Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
simina_ana
QUOTE(danieelaa @ Sep 6 2009, 12:46 PM) *
da simina ea se joaca cu toata lumea............
si noi il trimitem pupici la Iancu tzuc.gif



Atunci sa stii ca ramane stabilit....cu prima ocazie cand ne vedem...o smotocesc si o pupacesc din cap pana'n picioare.....si o trag putin si de falcute.... ca tare-i pufoasa tongue.gif
simina_ana
Pe unde ati fugit mamici??????
Kris&Robert
QUOTE(danieelaa @ Sep 5 2009, 07:33 PM) *
va punem un video din parc din alba


dulce foc cum bate ea din palme! si ce viteza are!!!
tzuc.gif
simina_ana
Nici azi nimeni pe aici? Au venit aldurile la voi si ati tulit-o prin parcuri?
LA noi e mohorat.......sper sa putem iesi totusi putin pe-afara.

Pupici pufosi
anku


la multi ani!!!!!!!!!iancu!!!!!!!!

sa cresti mare si frumos si sanatos!!!!!!!!! occasion.gif occasion.gif occasion.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Sep 8 2009, 12:05 PM) *


la multi ani!!!!!!!!!iancu!!!!!!!!

sa cresti mare si frumos si sanatos!!!!!!!!! occasion.gif occasion.gif occasion.gif



Multumim frumos!!! De aseemenea.....
Pupacim pe Darius cel scumpic

Voi ce faceti?
sinzigm
Buna dimineata mamici si bebici!Iar suntem intarziati cu intratul pe forum,dar de vineri Matei nu a prea mancat,a fost foarte marait si nu vroia decat in brate.Dar sambata dupamasa mi-a facut 38.1,dar am crezut ca e de la dinti ca ii mai iese sus un dintisor si am zis ca nah 38.1 au mai facut si alti copilasi cand le-au dat dintisorii.Duminica pe la 2.30 dimineata avea 38.2 cand l-am luat sa-i dau papica,Era rece si m-am gandit sa-i iau temperatura sa vad daca nu cumva are febra.Cand am vazut ca avea i-am dat panadol si l-am lasat cu noi in pat,dupa vreo jumate de ora avea deja 38.8 si ne-am imbracat si ne-am dus la urgenta sa vad daca nu cumva alta e cauza.Dupa ce am asteptat vreo 3 ore ne-a vazut un pediatru care ne-a zis ca nu are nimic,ca e doar de la dinti,i-au facut analiza de urina,a iesit negativa,l-a ascultat la plamani si nimic.Mi-a zis sa-i dau alternativ panadol si nurofen de 4 ori in 24 de ore,deci de 2 ori nurofen si de 2 ori panadol.Zis si facut!Copilul meu nu a mai facut febra si luni pe la 4 dimineata il vad agitat,m-am dus la el si era foarte rece la manute si la fata.I-am luat temperatura si avea 35.6 si l-am bagat repede in plapuma sa se incalzeasca.Treptat i-a urcat temperatura,dar eu eram foarte ingrijorata ca nu mai stiam care e realitatea defapt.M-am gandit ca poate e de vina saculetul in care doarme,ca o fi prea subtire si poate i s-a facut frig acum ca s-a mai racit si vremea.M-am gandit ca poate i-a scazut prea tare de la nurofen...nici eu nu mai stiam ce sa cred.Ma gandeam sa nu fie de la gelul de dinti(Dentinox)ca mi se terminase calgelul si aici nu am gasit decat dentinox si bonjela,desi are cam aceeasi compozitie ca si calgelul.Cert e ca am fost cu el la doctorul de familie ieri si a zis ca nu e de la dinti ci ca a prins un virus,dar nu-i aude nimic la plamani si nici otita nu are,doar gatutul ii e putin iritat.Mi-a dat sa-i pun picaturi in nasuc si a zis ca in doua zile trebuie sa-i treaca.Sa-i dau panadol daca mai face febra si daca ii mai scade sa il duc inapoi la el.Aseara mi-a facut iar 38.1 si i-am edat 2 mil de nurofen si pe la 3 dimineata avea 35.8.Sunt atat de ingrijorata ca nu mai sunt buna de nimic.El nu se lasa,dar nu papa prea bine si e foarte marait,mai stranuta cateodata,dar destul de rar si de tusit nu prea tuseste decat foarte foarte rar si de aceea nu stiu daca se mai ineaca cu saliva si de aceea tuseste sau daca tuseste de la gatut.........Azi ma duc cu el la doctor inapoi,dar nu mai stiu ce sa cred,unul imi spune ca e de la dinti,altul ca a prins un virus si s-a racit........dar el nu e bine,manute ii sunt foarte reci noaptea si fatuca......dade om trece cu bine si peste asta.
Am zis sa iau un termometru de ureche sa-i pot lua noaptea temperatura la fiecare 30 de minute,sau din ora in ora fara sa il mai trezesc,ca eu i-o luam in fundulet pt ca stiu ca asta e cea mai aproape de realitate dupa ce scazi 5 liniute.Poate ma ajutati voisi imi spuneti care stiti ca e mai bun cel de frunte sau cel de ureche si daca se scad grade la vreunul din ele dupa ce afiseaza temperatura.

