Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
simina_ana
he he he...cred ca-mi fac in curand un obicei de a posta doar noaptea dupa miezul noptii.....dar azi chiar a profitat ca am fost bagata in priza cu noaptea in cap si dupa ce l-am dus pe Iancu de la gradi am calcat 6 ore intr-una....dar am terminat tot tot tot biggrin.gif....mai am vreo 7 camasi de ale lui tati dar alea sunt parfum....Pfiu....daca ar fi asa mereu zilele mele... eu speedy, copii cuminti foc....pai nene mi-as putea lua 2 joburi si as face 5 copii liwlol.gif liwlol.gif...

Bun ...azi am rezolvat tot ce inseamna cadou pt serbarea de Craciun ...jucarie plus dulciurile de rigoare. Asa ca maine ma relax total, mai ales ca e si sarbatoare....o sa ma rasfat chiar cu un pui de somn la pranz biggrin.gif

Azi Micu Piticu ( alias Serban biggrin.gif) a fost extraordnar de cuminte....avand in vedere ca mami lui l-a abandonat ca sa rezolve cu gradi a stat cu bubu si nici pis nu a zis liwlol.gif.....pai asa o sa mai plec si eu mai drs de-acasa....
DIn constipat ce era azi a facut kaki de 3 ori ...de 2 ori chiar s-a murdarit pana la gat...Imi pare rau ca nu i-am facut poza...desteapta de mine am scapat pampersul jos si m-am aplecat dupa el ( e frica sa nu-mi murdaresc parchetul), si cand am ridicat ochii fiu miu era plin tot de kaki.....daduse cu manuta pe boby unde era murdar si s-a umplut si pe fata doh.gif ...am zis ca mor....nu stiam cum sa-l bag mai repede in chiuveta sa-l spal...poate asa o sa aiba noroc biggrin.gif

Fug la nani...ca imi culeg ochii de pe joos deja de atata oboseala..
anku
simina_ana
QUOTE(geocoto @ Nov 28 2011, 01:05 PM) *
Cat despre Lucas era necesar sa postez separat sa marchez bine momentul.
Am fost la Mos Niculae si ce credeti ca i a dat ???Danda, suzi, nesimtita numiti o cum vreti dar imi statea pe creieri.Pt ca i s au deformat putin dintisorii si pt ca refuza sa vorbeasca desi zice o data cuvantul bine si daca il rogi sa repete nu mai vrea..
Am avut 2 nopti grele pana acum dar am speranta ca la un moment dat va reveni la obiceiul de a adormi singurel in pat.Momentan ii citesc pana ii pica ochii, o striga de cateva ori, se mai da jos din pat de parca ar mai fi alta pe undeva si apoi se culca.

Sambata cand s a intamplat schimbarea a fost o zi grea, dimineata atelierul muzical, pe urma am mers o piesa de teatru la Mosu' care s a lasat cu cadouri la sfarsit, apoi repede repede ca aveam bilete la circ aici in capatul strazii la noi.Aici circul nu i ieftin dar a meritat bucuria de pe fata copilului.Nu au avut animale mai deloc dar un clown ff iscusit care a facut copiii sa rada in continuu.

Si cateva pozite:
Aici se uita la Zwarte Piet,un personaj din traditiile catolice sau belgiene

Desi eram in intarziere pt circ nu am putut pleca pana nu si a luat cadoul

O poza cu Mosu'

Hmm vata pe bat va rog...






Azi am trimis la laborator pt o antibiograma la urina...sa vedem ce iese.

Pupici ca am stat vreo ora pe aici si "mi i casa neingrijita" oFloare1.gif



Postul asta mi-a scapat......ce fain ii Lucas....sic bucuros cu cadoul in manuta....
Tu cand te uiti la cretii lui Iancu nu vrei sal tunzi pe Lucas ....eu cand il vad pe Lucas acum ma gandesc sa-l tund pe Iancu liwlol.gif liwlol.gif

Sa dea DD sa va iasa analizele bine....pup si asteptam vesti
simina_ana
QUOTE(anku @ Nov 30 2011, 08:57 AM) *



Buna dimineata si de la noi.....si vreau 10 cofee....ca pic de somn..... wacko.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Nov 29 2011, 11:58 AM) *
pai nu prea au voie sa faca clase suplimentare...ca asta implica costuri suplimentare...si e plin de legi...de ex numai anumite gradi au voie si cu cresa si cu grupa pregatitoare...au ei dogmele lor....chiar asa de rau nu este...astept...ce mai conteaza???bine ca ne putem descurca sa stam unul cu copilul acasa...
oricum numai la o anumita gradi il voi duce...ptr ac va povesteam de o romanca p care am ajutat-o sa se mute!!!eiiiiiii....tot cearta si scandal!!!la barbate-meu nu-i mai plac tiganii de astea!!!dupa ce ca primeste ajutor mai face si garagata!!!canda a facut mishu accidentul de la ea plecase ca-i descarcase niste lucruri din masina...si ea s-a enervat si a dat cu picioarele in lucruri de zburau alea p scari!!!barbate-meu s-a suit in masina si a plecat...fiind nervos...ia iesit si ala de s-a bagat in el...dar el nu a apasat deloc frana!!!ea nesimtita a si fost invidioasa p noi de cand a venit la noi...si sunt unii oameni care sunt invidiosi si se distruge tot p ce au fost invidiosi!!!eu cred in asta...ca mereu a tot spus...ca ce ne pasa ac avem ce ne tb!!!pai tu ce ai facut cu 50000 euro numai de la un barbat in 2 ani???este bolnava...toaca bani...3 barbati a ruinat...eu nu am stiut asta!!!a tot prins avocati de astia care castga bine...le-a facut cate un copil,apoi ia dat in judecata cum ca au violat-o...le-a ruinat si cariera va dati seama!!!...si ia tocat de bani!!!dar sume imense de bani fetelor....zeci de mii de euro...poate chiar sute!!
eiiiiii...si copii ei mi-au tot spus cand am fcaut eu babysiting...ca de...mie nu-mi ajung 9 ore de munca si copilul meu...ma apuc sa fac babysiting...mi-au spus fetele ca sa nu le duc acasa la mama!!!mi s-a aprins un bec...dar nu ma spus nimic...mi-a fost mila de ele...ca odata sa ma duc la ea si sa vad ca se enerveaza ,ia bolobocul si bate copii!!!pai cu bolobocul???da in ei pana oboseste!!!copilele il recunosc de tata p mischu!!
apoi a intrebat un fost barbat de-al ei...p mishu dc el este actualul barbat al nebunei ptr ca fata ia zis ca mishu este tata!!!barbate-meu ia explicat...si asa ne-a povestit omul cea patit cu asta..a fost prostituata fetelor...se prostitua in timp ce era gravida...bleahhhhhhh...ca mi se face scarba cand ma gandesc ca am baut din paharele ei!!!ma rog...eu i-am spus odata ca dc o banuiesc numai ac ma minte .nu-i grav...dar dc am prins-o .....!!!!asa ac ptr copii ma bag....oricum a avut n probl si cu politia si cu institutia ptr cresterea copilului...de 2 ori i-au fost luati copii!!!asa ca ieri am denuntat-o!!!ca sa nu mai zic ac nu vrea nici sculele sa mi le dea innapoi...tb sa-l conving p Mishu sa mergem si al politie...numai ca al meu nu-i om de cearta!!!ca sa nu zic cat mi la criticat p Darius....asat urasc cel mai mult...

si ea o sa-si duca copii la o gradi de langa noi...asa ca eu vreau sa-l duc p al meu altundeva...ac ce stii ce se intampla...copilul o cunoaste...sa nu zica nebuna ca-l ia si p Darius acasa...si ce stii ce-i face!!!
si uite asa fetelor...nu ti-i frica in strainatate de arabi sau nemti sau mai stiu eu ce natii...dar tie frica de romani!!!este singura persoana din Romania cu care mi-am facut aici de lucru.-...mai mult ac sa o ajut ca mi-a spus ca o bate barbate-sau!!!cate zile oi avea nu mai fac de astea...si am eu grija de asta!!!nu-mi scapa ea usor....avand in vedere ca a si incercat sa ma faca sa ne despartim ptr ca sa se ia ea cu barbate-meu probabil...ca ma mintit ac maram barbate-meu umbla!!!uite exemplare de romani....si mi-a spus ca urmareste parcarea noastra ac sa nu vina fostii ei barbati sa vb cu noi...mie mi s-a aprins un bec...stai numai putin!!!???ma urmaresti???te dau p mana politiei...eu atata i-am spus...dc Darius pateste ceva...sunt in stare sa te omor!!!si nu vb aiurea....
asa ac tb sa schimb si prioritatile la gradi.... rolleyes.gif



