Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
geocoto
Lucas nu zice nici pampe nici pempe, este mutulica.Azi il strigam pe sot sa=l spele pe dinti "honey vii sa=l speli pe Lucas pe dinti" si Lucas ma imita "any bii kuka kuka intii".Si bineinteles ca a facut iar scandal la spalat si tot pe mana mea a ajuns.Ca eu sunt cea care finalizeaza lucrurile atunci cand nu vrea sa faca ceva mad.gif .
Adriana ne=a inspirat si pe noi ideea de a merge la zoo si azi am pus=o in practica.Lucas a fost de=a dreptul entuziasmat.
Anku si eu simt acelasi lucru pt sora mea si cred ca este un sentiment minunat sa poti iubi pe cineva neconditionat si sa=i porti mereu de grija.Desi uneori se cumuleaza prea mult stres, mai ales cand esti sora mai mare....Cunosc si persoane care nu se inteleg cu fratii sau surorile si ii compatimesc.

Va las ca mi=a dat KO plimbarica de la zoo. oFloare1.gif
simina_ana
QUOTE(geocoto @ Mar 16 2011, 01:41 AM) *
Lucas nu zice nici pampe nici pempe, este mutulica.Azi il strigam pe sot sa=l spele pe dinti "honey vii sa=l speli pe Lucas pe dinti" si Lucas ma imita "any bii kuka kuka intii".Si bineinteles ca a facut iar scandal la spalat si tot pe mana mea a ajuns.Ca eu sunt cea care finalizeaza lucrurile atunci cand nu vrea sa faca ceva mad.gif .
Adriana ne=a inspirat si pe noi ideea de a merge la zoo si azi am pus=o in practica.Lucas a fost de=a dreptul entuziasmat.
Anku si eu simt acelasi lucru pt sora mea si cred ca este un sentiment minunat sa poti iubi pe cineva neconditionat si sa=i porti mereu de grija.Desi uneori se cumuleaza prea mult stres, mai ales cand esti sora mai mare....Cunosc si persoane care nu se inteleg cu fratii sau surorile si ii compatimesc.

Va las ca mi=a dat KO plimbarica de la zoo. oFloare1.gif



In categoria asta se incadreaza Bebe cu fratele lui.....si asta din cauza cumnatei care l-a schimbat prea mult ....Chiar azi am avut o discutie....si il vad ca il doare si ca e scarbit de situatie.....si nu mai spun cate probleme am avut noi doi din cauza lor de ne certam toata ziua ca nebunii....dar bine ca au trecut si ca am ramas uniti ca altfel cine stie ce se intampla...

Ma bucur sa aud ca lui Lucas i-a placut la zoo....de fapt cred ca toti copii sunt entuziasmati....Daca era dupa Iancu intra si in cusca leilor....asa mult i-a placut....Ti-am spus si la telefon...noi mergem cam o data pe luna la zoo....Voi aveti girafe si hipopotami?

Eu azi am frecat bucataria si am reamenajat in living....si inca ma simt plina de energie, dar credca ma voi pune in pat ca totusi ma resimtsi o sa ma trezesc maine la 6 sa calc perdelele noi din camera lui Iancu ca s-au sifonat de sambata de cand le-am luat si au stat in cutie. si maine dimineata pana iesim sa le si pun la geam. Plus sa frec din nou baie ca mi-am lasat la inmuiat in cada grilajele de la aragaz si plita. ( am jurat ca atunci cand ne facem casa la bucatarie imi pun chiuveta cu baterie cu dus ca sa pot spala si porcariile astea mai mari....asa ma chinui in cada si apoi trebuie sa frec la ea ca sa nu ramana urme)....Pentru maine am planuri mari....sa vad cate rezolv....

Va pupic si va doresc noapte buna!

Claudia...cum mai sunteti? V-ati insanatosit?
Petro....voi Ai sunat la homeopata?
Anku....ce tare....astenie de primavara la Dari? liwlol.gif liwlol.gif...bravo lui ca a dormit atat de mult.....Nu a fost mai energic?
simina_ana
Neata fetele mele dragi! O zi plina de soare si cat mai usoara va doresc!

EU am vizat urat azi noapte, fantome, oameni care nu erau morti dar mi-i imchipuiam....lucruri care se miscau singure.....brrr.....ce inseamna astea oare?...Asa ca de la 5 mi-a fost frica sa mai dorm si m-am culcat si la 2....Acum sunt fresh...dar pun pariu ca in curand ma ia oboseala...macar mi-am facut niste treburi pana acum....mai am de calcat ...dar dupa ce savurez ce ati mai scris....de fapt eu am inchis aici ...eu deschid liwlol.gif

Va pupic.....fug la calcat maldarul cu hainutele lui Iancu.

anku


Buna dragelor....
scurt sa va salutam....
Simina...bafta la tb...si al renovari....
pai...ce ai visat tu...s-ar putea denumi ca un Poltergeist...sau???
m-am visat si eu printesa in castelul p care-l visez mereu...inconjurata de bijuterii ...si de frica....ca in curtea castelului era cimitirul....
dc ai visat sicrie...inseamna ca vei incepe ceva nou...
poate are leg cu faptul ca tocmai renovati....
la mine stiu ca are leg cu sentimentul meu de incertitudine vis-a vis de multe lucruri...si ce ma enerveaz incertitudinea!!! sad.gif
Geo....hmmmmmm...nici eu nu prea pot accepta cand fratii nu se inteleg de nici o culoare...dar dc unul dintre ei este magar...si vrea numai sa-l fraiereasca p alaltul.... wife.gif
daaaaaa...si eu ma bucur ac ne avem bine intre surori...ca suntem numai 2!!! wub.gif
cand eram mici ne chiraiam si ne bateam...
si a zis mama odata ...aveam eu vreo 18 ani si sora.mea vreo 12...si a zis...doamne de v-ar duce Dumnezeu p una intr-un colt al lumii si p alta intr-un alt colt al lumii ca sa nu va mai certati si sa vreti sa va vedeti!!!
mereu ma gandesc la asta....ptr ac ce spune mama se leaga mereu!!!!
chiar i-am reamintit ce a spus....
mai ales cand era si sora-mea in Italia...am zis ca este clar.... doh.gif

va poopam cu drag....
il mai duc p Darius intr-un parc cu animale...magarusi ,struti,diferite pasari,canguri,lame,berbeci...cel mai mult i place sa hraneasca pasarile si este atras...de pasarile flamingo...din pacate inchise deocamdat aintr-o incapere din cauza frigului
candva...cand se va incalzi...vrem sa mergem la zoo in Nurnberg...acolo am auzit ca este f mare si de toate....si ca-ti tb o juamte de zi pana vezi totul....deci tb o zi nici prea calda nici prea rece.... liwlol.gif
planuri ptr azi...hmmmmmm...nu stiu!!!!
ladydi
Plus sa frec din nou baie ca mi-am lasat la inmuiat in cada grilajele de la aragaz si plita.


