Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
geocoto
Salutare mamici,

Adriana ma bucur sa aud de performantele voastre.Astept sa terminati voi primii cu "suzi=zuzi" si sa ne impulsionati si pe noi...

Noi ne=am intalnit in seara asta cu niste prieteni vechi veniti special la Brux pt o nunta.Au si ei o fetita pe care o cheama Sonia si si si si este nascuta tot pe 21 decembrie dar 2007.Ma speriasera la telefon ca este o zvapaiata si o nebunatica si nu sta locului o secunda.Pai a stat in fata mea la restaurant si abea de i=am simtit prezenta in comparatie cu al meu neastamparat.I=a scapat din maini un pahar de apa si apoi direct pe jos si s=a spart.De frica a facut pe el mititelul si nu stiam de unde atata apa ohmy.gif Noroc ca am avut schimburi la mine ca era si pe bluze si pantalonii uzi fleasca.
Apoi s=a apucat sa=si faca supa din resturi de mancare si apa din sticluta lui... biggrin.gif va dati seama ca m=am ratoit putin la el dar m=am calmat repede ca nu aveam chef sa stric momentul .La sfarsit au primit cate o acadea si el s=a dus si a mai cerut una aceeasi culoare cu a fetitei.. yes.gif
Sonia a trecut de faza "adolescentina" la care se gaseste Lucas acum daaaaaaar este la faza DE CE???????? de zece ori la acelasi lucru.
Oricat de cald este afara nu plecati niciodata fara schimburi ca....eu era sa o patesc in seara asta.
Maine mergem tot cu ei la acvariu si pray.gif pray.gif pray.gif sa iasa ok sa nu mai sparga nimic copilul asta ..

O seara linistita va doresc oFloare1.gif
simina_ana
Neata dragilor!

QUOTE(geocoto @ Apr 15 2011, 01:29 AM) *
Salutare mamici,

Adriana ma bucur sa aud de performantele voastre.Astept sa terminati voi primii cu "suzi=zuzi" si sa ne impulsionati si pe noi...

Noi ne=am intalnit in seara asta cu niste prieteni vechi veniti special la Brux pt o nunta.Au si ei o fetita pe care o cheama Sonia si si si si este nascuta tot pe 21 decembrie dar 2007.Ma speriasera la telefon ca este o zvapaiata si o nebunatica si nu sta locului o secunda.Pai a stat in fata mea la restaurant si abea de i=am simtit prezenta in comparatie cu al meu neastamparat.I=a scapat din maini un pahar de apa si apoi direct pe jos si s=a spart.De frica a facut pe el mititelul si nu stiam de unde atata apa ohmy.gif Noroc ca am avut schimburi la mine ca era si pe bluze si pantalonii uzi fleasca.
Apoi s=a apucat sa=si faca supa din resturi de mancare si apa din sticluta lui... biggrin.gif va dati seama ca m=am ratoit putin la el dar m=am calmat repede ca nu aveam chef sa stric momentul .La sfarsit au primit cate o acadea si el s=a dus si a mai cerut una aceeasi culoare cu a fetitei.. yes.gif
Sonia a trecut de faza "adolescentina" la care se gaseste Lucas acum daaaaaaar este la faza DE CE???????? de zece ori la acelasi lucru.
Oricat de cald este afara nu plecati niciodata fara schimburi ca....eu era sa o patesc in seara asta.
Maine mergem tot cu ei la acvariu si pray.gif pray.gif pray.gif sa iasa ok sa nu mai sparga nimic copilul asta ..

O seara linistita va doresc oFloare1.gif


He he he....cu zuzi cred ca va fi cam greu....dar o sa incercam...imediat cum il obisnuiesc in camera lui...
Si noi am avut un "accident" de asta acum 2 saptamani la gratar la prietenii nostri ce mai buni....sticla de la un tablou micut si un pahar varsat pe masa.....toate in aceeasi zi doh.gif liwlol.gif liwlol.gif ...
Bafta azi la acvariu.....si pun pariu ca Lucas va fi cuminte foc....

SI azi a cerut Iancu la olita pisi.....imediat cum s-a trezit....a facut si un kakki bobite si zicea ca-s pesti liwlol.gif liwlol.gif....Ce mai...mi-am inceput ziua bine smile.gif
Fug la calcat!
O zi buna !
anku
QUOTE(geocoto @ Apr 15 2011, 12:29 AM) *
Salutare mamici,

Adriana ma bucur sa aud de performantele voastre.Astept sa terminati voi primii cu "suzi=zuzi" si sa ne impulsionati si pe noi...

Noi ne=am intalnit in seara asta cu niste prieteni vechi veniti special la Brux pt o nunta.Au si ei o fetita pe care o cheama Sonia si si si si este nascuta tot pe 21 decembrie dar 2007.Ma speriasera la telefon ca este o zvapaiata si o nebunatica si nu sta locului o secunda.Pai a stat in fata mea la restaurant si abea de i=am simtit prezenta in comparatie cu al meu neastamparat.I=a scapat din maini un pahar de apa si apoi direct pe jos si s=a spart.De frica a facut pe el mititelul si nu stiam de unde atata apa ohmy.gif Noroc ca am avut schimburi la mine ca era si pe bluze si pantalonii uzi fleasca.
Apoi s=a apucat sa=si faca supa din resturi de mancare si apa din sticluta lui... biggrin.gif va dati seama ca m=am ratoit putin la el dar m=am calmat repede ca nu aveam chef sa stric momentul .La sfarsit au primit cate o acadea si el s=a dus si a mai cerut una aceeasi culoare cu a fetitei.. yes.gif
Sonia a trecut de faza "adolescentina" la care se gaseste Lucas acum daaaaaaar este la faza DE CE???????? de zece ori la acelasi lucru.
Oricat de cald este afara nu plecati niciodata fara schimburi ca....eu era sa o patesc in seara asta.
Maine mergem tot cu ei la acvariu si pray.gif pray.gif pray.gif sa iasa ok sa nu mai sparga nimic copilul asta ..

