Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
simina_ana
QUOTE(anku @ Jun 13 2010, 11:00 AM) *
hallo fetelor...
am ajuns acasa...in Ro\
am condus toata noaptea...\
super drumul
numai bice sa-i dai...\
nici de drumurile din Ro nu am ce comenta...\
am fost asa placut surprinsa si fericitra ca avem si noi drumuri faine
o frumusete....de dim era ceata...si natura salbatica...neprelucrata de om si ingrijita de om
\aveam impresia ca sunt in rai....soseaua libera libera
la 3 dim am intrat in vama...,si o minune...\
deja parca imi venea sa o iau in brate p doamna de rovinieta....\
Dareius a avut un comp ireprosabil
a dortmit tot drumul...\
l-am schimbat numai o data ca a u fost pampersi buni...\
in rest somn de voie...
pot spune ca am calatorit fara copil
si a fost o relaxare...
am avut timpo acum sa vb cu sotul...sa-i spun ce simt si ca-l iubesc tzuc.gif
va poopam cu drag
si revenim..


BINE ATI REVENIT ACASA!!!!
waw Anku.....dar chiar ati dat bice.....ma bucur nespus de mult ca ati avut un drum bun......si mai ales ca Darius a fost cel mai cuminte.....Si ma bucur ca ai reusit sa discuti cu sotul tau despre voi.......
Cand esti pregatita astept vesti de la tine.....sa ne cunoastem......Noi abi asteptam hug.gif

Noi am fosta zi la gratar la bunicu la Amnas......ne-am bronzat, am papat, ne-am distrat......a fost o zi superba....
Doar cu Iancu am avut de furca ...nu vroia sa stea cu sapca in capusor....degeaba l-am amenintat ca-l ducem acasa,,,,,ca nu era chip...asa ca ne chinuiam sa-l tinem la umbra cat mai mult posibil.....e atat de cremuit ca daca l-as baga la cuptor s-ar rumeni pe toate partile, ca un pui la rotisor liwlol.gif.....macar atat....l-am "innecat" in crema.....sper sa nu-l doara capusorul de la soare....ca de distrat s-a distrat la maxim.....
Bineinteles ca nu a vrut sa doarma, mai ales ca era si verisorul lui si s-au jucat si mi-a adormit in masina pana acasa si acum e marait.....dar ne revenim noi.....

Voi? Cum v-a fost weekendul? Ce fac piticii????
Va pupam dulce....acum fug in dus sa dau jos "fumurile" de la gratar.... tzuc.gif

simina_ana
QUOTE(Rose68 @ Jun 13 2010, 02:24 PM) *
wow
ce bine imi pare ANKULE ca Darius a fost cumintel la drum
Mai mari au fost grijile tale. AI vazut ce flacau ai?a stiut el ca vine in Romania

Bine ati venit in Romania! Va pupam cu drag si va dorim sedere placuta
Iar daca aveti timp sa va vedeti cu Adriana si Iancu va asteptam cu poze caci altfel nu va mai cunostem

Pupicei de la 2 fete cucuiete.



Rose......ce mai faceti? Va vedem mai des sau cu netul inca ai probleme?
Sa o pupi pe Andreea de la noi.....
geocoto
Wow intr-adevar Anku si cate problemute ti-ai facut.Profitati din plin de sejurul in Ro cu bune si cu mai putin bune(adica calduraaaaaa).
Noi am fost la Brugge(Venetia Nordului)si la mare si ne-am simtit ff bine.In Brugge este o biserica care are intr-o capsula "sange sfant" si piticul a pus mana pe el.Si eu si m-am rugat de sanatate.
Lucas este si el in greva, ieri si azi abea de s-a uitat la mancare.Caninii!?!?Nu a dormit in masina si cand am ajuns acasa am vrut sa-i dau ceva de papa dar bineinteles refuz total si maraiala cat cuprinde.Asa ca a iesit sa mai profite de ultimele plimbari cu "Ama" pe afara.Eu nu as mai fi vrut sa-l culc la 5.30 ca stiu ce urmeaza diseara dar...

Ma duc sa profit si eu putin de sotul meu cat lipseste mica urlatoare,
oFloare1.gif oFloare1.gif
anku
am intrat sa va salutam...bine ca s/-a mai potolit caldura
azi noapte a plouat...
\noi am dormit bine...\
ia facut niste dungi rosii p fundulet de la stat in scaun
dar saper sa se duca...
claudiaena
Bine ca ati ajuns cu bine, Ankule! Ai vazut ca Darius "ne-a ascultat " pe noi si a fost f cuminte....Iar, faza cu sotul tau, e f bine, ptr ca din cauza agitatiei copiilor, uneori nici nu mai ai timp nici sa asculti si nici sa vorbesti despre probleme cotidiene marunte, dar care se aduna si uneori nu fac decat sa explodeze ca un vulcan. Pupici de la noi si sa va simtiti bine in tara.
Asta noapte a fost parca cel mai rau cu caldura.... Simteam ca fierb in casa, dar bine ca piticul a dormit bine... Si azi la noi a tras asa o ploicica, cat sa ude un pic asfaltul, si a facut mai rau, ca umezeala din aer si cu caldura fac aerul si mai irespirabil... Asa ca azi am stat in casa si am facut si eu un pic de smotru... Apropo, nu aveti impresia ca se face si mai repede mizerie, ca la mine parca asa e. Sambata am facut curat si desi si dimineata si seara am iesit si am stat pe afara, azi era mizerie pe los, de ziceai ca nu am facut de o saptamana.
Tocmai am aflat ca astia nu au bani ptr indemnizatia de mama si ne dau banii tocmai la sfarsit de luna. nervi.gif
Asa ca mi-a pierit tot cheful... oFloare1.gif
oana petrina
buna dragelor
si noi murim la propriu de cald. si cand ma gandesc ca e abea inceputu........stam ascunsi in casa toata ziua si iesim dupa 6 seara. abea asteptam sa evadam sambata pana la brasov. mergem la un botez si lasam piciul acasa cu mama asa ca o sa fim singurei partners.gif . nu s-a mai intamplat asta de cand eram gravida smile.gif
Anku ma bucur ca ati ajuns fara probleme si felicitari Darius ca ai fost un baietel tare cuminte.bine ca ai reusit sa vrb cu sotul tau , uite asa va redescoperiti unul pe celalalt. asteptam poze de la intalnirea cu Iancu( cand o sa va vedeti)
Petronici te cred ca te doare sufletul sa-l lasi mai ales cand plange cu lacrimi de crocodil.........dar trebuie si o sa se invete si chiar o sa-i placa. e ptr binele lui sa stea in colectivitate. fruntea sus si tine-te tare pe pozitie
vai Geo ai fost la brugge.......... splendid oras. am vazut un film cu acest oras si m-am indragostit. Lucas ti-ai tuns carliontii? sau vrei sa ne faci toata vara in ciuda??voi veniti in tara anul asta? va pupacim
Rose dar ce probleme iti faci tu cu astia care se trezesc vorbind. da-i in masa. si mie imi zic ca de ca are inca pampers ca uite ce mare e, ca de nu mananca singur, nu vrb. ei kk. eu ma bucur ca am un copil sanatos si normal si ptr mine e cel mai mununat din lume si ma doare undeva de ce zice lumea. si maica-mea ma freca cu pampersul si m-am luat de ea. ca ma uita la bunici cu anii si acum e lupul moralist cu mine care il cresc singura ca toti bunicii sunt in deplasare.cui nu-i convine ceva la copilul meu sa-si vada de drum.pupam fetita noastra draga care creste vazand cu ochii
Siminico alearga ca sa vezi ce silueta te faci. si eu il fugaresc pe al meu peste tot. nu sta o clipa. e julit tot. pupam pufoselul tau care te mentine in forma
Claudia ce sa-ti spun ca murim si noi de cald desi cred ca la casa e mai bine putin. noapte stam in curte in leganus si nu ne induram sa intram in casa. mai dar poate ne vedem si noi totusi ca stam in acelasi oras cu baietii de aceeasi varsta si nu le dam o intalnire.....f urat din partea noastra. intra pe mess si da-mi te rog nr tau (daca vrei) id-ul meu oanastanciu79
si te sun sa stabilim o zi.
fug ca am de calcat
pupici
geocoto
Aici hraneam lebadutzele

Cu mami si tati pe barcuta

Si o poza sa va amuzati putin
geocoto
Buna mamici,
Lucas nu s-a simtit deloc bine azi.A avut putina febra 38,2 care nu a scazut deloc la supozitor.Il dureau mititelul atat de tare dintisorii ca ne musca pe toti si efectiv trecea de la o stare la alta in cateva secunde.
L-am dus la dentist azi si mi-a zis ca se inegresc dintisorii de la o ciuperca care vine din stomac.Momentan nu-i mare lucru de facut si nici nu mi-a dat sa-i dau fluor.Mi-a zis ca tot pediatra ar trebui sa-mi recomande ca la un moment dat a fost interzis sa se dea pe perioade lungi...
Oricum mama pleaca joi si piticul cred ca tocmai a inceput un nou episod de febra.Ieri dupa cum ati vazut si in poze nici un zambet el care este de obicei ff vesel.Speram sa nu mai faca dar...In acelasi timp este si racit si cu dintisorii.O bucurie.
Si mai face si greva foamei.Abea a gustat putin somon cu mango azi si de obicei ii place mult.Parca nici nu imi mai vine sa fac de mancare.
Intr-adevar Brugge-ul este ff frumos Oana.Cred ca am fost de vreo 20 de ori si este la 100 de km de noi.