oFloare1.gif Draga mea,scuza-ma ca intervin, vream sa-ti spun ca grilajele si tot ce tine de aragaz le pun in masina de spalat vase la un program intensiv si ies super curate.sper sa te ajute.te pup. trandafir.gif
oana petrina
Buna dragele mele revin si eu dupa o suta de ani. am reusit intr-un final sa ma loghez. am vazut ce mari si frumosi au crescut puii. am citit ca va luptati cu nervisorii si olita...........si noi la fel.......lupta grea nu gluma. eu am inceput munca, Matei merge la cresa.... incet incet crestem(alintati) . o sa va pun si poze zilele astea ca sa vedeti barbatel am smile.gif. acum ca am reusit sa ma loghez o sa intru mai des ca sa nu am cele mai multe absente.
va pup
anku
mna asta da surpriza...ce ma bucur... bananab.gif
de abia astept sa-l vad oFloare1.gif p Matei....
as mai vrea eu sa vad copilasi de dec 2008.... biggrin.gif
geocoto
Hei trecusem doar sa citesc si cand colo am vazut ca ai scris si tu Oana.Super.Cum ai reusit, de la munca?
Nu am scris prea multe despre ziua de ieri ca eram super obosita.Lucas era inebunit acasa cand stateam si ne intrebam unde sa=l scoatem ca erau 20 de grade si tot facea ca leul adica la ZOO.Ok am zis desi nu tineam neaparat ca era ff departe dar findca mi=ai zis Adriana ca i=a placut lui Iancu am zis sa incercam si noi.Este la 60 km de noi si costa 21 de adult.Cand am ajuns acolo topaia de numa' si era ff bucuros pana sa vada santierul cu viitorul loc al leului.Pai ce mai vroia sa vada altceva...De unde noi ii aratam leul si tigrul si spectacolul de foci si el...nimic kakou, kakou(tractor).I=am facut poze la animale sa i le arat acasa, ce sa=i fac.Pt noi a fost ff frumos desi mult prea stramt totul si chiar in mijlocul orasului dar a meritat ca am vazut si eu faimoasa galerie evreiasca de diamante de=mi ploua in gura pray.gif anima1.gif pray.gif anima1.gif Nu am vazut niciodata bijuterii mai frumoase.Dar ce insemna la ei reducere insemna la mine buget muuult depasit. 68.gif
Azi Lucas a profitat ca l=am cam lasat sa faca ce vrea si la pranz nici nu vroia sa vada in fata supica.Tot zica "aca, aca"(acra).De obicei sunt contra dar i=am dat 2 seringi de la sticla cu nurofen si un pahar cu apa si l=am lasat sa se joace cat eu i=am bagat 300 ml supa.
Voi aveti "hoti de buzunare " prin casa?Baga tot ce prinde in buzunare, inclusiv veregheta si inelul de logodna de am inghetat cand l=am vazut ca i=a picat din buzunar strengarului.Azi a stranutat si si=a scos hartie igienica mototolita din buzunar (si=a pus=o singur) a intins=o si=a suflat nasul a mototolit=o la loc si a pus=o din nou in buzunar.Va dati seama ce fata am facut.
Noapte usoara va doresc oFloare1.gif
anku
QUOTE(geocoto @ Mar 16 2011, 10:16 PM) *
Hei trecusem doar sa citesc si cand colo am vazut ca ai scris si tu Oana.Super.Cum ai reusit, de la munca?
Nu am scris prea multe despre ziua de ieri ca eram super obosita.Lucas era inebunit acasa cand stateam si ne intrebam unde sa=l scoatem ca erau 20 de grade si tot facea ca leul adica la ZOO.Ok am zis desi nu tineam neaparat ca era ff departe dar findca mi=ai zis Adriana ca i=a placut lui Iancu am zis sa incercam si noi.Este la 60 km de noi si costa 21 de adult.Cand am ajuns acolo topaia de numa' si era ff bucuros pana sa vada santierul cu viitorul loc al leului.Pai ce mai vroia sa vada altceva...De unde noi ii aratam leul si tigrul si spectacolul de foci si el...nimic kakou, kakou(tractor).I=am facut poze la animale sa i le arat acasa, ce sa=i fac.Pt noi a fost ff frumos desi mult prea stramt totul si chiar in mijlocul orasului dar a meritat ca am vazut si eu faimoasa galerie evreiasca de diamante de=mi ploua in gura pray.gif anima1.gif pray.gif anima1.gif Nu am vazut niciodata bijuterii mai frumoase.Dar ce insemna la ei reducere insemna la mine buget muuult depasit. 68.gif
Azi Lucas a profitat ca l=am cam lasat sa faca ce vrea si la pranz nici nu vroia sa vada in fata supica.Tot zica "aca, aca"(acra).De obicei sunt contra dar i=am dat 2 seringi de la sticla cu nurofen si un pahar cu apa si l=am lasat sa se joace cat eu i=am bagat 300 ml supa.
Voi aveti "hoti de buzunare " prin casa?Baga tot ce prinde in buzunare, inclusiv veregheta si inelul de logodna de am inghetat cand l=am vazut ca i=a picat din buzunar strengarului.Azi a stranutat si si=a scos hartie igienica mototolita din buzunar (si=a pus=o singur) a intins=o si=a suflat nasul a mototolit=o la loc si a pus=o din nou in buzunar.Va dati seama ce fata am facut.
Noapte usoara va doresc oFloare1.gif

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
praca imi zici de barbate-meu liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif cand il vad imi vine sa-i bag servetele in gura...ca el colectioneaza servetele in toate buzunarele
cu adev scump Lucas wub.gif
cam asa suntb si la noi preturile si cam tot 60 km pana la Nurnberg...
ati ajuns acolo..s.i el avea tb cu tractorul...poate imi face si mie asa cand m-oi duce!!! anima1.gif
somn usor va dorim si noi!!! tzuc.gif
Andymar
Buna mamici, iaca si eu pe aici... pe la ora asta din pacate. De vineri sunt gripata si ma indop cu ceaiuri si fructe, abia azi am iesit afara si la caldura m-au luat toate transpiratiile. In rest, sunt mereu obosita, ma pun in pat deodata cu Selena si ma trezesc deodata cu ea, diferenta e ca eu as mai dormi o ora-doua. Zilele astea n-am fost buna de nimic si Selena parca a fost cel mai rea de cand o stiu. Plange si se agita din orice iar eu nu mai suport sa aud nici macar o maraiala ca mi se face parul maciuca. Azi am urlat la ea si a inceput sa planga, m-a lovit cu piciorul intr-un san de am crezut ca turbez. Normal ca nu a vrut, intentiona sa treaca peste mine in pat si pur si simplu m-a calcat. Scumpa de ea ma simte ca sunt agitata, dupa ce a plans putin si eu m-am enervat pe ea, a venit la mine sa ma pupe si sa-mi ceara iertare: "mami iata-ma, dau pupa". Normal ca mi-a si trecut pe loc cand am auzit-o. Cred ca de putine ori am invatat-o sa-si ceara iertare ca ne mai baga cate o palma asa din dragoste si vad ca si-a insusit deja bine chestia asta.

