Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
anku
eu bag scaunul de masina in carut.... laugh.gif
asa am liniste... tongue.gif
Rose68
QUOTE(anku @ May 22 2009, 08:35 PM) *
eu bag scaunul de masina in carut.... laugh.gif
asa am liniste... tongue.gif

na, ca nu m-am gandit la una ca asta
Rose68
m-am saturat sa ma plimb pe strada cu ea in brate si cu o mana sa tin si carutul
danieelaa
QUOTE(Rose68 @ May 22 2009, 08:32 PM) *
voi ati ridicat vreo treapta la carut?

eu o mai ridic din cand in cand
myshelle_f


Pt scumpul de Darius!!! la multe lunite, puiut drag!!! Sa fii sanatos, sa cresti mare si sa papi tot!!!!
oana petrina
La multe lunite Darius. sa ai parte numai de bucrurii si sa fi mereu vesel
eu ii mai ridic lu Matei o treapta la carut dar de putin timp. si ii place f mult sa stea sa vada lumea. urmareste tot si vrb in legea lui.
sunt bucuroasa ca a venit caldura si mi-au inflorit trandafirii din gradina. e asa de frumos. si abea asteptam sa se nasca prietenul meu Stefanut ca sa iesim impreuna la plimbare la cucerit bebeluse. Rose ce zici ne bate tati lu Andreuta daca o invitam la un mar ras sau un laptic?
va pupam
danieelaa
LA MULTE LUNITZE DARIUS sa cresti mare si sa asculti de parinti

iar pt mami
alina84
:occasion:DARIUS! La multe lunite ,sa cresti mare,sanatos,frumos,sa papi tot ,iar tu Anku,sa te bucuri de ingerasul tau.
Rose,credeam ca numai eu ies la plimbare cu Stefanut si pe el il duc in brate,iar in carut pun bagajul,ca nici el nu prea vrea sa stea in carut,decat atunci cand doarme.
anku
multumim fetelor pt urarari...
darius a avut o pasa proasta azi...care a tinut 2 ore...am vrut sa plecam undeva dar nu mai plecam ...i-am spus ca atata timp cat face din astea nu iesim...sa vad acum dc potem pleca...urla de nu ma pot nici spala p fata...numai si numai in brate...
am ridicat si eu carutul cu 3 trepte mai sus ca nu voia nici cum sa stea...asta cred ca a fost acum 2 luni...si acum o luna tot asa la un show l-am urcat inapoi sus si l-am pus in scaun si a tacut...si atunci mi-a venit in cap sa cobor din nou si sa pun scaunul in carut si surpriza ca a tacut...
mie mi s-a aprut ca sta parca gresit dc i ridic carutul...adica parca eszte inca prea mic si sta chinuit...zic eu...dar nu am am mia incercat de o luna... tzuc.gif
anku
am fost si la preot si in 14 iunie este botez...
putem imbraca bebelul cu ce vrem noi...
am ales ca botezul sa fie in mijlocul slujbei ...
speram ca va fi bine...
mir0108



DARRIUS,VINE MIRUNA CU CADOURI!!TE PUPAM AMANDOUA SI ITI URAM SA TE BUCURI DE TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME! partners.gif