va pupam pe toti si va dorim o zi cat mai frumoasa xxxxx


sinziana si matei
sinzigm
Am uitat sa va spun ca azinoapte l-am bagat in saculet mai gros,dar vad ca tot a facut sub 36.Cert e ca dupa ce l-am bagat sub plapumioara incet i-a urcat temperatura.Sa scuzati greselile de tipar dar Matei tot tragea de tastatura si a iesit ce a iesit,speram sa intelegeti voi esentialul.
Andymar
La multe lunite Iancu!!!

De la Andreea si Selena occasion.gif
Andymar
Ce mai fac mamicile si bebeii?
Le dorim sa se faca bine cat mai repede la piticii bolnaviori si ceilalti sa ramana sanatosi.
Haideti sa vedeti ce mai facem noi... sper ca nu dam buctis cu codurile...


Am reusit sa "dezertam" din patul mare ca din ala mic ne-am coborat deja la parter, si era sa cadem in cap, noroc ca m-a prins mami:



Papam de zor o nectarina, doar cu 2 dintisori:



Papam si pufuleti, fara sare:



Facem treaba mare la olita si ne distram de mama focului:




Apropo, bebeii vostri au inceput sa mearga? Selena ar vrea dar e cam fricoasa si face cativa pasi doar pe langa pat. De o singura manuta se teme sa mearga dar cu doua fugim de nu ne prinde tati.
Andymar
Scuzati de calitatea video... sunt de pe telefon...
simina_ana
QUOTE(Andymar @ Sep 8 2009, 02:32 PM) *
La multe lunite Iancu!!!

De la Andreea si Selena occasion.gif



Gand , la gand cu bucurie.....acum mi-am adus aminte ca Iancu e cu Selena in aceeasi zi!


Multumim frumos de urari....si noi ii dorim LA MULTE LUNITZE SELENEI, sa creasca mare si sanatoasa si sa va umple casa de bucurii. O poopam dulce!!!
simina_ana
QUOTE(Andymar @ Sep 8 2009, 02:52 PM) *
Apropo, bebeii vostri au inceput sa mearga? Selena ar vrea dar e cam fricoasa si face cativa pasi doar pe langa pat. De o singura manuta se teme sa mearga dar cu doua fugim de nu ne prinde tati.


Iancu merge tinut de manutze...azi l-am tinut doar de una si a mers putin, dar are tendinta sa vina in fata si mi-e frica sa nu-i rup manuta...deci...mai tarziu...
Cand nu mai pot de spate, in casa, il las jos si merge cat merge in 4 labute si apoi se prinde de masuta sau de pat , se ridica si incepe sa mearga singurel...a luat si cateva trante.... doh.gif Vrea sa faca la fel si la usi....dar mi-e frica sa-l las...
In parc....in schimb....ori fac ture de parc ca nebuna, ori il dau jos sa mearga, ca altfel nua re stare.....asa ca de o obicei, cand ii somnoros il plimb....si apoi mergem la locul de joaca la copii...
Un lucru nu-mi place la leaganele din parc ( si nici in alta parte nu am vazut aici la noi) ....sunt facute pentru copii mai maricei, cei care se pot sa singurei in leagan....vrea si Iancu, dar cum nu au aparatori in fata....cand sunt singura nu ma incumet sa-l dau....
petronici


