Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
claudiaena
Petronici, da, tare e scimbat Adelin dupa tuns....Nu-i asa ca dupa ce l-ai tuns te uitai la el si ziceai ca e alt copil....Eu asa am patit la Mihai.... Ma uitam la el si parca mi-l schimbase cineva, numai ca eu l-am tuns cu tati in cada si deci nu avea cine..... Oricum pupam cheliuta lui....mai ales ca eu am o slabiciune ptr cheliosi.... liwlol.gif
Geo, deci singuri.... Si sufera si ala micu.... Nasol tare si acum inainte de Paste.... Vorba aia si eu as face greva foamei, daramite Lucas....
Noi avem muci in continuare, dar nimic altceva.....Papa bine si e activ, dar e tafnos rau de tot.... Daca nu ii da Maria ceva ce vrea el, urla de numa numa....Si cam vrea tot pe ce pune ea mana.... Mai nou si papusi, pe care le ia un pic se uita la ele si le da drumul jos....
Chestia cu 4 ani a fost la mine si la inca vreo 10 cunostinte ale mele.... Poate la voi o fi altfel....Dar cum va explicati chestia ca mai toate mamicile dupa ce au trecut prin sarcina, chiar si cu probleme si chinurile nasterii si colici si nopti nedormite si rani la sani, spun pana pe la 7-8 luni cu seninatate ca mai fac unul si apoi dupa 1-2 ani mai toate se gandesc....sio dau cotita ca nu stiu, ca mai vad, ca tre' sa se intoarca la serviciu....etc....La mine s- intamplat cand nu ma asteptam si am oprit copilul ptr ca m-am gandit la Maria ca e bine sa mai aiba un frate, sau sora, cineva de sange.... Ca noi nu i-am facut la tinerete si cand Mihai o sa aiba 20 ani eu o sa am 54 si Mama mea era soacra mica la 44 ani si bunica la 46 ani... Dar cum timpurile ....ei na ca am inceput sa o iau pe aratura.... Faceti fetelor inca unul si in primul rand o sa vi se para ca e floare la ureche.... Esti mult mai ralaxata si e bine sa fie 2 frati....
Gata, inchei cred ca mi se trage de la oboseala ca azi iar am mai tras oleaca de smotruiala si am inceput sa vad luminita de la capat....si vorbes in dodii...
Pupicei si spor la treaba si sa va faceti bine.....
Andymar
Buna seara tuturor mamicilor si copiilor de Decembrie 2008! Ne mai tineti minte? rolleyes.gif Noua ne-a fost taaare dor de voi si cu aceasta ocazie va spunem LA MULTI ANI celor cu nume de flori (cu scuze pt intarziere). Rose iti multumim pt mesaj, am fost pe la tara in ultimele zile si acolo nu avem internet. La multi ani iti spunem dinou si multa sanatate lui Andreiuta.
Desi postez ff rar sa stiti ca va urmaresc mereu, sunt curioasa sa vad ce frumosi au crescut puiutii vostri. Va punem si cateva poze recente, si Selena are parul destul de mare dar eu inca nu vreau s-o tund, poate mai in vara...
Pupici dulci la toata lumea!

foarte concentrata la televizor...

... dar respectam ceaiul si pufarinii de la ora 5!


matusica a fost la cumparaturi...

... si ghiciti ce ne-a adus?!



o mutra somnoroasa

si doi ochisori veseli
danieelaa
QUOTE(geocoto @ Mar 30 2010, 01:15 PM) *
Asa este si finuta mea, dar ea are niste crize cateodata si arata cu degetelul ca o doare.Trebuie sa recunosc si ca nu ramane nimic nedegustat dupa masa, iar in loc de apa bea laptic...
Ai grija cu degustatul sa nu exagereze...

Pupici pentru Denisuca si mamica ei trandafir.gif


Geo nu are crize si de papat nu pot zice ca papa fff mult si nu ii dau sa pape de toate inca nu m-am incumetat sa ii dau chear tot am zis ca are timp sa pape de toate cand mai creste,iar lapte imi papa doar seara si dimineata 150-180 mai mult nu ,iar supica si pireul tot aceeasi cantitate o papa,iar intre mese nu prea ii dau,ce papam in fiecare zi e iaurtul natural cateodata si 2 imi papa,dar asa e ea mai cu burtica cred,sper sa nu patesc mai incolo si sa aiba probleme,iar apa mai mult o varsa pe jos din sticla decat sa o bea se distreaza enorma varsand apa pe covor sau parchet..
pupici dulci de la noi pt Lca si Geo partners.gif partners.gif


QUOTE(petronici @ Mar 30 2010, 03:42 PM) *
buna fetelor....
pai se putea sa treaca luna si sa nu raceasca alti copii....parca e zis ca in fiecare luna sa avem vreounul bolnavior altfel nu se poate.....
Adriana,incerca cu leacurile astea babesti si poate de data asta scapati mai usor....noi cum am terminat tratamentul cu antibiotic i-a mai curs nasucul vreo saptamana jumate ,dar asa mai mult cand il scoteam afara,acum vad ca au trecut de la sine....si in gat se mai auzea ca are secretii dar dr a zis sa-l las asa si trece si deocamdata nu mai are nimic....
Geo,imi cer scuze,nu stiam ca te cheama si Brandusa,asa ca iti spun cu mare intarziere La multi ani!,pt duminica si multa sanatate tie si lui Lucas....sper sa-i treaca repede supararea ca a plecat bunica si sa pape mult si frumos cu a facut-o si pana acum....
Oana,ce mandru cavaler ai,chipes si fermecator,multumim de poze si pupici....
Anku,ce ti-a zis dr....cred ca stiu despre ce ciopari vb,sunt buni si te stang de picior,mai i-ai din cand in cand,macar iti amelioreaza durerea....
Sanzi,voi n-ati terminat renovarea....si tie cu intarziere La multi ai!,de florii....multa sanatate si fericire alaturi de familie....
Claudia,pana la 4 ani zici ca-i perioada neascultatoare,si eu mai ridic tonul,ii mai dai vreo palmuta la pampers si tot degeaba,pe moment nu mai face boacane dar cum nu-s atenta imediat incepe....insanatosire grabnica si copilasilor tai frumosi....
Daniela,noi nu avem burtica deloc,daca l-ai vedeam cand ii chimb pampersul cum si-o trage si ii numar coastele....din cate perechi de pantalonasi are,cei cu snur pot sa-i dai si vreo 3 care au elastec mai stans in talie ,restul ii cad toti de pe el,zici ca-i la moda si el cu baieti mai mari,care poarta pantaloni lasati de se vede jumate de fund,asa si la el se lasa si se impiedica la mers....am cautat curele sa-i iau dar asa de mici nu se gasesc...la cei mai largi ii bag toate bluzele in pantaloni si tot degeaba,se lasa in jos....lui inca ii mai vin f bine hainutele de 1 an,si cele intre un an si 18 luni,am cateva de 18 luni care ii sunt mari tare,le las pt la vara,toamna ....
si inainte....cretulini

