nici ceasul...asta este
sunt la scoala acum....ce bine e sa scrii in forum fara sa ma bazaie Darius...fara sa ma traga de par!!!
sau ca sa capete atentie sa faca p Tarzan cu perdeaua!!!

Miosha....deci voi ati castigat excursia???
bv mami...
si imi pare rau ptr neintelegeri....

simina..eu am ales tema...
am vazut ceva la tv...dar incomplet...si eram curioasa sa vad ce si cum
asa ca ...pregatesc proiectul si-mi satisfac curiozitatea
este vb de oameni care aud muzica ...desi nu este muzica
Mozart ar fi auzit muzica toata viata lui in cap
sau oameni care aud voci....si cred ca este spiritism
cauza ar putea fi boala ...respectiv scizofrenie
sau pur si simplu o interpretare gresita a creierului...
adica se aud sunete care nu ar tb auzite respectiv cele f jose dar creierul nu le rec...cauta ceva asemantor...si gaseste voci...
p de alta parte...sunt oamreni care-si provoaca singuri asa ceva....
apar la oameni care traiesc singuri ff des....
apoi am Tinittus...de pregatit...doamne fereste sa nu am asa ceva....
este cineva aici in oras care aude voci...a fost p la clinica...a facut terapie..si nu a ajutat-o
si acum umbla zi de zi p la biserica ptr ca ea crede saraca ca nu este ceva curat...
una din 3 pers este suferinda de Tinitus:::directoarea de la gradi de asemenea.....p fondul surmenajului

cam asta ar fi in mare...
ahhhhh...si mai este buba ca cei care sufera de Borderline au 90% si astfel de halucinatii

mna...mi s-a parut interesant...
am cautat in pagini romanesti si am gasit ca trat ptr hepatita c ar provoca asa ceva....

cum au impodobit bradul la Sb???
am vazut ca se face orasel...ca aici...
mai au patinuar???
cand plecati acasa???
poopici la toate mamicile si puiutii tzuc.gif



Pe centru inca nu am ajuns.....sa vedem cum au impodobit....dar din cate am auzit abia in 27 il termina....poate in wekend ajungem si noi, desi avem planuri mari...sa vedem daca le si indeplinim....Oricum inainte de a pleca la ai mei mergem sa vedem si noi centrul, mai ales ca au anuntat ca nu va dura foarte mult....
La Bt plecam dupa ziua lui Iancu.....Probabil ca sambata sau duminica 11/12 ii tinem tinem ziua cu copilasii ( o sa-i tinem ziua si in 8 cu familia) si apoi plecam...ori luni ori marti....cel mai tarziu in 17 decembrie....ANula sta o tine Iancu intr-o petrecere....ca la Bt m-a anuntat mama ca vrea sa-i mai tinem o data ziua....si poi in 27 e Sfantul Stefan....si iar il serbam liwlol.gif liwlol.gif.....

Faina tema aleasa.....sa ne spui si nou cum iti iese ...si sigur vei primi aprecieri....apropos de asta pe mine m-a impresionat un caz cu o tipa careiai ii murise mama sau tatal..ceva de genul si i-a auzit vocea cand i-a spus sa iasa imediat din masina.....dupa cateva secunde...masina a explodat....nu cred ca intra cazul in discutie....dar pe aproape....

Ati terminat voi cu NU si a inceput si al meu dupa Adelin...doar ca zice "nu veau" liwlol.gif....ma terorizeaza....sper doar sa nu-l tina multa vreme liwlol.gif liwlol.gif

simina_ana
QUOTE(sinzigm @ Nov 24 2010, 07:11 PM) *
Buna dragele mele mamici de decembrie 2008!!!Vad ca nu e mare valva pe-aici azi.

Rose draga,Andreuta arata asa de bine,sincer parca e mai mare decat varsta reala.E o scumpa si se pare ca toti bebicii din dec 2008 au talente artistice,poate punem de-o trupa pe viitor.Asa tare m-am bucurat ca am intrat sa ma uit la puiuta ca am gasit acolo burticile de decembrie 2008,pe un fundal muzical foarte emotionant,si m-am pus pe plans cand mi-am vazut burtica.Eu am pierdut toate pozele de cand eram insarcinata,mai am doar vreo 5 ca restul erau in leptopul care l-a "mantuit"fratello,asa ca mi-am adus aminte cu drag de perioada aia.Era exact de acum 2 ani,poza.

Adriana:sa dea DD SA-TI ASCULTE VORBA!!!Tare as mai fi fericita sa-i pot face lui Matei o surioara sau un fratior.Eu normal ar trebui sa fiu la ovulatie prin 26,27 luna asta,dar cum de-abea in 9 nov.am terminat cu anticonceptionalele,s-ar putea sa ii trebuiasca un timp organismului sa reintre la normal si sa aiba ovulatie.Si oricum nu incerc inca de luna asta ca am fost tare racita si am luat antibiotic si inca nu mi-a trecut complet si nu as vrea sa pateasca ceva puiu daca s-ar intampla minunea,dar daca ne ajuta Dumnezeu,de luna viitoare incepem si noi treaba,apoi ma bag in joc-asa sa fie cum spui,numa sa se pregateasca mamicile pt pupici.Oricum nici nu-ti poti imagian cat de mult conteaza o vb buna de incurajare si VA MULTUMESC LA TOATE PT ASTA,SI CLAUDIEI SI LUI ANKU SI LA TOATE,CA MI-ATI FACUT NUMAI BINE!!!Distractie placuta si voua si bucuria va fi foarte mare pt oricine ar veni cu vestea de inca un bebe,pt ca un copil e o minune,chiar daca uneori iti vine sa te tragi de cap cand o iau razna si nu asculta,dar se compenseaza.Cand vine si-mi spune:mami,ubesc si ma pupa-ma topesc toata.Deci(chiar daca o prop nu se incepe niciodata cu o concluzie)Adriana,SPOR LA MUNCA!

VA SARUT SI VA DORESC O SEARA PLACUTA




Nooo....atunci te astept sa ma prinzi din urma liwlol.gif liwlol.gif....asa ca fetiliiiiiiiiiii....sa va pregatiti de pupici.....
Se mai baga careva in hora??? Deocamdata suntem 2 pt proiectul bebe 2:)) ....

simina_ana
Ce fac fetele????
Pe unde sunteti???

Noi am fost sa vedem patutul pentru Iancu la Pifu...si m-am convins...nu e patut pentru el...cel putin deocamdata....De urcat s-a urcat in el....dar la coborare.....mai mult s-a aruncat....daca nu-l prindeam cadea bien de tot ....asa ca am renuntat la ideea de a-i face patut suspendat....chiar si la 1 metru inaltime....Il facem in asa fel incat sa-l putem pune jos momentan si apoi sa-l putem ridica.....
Azi am reusit de mi-am mai terminat din treburi ca l-a scos socrul afara vreo 2 ore....era asa imbujorat cand l-a adus....nasucul rosu si manutele reci....si mirosea a iarna....smile.gif APoi a dormit 2 re la pranz.....Vad ca stranuta destul de des si ieri i-au curs putin mucisorii....sper sa nu-mi faca acum vreo figura, ca saptamana viitoare ar trebui sa-i fac a doua doza de Synflorix....
Acum mergem sa ne jucam....va pupam dulce si va dorim o zi placuta!


anku

am venit sa va salutam
acum am venit de afara...
Simina...bine ca ai avut si tu putina liniste....
asa ne intoarcem si noi..inclusiv nasacul rosu... liwlol.gif
Iancu...de 4 ori te sarbatorim...ca si noi te sarbatorim odata p forum...
ca si p toti copilasii
p 3 parca se da startul....cu Selena

restul???
ce faceti???
ma duc....zile cam pline....
am gatat proiectul...am pregatit ptr fiecare material...ca sa-l aiba....
mayi tb sa-mi preg...prezentarea verbala...respectiv un rezumat ca de citit le dau la fiecare smile.gif

popici... tzuc.gif
anku
QUOTE(simina_ana @ Nov 25 2010, 03:30 PM) *
Ce fac fetele????
Pe unde sunteti???

