Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
anku
QUOTE(Rose68 @ Jun 23 2010, 02:02 PM) *
pitica asta a mea continua sa ma uimeasca
Ne chinuim de cand am inceput diversificarea cu papatul. Ba cu jucarii, televizor sau calculator sau pur si simplu cu ceva cu butoane ca e tensometru, cantar electronic sau vreo unealta de la tati............
Acum dintr-o data ea care nu a fost niciodata interesata de mancare acum nu mai vrea sa pape nici macar o lingurita de la mami. De 2 zile are in stomacel doar ce poate papa singurica. Urla si face greva foamei daca nu o las.
Desi pana acum 2 zile nici nu a pus mana vreodata pe lingurita acum papa singurica 20-30 lingurite nu mai mult din care 80% ajunge totusi in gurita ei . MAmi tine castronelul si tv-ul sa fie pe muzica si papa si mai si canta uneori. AM sa incerc sa o filmez, sa vad daca reusesc.



Stiu ca ai vostri bebeii papa deja singurei dar la noi acum s-a intamplat.

al meu tot asa nu papa singur....
de fapt acum nici nu am insistat...
are un stil de a murdari...
duce lg la gura ....dar apoi baga mana in mancare si o ia in mana si o arunca p jos si p pereti

hi hi...
mami...ca sa nu fi suparata!!! tzuc.gif
geocoto
Buna mamici,
pupam noi un Domn Goe mumoooos foc si il aplaudam ca devine din ce in ce mai ascultator.
Adriana acum chiar ca nu inteleg ce-i cu febra asta la Iancu.Poate caninii sau vreun rosu in gatic?Eu m-am trezit de ieri cu rosu in gatic si am aplicat reteta mamei, 3 mere coapte la cuptor cu miere la mijloc.Vedem daca trece pana maine.
Petronici pupici si de la noi pentru voi .Fina mea este inca in spital si i-au zis ca are bila strangulata si nu functioneaza la parametrii normali.Tot nu papa si este inca pe perfuzii.Suntem tare suparati din cauza asta.
Lucas ia 4 lingurite din ce-i fac eu la masa si in rest trebuie sa alerg dupa el prin curte cu papica.Isi ia singurel in furculita si daca nu reuseste ia cu mana daca-i place.
Rose incearca si tu cu 2 furculite, una pentru ea una pentru tine si ii dai tu atunci cand este ea ocupata sa-si ia.Eu am renuntat la cantat, muzica, jucarele la masa ca am inteles ca astfel isi pierde de tot interesul pentru mancare.
Am fugit ca am lapticul incalzit si apa in cadita iar Lucas trage de mine sa mergem la nani.
Pup oFloare1.gif
simina_ana
QUOTE(geocoto @ Jun 23 2010, 08:54 PM) *
Buna mamici,
pupam noi un Domn Goe mumoooos foc si il aplaudam ca devine din ce in ce mai ascultator.
Adriana acum chiar ca nu inteleg ce-i cu febra asta la Iancu.Poate caninii sau vreun rosu in gatic?Eu m-am trezit de ieri cu rosu in gatic si am aplicat reteta mamei, 3 mere coapte la cuptor cu miere la mijloc.Vedem daca trece pana maine.
Petronici pupici si de la noi pentru voi .Fina mea este inca in spital si i-au zis ca are bila strangulata si nu functioneaza la parametrii normali.Tot nu papa si este inca pe perfuzii.Suntem tare suparati din cauza asta.
Lucas ia 4 lingurite din ce-i fac eu la masa si in rest trebuie sa alerg dupa el prin curte cu papica.Isi ia singurel in furculita si daca nu reuseste ia cu mana daca-i place.
Rose incearca si tu cu 2 furculite, una pentru ea una pentru tine si ii dai tu atunci cand este ea ocupata sa-si ia.Eu am renuntat la cantat, muzica, jucarele la masa ca am inteles ca astfel isi pierde de tot interesul pentru mancare.
Am fugit ca am lapticul incalzit si apa in cadita iar Lucas trage de mine sa mergem la nani.
Pup oFloare1.gif



Geo, Petro....nici eu nu-mi dau seama de unde febra asta....E 6.40 cand scriu mesajul asta si sunt treaza de la 5 ca Iancu ardea ca un cuptor sad.gif . I-am luat temperatura prin somn si avea 38.4. L-am dezvelit, i-am desfacut body-ul si si l-am scos din pantalonas.....si vad ca a mai scazut....il las pana se trezeste si o sa-i dau iar 5ml de Nurofen.
Rosu in gat nu cred ca este....ca ieri a mancat bine si zilele dinainte la fel. O sa-l urmaresc si azi si daca tot nu trece mergem la medic. Si chiar daca nu manca putea fi si de la canini. Ieri era umflat la doi canini. Sa vedem cum stam azi....
Geo....sper sa-ti treaca repede rosul in gat cu reteta mamei talesi sa te recuperezi repede.....pupici caldurosi....Azi tot asa frig e la voi....sau s-a mai imbunat vremea si acolo?

Dragele eu il las pe Iancu sa pape singurel de multa vreme asta stiti.....dar daca as sta dupa el , masa ar dura 3 ore si numai bine ca ar trebui sa ne pregatim de urmatoarea masa....si asa ar papa piticul intr-una..liwlol.gif...
Asa ca il las pe el sa pape cu una/ doua furculite / lingurite ( de multe ori ii place sa pape cu amandoua manutele)....si am si eu una cu care ii bag in gurita....Nici eu nu-i mai dau papa cu jucarele sau alte minunatii...eventual un castronel suplimentar, pentru ca ii place sa mute mancarea dintr-un castron in altul. Daca inainte manca la tv sau cu ochii la laptop la Gummy Bear, nici asta nu o mai facem. De o luna nu mai vrea nici babetica. SI nici in scaunelul lui de masa nu mai sta. Asa ca i-am "rezervat" loc la masa noastra. Am tras masa cat mai aproape de frigider , asa ca in dreapta are perete, in spate frigider in fata masa. Partea stanga e libera ca sa-si poata folosi manuta ca vad ca e stangaci si sa coboare ( deocamdata ii este frica si cere sa-l dau eu jos de la masa). Eu stau langa el si mai pun piciorul pe scaun asa de protectie, dar vad ca daca trebuie sa ma ridic de la masa si-i spun sa stea cuminte, sta.