PUPICI ANKU!SA VA BUCURATI DE SANATATE SI SA VA CRESTETI COPILUL IN PACE! partners.gif
anku
fetelor multumim ptr urari...inca odata...
nu mai e nimeni p aici???
toata lumea a plecat la iarba verde???
si noi am vrut sa nmergem azi la strand...
este si acolo special pt bebe pana la 2 ani si apoi pt copii mici....
dar am primit invitatie de la nasi sa stabilim azi cum facem cu botezul....
dati-mi idei ca nu stiu cum sa-l imbrac p darius????
la botez zic....
in alb???
am vazut niste paqnatloni albi ce ziceti???cu camasa alba???
sau in costum???
nu stiu...
habar nu am...
mai am sa merg in 2 locuri sa vad ofertele de imbracaminte pt bebe...
desi mare branza pana acum nu am vazut.... sad.gif
va pooopam... tzuc.gif
si
Rose68
Buna seara! Am fost plecati la Cernavoda pentru botezul baietelului nasilor nostri. Am fost nevoita sa ii dau sa manance mancarica la borcanel. Surpriza le-a primit mai bine decat ceea ce ii faceam eu proaspat. Piure de fructe facut de mine papa cam 100-120 si de la borcanel a papat un borcan intreg care avea 190 gr si fara nici un pic de insistenta. Iar piureul de legume la fel....tot asa de la 100 la 180 gr. Parca imi vine sa trec pe borcanele daca tot ii plac asa mult. In schimb sucul de fructe e mai bun cel facut de mami.
In aceasta seara schimbam cerealele....am gasit la Carefour CEREALE VISE PLACUTE de la Milupa ...cica daca ii dau la masa de seara nu se mai trezeste noaptea sa papa. O sa incercam.
Va pupam,,.................
anku
aha...la noi e si laptic gute nacht flaschen de la milupa,hipp pana chiar si beba s-a ganditz sa scoata asa ceva p piata... ohmy.gif
nu am folosit dar curiozitatea ma impinge...ma rog...acum tb dsa fac jumi juma adica jumatate lapte si jumate apa...ca nu vrea sa bea nicicum nici ceai nici apa...inainte beam ceai dar acum nu mai vrea...imi mananca la 4-5 ore 100 ml lapte plus 100 apa dar amestecat...dar mi se scoala si noaptea de 2-3 ori...nu ma deranjeaza...acum imi e frica ca nu mananca...dc plec in oras si nu-i bag eu biberonul in gura sta 7 ore nemancat...asa am patit ieri cand am fost p afara...dupa 7 ore cand am ajuns acasa(am fost intr-un mall mare -unde nu e soare)i-am bagat biberonul in gura si a mancat dar altfel nici nu mai plange dupa papa...acum imi fac grija ca parca nu mai papa... doh.gif doh.gif doh.gif
ce sa zic???
dupa parerea lui stiftung warentest si oko test cica nu-si ating scopul...acuma si eu vreau sa vad despre ce este vb...desi nu ma deranjeaza ca se mi se scoala noaptea ca imi e asa de ciudat ca nu mai papa... unsure.gif
anku
rose...
poate continua discutia...legat de biscuiti far gluten... tzuc.gif
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...ic=7878&hl=
anku

buna-dimineata fetelor...
ce faceti???
eu qam avut insomnie pana l 4 dimineata si acum mor de somn....
darius vad ca e cuminte in dimineata asta...
ai vostrii cum sunt??? tzuc.gif
Kris&Robert
buna dimineata!

si noi suntem la cafea.gif

din pacate e o necesitate cafeaua asta mai ales dupa noaptea trecuta cand robert s-a trezit din ora in ora pana la 3 cand i-am dat sa pape! apoi am reusit sa dormim si noi pana la 7! tare matinal baiatul asta! parca ar avea serviciu si trebuie sa se trezeasca devereme!
laugh.gif

ce va dorim noi este:

alina84
Buna dimineata mamicilor si bebelusilor,ce faceti,v-ati trezit?Noi am fost ieri la vaccin si azi Stefanut e un pic mofturos,dar sper sa fie bine,nu a facut temperatura.Va pupam si va dorim sa aveti o zi frumoasa.
simina_ana
Neata si de la noi!
Ii impusc pe astia de la cablu...ne-a lasat fara net 3 zile si m-am simtit ca si cum as fi stat izolata in padure....

Anku, LA MULTE LUNITE pentru Darius! Sa fie sanatos si sa creasca mare si cuminte! Iancu ii transmite pupicei dulci!