Simina cum e bebe, da din picioruse? Eu ma bucur ca nu mai am greturi, poate cu raceala asta zdravana am scapat de ele. Totusi inca nu mi-a trecut de tot ca nu iau nici un medicament dar atata am mancat in perioada asta... ca o sparta. Si am tot timpul nasul infundat, folosesc picaturi dar tine 1-2 ore apoi de la capat.

Am vazut ca a revenit Oana! Ce mai faceti voi, cum e la munca?
simina_ana
QUOTE(Andymar @ Mar 17 2011, 01:46 AM) *
Buna mamici, iaca si eu pe aici... pe la ora asta din pacate. De vineri sunt gripata si ma indop cu ceaiuri si fructe, abia azi am iesit afara si la caldura m-au luat toate transpiratiile. In rest, sunt mereu obosita, ma pun in pat deodata cu Selena si ma trezesc deodata cu ea, diferenta e ca eu as mai dormi o ora-doua. Zilele astea n-am fost buna de nimic si Selena parca a fost cel mai rea de cand o stiu. Plange si se agita din orice iar eu nu mai suport sa aud nici macar o maraiala ca mi se face parul maciuca. Azi am urlat la ea si a inceput sa planga, m-a lovit cu piciorul intr-un san de am crezut ca turbez. Normal ca nu a vrut, intentiona sa treaca peste mine in pat si pur si simplu m-a calcat. Scumpa de ea ma simte ca sunt agitata, dupa ce a plans putin si eu m-am enervat pe ea, a venit la mine sa ma pupe si sa-mi ceara iertare: "mami iata-ma, dau pupa". Normal ca mi-a si trecut pe loc cand am auzit-o. Cred ca de putine ori am invatat-o sa-si ceara iertare ca ne mai baga cate o palma asa din dragoste si vad ca si-a insusit deja bine chestia asta.

Simina cum e bebe, da din picioruse? Eu ma bucur ca nu mai am greturi, poate cu raceala asta zdravana am scapat de ele. Totusi inca nu mi-a trecut de tot ca nu iau nici un medicament dar atata am mancat in perioada asta... ca o sparta. Si am tot timpul nasul infundat, folosesc picaturi dar tine 1-2 ore apoi de la capat.

Am vazut ca a revenit Oana! Ce mai faceti voi, cum e la munca?



Daaa....bebe da din toate puterile....il simt de o luna cam si in ultima saptamana tot mai puternic e. Am fost ingrijorata zilele astea ca nu a prea miscat.....dar azi si-a luat revansa. Bine ca ai scapt de greturi. EU inca le mai am...nu asa de accentuate....dar cat sa ma enerveze cateodata.....dar acum cu caldura si iesind mai des afara si mai mult....parca e mai bine.....
Si eu am fost gripata si am luat oscillo...si un tratam homeopat....dar am ramas si eu cu nasul infundat....folosesc si eu apa de mare pt nas uneori ....
Insanatosire rapida it doresc!
simina_ana
QUOTE(geocoto @ Mar 17 2011, 01:16 AM) *
Voi aveti "hoti de buzunare " prin casa?Baga tot ce prinde in buzunare, inclusiv veregheta si inelul de logodna de am inghetat cand l=am vazut ca i=a picat din buzunar strengarului.Azi a stranutat si si=a scos hartie igienica mototolita din buzunar (si=a pus=o singur) a intins=o si=a suflat nasul a mototolit=o la loc si a pus=o din nou in buzunar.Va dati seama ce fata am facut.
Noapte usoara va doresc oFloare1.gif


....aceeasi fata ce-am facut-o eu cand l-am vazut pe Iancu ca ne imita cu fumatul:)) liwlol.gif liwlol.gif...avem niste maimute mici.... liwlol.gif liwlol.gif
simina_ana
QUOTE(oana petrina @ Mar 16 2011, 04:33 PM) *
Buna dragele mele revin si eu dupa o suta de ani. am reusit intr-un final sa ma loghez. am vazut ce mari si frumosi au crescut puii. am citit ca va luptati cu nervisorii si olita...........si noi la fel.......lupta grea nu gluma. eu am inceput munca, Matei merge la cresa.... incet incet crestem(alintati) . o sa va pun si poze zilele astea ca sa vedeti barbatel am smile.gif. acum ca am reusit sa ma loghez o sa intru mai des ca sa nu am cele mai multe absente.
va pup



Inca putin si aveai nevoie de viza ca sa mai intri aici biggrin.gif....dar pentru ca Matei e asa fain in poza cu periuta de dinti.....e sexos tare......te iert biggrin.gif.....Va pupic trandafir.gif
simina_ana
QUOTE(ladydi @ Mar 16 2011, 02:55 PM) *
Plus sa frec din nou baie ca mi-am lasat la inmuiat in cada grilajele de la aragaz si plita.
oFloare1.gif Draga mea,scuza-ma ca intervin, vream sa-ti spun ca grilajele si tot ce tine de aragaz le pun in masina de spalat vase la un program intensiv si ies super curate.sper sa te ajute.te pup. trandafir.gif



Mi s-a aprins si mie beculetzul azi dimineata cand frecam la ele.....am zis ca sunt blonda rau de ma chinuiam sa stau cu fundul in sus , aplecata in cada ca sa le spal liwlol.gif liwlol.gif....oricum merci de pont.....sper ca data vitoare sa nu mai uit doh.gif
anku
asa cum am promis

proaspate de azi.... liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Mar 16 2011, 02:04 PM) *


Buna dragelor....
scurt sa va salutam....
Simina...bafta la tb...si al renovari....
pai...ce ai visat tu...s-ar putea denumi ca un Poltergeist...sau???
m-am visat si eu printesa in castelul p care-l visez mereu...inconjurata de bijuterii ...si de frica....ca in curtea castelului era cimitirul....
dc ai visat sicrie...inseamna ca vei incepe ceva nou...
poate are leg cu faptul ca tocmai renovati....
la mine stiu ca are leg cu sentimentul meu de incertitudine vis-a vis de multe lucruri...si ce ma enerveaz incertitudinea!!! sad.gif


