Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
MIOSA
ce bine arata briosele!!!!
unde ai gasit forme asa de unica folosinta??
ca eu fac coca de briose dar o coc in tava de chec!
daca mai vrei o reteta de briose super bune uite aici
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...20&st=22180
eu am facut reteta aceasta de cel putin 3 ori si a iesit superba

anku
QUOTE(Rose68 @ Oct 19 2010, 08:32 AM) *
numai Darius are strungareata?

hai sa va arat si eu
tu asa stii sa vor fi norocosi?
eu stiam ca cei cu strungareata traditia spune ca vor fi iubareti



poopai-as strungareata!!! floare2.gif
pai...mai se zice multe lucruri...
tatl lui Mishu,barbate-meu a vaut si el strunga...a avut noroc si la bani,si la copii buni,si la sanatate,...cand a muritr nu s-a chinuit mult si a inteles singur ca s-a terminat ghemul....dar....a avut noroc si la femei...No comment...adev este ca a fost un barbat frumos tare si cu vino incoa...
si nu s-a sfiit nicioadata sa zica ca-i plac fetele tinere....asa imi plac oamenii...sa zica cand i place ceva...
uite ca ...parca zici ca dumnezeu le-a randuit....eu inca nu-l cunosteam p Mis...dar deja il simteam ca p un tata sau bunic...tare mult mi-a mai placut de el ca om...
ehhhhhhh...eu sper totusi ca Darius sa fie familist...sa aiba noroc dar sa aiba de unde alege nevasta!!!
si sa nu-si uite mamica!!!

le-am luat si eu p alea mai frumoase!!!
sa credem in ele...si atunci asa va fi...
desi...sincera sa fiu....deja Darius de la un an avea boala p roz...si are o relatie speciala cu fetele...sta se uita si cate 15 min la ele linistit!!!
ca sa nu mai zic ca le ia in brate!!! doh.gif si le zice ai ai ai ai...maram le dragalaseste...
daca ar vedeao p Andreea... liwlol.gif sigur s-ar dragalasi....s-a dragalasit el cu Adriana...apai cu Andreea ca ecde varsta lui... liwlol.gif
anku
QUOTE(claudiaena @ Oct 19 2010, 01:09 PM) *
salutare!

azi m-a chinuit talentul ca si asa iar ploua si e urat tare... mi-am facut un ness strong si apoi eram durasel....asa ca am facut briose si am zis sa fac si poze ca sa va arat opera mea de arta....oricum, tati a venit sa pape la pranz si m-a laudat, Maria e in extaz, acum, ca nu imi ajungea sa imi ridice moralul cu vremea asta urata, am zis sa va arat si voua... vedeti sa spuneti ca sunt bune!!! liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

pupam pe andreiutza, care a ramas o dulcica, asa cum o stiam... Pupam si pe Darius si vrem sa vedem strungareatza...cand eram studenta in ultimul an, la Iasi, colegele de camera m-au invatat ca daca nu gasesc ceva sa intorc matura(adica sa stea cu perii in sus si cu coada in jos) si o sa razi asa cum si eu am ras, dar A FUNCTIONAT DE O GRAMADA DE ORI DE ATUNCI.... liwlol.gif






reteta e f simpla:
250g faina
1 praf copt
175g zahar
ciocolata fulgi(eu asa am gasit si am cumparat, dar am mai facut si cu ciocolata la tableta pe care am dat-o pe razatoarea mare) si e bine sa fie presarati deasupra ca sunt grei si apoi se duc la fundul compozitiei(eu acum i-am pus inea si cred ca mai bine se pun deasupra)....
250ml lapte
4 linguri ulei
vanilie/rom sau alte arome in functie de preferinte
1 ou
POFTA BUNA!!!

vai mami...multumi de reteta....
incerc si eu...dc gasesc forme...dar tb sa caut ca nu se mai poate...
doamne ce-mimplace culoarea de la gresia ta din bucatarie...as am si eu acasa in Ro...o ador!!! yes.gif
dc o fi vreodata sa-mi amenajez eu singura aici...un alt apartament...sau poate castig la Lotto si-mi iau casa... liwlol.gif asa imi fac si eu....
sunt convinsa ca sunt fff bune ....
poopici si multumim inca o dat de reteta...

voiam sa te intreb...
poate stii de cornulete!!!nu stiu dc se fac si la voi..
sunt de cumparat...
facea mamica...dar nu mai gasesc retea....cu rahat sau nuca...
dc stii reteta..please!!! tzuc.gif

poopam scolarita si nazdravanul!!! tzuc.gif si p tine!!!
anku
QUOTE(MIOSA @ Oct 19 2010, 01:40 PM) *
ce bine arata briosele!!!!
unde ai gasit forme asa de unica folosinta??
ca eu fac coca de briose dar o coc in tava de chec!
daca mai vrei o reteta de briose super bune uite aici
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...20&st=22180
eu am facut reteta aceasta de cel putin 3 ori si a iesit superba

ohmy.gif arata dementiail...multumim...

sa ne zici cand incepe votarea..sa votam!!!
anul asta sunt chiar premii faine!!! cool.gif
Rose68

Cornulete
150 ml ulei
300 ml apa minerala
700 g faina (mai merg citeva linguri)
250 g margarina
5 ml otet
un praf de sare
Si incepura pregatirile...

150 ml ulei
300 ml apa minerala
700 g faina (mai merg citeva linguri)
250 g margarina
5 ml otet
un praf de sare

Omogenizam bine, bine margarina topita, uleiul, sarea, apa minerala si otetul. Rezulta o spuma fina.
Adaugam faina si framintam bine. Scoatem coca pe masa cu faina si o luam la batut cu sucitorul vreo 5 minute si pe-o parte si pe alta.


150 ml ulei
300 ml apa minerala
700 g faina (mai merg citeva linguri)
250 g margarina
5 ml otet
un praf de sare


Omogenizam bine, bine margarina topita, uleiul, sarea, apa minerala si otetul. Rezulta o spuma fina.
Adaugam faina si framintam bine. Scoatem coca pe masa cu faina si o luam la batut cu sucitorul vreo 5 minute si pe-o parte si pe alta.
Dupa ce am snopit-o in bataie o punem intr-un vas acoperit cu folie si o lasam sa-si traga sufletul la rece vreo ora.(asa devine fraged aluatul)
In timpul asta taiem rahatul si il tavalim prin faina. Sau pregatim alta compozitia de umplutura: nuci, mai nou alune....
Se scoate coca din frigider, eu am impartit-o in doua, se intinde cu sucitorul pe masa infainata si se taie sub forma de patrate apoi in jumatate sub forma de 2 triunghiuri
Se pune la mijloc cubuletul de rahat sau umplutura de nuci, se ruleaza, si se pot orna cu bucatele de rahat si nuci.

Se aseaza cornuletele in tava unsa si se introduc in cuptorul incins in prealabil. Eu le-am copt la foc potrivit de mare, la mine a durat 30-35 min. Dar cum depinde foarte mult de cuptor, se tin pana se rumenesc putin, asa calde se dau prin zahar pudra.

Cele mai gustoase si fragede cornulete raman cele cu untura nu cu margarina.....dar e nesanatoasa...
Asta e reteta lui socrela si zicem noi e buna.











Rose68
Hai ca am facut varza reteta

Cornulete

150 ml ulei
300 ml apa minerala
700 g faina (mai merg citeva linguri)
250 g margarina
5 ml otet
un praf de sare

Omogenizam bine, bine margarina topita, uleiul, sarea, apa minerala si otetul. Rezulta o spuma fina.
Adaugam faina si framintam bine. Scoatem coca pe masa cu faina si o luam la batut cu sucitorul vreo 5 minute si pe-o parte si pe alta.
Dupa ce am snopit-o in bataie o punem intr-un vas acoperit cu folie si o lasam sa-si traga sufletul la rece vreo ora.(asa devine fraged aluatul)
In timpul asta taiem rahatul si il tavalim prin faina. Sau pregatim alta compozitia de umplutura: nuci, mai nou alune....
Se scoate coca din frigider, eu am impartit-o in doua, se intinde cu sucitorul pe masa infainata si se taie sub forma de patrate apoi in jumatate sub forma de 2 triunghiuri
Se pune la mijloc cubuletul de rahat sau umplutura de nuci, se ruleaza, si se pot orna cu bucatele de rahat si nuci.

Se aseaza cornuletele in tava unsa si se introduc in cuptorul incins in prealabil. Eu le-am copt la foc potrivit de mare, la mine a durat 30-35 min. Dar cum depinde foarte mult de cuptor, se tin pana se rumenesc putin, asa calde se dau prin zahar pudra.