Unii sunt dusi cu pluta de-a binelea.....sper sa nu am tangenta niciodata cu astfel de oameni....
simina_ana
QUOTE(anku @ Nov 29 2011, 12:30 PM) *

ieri am fost la cumparaturi...asa aiurea sa ne plimbam..am fost si prin oraselul copiilor...l-am dat in masinute...2-3 ori fara scandal...ne-am plimbat prin magazine de jucarii...fara scandal!!!si mi s-a cerut la toaleta....in magazine...si cu tb mare si cu tb mica!!!!deci...a inceput sa simta ca vrea sa fie curatel....hi hi....dupa un an apropae de munca!!!!aproape...nu chiar...

in rest...eu cred ca rtacesc...imi vine sa mor!!!!cxe sa fac sa nu avnaseze raceala...nici nu am apucat sa am vaccinez!!! anima1.gif



Bravo Dari....bravooooooo!!!!!!
Maine mergem si noi la Albota cred.....si abia stet sa vina weekendul sa mergem in piata mare sa ma dau in masinute cu Iancu biggrin.gif....mi-a placut la nebunie duminica...asa ca mai vreau liwlol.gif liwlol.gif
simina_ana
Fug sa ma apuc de impachetat cadourile pentru Iancu....de maine se da startul la desfacut daruri...cate unul in fiecare zi.....sper sa va pot arata deseara ce-a mesterit biggrin.gif
geocoto
Pentru ziua de Sf Andrei occasion.gif occasion.gif occasion.gif
Va urez sa aveti o zi incununata de binecuvantari. La multi ani, de Sf. Andrei!

Pt Andreuta pui de Rose
La multi ani din partea celor care te cunosc atat de bine si, totusi, te plac atat de mult chiar daca am nu am avut ocazia sa ne vedem inca! Multi pupicei pt miniona noastra scumpa.

Pt Andreea mamica lui Mihaita si a Selenei
La multi ani, de Sf. Andrei. Sper ca aceasta zi sa fie una speciala, de care sa iti amintesti mereu cu placere!
Va urez tot binele din lume, sa ramaneti mereu o familie fericita si tot ce va doriti sa se indeplineasca.

oFloare1.gif oFloare1.gif oFloare1.gif
anku
la multi ani unei printesuci frumoase....Andreeiuta...
si la multi ani Andreei mamica de Mihai si Selena!!! occasion.gif occasion.gif occasion.gif
anku
QUOTE(simina_ana @ Nov 30 2011, 12:01 AM) *
he he he...cred ca-mi fac in curand un obicei de a posta doar noaptea dupa miezul noptii.....dar azi chiar a profitat ca am fost bagata in priza cu noaptea in cap si dupa ce l-am dus pe Iancu de la gradi am calcat 6 ore intr-una....dar am terminat tot tot tot biggrin.gif....mai am vreo 7 camasi de ale lui tati dar alea sunt parfum....Pfiu....daca ar fi asa mereu zilele mele... eu speedy, copii cuminti foc....pai nene mi-as putea lua 2 joburi si as face 5 copii liwlol.gif liwlol.gif...

Bun ...azi am rezolvat tot ce inseamna cadou pt serbarea de Craciun ...jucarie plus dulciurile de rigoare. Asa ca maine ma relax total, mai ales ca e si sarbatoare....o sa ma rasfat chiar cu un pui de somn la pranz biggrin.gif

Azi Micu Piticu ( alias Serban biggrin.gif) a fost extraordnar de cuminte....avand in vedere ca mami lui l-a abandonat ca sa rezolve cu gradi a stat cu bubu si nici pis nu a zis liwlol.gif.....pai asa o sa mai plec si eu mai drs de-acasa....
DIn constipat ce era azi a facut kaki de 3 ori ...de 2 ori chiar s-a murdarit pana la gat...Imi pare rau ca nu i-am facut poza...desteapta de mine am scapat pampersul jos si m-am aplecat dupa el ( e frica sa nu-mi murdaresc parchetul), si cand am ridicat ochii fiu miu era plin tot de kaki.....daduse cu manuta pe boby unde era murdar si s-a umplut si pe fata doh.gif ...am zis ca mor....nu stiam cum sa-l bag mai repede in chiuveta sa-l spal...poate asa o sa aiba noroc biggrin.gif

Fug la nani...ca imi culeg ochii de pe joos deja de atata oboseala..

6 ore???? wacko.gif wacko.gif wacko.gif saracuta de tine...
eu calc maxim o ora dar cu tot cu lenjerii de pat si cate 5 camasi de lucru albe ptr mine+ce mai este...dar nu mai calc acum absolt tot din lipsa timpului...de ex bluzele de casa ale lui Dari...adio!!! biggrin.gif ...dar imi vine sa turb!!!deci exista si mai rau ca la mine cu calcatul ....brrrrrr wacko.gif
anku
QUOTE(simina_ana @ Nov 30 2011, 09:21 AM) *
Unii sunt dusi cu pluta de-a binelea.....sper sa nu am tangenta niciodata cu astfel de oameni....

wacko.gif wacko.gif wacko.gif doh.gif doh.gif doh.gif
doh.gif si dc o vedeai ce parere buna are despre ea...ti se face scarba de-a binelea!!! wacko.gif
Andymar
Bună dimineața! Eu iar nu am somn de la 5 de când s-a trezit Mihăiță să pape. Am băgat aseară 2 pahare de cola că nu am băut de mult și mi-a fost poftă cică... și așa mi-am băut și somnul :-P.
Mulțumim tuturor pt urările de Sf Andrei, multă sănătate dorim și noi Andreei și să aducă numai bucurii părinților ei iar lui Rose multă putere să aibă grijă de minunea ei. Adriana harnicută mai ești tu, noroc cu Șerbănel care sta cuminte. Eu așa ca de ziua numelui mi-am lăsat casa luna și bec de marți seara, am mai dat o tură cu mopul ca să împrospătez de dimineața și nu vă zic cum mi-a rămas casa aseară: dezastru total! Au venit nașii cu copilul și deși îmi sunt cei mai dragi dintre nași urăsc stilul lor... La noi, așa ne-a crescut și mama, nu se intră încălțat în casa și nici când mergem undeva nu intrăm chiar dacă gazda insistă din politețe să nu dăm jos papucii. Și cum eu sunt o perfecționistă obsedată de curățenie nu-mi place când vin la noi și îmi intră în toate camerele cu papucii plini de mizerie. Ba mai mult, pe copil (care e în clasa a cincea) l-am găsit sărind în pat încălțat alături de Selena. Și e grasut și aproape cât mine de înalt, am crezut că îmi rupe patul! Și când am văzut lenjeria proaspăt schimbată am crezut că pic jos! Și nasul venit de la fotbal pe teren sintetic mi-a umplut toată casa de biluțe de cauciuc, pe soț când merge la fotbal il pun să se descalțe la ușa! Mi-e ciuda că ei intră așa fără nici o treaba sau bun simt, pt ei e ceva normal dar pt mine știu cât de greu e să faci curat zilnic mai ales cu 2 copii. Păi Selena că nu are încă 3 ani împliniți știe să se descalțe singură, nu trece de o ușa fără să o închidă chiar dacă o trânteste, nu-și scapă sucul pe jos sau mâncarea din gura iar dacă o face din greșeală îmi spune. Copilul lor de 11 ani a vărsat suc pe jos, nu mi-a zis nimic să fi șters parchetul și apoi a și călcat de a făcut tot urme lipicioase peste tot. Nu zic, e bine educat, cuminte și politicos dar nu știe deloc să păstreze curat, el știe că poate turna nisip pe jos că mami n-are alta de făcut... Asta e, m-am mai descărcat puțin că lor nu le pot spune și nici nu mă pot supăra pe ei că mi-s dragi și-i respect. Dar mi ciudă de mor când văd că nu le e milă deloc de munca mea!
anku
QUOTE(Andymar @ Dec 1 2011, 06:31 AM) *
Bună dimineața! Eu iar nu am somn de la 5 de când s-a trezit Mihăiță să pape. Am băgat aseară 2 pahare de cola că nu am băut de mult și mi-a fost poftă cică... și așa mi-am băut și somnul :-P.
Mulțumim tuturor pt urările de Sf Andrei, multă sănătate dorim și noi Andreei și să aducă numai bucurii părinților ei iar lui Rose multă putere să aibă grijă de minunea ei. Adriana harnicută mai ești tu, noroc cu Șerbănel care sta cuminte. Eu așa ca de ziua numelui mi-am lăsat casa luna și bec de marți seara, am mai dat o tură cu mopul ca să împrospătez de dimineața și nu vă zic cum mi-a rămas casa aseară: dezastru total! Au venit nașii cu copilul și deși îmi sunt cei mai dragi dintre nași urăsc stilul lor... La noi, așa ne-a crescut și mama, nu se intră încălțat în casa și nici când mergem undeva nu intrăm chiar dacă gazda insistă din politețe să nu dăm jos papucii. Și cum eu sunt o perfecționistă obsedată de curățenie nu-mi place când vin la noi și îmi intră în toate camerele cu papucii plini de mizerie. Ba mai mult, pe copil (care e în clasa a cincea) l-am găsit sărind în pat încălțat alături de Selena. Și e grasut și aproape cât mine de înalt, am crezut că îmi rupe patul! Și când am văzut lenjeria proaspăt schimbată am crezut că pic jos! Și nasul venit de la fotbal pe teren sintetic mi-a umplut toată casa de biluțe de cauciuc, pe soț când merge la fotbal il pun să se descalțe la ușa! Mi-e ciuda că ei intră așa fără nici o treaba sau bun simt, pt ei e ceva normal dar pt mine știu cât de greu e să faci curat zilnic mai ales cu 2 copii. Păi Selena că nu are încă 3 ani împliniți știe să se descalțe singură, nu trece de o ușa fără să o închidă chiar dacă o trânteste, nu-și scapă sucul pe jos sau mâncarea din gura iar dacă o face din greșeală îmi spune. Copilul lor de 11 ani a vărsat suc pe jos, nu mi-a zis nimic să fi șters parchetul și apoi a și călcat de a făcut tot urme lipicioase peste tot. Nu zic, e bine educat, cuminte și politicos dar nu știe deloc să păstreze curat, el știe că poate turna nisip pe jos că mami n-are alta de făcut... Asta e, m-am mai descărcat puțin că lor nu le pot spune și nici nu mă pot supăra pe ei că mi-s dragi și-i respect. Dar mi ciudă de mor când văd că nu le e milă deloc de munca mea!