acum....hi...hi...hi...cheliuta

in pijamalute,pregatit pt nani

ce schimbat e,si ce bine ii vine cheliuta,ce reactie ai avut cand l-ai vazut chel,nu aveai impresia ca nu e el?............eu asa am patit cu Denisa am zis ca nu mai e Denisa
poop mare de la noi tzuc.gif
claudiaena
Am sters geamurile!!!!! bananab.gif , dar s-a innourat si da sa ploua.... nervi.gif
Plus ca astea cu un efort considerabil...., ma doare in gat si dimineata am un glas cristalin, ca parca vorbesc dintr-un butoi.... Copiii raciti sau nu, nici nu mai stiu....muci la greu si tusesc....bag inei siropele de tuse si momentam asteptam sa isi faca efectul....si se implineste si 2 saptamanai cu tratament naturist si nicccc....
Eu sunt sefa-zombie(cum bine spunea Simina).... Piticul meu am reusit sa il adorm abia la 12 jumate noaptea, dupa ce ne-am pus in pat si am stins luminile la 10.30 seara.... Si apoi s-a foit toata noaptea si la 5 s-a trezit si s-a dat jos din pat, ca eu am reactionat abia cand am auzit lipa-lipa pe parchet....Si apoi l-am pus in pat ca el tot voia pe jos si mai cu urlete mai fara mai cu foiala abia la 6 a adormit la loc si la 10 s-a trezit.... Si ce bine a dormit de la 6 la 10.... Atunci nu-l mai durea nik si nici nasul nu i se infunda..... wife.gif
Si ieri si azi, a dormit tare rau la pranz.... Se foieste si incepe sa planga asa ca stau sa-l pazesc si incep sa il asez ba pe o parte ba pe spate ba pe burta, pana isi gaseste pozitia si adoarme si dupa un sfert de ora o iau de la capat....Nici cand era bebelus nu-l asezam de atatea ori in timpul somnuli... Asa ca imi vine sa las toate balta si sa fuuug unde o-i vedea cu ochiii....
Voi ce mai faceti? Ce mai ziceti? Mai plangeti-va si voi, ca sa vad ca si la altii copiii sunt la fel de capriciosi si sa imi zic macar ca bine ca al meu nu face aia, sau ailalta....glumeam si sper sa nu mi-o luati in nume de rau....Dar azi sunt cam darmata....si cui sa ma plang? Voua.....Dar asa cum imi zic de multe ori, ca vad ca-s cam singura pe aici, "LAS CA TRECE SI.... MAINE VA FI MAI RAU!!!"
GATA IES CA IAR AIUREZ..... oricum pupiceiii si mai spuneti si voi ceva.... pray.gif
petronici
QUOTE(danieelaa @ Mar 30 2010, 11:51 PM) *
ce schimbat e,si ce bine ii vine cheliuta,ce reactie ai avut cand l-ai vazut chel,nu aveai impresia ca nu e el?............eu asa am patit cu Denisa am zis ca nu mai e Denisa
poop mare de la noi tzuc.gif

eu ca eu,cum am reactionat,mai ales ca eu sunt cea care a facut isprava,dar ceilalti cand au venit de la munca....nu-l mai recunosteau,dar ii ziceau toti ca-i sta bine....
si noi trimitem un pupic mare si dulce printesei tale....
sinzigm
Buna fetele!!!!Intru si eu ca o nerusinata si va felicit din urma pe cele cu nume de flori!!!Imi pare tare rau ca nu pot fi prezenta mai des pe forum,dar Matei al meu e racit iar de saptamana trecuta.Imi vine sa innebunesc..pana acum i-am dat doar nurofen si paracetamol,vitamina c si stodal pt tuse ca e din plante,dar nu vad nici o ameliorare,e tot mai rau.De ieri i s-au facut niste muci verzi si grosi...nu mai dorm de cateva nopti pt ca doarme cu noi in pat si e agitat se tot arunca in noi,mai adoarme si se trezeste urland,tuseste mereu si se ineaca in secretiile din nas(si nu pot sa-l aspir non stop).Ziua e marait si vrea doar in brate,nu prea are pofta de mancare si mi-a si vomitat.Doamne,asa m-am saturat de virusii astia,ca asta mi-au zis la medicul de familie,un virus comun,nu-ti face probleme.Nu vreau sa-i mai dau antibiotic,dar daca pana vineri nu se amelioreaza am sa sun acasa sa vad ce sa ii dau.Nu stiu daca ma credeti dar parca nu am nici un chef de nici o sarbatoare...ma simt atat de satula de toate.Habar nu am de ce spun asta,dar cred ca este ceea ce simt.

Oana:doamne ce frumusel e Matei si ce mare a crescut!!!Si el ca si Iancu are o mutrita de copil matur.

Petro:asa am patit si eu cand l-am tuns prima data pe Matei,am crezut ca am alt copil in casa,nu-l mai recunosteam.

Imi pare bine ca am vazut-o pe Selena,a crescut foarte mare si seamana cu tati parca,dar si din mami are.

Geo,Simina va sarut si pe voi si ii doresc lui Iancu multa sanatate,ca nu am mai apucat sa iti scriu ieri.Nu stiu de ce se leaga virusii astia mereu de baietii nostri.

va pup si sa aveti o seara placuta
petronici
QUOTE(Rose68 @ Mar 30 2010, 04:10 PM) *
e adorabil cheliuta,

multumim,cam tarzior m-am decis sa-l tund dar trebuia neaparat,macar asa o sa cresca uniform peste tot...
Andreuta,cum e?