O seara linistita va doresc oFloare1.gif

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
poopam nazdravanelul...si sa nu sparga nimic azi al acvariu!!! tzuc.gif
anku
din cauza ca nu mananca linistit si se fatie peste tot...de p scaunul lui,p mobila si de p mobila p masa...si apoi am apuca nervii si ametelile...si-l pun iar in scaun si se apuca la o portie de plans...si iar.,...
ieri imi venise din camera plin de saliva p la gura si-mi spunea mama mi rau....eu cand l-am vazut cu gura plina de saliva am crezut ca o fi dat p gat ceva ,cu toate ca stiu ca nu avea ce ,plecase abia de cateva sec de langa mine...si i-am zis scaote mami afara tot....si chiar a scos....p covorul negru doh.gif ptr ca era numai bucati ce mancase la 16...nu mestecase...
2 ore am curatat....la 2 min i-am dat o gurita de apa si ceva dulce in gura...si gata...ziceai ca nu avea nimic...dar asa m-am speriat cand l-am vazut cu gura plina de saliva sad.gif e prima data cand ia fost rau....
aveam impresia ca se invarteste casa cu mine...
simina_ana
QUOTE(anku @ Apr 15 2011, 12:08 PM) *
din cauza ca nu mananca linistit si se fatie peste tot...de p scaunul lui,p mobila si de p mobila p masa...si apoi am apuca nervii si ametelile...si-l pun iar in scaun si se apuca la o portie de plans...si iar.,...
ieri imi venise din camera plin de saliva p la gura si-mi spunea mama mi rau....eu cand l-am vazut cu gura plina de saliva am crezut ca o fi dat p gat ceva ,cu toate ca stiu ca nu avea ce ,plecase abia de cateva sec de langa mine...si i-am zis scaote mami afara tot....si chiar a scos....p covorul negru doh.gif ptr ca era numai bucati ce mancase la 16...nu mestecase...
2 ore am curatat....la 2 min i-am dat o gurita de apa si ceva dulce in gura...si gata...ziceai ca nu avea nimic...dar asa m-am speriat cand l-am vazut cu gura plina de saliva sad.gif e prima data cand ia fost rau....
aveam impresia ca se invarteste casa cu mine...



Ioi...ce spaima ai tras.....bine ca si-a revenit repede....
Trebuie sa fim tot mai atente cu ei acum....am si zis zilele trecute....am auzit in mai putin de o saptamana de 2 cazuri de copilasi care au inghitit unul o baterie micuta de ceas...si unul un banut de 10 bani..... doh.gif
Mie una mi-e groaza cand il vad ca are tendinta de a baga in gurita unele chestii....cu mancatul macar am noroc pot sa spun asa...ca aici seamana cu Bebe....mesteca de 100 de ori mancarea.....
anku
QUOTE(simina_ana @ Apr 15 2011, 11:32 AM) *
Ioi...ce spaima ai tras.....bine ca si-a revenit repede....
Trebuie sa fim tot mai atente cu ei acum....am si zis zilele trecute....am auzit in mai putin de o saptamana de 2 cazuri de copilasi care au inghitit unul o baterie micuta de ceas...si unul un banut de 10 bani..... doh.gif
Mie una mi-e groaza cand il vad ca are tendinta de a baga in gurita unele chestii....cu mancatul macar am noroc pot sa spun asa...ca aici seamana cu Bebe....mesteca de 100 de ori mancarea.....

nu...ca asta a fost primul lucru la care m-am gandit ca o fi inghitit ceva sau de astea...
dar nu a vea ce,...si oricum am cautat sa vad ...ce-i acolo...
a baut 400 ml lapte peste ce a ramas intreg de 5 ore ...nedigerat....
eu cand l-am vazut cu saliva multa in gura m-am gandit sa nu fi inghitit ceva toxic,...dar tot eu am zis apoi ca ar fi fost imposibil ca toate le tin cu cheie...ca mi groaza si mie de ce s-ar putea intampla...ca-tzi moare copilul in brate...dc varsa este bine...cand l-am vazut ca varsa de la mine din brate am zis...las ca-i bine...
acum i-am zis.,...ca asa pateste dc nu papa linistit....si sa vad azi cum papa...oricum...o sa-i aduc mereu aminte ...poiate asa sta si el linistit...
el mi s-a tot invartit oricum...si cu capul in jos...deci niste pozitii nu tocmai indicate ptr mancare nedigerata...tot cascadorii...si poate si de aia....
f bine ca mesteca mancarea...al meu ori o scuipa atunci p loc...ori i da drzumul nemestecata...mesteca decat dc il las sa se uite la tv....
si eu ma bucur ca si-a rev repede si fara plansete...si sper sa nu se mai intample...si sa manance si el linistit de caum...nu cu cataraturi si coborari si aterizari ....dc il cert urla cat incape de nu mai vrea nici sa manance....
acum o sa-i afduc aminte ca ia fost rau...si poate mananca si el mai linistit!!!
anku
astia au anuntat cald....azi...si vad ca este innoart...mincionosii... liwlol.gif
gata...ai gatat calcatul simina?????
ce face iancu???
v-ati apucat de bagaje???
tb sa-mi fac si eu un plan...clar...ac ma tot apuc ...si vad ca parca nu am spor
azi am chuie dorul sa o sterg prin oras...dar chiar nu stiu...dc este innorat...
anku
o printesa...careia i dorim sanatate!!!


