Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
Rose68
a venit primavara
si Scufita Rosie a plecat la padure

\
Rose68
pe la 11 luni se juca si nasul cu ea si nasa le facea poze dar nu chiar ca Adelin cu tati, mai putin periculos




claudiaena
Buna!!!! A venit primavara si vad ca mai mult plecate cu puiutii, ca si noi, de altfel.... Am avut un weekend aglomerat si o zi de marti iar plina cu invitati.... Mai avem 2 perechi, care tre' sa vina la ziua Mariei si gata ptr o perioada.....Si nistte poze proaspete, din luna martie.... pupiceiii multi si dulci!!!!!





geocoto
QUOTE(claudiaena @ Mar 24 2010, 08:48 PM) *
Buna!!!! A venit primavara si vad ca mai mult plecate cu puiutii, ca si noi, de altfel.... Am avut un weekend aglomerat si o zi de marti iar plina cu invitati.... Mai avem 2 perechi, care tre' sa vina la ziua Mariei si gata ptr o perioada.....Si nistte poze proaspete, din luna martie.... pupiceiii multi si dulci!!!!!


La Multi Ani occasion.gif occasion.gif pentru berbecuta ta mica si dulcica foc.
M-am tinut sa nu uit dar in acelasi timp vreau sa fac maximum posibil pana pleaca mama... wacko.gif

Pupicei dulci de tot si ii doresc Mariei muuulta sanatate, voiosie si sa fie iubita atat de familie cat si de prieteni. trandafir.gif
Rose68
QUOTE(geocoto @ Mar 25 2010, 12:19 AM) *
La Multi Ani occasion.gif occasion.gif pentru berbecuta ta mica si dulcica foc.
M-am tinut sa nu uit dar in acelasi timp vreau sa fac maximum posibil pana pleaca mama... wacko.gif

Pupicei dulci de tot si ii doresc Mariei muuulta sanatate, voiosie si sa fie iubita atat de familie cat si de prieteni. trandafir.gif


ca bine zici Geo! Si eu m-am tinut sa nu uit si uite ca am uitat.

La multi ani dulcica Maria! Sa fii sanatoasa si fericita alaturi de toata familia ta si nu in ultimul rind sa ai noroc mult in viata
Rose68
Neatza! Slaba activitate pe aici. Speram ca trindaviti pe afara.
claudiaena
Multumesc ptr urari!!!!
Am avut un weekens cu musafiri si o zi de marti, cand iarasi a fost casa plina....
Si noi mai mult pe afara si acum o am iarasi pe Maria acasa, ca iar tuseste si luni parca mai rau, dar acum suntem spre bine....
Voi, ati inceput curatenia de sarbatori? Eu nu stiu de unde sa apuc si cum sa termin mai repede.... Dar saptamana viitoare vreau sa "smotruiesc la greu"... Dar depinde de pitic, mai ales ca acum o foiesc pe saraca Maria si i-l pasez pe Micul Teror....Vad eu... Poate ma apuc de maine, incet incet....
Gata, fug la copii... Pupicei multi si dulci la pitici si mamici frumoase.....
petronici
QUOTE(Rose68 @ Mar 25 2010, 10:07 AM) *
Neatza! Slaba activitate pe aici. Speram ca trindaviti pe afara.

noi am fost astazi dupa urzici....si am gasit,am cules o punga intreaga....acusica le prepar si papam,nu am mai mancat de cand eram la bunica in vacanta de paste....
Claudia,ce bine le sta fratiorilor impreuna,si se vede ca ai pe cine te baza cand ai treaba ca sa-l lasi pe Mihai,se joaca impreuna cu surioara si tu poti incepe linistita smotruiala pt Paste....si noi zicem cu intarziera LA MULTI ANI,MARIA!!! occasion.gif occasion.gif occasion.gif ....sa cresti mare, sanatoasa si sa-i asculti pe parinti ,mult noroc si sa ai grija de fratior ....multi pupici dulci la amandoi tzuc.gif
claudiaena
QUOTE(petronici @ Mar 25 2010, 07:47 PM) *
noi am fost astazi dupa urzici....si am gasit,am cules o punga intreaga....acusica le prepar si papam,nu am mai mancat de cand eram la bunica in vacanta de paste....
Claudia,ce bine le sta fratiorilor impreuna,si se vede ca ai pe cine te baza cand ai treaba ca sa-l lasi pe Mihai,se joaca impreuna cu surioara si tu poti incepe linistita smotruiala pt Paste....si noi zicem cu intarziera LA MULTI ANI,MARIA!!! occasion.gif occasion.gif occasion.gif ....sa cresti mare, sanatoasa si sa-i asculti pe parinti ,mult noroc si sa ai grija de fratior ....multi pupici dulci la amandoi tzuc.gif


Multumim....
Si eu am facut o singura data urzici si spanac, primvara asta.... Imi e urat sa curat si sa spal verdeturile dar imi plac si mie, si i-am invatat si pe ai mei sa pape cu usturoi....Pofta buna si sa stii ca Maria e cea mai buna bona sau ajutor cand e acasa.... Dar gata saptamana viitoare gata la gradi, ca s-a plictisit acasa....Asa ca sa vad cum m-oi descurca fara ea, ca asa ne-am invatat amandoi cu ea....
pupicei...
butterfly22
Buna!!! Si eu sunt o mamica de decembrie,am o fetitza,un ingerash inger.gif , pe nume Bianca si este nascuta pe 28.12.2009.Sunt noua pe forum si abia astept sa schimb pareri cu proaspetele mamici! Pupici!
Rose68
QUOTE(butterfly22 @ Mar 26 2010, 02:54 AM) *
Buna!!! Si eu sunt o mamica de decembrie,am o fetitza,un ingerash inger.gif , pe nume Bianca si este nascuta pe 28.12.2009.Sunt noua pe forum si abia astept sa schimb pareri cu proaspetele mamici! Pupici!

pupam fluturasul tau, noi avem bebeii cu un an mai mari..........dar te primit cu placere si te asteptam la discutii
si povesti
Rose68
Buna dimineata!
Nu degeaba avem concert de vreo 3 saptamini noapte de noapte. Ieri am reusit in sfarsit sa ma uit un pic in gurita ei. Acum avem si noi 2 premolari pe maxilar ...........si ii asteptam si pe cei de pe mandibula caci se anunta si ei.........numai spun ca e umflat si la canini.
I-am cumparat aseara Cereale pentru bebe 1-3 ani (pina acum i-am dat cereale pentru etapa 3- 8 luni) si dupa ce a papat a vomitat.............a papat foarte bine cu pofta si foame...........acum nu stiu daca a vomitat pentru ca a papat in viteza sau e altceva la mijloc,............ma risc si mai incerc si in seara asta sa ii dau...........sa vedem cum si ce se intampla...........
Nu pot inca sa renunt la cereale caci altceva nu vrea sa pape seara...........desi am incercat si paste, orez , gris cu lapte, mamaliguta, lapte simplu ....nici nu mai imi aduc aminte ce am incercat
Va uram sa aveti in weekend frumos...........
Rose68
am primit o rochita:
cine stie poate ne facem fotomodel




si pantalonasi draguti............nu vreti si voi o floricica?