Noi am fost sa vedem patutul pentru Iancu la Pifu...si m-am convins...nu e patut pentru el...cel putin deocamdata....De urcat s-a urcat in el....dar la coborare.....mai mult s-a aruncat....daca nu-l prindeam cadea bien de tot ....asa ca am renuntat la ideea de a-i face patut suspendat....chiar si la 1 metru inaltime....Il facem in asa fel incat sa-l putem pune jos momentan si apoi sa-l putem ridica.....
Azi am reusit de mi-am mai terminat din treburi ca l-a scos socrul afara vreo 2 ore....era asa imbujorat cand l-a adus....nasucul rosu si manutele reci....si mirosea a iarna....smile.gif APoi a dormit 2 re la pranz.....Vad ca stranuta destul de des si ieri i-au curs putin mucisorii....sper sa nu-mi faca acum vreo figura, ca saptamana viitoare ar trebui sa-i fac a doua doza de Synflorix....
Acum mergem sa ne jucam....va pupam dulce si va dorim o zi placuta!

poate se potriveste patutul la anu.... floare2.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Nov 25 2010, 10:42 PM) *

am venit sa va salutam
acum am venit de afara...
Simina...bine ca ai avut si tu putina liniste....
asa ne intoarcem si noi..inclusiv nasacul rosu... liwlol.gif
Iancu...de 4 ori te sarbatorim...ca si noi te sarbatorim odata p forum...
ca si p toti copilasii
p 3 parca se da startul....cu Selena

restul???
ce faceti???
ma duc....zile cam pline....
am gatat proiectul...am pregatit ptr fiecare material...ca sa-l aiba....
mayi tb sa-mi preg...prezentarea verbala...respectiv un rezumat ca de citit le dau la fiecare smile.gif

popici... tzuc.gif



Pe 3 se da startul cu Andreuta noastra.....Selena e in 8 ca Iancu....
AI terminat proiectul....bravo....multa bafta ....te sustinem .....

Eu am intrat sa va spun noapte buna. De multa vreme nu am mai picat asa devreme liwlol.gif...ma duc langa pufosul meu....ca tot suntem singuri acasa....asa ca ne lafaim in patul cel mare liwlol.gif

Pupici
claudiaena
Sal'tare!

Si noi am stat mai mult pe afara, chiar daca e frigutz... Ba am luat cadouri ptr vreo 2 sfinti-Andrei, ba mi-am luat niste cercei, ptr Revelion, la asorteu cu rochia, ba cautam sa vedem unde facem Revelionul, si mai caut ceva: sa imi faca si eu programare la un gineco, ca luna asta mi-a pus capac. Mai fetelor mai pateste cineva ca mine, am un CM superabundent, cu multe cheaguri si tura asta am dat gata un pachet mare de superabsorbante ptr ca 3 zile l-am schimbat la fiecare 3 ore si tot am facut fleasca o pereche de pijamale si nu stiu cate perechi de pantaloni....Pe unde sun si eu astia ba nu lucreaza(ca la Galati vin sarbatorile orasului de Sf Andrei si apoi vine 1 dec) ba sunt aglomerati si au programari ptr urmatoarele 2 saptamani...Si costa mai fetelor supermult, adica un consult+eco, doar 200 lei noi, si daca vreau si papanicolau depaseste 300 lei... nervi.gif
Si de cateva zile mi-am luat si tratament naturist de la plafar, tot ptr treaba asta, si tot uit... Cred ca o sa imi pun telef sa ma avertizeze... Ca altfel trece si luna asta si o iau de la capat.... nervi.gif

In rest, noi bine, Mihai cu bicla noua, Maria ba la scoala, ba afara, ba cu rollele, ba cu trotineta... Mihai parca e din ce in ce mai bine... Doarme mai bine, se mai trezeste noaptea, scanceste un pic, ii dau apa si apoi adoarme... Si la pranz, parca e mai bine, acum sper sa nu cobesc, ca de cate ori il laud, "se razbuna" si imi tine cate un "concert" si la pranz si seara, mama-mama....Deci, sper sa faca nani si in seara asta, si maine si tot asa... In schimb ultimii molari se lasa asteptati....
gata, va las, pupici si de la noi si probabil va salut saptamana viitoare, ca weekendul asta avem si botez si sfinti si sa vedem cum le facem pe toate..... trandafir.gif
sinzigm
Bunaseara fetele,intru pe fuga ca trebuie sa ii fac lapticul la Matei.Noi suntem mai bine,Matei nu mai tuseste asa tare,dar e un frig la noi ca nu imi permit sa-l tin afara mai mult de o ora.Vad ca deja incepeti sa vb de zilele de nastere,si parca nici acum nu-mi vine sa cred ca flacaii nostrii si printesele or sa faca cat de curand 2 ani.

Claudia:vroiam sa-ti spun ca exact asa am patit eu cand au inceput problemele.Sangarari abundente cu cheaguri multe si destul de mari.Dupa tratamentul cu antico.a fost bine,acum sunt curioasa cum o sa fie acum ca l-am terminat.Nu stiu daca a fost de la chist,dereglari hormonale,dar ma durea groaznic si ma ingrijorau cheagurile,ca de abundent mereu am fost asa in primele zile.Poate ai racit si asta este motivul.Oricum sunt tare curioasa sa vad ce iti spun tie medicii cand ajungi la ei.Ai grija de tine si incearca sa ajungi cat mai repede sa vezi care e treaba.

va sarut si va doresc o seara placuta

simina_ana
QUOTE(claudiaena @ Nov 26 2010, 01:01 AM) *
Sal'tare!

Si noi am stat mai mult pe afara, chiar daca e frigutz... Ba am luat cadouri ptr vreo 2 sfinti-Andrei, ba mi-am luat niste cercei, ptr Revelion, la asorteu cu rochia, ba cautam sa vedem unde facem Revelionul, si mai caut ceva: sa imi faca si eu programare la un gineco, ca luna asta mi-a pus capac. Mai fetelor mai pateste cineva ca mine, am un CM superabundent, cu multe cheaguri si tura asta am dat gata un pachet mare de superabsorbante ptr ca 3 zile l-am schimbat la fiecare 3 ore si tot am facut fleasca o pereche de pijamale si nu stiu cate perechi de pantaloni....Pe unde sun si eu astia ba nu lucreaza(ca la Galati vin sarbatorile orasului de Sf Andrei si apoi vine 1 dec) ba sunt aglomerati si au programari ptr urmatoarele 2 saptamani...Si costa mai fetelor supermult, adica un consult+eco, doar 200 lei noi, si daca vreau si papanicolau depaseste 300 lei... nervi.gif
Si de cateva zile mi-am luat si tratament naturist de la plafar, tot ptr treaba asta, si tot uit... Cred ca o sa imi pun telef sa ma avertizeze... Ca altfel trece si luna asta si o iau de la capat.... nervi.gif

