Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
anku
QUOTE(oana petrina @ Oct 2 2009, 09:28 PM) *
sa o luam pe rand.........
Anku ca-i Iancu sau Matei nu-i bai ca-i tot in familia de decembrie .dar daca tot i-ai incurcat ne dai un mielut si noua ca sa-l impart cu Simina? smile.gif
fetelor mercic ca v-ati gandit la mine. mi-a mai trecut gatul dar cred ca mi-am sucit un deget de la mana ca e umflat si nu-l pot indoi.asa ca maine tre sa caut un dr. smile.gif
Matei posesor a 4 dinti m-a muscat de umar f tare. pot lua mulajul dintilor de pe umar.n-am crezut ca poate musca atat de tare.
ce ma bucur ca mai sunt fete care alapteaza. oricum si restul tot ati reusit cateva luni sa alaptati. eu nu stiu ce inseamna sa alaptezi ca n-am avut deloc. crybaby.gif mare ghinion am avut ca laptele asta.
avene trixera -the best. bephanten il dau la fundulet de cand s-a nascut. f bun.
fetelor cand va aud cata curatenie faceti ma apuca rusinea. eu nu fac toata ziua. acum sa nu va imaginati ca sunt vre-o nespalata liwlol.gif dar chiar de nu stiu cate ori pe zi sa fac curat........pai am 280mp de curatat. pai sa fac non stop curat dupa 2 zile ma sinucid biggrin.gif pastrez camera lui super curata si restul fac cand am timp. oricum norocosi sotii vostrii cu asa albinute in casa. hi.gif
va pupam

eeeeeeeeeee...las ca la 280 m patrati e de lucru mai ales ca ai si tu un bebeic explorator...eu am numai 47 m patrati...deci nu prea ma omor nici eu...dar il las in baie si de aia dezinfectez iar de spalt p jos spal pt ca noi intram incaltati...in rest...sa mai faca si EL
Am vrut si noi sa profitam de preturile crizei la apartamente si sa luam ceva mai mare...dar rapid m-am razgandit ..pana la 3 ani nu ma mut ...caldura vine din podea dc pun termemotru jos sunt 26 grade...deci inca nu am ce sa fac... sad.gif un apartament asa bine izolat si construit eco nu mai gasesc eu in orasul asta... sad.gif
pai voi mai puteti face inca 7 copii in spatiul asta... tongue.gif
va dau mielu...
ca e iancu sau mateiut...bine ca sunt sanatosi si voinici... tongue.gif
tzuc.gif
anku

simina_ana


ARE MAMI CU CE SE LAUDA.....ESTI O DULCE!!!

simina_ana
QUOTE(oana petrina @ Oct 2 2009, 10:28 PM) *
sa o luam pe rand.........
Anku ca-i Iancu sau Matei nu-i bai ca-i tot in familia de decembrie .dar daca tot i-ai incurcat ne dai un mielut si noua ca sa-l impart cu Simina? smile.gif
fetelor mercic ca v-ati gandit la mine. mi-a mai trecut gatul dar cred ca mi-am sucit un deget de la mana ca e umflat si nu-l pot indoi.asa ca maine tre sa caut un dr. smile.gif
Matei posesor a 4 dinti m-a muscat de umar f tare. pot lua mulajul dintilor de pe umar.n-am crezut ca poate musca atat de tare.
ce ma bucur ca mai sunt fete care alapteaza. oricum si restul tot ati reusit cateva luni sa alaptati. eu nu stiu ce inseamna sa alaptezi ca n-am avut deloc. crybaby.gif mare ghinion am avut ca laptele asta.
avene trixera -the best. bephanten il dau la fundulet de cand s-a nascut. f bun.
fetelor cand va aud cata curatenie faceti ma apuca rusinea. eu nu fac toata ziua. acum sa nu va imaginati ca sunt vre-o nespalata liwlol.gif dar chiar de nu stiu cate ori pe zi sa fac curat........pai am 280mp de curatat. pai sa fac non stop curat dupa 2 zile ma sinucid biggrin.gif pastrez camera lui super curata si restul fac cand am timp. oricum norocosi sotii vostrii cu asa albinute in casa. hi.gif
va pupam



buzzz buzzz buzzz:)) liwlol.gif ....Pai ...la asa spatiu nici eu nu as mai rezista sa fac curetenie ca nebuna.....eu am 100 m2. Dar eu v-am spus ...sunt MANIACA cu curatenia. Poate va aduceti aminte ca eu trebuia sa nasc si eram cu mopu'n mana,,,,dar cred ca in timp o sa ma "vindec" si eu...cel putin asa sper....ca ma si vad la 80 de ani dand cu aspiratorul de 3 ori pe zi dupa stranepoti liwlol.gif liwlol.gif Am speranta lunga de viata nu? liwlol.gif liwlol.gif

Yammi yammi Oana....abia stept juma' de miel....unde ne vedem sa-l devoram? La mine sau la tine? liwlol.gif Pun la bataie si o sticla de vin liwlol.gif...rosu:)) liwlol.gifliwlol.gif ca sa ne bucuram pe deplin de miel.... bananab.gif bananab.gif bananab.gif ...eu nu manac miel...dar ma incanta ideea liwlol.gif liwlol.gif ....fetelor am luat-o razna pe ulei liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif....dati-mi o palma ...sa revin la realitate liwlol.gif
mmmm....mai bine ma duc la nani....
somnic pufos va doresc
oana petrina
pai Simina eu zic sa vi la mine si apoi vin eu la tine ca sa nu ne suparam. si sa chefuim de doua ori. bere.gif eu nu sunt maniaca cu acesta curatenie si chiar pot spune ca nu-mi place sa fac. dar fac asta e. mai am doua femei pe care le mai chem sa faca cand simt ca ma lasa puterile. ele spala ferestrele fac smotrul greu.
Anku sa sti ca imi doresc f mult sa ma mut si sa am un spatiu mai mic. e prea mult spatiu si costa f mult si intretinerea lui.ne-am incantat la inceput dar acum m-am saturat. vrem sa vindem dar am zis sa asteptam sa mai treaca criza.
voi v-ati gandit la mot? noi am hotarat sa-i luam motul in ianuarie ptr ca in dec plecam in italia la mama. asa ca facem petrcerea cand ne intoarcem.
sa va arat ce face Matei in jucarica lui cea noua
http://www.youtube.com/watch?v=cIZkmxqp9GY
oana petrina
LA MULTE LUNITE ANDREUTA! SA CRESTI MARE SI SANATOASA te pupam dulce pe nasuc
simina_ana
QUOTE(oana petrina @ Oct 3 2009, 10:43 AM) *
pai Simina eu zic sa vi la mine si apoi vin eu la tine ca sa nu ne suparam. si sa chefuim de doua ori. bere.gif eu nu sunt maniaca cu acesta curatenie si chiar pot spune ca nu-mi place sa fac. dar fac asta e. mai am doua femei pe care le mai chem sa faca cand simt ca ma lasa puterile. ele spala ferestrele fac smotrul greu.
Anku sa sti ca imi doresc f mult sa ma mut si sa am un spatiu mai mic. e prea mult spatiu si costa f mult si intretinerea lui.ne-am incantat la inceput dar acum m-am saturat. vrem sa vindem dar am zis sa asteptam sa mai treaca criza.
voi v-ati gandit la mot? noi am hotarat sa-i luam motul in ianuarie ptr ca in dec plecam in italia la mama. asa ca facem petrcerea cand ne intoarcem.
sa va arat ce face Matei in jucarica lui cea noua
http://www.youtube.com/watch?v=cIZkmxqp9GY