nu i-as mai invita la mine des....hai ca acum poate poti sa cureti...dar cand vei lucra???cu 2 copii sluga la altii???i
parerea mea este ca nu este educat dc el al 11 ani nu-si da seama si nici nu are bun simt sa nu sara incaltat in patul Selenei...asat este bataie de joc...ma ierti ca-ti spun!!!si tacso...cu papucii de fotbal.... wacko.gif
vai vai...nu s-au gandit ac ai 2 copii mici???nu a ajuns munca de pregatire ptr ei??? unsure.gif
anku
LA MULTI ANI ROMANIA !!!
LA MULTI ANI TUTUROR ROMANILOR DE PRETUTINDENI !!!


occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif
anku
acum chiar ac ne-am schimbat si noi de pampers...bine ca nu am mai cumparat pampers ca tot o zdroaba aveam sa cumpar pampers sa fac stocuri... unsure.gif nu mai purtam decat noaptea...cere si de 30 ori p zi...dar nun mai face p el...constientizeaza ca vrae el sa fie curatel....si in magazibn si in parc cere

eu am tura tarzie azi...pana al 23 si maine incep de la 7 dim....
astia au primit ceva bani de craciun...eu nimic...probabil ca nu am dreptul!!!

in rest...de mos niculaie ninge!!!hi hi.... love1.gif

Petronici voi ce ami spuneti???nu te poti loga???

am anuntat ptr Claudia si Oana ca nu se pot loga!!!!
anku
Am trimis sesizarea la Dep IT insa, te rog, transmite-le sa incerce urmatorii pasi intre timp:
- sa incerce logarea direct pe pagina principala a site-ului (sus/drepta unde apare butonul de Autentificare), urmand sa fie logate automat si pe forum
- delete Cache si/sau Cookies la browser-ul folosit
- sa incerce sa se logheze de pe alt browser


Mersi mult


asta am primit de la Lili in leg cu logarea ptr Claudia si Oana!!!
Andymar
LA MULȚI ANI TUTUROR ROMÂNILOR! [font="Arial Black"][/font]
Andymar
Mamici cum vă petreceți ziua de azi? Pe la noi a trecut parada și peste vreo ora după ce se trezește Mihăiță ieșim și noi afară. Între timp mai curăț din dezastrul ce mi-au lăsat nașii aseară. Anku dragă eu una rar de tot îi invit la mine dar așa ghinion pot să am că de câte ori fac câte o curățenie din asta de îmi ia o zi întreaga și las totul ca-n reviste, se nimerește să vină tocmai ei pe la noi. Și Marius de fiecare dată după ce pleacă ei îmi zice în glumă "no și zici că ai făcut azi curățenie? Nu știu ce ai lucrat toată ziua că nu se vede nimic!" ha ha facem haz de necaz. Ai și tu dreptate dar nu am ce să le fac că așa e familia lor, tot luxul și gunoiul cât casa. Eu să am așa ceva le-aș ține de să lingi pe jos. Și eu stau în chirie, deci cu atât mai mult mă străduiesc să păstrez totul curat și intact.
Andymar
Era să uit, felicitări lui Darius că a scăpat de pampi și spune când face! Și Selena când am dezvătat-o de el spunea de zeci de ori că face pipi și nu făcea nimic, era ceva nou pt ea statul pe olița și se distra. Doar că eu am fost ff norocoasă că am scăpat de scutec la 1 an și 10 luni când nu trebuia să duc atâta muncă de convingere și o prosteam cu orice.
anku
QUOTE(Andymar @ Dec 1 2011, 11:22 AM) *
Mamici cum vă petreceți ziua de azi? Pe la noi a trecut parada și peste vreo ora după ce se trezește Mihăiță ieșim și noi afară. Între timp mai curăț din dezastrul ce mi-au lăsat nașii aseară. Anku dragă eu una rar de tot îi invit la mine dar așa ghinion pot să am că de câte ori fac câte o curățenie din asta de îmi ia o zi întreaga și las totul ca-n reviste, se nimerește să vină tocmai ei pe la noi. Și Marius de fiecare dată după ce pleacă ei îmi zice în glumă "no și zici că ai făcut azi curățenie? Nu știu ce ai lucrat toată ziua că nu se vede nimic!" ha ha facem haz de necaz. Ai și tu dreptate dar nu am ce să le fac că așa e familia lor, tot luxul și gunoiul cât casa. Eu să am așa ceva le-aș ține de să lingi pe jos. Și eu stau în chirie, deci cu atât mai mult mă străduiesc să păstrez totul curat și intact.

wife.gif wife.gif sad.gif sad.gif sad.gif cred ca mi s-ar aprinde capul de nervi!!! wife.gif
anku
QUOTE(Andymar @ Dec 1 2011, 11:29 AM) *
Era să uit, felicitări lui Darius că a scăpat de pampi și spune când face! Și Selena când am dezvătat-o de el spunea de zeci de ori că face pipi și nu făcea nimic, era ceva nou pt ea statul pe olița și se distra. Doar că eu am fost ff norocoasă că am scăpat de scutec la 1 an și 10 luni când nu trebuia să duc atâta muncă de convingere și o prosteam cu orice.

multumim multumim....
pai al noi si face cam de cate ori se cere...intrasem la ganduri...ca poate este racit!!!dar nu cred ca este cald peste tot...nu are unde...dar bea mult!!!pana caum vad ca numai de 2 ori s-a cerut!!! rolleyes.gif

o tai...distractie faina azi... floare2.gif
geocoto
Hello mamici,
am zis ca pana mi se face spanacul sa intru si eu sa va salut.