Cele mai gustoase si fragede cornulete raman cele cu untura nu cu margarina.....dar e nesanatoasa...
Asta e reteta lui socrela si zicem noi e buna.

claudiaena
QUOTE(MIOSA @ Oct 19 2010, 02:40 PM) *
ce bine arata briosele!!!!
unde ai gasit forme asa de unica folosinta??
ca eu fac coca de briose dar o coc in tava de chec!
daca mai vrei o reteta de briose super bune uite aici
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...20&st=22180
eu am facut reteta aceasta de cel putin 3 ori si a iesit superba


cele de hartie le-am gasit la sellgros la articole de bucatarie si sunt 100 de bucati parca si costa vreo 5 lei, iar cele de aluminiu sunt la 150 de bucati si costa 15 lei parca, si se gasesc la metro. e si tava de briose la mai toate supermarketurile dar are parca ptr 6 bucati si costa vreo 60-70 lei si mi s-a parut piperat tare.... oricum incearca la supermarketul la care te duci si intreaba... la carrfour a avut, dar cand am fost eu, in momentul ala nu mai avea...(ceri forme briose din hartie si din aluminiu la raioanele cu articole de unica folosinta gen pahare de plastic sau la articole de bucatarie gen oale, tavi, etc) ca altfel se uita la tine ca boul.
mersi de reteta, dar cred ca o sa o fac tot pe asta a mea, ptr ca e f simpla si nu murdaresc o groaza de chestii. la reteta mea toate se pun intr-un castron si se amesteca cu telul si in 5 minute e gata. apoi o pun cu lingura in forme si gata. mai mult dureaza pusul in forme si masurarea ingredientelor decat amestecarea....
pupici....
in loc de picatele de ciocolata se pun si fructe de la congelator date prin zahar sau se pune cacao in compozitie.... trandafir.gif
petronici
mai mai ce dea mamici gospodine pe aici,care mai de care cu retete cat mai gustoase si apetisante....noroc de voi ca altfel mor varza de tot la capitolul gatit,ce ma mai inspirati si imi vine si mie cheful la bucatarit....briose asemanatoare ca ale Claudiei a facut sapt trecuta socrela,dar cum ea lucreaza la o patiserie a adus de acolo o faina speciala si un fel de iaurt din fructe de padure de pus in mijloc si numai trebuie sa amesteci faina cu lapte si o pui in formele alea si iaurtul peste si inca un strat de aluat si la cuptor si in jumatate de ora sunt gata,sunt deosebite,faina este adusa din Brazilia si este f scumpa ,dar cateodata ne mai face pe plac si noua acasa si mai cere cate ceva de la potron sa incercam si acasa....acum as vrea sa le incerc si pe astea "romanesti",mai ales cornuletele ca chiar mi-a venit o pofta,cred ca n-am mai mancat de cand eram copil la bunica in vacanta....
eu am lucrat zilele astea,astazi si maine liber de joi intru iar in tura nu stiu exact pana cand,cel mai probabil pana duminica,ieri sa accidentat si socrelul in santier si sta acasa pana sapt viitoare asa ca are cu cine sta Adelin cand sunt eu la serv,nu mai trebuie sa-i platesc la "baby siter"....
vai Geo,cu febra asta la voi si inca nu i-ati dat de capat in nici un fel....luna de luna este un chin pt voi cu febra asta....sper ca cat de curand sa iesiti la lumina cu febra asta si sa-i veniti de hac....
Anku,sper sa gasesti cat mai repejor cablul si sa ne pui pozici cu ochisori albastri care o sa innebuneasca multe fete...
Claudia,si al meu mai face cateodata crize de astea de alintat cei dar cu mine si sotul nu prea isi permite doar cu bunici ce mai face....de noi mai asculta....
de Adriana ce mai stiti? Iancu e bine? sanziana si Matei la fel,ce mai fac?
Rose,frumoasa tare strunga Andreei si mie mi se pare ca ar avea un pic al meu,dar nu-i nimic poate sa fie norocos si la femei si la bani ca eu nu ma supar....
va imbratisez cu drag si multi pupicei copilasilor
anku
QUOTE(Rose68 @ Oct 19 2010, 04:20 PM) *
Hai ca am facut varza reteta

Cornulete

150 ml ulei
300 ml apa minerala
700 g faina (mai merg citeva linguri)
250 g margarina
5 ml otet
un praf de sare

Omogenizam bine, bine margarina topita, uleiul, sarea, apa minerala si otetul. Rezulta o spuma fina.
Adaugam faina si framintam bine. Scoatem coca pe masa cu faina si o luam la batut cu sucitorul vreo 5 minute si pe-o parte si pe alta.
Dupa ce am snopit-o in bataie o punem intr-un vas acoperit cu folie si o lasam sa-si traga sufletul la rece vreo ora.(asa devine fraged aluatul)
In timpul asta taiem rahatul si il tavalim prin faina. Sau pregatim alta compozitia de umplutura: nuci, mai nou alune....
Se scoate coca din frigider, eu am impartit-o in doua, se intinde cu sucitorul pe masa infainata si se taie sub forma de patrate apoi in jumatate sub forma de 2 triunghiuri
Se pune la mijloc cubuletul de rahat sau umplutura de nuci, se ruleaza, si se pot orna cu bucatele de rahat si nuci.

Se aseaza cornuletele in tava unsa si se introduc in cuptorul incins in prealabil. Eu le-am copt la foc potrivit de mare, la mine a durat 30-35 min. Dar cum depinde foarte mult de cuptor, se tin pana se rumenesc putin, asa calde se dau prin zahar pudra.

Cele mai gustoase si fragede cornulete raman cele cu untura nu cu margarina.....dar e nesanatoasa...
Asta e reteta lui socrela si zicem noi e buna.

^vai...iti multumesc tare mult....
da ...si mamica tot cu untura facea....ptr fargezime...dar si cu apa minerala ies destul de fragede cred...
ma duc cumpar rahat de la turci ca numai ei tin asa ceva....
vineri ma apuc....
multumesc inca o data...
cat am fost gravida...numai la asa ceva am poftit...si nu am gasit
iar la sotul erau cam aiurea toate...reteta nu aveam
bine ca nu a iesit Darius cu pete... partners.gif
anku
QUOTE(claudiaena @ Oct 19 2010, 05:46 PM) *
cele de hartie le-am gasit la sellgros la articole de bucatarie si sunt 100 de bucati parca si costa vreo 5 lei, iar cele de aluminiu sunt la 150 de bucati si costa 15 lei parca, si se gasesc la metro. e si tava de briose la mai toate supermarketurile dar are parca ptr 6 bucati si costa vreo 60-70 lei si mi s-a parut piperat tare.... oricum incearca la supermarketul la care te duci si intreaba... la carrfour a avut, dar cand am fost eu, in momentul ala nu mai avea...(ceri forme briose din hartie si din aluminiu la raioanele cu articole de unica folosinta gen pahare de plastic sau la articole de bucatarie gen oale, tavi, etc) ca altfel se uita la tine ca boul.
mersi de reteta, dar cred ca o sa o fac tot pe asta a mea, ptr ca e f simpla si nu murdaresc o groaza de chestii. la reteta mea toate se pun intr-un castron si se amesteca cu telul si in 5 minute e gata. apoi o pun cu lingura in forme si gata. mai mult dureaza pusul in forme si masurarea ingredientelor decat amestecarea....
pupici....
in loc de picatele de ciocolata se pun si fructe de la congelator date prin zahar sau se pune cacao in compozitie.... trandafir.gif

numai 5 lei???
wowwwww!!! la anu tb sa caut si eu...
am eu tava de briose...si nu o rec...ptr ac se lipesc ...nu poti pune hartie de copt inauntru...aiurea tare!!!deci...nu stiu dc isi merita banii...adica dupa parerea mea nu....!!!
ia sa ma duc la real sa caut la raionul ala de plastic...ca numai acolo nu intru!!!
anku
ahhhhhhhhh...ac veni vb de plastic...
ieri am vazut un documentar...in care cercetatorii isi pun intrebarea de ce tot mai multe femei sunt pur si simplu infertile???!!!
aici in Germania este o probl groaznica...fiecare a 8-a femeie nu poate avea copii din cauza infertilitatii...
cunosc si eu p cineva asa....de 11 ani se chinuie....
unul din rspunsuri ar fi fost...subst asta din plastic...Bepanthonol!!!
este o subst care tine moale plasticul!!!
doamne ce mai afli....
eu am ras prima data de barbate-meu cand am facut pomana la tacso si am folsit pahare de platic si farfrui tot asa...el a zis ca el nu mananca sub nici o forma din asa ceva...si nici nu a mancat!!! liwlol.gif
Avent si Nuk stiu ca nu au subst astea!!!
anku
QUOTE(petronici @ Oct 19 2010, 09:56 PM) *
mai mai ce dea mamici gospodine pe aici,care mai de care cu retete cat mai gustoase si apetisante....noroc de voi ca altfel mor varza de tot la capitolul gatit,ce ma mai inspirati si imi vine si mie cheful la bucatarit....briose asemanatoare ca ale Claudiei a facut sapt trecuta socrela,dar cum ea lucreaza la o patiserie a adus de acolo o faina speciala si un fel de iaurt din fructe de padure de pus in mijloc si numai trebuie sa amesteci faina cu lapte si o pui in formele alea si iaurtul peste si inca un strat de aluat si la cuptor si in jumatate de ora sunt gata,sunt deosebite,faina este adusa din Brazilia si este f scumpa ,dar cateodata ne mai face pe plac si noua acasa si mai cere cate ceva de la potron sa incercam si acasa....acum as vrea sa le incerc si pe astea "romanesti",mai ales cornuletele ca chiar mi-a venit o pofta,cred ca n-am mai mancat de cand eram copil la bunica in vacanta....
eu am lucrat zilele astea,astazi si maine liber de joi intru iar in tura nu stiu exact pana cand,cel mai probabil pana duminica,ieri sa accidentat si socrelul in santier si sta acasa pana sapt viitoare asa ca are cu cine sta Adelin cand sunt eu la serv,nu mai trebuie sa-i platesc la "baby siter"....
vai Geo,cu febra asta la voi si inca nu i-ati dat de capat in nici un fel....luna de luna este un chin pt voi cu febra asta....sper ca cat de curand sa iesiti la lumina cu febra asta si sa-i veniti de hac....
Anku,sper sa gasesti cat mai repejor cablul si sa ne pui pozici cu ochisori albastri care o sa innebuneasca multe fete...
Claudia,si al meu mai face cateodata crize de astea de alintat cei dar cu mine si sotul nu prea isi permite doar cu bunici ce mai face....de noi mai asculta....
de Adriana ce mai stiti? Iancu e bine? sanziana si Matei la fel,ce mai fac?
Rose,frumoasa tare strunga Andreei si mie mi se pare ca ar avea un pic al meu,dar nu-i nimic poate sa fie norocos si la femei si la bani ca eu nu ma supar....
va imbratisez cu drag si multi pupicei copilasilor

wowwww!!!
mna i-auzi....tomite din Brazilia...
speram sa-si revina socrelul cat mai repede....
deci ti-au venits i socrii incolo???
poopici de la noi...si servici usor!!! tzuc.gif
anku
simina_ana
Neata.....mai matinal....dar ma bucur ca amajuns in sfarsit sa mai scriu si eu pe aici.....