Eu sper sa nu mai am parte de vise de astea....ca sunt fricoasa rau....si ingheata inima in mine...Duca-se cu noaptea....cum spunea bunica mea...
Nu facem mari renovari....am mutat canapele ca sa pot sa-mi fac masuratorile pentru mobila ....si o sa dam o mana de var in dormitor mai prin iunie cred, am comandat perdele noi in dormitorul bebeilor........si am rearanjat prin living.....
As vrea eu renovari masive.....dar cum vrem sa ne facem casa.....cred ca nu mai investesc aici nimic decat neserasul...
Te vad iar suparata?
anku
la Denisa nu merge bine cu job-ul...iasa f greu hartiile...si munceste practic fara bani...is un car de nervi...si am nimerit si la un italian...ac de stiam!!!!i ziceam sa stea acasa.... nervi.gif
in rest...in ziarele si cv-urile mele...am 14 trimise si am primit doar azi de la Deutsche Bahn[cum ar fi CFR la noi] un raspuns...ca tb eu sa contactez iar p nu stiu cine ptr interviu doh.gif
in rest...bine...macar suntem sanatosi si relativ voiosi!!! biggrin.gif

de abaia satept sa vina 24 martie ac sa vad ce este bebe puternicul....o fi baiat !!!??? biggrin.gif
anku
simina_ana
QUOTE(anku @ Mar 17 2011, 02:51 AM) *
la Denisa nu merge bine cu job-ul...iasa f greu hartiile...si munceste practic fara bani...is un car de nervi...si am nimerit si la un italian...ac de stiam!!!!i ziceam sa stea acasa.... nervi.gif
in rest...in ziarele si cv-urile mele...am 14 trimise si am primit doar azi de la Deutsche Bahn[cum ar fi CFR la noi] un raspuns...ca tb eu sa contactez iar p nu stiu cine ptr interviu doh.gif
in rest...bine...macar suntem sanatosi si relativ voiosi!!! biggrin.gif

de abaia satept sa vina 24 martie ac sa vad ce este bebe puternicul....o fi baiat !!!??? biggrin.gif



EU asa cred...si pe de o parte asa imi doresc....nu stiu....poate ca stiu deja cum e sa fii mama de baiat si mi se pare simplu.....Dar si pentru ca imi mai doresc un copil si Bebe zicea ca daca e fetita acum ne oprim....iar daca e baiat mai incercam o data biggrin.gif......
Oricum....nu ma gandesc la asta prea mult.....imi doresc din tot sufletul sa fie sanatos si sa se nasca la termen.....iar eu sa pot sa ma misc sa nu mai trec prin ce am trecut....
Vedem pe 24....sau 22....ca vad ca la Bebe se schimba planurile ...trebuia sa plece de luni pana miercuri...azi zicea ceva de miercuri pana sambata.....se vede ca e in balanta....ca nu e niciodata hotarat biggrin.gif

Imipare rau sa aud de problemele ce le aveti....sper totusi ca le veti rezolva....si la cum te stiu pe tine nu cred ca te dai batuta asa cu una cu doua!
simina_ana
Ciau fetele...ce faceti? Sper ca sunteti pe afara....noi azi nu am reusit...bate vantul destul de tare....sa vedem dupa somnul de pranz cum o fi poate dam o tura pana la farmacie si magazin putin....

EU sunt un car de nervi nervi.gif ....motivul: perdeaua noua din camera lui Iancu........ mi-au facut-o ca naiba...e stramba toata....si se vede aiurea ca are niste patratele pe ea cu animalute si se vede clar ca e taiata stramb....L-am sunat pe tati sa vina pana in 4 acasa ca sa ma duc la magazin si sa le cer explicatii si sa-mi rezolve perdeaua.....daca nu...maine cu siguranta sunt la ei si daca nu o schimba, iau atitudine...
Ca mi-au facut-o mai scurta decat trebuie nu mai zic.....dar aici e vina mea ca i-am zis prin telefon dimeansiunea ca nu eram sigura la magazin si probabil aia nu a mai scris.....E ok si asa ca nu e mare diferenta....dar e STRAMBA....asa ceva nu accept

Ma duc sa-l pun pe pitic la somn....si sa vad daca resesc sa adorm si eu la cat sunt de nervoasa....
anku


buna dragelor...
ce faceti voi???
nici noi nu am iesit afara decat o jumate de ora....
nu am avut chef... de nimic..
ploua...asa o vreme de zici ca este toamna!!! tzuc.gif
Claudia cum mai sunteti???
cu siguranta v-o fi trecut acum raceala...
anku
QUOTE(simina_ana @ Mar 17 2011, 01:25 PM) *
Ciau fetele...ce faceti? Sper ca sunteti pe afara....noi azi nu am reusit...bate vantul destul de tare....sa vedem dupa somnul de pranz cum o fi poate dam o tura pana la farmacie si magazin putin....

EU sunt un car de nervi nervi.gif ....motivul: perdeaua noua din camera lui Iancu........ mi-au facut-o ca naiba...e stramba toata....si se vede aiurea ca are niste patratele pe ea cu animalute si se vede clar ca e taiata stramb....L-am sunat pe tati sa vina pana in 4 acasa ca sa ma duc la magazin si sa le cer explicatii si sa-mi rezolve perdeaua.....daca nu...maine cu siguranta sunt la ei si daca nu o schimba, iau atitudine...
Ca mi-au facut-o mai scurta decat trebuie nu mai zic.....dar aici e vina mea ca i-am zis prin telefon dimeansiunea ca nu eram sigura la magazin si probabil aia nu a mai scris.....E ok si asa ca nu e mare diferenta....dar e STRAMBA....asa ceva nu accept

Ma duc sa-l pun pe pitic la somn....si sa vad daca resesc sa adorm si eu la cat sunt de nervoasa....

cine a facut asa???
un croitor??
sau direct de la magazin???
pffffff...stramba....ce ghinion!!!
dar si astia...hai ca o faci mai scurta....nu este exclus cateodata...
dar stramba!!!chiar bataie de joc.... wacko.gif
te cred ca ti-au facut un car de nervi.... sad.gif
anku


draga noastra Rose,aceasta este doar un mesaj purat de vant, iti doresc toata bucuria din lumea si toata fericirea de pe Pamant
claudiaena
Salutare!

Eu am ramas mult in urma... Mereu cand am intrat, ce-i drept in ultima vreme cu treaba sau pur si simplu intra Maria sa se joace asa un pic...