Va pupi.....ma duc langa pitic, poate mai atipesc si eu putin
Rose68
Buna dimineata
Am incercat si eu asa. SI cu 2 castronele si cu 2 lingurite. Dar nu merge. Nu mai vrea deloc din mana mea, indiferent cu ce o distrag. Si noi am renuntat la jucarele doar tv-ul a mai ramas.
Acum i se pare si interesant sa se hraneasca singura (flamanzeasca de fapt). Sper ca in timp sa ii mai scada interesul si sa ma lase sa o hranesc si eu, macar dupa ce oboseste ea.(sau poate chiar asa o lingurita sa bage ea, una eu)
Mai vedem ...............deocamdata este chin...........ieri a mancat 2 mese solide si pentru ca tot asa cam 20 de lingurite a papat i-am suplimentat la fiecare masa cu 100 ml de laptic si a acceptat. (ea care pana acum ziua refuza total lapticul)
Iar seara a tot degustat........o feliuta cu pateu, o jumatate de triunghi de branza topita, o bucatica de cascaval, jumatate de covrig......iar la 2 dimineata 170 ml lapte..............asa ca una peste alta a fost binisor. AM avut multe zile in care papa doar 1 iaurt sau eventual 2.
anku
buna fetelor....

eu zic sa nu ne necajim ca nu papa singuri....
nu are rost sa ne facem stress...or papa cand or avea cat de cat si putin motoric ca sa duca cum tb lg sau furculita la gura
eu am mai incercat acasa...
curatam cate o ora dupa el...peretii,usa,scaunul...al meu nu papa in scaunelul lui deci murdarea rau de tot scaunul de la bucatarie
defapt l-am si aruncat...inainte sa plec in concediu
acum cand ma duc acasa tb saa cumpar altul...il stergi ce-l stergi dar nu merge la nesfarsit wacko.gif
petronici cum mai este AdeliN???
aseara chiar m-am gandit la voi...
simina...sper sa fie doar caninii...dc nu trece de 39 nu e infectie...
si de la virus din cate stiu nu face febra...
eu cred ca sunt caninii...
saracutii de voi....
rose va poopam cu drag...ne este dor de printeica
claudia ce ne mai spui???ce face Mihai...e in ordine...puteti pleca in concediu???
geo...pupici multi tzuc.gif

acum sta in curte Darius...si eu mi-am terminat munca interminabila in sf...
si va scriu...
am vrut sa plecam de dim la sb...dar nu am putut...
acum a iesit soarele....
mergem intr-o ora sa papam o ciorba de burta...si apoi la Colegiu...
ca diploma de bac nu-mi este la facultate ci la Colegiu...ca maram acolo am fost la fara plata wub.gif
imi aduc aminte ca intrasem prima p lista...
si cam degeaba am facut tot.../
dar nu-i bai ...o iau de la capat cool.gif

Darius este relativ ok...
nu sunt probleme de sanatate...desi noi am fost ca vai de noi...in privinta indigestiilor
mna...dar e plangacios cand nu-l las afara...
in rest e ok...
i-am dat si lui branza...m-am riscat...
sunt happy...ca e ok...chiar si in conditiile astea...
toti imi intra incaltati in casa...cred ca sunt inconjurata de visrusi...
nu apuc sa sterg cu Sagrotan toata ziua...
stiti ca la tara nu domneste tocmai igiena...\dar macar avem alte avantaje
si colac peste pupaza imi intra apa in fantana
deci tb sa cumpar apa plata...
nu poti spala o leguma ca-mi este frica
dar de cand am intrat eu aici...e ok

mna...cand ma invat tvb sa plec deja acasa liwlol.gif

ieri l-am dus la un loc de joaca...
ca aplound toata ziua am zis macar sa intru intr-un complex de magazine sa ma chiorasc...
si am avut noroc sa gasim si loc de joaca yes.gif
anku
eu ieri...stiam parca ca este o zi deosebita...
pai a fost 23...a facut un an jumate dar am uitat... liwlol.gif

imi place titlul asta de nu mai pot... liwlol.gif
http://www.youtube.com/watch?v=FpD_ZStF1C0
o fi veche sau noua habar nu am..
titlul este aiurea...
dar are ceva...aparte!!! doh.gif
anku
buna fetelor...

va punem niste pzite
nu stiou ce calitate or fi...aparatul meu este acasa
cand am nevoie de el il ;las acasa
asta este...
deci ne-am intalnit cu Adriana si Iahncu
ce sa va spun???
Adriana arata ca o sasoaica...blonda cu ochi albastri...o frumusete de femeie
iar Iancu este un dulce, delicios de dulce....p sotuyl la innebunit gurita lui
Copii s-au jucat tare frumos...numai ca Darius e un pic mai badaran...
s-a pus sa distruga camera lui Iancu
nu sunt prea multe poze...ca mi s-a descarcat aparatul
dar Adriana vrea sa ne mai intalnim...
deci..acum incarc aparatul lui soara-mea...nu e corect gramatical rolleyes.gif

fetelor...sunt 15 grade...asa ma enerveaza...
o sa fac focul astazi...






si sunt tatic
imi place sa imping de carut...
Rose68
QUOTE(anku @ Jun 25 2010, 10:54 AM) *
buna fetelor...

va punem niste pzite
nu stiou ce calitate or fi...aparatul meu este acasa
cand am nevoie de el il ;las acasa
asta este...
deci ne-am intalnit cu Adriana si Iahncu
ce sa va spun???
Adriana arata ca o sasoaica...blonda cu ochi albastri...o frumusete de femeie
iar Iancu este un dulce, delicios de dulce....p sotuyl la innebunit gurita lui
Copii s-au jucat tare frumos...numai ca Darius e un pic mai badaran...
s-a pus sa distruga camera lui Iancu
nu sunt prea multe poze...ca mi s-a descarcat aparatul
dar Adriana vrea sa ne mai intalnim...
deci..acum incarc aparatul lui soara-mea...nu e corect gramatical rolleyes.gif

fetelor...sunt 15 grade...asa ma enerveaza...
o sa fac focul astazi...






si sunt tatic
imi place sa imping de carut...



felicitari pentru intalnire
Tare ma bucur pentru voi
Si din cate se vede puiutii s-au placut
Ar trebui sa profitati de asta daca timpul va permite
VA pupam si va mai asteptam cu poze
simina_ana
QUOTE(anku @ Jun 25 2010, 10:54 AM) *
buna fetelor...

va punem niste pzite
nu stiou ce calitate or fi...aparatul meu este acasa
cand am nevoie de el il ;las acasa
asta este...
deci ne-am intalnit cu Adriana si Iahncu
ce sa va spun???
Adriana arata ca o sasoaica...blonda cu ochi albastri...o frumusete de femeie
iar Iancu este un dulce, delicios de dulce....p sotuyl la innebunit gurita lui
Copii s-au jucat tare frumos...numai ca Darius e un pic mai badaran...
s-a pus sa distruga camera lui Iancu
nu sunt prea multe poze...ca mi s-a descarcat aparatul
dar Adriana vrea sa ne mai intalnim...
deci..acum incarc aparatul lui soara-mea...nu e corect gramatical rolleyes.gif

fetelor...sunt 15 grade...asa ma enerveaza...
o sa fac focul astazi...






si sunt tatic
imi place sa imping de carut...