simina_ana
Eu sunt foarte suparata crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif .....Tocmai am vorbit cu mama si l-a dus pe Toffy, motanul, la medic si se pare ca are o tumora. Din mai trebuie sa-i faca citostatice de 2 ori pe saptamana.....Ieri a fost ziua lui....a facut 10 ani. Doctorita i-a zis mamei ca e destul de batran are in jur de 70 de ani in ani lumesti si ca nu-l poate opera....SI cica pisicile tinute in casa se umanizeaza in timp si sunt mai sensibile decat cele de afara....Sunt asa de trista.....si ma gandesc la ai mei care il iubesc atat de mult ...L-am primit cadou in al doilea an de facultate de la un prieten si m-am dus cu el in vacanta de vara ...si nu au mai vrut sa mi-l dea....M-au convins sa-l las la ei ca au ei grija de el pana termin facultatea ...ca cine sta cu el cat sunt eu plecata....Nu l-am mai luat dupa 3 ani ....dar ramane copilasul meu de suflet cum ii spuneam.....si ma doare ca trebuie sa treaca prin asa ceva. AM rugat-o pa mama sa mai merga si la alti veterinari....poate se inseala...asa cum s-au inselat si medicii in octombrie anul trceut cand l-au dignosticat pe tata cu cancer la plamani si tata nu are nimic dupa cum arata biopsia.....
anku
QUOTE(simina_ana @ Apr 15 2011, 12:16 PM) *
Eu sunt foarte suparata crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif .....Tocmai am vorbit cu mama si l-a dus pe Toffy, motanul, la medic si se pare ca are o tumora. Din mai trebuie sa-i faca citostatice de 2 ori pe saptamana.....Ieri a fost ziua lui....a facut 10 ani. Doctorita i-a zis mamei ca e destul de batran are in jur de 70 de ani in ani lumesti si ca nu-l poate opera....SI cica pisicile tinute in casa se umanizeaza in timp si sunt mai sensibile decat cele de afara....Sunt asa de trista.....si ma gandesc la ai mei care il iubesc atat de mult ...L-am primit cadou in al doilea an de facultate de la un prieten si m-am dus cu el in vacanta de vara ...si nu au mai vrut sa mi-l dea....M-au convins sa-l las la ei ca au ei grija de el pana termin facultatea ...ca cine sta cu el cat sunt eu plecata....Nu l-am mai luat dupa 3 ani ....dar ramane copilasul meu de suflet cum ii spuneam.....si ma doare ca trebuie sa treaca prin asa ceva. AM rugat-o pa mama sa mai merga si la alti veterinari....poate se inseala...asa cum s-au inselat si medicii in octombrie anul trceut cand l-au dignosticat pe tata cu cancer la plamani si tata nu are nimic dupa cum arata biopsia.....

sad.gif sad.gif sad.gif
dar se simte rau motanelul sau???
sa dea Dumnezeu ca alti veterinari sa nu va puna un asemenea diagnostic.... tzuc.gif sad.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Apr 15 2011, 01:04 PM) *
astia au anuntat cald....azi...si vad ca este innoart...mincionosii... liwlol.gif
gata...ai gatat calcatul simina?????
ce face iancu???
v-ati apucat de bagaje???
tb sa-mi fac si eu un plan...clar...ac ma tot apuc ...si vad ca parca nu am spor
azi am chuie dorul sa o sterg prin oras...dar chiar nu stiu...dc este innorat...



Ei terminat 68.gif .....au intervenit altele doh.gif ....sper acuma sa ma apuc mai ales ca a venti si tati si are cine sa-l supravegheze pe pitic.....si sper pana diseara sa termin....ca apoi ma apuc de comenzi....
Iancu e un smecher....se da acuma cu masina prin casa ca nebunu.....nu ne intelegem deloc asa zgomot scoate liwlol.gif liwlol.gif...pun sa papam ciorbica toti acum si apoi baietii sa isi vada de ale lor biggrin.gif...
Azi a cerut la olita de 4 ori....de 3 ori a facut , a patra oara era ud fleasca...dar tot a cerut....l-am pus nu lam certat.....sa-l vad daca mai cere...ca am observat ca cere doar cand suntem noi acasa....pana vine taica-su....sunt tare mandra de el......sper sa scapam repede de pampers....cand ne intoarcem de la Bt ne punem serios la treaba biggrin.gif
Bagajul inca nu l-am facut....marti ma apuc....pana atunci spal, calc, fac curatenie de Paste...Nu m-a sunat ala cu mobila....deci cred ca ramane pe luni undeva....oricum luni il sun ca sa stiu .....
Da-mi o veste buna.....veniti???? anima1.gif
anku


ce mia faceti voi???
noi???
inca curatam covorul...
Simina...eu cred ca se poate sa venim...deja facusem planul ca tiganu...as vrea sa plecam in 2 iulie....sau in 25 iunie....la tot cazul...fie sf lui iunie,fie inceputul lui iulie!!!sper sa ramana asa...ca vad ca Mishu nu mai spune nimic...
tu cand pleci la mama ta la vara???sau nu mai pleci anul asta???
ohhhhhh...inca nu a adus mobila...acum ce sa faci???incearca sa nu te enervezi.... biggrin.gif

restul ce mai spuneti??
nu mai spune nimeni nimic???
anku
simina_ana
Geo....Sanzi......Rose......LA MULTI ANI cu ocazia Floriilor.....
Oana...La fel La multi ani pentru sotul tau.....

Sa fiti sanatosi si fericiti!!!!!

Vad ca azi am reusit de m-am logat.....ca ieri nu mi-a iesit de nici o culoare.....

AM trimis piticul la teatru de papusi si m-a sunat tati ca nu au intrat ca nu mai erau bilete.....oricum trebuia sa fie acolo cu jumatate de ora cel putin....asa ca ramane pe data viitoare.....dupa ce ne intoarcem de la ai mei.....Vor ramane in centru sa se joace si sa se plimbe....asa ca tot am liber pana pe la 1-2....dar am eu ce face.....intre timp savurez o bcata de strudel cu mere ce am facut aseara.....

...in sfarsit a iesit si la noi soarele....si e cald.....asa ca va urez o duminica cat mai placuta!!!
Pupici!


anku


Simina ma bucur ca ai reusit sa te loghezi....
ce ghinion la barbateii tai...sa nu mai gaseasca bilete...
noi...nema planuri deocamdata...tata inca doarme ca eu cred ca o fi stat pana la vreo 4...sambata are program de comedii!!! liwlol.gif
a mancat si Darius...dar mi-a si scuipat.... doh.gif
la noi sunt 15 grade dar este innorat...asa este de vreo 5 zile...iar p mine lipsa razelor de soare ma cam deprima....

va dorim sa va simtiti bine...cu ocazia Floriilor!!! smile.gif
simina_ana
Eu una ma simt bine liwlol.gif liwlol.gif .... sunt singurica acasa....si-mi fac de cap liwlol.gif...savurez linistita un strudel cu mere facut aseara cu propriile mele manute personale liwlol.gif liwlol.gif....fara sa fie nevoie sa-l impart cu fiu-miu liwlol.gif liwlol.gif....Nici macar herpesul de la buza care si-a facut tocmai azi aparita , dar pe care sper ca l-am ucis cu otet nu ma impiedica sa savurez fiecare milimetru patrat de strudel liwlol.gif liwlol.gif ....aseara era prea fierbinte si nu m-am atins si am plecat la nani cu gandul la el...cred ca de asta am si monstrul asta azi doh.gif liwlol.gif