Andreea ce sa ti zic despre invitati care intra incaltati.Si eu ca si tine asa am invatat la mama acasa sa ma descalt pentru ca pe vremuri toata lumea avea covoare si linoleum in casa .Pe urma am mai citit si eu prin codul bunelor maniere ca nu se descalta ci dimpotriva si gazda isi pune o pereche de incaltari plus ca asa am vazut aici.
Totusi fiind vorba de copii mici in casa ...ori ai invitati cu bun simt ori ii faci sa se simta si le dai o carpa mai zdravana sa se stearga .Eu sunt pregatita cu papuci de unica folosinta ca la hotel si pungi din alea ca la spital care se pun peste incaltari.
Sincer prefer sa sterg dupa sau chiar atunci daca au intrat ca vitele cu mizerie decat sa miros ciorapii cuiva...
Noi am avut caine si eram dezgustata sa vad valatuci de par de la ea sau de cate ori venea de afara trecea prin cada sa o spal pe picioare sau cu o carpa uda stearsa.Dar cu timpul m am mai inmuiat eu pt ca sotul este in stare sa fie fff ranchiunos nervi.gif mad.gif daca cineva ii murdareste marmura sau parchetul de stejar liwlol.gif liwlol.gif .
Cat despre astfel de comportament neobrazat ...cunoastem.Sotul refuza sa invite iarna finii la noi atunci cand nu avem cum sa stam la masa afara pt ca ne devasteaza casa cei doi copii la propriu.Si nu pt ca finii nu se ocupa de educatia lor dar au avut ba cate o matusa ba cate o bunica si sunt fff razgaiati si nu asculta nici cum.
In schimb cand vin cei doi frati flamanzi la noi...cer voie sa se joace cu jucariile, iti multumesc si la plecare strang totul la loc.Sotul ii adora si zice mereu ca de la ei Lucas are ce invata dar eu nu vrea sa l invat departe de copiii romanilor pt ca sunt prea alintati...

Fug ca s a trezit piticu' oFloare1.gif
Andymar
QUOTE(geocoto @ Dec 1 2011, 05:10 PM) *
Hello mamici,
am zis ca pana mi se face spanacul sa intru si eu sa va salut.

Andreea ce sa ti zic despre invitati care intra incaltati.Si eu ca si tine asa am invatat la mama acasa sa ma descalt pentru ca pe vremuri toata lumea avea covoare si linoleum in casa .Pe urma am mai citit si eu prin codul bunelor maniere ca nu se descalta ci dimpotriva si gazda isi pune o pereche de incaltari plus ca asa am vazut aici.
Totusi fiind vorba de copii mici in casa ...ori ai invitati cu bun simt ori ii faci sa se simta si le dai o carpa mai zdravana sa se stearga .Eu sunt pregatita cu papuci de unica folosinta ca la hotel si pungi din alea ca la spital care se pun peste incaltari.
Sincer prefer sa sterg dupa sau chiar atunci daca au intrat ca vitele cu mizerie decat sa miros ciorapii cuiva...
Noi am avut caine si eram dezgustata sa vad valatuci de par de la ea sau de cate ori venea de afara trecea prin cada sa o spal pe picioare sau cu o carpa uda stearsa.Dar cu timpul m am mai inmuiat eu pt ca sotul este in stare sa fie fff ranchiunos nervi.gif mad.gif daca cineva ii murdareste marmura sau parchetul de stejar liwlol.gif liwlol.gif .
Cat despre astfel de comportament neobrazat ...cunoastem.Sotul refuza sa invite iarna finii la noi atunci cand nu avem cum sa stam la masa afara pt ca ne devasteaza casa cei doi copii la propriu.Si nu pt ca finii nu se ocupa de educatia lor dar au avut ba cate o matusa ba cate o bunica si sunt fff razgaiati si nu asculta nici cum.
In schimb cand vin cei doi frati flamanzi la noi...cer voie sa se joace cu jucariile, iti multumesc si la plecare strang totul la loc.Sotul ii adora si zice mereu ca de la ei Lucas are ce invata dar eu nu vrea sa l invat departe de copiii romanilor pt ca sunt prea alintati...

Fug ca s a trezit piticu' oFloare1.gif


Apăi poate tot scrie în codul bunelor maniere că pe la noi nu se știe de așa ceva. Nu m-ar deranja așa tare dacă nu aș avea copii, în bucătărie și pe holuri am și eu gresie și parchet dar în camere sunt covoare pt că Selena mai mult pe jos se joacă. Parchetul și gresia se șterg dar covoarele e destul că le aspir toată ziua, mi-ar mai lipsi și să le spăl de câte ori vine cineva. Și culmea, Selena și când se uita la tv sta jos pe burta, nu vrea deloc în pat. Nu contează ce zice codul manierelor, pt mine asta e nesimțire curată și gata! Și eu țin colecția de papuci de casa la ușa, să fie la îndemână și chiar când intră cineva bat apropouri că ce papuci i se potrivesc, numai că unii se fac că plouă. Și asta înseamnă nesimțire dublă!
simina_ana
Ieri seara mi-am propus sa-l culc pe micu-piticu si sa mai scriu si eu una alta pana il culcam pe Iancu....dar de unde la 8 dormeam dusa. Tati s-a ocupat de smotocel ca mami picase la datorie biggrin.gif....nu am mai picat la 8 de cand adormeam cu Iancu cand era bebelus liwlol.gif liwlol.gif

Asa ca urez cu intarziere La multi ani fericiti si frumosi pentru Adreeutza pui de Rose si mami Andreea.....

Noi azi ne porpusesem sa mergem la Albota dar pana la urma am zis ca nu....sigur era aglomerat drumul si am amanat. Mai ales ca nici Serban si nici eu nu ne/am facut bine.
AM fost ieri la medic cu el si mi-a spus ca daca pana sambata nu-i trece fornaiala il trece pe antibiotic sa nu ii coboare la plamani raceala...probabil ca ne si plimbam unul de la altul mucii....Il aspir cat pot de des si nu-l las sa planga deloc sau sa se agite

De maine pot spune ca incep curatenia de Craciun. de o luna imi vine o femeie o data pe saptamana si face curatenie. SI cum maine e libera la serviciu vine de dimineata si face geamurile in primul rand...si apoi vedem daca urmeaza curatenia saptamanala sau cea generala.....dar geamurile sunt prioritare cat inca mai e caldutz ca sa zic asa.....

L-am amenintat pe al meu sot ca daca nu pune balconul la punct cum trebuie...adica izolat bine si nu-mi baga o sursa de caldura pana in 10 decembrie imi iau masina de spalat cu uscator ca nu mai fac fata cu uscatul rufelor pe calorifer in baie in ritmul in care spal pt 4 oameni.....I-am declarat spada.gif ..plus vreau sa-mi fac un dulap sa depozitez in el borcane si alte cele si sa-mi puna rulourile la geam....de 3 luni sunt cumparate ...probabil asteapta sa se monteze singure ...SI in baie vreau sa-mi c un dulap suspendat ca sa imi pun toate smacurile si prosoape, etc ...Asa ca urmatoarele 2 saptamani am de lucru mult, daca decurge totul ca la carte si conform planurilor....

In weekend sper sa luam si bradutul ca sa-l facem de Mos Nicolae....

AM planuri marete pt Craciun...acum adun retete si idei.....bolnav sa nu fiu ca am chef de facut o gramada....mai ales ca e primul Craciun in formula completa....si doar noi..

Voi ati fcut planuri de Craciun? STati pe-acasa sau plecati?

ssimmona
Buna seara, mamici! oFloare.gif

Geo, am admirat pozele cu Lucas si Mos Nicolae si i le-am aratat si lui Carlos, spre a fixa ideea de Mos Nicolae, dar el a fost mai incantat de Lucas si-l "mangaia" si-i zambea biggrin.gif ... Frumos la voi, fericit mai este Lucas cu atatea activitati la care il antreneaza mami! tzuc.gif hi.gif

Anku, va citesc mereu si am aflat de accident, imi pare rau pentru pagubele materiale, dar ma bucur ca s-a redus doar la atat si ca baietii sunt bine. Cat despre nebuna ta, nu stiu ce sa zic, am patit-o si eu la o scara mult mai redusa decat la voi, dar ma ingrozesc gandindu-ma la situatia pe care ai descris-o ... Sa ne fereasca Dumnezeu, vorba Adrianei! Pupici si felicitari lui Darius pentru renuntatul la scutece! eusa_clap.gif

Adriana, de cand astept poze cu cadourile din fiecare zi! Vreau sa ma inspir putin, ca si eu fac asta, dar din 6 decembrie, cand cica le lasa Mos Nicolae pentru a fi mai usoara asteptarea lui Mos Craciun (versiune proprie biggrin.gif ) ... am facut si anul trecut, dar acum micul meu va "vedea" lucrurile altfel, cred ca va fi foarte nerabdator sa le deschida inainte de vreme smile.gif ... astept sa mai povestesti despre experienta ta cu Iancu in ceea ce priveste aspectul asta. In rest, sanatate amandurora si pupici cat cuprinde tuturor biggrin.gif ...