anku
QUOTE(Rose68 @ Mar 27 2010, 07:41 AM) *
am primit o rochita:
cine stie poate ne facem fotomodel


p cuvnt dc nu sta ca un fotomodel...
nu avem timp pana acum sa-ti laudam printesa
ne scuzi...
am vazut si celelalte poze...superbe..o prinde bine rosu...
pai voi sunt harnici tare....
noi am ramas la 6 dintisori...4 jos si 2 sus
si nici nu cred ca se anunta ceva...ca nu schiteaza nimic referitor la gurita
e normal???
dc sun la dr zice ca e normal...dar cand vad ce harnici sunt bebicii nostii de dec.... partners.gif
va poopam p toti... tzuc.gif
anku
QUOTE(Rose68 @ Mar 24 2010, 03:40 PM) *
a venit primavara
si Scufita Rosie a plecat la padure

\

asa un parc frumos se vede in spate...
frumos tare
si totul asa de verde
asta inseamna ca la Romania este cald....uraaaaaaaaa
poopam printesa ta inca o datza???ne lasi??? love1.gif liwlol.gif
anku
QUOTE(claudiaena @ Mar 24 2010, 08:48 PM) *
Buna!!!! A venit primavara si vad ca mai mult plecate cu puiutii, ca si noi, de altfel.... Am avut un weekend aglomerat si o zi de marti iar plina cu invitati.... Mai avem 2 perechi, care tre' sa vina la ziua Mariei si gata ptr o perioada.....Si nistte poze proaspete, din luna martie.... pupiceiii multi si dulci!!!!!





i-auite ce copii frumosi avem noi aici...
Cluadoia se vede si din poze ca Maria este o sora buna...
poopam p amundoi copii tai...sunt niste frumosi si niste deosebiti
esti o mamica fericita...
p0 cuvant dc nu am stiut ca in 23 este ziua Mariei
dar Capatana am uitat... sad.gif
anku
QUOTE(petronici @ Mar 25 2010, 04:47 PM) *
noi am fost astazi dupa urzici....si am gasit,am cules o punga intreaga....acusica le prepar si papam,nu am mai mancat de cand eram la bunica in vacanta de paste....
Claudia,ce bine le sta fratiorilor impreuna,si se vede ca ai pe cine te baza cand ai treaba ca sa-l lasi pe Mihai,se joaca impreuna cu surioara si tu poti incepe linistita smotruiala pt Paste....si noi zicem cu intarziera LA MULTI ANI,MARIA!!! occasion.gif occasion.gif occasion.gif ....sa cresti mare, sanatoasa si sa-i asculti pe parinti ,mult noroc si sa ai grija de fratior ....multi pupici dulci la amandoi tzuc.gif

urzici??? wub.gif love1.gif
ia trimiti niste urzici!!! oFloare.gif
anku
Simina ana ce faceti voi???
Oana ce-ti face fotodelul???
mai...numai oameni in lumea modei avem aici!!!
ne este dor de Lucas!!!
Rose68
QUOTE(anku @ Mar 27 2010, 11:49 AM) *
asa un parc frumos se vede in spate...
frumos tare
si totul asa de verde
asta inseamna ca la Romania este cald....uraaaaaaaaa
poopam printesa ta inca o datza???ne lasi??? love1.gif liwlol.gif

Locul acesta se numeste Gradina Publica sau Gradina Mare este foarte veche , acum vreo 100 de ani aici exista un chiosc cu fanfara si un turn foarte vechi si frumos care de-a lungul timpului a avut diverse intrebuintari. Nu mi-am dat seama sa pozez si turnul. Tot aici se mai afla si un ceas floral.......una din poze e chiar de acolo(cea in care sta cu spatele- dar care inca nu e ingrijit bine) Este si aproape de Dunare. Desi imi place aici pentru ca e departe de galagia orasului fiind asa o liniste..........nu prea putem veni.Din pacate e departe de noi , am strabatut jumatate de oras impingind la carut.........Dar pentru ca am avut treaba la o banca care se afla la 10 minute de Gradina Mare nu am ratat. Am fost anul trecut doar de 3-4 ori. Insa am linga mine la 10 minute un parc(cel mai mare din oras) dar care e foarte jegos si galagios deoarece e strabatut de tramvai. Pozele cele cu pardesiu de blug sunt din acest parc si se si vede ce jegos este si plin de kk de caine.(am pus mai multe poze pe blog)
petronici
QUOTE(Rose68 @ Mar 27 2010, 09:41 AM) *
am primit o rochita:
cine stie poate ne facem fotomodel




si pantalonasi draguti............nu vreti si voi o floricica?


ii fur vb lui Anku,asa stilata si perfecta sta la pozat,exact ca un fotomodel....cine stie mami ce drum va urma in viata printesa ta si ne va incanta ochii sa o vedem pe la sfilate....
oare al meu se vede ca-i baiat,cand ne-am dus dupa urzici prin camp l-am asezat in fund pe iarba,ii aratam floricele sa le culeaga si nici nu se uita la ele,nu-l atrageau deloc...erau si niste pietre mai marisoare pe acolo,cu alea avea treaba...

QUOTE(anku @ Mar 27 2010, 10:54 AM) *
urzici??? wub.gif love1.gif
ia trimiti niste urzici!!! oFloare.gif

da,Anku....dupa cum spuneam n-am mai mancat de cand eram copil....le-am facut si mestecate cu faina si ou,si in alt mod facut de soacramea si ieri cu orez....mi-am potolit pofta deocamdata de urzici....imi aduc aminte bunica mai punea si-n bors cu cortofi,tot in postul Pastelui....erau bune in orice mod gatite....
voi,ce mai ziceti?
petronici
nu stiu daca pot intra si maine,si de aceea Roza iti urez de astazi o zi cat mai frumoasa si fericire....