Nu am mai intrat in ultima vreme, ca am fost prinsa este cap cu problemele de sanatate ale lui Iancu si ale lui tata....Cand si-a revenit Iancu am inceput nebunia cu tata. In cateva cuvinte....acum o luna tata a fost disgnosticat in Botosani cu cancer la plamani...Profitand ca are si un chist la rinichi, ca il cunosteam pe directorul financiar de la spitalul judetean , l-am pacalit sa vina aici sa se opereze. Inainte de a veni actele de la externare din Bt si cd-ul cu tomograful lui au ajuns la Dr Santa, omul care mi-a redat sperantele. A zis ca la CT nu se vad metastaze la plamani si daca e ceva e posibil sa fie la stomac, un perete fiind ingrosat de 5, 6 decat cel normal. Am plans si m-am bucurat in acelasi timp....faptul ca nu ar avea nimic la plamani era o veste buna, cu stomacul era de rau, dar era totusi mai bine decat cancer la plamani, cancerul de stomac fiind oarecum "tratabil"....in fine Dr Santa a zis sa-l aducem aici pt investigatii .....Ultimele 2 saptamani am stat mai mult in spital, pt ca la tot "bagajul" de boli pe care il are tata am zis sa-l supraveghez in toat de misca si face.....La inceput toti medicii cand citeau descrierea analizelor din Botosani imi spuneau sigur e cancer dar cand citeau ce scrisese dr Santa li s-a ridicat si lor un semn de intrebare....asa ca...i s-au facut analize din cap pana in picioare. Primele au fost cele de sange....unde anumiti indici care ar putea spune ca e prezent cancerul erau in limitele normale....a urmat apoi analiza cu bariu, care a aratat ca la stomac nu e cancer....iar ieri dimineata a facut bronhoscopia o analiza destul de neplacuta pentru care l-am "pregatit" de cand a venit.....m-am temut ca nu va rezista, in Bt nu a cooperat.....dar pana la urma tati meu a fost extrem de curajos si au reusit sa-i ia si biopsie....10 minute cat am stat afara am avut stomacul in gat...iar cand medicul m-a chemat in cabinet si mi-a spus ca din punctul lui de vedere nu e cancer imi venea sa plang, sa-i sar de gat sa-i pup mainile.....oricum biopsia e cea mai concludenta....dar fata de acum o luna sperantele mele au crescut f mult....si stiu ca Dumnezeu e alaturi de noi, ca ne iubeste, dar mai ales pe tata.....
O sa intru mai des de-acum....mai ales ca mi-am luat jumatate de povara de pe umeri.....Ma rog la Dumnezeu sa iasa bine si cu biopsia ( medicii m-au cam asigurat ca va fi totul bine)..pana atunci o sa incerc sa nu-mi pierd mintile....si sa am rabdare

Va pup dulce ....si mi-a fost dor de voi.....ma bucur ca am vazut poze noi cu piticii.....Ce-au mai crescut....
Miosa bine ai venit la noi pe topic.....e bine venita inc ao mamica cu 2 pitici....asa ca suport pentru Claudia....si din povestile voastre.....poate ne vine si noua pofta de al doilea....ca aspirante pe aici sunt, dar ne cam lipseste curajul liwlol.gif
Clau.....la ce lipsa de pofta de mancare am avut in ultima perioada ...ca am vazut briosele tale parca le aveam in fata pe farfurie.....le si simteam mirosul.... yami.gif ...Aporpos de gasit lucruri, eu stiam cu cana...sa intorci o cana cu gura in jos...liwlol.gif dar o sa incer si cu matura o data....ca cine stie....poate "funtioneste" mai rapid liwlol.gif
Rose sa-ti mai spun ca as da putin iama in cornulete facute de tine???? O sa incerc si eu reteta cat de curand....pupa strungarita.....
Petronici......spor la treburi.....si sanatate la socru.....sper ca nu e nimic grav....Iancu e bine....avem acum un eritem fersier pe trecute. Azi, adica ieri de-acum am facut Synflorixul si l-am pazit sa vedem daca aare reactii adverse....
Anku....vreau sa vad poze noi cu Dari.....ca mi-e dor de el sa-l vad cum a crescut in ultimele 3 luni.....Iancu pupa de Daio liwlol.gif
Geo....voi? Cum mai e Lucas?...
Sanzi....cum gasesc schema promisa o scriu pe topic sau pe mess.....
Oana....tot nu ai reusit sa intri?

Sper ca nu am uitat pe nimeni....daca da imi cer scuze....dar nu am dormit toata noaptea....si sunt cam torpilata acum....ma duc la un dus de inviorare si o cafea tare....si fuga la spital....
Pup...


anku
QUOTE(simina_ana @ Oct 20 2010, 05:49 AM) *
Neata.....mai matinal....dar ma bucur ca amajuns in sfarsit sa mai scriu si eu pe aici.....

Nu am mai intrat in ultima vreme, ca am fost prinsa este cap cu problemele de sanatate ale lui Iancu si ale lui tata....Cand si-a revenit Iancu am inceput nebunia cu tata. In cateva cuvinte....acum o luna tata a fost disgnosticat in Botosani cu cancer la plamani...Profitand ca are si un chist la rinichi, ca il cunosteam pe directorul financiar de la spitalul judetean , l-am pacalit sa vina aici sa se opereze. Inainte de a veni actele de la externare din Bt si cd-ul cu tomograful lui au ajuns la Dr Santa, omul care mi-a redat sperantele. A zis ca la CT nu se vad metastaze la plamani si daca e ceva e posibil sa fie la stomac, un perete fiind ingrosat de 5, 6 decat cel normal. Am plans si m-am bucurat in acelasi timp....faptul ca nu ar avea nimic la plamani era o veste buna, cu stomacul era de rau, dar era totusi mai bine decat cancer la plamani, cancerul de stomac fiind oarecum "tratabil"....in fine Dr Santa a zis sa-l aducem aici pt investigatii .....Ultimele 2 saptamani am stat mai mult in spital, pt ca la tot "bagajul" de boli pe care il are tata am zis sa-l supraveghez in toat de misca si face.....La inceput toti medicii cand citeau descrierea analizelor din Botosani imi spuneau sigur e cancer dar cand citeau ce scrisese dr Santa li s-a ridicat si lor un semn de intrebare....asa ca...i s-au facut analize din cap pana in picioare. Primele au fost cele de sange....unde anumiti indici care ar putea spune ca e prezent cancerul erau in limitele normale....a urmat apoi analiza cu bariu, care a aratat ca la stomac nu e cancer....iar ieri dimineata a facut bronhoscopia o analiza destul de neplacuta pentru care l-am "pregatit" de cand a venit.....m-am temut ca nu va rezista, in Bt nu a cooperat.....dar pana la urma tati meu a fost extrem de curajos si au reusit sa-i ia si biopsie....10 minute cat am stat afara am avut stomacul in gat...iar cand medicul m-a chemat in cabinet si mi-a spus ca din punctul lui de vedere nu e cancer imi venea sa plang, sa-i sar de gat sa-i pup mainile.....oricum biopsia e cea mai concludenta....dar fata de acum o luna sperantele mele au crescut f mult....si stiu ca Dumnezeu e alaturi de noi, ca ne iubeste, dar mai ales pe tata.....
O sa intru mai des de-acum....mai ales ca mi-am luat jumatate de povara de pe umeri.....Ma rog la Dumnezeu sa iasa bine si cu biopsia ( medicii m-au cam asigurat ca va fi totul bine)..pana atunci o sa incerc sa nu-mi pierd mintile....si sa am rabdare

Va pup dulce ....si mi-a fost dor de voi.....ma bucur ca am vazut poze noi cu piticii.....Ce-au mai crescut....
Miosa bine ai venit la noi pe topic.....e bine venita inc ao mamica cu 2 pitici....asa ca suport pentru Claudia....si din povestile voastre.....poate ne vine si noua pofta de al doilea....ca aspirante pe aici sunt, dar ne cam lipseste curajul liwlol.gif
Clau.....la ce lipsa de pofta de mancare am avut in ultima perioada ...ca am vazut briosele tale parca le aveam in fata pe farfurie.....le si simteam mirosul.... yami.gif ...Aporpos de gasit lucruri, eu stiam cu cana...sa intorci o cana cu gura in jos...liwlol.gif dar o sa incer si cu matura o data....ca cine stie....poate "funtioneste" mai rapid liwlol.gif
Rose sa-ti mai spun ca as da putin iama in cornulete facute de tine???? O sa incerc si eu reteta cat de curand....pupa strungarita.....
Petronici......spor la treburi.....si sanatate la socru.....sper ca nu e nimic grav....Iancu e bine....avem acum un eritem fersier pe trecute. Azi, adica ieri de-acum am facut Synflorixul si l-am pazit sa vedem daca aare reactii adverse....
Anku....vreau sa vad poze noi cu Dari.....ca mi-e dor de el sa-l vad cum a crescut in ultimele 3 luni.....Iancu pupa de Daio liwlol.gif
Geo....voi? Cum mai e Lucas?...
Sanzi....cum gasesc schema promisa o scriu pe topic sau pe mess.....
Oana....tot nu ai reusit sa intri?