Pupam si noi si revin cu noi vesti, oFloare1.gif
simina_ana
Neata...suntem pe picior de plecare spre parc.....azi il las pe Iancu sa alerge cat vrea el.....numai pe jos il tin sa-l obosesc si sa dau jos placinta cu mere papata ieri....

Geo...imi era dor de o poza cu voi ...toti 3.....sunteti minunati.....si-ti sta bine cu breton si-mi place mult culoarea. Am zis ca peste vreo 3 luni ma fac si eu asa...sa fac o schimbare majora. Numai sa vad daca am curaj sa stau asa 3 luni pana sa revin la blond daca nu-mi place cum ma prinde:))....Va pup dulce...si sper din tot sufletul sa nu faca febra Lucas. Si totusi bacteria aia din stomac de la ce e activata?

Oana.....da.....alerg toata ziua dupa Iancu....in curand o sa fiu ca tine de slaba liwlol.gif...dar bine ca sunt energici si voiosi....asa le stat bine la puiutii de decembrie...

Petro....pe unde essti? Ati fugit la mare?????

Anku....pe tine te trecem absenta motivat....cred ca ai multe de povestit cu ai tai.....

Rose......cand te mai prind pe mess???? Pupam printesa...

Claudia......cum e Mihai? Da semne de varicela???? Eu sper ca nu......

In schimb mi-e Iancu plin de bube....ori de la crema de soare ...ori a facut alergie la ceva...i-am dat capsuni a 2 a oara. Prima data nu a facut nimic.Ma gandesc ca nu o fi de la ele. e posibil sa nu faci prima data alergie si sa faci a doua oara? Prima data a papat 2 capsuni. Acum i-am dat doar jumatate de capsuna....nu cred ca e asta totusi.
A mai baut si putin laptic Milli. M-a vazut pe mine si a cerut si el....Si putina inghetata. in rest a papat ce a manacat pana acum si nu a avut nimic....De la stea 3....hai 4 cu crema de soare.....dar si cu crema de soare l-am dat pe maini si picioruse saptamana trecuta si nu a avut nimic....Si duminica la gratar l-am dat si pe spate si burtica....si sa-i apara?
Bubele le are pe trunchi....doar pe burtica care coboare spre putulica si mai jos si cateva pe spate, la incheieturi la manute si picioruse. Dupa localizare pare a fi urticarie....dar totusi....a mai mancat capsuni, a mai papat inghetata si a mai baut laptic din cutie....
Uffff ... doh.gif il mai urmaresc azi si daca nu-i trece pana diseara, maine ma duc la medic sa vedem ce e....sper ca nu vreo boala ceva...

Va pupam dulce si va dorim zile racoroase.....macar acceptabile....

geocoto
Buna mamici,
agitata dimineata pe la noi.Azi noapte la 1 i-am dat prednisonul pentru ca avea febra si dimineata s-a trezit fara febra in schimb zici ca l-a intors cineva cu cheia.Este peste tot trebuie sa-i dai ce vrea el, daca se loveste vai-vai ce scandal....
In mod normal zisesem ca astept pana azi sa-i dau pastiluta dar cand l-am vazut aseara cum sufera si avea si febra si era molesit n-am mai stat pe ganduri.Acum sa vedem cat il tine efectul.
Multumesc Adriana.Trebuie sa-mi mai "indulcesc" putin sprancenele sa nu mai fie asa mare diferenta si parca momentan imi place culoarea asta.Tu ai tenul muuuult mai alb decat al meu si nu are de ce sa nu te prinda.
Nu stiu ce sa zic de Iancu dar dupa cum descrii pare a fi urticarie.Mi-e frica de caldura cu alimentele pentru copii.Nu am incredere sa cumpar de la magazine mici ca cine stie vreun ratutit de sofer sa nu fi uitat sa le tina corespunzator cand le-a transportat.Cel mai bine pui o intrebare la Dr.
Alergie poate aparea a 2a, a 3a, a4a, oara cand papa ceva nu-i musai din prima.

Pup ca ma urla cineva, oFloare1.gif
claudiaena
Salutare mamici! Mihai e bine, dar mai asteptam. Inchipuiesteti Simina ca in bloc la mine s-a spart conducta cu copii si toata lumea ma intreaba disperata acelasi lucru.... Daca face o sa fim ca si ciumati. Ba mai mult, am cateva mamici in bloc mai disperate si cred ca o sa o ocoleasca si pe Maria. Si asa cand a facut pojarelul Mihai, ma intreba una disperata daca i-a trecut ca tre sa vina cumnata ei insarcinata de unde e plecata si nu poate din cauza noastra, ca microbul iese prin gaura cheii si sta si o asteapta pe aia.... Deci si eu stau si urmaresc si daca face varicela, plecam la Tecuci, ca am mai citit pe net si numai la noi in tara nu ai voie sa scoti copilul din casa, asa macar in curte fara sa intre in contact cu alti copii. O sa vedem la momentul respectiv.
Geo, iti sta f. bine si poate imi spui si mie cu ce culoare te-ai facut. Macar cum se cheama sau se traduce ca sa caut si eu, ca ma bate gandul de o schimbare, ba sa ma fac suvite blonde, ba sa incerc o nuanta de castaniu f deschisa....Oricum, va sta bine impreuna si formati o familie reusita....
Oana, o sa iti dau nr de tel, si poate ne vedem.
Eu aseara am fost ca o curca plouata. Am fost in parcul mare cu copiii si o caldura si naduseala, ca m-a luat fetelor cu ameteala si uneori simteam ca mi se rupe filmul ptr cateva secunde. Mi-am scos si ochelarii de vedere de la ochi, ca ma deranjau si aia si am trimis-o pe Maria sa imi ude un servetel cu apa si m-am mai tamponat cu ala. Noroc ca ieri ca niciodata a venit tati mai devreme si m-a mai salvat un pic.In schimb l-a alergat pe tati, de aseara a adormit ca bebelusul la meci (el care e microbist adevarat, dar doar de tv)...Azi sa vedem, ca daca iar ma simt rau, cred ca ma duc pe la farmacie sa imi iau niste calciu...
Pupici si de la noi si ne mai auzim....
simina_ana
QUOTE(claudiaena @ Jun 15 2010, 04:02 PM) *
Salutare mamici! Mihai e bine, dar mai asteptam. Inchipuiesteti Simina ca in bloc la mine s-a spart conducta cu copii si toata lumea ma intreaba disperata acelasi lucru.... Daca face o sa fim ca si ciumati. Ba mai mult, am cateva mamici in bloc mai disperate si cred ca o sa o ocoleasca si pe Maria. Si asa cand a facut pojarelul Mihai, ma intreba una disperata daca i-a trecut ca tre sa vina cumnata ei insarcinata de unde e plecata si nu poate din cauza noastra, ca microbul iese prin gaura cheii si sta si o asteapta pe aia.... Deci si eu stau si urmaresc si daca face varicela, plecam la Tecuci, ca am mai citit pe net si numai la noi in tara nu ai voie sa scoti copilul din casa, asa macar in curte fara sa intre in contact cu alti copii. O sa vedem la momentul respectiv.
Geo, iti sta f. bine si poate imi spui si mie cu ce culoare te-ai facut. Macar cum se cheama sau se traduce ca sa caut si eu, ca ma bate gandul de o schimbare, ba sa ma fac suvite blonde, ba sa incerc o nuanta de castaniu f deschisa....Oricum, va sta bine impreuna si formati o familie reusita....
Oana, o sa iti dau nr de tel, si poate ne vedem.
Eu aseara am fost ca o curca plouata. Am fost in parcul mare cu copiii si o caldura si naduseala, ca m-a luat fetelor cu ameteala si uneori simteam ca mi se rupe filmul ptr cateva secunde. Mi-am scos si ochelarii de vedere de la ochi, ca ma deranjau si aia si am trimis-o pe Maria sa imi ude un servetel cu apa si m-am mai tamponat cu ala. Noroc ca ieri ca niciodata a venit tati mai devreme si m-a mai salvat un pic.In schimb l-a alergat pe tati, de aseara a adormit ca bebelusul la meci (el care e microbist adevarat, dar doar de tv)...Azi sa vedem, ca daca iar ma simt rau, cred ca ma duc pe la farmacie sa imi iau niste calciu...
Pupici si de la noi si ne mai auzim....



Claudia vezi ca nu-i de glumit cu caldurile astea......si la noi la SIbiu unde suntem mai la munte e destul de cald. Eu il scot pe iancu cat mai devreme dimineata si dupa pranz dupa 5....chiar 6 zilele astea cand au fost peste 33 de grade.
Macar am noroc ca stand la parter si apartamentul e pozitionat in asa fel incat e foarte racoare la mine.....nici nu vrem sa putem aer conditionat ca e foarte racoare....Cand vin din parc la pranz e asa de bine.....Il pun pe Iancu la nani, bag si eu rapid un dus si dupa ce-mi termin treburile pana se trezeste Iancu stau pe canapea in living si lenevesc .....uneori ma ia cu frig chiar liwlol.gif. Asta imi place cel mai mult la acest apartament....ca e racoare vara....si iarna e ok....