LA MULTE LUNITE IANCU!!!SA CRESTI MARE,SANATOS SI SA II ADUCI LUI MAMI NUMAI BUCURII...
petronici
da si Adelin face pasi tinut de amandoua manutele si de-a busilea inca nu se duce in fata doar in spate.dar singurel tinanduse de mobila inca nu avem curaj sa plecam....eee avem rabdare,toate la timpul lor....
simina_ana
QUOTE(petronici @ Sep 8 2009, 04:53 PM) *


LA MULTE LUNITE IANCU!!!SA CRESTI MARE,SANATOS SI SA II ADUCI LUI MAMI NUMAI BUCURII...



Multumim pentru gandurile frumoase!!!
Pupicei
simina_ana
QUOTE(petronici @ Sep 8 2009, 05:02 PM) *
da si Adelin face pasi tinut de amandoua manutele si de-a busilea inca nu se duce in fata doar in spate.dar singurel tinanduse de mobila inca nu avem curaj sa plecam....eee avem rabdare,toate la timpul lor....


AI rabdare..... si eu eram trista ca Iancu ca nu merge de-a busilea....si in cateva zile a inceput sa o ia la fuga....se ridica de mobile, si face pasi...usor temator....dar acum nu mai sta o clipa locului...sunt mereu dupa el....liwlol.gif iar seara pic franta, iar el inca mai are energie... liwlol.gif
Rose68
QUOTE(Andymar @ Sep 8 2009, 02:59 PM) *
Scuzati de calitatea video... sunt de pe telefon...

La multi ani , puiuta mica si vesela
Felicitari ca faci la olita, noi nici macar nu am incercat. Ce bine ne pare cand va mai vedem. Gata mamico, ai terminat cu scoala? sau mai ai?

Andreea inca nu face pasi dar sta in picoruse tinandu-se de pat si se joaca cu jucariile asezate de mine pe marginea patului

Nu uitati ca este prematura si varsta ei corectata e 7 luni si jumatate spre 8. Mi-a spus medicul ca psihosomatic sa ma iau dupa aceasta varsta. Cica pana la 2 ani ar trebui sa reintre cu totul in ritm.
Medicul a spus sa nu o grabesc...asa cum a fost cu statul in fundulet...........facuse 8 luni si nu statea inca si la 8 luni si 1 zi a stat jumatate de ora din prima, iar a doua zi a stat aproape 2 ore.
Asa ca nu o grabesc..............o asez in premergator dar nu exagerez.
Cand o ridic in picioare nu face pasi dar merge prin aer ca la premergator.
Acum avem probleme ca ii mai apar alti 2 dinti si papa putin , deja ea are anemie si pierde imediat in greutate cand nu papa. Facuse 7750 grame, acum cred ca iar a mai pierdut ceva.
danieelaa
QUOTE(simina_ana @ Sep 8 2009, 02:05 AM) *
Atunci sa stii ca ramane stabilit....cu prima ocazie cand ne vedem...o smotocesc si o pupacesc din cap pana'n picioare.....si o trag putin si de falcute.... ca tare-i pufoasa tongue.gif

sigur nu te va mai lasa sa pleci la cat ii place..........LA MULTE LUNITE IANCU

IAR PT MAMI

QUOTE(Kris&Robert @ Sep 8 2009, 10:27 AM) *
dulce foc cum bate ea din palme! si ce viteza are!!!
tzuc.gif

pupacim noi pe Obi tale tale
iar pt mami



QUOTE(Andymar @ Sep 8 2009, 02:52 PM) *
Ce mai fac mamicile si bebeii?
Le dorim sa se faca bine cat mai repede la piticii bolnaviori si ceilalti sa ramana sanatosi.
Haideti sa vedeti ce mai facem noi... sper ca nu dam buctis cu codurile...
Am reusit sa "dezertam" din patul mare ca din ala mic ne-am coborat deja la parter, si era sa cadem in cap, noroc ca m-a prins mami:

doamne dulce si ce se agita ea pe olitza un pupic mare de la noi
LA MULTE LUNITZE SELENA