Noi ne-am obraznicit rau de tot. Nu mai vrem sa papam mar deloc. Cum vede lingurita cum incchide gurita si gata. II place sucul, ( bea si 125 ml daca ii dau atata) dar pulpa nu o mai vrea. Am incercat sa-i combin mar cu morcov, dar degeaba...asa ca nu mai insist si-i dau doar suc. De maine ii bag si portocala in suc sa vad cum tolereaza. Si am vazut discutia cu biscuitii fara gluten si o sa-i iau si eu de la Billa sau Kauf....sa vedem poate asa papa marul ras.


Voi ce mai faceti?
A iesit vreun dintisor cuiva?
anku
noi nu avem inca dintisori.....
poate andreiuta........ rolleyes.gif
rose ...andreiuta bea apa sau ceai????
simi voi inca nu aveti nevoie de apita cred...vine lapticul???
poop tzuc.gif
geocoto
Buna mamici,
Am ajuns si noi putin pe aici.Ieri a fost ff cald si ne-am dus pana in oras ca aveam treaba.Lucas a stat destul de cumintel dar mai greu cu somnicul daca nu se odihneste suficient este morocanos.
Are deja 4 zile de cand papa si legume, daca va aduceti aminte noi am inceput ceva mai tarziu cu legumele si fructele mai tarziu.Azi a papat chiar ff bine ii placea lingurita si se entuziasma asa tare cand ii duceai lingurita la gura...Vedem pe parcurs daca o sa-i placa in continuare ce-i mai introduc.Lapticul imediat dupa legume i l-am facut cu apa de la ele si l-a baut pe tot.
Acum bate vantul tare la noi si mai si ploua din cand in cand si nu putem iesi.A facut putin show ca era obisnuit sa iasa dupa masa de pranz dar pana la urma a adormit la el in patut.

Nici noi nu avem nici un dintisor dar ne supara tare rau gingiile.Tot ce prinde baga in gura.
Pupici mergem sa pregatim bibi,
trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
Kris&Robert
buna dimineata!



pentru Denisa care asta implineste 5 luni!

tzuc.gif
anku

las multi ani denisa!!!
alina84
La cat mai multe luniteDENISA,sa cresti mare si frumoasa!,iar tu mamico sa te bucuri de ea!Va pupam
danieelaa
QUOTE(Kris&Robert @ May 27 2009, 08:49 AM) *
buna dimineata!



pentru Denisa care asta implineste 5 luni!

tzuc.gif

buna dimineata .....ms Cristina trandafir.gif

tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
danieelaa
QUOTE(alina84 @ May 27 2009, 09:10 AM) *
La cat mai multe luniteDENISA,sa cresti mare si frumoasa!,iar tu mamico sa te bucuri de ea!Va pupam

ms.....la fel si tie trandafir.gif
danieelaa
QUOTE(anku @ May 27 2009, 09:06 AM) *

las multi ani denisa!!!

ms ankule tzuc.gif tzuc.gif

noi ne pregatim de plimbare o zi mumoasa si ne auzim mai tarziu
simina_ana


Sa cresti mare si cuminte Denisa.... tzuc.gif si de la noi
danieelaa
QUOTE(simina_ana @ May 27 2009, 12:04 PM) *


Sa cresti mare si cuminte Denisa.... tzuc.gif si de la noi


tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
multumim fetelor
Rose68
QUOTE(anku @ May 26 2009, 02:29 PM) *
noi nu avem inca dintisori.....
poate andreiuta........ rolleyes.gif
rose ...andreiuta bea apa sau ceai????
simi voi inca nu aveti nevoie de apita cred...vine lapticul???
poop tzuc.gif