Noi am cazut din lac in put... Mihai dupa 2 zile de bine, de sambata trecuta am trecut iar la bine-cunoscuta febra, tuse, apoi muci si a inceput sa fie lovit in adevaratul sens al cuvantului... Adica lesinat cu buzele vinete si arse din cauza febrei, noaptea, (am observat ca de cate ori face febra doarme extraordinar de prost si la pranz si noaptea) se trezea din 10 min in 10 min. Asa ca eu am fost zombie toata saptamana... m-am infuriat si i-am luat schema homeopata a Mariei de la viroza de cand era mica. Oricum am facut progrese mici si intr-un final miercuri iar la medic unde prea multi muci si care au inceput sa ii irite gatul, asa ca iar antibiotic. Asa o pacatoasa de viroza, care ne-am dat-o de la unu la altul, ca m-am saturat. Eu sunt parca mai bine, tusesc mai rar, si Maria e mai bine, dar luna asta am zis pas la antrenamentul de handbal si la orele de sport, iar tati tuseste de mult prea multe ori si uscat. La Mihhai se rupe si e bine. Acum speram sa se termine, ca m-am saturat de cumparat farmacia alopata si homeopata.

Am ramas in urma cu cititul, dar promit ca poate "uichendul" asta ma pun la curent cu ce ati mai scris... Una peste alta, cand credeam ca am scapat de medici, asta seara iar am facut programare, ptr ca se pare ca Maria nu vede la tabla din spatele clasei, si tati are niscai probleme cu ochii, asa ca azi avem programare la oftalmo....pupici, ca ma asteapta un mucos mic care innca nu stie si nici nu vrea sa invete sa sufle nasul si ma duc sa ii trag afara ca la bebelusi.... oFloare1.gif
geocoto




Iti dorim sa fi bucuroasa, sanatoasa si sa ai un "vagon de rabdare" in tot ce inseamna viata de zi cu zi.Incercarile sunt special trimise pentru fiecare dintre noi pentru a ne face mai puternici si a aprecia putinul de care avem nevoie pentru a fi fericiti.Andreea este un cadou minunat pe care il vei primi la fiecare aniversare de acum incolo.
Te imbratisam cu mult drag si iti uram un sincer La Multi Ani trandafir.gif trandafir.gif occasion.gif occasion.gif trandafir.gif trandafir.gif
anku
Buna si de la noi....

Claudia...cred ca esti cu nervii la pamant!!!
de la unul la altul s-a purtat raceala asta!!!
si eu care credeam ca nu mai aveti nimic!!!

la noi ploua...6 grade...arata a toamna....
o sa iesim dar chiar putin.... sad.gif
anku
18 martie,ziua internationala a somnului.... liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

Ziua Internțională a Somnului este marcată în acest pe 18 martie, în mod normal aceasta fiind pe 21 martie - ziua echinocțiului de primăvară, adică data la care ziua este egală cu noaptea.
in ultimii ani , insomnia a ajuns să afecteze din ce în ce mai multe persoane, din diferite cauze, principala fiind stresul. Pe lângă starea de disconfort pe care persoanele care suferă de insomnie o au a doua zi, nopțile nedormite pot duce în timp la tulburări nervoase grave.
Aproximativ un milion de români suferă de tulburări de somn și anual sunt depistați o mie de noi pacienți cu apnee în somn, relevă datele instituției.

Ziua Internatională a Somnului este sărbătorită în acest an pe 18 martie, sub sloganul "Dormi bine, crești sănătos!"

18 martie, Ziua Internațională a Somnului - Știri | Libertatea.ro


si noi am inceput sa dormim foarte mult...cate 12-13 ore p zi....
Dari chiar cate 15 ore p zi....astenia de primvara... liwlol.gif
geocoto
QUOTE(anku @ Mar 16 2011, 11:38 PM) *
asa cum am promis

proaspate de azi.... liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif



hug.gif tzuc.gif hug.gif tzuc.gif hug.gif oFloare.gif notworthy.gif

Multumesc Anku de floricica.Si eu m=am uitat prin toate curtile pe la vecini care au.
Rose68
Buna dimineata!

iubitii mei de ziua mea!




va pup pe toti!
sunt fericita!
geocoto
QUOTE(Rose68 @ Mar 19 2011, 08:34 AM) *
Buna dimineata!

iubitii mei de ziua mea!


va pup pe toti!
sunt fericita!


Cat ma bucur mami Rose pentru voi.Ai o fetita tare dulcica si cred ca te=ai topit toata cand ai primit buchetelul. oFloare1.gif

Sunt mai melancolica pentru ca al meu puiut mi=a lipit o palma in seara asta si m=a luat prin surprindere de mi=au dat lacrimile si apoi ii parea atat de rau ca m=a pupat de cate 5 ori pe fiecare obraz.Il pusesem la colt initial dar a simtit ca a scapat putin pipi si m=a rugat sa=l iert si sa=l duc la baie.De cateva zile i=am scos pampersul si de azi face la wc pe capacul special adaptat pt el.
Pup oFloare1.gif
anku

Draga Georgiana
Cele mai calde ganduri si urari de sanatate, fericire, bucurii si impliniri.
Sa fii iubita si fericita in fiecare moment al vietii tale. La Multi Ani!
occasion.gif occasion.gif occasion.gif

un intreg camp de fericire si ce iti mai doresti tu....
anku
QUOTE(Rose68 @ Mar 19 2011, 08:34 AM) *
Buna dimineata!

iubitii mei de ziua mea!


va pup pe toti!
sunt fericita!

papusica frumoasa ai tu!!! tzuc.gif
speram c v-ti distrat bine..
cine stie..poate veniti si cu pozite!!!
oana petrina
LA MULTI ANI DRAGA MEA! MULTA FERICIRE , SANATATE SI IMPLINIRI PE TOATE PLANURILE
VA PUPAM CU DRAG occasion.gif
simina_ana


LA MULTI ANI GEO!!!
Sa fii sanatoasa, sa ai parte de noroc in fiecare zi si toate gandurile tale sa devina realitate !!!


Va pupicim cu mare drag!!!!

simina_ana
QUOTE(anku @ Mar 17 2011, 09:30 PM) *
cine a facut asa???
un croitor??
sau direct de la magazin???
pffffff...stramba....ce ghinion!!!
dar si astia...hai ca o faci mai scurta....nu este exclus cateodata...
dar stramba!!!chiar bataie de joc.... wacko.gif
te cred ca ti-au facut un car de nervi.... sad.gif



Daaa...tanti de la magazin sau cea care a facut perdeaua ...nu stiu!
Am fost sambata si i-am aratat. Incerca sa ma convinga de faptul ca e ok.....sustinea ca ea a taiat pe fir...si ce daca.... nu ma intereseza cum taie....mie sa-mi stea dreapta la geam...Ea nu si nu...ca a facut bine...atunci i-am aratat bucata de perdea facuta care e de model .....si am intrebat-o cum de la model stau drepte patratele iar la mine la geam sunt strambe. S-a blocat si si-a chemat colega....care cum a vazut cum sta perdeaua a zis imediat ca mi-o ia inapoi si mi-o schimba, doar ca trebuie sa astept pana saptamana asta ca sa aduca alt balot ca probabil ala era defect....Macar am rezolvat....dar eram pornita sa fac scandal daca nu ma intelegeam cu aia.....ce naiba!
Acum astept sa ma sune....