Iar pt mami





LA MULTI ANI MARIA





LA MULTI ANI celor care poarta numele maria (sau derivatele)

iar din partea mea (tot marie )pt voi si sau
si o mica companie wink.gif)
petronici
QUOTE(danieelaa @ Sep 8 2009, 05:04 PM) *
sigur nu te va mai lasa sa pleci la cat ii place..........LA MULTE LUNITE IANCU

IAR PT MAMI
pupacim noi pe Obi tale tale
iar pt mami

doamne dulce si ce se agita ea pe olitza un pupic mare de la noi
LA MULTE LUNITZE SELENA


Iar pt mami

LA MULTI ANI MARIA

LA MULTI ANI celor care poarta numele maria (sau derivatele)

iar din partea mea (tot marie )pt voi si sau
si o mica companie wink.gif)

OAUUU...MULTUMIM...si pe al meu il mai cheama si Marian
LA MULTI ANI SI BUBULINEI TALE,MARIA!!!
danieelaa
QUOTE(petronici @ Sep 8 2009, 06:19 PM) *
OAUUU...MULTUMIM...si pe al meu il mai cheama si Marian
LA MULTI ANI SI BUBULINEI TALE,MARIA!!!

tzuc.gif tzuc.gif
simina_ana
PENTRU TINE SI PITICA TA, DANIELA!!!

LA MULTI ANI!!!

danieelaa
QUOTE(simina_ana @ Sep 8 2009, 08:35 PM) *
PENTRU TINE SI PITICA TA, DANIELA!!!

LA MULTI ANI!!!


Andymar
QUOTE(Rose68 @ Sep 8 2009, 04:46 PM) *
La multi ani , puiuta mica si vesela
Felicitari ca faci la olita, noi nici macar nu am incercat. Ce bine ne pare cand va mai vedem. Gata mamico, ai terminat cu scoala? sau mai ai?


Si noua ne pare bine sa va vedem ca sunteti mari si frumoase. Nici nu poti spune ca Andreuta e nascuta prematur, mi se pare ca e la fel de dezvoltata ca si ceilalti bebei de decembrie 2008, chiar nu vad o diferenta... Acuma ziceti voi ca e cea mai mica dar mai incolo o sa o invidiem ca e prima din decembrie, adica cea mai mare!!! Cap de linie!!
Oricum e o scumpa, dulce dulce de tot!

Referitor la scoala, Rose draga, mai am inca 2 ani... imediat incep cursurile si parca vad ca trece si anul asta de nici nu-mi vine sa cred. Ca anul trecut parca a avut viteza luminii, asa de repede s-a dus!

Noapte buna si pupici multi multi de la Selena!

Mai punem ceva poze:

Serviti si voi, un biscuite, un pufulete, ceva...???


Rose68
QUOTE(Andymar @ Sep 8 2009, 11:05 PM) *
Si noua ne pare bine sa va vedem ca sunteti mari si frumoase. Nici nu poti spune ca Andreuta e nascuta prematur, mi se pare ca e la fel de dezvoltata ca si ceilalti bebei de decembrie 2008, chiar nu vad o diferenta... Acuma ziceti voi ca e cea mai mica dar mai incolo o sa o invidiem ca e prima din decembrie, adica cea mai mare!!! Cap de linie!!
Oricum e o scumpa, dulce dulce de tot!

Referitor la scoala, Rose draga, mai am inca 2 ani... imediat incep cursurile si parca vad ca trece si anul asta de nici nu-mi vine sa cred. Ca anul trecut parca a avut viteza luminii, asa de repede s-a dus!

Noapte buna si pupici multi multi de la Selena!