inca nu avem dintisori, dar durerile ne mai chinuie mai ales noaptea cand ne trezim tipand
Andreiuta bea si apa fiarta si racita bea si ceai bea si suc de fructe.....dar dupa toane.....
la fel si cu papa, cand papa cu lingurita cand nu vrea si papa cu biberonul cu tetina pentru pasate(cereale si supa).Trebuie sa fiu intotdeauna pregatita pentru ambele variante, asa ca pregatesc cate 2 portii de consistenta diferita. Piureul de fructe il papa mereu cu lingurita. Sper sa aiba dintisori cat de curand caci sunt deja 3 saptamani de cand ne chinuim cu durerile iar balele curg din ce in ce mai mult. Freaca gingiuta cu orice apuca, manutele sau cu jucariile sau paturica.......suntem mai maraite ca niciodata
Rose68

pentru doua fete de la alte doua fete.Pupicei de la noi.
danieelaa
QUOTE(Rose68 @ May 27 2009, 06:39 PM) *

pentru doua fete de la alte doua fete.Pupicei de la noi.

multumim rose . trandafir.gif trandafir.gif .....ne-a fost dor de cele 2 fete scumpe............si ne rugam la DD sa dea odata primul dintisor sa nu se mai chinuie andreea atat......si noi de ieri suntem maraite,cred ca si ep ea o supara gingia,asteptam zilele urmatoare sa vedem daca e tot asa sau trece..........
va pupam dulce dulce si ms de urare.....pupici dulci pt voi tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
Kris&Robert
QUOTE(danieelaa @ May 27 2009, 09:12 AM) *
buna dimineata .....ms Cristina trandafir.gif

tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif


si pentru mami!

Ana86
noi suntem nascuti in martie crybaby.gif neam bagat si noi pt ca nu exista mamici de martie
geocoto
La muuuuuulte lunite Denisa si de la noi.Sper sa treci cat mai usor prin ale varstei neplaceri.Va pupam dulce si pe tine si pe mamica si va dorim o petrecere frumoasa.
Pupici de la Geo si Lucas trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
danieelaa
QUOTE(Kris&Robert @ May 27 2009, 06:57 PM) *
si pentru mami!


tzuc.gif tzuc.gif floare2.gif trandafir.gif floare2.gif trandafir.gif

QUOTE(Ana86 @ May 27 2009, 07:43 PM) *
noi suntem nascuti in martie crybaby.gif neam bagat si noi pt ca nu exista mamici de martie


bine ai venit sunt mamici de martie intra la sarcina si acolo sunt mamici de martie 2009
QUOTE(geocoto @ May 27 2009, 07:51 PM) *
La muuuuuulte lunite Denisa si de la noi.Sper sa treci cat mai usor prin ale varstei neplaceri.Va pupam dulce si pe tine si pe mamica si va dorim o petrecere frumoasa.
Pupici de la Geo si Lucas trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif

multumim la fel trandafir.gif ......petrecere nu prea ca denisa mea doarme de la 4 sad.gif la cum doarme nu cred ca se mai trezeste ...........la noapte sigur vom fi 2 povestitoare,ata ete,e un pic maraita poate o doare gingia si i-am dat un pic de nurofen pe la 3 ca asa mi-a zis dr si la 4 eram pe dunga,.Si voi sa treceti cat mai usor peste aceste neplaceri tzuc.gif
Rose68
QUOTE(Ana86 @ May 27 2009, 07:43 PM) *
noi suntem nascuti in martie crybaby.gif neam bagat si noi pt ca nu exista mamici de martie

esti bine venita la noi dar daca vrei sa stii asa cum spunea si Daniela exista mamici de martie dar nu au inca un topic pentru bebeii, vorbesc inca pe topicul unde vorbeau pe sarcina adica la SARCINA- Mamici de martie 2009, stiu asta pentru ca am o prietena la ele.
Ne poti intreba orice, noi fiind un pic mai maricei poate va putem ajuta
Daca tot vrei cu noi, spune-ne si noua putin din povestea ta..................ce ai fetita? baietel? de unde esti? cum te descurci cu bebe?
danieelaa
la multe lunitze stefan sorin sa cresti mare si cuminte
simina_ana