Va pupi...fug ca s-a trezit piticu si vad ca cu surle si trambite.....nush ce are....dar azi a fost foarte marait.....
anku
hallo fetelor...
ce mamica cu famile am vazut...
reusite poze Geo...si voi niste frumosi...
noi azi nu am facut mai nimic...\
maine avem mult de umblat...
am fost mi-am rezolvat si eu cu contul ce tb sa-l inchid la banca
greu tare...\
ca aveam numai pasaport nu si biletin
si dc in maj statelor din Europa este valabil atata pasaportul cat si buletinul
in Ro nu este...
voiau neaparat buletin
doar ptr inchiderea unui cont de la brd
fara bani si fara datorii...p 0
dar am zis ca vreau sa-l inchid ac sa nu-,mi mai ia bani p adm lui degeaba

a facut Darius ca toti aia la un loc
cred ca p aici nu se obisnuiestecu tavalit p jos
ca toata banca se uita la noi...ingrozita biggrin.gif

simina...tb sa va sun
imi pare rau sa aud ca aveti probl\
pai...se poate de la capsuni...ca stiu ca multi copii au probl cu capsunile
adica din ce cunosc...
ca laptele nu cred ...
inghetata a fost cumva cu alune???
ca imi mai spunea o mamica ca sa nu cumva sa fie alune ca cica e grav la ei...chiar dc sunt tocate

ce stiti despre miere de albine???
avem voie acum???
ca eu i-am dat...i/-am bagat in lapte inainte de culcare
si asa bine se linistete
dar laptele mai slabut ca sa nu fie prea dulce...
i-am mai dat si urda...
sper sa nu fie nimic...\\
el nu e firav...dar...mna...nici nu mai stii cum sa faci sa fie bine!!!
Claudia...si eu asta voiam sa spun...
ca nu tb sa-l izolezi in casa cidoar de copii
dar am zis ca mai bine tac
e super ca poti sa-l duci la tecuci...
ce situatie urata..
\imi pare rau

restul fetelor va poopam si p voi... tzuc.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Jun 15 2010, 04:54 PM) *
hallo fetelor...
ce mamica cu famile am vazut...
reusite poze Geo...si voi niste frumosi...
noi azi nu am facut mai nimic...\
maine avem mult de umblat...
am fost mi-am rezolvat si eu cu contul ce tb sa-l inchid la banca
greu tare...\
ca aveam numai pasaport nu si biletin
si dc in maj statelor din Europa este valabil atata pasaportul cat si buletinul
in Ro nu este...
voiau neaparat buletin
doar ptr inchiderea unui cont de la brd
fara bani si fara datorii...p 0
dar am zis ca vreau sa-l inchid ac sa nu-,mi mai ia bani p adm lui degeaba

a facut Darius ca toti aia la un loc
cred ca p aici nu se obisnuiestecu tavalit p jos
ca toata banca se uita la noi...ingrozita biggrin.gif

simina...tb sa va sun
imi pare rau sa aud ca aveti probl\
pai...se poate de la capsuni...ca stiu ca multi copii au probl cu capsunile
adica din ce cunosc...
ca laptele nu cred ...
inghetata a fost cumva cu alune???
ca imi mai spunea o mamica ca sa nu cumva sa fie alune ca cica e grav la ei...chiar dc sunt tocate

ce stiti despre miere de albine???
avem voie acum???
ca eu i-am dat...i/-am bagat in lapte inainte de culcare
si asa bine se linistete
dar laptele mai slabut ca sa nu fie prea dulce...
i-am mai dat si urda...
sper sa nu fie nimic...\\
el nu e firav...dar...mna...nici nu mai stii cum sa faci sa fie bine!!!
Claudia...si eu asta voiam sa spun...
ca nu tb sa-l izolezi in casa cidoar de copii
dar am zis ca mai bine tac
e super ca poti sa-l duci la tecuci...
ce situatie urata..
\imi pare rau

restul fetelor va poopam si p voi... tzuc.gif



Anku....abia astept un semn de viata de la voi.....ca ne ambalam rapid si iesim fuguta pe usa sa va cunoastem biggrin.gif
Ai numerele mele de telefon.....dar cred ca mai simplu dai de noi pe mobil....da-mi un sms
Daca nu le ai la tine zi-mi si ti le las pe mess...
Si eu cred ca o fi fost de la capsuni mai mult ......il mai las azi si daca maine dimi mai are ma duc la medic....cele de pe manute si picioruse au disparut.....si nici mai jos de linia pampersului nu mai are......poate sunt totusi de la caldura....
Inghetata nu avea alune....cel putin nu scrie pe eticheta. Nici macar ca ar putea contine urme de alune....
Daca toata banca se uita la voi inseamna ca nu prea se plimba oamenii aia in parc sa vada ce exemplare frumoase de copii care se arunca pe jos avem liwlol.gif....in fiecare zi vad cel putin unul....inclusiv pe-al meu.....la ce banca ai fost ??? Hai sa mergem amandoua intr-o zi sa facem o demonstratie liwlol.gif
Pupicei .....
geocoto
Buna mamici,
ma simt flatata ca va place culoarea de la par pe care am ales-o.Este blond inchis si este de la o firma italiana.Cel mai important fara amoniac, ca nu mirosea deloc si nu mi-a piscat pielea ca celelalte vopsele.A prins si pentru ca a fost prima vopsea pe par natural.Mi s-a rupt inima ca a trebuit sa ma vopsesc dar aveam enorm de muuulte fire de par alb si deja incepuse sa ma enerveze cand ma intrebau unul si altul de ce albesc nervi.gif .
Lucas nu a vrut sa doarma decat o ora in carut azi deci exclus sa mergem la copii ca ar fi stat numai marait.Caninii de sus i se vad amandoi bine dar acum se freaca cu orice prinde la cei de jos.I-am facut baie si l-am trimis sus cu mama sa-i faca aerosoli ca tot ii mai curge nasul.E bine de stiut atunci cand sunt infundati picii sa le puneti bitter pe frunte si la tample.Ii desfunda binisor.
Ne-am pus si noi cablu de romani si deja ma doare inima cand aud stirile sau ce emisiuni inculte au unele canale... unsure.gif

Claudia ce pot sa-ti spun decat ca sunt mahnita de mentalitatea unor oameni.Sunt convinsa ca bunul simt nu te lasa sa iesi in perioada contagioasa ca mai sunt inca adulti care nu au facut si nu trebuie sa-ti spuna nimeni ce si cum..
Petronici spune-mi te rog si mie ce indicatii ti-a zis la prednison?Ca eu i-am dat de 9mg diluat intr-o lingurita si apoi am citit ca se dilueaza intr-un pahar cu apa si se da in timp ce papa.Mi-e frica ca nu cumva sa-i irite epigastru?
Anku numai atat ne spui?Cum ti s-a parut reintalnirea cu Romania?
Oana cand ne mai pui vreun filmulet?

Pupam pufos, oFloare1.gif
anku
buna fetelor
s-a mai racorit parca... yes.gif
geo superr ca ai folosit fara amoniac...


noi????????????
si roz si gri ...deocamdata....
am fost sa imi fazc buletin azi....
nu mi se mai elibereaza act de identitate romanesc desi sunt cetatean roman si inca nu am nici macar cetatenie dubla
ce aiurea!!!
am pierdut si azi ci idioata asta de tb 4 ore...
apoi cautam sa facem si mormantul socrului...
si fataieli si incolo si incoace...acelaeasi modele si nici nu am voie sa fac cruce ac e la evanghelici...
deci nu prea avem de unde alege...

nici nu am apucat sa ne plimbam si noi prin oras asa singuri...
carute de bani cheltuieti in fiecare zi...si p nimic...ca nici nu-mi pot explica...
pai eu in Germania cheltuiam 300 euro toata lunap mancare
dar luam in marea lor majoritate fruct5e din piata proaspete
aici???
500 euro i-am cheltuit in scurt...exact numai p prostii fara sa cumpara ceva ptr mine sau acte!!!
n-au spor banii...

mna...
dar e ok...
din pacate Darius nu are toane prea ok....
cred si eu...
in locul lui LUPU a adus sora-mea 2 javre care latra ca doua proaste toata noaptea
se trezeste bietul copil si de cate 10 ori p noapte ohmy.gif
sotul nici nu vrea sa mai doarma la mine din cauza javrelor...
s-a dus sa doarma la el acasa dar mananca la mine acasa...
poate m-oi duce si eu....dar sunt certata cu baba aia care adm casa sotului!!!