Sper ca nu am uitat pe nimeni....daca da imi cer scuze....dar nu am dormit toata noaptea....si sunt cam torpilata acum....ma duc la un dus de inviorare si o cafea tare....si fuga la spital....
Pup...

pfffffffff...ce bine ca auzim vesti bune de la voi...si ca te vad mai optimista
da...cum spuneam...exista oameni care traiesc si cate 15 ani cu cancerul de stomac...cu tratament
la plamani era urat...
dar-ar domnul sa nu fie nici la stomac..
sa aiba numai la rinichi si sa se poate opera....
ma bucur sa aud vesti bune....

noi am facut 3 doze de synflorix...si nici macar febra nu a avut...
nu cred ca tb sa va faceti griji.... tzuc.gif
anku


eu iar am avut insomnii...toata noaptea...
nu mai pot dormi...

si acum tb sa ma duc la scoala...la 7 tb sa fiu acolo
si acum imi vine sa ma pun in pat!!! crybaby.gif
MIOSA
neata fetele,

multam de sfatul cu formelee de briose...........ma duc si-mi cumpar forme ca tava este super scumpa

sanatate multa tatalui tau!

eu curaj sa il fac pe al doilea copil am avut dupa 5 ani cand baiatul deja se descurca singurel..........mai ales ca nu am nici un ajutor ( doar mama mea sta cu fetita cand ma duc sa iau baiatul de la gradi sau daca trebuie sa plec undeva vine ea si sta cu copii cateva ora)............in rest..........nimeni nu ma ajuta
sotul meu lucreaza de dimineata pana seara iar la sfarsit de saptamana nu stie ce sa faca si el sa ma ajute dar parca s-ar si relaxa si el dupa o saptamana de munca
asa ca eu dau ordine si tot eu le execut!

rose sarumana de reteta de cornulete .........chiar ma gandeam ca as face ceva dulce dar nu stiam ce

pentru cele care aveti probleme cu copii exista bronho-vamox care este f bun pt intarirea sistemului imunitar, este cam scump 100 lei cutia cu 30 comprimate( se dau 10 comprimate pe luna timp de 3 luni) dar toata lumea il lauda
eu i-am dat baiatului fel si fel de treburi de la plafar pt sist imunitar si mereu racea la gradinita acum i-am dat in septembrie 10 zile acum in octombrie 10 zile si mai am noiembrie
ce sa va zic ca a inceput gradi de 1 luna si doar a tusit cateva zile.........Doamne ajuta sa nu mai raceasca ca m-am saturat de febra, rosu in gat antibiotice etc

hai ca va las!!

pupici
MIOSA
fetele a inceput votarea la copilul anului!!!
voi i-ati inscris pe ai vostrii? sa-i votam si noi

eu i-am inscris pe amandoi

link-uriile sunt la semnatura

claudiaena
QUOTE(anku @ Oct 19 2010, 11:09 PM) *
numai 5 lei???
wowwwww!!! la anu tb sa caut si eu...
am eu tava de briose...si nu o rec...ptr ac se lipesc ...nu poti pune hartie de copt inauntru...aiurea tare!!!deci...nu stiu dc isi merita banii...adica dupa parerea mea nu....!!!
ia sa ma duc la real sa caut la raionul ala de plastic...ca numai acolo nu intru!!!


initial am facut formele din hartie de copt pe care am taiat-o rotund si apoi am capsat-o in 3 sau 4 locuri de avea forma de cornet... Nu am avut nici forme din aluminiu de briose si hartia de copt statea destul de batoasa si a mers si asa.... numai aspectul nu e ok si Mariei cand i le-am pus la scoala la pachet, i-am desfacut hartia, ca sa nu fie probleme si sa se intepe sau mai rau sa inghita o capsa....deci, vezi ce gasesti si spor... eu acum am facut reteta dubla, ca ieri s-au mancat f bine si azi nu mai aveam decat una... Asa ca acum am facut reteta cu 500g faina si o tura sunt la cuptor iar a doua asteapta cumintele in forme sa "intre" la copt...De data asta am presarat bobitele de ciocolata pe deasupra cu miezul de nuca si nu le-am mai pus in compozitie...oricum pentru pachetelul Mariei merg de minune, la cafea sunt bestiale si sunt "sanatoase"--comparativ cu alea din comert care sunt pline de E-uri.... trandafir.gif
claudiaena
Miosa sa iti traiasca comorile!!! Aproape ai "ridicat-o" si pe cea mica... Cum zic eu:"maine-poimaine o mariti"! Dar de votat nu am reusit... Ori imi scapa mie ceva dar nu merge...

Sa ii dea sanatate multa DD mamei tale... E bun ajutorul ala, ca eu nici pe ala nu-l am... Pe Mihai l-am scos din casa de la o saptamana ca sa merg sa o iau pe Maria de la gradi... L-am plimbat cred ca pe orice vreme si ceata si vant si ger... Dar asta e! Acum sunt in negocieri cu o bona ca peste 2 luni incep serviciul... Si sunt incantata--si aici voiam sa ajung--ca azi am vorbit la o gradinita cu program prelungit si se pare ca mi-l primeste si de la 2,9 luni...La anul chiar o sa am copii mari!!! super.gif Maria in clasa a doua si Mihai la gradi... super.gif

Simina sanatate multa tatalui tau... Numai cand am citit cancer si ma ia cu fiori...Oricum daca zici ca totul e relativ bine acum poate iti intri si tu in normal...pupici lui Iancu si poate ne mai si tu poze...

"Uichendul" asta am nunta si "ma fac frumoasa" si abia astept, ca nu am mai fost la o petrecere din iulie... Copiii o sa doarma acasa si vine la mine sora mea sa faca pe bona...Va dati seama ce bestial o sa fie mai ale duminica, cand dupa o noapte de dantuiala copiii ne dau trezirea de la 7.30-8...Cred ca o sa numar minutele pana la pranz cand dam"stingerea" si apoi bagam si noi iarasi somn....Si duminica avem o aniversare si tre' sa semnam condica la 5 dupa-amiaza....

pupici si de la noi iarasi... Va dati seama ca maine e joi si apoi vine weekendul? Nu vi se pare ca timpul trece extrem de repede? Eu am senzatia ca astia 2 ani de cand e Mihai au trecut asa ca un vis.... trandafir.gif
Rose68
Claudia mami asa am intrebat si noi si au zis ca primesc la gradi de la 2 ani si 6 luni iar conditiile sunt sa pape singur si sa faca la olita. SI noi vrem sa o dam din toamna la gradi.
MIOSA
claudia sa-ti traiasca amandoi copii si sa te integrezi bine la serviciu!!!

ca sa votezi trebuie sa te autentifici sus in dreapta scrie autentificare ( trebuie sa scrii adresa ta de mail si parola)

la anul imi trimit si eu baiatul la scoala clasa 1

iar pitica mea mai are vreo 2 ani pana la gradinita!!!

maine ,poimaine vorbim aici pe forum despre prima lor vacanta la munte sau mare cu prietenii si stam cu morcovul in fund cu tot cu frunze ca ce-or face, ce-or manca, cu cine si de ce!!!!

si mie mi-i se pare ca timpul trece foarte repede!
geocoto
Helo mamici,
am citit din urma si bineinteles ca iar am dat peste retete bune, bune.Poate incerc si eu reteta ta Claudia ca tare eating.gif bine aratau .Mie daca mi-ati pus poze gata m-ati convins.Asa de imaginat mai greu..
Buna Miosa bine ai venit.Care este prenumele tau?Wow inca o curajoasa cu 2 copilasi.Bravo mamico.
Adriana nu pot spune decat Doamne ajuta!!!!! de analize bune.

Noi pe acasa, au inceput ploile si pe la noi si ne omoram timpul in casa sau daca vedem o raza de soare afara.Lucas imi tot arata ca-l doare ceva in gura dar la spalat de dinti nu a zis nimic deci posibil sa-i mai iasa maselele ca altfel nu mai stiu.S-a diminuat si pofta de mancare.Ne-a facut mama ostropel si supa de galusti si abea de a degustat.

Eu ma chinui de mama focului sa dau de cap programului la facultate.Totul este ff complicat si abea de reusesc sa-mi dau seama ce cursuri trebuie sa urmez, in ce sali, in ce cladiri...In mod normal ar trebui sa mai fac doar un an si apoi as obtine diploma de kinetoterapeut dar mi-am pus putine cursuri pentru inceput ca sunt in flamanda si nivelul meu de limba nu este atat de bun.Ma sperie putin ideea ca trebuie sa fac disectie pe cadavre dar ..ma voi adapta.

Si un filmulet cu cretulinul meu cu strungareata, dar are dintii asa de negri ca mai bine nu vi-i aratam.Se spala cu periuta electrica dar cu toane, nu are mereu chef.