M-ai facut sa rosesc Anka.....dar mi-ai dat un compliment extrem de frumos.....Numindu-ma sasoaica parca ma faci sa ma simt si eu ca apartin locurilor de aici.....Ma faci sa ma simt sibianca , nu doar in acte....

Sa nu o ascultati pe ANku , fetele....Dariu e un dulce .....Auzi la ea s-a pus pe distrus camera lui Iancu.....Nu am gasit nici un perete spart, nci o jucarie dezmembrata.....Camera lui Smotocel e intreaga....doar ravasita era ca dupa razboi de erau jucarii peste tot....Dar asa e de fiecare data cand ne viziteaza vreun copilas.....deci e o stare normala.....SI mie asa imi place ...cand copilasii se joaca...asata inseamna ca se simt bine....

Cum sunt Anku si Darius si tati de Darius? Niste oameni exceptionali......Comunicativi, foarte sociabili....mi-a placut la nebunie ca s-au simtit ca acasa si nu s-au simtit stingheri. Putin la inceput, dar i-am rugat sa nu-si mai faca atatea griji si s-au conformat....Anku e o mamica extrem de atenta cu puiul ei ( si nu numai) , o femeie frumoasa( cu ochii verzi tongue.gif) si dezghetata, prietenoasa care ii place sa impartaseasca din experienta ei si cu cei din jur. Tati? Tati un om cu experienta multa, foarte comunicativ ....credeam ca va fi putin intimidat ca suntem doua femei .....dar asta nu l-a oprit sa vorbim despre toate si orice..Ce m-a dat pe spate.....faptul ca stie foarte multe lucruri despre copii si se vede ca s-a documentat in acest sens....A fost un excelent babysitter in micile nostre escapade afara la o tigara . Eu fumam...ANku ma admira.....Nu aruncati cu pietre .... ma las de fumat chiar si alea 2, 3 tigari pe zi care nu sunt zilnice biggrin.gif.....
Darius??? Oi Doamne....abia asteptam sa-l cunosc.......stiti bine ca sunt indragostita de ochisorii lui frumosi....Ei bine....m-au dat pe spate.....Sunt muuuult mai frumosi in realitate.....Iti venea sa-l papi tot......M-a "lovit" de cateva ori.....cand pur si simplu venea la mine si se arunca in bratele mele si ma iubea.....Mereu patesc asta cu copii.....dar Darius m-a fascinat de-a dreptul....M-a iubit de nu stiu cate ori.....parca era Iancu al meu....
Concluzia?? I-am simtit pe toti 3 ca si cum ne-am cunoaste de o viata....Am trecut repede de bariera aia ....ca abia ne-am cunoscut....
SI da......bineinteles ca vreau sa ne mai intalnim.....SOtul meu a fost putin dezamagit aseara ca nu a putut pleca de la birou mai devreme...Ca a venit prea tarziu si nu a putut sa participe si el la intalnirea noastra....Dar inainte de a pleca oamenii de la noi a spus ca trebuie sa ne intalnim inca o data macar....SI Anku asa si trebuie sa facem....cat de curand!

Am facut si eu cateva poze cu camera mea si niste filmulete pe care o a le descarc maine si o sa vi le arat...

Va pupacim dulce......
geocoto
QUOTE(anku @ Jun 25 2010, 09:54 AM) *
buna fetelor...

va punem niste pzite
nu stiou ce calitate or fi...aparatul meu este acasa
cand am nevoie de el il ;las acasa
asta este...
deci ne-am intalnit cu Adriana si Iahncu
ce sa va spun???
Adriana arata ca o sasoaica...blonda cu ochi albastri...o frumusete de femeie
iar Iancu este un dulce, delicios de dulce....p sotuyl la innebunit gurita lui
Copii s-au jucat tare frumos...numai ca Darius e un pic mai badaran...
s-a pus sa distruga camera lui Iancu
nu sunt prea multe poze...ca mi s-a descarcat aparatul
dar Adriana vrea sa ne mai intalnim...
deci..acum incarc aparatul lui soara-mea...nu e corect gramatical rolleyes.gif

fetelor...sunt 15 grade...asa ma enerveaza...
o sa fac focul astazi...



si sunt tatic
imi place sa imping de carut...


Vai, vai, vai ce intalnire emotionanta.Ma bucur tare mult ca ati reusit si sincer mi-as fi dorit sa fi fost si eu alaturi de voi.Nu-mi vine a crede ca a trebuit sa vina Anku din Germania ca sa se intample prima intalnire biggrin.gif
Daca erati pe langa mine sigur va trezeati cu mine in vizita.
Mi-a placut mult si cum ati descris voi mamicilor intalnirea.Si Lucas care nu-mi dadea pace sa intru si sa vad asa frumusete de poze.
Multi pupicei si neaparat sa va mai vedeti daca se poate hug.gif tzuc.gif oFloare1.gif
petronici
QUOTE(anku @ Jun 25 2010, 09:54 AM) *
buna fetelor...

va punem niste pzite
nu stiou ce calitate or fi...aparatul meu este acasa
cand am nevoie de el il ;las acasa
asta este...
deci ne-am intalnit cu Adriana si Iahncu
ce sa va spun???
Adriana arata ca o sasoaica...blonda cu ochi albastri...o frumusete de femeie
iar Iancu este un dulce, delicios de dulce....p sotuyl la innebunit gurita lui
Copii s-au jucat tare frumos...numai ca Darius e un pic mai badaran...
s-a pus sa distruga camera lui Iancu
nu sunt prea multe poze...ca mi s-a descarcat aparatul
dar Adriana vrea sa ne mai intalnim...
deci..acum incarc aparatul lui soara-mea...nu e corect gramatical rolleyes.gif

fetelor...sunt 15 grade...asa ma enerveaza...
o sa fac focul astazi...