Si ca totul sa fie in "ton" cum am inceput anul.....toate sticla de la usile de la mobila de la bucatarie mi s-au crapat. Prima data am zis ca e ceva necurat la mijloc....venea si pe fondul visului aluia nebunesc.....am plecat de-acasa si cand ma intorc toate crapate... doh.gif ...ca apoi sa gasesc cauza...ii povesteam mamei la telefon si ma aude Bebe si imi spune ca e vina lui ca el a strans suruburile prea tare doh.gif ....
Iar azi am o banuiala.... ca mi s-a stricat si masina de spalat rufe...ca nu mai stoarce....am pus un pulovar de-al lui Bebe....ori nu stoarce ca e un singur lucru ...ori e stricata. AM pus pe 2 programe diferite si de 3 ori pe programul separat de stoarcere si eu tot aveam apa in masina. Dar ma lamuresc eu in curand ...am pus o alta masina....mai incarcata si vad la final cum le scot...tot pline de apa sau stoarse.... nervi.gif......dar mi-e clar un lucru....anula sta nu e anul meu sub nici o forma......
Ma apuca toti nervii cand vad ca in fiecare saptamana se intampla ceva.....
simina_ana
QUOTE(Rose68 @ Mar 19 2011, 11:34 AM) *
Buna dimineata!

iubitii mei de ziua mea!


va pup pe toti!
sunt fericita!



Doi frumosi.....iar tu ai toate motivele sa fii fericita.....si simt asa un motiv mare de bucurie la tine...si nu pot decat sa ma bucur!
Pupici!
simina_ana
QUOTE(oana petrina @ Mar 21 2011, 03:38 PM) *
LA MULTI ANI DRAGA MEA! MULTA FERICIRE , SANATATE SI IMPLINIRI PE TOATE PLANURILE
VA PUPAM CU DRAG occasion.gif



Bai, gagica......iar tragi chiulul!!!! wife.gif
simina_ana
Mi-am facut programare la medic pentru maine super.gif .....poate aflu si ce-i nanner.gif nanner.gif nanner.gif
anku
QUOTE(simina_ana @ Mar 21 2011, 02:36 PM) *
Si ca totul sa fie in "ton" cum am inceput anul.....toate sticla de la usile de la mobila de la bucatarie mi s-au crapat. Prima data am zis ca e ceva necurat la mijloc....venea si pe fondul visului aluia nebunesc.....am plecat de-acasa si cand ma intorc toate crapate... doh.gif ...ca apoi sa gasesc cauza...ii povesteam mamei la telefon si ma aude Bebe si imi spune ca e vina lui ca el a strans suruburile prea tare doh.gif ....
Iar azi am o banuiala.... ca mi s-a stricat si masina de spalat rufe...ca nu mai stoarce....am pus un pulovar de-al lui Bebe....ori nu stoarce ca e un singur lucru ...ori e stricata. AM pus pe 2 programe diferite si de 3 ori pe programul separat de stoarcere si eu tot aveam apa in masina. Dar ma lamuresc eu in curand ...am pus o alta masina....mai incarcata si vad la final cum le scot...tot pline de apa sau stoarse.... nervi.gif......dar mi-e clar un lucru....anula sta nu e anul meu sub nici o forma......
Ma apuca toti nervii cand vad ca in fiecare saptamana se intampla ceva.....

nu stiu cum se face...ca si eu sambata aveam probl cu masina de spalat...adica...refuza sa clateasca
am ramas cu hainele neclatite....
tot asa am probat si eu in mai multe feluri...
si pana la urma m-am dus in in garaj,in spalatarie si le-am si uscat ...ca de nu...ramaneam p duminica cu ele...si e pacat sa speli...cunosc persoane care spala si-si fac toata tb duminica si se mai si lauda cu asta ohmy.gif
lucru care mi-a atras atentia si nu vreau sa fac asa ...
a mea cred ca e stricata de-a binelea...e si veche...o masina ff buna ...ec si curent si apa...are 1500 turatii...combinata cu uscator[desi nu-l folosesc]
acum am vazut ca sunt numai cu 1200 turatii...si una asa de 3 lulele nu as lua ca sa o tin 2 ani si dupa aia la gunoi...visez la un MIELE:: adica am cazut de acord
s-a uitat sotul in ea...si zice ca ar fi colectorii de langa motor...si a comandat azi la o firma asa ceva...dar sa vedem....sper sa mai poata face ceva...ca imi pare rau tare de ea....
am vazut masini de spalat...care te toaca la apa si al curent si nici nu spala...
vaiiiiiiii...deci si eu as fi crezut al fel ca este facatura...dc veneam acasa si gaseam geamurile fisurate... ohmy.gif liwlol.gif
pai...te asteptam cu vesti maine!!! wub.gif nerabdatoare mai sunt smile.gif
anku
dulce tare!!!!



Filmulețul, postat în urmă cu câteva zile pe YouTube, a ajuns în scurt timp un viral, adunând până în momentul de față peste 7.100.000 de vizualizări.

geocoto
Dragelor va multumesc tare mult de urari.V=as fi pus o poza cu tortuletul dar mi=e mila de gravidutele noastre dragi.
Am petrecut minunat azi cu baietii mei.Lucas m=a iubit ca niciodata, nu stiu ce a inteles el ca este ziua lui mami dar sigur i s=a aprins vreun beculet.
Eu am avut treaba dimineata si baietii au ramas singurei, apoi au venit si m=au luat si am fost la restaurantul chinezesc si sub servetel la masa am gasit o cutie care ma gandeam ca e de la chinezi. blush.gif doh.gif liwlol.gif .Ca sa iti placa de ei iti mai dau mici atentii.Cand am deschis cutia si am vazut inelul biggrin.gif mi=am dat seama ca iubitii mei fusesera toata dimineata "ocupati" si tati nu stia ce sa balbaie cand il tot intrebam ce a facut copilul, a mancat, a dormit (la 10 dimineata ohmy.gif )pai daca il tot plimbase cu masina pe la magazine l a furat somnicu'.