In rest, noi bine, Mihai cu bicla noua, Maria ba la scoala, ba afara, ba cu rollele, ba cu trotineta... Mihai parca e din ce in ce mai bine... Doarme mai bine, se mai trezeste noaptea, scanceste un pic, ii dau apa si apoi adoarme... Si la pranz, parca e mai bine, acum sper sa nu cobesc, ca de cate ori il laud, "se razbuna" si imi tine cate un "concert" si la pranz si seara, mama-mama....Deci, sper sa faca nani si in seara asta, si maine si tot asa... In schimb ultimii molari se lasa asteptati....
gata, va las, pupici si de la noi si probabil va salut saptamana viitoare, ca weekendul asta avem si botez si sfinti si sa vedem cum le facem pe toate..... trandafir.gif




Exagerat de mult un test Papanicolau la voi.....EU , acum 3 2 saptamani cand am fost la gineco am dat 90 de lei consult+PapaN......si ma duc la o clinica privata....unde nn general e mai scump decat la un cabinet privat al unui medic gin. Acum 2 ani cand mergeam la medicul care mi-a urmarit sarcina dadeam 50 de lei consult+echo.....Acum nu mai stiu cat e acolo....dar totusi....
Oricum trebuie sa mergi la medic , atata timp cat tu simti ca nu e ceva in ordine....chiar daca iti spune ca esti ok apoi....Am si eu perioade cand e mai abundent si perioade cand ma tine doar 3 zile....media e undeva la 5 zile...Cu cheaguri ...uite ca nu mi-am pus problema niciodata....la mine de multe ori arata ca secretia de la ovulatie.....Si asta observ cand merg la baie si simt...daca intelegi ce vreau sa spun....
Sa te felicit sa nu te felicit pentru performatele lui Mihai??? Nu de alta das ca sa nu contribuim si noi la cobeala liwlol.gif....macar asa pe scurt....bravo....si sa sa fie cat mai bine smile.gif
Scolarita ce face? Pregatesc o serbare ceva de Craciun???
Petrecere frumoasa weekendul asta care se anunta arhiplin la voi....avem si noi un Andrei si vreo 2 Andree.....dar nu ceva care sa ne solicite in mod deosebit.....
Pupici oFloare1.gif
simina_ana
QUOTE(sinzigm @ Nov 26 2010, 01:27 AM) *
Bunaseara fetele,intru pe fuga ca trebuie sa ii fac lapticul la Matei.Noi suntem mai bine,Matei nu mai tuseste asa tare,dar e un frig la noi ca nu imi permit sa-l tin afara mai mult de o ora.Vad ca deja incepeti sa vb de zilele de nastere,si parca nici acum nu-mi vine sa cred ca flacaii nostrii si printesele or sa faca cat de curand 2 ani.

Claudia:vroiam sa-ti spun ca exact asa am patit eu cand au inceput problemele.Sangarari abundente cu cheaguri multe si destul de mari.Dupa tratamentul cu antico.a fost bine,acum sunt curioasa cum o sa fie acum ca l-am terminat.Nu stiu daca a fost de la chist,dereglari hormonale,dar ma durea groaznic si ma ingrijorau cheagurile,ca de abundent mereu am fost asa in primele zile.Poate ai racit si asta este motivul.Oricum sunt tare curioasa sa vad ce iti spun tie medicii cand ajungi la ei.Ai grija de tine si incearca sa ajungi cat mai repede sa vezi care e treaba.

va sarut si va doresc o seara placuta



Ma bucur sa aud ca Matei e spre bine....se pune el pe picioare in cateva zile....

Si la noi e frig....dar soarele inca mai iese si pare mai frumoasa ziua....zici ca se lupta cu iarna si nu vrea sa cedeze asa usor....Nici noi nu stam prea mult pe-afara.....maxim 2 ore pe zi.....sau 3 daca e putin mai caldut...La iarna cred ca si mai putin....mai ales ca au spus ca va fi frig de tot...
Aseara la noi a fulguit putin....pt cine a avut noroc sa vada fulgii....
Pupici si de la noi....
simina_ana
Eu in seara asta ma duc la homeopata cu Iancu.....Mai tineti minte ca va spuneam ca are ceva la gurita ca un fel de arsura....ei bine nu i-a trecut .....si are chestia asta de mai bine de o luna....SI sigur e de la granulele homeopate ce le luam....Sa vad ce-mi spune in seara asta....mai ales ca da semne ca ar iesi si la buzita de sus....
Va tin la curent....

Pupicei si o zi senina, numai buna de plimbare....

anku


buna fetelor....

simina...bine ca ti-ai dat seama de la ce ar putea ar fi ...
saracutul Iancu...il doare,il jeneaza???
te asteptam cu rasp....
Claudia...mai scump tare la voi....
costa si aici parca vreo 30 euro...nu acopera casa de asigurari...dar mna...ptr preturile din Ro la tot cazul e scump....
de la ce o fi supraabundent???
inainte aveam si eu numai 3 zile....
data trecuta am avut 9 zile...iar acum la 20 zile mi-a venit iara....
numai din cauza la trat ala....
pai...asteptam la tot cazul raspuns...si sa te duci
altul mai ieftin mnu gasesti????
bag de seama ca astia au preturi diferite....
chiar asa...face scolarita serbare???
ce poezie are???
sanzi..ne bucuram sa auzim vesti bune de la voi.... tzuc.gif
geo...la Paris???
p unde mami drag???
Petro...cred ca iar ai mult de lucru...acum cu venirea lunii dec....
bani sa iasa...
multi poopici de la noi tzuc.gif
de OANA Si de Mateiut ce mai stiti???
rose....tu ce mai faci???
inca 2 sapt ...

Miosa...cand plecati???

eu am bacanit azi....
paine de ciocolata.... liwlol.gif
va las si voua reteta...ca e tare simplu...si bun..si arata si bine ...si nu dureaza mult...si nici nu costa...
pacat ca este o bomba de Kcal wife.gif
anku
paine de ciocolata sau cu ciocolata....

avem nevoie de...
125 gr cioco cu lapte
125 gr cioco neagra
250 gr unt
6 oua
120 gr faina...
200 gr zahar
250 gr alune sau nuci tocate fin....
ciocolata ptr glazura....

la baie de aburi se topesc cele 2 ciocolati ...
se adauga peste mixtura de oua ,unt,zahar,nuci sau alune
se mixeaza
tava ori cu foaie ptr copt ori tapetata cu unt sau untura...
in tava mixtura....
20-25 min la cuptor la 170-180 grade
se lasa sa se raceasca...si se pune glazura...
la taiere se foloseste un cutit incalzit sau se inmoaie cutitul in apa fierbinte
ca sa nu crape glazura...
bineinteles...p glazura puteti sa mai ornati ce mai doriti
arata fff bine dc taiati in bucatele mici mici...


30 min mi-a luat
de afpt acum tb sa pun glazura....
reteta de la gradi....sapt asta am copt de toate cu totii...inclusiv copii au ajutat
ptr ca maine e bazar si vor vine prajituri,dulceata si lichior....totul facut la gradi....
http://ver-rueckt.net/wp-content/uploads/2.../schokobrot.jpg
cam asa arata....


va poopam cu drag.... tzuc.gif


si asteptam retete de sarbatori..... tzuc.gif
simina_ana
Seara buna si de la noi.....
AM fost la medic ....are o iritatie....mi-a dat niste granule sa-i dau...pe zile, ore...deja stim povestea....sper sa-i treaca...O sa o saun la inceputul lui Ianuarie...
L-a gasit putin racit....e ragusit...eu credeam ca de la topaiala cu copii...no....vazusem eu ca azi a tusit usor, ieri a stranutat mai mult ca de obicei si alaltaieri i-a curs nasucul....fiecare simptom intr-o zi dar fara legatura cu lelelalte...si cand s-a uitat la el in gatut are putin rosu....dar nu e nimic grav....Bine ca mi-a dat tratament....ca saptamana viitoare trebuia sa-i fac a doua doza la vaccin....asa ca sper sa -ii treaca pana atunci....