si sunt tatic
imi place sa imping de carut...

ma-au luat emotiile sa vad ca a-ti reusit prima intalnire....se vede ca copilasi sau simtit in largul lor si sau imprietenit mediat....abia astept urmatoarele poze si filmuletele....bravooo voua mamici trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
urmatoarea ar trebui sa fie intre Claudia si Oana....puneti-va de acord fetele si sa va vedem si pe voi cat de curand yes.gif ....
eu cine stie cand mai vin prin tara ca sa pot trece pe la voi....dar nu se stie niciodata ce ne rezerva viitorul....
va imbratisez cu drag hug.gif si pupici copilasilor tzuc.gif
anku
multumim fetelor de urari si de toate!!! love1.gif
Sara1
QUOTE(anku @ Jun 25 2010, 12:54 AM) *
buna fetelor...

va punem niste pzite
nu stiou ce calitate or fi...aparatul meu este acasa
cand am nevoie de el il ;las acasa
asta este...
deci ne-am intalnit cu Adriana si Iahncu
ce sa va spun???
Adriana arata ca o sasoaica...blonda cu ochi albastri...o frumusete de femeie
iar Iancu este un dulce, delicios de dulce....p sotuyl la innebunit gurita lui
Copii s-au jucat tare frumos...numai ca Darius e un pic mai badaran...
s-a pus sa distruga camera lui Iancu
nu sunt prea multe poze...ca mi s-a descarcat aparatul
dar Adriana vrea sa ne mai intalnim...
deci..acum incarc aparatul lui soara-mea...nu e corect gramatical rolleyes.gif

fetelor...sunt 15 grade...asa ma enerveaza...
o sa fac focul astazi...






si sunt tatic
imi place sa imping de carut...


Yupii, m-am nimerit si eu la momentul potrivit sa vad poze cu scumpii vostrii. Ei sunt minunati, frumosi, scumpi, pufosi, interioarele foarte calde si primitoare, recunosc ca as fii dorit sa vad si fete de mamici tinere si frumoase!!! Ma bucur mult pentru intilnirea si prietenia voastra! tzuc.gif
simina_ana
QUOTE(Sara1 @ Jun 25 2010, 09:45 PM) *
Yupii, m-am nimerit si eu la momentul potrivit sa vad poze cu scumpii vostrii. Ei sunt minunati, frumosi, scumpi, pufosi, interioarele foarte calde si primitoare, recunosc ca as fii dorit sa vad si fete de mamici tinere si frumoase!!! Ma bucur mult pentru intilnirea si prietenia voastra! tzuc.gif



La urmatoarea intalnire facem si noi o sedinta foto....ce zici ANku????

Noi am fost azi la ziua fetitei cea mare a nasilor.....Ianca a avut harem smile.gif...5 fetite erau in jurul lui....nici nu mai stia ce jucarie sa aleaga ca toate au venit cu cate ceva....Daca incepea sa planga sareau toate....Si fiind inconjurat de atata dragoste a oferit si el la randul lui....ca le-a luat la rand la pupat....liwlol.gif

Multumim dragi mamici de complimente si aprecieri....promit sa ma tin de capul lui Anku sa ne vedem cat mai des pana pleaca....Dar Oana...Clau....e randul vostru sa faceti o intalnire....SI poate vine si Rose ca e mai aproape Braila de Galati....

Fug acum ca sunt rupta de oboseala.....pupici si somnic pufos....
SI un weekend calduros!
anku
buna dimineata!!! oFloare1.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Jun 26 2010, 08:56 AM) *
buna dimineata!!! oFloare1.gif



Neata!

Ce faceti?

Noi am dormit cam prost....toata noaptea s-a agitat Iancu.....Caninii astia doh.gif
anku
QUOTE(simina_ana @ Jun 26 2010, 08:15 AM) *
Neata!

Ce faceti?

Noi am dormit cam prost....toata noaptea s-a agitat Iancu.....Caninii astia doh.gif

am niste nervi....
nu mai teremina ploaia asta...
maine am vrut sa ma duc la Paltinis...unde sa te duci???
exact de sapt viitoare se face vreme faina...
cand tb sa plec eu...
ma gandesc sa-mi fac rost de o scutire...
si sa prelungesc 3 zile...
hmmmmmm...desi nu stiu dc iese ceva...
ca de obicei cu astia de la agentia de munca nu prea ai ce discuta...
mai ales in vremuri de astea... nervi.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Jun 26 2010, 11:32 AM) *
am niste nervi....
nu mai teremina ploaia asta...
maine am vrut sa ma duc la Paltinis...unde sa te duci???
exact de sapt viitoare se face vreme faina...
cand tb sa plec eu...
ma gandesc sa-mi fac rost de o scutire...
si sa prelungesc 3 zile...
hmmmmmm...desi nu stiu dc iese ceva...
ca de obicei cu astia de la agentia de munca nu prea ai ce discuta...
mai ales in vremuri de astea... nervi.gif



Adevarul e ca e groaznic cu vremea asta....m-am saturat de ploaie si de vreme rece.....azi am dat drumul putin la cetrala ca era frig in casa.....zici ca-i toamna afara...nicidecum vara

Pai crezi ca poti face rost de scutire? Mai ales ca abia incepi cu job-ul.....sa nu te afecteze...
Ce face Darius?
simina_ana
Restul fetelor...ce faceti Pe unde ati disparut???Oana , Claudia??? Voi chiar nu ati mai spus nimic de cateva zile....

Sau pe la voi e cald si soare si puteti iesi afara la plimbarica?