QUOTE(Andymar @ Mar 30 2010, 11:27 PM) *
Buna seara tuturor mamicilor si copiilor de Decembrie 2008! Ne mai tineti minte? rolleyes.gif Noua ne-a fost taaare dor de voi si cu aceasta ocazie va spunem LA MULTI ANI celor cu nume de flori (cu scuze pt intarziere). Rose iti multumim pt mesaj, am fost pe la tara in ultimele zile si acolo nu avem internet. La multi ani iti spunem dinou si multa sanatate lui Andreiuta.
Desi postez ff rar sa stiti ca va urmaresc mereu, sunt curioasa sa vad ce frumosi au crescut puiutii vostri. Va punem si cateva poze recente, si Selena are parul destul de mare dar eu inca nu vreau s-o tund, poate mai in vara...
Pupici dulci la toata lumea...


o mutra somnoroasa

si doi ochisori veseli


oauuu,ce domnisorica frumusica,va vedem mai rar dar ne face deosebita placere si asa,decat deloc....
pacat ca nu puteti intra mai des sa povestesti cu noi nazdravaniile Selenei.....sau poate ea e fetita cuminte,un bun exemplu pt flacai nostri notworthy.gif ....pupici multi si dulci si daca nu ne mai auzim pana la Paste va uram de pe acum un Paste Fericit alaturi de cei dragi....
QUOTE(claudiaena @ Mar 31 2010, 04:33 PM) *
Am sters geamurile!!!!! bananab.gif , dar s-a innourat si da sa ploua.... nervi.gif
Plus ca astea cu un efort considerabil...., ma doare in gat si dimineata am un glas cristalin, ca parca vorbesc dintr-un butoi.... Copiii raciti sau nu, nici nu mai stiu....muci la greu si tusesc....bag inei siropele de tuse si momentam asteptam sa isi faca efectul....si se implineste si 2 saptamanai cu tratament naturist si nicccc....
Eu sunt sefa-zombie(cum bine spunea Simina).... Piticul meu am reusit sa il adorm abia la 12 jumate noaptea, dupa ce ne-am pus in pat si am stins luminile la 10.30 seara.... Si apoi s-a foit toata noaptea si la 5 s-a trezit si s-a dat jos din pat, ca eu am reactionat abia cand am auzit lipa-lipa pe parchet....Si apoi l-am pus in pat ca el tot voia pe jos si mai cu urlete mai fara mai cu foiala abia la 6 a adormit la loc si la 10 s-a trezit.... Si ce bine a dormit de la 6 la 10.... Atunci nu-l mai durea nik si nici nasul nu i se infunda..... wife.gif
Si ieri si azi, a dormit tare rau la pranz.... Se foieste si incepe sa planga asa ca stau sa-l pazesc si incep sa il asez ba pe o parte ba pe spate ba pe burta, pana isi gaseste pozitia si adoarme si dupa un sfert de ora o iau de la capat....Nici cand era bebelus nu-l asezam de atatea ori in timpul somnuli... Asa ca imi vine sa las toate balta si sa fuuug unde o-i vedea cu ochiii....
Voi ce mai faceti? Ce mai ziceti? Mai plangeti-va si voi, ca sa vad ca si la altii copiii sunt la fel de capriciosi si sa imi zic macar ca bine ca al meu nu face aia, sau ailalta....glumeam si sper sa nu mi-o luati in nume de rau....Dar azi sunt cam darmata....si cui sa ma plang? Voua.....Dar asa cum imi zic de multe ori, ca vad ca-s cam singura pe aici, "LAS CA TRECE SI.... MAINE VA FI MAI RAU!!!"
GATA IES CA IAR AIUREZ..... oricum pupiceiii si mai spuneti si voi ceva.... pray.gif

astazi am fost si eu mai harnicuta,si eu le-am sters dar m-am uitat la meteo si se anunta ploaie pt poimaine asa ca ma bucur vreo 2 zile cu ele curate....
imi pare rau ca Mihai si Maria sunt bolnaviori,sper sa le treaca sa-ti petreci sarbatorile in liniste....
eu ce sa-ti zic ,peste jumate de ora plec la servici,Pastele il fac tot acolo asa ca halal sarbatori la mine,an de an....deacum m-am obisnuit si macar ma consolez ca nu numai eu muncesc,si soacramea si cumnatamea ....numai barbatii stau acasa si se odihnesc....
va las ca tre sa-mi calc o camasa pt in seara asta....pupici multi si dulci la toti copii
anku
QUOTE(Andymar @ Mar 30 2010, 10:27 PM) *
Buna seara tuturor mamicilor si copiilor de Decembrie 2008! Ne mai tineti minte? rolleyes.gif Noua ne-a fost taaare dor de voi si cu aceasta ocazie va spunem LA MULTI ANI celor cu nume de flori (cu scuze pt intarziere). Rose iti multumim pt mesaj, am fost pe la tara in ultimele zile si acolo nu avem internet. La multi ani iti spunem dinou si multa sanatate lui Andreiuta.
Desi postez ff rar sa stiti ca va urmaresc mereu, sunt curioasa sa vad ce frumosi au crescut puiutii vostri. Va punem si cateva poze recente, si Selena are parul destul de mare dar eu inca nu vreau s-o tund, poate mai in vara...
Pupici dulci la toata lumea!

foarte concentrata la televizor...

... dar respectam ceaiul si pufarinii de la ora 5!


matusica a fost la cumparaturi...

... si ghiciti ce ne-a adus?!



o mutra somnoroasa

si doi ochisori veseli

mai mai ce mare a crescut si ce frumoasa
are par ca o printesa
ne bucuram ca ai pus pozite...
ce frumos sta la masuta... tzuc.gif
partners.gif
simina_ana
Salutare fetele si de la noi.....

Petronici .....m-a dat gata Adelin cu cheliuta lui simpatica......Eu tot sustin ideea ca va fi un bun actor.....S-al pozezi in ipostaze haioase si asa.....cred ca vor iesi o nebunie pozele....

Selena.....waw.....o adevarata printesa....seamana foarte bine cu tati,,,,,dar zic ca gurita e a ta mami.....Poate reusesti sa semnezi si tu condica aici..macar o data pe luna ....sa ne spui ce mai face Selena si sa o vedem cum creste.....

Geo, draga mea.....putere, rabdare, putere, rabdare.....si tot asa....Cum mai e Lucas?

Sanzi.....vad ca noi doua facem "concurs" la raceala cu piticii.....las' ca or sa treaca toate.....o sa iasa soarele si pe strada noastra....

Clau.....de tine ce sa mai spun???? Ca tu esti la dublu inscrisa in "concurs"...Sanatate la pitici....si tie...ca vad ca ai intrat si tu in hora.....Sa stii ca maine te schimb eu la sefie.....ca simt ca ma lasa si pe mine puterile.....asa ca maine cred ca eu voi fi sefa-"zoamba"

Anku...tu ce faci? Tragi chiulul....dar daca esti ocupata cu invatatul te iert.....Mai zi-ne de Darius....ce face Ochi de Peruzea? (sper ca nu te superi ca l-am "botezat" asa.....dar ochii lui imi aduc aminte de o poveste din copilarie pe care am indragit-o tare mult)

Rose.....Oana....voi ce faceti?Pe unde umblati? S-a topit zapada si nu mai dati cu subsemnatul pe aici?