Ca tot veni vorba de mot....cum cere traditia? sa se taie inainte de sau dupa ce face 1 an....sau nu are importanta? Ca sa stiu si eu cum facem atunci cu ai mei...
Pupici....cum ti-am mai spus....trebuie neaparat sa-l smotocesc pe Matei....e tare dulce....L-as rontai toata ziua...ca de altfel pe toti ai nostri de decembrie....

PS. si sa stii ca sunt de acord cu tine....sa ne chefuim de 2 ori
Rose68
QUOTE(simina_ana @ Oct 3 2009, 12:59 PM) *
Ca tot veni vorba de mot....cum cere traditia? sa se taie inainte de sau dupa ce face 1 an....sau nu are importanta? Ca sa stiu si eu cum facem atunci cu ai mei...
Pupici....cum ti-am mai spus....trebuie neaparat sa-l smotocesc pe Matei....e tare dulce....L-as rontai toata ziua...ca de altfel pe toti ai nostri de decembrie....

PS. si sa stii ca sunt de acord cu tine....sa ne chefuim de 2 ori


Simina motul se taie in ziua cand implineste sau weekendu' cel mai aproiat.
Traditia mai difera la obiectele puse pe tavita
Iar la fete in unele zone , taiatul motului e inlocuita de ruperea turtei.

Multumim de urari

Azi vroiam de ziua Andreutei sa o ducem la gradina zoo pentru ca tare ii mai plac animalele (cred ca toti bebeii le iubesc). Cand sunt cu carutul si vede vreo pisica sau catel e jale...............
Din pacate a plouat si e foarte rece afara iar ea cand se mai resimte dupa rinofaringita. (tuseste inca).

Am mai fost cu ea, dar avea 4 luni si jumatate si nu prea a vazut mare lucru. I-au atras atentia doar cateva.
Va pupam pe toti si poate se mai incalzeste afara
ladydi
QUOTE(oana petrina @ Oct 3 2009, 10:43 AM) *
pai Simina eu zic sa vi la mine si apoi vin eu la tine ca sa nu ne suparam. si sa chefuim de doua ori. bere.gif eu nu sunt maniaca cu acesta curatenie si chiar pot spune ca nu-mi place sa fac. dar fac asta e. mai am doua femei pe care le mai chem sa faca cand simt ca ma lasa puterile. ele spala ferestrele fac smotrul greu.
Anku sa sti ca imi doresc f mult sa ma mut si sa am un spatiu mai mic. e prea mult spatiu si costa f mult si intretinerea lui.ne-am incantat la inceput dar acum m-am saturat. vrem sa vindem dar am zis sa asteptam sa mai treaca criza.
voi v-ati gandit la mot? noi am hotarat sa-i luam motul in ianuarie ptr ca in dec plecam in italia la mama. asa ca facem petrcerea cand ne intoarcem.
sa va arat ce face Matei in jucarica lui cea noua
http://www.youtube.com/watch?v=cIZkmxqp9GY

trandafir.gif super tare noua jucarie,ne primiti si pe noi?ca la noi in ap. nu cred ca incape.va pupam dragilor. floare2.gif
claudiaena
claudiaena

Iar mami sa fie sanatoasa si sa ii aduca Andreea numai IMPLINIRI....
claudiaena
QUOTE(Rose68 @ Oct 3 2009, 01:49 PM) *
Simina motul se taie in ziua cand implineste sau weekendu' cel mai aproiat.
Traditia mai difera la obiectele puse pe tavita
Iar la fete in unele zone , taiatul motului e inlocuita de ruperea turtei.

Multumim de urari

Azi vroiam de ziua Andreutei sa o ducem la gradina zoo pentru ca tare ii mai plac animalele (cred ca toti bebeii le iubesc). Cand sunt cu carutul si vede vreo pisica sau catel e jale...............
Din pacate a plouat si e foarte rece afara iar ea cand se mai resimte dupa rinofaringita. (tuseste inca).

Am mai fost cu ea, dar avea 4 luni si jumatate si nu prea a vazut mare lucru. I-au atras atentia doar cateva.
Va pupam pe toti si poate se mai incalzeste afara

iNTERESANT, EU INCA NU L-AM DUS PE MIHAI LA ZOO, DAR CRED CA IN CURAND...
Am fost si noi de vreo 2 ori la zoo la voi si e mult mai frumoasa decat la noi, unde animalele stau saracele ingramadite. oricum sa ne spuneti daca mai sunt schimbari ca noi nu am mai fost de vre-un an jumate. Intradevar, oribila vreme...dar inca o data occasion.gif .
Pupiceii de la Galati... floare2.gif
simina_ana
Oana....venim si noi la tine....si aducem in plus 100 de bile.liwlol.gif
...ce-i mai place si lui Iancu sa se joace cu bilele....cred ca o sa-i mai iau 2 cutii ca sa i le pun in tarc...
Jucaria asta i-a adus-o buni, lui Matei? O felicitam pe buni pentru ca tare frumoasa e jucaria....
simina_ana
QUOTE(Rose68 @ Oct 3 2009, 01:49 PM) *
Simina motul se taie in ziua cand implineste sau weekendu' cel mai aproiat.
Traditia mai difera la obiectele puse pe tavita
Iar la fete in unele zone , taiatul motului e inlocuita de ruperea turtei.

