Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
simina_ana
QUOTE(geocoto @ Mar 8 2011, 06:41 PM) *
La Multi Ani dragelor, sa va dea Domnul tot ce va doriti si neaparat o primavara calda si plina de ghiocei. trandafir.gif oFloare1.gif trandafir.gif oFloare1.gif trandafir.gif oFloare1.gif trandafir.gif oFloare1.gif trandafir.gif oFloare1.gif
Noi am fost azi sa=i luam mamei un cadou si astept sa se trezeasca Lucas sa i=l ofere si ii pun si melodia care ai pus=o tu Adriana.Noi am ascultat=o deja cantata la biserica duminica de catre copiii scolii parohiale si am primit si o felicitare si un buchetel de ghiocei.Super fain .

Adriana dar prin ce ati mai trecut si voi.Saracutii de voi.Lui Vlad nu i=a trecut de nici o culoare cu antibiotic o tuse cronica care o are de cand il cunosc eu si vad ca a inceput sa se amelioreze cu tinctura de carpen, macese, si echinaceea.Este o schema gandita de mine.Bine ca te mai rasfeti si tu putin ca la cate ai tras sigur ai nevoie.Ai grija la masaj ca nu se face reflexoterapie la gravide.

Lucas doarme de 4 ore si vad ca se aoleste in somn, cred ca=l supara maselutele...Aseara nu s=a odihnit prea bine ca a bagat orez cu lapte dar lapte normal si clar are intoleranta ca l=a durut burtica..iar dimineata nu mai nimerea oala mai repede.

Pup oFloare1.gif



Mi-era dor de tine..... oFloare1.gif

Da...sa vezi ce m-am mai rasfatat biggrin.gif....dupa coafor am fost la un pub si am papat si o salata.....
Acum mi-e un somn.....moama moama....ma pun in pat de acum...ca tot sunt singurica acasa ....Poate il pacalesc si pe Iancu sa adoarma mai repede azi....ne iubim pana adormim liwlol.gif liwlol.gif

AM grija cu masajul......merg la unul de relaxare....imi face la maini si picoare si putin pe spate....Stie ca sunt gravida si mi-a recommandat unul lejer de destindere. Pe spate a zis ca-mi face ,eu stand in sezut, sau eventual pe o parte....e vorba de putin rasfat doar....nu prea mult ca sa nu-mi placa prea tare biggrin.gif liwlol.gif
I-a dat Kuka Kuka cadol mamei tale? Cum a reactionat mami?
simina_ana
QUOTE(anku @ Mar 8 2011, 04:47 PM) *
simina...sa nu ne certi..
ne-am tuns,,..ac prea plete avea...si-i tunsese tacso bretonul...de zici ca era frizura de Matrix.... liwlol.gif
in 2 luni e la loc...
era si greu de intretinut....facea o spuma in cap de abia mai puteam sa-l clatesc smile.gif
alaltaieri


azi dimineata


Avand in vedere ca in ultima poza ii lucesc asa frumos ochisorii aia care ma innebunesc de fiecare data.....te iert daca imi promiti ca il pupi in seara asta de la noi....Si cred ca era mortal si cu freza de Matrix liwlol.gif
Pup trandafir.gif
anku


multumim dragelor de complimente...
parca si mie imi cam pare acum rau dupa par..
ma rog este a patra oara cand il tundem.,....o sa creasca ca de fiecare data innapoi si frumos!!!

noi am fost prin parc astazi vreo 3 ore...dc ieri calcam noi trandafirii in picioare azi a u fost alti la rand care au calcat trandafirii....
P mine inca ma mai ard mainile de la folosirea dezinfectantului in exces de sapt trecuta la azil...
Simina...ne bucuram ca nu esti suparata...
somnic usor voua ...sa va fie somnul odihnitor si dulce!!!
Geo...azi am vazut primul pui de brandusa...maine poate-i fac o poza....
sa te auda Dumnezeu...sa-mi gasesc mai intai un loc de calificare ...ca apoi gasesc si job...
bietul Lucas...poopici la burtica....
frumoasa surpriza ptr mama ta...merita din plin
Caludia...mai ce ghinion....trageam speranta ca deja va simtiti mai bine
saraca de tine...
sper sa nu iei si tu....
un gand optimist...din 10 chiar vine caldura....adica asa 10 grade...si aici azi au fost 11 grade...deci vine si la voi!!!
poopici si imbratisari de la noi!!! tzuc.gif
Rose si Petro voi ce mai spuneti??
cum va mai simtiti...ce mai faceti???
ne este dor de voi....
tina poopici... tzuc.gif

maine noapte vine sora-mea...de abia astept...poate iesim si noi la o cafea,la o baie...ca in rest nu am cu cine...asta mic vb cu ea la tel...dar vreau sa vad ce zice acum...cum va decurge comunicarea intre ei...ca sora-mea nu prea stie germana...poate isi da drumuol cu roamana liwlol.gif
p so o cheama Denisa...dar Dari i spune Ghinghi porecla...iar acum multi i spun Ghinghi
dulce nu???
geocoto
QUOTE(simina_ana @ Mar 8 2011, 06:50 PM) *
Mi-era dor de tine..... oFloare1.gif

Da...sa vezi ce m-am mai rasfatat biggrin.gif....dupa coafor am fost la un pub si am papat si o salata.....
Acum mi-e un somn.....moama moama....ma pun in pat de acum...ca tot sunt singurica acasa ....Poate il pacalesc si pe Iancu sa adoarma mai repede azi....ne iubim pana adormim liwlol.gif liwlol.gif

AM grija cu masajul......merg la unul de relaxare....imi face la maini si picoare si putin pe spate....Stie ca sunt gravida si mi-a recommandat unul lejer de destindere. Pe spate a zis ca-mi face ,eu stand in sezut, sau eventual pe o parte....e vorba de putin rasfat doar....nu prea mult ca sa nu-mi placa prea tare biggrin.gif liwlol.gif
I-a dat Kuka Kuka cadol mamei tale? Cum a reactionat mami?


Ei bineinteles ca s=a lasat cu crybaby.gif crybaby.gif mai ales ca mama pleaca luni si nu prea mai are cum sa vina curand..S=a atasat ff tare de pitic si cred ca o sa trezeasca noaptea sa verifice daca este bine.
Nu am gasit parfumul care si=l dorea(salvador dali) dar i=am luat altul care ii place la fel de mult.Lucas tot ii arata ca ii miroase si ii place mmmm.
Am profitat si noi de ultimele zile sa mai facem cate ceva inainte sa plece mama ca apoi este greu cu Lucas.Am reparat poarta la intrare ca o trantise vantul asta iarna, am avut control la firma...
Nimic deosebit.