O seara buna va dorim,
Georgiana oFloare1.gif
anku
sper sa pot dormi macar in noaptea asta...desi...sunt cam agitata
numai tampenii si azi....

ma documentez cu insomniile...
buba este ac sunt multiple cauze...iar eu ma re3gasesc in proportie de 90% din ele
in tot cazul...fara medicamente....



noapte buna va spunem.... hug.gif
MIOSA
neata fetele,

numele meu este gabriela ca aveti si voi dreptate cu nick nameuriile astea nu prea stim cum ne cheama
anku despre insomnii eu am ramas defecta de pe timpul facultatii........cand sunt sesiuniile eu am si acum insomnii
obisnuita 5 ani sa invat noaptea am ramas " defecta " si acum dupa 5 ani de cand am terminat facultatea

eu mai beau lapte cald seara si cel mai bine este sa manaci ceapa seara pentru ca te ajuta sa dormi

pup si o zi buna
anku
QUOTE(MIOSA @ Oct 21 2010, 08:09 AM) *
neata fetele,

numele meu este gabriela ca aveti si voi dreptate cu nick nameuriile astea nu prea stim cum ne cheama
anku despre insomnii eu am ramas defecta de pe timpul facultatii........cand sunt sesiuniile eu am si acum insomnii
obisnuita 5 ani sa invat noaptea am ramas " defecta " si acum dupa 5 ani de cand am terminat facultatea

eu mai beau lapte cald seara si cel mai bine este sa manaci ceapa seara pentru ca te ajuta sa dormi

pup si o zi buna

beau in fiecare seara lapte cald cu miere adusa din Ro....inca miere de tei...
beau si ceai de tei....

sunt multiple motive....
pot fi de ordin de psihologic sau medical....
mai rau este ac eu ma regasesc cam in mai toate...inclusiv in unel4e nopti dureri de muschi la burta...
asta ar tb sa tratez...motivul....
stress,nemultumire,sforaitul lui Mishu,trezirile lui Darius,invatatul si ramasul cu gandul la formele verbelor in lb germana...frica,grija ptr ceilalti...
stie dumnezeu...mie nu mi-a fost frica niciodata...am dormit eu in camp,fara gard cu caii al geam...in casa noua...cu usa descuiata
si acum>???a inceput sa-mi fie frica..
deci definitiv ceva este altfel in viata mea psihologica...
mai citisem ca bolile endocriine suntr iara o cauza,bolile de stomac,tranzitul lent,aciditatea sucului gastric din stomac...adica dc mananci portocale seara ...zau ca nu stiu cum este...in ceapa cred ac e cam acelasi lucru...
obosita si ca vreau sa ma pun sunt...dar nu pot dormi....
chiar si anumite zgomote puternice care le auzi ziua iar acnd creierul se linisteste potr a pune totul in ordine...le reda innapoi ...
o grmada de tb....unele banale ,altele logice...altele uimitoare....
bineinteles fara dulciuri seara...
mai scria ca si dc luam medicamente se schimba somnul...

ma gandesc sa mnu fie antibioticul ce-l iau acum....
hmmmmm....

dar azi noapte am dormit...peste 5 ore neintrerupta!!!
tot obosita ma simt...deja si tenul arata altfel...
nu-mi vine iar perioada...ce aiurea ma simt....
ahhhhhhhhhhhhh...chiar si intarzierea perioadei zice ac este un motiv...
anku
QUOTE(geocoto @ Oct 20 2010, 09:23 PM) *
Helo mamici,
am citit din urma si bineinteles ca iar am dat peste retete bune, bune.Poate incerc si eu reteta ta Claudia ca tare eating.gif bine aratau .Mie daca mi-ati pus poze gata m-ati convins.Asa de imaginat mai greu..
Buna Miosa bine ai venit.Care este prenumele tau?Wow inca o curajoasa cu 2 copilasi.Bravo mamico.
Adriana nu pot spune decat Doamne ajuta!!!!! de analize bune.

Noi pe acasa, au inceput ploile si pe la noi si ne omoram timpul in casa sau daca vedem o raza de soare afara.Lucas imi tot arata ca-l doare ceva in gura dar la spalat de dinti nu a zis nimic deci posibil sa-i mai iasa maselele ca altfel nu mai stiu.S-a diminuat si pofta de mancare.Ne-a facut mama ostropel si supa de galusti si abea de a degustat.

Eu ma chinui de mama focului sa dau de cap programului la facultate.Totul este ff complicat si abea de reusesc sa-mi dau seama ce cursuri trebuie sa urmez, in ce sali, in ce cladiri...In mod normal ar trebui sa mai fac doar un an si apoi as obtine diploma de kinetoterapeut dar mi-am pus putine cursuri pentru inceput ca sunt in flamanda si nivelul meu de limba nu este atat de bun.Ma sperie putin ideea ca trebuie sa fac disectie pe cadavre dar ..ma voi adapta.

Si un filmulet cu cretulinul meu cu strungareata, dar are dintii asa de negri ca mai bine nu vi-i aratam.Se spala cu periuta electrica dar cu toane, nu are mereu chef.



O seara buna va dorim,
Georgiana oFloare1.gif

geoooooooo!!!se spala cu periuta electrica...asta este super...eu urasc periuta electrica...
e baiat mare....si intelegator...
bv.... tzuc.gif
disectie p cadavre???
boahhhhhhhhh....
macar bine ac va da sansa sa cunoasteti in practoca totul
in Ro...numai teorie si cam atat
oricum....iti tin pumnii...sa fi puternica ori de cate ori tb sa faci asa ceva...
pfffffffffff...esti curajoasa!!!
p mine m-ar interesa...dra nu am curaj!!!
cu lb...cam aceesi buba si la noi...
acum am trimis si eu atestatul meu.. sa vad ..ptr ac mi-a zis o colega din Baden,tot germania ...ca maram i-au rec atestatul si ami mult...maram ca studii superioare...
si la mine stramba de nas numai la bac...ce atestat???
desi in bac ea a vut 7 iar eu am avut 9.5...dc este s-o ia dupa note...
sunt curioasa si eu sa vad ce se intampla...poate stau cu calificare in mana si eu nu stiu...
poate cum au nevoie la gradi...poate imi rec...
ehhhhhhh...sa bnu ma imbat cu apa rece...prea visatoare!!! liwlol.gif
oricum...curaj...si da-i inainte... tzuc.gif
anku
QUOTE(Rose68 @ Oct 20 2010, 02:44 PM) *
Claudia mami asa am intrebat si noi si au zis ca primesc la gradi de la 2 ani si 6 luni iar conditiile sunt sa pape singur si sa faca la olita. SI noi vrem sa o dam din toamna la gradi.

tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
rody_ms
QUOTE(Rose68 @ Oct 19 2010, 10:32 AM) *
numai Darius are strungareata?

hai sa va arat si eu
tu asa stii sa vor fi norocosi?
eu stiam ca cei cu strungareata traditia spune ca vor fi iubareti



asa e Rose, vor fiii foarte iubareti si e foarte frumos flacaul, asa ca o sa aiba ce iubi ca vor fugi fetele dupa el.
Mami Rose, am o intrebare. Nu stiu daca tu sau altcineva ati avut postata o reteta pt drob de ciuperci. Nu mai stiu daca aici sau pe topicul cu retete am vazut-o. ma poti ajuta sa dau de ea<
Multumec si pupici la toti copii de decembrie 2008
geocoto
Buna mamici,
Activitate slaba pe aici dar cum este wekeend este de inteles.
La noi a fost o zi destul de trista ieri, Alda nu mai este printre noi si am incercat sa ne uitam pe poze si sa ne aducem aminte de atunci cand era jucausa si vesela.Lucas a mai auzit-o ieri latrand desi nu mai traia.Eram la masa si Lucas s-a oprit si ne-a zis "Alda??? "ham-ham" ca atunci cand o auzea inainte.
In rest ploaia ne tine in casa si incercam sa gasim activitati aici.

Sper ca nu v-am intristat, ca nu asta a fost scopul.Dar poate sa intelegeti doar de ce nu va mai aparea in filmuletele noastre.
oFloare1.gif
simina_ana
QUOTE(geocoto @ Oct 23 2010, 03:53 PM) *
Buna mamici,
Activitate slaba pe aici dar cum este wekeend este de inteles.
La noi a fost o zi destul de trista ieri, Alda nu mai este printre noi si am incercat sa ne uitam pe poze si sa ne aducem aminte de atunci cand era jucausa si vesela.Lucas a mai auzit-o ieri latrand desi nu mai traia.Eram la masa si Lucas s-a oprit si ne-a zis "Alda??? "ham-ham" ca atunci cand o auzea inainte.
In rest ploaia ne tine in casa si incercam sa gasim activitati aici.

Sper ca nu v-am intristat, ca nu asta a fost scopul.Dar poate sa intelegeti doar de ce nu va mai aparea in filmuletele noastre.
oFloare1.gif


Pana la urma ati luat decizia asta...off....cred ca a fost extrem de dureros pentru voi.....dar si pentru ea ar fi fost si mai dureros daca mai continua cu boala......O veti iubi mereu si va ramane mereu un membru al familiei voastre.....Dumnezeu sa o odihneasca in pace!!!! trandafir.gif trandafir.gif

De cand am vazut filmuletzul cu Lucas in care bea "apte" ....Iancu cere in fiecare zi "iaia- apte"....asa ca am ajuns la concluzia ca daca punem filmulete cu ce fac piticii nostri e un bun exemplu de imitat....de saptamana viitoare o sa incep si eu sa-l filmez pe Iancu ...in ultima vreme nu am mai apucat sa fac si asta si am pierdut multe momente frumoase.....dar acum ca lucrurile intra in normal si la noi o sa ma ocup si de asta....

Noi am fost azi la un botez la niste prieteni, care sunt si vecinii nostri....Iancu a dansat intr-una , a alergat, a facut curte la toate fetitele....a fost prima data cand am stat si noi mai linistiti la masa si nu am alergat intr-una dupa el......e foarte fain cand sunt mai multi copii la astfel de evenimente ca se iau unii dupa altii si atunci parintii pot sta mai linistiti....

Maine ar fi trebuit sa-l duca Bebe pe tata la Botosani.....dar ne-am horatat azi de dimineata sa plecam si noi, eu si Iancu cu ei...sa ii facem supriza lui Dada....credca o si filmez pe mama ca sunt sigura ca o sa ramana fara glas.....O sa fie obositor ca marti ne intoarcem.....dar cum lui Iancu ii place sa mearga cu bibiu....Dar o sa ne oprim in Reghin marti ca sa-mi cumpar aplice pentru toata casa....un client i-a propus lui Bebe sa luam de la el ca nu mai platim adaosul din magazine si le luam mult mai ieftin....si daca tot e in drum.....si cred ca ne luam si masina de spalat vase in acelasi regim....abia astept.....numar zilele pana cand o sa o montez si o sa scap de spaltul vaselor , iar timpul ala o sa mi-l petrec cu Iancu.....sau cu tati.....gata e oficial ne punem pe treaba pentru bebe 2 smile.gif....Cand ma intorc incepem "procesul"...intai analize.....cu dintii mi-am rezolvat problemele.....asa ca liber la bananab.gif

Fug la nani ca maine ma trezesc devreme sa fac bagajelul. Acum sunt rupta de oboseala dupa cat m-a dansat fiu-miu....