ANku.....mi-e si frica sa ma uit peste poze....ma abtin pana la ziua lui Iancu...dar cred ca e tare delicioasa.....dja salivez liwlol.gif liwlol.gif....dar cine stie ....poate ma incumet maine si fac si daca imi iese fac i pt ziua lui Iancu....

Fug...ca vad ca l-a adormit Iancu pe tati liwlol.gif ...acum a deschis usa de la dormitor si m-am speriat liwlol.gif ....e si el rupt asa ca ma duc sa ma adoarma si pe mine:)) liwlol.gif.....

Noapte linistita fetelor!!! SI un weekend placut.....

PS....si intrati si voi mai des....ca simt ca vorbesc singura liwlol.gif
simina_ana
Mi-am facut curaj si m-am uitat la poze.....vrei sa ma bagi in boale Ankule???? Trebuie neaparat sa fac....Nu am ingredientele, dar cum ajung la cumparaturi le iau....cert e ca arata tare bine si-mi si imaginez gustul....

Daca tot mi-ai deschis apetitul pt bucatarit.....vreau si eu o reteta pentru aluat de biscuiti pe care sa-i tai cu forme.....Ca mi-am luat forme de Craciun si ma uit la ele liwlol.gif liwlol.gif

Gata am plecat la nani.....pupici
Rose68
QUOTE(simina_ana @ Nov 27 2010, 12:52 AM) *
Mi-am facut curaj si m-am uitat la poze.....vrei sa ma bagi in boale Ankule???? Trebuie neaparat sa fac....Nu am ingredientele, dar cum ajung la cumparaturi le iau....cert e ca arata tare bine si-mi si imaginez gustul....

Daca tot mi-ai deschis apetitul pt bucatarit.....vreau si eu o reteta pentru aluat de biscuiti pe care sa-i tai cu forme.....Ca mi-am luat forme de Craciun si ma uit la ele liwlol.gif liwlol.gif

Gata am plecat la nani.....pupici

bine zici ca si eu am forme. Pana acum le-am folosit o singura data si am facut gogosele sub foma de inimioara, stelute si altele. Sunt dusa rau, nu?
simina_ana
QUOTE(Rose68 @ Nov 27 2010, 09:59 AM) *
bine zici ca si eu am forme. Pana acum le-am folosit o singura data si am facut gogosele sub foma de inimioara, stelute si altele. Sunt dusa rau, nu?



Unde te-or dus liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

AI vreo reteta in acest sens....asa mai simpe ca pentru incepatoare ca mine liwlol.gif
Ma pun si eu sa caut acuma pe net....ca am chef de asa ceva.....si cred ca sunt mai sanatoase decat ce e in comert....
simina_ana
QUOTE(simina_ana @ Nov 27 2010, 03:47 PM) *
Unde te-or dus liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

AI vreo reteta in acest sens....asa mai simpe ca pentru incepatoare ca mine liwlol.gif
Ma pun si eu sa caut acuma pe net....ca am chef de asa ceva.....si cred ca sunt mai sanatoase decat ce e in comert....



AM gasit asta http://retete.reclama/desert/biscuiti-cu-sc...icol-29494.html

....si cred ca o incerc diseara sau maine.....nu am atata zahar brun in casa si o sa incerc mai intai cu simplu.....sa vad ce iese....daca e ok...va prezint si o poza....liwlol.gif liwlol.gif


SI reteta asta mi s-a parut simpla....
http://www.gustos.ro/retete-culinare/dulci...i-crostate.html
anku

v-a fost dor de mine???

poza de o luna...undeva la un lac...


am gasit un loc de joaca...tocmai in padure...

cu mami...
anku


p bicicleta primita cadou acum o luna..
deja nu mai joaca nici un rol...

in parc la vrajeala...
i-am dat mautele mele la o fetita sa le roada
ca o mananca si p ea dintii... liwlol.gif

mi-am gasit o pista de masinuta
dar m-am gandit mai bine sa ma intind si sa privesc cerul...

cred ca ultima zi mai calduta a fost in ziua in care i-am facut poza asta...
simina_ana
QUOTE(anku @ Nov 27 2010, 08:02 PM) *


p bicicleta primita cadou acum o luna..
deja nu mai joaca nici un rol...

in parc la vrajeala...
i-am dat mautele mele la o fetita sa le roada
ca o mananca si p ea dintii... liwlol.gif

mi-am gasit o pista de masinuta
dar m-am gandit mai bine sa ma intind si sa privesc cerul...

cred ca ultima zi mai calduta a fost in ziua in care i-am facut poza asta...



L-a recunosccut Iancu pe Darius in pozeeeeeee:))....striga Daio...Daio....liwlol.gif liwlol.gif nici nu ma mira.... ca avem o poza cu voi pe frigider si mereu ma intreba ce-i aia...dar acum cum am deschis pagina si l-a vazut a strigat Daio si mi-a aratat frigiderul liwlol.gif
Ultima poza imi place in mod deosebit....are ceva aparte....Nici nu-ti mai spun cat sunt de indragostita de ochiisorii lui ca cerul senin.....Si cat a crescut de cand nu l-am mai vazut....
Sa-l pupi de la noi de milioane de ori...

anku


asa s-au jucat mai mult de 3 ore 2 copii fara jucarii...


cu ochii in soare dupa ce au plecat fetitele...


maine punem cu zapada...sau poimaine...ca am p cardul alalalt poze...
anku
QUOTE(simina_ana @ Nov 27 2010, 05:09 PM) *
L-a recunosccut Iancu pe Darius in pozeeeeeee:))....striga Daio...Daio....liwlol.gif liwlol.gif nici nu ma mira.... ca avem o poza cu voi pe frigider si mereu ma intreba ce-i aia...dar acum cum am deschis pagina si l-a vazut a strigat Daio si mi-a aratat frigiderul liwlol.gif
Ultima poza imi place in mod deosebit....are ceva aparte....Nici nu-ti mai spun cat sunt de indragostita de ochiisorii lui ca cerul senin.....Si cat a crescut de cand nu l-am mai vazut....
Sa-l pupi de la noi de milioane de ori...

inchipuie-ti ca tocmai imi zicea un Nein ...in ultima poza....adica Nu categoric...la poza.... liwlol.gif
pai...bv lui Iancu ca nu ne uita asa usor....
a fi curioasa sa-l intreb eu p Darius dc il rec p Iancu...
el i zice lui Iancu...Acusau cel putin i spune acum 2 luni asa... liwlol.gif
poopici de la npoi si voua....
am si eu ceva de biscuiti retete....
ma uit...si pun dc gasesc asa mai usurele....
facusem una sapt trecuta...
dar nu pot sa apreciez dc este greu sau nu ptr ca fiind si copii totul pare greu.... liwlol.gif
oricum....inainte sa bagi la cuptor pui ungi fiecare biscuite in forma cu ou...si zahar vanilat
ma uit si pun... tzuc.gif
anku
multumim de complimente....
si voi sunteti niste frumosi!!!! tzuc.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Nov 27 2010, 08:18 PM) *
inchipuie-ti ca tocmai imi zicea un Nein ...in ultima poza....adica Nu categoric...la poza.... liwlol.gif
pai...bv lui Iancu ca nu ne uita asa usor....
a fi curioasa sa-l intreb eu p Darius dc il rec p Iancu...
el i zice lui Iancu...Acusau cel putin i spune acum 2 luni asa... liwlol.gif
poopici de la npoi si voua....
am si eu ceva de biscuiti retete....
ma uit...si pun dc gasesc asa mai usurele....
facusem una sapt trecuta...
dar nu pot sa apreciez dc este greu sau nu ptr ca fiind si copii totul pare greu.... liwlol.gif
oricum....inainte sa bagi la cuptor pui ungi fiecare biscuite in forma cu ou...si zahar vanilat
ma uit si pun... tzuc.gif