Tina intrebasei ce sa=i mai dam de mancare seara.Si eu sunt in pana de idei dar este si mai greu cand nu=i pot face grisulet sau orez cu lapte ca nu merge cu soia.Ii mai dau sanwichele cu ce=mi mai pica si mie in mana.Crenvustii i=am cam scos din meniu dupa ce am citit ce contin.Ii mai luam creveti(scampi) dar si aia au conservanti si facuti cu putin usturoi in tigaie ii plac bine de tot.Asta pt dimineata.Unt de arahide iar ar manca un borcan o data.
La noi exista niste tipuri de budinci care se numesc quiche si sunt geniale.O sa incep sa vad daca imi ies.Am facut o data quiche cu conopida si sunculita si alta data cu spanac si au fost tare bune.Chestia este ca as vrea sa inlocuiesc foaia din comert cu ceva facut de mine.
Maine sunt mucenicii, aveti chef sa faceti?
Pupi oFloare1.gif

PS Cand gasiti retete de post nu ezitati sa le puneti.
geocoto
QUOTE(anku @ Mar 8 2011, 07:36 PM) *


multumim dragelor de complimente...
parca si mie imi cam pare acum rau dupa par..
ma rog este a patra oara cand il tundem.,....o sa creasca ca de fiecare data innapoi si frumos!!!

noi am fost prin parc astazi vreo 3 ore...dc ieri calcam noi trandafirii in picioare azi a u fost alti la rand care au calcat trandafirii....
P mine inca ma mai ard mainile de la folosirea dezinfectantului in exces de sapt trecuta la azil...
Simina...ne bucuram ca nu esti suparata...
somnic usor voua ...sa va fie somnul odihnitor si dulce!!!
Geo...azi am vazut primul pui de brandusa...maine poate-i fac o poza....
sa te auda Dumnezeu...sa-mi gasesc mai intai un loc de calificare ...ca apoi gasesc si job...
bietul Lucas...poopici la burtica....
frumoasa surpriza ptr mama ta...merita din plin
Caludia...mai ce ghinion....trageam speranta ca deja va simtiti mai bine
saraca de tine...
sper sa nu iei si tu....
un gand optimist...din 10 chiar vine caldura....adica asa 10 grade...si aici azi au fost 11 grade...deci vine si la voi!!!
poopici si imbratisari de la noi!!! tzuc.gif
Rose si Petro voi ce mai spuneti??
cum va mai simtiti...ce mai faceti???
ne este dor de voi....
tina poopici... tzuc.gif

maine noapte vine sora-mea...de abia astept...poate iesim si noi la o cafea,la o baie...ca in rest nu am cu cine...asta mic vb cu ea la tel...dar vreau sa vad ce zice acum...cum va decurge comunicarea intre ei...ca sora-mea nu prea stie germana...poate isi da drumuol cu roamana liwlol.gif
p so o cheama Denisa...dar Dari i spune Ghinghi porecla...iar acum multi i spun Ghinghi
dulce nu???


Dragut ca ti=ai adus aminte de brandusele.Au aparut si pe la noi.Nu am gasit decat ghiocei in padure si am luat si noi un cuib si am plantat in fata cutiei postale.
Hehe ce bucurie si emotie ca=ti vezi sora, nu?
Si Lucas ii spune Ghighi finei noastre de la Ingrid.

oFloare1.gif
anku
QUOTE(geocoto @ Mar 8 2011, 07:43 PM) *
Dragut ca ti=ai adus aminte de brandusele.Au aparut si pe la noi.Nu am gasit decat ghiocei in padure si am luat si noi un cuib si am plantat in fata cutiei postale.
Hehe ce bucurie si emotie ca=ti vezi sora, nu?
Si Lucas ii spune Ghighi finei noastre de la Ingrid.

oFloare1.gif

pot spune ca atunci cand vad branduse ma gandesc la tine.... biggrin.gif
ghiocei parca inca nu am vazut...parca.....
ce fain ca aveti curte si va puteti pune de toate....superb....
i-auzi...oare de ce or zice ei simplu GHIGHI SI GINGHI...???
oricum...sunt porecle f dulci..... wub.gif mai ales atunci cand sunt date de copii -bebelusi liwlol.gif
anku
QUOTE(geocoto @ Mar 8 2011, 07:38 PM) *
Pupi oFloare1.gif

PS Cand gasiti retete de post nu ezitati sa le puneti.

da da...sa puneti...ca si mie imi tb....
pun si eu ce gasesc....
mda...cremvursti...tot din pana de idei i-am dat si eu...si mi s-a invatat cu ei!!! mad.gif
geocoto
QUOTE(anku @ Mar 8 2011, 07:52 PM) *
da da...sa puneti...ca si mie imi tb....
pun si eu ce gasesc....
mda...cremvursti...tot din pana de idei i-am dat si eu...si mi s-a invatat cu ei!!! mad.gif

Azi am avut varza calita si ciorbita de legume.Iar pentru Lucas pastrav somonizat cu piure de brocoli cu morcov.
Desert popcorn si chek pt Lucas.Exista niste bobite mici de ciocolata care in momentul in care le pui in compozitie se topesc si poti pune din astea sau stafide sau rahat sau nuca.Depinde de toane.
anku
mie ciorbita de legume nu-mi mai iasa de cand sunt aici...probabil din cauza legumelor.... sad.gif
da...am si eu bobite de alea de cioco...nu mai stiu ptr ce am luat...cred ca ptr paine de ciocolata...chiar misto....
azi am avut spaghetti...cu branza...din pacate biggrin.gif a papt bine ....si acum vrea tot de astea.... doh.gif
as vrea sa tin miercurea si vinerea macar post....
de salata de vinete ce stiti???este voie????p paine....

simina...maine sa ne ierti...sper sa nu-ti facem pofte tzuc.gif
geo...coincidenta coincidentelor...de o ora am bagat si eu o varza la oparit...
sper sa o si fac in seara asta.... unsure.gif
geocoto
QUOTE(anku @ Mar 8 2011, 08:04 PM) *
mie ciorbita de legume nu-mi mai iasa de cand sunt aici...probabil din cauza legumelor.... sad.gif
da...am si eu bobite de alea de cioco...nu mai stiu ptr ce am luat...cred ca ptr paine de ciocolata...chiar misto....
azi am avut spaghetti...cu branza... biggrin.gif a papt bine ....si acum vrea tot de astea.... doh.gif
as vrea sa tin miercurea si vinerea macar post....
de salata de vinete ce stiti???este voie????p paine....


Este voie daca nu o pui langa o fripturica.La noi mai iese ciorbita cat mai am ciorbar de la mama.Adica a luat legume de la bunica din gradina si le=a taiat marunt le=a dat intr=un clocot si le=a pus in borcane.
Poti tine post si cu produse din soia: lapte, iaurt margarina, tofu, nuci, alune, fructe, gemuri, unt de arahide,pate vegetal.De preferinta de la Alpro ca nu este modificat genetic, asa scrie pe cutie.Daca iti place si suporta organismul.

Lucas abea uitase de masinuta cea rosie ca a lui Iancu si azi iar a luat=o.Saracul parchet doh.gif
geocoto
Si la paine sa fiti atente mamici ce luati "ca cam" contine dextroza, lactoza si alte minuni.Are sotul una care ii place ca este moale dar cand o pui la prajit miroase a picioare.
Pentru Lucas si mine luam o paine facuta la manastire.
anku
QUOTE(geocoto @ Mar 8 2011, 08:13 PM) *
Este voie daca nu o pui langa o fripturica.La noi mai iese ciorbita cat mai am ciorbar de la mama.Adica a luat legume de la bunica din gradina si le=a taiat marunt le=a dat intr=un clocot si le=a pus in borcane.
Poti tine post si cu produse din soia: lapte, iaurt margarina, tofu, nuci, alune, fructe, gemuri, unt de arahide,pate vegetal.De preferinta de la Alpro ca nu este modificat genetic, asa scrie pe cutie.Daca iti place si suporta organismul.