Alina, sa-ti creasca mare baiatul si sa va aduca numai bucurii si impliniri.
Pupicei dulci
simina_ana
Fetelor, am fost beata de fericire aseara.
Au fost niste prieteni la noi sa vada meciul si l-am lasat pe Iancu cu sotul meu si sotul prietenei mele ,cat am fost noi plecate la un magazin. Cand m-am intors baietii il "chinuiau" pe Iancu. A ras strumfu cat a ras , pana cand nu i-a mai suportat si a inceput sa se maraie (era si ora de baita si apoi somnic). Si din disperare de cauza a scos un" mmmm maaa"....parca striga dupa ajutor....Stiu ca nu constietizeaza, dar mi-a saltat inima in sus de bucurie....Am considerat ca e prima data cand a spus "mama". Eu vorbeam cu maica-mea in acel moment la telefon si am ramas masca....iar sotul meu ca sa se "scoata" a zis ca a spus mama soacra...liwlol.gif

Voi ce mai faceti?
Noi azi nu am putut iesi afara ca a fost urat. A plouat si a batut vantul....asa ca am dormit cat am putut de mult. In plus strumfu a facut iar 37,7. Azi nu i-am mai dat Nurofen...sa vad pe seara daca e la fel....cred ca e de la dintisori. Desi prea multe simptome nu prea are. Iar agitat e cand si cand.
Vad ca nu a iesit nici un dintisor pana acum la nimeni...cine sparge gheata?

Pupam bebicii si mamicile.



Rose68
QUOTE(simina_ana @ May 28 2009, 06:57 PM) *
Fetelor, am fost beata de fericire aseara.
Au fost niste prieteni la noi sa vada meciul si l-am lasat pe Iancu cu sotul meu si sotul prietenei mele ,cat am fost noi plecate la un magazin. Cand m-am intors baietii il "chinuiau" pe Iancu. A ras strumfu cat a ras , pana cand nu i-a mai suportat si a inceput sa se maraie (era si ora de baita si apoi somnic). Si din disperare de cauza a scos un" mmmm maaa"....parca striga dupa ajutor....Stiu ca nu constietizeaza, dar mi-a saltat inima in sus de bucurie....Am considerat ca e prima data cand a spus "mama". Eu vorbeam cu maica-mea in acel moment la telefon si am ramas masca....iar sotul meu ca sa se "scoata" a zis ca a spus mama soacra...liwlol.gif

Voi ce mai faceti?
Noi azi nu am putut iesi afara ca a fost urat. A plouat si a batut vantul....asa ca am dormit cat am putut de mult. In plus strumfu a facut iar 37,7. Azi nu i-am mai dat Nurofen...sa vad pe seara daca e la fel....cred ca e de la dintisori. Desi prea multe simptome nu prea are. Iar agitat e cand si cand.
Vad ca nu a iesit nici un dintisor pana acum la nimeni...cine sparge gheata?

Pupam bebicii si mamicile.

si noi spunem mamamama intr-un sir cand suntem tare suparate...................de obicei cand vreau sa o imbrac caci tare nu ii place mai ales cand sunt in jurul capului........................
Traditia spune ca daca bebe spune prima data mama.....urmatorul bebe va fi fetita oFloare.gif
simina_ana
QUOTE(Rose68 @ May 28 2009, 07:35 PM) *
si noi spunem mamamama intr-un sir cand suntem tare suparate...................de obicei cand vreau sa o imbrac caci tare nu ii place mai ales cand sunt in jurul capului........................
Traditia spune ca daca bebe spune prima data mama.....urmatorul bebe va fi fetita oFloare.gif


