Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Cine A Folosit Infacol (medicament Contra Colicilor)?
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi
cris80
Buna mamici!
Care dintre voi a folosit Infacol?
Stiu ca este un medicament produs in Anglia si care face minuni contra colicilor.
La bebeii vostri cum a reactionat? Sunt curioasa sa aflu pareri, fiinca vreau sa-i dau si eu fetitei mele.
liliana_roma
QUOTE(cris80 @ Mar 25 2009, 11:04 AM) *
Buna mamici!
Care dintre voi a folosit Infacol?
Stiu ca este un medicament produs in Anglia si care face minuni contra colicilor.
La bebeii vostri cum a reactionat? Sunt curioasa sa aflu pareri, fiinca vreau sa-i dau si eu fetitei mele.


Buna ,

noi am folosit Infacol cu succes. L-am folosit la recomandarea unei prietene, medic, si a dat rezultate. L-am folosit de la cca 1 luna pana la 3 luni ...
la inceput ii dadeam noaptea de fiecare data cand sugea ( adica de 3 ori) si o data peste zi .... am pastrat aceeasi reteta pana la 2 luni si apoi ii dadeam doar o data pe zi si ica o data seara , la culcare.
In toata perioada colicilor, fetita noastra a fost agitata 3 nopti inaite de INfacol si o singura noapte dupa ce i-am dat Infacol. In rest , manca si dormea.
Nu a avut nici o reactie adversa.
La 3 luni l-am scos deoarece nu mai era necesar.

Fetita noastra, Sofia , are acum aproape 7 luni.

Bafta!!
cris80
QUOTE(liliana_roma @ Mar 26 2009, 05:01 PM) *
Buna ,

noi am folosit Infacol cu succes. L-am folosit la recomandarea unei prietene, medic, si a dat rezultate. L-am folosit de la cca 1 luna pana la 3 luni ...
la inceput ii dadeam noaptea de fiecare data cand sugea ( adica de 3 ori) si o data peste zi .... am pastrat aceeasi reteta pana la 2 luni si apoi ii dadeam doar o data pe zi si ica o data seara , la culcare.
In toata perioada colicilor, fetita noastra a fost agitata 3 nopti inaite de INfacol si o singura noapte dupa ce i-am dat Infacol. In rest , manca si dormea.
Nu a avut nici o reactie adversa.
La 3 luni l-am scos deoarece nu mai era necesar.

Fetita noastra, Sofia , are acum aproape 7 luni.

Bafta!!

Merci mult Lliana!
Chiar ma gandeam daca e nevoie sa il dau inainte de fiecare masa.
Am inceput sa il dau si astept rezultate pozitive!
Te pup! floare2.gif
gorel
-de obicei seara se intensifica durerea asa ca noi il foloseam mai mult seara (de pe la 16 pana la culcare)dar avea si nu prea efect dar o prietena la folosit si a avut efectsi-l scapa pe bebe de durere
-cel mai bun e cel facut in anglia nu cel grecesc
-poti incerca cu bonisan care e pe baza de plante,sab simplex sau........alte produse in cazul in care infacolul nu merge
-pe noi pediatra ne-a sfatuit sa-i dam in fiecare zi bonisan chiar daca nu are colici si cand face crize sa-i dau sab
cameliap
Noi am incercat sa folosim Infacol dar ii dadea niste dureri de burtica ingrozitoare. Nici nu vreau sa-mi aduc aminte cum facea dupa ce il administram. Asa ca am renuntat. Insa copilului vecinei mele doar cu Infacol ii treceau colicii. se pare ca depinde de copilas. Va pupam si sa va treaca cat mai repede. Pe noi ne-au parasit pe la 3 luni si o sapt. floare2.gif
mihalusa
Si eu am folosit infacol, noi nu am suferit foarte rau de colici, insa de cate ori il vedeam ca e agitat sau mi se parea ca il doare burtica ii dadeam. Prietenele mele care au mai folosit infacol le dadeau bebelusilor inainte de fiecare masa.....sau de cate ori era nevoie.
Asa cum a zis cineva mai sus...depinde de bebelus
ioana12381
CRIS cum va descurcati cu Infacol? Astept sa primesc si eu zilele astea din Anglia si ma astept la rezultate miraculoase.E chiar asa?Voua va foloseste?
cris80
QUOTE(ioana12381 @ Mar 30 2009, 03:40 PM) *
CRIS cum va descurcati cu Infacol? Astept sa primesc si eu zilele astea din Anglia si ma astept la rezultate miraculoase.E chiar asa?Voua va foloseste?

