Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
ruby


LA MULTI ANI DARIUS!!!!
SA CRESTI MARE ,SA FII SANATOS SI SA LE ADUCI NUMAI BUCURII PARINTILOR TAI!
claudiaena
am intrat o fuga mica, ca ne pregatim de plecare....
Mihai este mai binisor, dar i-am dat si eu aseara nurofen si picaturi in nas, acum sa vedem, in schimb eu am capatat o raceala de toata frumusetea.... Ma dor toate, ma ia cu frisoane, etc, asa ca mi-am pus o masca ca imi este teama sa nu inbolnavesc copiii
Va pupam, ca sotul mi-a promis ca incearca sa ajunga mai repede, poate ajungem o fuga si noi la inmormantare...
SARBATORI FERICITE, CU SANATATE SI IMPLINIRI, ALATURI DE CELE MAI PRETIOASE FIINTE DIN VIATA VOASTRA....PUPICEI din partea noastra: mami, Maria & Mihai
Va pun pozici cu zapada, dupa Craciun...
Rose68
noul meu prieten


petronici
buna fetelor...intru si eu rapid ,doar sa va urez SARBATORI FERICITE....fie ca nasterea mantuitorului sa va aduca multa liniste sufleteasca,sanatate si bucurii...CRACIUN FERICIT...pupicei dulci de la Adelin si Petronela
petronici
anku
hallo fetelor...

gata cozonacii???
gata impodobit bradutul???
va dorim sarbatori fericite...
geocoto
Buna mamici,
va dorim si noi Sarbatori Fericite alaturi de cei dragi si multa liniste sufleteasca acum in prag de sarbatori.

Pup,
geo
geocoto
Scuze am vrut sa va scriu mai multe dar asa de prost merge netu'...

Azi am fost colindati de grupul de la biserica si tare frumos a fost.Am simtit ca suntem ceva mai aproape de casa cu colinde, parinti, cozonaci si vin fiert.
Va pup pe toate mamicile si toti bebeii, ca tare dragi imi mai sunteti si sper ca bunul Dumnezeu sa fie alaturi de noi si sa ne arate calea cea buna.
O poza cu micul meu nazdravan si noi toti trei



simina_ana


Dragii mei ...cu mici si mari.....va doresc din tot sufletul sa aveti parte de un Craciun Fericit si Linistit!

Simi si Iancu
Rose68
Dragelor si dragilor,
Va doresc sarbatori frumoase alaturi de cei dragi!

Va pupacesc Rose si Andreea

P.S. In aceasta seara are loc si ruperea turtei Andreeei
simina_ana
QUOTE(Rose68 @ Dec 25 2009, 01:46 PM) *
Dragelor si dragilor,
Va doresc sarbatori frumoase alaturi de cei dragi!

Va pupacesc Rose si Andreea

P.S. In aceasta seara are loc si ruperea turtei Andreeei

Yupiiiiiiiiii!!!

Asteptam poze!!!!
Distractie faina!!!
Rose68
Pe la geamuri sunt stelute, iar pe foc sunt sarmalute, bradul e in coltul lui, mosul e la treaba lui sa ne fie noua bine iata si CRACIUNUL VINE. Sarbatori fericite!
simina_ana
Iata vine iepurasul, prin zapada fuge lin..Ups!...am gresit personajul! Mi se trage de la vin! CRACIUN FERICIT!
simina_ana
QUOTE(Rose68 @ Dec 24 2009, 03:40 PM) *
noul meu prieten





Mie imi plac urechile lui nenea asta....

Noi avem febra de joi seara intr-una....38,9...ii dau Panadol ii scade febra , dar in 4 , 5 ore o are iar...Chiar cu febra e f vioi....sper sa fie doar reactie la vaccin. Daca nu-i trece pana luni , totusi, ma prezint la un medic....ca deja ma ia cu furnici pe spate. Colac peste pupaza azi l-am internat pe tata in spital. A facut insuficienta cardiaca si i s-au complicat toate bolile....Asa ca Sarbatori de pomina....Poate de Revelion va fi totusi acasa. Dupa ce luna decembrie am avut , ma mir ca nu am intrat la balamuc. Insa imi pun toata increderea in Dumnezeu ca o sa trecem cu bine si peste episodul asta....

petronici
QUOTE(simina_ana @ Dec 26 2009, 11:13 PM) *
Mie imi plac urechile lui nenea asta....

Noi avem febra de joi seara intr-una....38,9...ii dau Panadol ii scade febra , dar in 4 , 5 ore o are iar...Chiar cu febra e f vioi....sper sa fie doar reactie la vaccin. Daca nu-i trece pana luni , totusi, ma prezint la un medic....ca deja ma ia cu furnici pe spate. Colac peste pupaza azi l-am internat pe tata in spital. A facut insuficienta cardiaca si i s-au complicat toate bolile....Asa ca Sarbatori de pomina....Poate de Revelion va fi totusi acasa. Dupa ce luna decembrie am avut , ma mir ca nu am intrat la balamuc. Insa imi pun toata increderea in Dumnezeu ca o sa trecem cu bine si peste episodul asta....

vai Ana,imi pare rau pt amandoi....si eu care am intrat cu gandul sa-i zic LA MULTI ANI lui IANCU Stefan....vad noutatile astea urate....sa va ajuta bunul dumnezeu sa treceti peste toate cu bine si multa sanatate amandurora,sper ca la Iancu sa nu fie decat ceva trecator si de revelion sa fiti cu toti acasa,sanatosi si voiosi...inca o data La multi ani lui Stefan si multi pupici dulci si sa se faca bine cat mai curand...
petronici
si noi avem vesti nu prea bunicele...nu era deajuns ca am facut Craciunul cu siropuri ,aerosol si multi mucisori...astazi cand am venit de la munca l-am gasit si cu coltul ochiului julit...mi-au zis ca a cazut imediat dupa ce am plecat eu,nu a plans mult,i-a pus tasco un pic de apa oxigenata si de la 7 cand sa intamplat a fost vioi ,sa jucat si a adormit abia la 11,deci nu prea am de ce sa-mi fac griji....doar ca are la coltul ochilui ca o micuta taietura...sa-l vad cum se comporta in noaptea asta,dar sper sa fie totul bine...asta este se mai intampla si de astea cand prind putin la picioruse....si cate o sa mai fie....
va pupacest pe toti si o noapte cat mai linistita tuturor
anku