Lucas abea uitase de masinuta cea rosie ca a lui Iancu si azi iar a luat=o.Saracul parchet doh.gif

alpro??? smile.gif
sa ma duc la mag ala Bio ...acolo probabil oi gasi....
sunt si la noi cateva produse care cica nu ar avea nimic in compozitie chimic...atat de pure ca parca nu sunt asa bune...ce sa faci dc deja suntem indoctrinati cu gustul comertului???!!!
ahhhhhhhhh...din pacate mami nu e acasa...deci nu are cine-mi pune zarzavaturi...inainte punea chiar si cate 100 borcane ...
aici fac eu gem...dar legume pure nu gasesc decat in piata la pret exorbitant....poate candva cand vom avea timp vom lua cativa zeci de metri de gradina...dar ptr gradina iti tb timp si indemanare doh.gif

asta mic a amnact atatea spaghetti ca acum sta p covor si-mi spune ca el este asa de bolnav liwlol.gif cred ac de cat a mancat....
doamne ce am mai ras... blush.gif
o sterg...ca tb sa-l preg de nani ca azi are tati program.... somn.gif
simina_ana
Sa nu va cert eu pe voi doua, Anku si Geo? ...Pai eu va spun ca merg la culcare si voi povestiti biggrin.gif...dar ma bucur.....ca am avut ce citi dimineata

Vad ca vorbiti de post...si eu o sa incerc sa-l tin macar miercurea si vinerea, fara carne....dar azi deja am ratat ca am papa o salata in care am pus is putina carnita de pui.....poate pana diseara nu mai am contact cu carnea....
Mi-ai dat ideea cu salata de vinete Anku...o sa scot si eu 2 pungi din frigider....daca o faci fara maioneza e de post....
EU mai intru pe un site cu apa care imi place tare mult....http://www.gourmandine. ro...am pus spatiu inainte de ro ca sa nu il ia ca reclama....poate va inspira si pe voi ceva de aici
Apropos de paine....incercati painica mediteraneana....se face extrem de repede si e de post....

La noi e un frig de nu-mi vine sa cred.....am dat drumul la centrala o ora si degeaba.....abia s-a incalzit....nu-mi vine sa cred.....dar cica va veni si caldura....abia astept ca m-am saturat...Pe la 12 o sa-l dau afara cu bubu si eu ma pun sa calc ....azi vine si tati acasa....si abia astept....

Eu nu fac mucenici....pentru ca aia fierti nu-mi plac si maine imi trimite mama de aia moldovenesti cu nuca si miere yami.gif ...abia astept....
anku

buna fetelor.....
cum ati dormit Simina????
noi bine...s-a trezit numai asa o data sa planga...in rewst a dormit...
serios???
asa frig este la Sb???
doamneeeeeeeee...acum vad -5 grade la SB
azi...am chef de toate....
aseara am stat de mi-am gatat varza...
am si eu salata cu tot felul de frunze....sa vad ce pun p ea... smile.gif ca sa ramana de post

va poopam cu drag p toti!!!
si ne auzim.....
anku
Rose...ne cerem scuze...mi s-a blocat mess-ul....rablagitul....
Rose68
Buna ziua, mamici si pitici!
Ne-am intors si noi de la spital. Suntem spre bine. Inca mai are infectie .....avem in continuare antibiotic. Insa ne-a spus dupa investigatii complexe ca nu exista malformatii congenitale. Dar infectia a fost destul de avansata , se inflamase tot sistemul urinar: rinichi, uretere, vezica urinara.
anku
QUOTE(Rose68 @ Mar 9 2011, 03:18 PM) *
Buna ziua, mamici si pitici!
Ne-am intors si noi de la spital. Suntem spre bine. Inca mai are infectie .....avem in continuare antibiotic. Insa ne-a spus dupa investigatii complexe ca nu exista malformatii congenitale. Dar infectia a fost destul de avansata , se inflamase tot sistemul urinar: rinichi, uretere, vezica urinara.

tzuc.gif hug.gif hug.gif tzuc.gif
geocoto
QUOTE(Rose68 @ Mar 9 2011, 03:18 PM) *
Buna ziua, mamici si pitici!
Ne-am intors si noi de la spital. Suntem spre bine. Inca mai are infectie .....avem in continuare antibiotic. Insa ne-a spus dupa investigatii complexe ca nu exista malformatii congenitale. Dar infectia a fost destul de avansata , se inflamase tot sistemul urinar: rinichi, uretere, vezica urinara.


Ooo ce bine.Nu am indraznit sa te contactez pe mess ca nu stiam pe unde sunteti si ce vesti aduceti.Sunteti 2 fete cucuiete care ne dati mari emotii.Pupicei la amandoua.
Adriana ce mai face "surioara" lui Iancu?Cand aflati ce va este?Nu te=am intrebat de masina de spalat vase daca ai pus=o in functiune si daca esti multumita?

Pup oFloare1.gif
simina_ana
QUOTE(geocoto @ Mar 9 2011, 10:36 PM) *
Ooo ce bine.Nu am indraznit sa te contactez pe mess ca nu stiam pe unde sunteti si ce vesti aduceti.Sunteti 2 fete cucuiete care ne dati mari emotii.Pupicei la amandoua.
Adriana ce mai face "surioara" lui Iancu?Cand aflati ce va este?Nu te=am intrebat de masina de spalat vase daca ai pus=o in functiune si daca esti multumita?

Pup oFloare1.gif



Neata fetele.....indraznesc sa spun ca vine primavara ?? smile.gif...cel putin dupa soare....dar dupa temperaturi nu ...brrr...

Da Geo.....de 2 saptamani spal cu ea....sunt in al o mielea cer....ca am scapat de spalat vase. Daca ma crezi si frecevnta gatitului s-a intensificat, eu care ma vaitam ca sunt afoana in bucatarie ( nu ca nu as fi in continuare:D)....pentru ca stiu ca nu mai am treaba cu spalatul dupa....si gatesc cu mai mare placere acum....deci am facut o alegere ff buna....Spala f bine.AM incarcat-o o data mai mult decat ar fi trebuit si am vazut ca nu a fost asa performanta...dar daca nu o incarc....ca in ea intra dar sa nu pun f multe una peste alta....e f ok totul. Le lasa asa placute la atingere....zici ca scartaie liwlol.gif Seara pun o masina si spala...si a doua zi dimineata incep sa o incarc iar cu ce murdarim. Ce e fain e ca niciodata nu am vase murdare in chiuveta. La inceput mi-a fost frica sa bag plasticaraie in ea, gen caserole si vase de mixer....dar apoi.....acum bag totul cu cateva mici exceptii ....gen tacamuri cu maner din plastic sau lemn.....Asa ca recomand tuturor o asa minunatie ....se economiseste f mult timp... De ex mie nu-mi placea sa las vasele in chiuveta....si mereu dupa ce mancam trebuia sa le spal....uneori eram ff obosita , alteori nu-mi era bine...sau vroiam sa plec cu Iancu afara sau sa ma joc cu el....asa...acum nu mai am grija asta.

A venit varu-miu in Sibiu sambata la o nunta si ne intreba daca nu vrem sa mergem cu ei la Bruxel azi....asa imi venea sa ma urc in avion cu ei.....dar a fost prea din scurt...ca iti faceam o surpriza liwlol.gif liwlol.gif ...
simina_ana
QUOTE(Rose68 @ Mar 9 2011, 06:18 PM) *
Buna ziua, mamici si pitici!
Ne-am intors si noi de la spital. Suntem spre bine. Inca mai are infectie .....avem in continuare antibiotic. Insa ne-a spus dupa investigatii complexe ca nu exista malformatii congenitale. Dar infectia a fost destul de avansata , se inflamase tot sistemul urinar: rinichi, uretere, vezica urinara.