Ma pun sa fac si eu prima reteta de biscuiti ce-am postat-o aici.....dar cu zahar normal.....sa vad daca iese bine....
Azi iar m-au apucat pandaliile de am facut supica , pui cu smantana, salata....si acum ma pun la biscuiti....liwlol.gif...
pumpilici
anku
si eu vreau salata...nu mai pot dupa o rosie... yami.gif
de imi pune diagnosticul asta am pus-o...toata viata zice ca se tine regimul....
desi nu cred ca este intoleranta la histamina..ptr ca desi de 3 sapt nu mai mananc nici un produs xare sa aiba asa ceva
parca sit s-a inrautatit....
ca sa nu mai zic ac din cauza alimentatiei deficitare cred ca am si o am o mama de anemie....ca nu mai am putere in mine parca
si desi dorm binicel acum...sunt vesnic obosita....

pai bafat la bucatarit....
iti las mai p seara si reteta aia...dar e tot ceva in genul la ce ai tu....singura dif ar fi ca se unge cu ou si zahar vanilat peste......
Rose68
Superbe pozici am vazut in asta seara.Bicla este deosebita, nici in poze nu am mai vazut asa ceva.
IAr Darius e frumusel fooooooooooooc.
Felicitari mami Anku, tare frumos creste Darius-ochi albastri

Pupicei de la 2 fete cucuiete

Felicitari mami Anku, tare frumos creste Darius-ochi albastri
simina_ana
Na ca nu m-am lasat pana nu am facut=o si pe asta liwlol.gif...e 2 noaptea si eu acum am terminat de facut biscuitii.....au iesit foarte buni la gust....maine sper sa nu uit sa va pun si poze cu ei....
Am incercat reteta asta http://www.in-familie.ro/biscuiti-de-casa/
Bebe a vrut sa punem si niste scortisoara si cacao deasupra....dar nu se tine de ei....deci nu merge....A mai incercat si cu niste bombonele M&M.....s-au lipit de ei, nu s-au topit...dar sunt ok la gust....Data viitoare incerc sa fac separat niste aluat cu putina cacao....poate asa ies mai bine....
Acestea fiind spune.....ma retrag in cuib langa iubitii mei....
O noapte frumoasa va doresc!


simina_ana
QUOTE(Rose68 @ Nov 28 2010, 02:10 AM) *
Superbe pozici am vazut in asta seara.Bicla este deosebita, nici in poze nu am mai vazut asa ceva.
IAr Darius e frumusel fooooooooooooc.
Felicitari mami Anku, tare frumos creste Darius-ochi albastri

Pupicei de la 2 fete cucuiete

Felicitari mami Anku, tare frumos creste Darius-ochi albastri



De multa vreme vreau sa te intreb.....de ce intri asa de rar in ultima perioada??? Ca ne e dor de voi ....si sunteti taaare scumpe la vorba.....si atunci cand intrati .....foarte pe scurt.....
Rose68
am morcovul cat casa.SUnt nespus de fericita ca incep munca peste cateva zile. Andreea iar papa greu si abia o pot face sa ciuguleasca cate ceva dar in fata calculatorului. Daca eu plec la serviciu.............de unde calculator.....Am cateva esecuri ...............nu am reusit sa o invat la olita.....................are zile cand spune de 5-6 ori...............in alte zile sta numai daca observ eu..............de adormit adoarme tot pe picioare.
AM vazut ce a scris si Geo pe tema asta. Dar e cumplit de tot. Daca de suzeta am scapt repede si fara mari incidente, nu aceleasi lucru e cu adormitul pe picioare. Aseara adoarme singura dar abia pe la 1-2 noaptea. Daca o pun pe picioare la 10 si ceva deja face nani. Iar ziua daca nu o pun pe picioare numai doarme deloc. AM facut asta 3 zile la rand si nu a mai adormit ziua. Mi-a fost frica sa nu se obisnuiasca asa ...deci nu am putut decat sa renunt. Problema e ca mamaitei ii va fi greu sa faca asta......caci are probleme cu picioarele.
Sunt asa de ingrijorata..............
Marti institutul la care lucrez serbeaza 15 ani de existenta. Eu trebuia sa ma duc la semnarea noului contract si mi-au zis sa vin atunci. Asa ca Andreea va ramane cu mamaia. Mi-a dat prin cap sa o iau cu mine dar masina de serviciu e plina cu alte persoane iar eu tre sa merg cu trenul. Asa ca mie frica de virusei pe tren .....................

Adriano! Acus vorbii destul? O zi frumoasa va doresc!
anku
bucatele ptr cafea si ptr ceai....
ptr aluat ne tb....

375 gr faina alba
3 plicuri zahar de vanilie
150 gr smantana
200 gr unt sau margarina

ptr uns...
1 ou

ptr imprastiat
coaja de lamaie marunta
zahar

amestecati ingredientele ptr aluat....
eventual puteti folosi si putina esenta de vanilie dc zaharul vanilat....nu e destul de puternic...
intindeti foaie care nu tb sa lipeasca
dc lipeste se pune folie peste castron si se mai lasa o jumate de ora .chair o ora la fridgider
se intinde foaia de 0.5 cm grosime....
si se taie in formele dorite
apoi se unge fiecare bucatica cu pensula sau cu ce aveti sau doriti cu ou
se pune in tavas si se mai imprastie coaja de lamaie cu zahar
se da la cuptor 10 min la cuptor preincalzit la 200 grade...apoi se coboaa la 180 grade
cel mai bine stau dupa ce s-au racit intr-o cutie de tabla
asa pot sta chiar si 10 zile...
.


biscuitii din o portie de asta...au 3868 kcal
anku
QUOTE(simina_ana @ Nov 28 2010, 12:52 AM) *
Na ca nu m-am lasat pana nu am facut=o si pe asta liwlol.gif...e 2 noaptea si eu acum am terminat de facut biscuitii.....au iesit foarte buni la gust....maine sper sa nu uit sa va pun si poze cu ei....
Am incercat reteta asta http://www.in-familie.ro/biscuiti-de-casa/
Bebe a vrut sa punem si niste scortisoara si cacao deasupra....dar nu se tine de ei....deci nu merge....A mai incercat si cu niste bombonele M&M.....s-au lipit de ei, nu s-au topit...dar sunt ok la gust....Data viitoare incerc sa fac separat niste aluat cu putina cacao....poate asa ies mai bine....
Acestea fiind spune.....ma retrag in cuib langa iubitii mei....
O noapte frumoasa va doresc!