la multi ani

iti dorim sa cresti mare,frumoasa ,sanatoasa ,norocoasa...si va poopam tzuc.gif

si pt mami danielaaa





anku
QUOTE(Rose68 @ Dec 24 2009, 12:40 PM) *
noul meu prieten

anku
QUOTE(petronici @ Dec 26 2009, 11:12 PM) *
si noi avem vesti nu prea bunicele...nu era deajuns ca am facut Craciunul cu siropuri ,aerosol si multi mucisori...astazi cand am venit de la munca l-am gasit si cu coltul ochiului julit...mi-au zis ca a cazut imediat dupa ce am plecat eu,nu a plans mult,i-a pus tasco un pic de apa oxigenata si de la 7 cand sa intamplat a fost vioi ,sa jucat si a adormit abia la 11,deci nu prea am de ce sa-mi fac griji....doar ca are la coltul ochilui ca o micuta taietura...sa-l vad cum se comporta in noaptea asta,dar sper sa fie totul bine...asta este se mai intampla si de astea cand prind putin la picioruse....si cate o sa mai fie....
va pupacest pe toti si o noapte cat mai linistita tuturor

inca nu v-a trecut???
ufffff...vai dar stiu cum te simti...dar asa e cum a i spus si tu...ca o sa mai fie cazaturi ,speram insa nu asa uratele
tu esti bine??
esti obosita???
nici Darius nu a avut chef de somn...dar zilele astea mi-a dormit barem mai mult in timpul zilei...s-a culcat abia la 22 -ora germaniei iarasi sad.gif asta este...
dar deschide ochiul bine???ca dc il deschide si nu are sange inauntru nu e nimic!!!!mai ales dc zici ca de la 7 a inceput sa se joace... tzuc.gif
anku


ptr Iancu...mami,imi pare rau sa aud vesti proaste la voi...azi a plecat si mama...Darius s-a acomodat super cu ea...deja intindea mana sa il ia in brate lol-craciun.gif
si la multi ani de asemenea si ptr stefanut al Alinei 84[nu mai stim nimic de voi]
geocoto
Buna mamici,

La Multi Ani occasion.gif dragul nostru Stefan Iancu, sa ne traiesti cu numele si sa fi sanatos si zambaret asa cum ne-ai obisnuit.

Noi am plecat ieri la Paris dupa cum va spusesem dar dimineata inainte de plecare piticul avea febra 38.4.Noroc totusi ca stiam de la Adriana ca si Iancu a facut febra posibil de la vaccin si i-am pus un supozitor si dupa ce i-a scazut febra am plecat dar ne-am intors seara, nu am avut rabdare sa raman pana azi.Nasii s-au cam intristat dar...am fost eu muuuult mai linistita asa.Vad ca nu a mai facut febra dar il urmaresc totusi.

Adriana imi pare tare rau ca totusi a trebuit sa-l internati pe tatal tau dar poate tot raul spre bine.Decat sa stea acasa si sa te uiti la el cum sufera mai bine il stii la spital sub ingrijiri.

Pup,
Geo trandafir.gif
Rose68
vineri am rupt si noi turta Andreei
Ce a luat de pe tava:
1. Calculator
2. bani autohtoni
3. termometru
4. bani euro
5. oglinda
Initial a examinat tava aproape 5 minute fara sa ia nimic, apoi nu se mai oprea.
cateva pozici:
in asteptarea nasilor, cu tati


cu mami

cu bunicul patern

la tavita


noaptea tarziu la tort

anku
QUOTE(geocoto @ Dec 27 2009, 09:58 PM) *
Buna mamici,

La Multi Ani occasion.gif dragul nostru Stefan Iancu, sa ne traiesti cu numele si sa fi sanatos si zambaret asa cum ne-ai obisnuit.

Noi am plecat ieri la Paris dupa cum va spusesem dar dimineata inainte de plecare piticul avea febra 38.4.Noroc totusi ca stiam de la Adriana ca si Iancu a facut febra posibil de la vaccin si i-am pus un supozitor si dupa ce i-a scazut febra am plecat dar ne-am intors seara, nu am avut rabdare sa raman pana azi.Nasii s-au cam intristat dar...am fost eu muuuult mai linistita asa.Vad ca nu a mai facut febra dar il urmaresc totusi.

Adriana imi pare tare rau ca totusi a trebuit sa-l internati pe tatal tau dar poate tot raul spre bine.Decat sa stea acasa si sa te uiti la el cum sufera mai bine il stii la spital sub ingrijiri.

Pup,
Geo trandafir.gif

ne pare rau ca nu ati putut sta mai multicel la Paris...
sa speram ca nu mai face febra...

QUOTE(Rose68 @ Dec 28 2009, 08:31 AM) *
vineri am rupt si noi turta Andreei
Ce a luat de pe tava:
1. Calculator
2. bani autohtoni
3. termometru
4. bani euro
5. oglinda
Initial a examinat tava aproape 5 minute fara sa ia nimic, apoi nu se mai oprea.
cateva pozici:
in asteptarea nasilor, cu tati


cu mami

cu bunicul patern

la tavita


noaptea tarziu la tort


deci clar ca va numara bani.... lol-craciun.gif
si va fi o femeie cocheta...
dar ce este cu termometru???
poate se face asistenta medicala.... notworthy.gif
ne bucuram ca ne-ati pus pozite cu Craciunita frumoasa si cu parinteii...
hai ca ma duc sa vad ce fac sa descarc...
am si filmat cu mersul
sa vad cu descarc...ca sunt tare multe wacko.gif si progreamul de descarcare este virusat...
de altfel cred ca asa l-am primit wacko.gif
va poopam tzuc.gif
petronici
QUOTE(anku @ Dec 27 2009, 01:27 AM) *
inca nu v-a trecut???
ufffff...vai dar stiu cum te simti...dar asa e cum a i spus si tu...ca o sa mai fie cazaturi ,speram insa nu asa uratele
tu esti bine??
esti obosita???
nici Darius nu a avut chef de somn...dar zilele astea mi-a dormit barem mai mult in timpul zilei...s-a culcat abia la 22 -ora germaniei iarasi sad.gif asta este...
dar deschide ochiul bine???ca dc il deschide si nu are sange inauntru nu e nimic!!!!mai ales dc zici ca de la 7 a inceput sa se joace... tzuc.gif


da,Anku,inca nu ne-a trecut raceala...continuam cu aerosol si multi mucisori,care deja sunt mai densi,nu apa ca la inceput,deci poate se opresc...
la ochisor nu are decat julitura,il deschide bine,sange nu are,ieri parca mi se parea putin umflat....si astazi sa-l vezi ce mi-a combinat....l-am lasat linistrita in carut,legat...cat timp am maturat si spalat in camera unde era el a stat linistit...m-am dus in baie sa spal pe jos si cand m-am intors era pe jos,langa usa de la intrare...nu stiu cum a ajuns acolo,cum sa dat jos din carut...nu am auzit nimic si cine stie cum putea sa cada,mai ales ca era ud pe jos...
eu am lucrat pana ieri seara ,astazi sunt libera si de maine incep iarasi pana pe 3-4 ianuarie...zilele astea ma luase un somn,noroc cand veneam acasa dupa-amiaza adormeam amandoi vreo 2 ore...
astazi ma duc sa-mi iau alti papuci mai usori...ma dor picioarele ,mai ales seara cand ajung acasa...