Pupam toti copilasii si mamicile si va dorim un weekend placut si relaxant....

PS> ca am vazut ca vorbeati de strugareata, am citit deunazi un articol inca se spunea ca majoritatea copilasilor la varsta asta au strungareata si e normal...de fapt e vorba de spatiul interdentar ( care exista intre fiecare dintisor) ....cica daca nu ar fi aceste spatii ar fi problema mai tarziu cand apare dentitia definitiva...

Gata fug....puuuuuuuuuuuuuup
oana petrina
AM REUSITTTTTTTTTTTTT!!!!!!!!!!! nu-mi vine sa cred ca pot sa va scriu.
buna dragele mele . multumim ca ati intrebat de noi. merci Geo ca le-ai tinut pe fete la curent si ca ai pus pozici cu Matei.v-am citit toata vara, am vazut pozele cu puii care au crescut atat de mari....dar acum o sa va pot scrie zilnic si e asa de bine ca ma simteam pe alta planeta paralela voua smile.gif .
noi suntem bine, Matei a fost racit f tare(a luat de la gradinita) si am luat ptr prima data si noi antibiotic. acum si-a revenit asa ca de maine iar la gradinita.stiti ca ma laudam eu de super gradinita particulara pe care am gasit-o....ei bine Matei nu s-a adaptat deloc acolo asa ca am gasit alta de stat la care chiar a inceput sa-i placa. se pare ca tantiile de la gradinita asta de stat au experienta cu copii spre deosebire de cele de la particulara care chiar nu se pricepeau sa aiba grija de copii atat de mici. asta e cu pomul laudat....
le urez si eu cu intarziere bun- venit noilor fete si sa le traiasca puisorii.
acum de poze : mi-au placut f tare pozele cu Darius si Iancu. ma bucur tare ca v-ati intalnit. Lucas puiule bei tu apte cu paharul, ti-a crescut asa de frumos parul, pupam nasucul tau. Andreuta e tot mai dulcica si mie imi place cum ii sta cu strungareata. Claudia ai doi copilasi tare reusiti ...cum dorm ei in masina smile.gif. am azut ca a tot fost julit la fata Mihai...si Matei a fost belit toata vara smile.gif. ce mare a crescut Adelin si ne place cum face la oala ...ca asa facem si noi. m-am bucurat sa vad ca a intrat si Sanzi si am aflat ca Matei (pui de sanzi) vorbeste chiar bine. felicitari. noi spunem cateva cuvintele dar in rest tot bebeleasca. ne ies si noua intr-un final caninii.
sunt asa de bucuroasa ca a pot scrie ca nu stiu ce sa mai scriu liwlol.gif o sa va pun zilele astea poze
va pupppppppppp
geocoto
Buna mamici,

Wow Oana in sfarsit!!!!Ce ma bucur ca ai reusit sa intri, devenise cam bizar sa nu-ti mai simtim prezenta pe aici.Acum poti sa pui si tu poze de la gradi sau chiar filmulet sa-l vedem si noi pe primul nostru invatacel.
Adriana ce ma bucur ca o vedeti pe mami a ta.Neaparat sa ne spui cum a recunoscut-o Iancu.Intr-adevar este cam lungut drumul dar faptul ca veti avea cateva clipe minunate in familie, merita din plin.Cum spunea Iancu la lapte inainte sa-l vada pe Lucas?
Anku de ce zici ca urasti periuta electrica?Stii ceva de ea ce nu-i de bine?Eu o folosesc cu incredere dar sotul la fel nu vrea sa o vada.La Lucas numai asa mai accepta sa-l spal, ca probabil am apasat mai tare cu aia normala.
Rose ce ne mai spui pe unde mai umblati?Cu suzi cum mai stati?
Petronici cate kg mai are Adelin?Te intreb ca ai nostri intra in aceeasi categorie si desi nu mananca tot timpul cum trebuie Adelin cantareste mai mult ca Lucas...Tot 86 cm are si al nostru si 11500kg.
Sanzi mai intri sa ne mai scrii si noua ceva?

La noi se planifica o vacanta in Ro dar eu nu sunt convinsa decat 39% ca vreau sa merg asa ca mai lucram la capitolul asta.Mi-ar parea rau sa pierd cursurile la facultate si nici nu as avea timp sa ma pregatesc pentru sesiune dar pe de alta parte toate rudele ne suna si ne intreaba cand venim..

O duminica placuta in continuare,
oFloare1.gif
anku
QUOTE(geocoto @ Oct 24 2010, 02:46 PM) *
Buna mamici,

Wow Oana in sfarsit!!!!Ce ma bucur ca ai reusit sa intri, devenise cam bizar sa nu-ti mai simtim prezenta pe aici.Acum poti sa pui si tu poze de la gradi sau chiar filmulet sa-l vedem si noi pe primul nostru invatacel.
Adriana ce ma bucur ca o vedeti pe mami a ta.Neaparat sa ne spui cum a recunoscut-o Iancu.Intr-adevar este cam lungut drumul dar faptul ca veti avea cateva clipe minunate in familie, merita din plin.Cum spunea Iancu la lapte inainte sa-l vada pe Lucas?
Anku de ce zici ca urasti periuta electrica?Stii ceva de ea ce nu-i de bine?Eu o folosesc cu incredere dar sotul la fel nu vrea sa o vada.La Lucas numai asa mai accepta sa-l spal, ca probabil am apasat mai tare cu aia normala.
Rose ce ne mai spui pe unde mai umblati?Cu suzi cum mai stati?
Petronici cate kg mai are Adelin?Te intreb ca ai nostri intra in aceeasi categorie si desi nu mananca tot timpul cum trebuie Adelin cantareste mai mult ca Lucas...Tot 86 cm are si al nostru si 11500kg.
Sanzi mai intri sa ne mai scrii si noua ceva?

La noi se planifica o vacanta in Ro dar eu nu sunt convinsa decat 39% ca vreau sa merg asa ca mai lucram la capitolul asta.Mi-ar parea rau sa pierd cursurile la facultate si nici nu as avea timp sa ma pregatesc pentru sesiune dar pe de alta parte toate rudele ne suna si ne intreaba cand venim..

O duminica placuta in continuare,
oFloare1.gif

nuuuuuuuuuuuuuuuuuuu...este chiar super bine ca foloseste asa ceva
asigura un periaj exact asa cum tb...nici intens nici deloc
si eu mi-as dori sa o pot folosi...dar nu pot...ca mi se face rau....
de aia am zis...ca dc Luca o foloseste deja...este super....
va avea o dantura f frumoasa cand va fi mare
si sotul o foloseste de f mult timp...si in permanenta primeste complimente de la dentist
desi ca pasta nu folosim una scumpa...
periajul face tot
deci bv voua...ca putei suporta periuta electrica...
mna...ce fain...te asteapta toti acasa
grea decizie.... tzuc.gif
ahhhhhhhhhhhh...dar ce s-a intamplat cu Alda???
a fost otravita???
te inteleg cred cum te simti
si al meu caine a murit in mai..otravit!!! wife.gif
anku
QUOTE(oana petrina @ Oct 24 2010, 10:13 AM) *
AM REUSITTTTTTTTTTTTT!!!!!!!!!!! nu-mi vine sa cred ca pot sa va scriu.
buna dragele mele . multumim ca ati intrebat de noi. merci Geo ca le-ai tinut pe fete la curent si ca ai pus pozici cu Matei.v-am citit toata vara, am vazut pozele cu puii care au crescut atat de mari....dar acum o sa va pot scrie zilnic si e asa de bine ca ma simteam pe alta planeta paralela voua smile.gif .
noi suntem bine, Matei a fost racit f tare(a luat de la gradinita) si am luat ptr prima data si noi antibiotic. acum si-a revenit asa ca de maine iar la gradinita.stiti ca ma laudam eu de super gradinita particulara pe care am gasit-o....ei bine Matei nu s-a adaptat deloc acolo asa ca am gasit alta de stat la care chiar a inceput sa-i placa. se pare ca tantiile de la gradinita asta de stat au experienta cu copii spre deosebire de cele de la particulara care chiar nu se pricepeau sa aiba grija de copii atat de mici. asta e cu pomul laudat....
le urez si eu cu intarziere bun- venit noilor fete si sa le traiasca puisorii.
acum de poze : mi-au placut f tare pozele cu Darius si Iancu. ma bucur tare ca v-ati intalnit. Lucas puiule bei tu apte cu paharul, ti-a crescut asa de frumos parul, pupam nasucul tau. Andreuta e tot mai dulcica si mie imi place cum ii sta cu strungareata. Claudia ai doi copilasi tare reusiti ...cum dorm ei in masina smile.gif. am azut ca a tot fost julit la fata Mihai...si Matei a fost belit toata vara smile.gif. ce mare a crescut Adelin si ne place cum face la oala ...ca asa facem si noi. m-am bucurat sa vad ca a intrat si Sanzi si am aflat ca Matei (pui de sanzi) vorbeste chiar bine. felicitari. noi spunem cateva cuvintele dar in rest tot bebeleasca. ne ies si noua intr-un final caninii.
sunt asa de bucuroasa ca a pot scrie ca nu stiu ce sa mai scriu liwlol.gif o sa va pun zilele astea poze
va pupppppppppp

yuhu -hu -hu.... super.gif
ce bine ca ai reusit sa mai intri p la noi!!!
dar cum ai gasit asa repede loc la gradi de stat???
bv voua...
bleahhhhhhhh...cunosc si eu cu gradinita...
o sa ai mult de furca pana la vreo 5 anisori....
poate in Ro nu e chiar asa...
dar aici se aduc copii indiferent ca sunt bolnavi sau sanatosi...
si apoi iti dai seama ce koktailuri de virusi si bacterii se fac...

poze,poze,poze,poze....
ne este asa de dor de voi................................................ notworthy.gif
anku
QUOTE(simina_ana @ Oct 23 2010, 09:48 PM) *
Fug la nani ca maine ma trezesc devreme sa fac bagajelul. Acum sunt rupta de oboseala dupa cat m-a dansat fiu-miu....