va poopam!!! tzuc.gif
claudiaena
Buna, Fetili, cocheteli!
In sfarsit s-a racorit si la noi si dimineata am iesit imbracati cu pantaloni lungi... super.gif Asta noapte a plouat aproape toata noaptea si afara e chiar placut, dar sunt cam multe tentatii pentru pitic, adica balti si noroi....
Mihai e un agitat si se catara peste tot. E f curios si daca pana acum ceva timp spunea apa si cerea suzeta sau bibe sau chiar apa, acum am uitat cuvantul asta si spunem mereu hopa, decate ori urca scarile sau il ajut sa coboare treptele... Cu olita nici o sfaraiala. Nu vrea sa stea pe ea deloc, iar cu suzi, nu stiu, ca e asa de legat de ea, incat nu adoarme decat cu ea si apoi peste noapte are perioade f scurte cand doarme profund si suzi sta cazuta langa el dar apoi prin somn si-o cauta si daca nu o gaseste, atunci da un concert de trezeste tot blocul. Si cum tati are si un program al naibii de ocupat la serviciu, nici nu indraznesc sa ii fac noapte alba... Asa ca probabil, si cand o sa trebuiasca sa sarute fetele, o sa mozoleasca suzi.... liwlol.gif
Voi ce faceti? Ocupate cu de toate, dar mai ales cu pretiosii nostri pui....
Ankule, cred ca ai observat ce repede se duc banii in romanica. Si noi avem cunosinte si prieteni plecati in tarile"calde"-cum le zic eu, si care prefera sa isi cheme rudele apropiate acolo si sa le plateasca biletul de avion, decat sa vina in tara si cu nimicuri ptr toti, dar mai ales toti spun ca in Rou toate sunt mult mai scumpe...Asa ca inteleg ce zici....Si multi mi-au zis ca si calitatea la diverse produse este indoielnica in tara noastra in timp ce in alte tari sunt f bune, gen detergenti Ari...Per..., iaurturi Dan..., etc....
Simina, ce face Iancu...? Rose, dar printesa ta ce mai face? Mai da-ne si noua detalii, ca si asa are o gramada de pretendenti.... Geo-cuscra, gata ati scapat de febra si de canini sau mai trageti un pic? Ce face cretulinul nostru? Oana, voi pe unde va plimbati? Petronici, cum ai rezolvat-o cu cresa? Oricum grea alegere si pacat ca nu iti da voie sa stai acolo un pic cu el sa il potolesti....
Gata va pupacesc si sa ne auzim cu bine.... tzuc.gif
Rose68
Petro are probleme cu netul dar eu am reusit totusi sa vorbesc cu ea. Au fost in spital deoarece lui Adelin nu ii scadea febra. AU iesit o parte din analize mai proaste. Acum mai sunt pe antibiotic dar au venit acasa. Are rinofaringita `cu temp care nu vroia sa scada.
Va pupam si va dorim un weekend frumos.
geocoto
crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif a plecat mama...S-a lasat cu lacrimi la aeroport mai ales ca Lucas nu vroia sa o lase sa plece si apoi ii dadea mereu bisou(pupici in franceza) si o striga iar mama era toata plansa.Nasol ca a avut intarziere avionul 5 ore plus 2 ore mai devreme mad.gif .Nu am putut sa ramanem prea mult din cauza piticului care nu papase bine la pranz si a trebuit sa venim pentru el.
Claudia si Lucas face la fel cu suzi dar i-o scot direct dupa ce-i dau caninii pentru ca nu-mi inspira incredere.Intr-un fel "vorbeste" cand nu o are si in alt fel "maraie" cand o are.Ce frumos mi-ai zis tu cuscra bananab.gif .
Rose esti asa rar in ultima vreme si te inteleg dar nici atunci nu ne zici de Andreea?
Saracutul Adelin.Il bagam in aceeasi oala cu Lucas?Momentan vad ca nu a revenit febra dar "nu zic hop pana nu trec parleazu'".
I-am luat periuta electrica(35 euro) dar momentan duc munca de convingere sa ma lase sa-l spal.E haioasa cand o iei din incarcator canta apoi cand o folosesti un minut canta sa te atentioneze si este si cu Mickey Mouse dar...nu disper inca.
Anku nu stiu daca sa rad sau sa te compatimesc.Si noi cand am fost in tara anul trecut la socrii se auzeau tramvaiele si pustii cand ieseau de la disco iar la ai mei se auzeau cainii.M-am intors zombi de somn.

Am plecat ca nu mai are cine sa ma inlocuiasca si trebuie sa profit cat doarme Lucas somn.gif .
Noapte buna va dorim oFloare1.gif

PS Multa sanatate lui Adelin hug.gif
claudiaena
QUOTE(geocoto @ Jun 17 2010, 11:45 PM) *
crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif a plecat mama...S-a lasat cu lacrimi la aeroport mai ales ca Lucas nu vroia sa o lase sa plece si apoi ii dadea mereu bisou(pupici in franceza) si o striga iar mama era toata plansa.Nasol ca a avut intarziere avionul 5 ore plus 2 ore mai devreme mad.gif .Nu am putut sa ramanem prea mult din cauza piticului care nu papase bine la pranz si a trebuit sa venim pentru el.
Claudia si Lucas face la fel cu suzi dar i-o scot direct dupa ce-i dau caninii pentru ca nu-mi inspira incredere.Intr-un fel "vorbeste" cand nu o are si in alt fel "maraie" cand o are.Ce frumos mi-ai zis tu cuscra bananab.gif .
Rose esti asa rar in ultima vreme si te inteleg dar nici atunci nu ne zici de Andreea?
Saracutul Adelin.Il bagam in aceeasi oala cu Lucas?Momentan vad ca nu a revenit febra dar "nu zic hop pana nu trec parleazu'".
I-am luat periuta electrica(35 euro) dar momentan duc munca de convingere sa ma lase sa-l spal.E haioasa cand o iei din incarcator canta apoi cand o folosesti un minut canta sa te atentioneze si este si cu Mickey Mouse dar...nu disper inca.
Anku nu stiu daca sa rad sau sa te compatimesc.Si noi cand am fost in tara anul trecut la socrii se auzeau tramvaiele si pustii cand ieseau de la disco iar la ai mei se auzeau cainii.M-am intors zombi de somn.

Am plecat ca nu mai are cine sa ma inlocuiasca si trebuie sa profit cat doarme Lucas somn.gif .
Noapte buna va dorim oFloare1.gif

PS Multa sanatate lui Adelin hug.gif

Cand ai povestit tu, m-am gandit la confidentele unei colege, a carui sot e marinar. Acum sper sa nu mi-o iei in nume de rau, dar ea spune ca atunci cand incepe sa fie f. bine cu sotul acasa si sa se obisnuiasca cu el, se pregateste de plecare si fireste la plecare e blegita cateva zile si pana se obisnuieste fara el, iar vine acasa(lucreaza de genul o luna cu o luna)... Una peste alta, parca spuneai ca vin socrii tai in curand, si poate si soacra ta o sa o suplineasca pe mama ta la fel....Lasa ca trece CUSCRA, nu mai fi suparata.... Ca de nu, vin eu la tine sa o suplinesc pe mama ta, ca experienta am la hranit si schimbat bebe, si vin si cu noru-ta sa o cunosti mai bine si sa imi spui unde sa mai lucrez, ca sa fie pe placul lui Lucas.... liwlol.gif
Pupici si numai bine....
petronici
buna fetele....
da din pacate a-ti auzit de la Rose vesti nu tocmai bunicele despre noi....a inceput cu febra mare de sambata noaptea si duminica toata ziua,cand am venit eu de la servici pe la 16 avea 39.6 i-am dat imediat nurofen si sosete cu otet ,iat la 16.30 avea 40.2,i-am mai pus si un supozitor si l-am dus la spital....amigdalita,diagnosticul....ne-au tinut in antibiotice injectabile pana miercuri si mai continuam cu altul pe gura pana maine cand ne ducem la control...tot nu prea imi place situatia,ca a inceput sa tuseasca,vedem ce ne zice acusica....
acum o fi luat ceva de la camin sau a facut asa ,cine stie....oricum momentan suspendam caminul,in vara asta sta cumnatamea,nu se putea duce in tara din cauza scoli,are niste "restante" de dat asa ca numai bine a picat....mai ales ca o sa platesc cam la fel ca pe femeia la care il duceam inainte si ii convine....din septembrie vedem poate revenim la bona de dinainte....
Anku,imi pare bine ca a-ti facut o calatorie f linistita cu Darius,si cu asa copil sa tot pleci la drum....stiu f bine cum se duc banuti in tara,ieseam de la supermarket cu vreo 2-3 sacose si plateam 4-5 mil,pe ce nici nu stiam ca nu era mai nimic de mancare....
Adriana,va plimbati zilnic ,bravo voua....i-au mai crescut canini lui Iancu,ai lui A parca deloc de vreo luna tot micuti sunt???
Geo,daca tot te-au apreciat toate pt schimbarea facuta,nu pot sa lipsesc si eu...intradevar iti sta f bine si imi place enorm culoarea eusa_clap.gif floare2.gif ....iar prednisonul tot la fel i l-am dat si eu,cand era mai micut jumatate de pastiluta diluata intr-o lingurita de apa si acum o pastiluta intreaga tot intr-o ling de apa,nu am citit deloc prospectul asa mi-a zis medicul sa-i dau....
Claudia,poate totusi Mihai nu a luat nimic si va duceti linistiti in concediu,mai aveti putin si ar trebui sa plecati....
Oana,mai pune-ne ceva pozici cu Matei,ca ne e dor de el....
Rose,e plecata in week-end la niste prieteni la tara cu Andreuta,au nevoie amandoua de aer curat,nu sunt f bine...chiar vb astazi, A al meu si A a ei sunt musculitele trupei din decembrie....l-am cantarit ieri si are 10,770kg si 82 cm iar Andreuta in jur la 9,5kg ...au ramas codasi,important e sa creasca bine si o sa fie mai grasuti la batranete liwlol.gif ....
noapte buna si multi pupici copilasilor tzuc.gif
anku
buna fetelor...