Va pupacim si va dorim weekend placut!
Rose68
si noi azi dimineata am pornit centrala. Azi e rece dar numai ploua. Am fost dimineata la cumparaturi apoi am ridicat indemnizatia iar la sfarsit ne-am plimbat prin padurea din statiunea Lacu Sarat. Pitica a papat doar de 2 ori cate 80 ml lapte in schimb acum doarme foarte linistita.
Va dorim un weekend frumos
anku
buna dimineata fetelor...
tot cu ploaie si 15 grade....
macar de ar mai urca temp...
spal rufe...nici alea nu se usuca...

simina_ana
Neata....
AI dreptate ANku.....ploua ca la balamuc....M-am saturat de ploaieeeeeeeeeeeeeeeeee!!!! nervi.gif
SI cica vremea asta mai tine cateva zile..... doh.gif
Groaznic.....groaznic.....
Abia il mai tin pe Iancu in casa....ca plange la usa ca vrea afara.....as prefera sa fie mai frig, dar macar sa nu mai ploua ca sa putem iesi....
geocoto
Buna mamici,
adevarat ca ploua la cat ati scris.
La noi este caaaaald, sunt 30° dupa ce ne-am murat vreo 2 saptamani.Ieri am stat la plaja in gradina dar azi mi se pare prea cald.Lucas face nani in carut dar ma duc sa-l mut in pat sa ma pun si eu langa el.
Am intrat sa va pupacim putin si sa mai citim de copilasi ce mai fac.
Lucas este in greva din nou, nu papa, dar se vad niste punctulete albe la caninii de jos poate.. poate scapam in cateva saptamani de tot ca il chinuie tare saracutul.
I-au aparut si lui niste bubite pe fundulet cum avea Iancu la un moment dat.Il las toata ziua nud si mai face pipilic si pe afara si prin casa si apoi ma cheama sa-mi arate sa-l punem in olita blush.gif

Intru mai tarziu sa vedem ce faceti oFloare1.gif
simina_ana
QUOTE(geocoto @ Jun 27 2010, 04:06 PM) *
Buna mamici,
adevarat ca ploua la cat ati scris.
La noi este caaaaald, sunt 30° dupa ce ne-am murat vreo 2 saptamani.Ieri am stat la plaja in gradina dar azi mi se pare prea cald.Lucas face nani in carut dar ma duc sa-l mut in pat sa ma pun si eu langa el.
Am intrat sa va pupacim putin si sa mai citim de copilasi ce mai fac.
Lucas este in greva din nou, nu papa, dar se vad niste punctulete albe la caninii de jos poate.. poate scapam in cateva saptamani de tot ca il chinuie tare saracutul.
I-au aparut si lui niste bubite pe fundulet cum avea Iancu la un moment dat.Il las toata ziua nud si mai face pipilic si pe afara si prin casa si apoi ma cheama sa-mi arate sa-l punem in olita blush.gif

Intru mai tarziu sa vedem ce faceti oFloare1.gif



Dragii mei... hug.gif hug.gif hug.gif
simina_ana
Buna dimineata!!!!

Se pare ca iese soarele si la noi azi. E senin si cald..... bananab.gif bananab.gif bananab.gif ...desi se anunta 70% sanse de ploaie doh.gif

Va doresc o saptamana placuta ....Am fugit la spalvase.gif si fac_curat.gif ca ieri nu am miscat un pai....

Pupici
Rose68
QUOTE(simina_ana @ Jun 28 2010, 09:55 AM) *
Buna dimineata!!!!

Se pare ca iese soarele si la noi azi. E senin si cald..... bananab.gif bananab.gif bananab.gif ...desi se anunta 70% sanse de ploaie doh.gif

Va doresc o saptamana placuta ....Am fugit la spalvase.gif si fac_curat.gif ca ieri nu am miscat un pai....

Pupici



buna dimineata!
dupa 2 saptamani pisacioase ieri a fost bine. Am profitat si am fost la padure sa ne plimbam. Astazi iar ploua cu galeata.
simina_ana
QUOTE(Rose68 @ Jun 28 2010, 10:39 AM) *
buna dimineata!
dupa 2 saptamani pisacioase ieri a fost bine. Am profitat si am fost la padure sa ne plimbam. Astazi iar ploua cu galeata.


Bine macar ca ati avut vreme frumoasa si pentru o zi macar.....
Pe mine ma deprima vremea asta mohorata......Dar daca vad putin soare printre picaturi.....parca ma simt mai bine...biggrin.gif

Pupicei
oana petrina
buna fetele
Anku cat ma bucur ca v-ati intalnit. sunt atat de scumpi pustiulicii cum se joaca ei acolo. f reusite pozele( as fi vrut sa vedem si cu voi doua o poza). poate va mai intalniti daca tot v-ati simtit atat de bine impreuna.aveti 10 pct ptr asa o intalnire.
ce sa va spun si eu ca o iau rara cu vremea asta. nu mai stiu ce sa fac. bietul pui vrea afara... trage de usa toata ziua. parca e toamna. cica mai tine pana vineri crybaby.gif mi se strica si fructele in pomi de atata ploaie. duminica am nunta. deja m-am saturat de atatea evenimente pe criza asta. nici nu mai stiu ce sa va povestesc ca nici inspiratie nu mai am pe vremea asta bacoviana.
va pup
petronici
buna fetele....
of dragelor,imi pare rau ca vremea va sechestrat in casa....aici e bine,nici prea cald nici f frig in jur de 22-25 de grade,dimineata soarele iar de pe la pranz se innoureaza dar nu ploua,sambata a plouat de nici nu vedeam la 5 metri si a batut gheata,ne-a sticat tot in gradina....
Adriana,ne-ai mai promis ceva filmulete si poze de la intalnire,inca nu ai pus nimic....
de Claudia ce stiti???
noi nu am iesit nicaieri in week-end,nu a vrut sotul ca-l durea maseau si era si umflat,acusica pleaca in Rom si raman singurica....
va imbratisez si va pupacesc tzuc.gif hug.gif
simina_ana
QUOTE(petronici @ Jun 28 2010, 04:21 PM) *
buna fetele....
of dragelor,imi pare rau ca vremea va sechestrat in casa....aici e bine,nici prea cald nici f frig in jur de 22-25 de grade,dimineata soarele iar de pe la pranz se innoureaza dar nu ploua,sambata a plouat de nici nu vedeam la 5 metri si a batut gheata,ne-a sticat tot in gradina....
Adriana,ne-ai mai promis ceva filmulete si poze de la intalnire,inca nu ai pus nimic....
de Claudia ce stiti???
noi nu am iesit nicaieri in week-end,nu a vrut sotul ca-l durea maseau si era si umflat,acusica pleaca in Rom si raman singurica....
va imbratisez si va pupacesc tzuc.gif hug.gif



Off...siu ca am promis.....dar uite ca nu am reusit.....
O sa incerc diseara......dar acum am o stare cam "maronie".....
anku
astazi a fost vreme frumoasa!!!
super.gif super.gif super.gif
claudiaena
Buna fetelor.... Noi am plecat o saptamana la tata la Tecuci, sa ne "racorim"... Si am strans un frig si o umezeala, de am zis ca vine toamna.... Citesc si eu din urma si apoi va pun niste pozite cu puiii mei...pupicei, multi....Dar vad ca e cam tarziu, dar maine intru cu detalii si poze, mai ales ca e sarbatoarew....
geocoto
Buna mamici,
nici ca la voi da nici ca aici ca zici ca mai avem putin si ... lesinam de cald.Nu mai stim pe unde sa ne ascundem de cald.