Noi luam Oscilo...si parca suntem mai bine....ori asa vreau eu sa cred.....dar sper sa isi revina pana vineri ca sa putem pleca fara probleme....
Va pupacim dulce si va dorim somnic pufos si calduros!!!
simina_ana
Mai fetele......lamuriti-ma si pe mine cu o chestie....ca eu mi-s blonda si nu pricep...
Am tot citit articole cu renuntatul la biberon si trecutul la canita dupa 1 an....Problema mea e .... E CE INSEAMNA CANITA????

Adica e vorba de cana normala in care bem noi ceai de exemplu, sau e vorba de asa ceva?


Ca eu chiar nu pricep....O chestie de genul asteia din poza avem si noi, dar cand i-o dau lui Iancu cu apa sau suc repezinta distractie maxima pt el.....o intoarce si ciocul e moale si curge din ea si uda peste tot.....am zis ca o sa-i iau una de la Avent ca am vazut ca ciocul e rigid....dar intrebarea e ....voi le dati sa bea lapte din asa ceva?

Iar cu cana normala.....ce sa spun....varsa tot din ea. Cred ca ar fi dezastru sa-i dau o cana cu lapte asa....

Asa ca eu am o mare dilema cu canita asta dom'le ....


simina_ana
Daniela.....tocmai pe tine am uitat sa te intreb ce faci....o sa te imbogatesti.....
Va puapm la dublu ca sa ne iertati.....dar asa cum am mai spus....sunt blonda biggrin.gif
Rose68
Neatza!

Ii place si din canita dar toarna aproape tot pe ea. Mai nou e innebunita sa bea apa plata din sticla de 2 litri si e un adevarat circ.
Canita de la AVent de antrenament are ciocul moale, am dat pe ea 35 RON.
Uite filmulet aici, ANdreea bea cu ea, ii place dar de obicei uda tot si uneori se si inneaca caci ii place sa suga dar nu inghite. (Adriana parca tie ti-am mai aratat filmul)
Asa ca daca nu o pazesc ii pun la dispozitie un biberon cu lichide.
http://www.youtube.com/watch?v=Twvj4H7Jo1w
oana petrina
buna fetele
Adelin scumpule ti-a taiat mama carliontii. esti tare frumusel si smecherel cu noua freza.
Selena ce mare te-ai facut .esti o adevarata domnisoara. uite asa avem si noi 3 printese pe forum.
ce rau imi pare sa aud ca avem puisori bolnaviori. Lucas , Iancu si Matei sa va faceti cat mai repede bine ca mamicile voastre sunt ingrijorate. va pupacim
Claudia eu ce sa zic ca al meu parca e kamikaze. se arunca din pat se catara toata ziua misuna si se loveste. nu mai stiu ce sa fac simt ca o iau razna daca se mai loveste.acum a cazut si s-a lovit cu gurita de un joc si are buza de jos sparta. ce sa-ti zic cand l-am vazut cu gura plina de sange. imi vine sa urluuuuuuuu. vreau sa stea si el mai linistit dar nu se poate.aseara mi-a facut putina temperatura dar vad ca nu-i racit. cred ca de la maselute ca are niste gingii..... cat despre curatenia de paste ....nu exista. nu am avut cand sa fac treaba si nici nu o sa am timp. sunt singura toata ziua cu Denis pericol public asa ca nu am cand. si nici nu ma intereseaza nu mai vreau sa ma omor atata cu aceasta curatenie ca si asa seara cad rupta.
va pupam
geocoto
QUOTE(petronici @ Mar 30 2010, 01:42 PM) *
buna fetelor....
pai se putea sa treaca luna si sa nu raceasca alti copii....parca e zis ca in fiecare luna sa avem vreounul bolnavior altfel nu se poate.....
Adriana,incerca cu leacurile astea babesti si poate de data asta scapati mai usor....noi cum am terminat tratamentul cu antibiotic i-a mai curs nasucul vreo saptamana jumate ,dar asa mai mult cand il scoteam afara,acum vad ca au trecut de la sine....si in gat se mai auzea ca are secretii dar dr a zis sa-l las asa si trece si deocamdata nu mai are nimic....
Geo,imi cer scuze,nu stiam ca te cheama si Brandusa,asa ca iti spun cu mare intarziere La multi ani!,pt duminica si multa sanatate tie si lui Lucas....sper sa-i treaca repede supararea ca a plecat bunica si sa pape mult si frumos cu a facut-o si pana acum....
Oana,ce mandru cavaler ai,chipes si fermecator,multumim de poze si pupici....
Anku,ce ti-a zis dr....cred ca stiu despre ce ciopari vb,sunt buni si te stang de picior,mai i-ai din cand in cand,macar iti amelioreaza durerea....
Sanzi,voi n-ati terminat renovarea....si tie cu intarziere La multi ai!,de florii....multa sanatate si fericire alaturi de familie....
Claudia,pana la 4 ani zici ca-i perioada neascultatoare,si eu mai ridic tonul,ii mai dai vreo palmuta la pampers si tot degeaba,pe moment nu mai face boacane dar cum nu-s atenta imediat incepe....insanatosire grabnica si copilasilor tai frumosi....
Daniela,noi nu avem burtica deloc,daca l-ai vedeam cand ii chimb pampersul cum si-o trage si ii numar coastele....din cate perechi de pantalonasi are,cei cu snur pot sa-i dai si vreo 3 care au elastec mai stans in talie ,restul ii cad toti de pe el,zici ca-i la moda si el cu baieti mai mari,care poarta pantaloni lasati de se vede jumate de fund,asa si la el se lasa si se impiedica la mers....am cautat curele sa-i iau dar asa de mici nu se gasesc...la cei mai largi ii bag toate bluzele in pantaloni si tot degeaba,se lasa in jos....lui inca ii mai vin f bine hainutele de 1 an,si cele intre un an si 18 luni,am cateva de 18 luni care ii sunt mari tare,le las pt la vara,toamna ....