Uraaaaa.... nanner.gif nanner.gif nanner.gif ....noi ne dorim si o fetita...desi radem ca fetita va veni dupa Sergiu, fratiorul lui Iancu....liwlol.gif vrem sa facem vreo 3 bebei...daca totul e ok si pot sa fac atatea cezariene...desi as evita inca o taietura la urmatorul...dar cum si Iancu trebuia sa se nasca natural si nana la urma...cine stie....dar o sa vedem....sa fim sanatosi..
AI primit banii Rose pt bebe? Eu i-am primit saptamana asta au intrat. Si i-am primit si pe toti.....nu-mi vine sa cred...mai ales ca e suma destul de mare pentru dragul nostru stat roman... biggrin.gif
geocoto
Buna fetelor, l-am culcat pe Lucas pe la 10 desi biberonul l-a luat la 8.30.Cat am stat eu la telefon la sporovaiala cu sora mea el s-a invartit prin pat si intr-un final a adormit.A stat destul de multicel afara de la 12 la 8 si a mai atipit a mai marait, a trecut ziua...
Si el mai zice ceva cu mmammm si ma uit atenta la el repede sa vad daca iese cuvantul minune din gurita.Mai zice si DA insotit de alte sunete necunoscute mie.
Acum papa tot biberonul cu laptic adica 180ml si chiar si la pranz cand ii fac lapticul cu apa in care au fiert legumele.Nu ii dau mai mult decat scrie la carte ca nu vreau sa-l dolofanesc. eating.gif
Daca vad dimineata ca este urat afara este tragedie ca urmeaza show-ul.S-a invatat afara si sincer si mie imi este mai usor, cand doarme in carut il pun in fata ferestrei la bucatarie si mai fac si altceva prin casa..desi acum este o matusa la noi si face ea cam tot in bucatarie.
Aseara l-am rugat pe sot sa-l cantareasca pe pitic si m-am gandit eu ca este putin cam mult cat imi zice el si m-am pus si eu pe cantar.Stupoare mi-a aratat 69kg wacko.gif Dupa ce i-am scos bateriile si le-am bagat la loc m-a intors la 63.Stiam eu ca am eating.gif multa cioco dar nici chiar asa nono.gif ca ma speriasi rauuuu.

Simina cum mai stai cu lapticul?Ultima Dr la care am fost se minuna de prostia mea ca am intrerupt alaptatul pt ceva ce nu era de fapt alergie la laptele de vaca doh.gif asta asa sa ma faca sa ma simt si mai prost decat ma simt deja..

Pupici si noapte buna sau Buna dimineata cum vreti. trandafir.gif
simina_ana
QUOTE(geocoto @ May 29 2009, 12:27 AM) *
Buna fetelor, l-am culcat pe Lucas pe la 10 desi biberonul l-a luat la 8.30.Cat am stat eu la telefon la sporovaiala cu sora mea el s-a invartit prin pat si intr-un final a adormit.A stat destul de multicel afara de la 12 la 8 si a mai atipit a mai marait, a trecut ziua...
Si el mai zice ceva cu mmammm si ma uit atenta la el repede sa vad daca iese cuvantul minune din gurita.Mai zice si DA insotit de alte sunete necunoscute mie.
Acum papa tot biberonul cu laptic adica 180ml si chiar si la pranz cand ii fac lapticul cu apa in care au fiert legumele.Nu ii dau mai mult decat scrie la carte ca nu vreau sa-l dolofanesc. eating.gif
Daca vad dimineata ca este urat afara este tragedie ca urmeaza show-ul.S-a invatat afara si sincer si mie imi este mai usor, cand doarme in carut il pun in fata ferestrei la bucatarie si mai fac si altceva prin casa..desi acum este o matusa la noi si face ea cam tot in bucatarie.
Aseara l-am rugat pe sot sa-l cantareasca pe pitic si m-am gandit eu ca este putin cam mult cat imi zice el si m-am pus si eu pe cantar.Stupoare mi-a aratat 69kg wacko.gif Dupa ce i-am scos bateriile si le-am bagat la loc m-a intors la 63.Stiam eu ca am eating.gif multa cioco dar nici chiar asa nono.gif ca ma speriasi rauuuu.

Simina cum mai stai cu lapticul?Ultima Dr la care am fost se minuna de prostia mea ca am intrerupt alaptatul pt ceva ce nu era de fapt alergie la laptele de vaca doh.gif asta asa sa ma faca sa ma simt si mai prost decat ma simt deja..