ce pacat,mama ta a stat f putin...cand incepuse si Darius sa se acomodeze cu bunica...cand va mai vedeti?
pupicei ochisorilor albastri frumosi...si asteptam poze de la 1 anisor

QUOTE(geocoto @ Dec 27 2009, 11:58 PM) *
Buna mamici,

La Multi Ani occasion.gif dragul nostru Stefan Iancu, sa ne traiesti cu numele si sa fi sanatos si zambaret asa cum ne-ai obisnuit.

Noi am plecat ieri la Paris dupa cum va spusesem dar dimineata inainte de plecare piticul avea febra 38.4.Noroc totusi ca stiam de la Adriana ca si Iancu a facut febra posibil de la vaccin si i-am pus un supozitor si dupa ce i-a scazut febra am plecat dar ne-am intors seara, nu am avut rabdare sa raman pana azi.Nasii s-au cam intristat dar...am fost eu muuuult mai linistita asa.Vad ca nu a mai facut febra dar il urmaresc totusi.

Adriana imi pare tare rau ca totusi a trebuit sa-l internati pe tatal tau dar poate tot raul spre bine.Decat sa stea acasa si sa te uiti la el cum sufera mai bine il stii la spital sub ingrijiri.

Pup,
Geo trandafir.gif

Geo,lasa ca nasi inteleg f bine de ce a trebuit sa va intoarceti acasa mai devreme...important e sa fie sanatos Lucas
pupicei dulci lui mac-mac

QUOTE(Rose68 @ Dec 28 2009, 10:31 AM) *
vineri am rupt si noi turta Andreei
Ce a luat de pe tava:
1. Calculator
2. bani autohtoni
3. termometru
4. bani euro
5. oglinda
Initial a examinat tava aproape 5 minute fara sa ia nimic, apoi nu se mai oprea.
cateva pozici:
in asteptarea nasilor, cu tati


cu mami

cu bunicul patern

la tavita


noaptea tarziu la tort


Craciunita noastra mica si frumoasa....era bun tortuletul....noroc la bani sa ai in viata si sa ai nevoie de calculator sa-i poti numara...pupicei dulci
geocoto
Buna mamici,

oficial sunt si eu bolnava.Ma jeneaza gatul, imi curge nasul, am frisoane si nu-mi arde de nimic.
Mi-am luat o masca dar nu rezista prea mult ca trage Lucas de ea...Mi-as dori sa nu ia si el raceala de la mine pentru ca el a avut o alta forma numai ii curgea nasul..

Petronici cum ii faci tu aerosol?V-am tot auzit dar nu stiu exact cum se face..?Dragul de Adelin este baiat mare daca nu ti-a mai cerut ajutorul sa se dea jos din carut. jucaus.gif.Voi ati asigurat cat de cat casa?La noi nu cred ca-l pot lasa singur deloc pentru ca nu am pus inca balustrada la scari si numai calare pe ele sta si mai le urca si singurel in genunchi mad.gif
Lucas a ales de pe tavita cheile de la masina, un fruct chinezesc si un inel de aur...Nu cred ca devine ce isi alege de pe tavita dar tocmai ma gandeam ce dragut ar fi sa se faca pilot de avion...si nasii ii cumparasera un avion blush.gif

Ma duc la D-l rasfatat ca nu te mai intelegi cu el...

Pup,
Geo
Rose68
mica craciunitza






claudiaena
Salutare! Si noi am petrecut sarbatorile cu multi mucisori, eu, fara chef de la raceala, si mofturoasa( deh, sindrom, stiti voi de care)...Mihai merge bine de manuta, dar nu vrea sa mearga singurel deloc. I-au mai iesit inca 2 dinti, deci oficial avem 6 dinti- 3sus si 3 jos.
Imi pare rau Simina, ca iancu e bolnavior si va uram sa va faceti bine cat mai repede. Petronici, pupam puiul care merge singurel, si ii spunem sa ii treaca mucisorii cat mai repede. Rose, Craciunita e taaare frumoasa, si pare cuminte foc... Mihai a reusit sa imi darame bradul deja, noroc ca e artificial si e de 1,5 m, ca altfel se lasa cu accidentari. Ankule, asteptam poze si pupam 2 ochi superbi....Cand adoarme Mihai, va pu+n poze...deja apasa si intru mai tarziu....
claudiaena
poze cu mami si tati si matusa mea... unele sunt cu zapada mare care a fost in Galati...motul il sarbatorim sambata pe 2 ian....si atunci alte poze....
prima poza, am fost plecati la un botez la Barlad si MihaI A sustinut un concert de toata frumusetea, mai ales ca nu aram nici acasa si nici noi nu eram pe acolo....noroc de MARIA, ca i-a cantat mititica toate cantecelele invatate la gradi, pana a adormit....






claudiaena
imi place sa fiu ingrijit, asa ca ma uit des in oglinda si ma ferchezuiesc....

sunt barbatelul ideal si incerc sa o ajut pe mami sa dea cu aspiratorul

anku
QUOTE(claudiaena @ Dec 29 2009, 11:38 AM) *
imi place sa fiu ingrijit, asa ca ma uit des in oglinda si ma ferchezuiesc....

sunt barbatelul ideal si incerc sa o ajut pe mami sa dea cu aspiratorul


hallo...

va spunem la multi anicu cele mai calde ganduri de sanatate,fericire si noroc in viata
ne pare bine ca v-ati distrat...
cum ai reusit sa pregatesti totul ptr atatea persoane???
chipes tare mihaita...i place tare oglinda liwlol.gif
si ce bucuros ca mai vede unu in oglinda laugh.gif



si ptr mami

petronici
QUOTE(geocoto @ Dec 28 2009, 09:45 PM) *
Buna mamici,

oficial sunt si eu bolnava.Ma jeneaza gatul, imi curge nasul, am frisoane si nu-mi arde de nimic.
Mi-am luat o masca dar nu rezista prea mult ca trage Lucas de ea...Mi-as dori sa nu ia si el raceala de la mine pentru ca el a avut o alta forma numai ii curgea nasul..