La fel si eu....poate sa fie cat de cald a fi....daca nu vad soarele nu ma simt in apele mele.....
Sa-l pupi pe Dari de la noi......ca pe mine oricum ma amuza ce face el...desi stiu ca tie iti este greu....dar e simpatic....si arata ca e istet prin ce face uneori....cred ca nici noi nu mai avem rabdare....poate daca am lua totul in gluma si ne-am amuza in loc sa ne suparam ar fi mai bien si pt ei si pt noi.....dar stiu ca e si greu sa facem asta.....dar eu am zis ca incerc....si vad ca in 4 cazuri din 5 merge....si nici nu mai face parca.....il las sa-si faca damblaua.....apoi indrept situatia in alta directie si uita.....Ti-am spus ca vrea doar cereale cu lapte dimineata si toata ziua daca s-ar putea....ei bine....ii pun jucarii in fata....incep sa-l intreb una alta....sa ne prostim...si papa din ce-i dau fara probleme.....
Am aplicat o metoda ce la nepotul meu functiona mereu cand il lasa cu mine si nu vroia sa pape..pun 2 bucatele de ceva in fata una mie, una lui....eu iau si numar 1,2,3 si....si bag in gura....si i-a placut si ma imita acum.....azi dimineata a facut Bebe oua fierte moi si nu vroia sa manance de la el....dar cand am venit eu la masa....a zis...1, 3, siiiiii....am inteles ....si sa-l vezi cum a papat tot oul liwlol.gif liwlol.gif Cat tine "prosteala" mergem asa...apoi inventam altceva si tot asa....doar ca trebuie sa avem rabdare......eu recunosc....stau prost la acest capitol in perioada asta.....mai mutl pt ca incep sa ma simt inutila cand vad ca nu mai pot face intr-o zi ce facem acum cateva luni in 3 ceasuri....dar asta e....imi revin mie piticii la cap biggrin.gif

geocoto
Hei mamici,

Multumesc frumos de urari si vreau sa zic si eu la randul meu La Multi Ani pt toate "floricelele", Rose, Sanziana, Florin al Oanei.Multi pupici dragilor de la noi.
La noi au venit bunicii de vineri si Lucas numai calare pe ei sta.Cum a intrat pe usa l=a pus pe bunicu' sa ia vioara sa=i cante, iar bunica (Aki) o alearga peste tot si parca simt ca am mainile goale ca nu mai sta dupa mine toata ziua...
Ieri au venit vecinii de langa noi la gratar si azi niste prieteni romani care au fost pt cateva zile la o nunta .Ce a mai capacit=o Lucas pe biata fata si cand i=am dus la aeroport s=a pus pe un bocit ca pleaca ....
Am luat de la brocanta azi cu 3 euro un covoras din ala pt activitati pt BB mic pt finii nostri.M=am gandit si la tine Adriana dar cum ai zis ca nu vrei mana a doua....am zis pas.
Ma duc sa=i fac baita piticului ca este obosit ca nu prea s=a odihnit zilele astea...

Pupici, oFloare1.gif

PS BRAVOOOOOOOO Iancu sa o tii tot asa.Poti sa=i atragi atentia cand face pe el.Ii spui ca de acum este baietel mare si trebuie sa fie mai atent data viitoare.Nu=l certi dar trabuie sa stie ce are voie si ce nu.
geocoto
Reteta de orez Basmati

o legatura de coriandru
o legatura de patrunjel
o ceapa mica
300 gr orez basmati din ala cu bobul lung
un cub de concentrat de legume diluat in 700 ml apa care se pune la supa
sare si piper

Orezul se da in apa clocotita 2 minute
Coriandru, patrunjelul si ceapa se fac mici cu blenderul apoi se calesc in putin ulei un minut.Se stinge cu apa cu concentratul si se adauga orezul, sare si piper.Se da focul mic pana este gata orezul.Pe parcurs daca mai este nevoie se mai adauga apa.

Eu l=am servit azi cu peste si ratatouille(ghiveci).
Rose68
wow...dupa mai bine de o saptamana am reusit si eu sa ma loghez...............tocmai la timp ca sa va multumesc de urari...
acum sunt prea obosita....sper maine sa reusesc iar......pupicei multi de la 2 fete cucuiete!
anku
QUOTE(Rose68 @ Apr 17 2011, 11:19 PM) *
wow...dupa mai bine de o saptamana am reusit si eu sa ma loghez...............tocmai la timp ca sa va multumesc de urari...
acum sunt prea obosita....sper maine sa reusesc iar......pupicei multi de la 2 fete cucuiete!

heiiii...ce bine ca ati reusit sa va logati....
cum se mai simte printesuca???
de azi la gradi??? tzuc.gif
anku
noi ieri...dupa somnul de amiaza am zis hai sa mergem p centru...mancam o inghetata...vedem noi ce facem!!!
au dat drumul la o fantana care prin cadere formeaza un rau in beton prin mijlocul centrului si de-a lungul lui
cine era prezent la apa??
bineinteles ca Darius...
l-am lasat sa se joace la apa...aveam de schimb la mine...s-a facut una cu pamantul..a cazut si cu picioarele in raulet ca el se ia la impins cu copii....s-a luat la cearta cu copii ca sa-l lase p el inainte sa invarta de niste instrumente care ridic apa in sus...
am zis hai sa-l luam si sa-l ducem in parc ca era 17.30 ...si fiind ud am zis sa nu se raceasca
pai scandalul lui papuc....asa urlete...de se uitau toti aia cxe beau cafele si inghetati la noi....
s-a mai enervat si tata
asa ca nu am apucat sa mancam nici o inghetata ca nu stiam cum se ne evaporam mai repede de p centru de cat de tare urla...efectiv acum pot sa spun ca se uita lumea la noi...si aici sunt f toleranti vis-a vis de tipetele unui copil...adica nu le atreage atentia....ca este ceva obisnuit...dar ieri si dupa ce l-a pus tata in troscoleta dupa bicicleta tot urla..pina in parc a urlat
stiu ca a vrut sa se joace la apa..mai laes ca erau si alti copii....
asa ca azi il iau si-l duc p centru sa se stropeasca pana numai poate ac vor fi 24 grade...deja sunt 22...si iau 3 schimburi de haine...si sa se murdareasca pana numai poate!!!