oana petrina
buna dragelor
noi am sarbatorit cu o zi mai devreme baietii asa ca azi am petrecut ca am inteles ca de maine se schimba vreamea si am vrut sa stam afara. in rest umblam toata ziua la joaca. mai facem si crize de isterie dar na lucram la ele......punem maine si niste pozici.
Petronici ai un adevarat acrobat. dragul de el ce mandru este de ce face. pupam nasucul lui
Claudia cat de norocoasa esti cu asa pereche. ai doi copilasi minunati . sper sa-i cunoastem cat mai curand
Rose mai da ce domnisoara ai! trebuie neaparat sa o scoatem la o plimbare. nu putem rata asa scumpete
Anku nu-ti fa probleme cu dintii ,Matei are doar 8 dinti si un colt de maseluta. atat. au timp sa creasca.
mai fetelor puii va fac faze aiurea cand iesiti la plimbare? adica tipa sau sa trantesc pe jos ca nu-i lasati sa faca ce vor. noua vineri ne-a facut Matei niste scene ca se uita toata lumea la noi asa ca am plecat acasa. parca rapisem copilul. cred ca e mult prea alintat si tre sa facem ceva ca nu se poate asa.
va pupam
Rose68
Onuta mami iti pupam Floricele cu voia ta. Sa fii fericita alaturi de ei
SI noi am facut la fel , am iesit ieri caci prognoza pentru azi si maine era cu multa ploaie. Cica abia de miercuri de indreapta vremea.

Sa sti ca si noi ne lovim de crize de personalitate.
Cind mergem la hypermarket totul incepe frumos. Sta cuminte in caruciorul de cumparaturi. Dar se plictiseste repede si cere sa o las pe jos sa impinga carutul . Problema e ca abia a inceput sa mearga si sta destul de prost cu stabilitatea. Daca nu o dam jos din carut plinge asa ca parintii cedeaza.
Iar cind mergem la plimbare traseul il alege tot ea.
Trebuie sa merg pe unde vrea ea, caci altfel se aseaza jos si nu mai vrea sa mearga. E innebunita dupa scari si pe drumul spre casa trebuie sa urce treptele la fiecare scara de bloc intalnita. Asa ca atunci cind ma apropii de cite o scara o mai pacalesc si o iua in brate cu forta.
Mai avem crize de plins la legatul centurii.............nu suporta nici in scaunul de masina nici in cel de masa. IAr in cel de masa e un chin nu pot sa intorc capul caci secunda urmatoare e in picioare.
De cind am schimbat scaunul de masina au inceput problemele. In cel vechi statea dar nu mai incapea o asezam indesata.
In asta urla din primul moment. Mie asa o ciuda...........am jumatate de bancheta ocupata de el si domnisoara vrea in picioare intre scaun si mine. O mai pacalesc cite putin sa stea la mine in brate dar in scaun nu sta cu nici un chip.
Rose68
QUOTE(petronici @ Mar 27 2010, 03:41 PM) *
nu stiu daca pot intra si maine,si de aceea Roza iti urez de astazi o zi cat mai frumoasa si fericire....


multumim si il pupam pe strimbacios.
anku


ptr toate florile de la noi de p topic
rosa,brandusa si florinii
mai era cineva???
va poopam cu drag si va dorim toate cele bune... tzuc.gif
anku
QUOTE(oana petrina @ Mar 27 2010, 11:30 PM) *
buna dragelor
noi am sarbatorit cu o zi mai devreme baietii asa ca azi am petrecut ca am inteles ca de maine se schimba vreamea si am vrut sa stam afara. in rest umblam toata ziua la joaca. mai facem si crize de isterie dar na lucram la ele......punem maine si niste pozici.
Petronici ai un adevarat acrobat. dragul de el ce mandru este de ce face. pupam nasucul lui
Claudia cat de norocoasa esti cu asa pereche. ai doi copilasi minunati . sper sa-i cunoastem cat mai curand
Rose mai da ce domnisoara ai! trebuie neaparat sa o scoatem la o plimbare. nu putem rata asa scumpete
Anku nu-ti fa probleme cu dintii ,Matei are doar 8 dinti si un colt de maseluta. atat. au timp sa creasca.
mai fetelor puii va fac faze aiurea cand iesiti la plimbare? adica tipa sau sa trantesc pe jos ca nu-i lasati sa faca ce vor. noua vineri ne-a facut Matei niste scene ca se uita toata lumea la noi asa ca am plecat acasa. parca rapisem copilul. cred ca e mult prea alintat si tre sa facem ceva ca nu se poate asa.
va pupam


asa mai face si al meu...
dar el meu face asa de la 6-7 luni anima1.gif
acum vad ca se mai cuminteste...sta cate 3-4 ore in carut...il plimb de numa
apoi il las in parc vreo ora -2 ore
cade p jos ,alearaga ,se murdareste ca un porc,rupe hainele
si dc ma duc sa-l iau...face asa cum ai zis tu...se tranteste p jos
aici e perfect normal sa faca asa
stii ca ai zis tu...cum era si in Italia
ohhhhhhhhh...nici eu nu stiu ce ar tb sa facem!!!
aveti idei???
anku
QUOTE(Rose68 @ Mar 28 2010, 06:54 AM) *
multumim si il pupam pe strimbacios.

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
si noi il poopam p strambacios si p Andreiuta...
dar [b]simina [/b]ce este cu ea???
Rose68
[quote name='anku' date='Mar 28 2010, 10:38 AM' post='1283125']


ptr toate florile de la noi de p topic
rosa,brandusa si florinii
mai era cineva???
va poopam cu drag si va dorim toate cele bune... tzuc.gif


multumim de urari

bistriteanca cea mica: Selena Iasmin- Iasmin e de la Iasomie deci uite o alta floricica pe car eo pupam cu drag
sim_1701
nana LA MULTI ANI PT MATEI FLORIN SI PT FLORIN CEL MARE!!!!!! SA-TI TRAIASCA BAIETII SI SA TE BUCURI DE EI IN FIECARE CLIPA CACI SUNT 2 COMORI!!!
DESI NE-AM PETRECUT IERI NOI VA TRIMITEM SI AZI , ASA ELECTRONIC , O MARE IMBRATISARE SI MULTI PUPICI!! MAI ALES PE MATEI!!
yes.gif
sim_1701
size="4"]ROSE LA MULTI ANI DE ZIUA NUMELUI!!! TE ASTEPTAM PE LA GL CA SA TE PETRECEM ASA CUM STIM NOI!!
SA AI O ZI MINUNATA[/size]!!!!!!!
occasion.gif
petronici
QUOTE(oana petrina @ Mar 28 2010, 12:30 AM) *
buna dragelor
noi am sarbatorit cu o zi mai devreme baietii asa ca azi am petrecut ca am inteles ca de maine se schimba vreamea si am vrut sa stam afara. in rest umblam toata ziua la joaca. mai facem si crize de isterie dar na lucram la ele......punem maine si niste pozici.
Petronici ai un adevarat acrobat. dragul de el ce mandru este de ce face. pupam nasucul lui
Claudia cat de norocoasa esti cu asa pereche. ai doi copilasi minunati . sper sa-i cunoastem cat mai curand
Rose mai da ce domnisoara ai! trebuie neaparat sa o scoatem la o plimbare. nu putem rata asa scumpete
Anku nu-ti fa probleme cu dintii ,Matei are doar 8 dinti si un colt de maseluta. atat. au timp sa creasca.
mai fetelor puii va fac faze aiurea cand iesiti la plimbare? adica tipa sau sa trantesc pe jos ca nu-i lasati sa faca ce vor. noua vineri ne-a facut Matei niste scene ca se uita toata lumea la noi asa ca am plecat acasa. parca rapisem copilul. cred ca e mult prea alintat si tre sa facem ceva ca nu se poate asa.
va pupam