Va pupicesc mult de tot si ma duc la nani ca avem nopti albe din cauza maselelor si eu de la arsurile care le am de la mancarea chinezilor sad.gif

O noapte linistita oFloare1.gif occasion.gif mie

PS Anku este demential filmuletul, asa facea si Lucas numai ca urla nu radea si nu avea nimeni voie sa sufle nasul in casa nono.gif
anku
QUOTE(geocoto @ Mar 22 2011, 12:00 AM) *
Dragelor va multumesc tare mult de urari.V=as fi pus o poza cu tortuletul dar mi=e mila de gravidutele noastre dragi.
Am petrecut minunat azi cu baietii mei.Lucas m=a iubit ca niciodata, nu stiu ce a inteles el ca este ziua lui mami dar sigur i s=a aprins vreun beculet.
Eu am avut treaba dimineata si baietii au ramas singurei, apoi au venit si m=au luat si am fost la restaurantul chinezesc si sub servetel la masa am gasit o cutie care ma gandeam ca e de la chinezi. blush.gif doh.gif liwlol.gif .Ca sa iti placa de ei iti mai dau mici atentii.Cand am deschis cutia si am vazut inelul biggrin.gif mi=am dat seama ca iubitii mei fusesera toata dimineata "ocupati" si tati nu stia ce sa balbaie cand il tot intrebam ce a facut copilul, a mancat, a dormit (la 10 dimineata ohmy.gif )pai daca il tot plimbase cu masina pe la magazine l a furat somnicu'.

Va pupicesc mult de tot si ma duc la nani ca avem nopti albe din cauza maselelor si eu de la arsurile care le am de la mancarea chinezilor sad.gif

O noapte linistita oFloare1.gif occasion.gif mie

PS Anku este demential filmuletul, asa facea si Lucas numai ca urla nu radea si nu avea nimeni voie sa sufle nasul in casa nono.gif

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
parca mi-i si imaginez.... liwlol.gif
anku


Simina...te asteptam cu vesti!!! tzuc.gif
inca o zi insorita...dar noaptea fff frig...aproape de -
Petronici voi ce mai spuneti???
simina_ana
QUOTE(anku @ Mar 22 2011, 01:57 PM) *


Simina...te asteptam cu vesti!!! tzuc.gif
inca o zi insorita...dar noaptea fff frig...aproape de -
Petronici voi ce mai spuneti???



Se pare ca voi avea 3 copii totusi.....pentru ca cica e baietel biggrin.gif....asa ca tati va trebui sa-si tina promisiunea.....a zis ca daca e baiat, mai incercam o data....si ca daca e fetita ne oprim....tine DD si cu mine...ca eu imi doresc 3 copilasi liwlol.gif
Nu e sigur 100% ...doar 50 % liwlol.gif liwlol.gif...dar a zis ca pare a fi totusi baietel...Cu siguranta voi sti cand voi face morfofetala peste 3-4 saptamani.
M-a trimis totusi si la un cardiolog....ca a zis ca nu e bine cu tensiunea oscilanta....nu v-am zis...dar vineri seara am cazut in Real. AM ametit si mi s-au taiat picioarele doh.gif . SI chestia am asta ma patit-o deja de 2 ori intr-o saptamana.
Cam astea sunt vestile.....fug sa-i dau papa lui Iancu si sa-l scot o tura pe-afara cat mai e soare ....
Aaa....si cica suntem tot mai micuti cu o saptamana si ceva....si e posibil sa nasc chiar la inceputul lui septembrie biggrin.gif....deja ma zapaceste cu predictiile astea liwlol.gif
Dar statea "musiuu" ca boieru....cu burta in sus si picior peste picior liwlol.gif liwlol.gif si avea niste scheme pe el .....se vede ca e la feld e smecher ca Iancu....
Pupici si ne auzim mai tarziu...


PS...He he he...am trecut in casuta a 5-a .....
anku
QUOTE(simina_ana @ Mar 22 2011, 04:09 PM) *
Se pare ca voi avea 3 copii totusi.....pentru ca cica e baietel biggrin.gif....asa ca tati va trebui sa-si tina promisiunea.....a zis ca daca e baiat, mai incercam o data....si ca daca e fetita ne oprim....tine DD si cu mine...ca eu imi doresc 3 copilasi liwlol.gif
Nu e sigur 100% ...doar 50 % liwlol.gif liwlol.gif...dar a zis ca pare a fi totusi baietel...Cu siguranta voi sti cand voi face morfofetala peste 3-4 saptamani.
M-a trimis totusi si la un cardiolog....ca a zis ca nu e bine cu tensiunea oscilanta....nu v-am zis...dar vineri seara am cazut in Real. AM ametit si mi s-au taiat picioarele doh.gif . SI chestia am asta ma patit-o deja de 2 ori intr-o saptamana.
Cam astea sunt vestile.....fug sa-i dau papa lui Iancu si sa-l scot o tura pe-afara cat mai e soare ....
Aaa....si cica suntem tot mai micuti cu o saptamana si ceva....si e posibil sa nasc chiar la inceputul lui septembrie biggrin.gif....deja ma zapaceste cu predictiile astea liwlol.gif
Dar statea "musiuu" ca boieru....cu burta in sus si picior peste picior liwlol.gif liwlol.gif si avea niste scheme pe el .....se vede ca e la feld e smecher ca Iancu....
Pupici si ne auzim mai tarziu...
PS...He he he...am trecut in casuta a 5-a .....