Petronici cum ii faci tu aerosol?V-am tot auzit dar nu stiu exact cum se face..?Dragul de Adelin este baiat mare daca nu ti-a mai cerut ajutorul sa se dea jos din carut. jucaus.gif.Voi ati asigurat cat de cat casa?La noi nu cred ca-l pot lasa singur deloc pentru ca nu am pus inca balustrada la scari si numai calare pe ele sta si mai le urca si singurel in genunchi mad.gif
Lucas a ales de pe tavita cheile de la masina, un fruct chinezesc si un inel de aur...Nu cred ca devine ce isi alege de pe tavita dar tocmai ma gandeam ce dragut ar fi sa se faca pilot de avion...si nasii ii cumparasera un avion blush.gif

Ma duc la D-l rasfatat ca nu te mai intelegi cu el...

Pup,
Geo

sa nu fie de deochi,acum sta asa de linistit la aerosol,vorbeste cu masca ,sufla in ea,cateodata si-o tine si el cu manuta...pana acum il tineam in 2 sa putem sa-i facem...acum vorbesc cu el mereu,ii explic ca nu ii face nimic rau,e doar aer care il respira,il mai distrag cu reclamele sau desene animate si vad ca da roade si sta linistit...
deci practic sunt la farmacie aparate pt aerosol si fiecare are un loc unde se pune medicina....noi am avut dintotdeauna de 2 feluri,cateva picaturi din unul si cateva din altul...si la nas si la gura ii pun masca (cum sunt alea de oxigen)si el respira pe acolo medicamentul(care tot timpul n-i la prescris medicul)...bagi in priza aparatul si picaturile alea de medicinal ies prin masca ca un fel de abur si el respira aburul acela....ne zicea dr ca imediat cum terminam sa-i dau ceva de baut ca ii usuca gatul...
hmmmm,ziceai de casa...inca nu am cumparat aparatoare pt prize,la scari deocamdata nu se poate duce pt ca in casa unde stam ,avem fiecare camera noastra plus baia,vizavi de a noastra e a socrilor si sus una e libera si alta e a cumnatelei...noi tinem mai mereu usa inchisa si inca nu ajunge sa o deschida....in rest deacum pana pe la vreo 2-3 anisori cand o sa inteleaga unde are voie si unde nu,trebuie sa stau mereu cu ochi pe el....nici acum nu reusesc sa inteleg cum sa dat jos din carut si legat...au ramas bretelele dela carut inchise cum erau...
hai sa ne luam de mana,si eu am vreo 3 zile de cand imi curge nasul mereu si mai nou de astazi ma dor urechile si gatul....ma bombardez cu pastile,dar parca nu au nici un efect...
pupicei lui mac-mac
anku
QUOTE(petronici @ Dec 29 2009, 03:44 PM) *
sa nu fie de deochi,acum sta asa de linistit la aerosol,vorbeste cu masca ,sufla in ea,cateodata si-o tine si el cu manuta...pana acum il tineam in 2 sa putem sa-i facem...acum vorbesc cu el mereu,ii explic ca nu ii face nimic rau,e doar aer care il respira,il mai distrag cu reclamele sau desene animate si vad ca da roade si sta linistit...
deci practic sunt la farmacie aparate pt aerosol si fiecare are un loc unde se pune medicina....noi am avut dintotdeauna de 2 feluri,cateva picaturi din unul si cateva din altul...si la nas si la gura ii pun masca (cum sunt alea de oxigen)si el respira pe acolo medicamentul(care tot timpul n-i la prescris medicul)...bagi in priza aparatul si picaturile alea de medicinal ies prin masca ca un fel de abur si el respira aburul acela....ne zicea dr ca imediat cum terminam sa-i dau ceva de baut ca ii usuca gatul...
hmmmm,ziceai de casa...inca nu am cumparat aparatoare pt prize,la scari deocamdata nu se poate duce pt ca in casa unde stam ,avem fiecare camera noastra plus baia,vizavi de a noastra e a socrilor si sus una e libera si alta e a cumnatelei...noi tinem mai mereu usa inchisa si inca nu ajunge sa o deschida....in rest deacum pana pe la vreo 2-3 anisori cand o sa inteleaga unde are voie si unde nu,trebuie sa stau mereu cu ochi pe el....nici acum nu reusesc sa inteleg cum sa dat jos din carut si legat...au ramas bretelele dela carut inchise cum erau...
hai sa ne luam de mana,si eu am vreo 3 zile de cand imi curge nasul mereu si mai nou de astazi ma dor urechile si gatul....ma bombardez cu pastile,dar parca nu au nici un efect...
pupicei lui mac-mac

ce baiat cuminte...
doamne fereste sa am nevoie de ele...ma refer la spray cu aerosol...ca la cat este de zvapaiat nu sta...sau de pompita doamne fereste...nu statea el de cand avea 5 lunite apoi acum cred ca este jale... wacko.gif
deci voi asa aveti...noi avem o masca si bagam spray si trage in piept...zice ca e mai bun decat medicamentul si bineinteles ca antibioticul ca maram merge direct in plaman si p caile respiratorii fara sa ajunga p la organe cum se intampla la medicamente...si isi face imediat efectul ca nu se pierde in organism cum e cu medicamentele...apoi eu stiu...
oricum sunt pro ....
paI si nu iti e frica de prize???nu umbla???baiat cuminte...eu ma minunez ac sunt asa cuminti...
se pare ca am primit copil sa-mi ajunga ... liwlol.gif
pffffff...dc iti zic ca Darius a rupt deja una nu ma crezi...atat de mult vrea sa bage el in priza...si a prins ca tb sucit dar nu stie exact cum si a rupt...

mai fetelor...lui Darius i mai apar acum dintii aia de sus...a crapat gingia dar nu cresc...nu are febra...cat am putut i-am luat-o...dar,NU MAI MANACA...am ajuns noi sa zicem ca nu mai mananca el care manca din 50 de min in 50 min cand avea 1 luna...nu mai vrea nimic,nici lapte nici mancare...a baut de ieri 200 ml apa si 120 ml lapte si cate 2 linguri din 4 borcane incepute si aruncate...
pfffff...si la voi decurge ziua de dimineata pana seara numai in plansete???
ptr ca la noi asa este...si noaptea show...
sper ca mai tine numai 2 luni...cel putin nemtoaicele spun ca intre 8 luni si 14 luni este cel mai critic din toate privintele...
am mai intrebat femei dc au avut asa ceva si au spus unele ca da...dar intre perioadele astea si dupa aceea a fost ok...