Ma bucur sa citesc vesti bune de voi.
anku
buna dragelor....

la noi se pune poate azi de o ploita dar in weekend va veni cica pana in 20 grade caldura....
asa a fost si la noi la inceput...soare puternic ,cer senin si totusi -5 grade...
simina...superb...drept si spus ca gatesti cu mai mate placere ptr ac nu ma duci grija vaselor murdare....
chiar asa...cand aflam ce va fi???
gEO:::POOPICI tzuc.gif
cLAUDIA..Sper ac macar azi va este putin mai bine.... tzuc.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Mar 10 2011, 01:19 PM) *
buna dragelor....

la noi se pune poate azi de o ploita dar in weekend va veni cica pana in 20 grade caldura....
asa a fost si la noi la inceput...soare puternic ,cer senin si totusi -5 grade...
simina...superb...drept si spus ca gatesti cu mai mate placere ptr ac nu ma duci grija vaselor murdare....
chiar asa...cand aflam ce va fi???
gEO:::POOPICI tzuc.gif
cLAUDIA..Sper ac macar azi va este putin mai bine.... tzuc.gif


Pai ...sper ca peste 2 saptamani....ca in 24 martie vreau sa-mi fac programare.....as merge eu mai devreme dar nu am de ce atata timp cat ma simt bine si nu mai am dureri....sau marog...nu dureri asa de mari...ca din astea in fiecare zi am cate una...ba la sale, ba la sold, ba la picior, ba la....etc etc....dar na riscul meseriei biggrin.gif
Ai sunat cumva la mine ieri dimineata? Ca tocamai iesem pe usa si am auzit telefonul, dar nu m-am mai intors ca Iancu o zbughise deja afara in fata blocului....
Si la noi au aratat ca de maine vor fi 13 grade....de-ar fi asa....ca m-am saturat de frig....
anku
QUOTE(simina_ana @ Mar 10 2011, 10:29 AM) *
Pai ...sper ca peste 2 saptamani....ca in 24 martie vreau sa-mi fac programare.....as merge eu mai devreme dar nu am de ce atata timp cat ma simt bine si nu mai am dureri....sau marog...nu dureri asa de mari...ca din astea in fiecare zi am cate una...ba la sale, ba la sold, ba la picior, ba la....etc etc....dar na riscul meseriei biggrin.gif
Ai sunat cumva la mine ieri dimineata? Ca tocamai iesem pe usa si am auzit telefonul, dar nu m-am mai intors ca Iancu o zbughise deja afara in fata blocului....
Si la noi au aratat ca de maine vor fi 13 grade....de-ar fi asa....ca m-am saturat de frig....

da...m-am gandit eu ca ati plecat p undeva.... biggrin.gif si nu am insistat....
nu-i bai... biggrin.gif
deci 24 martie.... biggrin.gif de abia asteptam....
ce face Nenea iancu???
simina_ana
QUOTE(anku @ Mar 10 2011, 01:32 PM) *
da...m-am gandit eu ca ati plecat p undeva.... biggrin.gif si nu am insistat....
nu-i bai... biggrin.gif
deci 24 martie.... biggrin.gif de abia asteptam....
ce face Nenea iancu???



Acum papa o clatita americana si il streseaza pe bubu ca a venit sa repare o priza....si se invarte in jurul lui.....apoi cand termina bubu il imbrac si se duce afara ca s-a mai incalzit si eu sa fac curetenie..
Darius?
geocoto
Ei Adriana asa da surpriza.Vezi anima1.gif trebuia sa ne vedem dupa Rev ca sa ne mai intalnim anul asta macar o data.Eu te sun dupa ce pleaca mama ca sa am de ce ma plange. biggrin.gif

Lucas este marait dar vad ca de dimineata "trebaluieste" prin casa, isi cara scaunul (pe care il tin in baie sa=l spal pe manute) prin toata casa ca sa vada mai bine ce este pe masa, prin dulapuri...Il chinuie cea de=a doua maseluta , vad coltisorul si la cat freaca suzi in gura e clar wacko.gif ca=l doare.

La noi este inorat si sta sa ploua.Aseara chiar daca era frigut tot am fost sa vedem caii la grajduri.Erau cel putin 150 de cai.Am furat si noi 2 morcovi si le=am dat ca in mod normal numai proprietarii au voie.Practic este o ferma maaaare si cine vrea isi inchiriaza un grajd pentru calul lui si il lasa acolo si vine si il calareste cand are chef.Fain hobby dar costisitor tare. yes.gif

Pup ca a venit urlatoarea la ureche oFloare1.gif
anku
noi am trecut la epilare faciala....
iar iubitul meu Darius este f interesat de proces...
si a luat si el o banda...si si-a lipit-o de babie...
probabil are impresia ca are cioc... liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
i-am luat banda repede ca sa nu se intareasca de p barbie...si a ramas cam mirat.... liwlol.gif
apoi a trecut baiatul meu la incremat....
cred ca seamana cu tacso...ca numai tacso pierde asa mult timp in baie la aranjat...mai ceva ca o femeie.,... liwlol.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Mar 10 2011, 03:29 PM) *
noi am trecut la epilare faciala....
iar iubitul meu Darius este f interesat de proces...
si a luat si el o banda...si si-a lipit-o de babie...
probabil are impresia ca are cioc... liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
i-am luat banda repede ca sa nu se intareasca de p barbie...si a ramas cam mirat.... liwlol.gif
apoi a trecut baiatul meu la incremat....
cred ca seamana cu tacso...ca numai tacso pierde asa mult timp in baie la aranjat...mai ceva ca o femeie.,... liwlol.gif



liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
simina_ana
QUOTE(geocoto @ Mar 10 2011, 02:48 PM) *
Ei Adriana asa da surpriza.Vezi anima1.gif trebuia sa ne vedem dupa Rev ca sa ne mai intalnim anul asta macar o data.Eu te sun dupa ce pleaca mama ca sa am de ce ma plange. biggrin.gif

Lucas este marait dar vad ca de dimineata "trebaluieste" prin casa, isi cara scaunul (pe care il tin in baie sa=l spal pe manute) prin toata casa ca sa vada mai bine ce este pe masa, prin dulapuri...Il chinuie cea de=a doua maseluta , vad coltisorul si la cat freaca suzi in gura e clar wacko.gif ca=l doare.

La noi este inorat si sta sa ploua.Aseara chiar daca era frigut tot am fost sa vedem caii la grajduri.Erau cel putin 150 de cai.Am furat si noi 2 morcovi si le=am dat ca in mod normal numai proprietarii au voie.Practic este o ferma maaaare si cine vrea isi inchiriaza un grajd pentru calul lui si il lasa acolo si vine si il calareste cand are chef.Fain hobby dar costisitor tare. yes.gif