Pupici si noapte buna sau Buna dimineata cum vreti. trandafir.gif


Sa stii Geo ca la capitolul laptic stam destul de bine. Asa cum am mai spus mi-a scazut cantitatea de laptic dupa radiografie. Dar vad ca dupa o luna jumate de la "tragedie" incepe sa-si revina. Beau ceai de anason, apa , mai mult noaptea cate 2 l cel putin noaptea...in timpul zilei parca mai putin si o data pe saptamana o bere fara alcol. Am inceput sa ma mulg iar...de 2 zile si am scos cate 300 ml. Pana aseara m-am mai muls o singura data si cu chiu si vai am reusit sa scot 30 ml. pe care i-a refuzat ....cred ca ori s-a stricat in frigider ( putin probabil) ori nu i-a placut gustul.....dar cert e ca nu a vrut sub nici o forma. Pana aseara aveam laptic, dar cat sa-i dau lui sa pape, de muls nu se punea problema deloc. Dar de ieri....surpriza iar mi se intaresc sanii f tare si trebuie sa ma mulg. Eu una doar ma bucur enorm....poate si din cauza faptului ca a inceput sa pape si Iancu la 3 ore , 4 uneori chiar si 5. Intre mese totusi nu bea nci apa , nici ceai. Mai are si momente cand cere si la o ora....dar deja incepe sa pape tot mai des la 3, 4 ore.
Azi noapte, a dormit iar de la 10 la 6 dimineata....el care in ultima vreme se trezea la 4 pt inca o masa. Sa vad in naoptea asta cum va fi.
Voi ce mai beti acum? Cu diversificarea cum stati?
Pupici de noapte buna.....
oana petrina
buna fetele
ca sa va spun sincer si eu l-am auzit de mai multe ori cu maaaaaaaaa dar am zis ca mi se pare ca-mi doresc eu prea mult sa aud. dar l-a auzit si sotul meu si in general inainte de a plange sau cand e agitat zice. nu ne-a iesit nici-un dintisor dar avem balute cu tona. si roade tot pe mine pe ta-su pe el tot ce prinde. i-am coborat patul ptr ca se tine de grilaj si se trage si m-am gandit sa nu pice.e putin mai agitat de la o vreme dar nu exagerat. am fost la dr si are 8.200 kg. fructele le papa bine tare dar supele si legumele nu-i plac.
va pupam
simina_ana
Neata'

Noi nu mai vrem sa papam mar ...doar sucul simplu sau cu morcov. Cum vede lingurita, inchide gura si intoarce capul in toate directiile. Si daca il pacalesc sa deschida gura si ii bag repede o lingurita o scuipa imediat si se stramba mama' mama'. Maine vreau sa-i introduc si portocala. Cred ca va fi show.

Dar am o intrebare la voi. Daca nu bea tot sucul de mar cat timp pot sa-l tin ca sa-l bea in decursul unei zile? Apa si ceai nu vrea, asa ca ma gandesc sa-i dau suc de mar cu morcov cand ii este sete, dar nu stiu cam in cat timp de la preparare il mai pot da, astfel incat sa nu-i faca rau. Voi cum faceti? Sau il aruncati daca nu bea tot cat ii dati?

Voi ce mai faceti? Vad ca nu prea mai avem activitate pe aici...au inceput probabil dintisorii si suntem mai solicitate?
Va pupam