Andymar, aiurea treaba cu musafirii care nu tin cont si nu respecta casa pe care o viziteaza ... no comm ... oFloare1.gif
anku
buna seara ...iaca am venit si eu acasa....m-au inebunit astia...am crezut ca nu scapa de acolo...400 persoane in 7 insi...nu mai conteneam sa ducem bautura afara!!! doh.gif si apoi bufet....

Geo...super...asa scrie la carte!!!papuci de casa de toate marimile ...se asesc de cumparat si sunt toti adunati intr-un papuc maaaare!!!eu am parchet dar p el am pus covoare...pt ca nu-mi place numai parchet gol...parca nu este ACASA...imi intra incaltati...dar parca nu se muradareste...chiar sambata vreau sa ma duc sa cumpar un covor nou...pana acum in camera de zi am avut negru cu modele gri si crem ...si nu-mi mai place!!!parca ma apasa...ca sa nu zic ca orice scama se vede imediat.... fetelor sa nu va luati niciodata covor negru
f educati cei 2 frati flamanzi!!!
bun spanacul??? yami.gif
Andymar...ce sa faci, trece!!!!macar sa nu-ti mai sara in pat incaltat...p mine asta m-a uimit!!! blush.gif

Simina...spor la curatenie...am inceput si eu partial de sambata...ca am zis sa mi le fac p rand...am inceput cu perdele,vitrinile,paharele si geamurile...dar la mine azi le sterg ...peste 2 zile sunt iar murdare p dinautru...iar paharele...stie Dumnezeu de ce erau asa!!!???parca numai urme aveau...or sunt eu acum exagerata din cauza ca umblu la lucru cu sute de pahare ca cristalul!!!???dar las ca le-am tras si eu acum o lustruiala la ale mele...
azi am mai decorat...in casa cate ceva...as vrea ceva ptr ferestre de atarnat...
tb sa pregatesc niste calendare personalizate...cadou ptr Mos niculaie avem...
mai vedem....
tu esti pusa p fapte mari din cate vad!!! hug.gif
voi ramaneti acasa de sarbatori???


aaaaaaaaa...si mi-am cumparat deja varza acra sa nu care cumva sa raman fara ...ca anul trecut!!!
sa vedem-...poate anul asta primesc si eu un pachetel din Ro.... doh.gif

azi ne-au intrat banii p masina...ar mai tb sa intre p scaun si banii de durere...deci incep cautarile.... yes.gif rolleyes.gif notworthy.gif chiar m-am bucurat azi...ca nu ma asteptam sa fie atat de rapizi si corecti...am primit chiar mai mult decat am platit p ea initial +ce mai vine!!!oricum...de ieri ma tot mananca mana stanga!!! liwlol.gif
va las...ca maine intru in tura la 7 dim....nu puteam sa adorm ca numai fete vedeam in fata ochilor cand i inchideam... smile.gif
anku
QUOTE(simina_ana @ Dec 1 2011, 11:47 PM) *
In weekend sper sa luam si bradutul ca sa-l facem de Mos Nicolae....

AM planuri marete pt Craciun...acum adun retete si idei.....bolnav sa nu fiu ca am chef de facut o gramada....mai ales ca e primul Craciun in formula completa....si doar noi..

Voi ati fcut planuri de Craciun? STati pe-acasa sau plecati?

deja bradutul????

cumnatul vine acasa cu familionul...eu imi facusem planul ca tiganu in sept ca vin acasa si in 4 labe de sarbatorile astea...si uite!!!ascult si eu Andra ...Vis de iarna!!!rad si plang!!!stam la datorie...concediu de sarbatori nema...bani de Craciun din cate am vazut in cont ,nema...masina nema...si ui asa!!! liwlol.gif de ras ...ba acum ma chinuia talentul sa-mi planific Craciunul 2013...dar cred ac nici atunci nu ajung...iar planul ca tiganul...ca cica am examen final exact in 6 sau 7 ianaurie 2014!!! liwlol.gif hi.gif asa ca ...mai bine sa nu ma mai planuiesc???!!nu??? liwlol.gif

ce retete faci sau vrei???
sa ne zici si noua...eu fac ciorba ta de burta falsa...CLAR!!!hi hi...si sarmale...si poate ..dar numai dc am chef salata ...si peste cat incape!!! liwlol.gif
simina_ana
QUOTE(ssimmona @ Dec 2 2011, 03:25 AM) *
Buna seara, mamici! oFloare.gif



Adriana, de cand astept poze cu cadourile din fiecare zi! Vreau sa ma inspir putin, ca si eu fac asta, dar din 6 decembrie, cand cica le lasa Mos Nicolae pentru a fi mai usoara asteptarea lui Mos Craciun (versiune proprie biggrin.gif ) ... am facut si anul trecut, dar acum micul meu va "vedea" lucrurile altfel, cred ca va fi foarte nerabdator sa le deschida inainte de vreme smile.gif ... astept sa mai povestesti despre experienta ta cu Iancu in ceea ce priveste aspectul asta. In rest, sanatate amandurora si pupici cat cuprinde tuturor biggrin.gif ...

[



Pai tu draga mea...invata oul pe gaina? liwlol.gif liwlol.gif...eu de la tine am furat ideea....Mi s-a prut potrivita pentru Iancu care a avut un an plin ....renuntat la pampers si suzi, mersul la grdi, nasterea lui Serban...si vroiam sa-l rasplatesc pt intelegerea de care a dat si da dovada....
Chiar ieri m-am uitat pe blogul tau si am vazut ca din 6 incepi si m-am bucurat ca nu terminasem de impachetat tot.....trebuie sa gasesc o metoda sa le adun pe toate la un loc ( dar sunt destul de mari si voluminoase unele) ...tu cum ai facut? Cum le-ai legat? ...
Va primi tot felul de jucarii , in principal masinute....si jocuri....O sa fac poze la fiecare daca vrei....Pun pariu ca si Iancu va dori sa le despacheteze pe toate odata.....ma gandesc daca nu cumva sa i le pun sub brad zilnic....daca facem bradula sa de repede...cam asa ne-am dori....

revin ca s-a trezit Iancu si plange....revin sau mai scriu maine...pupici
ssimmona
QUOTE(simina_ana @ Dec 2 2011, 02:14 AM) *
Pai tu draga mea...invata oul pe gaina? liwlol.gif liwlol.gif...eu de la tine am furat ideea....Mi s-a prut potrivita pentru Iancu care a avut un an plin ....renuntat la pampers si suzi, mersul la grdi, nasterea lui Serban...si vroiam sa-l rasplatesc pt intelegerea de care a dat si da dovada.... Chiar ieri m-am uitat pe blogul tau si am vazut ca din 6 incepi si m-am bucurat ca nu terminasem de impachetat tot.....trebuie sa gasesc o metoda sa le adun pe toate la un loc ( dar sunt destul de mari si voluminoase unele) ...tu cum ai facut? Cum le-ai legat? ... Va primi tot felul de jucarii , in principal masinute....si jocuri....O sa fac poze la fiecare daca vrei....Pun pariu ca si Iancu va dori sa le despacheteze pe toate odata.....ma gandesc daca nu cumva sa i le pun sub brad zilnic....daca facem bradula sa de repede...cam asa ne-am dori.... revin ca s-a trezit Iancu si plange....revin sau mai scriu maine...pupici


Mor de ras liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif ... Eu le-am agatat asa .... intai legi o panglica mai lata de un cui/suport din perete ( eu am luat un tablou si l-am mutat in garaj in perioada asta doh.gif ) dar poti si intr-un cuier wink.gif ... iar de ea prinzi de o parte si de alta cu ace de siguranta cadourile impachetate individual si legate cu fundite .... deci, cu acul de siguranta prinzi fundita pachetului de cea lata ... sper ca am explicat pe inteles ... am incercat sa le impachetez cu hartie in doua nuante (rosu si verde, poate si auriu) ... anul trecut si eu am avut pachetele greute si maricele, anul asta am avut grija sa le aleg mai usurele si mai micute, si neaparat de diferite forme, alungite, patrate, dreptunghiulare etc ... misterul sta in a pipai cadoul urmator si a-si imagina ce-o fi biggrin.gif fara a trisa si rupe hartia tongue.gif ... Daca vrei detalii despre ce-am pregatit anul asta pt pachetele sa-mi spui smile.gif ...