Pup ca a venit urlatoarea la ureche oFloare1.gif



Scumpa ....poti sa ma suni cand vrei tu....abia astept sa-ti aud glasciorul...
Dragul de Lucas....e suparata cu maselutele.....Noi slava Domnului am scapat destul de repede cu ele....dar o iau de la capat peste un an smile.gif
Ce facem Geo cu suzi? Cand o scoatem? Eu una vreau sai fac camera mai intai....si comanda e gata abia la sfarsitul lui aprilie...inceputul lui mai....nu stiu daca sa-l mai las asa mult pana atunci. Cert e ca pana la 2,6 ani vreau sa io scot definitiv....
Vreau si eu cai.....dar de unde atatia bani pentru asa placere,,,,,
Pupa urlatoarea mea draga...fug si eu sa pun maimutza la nani....de ieri i-am scos laptele de pranz...il dau dimineata....ca sa il invat sa pape mancare gatita la pranz....mai ales ca din toamna la gradi nu-i face nimeni lapte...
Rose68
Astazi am dus si noi dosarul pentru inscrierea la gradi. Am vizitat cu pitica toata gradi si a fost tare incantata. Am vazut o serie de pitici cum papau si alta cum se pregateau deja de nani. Asa ca am adus-o acasa si a papat foarte bine (lucru rar mai ales in ultimul timp) ciorbica cum papau copii de la gradi si apoi a adormit usor fara fitzele ei de zi cu zi. Mai ca m-as duce si maine sa vizitez gradi. A mai ramas sa ne mai ducem 1 data saptamana viitoare sa primim si fisa de inscriere.
tina71
buna seara va spunem si noi.azi s-a intors iarna pe aici crybaby.gif.cand ninge, cand ploua si bate un vant de nu poti sta in picioare.nici nu ne mai asteptam dupa ce am avut niste zile asa frumoase.sper sa nu tina mult.
Geo imi dai si mie reteta, poate asa il mai pacalesc pe cel mic sa mai manance conopida sau spanac, pt ca de cand a crescut nu se mai atinge de ea.noi am mancat ceva de genul acesta la restaurant, a fost f buna.
Anku ce baietel tunsulici si frumusel avem; ne-am indurat si noi sa-i mai scurtam un pic parul lui Duncan, dar nu prea mult , are niste bucle asa frumusele, nu stiu cui seamana pt ca nici unul din noi nu are parul asa si nici Matei nu l-a avut cat a fost mic.
va floare2.gif si va dorim o seara frumoasa
geocoto
QUOTE(anku @ Mar 10 2011, 12:29 PM) *
noi am trecut la epilare faciala....
iar iubitul meu Darius este f interesat de proces...
si a luat si el o banda...si si-a lipit-o de babie...
probabil are impresia ca are cioc... liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
i-am luat banda repede ca sa nu se intareasca de p barbie...si a ramas cam mirat.... liwlol.gif
apoi a trecut baiatul meu la incremat....
cred ca seamana cu tacso...ca numai tacso pierde asa mult timp in baie la aranjat...mai ceva ca o femeie.,... liwlol.gif


Aaaaaiiiiii cum zice Lucas cand il doare. liwlol.gif cred si eu ca a ramas mirat dragul de Dari.Lucas ma vede pe mine cand ma fac pe picioare si imi arata ca ma doare..
Adriana iti zic de acum ca daca nu vor binevoi sa pape la pranz nu sta nimeni dupa ei...Si Lucas ar prefera intai sa faca nani si apoi sa pape serios dar ce crezi ca=l lasa mama?? biggrin.gif Sa vedem care pe care de luni incolo.
Am fost la copii la un loc de joaca dar abea daca ii prieste ceva.Ar vrea sa fie vesel dar se vede ca=l necajeste ceva...
Cat despre meniul de azi orez cu ciupercute si praz cu ciupercute si masline.Cu castraveti acri.Yum yum

simina_ana
QUOTE(geocoto @ Mar 10 2011, 11:01 PM) *
Aaaaaiiiiii cum zice Lucas cand il doare. liwlol.gif cred si eu ca a ramas mirat dragul de Dari.Lucas ma vede pe mine cand ma fac pe picioare si imi arata ca ma doare..
Adriana iti zic de acum ca daca nu vor binevoi sa pape la pranz nu sta nimeni dupa ei...Si Lucas ar prefera intai sa faca nani si apoi sa pape serios dar ce crezi ca=l lasa mama?? biggrin.gif Sa vedem care pe care de luni incolo.
Am fost la copii la un loc de joaca dar abea daca ii prieste ceva.Ar vrea sa fie vesel dar se vede ca=l necajeste ceva...
Cat despre meniul de azi orez cu ciupercute si praz cu ciupercute si masline.Cu castraveti acri.Yum yum



Ce-ar fi sa pui si retetele? biggrin.gif....ai mila de o femeie insarcinata si cu pofte cat pentru 7 biggrin.gif...inclusiv cele pentru spanac si conopida de care spunea Tina.....Ca nici Iancu nu mai papa de astea...

Sa stii ca o sa trebuiasca sa ne tinem de ei daca vrem ca la gradi sa fie ok...de asta am si zis ca ii scot laptele de pranz...Il dau in orice alt moment al zilei....dar lapte nu mai primeste...si de doua zile papa un castron de ciorbica...si se culca apoi fara sa caraie. Ma pun langa el in pat si adoarme....Va trebui sa lucrez si aici....dar o sa insist cand va fi gata camera lui. Ca am planuri mari pentru vara asta cu el biggrin.gif
Tu ce faci ? Ai de gand sa te angajezi sau cum o sa faci ?

simina_ana
QUOTE(Rose68 @ Mar 10 2011, 06:02 PM) *
Astazi am dus si noi dosarul pentru inscrierea la gradi. Am vizitat cu pitica toata gradi si a fost tare incantata. Am vazut o serie de pitici cum papau si alta cum se pregateau deja de nani. Asa ca am adus-o acasa si a papat foarte bine (lucru rar mai ales in ultimul timp) ciorbica cum papau copii de la gradi si apoi a adormit usor fara fitzele ei de zi cu zi. Mai ca m-as duce si maine sa vizitez gradi. A mai ramas sa ne mai ducem 1 data saptamana viitoare sa primim si fisa de inscriere.



Ce dosar ai dus? Ca noua ne-a zis sa mergem momentan cu fisa de inscriere completata si copie dupa certificatul de nastere , iar in toamna sa avem analizele facute si atunci sa le ducem....
geocoto
QUOTE(simina_ana @ Mar 10 2011, 08:37 PM) *
Ce-ar fi sa pui si retetele? biggrin.gif....ai mila de o femeie insarcinata si cu pofte cat pentru 7 biggrin.gif...inclusiv cele pentru spanac si conopida de care spunea Tina.....Ca nici Iancu nu mai papa de astea...

Sa stii ca o sa trebuiasca sa ne tinem de ei daca vrem ca la gradi sa fie ok...de asta am si zis ca ii scot laptele de pranz...Il dau in orice alt moment al zilei....dar lapte nu mai primeste...si de doua zile papa un castron de ciorbica...si se culca apoi fara sa caraie. Ma pun langa el in pat si adoarme....Va trebui sa lucrez si aici....dar o sa insist cand va fi gata camera lui. Ca am planuri mari pentru vara asta cu el biggrin.gif
Tu ce faci ? Ai de gand sa te angajezi sau cum o sa faci ?


Nu stiu daca rezisti la miros ca nu miros tocmai placut...atunci cand le gatesti.Adica nu=i miros din ala sa te imbie la masa.Ciupercile fierte de exemplu.. wacko.gif wacko.gif .Ziceam si eu asa yum yum sa sa=mi fac pofta singura.Scuze, ma simt prost acum daca ai inghitit chiar si numai o data in sec din cauza mea. notworthy.gif notworthy.gif
"Intreb" cartea de bucate si le scriu.
Cu angajatul nu stiu ce sa zic ca am gasit o doamna care ar fi dispusa sa vina sa stea cu Lucas dar trebuie sa gasesc un job cat de cat bine platit sa raman si eu macar cu 100 de euro nervi.gif Am gasit ceva super fain intr=un centru de piele (endermologie)cu tot felul de tehnici ( http://www.cibelle.be/fr-home.asp ) care le=as fi invatat acolo dar 720 euro pt 20 de ore si alea puse aiurea sa nu pot chema eu babysitter inclusiv sambata si contract obligatoriu pe 4 ani..parca nu.Mai caut si poate din septembrie incolo.