geocoto
Buna si de la noi. super.gif
Lucas s-a trezit cu febra 38.7 i-am pus un supozitor si la pranz avea 38.5 i-am pus alt supozitor.Se pare ca este mai sensibil acum decat atunci cand a facut vaccin..
Eu iti spun sincer Simina din ce am observat marul isi schimba culoarea repede si mai mult de o ora maxim 2 la frigider nu l-as tine.Daca poti sa faci cum ne-a invatat Rose il dai pe razatoarea de sticla si ai proaspat mereu ca storcatorul sa-l folosesti doar pentru cateva guri nu merge.Poate morcovul sa-l tii ceva mai mult dar nici acolo nu am curaj.Cum este si cald la voi fermenteaza.
Acum l-am scos pe pitic in gradina sa faca nani si parca nici nu ar avea febra asa mi-a zambit cat l-am plimbat sa-l adorm.Mi-am lasat parul desfacut sa mai respire si asa frumos imi zambea ca altfel cand il tin in brate imediat isi baga mana in par si trageeeee nervi.gif de ma ia cu calduri.
Toata lumea imi zice sa mai fac poze dar asa de obosita ma simt ca...nu am chef de nimic.Pap legumele ce raman de la Lucas sa mai uit de cioco.

Pupici voiosi si o zi fara dureri,
Geo trandafir.gif trandafir.gif
danieelaa
QUOTE(simina_ana @ May 29 2009, 12:27 PM) *
Neata'

Noi nu mai vrem sa papam mar ...doar sucul simplu sau cu morcov. Cum vede lingurita, inchide gura si intoarce capul in toate directiile. Si daca il pacalesc sa deschida gura si ii bag repede o lingurita o scuipa imediat si se stramba mama' mama'. Maine vreau sa-i introduc si portocala. Cred ca va fi show.

Dar am o intrebare la voi. Daca nu bea tot sucul de mar cat timp pot sa-l tin ca sa-l bea in decursul unei zile? Apa si ceai nu vrea, asa ca ma gandesc sa-i dau suc de mar cu morcov cand ii este sete, dar nu stiu cam in cat timp de la preparare il mai pot da, astfel incat sa nu-i faca rau. Voi cum faceti? Sau il aruncati daca nu bea tot cat ii dati?

Voi ce mai faceti? Vad ca nu prea mai avem activitate pe aici...au inceput probabil dintisorii si suntem mai solicitate?
Va pupam

neatza fetelor ...................simina eu sucul de mar daca nu il bea tot (dar noi il bem ,il fac cat stiu ca bea dupa ce papa)il arunc ..........chiar vb cu pesiatra si mi-a zis ca mai bine ii fac compot ,pt ca marul se oxideaza repede(pt bebelusi care nu vor ceai sau suc,noi mai avem zile cand nu bem ceai sau bem foarte putin ca alternativa compot...........anku incearca si u la darius) ..eu am totusi o dilema mie mi-a zis sa ii dau capsuni,iar eu stiam ca capsuni nu se dau pana la un an,mi-a explicat ce si cum dar parca stau in dubii,iar fructe pot sa ii mai dau visine un pic indulcite si piersici ,atat pireu cat suculetz
Rose68

Si cere iertare celor 2 fete care vorbeau cu ea ieri. A inceput la vecinii de sus o galagie infernala (taiau cada ca sa o schimbe) si a inceput Andreiuta sa urle. Asa ca mii de scuze ca a trebuit sa plec asa brusc. Si aveam si conexiunea la net proasta deoarece am net prin cablu si e influentata calitatea acestuia de starea vremii. Multi pupicei
Rose68
Marul la noi mai merge dar doar in combinatie cu para. Radem un borcanel cu mar altul cu para. Dam din merisor si cand nu mai vrea dam putina para care tare ii mai place apoi mai dam si merisor sau chiar le amestecam. La supa e mai greu. A inceput sa nu ii mai placa legumele. Ieri am pacalit-o punand in piureul de legume putin laptic. Apoi i-am preparat biberon de lapte cu apa de la legumele fierte. Nu a baut tot dar oricum a papat vreo 80 ml.
Iar capsunile nu te grabi Daniela....................las-o pe Denisuca sa mai astepte caci are o viata inainte.Capsunile sunt un alergen recunoscut. Noi in afara de mar si para am mai incercat suc de caise si suc de piersici si i-au placut.
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.