Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Usturoiul La Bebelusi
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi
DMIRELA
Am un mare semn de intrebare .Am voie sa dau unui copil de 10 luni usturoi? Are giardia si iam dat de vreo 5 zile usturoi pentru ca stiu ca este foarte bun pt viermisori. De cand ii dau ia mai venit pofta e mancare. O sa incep si cu un tratament naturist si sper sa ii treaca pentru ca manca foarte putin si nu prea ia in greutate. : jucaus.gif
mihalusa
Eu deja i-am dat baietelului meu usturoi.....nu a avut nici o reactie, i-a placut...dupa mine nu cred ca e vre-o problema daca copilul il accepta bine.
dianar
QUOTE(DMIRELA @ Mar 18 2009, 08:06 PM) *
Am un mare semn de intrebare .Am voie sa dau unui copil de 10 luni usturoi? Are giardia si iam dat de vreo 5 zile usturoi pentru ca stiu ca este foarte bun pt viermisori. De cand ii dau ia mai venit pofta e mancare. O sa incep si cu un tratament naturist si sper sa ii treaca pentru ca manca foarte putin si nu prea ia in greutate. : jucaus.gif

Daca n-are reactii,poti sa-i dai fara grija. Cu cat bebe de apropie de un an, cu atat alimentatia lui se apropie de cea a adultului
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.