acum ia dat drumul la apa si chestia din poza ridica apa...si p asta s-a luat la cearta cu copii...sapt trecuta nu era inca gata fantana...dar era nu stiu ce targ...


sapt trecuta fff inspirat baiatul meu la distrus TOT
uitati ce moaca are cand se concentreaza
poopal-ar mama de mocuta... liwlol.gif

anku
QUOTE(geocoto @ Apr 17 2011, 07:34 PM) *
Hei mamici,

Multumesc frumos de urari si vreau sa zic si eu la randul meu La Multi Ani pt toate "floricelele", Rose, Sanziana, Florin al Oanei.Multi pupici dragilor de la noi.
La noi au venit bunicii de vineri si Lucas numai calare pe ei sta.Cum a intrat pe usa l=a pus pe bunicu' sa ia vioara sa=i cante, iar bunica (Aki) o alearga peste tot si parca simt ca am mainile goale ca nu mai sta dupa mine toata ziua...
Ieri au venit vecinii de langa noi la gratar si azi niste prieteni romani care au fost pt cateva zile la o nunta

gratar...ce fain v-ati petrecut voi!!!
poopacim p Lucas tzuc.gif
merci de reteta!!! hug.gif
geocoto
Numai o mama poate stii...

Cescuta de ceai

Intr-o zi, mama mea era plecata si tatal meu trebuia sa aiba grija de mine.

Aveam poate 2 sau 2 ani si jumatate.
Primisem cadou de curand un set de "cescute de ceai" si erau jucariile mele favorite.
Tata era in sufragerie si citea ziarele de seara cand eu i-am adus o cescuta de "ceai", care de fapt era doar apa.
Dupa cateva cesti de "ceai" si multe laude pentru un ceai asa de bun, mama s-a intors acasa.
Tata a i-a spus sa astepte si ea in sufragerie sa ma vada pe mine cum ii aduc lui o ceasca de "ceai", pentru ca eram "atat de draguta!"
Mama a asteptat si bineinteles ca eu am aparut in sufragerie cu inca o cescuta de "ceai" pentru tata, iar ea l-a privit cum o bea toata.
Apoi i-a spus (cum doar o mama poate sti...):
"Te-ai gandit oare ca singurul loc unde ea poate sa ajunga sa ia apa este toaleta?"
geocoto

Va rog sa va faceti putin timp si sa va uitati la filmuletul urmator

http://www.rainmakerteam.co/video/Foodmatt...matters_ro.html
oana petrina
Buna dragele mele
multumim de mesaje si La multi ani cu intarziere ptr toate florile noastre. noi am petrecut ieri toata ziua. piticul s-a distrat pe cinste. am cantat vre-un sfert de ora la multi ani ptr ca matei este inebunit sa fie in centrul atentiei , sa vada tort si sa-i cantam. in rest suntem bine asteptam sa treaca sarbatorile ca sa mergem la operatie sa scapam mai repede.
Anku ce mare e puiul tau si ce frumusel. vad ca-i place lego
mai pune-ti poze fetelor sa vedem puisorii.
va pup
anku
QUOTE(geocoto @ Apr 18 2011, 12:43 PM) *
Numai o mama poate stii...

Cescuta de ceai

Intr-o zi, mama mea era plecata si tatal meu trebuia sa aiba grija de mine.

Aveam poate 2 sau 2 ani si jumatate.
Primisem cadou de curand un set de "cescute de ceai" si erau jucariile mele favorite.
Tata era in sufragerie si citea ziarele de seara cand eu i-am adus o cescuta de "ceai", care de fapt era doar apa.
Dupa cateva cesti de "ceai" si multe laude pentru un ceai asa de bun, mama s-a intors acasa.
Tata a i-a spus sa astepte si ea in sufragerie sa ma vada pe mine cum ii aduc lui o ceasca de "ceai", pentru ca eram "atat de draguta!"
Mama a asteptat si bineinteles ca eu am aparut in sufragerie cu inca o cescuta de "ceai" pentru tata, iar ea l-a privit cum o bea toata.
Apoi i-a spus (cum doar o mama poate sti...):
"Te-ai gandit oare ca singurul loc unde ea poate sa ajunga sa ia apa este toaleta?"

deci misto misto...mi-o si imaginez p mama ta cum ia spus si ce fata a facut!!! liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
anku
QUOTE(oana petrina @ Apr 18 2011, 04:20 PM) *
Buna dragele mele
multumim de mesaje si La multi ani cu intarziere ptr toate florile noastre. noi am petrecut ieri toata ziua. piticul s-a distrat pe cinste. am cantat vre-un sfert de ora la multi ani ptr ca matei este inebunit sa fie in centrul atentiei , sa vada tort si sa-i cantam. in rest suntem bine asteptam sa treaca sarbatorile ca sa mergem la operatie sa scapam mai repede.
Anku ce mare e puiul tau si ce frumusel. vad ca-i place lego
mai pune-ti poze fetelor sa vedem puisorii.
va pup

sa va ajute Dumnezeu sa treceti cu bine peste operatie...sa reuseasca si apoi sa va simtiti perfect...fara probl de respiratie sau nasuc infundat!!!
ce frumos v-ati petrecut si voi!!!
multumim de complimente...asemenea si ptr voi!!! tzuc.gif
anku
nimeni p aici???
azi ne-am apucat si noi serios de facut curatenie....si pregateli de Pasti!!!
am apucat abia o ora jumate sa merg afara cu Darius....ca la 17.30 a tb sa vin acasa ca sa plec la curs
in rest....vreme frumoasa...azi 24 grade...soare toata ziua...in sfarsit... super.gif
va doresc si eu...
O Saptamana a Patimilor plina de har va dorim si spor la pregatiri si curatenie!
simina_ana
Ciao dragele mele....
NOi suntem pe picior de plecare ....asa ca am zis sa nu plec inainte de a va ura SARBATORI FERICITE alaturi de cei dragi voua!!!!
Spor la curatenie si la pregatirile de Paste!!!
Va pupam cat putem noi de dulce!