Ioana am folosit dar sa stii ca la noi nu are un efect asa bun.
In primele 2 zile parca a fost mai bine, dar apoi in urmatoarele zile cand i-am dat plangea parca mult mai rau dupa
ce il dadeam.Acum ii dau Sab Simplex nu are un efect extraordinar dar parca e mai bine.
Nu te descuraja daca la mine nu a mers poate la bebe-ul tau are efect.
Te pup si sa-mi spui daca la tine a mers! floare2.gif
Mikadaria
[Si noi am folosit infacol si a avut rezultate pozitive, nu am stiut ce sunt aia colici( manca si dormea), se poate folosi si mai tarziu ca tratament in viroze.Succes, treceti si de etapa asta si urmeaza dintisorii jucaus.gif eating.gif Pupici si bb linistiti!
Bitza24
Buna ziua,
Daca doriti Infacol puteti suna la nr 0734 505 981, sunt trimise din Anglia direct de la farmacie, va pot oferi: Infacol, Colief si Gaviscon precum si alte medicamente la cerere. Sunt o persoana particulara din Bucuresti, va pot da si referinte de la alte persoane daca doriti, medicamentele sunt sigilate, expira in 2010 iar daca doriti mai multe informatii puteti vizita blogul meu: bebelusishop.blog.co.uk.
adina80
si noi am folosit Infacol si a fost foarte bun,daca ai pe cineva in Anglia si poate sa-ti trimita iti recomanda cu incredere sa-l folosesti,noi am gasit la romedic ,pentru cine vrea va pot da cateva linkuri de unde am cumparat si eu : romedic ; infacol .Eu i l-am dat in combinatie cu colief si si-a facut efectul de la primele administrari.Sanatate multa pentru bebe.
scarlat_emanuel
Intr-adevar infacol este cel mai bun, nu are contraindicati si este cel mai eficient produs in tratarea colicilor.
allyna_oana
si noi am folosit, dar nu a fost cine stie ce. la noi mai bine a mers cu Espumisan L.
iubita_tiana
toiana a luat doar o cutie de infacol, a facut minuni, ii dadeam inainte de fiecare masa..apoi am aflat ca e acelasi lucru cu sab simplex, insa sabul mult mai ieftin...a mai luat inca o luna, si apoi gata colicii, au tinut de la 2 sapt la 2 luni jumate....
AmaliaC78
Noi am folosit Infacol de la varsta de 5 saptamani (cand fetita noastra a inceput deja sa se stranga de la burtica). I l-am dat dat la recomandarea pediatrei noastre inainte de fiecare masa cate o pipeta si ne-a ajutat foarte mult. Singura problema e ca trebuie sa fie din Anglia fabricat de Forest Labs si nu Forest Healthcare Olanda. Acum se gaseste si la noi in farmacii dar este fabricat in Olanda si nu are acelasi efect. Eu am avut noroc pentru ca a fost sotul la Londra cu probleme de serviciu si a adus 5 flacoane care insa nu mi-au ajuns (colicile au tinut pana aproape de 4 luni). La noi in ro am gasit pe un site fabricat in Anglia si ne-a mers foarte bine, era practic acelasi produs. Am comandat de aici.
In rest noi am facut si masaj anticolici si ne-a ajutat si white noise. Succes! jucaus.gif
gzabi
Este bun Infancol pentru colici moderate, dar la nepotelul meu nu a facut fata, le-am luat pe toate la rand Bonissan, espumisan,..
Abia la Colief care este mai puternic a inceput sa se calmeze. Poti citi compozitia si modul de administare aici
http://www.pompasan.ro/produs/2160-Colief-...-anticolici-7ml

CITAT(cris80 @ Mar 25 2009, 10:04 AM) *
Buna mamici!
Care dintre voi a folosit Infacol?
Stiu ca este un medicament produs in Anglia si care face minuni contra colicilor.
La bebeii vostri cum a reactionat? Sunt curioasa sa aflu pareri, fiinca vreau sa-i dau si eu fetitei mele.

Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.