Cu suzi biberon.gif biberon.gif biberon.gif sa o tina pana la 18 ani daca o vrea ca eu i=o scot si taticul lui ii mai cumpara inca 2 sa fie sigur ca nu ne urla dupa ce pleaca Ama wife.gif
Sunt aeriana tare nu stiu de ce am impresia ca este weekend.Si m=am panicat ca nu mai avem paine si cum duminica nu este deschis la noi era sa ma imbrac sa ies nu cumva sa flamanzeasca odoru'.

Hai ca scriu aiurea dar am citit un mesaj despre cum anul 2012 este "un nou inceput" si parca nu mai gandesc bine..
anku
QUOTE(geocoto @ Mar 10 2011, 09:17 PM) *
Nu stiu daca rezisti la miros ca nu miros tocmai placut...atunci cand le gatesti.Adica nu=i miros din ala sa te imbie la masa.Ciupercile fierte de exemplu.. wacko.gif wacko.gif .Ziceam si eu asa yum yum sa sa=mi fac pofta singura.Scuze, ma simt prost acum daca ai inghitit chiar si numai o data in sec din cauza mea. notworthy.gif notworthy.gif
"Intreb" cartea de bucate si le scriu.
Cu angajatul nu stiu ce sa zic ca am gasit o doamna care ar fi dispusa sa vina sa stea cu Lucas dar trebuie sa gasesc un job cat de cat bine platit sa raman si eu macar cu 100 de euro nervi.gif Am gasit ceva super fain intr=un centru de piele (endermologie)cu tot felul de tehnici ( http://www.cibelle.be/fr-home.asp ) care le=as fi invatat acolo dar 720 euro pt 20 de ore si alea puse aiurea sa nu pot chema eu babysitter inclusiv sambata si contract obligatoriu pe 4 ani..parca nu.Mai caut si poate din septembrie incolo.

Cu suzi biberon.gif biberon.gif biberon.gif sa o tina pana la 18 ani daca o vrea ca eu i=o scot si taticul lui ii mai cumpara inca 2 sa fie sigur ca nu ne urla dupa ce pleaca Ama wife.gif
Sunt aeriana tare nu stiu de ce am impresia ca este weekend.Si m=am panicat ca nu mai avem paine si cum duminica nu este deschis la noi era sa ma imbrac sa ies nu cumva sa flamanzeasca odoru'.

Hai ca scriu aiurea dar am citit un mesaj despre cum anul 2012 este "un nou inceput" si parca nu mai gandesc bine..

mie mi se face greata de tot cand aud de astea...
desi cercetatorii au spus ca nu exista asa ceva...ca ei nu vad in acest sens un pericol si ca este o aberatie...cat despre film...cel mai prost film facut vreodata
cartea nici sa nu o vad in fata ochilor...
.mi-i rau.... ohmy.gif
voi ce credeti????
anku
noi azi am fost nitel la baita...adica vreo 4 ore..la bulbuci liwlol.gif si partial sauna...si o ora gimnastica in apa
am facut cu randul cu Darius ...ori tati ori eu si Denisa
s-a jucat asa frumos cu cativa copii...mi-a parut rau ca nu am luat aparatul dar nu am mai vrut sa-i duc grija si lui....era asa rosu si se urcase p o pluta si-l impingeau ceilalti copii cam de 4 anisori p acolo p la ei prin piscinuta
era asa sod cum statea p pluta intins sau ghemuit...
si-a dat drumul cu tati in colacel si in bazinul de 5 m..cand l-am vazut cat de relaxat dadea din picioriuse in colacel nu-mi venea sa cred...se prindea cu o manuta de bara si-si ridica piciorusele sus...si apoi iar isi dadea drumul...definitiv are mult mai mult curaj cu tati decat cu mine...nu este prima data cand vad asta...

P Denisa a recunoscut-o imediat...a puapat-o...comunica totusi bine...mai romaneste de la el...mai germana de la so...fac un intreg liwlol.gif este f ospitalier baiatul...are grija peste tot sa o ia p Ghinghi liwlol.gif cu el...o pofteste la masa

Tina iti multumesc ptr complimente...
asa deci...ne trimiteti vreme rea ptr maine.... wink.gif
ce faceti voi???
sunteti sanatosi???voiosi???
Rose...mai ce de tb se cer...
i-auzi...a papat ea ciorbita...Darius ...asa cate 10-20 linguri de supa sau ciorbita...mai mult nu..
astazi chiar prost mi-a mancat...de 4 ori l-am poftit la masa si a ciugulit numai
macaroane de i-as da toata ziua ar fi bine...
m-a refuzat chiar si cu cremwursti....f bine de p partea mea!!!
nici lapte nu a baut bine ...din 200 abia 100...a mancat o banana
deci inseamna ca se bucura de copii printesa ta...poate cand se duce la gradi sa vezi ce bine-i va merge...sa dea Dumnezeu...
Geo...poopici...bunicel salariul...dar nashpa clauzele contractului...
cat despre mama de zi sau baby-sitter...pfff...eu zic ac nu se mai renteaza
ne-am gandit si noi al posibilitatea asta...
pana una alta studiezi terenul...ca sa apuci un job binicel platit si care sa-ti faca placere macar putin...si nu clauze nebune...sa ajute Dumnezeu
bine macar ca ti-a ramas calificarea in mana...eu sunt deocamdata cu un bac rec in mana...si nema meserie
Simina...nenea Iancu vrea sa fure meserie de la Bunicu... wink.gif


mie nu-mi mananca fasole verde.... biggrin.gif
spanac imi papa f bine din nou...si conopida nu-i dau ...ptr ca primeste dureri de burta...desi i place...conopida ma baloneaz si p mine de ma ia circul.... sad.gif

Rose68
QUOTE(simina_ana @ Mar 10 2011, 11:38 PM) *
Ce dosar ai dus? Ca noua ne-a zis sa mergem momentan cu fisa de inscriere completata si copie dupa certificatul de nastere , iar in toamna sa avem analizele facute si atunci sa le ducem....


* Copie certificat de naștere copil ;

* Adeverințe de la locul de muncă pentru ambii părinți (mama, tata) că sunt salariați (Grădinița cu program prelungit vine în sprijinul părinților angajați);

* Copii xerox de pe B.I. / C.I. a părinților sau a bunicilor (pentru justificarea domiciliului) ;

* 1 dosar cu șină de plastic ;

* 10 coli de xerox ;

* 10 folii de plastic (țiple)
iar Cererea tip de înscriere de la unitate ramane sa o completam saptamana viitoare cand e inscrierea oficiala





anku
Rose68
Cand m-am intors de la serviciu am zis sa o scot si pe ea un pic pe afara....Dupa atatea zile naspa azi e o zi superba. Soare si temp mult peste cea de zilele trecute. Din pacate nu am stat prea mult caci se apropria ora ei de masa si nani...daca nu le respect ...nici numai papa nik.,.....si nani face foarte greu....
simina_ana
QUOTE(Rose68 @ Mar 11 2011, 11:20 AM) *
* Copie certificat de naștere copil ;

* Adeverințe de la locul de muncă pentru ambii părinți (mama, tata) că sunt salariați (Grădinița cu program prelungit vine în sprijinul părinților angajați);

* Copii xerox de pe B.I. / C.I. a părinților sau a bunicilor (pentru justificarea domiciliului) ;

* 1 dosar cu șină de plastic ;

* 10 coli de xerox ;

* 10 folii de plastic (țiple)
iar Cererea tip de înscriere de la unitate ramane sa o completam saptamana viitoare cand e inscrierea oficiala



Noua nu ne-au cerut atatea....doar fisa si certif de nastere....probabil in toamna le vor vrea pe toate.
Dar ma pregatesc eu pentru saptamana viitoare cu unele cand duc fisa.
Ca analize ce ti-a cerut sa-i faci? Noua exudatul, copro si parazitologicul. Si cica dupa fiecare vacanta trebuie iar dus exudatul.....la voi tot asa e?
sa stii ca si eu de cand ii respect cu strictete orele de somn si papa decurge totul ok.