Multumim de urari

Azi vroiam de ziua Andreutei sa o ducem la gradina zoo pentru ca tare ii mai plac animalele (cred ca toti bebeii le iubesc). Cand sunt cu carutul si vede vreo pisica sau catel e jale...............
Din pacate a plouat si e foarte rece afara iar ea cand se mai resimte dupa rinofaringita. (tuseste inca).

Am mai fost cu ea, dar avea 4 luni si jumatate si nu prea a vazut mare lucru. I-au atras atentia doar cateva.
Va pupam pe toti si poate se mai incalzeste afara



Deci in weekendul cel mai apropiat....inainte sau dupa? Ca eu am auzit tot felul de variante....dar din cate stiu in Ardeal nu se prea sarbatoreste asta....
Si mie imi place tare mult la zoo......zici ca si eu sunt un copilas mic cand ajung acolo...liwlol.gif de fiecare data imi iau vata pe bat.. liwlol.gif
danieelaa
buna dimnineata fetelor.........azi imi vine printesaaaaaaaaaaaaaaaaa.................nu am dormit deloc azi noapte cu gandul ca vin mai repede decat era programat abia astept sa ma intalnesc sa o vad ..sunt happppppyyyyyyyyyyyyyyyyyy bananab.gif bananab.gif nanner.gif nanner.gif
Rose68
QUOTE(danieelaa @ Oct 4 2009, 11:03 AM) *
buna dimnineata fetelor.........azi imi vine printesaaaaaaaaaaaaaaaaa.................nu am dormit deloc azi noapte cu gandul ca vin mai repede decat era programat abia astept sa ma intalnesc sa o vad ..sunt happppppyyyyyyyyyyyyyyyyyy bananab.gif bananab.gif nanner.gif nanner.gif

Buna dimineata
Ne bucuram mult de tot ca azi vine Denisuca
Eu intelesesem ceva de marti
Sa o pupi si o sa o pupam si noi virtual
Nici nu stiu si nici nu vreau sa stiu cum e departe de bebe
Ma gandesc ca dupa cei 2 ani va trebui sa reincep serviciul care implica multe delegatii si tare imi vine sa il schimb
simina_ana
QUOTE(danieelaa @ Oct 4 2009, 11:03 AM) *
buna dimnineata fetelor.........azi imi vine printesaaaaaaaaaaaaaaaaa.................nu am dormit deloc azi noapte cu gandul ca vin mai repede decat era programat abia astept sa ma intalnesc sa o vad ..sunt happppppyyyyyyyyyyyyyyyyyy bananab.gif bananab.gif nanner.gif nanner.gif


Azi esti cea mai fericita !!!!!
Ne bucuram f mult pentru voi....ma ia si pe mine emotia acum......
va pupam dulce dulce...
simina_ana
guitar.gif guitar.gif Vreau sa va anunt ca incepand de azi...suntem oficial posesorul unui dintisor de sus nanner.gif nanner.gif nanner.gif ....e doar un coltisor mic mic mic...dar de care suntem f mandri....si Iancu are o fata azi....asa de smecher....liwlol.gif Tot zilele astea cred ca mai asteptam inca 2 dintisori....ca suntem tare marait si umflat acolo....primul a razbit....acum sa vedem urmatorii....

sinzigm
Buna mamici si pitici!Se pare ca nu numai la noi a venit frigul.....

Si pe Matei l-am dus la gradina zoologica si i-a placut foarte mult,dar si la Aquarium s-a distrat de minune si era foarte interesat de pestisorii care inotau dintr-o parte in alta foarte repede,mai ales de cei viu colorati.A inceput sa pape mai bine,dar de ieri e umpic ragusit,sper sa nu fie nimic serios si sa ii treaca.
Am fost ieri si i-am luat ghetute de toamna.Doamne a fost un chin!!!!!Nu vroia sa ma lase sa ii bag ghetuta in picior si isi tinea degetele in jos-m-au apucat toate caldurile,noroc ca i-au masurat piciorusul si in lungime si in latime si am stiut exact ce masura are:3 1/2 G.Se vede ca am crescut.

ANDREUTA ITI DORIM SI NOI CU INTARZIERE LA MULTE LUNITE occasion.gif ,SA TE FACI MARE SI SA ITI DEA DD MULT NOROC SI SANATATE!!!MAMI SI TATI CRED CA SUNT FOARTE FERICITI CU ASA O PAPUSA DE FATA!!!

Cu curatenia:eu fac doar camera in care se joaca Matei zilnic,si cum arunca mancare pe jos(pufuleti,fructe,etc,ca papa adevarata o mancam la bucatarie in scaunelul nostru)trebuie sa fac si a doua oara.

Danieelaa:ma bucur foarte mult ca azi e ziua cand iti strangi printesa in brate.INSFARSIT IMPREUNA DIN NOU!!! bananab.gif

Va pupam cu mult drag tzuc.gif si va dorim o duminica placuta
danieelaa
QUOTE(Rose68 @ Oct 4 2009, 12:18 PM) *
Buna dimineata
Ne bucuram mult de tot ca azi vine Denisuca
Eu intelesesem ceva de marti
Sa o pupi si o sa o pupam si noi virtual
Nici nu stiu si nici nu vreau sa stiu cum e departe de bebe
Ma gandesc ca dupa cei 2 ani va trebui sa reincep serviciul care implica multe delegatii si tare imi vine sa il schimb


da rose initial trebuia sa vina marti dar mi-au facut aseara o surpriza anuntandu-ma ca vin azi mai am cam o ora si sper sa o tin in brate .....e foarte rau sa nu fi langa puiul tau..........pupici va primi din plin cred ca o voi albi de tot wink.gif)...am sa ii dau si de la voi....
QUOTE(simina_ana @ Oct 4 2009, 01:13 PM) *
Azi esti cea mai fericita !!!!!
Ne bucuram f mult pentru voi....ma ia si pe mine emotia acum......
va pupam dulce dulce...