La plaja cu mutrita de "ce vrei dom'le de la mine?" aici era 7 seara

Micul gradinar uda gradina la 10 seara


Rose68
Neatza!
Geo mai facut invidioasa. Ce mult mi-as dori sa o pot lasa si pe pitica mea in putza goala. Dar din pacate e destul de frig si ploua in continuu si chiar daca ar fi cald......am covoare pe jos..............asa ca nu se poate.
Apropo imi dai voie sa pup boticul de om suparat al lui Lucas?

ANdreea mea e cu toane....uneori zice exact cand face, alteori se aseaza cu tot cu pantalonasi pe olita , alteori nu zice nimic si simt mirosul , alteori cand se trezeste o aseaza mami la olita si face de toate (mami o aseaza in fiecare zi la trezire)
Oricum una peste alta de la 6-7 pampersi ( 10 pampersi in primele luni de viata) am ajuns la 3-4 in 24 de ore.(cand se umple pampersul pune manuta si trage de el -cred ca nu ii place sa il simta greu)

Azi noapte a fost de cosmar. A adormit la ora 24 si la 2 deja tipa. A mai adormit la ora 5. Acum la ora 7 sugea de foc prin somnic. I-am facut laptic a baut 20 ml cate o gura mai sforaia nitel si mi s-a facut mila si i-am scos biberonul din gurita.

Acum vreau sa fac supa de rosii cu carne de vita si galusti si sper sa doarma mai mult (caci vita s-ar putea sa fie de o seama cu mine).

Va dorim o zi frumoasa caci aici la noi ploua iar cu galeata ( mama, mama ce mai noutate)!
Pupicei de la 2 fete cucuiete.
simina_ana
Neata si de la noi.....

Tot ploua la voi Rose?.... Macar la noi a iesit soarele si asta imi da energie.....asa ca am zis ca ii dau papa lui Iancu si plecam o tura prin parc.....am nevoie de plimbarea asta ca sa-mi "racoresc" creierii......Cica dupa amiaza ar ploua...asa ca o sa incercam sa profitam din plin acum.....
SI la noi a fost noapte alba....de 2 nopti l-am mutat pe Iancu in camera lui....scandal la fiecare ora....asa ca azi noapte la 3 nu am mai rezistat si l-a adus tati cu noi...IAR....Incercam la noapte.....IAR.
Dar mi-am propus sa ma odihnesc azi la pranz cu Smotocel ca sa pot sa fac noapte alba....

Fug ca sa putem sa plecam mai repede...
Pupici


simina_ana
QUOTE(geocoto @ Jun 28 2010, 11:35 PM) *
Buna mamici,
nici ca la voi da nici ca aici ca zici ca mai avem putin si ... lesinam de cald.Nu mai stim pe unde sa ne ascundem de cald.

La plaja cu mutrita de "ce vrei dom'le de la mine?" aici era 7 seara



Dragul meu MAc- Mac....si-a luat in serios rolul de gradinar....Foarte frumos din partea lui......cand o sa mai creasca o sa-l ajute pe tati la taiat gazon, plantat flori.....Iubetel mic hug.gif .....Asa ma amuza la varsta asta ca imita tot ce facem noi......Si uneori le iese de minune....
Il pupi peste tot si cu mare drag....

claudiaena
Buna Feteli!!!
Noi ne-am intors duminica seara dupa ce am plecat marti dimineata la Tecuci, chipurile sa ne racorim. Pe scurt, a plouat aproape intr-una. Asa ca m-am enervat si l-am scos pe Mihai 5 min in ploaie, ca nu se mai putea. Si cand a intrat arata ca un porculet. Motivul sunt 3 pui de catelusi pechinezi care aveau simpatie ptr Mihai si el nu mai putea. Ii lua in brate ii mangaia si "vorbea" cu ei....Am plecat in pantaloni scurti si cu o gramada de tricouri si vreo 2 bluzite mai groase... Si asa ca joi ne-a trimis tati haine groase...Nu mi-am imaginat ca la vara asta asa calduroasa care se anunta o sa avem afara si 10 grade....Oricum, am mai schimbat putin peisajul si in afara de a avea grija de pui, nu am facut mancare si am lenevit....A fost f. bine din punctul asta de vedere, dar nasol ca am stat f mult in casa si simteam eu ca nu mai pot....
Sambata dupa amiaza a venit si tati si fetelor am ramas uimita ca Mihai l-a recunoscut si a sarit in gatul lui. Si apoi tati, dorit de munca fizica s-a apucat sa tunda iarba si cel mic se uita intr-una la el. Nu il scapa deloc din ochi.
Duminica in sfarsit a fost ok vremea si am facut un gratar cu niste rude....Va punem pozici... Pupici....

verificam daca tati a tuns bine gazonul

nu-l maio scap pe tati din ochi



prietenii si partenerii mei de joaca
claudiaena
Am vazut poze frumoase cu 2 baietei f dragalasi. Adevarul e ca ptr Andreutza e f greu, sa aleaga. Toti copiii de decembrie sunt niste frumosi. Inca o data Geo, te invidiez ptr curtesi gazon. Tare frumos acolo la voi... eusa_clap.gif Iar Matei elegant ca intotdeauna. Iancu si Darius sunt tare dragalasi si pupam 2 baieti cucuieti din Sibiu. tzuc.gif
Noi aseara ne-am dus o fuga pe faleza sa vedem Dunarea. E umflata tare fetelor... Nu imi amintesc sa o fi vazut asa de mare vreodata. De fapt pe faleza de jos nu te mai poti plimba, era inundata toata de apa. Am facut si poze, dar doar cu telefonul si nu le-am descarcat....Oricum, azi a iesit un pic si soarele, dar sa vedem, ca la ce cald se facuse, nu e exclus sa ploua iar....pupici iar din galati
anku
mai sa fie ce gazoane aveti...
numai la mine cresc buruieni... liwlol.gif
poopam p Lucas -omul gospodar...
si p Mihaita-plin de activitati distractive...
claudia ai dreptate sa spui ca este o alegere grea ptr Andreiuta...ptr ca chiar asa...toti sunt frumosi si deosebiti
ce topic!!!???
o gramada de baieti care ar curta 3 fetite... wub.gif
danielaaaaaaaaa...ne este dor de coditele Denisei...
c3 faceti???
sunteti bine???