Eu cred ca e mai interesant prinsul sub forma unei ghirlande de cadouri ... asa invata sa-si tempereze curiozitatea si asta e si farmecul, sporeste emotiile smile.gif ... daca i le pui sub brad poate de Craciun nu va mai fi atat de incantat de darul Mosului ... locul unde darurile sunt expuse cred ca este f important, asa cum se intampla si cu ghetutele, fiecare lucru are farmecul sau wink.gif ...

Bafta si abia astept sa vad cum va arata "proiectul" tau si sa aflu despre nerabdarea lui Iancu biggrin.gif ...

P.S.Eu prima data i-am pregatit asta fostului iubit si era atat de tentat incat se trezea peste noapte sa mearga la baie si in drumul lui isi lua cadoul aferent zilei urmatoare si-l deschidea doh.gif .. sau imi cerea sa-l las sa-l vada pe nu stiu care ca avea o forma interesanta smile.gif ... deci daca a tinut la un om mare sigur va prinde la pici biggrin.gif ... Noapte buna! tzuc.gif
geocoto
Din punctul de vedere al cadourilor noi scapam ieftin anul asta:)) liwlol.gif liwlol.gif pt ca Lucas isi impacheteaza jucariile pe care deja le are liwlol.gif liwlol.gif .
I am luat un trenulet Thomas la care poti adauga inca muuuulte alte piese ...bani sa ai si cred ca i l dam si de ziua lui si de Craciun.



Revin
simina_ana
QUOTE(anku @ Dec 2 2011, 03:36 AM) *
buna seara ...iaca am venit si eu acasa....m-au inebunit astia...am crezut ca nu scapa de acolo...400 persoane in 7 insi...nu mai conteneam sa ducem bautura afara!!! doh.gif si apoi bufet....

Geo...super...asa scrie la carte!!!papuci de casa de toate marimile ...se asesc de cumparat si sunt toti adunati intr-un papuc maaaare!!!eu am parchet dar p el am pus covoare...pt ca nu-mi place numai parchet gol...parca nu este ACASA...imi intra incaltati...dar parca nu se muradareste...chiar sambata vreau sa ma duc sa cumpar un covor nou...pana acum in camera de zi am avut negru cu modele gri si crem ...si nu-mi mai place!!!parca ma apasa...ca sa nu zic ca orice scama se vede imediat.... fetelor sa nu va luati niciodata covor negru
f educati cei 2 frati flamanzi!!!
bun spanacul??? yami.gif
Andymar...ce sa faci, trece!!!!macar sa nu-ti mai sara in pat incaltat...p mine asta m-a uimit!!! blush.gif

Simina...spor la curatenie...am inceput si eu partial de sambata...ca am zis sa mi le fac p rand...am inceput cu perdele,vitrinile,paharele si geamurile...dar la mine azi le sterg ...peste 2 zile sunt iar murdare p dinautru...iar paharele...stie Dumnezeu de ce erau asa!!!???parca numai urme aveau...or sunt eu acum exagerata din cauza ca umblu la lucru cu sute de pahare ca cristalul!!!???dar las ca le-am tras si eu acum o lustruiala la ale mele...
azi am mai decorat...in casa cate ceva...as vrea ceva ptr ferestre de atarnat...
tb sa pregatesc niste calendare personalizate...cadou ptr Mos niculaie avem...
mai vedem....
tu esti pusa p fapte mari din cate vad!!! hug.gif
voi ramaneti acasa de sarbatori???
aaaaaaaaa...si mi-am cumparat deja varza acra sa nu care cumva sa raman fara ...ca anul trecut!!!
sa vedem-...poate anul asta primesc si eu un pachetel din Ro.... doh.gif

azi ne-au intrat banii p masina...ar mai tb sa intre p scaun si banii de durere...deci incep cautarile.... yes.gif rolleyes.gif notworthy.gif chiar m-am bucurat azi...ca nu ma asteptam sa fie atat de rapizi si corecti...am primit chiar mai mult decat am platit p ea initial +ce mai vine!!!oricum...de ieri ma tot mananca mana stanga!!! liwlol.gif
va las...ca maine intru in tura la 7 dim....nu puteam sa adorm ca numai fete vedeam in fata ochilor cand i inchideam... smile.gif



daaa.....anul acesta ramanem acasa de Craciun.....si abia astept...mai ales ca noi singuri ne vom pregati bucatele pt masa de Craciun.....Totusi sarmalele mi le trimite mama facute...eu le firerb doar. Ca nu am varza si nu iau de la socru-miu ca niciodata nu are varza murata in perioada asta....
Maine ma apuc si eu de decorat prin casa......dar mai trebuie sa iau cate una alta......pana acum a testat piata si am luat ce mi s-a parut deosebit....La Ambient am mai vazyt ceva frumos...sa vad daca ajung in weekend, daca nu luni- marti cu siguranta....

Jos palaria pentru cei de la asigurari....chiar rapizi si prompti.....acum sa dea DD sa va gasiti masina dorita si visata.....

Spor la munca maine.....si o zi usoara totusi!!!
simina_ana
QUOTE(anku @ Dec 2 2011, 03:50 AM) *
deja bradutul????

cumnatul vine acasa cu familionul...eu imi facusem planul ca tiganu in sept ca vin acasa si in 4 labe de sarbatorile astea...si uite!!!ascult si eu Andra ...Vis de iarna!!!rad si plang!!!stam la datorie...concediu de sarbatori nema...bani de Craciun din cate am vazut in cont ,nema...masina nema...si ui asa!!! liwlol.gif de ras ...ba acum ma chinuia talentul sa-mi planific Craciunul 2013...dar cred ac nici atunci nu ajung...iar planul ca tiganul...ca cica am examen final exact in 6 sau 7 ianaurie 2014!!! liwlol.gif hi.gif asa ca ...mai bine sa nu ma mai planuiesc???!!nu??? liwlol.gif

ce retete faci sau vrei???
sa ne zici si noua...eu fac ciorba ta de burta falsa...CLAR!!!hi hi...si sarmale...si poate ..dar numai dc am chef salata ...si peste cat incape!!! liwlol.gif



Pai cu siguranta va fi si la noi salata, friptura....si o ciorbica nu stim de care plus ceva aperitive...salata de vinete, o salata de ardei copti, salata de ton, salata de pui cu porumb...acum citesc retete pt fripturi...ceva mai deosebut decat ceea ce fac zi de zi.....nu vreau nici sa ma complic prea tare...ca nici nu sunt as in bucatarie.....
O sa fac niste checuri si biscuiti pe care sa-i ornez cu Iancu.....
In noaptea de Reveion obligatoriu peste si struguri pe masa.....
mi-amluat niste reviste de retete si ma uit prin ele...sa vad ce-mi face cu ochiul biggrin.gif
simina_ana
QUOTE(ssimmona @ Dec 2 2011, 04:40 AM) *
Mor de ras liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif ... Eu le-am agatat asa .... intai legi o panglica mai lata de un cui/suport din perete ( eu am luat un tablou si l-am mutat in garaj in perioada asta doh.gif ) dar poti si intr-un cuier wink.gif ... iar de ea prinzi de o parte si de alta cu ace de siguranta cadourile impachetate individual si legate cu fundite .... deci, cu acul de siguranta prinzi fundita pachetului de cea lata ... sper ca am explicat pe inteles ... am incercat sa le impachetez cu hartie in doua nuante (rosu si verde, poate si auriu) ... anul trecut si eu am avut pachetele greute si maricele, anul asta am avut grija sa le aleg mai usurele si mai micute, si neaparat de diferite forme, alungite, patrate, dreptunghiulare etc ... misterul sta in a pipai cadoul urmator si a-si imagina ce-o fi biggrin.gif fara a trisa si rupe hartia tongue.gif ... Daca vrei detalii despre ce-am pregatit anul asta pt pachetele sa-mi spui smile.gif ...

Eu cred ca e mai interesant prinsul sub forma unei ghirlande de cadouri ... asa invata sa-si tempereze curiozitatea si asta e si farmecul, sporeste emotiile smile.gif ... daca i le pui sub brad poate de Craciun nu va mai fi atat de incantat de darul Mosului ... locul unde darurile sunt expuse cred ca este f important, asa cum se intampla si cu ghetutele, fiecare lucru are farmecul sau wink.gif ...