asa e simina sunt cea mai fericita al meu drag sot a zis ca am innebunit cand ma vede prin casa cum sunt de agitata si mai merg la el si striga tare `vine denisaaaa`incepe sa rada si imi zice `mi-a mila de saraca fata ca parca vad ca nu ii mai dai drumul din brate`.....am si zis ca 2 zile nu las pe nimeni sa se aproprie de ea pana ma satur dar cum nu ma satur niciodata de ea imi e mila de saraci ca nu o sa mai aiba loc si rand la Denisa anima1.gif
Felicitari pt dintiosorul de sus tzuc.gif

QUOTE(sinzigm @ Oct 4 2009, 03:06 PM) *
Danieelaa:ma bucur foarte mult ca azi e ziua cand iti strangi printesa in brate.INSFARSIT IMPREUNA DIN NOU!!! bananab.gif

Va pupam cu mult drag tzuc.gif si va dorim o duminica placuta

asa e sinzigm in sfarsit din nou impreuna,nici cand m-am maritata nu am avuit asa emoti si nu am fost asa agitata....mai ales ca ma gandesc daca ma va mai recunoste,sau daca va fi un pic rezervata fata de mine nevazandu-ne atata timp,primele zile pana realizeaza ce si cum sigur ca va fugi dupa fusta lui buni...
Iti tin pumnii pt matei sa nu fie raceala sa fi fost doar un moment de raguseala
oana petrina
Daniela cat ma bucur ptr voi ca va vine printesa. o pupam dulce
eu nu l-am dus pe Matei la zoo. nu mi-a dat in gand ca sa fiu sincere sad.gif dar daca se face cald zilele astea il duc.
Simina jocul l-am luat de pe net de la bestkids parca dar buni l-a platit wink.gif a vrut sa fie din partea ei. si eu nu o contrazic smile.gif
felicitari ptr dintisor. tre sa-i dai un banut.
Claudia poate reusim sa ne vedem si noi intr-o zi cand esti mai libera. sa ne cunoastem puii.
Anku ce face Darius?
pupam fetele
oana petrina
poze cu micul castor .a si este si pescarel ca ta-su




petronici
buna mamicute si bebelasi de decembrie!
am revenit si noi ,am fost la servici zilele astea si nu prea am timp sa intru...
spunem cu intarziere LA MULTE LUNITE,ANDREUTZA!!! sa cresti mare si frumoasa....
nu am apucat sa citesc tot din urma sa vad ce nazbatii au mai facut bebeii de decembrie,dar recuperez eu maine ...
Adelin mai tuseste putin,cu nasucul suntem mai bine...in rest toata ziua umbla prin toata casa si sa se catere peste tot...
va pooopacim si ne reauzim maine...
simina_ana
Danielaaaa......dupa ce culci pitica....si te induri sa te deszlipesti de ea....asteptam detalii....
Pupici si de la noi pt Denisa....desi cred ca nu mai e loc de cei de la mami....smile.gif
anku
QUOTE(oana petrina @ Oct 4 2009, 05:09 PM) *
poze cu micul castor .a si este si pescarel ca ta-su



asa e de dulce...e ficiorul tau...
faina jucarie...
de ce plange???
poop tzuc.gif
petronici
buna mamicute!
mi-am facut lectiile si am citit din urma...il felicitam pe Iancu pt dintisorul de sus...pe Darius ca ii da de lucru lui mami si face kk pe unde vrea dar nu in pampers,l-as cai tare fain si sa faci poze asa cand va fi mare sa-i arati ce facea....l-am vazut pe Matei in super jucaria lui,ce faina eeee...
andreutza ce mai face?cum se mai simte?
lucas,matei de sinzi,mihai?
daniela cum e cu Denisa din nou acasa?
pooopam pe toti
claudiaena
QUOTE(oana petrina @ Oct 4 2009, 05:52 PM) *
Daniela cat ma bucur ptr voi ca va vine printesa. o pupam dulce
eu nu l-am dus pe Matei la zoo. nu mi-a dat in gand ca sa fiu sincere sad.gif dar daca se face cald zilele astea il duc.
Simina jocul l-am luat de pe net de la bestkids parca dar buni l-a platit wink.gif a vrut sa fie din partea ei. si eu nu o contrazic smile.gif
felicitari ptr dintisor. tre sa-i dai un banut.
Claudia poate reusim sa ne vedem si noi intr-o zi cand esti mai libera. sa ne cunoastem puii.
Anku ce face Darius?
pupam fetele