noi???
vai nu va spun p unde m-am bagat...ca sa bat niste tarusi...ptr masurarea unui teren
sotul era la un proces si a ramas femeia adica io...
=mare lucru de nu am luat si ceva boli la picioare avand in vedere in ce hal putea apa de p camp wacko.gif
mai omule mai...au luat 200 euro asa...numai ca se duce proasta si bate tarusi si ei vin cu masinaraia lor
ptiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
dc ar putea sa ia banii stand.... nervi.gif
si nici nu mi-a dat raspunsul p loc....... nervi.gif

asa...ca tremur...nici nu stiu de ce... blush.gif
geocoto
Buna mamici,
ma bucur ca va plac pozele asa va mai incurajam si pe voi sa mai puneti.
Tare frumos la voi la Tecuci Claudia.Atata timp cat ai caldura sufleteasca chir nu conteaza cum arata gazonul si voi am vazut ca v-ati simtit tare bine acolo chiar si cu vreme mai friguroasa.Aveti atata verdeata si flori mult mai mult decat ma lasa pe mine sotul sa pun in curte.Vai vai ce seamana Mihaita cu taticul.Un motiv in plus sa-l pupacesti pe el atunci cand vine taticul obosit si n-are chef.

Noi am fost sa hoinarim putin prin oras sa ne mai uitam de una alta si am vazut tricicleta ca a lui Iancu(89 euro) dar nu a iesit nimic din buzunar de la taticul asa ca mai asteptam pana vin bunicii pray.gif sau cel mai sigur pana ma angajez eu biggrin.gif .Lucas desi era frant cand a vazut magazinul de jucarii a stat frumos la el in carut dar intorcea capul in toate directiile.
A adormit in masina si l-am mutat in pat cand am ajuns acasa si inca mai doarme.Atata timp cat este in greva si nu papa doarme bine..
Anku de ce terenuri vorbesti ale tale sau ale sotului?Asa este cand te bagi in namoale nu-i tocmai placut.. anima1.gif Stai linistita ca nu ai luat nimic.Mai repede iei o ciuperca de la bazin decat din noroi.Eu cat am fost copil la bunici nu am avut nimic si umblam desculta toata ziua dar de cand am venit aici ce mi-au vazut ochii.. wacko.gif la scoala de pedichiura medicala
Adriana va uram plimbarica placuta cu soare si voie buna.Cum stati cu papa?Dar caninii?
Fug sa pap ceva pepene pana nu se scoala piticania oFloare1.gif

PS Petronici o sa mai poti intra cand ramai singurica sau???te pierdem o perioada?Cum se simte puiul mic?
simina_ana
Petronici....un cos cu floricele pentru tine.....azi de ziua ta....


Noi am fost la plimbarica. Iancu a fost asa bucuros. De o saptamana nu mai fusese in parc, din cauza ploilor. Dar azi a fost numai buna aceasta plimbare. Era cald, dar destul de racoare. AM ajuns acasa tocmai cand se adunau norii.
Geo....noi tot cu maraiala....papam destul de binisor dar facem mofturi si caraim cat de tine gura. Am facut acum un pilaf, sa vad daca papa.....ca se tot invarte pe langa mine si spune "papa" si arata oala. liwlol.gif Astept sa se raceasca putin si ne punem la masa.

Claudia.....ce frumos si la voi acolo....vorba lui Geo...atata timp cat e caldura sufleteasca nu mai conteaza nimic....
Ma bucur ca piticii tai au avut o minivacanta minunata.....Ii pupam dulce si va hug.gif

Apropos de apa fetelor.....eu sunt ingrozita de ce arata astia la tv. Inundatii catastrofale....In Suceava e jale....Asa ca nu ma mira cand spui Clau ca Dunarea e marita tare.....

Va pupi....ne punem la masa
anku
QUOTE(simina_ana @ Jun 29 2010, 03:23 PM) *
Petronici....un cos cu floricele pentru tine.....azi de ziua ta....


Noi am fost la plimbarica. Iancu a fost asa bucuros. De o saptamana nu mai fusese in parc, din cauza ploilor. Dar azi a fost numai buna aceasta plimbare. Era cald, dar destul de racoare. AM ajuns acasa tocmai cand se adunau norii.
Geo....noi tot cu maraiala....papam destul de binisor dar facem mofturi si caraim cat de tine gura. Am facut acum un pilaf, sa vad daca papa.....ca se tot invarte pe langa mine si spune "papa" si arata oala. liwlol.gif Astept sa se raceasca putin si ne punem la masa.

Claudia.....ce frumos si la voi acolo....vorba lui Geo...atata timp cat e caldura sufleteasca nu mai conteaza nimic....
Ma bucur ca piticii tai au avut o minivacanta minunata.....Ii pupam dulce si va hug.gif

Apropos de apa fetelor.....eu sunt ingrozita de ce arata astia la tv. Inundatii catastrofale....In Suceava e jale....Asa ca nu ma mira cand spui Clau ca Dunarea e marita tare.....