am niste migrene....n-am avut dureri de cap niciodata in viata mea...
azi am fost iar la analize ptr hormoni...incep sa ma satur de atatea analize...in Romania ma plangeam ca nu ma baga nimeni in seama si aici te prea baga in seama... liwlol.gif liwlol.gif

de simina ana ce mai stiti???
sunt bine???
ca stiam ca urma sa mearga luni la medic dc mai continua febra...este ceva???
speram sa fie bine....

de abia astept sa ne povesteasca oana cum a fost in concediu???oauuuuuuu ce fain...
imi doresc sa pot pleca macar pana in Romania sau la o zi a cuiva sau macar la biserica...poate peste o jumate de an va fi mai bine...
geo...las fi optimista poate nu ia...poate cunoaste deja virusul si atunci nu e nimic...ciudat este ca si sotului ia curs nitel nasul si gatul deranja ca si la tine dar nu a luat ...deci ma gandesc ca poate va fi bine...
iti dorim insanotosire grabnica fara complicatii si sa nu ia Lucas

noi ne ducem la cumparaturi...sa cumpar ceva pt anu nou...
peste...nu am facut nici o sarma si nici o racitura...asa...
fac 2 checuri si restul cumpar ...nu stiu dc vine sau nu cumnatul...asa ca bag totul la congelator...dc vine e ok dc nu e iarasi ok ca-mi scot cand am nevoie...asta este...ca noi 2 nu consumam mai nimic...mai ales dulciuri.... doh.gif
cand am iesit de la dr m-am bagat si p la magazine....pffffffff...reduceri frate....mi-am luat 3 perechi de blugi cu numai 10 euro bucata dar blugi adev...au fost 80-100 euro...si o bluza...deci nu-mi vine sa cred ca zici ca ma astepta p mine biggrin.gif exact culoarea mea si marimea mea si stilul meu biggrin.gif de la 30 euro la numai 10 euro love1.gif
maine incerc sa mai dau o tura yes.gif dar il iau si p Darus ca sunt o gramada de hainite la reducere

va poopam tzuc.gif
simina_ana
Seara buna dragii mei cu mari si mici.....
Va multumesc din suflet pentru griji si incurajari si imi cer scuze ca nu am mai intrat sa va dau vesti, dar ultimele zile mi le-am petrecut intre casa si spital. Sunt atat de rau in urma cu somnul ca nu cred ca o sa-mi mai revin vreodata lol-craciun.gif

Ieri am fost cu Iancu la doctor, dupa cum mi-am propus. Are rosu in gat si asta explica febra mare si refuzul lui de a manca. Asa ca ...ia tratament. Iar ii dau Panadol si Eurespal. S bineinteles....daca i se modifica tusea chiar si fara febra, sau daca face febra peste 38 sa-i dau antibiotic. De data asta mi-a dat Augumentin. Vad ca dupa 2 zile de tratament e la acelasi stadiu .....poate scapam totusi de antibiotic. Azi, in sfarsit dupa o saptamana mi-a mancat si mie altceva in afara de lapte.....100 g de borcanel. Nici nu am vrut sa ma bucur....dar sper sa-si faca repede tratamentul efectul ca sa isi revina cu mesele. Ca deja am biletul de balamuc in mana.....Mor cand il vad ca vrea doar laptic si nici pe ala nu-l bea tot. Azi toata ziua a baut doar 390 ml de lapte...si 120 ml de suc de mere. Si din cauza ca papa doar laptic s-a constipat iar , asa ca aseara am avut iar concert de 2 ore dupa ce i-am pus supozitor.
Mai nou....a inceput sa planga atunci cand il scot din baie....ii place in apa de numa' numa'....asa ca de la 3 ani il dam la innot, daca tot ii place asa mult balaceala. In fiecare seara cand il las in fundul gol porneste glonte spre baie si se agata de masina de spalat si ridica piciorusul ca si cum, ar urca scarile ca sa ajunga la cadita lui....Am zis ca de maine ii pun cadita in cada mare ( chiar daca o sa ma ucida de spinare) ca sa-l las sa se balaceasca.....ca face o apa in jurul lui....
Tot mai nou....se culca f tarziu de 2 saptamani. La 11 cel mai devreme....dar azi nu stiu cum de....a adormit la 10.....sper sa-si revina si cu somnul....ca s-a dat complet peste cap. In ultimele 2 nopti s-a si trezit nu plangand....urland.... de ziceai ca-l taie cineva. Offf.....
Cam asta cu Iancu si nu mama lui suferind de oboseala "cronica acuta".... lol-craciun.gif

Tata e si el mai bine. A raspuns bine la tratamentul dat si e posibil maine sa-i dea drumul acasa....sau joi cel tarziu. Pe 3 vor pleca acasa, dar o sa-i duca sotul meu cu masina , ca sa fie mai comod decat cu autocarul. Desi si-a revenit, este fff incapatanat si cred ca maine voi vorbi cu medicul ca sa-l sperie, ca altfel vine acasa si iar incepe sa se agite. Si sincer nu cred ca mai rezistam la inca un episod de asta.....Doar asa nervoasa am plecat sambata cu el la spital....toata saptamana m-am rugat de el sa mearga si nu a vrut si si-a gasit sambata, cand am crezut ca nu ne baga nimeni in seama.....dar am avut noroc ca cei de la urgente s-au purtat foarte bine cu el si au reactionat rapid, chiar daca era sambata si 26 decembrie.

Va las acum .....ca dorm in papuci....

Claudia.....e ziua lui Mihai....a fost ...ca deja nici numai stiu in ce data suntem....LA MULTI ANI, pentru puiutz!!! SI promit sa-mi iau revansa cu o poezioara pentru piticul mic si drag...sa mi se dezmorteasca neuronii ...ca s-au imbolnavit si ei de la atata stres liwlol.gif

Anku cand pui poze cu Darius? Ca tare dor imi e de el....

Mai intru maine pentru completari ....ca numai am puterea necesara!!