Mai punem ceva poze:

Serviti si voi, un biscuite, un pufulete, ceva...???



he,he ce mai poze.........pupam mancacioasa. In toate pozele zambeste? SA ne pui poze de cate ori poti ca pe noi ne bucura.

mie tare imi displace sa ii dau biscuiti. Spal la ea un sfert de ora. Isi pune si in cap si in urechi.............of of of
Dar pufuletii ii papa frumos dar au sare si nu exagerez cu ei
azi i-am dat placintuta facuta de mamaita. A mancat-o cu mare pofta.
oana petrina
LA MULTE LUNITE tuturor puilor . sa va traiasca comorile si sa va bucure zilele.
foarte frumos nenea cu sticla de vodka. yami yami.gif
noi vineri l-am botezat pe Stefanut si a fost tare frumos. lunea viitoare avem si pozele asa ca abea atunci o sa va arat ce mandrete de finut am. in rest crestemmmmmmmmmm. nu stam o clipa toata ziua.
va pupam
Rose68
buna dimineata
aseara ne-a adus mamaita placintuta calda, nu vreti si voi?
http://family.webshots.com/video/3035193270103902111yLSlGo
Rose68
nu doarme invelita, si ii place cam asa: travers in patut, daca se poate si cu picioarele pe sus
Rose68
Mamici, bebeii vostri beau cu canuta?
Noi am incercat cu cea de la AVENT de cateva ori sii place tare mult dar se uda toata si la un moment dat se ineaca, suge de placere si uita sa mai inghita
Rose68
Seria SCUFITZA ROSIE








danieelaa
QUOTE(Rose68 @ Sep 9 2009, 12:29 PM) *
Mamici, bebeii vostri beau cu canuta?
Noi am incercat cu cea de la AVENT de cateva ori sii place tare mult dar se uda toata si la un moment dat se ineaca, suge de placere si uita sa mai inghita

buna dimineata
rose,denisa bea din canita si bea destul de bine nu am avut treaba cu ea.........Andreea mama dulce poti sa fi,ma schimb in lup sa vin sa te pap ca prea scumpa esti si te-as papa de draga ce imi esti tzuc.gif ...mami multumim de poze si multumim ca ne arati ce dulce poate fi ea trandafir.gif
geocoto



La muuuulte lunite Eduard puiut de Geutzica!!!!! occasion.gif

La muuuulte lunite Selena pui de Andymar!!!!!! occasion.gif

La muuulte lunite Iancu pui de Simina-Ana!!!!! occasion.gif
geocoto
Buna mamici,
nu am mai intrat de ceva vreme sa scriu dar v-am mai citit postarile.Lucas are inca iritatia pe picioruse si se scarpina saracutul, iar eu trebuie sa stau paznic.

Rose seamana tare mult Lucas cu Andreiuta si la par si la mimica hug.gif .La fel da si el din cap cand nu intelege ceva sau este ocupat cu un obiect nou, in cazul vostru placintica.Am incercat sa-i dau cu canita dar se uda tot si el si mai uit intentionat sa-i dau tocmai din cauza asta.

Am ramas placut impresionata de Selena ce curajoasa este si cate a invatat.Iar de la Iancu mai invatatm si noi din ce ne mai povesteste mamica.Acum mi-am dat seama ca si Lucas intinde manutele cand il imbrac dar daca nu actionez rapid se enerveaza ca-l distrag de la joc...Matei de Sanzi si Matei de Oana la fel de dornici de a invata si curand nu o sa le mai vedem pe mamici mai deloc pentru ca vor fi ocupate sa alerge dupa puiuti.. bouncy.gif

Am trecut la lapte cu soia nr 3 pentru ca 2 nu am gasit.Si Dr homeopat la care am fost mi-a dat un tratament de 30 zile.Niste capsule care trebuie sa-i dau prafuletul din ele inainte de bibi.Acum trebuie sa asteptam sa vedem cum reactioneaza mititelul ca tare incomode ii mai sunt bubitele.Eu i-am dat zmeura asa ca mare atentie mamici la toate fructele si legumele rosii ca sunt pacatoase.

Pupici si pe curand, trandafir.gif trandafir.gif
Geo
simina_ana
QUOTE(geocoto @ Sep 9 2009, 01:56 PM) *
Buna mamici,
nu am mai intrat de ceva vreme sa scriu dar v-am mai citit postarile.Lucas are inca iritatia pe picioruse si se scarpina saracutul, iar eu trebuie sa stau paznic.