Va pupi....ne punem la masa

doh.gif
azi e ziua petronelei!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! bouncy.gif
dai de baut....
bere.gif
si eu iti daruiesc flori...dar nu-mi merge programul
si toate urarile de bine....
si ne scuzi de intarziere


cat despre apa
putea rau de tot....
si-mi era frica sa calc...
si nu prea sunt eu vai de mine plapanda
dar din astea rar am vazut
doh.gif


va invit la o tocana din galbiori...
sper sa nu ma otravesc... wife.gif
am cumparat din sat...desi am luat si am incredere
am pus la foc o tocana din 3 kg de galbiori...
stau cu ea de 2 ore ca tb sa scada incet.... yes.gif

simina...ieri am fost si eu la Carefour
si am luat bere de aia buna cu eticheta galbena cum ai zis tu
2 mi-am luat sa am... liwlol.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Jun 29 2010, 06:22 PM) *
doh.gif
azi e ziua petronelei!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! bouncy.gif
dai de baut....
bere.gif
si eu iti daruiesc flori...dar nu-mi merge programul
si toate urarile de bine....
si ne scuzi de intarziere
cat despre apa
putea rau de tot....
si-mi era frica sa calc...
si nu prea sunt eu vai de mine plapanda
dar din astea rar am vazut
doh.gif
va invit la o tocana din galbiori...
sper sa nu ma otravesc... wife.gif
am cumparat din sat...desi am luat si am incredere
am pus la foc o tocana din 3 kg de galbiori...
stau cu ea de 2 ore ca tb sa scada incet.... yes.gif

simina...ieri am fost si eu la Carefour
si am luat bere de aia buna cu eticheta galbena cum ai zis tu
2 mi-am luat sa am... liwlol.gif




Aha.....deci ai zis ca daca nu ai luat "ciumpercute" la picioare.....sa bagi la "ghiozdanel" wink.gif
Ia vezi ce papi....ca maine dupa amiaza avem intalnire......si vezi poate nu apari wife.gif Pe mine nu ma intereseaza....mi-l aduci pe Darius.....daaaaaaa??????
Ma bucur ca ti-a placut berea aia....si ca ati luat si pt voi.....inseamna ca maine o sa am o bere la rece special pentru tine....smile.gif

simina_ana
PETRONICI.....E ZIUA TA...... occasion.gif occasion.gif occasion.gif

Ieri de nume.....azi de nastere......vad ca numai intr-o petrecere o tii.....
Te pupacim dulce de tot.....si iti dorim tot ce e mai frumos pe lumea asta: sanatate, dragoste, impliniri, bani, noroc.....si bineinteles tot ce vrei tu......Adelin e un fericit cu o asa mamica!!!!



simina_ana
Buna dimineata!!!!
O zi frumoasa va dorim....
Noi ne pregatim sa fugim putin pe-afara, desi e innourat. Dar cica dupa amiaza ploua....
Pupici!!!
petronici

multumesc fetelor din suflet de urari!!!
ieri am fost 2 sarbatoriti(si sotul) si a ramas acasa cu gandul sa mergem la mare,dar ne-a facut sa ne razgandim cumnatelul si sa ne ducem la Roma....si asa sunt de 6 ani aici doar la 150 km de capitala si inca nu vazusem cele mai importante obiective turistice....a fost frumos,Adelin nu sa marait de oboseala deloc dar mai ramane sa mergem la Vatican,pt data viitoare(cine stie cand)....
diseara vin cumatri pe la noi ,socrela mi-a facut un tortulet la servici la ea si poate facem un gratarel si multa bere bere.gif bere.gif bere.gif ....iar la mare poate ajungem sambata(doar daca nu ma cheama la servici)....
cam asta este "petrecerea" noastra de anul asta....
va imbratisez cu drag hug.gif love1.gif
petronici
Geo,chiar daca pleaca sotul eu nu va abandonez,incerc si acum sa intru macar o data in fiecare zi cand doarme A,dar de multe ori numai va citesc....in rest ma intrebai de puiul meu mic,ESTE FOARTE OBRAZNIC....intelege tot ce-i spun doar cand vrea el sa asculte si cand are el chef sa faca ce-i spun in rest parca vorbesc cu turci....cu cat ii spun si-i arat ca nu-i bine sa faca aia,sa se urce pe colo sa nu se duca nu stiu pe unde cand prinde momentul ca nu-l vad imediat face nazbatii....are zile si zile cand papa,canini de jos m-au disperat ca nu vor sa iasa odata....
si daca toate am apreciat si invidiat gazonul vostru nu pot lipsi eu,este minunata casuta vostra cu gradinuta....cand o sa am si eu asa ceva???? iar Lucas este pt prima data cand il vad "nervos"....il mai las si eu cateodata pe A fara pampers prin curte,si nu va zic ce-am gasit pe jos intr-o zi liwlol.gif ,crezusem ca facuse catelul doar ca era f putin si il stiu ca nu face pe unde apuca ca A....cine stie pipi prin cate locuri face liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
Claudia,deci la Tecuci erai de nu mai stiam nimic de voi....imi pare bine ca a-ti prins ceva aer curat si Mihai sa jucat cu catelusi....
Anku,numai 2 beri ai luat....acum pe caldura asta se duc imediat liwlol.gif bere.gif
Rose,oricum e bine ca macar sta pe olita,face ceva...al meu si-o pune pe cap....A numai daca stau langa el mai mult de 3-4 min nu sta sa faca ceva acolo....cum se ridica si ii pun pampersul sau fara face liwlol.gif
va imbratisez pe toate si multi pupici
geocoto
occasion.gif

Sa va ajute D-zeu cat mai curand sa aveti si voi casuta voastra cu gradina daca asta va doriti si sa puteti crea o copilarie magica pentru Adelin cu multe momente magice de zile de nastere, sarbatori si nu numai.
Va pupacim cu drag si scuze ca nu am intrat ieri dar am avut o zi turbata rau.
occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif oFloare1.gif
Rose68
Ieri a sparlit un mar de pe o taraba(l-am spalat in piata si na.....ce sa fac i l-am dat)

am fost cu mami la supermarket, imi place tare mult cardul






[/quote]
geocoto
[quote name='Rose68' date='Jul 1 2010, 04:18 PM' post='1388424']
Ieri a sparlit un mar de pe o taraba(l-am spalat in piata si na.....ce sa fac i l-am dat)



Parca zici ca-i din film asa frumos ai prins-o in poza asta.Foarte frumos se dezvolta.Parul nu-mi dau seama inca in ce directie o va lua biggrin.gif , il lasati sa faceti niscai codite sau...?
Lucas nu mi-ar papa un mar nici daca are desene animate pe el.A facut pasiune pe banane, din an in pasti cate un kiwi, para, pepene galben si cam atat.Adevarul ca de merele astea de aici nici mie nu-mi vine sa ma ating.
Azi am fost la piscina si tare timorat mai este cand a vazut apa desi este a doua oara.Of am intrat cu el in apa dar se aolea si am iesit repede.Mai tremura si ca varga de la emotii plus ca-l luase si frigul si am plecat acasa.Macar taticul s-a balacit bine desi cand il zarea imediat ii facea semn sa iasa si el.
Ma duc sa incerc sa-l culc pe Lucas desi taticul are niste invitati si sta gura casca si ei.. oFloare1.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.