in pijamalute,pregatit pt nani



Nu stiu daca v-am spus vreodata ca am practicat arte martiale in tara.Este o perioada de care imi aduc mereu aminte cu multa placere.Cand l-am vazut pe Adelin in pozitia asta mi-a adus aminte de picii de la noi de la sala unii si de cate 3 ani pe care ii protejam si ne era mare drag de ei.Iar frizura i se potriveste de minune hug.gif tzuc.gif .Abea astept sa vad cum ii va creste dupa aceea.Eu nu indraznesc sa-l tund pe Lucas, totusi mai astept putin sa mai ma bucur putin de zulufii lui blush.gif
Pupici pt un baietel sportiv.
geocoto
Of mai Claudia, imi pare rau sa citesc cum esti...Las ca trece, cum zici tu.
Aseara i-am pus din nou in lampita de aromoterapie eucalipt, dar cat mai departe de patul lui ca este destul de puternic.Lucas a dormit cu mine si sincer nu-mi dau seama daca am si atipit de cateva ori, cert este ca s-a foit pe toate partile.Adoarme la mine in brate cand ii pun masca de la aerosoli si sta linistit cateva ore, dar m-a mancat pe mine undeva aseara sa ma apuc sa curat bucataria si bineinteles ca a auzit si s-a trezit.L-am luat cu mine in pat si ne-am luptat in continuu, eu sa-l pun pe perna sa nu se infunde el se rasucea ca-i place sa doarma pe burtica... doh.gif
Pupici pt Selena care-i tare dulcica si mai ales cum nu stim sa faca prostioare ne este si mai draga hug.gif
Oana zici ca-s maselutele..?Of Of..trebuiau sa iasa o data si o data.Pe Lucas l-au chinuit dar au iesit cate una pe saptamana.Mi-e frica de canini rau.Noroc ca se mai incalzeste afara ca daca nu imi jumule parul din cap nervi.gif stand numai in casa.Am zis ca-l leg ca pe catelus si ii dau drumul in gradina cand o incepe sa faca, ca Mateut.Pana acum ce face Matei la cateva saptamani il vad si pe al meu facand; yes.gif Aseara mi-a picat de pe scari(nu ma intrebati cum, eu faceam lapticul si am auzit un urlet)dar noroc ca nu s-a intamplat nimic.
Sanzi voi nu puteti inchiria un aparat de aerosoli de la farmacie?La noi costa 50 de centi pe zi si la Lucas face minuni.Vezi ca noua ne-a zis cand sunt colorati mucii e de antibiotic.
Adriana cat despre canita, Lucas o detesta si atunci ii dau direct din ea sau cu paiul.Ne-a vazut la o petrecere si a vrut si el cu paiul si este ff incantat sa bea asa.
Mai bine ii dai apa cu bibi de pasate.Ideea este sa nu se inece sa poata bea o cantitate mai mare dar fara supt ca din bibi.O sa vina caldurica si atunci o sa-i dai cu cana.Am citit ca prin suptul la bibi ei isi distrug mediul bacterial favorabil din gura.Nu m-am eprimat cum trebuie dar caut si iti scriu mai exact(dar voi intelegeti ca sunteti mamici destepte)
Gata fug, profit si eu sa-mi beau ciocolata calda in liniste...
Pup,
Geo trandafir.gif trandafir.gif
anku
QUOTE(simina_ana @ Mar 31 2010, 11:13 PM) *
Mai fetele......lamuriti-ma si pe mine cu o chestie....ca eu mi-s blonda si nu pricep...
Am tot citit articole cu renuntatul la biberon si trecutul la canita dupa 1 an....Problema mea e .... E CE INSEAMNA CANITA????

Adica e vorba de cana normala in care bem noi ceai de exemplu, sau e vorba de asa ceva?


Ca eu chiar nu pricep....O chestie de genul asteia din poza avem si noi, dar cand i-o dau lui Iancu cu apa sau suc repezinta distractie maxima pt el.....o intoarce si ciocul e moale si curge din ea si uda peste tot.....am zis ca o sa-i iau una de la Avent ca am vazut ca ciocul e rigid....dar intrebarea e ....voi le dati sa bea lapte din asa ceva?

Iar cu cana normala.....ce sa spun....varsa tot din ea. Cred ca ar fi dezastru sa-i dau o cana cu lapte asa....

Asa ca eu am o mare dilema cu canita asta dom'le ....

pai cu asta am incercat
si nu-i 0place de nici o culoare...
uffff rolleyes.gif
anku
QUOTE(Rose68 @ Mar 30 2010, 03:10 PM) *
e adorabil cheliuta,

ohhhhhhhh
petronici...ne iertati...
am disparut brusc de p forum...
are dreptate Claudia...e complet schimbat...
si e tare ...sportiv ,karatist liwlol.gif
anku
noi ieri am fost la cumparaturi
si bineinteles ca si in parc

hop am vazut ca are nitica apa la nas...
am zis tulai Doamne...
oricum nu ma grabesc cu nimic...nici la dr,nici cu medicamente
mai ales ca nu are febra nu are nimic
nu e mult...dar e putina apa
poate de ieri a incetat
ca p ziua de azi nu l-am vazut...
am venit de la scoala si astia sunt plecati afara
sa vedem...sunt curioasa cum reactioneaza acum...
nu am avut mucisori de la 5 lunite...si atunci putini si numai 3 zile
desi sper sa aiba anticorpii necesari..si sa nu-mi faca probleme
brrrrrrrr...ma apuca groaza...
poate avem noroc...

in rest am si eu liober pana marti
avem musafiri de Pasti
tb sa gatim...
ma gandesc ce sa-i aduca iepurasul lui Darius
ne luptam sa-i facem o poza ptr un fel de buletin de calatorie
cica ajunge avand in vedere ca Romania este in E.U
si nu sta...nu sta sa-i facem o poza asa cum tb ptr buletin dar nici cum!!! doh.gif
eu am vrut sa-mi depun niste acte...
nu am diploma in original...ohhhhhhhhh
si tot asa...tot umblaturi...
anku
QUOTE(Rose68 @ Apr 1 2010, 06:55 AM) *
Neatza!

Ii place si din canita dar toarna aproape tot pe ea. Mai nou e innebunita sa bea apa plata din sticla de 2 litri si e un adevarat circ.
Canita de la AVent de antrenament are ciocul moale, am dat pe ea 35 RON.
Uite filmulet aici, ANdreea bea cu ea, ii place dar de obicei uda tot si uneori se si inneaca caci ii place sa suga dar nu inghite. (Adriana parca tie ti-am mai aratat filmul)
Asa ca daca nu o pazesc ii pun la dispozitie un biberon cu lichide.
http://www.youtube.com/watch?v=Twvj4H7Jo1w