Pupam toti copilasii si mamicile si va dorim un weekend placut si relaxant....

PS> ca am vazut ca vorbeati de strugareata, am citit deunazi un articol inca se spunea ca majoritatea copilasilor la varsta asta au strungareata si e normal...de fapt e vorba de spatiul interdentar ( care exista intre fiecare dintisor) ....cica daca nu ar fi aceste spatii ar fi problema mai tarziu cand apare dentitia definitiva...

Gata fug....puuuuuuuuuuuuuup

va plimbati!!!
mna...un final fericit....
bafta la proces...
noi am fost la 2 dr...si in Ro...si aici...amundoi au spus ca este strunga...
dat fiind ac si socrul si cumatul au asa ceva...iar dentitia se mosteneste
iar Darius este bucatica taiata din ei 2...adica din cumat dar mai ales din bunc...
inclusiv gagicar.... doh.gif

plus ...ca eu cred ca vb sss-ait....
adica nu cred ca asta am vazut...
poate sa zica R...
dar vb cu mult S
Adica in loc de Milch:::zice Mils

cu s de la Stefan...

mna...av dorim drum bun....
si sa fie cat mai placut.-...
sa va bucurati de aceasta mica vacanta... tzuc.gif
anku
nOI???
IERI AM FOST la un loc de joaca cu Darius...
am zis ca ne intoarcem in 2 ore...si ne-am tot pierdut vremea si ne-am intors dupa 7 ore

azi a iesit tati al 10 dim cu el afara...si eu am facut de papa
am vrut sa mergem si la bazin azi...dar nu stiu dc mai este timp...
ca p la 18.30 inchide....

in rest...papam bine
acum suntem sanatosi...
pana mai transport ceva....
si ui asa....
petronici
QUOTE(geocoto @ Oct 20 2010, 09:23 PM) *
Helo mamici,
am citit din urma si bineinteles ca iar am dat peste retete bune, bune.Poate incerc si eu reteta ta Claudia ca tare eating.gif bine aratau .Mie daca mi-ati pus poze gata m-ati convins.Asa de imaginat mai greu..
Buna Miosa bine ai venit.Care este prenumele tau?Wow inca o curajoasa cu 2 copilasi.Bravo mamico.
Adriana nu pot spune decat Doamne ajuta!!!!! de analize bune.

Noi pe acasa, au inceput ploile si pe la noi si ne omoram timpul in casa sau daca vedem o raza de soare afara.Lucas imi tot arata ca-l doare ceva in gura dar la spalat de dinti nu a zis nimic deci posibil sa-i mai iasa maselele ca altfel nu mai stiu.S-a diminuat si pofta de mancare.Ne-a facut mama ostropel si supa de galusti si abea de a degustat.

Eu ma chinui de mama focului sa dau de cap programului la facultate.Totul este ff complicat si abea de reusesc sa-mi dau seama ce cursuri trebuie sa urmez, in ce sali, in ce cladiri...In mod normal ar trebui sa mai fac doar un an si apoi as obtine diploma de kinetoterapeut dar mi-am pus putine cursuri pentru inceput ca sunt in flamanda si nivelul meu de limba nu este atat de bun.Ma sperie putin ideea ca trebuie sa fac disectie pe cadavre dar ..ma voi adapta.

Si un filmulet cu cretulinul meu cu strungareata, dar are dintii asa de negri ca mai bine nu vi-i aratam.Se spala cu periuta electrica dar cu toane, nu are mereu chef.



O seara buna va dorim,
Georgiana oFloare1.gif


Accident!!!!....asa face si fiimiu toata ziua dar el se izbeste in masina lui tacsu,asta pana intr-o zi cand chiar o sa-i faca vreun semn si cu siguranta nu o sa se mai apropie de ea....cat de dragals este Lucas cu carliontii,doar pe el ce il mai avem cretulin pe aici in rest toti sunt "frezati"....el bea frumos "aptele" cu paharelul,al meu doar daca ii este sete bea pana sa-i treaca si daca mai cere da pe jos,orice ar avea in el...bravoo Lucas
QUOTE(geocoto @ Oct 23 2010, 02:53 PM) *
Buna mamici,
Activitate slaba pe aici dar cum este wekeend este de inteles.
La noi a fost o zi destul de trista ieri, Alda nu mai este printre noi si am incercat sa ne uitam pe poze si sa ne aducem aminte de atunci cand era jucausa si vesela.Lucas a mai auzit-o ieri latrand desi nu mai traia.Eram la masa si Lucas s-a oprit si ne-a zis "Alda??? "ham-ham" ca atunci cand o auzea inainte.
In rest ploaia ne tine in casa si incercam sa gasim activitati aici.

Sper ca nu v-am intristat, ca nu asta a fost scopul.Dar poate sa intelegeti doar de ce nu va mai aparea in filmuletele noastre.
oFloare1.gif

imi pare nespus de rau pt voi si pt Lucas crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif ...Dumnezeu sa o odihnesca in pace si cu siguranta n-o sa uitam nici noi prea curand,mai ales ca era un membru al familiei voastre oFloare1.gif ....
petronici
QUOTE(oana petrina @ Oct 24 2010, 10:13 AM) *
AM REUSITTTTTTTTTTTTT!!!!!!!!!!! nu-mi vine sa cred ca pot sa va scriu.
buna dragele mele . multumim ca ati intrebat de noi. merci Geo ca le-ai tinut pe fete la curent si ca ai pus pozici cu Matei.v-am citit toata vara, am vazut pozele cu puii care au crescut atat de mari....dar acum o sa va pot scrie zilnic si e asa de bine ca ma simteam pe alta planeta paralela voua smile.gif .
noi suntem bine, Matei a fost racit f tare(a luat de la gradinita) si am luat ptr prima data si noi antibiotic. acum si-a revenit asa ca de maine iar la gradinita.stiti ca ma laudam eu de super gradinita particulara pe care am gasit-o....ei bine Matei nu s-a adaptat deloc acolo asa ca am gasit alta de stat la care chiar a inceput sa-i placa. se pare ca tantiile de la gradinita asta de stat au experienta cu copii spre deosebire de cele de la particulara care chiar nu se pricepeau sa aiba grija de copii atat de mici. asta e cu pomul laudat....
le urez si eu cu intarziere bun- venit noilor fete si sa le traiasca puisorii.
acum de poze : mi-au placut f tare pozele cu Darius si Iancu. ma bucur tare ca v-ati intalnit. Lucas puiule bei tu apte cu paharul, ti-a crescut asa de frumos parul, pupam nasucul tau. Andreuta e tot mai dulcica si mie imi place cum ii sta cu strungareata. Claudia ai doi copilasi tare reusiti ...cum dorm ei in masina smile.gif. am azut ca a tot fost julit la fata Mihai...si Matei a fost belit toata vara smile.gif. ce mare a crescut Adelin si ne place cum face la oala ...ca asa facem si noi. m-am bucurat sa vad ca a intrat si Sanzi si am aflat ca Matei (pui de sanzi) vorbeste chiar bine. felicitari. noi spunem cateva cuvintele dar in rest tot bebeleasca. ne ies si noua intr-un final caninii.
sunt asa de bucuroasa ca a pot scrie ca nu stiu ce sa mai scriu liwlol.gif o sa va pun zilele astea poze
va pupppppppppp

OANAAA.....bine ai revenit printre noi!!!!
abia astept si eu pozele strengarul tau ca tare dor ne este de el....
si l-au primit la gradi de stat chiar daca nu face la olita? cred ca ai inteles bine ca al meu doar se joaca cu ea ,nu face inca nimic in ea si nici pe reducatorul de la wc,sta pe amandoua pana face dunga rosie pe bucute si tot degeaba ,cand se plictiseste si ii pun "pampe" imediat face in el si bineinteles ca vrea schimbat repejor nervi.gif
te asteptam maine sau chiar astazi mai pe seara cu pozici....
petronici
QUOTE(anku @ Oct 20 2010, 09:33 PM) *
sper sa pot dormi macar in noaptea asta...desi...sunt cam agitata
numai tampenii si azi....

ma documentez cu insomniile...
buba este ac sunt multiple cauze...iar eu ma re3gasesc in proportie de 90% din ele
in tot cazul...fara medicamente....
noapte buna va spunem.... hug.gif


nasol tare cand nu poti dormi....am trecut si eu prin o mica perioada din asta dar mi-am revenit nu stiu cum....stresul este principala cauza,incerca sa bei ceva ceaiuri calmante seara de seara si probabil pana la urma te vor linisti si o sa sa-ti revii cu somnul....dar,ziua te simti obosita sau esti ok? probabil cu timpul va trece ....
QUOTE(anku @ Oct 24 2010, 03:53 PM) *
nOI???
IERI AM FOST la un loc de joaca cu Darius...
am zis ca ne intoarcem in 2 ore...si ne-am tot pierdut vremea si ne-am intors dupa 7 ore

azi a iesit tati al 10 dim cu el afara...si eu am facut de papa
am vrut sa mergem si la bazin azi...dar nu stiu dc mai este timp...
ca p la 18.30 inchide....