am trecut a va salutam.... tzuc.gif
claudiaena
Eusunt stresata si obosita.de dimi,stau printre picaturi pe net si ma tot uit dupa varicela. De dimi am observat pete rosii si vreo 3 basicute. Pana acum nimic, dar tot stau cu sufletul la gura. In rest un pic marait la mancare adica nu a prea papat,iritant si nervos azi toata ziua si a facut numai prostii:mi-a rupt frunze de la o floare din ghiveci si le-a imprastiat peste tot, a mazgalit cu carioca covorul din sufragerie, a spart o cana si numai cioburi, si cana era cu apa si asa am strans greu cioburile. M-a disperat!!!Imi venea sa fug si sa nu ma mai intorc acasa. Oricum vorbimin zilele urmatoare. Ma duc la treaba ca abia a adormit si toate-s vraiste... oFloare1.gif
geocoto
QUOTE(petronici @ Jun 19 2010, 12:18 AM) *
buna fetele....
da din pacate a-ti auzit de la Rose vesti nu tocmai bunicele despre noi....a inceput cu febra mare de sambata noaptea si duminica toata ziua,cand am venit eu de la servici pe la 16 avea 39.6 i-am dat imediat nurofen si sosete cu otet ,iat la 16.30 avea 40.2,i-am mai pus si un supozitor si l-am dus la spital....amigdalita,diagnosticul....ne-au tinut in antibiotice injectabile pana miercuri si mai continuam cu altul pe gura pana maine cand ne ducem la control...tot nu prea imi place situatia,ca a inceput sa tuseasca,vedem ce ne zice acusica....
acum o fi luat ceva de la camin sau a facut asa ,cine stie....oricum momentan suspendam caminul,in vara asta sta cumnatamea,nu se putea duce in tara din cauza scoli,are niste "restante" de dat asa ca numai bine a picat....mai ales ca o sa platesc cam la fel ca pe femeia la care il duceam inainte si ii convine....din septembrie vedem poate revenim la bona de dinainte....

Geo,daca tot te-au apreciat toate pt schimbarea facuta,nu pot sa lipsesc si eu...intradevar iti sta f bine si imi place enorm culoarea eusa_clap.gif floare2.gif ....iar prednisonul tot la fel i l-am dat si eu,cand era mai micut jumatate de pastiluta diluata intr-o lingurita de apa si acum o pastiluta intreaga tot intr-o ling de apa,nu am citit deloc prospectul asa mi-a zis medicul sa-i dau....

Petronici imi pare tare rau sa aud prin ce treceti.Sper din tot sufletul sa va insanatositi rapid.
Stai linistita ca nici Lucas nu are mai multe kg, in jur de 11.100 asa ca tot pe acolo...

Claudia unde anume i-au iesit bubitele?Ai gasit Zovirax?

Azi eu am fost la cursuri si a stat Vlad cu piticul.S-a comportat exemplar, s-a jucat frumos, a papat bine, a dormit 2 ore hi.gif sa-l toy lasi asa.A fost eveniment pentru ca taticul nu-i schimbase nici un pampers pana acum si nici nu s-a ocupat mai serios.
In rest ne bate un oarece gand sa mergem si noi in tara la inceputul lui august dar am primit o veste mai nasoala ca finuta mea a facut pancreatita acuta dupa 4 zile dupa ce s-au dus in tara.Asta asa ca sa-mi dea curaj wacko.gif Oare or fi mai sensibili copiii crescuti peste hotare?

Ma duc la nani ca sunt epuizata, oFloare1.gif

simina_ana
Salutare fetele.....venim sa semnam si noi condica pe azi....

Petro, mi se zbarleste parul pe mine cand va aud.....Numai cand citesc ca ati facut amigdalita ma ia cu friguri ca mi-aduc aminte de acum 2 luni cum era Iancu si cum eram eu.....va inteleg atat de bine prin ce treceti....Insanatosire grabnica va doresc. Sa stii ca nu neaparat a luat de la camin virusul.....noi nu am intrat in contact cu copii bolnavi si tot am facut.....din aer....Dragii de voi....va pupacim dulce ca sa va mai alinam durerile

Claudia......si voi Brutus? Pana la urma crezi ca e varicela?....Eu inca sper ca nu si sa va doresc sa nu fie asta ca sa puteti pleca linistiti in vacanta...

Rose...distractie placuta la tara.....Ce frumos....Aer curat, pasarele, animalute.....sa va distrati din plin si sa va incarcati bateriile.....

Geo....draga mea.....deci si tati se descurca... eusa_clap.gif eusa_clap.gif merita din plin eusa_clap.gif ...sau cine stie o noapte nebuna de zbenguiala ?? wub.gif wink.gif wub.gif bouncy.gif ...Pup lui Mac-Mac

Oana.......mai voi ati disparut din peisaj......Sper ca sunteti ok si nu faceti parte din categoria inundatilor din Galati ca am vazut ca e jale si la voi. Asta iarna ati ramas inzapeziti.....acum s-a mutat Dunarea pe trotuare doh.gif ...Ne e dor de voi sa stiti ! tzuc.gif hug.gif

Ankule.......tu ce mai spui?? AI reusit sa te relaxezi putin prin Sibiu? Sa stii ca azi am iesit la plimbare pe centru si eram cu ochii in toate directiile....ma gandeam poate am noroc si dau de tine si te iau prin surprindere liwlol.gif...Cum s-a acomodat Darius??....SPune-ne mai multe....

Noi am vrut azi sa mergem la circ cu Iancu. Dar am facut cale intoarsa ....nu primeau copii sub 3 ani....plus foarte scump biletul, nene doh.gif Ca sa intram toti 3 dadeam 1 milion....si nici nu mi s-a parut a fi foarte "dotat"....Cand am fost de Paste acasa ne-am oprit in Mures la un hipermarket si langa, era un circ. AM vazut atunci camile, elefanti.....si biletul era 10 de copil si 15 pt adult. Si mi s-a parut a fi mare....cu de toate circul ala.....Pai asta de azi....la cum arata cred ca avea vreo 3 cocosi zbarciti , vreo 2 gaini zburatoare si cel mai mare animal cred ca era cainele wacko.gif . Asa ca m-am intors cu coada intre picioare. Astept eu circul ala fain care a tot venit in ultimii 3 ani in Sibiu ....si atunci il duc si pe Iancu.
De ciuda ca nu am mers la circ ne-am dus pe centru si ne-am plimbat....eu am bagat o gogoasa la ghiozdan, Iancu un covrig si tati inca era negru de suparare.....
In rest....suntem bine...azi a papat Iancu non-stop. Ca am ramas cu gura cascata amandoi....a bagat in el doar mancare...Laptic a baut doar un bibi acuma seara....in rest papa normala. E cam marait ca banuiesc ca ii iese alt canin, dar reusim sa-l calmam. Bubitele au inceput sa-i treaca. 2 zile i-am dat Zyrtec de 2 ori pe zi cate 5 picaturi si mai continui inca 3 zile doar o data pe zi.
Petro....nici la noi nu a crescut caninul. Doar il simt la deget cand il dau cu Dentinox.

Fug si eu acum la nani ca sunt franta.....
Pupici la toata gasca si ne auzim maine...Duminica frumoasa va dorim!!! trandafir.gif

anku
buna fetelor

ieri am stat acasa..ca e sambata
si nu e deschis la institutii publice...

voiam si eu sa ies in oras...dar nu se poate
asa ca s-a dus sotul singur la Faust-piesa de teatru
nu sta cu nimeni...
e ca argintul viu...
nu-i pasa de nimeni si de nimic
numai sa fie liber...

am fost alaltaieri deci vineri prin oras
si-a aruncat sapca p centru-m-am intors innapoi s am cautat-o
si am mai gasit-o
imi era ciuda dc o pierdeam...
a alergat dupa porumbei...
dar p jos ...
ce bine imi pare ca am luat caruciorul...
lasam masina in centru sau la piata si colindam ...
ca dupa ora 11 e groaznic traficul...

mna....
geo...ce bine ca se decurca si sotul tau cu el...
siminane-a muscat si p noi tantarii...iar Autan imi e frica sa folosesc...
petroniciinsanatosire grabnica!!!
simina_ana
QUOTE(anku @ Jun 20 2010, 10:52 AM) *
buna fetelor

ieri am stat acasa..ca e sambata
si nu e deschis la institutii publice...

voiam si eu sa ies in oras...dar nu se poate
asa ca s-a dus sotul singur la Faust-piesa de teatru
nu sta cu nimeni...
e ca argintul viu...
nu-i pasa de nimeni si de nimic
numai sa fie liber...

am fost alaltaieri deci vineri prin oras
si-a aruncat sapca p centru-m-am intors innapoi s am cautat-o
si am mai gasit-o
imi era ciuda dc o pierdeam...
a alergat dupa porumbei...
dar p jos ...
ce bine imi pare ca am luat caruciorul...
lasam masina in centru sau la piata si colindam ...
ca dupa ora 11 e groaznic traficul...

mna....
geo...ce bine ca se decurca si sotul tau cu el...
siminane-a muscat si p noi tantarii...iar Autan imi e frica sa folosesc...
petroniciinsanatosire grabnica!!!



Off mai Ankule...nici macar in Ro, unde aveai cu cine sa-l lasi pe Darius nu reusesti sa mergi la un teatru....Imi pare asa de rau, ca stiu ca iti doreai.
Privitor la tantari noi nu am fost muscati pana acum.....nici macar nu mi-am pus problema pana ti-am citit postarea. In casa avem aparat cu pastile sau rezerva lichida (dar inca nu le folosim). Si pentru ca nu stiu cat de santoase sunt ma bate gandul sa-i iau o lampa de veghe ce am vazut pe net , pentru camera lui. Cica se activeaza la intuneric si are niste emisii de ultrasunete care indeparteaza insectele.