vaiii,ce hututuie sunt....am uitat de Florin....LA MULTI ANI!!! occasion.gif occasion.gif occasion.gif si numele asta sa-ti poarte numai noroc....multi pupici dulci
mai mami si noi ne confruntam cateodata cu aceeasi problema....ca si Andreuta prin supermarket mai face figuri....sta cuminte in carutul de cumparaturi,dar am zile cand intru doar cateva secunde pt ceva si il iau de manuta...atunci se intinde sa traga de toate cele si daca il iau si-l trag dupa mine se lasa pe jos si nu mai vrea sa merga....inca nu sa pus pe plans....in schimb acasa da, a facut crize de trantit pe jos plus plans....vrea mereu in baie si daca il scot se pune pe plans in fata usi si se tranteste pe jos....in scaunelul de la masina sta cuminte dar in cel de mancat sta vreo 10-15 min si gata ,vrea pe jos....daca stam cu toti asezati la masa sa papam mai sta si el ,altfel nu mai vrea nici in ruptul capului...
ziceai ca ai cumparat cartea super nani,i-am zis si eu lui tata sa mi-o trimita dar nu a gasit decat volumul 2....cate sunt in total?
QUOTE(anku @ Mar 28 2010, 10:42 AM) *
asa mai face si al meu...
dar el meu face asa de la 6-7 luni anima1.gif
acum vad ca se mai cuminteste...sta cate 3-4 ore in carut...il plimb de numa
apoi il las in parc vreo ora -2 ore
cade p jos ,alearaga ,se murdareste ca un porc,rupe hainele
si dc ma duc sa-l iau...face asa cum ai zis tu...se tranteste p jos
aici e perfect normal sa faca asa
stii ca ai zis tu...cum era si in Italia
ohhhhhhhhh...nici eu nu stiu ce ar tb sa facem!!!
aveti idei???

vai, eu nu mai zic nimic cum il aduc pe Adelin in fiecare zi in casa de pe afara....hainele facute praf,murdar pe maini si pe fata ,alataieri l-am prins mancand pamant de prin gradina....eu sapam linistita ,ca sa putem pune ceva zarzavaturi si el linistit se juca,cand m-am dus la el,am ramas crucita....era tot murdar pe fata si avea gura plina de pamant....acum ia si pietricele si le baga in gura....tot ii zic ca nu-i voie dar degeaba,cand vede ca nu-s atenta la el,imediat baga toate porcariile in gura....

QUOTE(anku @ Mar 28 2010, 10:44 AM) *
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
si noi il poopam p strambacios si p Andreiuta...
dar [b]simina [/b]ce este cu ea???

si noi ochisori albastri ii tucam dulce de tot....
aaaa,nu v-am zis,in sfarsit l-am tuns pe Adelin zero....chiar a stat cuminte si era curios la cei fac in cap....
da,chiar asa,a cam tras chiulul saptamana asta Adriana....cele care aveti adresa ei de mes sau nr de tel,a-ti vb cu ea....ce-a patit?
Rose68
QUOTE(petronici @ Mar 28 2010, 03:34 PM) *
vaiii,ce hututuie sunt....am uitat de Florin....LA MULTI ANI!!! occasion.gif occasion.gif occasion.gif si numele asta sa-ti poarte numai noroc....multi pupici dulci
mai mami si noi ne confruntam cateodata cu aceeasi problema....ca si Andreuta prin supermarket mai face figuri....sta cuminte in carutul de cumparaturi,dar am zile cand intru doar cateva secunde pt ceva si il iau de manuta...atunci se intinde sa traga de toate cele si daca il iau si-l trag dupa mine se lasa pe jos si nu mai vrea sa merga....inca nu sa pus pe plans....in schimb acasa da, a facut crize de trantit pe jos plus plans....vrea mereu in baie si daca il scot se pune pe plans in fata usi si se tranteste pe jos....in scaunelul de la masina sta cuminte dar in cel de mancat sta vreo 10-15 min si gata ,vrea pe jos....daca stam cu toti asezati la masa sa papam mai sta si el ,altfel nu mai vrea nici in ruptul capului...
ziceai ca ai cumparat cartea super nani,i-am zis si eu lui tata sa mi-o trimita dar nu a gasit decat volumul 2....cate sunt in total?

vai, eu nu mai zic nimic cum il aduc pe Adelin in fiecare zi in casa de pe afara....hainele facute praf,murdar pe maini si pe fata ,alataieri l-am prins mancand pamant de prin gradina....eu sapam linistita ,ca sa putem pune ceva zarzavaturi si el linistit se juca,cand m-am dus la el,am ramas crucita....era tot murdar pe fata si avea gura plina de pamant....acum ia si pietricele si le baga in gura....tot ii zic ca nu-i voie dar degeaba,cand vede ca nu-s atenta la el,imediat baga toate porcariile in gura....
si noi ochisori albastri ii tucam dulce de tot....
aaaa,nu v-am zis,in sfarsit l-am tuns pe Adelin zero....chiar a stat cuminte si era curios la cei fac in cap....
da,chiar asa,a cam tras chiulul saptamana asta Adriana....cele care aveti adresa ei de mes sau nr de tel,a-ti vb cu ea....ce-a patit?



ADRiana nu a patit nimic insa calculatorul ei este virusat si nu mi vrea sa intre pina nu rezolva cu el. Are foarte multe informatii inclusiv filme si poze cu Iancu si nu ar vrea sa le piarda. Noi mai vorbim la telefon.

Mami sa ne pui si noua poze cu Adelin sa ii vedem frizura noua.
simina_ana
Salutare fetili biggrin.gif
Vad ca mi-a luat-o Rose inainte.....nu am murit....dar am calc defect si asa cum zicea si Rose nu vreau sa-mi pierd pozele si filmuletele cu strumful pana nu-l fac....sper saptamana asta.....daca nu, cu sigurata dupa Paste.....
Sa stiti ca nu v-am uitat si mi-e dor de voi de mor.....de bebei...nici nu mai spun....sa-i pupati de o mie de ori de la mine....si sa-i ciufuliti putin....