Da, cu cea mai mare placere... Noi, oricum ne cam ducem zilnic, in fostul orasel al copiilor, in Tiglina, sa semnam condica... Lui Mihai ii place tare mult in leagan si cum si Maria are gradi in apropiere, in general, mergem in parc dupa-amiaza.
Draga Daniela, da-ne detalii!... Cum ai gasit-o pe Denisa? Oricum, daca pare sa nu te recunoasca, e normal, nu te ingrijora... Eu la 3 ani am lasat-o pe Maria la bunici 3 saptamani, si cand mi-a adus-o m-a strigat Tanti!!! wub.gif Mi-au dat lacrimile crybaby.gif , dar a doua zi, am reintrat in normal...Pupicei... tzuc.gif
claudiaena
Ieri, la Galati, a fost, saptamana recoltei, prilej ptr micii comercianti sa faca in piata mici, carnati, pastrama si alte halivrejuri la gratar. Asa, ca, ne-am imbrACAT cu mic cu mare si repede, sa luam "masa in oras"...
Lui Mihai i-am luat un borcanel cu mancare, de la supermarket. Bineinteles, ca era o aglomeratie infernala, care ne-a obosit fantastic, o "mama de fum", de nu te vedeai om cu om si am spus sa ne facem pofta... Am luat cate un pic din toate, Mihai a inghitit doar 4-5 lingurite si nu a mai vrut, oricum am incercat spada.gif (ba sa ii distraga atentia Maria, ba sa se joace cu telef mobil, etc...) Asa ca am dat degeaba banii pe borcanelul cu mancare, ca am mai incercat si azi, si aceeasi poveste- asa ca l-am papat eu. eating.gif
Intr-un final, am ajuns acasa, i-am dat baiatului un biberon de lapte, si l-a papat, eating.gif chiar daca nu se omoara dupa lapte praf...dar la ce foame ii era, nu a mai facut mofturi... si ne-am culcat cu totii, reusind sa dormim, toti 4 ca niciodata, vreo 2 ore.... somn.gif
Dar, dupa ce am dormit asa de bine la pranz, asta noapte, iar a fost rau nervi.gif = m-a trezit din ora in ora. Cred ca o sa ne mai iasa un dintisor (sper pray.gif ) si nici nu ma lasa sa ma uit in gura lui, sa il ating la gingii....
simina_ana
Azi sunt eu supi....ca iar e Iancu putin racit....adica tuseste cand si cand si stanuta, are putina febra, dar ii curg mucii in cascada....il aspir din ora in ora....cand doarme e jale....azi noapte s-a trezit din ora in ora plangand ca nu poate respira....iar azi nu a dormit decat o ora....si e atat de marait....offf...bine macar ca e vesel...ca si dat trecuta....
Voi ce faceti?
Ce fac bebeii?
simina_ana
QUOTE(claudiaena @ Oct 5 2009, 02:20 PM) *
Ieri, la Galati, a fost, saptamana recoltei, prilej ptr micii comercianti sa faca in piata mici, carnati, pastrama si alte halivrejuri la gratar. Asa, ca, ne-am imbrACAT cu mic cu mare si repede, sa luam "masa in oras"...
Lui Mihai i-am luat un borcanel cu mancare, de la supermarket. Bineinteles, ca era o aglomeratie infernala, care ne-a obosit fantastic, o "mama de fum", de nu te vedeai om cu om si am spus sa ne facem pofta... Am luat cate un pic din toate, Mihai a inghitit doar 4-5 lingurite si nu a mai vrut, oricum am incercat spada.gif (ba sa ii distraga atentia Maria, ba sa se joace cu telef mobil, etc...) Asa ca am dat degeaba banii pe borcanelul cu mancare, ca am mai incercat si azi, si aceeasi poveste- asa ca l-am papat eu. eating.gif
Intr-un final, am ajuns acasa, i-am dat baiatului un biberon de lapte, si l-a papat, eating.gif chiar daca nu se omoara dupa lapte praf...dar la ce foame ii era, nu a mai facut mofturi... si ne-am culcat cu totii, reusind sa dormim, toti 4 ca niciodata, vreo 2 ore.... somn.gif
Dar, dupa ce am dormit asa de bine la pranz, asta noapte, iar a fost rau nervi.gif = m-a trezit din ora in ora. Cred ca o sa ne mai iasa un dintisor (sper pray.gif ) si nici nu ma lasa sa ma uit in gura lui, sa il ating la gingii....



Dintisorii astia bate-i vina....ce dureri suporta dragii nostri...
simina_ana
Mai fetelor...o intrebare la voi....si bebeii vostri stau asa in picioarele voastre toata ziua? sau faptul ca nu are cine sa ma ajute si toata ziua sunt numai eu cu el, s-a invatat asa? Nici la baie nu ma pot duce linistita...ca imediat vine dupa mine si bate in usa ....ori se pune pe un plans daca nu-i deschid....
petronici
QUOTE(simina_ana @ Oct 5 2009, 08:27 PM) *
Mai fetelor...o intrebare la voi....si bebeii vostri stau asa in picioarele voastre toata ziua? sau faptul ca nu are cine sa ma ajute si toata ziua sunt numai eu cu el, s-a invatat asa? Nici la baie nu ma pot duce linistita...ca imediat vine dupa mine si bate in usa ....ori se pune pe un plans daca nu-i deschid....

daaaaa si al meu e la fel si cu premergatorul tot dupa mine vine...ma mai salvez cand il pun in carut si ii dau jucarii de mai sta putin dar asta doar dimineata sau dupa ce se trezeste ca e odihnit si nu maraie ca altfel nu prea vrea nici acolo...
anku
QUOTE(simina_ana @ Oct 5 2009, 08:27 PM) *
Mai fetelor...o intrebare la voi....si bebeii vostri stau asa in picioarele voastre toata ziua? sau faptul ca nu are cine sa ma ajute si toata ziua sunt numai eu cu el, s-a invatat asa? Nici la baie nu ma pot duce linistita...ca imediat vine dupa mine si bate in usa ....ori se pune pe un plans daca nu-i deschid....

idem...
spal vasele la o dist de 1 m ca sa tin contra de un scaun p care el se catara...dc iau scaunul imi intra sub masa
fereasca dumnezeu sa-mi cada ceva ca imediat vede si vine si baga in gura...
la baie idem...si bate cu ce apuca in usi...p cea de la bucatarie a zgariat-o...
asta este...
pai du-te la dr...o fi vreun virus...
azi ne-am plimbat si noi vreo 5 ore ...prin magazine ...sper sa nu-mi fi luat si el un virus ca acum umbla ca la ei p acasa...
vedem maine...deocamdata nu are nimic....acum urla c nu vrea sa se culce...iar...ca mult a dormit azi doamne...15 minute la amiaza...zici ca e ceas.... doh.gif
cred ca vor mai sta mult in picioarele noastre simina laugh.gif
mai ales la bucatarie este periculos dar...ce sa facem???eu il las la baiecu mine...se duce si trage toata hartia de p sul,tranteste de cateva ori usa de la masina de spalat apoi se uita in vana cael crede ca facem baita...si mami citeste laugh.gif
p mine ma enerveaza la bucatarie ca eu am mica bucataria si am multe in ea si mai vine si el in picioarele mele...am inchis usa si a zgariat usa...ca sa nu mai zic ca urla de-l aude tacso de jos din garaj doh.gif
pai cel mai bine sa mergeti la dr...e normal p vrmea asta...
picaturi de nas...vezi ac e farmacie non stop...sa iei eventual noiste picaturi ca ajuta...noi ne cam ferim de ele dar pana la 5 ori p zi merge...
insanatosire grabnica va dorim...si va dorim sa puteti dormi tzuc.gif
anku
QUOTE(petronici @ Oct 5 2009, 09:32 PM) *
daaaaa si al meu e la fel si cu premergatorul tot dupa mine vine...ma mai salvez cand il pun in carut si ii dau jucarii de mai sta putin dar asta doar dimineata sau dupa ce se trezeste ca e odihnit si nu maraie ca altfel nu prea vrea nici acolo...