mai mai... floare2.gif eusa_clap.gif
QUOTE(oana petrina @ Apr 1 2010, 09:46 AM) *
buna fetele
Adelin scumpule ti-a taiat mama carliontii. esti tare frumusel si smecherel cu noua freza.
Selena ce mare te-ai facut .esti o adevarata domnisoara. uite asa avem si noi 3 printese pe forum.
ce rau imi pare sa aud ca avem puisori bolnaviori. Lucas , Iancu si Matei sa va faceti cat mai repede bine ca mamicile voastre sunt ingrijorate. va pupacim
Claudia eu ce sa zic ca al meu parca e kamikaze. se arunca din pat se catara toata ziua misuna si se loveste. nu mai stiu ce sa fac simt ca o iau razna daca se mai loveste.acum a cazut si s-a lovit cu gurita de un joc si are buza de jos sparta. ce sa-ti zic cand l-am vazut cu gura plina de sange. imi vine sa urluuuuuuuu. vreau sa stea si el mai linistit dar nu se poate.aseara mi-a facut putina temperatura dar vad ca nu-i racit. cred ca de la maselute ca are niste gingii..... cat despre curatenia de paste ....nu exista. nu am avut cand sa fac treaba si nici nu o sa am timp. sunt singura toata ziua cu Denis pericol public asa ca nu am cand. si nici nu ma intereseaza nu mai vreau sa ma omor atata cu aceasta curatenie ca si asa seara cad rupta.
va pupam

kamikaze???
ce tare ai fost!!!! liwlol.gif tzuc.gif
petronici
multumim pt aprecieri...deci va place cheliosul meu karatist si echilibrist liwlol.gif
canita avem si noi,dar nu are ciocul moale rolleyes.gif si ii dau sa bea din ea de pe la 6 luni....mai mult apa sau suc,acum e nelipsita de la orice masa,papa un pic mai ia o gurita de apa,altfel nu se duce la vale liwlol.gif ....lapte nu i-am dat pana acum cu ea,doar cu bibi,dar incet incet il invat si cu laptic....din pahar sau cana normala se uda tot,si cu paiul doar de cateva ori l-am incercat....nu stiu sigur daca a prins cum se bea dar vedeam cum trage pe el cateodata....am sa-mi cumpar mai multe si sa-l invat....
Sanzi,vaiii da ce bolnavior e Matei....sanatate multa si poate de Paste o sa fie mai bine....
Anku,nu cred ca tre sa-ti faci mari griji cu mucisori lui Darius,lui Adelin acu ii trec acu ii apar...m-am obisnuit deacum,mai mult cand il scot afara ii ies,dar nu mereu,are perioade....nici el nu face febra si daca persista vreo saptamana,un pic de siropel cu paracetamol si trec...dar eu de obicei astept sa vad poate se trec si fara medicament....
va las ca la mine ii miezul nopti si am ceasul desteptator in fiecare dimineata la 8,Adelin,el nu stie ca eu noaptea nu am somn si la ora aceea as dormi dusa....noapte buna si pupici dulci tzuc.gif
Rose68
buna dimineata
Vrea cineva copanele de fotomodel?
Iar nu papa de citeva zile, cred ca vin si celelalte 2 maselute. Se vede ca papa lunea , miercurea si cind isi aduce aminte?



simina_ana
Neata...
Rose, sunt de la 5 in picioare si nu am apucat asa ca...pap eu cu placere copanelul.....ca tare mi-e foame....

Fetelor, dragelor....noi suntem pe picior de plecare, dar nu putea pleca fara sa va urez Sarbatori fericite si cat mai frumoase alaturi de cei dragi voua!!!

Va pupam cu drag si sa ne auzim cu bine duminica viitoare!!

Andymar
Multumim dragelor de pupici. Da de unde v-a venit ideea ca
Andymar
Multumim dragelor de pupici. Da de unde v-a venit ideea ca Selna e fetita cuminte? Era, acum o luna, un ingeras de copil cuminte si istet care facea tot ce-i spunea mami. Acuma e tare agitata, cred ca de la maselutele de jos ca sus au iesit deja de tot. Nu-i place nimic, daca mergem afara vrea numai in brate, daca suntem in casa vrea afara... si tot asa. Dar nu pot spune ca e copil rau, de fpt mie asa imi plac copii mai nazdravani.
Ce sa va mai zic... acuma fetita vorbeste singura, se cearta cu cineva in limba ei, numai ea stie. Imi place ca incepe sa lege cuvinte si cateodata deschide gurita dar nu-i iese nimic, asa e de scumpa.
Copilasii bolnaviori ce mai fac? Selena nu a mai racit de cand avea o luna, iarna asta deloc si alaltaieri noapte a facut febra 38,7. I-am dat Nurofen si apoi n-a mi avut nimic, nu stiu exact sa fie maselutele sau un pic de rosu in gat?

Si va dam o veste buna, zilele astea o sa intram mai des pe aici ca acuma suntem in vacanta!
Va pupam!
anku
hallo fetelor...
Simina ana...iti uram drum bun
poate deja esti p drum
Rose...poopam copanelele a la Andreeiuta

noi???
ieri am vospit oua...doar rosii ca asa imi place
in rest sunztem happy ca a a fost alarma falsa
ia curs putina apa din nas si m-am gandit ac raceste
dar ieri cand venise cu tati acasa nu avea nimic...

Azi este vinerea Mare..oh oh oh
ce ciudat..asa un soare afara!!!
de obicei ploua in vinerea mare...

voi ce faceti???
Andymar
Scuzati... s-a bagat Selena peste mine si am trimis de 2 ori, si cu ceva greseli...

Am uitat sa va intreb, piticii vostri beau multa apa? Ca Selena cand se trezeste primul lucru zis e "apa", toata ziua cere apa. E o figura, cateodata se mai rasfata si nu mai zice corect, zice "ape" sau "api". rolleyes.gif
anku
QUOTE(Andymar @ Apr 2 2010, 09:43 AM) *
Multumim dragelor de pupici. Da de unde v-a venit ideea ca Selna e fetita cuminte? Era, acum o luna, un ingeras de copil cuminte si istet care facea tot ce-i spunea mami. Acuma e tare agitata, cred ca de la maselutele de jos ca sus au iesit deja de tot. Nu-i place nimic, daca mergem afara vrea numai in brate, daca suntem in casa vrea afara... si tot asa. Dar nu pot spune ca e copil rau, de fpt mie asa imi plac copii mai nazdravani.
Ce sa va mai zic... acuma fetita vorbeste singura, se cearta cu cineva in limba ei, numai ea stie. Imi place ca incepe sa lege cuvinte si cateodata deschide gurita dar nu-i iese nimic, asa e de scumpa.
Copilasii bolnaviori ce mai fac? Selena nu a mai racit de cand avea o luna, iarna asta deloc si alaltaieri noapte a facut febra 38,7. I-am dat Nurofen si apoi n-a mi avut nimic, nu stiu exact sa fie maselutele sau un pic de rosu in gat?