In categoria florilor intra si Sanziana.....nu????

Si EU liwlol.gif liwlol.gif....azi toata ziua tati mi-a spus "mimoza mea" liwlol.gif liwlol.gif

Va pup cu drag pe toate si pe pitici.....si sa stiti ca ne gandim la voi in fiecare zi.....

oana petrina
multumim de urari fetelor.Simi si noi va iubim multtttttttttt. Sanzi la multi ani mamico
sa va punem poze cu noi.


fratii petreus sau lolek si bolek smile.gif




vedeti ce mare m-am facut?
geocoto
Va multumiesc frumos de urari, intr-adevar imi place numele de Brandusa fff mult dar l-ar poci astia de aici grav de tot si ar trebui sa stau sa dau explicatii ce nume e asta.Asa ca atunci ca ma intreaba cum ma cheama spun Georgia doh.gif

Dragi floricele va urez si eu La Multi Ani !!! de Florii, sa ne traiti cu numele si sa ne incantati asa cum o floare iti incanta privirea si iti ridica moralul in fiecare clipa a vietii.Pupici pentru Roza, Sanziana, Iasmin si baieteii scumpi ai Oanei, Matei Florin si Florin (tatal). trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
geocoto
Nu am mai intrat pentru ca Lucas mi-a racit dupa vaccinul de polio de marti.Este tare supi si nimic nu-i intra in voie.
A facut si febra vreo 3 zile, iar acum este infundat si ragusit tare.Noptile sunt un chin pentru ca transpira si imediat se infunda.Noaptea las o lampita cu ulei de eucalipt langa patul nostru si parca il mai ajuta dar dupa ora 3 parca nimic numai functioneza.Sun maine la Dr sa vedem ce ne zice ca parca in decembrie nu se ineca asa des de la mucisori desi i-a avut pentru 3 saptamani...

Am iesit azi la pizza hut sa mai schimbam putin decorul si apropo de tavalit pe jos,
Lucas dupa 10 minute nu mai avea chef sa stea in scaunel ci se ridicase in picioare si gesticula ca un mini dictator.
Ne-am terminat rapid pizza si ne-am intors acasa ca se cam uitau oamenii la noi.De obicei cand face crize ma las la nivelul lui ii explic ca nu are voie si de mine mai asculta dar de restul sub nici o forma...Am inteles ca este varsta cand va trebui sa suportam si crize dar totusi sa nu-i lasam sa sara calul.Ei testeaza terenul sa vada ce si cum, iar daca le dai voie prea mult apoi sa te tii...

Am plecat ca este ultima noapte de libertate, de maine se intoarce mama in tara. somn.gif

Pup,
Geo

PS M-au bucurat tare mult pozicile, sunt asa descumpi si cresc atat de repede ca parca nu-i mai recunosc..
anku
QUOTE(oana petrina @ Mar 28 2010, 09:40 PM) *
multumim de urari fetelor.Simi si noi va iubim multtttttttttt. Sanzi la multi ani mamico
sa va punem poze cu noi.


fratii petreus sau lolek si bolek smile.gif




vedeti ce mare m-am facut?

fratii lolek si bolek???? liwlol.gif
2 scumpi
fotomodeii.... super.gif
ce-mi place caciula aia....liberi di volare
superba si caciulita si mesajul

poopam p tine si p fotomodeii tai...si p mamica Sim..parca???
sau gresesc??? tzuc.gif
frumoase poze ca intodeauna
anku
QUOTE(simina_ana @ Mar 28 2010, 08:48 PM) *
Salutare fetili biggrin.gif
Vad ca mi-a luat-o Rose inainte.....nu am murit....dar am calc defect si asa cum zicea si Rose nu vreau sa-mi pierd pozele si filmuletele cu strumful pana nu-l fac....sper saptamana asta.....daca nu, cu sigurata dupa Paste.....
Sa stiti ca nu v-am uitat si mi-e dor de voi de mor.....de bebei...nici nu mai spun....sa-i pupati de o mie de ori de la mine....si sa-i ciufuliti putin....

In categoria florilor intra si Sanziana.....nu????

Si EU liwlol.gif liwlol.gif....azi toata ziua tati mi-a spus "mimoza mea" liwlol.gif liwlol.gif

Va pup cu drag pe toate si pe pitici.....si sa stiti ca ne gandim la voi in fiecare zi.....

ohhhhhhh...tu esti mami cu bonul
si acum a intrat un virus in Bonul tau???
auizi numa...Mimoza... partners.gif
aoleo......si Sanzaiana si Iasmina...si cine mai era...???
si eu am vrut sa mai astept nitel...sa vedem cine mai este...
ohhhhhh...


QUOTE(geocoto @ Mar 28 2010, 11:14 PM) *
Va multumiesc frumos de urari, intr-adevar imi place numele de Brandusa fff mult dar l-ar poci astia de aici grav de tot si ar trebui sa stau sa dau explicatii ce nume e asta.Asa ca atunci ca ma intreaba cum ma cheama spun Georgia doh.gif

Dragi floricele va urez si eu La Multi Ani !!! de Florii, sa ne traiti cu numele si sa ne incantati asa cum o floare iti incanta privirea si iti ridica moralul in fiecare clipa a vietii.Pupici pentru Roza, Sanziana, Iasmin si baieteii scumpi ai Oanei, Matei Florin si Florin (tatal). trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif

mda...este mai special branusa
le-ai aratat floarea ?? tzuc.gif
anku
P mine ma doare piciorul drept
de nici nu pot calca
acum nu l-am rupt si nici nu l-am sucit
exact aceeasi faza ca si in oct
si 5tot imi e frica de depuneri de calciu
ehhhhhh...sapt patimilor....
simina_ana
QUOTE(anku @ Mar 29 2010, 11:27 AM) *
P mine ma doare piciorul drept
de nici nu pot calca
acum nu l-am rupt si nici nu l-am sucit
exact aceeasi faza ca si in oct
si 5tot imi e frica de depuneri de calciu
ehhhhhh...sapt patimilor....



Ca bine zici saptamana patimilor....lancu a inceput sa tuseasca si are nasucul infundat....Fetele spunetimi ce pot sa-i dau ca sa nu mai bag medicamente in el.....are o saptamana de cand a terminat tratamentul cu Ventolin si Mucosolvan.....Sau pot sa-i mai dau de astea in continuare???..ma apuca nervii cand il vad asa...Vineri am iesit afara si batea putin vantul si azi uite cum ii... doh.gif

Anku...vezi sa nu fie o trombofeblita......sau ceva egat de circulatia sangelui.....si Bebe al meu s-a confruntat cu asa ceva....i se umflau picioarele si/sau abia mai calca in ele....A facut tratament s de 4 zni nu mai are probleme....si pana atunci aproape in fiecare luna avea dureri....