Rose68
m-am dus sa imi iau copilul de la gradi


si am gasit in loc un iepurassssssss

oana petrina
Buna fetele
F frumos iepuras ai gasit Rose.
dragelor va dorim sarbatori fericite alaturi de cei dragi. sa va distrati, sa papati bunatati si sa va bucurati de puisori.
Va pupam
anku
QUOTE(Rose68 @ Apr 21 2011, 02:10 PM) *
m-am dus sa imi iau copilul de la gradi
si am gasit in loc un iepurassssssss


ce iepuras frumos ai gasit!!! tzuc.gif
daniela35
Va doresc un paste fericit alaturi de cei dragi!
anku
Rose68
ADEVARAT A INVIAT!
anku
Ce faceti dragelor???
noi...suntem bine...
am prins vreme frumoasa de Pasti..ca niciodata cred in viata mea cred...27 grade vineri si sambata,25 duminica...azi se anunta numai 20
in nopatea de inviere am fost la biserica dar fara Darius...numai cu mama...din pacate si la biserica de catolici...asta este...nu am avut cum sa ajung pana in Nurnberg la biserica ortodoxa
ieri am fost la un picnic,apoi la o plimbare la un castel iar apoi spre seara la un parc de distractii...
azi avem planuri sa mergem la munte si apoi sa urcam la o baie termala in munte...dar inca nu sunt decisa cu baia termala...ca Mishu nu vrea sauna din cauza alergiei al Polen care l-a lasat si fara voce
in rest...alearga toata ziua...si nu mai oboseste...am avut si noi zile proaste la mancare...adica gen zile greva de foame...dar am obs ac mananca bine afara...il mananca ceva in gurita taaaaaaare!!!
in rest...pus p nazdravenii la tot pasul...dar ce ne-am face fara nazdraveniile lui??? liwlol.gif
barem doarme bine..nu mai face crize de plans decat odat cam la 2 nopti


va poopam cu drag...si va asteptam sa ne povestiti ce ati mai facut voi si puiutii!!! tzuc.gif
simina_ana
Hristos a inviat! Va spunem si noi.....si sper ca ati sarbatorit de minune aceste zile...

Ne-am intors si noi de pe coclauri....aseara tarziu SI nu am mai intrat sa va salut....iar dimineata aveam netul oprit....asa ca dupa echo a trebuit sa merg la ei sa rezolv problema si sa le arat ca am platit pana in iunie....in fine...

Azi dimineata am fost la morfo. Avem confirmarea ca e Serban in burtica la mami....ne-a aratat un putuloi frumos cu tot cu garnitura din prima liwlol.gif liwlol.gif ....Are 552 g, corespunde undei sarcini de exact 23 de saptamani, doar LF e de 23s+6z. Toate organele sunt la locul lor, totul in parametri. M-s speriat putin medicul cu punguta de lichid din spatele cerebelului ca era de 8mm (limita superioara), dar dupa alte 10 masuratori era mult mai mica, ceea ce inseamna ca e ok....si mi-a mai zis ca trebuie sa urmarim bula stomacala care era destul de micuta. Peste o saptamana voi repeta echo sa vedem daca stomacelul era mai mic pentru ca nu inghitise lichid , sau e vreo problema ( sper din tot sufletul ca nu) totusi lichidu amniotic era in cantitate normala....cred ca trebuie sa ma obisnuiesc cu una calda una rece cu bebelusul asta......care e tot mai nazdravan pe zi ce trece....Azi s-a agitat intr-una la echo si lovea din 5 in 5 secunde....probabil era suparat ca il trezisem asa devreme.....e cu capusorul in jos, dar la mine nu mai conteaza fiind cezariana si oricum se mai poate intoarce....dadea cu piciorusele la ficat de ziceai ca are ciuda pe mine liwlol.gif liwlol.gif
Eu e posibil sa fac o henie inghinala, mi-a spus medicul azi...pentru ca ma doare tare de tot in drepta inghinal si sunt putin umflata....saptamana viitoare merg la dr meu si vad ce-mi spune.....poate e de la efortul de zilele astea de asta aman vizita la el....dar dimineata e jale cand ma ridic din pat....

In rest suntem bine....putin obositi dupa aceste sarbatori si maratonul la care ne-am supus.....dar suntem ok....O sa va pun diseara niste poze dupa ce descarc cardul...
Va pupam cu drag!
simina_ana
Neata .....cu ssoare de la Sibiu....si sper sa ramana asa ca vrem afara de la 7 dimineata biggrin.gif

Buunnnn...am ramas restanta la pozele de ieri......
in prim plan balena mama liwlol.gif

ma plangeam ca nu am poze cu burta....dar am "umbre" cu burta liwlol.gif

si inca una....


Si acum va las in compania lui fiu-miu ca cu el am poze cat pentru o mie.....
marele vaslas....

numai in topogane statea cocotat



catararea....

pregatirea....

lansarea.....
simina_ana
Obligatoriu in fiecare zi in parc se deadea 5 ture cu trenuletul.....abia merge pe picioare apoi liwlol.gif liwlol.gif ....dar era hotarat de fiecare data....liwlol.gif

a probat tot felul de vehicule pe-acolo


L-a vrut pe Michi Mau....de care nu s-a despartit nici o clipa toata saptamana....topaia si defila extrem de mandru cu el in manute

...nici in masina nu l-a lasat

in fiecare zi ne arata directia...liwlol.gif ...locurile de joaca:))


Iar el este Nenea Toffy......care pe langa faptul ca este suspect de tumora, in dimineata zilei de Paste la ora 7 a sarit pe balcon de la etajul 2 ....a vrut sa prinda o vrabiutza....Slava Domnului ca nu a patit nimic....