te cred...
mai statea si al meu inainte cum spui tu in patut dupa ce se trezea...
acum se culca in urlete si se scoala in urlete...
oauuuuuu sta in carut???
va poopam tzuc.gif
petronici
QUOTE(anku @ Oct 5 2009, 09:57 PM) *
te cred...
mai statea si al meu inainte cum spui tu in patut dupa ce se trezea...
acum se culca in urlete si se scoala in urlete...
oauuuuuu sta in carut???
va poopam tzuc.gif

da inca mai sta in carut...de ex sambata a stat toat ziulica in el: acolo a mancat si acolo a dormit,doar cand il schimbam de pampers l-am luat ,noi am avut de asezat 65 de tone de lemne pt iarna si l-am pus langa noi in curte de ne-a vazut si spre mirarea noastra a stat acolo de dimineata pe la 8 pana seara pe la 5...
Adelin doarme de pe la 20 dar nu plange deloc ,cade ca secerat,il pun in patut ii dau biberonul si nici nu-l termina ca a si adormit si dimineata se trezeste tot binedispus si cu chef de joaca..
poopam pe Darius si pe mami si noapte buna
anku
QUOTE(petronici @ Oct 5 2009, 10:07 PM) *
da inca mai sta in carut...de ex sambata a stat toat ziulica in el: acolo a mancat si acolo a dormit,doar cand il schimbam de pampers l-am luat ,noi am avut de asezat 65 de tone de lemne pt iarna si l-am pus langa noi in curte de ne-a vazut si spre mirarea noastra a stat acolo de dimineata pe la 8 pana seara pe la 5...
Adelin doarme de pe la 20 dar nu plange deloc ,cade ca secerat,il pun in patut ii dau biberonul si nici nu-l termina ca a si adormit si dimineata se trezeste tot binedispus si cu chef de joaca..
poopam pe Darius si pe mami si noapte buna

boaaaaaaaaaaaa
dar ce faceti doamne cu atatea lemne???? biggrin.gif
da...e ceva de la 8 la 5 seara...
pai asa copii sa tot ai...p mine m-a bagat darius in sperieti nu asa...
pai dupa 5 min de urlat s-a culcat...se zbate sa nu doarma..
dar e cuminte rau adelin.. tzuc.gif
geocoto
Buna mamici,
scriem mai greu dar am citit ce ati scris.

Oana, Mateiut este rapitor cu dintisorii lui, deja are fatza de baiat mare.Il pupam dulce si tot nu stiu unde gresesc ca sa doarma si Lucas ca puiutul tau toata noaptea...ca sunt somn.gif

Simina imi pare rau sa aud de Iancu ca nu se simte bine.Chiar dimineata citeam de niste picaturi homeopate.Oricum vroiam sa-ti multumesc de idee ca mi-am cumparat si eu un recipient din acela care iti dozeaza laptele pt cand pleci.L-am gasit duminica la brocanta(targ) cu 1 euro.Era unul mai fain dar mi-a luat-o o araboaica inainte.. spada.gif

Am fost ieri la niste prieteni si Lucas se plimba fara nici o jena de-a busilea pe la ei.Asta ne-a convins sa-i cumparam si lui mocheta si sa-i ingradesc un spatiu departe de ochii curiosi ai Aldei.

Si cateva poze ca nu ne-ati mai vazut de multicel..Scaunul este cel cumparat la brocanta cu 3 euro dar mie imi este frica sa merg pe bicicleta cu copilul in spate deci ramane in atributia lui taticu'.





Rose68
Buna dimineata
Ieri am avut o zi excelenta

Andreea a papat tot la fiecare masa. Asta e in premiera
A stat cu bunica vreo ora si mami a avut si ea putin timp pentru ea
Apoi am reusit sa ii fac ei mancarica dar si 2 feluri pentru noi precum si curatenie in camera unde sta ea mai mult
Mai tarziu am fost pe la magazine si a fost atractia zilei pentru ca tipa de fericire si studia totul

Ca raspalata pentru o zi asa buna, tati ne-a dus seara la manastire si ne-am plimbat la aer curat
Ea fost fericita pentru ca au venit pe langa noi vreo 5 catei si ei ii plac foarte mult animalele (probabil toti copii le adora)
A mai fost incantata si de luminile care s-au aprins in jurul manastirii
Va pupam si va dorim o zi frumoasa

Il pupam pe Lucas pe botic si ca de obicei ne bucura pozele cu piticii nostri.

Lucas, iti dorim plimbarica placuta in scaunelul tau de la bicicleta
petronici
QUOTE(Rose68 @ Oct 6 2009, 08:32 AM) *
Buna dimineata
Ieri am avut o zi excelenta

Andreea a papat tot la fiecare masa. Asta e in premiera
A stat cu bunica vreo ora si mami a avut si ea putin timp pentru ea
Apoi am reusit sa ii fac ei mancarica dar si 2 feluri pentru noi precum si curatenie in camera unde sta ea mai mult
Mai tarziu am fost pe la magazine si a fost atractia zilei pentru ca tipa de fericire si studia totul

Ca raspalata pentru o zi asa buna, tati ne-a dus seara la manastire si ne-am plimbat la aer curat
Ea fost fericita pentru ca au venit pe langa noi vreo 5 catei si ei ii plac foarte mult animalele (probabil toti copii le adora)
A mai fost incantata si de luminile care s-au aprins in jurul manastirii
Va pupam si va dorim o zi frumoasa

Il pupam pe Lucas pe botic si ca de obicei ne bucura pozele cu piticii nostri.

Lucas, iti dorim plimbarica placuta in scaunelul tau de la bicicleta

ne bucuram mult Rose ca Andreutza e mult mai bine si papa tot si cand va mai duceti pe la manastiri va rugam o rugaciune si pt noi(pe mine astia aici ma cheama in fiecare duminica la lucru si la impartasit cu Adelin sa duc tacso mereu)...
poopam pe Andreutza
petronici
QUOTE(geocoto @ Oct 5 2009, 11:49 PM) *
Buna mamici,
scriem mai greu dar am citit ce ati scris.