cum am intrat in casa cum am deschis comp sa vad ce ai scris liwlol.gif
am crezut ca vei avea gemeni cand ai scris ca se pare ca vei avea 3 copii liwlol.gif
aha deci...baietel....auzi la el deja smecherasul...in general primii copii sunt mai intalegatori iar al doilea sau al treilea mai dezghetat chiar mai smecher....
poopici voua!!! tzuc.gif
anku
fetelor azi m-a chinuit talentul si am fost sa-mi fac ceva la par...ce sa va spun...iar m-am intors cu o falca in cer si una in pamant...
nu stiu...zau ca nu stiu ...cum reusesc sa nu ma multumeasca niciodata...
mi-am facut niste suvite...hai alea merg...dar la taiat...cand m-am uitat jos...i-am zis sa-mi ia tot ce este stricat si sa am tunda uín trepte...nu m-am tuns de 4 luni...soi mi-a luat exact varfurile...dar mici mici...bai...e o veste buna ca parul nu estze deloc stricat ,nici nu ma asteptam altfel ptr ca nu m-am vopsit decat odata in 3 ani...dar chiar asa...pai in Ro cu totul si cu totul face!!!
si toata distractia nu are rost sa zic cat a costat...la tot cazul..cred ca ma duceam de 3 ori la coafor in Ro cu taiat si vopsit si aranjat nervi.gif
oana petrina
buna dragelor
mai trag chiulul ca am mult de munca......dar va urmaresc din umbra:)
Adriana inca un pui de Iancu...ce frumos. iti dai seama sa ai prin casa doi carliontati cu falcute.....ma bucur ptr voi si vreau sa aud doar vesti bune (inclusiv cu perdeaua smile.gif )
Anku felicitari de freza smile.gif nici eu nu sunt multumita niciodata cand plec de la coafor (nici cand am fost mireasa nu mi-a placut cum m-au facut smile.gif ) dar parul creste asa ca ai timp pana data viitoare ca sa fi iar nemultumita . nasol ca la tine e cam scumpa distractia. ce mai face inotatorul tau?
Geo te-ai sarbatorit ai si pe noi nu ne-ai invitat.... te pupam si sa fi fericita alaturi de familia ta
Rose f faina poza cu tati si mandreata lui. ce mare s-a facut Andreuta. poate ne vedem vara asta pe la zoo la voi .
Claudia cum te mai descurci? ce mai fac copilasii tai?
Petronici nu mai pui vre-un filmulet cu smecherelul tau?
pupam toate fetele
anku
vin si eu aici...ca sa spun ca nu mai pot de dureri...nici in pat nu pot sta...
m-a pus ...sa probez iar cu catofi prajiti...pai nu mai pot de dureri....deci nu mai mananc neam cartofi prajiti...ca sa nu zic ca nu i-am pregatit in baie de ulei sau grasime
si astia se uita la mine...a tb eu sa-i zic dr sa caute bine in date ca acum 2 ani mi-au gasit pietre la fiere...
ptiiiiiiiiii...rele-s durerile astea...
Rose68
AStazi am avut emotii mari. Andreea a inceput gradinta. Am dat-o la o gradi particulara....ca sa prinda ritmul. Caci la stat daca nu se acomodeaza ti-o respinge si o mai primesc abia dupa 1 an. Ca sa evit asa ceva am dat-o la particular. Daca mi-as permite as lasa-o aici caci e totul super. Sunt 7 copii in grupa ei cu varsta intre 3 ani si 3 ani si jumatate. Sunt 2 educatoare la cei 7 copii. SUnt 3 sisteme. Unul de 4 ore fara nani si papa. Al doilea de 4 ore cu 2 mese si al treilea prelungit cu nani pana la ora 17.30. Preturile sunt cam asa 4 mil, 7 mil si 9 mil.
Deocamdata e la primul sistem si daca toate merg bine cred o o voi lasa macar la sistemul 2. Gradinita e ceva de vis....e cu predare in limba engleza ...cu profesor de muzica....cu ore de bazin....E cu circuit inchis se intra doar cu pile.....M-au intrebat de unde am aflat de ei, ce studii avem, in ce cartier locuim....si tot asa.....toti parintii celorlalti copii sunt cu bani si studii superioare......Maine ma duc cu recomandare o sa primesc raspunsul final....dar deja astazi a stat cu copii...a fost incantata.....a vorbit cu ei de nu imi venea sa cred.....a raspuns la intrebari usoare si d- nei directoare.....au spus ca pare un copil sociabil si nu vor avea probleme deosebite cu ea.....desi va fi cea mai mica....e pina la umarul celorlalti.....
Prima saptamana sunt primita sa stau cu ea in clasa.....cica nu vor sa sufere copii....mai intai aproape de ea...si gradual ma evacueaza spre usa.....pina ajung sa stau eu pe hol si ea in sala de clasa.....
A stat intre ei...pina cind s-a dat pe un topogan si a atins-o alt copil si de frica din acel moment a stat infipta in mine.....(toamna trecuta a imbrincit-o un baietel la topogan si inca nu a uitat)
geocoto
QUOTE(Rose68 @ Mar 24 2011, 01:41 PM) *
AStazi am avut emotii mari. Andreea a inceput gradinta. Am dat-o la o gradi particulara....ca sa prinda ritmul. Caci la stat daca nu se acomodeaza ti-o respinge si o mai primesc abia dupa 1 an. Ca sa evit asa ceva am dat-o la particular. Daca mi-as permite as lasa-o aici caci e totul super. Sunt 7 copii in grupa ei cu varsta intre 3 ani si 3 ani si jumatate. Sunt 2 educatoare la cei 7 copii. SUnt 3 sisteme. Unul de 4 ore fara nani si papa. Al doilea de 4 ore cu 2 mese si al treilea prelungit cu nani pana la ora 17.30. Preturile sunt cam asa 4 mil, 7 mil si 9 mil.
Deocamdata e la primul sistem si daca toate merg bine cred o o voi lasa macar la sistemul 2. Gradinita e ceva de vis....e cu predare in limba engleza ...cu profesor de muzica....cu ore de bazin....E cu circuit inchis se intra doar cu pile.....M-au intrebat de unde am aflat de ei, ce studii avem, in ce cartier locuim....si tot asa.....toti parintii celorlalti copii sunt cu bani si studii superioare......Maine ma duc cu recomandare o sa primesc raspunsul final....dar deja astazi a stat cu copii...a fost incantata.....a vorbit cu ei de nu imi venea sa cred.....a raspuns la intrebari usoare si d- nei directoare.....au spus ca pare un copil sociabil si nu vor avea probleme deosebite cu ea.....desi va fi cea mai mica....e pina la umarul celorlalti.....
Prima saptamana sunt primita sa stau cu ea in clasa.....cica nu vor sa sufere copii....mai intai aproape de ea...si gradual ma evacueaza spre usa.....pina ajung sa stau eu pe hol si ea in sala de clasa.....
A stat intre ei...pina cind s-a dat pe un topogan si a atins-o alt copil si de frica din acel moment a stat infipta in mine.....(toamna trecuta a imbrincit-o un baietel la topogan si inca nu a uitat)


Mami Rose suna atat de bine ca m as duce si eu la gradi asta.Da am auzit si cand am fost in tara de preturile la gradi particulare.Ce i drept noi nu avem atatea optiuni la gradi dar macar ca este gratuit...
Oana draguta de tine nu am putut sa pun poze cu mancare ca de avem gravidute pe aici.. wacko.gif
Anku banuiesc ca nu ai chef de nimic cu asa dureri..Nu ma pricep deloc in directia asta, dar o intreb pe mama care stiu ca si ea a avut pietricele...

Azi am fost si noi la copii si Lucas de bucurie a baut 2 cesti de ceai, (oooo am uitat sa=i cumpar acelasi tip ca=l bea bine de tot) si pana sa=mi spuna ca vrea pipi a dat drumul putin in chilotei si se simtea tare prost dupa aia.Eram pregatita cu pantaloni la mine si chilotei curati dar asa mandra sunt de el ca nu mai are pampers.Andreea inca o data multumesc de idee. hug.gif tzuc.gif notworthy.gif
Si dupa amiaza am fost cu el sa=l tund si a stat tare cumintel. eusa_clap.gif
Plec sa=i fac o baita ca este plin de par si=l gadila..

Pup oFloare1.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.