Bafta si abia astept sa vad cum va arata "proiectul" tau si sa aflu despre nerabdarea lui Iancu biggrin.gif ...

P.S.Eu prima data i-am pregatit asta fostului iubit si era atat de tentat incat se trezea peste noapte sa mearga la baie si in drumul lui isi lua cadoul aferent zilei urmatoare si-l deschidea doh.gif .. sau imi cerea sa-l las sa-l vada pe nu stiu care ca avea o forma interesanta smile.gif ... deci daca a tinut la un om mare sigur va prinde la pici biggrin.gif ... Noapte buna! tzuc.gif



Chiar te rog....vreau detalii depre pachetele....
SI eu ma gandeam la o ghirlanda, dar nu am unde sa o atarn.....poate doar in camera lui la calorifer....dar ce fac cu caldura....sa vad cum o agat la rafturi.....pana in 5 noaptea trebuie sa rezolv dilema liwlol.gif
Faza cu pusul sub brad ai dreptate....pica....nu e bine ca apoi se confunda....cred ca pana l aurma va ramane totusi la cuier ca eu nu am tablouri in casa biggrin.gif....

Doar ca vreau sa cumpar niste pangliga verde inchis si nu gasesc....mai incerc weekendul asta....mi-a placut f mult cum le-ai facut tu anul trecut....dar nu am gasit doar in rosu si verde ( asa as vrea) asa ca va fi pestrit....dar nu mai conteaza...abia astept sa-i vad mutritele.....
simina_ana
QUOTE(geocoto @ Dec 2 2011, 04:34 PM) *
Din punctul de vedere al cadourilor noi scapam ieftin anul asta:)) liwlol.gif liwlol.gif pt ca Lucas isi impacheteaza jucariile pe care deja le are liwlol.gif liwlol.gif .
I am luat un trenulet Thomas la care poti adauga inca muuuulte alte piese ...bani sa ai si cred ca i l dam si de ziua lui si de Craciun.



Revin



Nu ai mai revenit biggrin.gif
Azi m-am uitat dupa telefon.....trebuie sa vorbesc cu Mosu' smile.gif

Si eu iam laut azi un treuletz Thomas cu vagon ...si inca unul nu stium il cheama.....m-am dus la Carrefour asa intr-o doara....si am prins reduceri. Azi si maine intre orele 20 - 24 sunt reduceri de 30 % la jucarii si confectii de bebe....asa ca am luat mai multe.....o sa mai merg si maine sa vad daca au ce isi dorecte Iancu de Mos....plus pt ziua lui sa -i iau ceva.....ca abia la casa am aflat de promotie si nu m-am mai intors...maine pe zi merg sa vad daca mai pun cev ape raft sau ce ramane de azi va fi si maine....

FUg si eu sa-l culc pe Iancu cxa nu vrea sa doarma de fel.....si acusi e 12....bine macar ca maine e sambata....dar pun pariu ca tot la 7 se trezeste.....

PS...ioi abia acuma realizez...acum 3 ani pe vremea asta ne rugam de el sa scoata nasucul la lumina biggrin.gif liwlol.gif
Rose68
Buna dimineata! Nu am somn, deci bantui! Noi am facut deja 3 anisori....suntem in 3.....hi, hi.....
Va pupam cu drag pe toti si toate.

Nu am mai mers de marti la gradi....tempt peste 39 si o tuse care e deja de 1 luna......in seara am aflat de la dr ca are otita....cica ar fi provocata de polipii inflamati
simina_ana
QUOTE(Rose68 @ Dec 3 2011, 03:05 AM) *
Buna dimineata! Nu am somn, deci bantui! Noi am facut deja 3 anisori....suntem in 3.....hi, hi.....
Va pupam cu drag pe toti si toate.

Nu am mai mers de marti la gradi....tempt peste 39 si o tuse care e deja de 1 luna......in seara am aflat de la dr ca are otita....cica ar fi provocata de polipii inflamati



pai cum sa dormi mamicredeam ca te chefuiesti....

LA MULTI ANI ANDREEAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Sa fii sanatoasa......iubita.....vesela......plina de noroc......
simina_ana
QUOTE(Rose68 @ Dec 3 2011, 03:05 AM) *
Buna dimineata! Nu am somn, deci bantui! Noi am facut deja 3 anisori....suntem in 3.....hi, hi.....
Va pupam cu drag pe toti si toate.

Nu am mai mers de marti la gradi....tempt peste 39 si o tuse care e deja de 1 luna......in seara am aflat de la dr ca are otita....cica ar fi provocata de polipii inflamati




Offf....offff....offf...pupam urechiusele ei mici si bolnavioare.....
anku
la multi ani Andreea...,sa cresti mare ,sa fii sanatoasa,norocoasa,iubita....va poopam cu drag si va dorim distractie placuta!!!
anku
QUOTE(simina_ana @ Dec 2 2011, 10:16 PM) *
Pai cu siguranta va fi si la noi salata, friptura....si o ciorbica nu stim de care plus ceva aperitive...salata de vinete, o salata de ardei copti, salata de ton, salata de pui cu porumb...acum citesc retete pt fripturi...ceva mai deosebut decat ceea ce fac zi de zi.....nu vreau nici sa ma complic prea tare...ca nici nu sunt as in bucatarie.....
O sa fac niste checuri si biscuiti pe care sa-i ornez cu Iancu.....
In noaptea de Reveion obligatoriu peste si struguri pe masa.....
mi-amluat niste reviste de retete si ma uit prin ele...sa vad ce-mi face cu ochiul biggrin.gif

ioiiiii...pai cine papa atat??sau ai invitati??? smile.gif
anku
QUOTE(simina_ana @ Dec 2 2011, 10:27 PM) *
Nu ai mai revenit biggrin.gif
Azi m-am uitat dupa telefon.....trebuie sa vorbesc cu Mosu' smile.gif

Si eu iam laut azi un treuletz Thomas cu vagon ...si inca unul nu stium il cheama.....m-am dus la Carrefour asa intr-o doara....si am prins reduceri. Azi si maine intre orele 20 - 24 sunt reduceri de 30 % la jucarii si confectii de bebe....asa ca am luat mai multe....
PS...ioi abia acuma realizez...acum 3 ani pe vremea asta ne rugam de el sa scoata nasucul la lumina biggrin.gif liwlol.gif

mai mai...ce de reduceri p la voi...vin si eu!!! rolleyes.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Dec 3 2011, 09:11 AM) *
ioiiiii...pai cine papa atat??sau ai invitati??? smile.gif



Nu am invitati....dar o a facem putin....sa fie diversificat....ca nu am chef sa mananc 5 zile doar sarmale si friptura....
Unele le vom manaca dimineata....altele la masa de pranz si altele seara.....

Chiar fetele...ce ati luat cadouri de Mos Nicolae...ca asta vine primul ....
Andymar
LA MULȚI ANI ANDREIUȚA!!! Îți dorim mult noroc în viață, fericire alături de cei dragi și ce-i mai important, multă multă sănătate ca să crești mare și voinică! Să le aduci numai bucurii părinților tăi! Și vrem pozițe de la cheful primei noastre sărbătorite, au început chefurile copiiilor de decembrie, yuupiiiii!
Andymar
Adriana, urmează ai noștri săpt viitoare! Tu cum faci cu ziua lui Iancu, îl sărbătoriți joi sau în weekend? Noi am ales weekendul că e liberă toată lumea dar cadoul o să-l primească joi. Și nu vreau să-i mai fac petrecerea serioasă ca anii trecuți, cu mai mulți adulți decât copii, e drept că și ea era mai mica și nu pricepea cum e cu petrecerea. Anul asta o să invităm mai mulți copii, nașii și bunicii, facem un baby party ca la carte. Desigur nu o să lipsească tortul cu Tom și Jerry, și-a exprimat dorința de pe la botezul lui Mihai.
Andymar
Că tot vorbeam de viitoarea sărbătorită, abia acum mi-a intrat în casa de la 9. Suntem la țară tăiem porcul și numai pe lângă el s-a învârtit să-l studieze. Haideți la șorici că urechile le-a păpat Selena!
tina71
QUOTE(Rose68 @ Dec 3 2011, 03:05 AM) *
Buna dimineata! Nu am somn, deci bantui! Noi am facut deja 3 anisori....suntem in 3.....hi, hi.....
Va pupam cu drag pe toti si toate.