Noi iesim si azi pe centru ....si o sa ma uit dupa tine....poate azi am noroc?

Restul fetelor ce faceti???? Nu spuneti nimic?

Pupici
Rose68
am fost la tzara la via unor prieteni . Acolo ne strangem din cand in cand o parte din colegii de facultate. Din pacate in ultimul timp nu prea ne-a mai venit sa facem asta caci in ultimul an au murit 3 din colegii mei, ultimul chiar saptamana trecuta.
Va punem cateva pozici caci ele povestesc cum s-a simtit Andreea
cu catelul si o pisicuta

obosita dupa zbenguiala din gradina

am avut un prieten de fugareala (cu o luna si jumatate mai micut decat ea)

Mami, catelul asta imi miroase pampersul

pisicutele au fost preferatele ei si erau 5 micute plus mamica lor

a vrut si mami sa faca o poza cu ea , dar era suparata ca nu o las sa se duca la pisicuta

iar la 10-15 minute trebuia sa ii spal manutele
Rose68
Ieri a papat foarte bine comparativ cu ce papa ea in ultimile 2 luni. Asta si datorita aerului curat dar si datorita piciului vazut in poza. Cand vedea ca papa Stefan ceva hop si ea.........lucru care m-a bucurat enorm.
DIn nefericire nu se intelege cu scaunul de masina. La dus a stat numai la mine in brate.............imi vine sa urlu dar am lasat-o sa planga vreo 10 minute dupa care -am lasat pagubasa. La intoarcere din cei 140 km a stat 50 de km in scaun dar nelegata si asta datorita faptului ca a rontait cate ceva. Am cam obisnuit-o sa pape in scaunel.
IN prima seara a adormit la 12.30 pentru ca vroia sa vada tot si apoi vedea si adultii la taclale iar afara era aerul super............SI la 1.30 surpiza s-a trezit si a mai adormit abia la 5 dimineata. Pe la 4 chiar ne venea sa ne imbracam si sa plecam spre Braila. Asa ca seara urmatoare am venit acasa. Iar azi a dormit pana la 11.30 iar acum la ora 16 a adormit iar.
Sunt cam incoerenta dar sunt obosita.
Va pupam cu drag.
simina_ana
QUOTE(Rose68 @ Jun 20 2010, 04:59 PM) *
Ieri a papat foarte bine comparativ cu ce papa ea in ultimile 2 luni. Asta si datorita aerului curat dar si datorita piciului vazut in poza. Cand vedea ca papa Stefan ceva hop si ea.........lucru care m-a bucurat enorm.
DIn nefericire nu se intelege cu scaunul de masina. La dus a stat numai la mine in brate.............imi vine sa urlu dar am lasat-o sa planga vreo 10 minute dupa care -am lasat pagubasa. La intoarcere din cei 140 km a stat 50 de km in scaun dar nelegata si asta datorita faptului ca a rontait cate ceva. Am cam obisnuit-o sa pape in scaunel.
IN prima seara a adormit la 12.30 pentru ca vroia sa vada tot si apoi vedea si adultii la taclale iar afara era aerul super............SI la 1.30 surpiza s-a trezit si a mai adormit abia la 5 dimineata. Pe la 4 chiar ne venea sa ne imbracam si sa plecam spre Braila. Asa ca seara urmatoare am venit acasa. Iar azi a dormit pana la 11.30 iar acum la ora 16 a adormit iar.
Sunt cam incoerenta dar sunt obosita.
Va pupam cu drag.


Asa cum "vorbesc" si pozele....printesa ta s-a simtit foarte bine la tara.....Cred ca a fost o nebunie pentru ea acolo cu animalutele....
O pupam dulce pe pitica si pe mami de asemenea!!!
Cat priveste papa....eu vad ca ti-ai dat singura raspunsul....prezenta unui copilas....asa ca mami....la treaba!!! Mai fa un bebe si sa vezi ce bine o sa pape impreuna biggrin.gif
Pupici la "cheaunel"!!!
simina_ana
Mai fetele pe unde umblati????
oana petrina
buna mamici
nu am disparut din peisaj ci eu si sotul meu ne-am facut de cap. am fost plecati doua zile in poiana brasov la un botez. si ne-am dus fara pui care a ramas acasa cu mama mea. desi am murit de dorul lui si el de-al nostru ne-am simtit f bine si am reusit sa ne relaxam si sa luam o gura de oxigen. noi nu ne-am inundat nici-o data aici . dar inundatia pe care ati vazut-o la tv a fost la 3 strazi de noi in acelasi cartier valea orasului cum ii mai spune. la noi din fericire nu sunt probleme iar daca o sa fim noi inundati inseamna ca o sa vedeti un intreg cartier cu mii de oameni inundati pana-n gat. speram sa nu fie cazul. Dunarea e f crescuta scalda faleza..........speram sa se potoleasca ploile. in rest Matei este f bine dar a tanjit dupa noi. azi cand m-a vazut nu mi-a mai dat drumul .ma mangaia , ma pupa ma strangea in brate. imi venea sa-l pap.
imi pare rau sa aud ca avem bebenei bolnaviori si speram sa se faca repede bine. acum ma duc la somn ca pic de oboseala. nu mai am antrenament la pierdut noptile dantuind. punem maine si niste poze.
pupici
geocoto
Prezent.
Noi nu am facut mare lucru azi am stat acasa si Lucas a dormit de 2 ori, in total 4 ore.A papat bine supica fara carnita.Am zis ca nu-i musai carnita zi de zi..Vad ca l-au mai lasat si durerile la canini cat de cat.
Ne-am plimbat si noi dimineata pe la brocanta si dupa amiaza la animalute.Este asa de bucuros cand ii zic hai la caluti.Chiuie de bucurie.Pe drum pana acolo rupe iarba sa le dea.Poate filmez sa-i vedeti si voi.
Andreea ne bucuram ca auzim si de bine chiar daca somnul inca nu-i asa cum trebuie.Nasol cu scaunelul si periculos in acelasi timp.Eu am abordat metoda Adrianei, il pun in scaunel si trec in fata.Ii dau ceva sa se joace in spate si biberonul cu apa.Rar de mancare.Rose tu cum te mai simti?Muta pe una din bunici la tara ca sa aveti unde merge mai des yes.gif
Adriana voi ce bubite aveti?
Claudia voi cum mai sunteti?
Anku tu nu l-ai lasat niciodata cu altcineva deci este normal sa nu vrea sa stea.Si Lucas pana a acceptat-o pe mama au trecut vreo 4 luni.Dar inainte sa plece daca il enervam eu se ducea la mama rapid.
Noi avem niste tzantzaroi dar nu pisca, lucru bun pana acum.Cred ca le dau cu ceva solutii.

Am vorbit din nou cu fina mea si este pe perfuzii Emma si ii schimba diagnosticul de la o zi la alta.Oricum tot ce tine de ficat ies analizele prost.Cand incepe sa pape are dureri de se urca pe pereti.Sunt trista ca nu o pot ajuta cu nimic..Are 2 ani jumatate si intelege cat de cat dar la tot ce este supusa o epuizeaza efectiv.Nici nu stiu ce sa-i sfatuiesc pe parinti sa vina incoace sau sa ramana acolo daca este de operatie.
simina_ana
QUOTE(geocoto @ Jun 21 2010, 12:06 AM) *
Prezent.
Noi nu am facut mare lucru azi am stat acasa si Lucas a dormit de 2 ori, in total 4 ore.A papat bine supica fara carnita.Am zis ca nu-i musai carnita zi de zi..Vad ca l-au mai lasat si durerile la canini cat de cat.
Ne-am plimbat si noi dimineata pe la brocanta si dupa amiaza la animalute.Este asa de bucuros cand ii zic hai la caluti.Chiuie de bucurie.Pe drum pana acolo rupe iarba sa le dea.Poate filmez sa-i vedeti si voi.
Andreea ne bucuram ca auzim si de bine chiar daca somnul inca nu-i asa cum trebuie.Nasol cu scaunelul si periculos in acelasi timp.Eu am abordat metoda Adrianei, il pun in scaunel si trec in fata.Ii dau ceva sa se joace in spate si biberonul cu apa.Rar de mancare.Rose tu cum te mai simti?Muta pe una din bunici la tara ca sa aveti unde merge mai des yes.gif
Adriana voi ce bubite aveti?
Claudia voi cum mai sunteti?
Anku tu nu l-ai lasat niciodata cu altcineva deci este normal sa nu vrea sa stea.Si Lucas pana a acceptat-o pe mama au trecut vreo 4 luni.Dar inainte sa plece daca il enervam eu se ducea la mama rapid.
Noi avem niste tzantzaroi dar nu pisca, lucru bun pana acum.Cred ca le dau cu ceva solutii.

Am vorbit din nou cu fina mea si este pe perfuzii Emma si ii schimba diagnosticul de la o zi la alta.Oricum tot ce tine de ficat ies analizele prost.Cand incepe sa pape are dureri de se urca pe pereti.Sunt trista ca nu o pot ajuta cu nimic..Are 2 ani jumatate si intelege cat de cat dar la tot ce este supusa o epuizeaza efectiv.Nici nu stiu ce sa-i sfatuiesc pe parinti sa vina incoace sau sa ramana acolo daca este de operatie.