bv....
bv tie ca te-ai incumentat...eu parca nu mai am rabdare....
cu siguranta sunt bune yami.gif
vad ca sunt multe retete faine p site-ul asta... tzuc.gif
anku
QUOTE(Rose68 @ Nov 28 2010, 07:04 AM) *
am morcovul cat casa.SUnt nespus de fericita ca incep munca peste cateva zile. Andreea iar papa greu si abia o pot face sa ciuguleasca cate ceva dar in fata calculatorului. Daca eu plec la serviciu.............de unde calculator.....Am cateva esecuri ...............nu am reusit sa o invat la olita.....................are zile cand spune de 5-6 ori...............in alte zile sta numai daca observ eu..............de adormit adoarme tot pe picioare.
AM vazut ce a scris si Geo pe tema asta. Dar e cumplit de tot. Daca de suzeta am scapt repede si fara mari incidente, nu aceleasi lucru e cu adormitul pe picioare. Aseara adoarme singura dar abia pe la 1-2 noaptea. Daca o pun pe picioare la 10 si ceva deja face nani. Iar ziua daca nu o pun pe picioare numai doarme deloc. AM facut asta 3 zile la rand si nu a mai adormit ziua. Mi-a fost frica sa nu se obisnuiasca asa ...deci nu am putut decat sa renunt. Problema e ca mamaitei ii va fi greu sa faca asta......caci are probleme cu picioarele.
Sunt asa de ingrijorata..............
Marti institutul la care lucrez serbeaza 15 ani de existenta. Eu trebuia sa ma duc la semnarea noului contract si mi-au zis sa vin atunci. Asa ca Andreea va ramane cu mamaia. Mi-a dat prin cap sa o iau cu mine dar masina de serviciu e plina cu alte persoane iar eu tre sa merg cu trenul. Asa ca mie frica de virusei pe tren .....................

Adriano! Acus vorbii destul? O zi frumoasa va doresc!

mami drag....
nu fi dezamagita....
ai reusit atat de multe...
chiar dc doarme pp piciaore...lasa ca o sa se gaseasca solutia...
o zi nu doarme,nici a doaua zi ...dar a treia sau a patra zi tot o loveste oboseala
poate in carucior ...doarme??
eu zic ca o sa se gaseasca o solutie de la sine....
nici eu nu-l pot culca fara sa-l las sa se mai joace o juamte de ora cu masinile in pat...si inca o jumate de ora ma trage de par si ma pupa...
cu toate ac bine ar fi sa se culce singur...asa cum facea de la 5 la 9 luni....
iar ala amiaza tot asa nu vrea sa doarma singur...ne punem langa el...
cateodata ne vrea p amundoi.... doh.gif
avem si noi multe invataminte proaste....
dar ce sa fac???
mi-i drag de el de nu mai pot iar dc el vrea sa fie cu amundoi...asa sa fie!!!
astept pana la gadi cand o sa vrea sa fie baiat mare si o sa doarma si singur....
cat despre pipi...al meu nu mai face nici caca la olita...dc nu m-am tinut de capul lui....
ce sa fac??
sa mor...???
el imi zice clar ac nu vrea sa faca pipi decat in pempe si sa nu vada wc-ul sau olita...
olita o pune in cap....
cand o veni primavara...mai incercam...
deci clar ac ne prinde 2 ani si 3 luni cel putin cu pempers la fundulet....
asta este....mi-i cam egal...mai ales ca ne-ar primi la gradi chiar dc facem pipi in pemepers...
unii sunt mai rapizi intr-un sens dar mai lenti in alt sens...
cu forta inca nu vreau..
are si ea toane ...poate o zi vrea sa fie domnisoara si o zi vrea sa se bucure ca este copil mic la mama wub.gif
nu te dezamagi...

dc te duci la lucru...ne abondonezi???
ne mai scri...asw amacar o data p sapt???
sa stim ce-i cu voi....

ahhhhhhh...cat despre mancat...hmmmmmm...asta chiar nu stiu....
la laptop-ul ei nu-i place??? liwlol.gif
sau poate sa o trombneasca la tv....
sau cu dvd ...
poate dc te inregistrezi tu .,..si sa-i arate dvd-ul.... wink.gif
gandesc si eu...
ma scuzi dc zic aiureli....dar asa as incerca eu....

mie imi ia toata farfruia si mi-o intoarce si apoi o arunca jos....
si apoi se pune p uns...
indiferent ac este la masa cu noi,singur,sau la tv ....nimic nu conteaza!!!
biggrin.gif .

deci practic...tu de marti incepi???

mii de poopici de la noi....
nu fi dezamagita....avem si noi destule prostii!!! hug.gif
stiu ca nu asta m-ai intrbat....
dar nu are rost sa te invinovatesti...ptr ac ai facut absolut tot posibilul.... tzuc.gif

una din cea mai mare p care am facut-o...
s.-a luat tata de el si eu am sarit ca arsa...ca ce ???de ce se ia de el???
de ce il cearta??
de atunci copilul stie ca eu ma bag ...si ne joaca p degete...
acum,desi e tarziu...nu ma mai bag ....
nu va puteti ad seama cat de santajisti sunt.....


multumi tare mult de complimente... hi.gif
si voi asemenea sunteti niste frumoase...fete cucuiete!!! biggrin.gif
anku
peste o ora ne imbracam sa mergem la biserica
ca este asa ca un fel de fest....
ptr ac astazi este primul advent...
adica inca 4 sapt pana de Craciun...cam asa ar fi....
dar nu mergem al slujba ca nu am tupeu cu Darius...
ma duc la fest sa se-l vada nasii,...si dc nu o mai avea rabdare il aiu si-l duc acasa .. liwlol.gif
petronici
hopa si eu,din an in paste dau pe aici....noroc ca sapt asta am lucrat-o zi de zi ca de nu luna asta aveam f putine zile lucrate si inca mai avem de lucru si sapt viitoare....deja i-am dat de inteles ca de Craciun vreau sa fiu cu familia,acum sa vedem pana la urma cum se rezolva....
Adelin e bine,pe aici vremea asta ploioasa ne tine numai in casa,doar vineri si sambata ce l-am putut scoate pe afara si era destul de rece,imediat sa innrosit la nasuc si la fata dar nu a racit....cateodata mai face pe alintatul si pana nu are ce vrea nu se lasa,in fiecare seara tre sa adorma cu cartile in brate....
Anku,multumim de pozici,chiar ne era tare dor de ochisorii fermecati ai lui Darius.....si abia astept sa le vad si pe alea cu zapada....la noi a nins la munte,e f aproape de noi doar la 20 de km,am fi vrut astazi dupa-masa sa ne ducem dar a inceput ploaia si probabil acolo ningea iar sotul nu prea are experienta de mers cu masina pe zapada,asa ca mai asteptam vreo zi insorita cand e drumul curat sa ne urcam pana sus....
Rose,stai linistita mami cu timpul toate se rezolva....Andreutza e fetita intelegatoare si o sa se dezvete de adormitul pe picioare.....la noi Adelin adoarme asa doar cu socrela(ca asa la obisnuit ea) in schimb cu noi nu face figuri....de aceea zic poate cu bunica o sa inteleaga ca nu se poate si adorme frumusel langa ea....
Adriana,va doresc sa dea roade "munca" de luna asta cu bebe2 si la Craciun sa ne dai vesti bune....
eu nu am forme de biscuiti dar ma incata ideea sa fac ceva din retelele alea,acum daca vad si pozele cu ai tai sigur as incerca si eu,dar mai intai sa-mi cumpar formele....
Claudia,sper sa-ti rezolvi cat mai repede problemele de sanatate si sa nu fie nimic grav....eu de la pastile anticonceptionale am regulat si doar 3 zile fix si normal....pe la anul le las si eu,ca poate ne punem si noi pe "treaba"....
Geo,Lucas e bine?....pe cand plecati in Romania?
va las ca deja trage de mine copilu....multi pupicei
anku


s-a asezat zapada....
tb sa ma duc p jos a job.....

voi???
ce mai faceti???

ieri al biserica....
cred ca mai dureaza inca 2 ani pana ma duc la o astfel de intalnire....
ca ultima data am fost acum un an jumate....cand avea Darius 4 luni

ce ati mai gatit???

plec...mai din timp sa ajung la timp p jos... nervi.gif
multi poopici tzuc.gif

Petronici ...multumi tare mult ptr complimente....
sa dea Dumnezeu sa fi acasa de Craciun cu familia!!! tzuc.gif
simina_ana
Ziua buna si de la noi.....