Si va dam o veste buna, zilele astea o sa intram mai des pe aici ca acuma suntem in vacanta!
Va pupam!

hmmmmmmm
dc era rosu in gat cred ca revenea febra...
dar asa...
ehhhhh...perioada
si asta face numai nebunii
a lui Oana e Kamikaze tzuc.gif
anku
QUOTE(Andymar @ Apr 2 2010, 09:46 AM) *
Scuzati... s-a bagat Selena peste mine si am trimis de 2 ori, si cu ceva greseli...

Am uitat sa va intreb, piticii vostri beau multa apa? Ca Selena cand se trezeste primul lucru zis e "apa", toata ziua cere apa. E o figura, cateodata se mai rasfata si nu mai zice corect, zice "ape" sau "api". rolleyes.gif

api ziceam eu cand eram mica liwlol.gif
Dari acum bea in jur de 100 ml apa
dar noi bem si mult apa
ca tot lichid e si ala
deci cam 800 ml lichid p zi...cam asa!!!
anku



bea cineva o cafeluta???
petronici
buna fetelor....
hmmmm,iamy,iamy ce bunute sunt copanelele lui Andreutza....le pastram pt duminica eventual,astazi si maine mai postim....
Andymar,ce bine de voi,Selena nu a mai racit de atata timp....sa dea Domnul sa o tina tot asa si de-acum inainte....
Simina,drum bun si sa petreceti cat mai frumos alaturi de bunici....
nu stiu daca o sa pot intra maine,sunt la servici si cand scap nu-mi vad capul de pregatiri in bucatarie,asa ca va doresc de astazi sa aveti un Paste cat mai fericit alaturi de familie....va imbratisez cu drag hug.gif
Kris&Robert
uram un Paste cat mai frumos mamicilor si bebeilor de decembrie!

danieelaa


Buna seara fetelor,Ady e superba Selena...........
Noi va spunem de acum PASTE FERICIT,nu stiu daca maine reusesc sa intru ca mai am in casa de facut ultimile finisari si porma la munca,asa ca va spune de acum.
Mii de pupici la toate mamicile si la toti ingerasii de decembrie.......PASTE FERICIT!
claudiaena
am reusit sa termin curatenia si sunt incantata.... dar din urma cu 2 copii, iar s-a facut mizeria pana seara.... si noi plecam doar o noapte si 2 zile la Tecuci la tata... Pupam cele 3 fetite de decembrie(Selena, Andreea si Denisa) si toti baieteii dragalasi (Matei la dublu, Adelin, Darius, Iancu si Lucas) si toate mamicile harnicute ca furnicutele si frumusele foc si le dorim la toti:

am reusit sa nu mananc carne saptamana asta si lactate nu am mai papat de marti si sunt relativ incantata ca asa am sa savurez bunatatile cred ca mai bine.... Azi am vopsit si oua si maine ma apuc de niscai ciorba si friptura si tort.... Va pupacesc pe toate si sa ne vedem si auzim cu bine dupa sarbatori.....pupicei....
Rose68










Pupicei de la Rose si Andreea si sa aveti sarbatori asa cum va doriti
Rose68
AM vorbit cu Adriana. Au ajuns cu bine dupa 10 ore de calatorie obositoare. Va ureaza sarbatori fericite si va pupa pe toate mamicile cu tot cu pitici.
Rose68
Hristos a inviat!
danieelaa
HRISTOS A INVIAT
anku
anku
nimeni p aici???
geocoto
Buna mamici,

Va spun si eu Hristos a Inviat!

Lucas a luat un virus la stomacel si abea scapase de raceala si l-a luat cu vomat si diaree.
Sanzi poate imi scrii si mie cum ati scapat voi atunci cand ati avut problemute..?
Saracutul el incearca sa zambeasca si sa fie vesel dar este tare slabit.Nu-mi este usor sa-mi ceara de papa si eu sa nu-i pot da.
Momentan nu are voie decat lichid cu faina de orez si un medicament impotriva diareei plus motilium.
Sper ca ati petrecut mai bine decat noi sarbatorile...

Pup si va tin la curent,
Geo
claudiaena
ADEVARAT A INVIAT!
Geo, imi pare rau sa aud ca iar ati avut probleme.... Si de obicei se intampla sa se imbolnaveasca de sarbatori, sau vineri seara, cand dai mai greu de medic...Stiu ca f eficiente sunt pliculete de Hidrasec, dar nu stiu daca se gasesc acolo.... Oricum, sa stii ca daca copilul iti cere de mancare nici nu e recomandat sa il tii la regim prea mult. Adica nu are ce sa ii faca rau de ex. orez cu carnita de pui, sau supa cu morcov si in loc de cartof ii pui tot orez....Si sa il hidratezi cat mai bine.... Oricum sanatate si sa ne dai vesti bune.....
Si noi am fost la tata la Tecuci de sambata pana luni dimineata, cand am plecat la soacra mea. Si asa am reusit sa facem turul judetului Galati... Daca la Tecuci i-a placut f mult si a stat f mult afara in curte si s-a jucat, cand am ajuns la soacra mea a fost exact opusul. Adica niciodata nu a fost asa de rau... Numai a plans si nu i-am intrat in voie cu nimic... Culmea e ca si cand am ajuns acasa luni dupa-amiaza, la fel a facut, ca ni-a scos si mie si lui tati, peri albi... Numai plangea si nu a vrut sa pape si facea numai trasnai... Adica a inceput sa desfasoare hartia igienica, a aruncat jucarii in cada si la baie a inceput sa ia apa din cada cu jucariile de baie si sa o arunce langa cada.... Dupa ce i-am luat jucariile a inceput sa ia cu pumnii si sa o arunce langa cada.... Si cand l-am oprit din ce facea incepea sa urle....Asa ca seara eram iritati toti din casa, de la misiu-tenorul, care are niste plamani, de te ia cu dureri de cap....Acum am reintrat in normal.... Tati la munca iar noi acasa.... Cand am mai mult timp va pun si cateva pozici.... Voi, cum ati petrecut? Asteptam sa stam la povesti....
Andymar
HRISTOS A INVIAT!!!
Ce mai faceti mamici, inca mai petreceti? Noi nu ne-am petrecut foarte stralucit ca a fost vremea tare urata iar la noi a doua zi de Paste e traditia sa iesim la iarba verde... Si tati a lucrat toate zilele, inclusiv noaptea de Inviere...
Cum sunt piticii, au adunat multe oua?
Va pupam!
petronici
ADEVARAT A INVIAT!!!
la mine stiti cum au fost sarbatorile,eu la munca si tati cu copilul....mai avem si zilele astea un congres asa ca nu am stat acasa deloc....azi am ajuns la 15.30 mi-am facut rapid un dus,am intrat sa va salut si la 19 tre sa fiu la munca....
Geo,ce rau imi pare de Lucas....va doresc multa sanatate si sper sa-si faca efectul cat mai repede si bine tratamentul homeopatic....
va imbratisez pe toate si multi pupici bebeilor....ne reazim cand poate pe la inceputul sapt viitoare....
Rose68
buna dimineata!
Asa am o lene, incit m-am decis sa va vorbesc mai mult prin poze.
Uite asa am petrecut Pastele:
Daca de Revelion am fost la nasi la COnstanta , acum au venit ei la noi:
pina vin nasii hai sa mai exersez pentru cariera de model:


mindra mea e calare pe masinuta cumparata pentru baietelul nasilor

cintarul oficial:

sa gust si eu un pic din farfuriile voastre:


Rose68
a doua zi am fost cu tot cu nasi la manastire in apropierea orasului:

stam din ce in ce mai bine cu echilibrul

cind ne-am intors de la manastire:

si acum poze de ieri:
de la plimbarea in parcul mare:

si de la joaca din parculetul din fata blocului:
imi place toboganul pe toate partile:



balansoarul doar sa il trantesc:

si asta e jucarioara primita de Pasti de la tati (scuze ca o tin cu susul in jos)

scuzati calitatea pozelor unele sunt facute cu telefonul
si cred ca putem anunta ca de 2 saptamini nu a mai folosit deloc suzeta pe timpul zilei desi sta toata ziua intr-un coltisor accesibil
La culcare de multe ori nu o folosim, dar pe timpul noptii trebuie sa fie linga ea caci inca o mai cauta.
Va pupam
claudiaena
Rose sper ca ati avut un Paste fericit, asa cum reiese si din poze. Frumoasa printesa ta si mai ales carutul ala din poze e bestial. De unde il ai? E de copii sau e jucarie? tzuc.gif
Iata si de la noi niste poze.... Sunt numai din Tecuci, de la tata, ca la soacra mea nu ne-a ars nici de poze, ca am stat cu el numai in brate.....Oana, Ankule si Sanzim pe unde umblati? Ca pe Simina, daca am intelers o asteptam abia din weekend cu vesti si poze?




Verificam daca e bun geamantanul lui Bunitzu...si o sa fie rezistent....

acasa, pe scara, ma odihnesc ca e cam greu sa o urc de cateva ori pe zi....
Rose68
QUOTE(claudiaena @ Apr 8 2010, 12:16 PM) *
Rose sper ca ati avut un Paste fericit, asa cum reiese si din poze. Frumoasa printesa ta si mai ales carutul ala din poze e bestial. De unde il ai? E de copii sau e jucarie? tzuc.gif
Iata si de la noi niste poze.... Sunt numai din Tecuci, de la tata, ca la soacra mea nu ne-a ars nici de poze, ca am stat cu el numai in brate.....Oana, Ankule si Sanzim pe unde umblati? Ca pe Simina, daca am intelers o asteptam abia din weekend cu vesti si poze?




Verificam daca e bun geamantanul lui Bunitzu...si o sa fie rezistent....

acasa, pe scara, ma odihnesc ca e cam greu sa o urc de cateva ori pe zi....

ca de obicei , ne-ai incintat cu copii tai zambareti. Pare ca s-au simtit bine picii la tara. Basca aerul curat. Carutul e un fel de tricicleta fara pedale si normal e pentru copii de 3-12 luni scrie pe el. Desi nu vad cum asezi un bebe de 3 luni in fundulet. Pustoaica mea fiind micuta incape foarte bine in el. L-am primit de la bunica cadou......mi-a spus ca a dat 60 RON pe el. Noi vroiam sa ii cumparam o tricicleta dar inca nu ne hotarisem ce model asa ca bunica a fost mai rapida. Ce imi place la el este ca ocupa foarte putin spatiu , iar cea mica e incintata de el pentru ca are si muzica.
anku
hallo
Christos a inviat

mai mai... rolleyes.gif
ce domnisoare frumoase am vazut...
Rose ce carut misto are Andreeiuta...sau tricicleta...faina
si ce activa este.... bananab.gif
Claudia poopam si copii tai minunati...cred ca e tare frumos la tecuci la tatal tau...
ohhhhhhhh...cateodata asa ma freaca si p mine...


noi???
noi avem muci...si tusim... sad.gif
am fost la dr si mi-a dat un sirop din plante... liwlol.gif
ca era tusea seaca si sa poate scoate afara ceva...
ce sa zic???io trece la pastele cailor...
dar...stie el mai bine...ca de duminica o tinem asa...
febra nu are...
nici muci multi...dar se vede totusi ca este ceva
maine si poimaine am examen.... cool.gif

va poopam tzuc.gif
ahhhhhhhh...in rest iarasi doamne aiurea... somn.gif

geocoto
Buna mamici,

a avut dreptate farmacista ca este sezonul racelilor si diverselor mici problemute cu copiii..
Am fost la Dr de familie azi si mi-a zis ca ea il vede spre vindecare pe Lucas ceea ce mi-a sunat incurajator desi mie mi se pare tare slabit.
De tinut minte cand au diaree si vomita se da apa cu zahar si sare pentru a nu se deshidrata complet.Eu i-am dat un suculet grenadine si pe urma s-a dus desi nemancat direct la nani.A gustat putin azi orez cu mar copt, banana si paine prajita dar tot a mai facut putina diaree..
Am fugit ca tocmai a dat trezirea..
oana petrina
HRISTOS A INVIAT
ce fac mamicile si copilasii? ce poze frumoase am vazut. ce-au mai crescut ......nu-mi vine sa cred. Claudia ai doi copilasi superbi cred ca esti tare mandra de ei( da si ei de mamica lor). Andreuta ca de obicei esti o dulcica.vad ca ai avut si partener de joaca.
noi am stat acasa si am avut musafiri. a fost tare frumos . a venit si Stefanut si au fost puii vizitati de iepuras. o sa pun poze mai tarziu. Matei ii ia suzeta din gurita lu Stefanut o linge putin si i-o baga iar in gurita . sunt atat de scumpi.....in rest am mancat ca porcisorii sau ca romanii smile.gif eu am racit f tare asa ca in zilele de pasti am fost in forma maxima wacko.gif Matei nu a racit ca mine dar ii curge putin nasucul. cam atat am facut si acum ne uitam cat de cald e afara dar bate vantul ca nebunul. e atata praf pe strazi...
va pupam
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.