Imi pare rau sa aud de finutza ta....spuneai tu acum cateva zile...dar vad ca se agraveaza situatia....Sper sa nu fie nevoie de operatie totusi....Eu zic sa ramana aici....Nu sunt conditiile cele mai bune, dar cred ca sunt medici mai buni...parerea mea....

Noi avem bubite marunte si rosii....de cand ii dau Zyrtec au mai trecut. Sa-l vad maine cum e.....Azi i-am dat visine si sper sa nu-i apara iar. Stii cumva cate zile de Zyrtec ii pot da?



simina_ana
QUOTE(oana petrina @ Jun 20 2010, 11:57 PM) *
buna mamici
nu am disparut din peisaj ci eu si sotul meu ne-am facut de cap. am fost plecati doua zile in poiana brasov la un botez. si ne-am dus fara pui care a ramas acasa cu mama mea. desi am murit de dorul lui si el de-al nostru ne-am simtit f bine si am reusit sa ne relaxam si sa luam o gura de oxigen. noi nu ne-am inundat nici-o data aici . dar inundatia pe care ati vazut-o la tv a fost la 3 strazi de noi in acelasi cartier valea orasului cum ii mai spune. la noi din fericire nu sunt probleme iar daca o sa fim noi inundati inseamna ca o sa vedeti un intreg cartier cu mii de oameni inundati pana-n gat. speram sa nu fie cazul. Dunarea e f crescuta scalda faleza..........speram sa se potoleasca ploile. in rest Matei este f bine dar a tanjit dupa noi. azi cand m-a vazut nu mi-a mai dat drumul .ma mangaia , ma pupa ma strangea in brate. imi venea sa-l pap.
imi pare rau sa aud ca avem bebenei bolnaviori si speram sa se faca repede bine. acum ma duc la somn ca pic de oboseala. nu mai am antrenament la pierdut noptile dantuind. punem maine si niste poze.
pupici



Ahaaa,,,,,,v-ati facut de cap....foarte bine.....Astept cuminte pozele....
Pupici

simina_ana
Buna dimineata , fetele mele dragi si bebenei pe masura!!!!

Ce faceti? Nu mai leneveti biggrin.gif....azi e o zi minunata.....sau cel putin asa se anunta. Eu sunt plina de energie....astept sa se termine o masina de rufe, am calcat cateceva, sunt imbaiata si imbracata gata de atac.....adica de parc liwlol.gif
Dar Smotocel .....ca niciodata ..inca doarme e 9.15....Pai da.....daca azi dimineata la 5.30 avea chef de povestit.....si sa-l fi vazut cu ce interes povestea liwlol.gif....Il astept sa se treasca si ...tulea in parc.....Eu deja mi-am terminat toate treburile....si el imi face in ciuda....Manca-l-ar mama de pui smecher!

Va dorim o saptamana plina de soare , plimbare si veselie!
Pupam o gasca minunata!!!
simina_ana
Fetele ....s-a deschis un topic ...Primul ajutorcand s-a inecat cu mancare.....si m-am gandit sa pun aici filmuletzul asta....in caz de Doamne fereste sa se intample asa ceva....Sper ca nu va suparati pe mine.....Daca vreti sa cititi mai multe pun si linkul catre topic.
FIlmul e foarte util, zic eu, ca ne invata manevrele si cum sa procedam. Eu una stiu cum sa procedez teoretic, dar nu stiam exact unde trebuie sa bati, sau de cate ori...

http://www.youtube.com/watch?v=SQ58pUil87Q...feature=related

http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showtopic=12131

S-a trezit Smotocel.....am fugit sa-l "ambalez" si sa plecam spre parc...dupa ce papa desigur.....Cred ca azi stam mai mult avand in vedere ca abia acum, ora 10, s-a trezit...

Pupici si ne auzim mai tarziu
claudiaena
Eu sunt fara chef... Sambata,va spuneam ca atunci cand l-am schimbat pe Mihai vad niste pete rosii, mai evact niste buburute marunte, ca niste cosulete una langa alta pe burtica si vreo 2 mai proeminente. Gata, am intrat oarecum in panica. panica ca ce o sa fac eu cu piticul in casa o saptamana cel putin... L-am intrebat pe tati,ca el seara il cremuieste pe pui dupa baita daca avea chestiile alea, si raspunsul a fost ca nu. Cert e ca piticul nu avea febra, era vesel si plin de energie si papase f bine....Asa ca l-am tinut in casa si asteptam. Nimic, doar ca bbubitele se accentuau cand Mihai plangea. Nu va spun cuma fost cu el in casa toata ziua. Eu m-am urcat pe pereti, iar el numai prostii. Si cum pana seara nu se intamplase nik si piticulpapase f bine si nu avea febra, pe la 7 seara l-am imbracat si l-am scos afara fara sa mergem in parc sau in alta parte. Duminica nu mai avea nimic. Nu stiu, dar s-a nimerit sa faca o iritatie taman acum cand stateam cu sufletul la gura sa nu faca varicela. Asa ca momentan nu avem nimic, dar nu pot sa nu imi imaginez ce greu ar fi sa-l tin izolat pe Mihai in casa si 2 zile. Asa ca inca ma rog sa fie bine si sa nu avem probleme momentan si apoi ii fac varilixul.... pray.gif
Dimineata m-am trezit cu un chef nebun de treaba si cand masina spala cu foc o tura de rufe si tocmai terminasem de hranit copiii si ma pregateam de avant(am chemat 2 surori de varste apropiate cu copiii mei si deci nu prea ma intrerupea nimeni) s-a oprit apa.... wife.gif Asa ca pana la 12 am stat si m-am invartit ca o musca fara cap si nu am putut face mare lucru....
pupici si ma duc la treaba fac_curat.gif spalvase.gif ...
oana petrina
sa va punem pozici
sunt dl Goe


ud rosiile la tara

ma joc in casuta mea


sunt serios

imi caut caninii

ma balacesc toata ziulica


v-am trimis o tona de poze. sa nu aruncati cu pietreeeee
simina_ana
QUOTE(oana petrina @ Jun 21 2010, 06:45 PM) *
sa va punem pozici
sunt dl Goe


ud rosiile la tara

ma joc in casuta mea


sunt serios

imi caut caninii

ma balacesc toata ziulica


v-am trimis o tona de poze. sa nu aruncati cu pietreeeee



Ba chiar arunc cu pietre......ca ai pus prea putine.....stii ca eu sunt pozomaniaca biggrin.gif
Venim si noi la voi la balaceala ca tare ne place.....si stim sa udam si rosiile...daca aveti nevoie de ajutor in gradina....
Pupam pe Goe cel simpatic!!!!...

...si mandro...vreau sa te vad si pe tine nu doar picioarele....ca nu platesc netul sa iti vad tie picioarele da??? tongue.gif
Vreau poze si cu tine....
anku
buna fetelor....
ce de p[oze am vazut!!!
sa va traiasca copii!!!ca sunt frumosi tare...
imi 0lac activitatile lor...minunat...
ma bucur sa aud ca va distati si va relaxati....
Rose vad ca s-a simtit bine printesa!!!
oana...ce-mi plac hainutele de Marinar!!!

noi???
am fost ieri plecati ...p la Cisnadioara-un sat super frumos la poalele muntilor
si in Gradina Zoologica-desi am zis ca nu ma duc!!!@ mad.gif
a facut iarasi ca toti aia!!!
numai el p scari...si mblad tra-la la
azi am fost la o colega...ia spart un pahar!!!
si ieri ne-am ales si cu o pana...
un cui de fapt...
dar ne-am speriat...ca era aceeasi roata p care am lovit-o rau de tot in Deva(grija la Deva ca sunt niste gauroaie!!)
si ne-am gandit ca e geanta
mna...
Darius????
nu a mancat nici macar un borcan....
asta imi ingreuneaza modul de a gati....

ma supara apa...
ca imi intra in fantana apa de ploaie...si nu mai pot folosi apa de la rubinet
eu am fantana cu hidrofor....
asa ca azi am chemat sa o curete...
desi nu bem din ea-macar sa fie curata
a plecat mami in Italia ei iarasi...
chiar acum a ajuns...

Darius inca nu-si gaseste locul sa doarma in casa mea
dar i place sa doarma la barbate-meu acasa...in schimb!!!

va poopam cu drag.... tzuc.gif
geo...lucas ca intoideauna cuminte!!!auzi la el...4 ore de somn!!!
Rose68
hi. hi , hi BUNA DIMINEATA
PAgina 600 ................wow.........mergem incet dar constant

AM intrat si eu sa vad ce mai este pe aici
Astept sa se trezeasca printesa si plecam sa imi iau rezultatele de la analize apoi mergem direct la doctor.
Deja urina a iesit plina de germeni lucru care il banuiam. Dar de la laborator au scris ca am 90.000 de germeni pe unitate fara sa specifice de care germeni.........totusi mi-au facut si antibiograma adica testul de rezistenta la antibiotice al germenului respectiv. (asa cum banuiam ganglionii mei au luat-o razna de la problema mea mai veche cu rinichii)
Sa vedem ce zice si dr. Plus celelalte rezultate de la sange..............
simina_ana
Buna dimineata!!!