Va pupic cu drag !!!



simina_ana
Am zis ieri ca intru azi pentru completari, dar nu am reusit.....Iancu e tot o maraiala de dimineata pana seara tarziu. A inceput sa faca iar febra 39, e ragusit de zici ca a urlat pe stadion...asa ca ....antibiotic crybaby.gif Azi noapte bineinteles ca nu a dormit cum trebuie. Pana la 4 s-a foit, apoi a vrut laptic, apoi a dormit pana la 10, iar eu si tati am stat si l-am pazit pana la 6, cand am cazut si noi franti. Azi si-a luat revansa la somn, a dormit o data 3 ore si apoi inca 1 ora jumate.....Somn chinuit, dar a dormit....Mancare...cu chiu si vai a mancat un mar ras cu 2 lingurite de iaurt...si bineinteles laptic....
Pe scurt sunt capiata de cap si iar nu am chef de nimic. Ma duc sa fur si eu cateva ore de somn.
Cu completarile imi iau eu revansa......
In caz ca nu reusesc sa intru maine (azi)....va urez un an nou fericit cu sanatate si plin de bucurii si realizari frumoase!

Pupicei la bebei...
Rose68
La multi ani cu sanatate, Domnul sa va dea de toate, un strop de fericire, unul de iubire, unul de noroc ba chiar toate la un loc!
geocoto
Draga mea Claudia,

iti urez putin mai tarziu pentru dragul nostru Mihaita dar nu pentru ca am uitat ci stii tu raceala si la mine si la Lucas..
Este un dulcic si un cumintel.Bradul sunt convinsa ca a fost o mica neatentie, dar pe viitor cand va merge mandru nu se va mai sprijini de brad sa-l darame.. occasion.gif

La Multi Ani!!!!!!! Mihaita



Sper sa va treaca raceala si sa fii linistita sa te poti bucura de ziua ta de copii, sot si prieteni.Pupici pentru o mamica aranjata si frumoasa. trandafir.gif trandafir.gif
geocoto
Nu prea am cum sa intru ca la noi este casa plina...Acum i-a scos sotul pe musafiri putin pana in centru..Sunt socrii si cumnatul cu prietena si pleaca toata lumea pe 4 ianuarie.
Diseara cred ca s-au anulat planurile mele cu restaurantul pentru ca eu arat jalnic ca dupa uragan si Lucas este infundat si mofturos.Ce ma bucur este ca papa bine.Am facut ciorbita de perisoae si a ras tot si ieri si azi.Restul musafirilor cam strambau din nas si abea pe urma mi-am dat seama ca nu prea am pus condimente desi ii scosesem 2 portii lui Lucas separat.Dar cum eu mananc intotdeauna ultima.... doh.gif

Cred ca am sarbatorit aseara si pt azi..Cu foc in semineu un pahar de vin si crema de zahar ars...In seara asta sa vedem.Acum Lucas doarme singurel la el in pat dar cam doreste in permanenta sa ma simta langa el.Merge si el singur intre 2 persoane dar mai mult nu am curaj sa-l las ca este grabit tare si cum avem marmura in hol...bineinteles ca el numai acolo vrea...dupa Alda.Dupa ce ramanem noi 2 schimb eu tactica si-l incurajez si pe el si pe mine.Mai mult eu am nevoie de incurajari ca sa-i dau drumul...

Am vazut poze cu o Craciunita tare draga mie si mi-au placut foarte mult. whistling.gif ; aveam si noi poze cu Lucas cu costumasul de Craciunel dar le-a sters socrul din greseala...

Pupici si mai scriu daca scap de vajaiala din cap... bb.gif care nu e de la beutura ci de la raceala..desi vin fiert in fiecare seara de o sa iasa fiola verde in curand bere.gif
simina_ana
LA MULTI ANI, DRAGI PRIETENE!!!!

LA MULTI ANI, BEBEI FRUMOSI!!!


VA DORIM UN 2010 DE UN MILION DE ORI MAI BUN DECAT 2009, SANATATE, BUCURII SI IMPLINIRI!!!!

Simi, Iancu si tati .....si bunicii smile.gif

claudiaena
noi suntem mucosi in continuare... am fost la medic si nu are nimic nici in gat, nici la plamani si concluzia a fost ca e de la dintisori... oricum ii mai ies inca 2 si nu va spun ce maraiala si ce nopti am avut... de altfel med de fam radea si imi spunea ca nu ma intreaba cum dorm....
pana una alta va spunem LA MULTI ANI! SA AVETI UN AN MAI BUN DECAT ASTA, SA TREACA CRIZA SI SA FITI SANATOSI SI VOIOSI IN 2010!
am primit un sms si vi-l scriu ca mi-a placut si nu l-am mai auzit sau citit pana acum:
"E USOR SA TRIMITI GANDURI BUNE CELOR DRAGI, E GREU SA ALEGI CUVINTELE POTRIVITE, DAR E FRUMOS SA AI PRIETENI CARORA SA LE UREZI DIN SUFLET <LA MULTI ANI!>"
si cu asta va uram toate cele bune in anul care vine si un pahar de sampanie sa inchinam la ora 0, macar in gand...
anku
QUOTE(claudiaena @ Dec 31 2009, 10:34 PM) *
noi suntem mucosi in continuare... am fost la medic si nu are nimic nici in gat, nici la plamani si concluzia a fost ca e de la dintisori... oricum ii mai ies inca 2 si nu va spun ce maraiala si ce nopti am avut... de altfel med de fam radea si imi spunea ca nu ma intreaba cum dorm....
pana una alta va spunem LA MULTI ANI! SA AVETI UN AN MAI BUN DECAT ASTA, SA TREACA CRIZA SI SA FITI SANATOSI SI VOIOSI IN 2010!
am primit un sms si vi-l scriu ca mi-a placut si nu l-am mai auzit sau citit pana acum:
"E USOR SA TRIMITI GANDURI BUNE CELOR DRAGI, E GREU SA ALEGI CUVINTELE POTRIVITE, DAR E FRUMOS SA AI PRIETENI CARORA SA LE UREZI DIN SUFLET <LA MULTI ANI!>"
si cu asta va uram toate cele bune in anul care vine si un pahar de sampanie sa inchinam la ora 0, macar in gand...