Oana, Mateiut este rapitor cu dintisorii lui, deja are fatza de baiat mare.Il pupam dulce si tot nu stiu unde gresesc ca sa doarma si Lucas ca puiutul tau toata noaptea...ca sunt somn.gif

Simina imi pare rau sa aud de Iancu ca nu se simte bine.Chiar dimineata citeam de niste picaturi homeopate.Oricum vroiam sa-ti multumesc de idee ca mi-am cumparat si eu un recipient din acela care iti dozeaza laptele pt cand pleci.L-am gasit duminica la brocanta(targ) cu 1 euro.Era unul mai fain dar mi-a luat-o o araboaica inainte.. spada.gif

Am fost ieri la niste prieteni si Lucas se plimba fara nici o jena de-a busilea pe la ei.Asta ne-a convins sa-i cumparam si lui mocheta si sa-i ingradesc un spatiu departe de ochii curiosi ai Aldei.

Si cateva poze ca nu ne-ati mai vazut de multicel..Scaunul este cel cumparat la brocanta cu 3 euro dar mie imi este frica sa merg pe bicicleta cu copilul in spate deci ramane in atributia lui taticu'.




ce fain ii scaunelu,si mie mi-ar fi frica sa merg cu el pe bicicleta si asa cand merg cu masina ii foarte atenta...
pooopam dulce pe lucas
petronici
QUOTE(simina_ana @ Oct 5 2009, 06:46 PM) *
Azi sunt eu supi....ca iar e Iancu putin racit....adica tuseste cand si cand si stanuta, are putina febra, dar ii curg mucii in cascada....il aspir din ora in ora....cand doarme e jale....azi noapte s-a trezit din ora in ora plangand ca nu poate respira....iar azi nu a dormit decat o ora....si e atat de marait....offf...bine macar ca e vesel...ca si dat trecuta....
Voi ce faceti?
Ce fac bebeii?

simina cum e Iancu azi???a dormit mai binisor azi-noapte???
e bine macar ca sta la aspirat mucusorii,al meu urla cat il tinea gura,speram sa se insanatoseasca cat mai repede....
poop
petronici
QUOTE(anku @ Oct 5 2009, 10:21 PM) *
boaaaaaaaaaaaa
dar ce faceti doamne cu atatea lemne???? biggrin.gif
da...e ceva de la 8 la 5 seara...
pai asa copii sa tot ai...p mine m-a bagat darius in sperieti nu asa...
pai dupa 5 min de urlat s-a culcat...se zbate sa nu doarma..
dar e cuminte rau adelin.. tzuc.gif

are zile si zile,cand sta si cand e marait intruna si nu are stare nicaieri....cred ca sa invatat in carut mai mult la "bona"la care il duc cand ma duc eu la lucru...cand il duc dimineata il pune in carut si cand ma duc sa-l iau e tot acolo sau in premergator(mai rar) ....
pooop
claudiaena
QUOTE(anku @ Oct 5 2009, 10:52 PM) *
idem...
spal vasele la o dist de 1 m ca sa tin contra de un scaun p care el se catara...dc iau scaunul imi intra sub masa
fereasca dumnezeu sa-mi cada ceva ca imediat vede si vine si baga in gura...
la baie idem...si bate cu ce apuca in usi...p cea de la bucatarie a zgariat-o...
asta este...
pai du-te la dr...o fi vreun virus...
azi ne-am plimbat si noi vreo 5 ore ...prin magazine ...sper sa nu-mi fi luat si el un virus ca acum umbla ca la ei p acasa...
vedem maine...deocamdata nu are nimic....acum urla c nu vrea sa se culce...iar...ca mult a dormit azi doamne...15 minute la amiaza...zici ca e ceas.... doh.gif
cred ca vor mai sta mult in picioarele noastre simina laugh.gif
mai ales la bucatarie este periculos dar...ce sa facem???eu il las la baiecu mine...se duce si trage toata hartia de p sul,tranteste de cateva ori usa de la masina de spalat apoi se uita in vana cael crede ca facem baita...si mami citeste laugh.gif
p mine ma enerveaza la bucatarie ca eu am mica bucataria si am multe in ea si mai vine si el in picioarele mele...am inchis usa si a zgariat usa...ca sa nu mai zic ca urla de-l aude tacso de jos din garaj doh.gif
pai cel mai bine sa mergeti la dr...e normal p vrmea asta...
picaturi de nas...vezi ac e farmacie non stop...sa iei eventual noiste picaturi ca ajuta...noi ne cam ferim de ele dar pana la 5 ori p zi merge...
insanatosire grabnica va dorim...si va dorim sa puteti dormi tzuc.gif


Draga Ankule, sa stii ca o vorba din popor spune ca, in general, copiii "rai" cand sunt mici, se fac "buni" cand sunt mari... notworthy.gif Acum, la mine, oarecum s-a potrivit, adica Maria a fost "cumplita" cand era mica, nu stia decat sa planga sau sa rada, nu mi-a stat in carut, nu dormea nici ziua si noaptea ne trezea de 10-20 ori , a vorbit tarziu, am dezvatat-o de scutec tarziu...oricum intr-un cuvant m-a epuizat, dar acum si eu si toata lumea imi spune ca am un copil docil si cuminte, comparativ cu altii (a nu se intelege ca e ca un robotel si nu are personalitate). partners.gif
Asa ca, consoleaza-te cu ideea ca mai ai cel mult un an jumate de chin si apoi toata lumea o sa invidieze ptr ce copil destept si cuminte ai facut.... rolleyes.gif
simina_ana
QUOTE(petronici @ Oct 6 2009, 11:13 AM) *
simina cum e Iancu azi???a dormit mai binisor azi-noapte???
e bine macar ca sta la aspirat mucusorii,al meu urla cat il tinea gura,speram sa se insanatoseasca cat mai repede....
poop



Azi suntem mai bine....daca ieri i-am aspirat nasucul din ora in ora, azi abia daca l-am aspirat de 4 ori pana acum si am dormit si mai binisor azi noapte....deci suntem pe drumul cel bun. Am evitat sa-l scot afara ieri dar si azi (oricum batea putin vantul si era innourat)...Am bagat ceai in el cu nemiluita, de-am schimbat la pampersi, dar f bine am facut ,vad ca se simte mai bine...i-am dat doar Panadol si i-am pus picaturi in nasuc...

