Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Cum S-o Invat Sa Pape De La San?
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi
dancaioana
sper sa ma ajutati si pe mine...Evelina mea bb.gif desi are aproape 3 luni si papa doar san, nu reusesc sa o hranesc fara sa inghita mult aer, si de multe ori, pentru ca mananca lacom eating.gif se ineaca...nu stiu cum sa o ponderez un pic, mai ales ca sanii mei au mameloanele mici si tzocaie mereu cand papa si inghite mult aer crybaby.gif . incerc de fiecare data sa-i bag cat mai mult mamelon in gura sa pape mai bine, dar nu reusesc pentru ca nu deschide suficient gura. sunt deja disperata, wife.gif mai ales ca noaptea desi se trezeste o singura data si doarme bine, dupa masa stam cate o ora aproape sa scoata aerul pentru ca nu poate dormi..
va rog mamici mai experimentate dati-mi si mie niste solutii sau povestiti-mi daca ati prin asa ceva, ca sunt asa dezamagita de mine ca nu pot sa-mi hranesc copilul cum trebuie... crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif
maryhynt
QUOTE(dancaioana @ Apr 13 2009, 11:55 AM) *
sper sa ma ajutati si pe mine...Evelina mea bb.gif desi are aproape 3 luni si papa doar san, nu reusesc sa o hranesc fara sa inghita mult aer, si de multe ori, pentru ca mananca lacom eating.gif se ineaca...nu stiu cum sa o ponderez un pic, mai ales ca sanii mei au mameloanele mici si tzocaie mereu cand papa si inghite mult aer crybaby.gif . incerc de fiecare data sa-i bag cat mai mult mamelon in gura sa pape mai bine, dar nu reusesc pentru ca nu deschide suficient gura. sunt deja disperata, wife.gif mai ales ca noaptea desi se trezeste o singura data si doarme bine, dupa masa stam cate o ora aproape sa scoata aerul pentru ca nu poate dormi..
va rog mamici mai experimentate dati-mi si mie niste solutii sau povestiti-mi daca ati prin asa ceva, ca sunt asa dezamagita de mine ca nu pot sa-mi hranesc copilul cum trebuie... crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif


ioana uite aici cateva filmulete care te pot indruma!



maryhynt
maryhynt
dancaioana
multumesc pentru filmulete...m-am uitat si-nainte pe aceste filmulete, dar acum am incercat sa fiu mai calma si ne-a iesit mult mai bine, se pare ca starea mea de incordare o resimte si ea...
mir0108
QUOTE(dancaioana @ Apr 13 2009, 02:57 PM) *
multumesc pentru filmulete...m-am uitat si-nainte pe aceste filmulete, dar acum am incercat sa fiu mai calma si ne-a iesit mult mai bine, se pare ca starea mea de incordare o resimte si ea...



ioana,cam asta voiam sa iti spun eu:incearca sa fii calma si sa gandesti pozitiv!sa incepi alaptatul cu convingerea ca va fi ok!si eu am sfracurile mici,incerc sa ii dau cum da semne de foame ca sa nu fie agitata prea tare!poate sunt si sanii ff tari si plini?si nu poate prinde f bine sfarcul?atunci ,ar trebui sa storci putintel inainte sa devina ceva mai moi !iti urez succes!si bebitei ...pupici de la noi!! tzuc.gif
dancaioana
QUOTE(mir0108 @ Apr 13 2009, 04:34 PM) *
ioana,cam asta voiam sa iti spun eu:incearca sa fii calma si sa gandesti pozitiv!sa incepi alaptatul cu convingerea ca va fi ok!si eu am sfracurile mici,incerc sa ii dau cum da semne de foame ca sa nu fie agitata prea tare!poate sunt si sanii ff tari si plini?si nu poate prinde f bine sfarcul?atunci ,ar trebui sa storci putintel inainte sa devina ceva mai moi !iti urez succes!si bebitei ...pupici de la noi!! tzuc.gif

mir0108 multumim de sfaturi...deja ma simt mai bine, ea oricum devine foarte vesela cand o pun in pozitie de supt, si incepe sa dea din maini si picioare si sa zambeasca si e nerabdatoare...e o mancacioasa si mi-e draga de nu mai pot..va pupam si noi
seomind
so happy to find good place to many here in the post, the writing is just great, thanks for the post. BAM University
seomind
Just saying thanks will not just be sufficient, for the fantasti c lucidity in your writing. I will instantly grab your rss feed to stay informed of any updates. BAM University
seomind
Pretty good post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I have really enjoyed reading your blog posts. Any way I’ll be subscribing to your feed and I hope you post again soon. BAM University
seomind
Actually I read it yesterday but I had some thoughts about it and today I wanted to read it again because it is very well written. BAM University
seomind
I’m happy I located this blog! From time to time, students want to cognitive the keys of productive literary essays composing. Your first-class knowledge about this good post can become a proper basis for such people. nice one BAM University
seomind
You re in point of fact a just right webmaster. The website loading speed is amazing. It kind of feels that you're doing any distinctive trick. Moreover, The contents are masterpiece. you have done a fantastic activity on this subject! BAM University
seomind
You have done a amazing job with you website BAM University
seomind
Just pure brilliance from you here. I have never expected something less than this from you and you have not disappointed me at all. I suppose you will keep the quality work going on. BAM University
seomind
This is very educational content and written well for a change. It's nice to see that some people still understand how to write a quality post! BAM University
seomind
This post is good enough to make somebody understand this amazing thing, and I’m sure everyone will appreciate this interesting things. BAM University
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.