asemenea ganduri si noi avem ptr voi ...
pai ce???mai e de ras dc nu dormi noaptea?????ce dr.... wacko.gif
of of....
nu pricep faza cu cu legatura cu mucii si dintisorii...dar de ce nu trec odata???
cel putin la noi nu e adev mitul ca scade imunitatea cand apar dintisori...
tb sa fie o alta cauza...dar pana la urma mucisorii sunt normali...nu e grav dar e suparator...
exact acelasi mesaj am primit si eu p mobil...fff frumos...
va dorim nopti mai linistite...p mine ma toaca ziua si panba adoarme dar vad ca acum de bine de rau doarme noaptea...dar 2 ore pana il culc cateodata imi tb....
puiul meu inca nu doarme...nici gand de urma de somn ohmy.gif

incerc de 3 ore sa sun la mai multe persoane si p fixuri si p mobile si nu pot.... unsure.gif unsure.gif
p mobil as fi inteles ...dar in rds si rom telecom??? unsure.gif
aici in tara am sunat si merge...nu inteleg!!!
o sa incerc sa mai sun maine.... sad.gif
anku
QUOTE(geocoto @ Dec 31 2009, 01:53 PM) *
Nu prea am cum sa intru ca la noi este casa plina...Acum i-a scos sotul pe musafiri putin pana in centru..Sunt socrii si cumnatul cu prietena si pleaca toata lumea pe 4 ianuarie.
Diseara cred ca s-au anulat planurile mele cu restaurantul pentru ca eu arat jalnic ca dupa uragan si Lucas este infundat si mofturos.Ce ma bucur este ca papa bine.Am facut ciorbita de perisoae si a ras tot si ieri si azi.Restul musafirilor cam strambau din nas si abea pe urma mi-am dat seama ca nu prea am pus condimente desi ii scosesem 2 portii lui Lucas separat.Dar cum eu mananc intotdeauna ultima.... doh.gif

Cred ca am sarbatorit aseara si pt azi..Cu foc in semineu un pahar de vin si crema de zahar ars...In seara asta sa vedem.Acum Lucas doarme singurel la el in pat dar cam doreste in permanenta sa ma simta langa el.Merge si el singur intre 2 persoane dar mai mult nu am curaj sa-l las ca este grabit tare si cum avem marmura in hol...bineinteles ca el numai acolo vrea...dupa Alda.Dupa ce ramanem noi 2 schimb eu tactica si-l incurajez si pe el si pe mine.Mai mult eu am nevoie de incurajari ca sa-i dau drumul...

ce fruuuuuuuuuumos....
si eu vreau foc cu lemne!!! oFloare1.gif
zuzu
LA MULTI ANI! mamici si pitici! biggrin.gif
anku




la multi ani!!!!
sa ne auzim cu bine si in 2010...


la noi fiecare cu distractia lui....
sotul la tv,eu la pc iar Darius.....canta la orga liwlol.gif liwlol.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Jan 1 2010, 02:24 AM) *

la multi ani!!!!
sa ne auzim cu bine si in 2010...


la noi fiecare cu distractia lui....
sotul la tv,eu la pc iar Darius.....canta la orga liwlol.gif liwlol.gif



Va tine concertul de Anul Nou de la Viena in avanpremiera ???liwlol.gif liwlol.gifliwlol.gif
simina_ana
Primiti cu Sorcova?

Sorcova, vesela,
Să trăiți, să-mbătrâniți,
Peste vară, primăvară,
Ca un păr, ca un măr,
Ca un fir de trandafir"
Tare ca piatra,
Iute ca săgeata,
Tare ca fierul,
Iute ca oțelul.
La anul și la mulți ani!


Sa fie 2010 un an asa cum va doriti!!
anku
QUOTE(simina_ana @ Jan 1 2010, 12:46 PM) *
Va tine concertul de Anul Nou de la Viena in avanpremiera ???liwlol.gif liwlol.gifliwlol.gif

exact concertul de la Viena ascultam acum....
am mancat,bem un vin si ascultam...
Darius s-a pus si el p dirijat...sa vezi cum face cu mainile liwlol.gif
voi ce faceti???
Iancu cum mai este???

ma umplu de nervi....
acum nu gasesc ala de descarcat wacko.gif poze...
de ieri il caut...
cred ca l-a dus din greseala in pivnita ca peste tot am cautat...
si am 2 pivnite pline cu cutii wacko.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Jan 1 2010, 04:27 PM) *
exact concertul de la Viena ascultam acum....
am mancat,bem un vin si ascultam...
Darius s-a pus si el p dirijat...sa vezi cum face cu mainile liwlol.gif
voi ce faceti???
Iancu cum mai este???

ma umplu de nervi....
acum nu gasesc ala de descarcat wacko.gif poze...
de ieri il caut...
cred ca l-a dus din greseala in pivnita ca peste tot am cautat...
si am 2 pivnite pline cu cutii wacko.gif



SI noi tot la concert.....Iancu a adormit acum la final ....vad ca-i place muzica clasica...asa ca luna asta ii iau cd-player pt camera lui si o sa-i pun si cd-urile pe care le avem.....
A avut o noapte ...a stiut ca-i Revelionul...ca nu a vrut sa doarma pana la 1.....SI oricum ma bucur ca nu a dormit ca sigur se trezea speriat de la artificii si petarde, ce au aruncat pe aici vecinii.......Asa ca a inchinat si el un bibi cu sampanie pt copii ( ca de asta am luat ca eu nu beau, tata nu putea, Iancu nu...asa ca mama si tati s-au conformat dupa restul familiei liwlol.gif ) , am urmarit impreuna focurile de artificii de prin vecini si din Turnisor.....si apoi nani pt el de la 1. La 3 cand am vrut sa ne punem si noi la somn....s-a trezit plangand ca nu putea respira si si de foame. Asa ca abia la 4 si ceva ne-am pus in pat....Acum nu mai e asa de marait, cred ca isi face efectul si antibioticul....dar inca e ragusit si face un puseu de febra pe zi....sa vedem ....ca abia 2 zile de antibiotic avem, dar se vad totusi imbunatatiri.
Il supara si gingiile.....e inflamat tot in gurita....si sa-l vezi cum isi suge buza de sus....face o moaca liwlol.gif