Petronici am vazut pe alt topic poze cu tine de la nunta...semeni izbitor de bine cu o colega de-a mea din scoala generala...De unde esti de loc?
Pupam dulce pe Adelin...
simina_ana
QUOTE(anku @ Oct 5 2009, 10:52 PM) *
idem...
spal vasele la o dist de 1 m ca sa tin contra de un scaun p care el se catara...dc iau scaunul imi intra sub masa
fereasca dumnezeu sa-mi cada ceva ca imediat vede si vine si baga in gura...
la baie idem...si bate cu ce apuca in usi...p cea de la bucatarie a zgariat-o...
asta este...
pai du-te la dr...o fi vreun virus...
azi ne-am plimbat si noi vreo 5 ore ...prin magazine ...sper sa nu-mi fi luat si el un virus ca acum umbla ca la ei p acasa...
vedem maine...deocamdata nu are nimic....acum urla c nu vrea sa se culce...iar...ca mult a dormit azi doamne...15 minute la amiaza...zici ca e ceas.... doh.gif
cred ca vor mai sta mult in picioarele noastre simina laugh.gif
mai ales la bucatarie este periculos dar...ce sa facem???eu il las la baiecu mine...se duce si trage toata hartia de p sul,tranteste de cateva ori usa de la masina de spalat apoi se uita in vana cael crede ca facem baita...si mami citeste laugh.gif
p mine ma enerveaza la bucatarie ca eu am mica bucataria si am multe in ea si mai vine si el in picioarele mele...am inchis usa si a zgariat usa...ca sa nu mai zic ca urla de-l aude tacso de jos din garaj doh.gif
pai cel mai bine sa mergeti la dr...e normal p vrmea asta...
picaturi de nas...vezi ac e farmacie non stop...sa iei eventual noiste picaturi ca ajuta...noi ne cam ferim de ele dar pana la 5 ori p zi merge...
insanatosire grabnica va dorim...si va dorim sa puteti dormi tzuc.gif



Deci avem doi nazdravani....liwlol.gif liwlol.gif

I-am pus picaturi in nasuc....si am sunat la doctorita lui si mi-a spus sa-i dau Panadol si picaturi in nasuc...cum i-am dat cand a racit urat de tot data trecuta....Ieri am fost rau de tot si am crezut ca o va tine asa o saptamana cel putin....dar se pare ca am actionat repede si e spre bine...eeeiiii se pare ca e un virus nataflet care supara copilasii wife.gif
Pupacim pe Darius cel curios....si pentru mami trandafir.gif
simina_ana
QUOTE(geocoto @ Oct 6 2009, 12:49 AM) *
Buna mamici,
scriem mai greu dar am citit ce ati scris.

Oana, Mateiut este rapitor cu dintisorii lui, deja are fatza de baiat mare.Il pupam dulce si tot nu stiu unde gresesc ca sa doarma si Lucas ca puiutul tau toata noaptea...ca sunt somn.gif

Simina imi pare rau sa aud de Iancu ca nu se simte bine.Chiar dimineata citeam de niste picaturi homeopate.Oricum vroiam sa-ti multumesc de idee ca mi-am cumparat si eu un recipient din acela care iti dozeaza laptele pt cand pleci.L-am gasit duminica la brocanta(targ) cu 1 euro.Era unul mai fain dar mi-a luat-o o araboaica inainte.. spada.gif

Am fost ieri la niste prieteni si Lucas se plimba fara nici o jena de-a busilea pe la ei.Asta ne-a convins sa-i cumparam si lui mocheta si sa-i ingradesc un spatiu departe de ochii curiosi ai Aldei.

Si cateva poze ca nu ne-ati mai vazut de multicel..Scaunul este cel cumparat la brocanta cu 3 euro dar mie imi este frica sa merg pe bicicleta cu copilul in spate deci ramane in atributia lui taticu'.






Doamne Geo, ce bine seamana Lucas cu tati....ca doua picaturi de apa....si ce mare s-a facut....e un scump....il pupacim si il rontaim la falcute

Ma bucur sa aud ca ti-am fost de folos cu recipientul acela....E f practic si f simplu de folosit....eu vreau sa mai iau unul ca sa-l folosesc si la cereale. Dar astept sa primeasca astia (il iau de pe net) ca vad ca nu mai au pe stoc de cateva saptamani. Si ai dat f bine pe el. La noi e 25 de lei, echivalent in euro cu 6. Deci e ceva...
Va pupacim dulce...
PS. Au trecut bubitele?
simina_ana
QUOTE(oana petrina @ Oct 4 2009, 06:09 PM) *
poze cu micul castor .a si este si pescarel ca ta-su







Vrem sa vedem oamenii si in actiune la pescuit...liwlol.gif liwlol.gif
Pupacim dulce micul castor....ce mandru e el pe bicicleta lui.... yes.gifhug.gif
simina_ana
QUOTE(Rose68 @ Oct 6 2009, 09:32 AM) *
Buna dimineata
Ieri am avut o zi excelenta

Andreea a papat tot la fiecare masa. Asta e in premiera
A stat cu bunica vreo ora si mami a avut si ea putin timp pentru ea
Apoi am reusit sa ii fac ei mancarica dar si 2 feluri pentru noi precum si curatenie in camera unde sta ea mai mult
Mai tarziu am fost pe la magazine si a fost atractia zilei pentru ca tipa de fericire si studia totul

Ca raspalta pentru o zi asa buna, tati ne-a dus seara la manastire si ne-am plimbat la aer curat
Ea fost fericita pentru ca au venit pe langa noi vreo 5 catei si ei ii plac foarte mult animalele (probabil toti copii le adora)
A mai fost incantata si de luminile care s-au aprins in jurul manastirii
Va pupam si va dorim o zi frumoasa

Il pupam pe Lucas pe botic si ca de obicei ne bucura pozele cu piticii nostri.

Lucas, iti dorim plimbarica placuta in scaunelul tau de la bicicleta


Pupam pe ea de cumintica....Cum se mai simte?

oana petrina
Geo ce mare s-a facut Lucas. e tare dulce. poza mea preferata e cea cu L in cutie. m-a dat gata. si ce tatic curajos ca-l plimba cu bicicleta. va pupam
Simina ma bucur sa aud ca Iancu e mai bine. e un voinicel.VREM POZE TE ROG
fetelor nici odorul meu razgaiat nu sta 5 sec. daca ies singura la plimbare cu el ma termina.
va pupam


claudiaena
Va mai punem si noi cateva pozici, in care ma laud:
CAT DE SEXI SUNT.....



CU NOILE MELE ACHIZITII= DINTISORII


SI CAT DE FRUMOS STIU SA POZEZ...
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.