Si noi am iesit azi afara cateva ore bune....a fost tare frumos desi batea putin vantul. E putin mucos....dar tot il scot, dar evitam copii...avem o duna de nisip aici langa noi si stam aici mai mult si ne murdarim biggrin.gif
anku


la multi ani draga noastra!!!
te poopam cu drag!!!
iti doresc tot binele din lume!!!
tzuc.gif
geocoto
Draga mea va doresc sa fiti sanatosi sa va bucurati de puiul mare si peste putin timp si de puiul mic.Mi=ar fi placut sa fiu mai aproape de voi si sa va vad mai des.Dar cine stie ce surprize ne rezerva viitorul.



La Multi Ani occasion.gif occasion.gif

Pup,
Georgiana si Lucas oFloare1.gif

PS Pe unde umblati sau iar fixu' are problemutze?
Rose68
Buna dimineata!
Vrea cineva o painica calda?.......m-am trezit la ora 5.30 sa ii dau bibe si nu am mai avut somn.
II astept sa se trezeasca!

poze de la mancarici nu mai pun pe aici, pana nu nasc mamicutele ...stiu ele care.....dar painica pot pune caci stiu Adriano ca faci si tu painica mediteraneana
Cand am bagat-o la copt incepuse sa se lase.....dar s-a oprit la timp, de aia e asa denivelata.
Nu e de post, are ou si lapte in ea...daca ma mai chinuiam putin iesea cozonac
anku

buna fetelor...
noi ieri am fost la Augsburg...de aia am fost asa grabita sa-ti urez toate cele bune Simina...si implinirea tuturor dorintelor....sanantatea,noroc si fericire....
am plecat de dim d la 7...si ne-am intors abia la 22.30
am fost cu trenul...ptr Darius a fost minunat...mai ales ca in Nurnberg a tb sa schimbam si ne-am oprit o ora la un loc de joaca care acum avea usile deschise marama asa ca prima zi....asa ca acolo am intarziat aproape 2 ore liwlol.gif
in tren nu a stat nici 5 secunde linistit...noroc ca era loc destul...s-a plimbat peste tot...le-or fi convenit sau nu altora ...asta este...chiar la inceput a stat putin linistit sa se uite p geam...in rest...
dar a fost bine...a mancat bine cel putin..chiar f bine...probabil ca la drum lung are apetit...a fost multumit la cat s-a zbenguit in tren p culoare si p scari...
ajunsi in Augsburg a adormit in Taxi...l-am luat si l-am dus in camera la sora-mea...numai bine a dormit o ora ca sa putem si noi discuta cu viitorul ei sef..
apoi am iesit la plimbare vreo 3 ore prin centrul Augsburgului...
si apoii acasa...
a fost bine in mare...dar oricat de rele sau bune ar fi conditiile iti tb nervi si rabdare de fier cu un astfel de copil p tren...
bineinteles ca acum am luat caruciorul cu mine...m-am invatat minte...nu mai plec eu asa usor fara carucior...asa a mai carat si caruciorul hainutele si ce avea el...iar in gara l-am legat cu centura sa nu-mi zburde.... liwlol.gif

astazi chiar nu stiu ce o sa facem...
nu am chef de nimic...mai ales ca i s-a umflat o masea lui sora-mea cu care avea din Ro probl...numai in ianuarie ia spus ca tb sa o scoata si nu s-a dus ca deeeeeeeee...lasa ca bag 3 sapt ospamox de 1000 si gata...
si a venit aici...e deocamdata inn proba ca dureaza actele 4 sapt...si nu are asigurare...nu are nimic de dureri si nici antibiotic la ea...aici nu se da antibiotic neam...cu chiu cu vai ceva mai puternic de dureri i-am dat eu...si dc se duce acum la medic ...o costa in jur de 400 euro la un chirurg ptr ac are tb complicata

poate iesim p afara in parc sa se joace asta mic....
a venit primavara in Romania???????????????????ßß



va poopam cu drag...ne citim mai tarziu.... tzuc.gif
anku
QUOTE(Rose68 @ Mar 13 2011, 07:11 AM) *
Buna dimineata!
Vrea cineva o painica calda?.......m-am trezit la ora 5.30 sa ii dau bibe si nu am mai avut somn.
II astept sa se trezeasca!

poze de la mancarici nu mai pun pe aici, pana nu nasc mamicutele ...stiu ele care.....dar painica pot pune caci stiu Adriano ca faci si tu painica mediteraneana
Cand am bagat-o la copt incepuse sa se lase.....dar s-a oprit la timp, de aia e asa denivelata.
Nu e de post, are ou si lapte in ea...daca ma mai chinuiam putin iesea cozonac

arata f bine....
ne dai si noua o reteta...in ce forma ai pus de a iesit asda fain??? tzuc.gif
anku

nimeni p aici???
noi ieri am fost p afara...am stat pana p la 6...si l-am adus acasa...
nu a vrut sa vina acasa...dar l-am adus ptr ca l-am vazut obosit dupa 4 ore de zbenguiala si am vrut sa-i fac baie si poate il pun la culcare la 20
eiiiii...si mi-a tot spus ....nu mergem acasa...mai vreau p topogan...si tot asa a tot repetat la infinit....
stiti cate zile purtam noi o geaca de regula pana o facem una cu pamantul???
2 zile..dar sa vedeti cum arata dupa 2 zile...la pantaloni ...pantalonii si ziua...noroc ca am luat la mana a doua mai rai pantaloni..ca inebuneste pantalonii in fund si mai ales genunchi....
eiiiiiiiiii...si s-a trezit in noaptea asta de 5 ori...ca nu vrea acasa,ca vrea p topogan....urlete cat incape....abia reuseam sa-l potolesc ca o lua de la capat....de fiecare data acelasi text....nu auzea ce-i spuneam...
asa rau nu mi s-a mai intamplat de o sapt....
si acum ma dor si ochii in cap.... sad.gif
asa ca este cum va spuneam...nu pot sa-i spun ceva..ca-mi iau portia dubla de urlete...si dc ati stii ac a urlat tot drumul din parc catre casa...si apoi m-a luat in primire noaptea wife.gif

ce faceti voi???
simina_ana

Multumesc dragelor de urari!!! V-as servi cu o felie de tort....dar nu stiu unde am pus poza liwlol.gif....tare zapa sunt in ultima vreme.....se vede ca vine primavara si ma dezmortesc....si imi pierd capul liwlol.gif liwlol.gif

Noi am petrecut un weekend de poveste....cu prietenii, familia. Am facut plimbari lungi in aer liber de picam seara ca mustele de oboseala.....Cel mai fain ne-am distrat la zoo, unde daca era dupa Iancu intra in toate custile....asa de incantat era de fiecare animalut....si ce nu stia ma intreba ce-i de ma innebunea.....de 2 zile la toata lumea spuen ca a fost la zoo la "mute"-maimute si ca le-a dat "bana" - banane

Si acum mi-e somn de pic dupa ce toata ziua am umblat cu Iancu de nebuni haihui biggrin.gif....