Rose seamana tare mult Lucas cu Andreiuta si la par si la mimica hug.gif .La fel da si el din cap cand nu intelege ceva sau este ocupat cu un obiect nou, in cazul vostru placintica.Am incercat sa-i dau cu canita dar se uda tot si el si mai uit intentionat sa-i dau tocmai din cauza asta.

Am ramas placut impresionata de Selena ce curajoasa este si cate a invatat.Iar de la Iancu mai invatatm si noi din ce ne mai povesteste mamica.Acum mi-am dat seama ca si Lucas intinde manutele cand il imbrac dar daca nu actionez rapid se enerveaza ca-l distrag de la joc...Matei de Sanzi si Matei de Oana la fel de dornici de a invata si curand nu o sa le mai vedem pe mamici mai deloc pentru ca vor fi ocupate sa alerge dupa puiuti.. bouncy.gif

Am trecut la lapte cu soia nr 3 pentru ca 2 nu am gasit.Si Dr homeopat la care am fost mi-a dat un tratament de 30 zile.Niste capsule care trebuie sa-i dau prafuletul din ele inainte de bibi.Acum trebuie sa asteptam sa vedem cum reactioneaza mititelul ca tare incomode ii mai sunt bubitele.Eu i-am dat zmeura asa ca mare atentie mamici la toate fructele si legumele rosii ca sunt pacatoase.
Pupici si pe curand, trandafir.gif trandafir.gif
Geo



Multumim de urari Geo si Lucas tzuc.gif

De la zmeura a facut alergia asta? ohmy.gif ...Ca-l tine de ceva vreme...
Pupam piciorusele lui ....si speram sa treaca repede bubitzele

simina_ana
Am facut pilaf zilele trecute si i-am dat si lui Iancu de la noi putin, sa vad daca ii place orezul....asa ca azi i-am facut reteta de mai jos. S-a lins pe botic la propriu....statea in scaunel si batea in masa cu manuta ca sa-i mai dau...

1 pumn de orez, jumatate de banana ( mai maricica) , 2, 3 linguritze de iaurt Tnuva , lapte Dorna

Am fiert orezul in apa, si dupa ce s-a umflat l-am strecurat si l-am pus in lapte sa fiarba. Am pisat banana, am amestecat cu iaurt si apoi cu orezul....
Pofta buna!

petronici
QUOTE(Rose68 @ Sep 9 2009, 11:29 AM) *
Mamici, bebeii vostri beau cu canuta?
Noi am incercat cu cea de la AVENT de cateva ori sii place tare mult dar se uda toata si la un moment dat se ineaca, suge de placere si uita sa mai inghita

buna,Rose
Adelin bea cu canuta dar f putin,pt ca mai mult ii dam apa si nu ii prea place,si el face "dus"cand bea cu canita si poate si pt asta nu ii prea dau...
din seria "scufita rosie" sa o papam pe ea de mumusica foc si bolfitele ei... tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
petronici
QUOTE(simina_ana @ Sep 9 2009, 03:01 PM) *
Am facut pilaf zilele trecute si i-am dat si lui Iancu de la noi putin, sa vad daca ii place orezul....asa ca azi i-am facut reteta de mai jos. S-a lins pe botic la propriu....statea in scaunel si batea in masa cu manuta ca sa-i mai dau...

1 pumn de orez, jumatate de banana ( mai maricica) , 2, 3 linguritze de iaurt Tnuva , lapte Dorna

Am fiert orezul in apa, si dupa ce s-a umflat l-am strecurat si l-am pus in lapte sa fiarba. Am pisat banana, am amestecat cu iaurt si apoi cu orezul....
Pofta buna!

o incerc si eu maine ca vad ca nu papam mai nimic si nu stiu ce sa-i mai fac...
orez i-am dat si eu din ala din al nostru si a papat putin si bananuta ii place la nebunie deci poate maine il pacalesc sa manance un pic...
tzuc.gif
simina_ana
QUOTE(petronici @ Sep 9 2009, 06:25 PM) *
o incerc si eu maine ca vad ca nu papam mai nimic si nu stiu ce sa-i mai fac...
orez i-am dat si eu din ala din al nostru si a papat putin si bananuta ii place la nebunie deci poate maine il pacalesc sa manance un pic...
tzuc.gif