VA dorim o zi superba!
Noi nu stim daca iesim azi pe-afara ca e innourat si cred ca o sa ploua....si vad ca si prognoza meteo imi spune 50% sanse de precipitatii sad.gif .....Dar cred ca ne aventuram totusi ...am o umbrela imensa.....si daca e potop iau un taxi....
Pupici.....
Rose68
Mami OANA o primesti si pe ANdreuta la piscina voastra? Nu de alta dar e innebunita dupa apa. Seara avem scandal cand iese de la baita. SI nu ratam nici o seara baia.
Aproape de culcare trage de hainute si bate in usa de la baie..............ca nu cumva sa uitam de baita ei.
Rose68
Buna dimineata!
Poate va mai aduceti aminte ca acus vreo 2 luni inainte sa cunun ma tot vaitat ca am ba nu stiu ce furuncul pe langa nas, ba urcior la nu stiu care ochi..........

Ieri am luat rezultatele la analize: ASLO marit , VSH marit , Fibrinogen marit si el si inca vreo 4-5 mai putin cunoscute cu valorile vraiste...............concluzia: imunitate scazuta si ca diagnostic imi apare pe acte........sindrom poststreptococic...........(ma tii minte GEO ca banuiam un streptococ sau stafilococ?) ( si rinichii pot fi afectati de streptococ - glomerulonefrita poststreptococica)
Ma dor si genunchii si cica ar fi tot de la streptococ..............
IAr ganglionii se pot umfla si de la streptococ si de la infectia urinara

SI cu analizele de urina cu URAT AMORF FRECVENT( prezenta de calculi renali) si germeni peste 90.000............infectie urinara...........(cand nu e recidivanta e declarata de la 100.000)

Asa ca de astazi incep tratament cu PENICILINA apoi in continuare cu MOLDAMIN (ambele injectabile)



simina_ana
QUOTE(Rose68 @ Jun 23 2010, 08:57 AM) *
Buna dimineata!
Poate va mai aduceti aminte ca acus vreo 2 luni inainte sa cunun ma tot vaitat ca am ba nu stiu ce furuncul pe langa nas, ba urcior la nu stiu care ochi..........

Ieri am luat rezultatele la analize: ASLO marit , VSH marit , Fibrinogen marit si el si inca vreo 4-5 mai putin cunoscute cu valorile vraiste...............concluzia: imunitate scazuta si ca diagnostic imi apare pe acte........sindrom poststreptococic...........(ma tii minte GEO ca banuiam un streptococ sau stafilococ?) ( si rinichii pot fi afectati de streptococ - glomerulonefrita poststreptococica)
Ma dor si genunchii si cica ar fi tot de la streptococ..............
IAr ganglionii se pot umfla si de la streptococ si de la infectia urinara

SI cu analizele de urina cu URAT AMORF FRECVENT( prezenta de calculi renali) si germeni peste 90.000............infectie urinara...........(cand nu e recidivanta e declarata de la 100.000)

Asa ca de astazi incep tratament cu PENICILINA apoi in continuare cu MOLDAMIN (ambele injectabile)



E vai de fundul tau Rose liwlol.gif ......EU si acum am un nodul de la penicilina....si mi se zbarleste parul pe mine cand aud de penicilina...Macar sa te faci bine dupa tratamentul asta....
simina_ana
Am uitat sa va spun Buna DImineata !!!

La noi ploua...e foarte urat afara....cred ca nu o sa apucam sa facem nici macar o plimbarica.....asa ca azi o sa ne indeletnicim cu activitati prin casa....cred ca o sa construim ceva din lego sau cuburi, o sa ne jucam cu masinutele, o sa coloram ( a se intelege mazgali liwlol.gif )...ne descurcam noi.....numai sa nu tina vremea asta prea mult ca ma ia cu nebuneala....m-am saturat de ploaie doh.gif

Iancu da semne de febra...are 38 si e cam mofturos si alintat....Sper sa nu-mi faca vreo bucurie.....de fapt nici nu ar avea de unde....doar caninii sa fie cauza....dar mai stii....ca in parc nu prea iti poti da seama daca sunt bolnaviori copilasii....

Am fugit sa-i fac micul dejun si sa apoi sa ne harjonim
O zi excelenta va dorim!!!
Rose68
pitica asta a mea continua sa ma uimeasca
Ne chinuim de cand am inceput diversificarea cu papatul. Ba cu jucarii, televizor sau calculator sau pur si simplu cu ceva cu butoane ca e tensometru, cantar electronic sau vreo unealta de la tati............
Acum dintr-o data ea care nu a fost niciodata interesata de mancare acum nu mai vrea sa pape nici macar o lingurita de la mami. De 2 zile are in stomacel doar ce poate papa singurica. Urla si face greva foamei daca nu o las.
Desi pana acum 2 zile nici nu a pus mana vreodata pe lingurita acum papa singurica 20-30 lingurite nu mai mult din care 80% ajunge totusi in gurita ei . MAmi tine castronelul si tv-ul sa fie pe muzica si papa si mai si canta uneori. AM sa incerc sa o filmez, sa vad daca reusesc.

In prima zi urla din tot sufletul si nu vroia sa deschida gurita dar arata spre castronel. Mami cu greu a priceput ce vroia pitica. Tot incercam sa ii arat ba una ba alta..............ea nimic.
E adevarat la prima incercare baga lingurita in castronel perpendicular pe castonel o scotea bineinteles fara nimic in ea dar o amuza enorm sa linga lingurita. Acum papa chiar binisor singurica dupa numai 2 zile dar din nefericire abandoneaza dupa 20-30 lingurite. SI nu se murdareste decat la gurita.
CUmparasem set lingurita si furculita pentru etapa asta cu codita aproape la 90 grade dar le-am ratacit cand cu inundatia.
Azi am cautat peste tot si nu am mai gasit sa cumpar altele noi. In seara asta sper sa ma ajute tati sa cautam si prin hypermarkete.

Stiu ca ai vostri bebeii papa deja singurei dar la noi acum s-a intamplat.
petronici
QUOTE(Rose68 @ Jun 23 2010, 03:02 PM) *
pitica asta a mea continua sa ma uimeasca
Ne chinuim de cand am inceput diversificarea cu papatul. Ba cu jucarii, televizor sau calculator sau pur si simplu cu ceva cu butoane ca e tensometru, cantar electronic sau vreo unealta de la tati............
Acum dintr-o data ea care nu a fost niciodata interesata de mancare acum nu mai vrea sa pape nici macar o lingurita de la mami. De 2 zile are in stomacel doar ce poate papa singurica. Urla si face greva foamei daca nu o las.
Desi pana acum 2 zile nici nu a pus mana vreodata pe lingurita acum papa singurica 20-30 lingurite nu mai mult din care 80% ajunge totusi in gurita ei . MAmi tine castronelul si tv-ul sa fie pe muzica si papa si mai si canta uneori. AM sa incerc sa o filmez, sa vad daca reusesc.

In prima zi urla din tot sufletul si nu vroia sa deschida gurita dar arata spre castronel. Mami cu greu a priceput ce vroia pitica. Tot incercam sa ii arat ba una ba alta..............ea nimic.
E adevarat la prima incercare baga lingurita in castronel perpendicular pe castonel o scotea bineinteles fara nimic in ea dar o amuza enorm sa linga lingurita. Acum papa chiar binisor singurica dupa numai 2 zile dar din nefericire abandoneaza dupa 20-30 lingurite. SI nu se murdareste decat la gurita.
CUmparasem set lingurita si furculita pentru etapa asta cu codita aproape la 90 grade dar le-am ratacit cand cu inundatia.
Azi am cautat peste tot si nu am mai gasit sa cumpar altele noi. In seara asta sper sa ma ajute tati sa cautam si prin hypermarkete.

Stiu ca ai vostri bebeii papa deja singurei dar la noi acum s-a intamplat.

buna ziua si de la noi....
si noi trecem prin aceeasi etapa la mancare ca si voi....numai daca papa singurel accepta cate ceva ,dar sa-i dau eu nici vorba....cu supele si ciorbele nu prea ne intelegem,adica nu-i prea plac dar in schimb papica solida sau pastele sunt preferatele lui,sa- l vedeti cat se chinuie sa le ia in furculita si mai apoi sa duca la gurita...cateodata il mai pacalesc si in timp ce el infinge furculita in paste eu ii mai bag in gurita si papa....
penicilina si moldamin am facut si eu in copilarie,moldaminul vreo 5 ani de la aslo marit....acum cine a mai controlat valorile astea doh.gif ....de la un timp te obisnuiesti cu ele si nici nu te mai dor....multa sanatate mami hug.gif

petronici
Ona,pupacim chipesul marinar venetian tzuc.gif ...
Simina,sper sa nu fie nimic serios cu febra lui Iancu,poate se fac vazuti canini de jos...
Geo,cum mai e finuta?multa sanatae si ne rugam pt ea.. pray.gif .
Anca,se pare ca lui D arius ii place in Romania...cu Simina cand te intalnesti?
Claudia,inca vreo 2 sapt si fuga la distractie si soare. nanner.gif ..
noi suntem bine,putini mucisori cand il scot pe afara,si pe aici sa racit serios si proibabil de asta...in rest trante toata ziua,e vanat din cap pana-n picioare,ce sa-i fac daca nu intelege ca pe garduri sau pe mese nu are voie sa se catere liwlol.gif...va imbratisez cu drag hug.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.