Nu am mai mers de marti la gradi....tempt peste 39 si o tuse care e deja de 1 luna......in seara am aflat de la dr ca are otita....cica ar fi provocata de polipii inflamati



Un 'La multi ani' si din partea noastra, sa cresti mare si frumoasa alaturi de cei dragi floare2.gif
anku
QUOTE(simina_ana @ Dec 3 2011, 10:02 AM) *
Nu am invitati....dar o a facem putin....sa fie diversificat....ca nu am chef sa mananc 5 zile doar sarmale si friptura....
Unele le vom manaca dimineata....altele la masa de pranz si altele seara.....

Chiar fetele...ce ati luat cadouri de Mos Nicolae...ca asta vine primul ....

ar fi nasol sa mancam 5 zile numai friptura si sarmale...sa te tii atunci cu stomacul ,ficatul si fierea!!! liwlol.gif
eu am zis...cateva sarmaulte si alea cu orez ca eu fac crize de fiere dc nu, de ma tavalesc p jos de dureri...iar salata iar tb sa o separ...eu fara maioneza si Darius fara maioneza...si un platouas ornat!!!friptura nu fac ...acum...sunt 2 zile doar!!!
la prajituri nu stiu ce sa fac wacko.gif ...tot asa...maxim 2 feluri dc fac!!!poate ce am mai facut anul trecut...paine de ciocolata...si ar mai tb sa fac ceva...cozonac ar fi tare bine!!!dar timpul si rabdarea vb impotriva mea!!! liwlol.gif
de Mos Niculaie Darius va primi o carte electronica cu cars 2 si o masina...si poate,dar numai poate...un mos de ciocolata sau ou cu ciocolata ca prea se indoapa!!!
voi???
ssimmona
Buna seara! Ce-mi place aici la voi! Si cu precadere in luna asta, a voastra si-a micutilor vostri! wub.gif Hmmm, miroase a scortisoara, sorici, vin fiert si bunatati deja rolleyes.gif ...

La multi ani, Andreea! Sa fii sanatoasa si norocoasa mereu! 9704.gif hug.gif tzuc.gif

QUOTE(simina_ana @ Dec 2 2011, 11:21 PM) *
Chiar te rog....vreau detalii depre pachetele....
SI eu ma gandeam la o ghirlanda, dar nu am unde sa o atarn.....poate doar in camera lui la calorifer....dar ce fac cu caldura....sa vad cum o agat la rafturi.....pana in 5 noaptea trebuie sa rezolv dilema liwlol.gif
Faza cu pusul sub brad ai dreptate....pica....nu e bine ca apoi se confunda....cred ca pana l aurma va ramane totusi la cuier ca eu nu am tablouri in casa biggrin.gif....

Doar ca vreau sa cumpar niste pangliga verde inchis si nu gasesc....mai incerc weekendul asta....mi-a placut f mult cum le-ai facut tu anul trecut....dar nu am gasit doar in rosu si verde ( asa as vrea) asa ca va fi pestrit....dar nu mai conteaza...abia astept sa-i vad mutritele.....


Adriana, de Mos Nicolae, in ghetute va primi un laptop Vtech (cu 15 cardulete/jetoane cu diverse activitati) si un puzzle cu 6 animale , fiecare din 2 piese ... plus ceva dulciuri mai diferite (cu amblaj de sezon, ceva ce vine intr-un glob de plastic etc) pe care le voi administra eu cu grija dupa wink.gif ....

Ghirlanda va contine o cutie cu jetoane cifra-cantitate in engleza (gen cutie carti de joc), un dvd despre animale Little People FP spaniola-engleza, o carte mica+cd Cei trei purcelusi in engleza, 2 semne de carte marionete pe care le vom folosi la teatrul de papusi pe care-l are deja, 6 carticele cartonate in engleza cu Peppa Pig (personajul lui de desene preferat - astea le-am comandat pe net si ajung luni), 6 culori de ceara de bagat pe deget in forma de animale (astea i le scot din cutie si le fac individuale biggrin.gif ii plac mult instrumentele de scris si astea mi s-au parut mai speciale ), o rama foto infantila argintata de dimensiuni reduse cu ceva ursulet agatat si un ceas de mana, dar cred ca-mi sunt suficiente 18, excluzand ziua 6 si voi pastra ceasul pt alta ocazie ca e inca mic ...

Pupici!
ssimmona
Am culcat copilul si revin cu niste adaugiri pentru Adriana doh.gif ...
Mi se pare cel mai potrivit cuierul de la intrare (asa era si acolo de unde am furat eu modelul si asa l-am facut si eu prima data, aici n-am cuier la intrare, decat dulap), fiindca asta iti va servi si ca obiect de decor si ti-l vor admira toti cei care va vor vizita yes.gif biggrin.gif ...
Nu conteaza coloritul, va fi minunat oricum, ai sa te indragostesti precis plus ca vei avea o satisfactie nebuna cand vei vedea incantarea lui Iancu si vei primi aprecierile restului familiei smile.gif ... Eu am sa agat si ceva acadele, bombonele pe ici pe colo, ca sa decorez decorul liwlol.gif ... Gata, ca v-am innebunit! notworthy.gif
anku
QUOTE(ssimmona @ Dec 3 2011, 09:02 PM) *
Buna seara! Ce-mi place aici la voi! Si cu precadere in luna asta, a voastra si-a micutilor vostri! wub.gif Hmmm, miroase a scortisoara, sorici, vin fiert si bunatati deja rolleyes.gif ...

La multi ani, Andreea! Sa fii sanatoasa si norocoasa mereu! 9704.gif hug.gif tzuc.gif
Adriana, de Mos Nicolae, in ghetute va primi un laptop Vtech (cu 15 cardulete/jetoane cu diverse activitati) si un puzzle cu 6 animale , fiecare din 2 piese ... plus ceva dulciuri mai diferite (cu amblaj de sezon, ceva ce vine intr-un glob de plastic etc) pe care le voi administra eu cu grija dupa wink.gif ....

Ghirlanda va contine o cutie cu jetoane cifra-cantitate in engleza (gen cutie carti de joc), un dvd despre animale Little People FP spaniola-engleza, o carte mica+cd Cei trei purcelusi in engleza, 2 semne de carte marionete pe care le vom folosi la teatrul de papusi pe care-l are deja, 6 carticele cartonate in engleza cu Peppa Pig (personajul lui de desene preferat - astea le-am comandat pe net si ajung luni), 6 culori de ceara de bagat pe deget in forma de animale (astea i le scot din cutie si le fac individuale biggrin.gif ii plac mult instrumentele de scris si astea mi s-au parut mai speciale ), o rama foto infantila argintata de dimensiuni reduse cu ceva ursulet agatat si un ceas de mana, dar cred ca-mi sunt suficiente 18, excluzand ziua 6 si voi pastra ceasul pt alta ocazie ca e inca mic ...

Pupici!

f frumoasa idee...ma duce cu gandul la adventkalender...
noi i-am luat asa ceva...se poate si confectiona de catre parinti...arata ac un calendar dar cu casute care se pot deschide..si fiecare casuta are iun nr pana la 24...p zile...de ex astazi este 4...tb sa caute 4 si sa deschida casuta...in fiecare casuta se pot gasi dulciuri sau mici jucarii...
invata engleza la gradi???
sa pui poze de la desfacerea acdourilor p blogul tau!!! tzuc.gif
anku
QUOTE(Andymar @ Dec 3 2011, 11:26 AM) *
Că tot vorbeam de viitoarea sărbătorită, abia acum mi-a intrat în casa de la 9. Suntem la țară tăiem porcul și numai pe lângă el s-a învârtit să-l studieze. Haideți la șorici că urechile le-a păpat Selena!

ooo...ce viata....asa da!!!as fi vrut si eu din pomana porcului...imi place si mie...dar sa nu aud si sa nu stiu cand moare porcul...partae cealalta cu multi oameni al ajutat la porc...aia imi place!!! smile.gif
ati facut caltabos si toba???? yami.gif si pateu de casa...si carnati de casa!!! love1.gif
a zis si mama ca se duce al tara la ea Moldova si cumpara un porc de acolo...ca sa stie sigur ac numai bine a mancat porcul si nu alte minuni...si il si taie acolo sa nu-si ami faca mizerie in casa...isi prepara acolo...si mi-a zis ca mi-ar trimite si mie toba ...ca aici numai toba dulce gasesc...astia baga zahar in ea fara usturoi!!! wacko.gif
am auzit ac tare ieftini sunt porcii anul asta...7 lei p kg in viu!!! sad.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.