Ii dorim pofta buna!...
tzuc.gif
anku
QUOTE(Rose68 @ Sep 9 2009, 11:42 AM) *
Seria SCUFITZA ROSIE







dulce de mori.... partners.gif
anku
QUOTE(simina_ana @ Sep 9 2009, 03:01 PM) *
Am facut pilaf zilele trecute si i-am dat si lui Iancu de la noi putin, sa vad daca ii place orezul....asa ca azi i-am facut reteta de mai jos. S-a lins pe botic la propriu....statea in scaunel si batea in masa cu manuta ca sa-i mai dau...

1 pumn de orez, jumatate de banana ( mai maricica) , 2, 3 linguritze de iaurt Tnuva , lapte Dorna

Am fiert orezul in apa, si dupa ce s-a umflat l-am strecurat si l-am pus in lapte sa fiarba. Am pisat banana, am amestecat cu iaurt si apoi cu orezul....
Pofta buna!

papa bun yami.gif
anku
QUOTE(Andymar @ Sep 8 2009, 10:05 PM) *
Serviti si voi, un biscuite, un pufulete, ceva...???

mai biscuite mic si dulce...
deja merge?????
oauuuuuuu...felicitari!!!! tzuc.gif
simina_ana
Ankuleeee.....mamiculeeee......pe unde umbli? Mai traiesti....????Ca mi-am facut griji ....
Ce face Darius?
anku
QUOTE(simina_ana @ Sep 9 2009, 11:09 PM) *
Ankuleeee.....mamiculeeee......pe unde umbli? Mai traiesti....????Ca mi-am facut griji ....
Ce face Darius?

hi hi...
mai traim....
desi .....darius este fffff agitat...nu stiu ce sa mai zic...sa ma duc la dr nu vreau ca si dc imi da ceva chiar nu vreau sa-l sedez...dar acum am aflat ce sa cer si eu la farmacie..poate sunt dintisorii..mna..am zis sa incerc...
nu mai sta dar nicaieri saracul...si am mai fost deranjati si de musafiri nepoftiti dupa care a tb sa ma duc duminica pana in augsburg-250 km de la mine cu trenul...si mna...se pare ca darius nu s-a simtit absolut dar absolut deloc bine in compania acelei pers...
acum sincer ca a plecat copilul doarme......
din dorinta de a ajuta ....am facut rau familiei mele...si la sf acestor eforturi imense nici macar multumesc nu a stiut sa spuna pers respectiva....deci eu nu mi-am ichipuit vreodata ca prezenta unui musafir si starea mea de agiatie pot deranja asa mult p darius...5 kg am dat jos in 4 zile sad.gif
mna...oricum el este fffff agittat...
mna...oribil ...sper din tot adancul sufletului sa nu mai fiu pusa in astfel de situatii..
am vazut ca ainacu al nostru papa bine...recupereaza...ti-am zis eu ca iancu recuperreaza tot...
pooop!! tzuc.gif
ruby
QUOTE(anku @ Sep 10 2009, 01:26 AM) *
hi hi...
mai traim....
desi .....darius este fffff agitat...nu stiu ce sa mai zic...sa ma duc la dr nu vreau ca si dc imi da ceva chiar nu vreau sa-l sedez...dar acum am aflat ce sa cer si eu la farmacie..poate sunt dintisorii..mna..am zis sa incerc...
nu mai sta dar nicaieri saracul...si am mai fost deranjati si de musafiri nepoftiti dupa care a tb sa ma duc duminica pana in augsburg-250 km de la mine cu trenul...si mna...se pare ca darius nu s-a simtit absolut dar absolut deloc bine in compania acelei pers...
acum sincer ca a plecat copilul doarme......
din dorinta de a ajuta ....am facut rau familiei mele...si la sf acestor eforturi imense nici macar multumesc nu a stiut sa spuna pers respectiva....deci eu nu mi-am ichipuit vreodata ca prezenta unui musafir si starea mea de agiatie pot deranja asa mult p darius...5 kg am dat jos in 4 zile sad.gif
mna...oricum el este fffff agittat...
mna...oribil ...sper din tot adancul sufletului sa nu mai fiu pusa in astfel de situatii..
am vazut ca ainacu al nostru papa bine...recupereaza...ti-am zis eu ca iancu recuperreaza tot...
pooop!! tzuc.gif