Oana......frumosi tare fratiorii......or sa faca ravagii printre fete.....

Va pupacim..inca nu mi-am facut calc...dar o sa intru macar o data pe zi ca sa nu ma dati disparuta....Mai ales ca vineri plecam la Botosani si nu intru o saptamana....

O zi frumoasa si buna de plimbare va dorim
anku
QUOTE(simina_ana @ Mar 29 2010, 11:36 AM) *
Ca bine zici saptamana patimilor....lancu a inceput sa tuseasca si are nasucul infundat....Fetele spunetimi ce pot sa-i dau ca sa nu mai bag medicamente in el.....are o saptamana de cand a terminat tratamentul cu Ventolin si Mucosolvan.....Sau pot sa-i mai dau de astea in continuare???..ma apuca nervii cand il vad asa...Vineri am iesit afara si batea putin vantul si azi uite cum ii... doh.gif

Anku...vezi sa nu fie o trombofeblita......sau ceva egat de circulatia sangelui.....si Bebe al meu s-a confruntat cu asa ceva....i se umflau picioarele si/sau abia mai calca in ele....A facut tratament s de 4 zni nu mai are probleme....si pana atunci aproape in fiecare luna avea dureri....

Oana......frumosi tare fratiorii......or sa faca ravagii printre fete.....

Va pupacim..inca nu mi-am facut calc...dar o sa intru macar o data pe zi ca sa nu ma dati disparuta....Mai ales ca vineri plecam la Botosani si nu intru o saptamana....

O zi frumoasa si buna de plimbare va dorim

tromboflebita...aoleooooo
azi am programare la 16 sa ma duc la dr
acum a mai trecut durerea...ori m-am invatat eu cu ea
e umflat si la mine
pai de la ce sa fac tromboflebita???
mai sa fie....
mi-au facu si nu stiu ce injectie ptr tromboza la operatie
si ciorapi de aia speciali am purtat o luna
si cand am venit acasa tb sa port de aia
mi-au dat de la spital vreo 20 perechi...si au zis inca o luna sa port
poate de la prima operatie...
sau poate de la greutate...
eu merg enorm p jos si poate greutatea mad.gif
12 kg se cunosc la picioare...

p cuvant dc stiu ce sa faci...
claudiaena
Buna floricelelor!!! Ptr mine si bebeii si mamivcile de dec sunt floricele..... Dupa o iarna asa de.... iarna incepem sa ne dezmortim....
Spunem si noi cu intarziere occasion.gif la toate florile-mamici si tatici, si nu ii uitam nici pe puiuti.... Sa fiti sanatosi si sa vi se implineasca dorintele....
Eu ma lupt cu curatenia de Paste si copiii sunt un pic raciti.... Am 2 mucosi si azi la medic mi-a dat antibiotic numai ptr Maria, cica la Mihai ii de la masele. Noi iar l-am evacuat pe tati din dormitor si iar dorm sau nu prea dorm cu piticul. Acum, noaptea se foieste si scanceste toata noaptea de la masele si singura metoda prin care se calma era suzi, dar are nasul plin de muci sau chiar infundat si bine-inteles ca incepe sa planga. Acum dormim cu ceapa taiata, si pare sa ii faca mai bine piticului, dar nu va puteti inchipui, cum pute dormitorul dimineata.....
Crize de plans face si la mine, dar de obicei ca sa ne semnaleze ceva, die ca ii e foame, sau somn sau sete.... Afara il pun in carut pana la un parc si acolo il las sa colinde pe unde vrea.... Nu il pot ghida sa mearga intr-o directie, ptr ca refuza si se asaza in fundulet. Asa ca nu insist, iar in market, eu fac cumparaturi iar tati ii duce pe pitici la "jucarii" si sta sa ii pazeasca. Altfel nu merge... Si, nici nu vreau sa fac pe desteapta, nici sa par superioara, dar cand era Maria mica si mi-a spus o prietena ca, cu copiii(scuze de cacofonie) nu te poti intelege pana la 4 ani, am zis ca exagereaza, si ca al meu nu o sa faca asa, si totusi, dupa atatia ani, abia la 4 ani ma duceam in parc si ma puteam relaxa pe o banca.... Pana atunci stateam si o urmaream sa nu o loveasca vre-un leagan sa nu loveasca pe cineva, sa nu intre in conflicte, etc.... Chestia asta am simtit-o si in concedii, pe care le-am facut mai mereu numai cu ea....Abia la 4 ani copilul nu mai cere in brate asa des, incepe sa te asculte, si stie ce vrea. Ptr ca pana atunci, cu Maria era chin si la masa si oriunde mergeam.... Vreu aia, nu mai vreau si chestia asta ma scotea din sarite. O mai pedepseam mai ridicam tonul, o mai pocneam, dar fara folos, asa ca acyum la Mihai sunt oarecum impasibila. Cand iesim la plimbare, mergem in parc unde Maria se joaca in legea ei si o mai urmaresc cu privirea iar in rest sunt mereu in urma piticului, si daca vrea in leagan, ma conformez, daca vrea in balansoar, sau la topogan.... Va imaginati ca ajung obosita fleasca.... Daca am treaba il pun in carut si ma duc sa imi fac piata de exemplu si ca sa nu protesteze ii dau un biscuite sa rontaie, sau covrig sau mar mai nou si care ii place cel mai mult(i-l curat eu de coaja si el musca si molfaie si inghite, iar ce e mai mare sau o bucata de coaja sau mijlocul cu seminte il scuipa).
Gata ma duc la treaba.... Pupicei.....
simina_ana
QUOTE(claudiaena @ Mar 29 2010, 02:52 PM) *
Buna floricelelor!!! Ptr mine si bebeii si mamivcile de dec sunt floricele..... Dupa o iarna asa de.... iarna incepem sa ne dezmortim....
Spunem si noi cu intarziere occasion.gif la toate florile-mamici si tatici, si nu ii uitam nici pe puiuti.... Sa fiti sanatosi si sa vi se implineasca dorintele....
Eu ma lupt cu curatenia de Paste si copiii sunt un pic raciti.... Am 2 mucosi si azi la medic mi-a dat antibiotic numai ptr Maria, cica la Mihai ii de la masele. Noi iar l-am evacuat pe tati din dormitor si iar dorm sau nu prea dorm cu piticul. Acum, noaptea se foieste si scanceste toata noaptea de la masele si singura metoda prin care se calma era suzi, dar are nasul plin de muci sau chiar infundat si bine-inteles ca incepe sa planga. Acum dormim cu ceapa taiata, si pare sa ii faca mai bine piticului, dar nu va puteti inchipui, cum pute dormitorul dimineata.....
Crize de plans face si la mine, dar de obicei ca sa ne semnaleze ceva, die ca ii e foame, sau somn sau sete.... Afara il pun in carut pana la un parc si acolo il las sa colinde pe unde vrea.... Nu il pot ghida sa mearga intr-o directie, ptr ca refuza si se asaza in fundulet. Asa ca nu insist, iar in market, eu fac cumparaturi iar tati ii duce pe pitici la "jucarii" si sta sa ii pazeasca. Altfel nu merge... Si, nici nu vreau sa fac pe desteapta, nici sa par superioara, dar cand era Maria mica si mi-a spus o prietena ca, cu copiii(scuze de cacofonie) nu te poti intelege pana la 4 ani, am zis ca exagereaza, si ca al meu nu o sa faca asa, si totusi, dupa atatia ani, abia la 4 ani ma duceam in parc si ma puteam relaxa pe o banca.... Pana atunci stateam si o urmaream sa nu o loveasca vre-un leagan sa nu loveasca pe cineva, sa nu intre in conflicte, etc.... Chestia asta am simtit-o si in concedii, pe care le-am facut mai mereu numai cu ea....Abia la 4 ani copilul nu mai cere in brate asa des, incepe sa te asculte, si stie ce vrea. Ptr ca pana atunci, cu Maria era chin si la masa si oriunde mergeam.... Vreu aia, nu mai vreau si chestia asta ma scotea din sarite. O mai pedepseam mai ridicam tonul, o mai pocneam, dar fara folos, asa ca acyum la Mihai sunt oarecum impasibila. Cand iesim la plimbare, mergem in parc unde Maria se joaca in legea ei si o mai urmaresc cu privirea iar in rest sunt mereu in urma piticului, si daca vrea in leagan, ma conformez, daca vrea in balansoar, sau la topogan.... Va imaginati ca ajung obosita fleasca.... Daca am treaba il pun in carut si ma duc sa imi fac piata de exemplu si ca sa nu protesteze ii dau un biscuite sa rontaie, sau covrig sau mar mai nou si care ii place cel mai mult(i-l curat eu de coaja si el musca si molfaie si inghite, iar ce e mai mare sau o bucata de coaja sau mijlocul cu seminte il scuipa).
Gata ma duc la treaba.... Pupicei.....