AM zis ca pun ieri poze, dar nu am mai reusit....m-am simtit foarte rau. Cred ca bila mea s-a suparat pe mine si mi-a dat semne de oboseala....asa ca toata ziua de ieri mi-am petrecut-o mai mult la baie in niste dureri groaznice de ma lasau fara aer....Iar azi m-am trezit si cu mucii la nas, gatul in pioneze,capul greu si ba cu frisoane ba cu calduri....deci si o mica raceala. Si colac peste pupaza mi-a luat azi Bebe analizele de la laborator si am glicemia destul de mare....108 si limita maxima la ei e 115...in fine sper sa nu fie ceva grav....Acum ma pazesc sa nu-i dau raceala lui Iancu....
Nu stiu cum o sa fie azi dar abia m-am ridicat din pat sa vin sa-i dau lui Iancu sa pape....sper sa vina tati repede cum a promis ca atlfel e de jale....

Rose.....a spus Anku tot prin postarea ei....Nu te mai stresa atat de mult....ca o sa vezi ca or sa se descurce buniicii cu ANdreea...pentru ca ea este fetita mare, intelegatoare si cuminte.....O sa vezi ce bine or sa se simta impreuna.....Nici nu o sa-ti vina sa crezi ca te-ai stresat atata

Petro...spor la treaba....Si de Carciun sa fi alaturi de cei dragi....Iar de Adelin.....cred ca ajunge filozof...de zici ca adoarme cu cartile in brte liwlol.gif...il pupam

Anku....poze cu zapada....nu mai scapi de data asta liwlol.gif....spor la serviciu sa ai.....

Claudia...cum mai esti????

Restul fetelor....haideti la semnat condica...

Ma pun sa fac putin treaba....poate imi mai trece starea asta ...
claudiaena
Buna!

Mi-am facut programare cel mai devreme pe 8 dec la un alt cabinet gineco, unde , am intrebat si ma costa asa: consultatie 90 lei, eco 90 lei, papanic. intre 60 si 110 lei, si unde medicul decide de care iti face, adica in mediu e cel mai ieftin si cel in mediu umed e cel scump. Deci, tot pe acolo trebuie sa am bani la mine. Din ceea ce stiu de la nastere, e ca am uter fibromatos si medicul mi-a si spus ca e o minune ca am dus sarcina la capat si cu bebe mare, ca aveam dezvoltate vreo 7-8 fibroame, care sper ca s-au retras dupa sarcina, dar sa vedem....

Noi am fost la un botez sambata noaptea si piticii au ramas acasa cu sora mea, si chiar imi spunea ca Mihai e mult mai cuminte si docil cand nu suntem noi... Asa ca cine stie Rose, dar poate ca si Andreea se va comporta la fel, cand nu va fi in prezenta mamei....Si noi stam prost in ultimul timp cu adormitul... Iari la pranz am plecat cu caruciorul si a adormit in el si a facut nani cam o ora si jumate. Dupa care a papat f bine si apoi s-a jucat si a fost ok. Am plecat de la sfant pe la 6 seara si a atipit chiar inainte de a ajunge acasa, dar nu l-am lasat ca poate adoarme seara mai devreme ca si noi eram zombie, dupa ce am dormit de pe la 5 dimineata, duminica, pana la 9...Si l-am pus la nani de pe 10 30 seara si a cantat, a chiuit, s-a foit si tot la 11 si ceva a adormit... Nu stiu cum sa ii mut ora de somn mai devreme, mai ales ca Maria adoarme intre 9 30-10 seara....Dar a dormit f bine fara nici o trezire... Oricum aseara desi nu mai puteam de somn, tot nu l-am pus pe picioare. Eu nu prea "uzez" de metoda asta, dar tati asa procedeaza mai mereu... Dar nu imi fac griji, ptr ca in cateva saptamani, cand va uita si de suzi vom scapa noi usor si de adormitul asta pe picioare....

Pupam un blondin frumusel foc, care are o bicicleta"bengoasa" tare.... Pupam si pe Andreiutza, care maine isi serbeaza ziua numelui, iar lui mami ii spunem noroc si sanatate si dam si un cioc cu ce o fi numai sa aiba macar un strop de alcool.... bere.gif .
Pupam si restul fetelor ca pana acum ba mai "fac" lectii, ba stau pe net si deja Maria cu inca o colega de scoala, mai mult rad si se joaca, in loc sa isi faca lectiile. Cu serbarea la scoala, acum la inc lui dec, facem sedinta si stabilim ce si cum... Oricum sigur va fi sedinta.... floare2.gif
anku
QUOTE(claudiaena @ Nov 29 2010, 02:19 PM) *
Buna!

Mi-am facut programare cel mai devreme pe 8 dec la un alt cabinet gineco, unde , am intrebat si ma costa asa: consultatie 90 lei, eco 90 lei, papanic. intre 60 si 110 lei, si unde medicul decide de care iti face, adica in mediu e cel mai ieftin si cel in mediu umed e cel scump. Deci, tot pe acolo trebuie sa am bani la mine. Din ceea ce stiu de la nastere, e ca am uter fibromatos si medicul mi-a si spus ca e o minune ca am dus sarcina la capat si cu bebe mare, ca aveam dezvoltate vreo 7-8 fibroame, care sper ca s-au retras dupa sarcina, dar sa vedem....

Noi am fost la un botez sambata noaptea si piticii au ramas acasa cu sora mea, si chiar imi spunea ca Mihai e mult mai cuminte si docil cand nu suntem noi... Asa ca cine stie Rose, dar poate ca si Andreea se va comporta la fel, cand nu va fi in prezenta mamei....Si noi stam prost in ultimul timp cu adormitul... Iari la pranz am plecat cu caruciorul si a adormit in el si a facut nani cam o ora si jumate. Dupa care a papat f bine si apoi s-a jucat si a fost ok. Am plecat de la sfant pe la 6 seara si a atipit chiar inainte de a ajunge acasa, dar nu l-am lasat ca poate adoarme seara mai devreme ca si noi eram zombie, dupa ce am dormit de pe la 5 dimineata, duminica, pana la 9...Si l-am pus la nani de pe 10 30 seara si a cantat, a chiuit, s-a foit si tot la 11 si ceva a adormit... Nu stiu cum sa ii mut ora de somn mai devreme, mai ales ca Maria adoarme intre 9 30-10 seara....Dar a dormit f bine fara nici o trezire... Oricum aseara desi nu mai puteam de somn, tot nu l-am pus pe picioare. Eu nu prea "uzez" de metoda asta, dar tati asa procedeaza mai mereu... Dar nu imi fac griji, ptr ca in cateva saptamani, cand va uita si de suzi vom scapa noi usor si de adormitul asta pe picioare....