Va pupic dulce pe toate....si asa-mi place primavara....maine iar o tulesc afara.....

Geo...dupa ce am inchis cu tine, am zis sa-l pregatesc pe Iancu de nani...si cand sa-i dau jos pampersul zice "oita"-olita.....zic..mami faci caca? Da..zice....
SI zic bine hai pe olita, desi vroiam sa-l schimb mai repede sa-l pun la somn....s-a pus si imediat a facut pisu....era asa de vesel....si eu mai ceva ca el....a fost prima data cand a cerut la olita....de fapt a doua oara....dar am fost eu azi la pranz tolomaca.....ca tot asa a cerut olita si am zis ca face misto de mine....si dupa 5 minute facuse un kaki ...de maine sunt cu ochii pe el si cu urechile ciulite super.gif ..Wai ce mandra sunt de puiul meu.....cred ca a tras cu urechea la ce vorbeam noi biggrin.gif liwlol.gif liwlol.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Mar 14 2011, 01:06 PM) *
nimeni p aici???
noi ieri am fost p afara...am stat pana p la 6...si l-am adus acasa...
nu a vrut sa vina acasa...dar l-am adus ptr ca l-am vazut obosit dupa 4 ore de zbenguiala si am vrut sa-i fac baie si poate il pun la culcare la 20
eiiiii...si mi-a tot spus ....nu mergem acasa...mai vreau p topogan...si tot asa a tot repetat la infinit....
stiti cate zile purtam noi o geaca de regula pana o facem una cu pamantul???
2 zile..dar sa vedeti cum arata dupa 2 zile...la pantaloni ...pantalonii si ziua...noroc ca am luat la mana a doua mai rai pantaloni..ca inebuneste pantalonii in fund si mai ales genunchi....
eiiiiiiiiii...si s-a trezit in noaptea asta de 5 ori...ca nu vrea acasa,ca vrea p topogan....urlete cat incape....abia reuseam sa-l potolesc ca o lua de la capat....de fiecare data acelasi text....nu auzea ce-i spuneam...
asa rau nu mi s-a mai intamplat de o sapt....
si acum ma dor si ochii in cap.... sad.gif
asa ca este cum va spuneam...nu pot sa-i spun ceva..ca-mi iau portia dubla de urlete...si dc ati stii ac a urlat tot drumul din parc catre casa...si apoi m-a luat in primire noaptea wife.gif

ce faceti voi???


Nici Iancu nu mai vrea in casa......dupa 3 zile de soare si plimbari ar sta afara....cred ca ar dormi cu capul in nisip ca strutul.....doar sa fie afara....
Azi ca sa-l obosesc am venit cu el acasa pe jos din Subarini.....si stii ca e ceva distanta.....ti-ai gasit ...tot tarziu a adormit....

Am depus si dosarul la gradi azi....am dus si eu dosar cu ce ai scris tu acolo Rose....si nu mi-a luat decat fisa de inscriere, certificatul si copiile dupa buletin. Ramane in toamna cand il ducem pe Iancu sa ducem analizele doar....si banuiesc ca tot atunci vom si plati vreo taxa ceva....am uitat sa intreb doh.gif

Ma duc si eu la nani....ca azi am cam exagerat cu multe.....ne auzim maine!
Noapte buna!
geocoto
eusa_clap.gif nanner.gif eusa_clap.gif nanner.gif eusa_clap.gif nanner.gif No bravo tu Iancu.Sa mai zica mami tau ceva. liwlol.gif
Cred ca a mers si fara sa mai astepti sa vina caldurica sa=l lasi ud.In seara asta asa l=as fi lasat fara "pampe" ca s=a iritat la cat transpira noaptea dar parca mi=e mila de saltea ca=i noua si din aia buuuuna.O sa=i cumpar un cearceaf din ala plastifiat si poate il mai las cand si cand ca altfel rade si face ca magarusul cand il intreb de ce a facut pe el daca stie ca=i vine.
Anku si la noi se mai trezeste cu crize de=mi vine sa=l zgudui sa se opreasca.Plange si se infunda si plange si mai tare pe urma.Se intampla numai la somnul de pranz chiar daca doarme prea putin adica o ora chiar daca doarme 3 ore ca azi.S=a trezit si si=a adus aminte ca a plecat mama si s=a pus pe bocit si nu puteam sa=l opresc nicicum.Se infundase de=i venea sa vomite si tot nu se oprea.Noaptea viseaza si el dar parca nu este chiar asa impresionabil cu ce se intampla peste zi.
Exista un site cauta=l pe google remedii florale si citeste putin acolo.Se gasesc si la voi de comandat la farmacie remediile respective si fie i le pui in apa la baie fie i le dai sa le bea.Si eu vreau sa=i iau cate ceva ca la noi este problema atasatului fff mare de mine.Si se ataseaza de oricine se poarta frumos cu el.Gasesti remedii pt : frica, incertitudine, sensibilitate excesiva, dezamagire....Daca nu gasesti site=ul ti=l dau eu pe e=mail ca sa nu postez reclama aici.

Rose cat inseamna 3 statii dus intors in km?Ca merge super bine Andreuta .Am ramas asa cu gandul la ea cand mi=ai zis..
Petronici draga mea pe unde sunteti?Ce mai face Adelin?

Hai pup ca am ramas de "garda", oFloare1.gif
anku
buna fetelor...

iubitul meu inca mai doarme...are 15 ore de somn...cred ca este si la el astenia de primavara...ptr ac duminica imi dormise si el 2 ore...ceeea ce nu s-a intamplat de fffffffffffffffff mult timp...cel putin un an....
eu7 am fost matinala...am fost la un targ de la 7 dim...si ce ma bucur acum ca pot bea o cafea linistita....ptr ca Darius doarme...
am pus sa-i fac si papa...adica ptr toti...
vad ca este o zi superba...deja la 10 dim erau 17 grade....ca nu mai puteam de cald p bita.... wub.gif

in rest....se chinuie tati sa-l puna p colacel...pauza si pace buna...ieri a facut un pishu...in rest...nu poate sta ...
sa zica...nici poveste....
la tb mare zice...cateodata inainte...si de cele mai multe ori imediat dupa ce a facut...
e tare ca ne zice si cand se besste....si ne spune...numai un purtz liwlol.gif
liwlol.gif

Geo...chiar acum m-am uitat...super intersant...cazul lui Darius nu este ptr ca ceea ce face nu este frica ci incapatanare...dar este cazul meu...poate ajuta mai stii!!!
este so la mine...de fapt in Augsburg...pai atata grija imi fac ptr ea mai ceva ca ptr mine...eu ptr mine nici nu mai exist...nici noaptea vad ca iar nu dorm bine numai de grija altora wife.gif si e vina mea....se mai adauga si serviciul...
oricum...in aprilie vine maam...si mai intia se duce in Ro...deci poate aduce....
o sa interesez si aici...aici mai folosesc ceai de relaxare..si stare de bine...si chiar este bun!!!si la gust si ca efect!!!
merci floare2.gif floare2.gif floare2.gif
ahhh...a plecat mama ta ieri...saracul Lucas...deja i duce dorul buniciii!!!
la voi este Pampe...la noi este Pempe doh.gif

simina...m-am tot gandit...oare ce o fi cu voi dragilor???
Iancu este baiat mare ce mai???gata...cere si olita...
va poppam cu drag tzuc.gif


o tai si eu...la scotocit de ziare si ofertze de calificare...sa vad ce mai gasesc...
si apoi afara cu Darius...am si teme....üoate ma lasa sa mi le fac in parc p banca...poate numai:D


Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.