Gata....ca v-am intoxicat!!
anku
QUOTE(simina_ana @ Apr 28 2011, 08:36 AM) *
Neata .....cu ssoare de la Sibiu....si sper sa ramana asa ca vrem afara de la 7 dimineata biggrin.gif

Buunnnn...am ramas restanta la pozele de ieri......
in prim plan balena mama liwlol.gif


si inca una....

superbi mai sunteti....
esti minunata cu culoarea asta ....
cat despre Iancu...se vede ca este f inalt...la fata s-a facut baietel mic
carliontii sunt aceeasi...
dragut foc si Micky Mouse ala...
dornic fii-tu nevoie mare sa se dea in toate cele....
am mai fost si noi inca odata in parcul de distractii ieri....l-am dat de vreo 12 ori in masinute si cand sa-l iau tot asa mi-a facut o criza de nervi...si plans liwlol.gif
se pare ca a fost vreme frumoasa si la voi ...
superbe poze...superbe personaje..
acum ai fost darnica cu pozele wub.gif
mai le privesc inca odata ca nu ma mai satur
oricum Iancu s-a schimbat....si este inallllllllllllt.... biggrin.gif
iar Serbanica ne bucuram ca este totul ok...si ca stai ok la mami acolo in burtica

P.s

Adriana staui linistita ca nu te-ai ingrasat!!!

va poopam cu drag,scumpilor!!! tzuc.gif
anku
QUOTE(simina_ana @ Apr 28 2011, 08:52 AM) *

deci asta este Toffy.::saracutul de el.... sad.gif
anku
a aparut si la noi soarele cu chiu cu vai...ieri nu prea soare...
si cum luni ne-a placut f mult la baia termala...repetam figura asa ca de plecare ptr mama si astazi..acoloo am si eu liniste cu Darius....si cu putin noroc am si eu cateva minute libere
de dificil ce este si neascultator am uitat niste rujuri tomite in Augsburg la o drogherie...sa ma zgarii p ochii...platesc,iau bonul,verific restul...si plec fara ele...ptr ac Darius tocmia dadea cu caruciorul de cumparaturi in picioarele clientilor...am sunat ieri dim...au zis ca la casa au ramas,le-au reinventariat...si le mai pot lua astazi...dar cum sa ajung acolo???sora-mea nu are liber...a vb cu o colega ...sa vedem ce spune....chiar mi-i ciuda..
maine dim o ducem p mama la aeroprt in Nurnberg sa plece sad.gif
asa ac planuim sa mai ramanem in Nurnberg...dar nu stiu exact unde sa mergem ...vreme cam 22 grade soare..deci ar fi vreme
am pus sa fac papa repede..o masina la spalat...si ma duc sa trag de tati sa se scoale ca sa putem pleca!!! liwlol.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Apr 28 2011, 10:26 AM) *
superbi mai sunteti....
esti minunata cu culoarea asta ....
cat despre Iancu...se vede ca este f inalt...la fata s-a facut baietel mic
carliontii sunt aceeasi...
dragut foc si Micky Mouse ala...
dornic fii-tu nevoie mare sa se dea in toate cele....
am mai fost si noi inca odata in parcul de distractii ieri....l-am dat de vreo 12 ori in masinute si cand sa-l iau tot asa mi-a facut o criza de nervi...si plans liwlol.gif
se pare ca a fost vreme frumoasa si la voi ...
superbe poze...superbe personaje..
acum ai fost darnica cu pozele wub.gif
mai le privesc inca odata ca nu ma mai satur
oricum Iancu s-a schimbat....si este inallllllllllllt.... biggrin.gif
iar Serbanica ne bucuram ca este totul ok...si ca stai ok la mami acolo in burtica

P.s

Adriana staui linistita ca nu te-ai ingrasat!!!

va poopam cu drag,scumpilor!!! tzuc.gif


Esti o draguta......dar din pacate am pus ceva kg.....dar asa cum am zis am eu grija de data asta.....musai ajung la cum eram inainte. Deja vad ca mi se umfla mainile si picioarele.....de 2 zile dorm cu picioarele mai sus si dimineata e bine....dar seara doh.gif se pare ca nu scap nici de data asta.....incerc sa beau totusi cat mai multa apa....si ma feresc de sare ....bag iaurt si lapte cat incape....si legume si fructe....cam asa o sa o tin de-acum.....paine nu mai vreau sa mai pun in gura....sa vad cat rezist....si trebuie neaparat sa ma cert cu dulciurile, pt ca renuntand la sare compensez pe partea asta doh.gif
Mai pune si tu poze cu Darius....ca mi-e dor de ochisorii lui....Si Iancu plangea la plecare....de atsa i-am si facut toate poftele in putinele zile cat am stat....mai ales ca aici chiar nu am unde sa-l duc in afara de parc....ori nu stiu eu locurile in aer liber....
simina_ana
QUOTE(anku @ Apr 28 2011, 10:30 AM) *
deci asta este Toffy.::saracutul de el.... sad.gif



Dap....el e puiul meu de suflet....se duce mama cu el la alt medic saptamana viitoare....poate totusi nu-i tumoare...iar in caz ca e va incepe citostaticele.....nici nu stim cum va reactiona.....i-a fost frica sa si intrebe....el nu da semne ca l-ar durea locul desi e umflat bine de tot....zici ca are o cutie de chibrituri, dar e la fel de vioi si papa la fel.....speranta moare ultima....
simina_ana
QUOTE(anku @ Apr 28 2011, 10:40 AM) *
a aparut si la noi soarele cu chiu cu vai...ieri nu prea soare...
si cum luni ne-a placut f mult la baia termala...repetam figura asa ca de plecare ptr mama si astazi..acoloo am si eu liniste cu Darius....si cu putin noroc am si eu cateva minute libere
de dificil ce este si neascultator am uitat niste rujuri tomite in Augsburg la o drogherie...sa ma zgarii p ochii...platesc,iau bonul,verific restul...si plec fara ele...ptr ac Darius tocmia dadea cu caruciorul de cumparaturi in picioarele clientilor...am sunat ieri dim...au zis ca la casa au ramas,le-au reinventariat...si le mai pot lua astazi...dar cum sa ajung acolo???sora-mea nu are liber...a vb cu o colega ...sa vedem ce spune....chiar mi-i ciuda..
maine dim o ducem p mama la aeroprt in Nurnberg sa plece sad.gif
asa ac planuim sa mai ramanem in Nurnberg...dar nu stiu exact unde sa mergem ...vreme cam 22 grade soare..deci ar fi vreme
am pus sa fac papa repede..o masina la spalat...si ma duc sa trag de tati sa se scoale ca sa putem pleca!!! liwlol.gif


Plimbare placuta si balaceala si mai placuta...si sper sa reusesti sa-si recuperezi cumva bunurile.....
geocoto
Adevarat a Inviat

Ei in sfarsit poze.Bravo mami lui Iancu.Aratati tare bine iar tu Adriana oi fi pus pe ici pe colo dar daca nu te stii cu musca pe caciula ca "scapi caii in porumb" atunci nu sunt kg rele.
O idee de papa necalorica: spanac cu spaghete si ori creveti ori oua ramase de la Pasti.