Sa cauti cablul ala ....ca iti tot spun ca mi-e dor de ochii albastrii ai lui Darius.....Zilele trecute cand mergeam la spital la tata am vazut un baietel cu ochii ca ai lui.....doar ca era trist ca nu-l lasau sa intre in spital ( e in caratina si copii nu au voie). Pupicei lui Darius
anku
QUOTE(simina_ana @ Jan 1 2010, 02:02 PM) *
SI noi tot la concert.....Iancu a adormit acum la final ....vad ca-i place muzica clasica...asa ca luna asta ii iau cd-player pt camera lui si o sa-i pun si cd-urile pe care le avem.....
A avut o noapte ...a stiut ca-i Revelionul...ca nu a vrut sa doarma pana la 1.....SI oricum ma bucur ca nu a dormit ca sigur se trezea speriat de la artificii si petarde, ce au aruncat pe aici vecinii.......Asa ca a inchinat si el un bibi cu sampanie pt copii ( ca de asta am luat ca eu nu beau, tata nu putea, Iancu nu...asa ca mama si tati s-au conformat dupa restul familiei liwlol.gif ) , am urmarit impreuna focurile de artificii de prin vecini si din Turnisor.....si apoi nani pt el de la 1. La 3 cand am vrut sa ne punem si noi la somn....s-a trezit plangand ca nu putea respira si si de foame. Asa ca abia la 4 si ceva ne-am pus in pat....Acum nu mai e asa de marait, cred ca isi face efectul si antibioticul....dar inca e ragusit si face un puseu de febra pe zi....sa vedem ....ca abia 2 zile de antibiotic avem, dar se vad totusi imbunatatiri.
Il supara si gingiile.....e inflamat tot in gurita....si sa-l vezi cum isi suge buza de sus....face o moaca liwlol.gif

Sa cauti cablul ala ....ca iti tot spun ca mi-e dor de ochii albastrii ai lui Darius.....Zilele trecute cand mergeam la spital la tata am vazut un baietel cu ochii ca ai lui.....doar ca era trist ca nu-l lasau sa intre in spital ( e in caratina si copii nu au voie). Pupicei lui Darius

alta coincidenta ...nici eu p Darius nu l-am culcat pana la 1....
exact la 12.55 a adormit...dar la 1 .20 a fost iar in picioare... mad.gif
poate la anu va fi mai bine... bye1.gif
nu avea rost sa-l culc ca oricum de la 23.30 pana l 12.40 au facut astioa numai bubuituri si artificii din toate colturile
si mi-l trezea...asa ca..
dar nu-i mai venea somnul....abia l-am culcat dupa aceea
vai...dar cred ca il doare tare dc suge buzita...
si bolnavior si dintisori sad.gif
dar lasa ca i trece acum cu antibiotic...dc zici ca da roade!!!
pai sa mearga sa-l caute in pivnite...
ca eu in casa l-am cautat de mi-a sarit capacele
voiam sa trimit si p mail la cunostinte...
am dus o gramad aproape toata casa in pivnite cand am mobilat...
iar al meu baga tot in cutii... doh.gif
acum am terminat comoda de ansamblat...
si sa ne apucam sa sortam acte...
ca are extrase de cont toate si din 2001 ohmy.gif
teancuri nu asa.... hi.gif
dar facem...

si sunteti cu bunicii??
tatal tau cum mai este???
simina_ana
QUOTE(anku @ Jan 1 2010, 05:12 PM) *
alta coincidenta ...nici eu p Darius nu l-am culcat pana la 1....
exact la 12.55 a adormit...dar la 1 .20 a fost iar in picioare... mad.gif
poate la anu va fi mai bine... bye1.gif
nu avea rost sa-l culc ca oricum de la 23.30 pana l 12.40 au facut astioa numai bubuituri si artificii din toate colturile
si mi-l trezea...asa ca..
dar nu-i mai venea somnul....abia l-am culcat dupa aceea
vai...dar cred ca il doare tare dc suge buzita...
si bolnavior si dintisori sad.gif
dar lasa ca i trece acum cu antibiotic...dc zici ca da roade!!!
pai sa mearga sa-l caute in pivnite...
ca eu in casa l-am cautat de mi-a sarit capacele
voiam sa trimit si p mail la cunostinte...
am dus o gramad aproape toata casa in pivnite cand am mobilat...
iar al meu baga tot in cutii... doh.gif
acum am terminat comoda de ansamblat...
si sa ne apucam sa sortam acte...
ca are extrase de cont toate si din 2001 ohmy.gif
teancuri nu asa.... hi.gif
dar facem...

si sunteti cu bunicii??
tatal tau cum mai este???



Tata e mai bine...ma rog...cum poate fi un cardiac cu 3 infarcturi al activ....Dar in comparatie cum a venit la noi si cum l-am internat e bine acum....am grija sa isi respecte regimul alimentar si cel medicamentos.....Pt aseara si zilele astea am gatit fara grasimi si sare, am facut peste in loc de friptura....cam stramba din nas...dar na.....ne-am pus pe toti la regim ca sa nu-i vina lui idei ....
Vor pleca pe 3....ii duce Bebe la Botosani cu masina, ca sa-i fie lui mai confortabil....ma doare sufletul ca trebuie sa plece....Iancu asa s-a obisnuit cu ei...si ii iubeste atat de mult....S-a atasat asa de tare de mama in special....toata ziua striga "nica" sau "ica" dupa ea.....plus ca ea ii face toate poftele....e sclava lui liwlol.gif liwlol.gif

Si eu astept sa-i treaca raceala.....asa nu-mi convine ca ia iar antibiotic. E a doau cura de antibiotic luna asta. Dar poate asa ii trece si terminam si noi cu raceala asta....ca avem luna....

Cum ati petrecut de Revelion?
simina_ana
QUOTE(claudiaena @ Jan 1 2010, 01:34 AM) *
noi suntem mucosi in continuare... am fost la medic si nu are nimic nici in gat, nici la plamani si concluzia a fost ca e de la dintisori... oricum ii mai ies inca 2 si nu va spun ce maraiala si ce nopti am avut... de altfel med de fam radea si imi spunea ca nu ma intreaba cum dorm....
pana una alta va spunem [b]LA MULTI ANI! SA AVETI UN AN MAI BUN DECAT ASTA, SA TREACA CRIZA SI SA FITI SANATOSI SI VOIOSI IN 2010![/b]am primit un sms si vi-l scriu ca mi-a placut si nu l-am mai auzit sau citit pana acum:
"E USOR SA TRIMITI GANDURI BUNE CELOR DRAGI, E GREU SA ALEGI CUVINTELE POTRIVITE, DAR E FRUMOS SA AI PRIETENI CARORA SA LE UREZI DIN SUFLET <LA MULTI ANI!>"
si cu asta va uram toate cele bune in anul care vine si un pahar de sampanie sa inchinam la ora 0, macar in gand...



Aceleasi ganduri bune le trimitem si noi catre voi.....mai ales cele de sanatate pentru Mihai....Sa se faca repede bine...SI tie, mami, iti dorm putere si rabdare sa poti trece peste toate .....Sa speram ca anul asta o sa fim cat mai sanatosi.....fara episoade de astea....

Asteptam poze de maine.....ca aveti petrecere mare .....distractie faina sa aveti!!!
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.