mai ankule ,macar suna la tel la domnu doctor...spune-i simptomele ..ce te costa?nu poti stii niciodata ce are !si eu odata am zis ca e de la colici (avea 3 luni)si cind am fost la doct ea avea infectie pe caile urinare....asa ca nu te baza ca nervozitatea lui darius se datoreaza musafirului sau dintilor...

e doar un sfat...da maninca bine?bea?are alte simpt gen febra ,deranjat la burtica?

multa sanatate!
anku
QUOTE(ruby @ Sep 10 2009, 09:11 AM) *
mai ankule ,macar suna la tel la domnu doctor...spune-i simptomele ..ce te costa?nu poti stii niciodata ce are !si eu odata am zis ca e de la colici (avea 3 luni)si cind am fost la doct ea avea infectie pe caile urinare....asa ca nu te baza ca nervozitatea lui darius se datoreaza musafirului sau dintilor...

e doar un sfat...da maninca bine?bea?are alte simpt gen febra ,deranjat la burtica?

multa sanatate!

nu are febra...mananca ffff bine ,orice .lapte cam 1200 ml si 2 mese solide si 100 ml apa,scaun o data p zi dimineata...
decat ca este atata de agitat de nu m-aam gandit ac un bebe poate fi asa...
il iau in brate si ma loveste cu palmele si pumnii si se zbate sa il las jos ca sa mearga maram...il pun jos iar plange...il iau la masa iar asi se zbate si dc nu reuseste plange,in caarut mi se scoalaa in picioare si vrea sa mearga in picioare cu carutul ca chiar a zis sotul ca tb sa facem o improvizatie dintr-un carut mai ieftin ca sa stea in piciaore daar sa fie in siguranta...
mnma...urat...dar initial este ok...
dc maa duc la dr ori nu-mi da nimic ca zice ca e normal ori imi da ceva aiurea ca sa-l sedez...deci viburcol este ok pls????
as vrea si eu ce ai incercat tu...
in noaptea astaa a dormit super bine s-a mai sculat la 6 dar musafirul nu mai este...cand l-am culat ieri la 20.40 avea ochii rosii de oboseala...nu am vazut asa ceva la un bebe...la amiaza mi-a dormit 3 minute ohmy.gif si asta a afost somnul de amiaza -nu cumva sa piarda ceva,sa vada el tot ohmy.gif
deci tu zici sa ma duc la dr...am sa ma duc ca si eu am presimtirea ca tb sa ma duc la dr sa vedem ce este cu starea asta de agitatie...dc este ok este ok dar sa nu fie altceva...
poop si multam tzuc.gif
Kris&Robert
QUOTE(Rose68 @ Sep 9 2009, 11:56 AM) *
nu doarme invelita, si ii place cam asa: travers in patut, daca se poate si cu picioarele pe sus



QUOTE(Rose68 @ Sep 9 2009, 12:42 PM) *
Seria SCUFITZA ROSIE


ce printesica frumoasa!
si cum doarme ea! iti vine sa o pupi!
Obi inca mai doarme pe burtica! si asa nu prea are cum sa se dezveleasca!

Rose, tare bine iti seamana Andreea!
Andymar
QUOTE(anku @ Sep 9 2009, 10:38 PM) *
mai biscuite mic si dulce...
deja merge?????
oauuuuuuu...felicitari!!!! tzuc.gif


Nuuuu draga, inca nu merge singurica, numai de manuta. Dar se da jos din pat direct in picioare, nu a cazut inca...
Rose68
vedeti dintisorii?
petronici
super.gif ia uite-o si pe iepurica noastra draga... tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.