Clau....cum adica dormiti cu ceapa? Cum faci?
Ajuta la raceala? Ca nua s vrea sa bag iar tratamente in Iancu....poate cu leacuri babesti sau ceva natural scapam de data asta.....
A tusit de cateva ori azi si a stranunat.....inc anu i-am dat nimic...sa vad cum e la noapte....daca tece cu bine peste noaptea asta si maine noapte...arunci pot spune ca nu e racit.....dar cum tuseste si cum are nasucul infundat nu cred ca scap....

Si eu sunt in curatenia de Paste.....desi vom fi plecati o saptamana.....dar na....ma mananca pe mine undeva si trebuie sa ma scarpin nu? biggrin.gif

O noapte linistita va doresc!!!

simina_ana
Neata dragilor!

E oficial. Suntem bolnaviori. Adica tuseste, o tuse teaca, stranuta intr-o veselie, muci are, dar nu din aia aposi ci destui de grosi spre uscat. Azi noapte s-a trezit doar o data, i-am aspirat nasucul si a adormit la loc. Eu mi-am facut culcus langa patut sa-l aud cum respira. M-am trezit putin anchilozata, dar multumita ca a dormit destul de bine. Ma astept la noapte sa fie mai rau.
Inca nu stiu ce sa fac daca sa-i dau ceva sau nu. Am gasit un sirop din muguri de brad si propolis si ii dau de asta cate 2 lingurite pe zi. SI la sfatul lui Geo ma duc azi la farmacie si ii iau Oscilo...Intre timp bag in el vitamine din fructe si sucuri de fructe. De manancat.....iar nu papa....Noo....distractie pe capul meu....iar... doh.gif
Sper sa-l pun pe picioare pana vineri ca plecam la drum si asa, va fi destul de greu cu el bolnav . Cel mai groaza mi-e ca nu o sa-i pot aspira nasucul.

Voi ce faceti?
Cam slaba activitatea pe aici.....faceti treaba? Sau va plimbati?

Va pupam si va dorim o zi spornica!
danieelaa
buna fetelor
cu intarziere spunem si noi LA MULTI ANI de Florii la toate mamicutele si toti puiutii
Vad ca sunt iar ingerasi bolnaviori imi pare rau sa aud asta si le uram insanatosire grabnica..............nu am mai intrat asa des si cu munca si cu denisa nu mai prea am timp sa scriu,va citesc in fiecare zi dar cu scrisul stau mai rau ca Denisa e tot pe mine si ii trebuie si ei sa tasteze.............dupa activitatea de aici sigur sunteti in toiul curateniei
Fetelor ingerasii vostri cum sunt?,Denisa mea are o burtica de mama mama am haine de 2 ani care nu o cuprind pe burtica,la manci hainutele ne vin iar la burtica suntem cu probleme abia le incheiem..........noi cand iesim afara e dupa toti copii,nu pot face nici 3 pasi ca ii i-a pe toti la rand,bebe in sus, bebe in jos...si la voi e tot asa?
Mii de poopici de la noi si o zi cat mai frumoasa si cu mult soare va dorim trandafir.gif
geocoto
Of mai Adriana iar?Speram sa te inseli tu...
Claudia, cum pana la 4 ani...? nervi.gif ca deja am inceput sa albesc graaaav si as fi vrut sa ma vopsesc la 30 de ani, dar cred ca este necesar...
Ceapa ca sa aiba efect o dai pe razatoare si o pui intr-o punguta.La noi a mers bine si cu lampa de aromoterapie in care am pus eucalipt si tee tree sau picuri 2 picaturele pe o bavetica.Dar voi in tara aveti o gama mult mai dezvoltata de uleiuri din astea.Si aici sunt, dar n-am chef pt o sticluta sa strabat 100km (imi aduce mama cand vine).
Uite si asta este ff bun Fitonasal de la Aboca.Ii dai sa caute pe google.
Lucas cred ca face greva foamei ca a plecat mama biggrin.gif Acum stam si ne uitam la gummy bear dar cu burtica goala ca nu a avut chef de papa azi...in schimb azi noapte chiar si infundat a dormit la el in patut sau poate si-au facut efectul aerosolii.
Cat despre oscilo Dr mi-a zis 10 granule pe zi, 10 zile (desi mama i-a dat 3 zile cate un tub jumi dimi, juma seara)