in rest...papam bine
acum suntem sanatosi...
pana mai transport ceva....
si ui asa....

ma bucur ca a-ti fost in companie la joaca si ca Darius are fetite pe langa el de unde alege....glumesc,atunci insemna ca a fost f frumos acolo de a-ti prelungit timpul....inca nu ai gasit cablul de la aparat sa ne pui poze cu Darius?
sper sa nu mai "transporti" nimic de la servici nici pt tine nici pt cei de-a casa,lasa toate alea acolo ca e mai bine....
pana la urma ai reusit cu vaccinul,l-ai facut?
petronici
QUOTE(simina_ana @ Oct 23 2010, 09:48 PM) *
Pana la urma ati luat decizia asta...off....cred ca a fost extrem de dureros pentru voi.....dar si pentru ea ar fi fost si mai dureros daca mai continua cu boala......O veti iubi mereu si va ramane mereu un membru al familiei voastre.....Dumnezeu sa o odihneasca in pace!!!! trandafir.gif trandafir.gif

De cand am vazut filmuletzul cu Lucas in care bea "apte" ....Iancu cere in fiecare zi "iaia- apte"....asa ca am ajuns la concluzia ca daca punem filmulete cu ce fac piticii nostri e un bun exemplu de imitat....de saptamana viitoare o sa incep si eu sa-l filmez pe Iancu ...in ultima vreme nu am mai apucat sa fac si asta si am pierdut multe momente frumoase.....dar acum ca lucrurile intra in normal si la noi o sa ma ocup si de asta....

Noi am fost azi la un botez la niste prieteni, care sunt si vecinii nostri....Iancu a dansat intr-una , a alergat, a facut curte la toate fetitele....a fost prima data cand am stat si noi mai linistiti la masa si nu am alergat intr-una dupa el......e foarte fain cand sunt mai multi copii la astfel de evenimente ca se iau unii dupa altii si atunci parintii pot sta mai linistiti....

Maine ar fi trebuit sa-l duca Bebe pe tata la Botosani.....dar ne-am horatat azi de dimineata sa plecam si noi, eu si Iancu cu ei...sa ii facem supriza lui Dada....credca o si filmez pe mama ca sunt sigura ca o sa ramana fara glas.....O sa fie obositor ca marti ne intoarcem.....dar cum lui Iancu ii place sa mearga cu bibiu....Dar o sa ne oprim in Reghin marti ca sa-mi cumpar aplice pentru toata casa....un client i-a propus lui Bebe sa luam de la el ca nu mai platim adaosul din magazine si le luam mult mai ieftin....si daca tot e in drum.....si cred ca ne luam si masina de spalat vase in acelasi regim....abia astept.....numar zilele pana cand o sa o montez si o sa scap de spaltul vaselor , iar timpul ala o sa mi-l petrec cu Iancu.....sau cu tati.....gata e oficial ne punem pe treaba pentru bebe 2 smile.gif....Cand ma intorc incepem "procesul"...intai analize.....cu dintii mi-am rezolvat problemele.....asa ca liber la bananab.gif

Fug la nani ca maine ma trezesc devreme sa fac bagajelul. Acum sunt rupta de oboseala dupa cat m-a dansat fiu-miu....

Pupam toti copilasii si mamicile si va dorim un weekend placut si relaxant....

PS> ca am vazut ca vorbeati de strugareata, am citit deunazi un articol inca se spunea ca majoritatea copilasilor la varsta asta au strungareata si e normal...de fapt e vorba de spatiul interdentar ( care exista intre fiecare dintisor) ....cica daca nu ar fi aceste spatii ar fi problema mai tarziu cand apare dentitia definitiva...

Gata fug....puuuuuuuuuuuuuup

off cat sters si pt voi saptamana trecuta pana la aflarea rezultatelor....noroc ca nu este nimic grav si stati mai linistiti cu totii....
sigur o sa fie o super surpriza pt mami tau sa va revada si se merita oboseala pt cateva clipe acasa la mama....
deci intrati in "actiune" pt bebe 2,bravoo voua si sa se prinda cat mai repede....imi faci si mie pofta dar mai astept un pic,am zis si eu pe la anul poate incercam si noi,nu as vrea sa fie diferenta prea mare intre ei....
drum bun si va asteptam cu drag
petronici
QUOTE(geocoto @ Oct 24 2010, 02:46 PM) *
Buna mamici,

Wow Oana in sfarsit!!!!Ce ma bucur ca ai reusit sa intri, devenise cam bizar sa nu-ti mai simtim prezenta pe aici.Acum poti sa pui si tu poze de la gradi sau chiar filmulet sa-l vedem si noi pe primul nostru invatacel.
Adriana ce ma bucur ca o vedeti pe mami a ta.Neaparat sa ne spui cum a recunoscut-o Iancu.Intr-adevar este cam lungut drumul dar faptul ca veti avea cateva clipe minunate in familie, merita din plin.Cum spunea Iancu la lapte inainte sa-l vada pe Lucas?
Anku de ce zici ca urasti periuta electrica?Stii ceva de ea ce nu-i de bine?Eu o folosesc cu incredere dar sotul la fel nu vrea sa o vada.La Lucas numai asa mai accepta sa-l spal, ca probabil am apasat mai tare cu aia normala.
Rose ce ne mai spui pe unde mai umblati?Cu suzi cum mai stati?
Petronici cate kg mai are Adelin?Te intreb ca ai nostri intra in aceeasi categorie si desi nu mananca tot timpul cum trebuie Adelin cantareste mai mult ca Lucas...Tot 86 cm are si al nostru si 11500kg.
Sanzi mai intri sa ne mai scrii si noua ceva?

La noi se planifica o vacanta in Ro dar eu nu sunt convinsa decat 39% ca vreau sa merg asa ca mai lucram la capitolul asta.Mi-ar parea rau sa pierd cursurile la facultate si nici nu as avea timp sa ma pregatesc pentru sesiune dar pe de alta parte toate rudele ne suna si ne intreaba cand venim..

O duminica placuta in continuare,
oFloare1.gif

tot cam pe acolo stam si noi la kg....acum o luna cand l-au internat avea 11200 deci cred ca poate a mai pus vreo suta ,doua de grame de atunci iar la inaltime la fel,acum vreo 2 sapt l-am dus la masurat la dr si avea 86cm....noi inca la marimea 4 suntem la pampersi,doar noaptea ii pun 5 ca absorb mai bine si nu-l gasesc tot ud dimineata....
anku
ce faceti fetelor???

o sapt frumoasa va doresc tzuc.gif

noi tocmai am papAT...
acum merge tati cu Darius afara...
anku
de Danielaaa nu mai stie nimeni nimic???
petronici


nici un gest nimic,ca i-ar placea...cat de serios este copilul asta al meu....
mancarea care o avea in gurita o mesteca de acasa,cred ca o tinuse ca o ora in gurita....
petronici
alfabetul.....

v-am bombardat cu filmulete,dar abia ce-am invatat si eu sa ma joc pe youtube
anku
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
cel mai mult cred ca V-ul i place!!! hug.gif
deci el chiar mesteca ceva!!!
serios ca a tinut papa de acasa???
va poopam cu drag!!! hug.gif tzuc.gif
Rose68
QUOTE(anku @ Oct 26 2010, 11:32 PM) *
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
cel mai mult cred ca V-ul i place!!! hug.gif
deci el chiar mesteca ceva!!!
serios ca a tinut papa de acasa???
va poopam cu drag!!! hug.gif tzuc.gif

asteptam pe mail sau mess un raspuns de la tine
Pupicei
simina_ana
Saluti a tuttii.....

M-ai dat pe spate cu filmuletzle cu Adelin ......Iancu il sorbea din priviri.....Il pupam dulce ...

Noi am venit aseara de la Botosani....Iancu tot drumul a strigat dupa Dada....asa a mai iubit-o pe mama zilele astea.....asa ca sa-i ajunga pana la Craciun cand mergem iar.....

Eu sunt emotionata toata....Yoyo prietena mea pe care Iancu o iubeste enorm de mult e insarcinata....Si-a facut azi testul si a iesit pozitiv.....dupa calcule ar fi in 3 sapt si 4 zile si ar naste in 9 iulie.....Mi s-a facut pielea de gaina cand am vazut testul pozitiv.....Cu ea eram cand mi-am facut si eu testul si a iesit pozitiv....acum si la ea....in aceeasi formula.....Deja avem programare in 9 noiembrie la medic.....O sa am un nepotel!!! URRRAAAA!!!!!

Fug ca trage Iancu de mine....nua dormit pana acum....cred ca pica acum....ma pun si eu langa el....ca sunt obosita ca nu am facut nimic azi biggrin.gif

simina_ana
A picat la datorie piticul...mie mi-a sarit somnul.....

Ne ies ultimele maselute......de o saptamana , Iancu manca foarte prost iar ieri cand m-am uitat in gurita lui am ramas masca....Un coltisor in dreapta sus i-a iesit deja si zgarie cu el si la celelalte maselute se simte prin gingie cate un coltisor- doua.....asa....cred ca iar o sa stam pe laptic cateva zile....cred ca o sa scapam ieftin ca timp.....ca par a iesi toate o data ca si la prima transa.....Ce ma mira e ca fara prea multa maraiala.....cel putin deocamdata....Noaptea se trezeste si mai caraie, dar nu e cine stie ce...

Oana...ma bucur ca ai reusit in sfarsit sa revii printre noi....asteptam detalii despre voi pentru perioada cat ati absentat....pupici

Va pup dulce....ma duc sa fac putina treaba totusi....biggrin.gif




Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.