Pupam un blondin frumusel foc, care are o bicicleta"bengoasa" tare.... Pupam si pe Andreiutza, care maine isi serbeaza ziua numelui, iar lui mami ii spunem noroc si sanatate si dam si un cioc cu ce o fi numai sa aiba macar un strop de alcool.... bere.gif .
Pupam si restul fetelor ca pana acum ba mai "fac" lectii, ba stau pe net si deja Maria cu inca o colega de scoala, mai mult rad si se joaca, in loc sa isi faca lectiile. Cu serbarea la scoala, acum la inc lui dec, facem sedinta si stabilim ce si cum... Oricum sigur va fi sedinta.... floare2.gif

cam asa imi zic si astea de la gradi...
si cam asa cred si eu ...
si asa am obs...cand vine cineva la noi Darius este un copil absolut adorabil din toate privintele,cooperativ,cuminte etc...
ca multa lume cand il vede ma intreaba ca cum pot spune ac este neastamparat
comp copilului se schimba atunci cand nu mai este cu parintii....
de asta sunt 90% sigura
si asa m-am gandit si eu...poate ac atunci cand Andreeiuta nu mai este cu mamica atunci o sa renunte la leganat p picioare sau alte obiceiuri
si poate se vor forma altele....
Darius are comp diferite fata de mine si fata de tcaso....
mie mi se suie in cap...cu tacso nu prea-i merge....
si eu am facut prostia de m.am bagat odata ...de atunci inceraca cel putin sa ne joace p degete....

Mami Rose...p unde esti???
te pregatesti ptr maine???
scuze ca nu am vb p mess azi...ma pregateam sa plec repede la job...
astept niste mailuri de p mobile.de

asa un ghinionm mai fetelor
gasisem in sf dupa 3 luni de la accident o masina asa cum vrea cumantul
departe tare...dar euro 4
aproape 600 km numai dus...dupa Köln
unde sa te duci p ninsoarea asta???
ninge ca la.....
de cel putin 12 ore una-ntr-una...

cLAUDIA::Scump...dincolo era mai ieftin wacko.gif
glumeam....

simina...esti asa optimista....
i-au trecut lui Iancu de p limbuta??? tzuc.gif


anku
astazi l-a scos tati o jumate de ora in garaj ...
eu nu am apucat...am fost numai in telefonate dupa masina...
si la lucru si la curs....
am prezenrtat proiectul....a iesit bine numai ca eu pregatisem material ptr fiecare...si au fost doar 6 insi cu ninsoarea asta...
azi de dim iaca cum arata de p balcon de dim...
avand in vedere ca toata noaptea a umblat administratorul cu tractorasul lui sa scoata zapada...

in dreapta


brrrrrrrrrrr...
l-a pus tati la culcare p Dari
mie mi-a luat mai mult de o ora drumul...zapada si iar zapada...masinile merg cu 20-30 la ora!!!

va poopic tzuc.gif
si va doresc zapada si voua tzuc.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Nov 30 2010, 12:01 AM) *
astazi l-a scos tati o jumate de ora in garaj ...
eu nu am apucat...am fost numai in telefonate dupa masina...
si la lucru si la curs....
am prezenrtat proiectul....a iesit bine numai ca eu pregatisem material ptr fiecare...si au fost doar 6 insi cu ninsoarea asta...
azi de dim iaca cum arata de p balcon de dim...
avand in vedere ca toata noaptea a umblat administratorul cu tractorasul lui sa scoata zapada...

in dreapta


brrrrrrrrrrr...
l-a pus tati la culcare p Dari
mie mi-a luat mai mult de o ora drumul...zapada si iar zapada...masinile merg cu 20-30 la ora!!!

va poopic tzuc.gif
si va doresc zapada si voua tzuc.gif



Wowwww......cu pozele astea chiar ca mi-ai facut pofta de zapada....de aia multa si in strat gros:)) liwlol.gif....
Am sperat si eu azi la o ninsoare mica la cat de innourat a fost uneori....dar nu am avut parte decat de ploaie in rafale...si niste vantoase de zpuneai ca muta masinile din loc.....asa ca azi Iancu nu a iesit sad.gif

Ma bucur sa aud ca ai iesit bine cu priectul...desi nu a fost audienta prea mare....ia speriat zapada liwlol.gif liwlol.gif
Pupic pufos lui Dari...
simina_ana
Acum am vazut pagina 700.....in ritmul in care scriem credeam ca facem 700 de pagini la anul....dar ui ca totusi suntem harnicute smile.gif

AM vorbit azi cu Geo....si are probleme la logare de asta nu poate intra...Geo astept sa-mi spui pe mess ce eroare iti da...ca sa anunt admin....
SI tot de la Geo am aflat azi ca Oana a fost cu Matei la urgente ca a facut puroi in gatut....acum face injectabil....Oana va dorim insanatosire grabnica!!! Si sa auzim de bine in curand....Pupam bucutele lui Mateiucu!

Eu sunt mai bine....dupa cate ceaiuri de menta am bagat in mine si cred ca azi am mancat 2 kg de portocale si grefe....ma mai lupt cu stranutul...dar sper totusi maine sa nu mai am nimic. Imi fac si un fervex cand ma duc la nani....si poate ii dau in cap biggrin.gif

Iancu in fiecare zi vad ca tot scoate cate un cuvant nou....Azi de dimineata m-a zapacit cu pesse....si nu intelegeam ce vrea sa spuna....pana cand a prins un biscuite in forma de peste , mi l-a aratat si a inceput sa turuie iar cu "pesse"....iar acum pe seara cu "scaum"= scaun liwlol.gif....ma termina de ras...cara scaunul si vorbea intr-una in timp ce si-l ducea la baie ca sa se urce pe el si sa se spele pe dinti liwlol.gif

Clau.....daca e in 8 decembrie, de ziua lui fiu-miu ai programarea....nu poate decat sa fie semn de bine....asteptam vesti...

Fug ca ma cheama piticul...
Noapte buna!
Rose68
Buna dimineata
Acusica astept masina care ma duce la Bucuresti. E pacat ca plec tocmai de ziua ANdreei dar nu am ce face. Adriana sa aduc fata la tine? Fiica-mea zice pete si caun la peste si scauna....cred ca s-ar intelege cu Iancu.
Pupicei ma duc sa ma destrabalez la institut.
Pentru ANdreea va fi o zi de foc , fara mami
Pupicei
simina_ana
LA MULTI ANI ANREEUTA!!!
SA NE TRAIESTI CU NUMELE, SA FII SANATOASA SI IUBITA!

PS. FA-O PE MAMI FERICITA SI ARATA-I CA TE DESCURCI CU BUNICII smile.gif


simina_ana
QUOTE(Rose68 @ Nov 30 2010, 08:10 AM) *
Buna dimineata
Acusica astept masina care ma duce la Bucuresti. E pacat ca plec tocmai de ziua ANdreei dar nu am ce face. Adriana sa aduc fata la tine? Fiica-mea zice pete si caun la peste si scauna....cred ca s-ar intelege cu Iancu.
Pupicei ma duc sa ma destrabalez la institut.
Pentru ANdreea va fi o zi de foc , fara mami
Pupicei


Daca te simti mai linistita......haideti la noi.....
Drum bun si distractie placuta.....SI....NU TE MAI STRESAAAAAAAAAA!!!!!
petronici
LA MULTI ANI,ANDRREA!!!!!
aratai lui mami ca esti fetita mare si nu mai trebuie sa-si faca atatea griji,multa sanatate si noroc in viata tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
simina_ana
ROse.......sa ne spui cum a fost prima zi fara tine pentru pitica.....Dar maine...c.a acum cred ca o sarbatoriti....
Pupici
simina_ana
Noapte buna fetili!!!
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.