Va pupam si va dorim nasucuri desfundate,
Geo
geocoto
QUOTE(danieelaa @ Mar 30 2010, 10:55 AM) *
buna fetelor
cu intarziere spunem si noi LA MULTI ANI de Florii la toate mamicutele si toti puiutii
Vad ca sunt iar ingerasi bolnaviori imi pare rau sa aud asta si le uram insanatosire grabnica..............nu am mai intrat asa des si cu munca si cu denisa nu mai prea am timp sa scriu,va citesc in fiecare zi dar cu scrisul stau mai rau ca Denisa e tot pe mine si ii trebuie si ei sa tasteze.............dupa activitatea de aici sigur sunteti in toiul curateniei
Fetelor ingerasii vostri cum sunt?,Denisa mea are o burtica de mama mama am haine de 2 ani care nu o cuprind pe burtica,la manci hainutele ne vin iar la burtica suntem cu probleme abia le incheiem..........noi cand iesim afara e dupa toti copii,nu pot face nici 3 pasi ca ii i-a pe toti la rand,bebe in sus, bebe in jos...si la voi e tot asa?
Mii de poopici de la noi si o zi cat mai frumoasa si cu mult soare va dorim trandafir.gif


Asa este si finuta mea, dar ea are niste crize cateodata si arata cu degetelul ca o doare.Trebuie sa recunosc si ca nu ramane nimic nedegustat dupa masa, iar in loc de apa bea laptic...
Ai grija cu degustatul sa nu exagereze...

Pupici pentru Denisuca si mamica ei trandafir.gif
petronici
buna fetelor....
pai se putea sa treaca luna si sa nu raceasca alti copii....parca e zis ca in fiecare luna sa avem vreounul bolnavior altfel nu se poate.....
Adriana,incerca cu leacurile astea babesti si poate de data asta scapati mai usor....noi cum am terminat tratamentul cu antibiotic i-a mai curs nasucul vreo saptamana jumate ,dar asa mai mult cand il scoteam afara,acum vad ca au trecut de la sine....si in gat se mai auzea ca are secretii dar dr a zis sa-l las asa si trece si deocamdata nu mai are nimic....
Geo,imi cer scuze,nu stiam ca te cheama si Brandusa,asa ca iti spun cu mare intarziere La multi ani!,pt duminica si multa sanatate tie si lui Lucas....sper sa-i treaca repede supararea ca a plecat bunica si sa pape mult si frumos cu a facut-o si pana acum....
Oana,ce mandru cavaler ai,chipes si fermecator,multumim de poze si pupici....
Anku,ce ti-a zis dr....cred ca stiu despre ce ciopari vb,sunt buni si te stang de picior,mai i-ai din cand in cand,macar iti amelioreaza durerea....
Sanzi,voi n-ati terminat renovarea....si tie cu intarziere La multi ai!,de florii....multa sanatate si fericire alaturi de familie....
Claudia,pana la 4 ani zici ca-i perioada neascultatoare,si eu mai ridic tonul,ii mai dai vreo palmuta la pampers si tot degeaba,pe moment nu mai face boacane dar cum nu-s atenta imediat incepe....insanatosire grabnica si copilasilor tai frumosi....
Daniela,noi nu avem burtica deloc,daca l-ai vedeam cand ii chimb pampersul cum si-o trage si ii numar coastele....din cate perechi de pantalonasi are,cei cu snur pot sa-i dai si vreo 3 care au elastec mai stans in talie ,restul ii cad toti de pe el,zici ca-i la moda si el cu baieti mai mari,care poarta pantaloni lasati de se vede jumate de fund,asa si la el se lasa si se impiedica la mers....am cautat curele sa-i iau dar asa de mici nu se gasesc...la cei mai largi ii bag toate bluzele in pantaloni si tot degeaba,se lasa in jos....lui inca ii mai vin f bine hainutele de 1 an,si cele intre un an si 18 luni,am cateva de 18 luni care ii sunt mari tare,le las pt la vara,toamna ....
si inainte....cretulini

acum....hi...hi...hi...cheliuta

in pijamalute,pregatit pt nani
Rose68
e adorabil cheliuta,
claudiaena
QUOTE(simina_ana @ Mar 30 2010, 11:20 AM) *
Neata dragilor!

E oficial. Suntem bolnaviori. Adica tuseste, o tuse teaca, stranuta intr-o veselie, muci are, dar nu din aia aposi ci destui de grosi spre uscat. Azi noapte s-a trezit doar o data, i-am aspirat nasucul si a adormit la loc. Eu mi-am facut culcus langa patut sa-l aud cum respira. M-am trezit putin anchilozata, dar multumita ca a dormit destul de bine. Ma astept la noapte sa fie mai rau.
Inca nu stiu ce sa fac daca sa-i dau ceva sau nu. Am gasit un sirop din muguri de brad si propolis si ii dau de asta cate 2 lingurite pe zi. SI la sfatul lui Geo ma duc azi la farmacie si ii iau Oscilo...Intre timp bag in el vitamine din fructe si sucuri de fructe. De manancat.....iar nu papa....Noo....distractie pe capul meu....iar... doh.gif
Sper sa-l pun pe picioare pana vineri ca plecam la drum si asa, va fi destul de greu cu el bolnav . Cel mai groaza mi-e ca nu o sa-i pot aspira nasucul.

Voi ce faceti?
Cam slaba activitatea pe aici.....faceti treaba? Sau va plimbati?

Va pupam si va dorim o zi spornica!

Eu i-am luat de la plafar, sau cred ca o fi si la farmacie sirop Kughen.... Nu stiu daca asa se scrie.... scrie pe prospect cum se da, numai ca are gust cam rau....si am uitat sa iti spun ca asta e ptr tuse si ptr aparatul respirator....Ceapa o tai in mana si nu pe ceva cat pot de marunt ca sa elimine vapori si ii desfunda nasul, daca e infundat, iar daca ii curge prea mult il ajuta sa respire...cred ca e bine sa o dai pe razatoare cum spune Geo..... Uneori tai cate 2 cepe si le pun cat mai aproape de nasul piticului.... Ajuta sa ii dai si oscilo si in afara de asta dai si tu Vit. C care e sub forma de picaturi sau eu am descoperit sub forma de tablete la plafar cu macese si e f moale.... adica in contact cu saliva se dizolva aproape instantaneu, fara sa existe riscul sa se innece....si e si f buna la gust....
Acum mi-am amintit si e valabil mai ales si ptr Geo, fffff. bun ptr imunitate e si picaturi de catina care se dau parca inainte de masa... Se dau cate 5 pic in fiecare zi timp de 20 zile inainte de dimi, pranz si cina....Apoi 10 zile pauza.... Asta o stiu tot de la dr. homeopat....Acum, vezi tu.... Oricum sanatate si spor la smotru.....
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.