La noi au plecat bunicii si Lucas s=a rasfatat mult dar s=a si bucurat de prezenta lor.Bunicul l=a bombardat cu poze pe oriunde se duceau.Mergem iar 2 saptamani la mare in tara in iulie asa ca ii mai vede atunci.
Azi am fost la locul de joaca desi dimineata as fi pus perna in cap sa mai dorm si eu putin ...dar m=am gandit ca ar fi bine sa ma obisnuiesc de acum cu trezitul dimineata pt gradi si scoala..

Ma lasa bateria asa ca intru mai tarziu, poate si cu ceva poze.

Pup oFloare1.gif

Andymar
Hristos a inviat!!! M-am ratacit si eu pe aici intr-un sfarsit dar n-am pierdut nici o pagina pana acum ca intru zilnic si citesc de pe tel. Cu scrisul e mai greu, de-aia e mai rar.
Simina ff bine arati, de Iancu nici nu mai zic... ce ma innebunesc carliontii aia ai lui! Vad ca seamana ff bine cu tine.
Anku vrem si noi poze cu ochisorii lui Darius.
Geo draga am incercat azi sa o votez pe sora ta dar nu stiu ce am facut de nu mi-a iesit... oare maine mai pot incerca?
Rose ce iepuras frumos ai primit de Pasti.

Noua ne pare rau ca au trecut zilele astea asa de repede, parca nici nu au fost. Am petrecut la tara, in mijlocul rudelor si prietenilor iar a treia zi de Pasti ne-am dus la biserica imbracati in costum popular. Avem un preot nou care se pare ca incearca sa reinvie traditia si folclorul. Poze inca nu avem, doar ceva filmulete cu fratele meu care este dansator in ansamblu. As fi dansat si eu dar parca am bolovani la calcaie asa ca m-am multumit sa-i aplaud.
Abia am terminat treaba prin casa, cu toate ca nu am stat aici cateva zile praful e la loc, am spalat 2 ture de haine ca maine e sarbatoare si am gasit o reteta interesanta de praji cu urda pe net. Mi-a iesit super. Nu mai dau detalii ca va fac pofta.
Noapte buna si somn usor!
anku
QUOTE(Andymar @ Apr 28 2011, 10:36 PM) *
Hristos a inviat!!! M-am ratacit si eu pe aici intr-un sfarsit dar n-am pierdut nici o pagina pana acum ca intru zilnic si citesc de pe tel. Cu scrisul e mai greu, de-aia e mai rar.
Simina ff bine arati, de Iancu nici nu mai zic... ce ma innebunesc carliontii aia ai lui! Vad ca seamana ff bine cu tine.
Anku vrem si noi poze cu ochisorii lui Darius.
Geo draga am incercat azi sa o votez pe sora ta dar nu stiu ce am facut de nu mi-a iesit... oare maine mai pot incerca?
Rose ce iepuras frumos ai primit de Pasti.

Noua ne pare rau ca au trecut zilele astea asa de repede, parca nici nu au fost. Am petrecut la tara, in mijlocul rudelor si prietenilor iar a treia zi de Pasti ne-am dus la biserica imbracati in costum popular. Avem un preot nou care se pare ca incearca sa reinvie traditia si folclorul. Poze inca nu avem, doar ceva filmulete cu fratele meu care este dansator in ansamblu. As fi dansat si eu dar parca am bolovani la calcaie asa ca m-am multumit sa-i aplaud.
Abia am terminat treaba prin casa, cu toate ca nu am stat aici cateva zile praful e la loc, am spalat 2 ture de haine ca maine e sarbatoare si am gasit o reteta interesanta de praji cu urda pe net. Mi-a iesit super. Nu mai dau detalii ca va fac pofta.
Noapte buna si somn usor!

bine ca ai zis ca azi este Izvorul Tamaduirii...
oricum plecam azi dim dar...ce stii ce ma apuc sa fac cand ma intorc...si chiar nu vreau...ptr ca am obs clar ca nu am spor in absolut nimic dc se intampla sa nu stiu ac este sarbatoare...
va poopam cu drag....
praji cu urdaaaaaaaaaaaaaaaaaa yami.gif
anku
Rose68
Neatza si de la noi!

Noi de Paste am fost acasa dar am avut nasii la noi....in fiecare zi am dus si eu pitica in parcul de distractii....ca si Iancu m-ai da-o jos din masinute daca poti.....sa va punem si noi pozici....din parc....ziua cu mami la distractii....seara cu ambii parinti si nasii tot haihui prin parc....a fost un Paste linistit si odihnitor
Mai Adriana ai flacau mare deja.....ma uit la Iancu si parca are 3-4 ani asa de dezvoltat armonios este...ce papa? ce cereale papa?.........
Ne bucuram ca si Serbanel mic este bine .....
Apropo am o prietena care are 2 baieti....unul mai mare ca ai nostri cu 1 an si altul de cateva luni..........sunt atat de diferiti....de la bun inceput..........la primul a avut o sarcina grea.....un bebe foarte plangacios, miorlait, nu papa nici el si cel de al doilea cu o sarcina super usoara....acum e un grasan, cuminte si tare papacios...si nici la fizionomie nu seamana mai deloc....cred ca asa vor fi si flacaii tai.....si la ea lumea zicea ca va fi fata daca difera asa mult sarcinile.....
Asa ca a treia sarcina va fi o Fetita tare mandra de fratiorii ei....ai sa vezi tu....ca asa va fi.....
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.